PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ülkede herkes hırsız, herkes yüzsüz, herkes şerefsiz...

Ormanci
07-11-2018, 08:17
Yani düzelmesi gerekirken her gün daha kötüye nasıl gidiyor anlamak mümkün değil.

Bir arkadaşım anlatmıştı, "adamla arka arkaya ATM'ye gidiyoruz, herif arkamda elinde kartla sıra bekliyor, para çekmek için gelmiş, ben kartı alıp parayı almayı unutup gidiyorum, bankada kameraya bakıyoruz, arkamdaki herif benim parayı alıyor, üzerine kendi hesabından para çekiyor, basıp gidiyor, herkes mi hırsız herkes mi şerefsiz olur" demişti.

Geçenlerde kız kardeşim park yerinden çıkarken öndeki arabaya hafifçe sürtmüş. Klasik, arabanın sağını görmezsiniz ya burnu, hafif değdirerek çıkmış. Arabanın sahibi de oralardaymış gelmiş hemen. Bizimki de yeni yeni araba kullanmayı öğreniyor, bi heyecan bi panik inmiş aşağı.

İşte ay kusura bakmayın ay çok özür dilerim cart curt, o.ç. ....'in evladı herif başlamış "işte kusura bakmamayla olsaydı, bilmemne, bakın tampon ne hale geldi, tampon değişecek" moduna girmiş. O arada adamın karısı gelmiş, kadın boş boş bakıyor "ya o kadar da bişey yok ne olacak" falan dedi diyo, o arada bizimki uyanmış allahtan.

O sırada da gençten bi çocuk bizimkinin yanına gelmiş "yaa deli misin buna inanma bi pasta-cilalık işi var" demiş. Başlamış bizimki de "beni ne diye paniğe sevk ediyosunuz bi de tampon değişecek, yamuldu falan diye" demiş. Bi de tırnağıyla bakmış boya çıkıyor tampondan, e bakın çıkıyo işte demiş. Herif anında "R". Haa yok ben öyle gördüm de falan filan.

Yani kardeşim uyanmasa, orada heyecan panikle o.ç. tampon kitlemeye çalışacak.

O arada da kardeşim eşini aramış, demiş böyle böyle, telefonu vermiş, o şerefsiz öyle kibar öyle olumlu konuşmuş ki, bizim damat da sağolsun çok yüce gönüllüdür "250 verelim pasta cila yaptırırsınız" falan gibi bişey demiş. Sanayiye veya yıkamacıya git 50 liralık iş en fazla.

Sonra eve gelince kardeşim durumu anlatmış herif böyle böyle yaptı diye. Damat iyice köpürmüş ama sonra lanet etmiş başımızın gözümüzün sadakası olsun, araba da yeni, nazarlık olsun hesabı, 200 TL göndermiş hırboya. O.Ç. utanmadan bi de tekrar açmış 250 TL konuşmuştuk demiş.

Ulan dedim bu ikinci durumdan sonra küfür edip kapatmak gerekiyodu dedim, acayip kibar davranmış bizimkiler. Damat normalde lafını esirgemez, çok fazla bişey dememiş bu sefer, sadece "zaten 50TL'lik iş aslında ben fazla veriyorum, istemiyorsanız parayı iade edin, arabayı getirin ben yaptıracağım" demiş. Yaa yok 50 liranın lafı mı olur da bilmemne de, kapatmışlar...

E şerefsiz evladı o.ç., o zaman 50 TL'nin hesabını ne yapıyosun.

Kardeşime de dedim bu normalde taksici dolmuşçu tayfası hareketidir, herif resmen şerefsiz çıkmış. Tamponda başka hasar varsa sana kitlemeye çalışmış, bi dahaki sefere belli etme acemiliğini, aaa öle mi, bişey olmaz pasta cilalık iş var dersin binersin arabaya dedim :D

Ama o.ç.'nun tavrı beni fitil etti. Bi mesajda kaç tane küfür yazdırdı bana :D

MeRtCaN
07-11-2018, 08:28
imam osurursa cemaat sıçarmış diye bi söz vardır her şeyi açıklıyor. Ülkenin başındakilere bakmak gerekli.

KÖROĞLU
07-11-2018, 08:37
Ülkenin genel durumu bu maalesef. Gabin diyorlar bu duruma hukukta "aşırı yararlanma" saf (temiz kalpli ) bir insan bulurlarsa eğer anında kazıklama çabası.

Benzer durum geldi başıma taksici ile, para istedi vermedim. Tutanak tuttuk. 1 sene sonra bana icra davası açmış, aracım 7 gün yattı 2100 tl para öde diye :)

DEJ
07-11-2018, 09:04
İyi ki kaportacıya araba bırakıp hasarsız arabanızı vurup ton farkıyla boyamamışlar

Bu işlerde acemiysen, birde güler yüz gösterirsen her şeyi yaparlar

Allah daha beteriyle karşılaştırmasın

DOHC
07-11-2018, 09:10
Yani düzelmesi gerekirken her gün daha kötüye nasıl gidiyor anlamak mümkün değil.

Bir arkadaşım anlatmıştı, "adamla arka arkaya ATM'ye gidiyoruz, herif arkamda elinde kartla sıra bekliyor, para çekmek için gelmiş, ben kartı alıp parayı almayı unutup gidiyorum, bankada kameraya bakıyoruz, arkamdaki herif benim parayı alıyor, üzerine kendi hesabından para çekiyor, basıp gidiyor, herkes mi hırsız herkes mi şerefsiz olur" demişti.

Geçenlerde kız kardeşim park yerinden çıkarken öndeki arabaya hafifçe sürtmüş. Klasik, arabanın sağını görmezsiniz ya burnu, hafif değdirerek çıkmış. Arabanın sahibi de oralardaymış gelmiş hemen. Bizimki de yeni yeni araba kullanmayı öğreniyor, bi heyecan bi panik inmiş aşağı.

İşte ay kusura bakmayın ay çok özür dilerim cart curt, o.ç. ....'in evladı herif başlamış "işte kusura bakmamayla olsaydı, bilmemne, bakın tampon ne hale geldi, tampon değişecek" moduna girmiş. O arada adamın karısı gelmiş, kadın boş boş bakıyor "ya o kadar da bişey yok ne olacak" falan dedi diyo, o arada bizimki uyanmış allahtan.

O sırada da gençten bi çocuk bizimkinin yanına gelmiş "yaa deli misin buna inanma bi pasta-cilalık işi var" demiş. Başlamış bizimki de "beni ne diye paniğe sevk ediyosunuz bi de tampon değişecek, yamuldu falan diye" demiş. Bi de tırnağıyla bakmış boya çıkıyor tampondan, e bakın çıkıyo işte demiş. Herif anında "R". Haa yok ben öyle gördüm de falan filan.

O arada da kardeşim eşini aramış, demiş böyle böyle, telefonu vermiş, o şerefsiz öyle kibar öyle olumlu konuşmuş ki, bizim damat da sağolsun çok yüce gönüllüdür "250 verelim pasta cila yaptırırsınız" falan gibi bişey demiş. Sanayiye veya yıkamacıya git 50 liralık iş en fazla.

Sonra eve gelince kardeşim durumu anlatmış herif böyle böyle yaptı diye. Damat iyice köpürmüş ama sonra lanet etmiş başımızın gözümüzün sadakası olsun, araba da yeni, nazarlık olsun hesabı, 200 TL göndermiş hırboya. O.Ç. utanmadan bi de tekrar açmış 250 TL konuşmuştuk demiş.

Ulan dedim bu ikinci durumdan sonra küfür edip kapatmak gerekiyodu dedim, acayip kibar davranmış bizimkiler. Damat normalde lafını esirgemez, çok fazla bişey dememiş bu sefer, sadece "zaten 50TL'lik iş aslında ben fazla veriyorum, istemiyorsanız parayı iade edin, arabayı getirin ben yaptıracağım" demiş. Yaa yok 50 liranın lafı mı olur da bilmemne de, kapatmışlar...

Kardeşime de dedim bu normalde taksici dolmuşçu tayfası hareketidir, herif resmen şerefsiz çıkmış. Tamponda başka hasar varsa sana kitlemeye çalışmış, bi dahaki sefere belli etme acemiliğini, aaa öle mi, bişey olmaz pasta cilalık iş var dersin binersin arabaya dedim :D

Böyle yokuşa süren olursa "tutanak tutalım o zaman" diyip muhabbete devam etmek lazım aslında.

streetracer_nos
07-11-2018, 09:11
Bu isin bayani genci yaslisi yok.

Bu sahtekarlar herkezde sansini deniyor.Ne kopartirsam

Bigun hava nasil yagmurlu trafik karışık dogal olarak lambalara geldim ortalik karismis onumde bi clio var mal gibi bekliyor kafayi sokamiyor tabi ben hemen bunun yanina girdim 10 saniye sonrada kafayı sokup gecip gittim.Arkadan biri selektor yapiyor gibi.geliyor ama tamda ansilmiyor sonra yaklasti dedim araniyor heralde aynaya vurdun aynaya dedi.Cek dedim saga bakalım ama ben aynsina vurdugumu hic farketmedim sonra kendi sag aynamaya baktim kapanmis.Neyse geldi bu baktim aynasina

Dedim ki aynanda birşey yok.
Ama vurdun diyor aynama ben parasini isterim diyor.Polis arabasi bu diyor.Arabada yozgat plaka siyah clio
Dedimki polis olup olmamasi onemli degil senin aynanda birsey yok çizik bile yok ne parasi istiyosun
Adam diyor ya olduysa ben parasini isterim.
Dedim git isine polissen polis gelsin alsin benden al plakami...

