PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : F1 Brezilya GP

kiraccemal
09-11-2018, 09:08
Brezilya GP için geri sayım başladı.

1. Antrenman 9 Kasım 16:00
2. Antrenman 9 Kasım 20:00
3. Antrenman 10 Kasım 17:00
Sıralama 10 Kasım 20:00
Yarış 11 Kasım 20:10

Ers
09-11-2018, 15:28
Şampiyon belli oldu , forum öldü :) kimseler yok 2-3 yarıştır.

berkaym
09-11-2018, 15:51
Ferrariciler olarak üzgünüz ondan ses yok. Pazar yarışı izlicez tabi yine onun keyfi ayrı

kiraccemal
09-11-2018, 15:57
Şampiyon belli de olsa heyecan bitmez kimin ne yapacağı her zaman merak konusudur. Son yarışa kadar sonuna kadar izlerim.

Alpii
09-11-2018, 16:17
Şampiyon belli de olsa heyecan bitmez kimin ne yapacağı her zaman merak konusudur. Son yarışa kadar sonuna kadar izlerim.

Biz tifosiler de izleyeceğiz tabi ki ama Vettel' hatalarıyla bıktırdığı için kimsenin yazası gelmiyor herhalde :)

-Çok güzel pist, inşallah zevkli bir yarış olur.

997TT
09-11-2018, 18:31
Bircok arkadasim duygularima tercuman olmus.
Pist cidden keyifli hatta 4 yada 5 sene once sirf piste cikmak icin program yapmistim...
Neyse,tifosiler iyi basladi ama gerisini getiremedik. Napalim,sonuncuda olsak birakmayiz...

MetalliHead
09-11-2018, 18:41
Bircok arkadasim duygularima tercuman olmus.
Pist cidden keyifli hatta 4 yada 5 sene once sirf piste cikmak icin program yapmistim...
Neyse,tifosiler iyi basladi ama gerisini getiremedik. Napalim,sonuncuda olsak birakmayiz...

abi takımın tümden sapıtması benim izleme isteğimi kırdı. Berbat stratejiler, saçma sapan plotaj hataları , pit sorunları vs. . Vettel almanyada saçmalamasa bugün başka şeyler konuşuyorduk.

rahmitanir
09-11-2018, 18:49
Kimi başkan son iki yarışın ikisini de alsa, ferrari'de mini bi şampiyonluk havası olur.

Ama gerçekleşmesi zor fantazi işte.

bason
09-11-2018, 19:53
Kimi başkan son iki yarışın ikisini de alsa, ferrari'de mini bi şampiyonluk havası olur.

Ama gerçekleşmesi zor fantazi işte.

Sadece Mercedes de değil artık Redbul da işin içine girdi son yarışlarda. Bakalım yarın sıralama nasıl olacak... :)

Canselmo
10-11-2018, 08:55
dsmart sağolsun ne sıralamayı ne de yarışı veriyor. Saçmalık ötesi.

onur_si
10-11-2018, 09:38
telefondan sürekli bakıyorum hava durumuna yağmurlu görünüyor yağmurda hiç şansımız yok :D

Alpii
10-11-2018, 20:28
Vettel yine ceza yiyecek galiba... İyice şaşırdı

Day Walker
10-11-2018, 21:24
Vettel kafayı yemiş tartıyı parçaladı ceza geldimi acaba ?

997TT
11-11-2018, 07:52
Acelesi vardi,anlamadim cidden.
Eminim sebebi vardır,kimse böyle yapmaz. Ama ne?

GranSport
11-11-2018, 09:01
€25bin sıkışmış tartıya ama yılda €30M kazanan adam için sorun değil. Sıra cezası almaması ilginç. Aslında Ferrari soft'lara dakikalar sonra başlayacak yağmur öncesi geçerek riski aldı, belki Vettel aynı fikirde olmadığı için sinirliydi, kim bilir. Ancak bugün için Ferrari ilk 10-15 lap çok daha avantajlı bu taktiğin tutması sayesinde. Takımlar şampiyonluğu için bugün en az 12 puan daha fazla yapmaları gerekiyor şansı son yarışa taşımak için. Ama 55 puan fark bence kapanmaz, Toto da risk almaya gerek görmedi bu nedenle.

bason
11-11-2018, 17:39
s sport mu? spor smart mı veriyor?

ghibli06
11-11-2018, 19:15
hangi kanalda?

Dynatech
11-11-2018, 20:01
Bein Sport Max 2

Canselmo
11-11-2018, 20:03
yarış zevkli geçiyor. Vettel rezilleri oynuyor ..VERS Kralları

Ewren
11-11-2018, 20:23
Verstappen’e yazık oldu. lider giderken tur bindirme halinde kaza yaptı.
Kiminle yaptığını hatırlamıyorum ama sanki eleman bilerek yol vermedi ve çarpma meydana geldi.
Verstappen henüz 97 doğumlu olmasına rağmen çok başarılı. Geleceğin şumisi olabilir.

ghibli06
11-11-2018, 20:24
BOT bu duvar olma rolünden çok mu memnun acaba? ferrari 1 kez takım emri verdi demedikleri kalmadı ...

Canselmo
11-11-2018, 20:29
Vers e uzuldum gercekten. Bu ham bu kadar balli olamaz artik. Bottas tamamen piyon
Vettel rezalet. Gercekten seneye lechrec vetteli silsin istiyorum

ghibli06
11-11-2018, 20:33
Vers e uzuldum gercekten. Bu ham bu kadar balli olamaz artik. Bottas tamamen piyon
Vettel rezalet. Gercekten seneye lechrec vetteli silsin istiyorum

neden üzülüyorsun ki bu sene ferrarilerin 5 yarışını katletti bundan daha saçma hamlelerle...

Canselmo
11-11-2018, 20:58
neden üzülüyorsun ki bu sene ferrarilerin 5 yarışını katletti bundan daha saçma hamlelerle...

Genel olarak evet ama bilerek ferrarileri biçtiğini düşünmedim. Geriden gelip herkesi geçti ve fark açtı ocon yüzünden bu duruma düşmesi cok saçma. Ne kadar da olayları olsada bu yarış onun hakkıydı.

