PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 07 ACT 682 BMW Z4 Araç mağduriyeti

Yigit-Y
16-11-2018, 17:59
Merhaba arkadaşlar bir dostum bugün bu aracı almak için Antalya’ya gitti İstanbul’dan konuştukları şeyde şuydu aracın Tente sorunu haricinde herhangi bir sıkıntısı yoktur demişlerdi aracı da 69.000 TL’ye anlaşmışlardı arkadaşlarım bugün Antalya’ya gittiler araca baktılar araç baştan aşağı inanılmaz sorunlarla dolu olduğu için almaktan vazgeçtiler satan arkadaş hiçbir şekilde yol masraflarını hani bir miktarını karşılayın planı demedi almazsanız almayın gibilerinden konuştur bizim forumdan şu an bu araçla ilgilenen alma niyetinde olanlar varsa araç inanılmaz derecede alınmayacak halde en az on 15 milyar masrafdan bahsetti usta biz bu yüzden almaktan vazgeçtikim

otomatik 140 binde 3.0 motor
İlan No: 625297902
BMW / Z Serisi / Z4 / 3.0 / otomatik 140 binde 3.0 motor sahibinden.comda - 625297902 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-otomatik-140-binde-3.0-motor-625297902/detay)

MERHABA ARKADAŞLAR ARAÇTA HİÇ BİR MASRAF YOK DİYE GİTTİK FAKAT ARAÇIN ÖN CAMI KIRIK TENTESİ YIRTIK VE KAPANMIYOR ARAÇ TEKLİYOR VE ARACA EL SÜRDÜRMÜYOR VE BİZ İSTANBULDAN GELİCEĞİMİZİ SÖYLÜYORUZ HİÇ BİR MASRAF YOK DİYOR AMA. ARABA BAŞTAN AŞAĞI SORUN BİZ MADUR OLDUK SİZ OLMAYIN.

Yukardaki mesajı arkadaşımdan forum üyelerinedir.

KOSEREN
16-11-2018, 18:11
“meraba” ile başlayan açıklama bu aracın baştan elenmesi için sağlam bir sebep bence.

dragon07
16-11-2018, 18:33
yiğit bu kadar adam var burda birimiz gider bakardık

Yigit-Y
16-11-2018, 18:50
yiğit bu kadar adam var burda birimiz gider bakardık

Arkadaşım çok hevesliydi

Benimde geç haberim oldu

Yoksa yardım isterdim

Hevesi kırıldı çocuğun ilk spor arabasını alacaktı

Kısmet değilmiş

Satıcı arkadaş gerçekten karaktersizmiş

Adam İstanbul’dan uçakla geldi gitti zaman kaybetti

De ki araba bozuk adamda gelmesin istanbuldan antalya ya

Ne kazandın hiçbirşey

Ahanda buraya konu açtık

Arabası ifşaa oldu bakalım kime satacak

Birde 72.500 TL den 80.000 TL ye çıkardı ilanı

Telefonda 10.000 tl masraf diyecek sanırım

:)

Tech den z4 bakanlar özelden sorabilir ayrıca bana

CemBerk
17-11-2018, 14:10
ilanın öncesini görmedim ama 72.500 ise şuan 93.000 olmuş. satıcı arkadaş coşuyor :D

Emrecan-R
17-11-2018, 16:12
Aradım elemanı, gel diyo sen arabam sorunsuz ama 2003 model ona göre gel. Bende 95 arabaya biniyorum arabamda tık yok dedim. Gel bin masraf çıkarsa karşılarım herşeyini dedi herif tam kaypak.
Adamlar 2 kişi gelmiş karşılamamışsın masrafları diyince küfür etmeye başladı.

individual
17-11-2018, 16:25
ilana bakan sayısı arttıkça ooo araba değerleniyor diyor herhalde.

Yigit-Y
17-11-2018, 17:06
Aradım elemanı, gel diyo sen arabam sorunsuz ama 2003 model ona göre gel. Bende 95 arabaya biniyorum arabamda tık yok dedim. Gel bin masraf çıkarsa karşılarım herşeyini dedi herif tam kaypak.
Adamlar 2 kişi gelmiş karşılamamışsın masrafları diyince küfür etmeye başladı.

Birisine saplarım kafasında

İşte

Birde ilanı 93.000 tl ye çekti :):)

Masraf çıkarsa hesaptan düşeriz diye rakamı şişirmiş

Evlat olacak ona haberi yok

meganes
17-11-2018, 17:07
cuma günleri hayırlı cumalar osmanlı torunuyum yazan tipten belliki

turboman
17-11-2018, 20:38
Araba resimlerde ateş ediyor ama tabi yanına gidince bide buz dağının arka yüzü ortaya çıkıyor. Zaten piyasa kötü böyle karektersizliğe ne gerek var

Yigit-Y
17-11-2018, 21:00
Araba resimlerde ateş ediyor ama tabi yanına gidince bide buz dağının arka yüzü ortaya çıkıyor. Zaten piyasa kötü böyle karektersizliğe ne gerek var

Bizim arkadaşlarda resimlere aldandı işte :)

Yigit-Y
22-11-2018, 09:24
BMW / Z Serisi / Z4 / 3.0 / Otomatik 3.0 z4 140 binde sahibinden.comda - 628065476 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-otomatik-3.0-z4-140-binde-628065476/detay)

Yeni ilanları

PiscocuK
22-11-2018, 09:29
tenge dediğin tenga falanmı acaba :)

EOZDAG
22-11-2018, 09:50

Ohooo daha tangada 1000lira masraf varsa ablada kim bilir kaç lira masraf vardır :D

PiscocuK
22-11-2018, 09:58
Ohooo daha tangada 1000lira masraf varsa ablada kim bilir kaç lira masraf vardır :D

Tenga o tanga olsa duramazsın :D

XoR
22-11-2018, 10:04
BMW / Z Serisi / Z4 / 3.0 / Otomatik 3.0 z4 140 binde sahibinden.comda - 628065476 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-otomatik-3.0-z4-140-binde-628065476/detay)

Yeni ilanları

Rengi, duruşu falan baya güzelmiş aslında. Albenisi yüksek olunca insanın basireti bağlanıyor maalesef :/

TaGo
22-11-2018, 12:02
Bu araç 65 e rahat biter. O parayıda tente masrafı vs rahat kaldırı.

ahmet3425
22-11-2018, 13:26
hasar kayıtlı arabaya kalkıp istanbuldan gidersen ne cıkarsa bahtına deyip araba leş cıkınca fazla uzulmeyeceksin, kendi dusen aglamaz.

emreogut
22-11-2018, 15:22
hasar kayıtlı arabaya kalkıp istanbuldan gidersen ne cıkarsa bahtına deyip araba leş cıkınca fazla uzulmeyeceksin, kendi dusen aglamaz.

genede böyle dememek lazım.. adam hiç bir masrafı yok vs. yazmış hasar kaydı olmuş olabilir ama o kadar yol araç masrafsız diye gidiliyor.. herkesin başına gelebilir.

ahmet3425
22-11-2018, 16:42
genede böyle dememek lazım.. adam hiç bir masrafı yok vs. yazmış hasar kaydı olmuş olabilir ama o kadar yol araç masrafsız diye gidiliyor.. herkesin başına gelebilir.

buyuk konusuyorum belki ama benim basıma gelmez, hiç bir referansı da yokken pertten toplama arabaya şehir dısına çıkmam net.

burkaykalyon
22-11-2018, 17:22
Arabanın piyasası 90-95.