Ben insan sevmiyorum bu yuzden.Karakteri bozuk adam çok.İnsan olamaz bunlar

Ormanci
07-11-2018, 09:17
Sizinkiler de iyiymiş, aynen şerefsiz çok.

Ben de sana tecrübe olsun bi dahaki sefere hareket çekersin böyle o.ç.'larına dedim :)

kelalper
07-11-2018, 09:36
Bu ülke sözde müslüman değil mi? %99 gibi bir müslüman çoğunluğu var ülkede. Baktığın zamanda namazında niyazında olanların sayısıda az değil. Şu ülkede her kesimle iş yapıyorum musevisi hristiyanı hacısı hocası ateisti. Hacı hoca takımı dışında kazık atmaya çalışan hiç yok. Pazarlık yaparlar almazlar ama kazık atmaya çalışmazlar. Hacı hoca oo tamam aldım der ödeme diye sorarsın kaçmıyoruz der. Üstüne yatar kaçar vs. Sonrada 5 vakit namaz kılıp Allahına dua eder. Ben diyorum bu heriflerin bu kadar namaz kılma nedeni bu. Allahım burada bu kadar mok yiyorum ama bak sana da dua ediyorum oraya geldiğim zaman bana bi kıyak yaparsın artık. Onun peşindeler.

imprezaWRC
07-11-2018, 09:54
Bu ülke sözde müslüman değil mi? %99 gibi bir müslüman çoğunluğu var ülkede. Baktığın zamanda namazında niyazında olanların sayısıda az değil. Şu ülkede her kesimle iş yapıyorum musevisi hristiyanı hacısı hocası ateisti. Hacı hoca takımı dışında kazık atmaya çalışan hiç yok. Pazarlık yaparlar almazlar ama kazık atmaya çalışmazlar. Hacı hoca oo tamam aldım der ödeme diye sorarsın kaçmıyoruz der. Üstüne yatar kaçar vs. Sonrada 5 vakit namaz kılıp Allahına dua eder. Ben diyorum bu heriflerin bu kadar namaz kılma nedeni bu. Allahım burada bu kadar mok yiyorum ama bak sana da dua ediyorum oraya geldiğim zaman bana bi kıyak yaparsın artık. Onun peşindeler.

Tecrübe ile sabittir, hiç istisna ile de karşılaşmadım; nerede cümleye Allah, Kitap, Peygamber, Namaz diye başlayan biri varsa bilirim ki arkasından yamuk bir iş çıkar.

Geçenlerde, tv'de Türkiye'de yaşayan yabancılar diye bir belgesele denk geldik. Kadın masal gibi bir ülkeden (İsviçre) kalkmış Türkiye'ye yerleşmiş. İsviçre'de ailesinin, evinin, şehrin fotorğaflarını gösterdi kadına sinir illet oldum. Kriteri de neymiş, İsviçre'de (ki kendisi izviçre diyor, muhtemelen isviçre diyemedi diye sınırdışı ettiler) 22:00'den sonra yıkanamazmışsın, gürültü olurmuş, polis gelirmiş. Derde bak ya, sende bir zahmet 21:00'de duşa gir. Bu şimdi özgürlük mü oluyor, gecenin bir vakti komşun çamaşır makinası, süpürge, kurutma makinası...vs çalıştırsın sen polisi ara telefonu açan olmasın, site yönetimi zaten işe ayramaz, güvenliğe söyle o da salak gibi yan komşunuz şikayetçi desin, değişen birşey olmasın bunun da adı özgürlük olsun.

Erasmus gibi Vatandaşmus programı varsa bu ne dediğini bilmeyen İsviçreli ile ülke değiştirmek istiyorum. Yılbaşında çelik don giymeden çıksın Beyoğlu'na da özgürlüğü göstersinler. İki otomobili birleştirip buna kakalasınlar da özgürlüğü görsün. Tapusuz yeri buna satsınlar da özgürlüğü tatsın. Beyaz eşya servisini çağırdığında oturduğu yere göre fiyat çeksinler de özgürlüğü görsün. ...vs

P.S: Erasmus ile Avrupa'dan kalkıp otoban kenarındaki üniversiteye gelenin de aklına edeyim.

Yiğit G.
07-11-2018, 10:54
Valla aynısını ben yaşadım hatta arabamın konusunda da var , benim araca da bir hanımefendi sürtmüş.. o yüzden dediğin birçok şeye katılıyorum birçok şeye katılmıyorum.Şunlara katılmıyorum pasta cila bile olsa 200 lira ile olmaz o iş araç komple pasta cilaya girmesi gerekir.Tek bir yere yapılırsa boyada fark olacaktır. E ben o olsam o adamın yerinde en iyi yerde yaptırırdım pasta cilayı size maliyeti birkaç bin lira olurdu adam yine iyi 250 yi kabul etmiş.Aracına sürtülmüş adam sananiye yıkamaya 50 tl lik yere gitmek zorunda değil , tamam kazadır olur ama neyse hakkı karşılayacaksın.

DOHC
07-11-2018, 10:59
Valla aynısını ben yaşadım hatta arabamın konusunda da var , benim araca da bir hanımefendi sürtmüş.. o yüzden dediğin birçok şeye katılıyorum birçok şeye katılmıyorum.Şunlara katılmıyorum pasta cila bile olsa 200 lira ile olmaz o iş araç komple pasta cilaya girmesi gerekir.Tek bir yere yapılırsa boyada fark olacaktır. E ben o olsam o adamın yerinde en iyi yerde yaptırırdım pasta cilayı size maliyeti birkaç bin lira olurdu adam yine iyi 250 yi kabul etmiş.Aracına sürtülmüş adam sananiye yıkamaya 50 tl lik yere gitmek zorunda değil , tamam kazadır olur ama neyse hakkı karşılayacaksın.

Seninle birbirimize dokunursak direkt tutanak tutmalıyız o zaman :).

EOZDAG
07-11-2018, 11:03
Tecrübe ile sabittir, hiç istisna ile de karşılaşmadım; nerede cümleye Allah, Kitap, Peygamber, Namaz diye başlayan biri varsa bilirim ki arkasından yamuk bir iş çıkar.

Geçenlerde, tv'de Türkiye'de yaşayan yabancılar diye bir belgesele denk geldik. Kadın masal gibi bir ülkeden (İsviçre) kalkmış Türkiye'ye yerleşmiş. İsviçre'de ailesinin, evinin, şehrin fotorğaflarını gösterdi kadına sinir illet oldum. Kriteri de neymiş, İsviçre'de (ki kendisi izviçre diyor, muhtemelen isviçre diyemedi diye sınırdışı ettiler) 22:00'den sonra yıkanamazmışsın, gürültü olurmuş, polis gelirmiş. Derde bak ya, sende bir zahmet 21:00'de duşa gir. Bu şimdi özgürlük mü oluyor, gecenin bir vakti komşun çamaşır makinası, süpürge, kurutma makinası...vs çalıştırsın sen polisi ara telefonu açan olmasın, site yönetimi zaten işe ayramaz, güvenliğe söyle o da salak gibi yan komşunuz şikayetçi desin, değişen birşey olmasın bunun da adı özgürlük olsun.

Erasmus gibi Vatandaşmus programı varsa bu ne dediğini bilmeyen İsviçreli ile ülke değiştirmek istiyorum. Yılbaşında çelik don giymeden çıksın Beyoğlu'na da özgürlüğü göstersinler. İki otomobili birleştirip buna kakalasınlar da özgürlüğü görsün. Tapusuz yeri buna satsınlar da özgürlüğü tatsın. Beyaz eşya servisini çağırdığında oturduğu yere göre fiyat çeksinler de özgürlüğü görsün. ...vs

P.S: Erasmus ile Avrupa'dan kalkıp otoban kenarındaki üniversiteye gelenin de aklına edeyim.

Yani tabiki oralarla Türkiyeyi kıyaslamak doğru değil ama bazı kuralları cidden can sıkıcı. Kız arkadaşım Viyana 3te kalıyor, bende sık gider gelirim. Misal orada da 9dan sonra çıt çıkarmak yasak yada pazar günü tüm viyana ölü bir şehre dönüşüyor. Yani düşünün Viyana'da güzel bir konumda balkonlu bir eviniz var, ufak bi akşam masası kurmuşsunuz yanına kısık sesle bile olsa müzik dinleyip ayakları uzatıp keyiflenemezsiniz. Yada eşi dostu çağırıp balkonda 5-6 kişi oturup muhabbet sohbet edemezsiniz çünkü şehir o kadar sessiz ve sakin ki tek duyulan sizin sesiniz, yada cumartesiden hazırlıksız yakalandıysanız pazar günü aç susuz vs. vs. kalırsınız. Viyana 3 dediğim yerde turistik olan asıl Viyana 1e 10-15dk yürüme mesafesinde bir konum yani yaşadığınız şehrin merkezini düşünün oraya 15dk yürüme mesafede bir konumda oturuyorsunuz ve pazar günü hiç bir yer açık değil. Bu yaz Berlinde 6-7 hafta geçirdim orada direk merkezde postdamer platzdaydım. Berlinde çok farklı değil. Yada çöpünüzü ayrıştırıp atacaksanız yanlışlıkla evsel atığa plastik falan karıştırırsanız(tespit edilmesi görülmesi vs. durumunda) ceza yersiniz. 3-4 hafta da stuttgardt'ta kaldım orası bu kadar değil ama orada da merkezde değildim köydeydim muhtemelen ondan çok hissetmemişimdir. Bende 2 sene içinde yerleşmeyi düşünüyorum/planlıyorum ama bu kadar düzen özen ve kural bazen cidden sinir bozabiliyor.