MetalliHead
11-11-2018, 21:06
Verstappen ettiğini buldu resmen :D bir keyif sigarası yaktım, duvara boş boş baktım :D Senelerdir çarpışan oto oynayıp ceza almadan sıyrılıyordu, birz da ona kendi zehrinden versinler :D

Canselmo
11-11-2018, 21:38
ocon u bulup 4-5 defa itekledi tartılırken :D

rahmitanir
11-11-2018, 21:46
Gencoların kavgası:
Formula Access on Instagram: “🎥: things get physical between Verstappen & Ocon ! . . . . . . . . . . . . . . #formula1 #formulaone #f1 #race #racing#grandprix #cars…” (https://www.instagram.com/p/BqDQ_6sBnLv/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1eczplwd3qpzn)

997TT
11-11-2018, 22:33
Yarisa 2-0 geriden basladi Fcar.
Hadi strateji yaptın,ulan adamlar pite girdi,cok gecmeden sen sen girdin. Nerde lastik avantajin? Ustune kimseyi gecenedin. Bakin Merc e,kolay lokma olmuyor. Ama Fcar leblebi gibi yeniyor.
Almanya dan sonra gotumuz dogrulmadi arkadas.
Ne pit duvarı ne pilotlar iyidi.
Gelelim vers e,yaris icinde uzuldum,aglak ham yine balini konuşturdu ve bedavadan 1.lik aldi.
Ama 3 sezona bakinca acayip sevindim,etme bulma dunyasi. Bizi kac defa bicti hemde hic iddiasi yokken.
Ferrarinin ciddi bir yapilanmaya ihtiyaci var. Bu sene şampiyon olabilirdik.
Ama su bir gercek,merc cidden cok iyi arabaya sahip.

bason
11-11-2018, 22:50
997TT Fcar nedir?

OmerRS
11-11-2018, 23:20
Red Bull şasisi çok iyi bu belli, geri kalanlar medium hamurda sorun yaşarken bunlar süper yumuşaklarla yarışın yarısını tamamlıyorlar neredeyse. Seneye çok merak ediyorum Honda motoruyla neler yapacaklar.

kiraccemal
11-11-2018, 23:58
HAM ballı olduğunu bir kez daha kanıtladı. Bu yarış kesinlikle VER' in hakkıydı. Adam harika sürüyor ve son zamanlardaki temiz geçişleri ile takdire şayan işler çıkartıyor. Ayrıca sıralama turlarında Q2 de HAM 'in SİR' a yaptığı tehlikeli hareketten herhangi bir ceza çıkmadı sanırım. Adaletsizlikler hatsafhada FIA istifaa :)
VER' in OCO' nun üstüne yürümesi tartaklaması pek hoş bir görüntü değildi ama OCO bunu fazlasıyla haketti.

mert_can 41
12-11-2018, 02:21
Oconun F1 deki amacı nedir ya kaç kişiyi biçti bu sezon hiç birine bulaşamazsa kendi takım arkadaşına dalıyor adam tam bir trol tur yedikten sonra geriden gelip daldı verse bence yarış sonunda vers itirmekle az bile yaptı ben parçalamıştım adamın hakkıydı gerçekten yarış çok güzel geçişler yaptı. Kim nederse desin versin F1 de önü çok açık yaşına göre çok yetenekli ve fazlasıyla gözü kara seyir zevki çok yüksek bir pilot :)

997TT
12-11-2018, 07:13
997TT Fcar nedir?

Ferrari��
Fchat Fcar Fforum vs vs

Day Walker
12-11-2018, 07:15
Yarisa 2-0 geriden basladi Fcar.
Hadi strateji yaptın,ulan adamlar pite girdi,cok gecmeden sen sen girdin. Nerde lastik avantajin? Ustune kimseyi gecenedin. Bakin Merc e,kolay lokma olmuyor. Ama Fcar leblebi gibi yeniyor.
Almanya dan sonra gotumuz dogrulmadi arkadas.
Ne pit duvarı ne pilotlar iyidi.
Gelelim vers e,yaris icinde uzuldum,aglak ham yine balini konuşturdu ve bedavadan 1.lik aldi.
Ama 3 sezona bakinca acayip sevindim,etme bulma dunyasi. Bizi kac defa bicti hemde hic iddiasi yokken.
Ferrarinin ciddi bir yapilanmaya ihtiyaci var. Bu sene şampiyon olabilirdik.
Ama su bir gercek,merc cidden cok iyi arabaya sahip.

Abi adamlar ayrıca çok ciddi algı yapıyor. Her röportajlarında Fcarlar çok hızlıydı vs. falan diyorlar bu kerizlerde yiyorlar.

Dün hatta bi ara Bottası rainin önünden almak için fake pit yapmaya falan çalıştılar :D çok güldüm walla.

Eski günleri daha çok arayacağız biz.

997TT Fcar nedir?

Ferrariler

ghibli06
12-11-2018, 09:38
Abi adamlar ayrıca çok ciddi algı yapıyor. Her röportajlarında Fcarlar çok hızlıydı vs. falan diyorlar bu kerizlerde yiyorlar.

Dün hatta bi ara Bottası rainin önünden almak için fake pit yapmaya falan çalıştılar :D çok güldüm walla.

Eski günleri daha çok arayacağız biz.

Ferrariler

Ferrari 10 yıldır çok kötü yönetiliyor, yönetim kadrosu istifa etse başka takımda şans bulabilirler mi sizce? Ross Brawn ve Jean Todt gibi adamlardan resmen amigolara düştüler... takım yönetim kadrosunu transferlerle oluşturacaklar başka yolu yok, Maranellodan çıkanlarla olmuyor işte bu işler...

bason
12-11-2018, 09:48
Her iyi şeyde olduğu gibi bir jenerasyon geliyor, uygun ortam ve uygun kişiler ile başarıya ulaşıyor. Tabi ki bunların hazırlık safhasıda var. Herkes dönemini yaşıyor bizde izliyoruz... Her sene aynı takım ya da pilotun şampiyon olması ne kadar sıkıcı değil mi? Bunu kırmak için ya değişiklik oluyor ya da birileri çıkıyor, bazı şeyleri farklı yapıyor ve sonuç geliyor. Redbul'un pilot, takım, araç konusunda ki gibi tek eksik güçlü bir motor bu yüzden adamlar şampiyon olamıyorlar işte.

onur_si
12-11-2018, 11:23
güzel ve zevkli bir yarıştı redbullar bu motorla bile hepsini geçti seneye honda motoru renodan biraz güçlü olsun korkulur bunlardan.
vettel vasat sürdü
kimi güzel bir yarış çıkardı, keşke biraz daha zorlayabilse son turlarda 1. lik için güzel bir çekişme olurdu.
ocon olayında ocon hatalı ama versin daha temkinli geçmesi lazımdı. yarış sonunda adama dalıyormuş az daha :) 2 gün kamu hizmetinde çalışma cezası aldı.
kimi bu sene 12. podyumunu aldı 2007 de şampiyon olduğundaki podyum sayısı ile aynı. vettel ile 40 puan civarı farkı var fazladan 2 yarış dışı kalmasını da hesaplarsak gayet kafa kafaya bir sezon geçirdi yaşlı kurt. ( tek hatası sıralamalarda zayıf).
seneye ben artık sauberciyim :)
eşim de verstappeni tutacakmış ( çok pisikopat sürüyor diye :)

MetalliHead
12-11-2018, 14:35
Tutkumuz F1 🏎 auf Twitter: "Esteban Ocon, Max Verstappen ile olan temasını değerlendirdi!
🇫🇷 @OconEsteban reviewed the accident with Verstappen!

