PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza İşinize Gelmiyorsa Tutanak Tutmadan Gidin...

lethaldoze
15-11-2018, 23:25
Herkese Merhaba,
Dün Kadıköy Belediyesi önünden Boğaya doğru dönen virajda sağ arkamdan gelen beyaz 34 xx 7844 plakalı Kia Ceed hb araç önüme doğru geçerken, sol arka tamponunu sağ ön tamponuma sürttü.
Sanırım 30 lu yaşlarda bir kadındı. Kadın olduğunu görünce öfkemi frenledim. Daha ağzımı açamadan;
- napıyorsunuz ... vs diye söylendi,
- Hanımefendi, siz bana vurdunuz ve ben bir şey demiyorum siz mi söyleniyorsunuz dedim.
- Sen bana vurdun vs dedi. Birde kendinden emin ve üstten bakan tavırlar vardı ama ya sabır dedim, kadın neticede elden bişey gelmez.

Galiba sağdan gelen trafikten korktu üstüme yattı. Acemiliği her halinden belliydi. Ayrıca aşağıda fotoğrafıda atıyorum. Ben zaten solda şeridimdeyim kaçacağım bir yer yok. Beni sağdan geçen o, ben nasıl ona vuracağım şeridinden gitse. Önümde olsa nasıl arka sağ tamponuna sol ön tamponumla vuracağım. Zaten yolda duruşundan belli hangi şertiten nereye yöneldiği. Hızımızda 20-30 km/h en fazla. Ben dokunduğu anda durdum, 1 metre gitmemişimdir.

- Tamam, tartışmaya gerek yok, tutanağa herkes bildiği gibi yazar polis karar verir kim haklı.
- Sen vurdun ben niye tutanak tutuyorum dedi.
- anıfendi ben size bilerek bile gelip vursam tutanak tutulur başka ne yapacağız dedim.
- Ben tutanak falan tutmam gidiyorum dedi.
- İstediğinizi yapmakta serbestsiniz ama kendiniz haklı görürken bütün suçu kabul etmiş olursunuz dedim. (Kaçan suçlu diye biliyorum bende saf gibi, sonuna kadar uğraşırım diyorum içimden.)

Sinirlenmemek için telefonla Fotoğraf çekmeye başladım.
Bindi arabasına gitti.

Buraya yazmak ve plakanın bi kısmını paylaşmamın sebebi; buradan birinin yakınıysa onu uyarmasıdır. Benim gibi değil de, insan nedir, kadın nedir, saygı nedir bilmeyen birine denk gelir, gözü gibi baktığı arabasına vurup aynı üslupla üst perdeden tavır sergiler Allah korusun... hepimiz memleketin halini biliyoruz. Kimse kadın çocuk masum saf dinlemiyor.

Ayrıca büyük terbiyesizlik yaptığı, biraz terbiye almaya ihtiyacı var.

İşin daha vahim yanı ise, kaskoyu aradığımda tutanak olmadığı için en fazla beyanla kendi kaskomdan yapılacağını karşı tarafa hiçbir yaptırımı olmayacağını söyledi. Aracımda pastayla çıkacak kadar az bişey olduğu için ben sineye çektim kaskoyu bozmaya gerek yok.
Ancak şunu da öğrendim ki işime gelmeyen bir kaza yaparsam bir gün, tutanak tutmayıp basıp gidersem yanıma kar kalacak...
Böyle işmi olur.

https://i.hizliresim.com/r5L0B3.jpg

34btr1907
15-11-2018, 23:39
valla çirkefle çirkef olcan aga,yetişip arka tamponunun yere indirip durup kendı arabama bakıp devam ederdım yapardım bunu.

mert_can 41
15-11-2018, 23:42
Geçmiş olsun olay sonrasında polisi aradınızmı acaba aracıma vurup kaçtı tarzında onlar bir ön tutanak tutsaydı kasko için. Arayıp gelmediyse onlarda bilinçlenelim abide gelecek şekilde davranalım bizde sabrınıza hayran kaldım gerçekten.

Bad-Fast
16-11-2018, 00:08
o kadar çok denk geldi ki bu durum bana , cahille uğraşmak çok zor , geçmiş olsun en azından büyük bir şey olmamış

AhmetKadir
16-11-2018, 00:38
Istemedikten sonra bir kadina ne anlatabilirsin ki?

HaKo
16-11-2018, 00:48
bana çarpıp kaçtı diye şikayet et. edepsizin cahilin kadını erkeği yok. geçmiş olsun.

lethaldoze
16-11-2018, 00:52
Sağolun arkadaşlar, yalnız yanımda patronun babası vardı, çokta efendi beyfendi biridir. Bırak bişey yok zaten dedi.
Ayrıca kadın işte sıktım dişimi. Öfkemi atamadım buraya yazdım.

300E
16-11-2018, 01:01
Valla bu kaza falan mevzularında araçtan çok soğukkanlı iniyorum ama karşı tarafların hal ve hareketlerini görünce cinlerim tepeme geliyor, Allah sabır versin.

Mehmetmert
16-11-2018, 02:20
Gecmis olsun , polisin gelmesi saatler surerdi.Gelse bile hasari begenmeyip soylenirdi bunun icin mi çağırdınız diye.

Vardir hayir her seyde bosverin , saglik olsun :)

Kadyr
16-11-2018, 05:46
Geçmiş olsun.beyan ile yaptirirsanız deliller ile kaskoya mail atınca rücu edebiliyor.daha önce bir servis beni sıkıştırdı benim lastik jant gitti adama ulaştık tutanak tutmadı bende kaskoya verdim her şeyi araçta kamerada vardı yüzde 50 kusuru verdi karşı tarafa

mcanx
16-11-2018, 06:40
böyle şeyleri okudukça aşağıdaki linke daha çok tıklıyorum, buyrunuz;

turkiye'den siktir olup gitmek - sayfa 1041 - ekşi sozluk (https://eksisozluk.com/turkiyeden-siktir-olup-gitmek--3843083?p=1041)

i-vtec07
16-11-2018, 06:42
Geçmiş olsun, sağlık olsun, gerçekten kadınlara bişeyi anlatmak zor.

Siz en doğru olanı yapmışsınız,

bahadı-R
16-11-2018, 06:46
Benzer bir olay iki gün önce başıma geldi.Kadın bir sürücü dur kalk trafikte neredeyse üzerime çıkıyordu.Yanına yaklaşıp camı açıp aynayı kullanın diyecekken kadın camı açtı, beni taciz ediyor diye bağırırım görürsün dedi.

KÖROĞLU
16-11-2018, 07:24
Benzer bir olay iki gün önce başıma geldi.Kadın bir sürücü dur kalk trafikte neredeyse üzerime çıkıyordu.Yanına yaklaşıp camı açıp aynayı kullanın diyecekken kadın camı açtı, beni taciz ediyor diye bağırırım görürsün dedi.

Onun ben karakterini s...

Eşim hamileyken ara yoldan bir araç çıktı az kaldı refüje vurup takla atıyorduk zor durdum.

Sonra yetiştim buna çaprtım ve durdurdum, indim arabadan artık kim kimi yatırrısa, arabanın yanına gidene kadar camlar 125 numara film olduğundan içireridekini görmüyordum.

Camı açtı bir bayan, kör müsün dedim öldürüyordun bizi az önce. "Görmedim" dedi.

Görmüyorsan binme o arabaya dedim. Muhtemelen o filmlerden ötürü görmedi zaten neyse.

O araç kayınpederin üzerineydi, bu arkadaşın kocasıda polismiş, aramışlar plakadan numara bulup.

Araç sizin mi sizin evet , bu sabah eşime çarpmış bir de küfür etmiş demiş benim için.

Çok istedim numarayı kayınpeder den vermedi. Bazı kadınların böyle aşağılık, karaktersiz ve haysiyetsiz tavırları var.

Bir kadına asla sövmem, ki kavga ortamında da zaten söven birisi değilim. Al sana iftira işte.

PiscocuK
16-11-2018, 07:32
tolga_kaan biraz takilicam sana kusura bakma gecmis muhabbetlerin hatrina anlayisla karsilarsin umarim :)

Kufur etmem diyerek cumleye kufurle baslaman sabah sabah yuzumde tebessum olusturdu :)

KÖROĞLU
16-11-2018, 07:44
tolga_kaan biraz takilicam sana kusura bakma gecmis muhabbetlerin hatrina anlayisla karsilarsin umarim :)

Kufur etmem diyerek cumleye kufurle baslaman sabah sabah yuzumde tebessum olusturdu :)

abi valla haklısın. Ben normalde sohbet içinde arada kaçırırım, ama kavga anında asla etmiyorum işte değişik bir huyum var.