Ülkenin durumu #2. postta zaten özetlenmiş. Daha fazla yoruma gerek yok bence.

Yiğit G.
07-11-2018, 11:06
Seninle birbirimize dokunursak direkt tutanak tutmalıyız o zaman :).

hacı benim aracım değerli , gözüm gibi sakınıyorum öyle ki km si artmasın diye kullanmıyorum bile 3 sene oldu 10.000 km yapmışım :) Aracımda boya değişen vs yok.. bu durumdayken kadın geldi bu hale getirdi

https://resmim.net/f/Ug3ow8.jpeg

Tamam kızıp bağırmayız mal sonuçta ama sürttüysende herşeyini çekeceksin abi neyse maliyeti , ben kadını bulamadım bulsam borusana götürecektim aracı artık ne kadar kitlerlerdi orada bilemiyorum kendim gittim komple pasta cila vs yaptırdım bana kitlendi.

Ormanci
07-11-2018, 11:06

Şunu demek istiyorum, hasar tırnakla boya çıkacak kadar bir hasar. Yani hasar bile değil. Hakkı bu.
Aslında adamın hakkı hareket çekip göndermekmiş bu tavırlarla da neyse, yapmamış yapamamışlar.

Ormanci
07-11-2018, 11:07
hacı benim aracım değerli , gözüm gibi sakınıyorum öyle ki km si artmasın diye kullanmıyorum bile 3 sene oldu 10.000 km yapmışım :) Aracımda boya değişen vs yok.. bu durumdayken kadın geldi bu hale getirdi

https://resmim.net/f/Ug3ow8.jpeg

Tamam kızıp bağırmayız mal sonuçta ama sürttüysende herşeyini çekeceksin abi neyse maliyeti , ben kadını bulamadım bulsam borusana götürecektim aracı artık ne kadar kitlerlerdi orada bilemiyorum kendim gittim komple pasta cila vs yaptırdım bana kitlendi.

Bu tutanaklık olmuş zaten hocam, aa bişey yokmuş kusura bakmayın denilip gidilecek bişey değil :)

EOZDAG
07-11-2018, 11:08

Hocam genel tavrımızı eleştirirken verdiğiniz örnek çok manidar. Sizde aman sürttüyse ne olacak diyorsunuz. Belkide hatasız arabasıydı cart idi curt idi ama sonuçta hasarı veren sizsiniz. Durum benim başıma gelmiş olsa birde üstüne konuşulan rakama kesik atsanız, ben çarptı kaçtı diye polise giderdim bişey beklediğimden de değil uğraşsın dursun derdim. Olayda 50 - 100 hesabı değil 10 lira bile eksik atsanız sonuçta konuşulup anlaşılmış bir rakam var ve siz bunu bozuyorsunuz.

Yiğit G.
07-11-2018, 11:10
Şunu demek istiyorum, hasar tırnakla boya çıkacak kadar bir hasar. Yani hasar bile değil. Hakkı bu.
Aslında adamın hakkı hareket çekip göndermekmiş bu tavırlarla da neyse, yapmamış yapamamışlar.

tamam seni anladım benim de demek istediğim şu , birinin arabası hasar gördüyse sürtme çarpma vs neyse bu adam sinirlenebilir ve hakkını isteyebilir , bazı insanlar aracına çok özen gösteriyor abartabiliyor bu onu hırsız , yüzsüz vs yapmaz.Senin durumunu bilmiyorum fotoğraf koymadığın için.

DOHC
07-11-2018, 11:21

https://resmim.net/f/Ugw8.jpeg

Bu tampon ucu ile dokunma değil ki. Bildiğin dokunup, tam oturtup, ittirip, göçertip gitmiş.
Bu resimde sen haklısın :).
Ben yine tutanak tutar yoluma devam ederdim ama.
Tutanak ile benim aracımda hasar varsa onu da yaptırırdım hem.

imprezaWRC
07-11-2018, 11:23
Yani tabiki oralarla Türkiyeyi kıyaslamak doğru değil ama bazı kuralları cidden can sıkıcı. Kız arkadaşım Viyana 3te kalıyor, bende sık gider gelirim. Misal orada da 9dan sonra çıt çıkarmak yasak yada pazar günü tüm viyana ölü bir şehre dönüşüyor. Yani düşünün Viyana'da güzel bir konumda balkonlu bir eviniz var, ufak bi akşam masası kurmuşsunuz yanına kısık sesle bile olsa müzik dinleyip ayakları uzatıp keyiflenemezsiniz. Yada eşi dostu çağırıp balkonda 5-6 kişi oturup muhabbet sohbet edemezsiniz çünkü şehir o kadar sessiz ve sakin ki tek duyulan sizin sesiniz, yada cumartesiden hazırlıksız yakalandıysanız pazar günü aç susuz vs. vs. kalırsınız. Viyana 3 dediğim yerde turistik olan asıl Viyana 1e 10-15dk yürüme mesafesinde bir konum yani yaşadığınız şehrin merkezini düşünün oraya 15dk yürüme mesafede bir konumda oturuyorsunuz ve pazar günü hiç bir yer açık değil. Bu yaz Berlinde 6-7 hafta geçirdim orada direk merkezde postdamer platzdaydım. Berlinde çok farklı değil. Yada çöpünüzü ayrıştırıp atacaksanız yanlışlıkla evsel atığa plastik falan karıştırırsanız(tespit edilmesi görülmesi vs. durumunda) ceza yersiniz. 3-4 hafta da stuttgardt'ta kaldım orası bu kadar değil ama orada da merkezde değildim köydeydim muhtemelen ondan çok hissetmemişimdir. Bende 2 sene içinde yerleşmeyi düşünüyorum/planlıyorum ama bu kadar düzen özen ve kural bazen cidden sinir bozabiliyor.

Ülkenin durumu #2. postta zaten özetlenmiş. Daha fazla yoruma gerek yok bence.

Tersten gidelim o zaman. Pazar günü kafa dinlemeye balkona çıkmışsın önünden bir konvoy geçiyor ne oldu, düğünleri varmış, ya da askere uğurlama varmış. Bir kere de geçmiyorlar, dönüyor ilerden bir daha geçiyor. Ne oldu şimdi özgürlük mü oldu? Bu da aşırı gürültü oldu, iyi mi oldu.
Açıkçası sakinliği tercih edenlerdenim.
Apartmanda atık kağıt, pil..vs kutuları var içinde ne ararsan var. Atık pilleri kim alıyor, düzenli o kutuları kontrol ediyormusunuz diye sordum heee ediyoruz diye cevap verdiler, nah ediyorsunuz dedim ortam buz oldu. Ceza uygulamazsan adam o kutuya ne olacak ya diye herşeyi atar. En okumuşundan en okumumaşına kadar hepsi aynısını yapıyor. Otoparkta adam paspasdaki kiri çamuru yere boca ediyor, sorarsan Robert Kolej mezunudur, Boğaziçi'nde master yapmıştır...vs vs Ne oldu şimdi oldu mu? Kitle cezayı bak bakalım bir daha yere döküyor mu?

Sessizliği severim, sakinliği severim. Valla oradan sıkılan varsa buyursun buraya ben onun yerine şu an oturduğum ev ile aynı hacimde bir eve Viyana'ya yerleşirim. Pazar günü de alışveriş yapmayıvereyim.

asmisinsan
07-11-2018, 11:37

genelde namaz kılanlar sahtekar olurlar sakallı ise zaten potansiyel hırsız

road runner
07-11-2018, 11:39
Bankamatik olayı benimde başıma geldi. Arkamdaki adam parayı almadan bana bakıyor bir kaç kere .Tam kapanacakken atm'den cekip alıyor parayı. Sonrada fatura ödüyor :D bu sayede bulup alıyorum parayı :icon_tup:

asmisinsan
07-11-2018, 11:41
Tersten gidelim o zaman. Pazar günü kafa dinlemeye balkona çıkmışsın önünden bir konvoy geçiyor ne oldu, düğünleri varmış, ya da askere uğurlama varmış. Bir kere de geçmiyorlar, dönüyor ilerden bir daha geçiyor. Ne oldu şimdi özgürlük mü oldu? Bu da aşırı gürültü oldu, iyi mi oldu.
Apartmanda atık kağıt, pil..vs kutuları var içinde ne ararsan var. Atık pilleri kim alıyor, düzenli o kutuları kontrol ediyormusunuz diye sordum heee ediyoruz diye cevap verdiler, nah ediyorsunuz dedim ortam buz oldu. Ceza uygulamazsan adam o kutuya ne olacak ya diye herşeyi atar. En okumuşundan en okumumaşına kadar hepsi aynısını yapıyor. Otoparkta adam paspasdaki kiri çamuru yere boca ediyor, sorarsan Robert Kolej mezunudur, Boğaziçi'nde master yapmıştır...vs vs Ne oldu şimdi oldu mu? Kitle cezayı bak bakalım bir daha yere döküyor mu?

Sessizliği severim, sakinliği severim. Valla oradan sıkılan varsa buyursun buraya ben onun yerine şu an oturduğum ev ile aynı hacimde bir eve Viyana'ya yerleşirim. Pazar günü de alışveriş yapmayıvereyim.

noktasına kadar katılıyorum insan insandır bunun hacısı hocası ateisti budisti kudisti yoktur iyi insan heryerde iyidir bizim cocuk okulda kurallara uyuyor diye sürekli ezildigini anlatıyor olsun kızım sen iyi olda ezil diyorum elbet sen kazanırsın sonunda

Cimmeria
07-11-2018, 11:42
Sizinkiler de iyiymiş, aynen şerefsiz çok.