🗣"Max’in arkasında iki tur kaldım. Devasa hızım vardı. Onun dışından dondum, aynısını Fernando’ya da yaptım. Ancak aynı şey aynı sonucu vermedi."👇… https://t.co/5s9Ws1ev4a" (https://twitter.com/F1tutkumuz/status/1061749336818757632)

Burada çarpışmanın öncesi de var. Burada görünene göre Ocon suçsuz, Verstappen geçilince ergenlik edip Ocon'u sıkıştırmış.

Day Walker
12-11-2018, 15:59
Ferrari 10 yıldır çok kötü yönetiliyor, yönetim kadrosu istifa etse başka takımda şans bulabilirler mi sizce? Ross Brawn ve Jean Todt gibi adamlardan resmen amigolara düştüler... takım yönetim kadrosunu transferlerle oluşturacaklar başka yolu yok, Maranellodan çıkanlarla olmuyor işte bu işler...

Arivabene ile olmayacağı zaten belli ama schumi gibi bir pilotda bi daha gelmez.

Bakalım seneye nasıl bir yönetim gösterecekler. Ayrıca bu yönetime birazda siyaset nasıl yapılır kulis nasıl yapılır öğretmek lazım.

brv
12-11-2018, 16:31
Ver'e hiç üzülmedim, kendi yaptığı ataklardan, geçişlerden farklı bir durum yoktu ortada. Arabamı oraya soktum, buraya soktum niye üstüme kırdılar diye atarlanıyordu herkese...

Ham ballı vs de adam 5 kere dünya şampiyonu oldu, 5 senedir Mercedes markalar şampiyonu, 5'in 5'ide mi şans arkadaş?
Soğuk, ukhala bir adam ama 100 yarışın 49'unu kazanmış daha ne yapsın?
Arabası iyidi eyvallah, Rosberg'e yanlış hatırlamıyorsam 2-1 üstünlüğü var, Bottas zaten aynı klansmanda değil.

Ferrari daha iyi araçla başladığı sezonu, sezon ortasına kadar lider götürmesine rağmen kendi eliyle hediye etti, Vet'in yaptığı basit hataları ve amatörlükleri yapmadılar, kuru havada ıslak lastik ile tur atmaya kalktılar vs vs...
Ayrıca Red Bull'un Ric'e yaptıklarınıda hiç etik bulmuyorum, resmen adamı baltaladılar takımdan ayrılacak diye.

rahmitanir
12-11-2018, 16:54
Tutkumuz F1 🏎 auf Twitter: "Esteban Ocon, Max Verstappen ile olan temasını değerlendirdi!
🇫🇷 @OconEsteban reviewed the accident with Verstappen!

🗣"Max’in arkasında iki tur kaldım. Devasa hızım vardı. Onun dışından dondum, aynısını Fernando’ya da yaptım. Ancak aynı şey aynı sonucu vermedi."👇… https://t.co/5s9Ws1ev4a" (https://twitter.com/F1tutkumuz/status/1061749336818757632)

Burada çarpışmanın öncesi de var. Burada görünene göre Ocon suçsuz, Verstappen geçilince ergenlik edip Ocon'u sıkıştırmış.

Bu açıdan olay çok farklı gözüküyor yalnız. VERS o kadar da haklı değil gibi gözüküyor.

997TT
12-11-2018, 19:18
İyide tur yiyorsun neden gecmeye calisiyorsun ki?
Hata burda,isyersen 100km daha hizli ol..... Senin yarisin Vers ile degil...
Redbul un herkesi gecmesi motor üstünlüğünden degil,pist sartlarinin kendisine uymasindan.
Seneye umidim yok ama yine de Forza Tifosi!

HUSNU
13-11-2018, 08:47
İyide tur yiyorsun neden gecmeye calisiyorsun ki?
Hata burda,isyersen 100km daha hizli ol..... Senin yarisin Vers ile degil...
Redbul un herkesi gecmesi motor üstünlüğünden degil,pist sartlarinin kendisine uymasindan.
Seneye umidim yok ama yine de Forza Tifosi!

Bu arada Max orada Ocon a tur bindirmiyor . Yarışı izlerken bende öyle zannettim . Büyük bir ihtimal Max , Hamilton un temposunu görünce yakıt saklıyor ve aracı kısıyor. Bu esnada Ocon unu araçta taze SS takılı ve arkadan çok büyük bir hız farkı ile geliyor. Evet kendi aracını kollayabilir , o şikanda atak yapmadan bir sonraki düzlükte çok rahat geçebilirdi . Aceleci davranmış. Max eminim Ocon u yanında gördü ve bence egosuna yenik düşüp içeriye kapantı diye düşünüyorum. Max ı çok sevmem . Fakat yarış onu hakkıydı bencede. Sadece son videoyu izledikten sonra olayla alakalı fikrim değişti.

bason
13-11-2018, 11:11
Tur yiyen pilot turu geri alabilir bunda bir sıkıntı yok. Bu adamlar yarışıyor zaten yarışcılığın doğasına aykırı geçme demek, ancak ikisi içinde daha temiz olabilirdi mücadele. Biri zaten 1 tur geride diyip yol verebilirdi diğeride önümdeki lider daha sakin olmalıyım diyebilirdi. Normal bir pozisyon için bunları konuşsak tamam yarış kazasıdır deriz ancak biri zafer için mücadele ediyor diğeri ise puan mücadelesi bile vermediği yarışta turunu geri almaya çalışıyor. Saçma sapan bir kazaydı. Yarış sonrası da Ver'in yaptığı hoş değil git tepkini göster ama itmek nedir? Birde şunu ekleyim, öndeki araçlar için tur bindirmek çok ciddi sıkıntı, Ocon lastikleri bitince yine Vers'in önüne gelecekti ve ona yine tur bindirmek zorunda kalacaktı belkide. Bundan dolayıda yol vermek istememiş olabilir bilemiyorum o anki psikolojiyi...