50 bin hasar kaydı var. Fiyatı 67-68. Resimlerde kaput V duruyor zaten. Ben bittim siz devam edin diyor resmen. Bunlara rağmen mağdurum demek biraz abes yani. Bile bile lades bu.

He adam hasar kaydını söylememiştir(ki ilanda yazıyor), hasarsız, masrafsız demiştir. Orası ayrı.

Yigit-Y
22-11-2018, 20:35
Telefonda adam tentesi dışında sorun yok diyor

Bizimkilerde gidiyor

Araba turşu çıkıyor

Alıcıda haksız diyorsunuz

Anlamıyorum

Ben çok pert aldım sattım bindim indim

120.000 TL tramerli arabaya bindim

Adamlar gelenler inanamadı bundan nasıl 120.000 TL tramer olur demişlerdi

Bir araba düzgün toplanamaz mı ?

Benim anlamadığım satıcı yalan konuşuyor

İlanı 72.500 tl den ilk önce 80.000 tl ye sonra 93.000 tl ye çıkarıyor

Tech de konu açıyorum kulağına gidincede

İlanı kaldırıyor arkadaşına ilan açtırıyor

Adam birisine bu şekilde çakma peşinde iken

Alıcı taraf suçlu bulunuyor acayip yorumlar

Bu araba bu görüntüsü ve mal sahibi beyanıyla gidiliyor

50.000 tramerde illa bir yerinde kayma kuyma olur

Bizim derdimiz o değil ki

Motor tekliyor

Diff ses geliyor

Şanzuman vuruntular var

Bizim derdimiz bunları neden telde söylemiyor

Ön cam çatlak 500 tl diyor 2250 tl ye zar zor buluyoruz

Bu arabanın satıcısı bu arabayı birisine çakma peşinde

Benim bu konuyu açma nedenim

İllada alacaksanız iyice baktırın

İhale evlat sahibi olmayın

Antalya olanlara şanslı vakit nakit kaybetmeden bakabilir

Şehir dışından gelecek olanlar herşeye hazırlıklı olsun

Plaka değiştirebilirler bu arada

Ön cam çatlak onu değiştirmez muhtemelen ordan tanırsınız

Shadow_Dancer
22-11-2018, 20:37
Pert konusunda sana güvenim tam Yigit, seni dinleseler böyle olmazdı :)

jeffy
23-11-2018, 11:55
buyuk konusuyorum belki ama benim basıma gelmez, hiç bir referansı da yokken pertten toplama arabaya şehir dısına çıkmam net.

Kayıtsız 3 parça boyalı 3.20 ied için İzmirden İstanbula gittik referansımızda vardı , söyledikleri harici ufak şeyler çıktı yinede hayırlı olsun dedik araba ortağımın üstüne gidip alıp geleyim notere geçelim dediler gidiş o gidiş.. Son dakika uçak biletleriyle birlikte olan 2000 tl ye oldu.. Yani olay aracın pert olmasında , arkadaşın referanssız gitmesinde olmayabiliyor.. Karşındaki karaktersizse mağdur olabiliyorsun..

drago
23-11-2018, 14:45

2 sene önce sahibindende bir araba beğendik,

Adı soyadı yabancı gelmeyince, bir de memleketten satılık olunca (Adana) kimdi ya bu diyerek, amcama sorduk., Ankara'dan yol tepmeyelim diye.

Aracın sahibi, amcamın arkadaşının kuzeni çıktı.

Gözün kapalı al dediler bize, yine de baktıralım dedim. İyi ki baktırmışız.

Yigit-Y
24-11-2018, 23:32
tofascetesi™ on Instagram: “Araba satışında soylenen milli yalanlarımız 😁👍👍 ____________________________ #koni #koniclup61 #tofaş #tofas #tofaşk #tofask #dogan #doğan…” (https://www.instagram.com/tofascetesiturkiye/p/BqcDQWWlNe0/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1nfbbcmkj0c86)

semavi
25-11-2018, 01:19
Bir tane o. cocugu beni Volvo S60R icin Antalya ya getirtmisti... Ben gidip arabaya bakinca 2bin zam yapti oracikta...

Konuda acmistim burada hatta...

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/141638-volvo_s60r_07_ss_628_uzak_durun_.html?highlight=an talya+volvo

RIDVAN
25-11-2018, 22:35
Böyle satıcı ne yazıkki var şehir dışında gelir almadan o yolu dönmez saplar geçerim mantığıyla düşünen karaktersizler yapıcak hiçbirşey yok .

Yalnız araç ilandada gayet cacık yıkık duruyor şahsen ben gitmezdim bile bile lades demek bu.

220T
25-11-2018, 22:45
Gidiş geliş masrafınız gezenadam'ı geçiyorsa ona yönelmekte fayda var.

2jz
25-11-2018, 22:53

Yeni ilanları

Ya bu bizim eski eşşeğe benziyor. Kombinasyon birebir aynı çünkü. Eski plakalarını sorguladınız mı 26 var mıydı içinde?

Bizden alan 1 ay sonra adanada direğe sarmıştı. Arabanın önüyle arkası arasında 180 derece olması gerekirken kaza sonrası 60 dereceye falan düşmüştü.

2jz
25-11-2018, 23:03
Ya bu bizim eski eşşeğe benziyor. Kombinasyon birebir aynı çünkü. Eski plakalarını sorguladınız mı 26 var mıydı içinde?

Bizden alan 1 ay sonra adanada direğe sarmıştı. Arabanın önüyle arkası arasında 180 derece olması gerekirken kaza sonrası 60 dereceye falan düşmüştü.

Baktırdım bizim sattığımız değil bu. Bizimki 26 vu yada ru 4xx plakaydı. fotoğrafınıda bulamadım. Sattıktan bir ay sonra ağır kaza yapmıştı

coupesi30
28-11-2018, 10:21
Ölücülük yaparsan başına gelecek bellidir, Z4 ön cam maslak oto sanayide 500TL ye değiştirdim. Tente komple 3000TL'ye alabilirsin ki arabanın tentesinde sorun görünmüyor olsa olsa motoru arızalıdır onunda bakımı 1000TL'yi geçmez. Piyasa ortalama fiyatı 100bin olan arabayı 60bine almaya gidersen karşına çıkacak sorunlarıda göze alacaksın sonra ağlama duvarı diye buralara yazmayacaksın.