Ben de sana tecrübe olsun bi dahaki sefere hareket çekersin böyle o.ç.'larına dedim :)

Bence öyle yapmasın, ülkede insan çok, hem arabama sürttün hem de hareket çektin der, iter kakar vurur eder sonra uğraşır durursunuz.

SekoLive
07-11-2018, 11:42
bi yanda böyle şerefsizler,
biyandada biz gibi adisyona eksik yazılan suyu söyleyip ödeyenler.

işimiz zor ciddi anlamda.

yilmazcatalbas
07-11-2018, 11:55
genelde namaz kılanlar sahtekar olurlar sakallı ise zaten potansiyel hırsız

Bu her sakallıya dedem demek gibi yersiz bir genelleme olmamış mı?

asmisinsan
07-11-2018, 11:58
Bu her sakallıya dedem demek gibi yersiz bir genelleme olmamış mı?

aynen kardeşim ironiyi kesss:) insan insandır müslümanı yahudisi namaz kılanı kılmayanı inanan inanmayan ayrımı olmaz

kelalper
07-11-2018, 11:59

Nasıl bir mantıktır arkadaş seninki. Kaza yaptın tampon değişti diye bütün arabayı mı pasta cila yaptırtıyorsun karşı tarafa. Pasta cila yapılan yerin parasını adam verir geri kalanıda kendi cebinden ödersin. Araban çizik içindeyse karşı tarafın suçu ne. Ohh ne güzel arabanın içine .. sonra birisi tamponu çizdi diye bütün arabayı adama pasta cila yaptırt. Valla bana böyle biri denk gelirse suratını pasta pedi diye kullanırım.

Yiğit G.
07-11-2018, 12:02
Nasıl bir mantıktır arkadaş seninki. Kaza yaptın tampon değişti diye bütün arabayı mı pasta cila yaptırtıyorsun karşı tarafa. Pasta cila yapılan yerin parasını adam verir geri kalanıda kendi cebinden ödersin. Araban çizik içindeyse karşı tarafın suçu ne. Ohh ne güzel arabanın içine .. sonra birisi tamponu çizdi diye bütün arabayı adama pasta cila yaptırt. Valla bana böyle biri denk gelirse suratını pasta pedi diye kullanırım.

kaza yaptı tampon değişti diye değil , sadece sürtülen yere pasta cila yapılmaz yapılacaksa bütün araca yapılır kendimden örnek verdim okumadın mı hacı başka dile mi çevirip yazayım anlayacağın ?

emrhn28
07-11-2018, 12:03
Fulyada daracık sokakta, park etmeye çalışırken siyah bir yarise tampondan dokundum ama arabanın heryeri harita gibi. Bende folyo vardı zaten sıfır sıkıntı. Gece 3 camında numarada yok. Tamponunu gittim yerine oturttum, bezle çiziğide sildim çok az çizik kaldı. Gittim camına not yazdım şu saatte şu tarafa tıkladım kusura bakmayın, numaram burda isterseniz tutanak tutarız isterseniz kendi ustamda hasarınızı karşılarım dedim. Dokunduğum yeri özellikle belirttim ve tutanak yada kendi ustamı teklif ederek fırsatçılığın önüne geçtim. Daha sonra arkadaşta mesajla çok teşekkür etti, daha önce böyle bir yaklaşum görmediğini iletti ve herhangi birşey talebinde bulunmadı benden...
Namaz, selam, hacılık konusunda katılıyorum, evet genelleme yanlış olacak ama esnafım ve hacı hoca tayfası beni bitirdi resmen. İş paraya gelince islam işi, kutsal iş, sevap falan sallıyorlar bana. 18 lira tutmuş para 16 lira veriyorum diyor... Ben artık çok yoruldum insanlarla uğraşmaktan, bıktım, yıldım... Çalışmayı çok severim saatlerce çalışırım ama insanlardan nefret ediyorum artık...

ahmet3425
07-11-2018, 12:04
ne kadar gereksiz bir konu, akabinde cıkan gereksiz tartısmalar puff :S

kelalper
07-11-2018, 12:09
kaza yaptı tampon değişti diye değil , sadece sürtülen yere pasta cila yapılmaz yapılacaksa bütün araca yapılır kendimden örnek verdim okumadın mı hacı başka dile mi çevirip yazayım anlayacağın ?

Nereden çıkıyor bu bütün arabaya pasta cila yapılır mantığı. Arabanda çizik yoksa başka yerinde araba temizse neden pasta cila yapılsın bütün arabaya. Renk farkı falan olmaz. Parlaklık farkı oluşur o da 2 yıkamada oturur. Arabanın diğer heryeri çizikse de sen kendin yaptırırsın çok istiyorsan.

Anıl E.
07-11-2018, 12:11
Ormancı senin yüzünden forumda tartışma çıktı çıkacak ,ne gereği vardı :)

https://www.youtube.com/watch?v=K70aVNjU4zU

Ormanci
Niye kimisi olayı başka türlü anladı anlamadım ama;

Tekrar yazayım, ortada "hasar" denecek bir hasar yok. Boya bile kalkmamış, tamponda tırnakla çıkan boya izi var, bir parmak boyunda bile değil.

Buradaki şerefsizlik, adamın "tampon yamulmuş, kusura bakmamayla olsaydı bu işler" falan diye .ötçe bi tavır sergilemiş olması. O arada etraftakiler olmasa kızı panikle sıkıştıracak belki de para falan almaya çalışacaktı. Sonrasında da 50 liralık iş için 200-250 hesabı yapıyor hıyarağası.

Böylelerine zırnık yok, bu mantaliteyi savunanlarla da denk gelmeyiz inşallah :)

EOZDAG

Bende tercih edeceğim gibi duruyor lakin gidip biraz deneyimlediğiniz zaman alışverişimi de pazar yaparım, aman şunu da yapmayı vereyim ne olacak durumu çokta katlanılabilir olmuyor.

Ormanci
07-11-2018, 12:12
Bence öyle yapmasın, ülkede insan çok, hem arabama sürttün hem de hareket çektin der, iter kakar vurur eder sonra uğraşır durursunuz.

"İnsan"la bu diyaloglar yaşanmaz zaten ;)

Yiğit G.
07-11-2018, 12:13
Nereden çıkıyor bu bütün arabaya pasta cila yapılır mantığı. Arabanda çizik yoksa başka yerinde araba temizse neden pasta cila yapılsın bütün arabaya. Renk farkı falan olmaz. Parlaklık farkı oluşur o da 2 yıkamada oturur. Arabanın diğer heryeri çizikse de sen kendin yaptırırsın çok istiyorsan.

aracın temizliği ile pasta cilanın ne alakası var yahu ? Benim kapıma sürttü.. Gittim yaptırmaya adam dedi ki buraya pasta cila yaparsam ön kapın pırıl pırıl olur arka kapın ise mat olur doğal olarak.O yüzden bütün araca pasta cila yaptırmak zorundasın ki ton farkı olmasın özellikle koyu araçlarda.Sağ taraf pasta cilalı yapılmış sol taraf yapılmamış şimdi ben bir kapım böyle diğer yerler matmı gezeyim ??

https://bigbossgarage.com/wp-content/uploads/2015/12/16939284_1241475052604277_2716540637369068248_n-519x349.jpg

Ormanci
07-11-2018, 12:13
Ormancı senin yüzünden forumda tartışma çıktı çıkacak ,ne gereği vardı :)

https://www.youtube.com/watch?v=K70aVNjU4zU

Valla ya, kapayın kapayın bişey yazayım dedim pişman oldum :D

imprezaWRC
07-11-2018, 12:16
Bende tercih edeceğim gibi duruyor lakin gidip biraz deneyimlediğiniz zaman alışverişimi de pazar yaparım, aman şunu da yapmayı vereyim ne olacak durumu çokta katlanılabilir olmuyor.

İnsan her koşula çabuk alışan bir canlı türüdür. Hakkında hayırlısı olsun, oranın kurallarına çok hızlı alışırsın diye düşünüyorum.

Ormanci
ne kadar gereksiz bir konu, akabinde cıkan gereksiz tartısmalar puff :S

Bir sonraki konuyu açarken sana soracağım, özür dilerim.