Yigit-Y
18-11-2019, 08:37
Harika bi haftasonu idi

Ferrari lerin birbirlerini mikmesi izlemek süperdi

Ben istanbulparkta gözümün önünde şahit olmuştum

Yine aynı olayı görünce çok hoşuma gitti

Geber Ferrari hahahaha :)

cnzdmr
18-11-2019, 08:45
Harika bi haftasonu idi

Ferrari lerin birbirlerini mikmesi izlemek süperdi

Ben istanbulparkta gözümün önünde şahit olmuştum

Yine aynı olayı görünce çok hoşuma gitti

Geber Ferrari hahahaha :)

Benim gördüğüm kadarıyla Vettel in suçu vardı. Leclerc gerekli boşluğu sağlamıştı aslında ama Vettel iyice yaklaşınca temas yaşandı.

Çok üzücü Ferrari için, Vettel geçilince hemen atak yapmak istedi ama acemice bi hareket oldu bence...

sinisa
18-11-2019, 08:52
yarışı izleyemedim, sabah highlightsa bakmadan konuya bakayım dedim ama kimseyi göremeyince dedim herhalde ferrariler yarış dışı kaldı,
şimdi highlightsı izledim gerçekten öyleymiş:D

ardicli2000
18-11-2019, 09:06
Yarışın en dikkat çeken noktaları;
1. Verstappen'in inanılmaz hızı.
2. Ferrari'lerin kazası.

Yalnız highlights bile inanılmaz zevkliydi. Yarışın kendisi nasıl olmuştur bilmiyorum :)

ghibli06
18-11-2019, 09:28
yarış çok keyifliydi, ferrari pilotları gelecek sezonun mesajını verdi, biri mutlaka takımda ayrılmalı, kazada Vettel hatalıydı ama diğeri de takım arkadaşı sonuçta kazayı engelleyebilirdi, ikisi de takımın 1 numarası benim demek için yarıştı ama demek ki ikisi de bu takımın 1 numarası değil... Albona inanılmaz üzüldüm, Sainz Jr a ise sevindim, Sainz Jr bence en yetenekli pilotlardan biri, Ham çok olgun bir şekilde benim hatam dedi, Max ise çok çok hızlıydı...

rahmitanir
18-11-2019, 09:32
Seneye Ferrari'de baya bi çooooookk olay olur.

Rosberg vs Hamilton'dan daha feci bir ikili yetişiyor.

Rockford
18-11-2019, 09:36
botaş leclerc i geçicem diye yakından sıka sıka makinayı yedi. hala diyo no power. güldürdü :) kumaşı da zaten leclerc i geçmeye yeterli degildi geçemezdi.

ham hata yapıcak cok ters bi adamı seçti yazık oldu albona :) ferrari yine şeklini konuşturdu pitlerde vukaat bekledim bu defa yönetimden degil pilotlardan aksiyon oldu. ama şaşırtmadı.

max reyis adaletini dağıttı. ham bu lastiklerle 15tur max ı arkamda tutabilirmiyim falan diyordu yeşil bayrak sonrası bi sektörde yedi tokatı :) günün en hızlı adamıydı.

ham in son 4 tur pite girmesi enteresan geldi sırf ham yeni lastikle gazlayabilsin diye pistten cesetleri cabuk topladılar gibi geldi.

sainz b liginin en iyi pilotu ve en iyi arabası oldugunu bi defa daha gösterdi.

güzel yarış oldu baya heyecanlıydı son kısım

kiraccemal
18-11-2019, 11:03
yinelemekten hiçbir zaman çekinmeyeceğim gerçek şu ki VER geleceğin şampiyon adayı olacak. Çok iyi sürdü ve inanılmaz hızlıydı. Ferrariler kendilerini imha etti. Çok heyecanlı bir yarıştı Serhan ACAR'ın nazarı değdi yarışa. Podyumda farklı sürücüleri görmek daha bir zevkli. Umarım VER seneye bu hızını ve hatasız sürüşünü seri haline getirir ve Şampiyon olarak en genç şampiyon unvanı ile tarihe geçer.

emresener
18-11-2019, 11:13
albon ham kazasında HAM'ı linç ediyorlar ancak. atak anında ALbon kapıyı ardına kadar açıyor. Ham içeri dalınca kapatmak istiyor ve kaçınılmaz son.
Keşke incelemeyi hızlandırıp podyumu 5 dk erteleselerdi de sainz podyumu kutlayabilseydi. HAM'ı indirmek zor geldi herhalde.

Wet LEc arasında yaşanan olay tamamen kabul edilemez bence. Wet kaçabileceğim yer yoktu diyor ancak görüntüler açık düz gitse temas yaşanmayacak. WET bu sene sonunda emekli olsa iyiydi ama sanırım koltuğu dolduracak kişi yok şuan herkesin anlaşması mevcut gibi. gelecek sene wet-lec kapışması daha fazla olacak gibi. Binotto bunu yönetebilecek bir duruşa sahip değil.

şampiyonun belli oldu seznda Almanya sonrası en güze 2. yarış oldu. iki hafta son abudabi bakalım gececek.
Serhanacar : bir insan f1'i ancak bu kadar güzel anlatabilir. kendisine de tebrikler.

brv
18-11-2019, 15:37
Vet - Lec'in bu kadar ufak bir temasında iki arabanın bu kadar dağılması büyük şansızlık, pilotlar sıralamasında 3. olma şansları bitti neredeyse, ki böyle bir marka için büyük ayıp.
Lec iyi bir pilot ama olgunlaşması gerekiyor, Vet yarış sonrası yeteri kadar alan açtı dedi Lec için.

Ham olayında bana göre çokta cezalık bir durum yoktu, açık olan kapıdan girdi, amatörce kapatmaya çalışırken spin attı, yazık oldu. FIA'nın ceza konusunda maalesef bir standardı yok.

Vet bu pisti ayrı seviyor, ama geçen hafta Ferrari'ye *** atıp bu hafta aşırı hızlı olmaları garip oldu. Yönetmelikte yapılan ufak bir değişiklikten bahsediliyor, RB bundan faydalanmış olabilir.