TLH
28-11-2018, 10:35
Ölücülük yaparsan başına gelecek bellidir, Z4 ön cam maslak oto sanayide 500TL ye değiştirdim. Tente komple 3000TL'ye alabilirsin ki arabanın tentesinde sorun görünmüyor olsa olsa motoru arızalıdır onunda bakımı 1000TL'yi geçmez. Piyasa ortalama fiyatı 100bin olan arabayı 60bine almaya gidersen karşına çıkacak sorunlarıda göze alacaksın sonra ağlama duvarı diye buralara yazmayacaksın.

Çöplerden çöp, feleğin çemberinden geçmiş arabaların ne zamandır piyasası 100k üstü ?

enes_srb
28-11-2018, 10:53

Ölücülükse ölücülük o zaman dediği fiyata tamam diyip gel demicek , masrafsız diyen de satan kişi o zaman o yaptırsın 500 tl ye camını 3000 tl ye tentesini 1000 tl yede motor bakımını öyle masrafsız desin

220T
28-11-2018, 11:01
İlk mesajın bu konuya olması... :)

maykee
28-11-2018, 11:32
5x liralık aracı 3x liraya almak için gidip bu araçta a-b-c sorunları varmış demek gerçekci değil.. ilanda yazmamış veya telefonda söylememiş olması bişey değiştirmez.. sizin oraya olası sorunları düşünerek gidiyo olmanız lazım..ayrıca resimlerde araba bahsedildiği gibi turşuda durmuyo..kaput ayarı yapılıcak görselde başka kötü birşey yok...15 yaşındaki spor arabadan bakire meryem ana performansı beklemek doğru bi kafa değil..heleki spor arabadan... 15 yaşında 4 kapı toyota alırsında bu araba niye bu kadar yorgun bezgin dersin hadi bi nebze anlarım...dünyada 3.000cc cabrio araba kullanıcı yaş ortalaması 35.. 35 yaşında insanlar bu arabayı çocuğunu okula bırakmak için almıyo..ha bırakıyodur ama amaç o değildir..

yok çok yanlanmışda yok gazlanmışda..her türlü riski göze alıcaksın alırken..ağaca sarmayan kaldırıma çıkmayan yaptığı 100bin km nin 50bininde tekeri boşa çevirmeyen S2000 mi kaldı misal..biri sana kazasız masrafsız S2000 im var dese inanıcakmısın ?.motor şanzıman kapalı kutu..önceden bileceksin soracaksın öğreneceksin sana ne masraf çıkaracağını..a şehrinden b şehrine 15 yaşında spor araba almaya gidipte arabanın diferansiyeli ötüyo demek bana saçma geliyo...sahibinin söylemeyeceğini varsayıp bunun masrafını hesaba katıp gidilmesi gerekiyo..evet satıcı kaypakmış,ama arkadaşım sizde bu kadar saf olmayın bi zahmet..devletin halkını dolandırdığı bu ülkede insanlardan norveçli performansı beklemeyin lütfen..

fatihdurutuna
28-11-2018, 17:01
Son yazılan msj lara bakıyorum da kimse kusura bakmasın iyice suyu çıkmış buraların.

EOZDAG
29-11-2018, 09:23

Fiyatını uygun gördüğümüz hiç bir şeye bakmayalım o zaman.
Adam arabanın kusurunu söylememiş üstünü örtmüş, siz hala 100liralık araba 60lira muhabbeti yapıyorsunuz.
Ayrıca buranın ne duvarı olup olmadığına karar verecek yetki ne sizde, nede bende var.

EOZDAG
29-11-2018, 09:28
5x liralık aracı 3x liraya almak için gidip bu araçta a-b-c sorunları varmış demek gerçekci değil.. ilanda yazmamış veya telefonda söylememiş olması bişey değiştirmez.. sizin oraya olası sorunları düşünerek gidiyo olmanız lazım..ayrıca resimlerde araba bahsedildiği gibi turşuda durmuyo..kaput ayarı yapılıcak görselde başka kötü birşey yok...15 yaşındaki spor arabadan bakire meryem ana performansı beklemek doğru bi kafa değil..heleki spor arabadan... 15 yaşında 4 kapı toyota alırsında bu araba niye bu kadar yorgun bezgin dersin hadi bi nebze anlarım...dünyada 3.000cc cabrio araba kullanıcı yaş ortalaması 35.. 35 yaşında insanlar bu arabayı çocuğunu okula bırakmak için almıyo..ha bırakıyodur ama amaç o değildir..

yok çok yanlanmışda yok gazlanmışda..her türlü riski göze alıcaksın alırken..ağaca sarmayan kaldırıma çıkmayan yaptığı 100bin km nin 50bininde tekeri boşa çevirmeyen S2000 mi kaldı misal..biri sana kazasız masrafsız S2000 im var dese inanıcakmısın ?.motor şanzıman kapalı kutu..önceden bileceksin soracaksın öğreneceksin sana ne masraf çıkaracağını..a şehrinden b şehrine 15 yaşında spor araba almaya gidipte arabanın diferansiyeli ötüyo demek bana saçma geliyo...sahibinin söylemeyeceğini varsayıp bunun masrafını hesaba katıp gidilmesi gerekiyo..evet satıcı kaypakmış,ama arkadaşım sizde bu kadar saf olmayın bi zahmet..devletin halkını dolandırdığı bu ülkede insanlardan norveçli performansı beklemeyin lütfen..

Adam konuyu gittim de koltuğu tüylenmiş, derisi pörsümüştü, lastiği bitikti diye açmamış farkındaysanız. Spor arabadır evet performanslı kullanılır yorulur ama bakımlarıda düzgün ve eksiksiz yapılır çünkü dediğiniz gibi 15 yaşında 4 kapı toyota değil. Spor arabadır yıpratılır, diff. ötmeye başlar yaptırırsın, şanzuman vuruntuya başlar yaptırırsın. vs. vs. Tamam saflık olmasında hocam ben bu konuda araca bakmaya gidenlerde hata görmüyorum adam deseydi şu bu eksik var ona göre giderdi yada gitmezdi adam.

HaKo
29-11-2018, 10:35
Şu ilginç yorumları yazanlar hayatında hiç mal satıp ticaret yapmamış kesin.

2. el araba bu istediğin fiyatı yazarsın , serbest bir piyasası var ,

Ama ne dersen de, o arabanın kusurunu güncel durumunu saklamak veya oraya belirtmemek ahlaksızlıktır , hırsızlıktır , dolandırıcılıktır. Sayfa sayfa tartışacak bir şey yok.