Ama allah aşkına söyle ya "taciz etti derim" ne demek. Çok terbiyesizce (yumuşatayım biraz)

EREN34
16-11-2018, 07:47
O virajın çıkışını gören güvenlik kamerası var. Viraj çıkışında sağda bir otoparkın güvenlik kamerası orayı çekiyor. Otopark'tan rica edin, alın görüntüleri verin ilgili makamlara. Bırakın o uğraşsın.

Not: Otoparkı tanımam etmem. Zamanında lazım olmuştu. Yardımcı olmuşlardı

Skyhawk34
16-11-2018, 07:56
Ben en baştan beri şunu anlamadım. Kadın olduğu için öfkenizi sonsuza dek frenlemeniz ?
Öfkeye gerek varmı ? Yok.
Şıllık kaçmayamı başladı ? Atlanacak arabaya. Şıllığın peşinden gideceksiniz. Bu sırada polisi arayıp bir vur kaç durumu aracın peşindeyim şu anda diyeceksiniz. Polisten yardım alacaksınız artık tutanağı karakoldamı yoksa şıllığın evinin önündemi tutarsınız orasını bilemem. Ancak poliste işin içine gireceğinden eminim.

CloudGrey
16-11-2018, 08:01
trafikte artık kadınlardan uzak durmak lazım.
daha dün başıma geldi istinye carrefour'a gelmeden tam bir önceki ışıkta kadın 2 şeritli yola ortalamış arabayı 2.sırada ışık bekliyor.
bastım kornoya sıkış tıkış geldim yanına , actım camı oda açtı.

bu cizgi içinde durmak için , üstünde değil dememe kalmadı abla gözlerini kıstı, yapıştırdı lafı ;

- çok küçüksün ..

bastı gitti , ahahaha olaya bak ya :D

EnesAksu
16-11-2018, 08:03
Herkese Merhaba,
Dün Kadıköy Belediyesi önünden Boğaya doğru dönen virajda sağ arkamdan gelen beyaz 34 xx 7844 plakalı Kia Ceed hb araç önüme doğru geçerken, sol arka tamponunu sağ ön tamponuma sürttü.
Sanırım 30 lu yaşlarda bir kadındı. Kadın olduğunu görünce öfkemi frenledim. Daha ağzımı açamadan;
- napıyorsunuz ... vs diye söylendi,
- Hanımefendi, siz bana vurdunuz ve ben bir şey demiyorum siz mi söyleniyorsunuz dedim.
- Sen bana vurdun vs dedi. Birde kendinden emin ve üstten bakan tavırlar vardı ama ya sabır dedim, kadın neticede elden bişey gelmez.

Galiba sağdan gelen trafikten korktu üstüme yattı. Acemiliği her halinden belliydi. Ayrıca aşağıda fotoğrafıda atıyorum. Ben zaten solda şeridimdeyim kaçacağım bir yer yok. Beni sağdan geçen o, ben nasıl ona vuracağım şeridinden gitse. Önümde olsa nasıl arka sağ tamponuna sol ön tamponumla vuracağım. Zaten yolda duruşundan belli hangi şertiten nereye yöneldiği. Hızımızda 20-30 km/h en fazla. Ben dokunduğu anda durdum, 1 metre gitmemişimdir.

- Tamam, tartışmaya gerek yok, tutanağa herkes bildiği gibi yazar polis karar verir kim haklı.
- Sen vurdun ben niye tutanak tutuyorum dedi.
- anıfendi ben size bilerek bile gelip vursam tutanak tutulur başka ne yapacağız dedim.
- Ben tutanak falan tutmam gidiyorum dedi.
- İstediğinizi yapmakta serbestsiniz ama kendiniz haklı görürken bütün suçu kabul etmiş olursunuz dedim. (Kaçan suçlu diye biliyorum bende saf gibi, sonuna kadar uğraşırım diyorum içimden.)

Sinirlenmemek için telefonla Fotoğraf çekmeye başladım.
Bindi arabasına gitti.

Buraya yazmak ve plakanın bi kısmını paylaşmamın sebebi; buradan birinin yakınıysa onu uyarmasıdır. Benim gibi değil de, insan nedir, kadın nedir, saygı nedir bilmeyen birine denk gelir, gözü gibi baktığı arabasına vurup aynı üslupla üst perdeden tavır sergiler Allah korusun... hepimiz memleketin halini biliyoruz. Kimse kadın çocuk masum saf dinlemiyor.

Ayrıca büyük terbiyesizlik yaptığı, biraz terbiye almaya ihtiyacı var.

İşin daha vahim yanı ise, kaskoyu aradığımda tutanak olmadığı için en fazla beyanla kendi kaskomdan yapılacağını karşı tarafa hiçbir yaptırımı olmayacağını söyledi. Aracımda pastayla çıkacak kadar az bişey olduğu için ben sineye çektim kaskoyu bozmaya gerek yok.
Ancak şunu da öğrendim ki işime gelmeyen bir kaza yaparsam bir gün, tutanak tutmayıp basıp gidersem yanıma kar kalacak...
Böyle işmi olur.

https://i.hizliresim.com/r5L0B3.jpg

aynı olay benimde başıma geldi. Servis şoförü vurup kaçtı polis çağırıp tutanak tuttum. 2 ay sonra adam beni aradı, 5.000 trafik cezası gelmiş evine, arayıp söylesen aramızda hallederdik dedi.

ercan26esk
16-11-2018, 08:30
kadın filan dinlemeyeceksin hokkalı bir tokatı yapıştıracaksın ki feleği şaşsın aklı başına gelsin deyyusun :)

onurc
16-11-2018, 08:36
kadın filan dinlemeyeceksin hokkalı bir tokatı yapıştıracaksın ki feleği şaşsın aklı başına gelsin deyyusun :)

bu hangı yorenın kafası ?

arda35
16-11-2018, 08:37
Bunlara ehliyet veren sistemde kabahat. Pozitif ayrımcılık diye diye tepemize çıktılar.

Evvelsi akşam kadının biri çocuğunu okuldan almış. Farları kapalı halde ilerlemeye çalışıyor. Usulünce uyardım. Karşılığı küfür oldu. Ne başkasının canını düşünüyorlar ne de kendilerinin. Araç kullanma işini asla umursamıyorlar.

onursumer
16-11-2018, 08:43
polisi ara şu plakalı araç vurdu kaçtı de gelip tutanak tuttur onada ceza kessinler en azından varsa boyle birşey aklı başına gelir

rebelh
16-11-2018, 08:51

yazdım yazdım sildim ya

maykee
16-11-2018, 08:53
malesef polis gelip tutanak tutmuyor...sizi kazanın yaşandığı en yakın semt karakoluna yönlendiriyolar..siz karakola gidip ifade veriyosunuz..şahit yada kamera kaydı soruyolar..yoksa savcılık takipsizlik kararı veriyo..

300-400 liraya aynaya takılan yada ayna ile beraber komple satılan kameralar var..8 saat kayıt yapıp eskisinin üzerine tekrar kaydetmeye devam ediyo..bence bunun zorunlu olması lazım artık..ya ülke yönetimleri zorunlu tutacak ya da üreticiler bunu fabrika çıkışı zorunlu üretir hale getirecek..hem pist günlerinde de iş yapar :)

benim tecrübemle sabit olan şey araçtan iner inmez telefonun kamerasını açıp tutanak tutulana kadar kapatmamanız..konuşmaları arabaların o anki durumu ve herşeyi kaydetmek en iyisi...kaçarsada karakolda video kaydını ibra ettiğiniz zaman savcılık işlem yapmak zorunda kalıyor..

geçmiş olsun..Allah beterinden saklasın..

BARR
16-11-2018, 08:53

.........ben de yazdım yazdım sildim.

Anıl E.
16-11-2018, 09:06
Şimdi bu mesajı yazacağım için herkes üstüme gelebilir;ama ben kadınların araba kullanmasını ya da trafikte ki iletişimlerini sevmiyorum. Ne bileyim biz erkeklerde çok normal değiliz,ama kadınlar arabayı ben buldum,tabii ki sizden daha iyi süreceğim modundalar ve hiç güzel araba da kullanana denk gelmedim.

ışıklarda bile denk gelirsem eğer önümde ise araya baya mesafe koyuyorum,güven vermiyorlar. Zaten kafaları direksiyon ile bitişik sürdükleri için aynaları da mantıklı kullanmıyorlar.

SekoLive
16-11-2018, 09:13

ooo Ahmet kural hoş geldin sendemi üyeydin buraya :D

altugkocer
16-11-2018, 09:14
Öncelikle geçmiş olsun, çok sinir bozucu bir durum.

Ben trafikte bir kadınla tartışmaya girdiğimde eğer olay uzayacak gibi duruyorsa kadının yüzüne bakıp aptal aptal gülümsüyorum, tavsiye ederim mutlaka deneyin :) (haklı olduğum durumlarda yapıyorum tabi, haksızsam hiç tartışmaya girmiyorum)

GokhanRS
16-11-2018, 09:18
Türkiye de artık kamera şart her araca. bknz. rusya.