997TT
18-11-2019, 17:49
Yarıs tam rıutıne baglamısken hararetten dolayı kalan bottas yetıstı...
Ergenlık hatalarını tekrarlamayan max,3 kez han i gectı. Ham ise yıne mız mız cocuk gıbı,sureklı sıkayet ettı. Yol tutusu,motoru,stratejıyı herseyı elestırdı,sucladı... yaptıgı atak alanen hatalıydı ve baskı altında herseyı karıstırdı.
klasık,kendısınden baska hersey sorunlu.
Ferrarı cıddı yavas kaldı,hemde startdan ıtıbaren.
Lastık kullanmayan saseyı ve downforce u degıstırırler ınsallah ama vettel ın artık takım degıstırmesı gerek.
Ec cok ıyı savunma yapıyor,vet onun yerınde olsa,cok dan gecılmıstı....
Alt takımların ust sıralarda olması sevındırıcı,ınsallah 2020 de zorlarlar.

OmerRS
18-11-2019, 20:53
Red Bull çok iyiydi, sene inşallah şampiyonluk için yarışırlar.

https://www.youtube.com/watch?v=BI75uWxEajA

Day Walker
19-11-2019, 07:22
Yazmayacağım bu konuya yazmayacağım :D

Amk Vettellll seninn bennnnn :D

mert_can 41
19-11-2019, 11:06
botaş leclerc i geçicem diye yakından sıka sıka makinayı yedi. hala diyo no power. güldürdü :) kumaşı da zaten leclerc i geçmeye yeterli degildi geçemezdi.

ham hata yapıcak cok ters bi adamı seçti yazık oldu albona :) ferrari yine şeklini konuşturdu pitlerde vukaat bekledim bu defa yönetimden degil pilotlardan aksiyon oldu. ama şaşırtmadı.

max reyis adaletini dağıttı. ham bu lastiklerle 15tur max ı arkamda tutabilirmiyim falan diyordu yeşil bayrak sonrası bi sektörde yedi tokatı :) günün en hızlı adamıydı.

ham in son 4 tur pite girmesi enteresan geldi sırf ham yeni lastikle gazlayabilsin diye pistten cesetleri cabuk topladılar gibi geldi.

sainz b liginin en iyi pilotu ve en iyi arabası oldugunu bi defa daha gösterdi.

güzel yarış oldu baya heyecanlıydı son kısım

Bence tamamen albonun amatörlüğünden kaynaklanıyor hamin ceza alması aşırı saçma bence.

YouTube (https://youtu.be/_Pv_qdZGo9Y)

Arkanda ham var lastikleri taze sen niçin kapıyı o kadar açıyorsun hadi kapıyı açtın adam gayet düzgünce içeri girdi dışarı taşmadı bir şey yapmadı albon verstaffene özendi sanırım geçilmemek için üzerine tehlikeli şekilde kapandı eğer o kadar kapanmasa ham zaten ya yanına çıkıcaktı yada alanı daraldığı için fren yapıcaktı. Boşu boşuna hem kendini yaktı hem hami yaktı.

Ferrari eğer iki pilotunu dizginleyemez veya lecin şımarıklığını törpüleyemezse seneye daha çok temas yaşarlar vettel feci derecede hırslanıyor leci görünce yarışı bile unutuyor.

ahmet3425
19-11-2019, 11:25
sezon basından beri vettelin yarıs kaderini değistiren toplam 10. hatası, kac yarıs vardı sezonda ?

react1ve
19-11-2019, 11:27
Bence tamamen albonun amatörlüğünden kaynaklanıyor hamin ceza alması aşırı saçma bence.

Arkanda ham var lastikleri taze sen niçin kapıyı o kadar açıyorsun hadi kapıyı açtın adam gayet düzgünce içeri girdi dışarı taşmadı bir şey yapmadı albon verstaffene özendi sanırım geçilmemek için üzerine tehlikeli şekilde kapandı eğer o kadar kapanmasa ham zaten ya yanına çıkıcaktı yada alanı daraldığı için fren yapıcaktı. Boşu boşuna hem kendini yaktı hem hami yaktı.

Ferrari eğer iki pilotunu dizginleyemez veya lecin şımarıklığını törpüleyemezse seneye daha çok temas yaşarlar vettel feci derecede hırslanıyor leci görünce yarışı bile unutuyor.

lecin sımarıklıgı mı? vettel hırslansa ne olur bundan sonra ondan anca cacıga hıyar olur.

ghibli06
19-11-2019, 11:44

HAM dan çok daha tehlikeli dalışlar yapanlar var pistte, Albon'un şanssızlığı bütün pistlerde ilk defa yarışması, sonuncu da olsa artık bir daha o kapıyı açık bırakmaz...Lec şımarık değil, Ferrarinin belki de en disiplinsiz zamanına denk geldi, kendisini Vet den daha hızlı olarak görüyor ve doğal birinci pilot ilan etti kendisini, bu sebeple de ferrari nin bütün stratejilerinin üzerine kurulması gerektiğini düşünüyor ama Ferraride işler böyle yürümüyor, 1. pilotu patron seçer ve transfer eder, yatırımı ona yapar, Lec buna isyan ederek kendi kredisini erken tüketmeye başladı...

bason
19-11-2019, 12:05
Lec ne şımarık nede kendisini 1. pilot ilan etti. Adam sezonun en çok pole alan pilotu, Vettel'den daha hızlı. Ferrari gibi hiyararşisi olan, askeri düzeni olan takımda gerçeği gösteriyor. Ben hızlıyım diyor, 4 şampiyonluk almış olabilirsin diyor, 3-4 sezondur burada yarışıyor olabilirsin diyor ama yarışçı olmanın verdiği iç güdüyle adam hakkını istiyor. Zaten hatalı olanda Vet... Çizgisini korusa kaza olmayacaktı, ha yerini geri alamayacaktı ve sonrasında da kendisine güvenemediği için, Lec'i geçemeyeceği için, saçma bir temas yaşandı. Her takım tayin eder 1. ve 2. pilotu ancak bu seçimi yaptıktan sonra 1. pilotunda üstünde bazı sorumluluklar var. Ne gibi, en azından 20 yaış var ise bu 20 yarışın 11 inde daha hızlı olmalı ki adam hak ettiğini göstersin.