Anıl E.
aracın temizliği ile pasta cilanın ne alakası var yahu ? Benim kapıma sürttü.. Gittim yaptırmaya adam dedi ki buraya pasta cila yaparsam ön kapın pırıl pırıl olur arka kapın ise mat olur doğal olarak.O yüzden bütün araca pasta cila yaptırmak zorundasın ki ton farkı olmasın özellikle koyu araçlarda.Sağ taraf pasta cilalı yapılmış sol taraf yapılmamış şimdi ben bir kapım böyle diğer yerler matmı gezeyim ??

https://bigbossgarage.com/wp-content/uploads/2015/12/16939284_1241475052604277_2716540637369068248_n-519x349.jpg

Yiğit abi pasta cila konusunda haklısın,bir yere yapılır diğer yerlere yapılmaz ise farklı sonuçlar çıkacaktır doğrudur;ama senin dediğini kabul edebilecek insan var mı bilmiyorum ,ne bileyim çamurluğuna sürttüm diye tüm arabanın pasta cila masrafını karşılamayı kabul edecek insan varsa ülkemizde hala umut var demektir :D

kelalper
07-11-2018, 12:18
Yiğit Pasta cila işini bana öğretme istiyorsan Göztepe Sonaxın eski sahibiyim ben. O gösterdiğin resimde kaputun bi tarafı harita gibi gördüğün gibi. Arabanı o şekilde kullanıyorsan geri kalan kısmınıda kendin kullanırsın. Haaa yok istemiyorum dersende parçanın pastasını yapar boyayı çıkarır sonrada o parçayı fırça ile yıkayarak sana eski halinde veririm.Renk farkı ton farkı falanda kalmaz.

kelalper
07-11-2018, 12:20
Yiğit mahallenin salağını buldu sokmaya çalışıyor ama boşuna zorluyor delik dar girmiyor

Yiğit G.
07-11-2018, 12:28
Yiğit abi pasta cila konusunda haklısın,bir yere yapılır diğer yerlere yapılmaz ise farklı sonuçlar çıkacaktır doğrudur;ama senin dediğini kabul edebilecek insan var mı bilmiyorum ,ne bileyim çamurluğuna sürttüm diye tüm arabanın pasta cila masrafını karşılamayı kabul edecek insan varsa ülkemizde hala umut var demektir :D

aynen öyle ama bura türkiye ne yazik ki herkes dalavere peşinde kendi arabasına olunca bağırıp çağırırlar işine gelmeyince aowwww

SekoLive
07-11-2018, 12:28
Yiğit Pasta cila işini bana öğretme istiyorsan Göztepe Sonaxın eski sahibiyim ben. O gösterdiğin resimde kaputun bi tarafı harita gibi gördüğün gibi. Arabanı o şekilde kullanıyorsan geri kalan kısmınıda kendin kullanırsın. Haaa yok istemiyorum dersende parçanın pastasını yapar boyayı çıkarır sonrada o parçayı fırça ile yıkayarak sana eski halinde veririm.Renk farkı ton farkı falanda kalmaz.

araçta seramik varsa tampon sonrası tekrardan ne yaptırmak lazım?.

tampon iş çözermi yoksa komplemı yaptırmalı

Anıl E.
07-11-2018, 12:35

Renault Sport

kelalper
07-11-2018, 12:44

Seko seramikte çizilen bir koruma. Daha dirayetli sadece. Arabamda seramik vardı seramik yapacaksın diyemez kimse. Dediğim gibi tampon boyanmadan sorun halloluyorsa halledilip verilir. Kimse salak değil bütün arabaya pasta cila yapmak ne demek. Renk farkı ton farkı olurmuş. Adam sana iyilik yapıyor işte bir parçasını parlatıp veriyor. Diğer yerleride parlat ver. Oldu. Parlatmam parlattığım yeri eski haline gelene kadar fırça ile yıkar veririm. Şampuanlı suyla arabayı 2 kova ile yıkarım süngerle. Sonra fırçayı alır durulama suyu ile parlattığım yeri iki üç posta geçerim aynen eski haline gelir.

KoramiraL
07-11-2018, 12:53

İsviçre’de gece 12’den itibaren uçuş yasağı var uçak inişi ve kalkışı yasak halk rahatsız oluyor diye hatta Fasta tatil yapan katar emirine ve diğer gelenlere ceza yazdı daha ne diyeyim...

EOZDAG
07-11-2018, 12:58
Seko seramikte çizilen bir koruma. Daha dirayetli sadece. Arabamda seramik vardı seramik yapacaksın diyemez kimse. Dediğim gibi tampon boyanmadan sorun halloluyorsa halledilip verilir. Kimse salak değil bütün arabaya pasta cila yapmak ne demek. Renk farkı ton farkı olurmuş. Adam sana iyilik yapıyor işte bir parçasını parlatıp veriyor. Diğer yerleride parlat ver. Oldu. Parlatmam parlattığım yeri eski haline gelene kadar fırça ile yıkar veririm. Şampuanlı suyla arabayı 2 kova ile yıkarım süngerle. Sonra fırçayı alır durulama suyu ile parlattığım yeri iki üç posta geçerim aynen eski haline gelir.

Abi sizde biraz yanlış anladınız sanırım. Bence asıl söylenmek istenen arabaya bir zarar verilmiş ve bu zararın giderilmesi de öylede hallolur, böylede hallolur diyerek değilde hakkı neyse o şekilde yapılarak olmalıdır bence. Ki bende böyle düşünüyorum. Ormanci nin anlattığı olayda da yaptılarını etik dışı buluyorum, madem 50 liraya da çözülür başta 250 liraya okey vermeselerdi. Ayrıca o kendi aracınının kozmetiğinde ucuza kaçıyor diye bende mi ucuza kaçmak zorundayım.

Ormanci
07-11-2018, 13:03
Abi sizde biraz yanlış anladınız sanırım. Bence asıl söylenmek istenen arabaya bir zarar verilmiş ve bu zararın giderilmesi de öylede hallolur, böylede hallolur diyerek değilde hakkı neyse o şekilde yapılarak olmalıdır bence. Ki bende böyle düşünüyorum. Ormanci nin anlattığı olayda da yaptılarını etik dışı buluyorum, madem 50 liraya da çözülür başta 250 liraya okey vermeselerdi. Ayrıca o kendi aracınının kozmetiğinde ucuza kaçıyor diye bende mi ucuza kaçmak zorundayım.

Burada 50 tl etik dışı oldu yani öyle mi :D

Grimlord
07-11-2018, 13:03
Bu ülkede insanlık öleli çok oldu abiler, daha dün başımıza benzer olay geldi. Park halinde duran araba bu hale geldi. Polis geldi, tutanak falan tutuldu sonra aracı servise bıraktık.Beyimizi arıyoruz açmıyor, ters ters konuşuyor. Bir temiz dayak atsak bizden kralı yoktu ama, insanlık gösterdikçe ezik muamelesi görmekten çok sıkıldım bu ülkede.

https://i.postimg.cc/1t3CYKg7/IMG-20181106-WA0042.jpg

https://i.postimg.cc/hvJCKP19/IMG-20181106-WA0046.jpg

Yiğit G.
07-11-2018, 13:07
Bu ülkede insanlık öleli çok oldu abiler, daha dün başımıza benzer olay geldi. Park halinde duran araba bu hale geldi. Polis geldi, tutanak falan tutuldu sonra aracı servise bıraktık.Beyimizi arıyoruz açmıyor, ters ters konuşuyor. Bir temiz dayak atsak bizden kralı yoktu ama, insanlık gösterdikçe ezik muamelesi görmekten çok sıkıldım bu ülkede.

sadece 2 kapıya pasta cila atarsınız olur biter yaaa :) Geçmiş olsun boşverin uğraşmayın konuşmakla falan açın davanızı üstüne birde değer kaybı açın alın paranızı.

PiscocuK
07-11-2018, 13:13
bi yanda böyle şerefsizler,
biyandada biz gibi adisyona eksik yazılan suyu söyleyip ödeyenler.

işimiz zor ciddi anlamda.

Herkes sen gibi insan sen gibi ADAM olamaz

Grimlord
07-11-2018, 13:16
sadece 2 kapıya pasta cila atarsınız olur biter yaaa :) Geçmiş olsun boşverin uğraşmayın konuşmakla falan açın davanızı üstüne birde değer kaybı açın alın paranızı.

Saolasın abi, valla değer kaybından da fazla birşey çıkmaz deniliyor. Dava açılacak ama kim bilir kaç para verirler, eminim komik bir rakam olur. Hasar kaydı tahminim 10 bin lira üstü çıkacak, her türlü zarardayız yani. 10 yıldır araba sürmeyen herif geldi bizim arabayı buldu vuracak, ne diyeyim bilemedim.

Yiğit G.
07-11-2018, 13:19
Saolasın abi, valla değer kaybından da fazla birşey çıkmaz deniliyor. Dava açılacak ama kim bilir kaç para verirler, eminim komik bir rakam olur. Hasar kaydı tahminim 10 bin lira üstü çıkacak, her türlü zarardayız yani. 10 yıldır araba sürmeyen herif geldi bizim arabayı buldu vuracak, ne diyeyim bilemedim.

alıyorsun abi değer kaybını çatır çatır alıyorsun benim alan arkadaşlarım oldu , alamam vs deme ... Hatta daha geçen hafta biri ile konuştum vuran kişinin sigortasına değer kaybı davası açıcaz demiş sigorta hiç açmayın biz size verelim şeklinde karşı tarafın sigortasından değer kaybınıda nakit almış.Tabi karşı taraf sigorta yaptırırken belki değer kaybınına kattırıyordur paketin içine onu bilemiyorum ama çatır çatır almışlar.

KÖROĞLU
07-11-2018, 13:19
Ben öyle bir tüp arabasına sürttüm, acil de gitmem lazımdı hastane randevuzu vardı.

Araba Eczane önünde duruyordu, eczacıya dedim araç sahibi gelirse bu kartı verir misin.

Aradı civardanmış zaten, abi kart bırakmışsın dedi, indim konuştuk. Dedim yaptırayım, abi ya dedi arabayı görmüyor musun canın sağolsun dedi :)

Arabada cidden iptaldi grinin 50 tonu gibiydi.

Bana da biri çarpsa tazmin etsin isterim, ama zarar verdiği parçayı yaptırır, su istimal etmek olur fazlası.
Grimlord geçmiş olsun, bu sürtmemiş bildiğin kar gibi küremiş gitmiş. Dayak cennetten çıkmadır derler.

imprezaWRC
07-11-2018, 13:25

Geçmiş olsun :(

ruudvan
07-11-2018, 13:26
diyelimki kardeşiniz acemi ve geldi benim aracımın tamponuna sürttü .
öncelikle sinirlenirim.ardından belki hay yapacağın işi diye cümlede kurabilirim.
tampon kulakları ve baglantı yerlerinde şeklinde, şemalinde sorun yok boya yada pasta cila ile geçecek birşeyse tampon değişsin diye ısrar etmem.pasta cıla ile gececeksede pasta cila parası istemem.
boya gerekliysede boya parası talep ederim.kendi istediğim ustada .ben sanayide bunu cozebılırım ama servıse gıtmek ısteyende olabilir buna birşey diyemezsin.kaza tutanağını tutar adamı evine yollarsın.
ama kalkıpta senin gibi bir abisi olup ya bunda hasar yok 50 liraya sanayide yaparlar fln derse abisine 50 lira uzatırım git ötede konuş derim.
burda bu konuyu açıp hararetli hararetli anlatman ve küfür etmen seni hakli çıkartmıyor.
yigit ne yapıyorsa bende aynısını yapıyorum.bir farkla ben senede 10bin km yapıyorum.arabam benim için önemlidir.dışardan biri gelip aracıma zarar veriyorsa karşılığına katlanmak zorunda.
250 demişte ondan sonra 200 göndermiş adam daha sonra neden eksik yolladın demiş , der tabi neden demesin.insan bu dilide var beynide.bazısı paragöz bazısı cimri bazısı ketum.herkes aynı çığırtkanlıkta olacak diye bişey yok.
işin sonunda acemi kardeşin güzel bir tecrübe kazanmıştır.bidahakine geri vitesi kullanmayı akıl eder. karşı araçtada hasar az ise günün kazananı kardeşin olmuş.

Emrecan-R
07-11-2018, 13:29
Niye para veriliyorki tutanak sigorta var kuruş vermem.
Bizimde 0 arabamıza sürttüler yapıldı edildi bir şekilde elden para istemek çok saçma.

Ormanci
07-11-2018, 13:31
Ben öyle bir tüp arabasına sürttüm, acil de gitmem lazımdı hastane randevuzu vardı.

Araba Eczane önünde duruyordu, eczacıya dedim araç sahibi gelirse bu kartı verir misin.

Aradı civardanmış zaten, abi kart bırakmışsın dedi, indim konuştuk. Dedim yaptırayım, abi ya dedi arabayı görmüyor musun canın sağolsun dedi :)

Arabada cidden iptaldi grinin 50 tonu gibiydi.

Bana da biri çarpsa tazmin etsin isterim, ama zarar verdiği parçayı yaptırır, su istimal etmek olur fazlası.
Grimlord geçmiş olsun, bu sürtmemiş bildiğin kar gibi küremiş gitmiş. Dayak cennetten çıkmadır derler.

Önceki mesajımda da yazdığım gibi, bahsetmeye çalıştığım zaten bu "suistimal" olayıydı, 50 TL eksik vermişsin olmamış diyenden tut, herkesi pasta cila ile kurtaramazsın, pasta cila yap geç yaa ohooo'ya geldi iş. Nasıl oldu anlamadım ama :)

Hayır sanırsınız üçkağıtçı benim, bizim aile :D

İki sefer tamamen kendi hatam ile 2 araca çarptım, ikisinin de tamponları boya kalkacak şekilde hasar gördü. Kendi aracıma da ufak çaplı hasar verdim.
Her ikisinde de adamlarla indik konuştuk, ne yapalım edelim, adamlar "bişey yok hocam devam et boşver" dedi devam ettik. Hatta birine kötü çarptım, üstad panel gitmiş falan olabilir, tamponun düzgün göründüğüne bakma dedim, yok yok salla uğraşamayacağım kasko tamir bilmemne, bişey yok boşver dedi :)

Konuda bahsettiğim ise çizik bile değil neredeyse. Ama niyeyse gereksiz büyüdü.

johnie
07-11-2018, 13:40

Abicim süzme insan çok, Tamponu veya aracın x yeri hasarlıyken vurduğunda orayı da kitlemeye çalışır.
Geçmiş olsun, 200 bile çok ama neyse dediğiniz gibi sadaka olsun.

Abi, bankamatik için tavsiyem, Garanti kullanıyorsan QR ile para çekme var, kartını atm ye sokmadan direk QR ile para çekip yatırabiliyorsun, tavsiye ederim..
Çok geçmiş olsun tekrardan.

Ormanci
07-11-2018, 13:40
diyelimki kardeşiniz acemi ve geldi benim aracımın tamponuna sürttü .
öncelikle sinirlenirim.ardından belki hay yapacağın işi diye cümlede kurabilirim.
tampon kulakları ve baglantı yerlerinde şeklinde, şemalinde sorun yok boya yada pasta cila ile geçecek birşeyse tampon değişsin diye ısrar etmem.pasta cıla ile gececeksede pasta cila parası istemem.
boya gerekliysede boya parası talep ederim.kendi istediğim ustada .ben sanayide bunu cozebılırım ama servıse gıtmek ısteyende olabilir buna birşey diyemezsin.kaza tutanağını tutar adamı evine yollarsın.
ama kalkıpta senin gibi bir abisi olup ya bunda hasar yok 50 liraya sanayide yaparlar fln derse abisine 50 lira uzatırım git ötede konuş derim.
burda bu konuyu açıp hararetli hararetli anlatman ve küfür etmen seni hakli çıkartmıyor.
yigit ne yapıyorsa bende aynısını yapıyorum.bir farkla ben senede 10bin km yapıyorum.arabam benim için önemlidir.dışardan biri gelip aracıma zarar veriyorsa karşılığına katlanmak zorunda.
250 demişte ondan sonra 200 göndermiş adam daha sonra neden eksik yolladın demiş , der tabi neden demesin.insan bu dilide var beynide.bazısı paragöz bazısı cimri bazısı ketum.herkes aynı çığırtkanlıkta olacak diye bişey yok.
işin sonunda acemi kardeşin güzel bir tecrübe kazanmıştır.bidahakine geri vitesi kullanmayı akıl eder. karşı araçtada hasar az ise günün kazananı kardeşin olmuş.

Ben neyi anlatamıyorum cidden anlamadım.

Elbette ki, karşı taraf tutanak tutalım dese tutulur. Zarar neyse karşılanır. Kendi aracımın da başına gelse aynı şeyi ben de yaparım, ama hasar bile olmayan şey üzerinden "aha tampon değişecek, tamponu yamulttun" diye koşarak gelmem. 200 TL'yi de verdiklerine dua etsin.

Pasta cila benim lafım değil, etraftan geçen birinin lafı, ki incecik bi yere pastayı sürdük mü komple araba yapmaya da gerek yok, sırf cilayla bile çıkabilir tırnakla boya çıkıyorsa. Belli ki hiç bir halt olmamış kısaca... Bu yüzden de halen haklı olduğumuz tarafın biz olduğunu düşünüyorum. Adam başta "adam" gibi hareket etse, ben de boşa sövmezdim herhalde burada.

Benim burada küfür edip haksız bulduğum, adamın bu "taksici" tavrı. Taksiciler yapar öyle, az bişey sürtersin, herif yamuk kapıyı gösterir sen yaptın der, kilitlemeye çalışır.

Yiğit G.
07-11-2018, 13:44

valla ben pasta cilanın peşinde koştum yakalasaydım ama hata bende... Yakalayamadım kendi cebimden yaptırdım pasta cilayı... Çamurluk dodiği çizik , jantım çizik (kırılmalar var boyanmayacak şekilde) ve kapım çizik.. Tutanağı tutturacaktım borusana bırakacaktım.Kapı boyanacaktı (pasta ile geçti ama boyada ne yazikki çizikler var) dodik değişecekti , jant değişecekti , karşı tarafa nereden baksan pasta cilanın 10-15 katı bol sıfırlı bir hesap çıkacaktı.Birde üstüne değer kaybı davası açıp oradan da 15 bin cebime atacaktım.Oh mis ne uğracam pasta cila ila salaklık bende.. Sadece arabamda boya olmasın istedim o yüzden yaptırmadım bunları.

kelalper
07-11-2018, 13:45

Kimse sana ucuza kaç demiyor ama daha ucuza mal edilebiliyorsa karşı taraf neden daha pahalıya mal ettirmeye çalışmak neden. Pasta ile temizlesen çıkacak yere bütün arabayı pasta cila yaptırmak ne demek. Arabanda orada çizik yoktu vurmadan önce ok. Al tamir ettim artık çizik yok. Pasta ile sildim geçti. Yok abii bütün arabayı pasta cila yap mı diyeceksin ben onu merak ediyorum.

cnzdmr
07-11-2018, 13:51
Önceki mesajımda da yazdığım gibi, bahsetmeye çalıştığım zaten bu "suistimal" olayıydı, 50 TL eksik vermişsin olmamış diyenden tut, herkesi pasta cila ile kurtaramazsın, pasta cila yap geç yaa ohooo'ya geldi iş. Nasıl oldu anlamadım ama :)

Hayır sanırsınız üçkağıtçı benim, bizim aile :D

İki sefer tamamen kendi hatam ile 2 araca çarptım, ikisinin de tamponları boya kalkacak şekilde hasar gördü. Kendi aracıma da ufak çaplı hasar verdim.
Her ikisinde de adamlarla indik konuştuk, ne yapalım edelim, adamlar "bişey yok hocam devam et boşver" dedi devam ettik. Hatta birine kötü çarptım, üstad panel gitmiş falan olabilir, tamponun düzgün göründüğüne bakma dedim, yok yok salla uğraşamayacağım kasko tamir bilmemne, bişey yok boşver dedi :)

Konuda bahsettiğim ise çizik bile değil neredeyse. Ama niyeyse gereksiz büyüdü.

2010 senesiydi yanlış hatırlamıyorsam. ara sokaklardan birinde dur kalk ilerlerken önceki araç kaydırıp benim araca yaslandı.

Arabamı sıfır almışım üzerine titriyorum o zaman ilk arabam içim acıdı ama indim baktım Ormancı nın dediği gibi ufak bir pasta cilalık iş var.

Aracı kaydıran hanımefendi indi baktı hiç bir şey yok dedi :) Hanımefendi dedim bakın bu noktada iz var pasta cila yaparsak büyük ihtimal geçer ama bir şey yok demeyin lütfen dedim.
Kendisi çocuğum evde emzirmem gerekiyor ben kocamın numarasını vereyim onunla konusun acelem var dedi.
Peki dedim olur sizi tutmayayım madem aceleniz var. Aldım kocasının numarasını aksam ararım dedim

Bu arada ben Uni öğrencisiyim o zamanlar biriktirdiğim 3-5 kuruş arabama bisiler yapıyorum baya hevesliuim yani.

Neyse aksam oldu aradım bana verilen numarayı. Önce kendimi tanıttım dedim böyle bir durum oldu hanımefendinin acelesi var diye orada halletmedik sizi aradım dedim.
Dilerseniz pasta cila ücretini karşılayın ya da tanıdığınız bir yer varsa ben oraya gideyim yaptırayım dedim.

Koca denilen dallama evet eşim bana söyledi araçta hiçbirşey yokmuş yok sana para mara dedi suratıma kapattı telefonu.

O zaman anladım insanoğlu çiğ süt emmiş lafını :)

İnsanlık zaten bitmiş de bana güzel tecrube oldu, hem aracıma çarpıldı hem insani olarak iyilik yaptım (Aksini zaten yapamazdım) hem de dallamanın teki bana aptal aptal konuştu.

neyse Allah'a havale ettik geçti gitti 100-200 tl için insanların düştüğü duruma üzüldüm ama anladım ki iyilik yaparken karşılık beklemeyeceksin bu ülkede.

kiraccemal
07-11-2018, 14:12
Burada önemli olan şey kullanılan üsluptur. Defalarca sıfır aracıma ufak tefekte olsa önden arkadan çarpanlar oldu hiç birisinde aşağı inip bağırıp çağırmadım. Arabadır, trafiktir, kazadır olur dedim. Her defasında da takdirle karşılandım. Bir kaç sene önce şirket aracımı geri viteste unutup park halinde bulunan arkamdaki araca vurmuştum. Hemen inip sahibini aradım kısa süre sonra geldi ve adam haber verdiğim için bana teşekkür etti senin canın sağolsun kardeşim sorun yok dedi. Helalleşip ayrıldık. Hatalı olan kişi özrünü diler hatasını kabul ederse ufak tefek şeyler için kimsenin kırılmasına gerek kalmaz. Şayet hem suçlu hem güçlü konumunda olursa hiç uğraşmadan direk tutanak tutalım der resimleri çeker gerekeni yaparsın. Boşuna diyaloğa polemiğe girmenin anlamı yok.

SekoLive
07-11-2018, 14:15

abi satarken bütünlükten bahsedıyor ya seramıkingler tamponu ayırırsak formül bozulabılırmı dıye duşundum :) saolasn detaylı bılgı ıcın.

Herkes sen gibi insan sen gibi ADAM olamaz

o senın güzelliğin adamlığın abi :)

CloudGrey
07-11-2018, 14:17
olur böyle şeyler.

geçen gün çarpıp gitmişler.
tamponlarda her yerinde var,yaptırsamda gene olacak araba sokakta duruyor.
ben saldım , yaptırmıyorum.

sakınan göze çöp batıyor,dünya fani , takmayın

https://i.hizliresim.com/8zGj8r.jpg (https://hizliresim.com/8zGj8r)

MK8800
07-11-2018, 14:21
Grimlord

Benzer olayı 2/3 sene önce yaşamıştım , sigortasız tüp dağıtım aracı gelip vurmuştu Mersin'de bende garibandır esnaftır diye tamam yarın hallederiz diye adamla güzel güzel ayrılıp konuyu kapattım .

Ertesi gün aradığımda da alabiliyorsan gel al paranı , ispat mı var falan filan diye bir ton caz cuz yapmıştı patronu da bilmiyorum ayağına yatıp olaydan sıyrılmaya çalıştılar .

Bende o süreye kadar zaten büyütülecek bir olay değil diye babama falan haber vermemiştim , bahsi geçen iş yeri sahibi ve telefonda ağababalık yapan elemanı arkadaş şuan sandalyede nasıl desteksiz otururuz , wc ihtiyacımızı kendimiz hissetmemiz mümkün mü eğitimlerine katılıyorlardır muhtemelen şuan :D özetle türkiye'de elinden ne geliyorsa anında yapacaksın hiç gözünün yaşına bakmaya lüzum yok.

Avrupa ile kıyaslamak bile hata o gavur dediğimiz adamlardaki saygı,toplum bilinci bizim rahat 100 yıl ilerimizde tamamen önce aile sonra okulda kazanılması gereken eğitimle alakalı zaten.

K0213
07-11-2018, 14:29
Gidelim buralardan, dayanamıyorum!
ne güzel demiş şair.

kelalper
07-11-2018, 14:42
Bizim arkadaşa da çarpmıştı bir taksici onun yanında abicim yapma etme acelem var arabayı teslim etmem lazım falan diye ağlayıp telefonunu verip gitmiş. Bizim arkadaşta ertesi gün aramış yiyosa gelip buradan alırsın demiş bilmiyor ki karşısındaki aşiret. Taksi durağına bir ton adam gidince taksiciler dövmüşler bunu başımızı ne biçim bi belaya sokuyorsun lan diye.

Gökhan Bilgin
07-11-2018, 14:57
Bir ay önce arkadaşla istanbula gittik ters bir yere girmişiz u dönüyoruz dayının biri tabi farketmedi bizi telefona bakıyormuş paldır küldür koydu bize arkadan indik abi arabanın a... koydun dedik :D resmen şu sahneyi yaşadık eller yukarı :D ; YouTube (https://youtu.be/5U2uFVFlPZM)

Neyse abi dedi gençler özür dilerim benim hatam çekelim fotoları geçelim müsait bir yere bakalım işimize. Raporsa rapor paraysa para dedi eyvallah abi dedik yanaştık kenara ben o arada aradım tabi bizim ustayı tampon ne kadar boya ne kadar dedim 500-600 arası rakam söylediler araba civic 97 tamam dedim adamada söyledim biz bursadan geliyoruz evrak kürek uğraştırma abi bizi durumun müsaitse masraf bu ver Allah yolunu açık etsin dedim.

Kendinde sorun yok adam efendide yanında kendini kurnaz sanan bi lapin var atladı hemen sanayiye bizim ustaya gidelim. Abi dedim boş yapma işimiz gücümüz var al ara kimi istiyosan at fotosunu sen burda ustadan fiyat alsan nolucak dedim burayımı baz alıcaz yaptırdığımız yerimi öyle diyince sesi kıstı çekildi kenara. Bize vuran dayı bu sefer oluyo kardeşim böyle ben geçen haftada vurdum zaten dedi her ay yaptırıyorum bir yerlerini dedi :D gülüştük falan dedi kardeşim 400 vereyim abi pazarlık yapıcak durumda değiliz dedim ya sen koydun bize diyince oda güldü haklısınız lan dedi doğru 450 lira vereyim dedi. Tamam canın sağolsun dedik yolumuza baktık ayrıldık geldik bursaya 550’ye yapıldı boya düzeltme montaj dahil işimize yaradı bir yandanda açıkçası tampon boyası kötüydü çiçek gibi oldu şimdi :D

EOZDAG
07-11-2018, 15:39
Kimse sana ucuza kaç demiyor ama daha ucuza mal edilebiliyorsa karşı taraf neden daha pahalıya mal ettirmeye çalışmak neden. Pasta ile temizlesen çıkacak yere bütün arabayı pasta cila yaptırmak ne demek. Arabanda orada çizik yoktu vurmadan önce ok. Al tamir ettim artık çizik yok. Pasta ile sildim geçti. Yok abii bütün arabayı pasta cila yap mı diyeceksin ben onu merak ediyorum.

Komple yaptır demem ama benim arabama Sonax'tan başka malzeme değmedi, hatta Samsun'da ustam bile aynı. Sen sektördenmişsin bilirsin abi, boya yandığı olmuyormuydu? Ben nerden bileceğim senin ustan ustamı, sen benim boyama zarar verecekmisin? Kullandığın malzeme nasıl ? Benim taraf olsam(ki sık başıma geliyor) peşine düşmüyorum ama yaptırılacaksa da Sonax'tan başka yerde de olmaz.

EOZDAG
07-11-2018, 15:44
Burada 50 tl etik dışı oldu yani öyle mi :D

İsterse 10tl olsun, isterse milyon lirada 1tl olsun. Sen konuşulan rakama kesik attıysan etik dışıdır. İnsanlık kalmadı herkes şerefsiz cart curt dedikten sonra nasıl kesik attığını anlatıyorsun. Belkide vurduğun adamda güler yüz gösterince kaçıyorlar o yüzden sert yapayım dedi. Sen adamın arabasına zarar vermişsin, üstüne karşılamamışsın üstüne adam çingene olsun.

Not: Olayda taraf değilim ben olsam ya tutanak tuttururdum yada hiç peşine düşmezdim. Ormancıya yüklenmemin sebebi sadece altı çizili kısımdır.

hddsheriff
07-11-2018, 16:09

Geçmiş olsun aracın km si 165 k nın üzerindeyse değer kaybı ödenmiyor.

Grimlord
07-11-2018, 16:12
Geçmiş olsun aracın km si 165 k nın üzerindeyse değer kaybı ödenmiyor.

Onu da sordum herkse birşey diyor ama benim öğrendiğim 10 yaş 150 bin km altı, Allahtan ondan yırttık. 2011 83bin de araç

hddsheriff
07-11-2018, 16:22
Onu da sordum herkse birşey diyor ama benim öğrendiğim 10 yaş 150 bin km altı, Allahtan ondan yırttık. 2011 83bin de araç

1-2 aya avukatın biri arar zaten değer kaybı davası açalım diye detayları söyler :)

turbo&quattro
07-11-2018, 17:06
Birkac sene once aracimin sol tarafi on camurluktan arkaya kadar damla damla boya olmustu biri ya bilerek yapmis yada ust katlardan biryerlerden damlamis bilemiyorum. Kaskoya gittim hemem $750 mi ne cek verdiler. Tesadufen o gun yikamacimda randevum vardi . Araci yikadik boyalar gitti elimde $750 lik cek kaldi adima kesilmis . Kaskoyu aradim araci yikadim boya gitti diye, he tamam o zaman ceki yirtip atabilirsiniz demislerdi bende oyle yapmistim. Soyledigim Amerikali arkadaslarim olmasi gerekeni yaptin ne varki bunda derken Turk arkadaslarim baya alay etmislerdi salakmisin diye. Maalesef kafamiz baska turlu calisiyor.

EOZDAG
07-11-2018, 17:14
Birkac sene once aracimin sol tarafi on camurluktan arkaya kadar damla damla boya olmustu biri ya bilerek yapmis yada ust katlardan biryerlerden damlamis bilemiyorum. Kaskoya gittim hemem $750 mi ne cek verdiler. Tesadufen o gun yikamacimda randevum vardi . Araci yikadik boyalar gitti elimde $750 lik cek kaldi adima kesilmis . Kaskoyu aradim araci yikadim boya gitti diye, he tamam o zaman ceki yirtip atabilirsiniz demislerdi bende oyle yapmistim. Soyledigim Amerikali arkadaslarim olmasi gerekeni yaptin ne varki bunda derken Turk arkadaslarim baya alay etmislerdi salakmisin diye. Maalesef kafamiz baska turlu calisiyor.

Istanbul Budapeşte uçuşunda valizimi THY yanlış yere yollamış, uluslararası havacılık kanunu gereği; valiz gelene kadar harcadığınız herşeyin(valizimde olabilecek şeyler tabi ki) faturasını ibraz ettiğinizde ödeme alabiliyorsunuz. Bende gittim, zaten vardı kafamda da dayadım döşedim kendimi sonrada faturaları ibraz ettim. 2 güne valiz geldi, 2 haftaya falanda para geldi. O sıra Finli bir arkadaşımla konuşurken aynısının onunda başına geldiğini duyunca neden yapmadın dedim, "ihtiyacım olmadı ki" dedi. Evet burada bariz farkımız var.

G.U.Z.
07-11-2018, 18:16

O ülkelerin neden refah içinde olup, Ortadoğu'nun neden olmadığının cevabı işte bu..
Bu yüzden, Adamlarin göçmen kabulü zorlastirmalarini anlayışla karşılamak lazım, virüs gibi yayılıyor çünkü bu tarz davranışlar

SinanAdalı
07-11-2018, 18:53
Hepsini tek tek okudum; ülke olarak şu an 100 yıl geri gitsek 100 yıl ileri gitmiş oluruz.

leon45
07-11-2018, 19:53

Geçmiş olsun, araca çarpan kişiyi niye arıyorsunuz? Tutanak tutulmuş araç servise çekilmiş, araca çarpan kişiyle muhatap olmanıza gerek yok.

Ben de geçen yıl kaza yaptım, çarptığım araç sağdan geldiği için kusur %100 bendeydi. Adamla tutanak tuttuk, onun araç yürümeyecek haldeydi, abi dedim çekici çağır aracını servise çektir, orada yaptır benim sigorta karşılar dedim ayrıldım oradan. Ertesi gün whatsapptan durumu sordum, sorun yok dedi, bir daha görüşmedik

melihyilmaz
07-11-2018, 20:25

yanlış anlama bende opelde calısıyordum ki biz ücret bile almıyorduk bu işleme. Tutanak tutulsa sende borusana gitsen. Ya parça pasta cila olur yada parça boyanır. Bu iş heryerde böyledir. Fazlasını talep edemezsin.

streetracer_nos
07-11-2018, 21:22
Bi tane daha yaziyim

Bi pazar gunu komsular geldi.Senin arabaya vurdular dediler.Neyse indim baktim arka tampona surtup kacmislarvatandasta plakayi almis ama 3 harflu plakanin 2 harfini almis bide rakamlari almis birde arabanin marka modelini soyledi o zamanlar trafik sayfasindan plakayla marka model görünüyordu son harfi deneye deneye arabayi buldum

Polis cagardim polis zaten 45 dakka sonra geldi.Yavas yavas elini beline atti kasabanin serifi gibi geliyor.Adamin ilk lafi ugrasilirmi bunun icin diyor ne gerek var hasar kaydi çıkacak bilmem ne yani adam tutanak tutmamak icin elinden geleni yapti tabi kaçamadı..

Neyse sigorta vs. den elemani buldum.Aradim dedi abi ben tamirciyim gel.İyi dedik gittim.Bi baktim tifil.bi.tane cocuk mal tam benim tampona koseden çamurlugu takmiskendi arabasi parcalanmis😀

Neyse benim arabayi gordu bu abi diyor senin araba tam binanin onundemiydi evet dedim Allah Allah diyor arabanin bi arkasina bakiyor.bi onunebakiyor az biraz dis gecirebilse abi ben çarpmadim falan diyecek neyse tamam dedi arabayi birak bizim servise tamponu boyuyalim dedim arabayı birakamam tamponu al dedim sen boya ben gelip taktiriyim

Sonradan çaktim bu eleman orda kaçak gocek boyayacak dedim tamponu aliyonmu yok sonra bu plakada benim servisi gordu dedi sen bunlari nerden taniyon benim servisim dedim iyi dedi ben onlari taniyom sen orda boyat ben halledecem

Benim servise gittim dedim boyle böyle tamam dediler iste araba halloldu sorun yok arabayi satacam 150 lira cikiyor tramerde amk benim tanıdık dedigim servis pederin cok eski dostu boyayi benim arabayada geçirmiş sizin dedim yapacaginiz ise sokuyum sonrada abi niye gelmiyon niye gelmiyon

Artik elemandan az para almak icin benim arabayami gecirdiler yoksa her ikisinede mi kosturduler gunahi boynuna baskasi yapsa zoruma gitmezde tanidik dedigimiz adam yapiyor bunu obur pic turlu taklada.zaten kaskodan boyatmayi ben bilmiyommu

Niye biz o zaman insandik simdi olsa gider.yetkili serviste boyatirim faturayida karakola birakirim odesinler

Yiğit G.
07-11-2018, 21:43
yanlış anlama bende opelde calısıyordum ki biz ücret bile almıyorduk bu işleme. Tutanak tutulsa sende borusana gitsen. Ya parça pasta cila olur yada parça boyanır. Bu iş heryerde böyledir. Fazlasını talep edemezsin.

parça boya olmaz çünkü tam ortadan boydan boya arkaya kadar gidiyor.Arka çamurlukta bile boya atmaları var kimse birsürü parça boya yapılması gerekir onun yerine zaten komple boyayalım derler.Neyse beteri olmasın bende sorun vuran kişinin kaçması idi özür dilese belki pasta cila parasını bile istemedim.

hakan308
07-11-2018, 21:45
Deger kaybi konusunda yardimci olurum 05425912929 arayin anlatayim. Bu arada 165000km olayida hikaye

hddsheriff
07-11-2018, 21:51
Deger kaybi konusunda yardimci olurum 05425912929 arayin anlatayim. Bu arada 165000km olayida hikaye

Valla beni arayan avukat öyle söyledi. Diğer arabalarımda oluşan değer kayıpları da km yüksek diye red oldu.

coolvtec
08-11-2018, 06:24
Bir kere hondanın kapısına hafif sürtmüşler, beni çağırdılar. Baktım sorun yok. Sorun yok pasta ile çıkar dedim.
Bir kere mesai arkadaşım arka tamponu 30-40cm inceden sürtmüş, sorun yok dedim. Pasta ile çıkar dedim ama hafif iz kalacağı belliydi.
Bir kere ben sürttüm başka mesai arkadaşımın. Aldım yıkamacıya götürdüm, arabasını yıkattım, pasta yaptırdım çıktı.

ve önemli konu şimdi geliyor.

Çeşme otakarın önündeki kavşakta trafik tıkandı, geri geleyim açayım dedim, arkam boştu. Geri geri giderken kavşaktan AUDİQ7 girmiş. Q7 ye kapıdan vurdum.
İndim baktım göçme yok ama pasta ile geçmez. Sürücü kadındı, özür diledim. Hatamı kabul ettim, trafiğin açılmasını sağlamak vb. Kadın arabadan sinirli inmişti ama ben böyle davranınca sorun değil dedi, dağıldık.

Diyeceğim odur ki, yediğin hurmalar tırmalar, aldığın sevap poinleri ise ilerde bozdurup kullanabilirsin.

AyBEROZ
08-11-2018, 07:22
Bu baştakiler fırsatçılığı meslek dalı haline getirdi getireli durum bu. 1980 ler ve 1990 ları o kadar çok özlüyorum ki.. İnsanlık bitmiş.