Sahibinde üye olmuş yukarıda yazmış , ölücü olmayın diye , sen o dediğin masrafları belirt , adam alırsa alır almazsa almaz zaten, bu kadar basit.

Bu güne kadar 30 tane araba aldım sattım belki en ufak iğne deliği kadar hatasını bile söylemişimdir, bir kişide arkamdan arayıp şurası niye şöyle demedi.

Yok 15 yaşında arabaymış , yok işte 3 kuruş masrafmış ölücüymüş geberticiymiş , bırakın bu işleri , doğru bir tanedir , kendinize göre yontmayın.

akko
29-11-2018, 10:48

hahahaha koptum ya :)

"değişen yoktur yanlız 50 bin tl hasar kayd vardır bilginiz olsun onun dışında birşeyi yoktur gelir baktırırsınız bende aracı alacak karşılığı aldım 5 gün önce" Açıklamaya bak sen yaa :)

Yigit-Y
29-11-2018, 10:50

Şimdi anladınız mı mevzuyu :)

O gün Antalya da olanları tek tek yazmadık bile

Arabanın kusurunu bize söylenseydi zaten

Allah çarşınıza pazar versin derdik.

Satıcı arabasındaki gerçekleri söylemeyecek

Alıcı çıkam sonuca katlanacak öyle bir dünya yok

Çocuğun 1000 TL masraf yaptı oraya geldi gitti gösterdi arabayı

Satan adamı ADAM zannetti lafına itimat etti diye ALıcı suçlu öylemi

Alıcı hakkını helal etmiyor bu satıcıya haberi olsun veya oldu bu mesajla

Sen ilana arabanın herşeyini yaz delikanlı gibi

Elbet bir alıcı çıkar veya çıkmaz o senin şansın

72.500 TL den 69.000 TL he de sonra bu konu açıldıktan sonra kulağına gitsin

80.000 TL e yap 93.000 TL ye yap masraf çıkarsa düşeriz de :):)

Burası Techturkey ben yazayimde alacak arkadaş buralardan çıkarsa yiğit kardeş demişti olsun

İlk mesajın sana hayırlı olmadı bu arada buradakileri aptal yerine koymaya çalışma

akko
29-11-2018, 10:57

Senin mesajını da şimdi gördüm. bu nasıl bir zihniyettir ya??
Spor araba diye illaki ucuza satılamaz mı orjinal olupta? adam hacize vereceğine malını biniciye ucuza gitsin diye koymuştur belki?? ilanda yazılanlara göre iyi niyetli arkadaşımız da karşısındakini kendi gibi görüp, atlamış gitmiş. ama o herif G.T çıkınca kardeşimiz ne yapsın??? Senin gibi zihniyetli insanlar oldukça, bu piyasa da bu devranda böyle dönecek belli ki.

Grimlord
29-11-2018, 11:18
Komedi ya, alıcıyı suçlu konuma düşürecekler resmen. "Telefonda söylememesi birşeyi değiştirmez" nasıl bir anlayıştır?
Adamı onca km yol getirtip, zarara sokup " kardeş pardon arabanın masrafı vardı, söylemeyi unuttum" falan demesi gerekiyor herhalde.
Arabayı sanki bedavaya veriyor adam, 60-70 bin lira para istemiş araç için. Doğru dürüst aracın neyi varsa söyle, alan zaten o şekilde alır yani.

ozoozo
29-11-2018, 15:36
Memleketin çivisi çıkmış.. Adam düpedüz sahtekar , dolandırıcı , üç kağıtçı ancak bunu ifşa eden ölücü , mezarcı oluyor :)

Ne güzel memleket valla , dolandırıcılar normal karşılanıyor buna itiraz eden suçlu oluyor.

Yavuz hırsızı ev sahibini bastırır misali :)

O kadar genişlemiş ve kaşarlaşmışız ki sahtekarlık yapana suçlu değil de ona niyetlenene senin hatan diyebiliyoruz. Başka memlekette olsa adam yanlış beyandan ceza alır, millet boykot eder ama bize gelince "kardeşim senin hatan 10 liralık mala 7 lira verirsen böyle olur" diyebiliyoruz.

İlan sahibi yazar arabanın kusurlarını tek tek , sende bunu bile bile alırsın burnun b*ktan çıkmaz, derdi tasası bitmez o zaman bu lafı söylemeye hakkın olur, hiç bir şey yazmayıp düpe düz tuttuğu öperim hesabı olta atmış bekleyen dolandırıcı ifşasında alıcıyı suçluyoruz :) tuhaf ülke..

maykee
29-11-2018, 21:33
tek tek mesaj kopyalayıp cevap yazmiim..

ben alıcıyı suçlamadım..millet anasını boyayıp babasına kız diye satıyo sen istanbuldan ankaradan nerden gittiysen antalyaya satıcı lafıyla araba almaya gidiyosun...gittiğin araba 15 yaşında..kimse yoğurdum ekşi demiyor malesef..gittin baktın 5x lira masrafı var..oturursun hesabını yaparsın bu araba masraf ettikten sonra sana piyasa fiyatına geliyosa alırsın en azından masrafını sen düzgün yapar bindiğin süre zarfında sorun yaşamazsın...ha baktın hesabına uymadı masraflarla piyasa fiyatının üstüne geldi o paraya daha düzgünü varsa gider onu alırsın...satıcı karaktersizdir şerefsizdir yalancıdır bunların hepsini göze alıp gideceksin...ilk mesajımda dediğim gibi 15 yaşında spor araba almaya gidipte o arabada kusur çıkması bana çok süpriz gelmedi..gelen varsa o sizin saf temiz kalbinizden dolayıdır..nerede yaşıyosunuz beyler pardon !!

bu işin genişlikle kaşarlıkla alakası yok..gerçekçilikle alakası var...sahibinden com a ilk defa giriyomuş gibi yazmıyomusunuz ayar oluyorum şu tribe...evet tüm ilanlar kelimesi kelimesine doğru..siz haklısınız valla ne diyeyim...her ilanda yazana inanıp koşa koşa gidin arkadaşlar..sonra burada daha çook konu açarsınız..

Yigit-Y
29-11-2018, 23:05
Ben bu yaşıma kadar 60 yakın araç alıp sattım

İl dışıda gittim

Karşımdaki adama dediğim tek kelime şu araban dediğin gibiyse yarın sabah yanındayım

Gösteririm dediğin gibiyse rakamda ok derim

Adama tekrar sorarım dediklerinde eminmisin diye

Abi masraf varsa düşeriz rakamdan der

Bu böyle anlaşılıp kalkılıp gidilir.

Bu arabanın sahibi bu arabayı çakmanın peşinde yalanın bini bin para

Benim arkadaşlar satıcıyı ADAM zannetmiş ama yukarıda yazılan sıfatlarmış

Ben bu konuyu neden açtım bu z4 budur

Benim arkadaş istanbuldan kalkıp gitti zaman para harcadı

Araba ilanı değişti başka satıcıdan verildi

Hatta plakada değişebilir

Dikkatli olun bedava tecrübe konusu

Alıcının bir gram suçu günahı yoktur.

Satıcının ADAMSIZLIĞI vardır.

Söz vermek g@t vermeye benziyorsa artık konu kilit zaten

maykee
30-11-2018, 10:22
neyi anlamak istemiyosunuz ısrarla çok enteresan...adile naşitli münir özkulllu neşeli hayat filmindemi yaşıyosunuz ikametgahınız neresidir bu kadar polyanacılık yapabildiğiniz..bizde aldıralım ikameti oraya..

profil resmimdeki Z4 ü almaya gittim.satan eski bir galerici arkadaş..hasar kaydı var aracın.1 parça değişen 3 parça boya var dedi..fiyat 130bin TL.. ben kaprota boyadan anlarım...gittim baktım bir değişen 3 parça boya var..almadan forumlarda ve internette 3.0lt tt bmw motorunu araştırdım kronik sorun nedir ne sorun çıkarabilir hatim ettim..aracı motor şanzıman elektrik ekspertizine soktum..yağ kaçakları turbo vs baktırdım..ufak tefek masrafı çıktı onu fiyattan düşürdüm 125bin TL ye aldım...aldığımın 3. günü devirdaim pompası arızalandı..2400TL parça sökü takı 3bin lira maliyet..chargepipe arızası çıktı 2000TL ye custom chargepipe yaptırdım taktım..3ve4. silindir ikaz verdi buji ve bobinleri değiştirdim 800TL..bak bi haftada 5800TL para harcadım..

bunların dışında benden önce ankara bebesi kullanmış,yayları bastırmış en kötü fren balatası neyse onu almış kormoran lastik takmış...arabayı ne yolda tutabiliyosun ne de durabiliyosun..stage 1 yazılımından filtresinden yağına performans diskinden balatasına yayından amortisörüne 15bin TL masraf ettim tüm parçaları ingiltereden getirttim...hasar kayıtsız düzgünü 200bin tl olan arabayı 145bin TL ye malettim cillop gibi yaptım biniyorum..iki üç ufak kusuru var kozmetik onun dışında zımba gibi yaptım aracı...

diyeceğim şudurki ben bu arabayı alırkende boncuk gibi duruyodu..ama bak 20 bin lira para harcandı...senin beklentin nedir kimse bilemez..sen resimde gördüğünün gerçek olmasını istersin ama bu iş makyaj yapan kadın gibidir..yine söylüyorum yine anlamicaksınız... niye inanıyosunuz kardeşim her söylenene...sen ticaretinde dürüste denk geldin diye tüm dünyadaki insanların dürüst olmasını umuyosun...yok öyle bi dünya...en kötü senaryoyu kafanda çizip öyle gidiceksin..evet satıcı karaktersizin önde gideni..ama sende safsın..ben başka bişey anlatıyorum sen anlamak istediğini anlıyosun...

fussy
30-11-2018, 10:31
araç sahibi gelmiş :D

maykee
30-11-2018, 10:43
işte bak o kadar anlatıyorum ama anlattığım karşımdakinin anladığı kadar...

jeffy
30-11-2018, 10:58
neyi anlamak istemiyosunuz ısrarla çok enteresan...adile naşitli münir özkulllu neşeli hayat filmindemi yaşıyosunuz ikametgahınız neresidir bu kadar polyanacılık yapabildiğiniz..bizde aldıralım ikameti oraya..

profil resmimdeki Z4 ü almaya gittim.satan eski bir galerici arkadaş..hasar kaydı var aracın.1 parça değişen 3 parça boya var dedi..fiyat 130bin TL.. ben kaprota boyadan anlarım...gittim baktım bir değişen 3 parça boya var..almadan forumlarda ve internette 3.0lt tt bmw motorunu araştırdım kronik sorun nedir ne sorun çıkarabilir hatim ettim..aracı motor şanzıman elektrik ekspertizine soktum..yağ kaçakları turbo vs baktırdım..ufak tefek masrafı çıktı onu fiyattan düşürdüm 125bin TL ye aldım...aldığımın 3. günü devirdaim pompası arızalandı..2400TL parça sökü takı 3bin lira maliyet..chargepipe arızası çıktı 2000TL ye custom chargepipe yaptırdım taktım..3ve4. silindir ikaz verdi buji ve bobinleri değiştirdim 800TL..bak bi haftada 5800TL para harcadım..

bunların dışında benden önce ankara bebesi kullanmış,yayları bastırmış en kötü fren balatası neyse onu almış kormoran lastik takmış...arabayı ne yolda tutabiliyosun ne de durabiliyosun..stage 1 yazılımından filtresinden yağına performans diskinden balatasına yayından amortisörüne 15bin TL masraf ettim tüm parçaları ingiltereden getirttim...hasar kayıtsız düzgünü 200bin tl olan arabayı 145bin TL ye malettim cillop gibi yaptım biniyorum..iki üç ufak kusuru var kozmetik onun dışında zımba gibi yaptım aracı...

diyeceğim şudurki ben bu arabayı alırkende boncuk gibi duruyodu..ama bak 20 bin lira para harcandı...senin beklentin nedir kimse bilemez..sen resimde gördüğünün gerçek olmasını istersin ama bu iş makyaj yapan kadın gibidir..yine söylüyorum yine anlamicaksınız... niye inanıyosunuz kardeşim her söylenene...sen ticaretinde dürüste denk geldin diye tüm dünyadaki insanların dürüst olmasını umuyosun...yok öyle bi dünya...en kötü senaryoyu kafanda çizip öyle gidiceksin..evet satıcı karaktersizin önde gideni..ama sende safsın..ben başka bişey anlatıyorum sen anlamak istediğini anlıyosun...
Hocam istediğin kadar paragraflar yaz bir önceki mesajında şu alta alıntıladığım kısım bütün yazdığın düşünceleri siliyor ben okurken..

ilanda yazmamış veya telefonda söylememiş olması bişey değiştirmez.. sizin oraya olası sorunları düşünerek gidiyo olmanız lazım..

Bunun dışında kendi aldığın aracı örnek vermişsin misal galerici sana 3 parça boya 1 parça değişen demek yerine 1 parça lokal var baba başkada bişey yok deseydide aracın başına gittiğinde esas olanı görseydin acaba ' Olsun be müdür sen olanı biteni söylemesende sorun değil olur böyle şeyler' dermiydin?

maykee
30-11-2018, 11:29
bir parça lokal boya olan araba emsal olarak 200bin tl..eğer 200bin tl lik araba ilanlarda 130bin tl ise zaten bir parça boyadan başka şeylerde çıkacağı kesin değilmi ? 200 liralık arabayı bu gün esnafa götürsen 150 ye bozdurursun 130 a ilanda saniye durmaz o araba...4 işlem ve biraz mantık gerekiyo fazla zorlamaya gerek yok sistemi.. adam 200 liralık arabayı sana 130 a vericek, bir parça boya var diyecek ve sende buna inanıp gideceksin... buyrun devam edin...

bursanın en büyük firması..honda toyota hyundai öte beri tüm markaların satış servis plazaları var bu firmanın ayrıca inşaat firmaları var..inallar otomotiv..adamın 2.el parkında 400 araba var,şehrin en dürüst esnafı dediler.. 2.el mazda rx8 aldım sene 2013..mini cooperımla takas yapıcaz..telefonda ben kendi arabamın durumunu söyledim o mazdanınkini söyledi..takasta üzerine 20 liraya anlaştık..bindim gittim..onlar benim arabayı ekspertize soktu..bende mazdaya bakıyorum...sol arka kapı direk tarafı fitili bi çektim..hoop direk işlemli..sağdan yemiş araba..bana bir parça boya var denmişti...yanımda boya makinesi var..2 parça boya sağ arka kapı değişmiş benim ekspertize göre...

e kalktık geldik ticaret yapcaz..çağırdım satış temsilcisini o da ustasını çağırdı..evet ben haklıyım...napiim şimdi ana bacı sövüp döniimmi..üste 6500tl verdim satışını aldım geldim..ha anlaşamayadabilirdik elim boşta dönebilirdim..

tecrübe dediğin, yediğin gollerin birikimidir...

Yigit-Y
30-11-2018, 14:46

Senin başına gelenle benim arkadaşımın başına gelen olay aynı mı ?

Bize tentesi dışında HATASI yok diyen vatandaşı savunuyorsun.

Deseki bu bu sorunları var ben bu rakam altına arabayı vermem desin

bizde hesap kitap yapardık alırdık veya almazdık.

biz aracı almadık ki aldıktan sonra çıkan şeyler zaten alıcıyı bağlar

bunun senin konunla bizim konu ile alakası yok

SATICI büyük yalancı çıkmıştır bizde ifşa ettik.

Adamın lafına güvenerek sakın Antalya ya gitmeyin dedik.

zannediyorsun ki yazdıkların o arkadaşı haklı çıkarıcak :D

Burada ki arkadaşlar ok şükür neyin eğri neyin doğru olduğunu görebilecek kapasite insanlar.

o yüzden konu üzerine SATICIYI cici gösterdikçe daha çok tepki alacaksın benden söylemesi

Biz aracı alsaydık başımıza yatak sardı motor kırdı gelseydi buna şans denirdi alıcı arkadaşda katlanırdı.

Biz arabanın tentesi dışında NOKTA HATA yok bakımlarını yeni yaptırdım yalanına inanıldı sorun burda.

Yağ bakımı 7000 TL tutmaz.

Benzinlikte 150 TL ye yağ değiştir. 7000 TL harcadım de güzel iş :D

HaKo
30-11-2018, 14:59

Sayın Abi,

Senin de anlamadığın bir şey var herhalde, herkes senin gibi düşünmek zorunda mı ? 2. el arabanın potansiyel arıza çıkarma ihtimalini hepimiz biliyoruz , çok takıntılıysan zaten gider basar parayı sıfırını alırsın.

Ama senin dediğin gibi yaa ne olmuş yani heralde masraf çıkaracak gider yaptırırım mantığı yanlış. Ben belki sanayi sanayi sürünmeyi sevmiyorum ? Belki arızasız araba almak istiyorum ? parasını verince tamir edilebildiğini söylemeye gerek yok.

Bizim burada tartıştığımız şey adam ne olduğunu SÖYLEMİYOR , kalkıp adamı taa İSTANBUL dan oralara getirtiyor , kusura bakmada bana kalkıp ya tamam buraları arızalıydı da söylemedim fiyattan düşelim dese bile ben o adamın bi taraflarına söverim.. Bizim burada sorguladığımız şey dürüstlük , doğruluk ,

Ticaret etiği diye bir şey vardır , herşeyden önce ahlak vardır , eee bu millet böyle siz nerede yaşıyosunuz polyanamısınız demek neyin kafası ? O zaman iyi benim yan komşum şerefsizlik yaptı bende yapayım bu sistem böyle gider ayak uydurup devam edelim mi diyelim.

Kusura bakma ama savunmaya çalıştığın şey her ne kadar iyi niyetli de olsa saçma. Bence ısrarla bize bunu anlatmaya çalışma , biz gayet anlıyoruz ne yazdığını.

GokhanRS
30-11-2018, 15:08
maalesef milletimiz alışmış, çoğu insan herkes yalancıdır kafasında, tabii ki öyle düşünerek tedbirli olmak iyidir.

ancak şunu unutmayınız, birçok ülkede insanlar arabasının her kusurunu en kötü ihtimalle telefonda söylerler. hatta bazı ülkelerde insanlar internet ilanlarına bile en küçük kusurlarına kadar yazmak zorundadırlar ki bahsettiğimiz ülkelerde z4 dediğiniz araba bedava fiyatlara gider. ona rağmen söylediğinin dışında bir şey çıkarsa devlete ihtiyaç bile kalmadan sahibi ya geri alır yada tüm masrafı üstlenir.

ne yani Türkiye de böyle insanlık olmasını beklemek suç mu? antalyadaki adamın yaptığı tamamen totoşluktur, savunulacak tarafı yoktur. ayrıca haklı olsanız dahi adam insanlık yapıp konu açmış ki başka bir arkadaşımızın saflığına denk gelip boşa zarar etmesin istemiş.

teşekkür edeceğinize fırça atmaya kalkmayın üstüne! sanırsın herkes süper uyanık olmak zorunda. e hani insanlık? hani türk milleti dünyada en asil ırk tı? hani avrupa bizi kıskanıyordu?

Mutu
30-11-2018, 15:09

Tenge abi tenge kaza para birimi. :D

mikelazi
30-11-2018, 15:33
Bir tane o. cocugu beni Volvo S60R icin Antalya ya getirtmisti... Ben gidip arabaya bakinca 2bin zam yapti oracikta...

Konuda acmistim burada hatta...

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/141638-volvo_s60r_07_ss_628_uzak_durun_.html?highlight=an talya+volvo

çok iiiii bilirim o tipleri.bir taneside yan komşum :D

maykee
30-11-2018, 16:05
siz benim yazdığımı okumuyosunuz..siz bir şey yazsında cevap yazalım kafasındasınız..

adamı savunduğum tek satır yok..daha okuduğunuzu anlamamışsınız..adam karaktersizdir şerefsizdir dedik yapmaması lazım evet dedik ama yok aga siz yine anlamak istediğinizi anlıyosunuz

konuyu açan içinde haksız demedim..tek satır bulamazsınız...uyanık olucak inanmicak herşeye dedim..ama siz yine anlamak istediğinizi anlıyosunuz

konuyu burda açıp gidecekleri uyarmasında sıkıntı yok çok güzel bir olay..sorun yandım anam kısmında..diyorumki her yoğurdum bal gibi diyene inanırsan daha çok ekşi yoğurt yer,yandım anam dersin...

gerçekten nesini anlayamıyosunuz inanılır gibi değil yaa..

pazarda öne güzelleri koyup arkadan sana 2 güzel bi çürük elma satan esnaf var elmanın kilosu 5 lira..sen 75bin liralık araba alıcam ama esnaf çürük koymasın istiyosun..bu esnafta arabasını yıkamış parlatmış resimleri güzelce çekmiş tezgahın önüne koymuş..''GENEL'' esnaflık prosedürünü uygulamış.. bunların olmaması gerçeği size nasıl gerçekci geliyo enteresan..bu gerçeklerin olduğunu olmaya devam edeceğini anlatıyorum,söylenene inanmayın giderken en kötü senaryoyla gidin diyporum varılan sonuç antalyalı tokatcıyı savunup mağdur olanı haksız yerine koyduğum..

aynı şeyleri farklı ifadelerle anlatmaya çalışıyorumki bi yerinden yakalayın diye.. daha da enerjim yok bende suyla çalışmıyorum gençler,cuma mesai bitimi bende bittim....hepinize hayırlı işler..Allah çarşınıza göre pazar versin..

Yigit-Y
30-11-2018, 16:35
siz benim yazdığımı okumuyosunuz..siz bir şey yazsında cevap yazalım kafasındasınız..

adamı savunduğum tek satır yok..daha okuduğunuzu anlamamışsınız..adam karaktersizdir şerefsizdir dedik yapmaması lazım evet dedik ama yok aga siz yine anlamak istediğinizi anlıyosunuz

konuyu açan içinde haksız demedim..tek satır bulamazsınız...uyanık olucak inanmicak herşeye dedim..ama siz yine anlamak istediğinizi anlıyosunuz

konuyu burda açıp gidecekleri uyarmasında sıkıntı yok çok güzel bir olay..sorun yandım anam kısmında..diyorumki her yoğurdum bal gibi diyene inanırsan daha çok ekşi yoğurt yer,yandım anam dersin...

pazarda öne güzelleri koyup arkadan sana 2 güzel bi çürük elma satan esnaf var elmanın kilosu 5 lira..sen 75bin liralık araba alıcam ama esnaf çürük koymasın istiyosun..bu esnafta arabasını yıkamış parlatmış resimleri güzelce çekmiş tezgahın önüne koymuş..''GENEL'' esnaflık prosedürünü uygulamış.. bunların olmaması gerçeği size nasıl gerçekci geliyo enteresan..bu gerçeklerin olduğunu olmaya devam edeceğini anlatıyorum,söylenene inanmayın giderken en kötü senaryoyla gidin diyporum varılan sonuç antalyalı tokatcıyı savunup mağdur olanı haksız yerine koyduğum..

aynı şeyleri farklı ifadelerle anlatmaya çalışıyorumki bi yerinden yakalayın diye.. daha da enerjim yok bende suyla çalışmıyorum gençler,cuma mesai bitimi bende bittim....hepinize hayırlı işler..Allah çarşınıza göre pazar versin..

Bu adam ESNAF değil.Böyle esnaflık olmaz.

olsa olsa DÜZENBAZ DOLANDIRICI KANDIRAN SÖZÜNDE DURMAYAN YALANCI gibi ifadeler olabilir.

bence siz yazılanları iyice okuyun bu kadar insan size yazıyorsa bence siz fikirlerinizi tekrar gözden geçirin

Biz satıcıya 100 defa sorduk başka birşey varsa söyle yukarıda ALLAH var abi yalan borcum mu var gibi ifadeler kullanıldı.

Yani daha fazlada yazmanın bir manası yok :)

suk3b3
30-11-2018, 19:13
Bu araç 65 e rahat biter. O parayıda tente masrafı vs rahat kaldırı.

Koltuklar flan temiz duruyor. Motor şanzıman iyiyse tente problem edilmemeli bencede. 65 e alınsa bence uygun gibi.

coupesi30
01-12-2018, 00:05
Bu kadar yorum yazılmış anlatmak istenilen anlanamamış çünkü polemikten başka bişey yapmıyorsunuz. maykee ile aynı durumdan bahsettim arabayı 60a almaya gidiyorsun ölücüsün belli ya çok temiz araba beleşe buldum kafasındasın yada bi zar atıyorsun ama arabanın piyasası 100, yazdığın masrafları az çok yazdım bi zahmet borusandan alma parçaları ucuza gelsin sende masrafını yaptıktan sonra için rahat sür. Adam söyler yada söylemez, sen tanımadığın adamın lafına inanıp 800km yol gelirken hiç aksini düşünmedin mi?

edr55
01-12-2018, 07:33

peki abi. yanlış anlamadıysam 'eğer araba piyasanın altındaysa, satıcının sözlerine inanıp bakmaya gitmeyeceksin' diyosun. peki ya aciliyetten olur, parası çoktur ucuza satmak istiyodur ya da ne bilim haciz olayları vs satıcı zorunlu olarak boncuk gibi arabayı ucuza yazmıştır. ben şimdi 'bu araba ucuz, buna bakılmaz' dersem ve başka birisi bu arabayı alırsa o zaman ben 'enayi, saftirik' olmam mı? ne güzel ucuza araba alacaktım? ilana yazılanlar ayrı, fakat üstüne bi de telefonda arabada masraf yok demiş.

ya adamı antalyaya getitirttikten sonra 'arabayı satmıyorum, vazgeçtim' de diyebilirdi, sonuçta o da yalan bu da yalan. size göre bu durumda da alıcı saf..

bu konudan anladıklarımı yazayım, satıcı: net olarak adi, şerefsiz, haysiyetsiz, esnaflık ne demek bilmeyen yalancı, dolandırıcının teki. böyle bi insan bi ürünü hakkıyla satsa bile almam, alınmaz. bu adamın iş yapmasına izin verilmemeli..

alıcı: ticaret anlayışında pek kusur bulamadım. kendi yaşadıklarını diğer insanlara anlatıyor ki böyle dolandırıcılara fırsat vermezsem belki ülkede bişeyler düzelir.

camsemih
01-12-2018, 08:33
piyasasından 20 bin TL değil 3 bin tl uygun olan araba internette 2. günü görmüyor. Siz 800 km gidene kadar zaten yarım saatte zaten ilandan kalkar araba düzgün olsa. O yüzden ekstra problemin çıkmaması mucize olurmuş. Kaçınılmaz sonu bile bile iş yapmak sizinkisi. Ben hiç bi müşteri olduğum araca satıcıya yüzde yüz güvenmem satıcı her zaman kendini nasıl kurtarıcaksa o şekilde cevap verir.

safaks
01-12-2018, 09:15
Kimse kusura bakmasında bu aracı ben satıyor olsam hadi il içinden gelenlere araç bu göster işine geliyosa al derim. Ama aracın sıkıntılarını bildiğim halde adamın il dışından o kadar masrafla geliceğini bilip ARACIM BU İŞİNE GELİYOSA GEL BAK AL bile diyemem. İnsaf yahu. Ki bu adam sorunsuz diyor. Ben bu işte kötü niyet ararım. O kadar yol gel masraf et almak zorunda kalır belki diye uğraşmış. özetide ben bu aracı çakar geçerime bağlamış. Yiğit sonuna kadar haklı. Yiğit olsa gidip bakmazdı bile , ama arkadaşının başına gelmiş. Hepimiz yiğit gibi bu işten anlayan adamlar değiliz. İçimizden birileri olupta başına gelmesin diye konu açmış. Gerçekten şurdaki niyeti anlamayanlara bişi diyemiyorum.

maykee
01-12-2018, 11:49
o zaman...

alıcı: ufo gören masum köylü & satıcı: arif ışık her türlü halı kilim travel

kütahya porselen tabağı uçan daire diye almayın diye yazıyorum ama halaa satıcı söyleseymiş diyen var..arkadaşım SÖY LE Mİ YOR LAR..ya geçtim 15 yaşında arabayı, bayiler sıfır km boyalı araba satıyo..bizzat yaşadık onu bu forumda başka entryde yazmıştım..4 sene sürdü dava bi lira alamadık..

sizin duymak istediğinizi yaziim o zaman..ucuz araba bulursanız sahibinin dediğine itimat edip kars ardahan demeden atlayın gidin arkadaşlar..

forumu açan arkadaş kötü yapmış demedik..İ NAN MA SIN dedik..sanskripçemi yazıyorum neden arkadaşı suçlamış gibi cevap yazılıyo ?

satana melek demedik.. ŞE REF SİZ dedik... araç sahibiymişim gibi cevap yazan var..valla bravo beyler..

5 liralık elmada sana kazık atan zihniyetin 75bin liralık arabada kazık atmamasını umuyosunuz..UM MA YIN dedik ama sanki 80 milyonun 79milyonu melek gibi cevap yazan var..

burada tüm yorumların ortak fikri alıcının haklı satıcının haksız olduğu..''FAKAT'' kısmındaki anlatımlardan bir çıkarım sağlamak yerine akkoyun gibi mee mee diye bağırılsın isteniyor..dedimya ne kadar anlatırsan anlat karşındakinin anladığı kadarsın..

Yigit-Y
01-12-2018, 12:03
piyasasından 20 bin TL değil 3 bin tl uygun olan araba internette 2. günü görmüyor. Siz 800 km gidene kadar zaten yarım saatte zaten ilandan kalkar araba düzgün olsa. O yüzden ekstra problemin çıkmaması mucize olurmuş. Kaçınılmaz sonu bile bile iş yapmak sizinkisi. Ben hiç bi müşteri olduğum araca satıcıya yüzde yüz güvenmem satıcı her zaman kendini nasıl kurtarıcaksa o şekilde cevap verir.

Bu havada kim kalkar istanbuldan antalyaya cabrio almaya gider

Birde eski model z4 için :):)

Ben çocuğa dedim ayrıca eli ayağı düzgün kmsi uçmamış 3.0 z4 max 75.000 TL min 65.000 TL

Civarında ise bak dedim.

Trameri de önemli değil dedim.

Sorun zaten şurda satıcı deseydi abi bunlar bunlar var

Ben 69.000 tl altına veremem masrafları ustanıza sorun işinize gelirse

Başım üstüme yeriniz var deseydi işte o satıcı ADAM olurdu

Benim arkadaş gitti diye SAF oldu ya valla G@T olmaktasa SAF olmak iyidir sanırm

Alacak dostum da hayatında ilk defa spor araba alacaktı

Soğuttu bu olay onu da...

Keşke vakit verseydi bana en azından burdan Antalya da olan bir dost baktırırdı

Antalya sanayide ustamızda var ama satıcı oraya bile gitme tenezülünde bulunmadı

Kapora istediler göndertmedim zaten

İyi ki de arkadaş dinledi bu namertlerden kaporanı iade de alamazdı

Benim konuyu açmam bu z4 bakan varsa aramızda haberi olsun

Sağlam adam değiller

Bir tane daha 2.5 var antalyada o satıcıyada güvenmeyin

Sanırım aynı tarikattan o da :)

HondatugraL
01-12-2018, 23:42
dün gece konuyu okudum öğlen çarşıda gezerken yanından geçtim bu arabanın dışardan baksan temiz duruyor.

Cimmeria
11-12-2018, 15:51
Meraktan konuyu okudum, satıcı zaten belli arabayı çakmaya çalışıyor, şanzımandan diff. den ses geliyor ve bunları saklıyorsa amaç bellidir, buna kılıf aramaya gerek yok.

Ama diğer taraftan bu adamın yaptığı şeyi normalleştirmeye çalışanlar, ya da ülkenin gerçeği bu boşa itiraz tmeyin ağlamayın diyenler asıl problem sizde. Böyle dediğiniz için, böyle yaklaştığınız için ülkedeki bu tip adamlar artıyor. Normalleştirdiğiniz ve tepki verme ülke gerçeği dediğiniz şeye bağıra bağıra itiraz etmeniz, şikayet etmeniz, forumlarda ifşa etmeniz vs lazım.

Yarın bir gün bu tip adamlar aynı arabayı 30 lira ucuza değil normal fiyatına satmaya kalkacaklar, sizin gibi insanlarda diyecek ki aa fiyatı piyasasına yakın gideyim bakayım, sonra bakacaksın aa söylemediği şeyler çıktı e ne yapalım mı diyeceksiniz?

raptor
11-12-2018, 18:23
O değilde var mı mantıklı rakama boyasız tramersiz e89 kasa 2.8isdrive , 3.5i sdrive , 3.5isdrive satan ciddi alıcıyım ?

maykee
12-12-2018, 16:08
O değilde var mı mantıklı rakama boyasız tramersiz e89 kasa 2.8isdrive , 3.5i sdrive , 3.5isdrive satan ciddi alıcıyım ?

2010 mavi 3.5i sdrive var bir arkadaşımda..ekstra ses sistemi, büyük nbt ekran, 380mm disk 6piston kaliper, kilitli diff, yay amortisör takım, stage2+ 110bin km de 235bin istiyordu kaza boya yok..ilgilenirsen pm den yaz..