Honda yı ise tebrik ediyorum büyük gelişim gösterdiler... Ver zaten her zaman hızını göstermiştir, seneye hakettiğini alır umarım...

ghibli06
19-11-2019, 12:30
Lec ne şımarık nede kendisini 1. pilot ilan etti. Adam sezonun en çok pole alan pilotu, Vettel'den daha hızlı. Ferrari gibi hiyararşisi olan, askeri düzeni olan takımda gerçeği gösteriyor. Ben hızlıyım diyor, 4 şampiyonluk almış olabilirsin diyor, 3-4 sezondur burada yarışıyor olabilirsin diyor ama yarışçı olmanın verdiği iç güdüyle adam hakkını istiyor. Zaten hatalı olanda Vet... Çizgisini korusa kaza olmayacaktı, ha yerini geri alamayacaktı ve sonrasında da kendisine güvenemediği için, Lec'i geçemeyeceği için, saçma bir temas yaşandı. Her takım tayin eder 1. ve 2. pilotu ancak bu seçimi yaptıktan sonra 1. pilotunda üstünde bazı sorumluluklar var. Ne gibi, en azından 20 yaış var ise bu 20 yarışın 11 inde daha hızlı olmalı ki adam hak ettiğini göstersin.

Honda yı ise tebrik ediyorum büyük gelişim gösterdiler... Ver zaten her zaman hızını göstermiştir, seneye hakettiğini alır umarım...

ben başka bir takımda olsa Lec'in yaptığını haklı görürüm, mesela Max kendisi itti Ric i oyunun dışına bunu da haketti ama ferrari kendi dinamikleri ve hiyerarşisi olan bir takım, dünya şampiyonu olmayan kimse 1. pilot olamaz ferraride, bu sebeple bu sene bazı yaptıkları Lec e eksi yazar, gider mesela Mercedeste şampiyon olur ferrari senelik 50 milyon usd verir onu 1. pilot yapar, maalesef ki İtalyan takımının gerçeği bu...

bason
19-11-2019, 14:16
Takımın kültürü böyle doğrudur katılıyorum da bu doğru mu tartışılır, bu başarıyı getiriyor mu tartışılır... İlk senesinde 4 kez şampiyon ve kendisinden önce Raikonen'i ekarte edip lider pilotum diyen adamı geçmişsin. Bazı şeylere çokta takılmamak gerek... Yeni nesil Vers öncülüğünde geldi ve onun gibi yıkıp geçecek yıllanmışları. Buna takımlarda seyirci kalmamalı... Seneye ak kara belli olur... :D

ghibli06
19-11-2019, 14:26
Takımın kültürü böyle doğrudur katılıyorum da bu doğru mu tartışılır, bu başarıyı getiriyor mu tartışılır... İlk senesinde 4 kez şampiyon ve kendisinden önce Raikonen'i ekarte edip lider pilotum diyen adamı geçmişsin. Bazı şeylere çokta takılmamak gerek... Yeni nesil Vers öncülüğünde geldi ve onun gibi yıkıp geçecek yıllanmışları. Buna takımlarda seyirci kalmamalı... Seneye ak kara belli olur... :D

ben de doğru olduğunu düşünmüyorum ama İtalyan mantığı işte, çalım atamayan Ronaldo'yu çıkartırsan ilk TD yollanır mesela, yerine 19 yaşında gelecek vaad eden oyuncu zor şans bulur, bence hayatta olsa Bianchi+Lec harika ikili olurdu hatta Giovanazzi bile çok yetenekli ama burası bilmem kaç milyar euroluk takım, adamlar güvenemiyor işte 19 yaşındaki çocuğa, Vale Rossi bile neden yamahaya geçip efsane oldu çünkü İtalyan takım zihniyetiyle olmayacağını biliyordu Japon üretici ile istediklerini yaptı, şu anda yeni kurallar vs ile güçlü bir takım çıkar mı bilmiyorum, çıkarsa bence Lec çok zorlamadan orada devam etmeli çünkü şu görülüyor ki, kendisi Ferraride 1. pilot olamadan kredilerini bitirecek...

bason
19-11-2019, 15:55
ben de doğru olduğunu düşünmüyorum ama İtalyan mantığı işte, çalım atamayan Ronaldo'yu çıkartırsan ilk TD yollanır mesela, yerine 19 yaşında gelecek vaad eden oyuncu zor şans bulur, bence hayatta olsa Bianchi+Lec harika ikili olurdu hatta Giovanazzi bile çok yetenekli ama burası bilmem kaç milyar euroluk takım, adamlar güvenemiyor işte 19 yaşındaki çocuğa, Vale Rossi bile neden yamahaya geçip efsane oldu çünkü İtalyan takım zihniyetiyle olmayacağını biliyordu Japon üretici ile istediklerini yaptı, şu anda yeni kurallar vs ile güçlü bir takım çıkar mı bilmiyorum, çıkarsa bence Lec çok zorlamadan orada devam etmeli çünkü şu görülüyor ki, kendisi Ferraride 1. pilot olamadan kredilerini bitirecek...

MS'nin de büyüklüğünün anahtarıdır bu bahsettiğiniz. Böyle bir kemikleşmiş takımı yonttu ve kendi kıvamına getirdi... Herkes yapamaz, Vet de yapabilir filan rüyaydı... MS hiç mi hata yapmadı, hiç mi saçmalamadı. Hepsini yaptı ama adamın bir duruşu vardı bir gücü vardı... Lec çatırdattı Vet'in otoritesini ki bu sadece pist üstünde değil perde arkasında da iç dinamiklerde böyle görünüyor. Bakalım kimin kellesi gidecek. Seneye belli olur, Lec bu formunu sürdürürse Vet filan dinlemezler.

ufuksaracci
19-11-2019, 17:36
Vet'i amma gömdünüz ha, ben hala Lec'te şampiyon gömleği göremiyorum. Bana kalırsa Max şampiyonluğa daha yakın.

bason
19-11-2019, 17:41
Vet'i gömmemek ayıp zaten aziz dostum. :D takıma yeni gelen çaylaktan yersen tokadı, hakkını teslim ederiz... Hahaha racon kestim! :D :D

ufuksaracci
19-11-2019, 17:49
Ben buraya yazıyorum, önümüzdeki sezon Vet içinden geçecek Lec'in.

Yigit-Y
19-11-2019, 17:50
Ferrari hep böyleydi
Şumi gitti hep bu salak saçma sidik yarışlarına daldı pilotlar
Bu ilk olay değil ki

Ama iyi olan tek şey ferrarinin eline beline veriyorlarya

Acayip keyifliydi konuyu özellikle bulup hortlatmak istedim :)

ghibli06
19-11-2019, 19:18
Vet'i amma gömdünüz ha, ben hala Lec'te şampiyon gömleği göremiyorum. Bana kalırsa Max şampiyonluğa daha yakın.