Ormanci
16-11-2018, 09:37
Ben boşa yazmadım herkes şerefsiz olmuş diye.

İşin komiği, kadınların daha "adam" gibi davranmasını beklerken iyice kaltakça davranıyor, iyice çirkefe bağlıyorlar...

Baya bi zaman önce eşimle arabada gidiyoruz, tali yoldan salak kadının biri atladı önüme koca jiple, zor fren yapıp durdum, korna falan çalmadım ama yüzüne bakıyorum içimden küfür ederek... Bana baktı bir de sanki niye hızlı geliyorsun der gibi bi bakış fırlattı bişeyler söyledi. Elimle "yürü lan!" yaptım :D Hanım da "A-A? ...spuya bak, önümüze atladı bi de laf ediyo" diyo :D

rebelh
16-11-2018, 09:47
kadın düşmanlığı toplumun içine işlemiş

onurc
16-11-2018, 09:50
Ben boşa yazmadım herkes şerefsiz olmuş diye.

İşin komiği, kadınların daha "adam" gibi davranmasını beklerken iyice kaltakça davranıyor, iyice çirkefe bağlıyorlar...

Baya bi zaman önce eşimle arabada gidiyoruz, tali yoldan salak kadının biri atladı önüme koca jiple, zor fren yapıp durdum, korna falan çalmadım ama yüzüne bakıyorum içimden küfür ederek... Bana baktı bir de sanki niye hızlı geliyorsun der gibi bi bakış fırlattı bişeyler söyledi. Elimle "yürü lan!" yaptım :D Hanım da "A-A? ...spuya bak, önümüze atladı bi de laf ediyo" diyo :D

Daha pis bir şekilde yazılamazdı herhalde.

Herkesin kız kardeşi ,annesı ,halası, teyzesı otomobil sürüyor,bu nasıl bir yaklasım.
Sız ne yazdıgınızın farkında mısınız pardon da ?
Tamam eyvallah her bayan duzgun otomobıl suremıyor,hatta cogu surmeyı bılmıyor.
Bunu yazmak var yazmak var.

Bayanların,otomobıl sürme konusunda sözde adamım dıye gecınenler gıbı davranmasını beklemenız zaten işin nirvanası.

baskan96
16-11-2018, 09:53
Kadınların araba kullanmasıyla ilgili herhangi bir problemim yok ama; hata yaptıklarında haklı olarak uyarıyoruz ve küfürle karşılık alıyoruz, trafikte başlarına bir iş geliyor yardım etmek için insani duygularla gidiyoruz, ben acuze bir varlık mıyım, kendim hallederim tadında cevaplar geliyor.. Kadınların trafiğe çıkması değil, feminizm denen saçmalığın dokümanlarının yasaklanması gerek bence ki erkeklerin aşağılık varlıklar değil de insani duygularla yardım amacı taşıdığını da bazen görsünler..

Tunacan
16-11-2018, 09:56
Bilmiyorsanız öğrenin;kadınlar ve kediler uzaylıdır.

GokhanRS
16-11-2018, 10:01
Kadınların araba kullanmasıyla ilgili herhangi bir problemim yok ama; hata yaptıklarında haklı olarak uyarıyoruz ve küfürle karşılık alıyoruz, trafikte başlarına bir iş geliyor yardım etmek için insani duygularla gidiyoruz, ben acuze bir varlık mıyım, kendim hallederim tadında cevaplar geliyor.. Kadınların trafiğe çıkması değil, feminizm denen saçmalığın dokümanlarının yasaklanması gerek bence ki erkeklerin aşağılık varlıklar değil de insani duygularla yardım amacı taşıdığını da bazen görsünler..

:) :) :) :) :)

bence taciz kaçırma ve kadın cinayetleri haberlerinin bile olmadığı bir gün geçmeyen bir ülkede, erkeklere iyi gözle bakmalarını beklemek fazla iyimserlik. açıkçası ben bir kadına, kendisi efendi ve düzgünce ricada bulunmadan yardım etmeye yeltenmem. artık insanların psikolojisi öyle bozuk ki, 1000lerce sapık varken, senin iyi niyetin yüzünden adın tacizciye çıkabilir.

uzak durmak lazım, niyetiniz iyi olsa bile uzak durun. bırakın kendileri çözsün. hepsinin bir eşi babası abisi akrabası bir şeyi vardır zaten. arasınlar onlardan yardım istesinler. sen yardım edersin kadın teşekkür bile edebilir, sonra kocası gelir sana ne lan benim karımın kazasından der yine olay çıkar. o yüzden ısrarla söylerim herkese, uzak durun karşı cinsten. maalesef bu nesil, riskli nesil.

220T
16-11-2018, 10:07

Feminazi diye dillendiriliyor artık bu baskınlık.

baskan96
:) :) :) :) :)

bence taciz kaçırma ve kadın cinayetleri haberlerinin bile olmadığı bir gün geçmeyen bir ülkede, erkeklere iyi gözle bakmalarını beklemek fazla iyimserlik. açıkçası ben bir kadına, kendisi efendi ve düzgünce ricada bulunmadan yardım etmeye yeltenmem. artık insanların psikolojisi öyle bozuk ki, 1000lerce sapık varken, senin iyi niyetin yüzünden adın tacizciye çıkabilir.

uzak durmak lazım, niyetiniz iyi olsa bile uzak durun. bırakın kendileri çözsün. hepsinin bir eşi babası abisi akrabası bir şeyi vardır zaten. arasınlar onlardan yardım istesinler. sen yardım edersin kadın teşekkür bile edebilir, sonra kocası gelir sana ne lan benim karımın kazasından der yine olay çıkar. o yüzden ısrarla söylerim herkese, uzak durun karşı cinsten. maalesef bu nesil, riskli nesil.

Abi sana kesinlikle katılıyorum. Aynı üniversitede öğrenim gördüğümüz hanım arkadaşlara dahi bir şey sorarken mesafe koyuyorum ki bir yanlış anlaşılmaya mahal vermeyelim diye. Gel gör ki bizim çekimser ( duygusal olarak anlaşılmasın ) tavırlarımızı görüp bir de tepemize çıkıyorlar ki sorma gitsin..

ercan26esk
ooo Ahmet kural hoş geldin sendemi üyeydin buraya :D

çok abarttık herhalde :D

kelalper
16-11-2018, 10:34
eğitimsizlik dangalaklık öküzlük sadece erkeklere özgü bir kavram değil. Erkek ne kadar öküz ise kadında bir o kadar hatta kadınlığın verdiği ego ile daha da fazla. O nedenle haa erkek öküz ama kadın neden öküz olsun diye beklemeyin aldıkları eğitim aynı örf ve adet aynı o yüzden fark yok. Toplumsal çöküntü genele yayılmış durumda. İlkokul çocuğu bile posta koymaya çalışıyor laf atıyor sana ne lan diyor uyardığın zaman. Zannediyor ki babası dünyanın en güçlü adamı. Bizim ofisin önünde sokak köpekleri var dibimizde de imam hatip. Orta okullu veletler gelip köpeklere saldırıyor. Uyarıyosun sana ne lan dio. Birini yakaladım havaya kaldırdım yakasından ağlamaya başladı babama söyliicem dedi. Dedim git getir babanı. Koşa koşa gitti. Babası ve ve amcası ile geldi. İkiside yarım kadar. Hayırdır birader diye konuya başlayınca bir dedim ağır ol bitirim ayakları bana sökmez burada ikinizi birbirinize monte eder yollarım ne olduğunuzu kime ne diyeceğinizi şaşırırsınız ilk önce oğluna terbiye öğret aklını kullanmayı öğret. Sokak köpeklerine saldırıyor uyarıyoruz yapma etme ısırır sinirlendirirsen diyoruz sana ne lan diye cevap veriyor istesem sopalardım fiske bile vurmadım dedim. Yok abi sen yanlış anladın a başladılar. Herkeste bir bitirim havaları bi mafyatik tavırlar var deli oluyorum. Bu toplumun geneline yayılmış durumda. Annesi gelseydi allah bilir feryet figan küfür ederek gelecekti. O zaman ne yapardım işte onu bilemiyorum. Aldığım terbiyeden dolayı beyin error veriyor direk mavi ekran çıkıyor. Benim şeklimde eğitim almamış birinde error vermediği için direk yapıştırıp geçiyor.

aslan
16-11-2018, 10:52
Plakayı yakından çekebilseydiniz Teck bulurdu kesin bu kadını

mikelazi
16-11-2018, 12:43
bayanlarda acayip bir kendine güven var.buna kendi çevremde dahil.1 ayda acemiliği atlattıklarını düşünürler. sonra tır ver tır kullanırım tribindeler.
bu öz güvenle direksiyonda makyaj yapar-tel.ile konuşur-selfi çeker-olur olmaz yere park eder-millete arkadan çarpar ama hatanın onda olduğunu kesinlikle kabul etmez-motorsikleri görmez,görsede adam yerine koymazlar.

trafikte erkeklerden daha gaddar,umursamaz ve yüksek egolular.

bukadarla kurtarmış ol.geçmiş olsun

kiraccemal
16-11-2018, 12:49
geçmiş olsun. Aracıma bir kaç defa arkadan dokunduran bayanlar oldu hiç birinde aşağı bile inmedim çünkü başıma geleceği biliyorum. Bayanlara karşı şiddeti asla tasvip etmiyorum.