Vet'in en büyük sorunu, araçta kendini rahat hissetmezse gaza basamıyor, bazen o hissiyat gerçek olmuyor araç kayıyor diyor ama telemetri verileri aksini gösteriyor, Lec in gözü daha kara, araç ne olursa olsun gaza basıyor, Vet'e içinde rahat olacağı arabayı sadece RedBull verebildi onda da en iyi şasi vardı zaten, ferrari ne yapıp edip bu şasi olayını çözmeli, motor çok iyi ama hızı taşıyamıyor...

ufuksaracci
19-11-2019, 20:24
Bülent Abi şahsen Vettel'i sevmiyorum, izlemesi keyif vermiyor. Lec'in gözü karalığını gençliğine veriyorum, mesela yarıştaki kazada söyle bir senaryo olsaydı;

Vet-Ham, Vet-Kimi, Vet-Bot vb. bu kaza yaşanmazdı. Vet'in sola doğru açılacağı gün gibi ortadaydı ki atağa başlarken Lec çok dar bir alan vermişti.

Herşey bir yana pazar günü resmen yarış izledik. Max'ın performansı şahaneydi, Ham'ı uzun zamandır böyle hırslı görmemiştim sanki Alo ile birlikte yarıştığı sezondaki gibi araç kullandı. Şimdi Lec'i konuşuyoruz ama diğer tarafta Albon, Gasly, Sainz ve Norris gibi araçlarının çok üzerine çıkan pilotlar var. Ham ve Vet'in koltuğu boşaldığında LEc'in işi kolay olmayacaktır.

G

Day Walker
19-11-2019, 21:00
Walla ben şasen f1 in ömrünün çok uzun olduğunu düşünmüyorum.

Mercedesde Formula E ye giriş yaptı. Gelecek elektrikli otomobiller olduğu için Formula E şuan çıkışta 3 seneye F1 den daha fazla dikkat çekici olacaktır. Ayrıca şehirlerin içinde yapılmasıds gayet iyi bence.

ghibli06
19-11-2019, 21:04
1997 dünya şampiyonu Jacques Villeneuve kazada suçlu olanda tek bir taraf olmadığını söyledi.

Kanadalı pilot, "Vettel ve Leclerc'in kendi aralarında savaşmasına izin veriliyor fakat bu özgürlüğü kötüye kullanmamaları ve durumu suistimal etmemeleri gerekiyor."

"Bence bu olay için her ikisinin de suçlanması gerekiyor. Leclerc'e bakarsanız çok agresifti ve Vettel de takım arkadaşını geçtikten sonra kapıyı hemen kapatmaya çalıştı. Bunu yapmamalıydı."

"Her ikisi de hata yaptı. Buna kesinlikle gerek yoktu, zaten galibiyet için savaşmıyorlardı ve en fazla üçüncü olabilirlerdi."

"Bence sadece ikisi de daha iyi olduğunu göstermek için çabaladı ve sonuç olarak ortaya bu çıktı." dedi.

duygularıma tercüman olmuş...

mert_can 41
19-11-2019, 21:49
lecin sımarıklıgı mı? vettel hırslansa ne olur bundan sonra ondan anca cacıga hıyar olur.

Rusyada yaptıkları vb tamamen bir şımarıklık kendini çok fazla üstün görüyor. Rusyada vettel arkasından gelip geçti takıma yerimi geri versin dedi ama vettel süre olarak çok çok ilerdeydi adamdan süre olarak geri kalmasına rağmen yarış boyunca bunu söyleyip durdu. Vettel hiç bir zaman iyi bir pilot olamdı ama biraz gözü kara ve asabi bir pilot daha önce azerbaycandan ham arka sırayı çok yavaşlattı diye yarışı bırakıp yanına gelip vurmuştu hatırlarsanız bu kadar sinirli bir pilotken lecin bu davranışları vetteli daha çok hırslandırır ve temasların daha çok artmasına sebep olur.

HAM dan çok daha tehlikeli dalışlar yapanlar var pistte, Albon'un şanssızlığı bütün pistlerde ilk defa yarışması, sonuncu da olsa artık bir daha o kapıyı açık bırakmaz...Lec şımarık değil, Ferrarinin belki de en disiplinsiz zamanına denk geldi, kendisini Vet den daha hızlı olarak görüyor ve doğal birinci pilot ilan etti kendisini, bu sebeple de ferrari nin bütün stratejilerinin üzerine kurulması gerektiğini düşünüyor ama Ferraride işler böyle yürümüyor, 1. pilotu patron seçer ve transfer eder, yatırımı ona yapar, Lec buna isyan ederek kendi kredisini erken tüketmeye başladı...

Sonuna kadar katılıyorum az daha alttan alıp takıma kendini kanıtlaması gerekir ama o daha 5 yarış sonunda 5 dünya şampiyonluğu almış gibi takıma fırça vb kaymalara başladı ferrari bu tarz pilotları sevmez.

Yigit-Y
19-11-2019, 22:02
İkiside gidebilir.

Hiç belli olmaz bu iş

Eriador
19-11-2019, 22:11
VET ile LEC arasindaki olayinin 3.luk yani podyum ile filan alakasi yok , tamamen gelecek sezon icin birbirine gonderme . Biri diyor patron benim oburu beni baglamaz gecerim.VET ayni uc kagit'i Istanbul Park'ta WEB'e yapti.Cizgisinde gitse kaza olmiyacak ama bakti avantaji yok camura gitti , VET ozellikle gecen sezon ve bu sezon resmen dusmanlarinin ekmegine kendi elleriyle yag suruyor.
HAM'da cok olgun olmus , hakemlere bile gitmemis falan filan bana cok sahte geliyor isler biraz zorlasinca HAM'in gercek yuzu cok farkli bence herkes biliyor.

mert_can 41
19-11-2019, 22:36
Vetin rakibini sıkıştırması hastalık resmen kalkışlardada mesela rakibini geçmesini engelemek için üzerine kırıyor daha öncelerdebu yüzden kazaya sebebiyet vermişti star anında vet bunu hep yapıyor. Ham geçenki yarışta hakemlere gitseydi kesinlikle sesimi çıkarmazdım bu hamin başına geldi diye insanlar biraz daha oh iyi olmuş havasında ama albonun yaptığı cidden kendi suçuydu kapıyı açıp geçmeye başlayan pilotun üzerine o şekilde kapanılmaz. Bu olayda albonun haklı bulunması çok kötü bir durum bu adam bunu hep yapıcak bundan sonra. Yarışına hiç bir şey demiyorum ferrarilerle temiz mücadele etti ama hame yapması bana birazda kasıtlı geldi tahmin edemedi spin attıcağını bence hamin daha çok yara alacağını düşündü o viraja öyle girip çıkmasının başka bir anlamı olamaz

ufuksaracci
19-11-2019, 22:47
Bence Ham-Alb olayı yarış kazasından başka bir şey değildi. Madem ceza vereceklerdi keşke podyumu 5dk geç başlatsalardı da Sainz podyumda alsaydı ilk kupasını.

Yigit-Y
20-11-2019, 00:00
VET ile LEC arasindaki olayinin 3.luk yani podyum ile filan alakasi yok , tamamen gelecek sezon icin birbirine gonderme . Biri diyor patron benim oburu beni baglamaz gecerim.VET ayni uc kagit'i Istanbul Park'ta WEB'e yapti.Cizgisinde gitse kaza olmiyacak ama bakti avantaji yok camura gitti , VET ozellikle gecen sezon ve bu sezon resmen dusmanlarinin ekmegine kendi elleriyle yag suruyor.
HAM'da cok olgun olmus , hakemlere bile gitmemis falan filan bana cok sahte geliyor isler biraz zorlasinca HAM'in gercek yuzu cok farkli bence herkes biliyor.

İstanbulPark da gözümün önünde olmuştu
O virajda ki tribün deydim
Çok güzeldi arkadan gelen mersonun geçip 1. Olması

Çok güzel bi gündü :)

997TT
20-11-2019, 09:16
Ferrarı akdenız ruhuyla yonetılıyor. Taraftarıda oyle,bıze cok benzer.
Transfer yaptın,hoca degısyın,o sezon sampıyon olmalısın. Degılsen basarısızsın. Medya ve fanlar uzerıne gelır,barınamazsın....
Lec ın sansı caylak olması,bu sene ne yapsa sorun degıl ama seneye işler degısır...
Vettel ı patron getırdı,patron goturur. Sozlesmesı var.

Alpii
20-11-2019, 09:37
Vettel'i bence gömmek en doğal hakkı tifosilerin. 2 senedir kendi hataları yüzünden verdi çoğu yarışı.

Öyle ya da böyle Leclerc bu sezon daha iyiydi ilk sezonu olmasına rağmen. En çok pole'u o aldı. Bir kaç yarışı da takım yüzünden p*ç oldu. Yoksa 2.liğe oynayabilirdi... Bu olayların üstüne bide; Vettel'in psikolojisi geçen senelerden bozukken, Leclerc iyice tetikledi...

> RB&Honda çok güzel ivme yakaladı. Böyle giderse seneye Honda da tokatlayacak Ferrari'yi ... vtec poweeerr :china:

react1ve
20-11-2019, 10:17
Vettel'i bence gömmek en doğal hakkı tifosilerin. 2 senedir kendi hataları yüzünden verdi çoğu yarışı.

Öyle ya da böyle Leclerc bu sezon daha iyiydi ilk sezonu olmasına rağmen. En çok pole'u o aldı. Bir kaç yarışı da takım yüzünden p*ç oldu. Yoksa 2.liğe oynayabilirdi... Bu olayların üstüne bide; Vettel'in psikolojisi geçen senelerden bozukken, Leclerc iyice tetikledi...

> RB&Honda çok güzel ivme yakaladı. Böyle giderse seneye Honda da tokatlayacak Ferrari'yi ... vtec poweeerr :china:

Kırmızı fanı olsam da çok doğru söylüyorsun. Duvar ve pit ekibi değişmediği sürece bu hatalar devam edecek. Lec ve vet arasındaki huzursuzluğu engelleyebilecek biri değil Binotto. Ya birini gönderecekler ya da komple ekibi değiştirecekler.

Day Walker
12-05-2020, 14:16
Yeni konu açmıyım dedim.

Ferrari sonunda duydu sesimizi Vettel yallah arabistana :D

Resmi: Vettel, Ferrari'den ayrılıyor! (https://tr.motorsport.com/f1/news/resmi-vettel-ferrariden-ayriliyor/4791159/)

Max Geliyormuş Lec le birlikte :D

ghibli06
12-05-2020, 17:38
Yeni konu açmıyım dedim.

Ferrari sonunda duydu sesimizi Vettel yallah arabistana :D

Resmi: Vettel, Ferrari'den ayrılıyor! (https://tr.motorsport.com/f1/news/resmi-vettel-ferrariden-ayriliyor/4791159/)

Max Geliyormuş Lec le birlikte :D

Ferrari, Sainz ile anlaştı, 48 saat icinde acıklanacak! (https://tr.motorsport.com/f1/news/ferrari-sainz-ile-anlasti-48-saat-icinde-aciklanacak/4791422/)

Day Walker
12-05-2020, 20:20
Ferrari, Sainz ile anlaştı, 48 saat icinde acıklanacak! (https://tr.motorsport.com/f1/news/ferrari-sainz-ile-anlasti-48-saat-icinde-aciklanacak/4791422/)

Orta sınıfın lideriydi ama iki pilotta çok genç ve hala acemi Ferrari büyük kumar oynuyor.

ghibli06
12-05-2020, 20:25
Orta sınıfın lideriydi ama iki pilotta çok genç ve hala acemi Ferrari büyük kumar oynuyor.

Ricciardo yu tercih ederdim ama LeClerc çok uyumlu bir pilot değil, onun 1. pilotluğunu kabul etmeyebilirdi... yatırım LeClerc'e...

ufuksaracci
13-05-2020, 01:00
Umarim Sainz'ı harcamazlar

emresener
13-05-2020, 02:09
Sainz’ın 2. Pilotluk görevi yapacağına emin değilim. Babasından gelen mucadeleci tavrı ile Ferrariyi zora sokacak bir seçim oldu gibi.
Gönlümde Rai yatıyordu. Kısmet değilmiş.
2 Genç pilot ile kumar büyük tabi. Ferrari markası altında deneyimi az iki pilot
2021 kuralları ertelendi diye hatırlıyorum bakalım neler olacak gelecek sezon

Day Walker
13-05-2020, 08:25
Lec kim gelirse gelsin zaten 1 pilot olarak kendisini görecektir.

Bana göre en iyi seçim Verstappen olacaktır. İkisi iyi çekişir ve Hama dersini verecek en iyi pilot bence.

Sainz'ın Ham ve Verstappen ile çok savaşa bileceğini düşünmüyorum.