Ormanci
16-11-2018, 12:52
Daha pis bir şekilde yazılamazdı herhalde.

Herkesin kız kardeşi ,annesı ,halası, teyzesı otomobil sürüyor,bu nasıl bir yaklasım.
Sız ne yazdıgınızın farkında mısınız pardon da ?
Tamam eyvallah her bayan duzgun otomobıl suremıyor,hatta cogu surmeyı bılmıyor.
Bunu yazmak var yazmak var.

Bayanların,otomobıl sürme konusunda sözde adamım dıye gecınenler gıbı davranmasını beklemenız zaten işin nirvanası.

Farkındayım... Eşim de araba kullanıyor, kızkardeşim de. Hemcinsi bir sürü "kaltak"la karşılaşıyorlar. Evet tekrar tekrar yazıyorum. Sen başkasına trafikte "bilerek" yaptığı şerefsizlik için sayıp sövmüyor musun, o hesap.

Ajitasyona veya çarpıtmaya gerek yok, ne yazdığım belli. Acemiden, süremeyenden bahsetmiyorum. "Bilerek-isteyerek", erkekler gibi şerefsizlik yapandan bahsediyorum.

Ormanci
16-11-2018, 12:53
Haa, bu bahsettiğimiz faullü bayan sürücüler neden böyle?

Çünkü onlara otomobil kullanmayı öğreten de ayrı bir "öküz" (Kocası, abisi, dayısı neyse artık). O yüzden aynı kabın şeklini alıyorlar ister istemez.

BARR
16-11-2018, 12:57
Ormancı bence yanlış anlaşılmış.

Ormanci
16-11-2018, 12:58

Bende bi sorun var galiba, bikaç konudur böyle oluyor :D

Erdem K.
16-11-2018, 13:02

500X kardeşliği mi?

onurc
16-11-2018, 13:03
Farkındayım... Eşim de araba kullanıyor, kızkardeşim de. Hemcinsi bir sürü "kaltak"la karşılaşıyorlar. Evet tekrar tekrar yazıyorum. Sen başkasına trafikte "bilerek" yaptığı şerefsizlik için sayıp sövmüyor musun, o hesap.

Ajitasyona veya çarpıtmaya gerek yok, ne yazdığım belli. Acemiden, süremeyenden bahsetmiyorum. "Bilerek-isteyerek", erkekler gibi şerefsizlik yapandan bahsediyorum.

Bilerek-isteyerek yapanlar konusunda hem fikiriz onda kesinlikle bir problem yok tabi ki (: Bu konu da katılıyorum size.

BARR
16-11-2018, 13:07
500X kardeşliği mi?

Kardeşliğim sadece Civic RS'çiler iledir. Başka marka/model muhattap olmam.

Saygılar,

Yeşil

painkller
16-11-2018, 13:14
öncelikle geçmiş olsun. Bey efendiye bey efendi, çirkefe çirkef ve en önemlisi mahalle karısına mahalle karısı olucaksın bu devirde.
Başıma gelse bir şekilde önüne geçip geriye takmak suretiyle çeki demirimi aracına saplar, doğum lekesi gibi bırakırdım.

powERS
16-11-2018, 13:18
Trafikte karaktersiz şerefsiz te olsa erkekle bi şekilde iteşime geçebiliyosunda..

Öylenin kadınından Allah korusun...

Önceki akşam oturduğum sokakta hanfendi 10 cm sağa çekilmesin diye yolun ortasında kaldık. o bekliyo ben bekliyorum.. tam yarım saat.. gecenin 12 sinde.... mahalleden gelen gecen gençler abla sole kırsana geçersiniz burdan filan diyor onlara diyorki orda araba var kıramam dıreksıyounu,, ben geri gidecekmişim.. normaldede hiç zorlamam yani geçilmeyecek yer olsa zaten geri çıkarım yada bi şekilde yol veririm. aynı pozisyonda yol vereyim diye sağdaki kamyona eski aracımı sürtmüşlüğüm var..

ama bu tavır işte insanı enayi yerine koymaya calısıyorlar ya bide.. bende dayanamadım camdan bayan ben zaten yanasabılecegım kadar yanastım suradan gecermısınız sağa kayın azcık yer var dedım.

benım mahallem burası sımdı ınsanlar ınerse parcalarlar sızı gerı gıdeceksınız fılan dedı.. haa oylemı.. bende burda oturuyorum kım gelcekse gelsın ne demek gerı gıdecem sen 10 cm sağa gıtmeyeceksın dıye metrelerce gerı gerı gıdecem oylemı derken, bayanım dıye boyle yapıyosun fılan demeye basladı. 2 tane cocugum var arabada benı burada tutuyorsun yarım saattır falan fılan..

esımde aractaydı ya hadı kendın ıcın bısey yapmıyorsun cocukların ıcın 10 cm gıt su tarafa bızde meraklı degılız sokakta durmaya tarzında bısey soyledı..

karsılgıı kendı hemcınsıne hakaret.. biz şok yanı bu kadar basıt bısey ıcın boyle sacma hareketler.. duzgun konus falan haddını bıl fılan dedım ben buna gelen cevap kocamımı cagırayım bunumu ıstıyosun oldu.. :D

Sımdı napacaksın ? erkek olsa net deme cozum ? buna ne yapacaksın..

Bunlamı tehtıd edıyosun benı dedım.. ara kocanı gelsın ben arabayı cekmıyorum polısıde cagıırıyorum dedım.

Polis geldi noluyo falan, bu zaat hala bagrıs cagrıs ıcınde mahalle kalabalıklastı

kadına bı baktı... bana dondu sorun ne dedı.. dedım boleyken bole suraya yanasmamak adına ben buradan gerı gıdecekmısım.. yanı babası yaptırmıs yolu mahallede onunmus parcalatcakmıs benı dedım..

Polıste ınanamadı yol kavgası yanı.. he abı dedım.. polıs herkesı evıne soktu.. kardesım sende gel ugrasma fılan..

Polıs bayana bısey demedı.. ve gıttı..

ne yapabılırsın ?

KÖROĞLU
16-11-2018, 13:19
Öğretenlerde de var sıkıntı, valide özel ders aldı bir sürücü kursundan,

Bir gün bindik gidiyoruz bir baktım bam güm gidiyor kavşakta yol benim diye dalıyor içeriye. Dedim anne ne yapıyorsun sen ?

hoca olacak salatalık, yol çıkışlarında kavşaklarda kafayı sok sana yol verirler yürür gidersin demiş meğerse.

Dedim yol senin de olsa kontrol et, yavaşla bak öyle geç. Karşıdaki de yol benim diyip gelirse ortada buluşursunuz.

Şimdi bu adam sorsan sürücü yetiştiriyor.

Bir de kadınların yön duygusu ve ayna ile münasebetleri bana yetersiz geliyor, o aynalar sanki süs olarak konmuş oraya.

Ormanci
16-11-2018, 13:31

Bir gün bindik gidiyoruz bir baktım bam güm gidiyor kavşakta yol benim diye dalıyor içeriye. Dedim anne ne yapıyorsun sen ?

hoca olacak salatalık, yol çıkışlarında kavşaklarda kafayı sok sana yol verirler yürür gidersin demiş meğerse.

Dedim yol senin de olsa kontrol et, yavaşla bak öyle geç. Karşıdaki de yol benim diyip gelirse ortada buluşursunuz.

Bir de kadınların yön duygusu ve ayna ile münasebetleri bana yetersiz geliyor, o aynalar sanki süs olarak konmuş oraya.

Al işte, dangalaklığa bak...

Ben de kız kardeşime sorup duruyorum, şunu biliyo musun, bunu öğretti mi vs. diye. Güvenmiyorum çünkü, etraf mal dolu.

YouTube'da birkaç tane vatandaş buldum güzel güzel anlatan, al dedim bunları izle zorlandığın konularda, otoparkta çalış paso.

Ormanci
16-11-2018, 13:32
Bilerek-isteyerek yapanlar konusunda hem fikiriz onda kesinlikle bir problem yok tabi ki (: Bu konu da katılıyorum size.

Tamamdır, yanlış anlaşılmaya mahal vermişim galiba ben de bi gazla yazınca :D

Ormanci
16-11-2018, 13:33
Kardeşliğim sadece Civic RS'çiler iledir. Başka marka/model muhattap olmam.

Saygılar,

Yeşil

"Hava Yastığı açılmayan Fiyatçı" sanıyodum ben seni...

painkller
16-11-2018, 13:36
Trafikte karaktersiz şerefsiz te olsa erkekle bi şekilde iteşime geçebiliyosunda..

Öylenin kadınından Allah korusun...

Önceki akşam oturduğum sokakta hanfendi 10 cm sağa çekilmesin diye yolun ortasında kaldık. o bekliyo ben bekliyorum.. tam yarım saat.. gecenin 12 sinde.... mahalleden gelen gecen gençler abla sole kırsana geçersiniz burdan filan diyor onlara diyorki orda araba var kıramam dıreksıyounu,, ben geri gidecekmişim.. normaldede hiç zorlamam yani geçilmeyecek yer olsa zaten geri çıkarım yada bi şekilde yol veririm. aynı pozisyonda yol vereyim diye sağdaki kamyona eski aracımı sürtmüşlüğüm var..
........

abi benzer bi sebebten polis olduğunu idda eden biriyle tartıştım.Araba annem babam anneannem var. Şahsi arabası, ters yöne girmiş kafa kafaya geldik. Kapattım kontağı, çok istiyorsan gel geri çek. Ama ailem varken o arabaya binersen sağlam indirmeyeceğimi kendisine sözlü beyan ettim. Nitekim bir miktar üste yürüme söz konusu olduktan sonra geldiği yere geri gönderdim kendisini.

Bazen oluyor efendi efendi 1 km yolu geri geri gelirim. Karşıdakinin hal ve tutumu çok önemli. Ya da sökerim bi sigortayı açarım kaputu en babası gelse o sokaktan çıkartamaz arabayı.

BARR
16-11-2018, 13:37
"Hava Yastığı açılmayan Fiyatçı" sanıyodum ben seni...

Yanlış o emniyet kemeri kopan olacaktı. Buradan bile bir RS sevici ile aşık atamayacağınızı anlamış olduk :D

Ormanci
16-11-2018, 13:42
Bir "abimiz" bir gün oturduğu sokağa ters yönden giriyor arabasıyla, bir bayan sürücü ile denk geliyorlar. Abimiz çıkıyor;

- hanımefendi biliyorum ters yöndeyim, 2 adım geri alırsanız şuraya gireceğim, evimin otoparkı zaten, ne olur kusura bakmayın, diyor. Kadın coşuyor
- hayır olmaz, terbiyesiz, git geri, ters yöndesin, falan...
- hanımefendi, biliyorum, farkındayım, çok özür dileyerek sizden rica ediyorum, çok az bişey geri alın şuraya gireceğim zaten, bakın geri gitmeye kalkarsam tüm sokağı gitmem gerekecek, girebileceğim bir yer yok, yoksa geriye alayım, diyor.

Kadın halen nuh diyor peygamber demiyor ve bi yandan da hakaretlere devam ediyor.

Abimiz de mülayim kendi halinde bi tip, onun da sigorta atıyor sonunda dayanamıyor "bak rica ettik olmadı, güzellikle söyledik olmadı, seni şu kaputa yatırır....." diyor :D "aaaeeaaa terbiyesizzzzz??!!" diyor kadın ve zırt diye geriye alıyor :D

Başka bir olay da hanımın kuzenine ait. Kızcağız arabayla giderken bi hata yapıyor, hanzonun teki önüne kırıp durduruyor. Kızcağız "ya farkında değilim özür dilerim" vs. diye laf anlatmaya çalışırken bu şerefsiz evladı herif kıza yumruk mu tokat mı ne atıyor, basıyor gidiyor. Kızcağız da o heyecanla ne plaka alabiliyor ne bişey yapabiliyor, olduğu yerde bi süre ağlıyor sinirleri bozulup... Eşi de o zamanlar nişanlısı, eleman askerde...

2 ay sonra falan eleman geliyor, bunlar evlilik hazırlığında, AVM'nin birinde dolanıyorlar eşya falan bakıyorlar. Yürürlerken kız bi bakıyor bizim hanzo lavuk karşıdan geliyor. Aaa buydu diyor bana vuran... Eşi alıyor adamı "birader sen bi gelsene şöyle" diye tuvalet koridoruna çekiyor. En son 5-6 güvenlik elinden alamamış adamı :) Baya yüreğim soğumuştu.

Ama yukarıdaki örnekleri de okuyunca insan "yav acaba başka bişey oldu da böyle mi anlattı" diye düşünmeden edemiyor :D :D

Ormanci
16-11-2018, 13:47
Yanlış o emniyet kemeri kopan olacaktı. Buradan bile bir RS sevici ile aşık atamayacağınızı anlamış olduk :D

Bana bulaşma o da açılmaz :P :D

emp:)
16-11-2018, 14:07
Kadınlara dinlemek, anlamak istemediği sürece laf anlatamazsınız. Haklısın deyin arabada çok hasar yoksa geçin gidin. 90km ile giderken 20 ile şeride giren vurmamak için refuj ile arabanın arasından 0 geçmek zorunda kalınca yolumu kesip camımı yumruklayan kadınlardan tutunda(sinyal vermiş o haklıymış) kavşakta düz gittiği için geçiş hakkının onda olduğunu söyleyip dolmuşun içindekileri tespih tanesi gibi yere saçılmasını sağlayan kadınlarda.. Hepsi haklı, sakın tartışmaya girmeyin:)

emp:)
16-11-2018, 14:09
Aslında kadını,erkeğide yok bu durumların. Son zamanlarda araç kullanmaya başlayan, ehliyet alan herkes aynı şekilde. Biz büyüklerimizden çok fazla şey gördük, dinledik, öğrendik trafik ile alakalı bunların hiçbiri sürücü kurslarında verilen eğitimler değil. Bu arkadaşlarda bu eğitim eksik..

kelalper
16-11-2018, 14:36

o aynalar makyaj aynası yaw. Benim hanımda aynı sebeplerle kullanıo dikiz aynasını. Arabaya her bindiğimde dikiz aynası aynı alakasız bir yöne bakıyor. En sonunda sordum sen nereye bakıyorsun bu ayna ile böyle diye. Makyaj yapıyorum dedi. E sonra düzeltmio musun? diye sordum yolda nasıl gidiosun dedim. Sabah akşam zaten deli gibi dur kalk trafikte kullanıyorum bakmama gerek kalmıyor. Bi de yan aynalar var ya dedi. Ön siperliği indirdim al dedim bak burada ışıklısı var aynanın dedim. Aaa bu daha güzelmiş dio. Kötü kullanmaz ama hep gergin kullanır arabayı. Sürekli gözü önünde ama koltuk biraz yatık. Her seferinde uyarırım yaw dikleştir şu koltuğunu biraz rahatla diye. Öyle oturunca sırtım ağrıo ayrıca gayet rahatım dio. Bende onun oturduğu şekilde oturduğum zaman sırtım ağrıo bi türlü çözemiyorum.

Octane
16-11-2018, 14:43
Hanimcilik ile kadin erkek esitligi arasindaki farki yazmak lazim.
Ben bir erkegim, bir insanim ve bir bireyim. Trafikte karsilastigim kadin da bir insan ve bir birey. Yani biz esitiz.
Ikimiz de esit oldugumuzdan dolayi ne benim onun hayatini riske etmeye hakkim var, ne de onun benimkini.
Ayni sekilde ne ben ona kufredebilirim ne de o bana.
Bu yuzden bir kadin bana kufrederse ben de kufrederim. Kadindir susayim yok, neden susuyorum ki kufretmeseydi zaten kufretmeyecektim.
Hanimcilik yuzunden bu sekilde tepemize ciktilar. Oysa ki herkes birbiriyle esit. Cocuk ve yaslilar haric, onlar biraz daha oncelikli bizden.
Igrenc erkekler oldugu gibi igrenc kadinlar da mevcut malesef. Ne de olsa bana bisey olmuyor diye kufreden, kasten arabayi ustune kiran, en ufak seyde bagirip beni taciz ediyor diye yirtinan insan musveddeleri var.
Bunlar dert.

DOHC
16-11-2018, 14:48
Yigit-Y olsa komple arabayı boyatırdı tampon köşesinden başlayarak, en güzeli basıp gitmek :)

rain man
16-11-2018, 15:52

Sakaryada başka türlü yol alınmıyor ama :)

KÖROĞLU
16-11-2018, 15:54
Sakaryada başka türlü yol alınmıyor ama :)

Haksız değilsin, ama yine de bir durup sonra giriyorsundur içeri. Sanayide siyah alfa 147 görmek istemiyorum farsız tamponsuz :)

Bizimkine anlatılan daha bam-güm, yoksa mecbur bırakıyorlar insanı. Nöbetten sonra çık yola sakin oluyor her yer :)

Onurkk06
16-11-2018, 17:46

Kadın falan demeyeceksin şak diye koyucaksın tokadı önce bi şaşıracaklar herkes şok olucak, sonra şak diye bi tokat daha koyucaksın ki diyecekler nooluyor, sonra şak diye bi tokat daha çil yavrusu gibi dağılacaklar

İlgili video

https://youtu.be/lf0kAVZGQNc

BAT9
16-11-2018, 18:22
Kadınlara trafikte çok saygım var. Çok hatalı olsalar bile paniklemesinler diye kornaya bile basmam. Alt katımızda çok babacan bir abi oturuyor. Kendi kızıyla tartıştığı için benden kızına araba sürmesini öğretmemi istedi. Kızla 1 ay çıktım, gayette iyi öğrendi tabii ki bazen kendi içimde sıkıntıdan patlasam da asla belli etmedim çok sakin davrandım. Kızın resmen içinde kamyoncu yatıyormuş o ortaya çıktı:) Ama...

25.güne falan geldik kendi hata yapıyor, söylüyorum asla kabul etmiyor. Sellektörler, kornalar ve küfürler falan ediyor acayip yerin dibine girmiştim. Kendisi trafiğin akışının içine ediyor ama başka biri yapınca küfürler, sellektörler vs.. Örnek olarak 80 ile gidilmesi gereken yolda 40 ile 50 ile gidiyor ve asla trafiğin bir kuralının olduğunu ve trafiğin akışına uyması gerektiğini öğretemedim.

Demem ki o her kadına tabii ki saygıda kusur etmemeyeliz ama insanına göre de haddi aşmadan davranmak gerekir.

fthdrn
16-11-2018, 19:14
Gecmis olsun , polisin gelmesi saatler surerdi.Gelse bile hasari begenmeyip soylenirdi bunun icin mi çağırdınız diye.

Vardir hayir her seyde bosverin , saglik olsun :)

Polis tam 500 metre geride hasanpaşa karakolunda :D
Yada 100 metre geride Söğütlüçeşme metrobüs girişinde :)
Ama dediğin gibi hasarı beğenmeyip söylenirlerdi :)

CloudGrey
16-11-2018, 19:17
bunların tamamını sebebi ülkede içine sıçılan "eğitim"

çünkü ancak içi boş bir eğitim sistemi böyle "herşeyi bilirim" tribinde insanlar yetiştirebilir.

bir örnek verip gideyim ;

şirkette stajyerlerimiz var yeni 17 18 yaşlarında.
bi kız ehliyet sınavına hazırlanıyor..
bigün arkadaşıyla mesajlaşırken bana döndü şunu sordu ;

-abi biz hangi kıtadayız ?

inanamadım...

bu kız 6 aya kadar trafikte gezecek,gerisini siz düşünün...

KOSEREN
16-11-2018, 21:41
Gazın sağda frenin solda tarafta olduğunu öğrenen trafiğe çıkıyor normal.

GokhanRS
16-11-2018, 22:24
Gazın sağda frenin solda tarafta olduğunu öğrenen trafiğe çıkıyor normal.

Sazan.avi mevsimi mi açıldı :)

xILuciferIx
16-11-2018, 22:46
Belki linç yiyeceğim ama umurum da değil iyice sıkıldım bu kadın erkek eşitliği adı altında kadına yapılan pozitif ayrımcılıktan, iyi dayanmışsın arabama çarpan kişi haklı olduğum halde bana öyle tavır yapsa farklı olabilirdi.Tam eşitliği savunuyorum karşıda ki küfür ederse küfür ederim saldırırsa bende saldırırım kadın erkek yok.

Emrecan-R
17-11-2018, 00:33
Bir "abimiz" bir gün oturduğu sokağa ters yönden giriyor arabasıyla, bir bayan sürücü ile denk geliyorlar. Abimiz çıkıyor;

- hanımefendi biliyorum ters yöndeyim, 2 adım geri alırsanız şuraya gireceğim, evimin otoparkı zaten, ne olur kusura bakmayın, diyor. Kadın coşuyor
- hayır olmaz, terbiyesiz, git geri, ters yöndesin, falan...
- hanımefendi, biliyorum, farkındayım, çok özür dileyerek sizden rica ediyorum, çok az bişey geri alın şuraya gireceğim zaten, bakın geri gitmeye kalkarsam tüm sokağı gitmem gerekecek, girebileceğim bir yer yok, yoksa geriye alayım, diyor.

Kadın halen nuh diyor peygamber demiyor ve bi yandan da hakaretlere devam ediyor.

Abimiz de mülayim kendi halinde bi tip, onun da sigorta atıyor sonunda dayanamıyor "bak rica ettik olmadı, güzellikle söyledik olmadı, seni şu kaputa yatırır....." diyor :D "aaaeeaaa terbiyesizzzzz??!!" diyor kadın ve zırt diye geriye alıyor :D

Başka bir olay da hanımın kuzenine ait. Kızcağız arabayla giderken bi hata yapıyor, hanzonun teki önüne kırıp durduruyor. Kızcağız "ya farkında değilim özür dilerim" vs. diye laf anlatmaya çalışırken bu şerefsiz evladı herif kıza yumruk mu tokat mı ne atıyor, basıyor gidiyor. Kızcağız da o heyecanla ne plaka alabiliyor ne bişey yapabiliyor, olduğu yerde bi süre ağlıyor sinirleri bozulup... Eşi de o zamanlar nişanlısı, eleman askerde...

2 ay sonra falan eleman geliyor, bunlar evlilik hazırlığında, AVM'nin birinde dolanıyorlar eşya falan bakıyorlar. Yürürlerken kız bi bakıyor bizim hanzo lavuk karşıdan geliyor. Aaa buydu diyor bana vuran... Eşi alıyor adamı "birader sen bi gelsene şöyle" diye tuvalet koridoruna çekiyor. En son 5-6 güvenlik elinden alamamış adamı :) Baya yüreğim soğumuştu.

Ama yukarıdaki örnekleri de okuyunca insan "yav acaba başka bişey oldu da böyle mi anlattı" diye düşünmeden edemiyor :D :D

Şu forumda münakaşaya girmiyim diyorumda yazmadan geçemedim bu sefer.
Nasıl bir karaktersizlik bu kadın şöföre "seni şu kaputa yatırırım falan. Kadın sürücü ters yöne girmiş bile olsaydı şu laf edilemezdi . Çıkcaksın geri mecbursun 10 km de olsa gitceksin kuralları niye koymuşlar.Kadının eşi,kardeşi,abisi gelse darp etse suçlu olur sonra öldürür bile. 3 kere okudum acaba benmi yanlış okudum diye , gülerek yazılmış olay birde neyse.
Allah kimseyi böyle tiplerle karşılaştırmasın insan başına bela alır

marikan
17-11-2018, 11:47
bunların tamamını sebebi ülkede içine sıçılan "eğitim"

çünkü ancak içi boş bir eğitim sistemi böyle "herşeyi bilirim" tribinde insanlar yetiştirebilir.

bir örnek verip gideyim ;

şirkette stajyerlerimiz var yeni 17 18 yaşlarında.
bi kız ehliyet sınavına hazırlanıyor..
bigün arkadaşıyla mesajlaşırken bana döndü şunu sordu ;

-abi biz hangi kıtadayız ?

inanamadım...

bu kız 6 aya kadar trafikte gezecek,gerisini siz düşünün...

Hangi kıtada yaşadığını bilmemesi evet eğitimle alakalı ama burada bahsi geçen kaza ve kadınların trafikteki tabiri caiz ise "çirkefleşmesi" tamamen aile ile alakalı.
Ailede yeterli ahlaki eğitimleri alamamış bireylere ne kadar eğitim verirseniz verin sonuç yukarıdaki örneklerden farklı olmayacaktır. Biri hangi kıtada yaşadığını bilen çirkef iken diğeri hangi kıtada yaşadığını bilmeyen bir çirkeş olacaktır.

Ailede eğitim dediğimiz şey bitmiş veya bitmek üzere. Çocuğuna ahlaki eğitim vermek için uğraşan aile sayısı çok az. Onun yerine ingilizce öğrenmesi veya başka kurslara filan gitmesi daha önemli. Genel olarak bir problem var ailelerde.

lethaldoze
17-11-2018, 12:06
Herkese teşekkürler arkadaşlar.

1.si sabırlı olmayıp öfkeye kapılsaydım, her ne yapsam haksız, maganda, suçlu olacaktım.
2.si patronumun babası yanımdaydı ve bırak gitsin boşver Cihan dedi. (Aracın sahibi şirket, şirketin sahibinin babası O, ve çok iyi beyfendi sakin bi insan. Onun yanında kavga dövüş tartışma yaşamak istemem)

Ama ilahi Adalet diye bir şey varsa illaki karşılığını alır o cahil. Plakası sureti bende var. Bir gün fırsatım olursa "alçakça" "şerefsizce" olmayacak bi intikam alırım.

Derdim; gerçekten bu iş bu kadar kolaymı. Vur, sonra banane de yürü git. Kendini dev aynasında gör, ahlaksız ol, cahil ol. Ve yanına kar kalsın...

CloudGrey
17-11-2018, 13:18
Hangi kıtada yaşadığını bilmemesi evet eğitimle alakalı ama burada bahsi geçen kaza ve kadınların trafikteki tabiri caiz ise "çirkefleşmesi" tamamen aile ile alakalı.
Ailede yeterli ahlaki eğitimleri alamamış bireylere ne kadar eğitim verirseniz verin sonuç yukarıdaki örneklerden farklı olmayacaktır. Biri hangi kıtada yaşadığını bilen çirkef iken diğeri hangi kıtada yaşadığını bilmeyen bir çirkeş olacaktır.

Ailede eğitim dediğimiz şey bitmiş veya bitmek üzere. Çocuğuna ahlaki eğitim vermek için uğraşan aile sayısı çok az. Onun yerine ingilizce öğrenmesi veya başka kurslara filan gitmesi daha önemli. Genel olarak bir problem var ailelerde.

onu çirkef yapanda ailenenin eğitimsizliği ;)

bu bir kısır döngü

EOZDAG
17-11-2018, 13:44

Ben bu tarz durumlarda ablacım acemiyim benim araba geri gitmiyor diyorum, bence canınız kıymetliyse kimsenin anasını bacısını yol ortası böyle şeylerle tehdit etme cürretine gimeyin bunu marifetde görmeyin. Gözü keserse dayak yersiniz, kesmezse takar, atar bişey yapar.

Şu forumda münakaşaya girmiyim diyorumda yazmadan geçemedim bu sefer.
Nasıl bir karaktersizlik bu kadın şöföre "seni şu kaputa yatırırım falan. Kadın sürücü ters yöne girmiş bile olsaydı şu laf edilemezdi . Çıkcaksın geri mecbursun 10 km de olsa gitceksin kuralları niye koymuşlar.Kadının eşi,kardeşi,abisi gelse darp etse suçlu olur sonra öldürür bile. 3 kere okudum acaba benmi yanlış okudum diye , gülerek yazılmış olay birde neyse.
Allah kimseyi böyle tiplerle karşılaştırmasın insan başına bela alır

He lan, bende polemiğe girmeyeyim diyorum da biri benim ablama, kız arkadaşıma diyecek...
Bu adamın da kız kardeşi var, bak geçen gün onun birinin arabasına sürttüğünü falan yazıyordu
Üstüne de marifet gibi bunu yazıyor

Emrecan-R
17-11-2018, 15:01
Ben bu tarz durumlarda ablacım acemiyim benim araba geri gitmiyor diyorum, bence canınız kıymetliyse kimsenin anasını bacısını yol ortası böyle şeylerle tehdit etme cürretine gimeyin bunu marifetde görmeyin. Gözü keserse dayak yersiniz, kesmezse takar, atar bişey yapar.

He lan, bende polemiğe girmeyeyim diyorum da biri benim ablama, kız arkadaşıma diyecek...
Bu adamın da kız kardeşi var, bak geçen gün onun birinin arabasına sürttüğünü falan yazıyordu
Üstüne de marifet gibi bunu yazıyor
Hahah o konunun sahibi ormancımıydı.Konuyu biliyorumda kimin açtığını bilmiyordum.

HondatugraL
17-11-2018, 22:13
ben inecem 4-5 saat araba parlatacam. Arabamın kaput altındaki eksiklerini yağmurluk giyip eksiksiz olsun diye ıslanmayı göze alıp şağıda uğraşıcam böyle tipin biri bana vuracak dayılanacak. Artık hangimizin arabası ne şekle girer bilmem. İnşallah sadece arabasına zarar veririm

Yigit-Y
18-11-2018, 08:16
Daha taze olay

Dün akşam dayı bana sürttü

Hata sende dedi hemen

Dedim sabaha kadar ben haklı sen haklıda desen iş değişmeyecek

Sen evraklarını ver tutanak tutalım

Dedi benim vaktim yok

Kaçar gidersen benim işime gelir dedim

Korktu tutanak tuttuk

Onun arabasında hiçbirşey yok ama benim arabada dodik sürtmesinden dolayı pasta cilalık iş var

Bakalım ne olacak

rain man
18-11-2018, 11:03
Evet kadın cinsiyet trafikte biraz daha hoyrat çıkıyor yola..sıkça da karşılaşıyorum ama elimden geldiğince uzak duruyorum :) da cinsiyetçi sınıflamalar falan yakışmamış. Sırf bir erkeklik organın iki üç fazla kasın var diye kadınları güçsüz görerek asagilarcasina tehdit etmek ve bunla övünmek ayrı acınası. Yakıştıramadım.

Umarım bu şekilde düşünenlerin karşısına şöyle sağlam bi tro çıkar da yatırıp s.ker :)

lethaldoze
18-11-2018, 11:38
Valla bende konuyu açtım hatta başlıkta "Kadın sürücü" benzeri birşey de yazmadım.
Zaten olay anında yaptıklarım ortada. Keşke kadın değilde erkek olsaydı. O zaman haklılığımı söke söke alırdım.

Ama konu kadına şiddete dönmesin. Memleket magandadan geçilmiyor zaten. Ne şartta olursa olsun kadına el kalkmamalı...

emrhn28
18-11-2018, 12:23
İstanbul trafiği çok zor gerçekten herkesin elinde telefon, dikkat yok. Herkes sağdan soldan kaçıp 2 araba geçmenin peşinde. Cinsiyet ayrımı yapmamak lazım kadın erkek eşittir benim gözümde. Çirkefleşen insana çirkef olacaksın, kaza bu her zaman olabilir başa gelebilir mantığım vardır ve her zaman soğukkanlı olurum ama ortalıkta gezen çok değişik insan var. Bakın ciddi anlamda sakinleştirici kullanan, ilaç kullanan, ot, uyuşturucu kullanan insan çok fazla.... Hayat artık çok zor ve insanlar patronuna, eşine, çocuğuna kızamayıp size saldırıyor. Uğraşmamak lazım, başa bela alıyorsunuz çünkü. Dediğim gibi kadın erkek eşittir, hanımcılık yapa yapa bayanlarımız her şey de üste çıkmaya başladı. Sokakta gezen her bayan yakınımızda ki bayanlar kadar nazik, narin değil! İşin içine küfür hakaret gelirse kadın - erkek ayrımı yapmamak lazım bence. Geçmiş olsun abi tekrardan ama en azından plakasını polise vermelisin, şu zamanda her yer çevirme illaki bir ceza yazarlardı.

Ormanci
19-11-2018, 08:28
Emrecan-R, EOZDAG,

İdrak yolu enfeksiyonu var sizlerde anlaşılan. Ben bunları kadınların suçu diye değil, kadına yapılan trafikteki öküzlüğü anlatması bakımından yazdım.

Benimle münakaşaya girsen ne olur girmesen ne olur, çok da tın.

Gençliğinize, hatta daha ziyade "çocukluğunuza" veriyorum.

c20let
19-11-2018, 09:14
Öyle demeyin hemen ama. :D Trafikte aracıma vurduktan sonra öfke ile inen hanım kızımızı sakinleştirip numarasını alıp ilerleyen zamanda kendisine vurmayla sonuçlanan hoş anılarda yaşanabiliyor. :redspotda

BARR
19-11-2018, 09:20
Ya geçen akşam tam sinyal verdim, apartmanın garajına giricem durulmaması gereken garaj girişine park etti. Eliyle 1 dk yaptı, bekliyorum indi bagajı açtı bişey aldı bindi eliyle hadi yapıyor. Neye hadi dedim sen geri gideceksin ben giricem, bekliyor bi hafif öne gelme hamle yaptı ben gideyim diye dokunacak kadar gittim ben de bekliyorum dokunsa da insem diye. Cırcır camı açtı konuşuyor. Geri gittim YOL VERDİM vermemem gerekirken, açtı camı ne bekliyorsun diyor bana. Dedim SİZ geri gideceksiniz ben girecem oraya arabayı zaten yanaştıramazsınız o şekilde.

Ne dese beğenirsiniz, "almışsın ehliyeti araba kullanıyorsun zannediyorsun salak". Şimdi ben bu kadına SİZ ve diye nazikçe hitap ederken böle davranan İNSAN cinsiyetinden bağımsız YAVŞAKTIR. Sen git kocan gelsin diyecektim de hadi dedim sen yoluna ben evime. Cevap bile vermedim.

Dayı
19-11-2018, 09:48
Trafikte hatayı kadın da yapar erkek de yapar, kadınlar biraz daha cazgır olabilirler o ayrı mesela. Lakin ne kadınlar tanırım bir çok erkek sürücüyü cebinden çıkarır.

Ankara da ikamet edip yaşı yüksek olanlar bilir, Çankaya da panorama restoran vardı, kadın ın teki garsonlar kendisiyle dalga geçtiği için mustang i ile camdan içeri girmiş, garsonlar üstüne saldırınca da arabadan tabanca ile havaya sıka sıka inmişti.
yine ankara yine Çankaya bu sefer Yıldız-Oran arası , kadının teki kocası bir kadınla yemek yiyor diye Thunderbird le restoranın içine uçup, pompalı tüfekle arabadan inip nerde lan kocamla yemek yiyen kadın diye bağırıyordu.

yani kadın deyip geçmeyin. Delisine denk gelirsen…

Ormanci
19-11-2018, 09:48
Ya geçen akşam tam sinyal verdim, apartmanın garajına giricem durulmaması gereken garaj girişine park etti. Eliyle 1 dk yaptı, bekliyorum indi bagajı açtı bişey aldı bindi eliyle hadi yapıyor. Neye hadi dedim sen geri gideceksin ben giricem, bekliyor bi hafif öne gelme hamle yaptı ben gideyim diye dokunacak kadar gittim ben de bekliyorum dokunsa da insem diye. Cırcır camı açtı konuşuyor. Geri gittim YOL VERDİM vermemem gerekirken, açtı camı ne bekliyorsun diyor bana. Dedim SİZ geri gideceksiniz ben girecem oraya arabayı zaten yanaştıramazsınız o şekilde.

Ne dese beğenirsiniz, "almışsın ehliyeti araba kullanıyorsun zannediyorsun salak". Şimdi ben bu kadına SİZ ve diye nazikçe hitap ederken böle davranan İNSAN cinsiyetinden bağımsız YAVŞAKTIR. Sen git kocan gelsin diyecektim de hadi dedim sen yoluna ben evime. Cevap bile vermedim.

Şimdi bunlar erkek olsa iner çakarsın iki tane. Hatunlar bunu biliyor, ondan böyle mal mal davranıyor terbiyesiz olanları... İçinde az buçuk çirkeflik olan hemen fırlıyor. Nasıl olsa dayak atamaz bi *** yapamaz diye. Şimdi bir de zaten "taciz ediyor" mevzusu çıktı, haksızken bağırsa, buradaki bazı klavye delikanlıları gibi etraftan başka mallar gelecek, çakma delikanlılık yapmaya çalışacak, al başına belayı.

Sürtme konusunda da vardı; "bana denk gelmesin, al 50 TL'yi der sustururum"lar, şunlar bunlar. Keşke bi denk gelsek ya, stres atardım az...

Ormanci
19-11-2018, 09:50
Trafikte hatayı kadın da yapar erkek de yapar, kadınlar biraz daha cazgır olabilirler o ayrı mesela. Lakin ne kadınlar tanırım bir çok erkek sürücüyü cebinden çıkarır.

Ankara da ikamet edip yaşı yüksek olanlar bilir, Çankaya da panorama restoran vardı, kadın ın teki garsonlar kendisiyle dalga geçtiği için mustang i ile camdan içeri girmiş, garsonlar üstüne saldırınca da arabadan tabanca ile havaya sıka sıka inmişti.
yine ankara yine Çankaya bu sefer Yıldız-Oran arası , kadının teki kocası bir kadınla yemek yiyor diye Thunderbird le restoranın içine uçup, pompalı tüfekle arabadan inip nerde lan kocamla yemek yiyen kadın diye bağırıyordu.

yani kadın deyip geçmeyin. Delisine denk gelirsen…

Ahahah o neymiş ya, fenaymış valla :)

Valla hatunların ortası yok. Kullanan efsane oluyor, kullanamayan gazoz :)
Annemin de bir arkadaşı vardı, o da süper kullanır, "ben gırh senelih şoforum" diyen adama toz yuttururdu. Öyle ki "maço" kocası bile Mercedes'ini verirdi kadına kullansın diye.. Düşünün, mekan Ankara, 90'lar...

Dayı
19-11-2018, 10:06
bu yazdıklarımın tamamına bire bir şahit olmuşumdur, 3 üncü olayı da anlatayım sonra off line olacağım.

Yine ankara, Çankaya dan gelip reşit galip caddesinden aşağı dönülen ışık. köşe bina zemin kat bizim ofis var. oturuyoruz, kırmızı ışıklarda kadının teki önündeki arabaya çarptı. kadın indi nasıl özür diliyor. Adam da bağırdıkça bağırıyor. Bizim ofis te bir abla-diyorum ama benden 10 yaş genç- gideyim de müdahale edeyim dedi. İlk lafı hanımefendi öküzlere beyefendi dersen böyle bağırırlar o yüzden öküze öküz diyeceksin oldu. Adam ne diyorsun sen diye bizim ablayı omuzundan itmesiyle. 68 kg tekvando da derecesi olan ablamız adamı yere çarptıktan sonra görev başında memura mukavemetten kelepçeyi taktıydı.

Bunlar hep yaşandı. şu anda yazarken de hatırladıkca gülüyorum.

Bad-Fast
19-11-2018, 23:58
yorumları okudukça bazen şiddet doğmaması imkansız diyorum :)

TigeR
21-11-2018, 03:25
Aracı kıpırdatmadan trafik çağırın vurup kaçtı diye tutanak tutturun. Kaza yerinden 20 metreden ilerisine trafik bakmaz bilginiz olsun

Ormanci
21-11-2018, 08:46
Aracı kıpırdatmadan trafik çağırın vurup kaçtı diye tutanak tutturun. Kaza yerinden 20 metreden ilerisine trafik bakmaz bilginiz olsun

Polis ilgilenmiyor ki.

Karakola gelin diyor. Babamın başına geldi, aynaya çaktı birisi eski arabada, ayna kırıldı gitti. Babam yerinde durmuş polis çağırmış, işte yok karakola gelin tutanak tutturun bilmemne. Adamcağız da 2-3 saatini yemiş böyle, sonuçta ne oldu, hiç... Sigorta ayrı telden çaldı, polis ayrı. Tutanak falan da tutulmadı.

En güzeli vurup kaçmak galiba kaza anında... Kaçanın yanına kâr kalıyor resmen.

TigeR
21-11-2018, 19:30
Polis ilgilenmiyor ki.

Karakola gelin diyor. Babamın başına geldi, aynaya çaktı birisi eski arabada, ayna kırıldı gitti. Babam yerinde durmuş polis çağırmış, işte yok karakola gelin tutanak tutturun bilmemne. Adamcağız da 2-3 saatini yemiş böyle, sonuçta ne oldu, hiç... Sigorta ayrı telden çaldı, polis ayrı. Tutanak falan da tutulmadı.

En güzeli vurup kaçmak galiba kaza anında... Kaçanın yanına kâr kalıyor resmen.

Diğer yerleri bilmiyorum ama Adana için işleyiş bu şekilde. Karakol da tutanak tutabilir duruma göre, evet 2-3 saati bulabiliyor bazen yoğunluğa göre ama tutanak tutulmama durumu olmuyor. Suç çünkü

buraek4
21-11-2018, 22:14
Öncelikle geçmiş olsun. Geçen hafta şirket arabası ile arkadaşlar bursada kaza yaptılar. Adam arabadan ruhsatı alıp gelicem ayağına kaçmış. Vuran da o. Sonra bizimkiler polisi arayıp plakayı veriyorlar. Adamı hemen karakola aldılar. Araçta sigorta yokmuş oyüzden kaçmış. Siz polisi aradınız mı?

Berkan
22-11-2018, 00:05
Biraz gec gordum ama Plakasini vermek istersen mesajla falan, ceedcluba sorarım belki birinin cikar. Arka camda sticker falan garmiydi

Berkan
22-11-2018, 00:14
bu yazdıklarımın tamamına bire bir şahit olmuşumdur, 3 üncü olayı da anlatayım sonra off line olacağım.

Yine ankara, Çankaya dan gelip reşit galip caddesinden aşağı dönülen ışık. köşe bina zemin kat bizim ofis var. oturuyoruz, kırmızı ışıklarda kadının teki önündeki arabaya çarptı. kadın indi nasıl özür diliyor. Adam da bağırdıkça bağırıyor. Bizim ofis te bir abla-diyorum ama benden 10 yaş genç- gideyim de müdahale edeyim dedi. İlk lafı hanımefendi öküzlere beyefendi dersen böyle bağırırlar o yüzden öküze öküz diyeceksin oldu. Adam ne diyorsun sen diye bizim ablayı omuzundan itmesiyle. 68 kg tekvando da derecesi olan ablamız adamı yere çarptıktan sonra görev başında memura mukavemetten kelepçeyi taktıydı.

Bunlar hep yaşandı. şu anda yazarken de hatırladıkca gülüyorum.

Passatli korumalara denk gelen motorcular gibi olmus :hahaha: