PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : yeþil inþaat innovia projesi emre yeþil ifþa

Sayfa : [1] 2

M U R A T
26-11-2018, 09:02
2012 Ocak ayýnda Innovia Projesinden 1+1 56 m2 ev satýn aldým. O dönemde bu projenin yakýnlarýnda benzer özelliklerde %40 daha uygun fiyatlý bitmiþ daireler olmasýna raðmen hem oturmayý düþünmediðim için hemde daha da deðerlenebileceðini düþündüðüm için tercihim bu yönde oldu.
2015 yýlýnýn mayýs ayýnda tüm ödemelerimi bitirdim Aralýk ayýný iple çekmeye baþladým. En kýsa zamanda evi kiraya verip ekonomik anlamda biraz nefes almaktý niyetim. Tabii ki teslim gerçekleþmedi. Þirketten yapýlan açýklama mücbir sebepten aksaklýk olduðu için 2016 Aralýkta teslim edileceði yönündeydi. 2016 Aralýkta yine teslim olmadý. Zaten çalýþmalar çok yavaþ ilerliyordu zaman zaman duruyordu. Bu süreçte çok kez taþeron þirketler deðiþti çalýþan iþçiler deðiþti deðiþmeyen tek þey inþaatýn durumuydu. Hiçbir ilerleme gerçekleþmiyordu. Bu süreçte bize gecikme cezasý ödenmesi gerekiyordu binde üç gibi komik bir oranda tabii ki 5-6 ay sonra kesildi. 2017 yýldýnda da teslim gerçekleþmedi. Artýk evi biran evvel paraya çevirmem gerekiyordu çünkü evlilik hazýrlýklarýna baþlamýþtým. Orda oturamayacaðým aþikardý fakat paramýda alamadýðým için baþka bir ev almayada niyetlenemiyordum. Bu forumda açýlan Ýnnovia Techturkey kampanya konusunun sahibi olan emre yeþil e maduriyetimi yazdým verdiði cevap budur

Merhaba Murat forumu çok sýk takip etmiyorum bir arkadaþým yazýný whatsapp dan yolladý az da olsa fikir sahibi olabilirsin diye yazýyorum tabi ki kaybýn için üzgünüm yazacaðým yazýyý þirket den bilgi alýyormuþ gibi deðerlendirmeni istemem yaklaþýk 3 yýldýr þantiyeden içeri hiç girmedim holdingle uzun süredir akrabalýk dýþýnda bir baðým kalmadý. Gecikmenin ana sebebi satýlmýþ ve uygulanacak olan ve projenin araziye uyumsuzluðun dan kaynaklanmasýdýr arazinin projeye uygun hale getirilmesi ve kazýk çalýþmalarýnýn yapýlmasý çok fazla zaman almýþ ve tahminimce 26 ay gibi bir süre kaybý oluþtu bunun haricin de kaba inþaatýn bitmesi ve ince yapý imalatý peyzaj çalýþmalarý 24 ay kadar sürer son verilen süreye sadýk kalacaklardýr haricin de þirket yaptýrýmlarý ile alakalý maalesef senin için yapabileceðim bir þey yok.

emre yeþil baðým yok diyordu fakat abisininde artýk baðý yoktu çünkü þirket genel müdürlüðünü baþkalarýna devrediyorlardý. Bunlar zaten her zaman baþvurulan yöntemlerdi. Merak ettiðim konu emre yeþil hayatýný nasýl kazanýyordu avatarýndaki Ferrari'yi maaþlý bir iþte çalýþarak mý kazanmýþtý?

Bu süreçte maddi olarak bir hayli yýprandým kredi kartýmýn aylýk ödemeleri bir hayli yükseldi bodrum katýnda bir ev anca tutabildim ister istemez beni bu derece madur eden insanlarýn hayat standartlarýnda bir düþüþ oldu mu?

Þu an inþaat tamamen durmuþ halde. Tüm alet-edavat, makineler, vinçler toplanmýþ durumda. Mecburen bir avukat buldum ve dava hazýrlýklarýna baþladýk. Hal böyle olunca inþaat þirketi bize uzlaþma teklifinde bulundu dava açmamamýz karþýlýðýnda bir fiyat sundular 2012 yýlýnda ödediðim rakamýn biraz üzerinde bir teklifti bu paramý kurtarmak için son çare olduðu için kabul ettim.
Tabii ki bu da zaman kazanmak için bir kandýrmacaymýþ. Çek verilmedi zaten avukatýmýn daha önce aldýðý 10 çekte vadesi geldiðinde ödenmedi. Hemen dava açýlmasýný istedim fakat dava da açamýyorduk. Avukatým tedbir koydurabileceðimiz hiçbirþeyin olmadýðýný davayý kesin kazanacaðýmýzý fakat elimize hiçbirþeyin geçmeyeceðini hatta kendisinin daha önceden kazandýðý davalardan sebep alacaklarýnýn olduðunu ve tahsil edemediðini söyledi.

Ýnþaat þirketinden son açýklamalar ise mevcut krizden sebep inþaatý tamamlayamadýklarýný söylüyorlardý. Ama tabii ki durum öyle deðil 6000 konutluk projede dairelerin %70-80 inin satýldýðý yönünde bilgiye sahibiz. Bu satýlan dairelerinde çok büyük bir kýsmýnýn ödemelerinin tamamlandýðý kesin. Yani bizim ödediðimiz paralar baþka yerlere harcanmasaydý bu paralarla bu proje çoktan tamamlanýrdý.

Þimdi benim yerimde olsanýz siz ne yapardýnýz deðerli dostlar

GokhanRS
26-11-2018, 09:11
önceki konuda gerekeni yazdým zaten. þimdi sadece geçmiþ olsun diyorum. ayrýca bu konunun hiç bir haber kanalýna malzeme olmamasý çok enteresan. birtek tv24 de yeþil inþaat iþçilerinin eylem yaptýðýný maaþlarýný alamadýklarýný okudum o kadar.

bence whatsapp ihbar hatlarýndan haber yaptýrmak için çaba gösterin kanallara.

XoR
26-11-2018, 09:25
Benzer durumu Ukra inþaat projesinde yaþadým 2010'da. Ödediðim peþinatý 2017'de ancak 4 taksitte geri ödediler faiz vs ödemediler.

Umarým kýsa süre içerisinde Yeþil inþaat kanadýndan zararýnýzý faizi ile tanzim edebilirsiniz.

M U R A T
26-11-2018, 09:29
önceki konuda gerekeni yazdým zaten. þimdi sadece geçmiþ olsun diyorum. ayrýca bu konunun hiç bir haber kanalýna malzeme olmamasý çok enteresan. birtek tv24 de yeþil inþaat iþçilerinin eylem yaptýðýný maaþlarýný alamadýklarýný okudum o kadar.

bence whatsapp ihbar hatlarýndan haber yaptýrmak için çaba gösterin kanallara.

grubumuzdan temsilciler þu an Ankara'da mecliste çalýþma yapýyor medya içinde gerekli çalýþmalar yapýlacak

M U R A T
26-11-2018, 09:32
Benzer durumu Ukra inþaat projesinde yaþadým 2010'da. Ödediðim peþinatý 2017'de ancak 4 taksitte geri ödediler faiz vs ödemediler.

Umarým kýsa süre içerisinde Yeþil inþaat kanadýndan zararýnýzý faizi ile tanzim edebilirsiniz.

ödeme aldýðýna sevindim darýsý benim baþýma

BARR
26-11-2018, 09:36
Öncelikle bu kadar büyük bir maðduriyetin parçasý olmanýza çok üzüldüm. Hukiki olarak bile uyanýklýk yapýp, önünüzü kesmeleri zaten iþin ne kadar planlý olduðunu gösteriyor.

Ýnþallah en kýsa zamanda bir çözüm bulur hukuki olarak maddi manevi tazminatýyla paranýzý geri alýrsýnýz.

CloudGrey
26-11-2018, 09:44
seneler önce bu vatandaþtan kýrmýzý 200sx alan birini tanýyorum...
bildiðim çok þey varda fazla detaya girmemeyim.

araç güldürmedi, güldürmedi :(

altima
26-11-2018, 09:48

bende bi ara niyetlenmiþtim,, ama ""beklemekte fayda var"" demiþti bi tanýdýðým.
arada kaynadý gitti sonra..

bahse konu araç ""kýrmýzý s14 ise"" güldürmediði doðrudur.

Deðilse özür dilerim.

Rýdvan

M U R A T
26-11-2018, 09:49

bence bildiklerinizi paylaþýn bundan sonra en azýndan baþkalarý hata yapmaz

hddsheriff
26-11-2018, 10:11
Paralarýn bir kýsmýnýn wowwoya gittiði kesin bence

MK8800
26-11-2018, 10:12
grubumuzdan temsilciler þu an Ankara'da mecliste çalýþma yapýyor medya içinde gerekli çalýþmalar yapýlacak

Mecliste nasýl bir çalýþma var bilemedim ama sonucu öðrenmek isterim

CloudGrey
26-11-2018, 10:13
bence bildiklerinizi paylaþýn bundan sonra en azýndan baþkalarý hata yapmaz

Detaya girsemde birþey olmayacak bugün yeþilden kurtarsanýz yakanýzý yarýn kýrmýzý kaptýracaksýnýz.

Allahtan müslüman ülkede yaþýyoruz, yoksa ülkede dolandýrýcýlýk yalancýlýk hak yeme falan kol gezicekti...

bende bi ara niyetlenmiþtim,, ama ""beklemekte fayda var"" demiþti bi tanýdýðým.
arada kaynadý gitti sonra..

bahse konu araç ""kýrmýzý s14 ise"" güldürmediði doðrudur.

Deðilse özür dilerim.

Rýdvan

ysl plakaydý sanýyosam,has plakalýyý verdilermi hatýrlamýyorum.
sonradan s14a'a çevirme..
bahsettiðiniz oysa evet ayný arabadan bahsediyoruz.

XoR
26-11-2018, 10:15
ödeme aldýðýna sevindim darýsý benim baþýma

Ýnþallah sende kýsa sürede paraný Yeþil Ýnþaat'dan alýrsýn. emre yeþil konuya dahil olup 2 kelam yazsa artýk

M U R A T
26-11-2018, 10:17
Mecliste nasýl bir çalýþma var bilemedim ama sonucu öðrenmek isterim

milletvekillerine ve parti gruplarýna sesimizi duyurma çabalarý diyeyim amaç inþaat vurgunlarýný meclise taþýyabilmek

M U R A T
26-11-2018, 10:20
Ýnþallah sende kýsa sürede paraný Yeþil Ýnþaat'dan alýrsýn. emre yeþil konuya dahil olup 2 kelam yazsa artýk

bir arkadaþý yazýmý whatsapp dan yollarda lütfedip 2 kelam yazar mý bilemedim :)

evliya
26-11-2018, 10:21
Öncelikle çok geçmiþ olsun,
Ayný olay benim de baþýma geldi ve paramý hala alamadým. Bunlar þirketlerin içini boþaltmaya harcadýklarý enerjiyi, projeyi bitirmeye harcasalar çok daha farklý yerlerde olurlardý. Eskiden ticarette ahlak, namus vardý. Söze inanýrdýk. Yeni nesil firmalar, çocuklarý çoðu bu þekilde, kendileri en lüks þekilde görgüsüzce yaþýyorlar ama müþterinin parasýný vermezler, taþeronun parasýný vermezler. Hak yemekten baþka bildikleri yok ama iþin diðer bir ilginç yaný da en Müslüman bunlar. Ýlkokul mezunu tipler müteahhit oldu, rüþvetle bir yerlere gelince kendilerini iþadamý zannettiler, bu sistem deðiþmedikçe, baþýmýza bu tür olaylar gelmeye devam edecek. Umarým en yakýn zamanda zararýnýzý faiziyle birlikte alýrsýnýz.

Low-Rider
26-11-2018, 10:21
Allah sabýr versin Murat çok zor süreç gerçekten, umarým hakkýný alabilirsin.

M U R A T
26-11-2018, 10:25
Öncelikle çok geçmiþ olsun,
Ayný olay benim de baþýma geldi ve paramý hala alamadým. Bunlar þirketlerin içini boþaltmaya harcadýklarý enerjiyi, projeyi bitirmeye harcasalar çok daha farklý yerlerde olurlardý. Eskiden ticarette ahlak, namus vardý. Söze inanýrdýk. Yeni nesil firmalar, çocuklarý çoðu bu þekilde, kendileri en lüks þekilde görgüsüzce yaþýyorlar ama müþterinin parasýný vermezler, taþeronun parasýný vermezler. Hak yemekten baþka bildikleri yok ama iþin diðer bir ilginç yaný da en Müslüman bunlar. Ýlkokul mezunu tipler müteahhit oldu, rüþvetle bir yerlere gelince kendilerini iþadamý zannettiler, bu sistem deðiþmedikçe, baþýmýza bu tür olaylar gelmeye devam edecek. Umarým en yakýn zamanda zararýnýzý faiziyle birlikte alýrsýnýz.

barmek olayýný biliyorum yazdýklarýnýza tamamen katýlýyorum umarým bu konudan muzdarip herkes parasýný kurtarýr

M U R A T
26-11-2018, 10:26
Allah sabýr versin Murat çok zor süreç gerçekten, umarým hakkýný alabilirsin.

saðol Özgür bir yolunu bulacaðýz elbet

SekoLive
26-11-2018, 10:33
Murat tekrardan geçmiþ olsun.

insanlar 1-2 ay maaþýný çalýþtýðý iþ yerinden alamayýnca bunalýma giriyor.

dilerim sorunun en yakýn zamanda çözülür

bu arada bu konuyla barmek konusu brbirine yakýn ama bu konuda yazanlarla diðer konuda estirenler farklý buda ilginç bi durum :)

emreogut
26-11-2018, 10:38
Allah kimseyi kötü insanlarla karþýlaþtýrmasýn..
çok kötü bir durum çok çok geçmiþ olsun umarým maddi zararýnýz karþýlanýr bir þekilde..

safaks
26-11-2018, 10:41
Çok geçmiþ olsun. Diðer konu baya eskidi takip ediyorum sürekli. Böyle rahat rahat yaþayan boðazýndan o ekmek geçerken hiç aklýna yaptýklarý gelmeyen arkadaþlara imreniyorum. Çoluðundan çocugundan bu ah çýkar diyede düþünmüyormusunuz yahu. Madem güvensiz bir þirket niye burda millete yardýmcý olacaðým diye konu açýyorsun. Baþkasýnýn þeyiyle gerdeðe gir sonrada kusura bakma o çocuk bana ait deðil de. Yazdým yazdým sildim. Allah yardýmcýnýz olsun. Çok zor bi süreç. Heleki ülkenin þu zamanlarýnda. Umarým en az zararla atlatýrsýnýz. Vardýr bundada bir hayýr dicemde kendimi bile ikna edemiyorum.ki..

M U R A T
26-11-2018, 10:41
Murat tekrardan geçmiþ olsun.

insanlar 1-2 ay maaþýný çalýþtýðý iþ yerinden alamayýnca bunalýma giriyor.

dilerim sorunun en yakýn zamanda çözülür

bu arada bu konuyla barmek konusu brbirine yakýn ama bu konuda yazanlarla diðer konuda estirenler farklý buda ilginç bi durum :)

geçen ödediðim parayý bugünkü kurla hesapladýðýmda aklým uçtu :) neyse Allah saðlýk versin para kazanýlýr deyip geçtim
bende senin gibi düþünüyorum barmek konusundaki techturkey tavrý bu konuda olmayacak gibi ***** sebeplerden

M U R A T
26-11-2018, 10:44
Çok geçmiþ olsun. Diðer konu baya eskidi takip ediyorum sürekli. Böyle rahat rahat yaþayan boðazýndan o ekmek geçerken hiç aklýna yaptýklarý gelmeyen arkadaþlara imreniyorum. Çoluðundan çocugundan bu ah çýkar diyede düþünmüyormusunuz yahu. Madem güvensiz bir þirket niye burda millete yardýmcý olacaðým diye konu açýyorsun. Baþkasýnýn þeyiyle gerdeðe gir sonrada kusura bakma o çocuk bana ait deðil de. Yazdým yazdým sildim. Allah yardýmcýnýz olsun. Çok zor bi süreç. Heleki ülkenin þu zamanlarýnda. Umarým en az zararla atlatýrsýnýz. Vardýr bundada bir hayýr dicemde kendimi bile ikna edemiyorum.ki..

baþkasýnýn deðil kendisi þirket sahibi

ahmet3425
26-11-2018, 11:11
allah sabýr ve akýl saglýgý versin, kafayý yerdim ben :(

GokhanRS
26-11-2018, 11:21
baþkasýnýn deðil kendisi þirket sahibi

tabii ki öyle. önceki konu da bu da farklý deðil. hep akrabamýn modu. ya ben altý üstü yeðen olduðum halde, çalýþtýðým firmadan birisi beni tanýdýðý için bir þey alýp kazýklansa elimden gelenin fazlasýný yaparým. gerekirse param kapatmaya yetmiyorsa, hakkýný arama yolunda birlikte mahkemelere giderim þahit olurum v.s amcam dayým þu bu diye ayrým yapmazdým. hiç bir akrabalýk baðý benim þerefimin önünde deðil.

ancak bu kuzenim ayaklarý filan hep hikaye. dalga geçer gibi, pardon kuzenim dolandýrmýþ yazmak ile benim ilgim yok lafý ayný þey. kaldý ki ben bu þahsýn aracýný defalarca innovia taraflarýnda gördüm geçmiþte. þantiyelere kuzen ziyareti mi yapýyordu son model araçlarla?

Vtec_2
26-11-2018, 11:43
Giden para olsun demek isterdim lakin þu Türkiye'de 1 liranin bile degeri önemi var. Maðduriyet insallah en kisa zamanda cözulur.

Mivec_4G63
26-11-2018, 11:58
Öncelikle geçmiş olsun. Müteahhitlik yapmak için, son model kiralık bmw harici birşey gerekmediğinden herkes bu sektöre atıldı.(Risk 0, toprak sahiplerinden devir aldığınız arsa tapusu üzerinden kredi çekip binayı finanse ediyorsunuz) 5 parasız kredi ile inşaat yapmaya çalışan bütün inşaat firmaları battı maalesef. Topraktan sattıkları dairelerin paralarını da yiyince inşaatlar öylece kaldı. Şimdi ki faiz oranlarından kredi çekip de bir şey yapamıyorlar. Projeden daire satma dediklerinin türkçesi, topraktan daire satma. İnsanlar o ihtişamlı rezidanslara girip yapılacak projenin maketine bakarak peynir ekmek gibi daire aldı zamanında.(Hemde azımsanmayacak rakamlarla) Ama bunun bir yerde patlayacağı çok net belliydi. Naçizane tavsiyem, kimseye güvenmeyin ortada olmayan bir şey için para vermeyin.

Mivec_4G63
26-11-2018, 11:59
Öncelikle geçmiş olsun. Müteahhitlik yapmak için, son model kiralık bmw harici birşey gerekmediğinden herkes bu sektöre atıldı.(Risk 0, toprak sahiplerinden devir aldığınız arsa tapusu üzerinden kredi çekip binayı finanse ediyorsunuz) 5 parasız kredi ile inşaat yapmaya çalışan bütün inşaat firmaları battı maalesef. Topraktan sattıkları dairelerin paralarını da yiyince inşaatlar öylece kaldı. Şimdi ki faiz oranlarından kredi çekip de bir şey yapamıyorlar. Projeden daire satma dediklerinin türkçesi, topraktan daire satma. İnsanlar o ihtişamlı rezidanslara girip yapılacak projenin maketine bakarak peynir ekmek gibi daire aldı zamanında.(Hemde azımsanmayacak rakamlarla) Ama bunun bir yerde patlayacağı çok net belliydi. Naçizane tavsiyem, kimseye güvenmeyin ortada olmayan bir şey için para vermeyin.

Öncelikle geçmiþ olsun. Müteahhitlik yapmak için, son model kiralýk bmw harici birþey gerekmediðinden herkes bu sektöre atýldý.(Risk 0, toprak sahiplerinden devir aldýðýnýz arsa tapusu üzerinden kredi çekip binayý finanse ediyorsunuz) 5 parasýz kredi ile inþaat yapmaya çalýþan bütün inþaat firmalarý battý maalesef. Topraktan sattýklarý dairelerin paralarýný da yiyince inþaatlar öylece kaldý. Þimdi ki faiz oranlarýndan kredi çekip de bir þey yapamýyorlar. Projeden daire satma dediklerinin türkçesi, topraktan daire satma. Ýnsanlar o ihtiþamlý rezidanslara girip yapýlacak projenin maketine bakarak peynir ekmek gibi daire aldý zamanýnda.(Hemde azýmsanmayacak rakamlarla) Ama bunun bir yerde patlayacaðý çok net belliydi. Naçizane tavsiyem, kimseye güvenmeyin ortada olmayan bir þey için para vermeyin.

PROMINENT
26-11-2018, 12:12
Eski fetocu kankalarý adamsin adamsin diye ovuyordu bunu. Degilmiymiþ ? Acaba O da ben onlardan degilim ayagina hergece alkol'e vuruyormudur kendini instagram da ? E cuma? Umre ? Dun feto bugun reiz raký ? Aklandýlar bitti. Siz kaptirdiginizla kalacaksýnýz.
Bak rixos bile aklandi, eroinci galip y.dýþýnda. allah'a çok þükür müslümanlar iþ adamý olduda olan sadece namuslu garibana oluyor . Onlar her gece eti alkolün dibine vurur allaha çok þükür reis der. Sen kredi kartýn icin, karina çocuðuna bir kazak için kafan onde gezersin. Hem de güvendiðin kiþiler tarafýndan dolandýrýlmanýn acýsý, utancýda gururunu kemirirken.
Fazla zorlama bu eski fetocular seni fetocu ilan etmesin.

jeffy
26-11-2018, 12:31
Öncelikle çok geçmiþ olsun.. Umarým en kýsa sürede bir þekilde zararýnýz temin edilir..

Diðer konudaki ben artýk o þirkette deðilim açýklamasý ordada aklýma takýlmýþtý.. Maðdur olan arkadaþ peþinatýný verip kredisini çekip evi alýrken muhtemelen þirkette olmasý yani bu arkadaþýn parasýnýn onun cebine girmiþ olmasý kendisi için hiçbir sorun , sýkýntý teþkil etmiyor ne güzel bi olay.. Ne güzel bir rahatlýk..

Binlerce kiþiye satýþ yapýlýrken þirket ortaðý ol.. Evler teslim edilmeyince 'valla ben 3 yýldýr þantiyeye gitmiyorum þirketlede baðým kalmadý..'

_opeth
26-11-2018, 12:36
2 kere tam bitmeden 1 kere de tam bitmiþ haliyle ev almýþ birii olarak büyük projelerden oldum olasý kokrmaya baþladým. Özellikle Esenyurt'tan sonra. Geçmiþ olsun inþallah hayýrlýsý olur iþ tatlýya baðlanýr geç de olsa.

DOHC
26-11-2018, 13:03
Mahkemeden emsal karar: Ev bitmediyse para faiziyle iade (https://www.ensonhaber.com/mahkemeden-emsal-karar-ev-bitmediyse-para-faiziyle-iade.html)

Belki iþe yarar...

M U R A T
26-11-2018, 14:31
Öncelikle çok geçmiþ olsun.. Umarým en kýsa sürede bir þekilde zararýnýz temin edilir..

Diðer konudaki ben artýk o þirkette deðilim açýklamasý ordada aklýma takýlmýþtý.. Maðdur olan arkadaþ peþinatýný verip kredisini çekip evi alýrken muhtemelen þirkette olmasý yani bu arkadaþýn parasýnýn onun cebine girmiþ olmasý kendisi için hiçbir sorun , sýkýntý teþkil etmiyor ne güzel bi olay.. Ne güzel bir rahatlýk..

Binlerce kiþiye satýþ yapýlýrken þirket ortaðý ol.. Evler teslim edilmeyince 'valla ben 3 yýldýr þantiyeye gitmiyorum þirketlede baðým kalmadý..'

Zaten bu büyüklükteki bir holdingin patronun þantiyeye gitmesini beklemiyorum ondan beklentimiz inþaatýn tamamlanmasýný saðlamaktý olmadý þimdiki beklentim paramýn ödenmesi

M U R A T
26-11-2018, 14:36
hatta bende aþaðýdaki mesajda olduðu gibi helal paramýn bana iade edildiðini burdan yazmak isterim
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/92653-satis_sorunu_bilgi_paylasimi.html

ChuckBartowsKi
26-11-2018, 14:52
Bu projenin bazý detaylarýný incelemiþtim o zamanlar çok büyük projeydi herkes esip gürlüyordu 3-4 tanýdýðýmý ciddi yatýrýmlardan vazgeçirdim zorla baþka projelere yönlendirdim ve sýkýntý olmadý çok geçmiþ olsun diyorum bir inþaatçý olarak firmayý da anlayabiliyorum diyecektim fakat anlayamýyorum o günlerde lansman yapýp lansman kazançlarýný yiyerek þov yapmak kolaydý tabii neyse fazla detaya gerek yok çok geçmiþ olsun iþiniz zor gibi ama her zaman derim haklý olan bir þekilde kazanýr bugün olmasa da yarýn umarým her þey sizin için iyi olur.

Emre Ýlbi
26-11-2018, 15:23
hatta bende aþaðýdaki mesajda olduðu gibi helal paramýn bana iade edildiðini burdan yazmak isterim
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/92653-satis_sorunu_bilgi_paylasimi.html

Vay bee vakti zamanýn da bu þahýsa yardýmcý olmuþum, þimdi görünce aklýma geldi, sizin eski konunuzu da okumuþtum,

demek ki burada bir aileyiz, herkes namuslu ve kaliteli insanlar diye düþünmemek gerekiyormuþ, onu öðrenmiþ oldum,

þimdi burada ne yazsam, size nasýl teselli vermeye çalýþsam etkisi olmayacak, kaybýnýz sadece maddi deðil, manevi olarak ta eminim çok þey gitmiþtir,

umarým en kýsa süre de haklý davanýzý kazanýrsýnýz, çok geçmiþ olsun

Schumi
26-11-2018, 17:09
Valla çok geçmiþ olsun. Ürkütücü bir durum. Bozuk elektronik alýnca yada kargo ile bir ürün alýp dolandýrýlýnca bile insanýn morali nasýl bozuluyor. Koca ev bide holding denilen davasa ekonomik oluþum soyadýný holdinge vermiþ forumca tanýnan kiþisi reklamýný yaptý burada. O zamanlar ben bile niyetlenmiþtim ama vazgeçmiþtim. Merakým þu. 6000 dairelik konutta kaba inþaatý biten 1 tane bile blok yok mu ? Hiç mi oturan yada biraz kendi çabasý ile para harcayýp oturulabilecek hale gelmiþ / gelecek yer yok. Tapularýnýzý aldýnýz mý ? Toprak sahibi kim ve o ne yapýyor.

Umarým en az zararla kapatýrsýn bu durumu. :(

turbo&quattro
26-11-2018, 17:23
Gecenlerde bara bir hatun geldi muhtemelen manken & para yiyici Miami de . Ordan burdan konusurken bir Turk ile takiliyorum dedi unlu. Kim o dedim yesil lerden birini soyledi. Aklima direkt bu konu geldi onlar batti fln dedim.

2013 yilinda bende bunlarin projesine gitmistim emreyesil araciligi ile ama o zaman fiyatta anlasamamistik ki Allahin sevgili kuluymusum iyikide olmamis.

Insanlarin ferrarilerle, miamilerde takilipta tek umudu bir oda ev olanlarin hayallerini calmasi cok dokunuyo...

fthdrn
26-11-2018, 17:52
Geçmiþ olsun. Tanrý yardýmcýnýz olsun Malesef öyle bir devrandayýz ki kötülerin güçlü ve haklý olduðu dünyayý yaþýyoruz.

Burak K.
26-11-2018, 17:53
Vay bee vakti zamanýn da bu þahýsa yardýmcý olmuþum, þimdi görünce aklýma geldi, sizin eski konunuzu da okumuþtum,

demek ki burada bir aileyiz, herkes namuslu ve kaliteli insanlar diye düþünmemek gerekiyormuþ, onu öðrenmiþ oldum,

þimdi burada ne yazsam, size nasýl teselli vermeye çalýþsam etkisi olmayacak, kaybýnýz sadece maddi deðil, manevi olarak ta eminim çok þey gitmiþtir,

umarým en kýsa süre de haklý davanýzý kazanýrsýnýz, çok geçmiþ olsun

Bu forumda bana km'si çekilmiþ araç satýldý, muayenede öðrendim. :) Aldýðým kiþi haberim yok dedi sýyrýldý iþin içinden. Daha sonra arabayý satýlýða koydum, aracýn km durumunu belirterek yaklaþýk 10.000 TL zararla sattým, sattýðým adam da çakallýk yaptý mahkemelik olduk.

Deðil forumdaki üyelere, hiç kimseye güvenmemek gerekiyor ne yazýk ki bu insanlar yüzünden bizler bu hale geldik. Devir,eþeðini saðlam kazýða baðlama devri.

Konu sahibine çok geçmiþ olsun, inþallah en kýsa sürede maðduriyeti giderilir. Ýnþaat sektöründe böyle olaylar çok yaþanýyor ne yazýk ki, kendim de bu sektördeyim. Binanýn kaba inþaatýnýn bittiðini görmeden ev,dükkan almayýn. Eskidendi o topraktan alalým 50 bin TL ucuza gelsin. Artýk öyle bi avantajý da kalmadý.

coolvtec
26-11-2018, 18:04
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi diye bir ders. Türkiye'de bazý kesim DÝN kýsmýna fazla takýlmýþ, ama AHLAK sýfýr.
Geçmiþ olsun. Allah sabýr versin. Umarým paranýzý alabilirsiniz.
Ve umarým hak yiyen herkes karþýlýðýný bu dünyada görür de insanlarýn içi az da olsa huzura erer...

coolvtec
26-11-2018, 18:09
Mahkemeden emsal karar: Ev bitmediyse para faiziyle iade (https://www.ensonhaber.com/mahkemeden-emsal-karar-ev-bitmediyse-para-faiziyle-iade.html)

Belki iþe yarar...

Þirketin parasýný illegal yolla baþka yerlere geçirip içini boþaltmýþlar anladýðým kadarý ile. Görünürde þirket iflas.

PROMINENT
26-11-2018, 18:54
Gecenlerde bara bir hatun geldi muhtemelen manken & para yiyici Miami de . Ordan burdan konusurken bir Turk ile takiliyorum dedi unlu. Kim o dedim yesil lerden birini soyledi. Aklima direkt bu konu geldi onlar batti fln dedim.

2013 yilinda bende bunlarin projesine gitmistim emreyesil araciligi ile ama o zaman fiyatta anlasamamistik ki Allahin sevgili kuluymusum iyikide olmamis.

Insanlarin ferrarilerle, miamilerde takilipta tek umudu bir oda ev olanlarin hayallerini calmasi cok dokunuyo...

Engil yesil. Miami de flamingo villalarin da oturuyor kendisi. Aklinin alamayacagi para ve zevk icinde bir yasantisi var. 1 yilda ictigini sen omrun boyunca cayina seker diye katmamissindir oradan hesap et .

Black_Eagle
26-11-2018, 21:43

Bu dolandýrýcýlar sadece miami de deðil istanbulda da ferrarilerle gezip milletin 1 aylýk maaþýný 1 gecede bahþiþlere veriyorlar. Batýp iflas eden adamýn yaþantýsý deðiþir ama bunlar battýktan sonra ferrariyle deðil deðiþiklik olsun diye lamboyla bentleyle geziyorlar. Hayýr hiç mi saðlam tastas li birine denk gelmiyorlar anlamýyorum. 3000 usd lik ödeme yüzünden merdiven altý bir aracý kurumun sahibini öldürüyorlardý geçtiðimiz aylarda bunlar hiç korkusuz milyonlarý goturebiliyorlar

marikan
26-11-2018, 21:45
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi diye bir ders. Türkiye'de bazý kesim DÝN kýsmýna fazla takýlmýþ, ama AHLAK sýfýr.
Ve umarým hak yiyen herkes karþýlýðýný bu dünyada görür de insanlarýn içi az da olsa huzura erer...

Evde ailenin vermediði ahlaký okulda 2 saat ders ile veremezsiniz malesef.

Konu sahibine geçmiþ olsun. Allah sabýr versin.

semavi
26-11-2018, 22:28
Batip herseyini kaybedip kendiside sifirdan baslayanlar, eve zor ekmek goturenler oluyor.. O insanlara kismen saygi duyabiliyorum...

Lakin battim diyip luksu devam edenler benim gozumde piskin sahtekarlardir. Cunku elinde ki son kurusa kadar alacaklilara vermelidirler. Son kurus dahil hepsi musterilerin parasidir, kendisinin degil!

Konu sahibine gecmis olsun...

Bu isin dinle falan ilgisi yok... AHLAK AHLAK AHLAK

Burada her dinden dolandirici var... inanmayanlarda :) Ortak nokta din degil... AHLAKSIZLIK

488
26-11-2018, 22:59
Ülke çürümüþ, battýðýný söyleyip altýnda Ferrari yerine ucuz bir arabayla gezsen ve hakikaten batmýþ olsan þu parasýný alýn terini kaybeden kardeþimiz bu kadar rencide olmaz.. Allah korkusu olmayan baþkasýnýn hakkýný küçücük yavrusunun rýzkýný yiyen nasýl bir hasiyetsizdir anlamakta güçlük çekiyorum.. Hiçmi aklýna gelmez bunlar, kaldýki mutlak suretle yanýna kar kalmayacaktýr..

300E
26-11-2018, 23:18
Bu dolandýrýcýlar sadece miami de deðil istanbulda da ferrarilerle gezip milletin 1 aylýk maaþýný 1 gecede bahþiþlere veriyorlar. Batýp iflas eden adamýn yaþantýsý deðiþir ama bunlar battýktan sonra ferrariyle deðil deðiþiklik olsun diye lamboyla bentleyle geziyorlar. Hayýr hiç mi saðlam tastas li birine denk gelmiyorlar anlamýyorum. 3000 usd lik ödeme yüzünden merdiven altý bir aracý kurumun sahibini öldürüyorlardý geçtiðimiz aylarda bunlar hiç korkusuz milyonlarý goturebiliyorlar

Taþtaþlý dayýlara maçalarý yemiyor, peþin peþin ödüyorlardýr bence.

S.Özeren
26-11-2018, 23:32
Bu konuyu arkadaþý hala mesaj olarak bildirmedi heralde kendisi ortada yok

SinanAdalý
27-11-2018, 01:22
Ama sorsan kendilerine delikanlý adamlardýr laf ettirmezler aðýr abilerdir. Yani kötü söylemek olmaz ama insan katil olur ya... Sen kalk alýn teri ile ordan burdan arttýrdýðý parayý tek derdi ev almak için biriktiren adamýn cebini boþalt, o adamýn kaybedecek neyi olur ? Zaten geleceðini çalmýþsýn... Gün gelir öyle biriside senin hayatýný almaya calýsýr çok var örnekler Allah korusun. Ýnþallah paranýzý geri alýrsýnýz... Yazýp yazýp siliyorum denecek çok þey var ama neyse.

Özgür Güneþ
27-11-2018, 06:22
Geçmiþ olsun, biz de ayný durumu yaþýyoruz. Sizinki çözüldüðü için sevindim :) babamýn 97 de ödemelerine baþlayýp 2002 ye kadar týkýr týkýr ödediði evin hâla teslim edilmesini bekliyoruz :) iþin içine mafya karýþtý, insanlar öldü durumu çözmek isteyen ama nafile. En son çözülmeye baþlandý, 90 bin tl teklif edildi ama bugünkü deðeri 300 bin tl olmasý gereken bi rakamdý. Babam da kabul etmedi tabi, halen bekliyoruz. Elbette birçok mahkeme süreci gerçekleþti.

turboman
27-11-2018, 07:07
Bu ülkede malesef kimseye güven kalmadý herkes tokatçý olmuþ zaten taksit olayýný hayatta sevmem varsa param gider peþin alýrým ama buda çözüm deðil yeri geliyor allah sabýr versin...

KÖROÐLU
27-11-2018, 07:28
Çok enteresan ya biz de bankaya 3 kuruþ borcumuz var, 2 tane adam çalýþtýrýyoruz aman haftalýklarý gecikmesin diye arabamýzý satmaya çalýþalým.

Bu para kazanma hýrsý ne pis bir þey. Senin mekanda bahþiþ olarak daðýttýðýn para dolandýrdýðýn birilerinin ev kirasý belki de.

Ve tüm bunlara raðmen çýkýp dolaþabilmek saðlam geniþlik ister. Tabi sorsan kýlýf hazýr girdi maliyetleri arttý, imar sýkýntýlarý yüzünden proje tamamlanamadý, ülkede kriz var vs vs.

Söylemler ile eylemler tutsa insanlar bir nebze rahatlar. Ama sen para ezerken adam senin yüzünden zor durumda ise kimseye bir þey anlatmanýn gereði yok.

Edenlerin bulmasý dileðiyle.

SpeedlinE™
27-11-2018, 08:06
Valla çok geçmiþ olsun,bazýlarý da online olup cevap yazmama niyetindeler...

Umarým hakkýnýzý alýrsýnýz

M U R A T
27-11-2018, 08:08
Valla çok geçmiþ olsun. Ürkütücü bir durum. Bozuk elektronik alýnca yada kargo ile bir ürün alýp dolandýrýlýnca bile insanýn morali nasýl bozuluyor. Koca ev bide holding denilen davasa ekonomik oluþum soyadýný holdinge vermiþ forumca tanýnan kiþisi reklamýný yaptý burada. O zamanlar ben bile niyetlenmiþtim ama vazgeçmiþtim. Merakým þu. 6000 dairelik konutta kaba inþaatý biten 1 tane bile blok yok mu ? Hiç mi oturan yada biraz kendi çabasý ile para harcayýp oturulabilecek hale gelmiþ / gelecek yer yok. Tapularýnýzý aldýnýz mý ? Toprak sahibi kim ve o ne yapýyor.
kaba inþaatý biten bloklar var fakat þantiye alaný olduðu için para harcayýp kendi daireni bitirsen bile yaþanýlmaz durumda ayrýca tapu olmasý mümkün deðil tüm taþeron þirketlere ve iþçilere ödeme yapýlmadýðý için herkes alacaðý için dairelere tedbir koydurmuþ ve olasý bir iflas halinde alacaklarýnýn ödenmesi için öncelikli hale gelmiþler
Umarým en az zararla kapatýrsýn bu durumu. :(

ucuz kurtulmuþsun sevindim senin adýna

Geçmiþ olsun. Tanrý yardýmcýnýz olsun Malesef öyle bir devrandayýz ki kötülerin güçlü ve haklý olduðu dünyayý yaþýyoruz.
maalesef

þimdi þöyle bir þey aklýma geldi yýllar evvel bu arkadaþ Porsche alýyor ve Tholl-ga ya aracýnýn fotolarýný çektirmek istiyor o gün bende Tolga nýn yanýndaydým ve benide götürdü buluþtuðumuz yer camiydi alakasýz ama yazayým dedim

Bu konuyu arkadaþý hala mesaj olarak bildirmedi heralde kendisi ortada yok
arkadaþýnýn kontörü yok herhalde whatsapp tan yazamamýþ gerçi beyimiz gece giriþ yapmýþ ama cevap vermeye lüzum görmemiþ

Geçmiþ olsun, biz de ayný durumu yaþýyoruz. Sizinki çözüldüðü için sevindim :) babamýn 97 de ödemelerine baþlayýp 2002 ye kadar týkýr týkýr ödediði evin hâla teslim edilmesini bekliyoruz :) iþin içine mafya karýþtý, insanlar öldü durumu çözmek isteyen ama nafile. En son çözülmeye baþlandý, 90 bin tl teklif edildi ama bugünkü deðeri 300 bin tl olmasý gereken bi rakamdý. Babam da kabul etmedi tabi, halen bekliyoruz. Elbette birçok mahkeme süreci gerçekleþti.
çözülmedi ki :)

hddsheriff
27-11-2018, 09:00
Wowwo nun sitesin de basýnda biz kýsmýna bakýyorum Engin Yeþilin bol bol haberleri var , emlak kulisine bakýyorum engin yeþil þöyle açýklama yaptý böyle açýklama yaptý vs vs sonra emreyesil in açýklamasýna bakýyoruz kýzenim yazdý modunda. At yalaný s.... inananý

M U R A T
27-11-2018, 09:09
kankalarýndan ricamdýr kendisine bir mesaj atýnda teþrif etsinler konuya

XoR
27-11-2018, 09:12
Trump & Green

https://enginyesil.com/wp-content/themes/enginyesil/img/sirketler/yesilgyo-1.jpg

M_PROJECT
27-11-2018, 09:21
Yalniz bu green abi cooook uzun zamandir Amerika'da ve ciddi isler yapmis bir adam bildigim kadariyla. Tabi soyisim maduru mudur yoksa bir carkin elamani midir bilemem.

XoR
27-11-2018, 09:23
Yalniz bu green abi cooook uzun zamandir Amerika'da ve ciddi isler yapmis bir adam bildigim kadariyla. Tabi soyisim maduru mudur yoksa bir carkin elamani midir bilemem.

ilk eklediðim fotoðraf gençlik yýllarý belli ki bu daha güncel hali

https://emlakkulisi.com/resim/tamboyut/ODE0NDUxMz-engin-yesilden-innovia-4-aciklamasi.jpg

M_PROJECT
27-11-2018, 09:35
Arkada subliminal var kac

individual
27-11-2018, 11:00
arkadaþlar ferrarisini belkide diþinden týrnaðýndan artýrýp günde 3 öðün makarna yiyerek almýþtýr.neden böyle yaklaþýyorsunuz konuya :)

GokhanK.
27-11-2018, 12:31
Merak ettiðim bir durum var! Bunlarda para yokta bu leventteki 205 towerý nasýl diktiler? Hemde leventin göbeðinde?

M U R A T
27-11-2018, 12:41
Merak ettiðim bir durum var! Bunlarda para yokta bu leventteki 205 towerý nasýl diktiler? Hemde leventin göbeðinde?

ben bilmem emre yeþil bilir de cevap verir mi bilmem :)

sanýrým cevap vermeyip konunun kapanmasýný bekliyor

Yigit-Y
27-11-2018, 12:46
Beyler siz emre yeþil yerinde olsanýz ne yapardýnýz?

Ben olsam forum üyeliðimi sildiririm mesela

Cevap verecek adam 100 defa verirdi zaten

Buraya gelip bunlara cevap vermesini beklemek bence imkansýz

Adam þuan kukuli üzerine kukuli koymuþ belden gömüyordur.

Yemiþ maðdur olan insanlarý

TorqueTuning
27-11-2018, 13:05

Sonuçta gelinen nokta zaten karekter ve insanlýk yönünden böyle biri olduðunu doðruluyor. Murat Bey size de büyük geçmiþ olsun. Böyle bir tramvayý herkes kolay kolay atlatamaz. Umarým maðduriyetiniz giderilir ancak bu ülkedeki çarpýklýkla bunun olma olasýlýðý oldukça düþük. Size yýkmayan þey güçlendirir birçok yönden aslýnda, poliyanacýlýk olarak söylemedim bunu... Tekrar geçmiþ olsun.

XoR
27-11-2018, 13:20

En azýndan burada þahsen açtýðým konu sebebiyle zarar görenin zararýný karþýlardým.

Çünkü zararý gören Murat, konu sebebiyle güvenip bu iþe giriþti.

VTec_king
27-11-2018, 14:17
6 yýla yakýn emlak danýþmanlýðý yapýyorum bu seneki kadar ölü bir sene görmedim,siz siz olun inþaatý baþlamamýþ yere heleki baþlamýþ ama tamamlanmamýþ bir projeden kesinlikle yer almayýn,alacaðýnýz ev o gün tapusunu verebilicek bir yerden olsun,hatta vekalet ver tapu vericez diyenlerdende uzak durun

M U R A T
27-11-2018, 14:39
6 yýla yakýn emlak danýþmanlýðý yapýyorum bu seneki kadar ölü bir sene görmedim,siz siz olun inþaatý baþlamamýþ yere heleki baþlamýþ ama tamamlanmamýþ bir projeden kesinlikle yer almayýn,alacaðýnýz ev o gün tapusunu verebilicek bir yerden olsun,hatta vekalet ver tapu vericez diyenlerdende uzak durun

dostum þuan benzer cümleleri danýþmanlýk yapmamama raðmen bende sana kurabilirim ama ben bu projeye girdiðimde ocak 2012 ydi o zaman doðan çocuklar þu an okula gidiyor yani çok zaman geçti

mrh77
27-11-2018, 14:51
Engin Yeşil Kimdir? (http://enginyesilkimdir2.blogspot.com/)

sektörün kötü döneminin geçmesini bekliyor olabilir. ama abi yolunda bence :)

VTec_king
27-11-2018, 15:53
dostum þuan benzer cümleleri danýþmanlýk yapmamama raðmen bende sana kurabilirim ama ben bu projeye girdiðimde ocak 2012 ydi o zaman doðan çocuklar þu an okula gidiyor yani çok zaman geçti

bende dumankaya ritim istanbuul projesinden 1+1 almýþtým 3 sene sonra anca tapumu alabildim
,bu ülke çok deðiþik malesef kimseye güvenemiyorsun þans kýsmet kader ne dersen de ,
koca teknik yapý bile konkordato ilan etti..

GokhanRS
27-11-2018, 15:57
bende dumankaya ritim istanbuul projesinden 1+1 almýþtým 3 sene sonra anca tapumu alabildim
,bu ülke çok deðiþik malesef kimseye güvenemiyorsun þans kýsmet kader ne dersen de ,
koca teknik yapý bile konkordato ilan etti..

betona gömdüler koca ülkeyi. o kadar paralar üretime aksa þimdiye süper güç bile olurduk. onun yerine yolunu bulanlar doldu memleket.

individual
27-11-2018, 16:48
betona gömdüler koca ülkeyi. o kadar paralar üretime aksa þimdiye süper güç bile olurduk. onun yerine yolunu bulanlar doldu memleket.

boylede betona gommeye devam edilecek.

bizim turklerde oncelik once ev almak (tabikide onemli)

ama asil durum abi ev al degerleniyor kirada alirsin oh misss ondan sonra ne calisican.

ornek olarak milli piyangodan para ciksin 10-15 tane daire alirim onlarin kirasiyla gecinirim deniyor.

biride demiyorki guzel bir is kurarim demiyor.

ondan betona bizde talep hep olucak.

TorqueTuning
27-11-2018, 16:52
Betona para gömmeye devam, yandaşlar servetini katlasın, ülkenin (spor gazetesi)!

TorqueTuning
27-11-2018, 16:53
Betona para gömmeye devam, yandaşlar servetini katlasın, ülkenin (spor gazetesi)!

Betona para gömmeye devam, yandaþlar servetini katlasýn, ülkenin (spor gazetesi)!

johnie
27-11-2018, 17:25

Konu sahibine öncelikle çok geçmiþ olsun, umarým en kýsa zamanda zararýnýz karþýlanýr.
Abicim, adam bütün konuya hakim, okuyor :)
Kimse girip profile bakmýyor sanýrým.

url=https://hizliresim.com/YQj3jA]https://i.hizliresim.com/YQj3jA.png[/url

turbo&quattro
27-11-2018, 17:35
boylede betona gommeye devam edilecek.

bizim turklerde oncelik once ev almak (tabikide onemli)

ama asil durum abi ev al degerleniyor kirada alirsin oh misss ondan sonra ne calisican.

ornek olarak milli piyangodan para ciksin 10-15 tane daire alirim onlarin kirasiyla gecinirim deniyor.

biride demiyorki guzel bir is kurarim demiyor.

ondan betona bizde talep hep olucak.

Gonul isterki bu dediklerin gibi olsun ama bu vergilerle kim neden is kursunki garanti para almak varken faizden fln.

wolrath
27-11-2018, 17:44
"kýskanma dolandýrýcýný paylaþ"

dýye bý baslýk acýlacak yakýnda, yazýk. onlýne olunup býr sey yazýlmamasýna, daha da yazýk. bu ulkede adalet olmadýgýna "býzzat" "defa"larca sahýt oldum, bu yuzden sýzýn konuda da umudum az ama umarým sonuca ulasýrsýnýz. ýyý haberlerýnýzý beklýyoruz.

tylan
27-11-2018, 19:01
Parasý giden arkadaþa geçmiþ olsun bende zamanýnda bi mütahit bi arkadaþýma 60.000 lira dolandýrýldým. Emlak iþi böyle karý kadar zararýda çok oluyor. Þuan bir çok firma topu dikmiþ durumda. Emre yeþili tanýmam etmem ama büyük ihtimal oda sýkýntýdadýr. Yazacak yüzü yoktur.

2jz
27-11-2018, 20:20
Diðer konuda mutlaka yeni konu açman gerek demiþtim.

Forumda bu kadar yüksek rakamlý pek olay olmuyor ama forum içerisindeki bir ticarette yaþanýyorsa yönetim genelde sessiz kalmýyor.

Þimdi konu açýlmýþ, konu üzerinden bir satýþ yapýlmýþ, sonucunda çok ciddi bir maðduriyet var. Sonra ne oluyor? Konudan birden ''Yönetim izinlidir'' kýsmý uçup gidiyor ve diðer konunun ilk sayfalarýnaki insanlar þuan aktif olmasýna raðmen hiç bir þey yazmýyor.

Emre-Dylan
27-11-2018, 21:21
Abi öncelikle geçmiþ olsun hemen hemen bütün yorumlarý okudum konuda merak edip emre yeþil isimli þahsýn facebook hesabýna baktým. Bilin bakalým kapak fotoðrafýnda ne mevcut? Din tüccarlýðý bu forumda da yapýlýyormuþ onu gördüm. Yazýk...

https://i.hizliresim.com/GmppA2.jpg

onn_dear
27-11-2018, 21:22
Büyük geçmiþ olsun. Ben mi cok saglamciyim bilmiyorum ama bitmemiþ hatta yapý kullanma izni alýnmamýþ daireyi kesinlikle ama kesinlikle almam (isterse yüzde 50 ucuz olsun). Bina bitecek kanlý canlý ben göreceðim içine girip gezeceðim öyle alýrým. Gerekirse 3 5 fazla veririrm ama saðlam basarim.

488
27-11-2018, 21:43
Yaþým 41 ve defalarca para kaptýrmýþ sýkýntýya düþmüþ bir kardeþiniz /Abiniz olarak söyleyeyim basiret baðlanmasý diye birþey var.. Ben çarpýlmam dolandýrýlmam demeyin bu hayatta insanoðlunun baþýna herþey gelir.. Allah kötü insanlarla karþýlaþtýrmasýn, sýrf dolandýrýcýlara para kaptýrdýðý için varýný yoðunu kaybeden nice insanlar var bu sebeple kalp krizi geçireni gördüm.. Þunuda kesin olarak konunun muhatabýnýn bilmesini isterim ki dedesi yer soðaný torununun nefesi kokar.. Yani kar ettiðini sanmasýn öyle bir yerinden çýkarki aklý þaþar

Octane
27-11-2018, 23:04
Cikmaz kimsenin hic bir yerinden. Kimin neyinden cikmis ki simdiye kadar?
Yapilacak bir sey yok. Klasik kaba insaati bitirip dolandirma olayi.
Piyasada gercekten un yapmis kurumsal kaliteli firmalar yerine aile sirketi muteahitleri tercih etmek bu gibi sonuclar dogurur.
Sinpas altin oranda da benzer gecikmeler yasandi herkes patir kutur farkini aldi adamlar evleri de bitirip teslim ettiler.
Herkesin isi sekteye ugrayabilir. 3 ay beklersin 5 ay beklersin adam sozunde durur durumu duzeltir hic bir sey demezsin, helal olsundan baska.
Ama bu sekil milletin parasina cokup kaba insaat cikip tasi taragi toplayan adami da direk obur tarafa havale etmek, kadere karmaya birakmak sacma.

Kahn23
28-11-2018, 00:25
Ýþin ilginç yaný Esenyurt tarafýnda inþaat iþine giren her firma neredeyse battý.

Teknik, Dumankaya, Ukra, Innovia vs vs..

Yigit-Y
28-11-2018, 07:12
Ýþin ilginç yaný Esenyurt tarafýnda inþaat iþine giren her firma neredeyse battý.

Aþçýoðlu da batýk durumda

Yazdýðý çekleri tekrardan vadeleþtiriyormuþ

Arkadaþýmdan öðrendim

Veba yayýlýyor gittikçe

Kahn23
28-11-2018, 07:45
Aþçýoðlu da batýk durumda

Yazdýðý çekleri tekrardan vadeleþtiriyormuþ

Arkadaþýmdan öðrendim

Veba yayýlýyor gittikçe

Eskiden olsa Aþçýoðlu'nun çekleri vs sýkýntý deseler hadi lan ordan derdim ama durum maalesef böyle. Adamlarýn borcunu M.köy kompleksi komple kapatýr normalde :)

BARR
28-11-2018, 07:53
Ooo facebook'ta tespihli kutsal kitaplý foto, alýrým bi dal.

M U R A T
28-11-2018, 08:16
Parasý giden arkadaþa geçmiþ olsun bende zamanýnda bi mütahit bi arkadaþýma 60.000 lira dolandýrýldým. Emlak iþi böyle karý kadar zararýda çok oluyor. Þuan bir çok firma topu dikmiþ durumda. Emre yeþili tanýmam etmem ama büyük ihtimal oda sýkýntýdadýr. Yazacak yüzü yoktur.
yazýlanlarý okumamýþsýn sýkýntýda deðil hayat standartlarýnda bir deðiþim yok

Diðer konuda mutlaka yeni konu açman gerek demiþtim.

Forumda bu kadar yüksek rakamlý pek olay olmuyor ama forum içerisindeki bir ticarette yaþanýyorsa yönetim genelde sessiz kalmýyor.

Þimdi konu açýlmýþ, konu üzerinden bir satýþ yapýlmýþ, sonucunda çok ciddi bir maðduriyet var. Sonra ne oluyor? Konudan birden ''Yönetim izinlidir'' kýsmý uçup gidiyor ve diðer konunun ilk sayfalarýnaki insanlar þuan aktif olmasýna raðmen hiç bir þey yazmýyor.
maalesef böyle umarým onlarýn baþýnada böyle bir þey gelmez

Abi öncelikle geçmiþ olsun hemen hemen bütün yorumlarý okudum konuda merak edip emre yeþil isimli þahsýn facebook hesabýna baktým. Bilin bakalým kapak fotoðrafýnda ne mevcut? Din tüccarlýðý bu forumda da yapýlýyormuþ onu gördüm. Yazýk...

facebook profiline bende baktým 3 yýldýr þantiyeye gitmedim baðým kalmadý falan yazmýþtý fakat innovia reklamlarý paylaþmaya devam etmiþ innovia otoparkýnda lüx araçlarýnýn fotolarýný çekip paylaþmýþ gözüm yok Allah daha çok versin ama bende helal paramý istiyorum

Cikmaz kimsenin hic bir yerinden. Kimin neyinden cikmis ki simdiye kadar?
Yapilacak bir sey yok. Klasik kaba insaati bitirip dolandirma olayi.
Piyasada gercekten un yapmis kurumsal kaliteli firmalar yerine aile sirketi muteahitleri tercih etmek bu gibi sonuclar dogurur.
Sinpas altin oranda da benzer gecikmeler yasandi herkes patir kutur farkini aldi adamlar evleri de bitirip teslim ettiler.
Herkesin isi sekteye ugrayabilir. 3 ay beklersin 5 ay beklersin adam sozunde durur durumu duzeltir hic bir sey demezsin, helal olsundan baska.
Ama bu sekil milletin parasina cokup kaba insaat cikip tasi taragi toplayan adami da direk obur tarafa havale etmek, kadere karmaya birakmak sacma.

sinpaþta ablamda gecikme yaþadý fakat firma ayný paraya bitmiþ bir projeden daha büyük bir ev sunarak maðduriyeti giderdi ayrýca kadere býrakmadým bu konu aslýnda emre yeþil için itibarýnýn daha fazla zedelenmemesi için bir fýrsat ben zaten paramý öyle yada böyle alacaðým bir grup arkadaþýmýz baþkanlýk divaný baþkanvekili ile görüþtü muhtemelen önümüz seçim olduðu için hükümetten ciddi destek göreceðiz ayrýca avukatým emsal teþkil eden bir davanýn detaylarýný araþtýrýyor yani önümüzde benim için iyi geliþmeler var

kat irtifaký sebebiyle diðer firmalar sorun yaþadý fakat innovia için bu geçerli deðil çünkü projede esenyurt belediyesi ile ortaklar

i-vtec07
28-11-2018, 08:18
Gecmis olsun, ne desek ne yazsak boþ boyle insanlara.... Delikanlý insanda utanma olur, su yazýyý okuyosa birazcýk adamsan öde adamýn parasýný, millettin dogmamýs cocugunun vebaline girme..

M U R A T
28-11-2018, 09:16
Konu sahibine öncelikle çok geçmiþ olsun, umarým en kýsa zamanda zararýnýz karþýlanýr.
Abicim, adam bütün konuya hakim, okuyor :)
Kimse girip profile bakmýyor sanýrým.

url=https://hizliresim.com/YQj3jA]https://i.hizliresim.com/YQj3jA.png[/url

tabii ki siteye girip konuyu okuyor fakat bundan sonra ziyaretçi olarak takip edecektir aslýnda konuya girip birþeyler yazsa olumlu adýmlar atsa onun için daha iyi olacak aksi halde konu aktif kalacak ve Google aramalarýnda daha ön sayfalarda çýkacak

GokhanRS
28-11-2018, 09:59
kat irtifaký sebebiyle diðer firmalar sorun yaþadý fakat innovia için bu geçerli deðil çünkü projede esenyurt belediyesi ile ortaklar

Haklýsýn çok güzel ortaklýklarý vardý esenyurt belediye baþkanýnýn. Þekil A: YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=RrVdgQ7oltE)

M U R A T
28-11-2018, 14:15
iyi þeylerde oluyor
Bulut İnşaat'ın sahipleri icin yakalama kararı - Sondakika Ekonomi Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/bulut-insaatin-sahipleri-hakkinda-yakalama-karari-40147466?fbclid=IwAR0cLz13vyyJSmmCfyxp4PfSWMCvGnpF gFXGVqvCg1LF00pXHNfHuAAaE1U)

AvcI
28-11-2018, 14:23
maalesef üzücü bir durum, Allah yardýmcýnýz olsun...

ChuckBartowsKi
28-11-2018, 19:36

Türkiye içinde inþaat iþi yapan tüm firmalar þu an bitik durumda :)
M2 yapým maliyeti 1 yýl içinde minimum %60 arttý alým oraný bir o kadar düþtü ve daire fiyatlarý zamlanmadý bankalar kredi vermiyor ve ödemeler zorlaþýyor.
En basit örneði alüminyum fiyatlarý %belki 200 arttý iþçilik falan eklemeden stoktan kapatmak adýna satsalar dahi yazýn daire baþý 2.000 TL ye yapýlan iþ 6-7.000 TL ye zor yapýldý sonuç olarak inþaat firmalarý zora girdi ve konkordato ile rahatlýyorlar maalesef bizim ülkemiz gibi ana ekonomisi inþaat olan bir ülke de bu çok kötü yansýyacak bakalým ilerleyen günlerde ne olacak...

MK8800
28-11-2018, 20:39
Müþteri ve maðdur olanlara gerçekten üzülüyorum yazýk günah ne birikimler çarçur oluyor böyleleri yüzünden

Ama gel gelelim ki köyden tarlasýný satýp gelen , 3 kuruþuyla bmw mercedese çakma rolexlere özenip kredi çeken , boyundan büyük projelere el skiyle giren kendilerine müteahhit diyenlere hiç üzülmüyorum,üzülmem de

Þimdi kurtarsýn sizi olmayan þekliniz boþa attýðýnýz havalarýnýz

M U R A T
29-11-2018, 08:10
bu linkte burada dursun
Makrom Yapı'nın patronu Lutfu Bakırcı tutuklandı - Sondakika Ekonomi Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/makrom-yapinin-patronu-lutfu-bakirci-tutuklandi-29936836?fbclid=IwAR392fmtA7__g_wfnUXuUX8PGgBpKnos gbN3G1iNaW9YPGpWDOJmW2sCd6E)

Kahn23
29-11-2018, 08:16
Bakýn yine Esenyurt. Ezelinden beri pislik yer. Kaçakçýsý, batýkçýsý her tip tokatçý mevcut burada.

M U R A T
29-11-2018, 08:20
Bakýn yine Esenyurt. Ezelinden beri pislik yer. Kaçakçýsý, batýkçýsý her tip tokatçý mevcut burada.

evet merkez esenyurt, esenyurttaki tüm konut maðdurlarý birleþti ve güç birliði yaptý Ankara'da hak arýyor bunlarda o hak aramanýn sonuçlarý

_opeth
30-11-2018, 07:58
Reina tetikçisi benim oturduðum ama sattýðým siteden çýktý. Baðcýlar filan masum kalýyor

Yigit-Y
30-11-2018, 08:09
Esenyurt bu hale getiren AKP li belediye baþkaný ve meclis üyesi bir kaç þahýs

Firmalar bunlara güvenerek baþladýlar

Ýlk baþta yol verdiler sonra daha çok istediler sonrada patlattýlar

Esenyurt yönetenler hala görevde

Ýnþaat firmalarýna gelmeden bu görevdeki hýrsýzlarý almalarý gerek aslýnda ilk önce

M U R A T
30-11-2018, 09:00
emre yeþil öncelikle hayýrlý cumalar :)
Yazmadýðýnda unutacaðýmýzý konunun kapanacaðýný düþünme bu konu hep aktif olacak Google aramalarýnda görünecek.
Bir an önce olumlu bir adým at paramý iade et helalleþelim. Ben zaten öyle yada böyle paramý alacaðým. Ýþler daha da zorlaþmasýn her iki taraf içinde.

aslan
30-11-2018, 09:05
Murat sormasý ayýp ama ne kadar bir alacagýn var?

Kahn23
30-11-2018, 09:06
emre yeþil öncelikle hayýrlý cumalar :)
Yazmadýðýnda unutacaðýmýzý konunun kapanacaðýný düþünme bu konu hep aktif olacak Google aramalarýnda görünecek.
Bir an önce olumlu bir adým at paramý iade et helalleþelim. Ben zaten öyle yada böyle paramý alacaðým. Ýþler daha da zorlaþmasýn her iki taraf içinde.

Dün instagram'da attýðým fotoyu beðenmiþ :D

zOnstyLe
30-11-2018, 09:19
Aa bugun Cuma demi, gelir hayirli mesajlar..

SekoLive
30-11-2018, 09:21
mesajýmýzý eksileyenler kâr ortaklarýmý beyler :D

HaKo
30-11-2018, 09:23
hayýrlý dolandýrýcýlar. Allah dolandýrýcýnýn bile hayýrlýsýný versin..

TorqueTuning
30-11-2018, 09:24
Hayýrlý cumalar herkese.

kiraccemal
30-11-2018, 09:33
Çok geçmiþ olsun. Evimi alýrken farklý bir inþaat þirketinden topraktan almayý düþünmüþtüm. Fakat þirket hakkýnda kardeþimin bankacý olmasýndan dolayý dönen çekleri olduðunu öðrendim vazgeçtim. Aradan 2,5 yýl geçti bana taahhüt ettiði arsaya inþaatý yapýlmýþ daireler bitmiþ fakat müteahhit ayný daireyi 30 kiþiye satmýþ. Þuan ortalarda yok. Onlarca insan maðdur olmuþ durumda. Allah hepinizin, hepimizin yardýmcýsý olsun. Hayýrlý cumalar.

XoR
30-11-2018, 09:40
Çok geçmiþ olsun. Evimi alýrken farklý bir inþaat þirketinden topraktan almayý düþünmüþtüm. Fakat þirket hakkýnda kardeþimin bankacý olmasýndan dolayý dönen çekleri olduðunu öðrendim vazgeçtim. Aradan 2,5 yýl geçti bana taahhüt ettiði arsaya inþaatý yapýlmýþ daireler bitmiþ fakat müteahhit ayný daireyi 30 kiþiye satmýþ. Þuan ortalarda yok. Onlarca insan maðdur olmuþ durumda. Allah hepinizin, hepimizin yardýmcýsý olsun. Hayýrlý cumalar.

Start finish düzlüðünde koparan spec :D

kiraccemal
30-11-2018, 09:48
Start finish düzlüðünde koparan spec :D

binayý görünce adama haksýzlýk mý ettim acaba diye düþünüyordum ki þikayetvar sitesinde bu þikayeti görene kadar.

Ben bir maðdur olarak Sancaktepe Belediyesi'nin Yenidoðan Yunus Emre ve ****** Sokaktaki ******** Ýnþaat'ýn ruhsatýnýn durdurulmasýný istiyorum topraktan girdiðim daireyi 30 kiþiye satmýþlar herkes maðdur toprak sahibi K** E** müteahhit E** T** belediyede çalýþan E** T** bunlarýn iþlemlerin durdurulmasýný baþkasýna devre ederek inþaatý yapmak istiyorlar izin verilmesi arz ederim.

M U R A T
30-11-2018, 10:02

henüz rakam vermeyeceðim fakat benim için büyük emre yeþil için çok küçük bir rakam

Dün instagram'da attýðým fotoyu beðenmiþ :D

dm den techturkeye gelmesini söyler misin :)

Burak K.
30-11-2018, 10:32
Hayýrlý cimalar olsun bütün müteahhit kardeþlerimize. Hepimiz ekmeðimizdeyiz çok þükür SA AS ALLAH BÜYÜK Amin kardeþim abdestin varsa cumaya geçelim ben sonra çarparým seni

GokhanRS
30-11-2018, 10:41

arkadaþ fiyat vermiyor þimdilik ama hesap belli aslýnda. vadeli 90bin civarýndaydý bu 1+1lerin fiyatlarý diye hatýrlýyorum. o tarihte döviz kuru 1,4-1,5 civarý seyrediyordu ki bu da 60bin usd yapar.

yani dolar alýp yastýðýn altýnda saklasa, testide çürümeye koysa, faize filan koymasa idi o para þuan 300+ bin TL yapýyor.

onursumer
30-11-2018, 12:15
Hayýrlý cimalar olsun bütün müteahhit kardeþlerimize. Hepimiz ekmeðimizdeyiz çok þükür SA AS ALLAH BÜYÜK Amin kardeþim abdestin varsa cumaya geçelim ben sonra çarparým seni

güvenilir bi mutahite benziyosunuz :D biraz param var topraktan inþaat varsa para yabancýya gitmesin siz dolandýrýn :D

XoR
30-11-2018, 13:51
Google Index'de hala 3. sayfadayýz

Tam gaz kumburgaz 1 haftaya liderliði Baþakþehir'den devralýrýz :)

M U R A T
30-11-2018, 13:57
Google Index'de hala 3. sayfadayýz

Tam gaz kumburgaz 1 haftaya liderliði Baþakþehir'den devralýrýz :)

oley saldýr Beþiktaþ'ým :)

konu hep aktif kalacak yazmayýnca unutulur sanýlmasýn

HaKo
30-11-2018, 14:01
bende facebookuma kitap tespih mi koysam aa bi dakka biz okey tavla oyun kaðýdý satýyoruz yemez :D

EOZDAG
30-11-2018, 14:21
bende facebookuma kitap tespih mi koysam aa bi dakka biz okey tavla oyun kaðýdý satýyoruz yemez :D

Okunmuþunu satýn :D

Burak K.
30-11-2018, 14:38
güvenilir bi mutahite benziyosunuz :D biraz param var topraktan inþaat varsa para yabancýya gitmesin siz dolandýrýn :D

Tabi foruma konu açýcam uygun fiyatlara dolandýrýcýlýk yapýyoruz öyle 50-100 bin istemem kapora adý altýnda kiþi baþý 5 bin verseniz yolumuzu buluruz HAYIRLI CUMALAR MÜBAREKLER

GokhanRS
30-11-2018, 14:58
Enteresan bir þekilde polis yeþil plazayý koruyor. Yani maðdurlara devlet ne demeye çalýþýyor?

https://emlakkulisi.com/resim/tamboyut/MjAwNzc0MT-innovia-4un-insaati-durdu-5-bin-magdur-var.jpg

https://emlakkulisi.com/resim/tamboyut/OTM5ODMzMT-innovia-4un-insaati-durdu-5-bin-magdur-var.jpg

XoR
30-11-2018, 15:04
Kýsa bir süre önce konkordata ilan eden Yeþil Kundura'nýn sahibi Ýlhan Yeþil'in þirketlerinden Yeþil Yapý'ya baðlý Ýnnovia inþaat iþçileri Yeþil Plaza önünde toplandý, polis yoðun güvenlik önlemi aldý.

İnşaat işcileri Yeşil Plaza onunde direnişe başladı - HABERLER Son Dakika (https://ilerihaber.org/icerik/insaat-iscileri-yesil-plaza-onunde-direnise-basladi-89891.html)

lucky Jackal
30-11-2018, 15:25
Alma mazlumun ahýný, çýkar aheste aheste
Bu atasözünü unutmasýnlar, gün gelir devran döner yeþil beyefendiler.

wolrath
30-11-2018, 17:04
zaten bu baslýk altýnda müspet yorum yapmayanlar da her an fetöcü ilan edilebilir. hýc sasýrmam. fetometre para ýle dogru ve tepkýnýz ýle ters orantýlý calýsýyor býlýosunuz :) býz de faqir ve ses cýkaran tayfa olarak potansýyel barýndýrýyoruz :D

kado
30-11-2018, 18:24
Ya abi her þey iyi tamamda. Bu adamlar hiç mi düþünmüyorlar , ya bir gün bu parasýný çarptýðýmýz adamlar bizi vururlar mý diye ? Bir gün birinin kafasý atacak sýka sýka gidecek. Deðer mi insanlarýn ahýný almaya ? Ne oldum deðil, ne olacaðýný düþünse ya insanlar.

PROMINENT
30-11-2018, 19:33
Azili fetocular cumadan cumaya namaza gidip hergece carptigi paralar ile kilo kilo raki icip story atiyor. Siz de 3 kurus icin dua edin burada. Adamlar param var birsey olmaz kafasinda. Olmuyorda. Bak fetodan yargilananlarin mahkeme kapilarinda nobet tutanlar adam diye geziyor ortara. Umarim birsey elde edersiniz ama beklentiniz buyuk olmasin. Atarlar 3 5 milyon dolar aklanirlar olan sizin davalara olur. Devlet paraya bakar, kim hakli kim haksiza bakmaz.

akko
30-11-2018, 20:26

Aynen öyle iþte kardeþim. Bizim millet bunu seviyor. Ayrýca Murat abi geçmiþ olsun. Umarým en kýsa sürede sonuca ulaþýp kaybýný geri alabilirsin abi.

SErhat.
30-11-2018, 20:28
Konu ilk açýldýðýnda o zamanlar Ýstanbul’da yaþarken ben bile düþünmüþtüm de buradan daire almayý sonradan vazgeçmiþtim elimde para olduktan sonra bitmiþ daireye bakarým diye, neyse bir þekilde Ýstanbul’dan taþýndým ve ev alma fikrim de son buldu.

Yeþil’den hiç ayakkabý almadým ama hayatýmda 2013’te ilk kez Yeþil marka ayakkabýyý askerde iken giydim. Polatlý’da yemin ederken Asteðmen olduðumuzdan verdikleri tören ayakkabýlarý Yeþil marka idi ve inanýlmaz derecede kalitesiz, ayaðý rahatsýz eden birþeydi. Ulan dedim Devletin ihalesini almýþlar, itelemiþler kalitesiz þeyleri dedim. Ben deðil sadece, tüm devrelerim de þöyle bir rahatça giymedi o tören ayakkabýlarýný. Öylesine yapýlmýþ þeylerdi ve karþýlýðýný da Devletten bir güzel almýþlardýr elbet..

Konuyla alakasý yok bu anlattýðýmýn ama ayinesi iþtir kiþinin lafa bakýlmaz diye bir söz var. Adamlar askeriyeye verdikleri ayakkabýdan bile götürmüþ.

He bu yapýlanlar er geç bunlardan çýkar. Þatafatlý günlerini çok ararlar..

Konu sahibi arkadaþ; gerçekten de zor bir durum yaþadýðýn. Bir avukat olarak söylüyorum; davaný kazanýrsýn, ama karþýlýðýnda tahsil edecek bir þirket bulamazsýn. Klasik taktiktir; yaþantý deðiþmez hiç, maðduru oynayýp, þirketin içi çoktan boþalmýþ olur ve alacaklýlar hiçbirþey alamaz.

Ýnþallah zararýn giderilir.

Emre-Dylan
30-11-2018, 23:55
Devletten ihale almak için iktidar blowjobcusu olmak gerek yoksa kim nereye ihale alýyor? Ee devlet tabi korur adamlarýn mekanýný abiler beyler durum bu kadar basit aslýnda her þeyi rayýna oturtmuþlar herkes koparabildiðini koparýyor. Kimi ihaleyi veriyor 5 10 milyon ateþliyor ihaleyi satýn alan firma kimi dolandýrýyor devlet ört bas ediyor it iti ýsýrýr mý? Kimse kusura bakmasýn aðýr konuþtuðum için, ama hak reva böylelerine mal canýn yongasý nede olsa umarým çýkar aheste aheste.

enesy
01-12-2018, 10:21
Azili fetocular cumadan cumaya namaza gidip hergece carptigi paralar ile kilo kilo raki icip story atiyor. Siz de 3 kurus icin dua edin burada. Adamlar param var birsey olmaz kafasinda. Olmuyorda. Bak fetodan yargilananlarin mahkeme kapilarinda nobet tutanlar adam diye geziyor ortara. Umarim birsey elde edersiniz ama beklentiniz buyuk olmasin. Atarlar 3 5 milyon dolar aklanirlar olan sizin davalara olur. Devlet paraya bakar, kim hakli kim haksiza bakmaz.

Bu fetocular kilolu ve uzun boylu mu oluyor genelde ?

Tek yumurta fedöcüsü olup birbirlerine çok benzerler mi ?

Yoksa yazýlanlarý okuyunca benim aklým baþka yere mi kaydý.

Teþekkürler

XoR
03-12-2018, 07:22
Günaydýn olumlu geliþmelerin yaþanacaðý bir hafta olmasý dileðiyle

M U R A T
03-12-2018, 08:29
hayýrlý haftalar emre yeþil artýk ziyaretçi olarak takip etmesende konu hakkýnda olumlu bir adým atsan

yani vicdanýn rahat mý kafaný yastýða koyduðunda mutlu musun?

Grimlord
03-12-2018, 10:22
Bu konunun sürekli güncel kalmasý lazým, çok büyük maðduriyet söz konusu. Ýnþallah en kýsa zamanda zararýnýzý karþýlarsýnýz.

Black_Eagle
03-12-2018, 15:22
Aynen öyle böyle konularýn sürekli güncel tutulmasý gerekiyor herkes bilsin kimin ne olduðunu ama benzin zammý bile daha popüler burada. Ne hikmetse de oranýn jandarmalarý bu konuda tek kelime edememiþ halbuki dolandýrýcýlýk konularýnda baya millete giydirmiþliði vardýr bazýlarýnýn. Neyse konuya gelirsek bu ülkede ben dolandýrýcýlarýn ceza aldýðýný görmedim. Yarýn innovia 5 6 7 diye inþaata baþlýyoruz deseler yine yarýsýný maketten satarlar sonrada battýk bittik kuzenim yazmýþ,amcam batmýþ, ben ayrýldým derler çýkarlar iþin içinden. Ne güzel demiþler bu ülkede her þey olabilirsiniz ama rezil olamazsýnýz. Ýnsanlar mahallelerinde bakkala kasaba borçlarý yüzünden önlerinden geçmeye utanýr ama böyle adamlar hayatlarýnda hiçbir þey yokmuþ gibi ferrarilerle gezmeye, paralarý ezmeye devam eder. Kafalarýný yastýða koyduklarýnda hiç düþünüyorlarmýdýr acaba ulan garip gurebanýn diþinden týrnaðýndan arttýrdýðý paralara çöktük ne yapýyor o insanlar diye. Yazýk günah gerçekten

TaGo
03-12-2018, 15:45
Kusura bakmayýn çok madur var ancak inþaat sektöründe sonsuz arkadaþý ve tanýdýðý olan biri olarak NEDEN gidip SAT-YAP cýlardan daire alýyorsunuz? Bu bugün ÝNNOVÝA, YARIN CENGÝZ inþaat, þimdilerde Rönesasns yani kim olursa olsun isterse en büyükler hep baþa gelen birþey. Bakýn %10 fazlasýna çokta deðil. YAP-SAT projelerinden alabilirsiniz. Almayýn artýk þu maketten yada fotodan satýlan projelerden.. Burada kesinlikle eleþtirmek için yazmýyorum ama Türkiye nin gerçeði bu

fthdrn
03-12-2018, 15:59
Kimse bile bile lades olsun istemez. Davulun sesi uzaktan hoþ gelir, konudaki maðdur kiþi bu saatten sonra hayatý boyunca yaþ tahtaya basmaz. Bizlere de ders niteliðinde bir durum umarým en kýsa zamanda olumlu sonuç alýr.

Kahn23
03-12-2018, 18:48
Emre Yeþil instagram sayfasýnda paylaþmýþ.

Audi / A3 / A3 Sportback / 1.6 TDI / Ambition / HATASIZ BOYASIZ KAYITSIZ S LİNE PAKET OZEL RENK sahibinden.comda - 630133614 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-hatasiz-boyasiz-kayitsiz-s-line-paket-ozel-renk-630133614/detay)

https://i.hizliresim.com/ZXWEa3.jpg[/img] (https://hizliresim.com/ZXWEa3[img)

GokhanRS
03-12-2018, 18:54

Audi / A3 / A3 Sportback / 1.6 TDI / Ambition / HATASIZ BOYASIZ KAYITSIZ S LÝNE PAKET OZEL RENK sahibinden.comda - 630133614 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-hatasiz-boyasiz-kayitsiz-s-line-paket-ozel-renk-630133614/detay)

Sahibinden üyeliðim yok, hayrýna biriniz takas teklifi gönderin arkadaþlar..

Innova dan 1+1 takas teklifi yapýp ekran görüntüsü atanlarýn Like lari benden :)

2jz
03-12-2018, 19:00

Audi / A3 / A3 Sportback / 1.6 TDI / Ambition / HATASIZ BOYASIZ KAYITSIZ S LÝNE PAKET OZEL RENK sahibinden.comda - 630133614 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-hatasiz-boyasiz-kayitsiz-s-line-paket-ozel-renk-630133614/detay)

https://i.hizliresim.com/ZXWEa3.jpg

Linkte sorun olduðundan düzeltme yaptým

Burak K.
04-12-2018, 01:21

2 senedir arabanýn kapýsýndan içeri girmemiþtir kesin, koltuklar falan yýrtýksa haberi yoktur.

Ben inandým.

mert_can 41
04-12-2018, 01:46

Benim anlamadýðým bir konu var wowwo benim projem diyordu böyle bir iþ yeri varken kendi aracýný kendimi satýyor kendi iþ yerinde dakikasýnda satabilir isterse

CVK
04-12-2018, 02:02
Ýnsanlarýn emeðini hakkýný yiyen kalleþlere soysuzlara þunu alýntýlamak isterim müsadenizle

Çýraktým,
ustanýn þarap parasý için
Çýrpý bedenimi ateþe attým.

Ýþsiz kaldý babam
Hýncýný dayakla çýkardý anamdan.

Bizden biri öldü ilaçsýzlýktan,
Bir zengin piçi araba sürdü üstüme,
Giremedim ýþýklý maðazalardan içeri
Bir kere bile.

Dayak yedim polisinizden,
Anama sövdü yalaka ustabaþý.
Taze bir gül gibiydi Ayþe,
Para yüzünden vardý itin birine.
Parasýzlýktan,
Çocuklarýnýn yüzüne bakamadýðýndan
Ýncecik yaþlar indi de çenesine
Mehmet astý kendini bir gece.

Kara geceler gibi aðýrlaþýyor da milyonlarýn yüreði
Burjuvalarýn suratýný daðýtmaya yetmiyor
binlerin emeði.
Ama biz milim rüzgarýn esmediði
Günleri de biliriz.
Biliriz bir gök patlamasýyla yarýlýrda
Kainatýn yüzü
Bir fýrtýna kaplar yeryüzünü.

Ahh,
Ýntikam sesleriyle çýnlýyor sokaklar
Ooy
O fýrtýna kopanda,
Bedenim o rüzgarýn önüne
Bir mermi gibi sekende
Siz aþaðýlýk asalaklar
Nereye kaçacaksýnýz o günde.

Milyonlarýn nasýrlaþmýþ yüreklerinden
Ýnsaf dileyeceksiniz de
Patlayan kazan baþýnda
Haþlanmýþ derisiyle
Kardeþimin cesedini göstereceðim
Sizlere.
Ýnsaf diye inlediðinizde
Göçük altýnda gömdüðünüz
Madencilerin seslerini dinleteceðim.

Bir daha insanlýðýn baþýna
bela olmayasýnýz diye
hepinizin kafasýný taþlarla ezeceðim.

Bu kinimi aþýrý bulanlara ise
Tek söyleyeceðim;
“ Ben bu kadar vahþi olmayý
Siz burjuvalardan öðrendim”

XoR
06-12-2018, 09:53
Eski haber (Eylül 2018)

https://emlakkulisi.com/engin-yesilden-innovia-4-aciklamasi/583340

Konu güncel

XoR
06-12-2018, 09:56
Eski haber (Eylül 2018)

Konu güncel

Burak K.
06-12-2018, 10:02
Yarýn cuma, dolandýrýlmak isteyenleri cuma namazýndan sonra satýþ ofisimize kahve içmeye bekliyoruz. (Kahve 7 TL)

M U R A T
06-12-2018, 10:21
Yarýn cuma, dolandýrýlmak isteyenleri cuma namazýndan sonra satýþ ofisimize kahve içmeye bekliyoruz. (Kahve 7 TL)

benim kendi dolandýrýcým var diðer arkadaþlarý dolandýrabilirsin :) hayýrlý iþler

MK8800
06-12-2018, 10:37

Bursa'nýn ýrgat mahallelerine çalýntý malzemelerden ev yapa yapa Çýraðan'da düðün Bebek'te ev aldýn gerçekten hakikatli dolandýrýcýsýn takdir ediyorum

_opeth
06-12-2018, 10:39
Kahve ucuz geldi az dolandýrýldýðýmý hissedeceðim :D

EOZDAG
06-12-2018, 11:57

Bizde kahve bedava, kredi baþvuru onayýnýzý aldýktan sonra Samsun'a bekleriz :D

_opeth
06-12-2018, 12:21
Bizde kahve bedava, kredi baþvuru onayýnýzý aldýktan sonra Samsun'a bekleriz :D

:koþan adam smileyi: :D

kelalper
06-12-2018, 14:29
þimdi arkadaþlar diyor ki ferrariye neden biniyor. Olm bu kadar büyük projelerdeki adamlar battýklarý zaman 3-5 kuruþa batmýyorlar. O F458 de inanýn battýklarýnýn yanýnda çýtýr çerez. O yüzden binmesede satsada ödeyemez o kadar büyük borcu. Bi de o hayat tatlý geliyor o yüzden mal varlýklarýný kaçýrýyorlar. Sonra da 5 vakit namazda vicdanlarýný temizliyorlar. Alaaam bak bi *** yedim ama seni unutmadým ona göre cennette hurileri hazýrla diye. Ben mümessilliðini yaptýðým firma battý diye burada kendi cebimden milletin parasýný ödedim. Herifler isterlerse dava açýp alabilirlerdi bir þekilde paralarýný. Ben de mal gibi seviniyordum ooh ne güzel satýþ yaptým sene sonunda iyi komisyon alýcam bu senenin masrafý çýktý diye. Hem bütün sene yaptýðým satýþlardan alacaðým komisyonum gitti hem de en son satýþýný yaptýðým ve firmaya ödenen paralarý ben buradaki müþterilere kendi cebimden ödedim.

Burak K.
06-12-2018, 16:30
benim kendi dolandýrýcým var diðer arkadaþlarý dolandýrabilirsin :) hayýrlý iþler

Bi de bize dolandýrýlýn inanýn cok mutlu olacaksýnýz kuþ gibi hafif hissedeceksiniz kendinizi

Bursa'nýn ýrgat mahallelerine çalýntý malzemelerden ev yapa yapa Çýraðan'da düðün Bebek'te ev aldýn gerçekten hakikatli dolandýrýcýsýn takdir ediyorum

Bebekte ev alamadým daha Bi kaç kiþi daha çarpýp 2 sene þirkete adým atmamam gerekiyor

O halde ayný kahveyi size 15 TL'ye satýp sadece karton bardak verelim ne dersiniz? :)

KÖROÐLU
06-12-2018, 16:52
Eski haber (Eylül 2018)

Konu güncel

Ancak benim için çok daha önemlisi bizim projemizden daire sahibi olan herkesin dairesini teslim almasýdýr. Bu durumda 3 bine yakýn insan var ve inanýn bunlarýn her biri benim için bir þeref meselesi haline geldi.

Sonrasýný okumadým :)

Cool story'dir kesin.

kelalper
06-12-2018, 16:57
þeref meselesi mi dedi o. Heheheh sesli güldüm

mrh77
06-12-2018, 18:00
Kusura bakmayýn çok madur var ancak inþaat sektöründe sonsuz arkadaþý ve tanýdýðý olan biri olarak NEDEN gidip SAT-YAP cýlardan daire alýyorsunuz? Bu bugün ÝNNOVÝA, YARIN CENGÝZ inþaat, þimdilerde Rönesasns yani kim olursa olsun isterse en büyükler hep baþa gelen birþey. Bakýn %10 fazlasýna çokta deðil. YAP-SAT projelerinden alabilirsiniz. Almayýn artýk þu maketten yada fotodan satýlan projelerden.. Burada kesinlikle eleþtirmek için yazmýyorum ama Türkiye nin gerçeði bu

bahsettiðiniz 2 firma ile yeþili kýyaslamak biraz abes olmuþ ama hayat iþte.. kime ne getireceði belli olmaz.

XoR
07-12-2018, 07:30
Hayýrlý cumalar :)

KÖROÐLU
07-12-2018, 07:51
Hayýrlý cumalar :)

1512 ay vadeli range var düþünürsen iþmdi ödemeye baþlýyorsun dünya dronelar ile seyahate baþladýðýnda aracý teslim ediyorlar.

Hayýrlý cumalar demiþ miydim ?

TorqueTuning
07-12-2018, 08:08
Hayýrlý cumalar gençler!

Volkann
07-12-2018, 08:56
hayýrlý cumalar mubarek kardeþlerim

_opeth
07-12-2018, 08:58
hayýrlý cumalar gencolar

M U R A T
07-12-2018, 08:58
hayýrlý cumalar hayýrlý iþler :)

bazý geliþmeler var öncelikle diðer evlerini alamayan arkadaþlar ile anlaþýp suç duyurusunda bulunma kararý aldýk

ayrýca bende bu arkadaþa dava açmak için avukatým ile konuþtum önümüzdeki hafta iþlemler baþlýyor

muhtemelen bir yýl gibi bir zaman alacak ama öyle yada böyle paramý alacaðým

maykee
07-12-2018, 09:28
hayýrlý cumalar hayýrlý iþler :)

bazý geliþmeler var öncelikle diðer evlerini alamayan arkadaþlar ile anlaþýp suç duyurusunda bulunma kararý aldýk

ayrýca bende bu arkadaþa dava açmak için avukatým ile konuþtum önümüzdeki hafta iþlemler baþlýyor

muhtemelen bir yýl gibi bir zaman alacak ama öyle yada böyle paramý alacaðým

davayý ticaret mahkemesinemi açýyosunuz tüketici mahkemesinemi ?

muzurasd
07-12-2018, 09:44
Batip herseyini kaybedip kendiside sifirdan baslayanlar, eve zor ekmek goturenler oluyor.. O insanlara kismen saygi duyabiliyorum...

Lakin battim diyip luksu devam edenler benim gozumde piskin sahtekarlardir. Cunku elinde ki son kurusa kadar alacaklilara vermelidirler. Son kurus dahil hepsi musterilerin parasidir, kendisinin degil!

Konu sahibine gecmis olsun...

Bu isin dinle falan ilgisi yok... AHLAK AHLAK AHLAK

Burada her dinden dolandirici var... inanmayanlarda :) Ortak nokta din degil... AHLAKSIZLIK

ne güzel yazmýþsýn yok müslüman ülkedeyiz yok hacý hoca böyle yaparmý akþama kadar simsar dolu forum

i-vtec07
07-12-2018, 11:42
Hayýrlý cumalar kardeþlerim, biraz para lazým gelicek cuma öderim geri.

M U R A T
07-12-2018, 12:56
davayý ticaret mahkemesinemi açýyosunuz tüketici mahkemesinemi ?

o detayý bilmiyorum avukatýmla tekrar konuþtuðumda sorarým

maykee
07-12-2018, 14:19
o detayý bilmiyorum avukatýmla tekrar konuþtuðumda sorarým

ticaret mahkemesine baþvurursanýz davanýz 5-6 sene sürer..avukatýnýz sözleþmenizi okusun,sözleþmeye aykýrý bir durum var ise tüketici mahkemesinde açabiliyorsunuz davayý..çok daha kýsa sürer ve yatýracaðýnýz dava açma ücretide ticaret mahkemesine oranla 50 de biri kadardýr..

M U R A T
07-12-2018, 14:54
ticaret mahkemesine baþvurursanýz davanýz 5-6 sene sürer..avukatýnýz sözleþmenizi okusun,sözleþmeye aykýrý bir durum var ise tüketici mahkemesinde açabiliyorsunuz davayý..çok daha kýsa sürer ve yatýracaðýnýz dava açma ücretide ticaret mahkemesine oranla 50 de biri kadardýr..

biz ayrýca dolandýrýcýlýk büro ilede görüþtük bu konu hakkýnda çalýþtýklarýný söylediler sanýrým pek uzun sürmeyecek

Dragger
07-12-2018, 16:19
Kardeþim Allah yardýmcýn olsun.

Bu arsýz, utanmaz, þeref yoksunu insanlarýn da Allah belasýný versin.

Ben de iþ ile ilgili alacaklarýmdan senelerdir mahkemeliðim, adamýn pisti ve milyonlarca deðerinde araba koleksiyonu var ama iþte üç kuruþ tazminatý ödememek için senelerdir mahkeme mahkeme gezdiriyor bizi.

Önce ÞEREF olacak insanda gerisi hikaye.

overblack
07-12-2018, 18:18

Ben de iþ ile ilgili alacaklarýmdan senelerdir mahkemeliðim, adamýn pisti ve milyonlarca deðerinde araba koleksiyonu var ama iþte üç kuruþ tazminatý ödememek için senelerdir mahkeme mahkeme gezdiriyor bizi.

Adam yabancý deðil sanki :)

fthdrn
07-12-2018, 18:30
Adam yabancý deðil sanki :)

O açýklama çok su kaldýrýr gibi :)

overblack
07-12-2018, 20:28
O açýklama çok su kaldýrýr gibi :)

dragger ne diyorsa doðrudur ;)

XoR
09-12-2018, 08:41
Hayýrlý pazarlar mümin members

_opeth
09-12-2018, 08:56
iyi pazarlar. seni kilisede göremedim bugün corc :D

Carmageddon
09-12-2018, 13:22
Öncelikle çok geçmiþ olsun, er yada geç paranýzý alacaksýnýz fakat bu tarz olaylar insanýn ömründen götürüyor maalesef.

Türk toplumu kadar kendi kendine konut talebi yaratan baþka bir toplum yoktur Barýnmak tabi bir ihtiyaç fakat ele geçen her kapitali gayrimenkule yatýrmakta uzun vadede zarara yola açabilir.

Olayý sadece Yeþil Holding açýsýndan yorumlamak yanlýþ olur bu dönemde birçok büyük inþaat taahhüt firmasý devletin inþaat sektörüne olan pozitif ayrýmcýlýðý ve Türk insanýnýn gayrimenkulu bir yatýrým aracý olarak görmesi sebebiyle bir proje parasýyla 3 projeye baþladýlar ve bir yerden sonra denge bozulmaya baþladý.

Þu an hem bir projede hissesi olan bir mal sahibi hemde bir ufak ölçekli bir inþaat firmasý sahibi olarak söylüyorum, tamamlanmamýþ büyük projelerden uzak durmakta fayda var.

Ayrýca arsanýzý, dairenizi bir müteahhitle anlaþýp deðerlendirmek istiyorsanýz da kesinlikle teminat olayý dýþýnda, nakit para, tapu vb. varlýklarýný müteahhiten talep edin. Hissedar olarak bulunduðum projede biz talep ettik, ayný þekilde yüklenici olarak bulunduðumuz projede de bizden talep ettiler. Düne kadar 500 bine kadar krediyi neredeyse telefonla veren bankalar bugün elli bin için söz veremeyiz, merkezden onay bekleyeceðiz diyorlar.

Umarým en kýsa sürede para iadenizi alýrsýnýz.

Burak K.
09-12-2018, 22:57
Öncelikle çok geçmiþ olsun, er yada geç paranýzý alacaksýnýz fakat bu tarz olaylar insanýn ömründen götürüyor maalesef.

Türk toplumu kadar kendi kendine konut talebi yaratan baþka bir toplum yoktur Barýnmak tabi bir ihtiyaç fakat ele geçen her kapitali gayrimenkule yatýrmakta uzun vadede zarara yola açabilir.

Olayý sadece Yeþil Holding açýsýndan yorumlamak yanlýþ olur bu dönemde birçok büyük inþaat taahhüt firmasý devletin inþaat sektörüne olan pozitif ayrýmcýlýðý ve Türk insanýnýn gayrimenkulu bir yatýrým aracý olarak görmesi sebebiyle bir proje parasýyla 3 projeye baþladýlar ve bir yerden sonra denge bozulmaya baþladý.

Þu an hem bir projede hissesi olan bir mal sahibi hemde bir ufak ölçekli bir inþaat firmasý sahibi olarak söylüyorum, tamamlanmamýþ büyük projelerden uzak durmakta fayda var.

Ayrýca arsanýzý, dairenizi bir müteahhitle anlaþýp deðerlendirmek istiyorsanýz da kesinlikle teminat olayý dýþýnda, nakit para, tapu vb. varlýklarýný müteahhiten talep edin. Hissedar olarak bulunduðum projede biz talep ettik, ayný þekilde yüklenici olarak bulunduðumuz projede de bizden talep ettiler. Düne kadar 500 bine kadar krediyi neredeyse telefonla veren bankalar bugün elli bin için söz veremeyiz, merkezden onay bekleyeceðiz diyorlar.

Umarým en kýsa sürede para iadenizi alýrsýnýz.

Nickten dolayý taþlayabilirler seni :D

Arkadaþlar dikkat edelim MAKARNACININ nick bu deðil

Carmageddon
10-12-2018, 12:20
Nickten dolayý taþlayabilirler seni :D

Arkadaþlar dikkat edelim MAKARNACININ nick bu deðil

Bilseydim gerçekten bu nicki almazdým ama inanýn bana o kiþiyle alakam yok, ayrýca boðazýma düþkün birisiyim, yemeden kesip araba alamam. :)

TorqueTuning
10-12-2018, 12:35
Ýyi haftalar herkese!

OrcunInce
10-12-2018, 13:19

Koyduk mu koyduk ? :)

KÖROÐLU
10-12-2018, 14:04
Bu yöntemle borçlarýný unutuyorlar sanýrým, makarna yiyip corvette alanlarý da unutmadýk :)

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQQsmVerhPf_gOAvASuDFcI55CUAf8bw cTXylfGTw8PFmByuOfb

TorqueTuning
10-12-2018, 16:27
Bu yöntemle borçlarýný unutuyorlar sanýrým, makarna yiyip corvette alanlarý da unutmadýk :)

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQQsmVerhPf_gOAvASuDFcI55CUAf8bw cTXylfGTw8PFmByuOfb

3 tane de Corvette parasýný modifiyesine harcýyor, öyle düz Vette deðil, lütfen!

Dragger
12-12-2018, 11:04
Koyduk mu koyduk ? :)

Bir üst mahkemeye taþýdýlar daha koyamadýk :)

kelalper
12-12-2018, 12:14
heriflerin bu süründürme politikasýný da anlamýyorum. Ulan eninde sonunda faizi ile birlikte ödeyeceksin. Bankada faizde tutunca daha mý fazla kazanýosun?

rahmitanir
13-12-2018, 08:59
Çok tanýdýk deðil mi ya???

Fikirtepe'de Kurtlar Vadisi'nin senaristine isyan (Şirketi devretmiş) | NTV (https://www.ntv.com.tr/turkiye/fikirtepede-kurtlar-vadisinin-senaristine-isyan-sirketi-devretmis,rAW8aCMxj0OapMVBB-lPIw)

TorqueTuning
13-12-2018, 09:07
"Panpa" benim þirketle iliþiðim 5 yýl önce bitti, artýkýn þantiyeye de gitmiyorum. Dolarlarý da Man'a yolladým, çifte pasaportum da hazýr hadi bana eyw.... :D (bkz. büyük iþadamý)

M U R A T
13-12-2018, 09:27
þantiyeye gitmiyorum ama cumaya gidiyorum pilavlý sohpetlerin müdavimiyim :)

M U R A T
14-12-2018, 09:15
hayýrlý cumalar mü minler :)

TorqueTuning
14-12-2018, 09:47
Hayýrlý cumalar gençler, saat 1:30'da merkez camide buluþalým, milletten çaldýðýmýz paralar için af dileyelim, belki tutar!

_opeth
14-12-2018, 10:14
hayýrlý cumalar mü minler :)

mü min deyince aklýma okuldaki din hocamýz geldi. ü harfini o kadar kýsa söylerdi ki garibime giderdi. hala garibime gidiyor gerçi :)

M U R A T
14-12-2018, 10:25
Hayýrlý cumalar gençler, saat 1:30'da merkez camide buluþalým, milletten çaldýðýmýz paralar için af dileyelim, belki tutar!

facebook ta kapak fotomuzda kitap tespih takke de olsun lütfen

SekoLive
14-12-2018, 10:27

hocam

çaldýðýnýz paralar kul hakkýna girdiðinden kiþiden birebir helallik alýnmasý lazým aksi takdirde rabbim bana gelmeyin demiþ.

yüksek level dini bilgisi olan arkadaþlar varsa onlar daha iyi aydýnlatacaktýr bizi.

BARR
14-12-2018, 10:28
facebook ta kapak fotomuzda kitap tespih takke de olsun lütfen

Ben Umreden foto koydum.

M U R A T
14-12-2018, 10:29
Ben Umreden foto koydum.

hemen hs no gönderir misin :)

Volkann
14-12-2018, 10:39
hayýrlý cumalar mubarekler

hddsheriff
14-12-2018, 11:12
hocam

çaldýðýnýz paralar kul hakkýna girdiðinden kiþiden birebir helallik alýnmasý lazým aksi takdirde rabbim bana gelmeyin demiþ.

yüksek level dini bilgisi olan arkadaþlar varsa onlar daha iyi aydýnlatacaktýr bizi.

Onun da bugu bulunmuþ Serkan

YouTube (https://youtu.be/KOfQFkj5MzQ)

Burak K.
14-12-2018, 12:15
Hayýrlý cumalar arkadaþlar yeni projemizi açýklýyorum

Özel cami yapacaðýz burada namaz kýlmaya gelen mümin kardeþlerimiz rekat baþý 5 tl ödeyecekler ve karþýlýðýnda x2 sevap point alacaklar.

Yýl sonu kampanyasý, %25 peþinat ile siz de ön saflarda yerinizi ayýrtýn!

weST.27
14-12-2018, 14:04
Hayýrlý cumalar arkadaþlar, maþallah maþallah

M U R A T
15-12-2018, 15:37
Son gelismeleri aktariyorum bugun suc duyurusunun icerigini hazirladik bireysel cabalarimla emre yesil ide eklettim
Pazartesiye kadar hala vakti var magduriyetimi giderirse dosyadan cikartabilirim kendisini kankalari whatsapp tan haber verebilir
Ayrica masak ada basvurduk tum para alisverisleri incelenecek son durum budur

XoR
17-12-2018, 08:50
Son gelismeleri aktariyorum bugun suc duyurusunun icerigini hazirladik bireysel cabalarimla emre yesil ide eklettim
Pazartesiye kadar hala vakti var magduriyetimi giderirse dosyadan cikartabilirim kendisini kankalari whatsapp tan haber verebilir

Hayýrlý haftalar dileyelim o zaman :)

TorqueTuning
17-12-2018, 08:55

Hayýrlý haftalar herkese!

KÖROÐLU
17-12-2018, 09:08
Arkadaþýnýn ferrarisine binen bilge olarak sonuçlanacak masak sorgusu dur muhtemelen.

Ama en azýndan can sýkýntýsý olur karþý tarafa, biraz uðraþsýnlar...

Tholl-ga
17-12-2018, 09:14

hayýrlý haftalar olsun en kýsa zamanda da maðduriyetin giderilsin inþallah

Dragger
17-12-2018, 10:09
Hayýrlý haftalar :)

_opeth
17-12-2018, 10:09
hayýrlýsý olur inþallah. iyi haftalar

Low-Rider
17-12-2018, 12:39
Hadi inþallah

M U R A T
18-12-2018, 08:43
yeþil den açýklama geldi dün

evleri tamamlamak için tekrar para istiyor :p

vizyon budur beyler

GokhanRS
18-12-2018, 08:47

vizyon budur beyler

fadýlda 1 kere ile doymamýþ defalarca tekrar para toplamýþtý. hadi onu geçtim, adam milletvekili bile seçildi :D bunlarýnda geleceði vekillik filan olsa þaþýrmam. tamda muz yediydim 1 dk önce.

XoR
18-12-2018, 10:01

vizyon budur beyler

Ukra'da aynýsýný yapmýþtý. Sonra gelen paralarla mevcut borçlarý ödeyip para verenlere bir vagon daha eklemiþlerdi :D

M U R A T
18-12-2018, 10:13
Ukra'da aynýsýný yapmýþtý. Sonra gelen paralarla mevcut borçlarý ödeyip para verenlere bir vagon daha eklemiþlerdi :D

aslýnda azmini takdir ediyorum tek tokatla býrakmýyor :)

XoR
18-12-2018, 10:20
aslýnda azmini takdir ediyorum tek tokatla býrakmýyor :)

:D

https://thumbs.gfycat.com/MadExhaustedHeterodontosaurus-max-1mb.gif

YAS
18-12-2018, 10:41
Arabalarýn bakýmlarý mý geldi :rolleyes:

TorqueTuning
18-12-2018, 10:51
Piþkinlik Ver.16545646

Berkan
18-12-2018, 11:18
Konu boþta kalmasin unutulmasin ustlere alalým :)

hddsheriff
18-12-2018, 13:47
Adamlarýn azmi takdir edilesi, bunalara tekrar para veren çýkacaktýr.

tayreep_john
18-12-2018, 13:51
hala bir geliþme yokmu ?

GokhanRS
18-12-2018, 14:07
hala bir geliþme yokmu ?

var var, olmaz mý. tokat vol.2

tamamlamak için tekrar para istiyorlar :)

yusufcan_k
18-12-2018, 14:50
Arabalarýn bakýmlarý mý geldi :rolleyes:

599 bakýyomuþ bide fermasta bakýmlara zam gelmiþ ondan istiyolar yoksa makarnayla çözeceklerdi iþi :D

mert_can 41
18-12-2018, 17:54
Ben þaka sanmýþtým ciddiymiþ meðer :) :)

EOZDAG
18-12-2018, 18:19

vizyon budur beyler

Abi kendiniz daha iyi bilirsiniz ama bence olay yýlan hikayesine dönmüþken kurtarabildiðinizi kurtarmaya bakýn. Eðer kabasý bittiyse, herkesin dairesinin var olan haliyle teslim edilmesini teklif edin çünkü yanlýþ anlamayýn ama elinizdeki seçenekler çokta iç açýcý gelmiyor bana. Tekrar para verseniz tokatlamayacaklarý meçhul, diyelim para alacaksýnýz kendilerine fakirlik maaþý bile baðlatýrlar vermek istemezlerse vermezler, hadi diyelim kendi sicillerini bozmak istemediler verecekler ama dava 1 sene sürse, temyizdi cartdý curtdu parayý almanýz toplamda 2 sene sürer bu esnada alacaðýnýz Tl cinsinden olduðu için para zaten kur ve reel enflasyon karþýsýnda erir gider. Mahkeme karar verirken paraya faiz uyguluyor ama bu faizde muhtemelen yine dolar/euro kur artýþýnýn altýnda kalacaktýr. Tabi, kabasý bitmediyse direk paranýzý almaya bakýn.

Burak K.
18-12-2018, 18:26

vizyon budur beyler

Sýra sizde.

Çok küçük miktarlar verip gerisini ev bitince vericek diyin, vermeyin. :D

livaneli
18-12-2018, 19:01
... Tekrar para verseniz tokatlamayacaklarý meçhul, ...

Bence meçhul deðil :D

EOZDAG
18-12-2018, 19:08
Bence meçhul deðil :D

Yani bu teklifi sunacak olasalar zaten olayý buraya getirmeden sunarlardý :D

TorqueTuning
18-12-2018, 20:01
Bence bir þans daha verin, ödeyin istedikleri bedeli. Belli ki kandýrýlmýþlar, AKP iktidarý gibin! :D :D

ghibli06
18-12-2018, 20:22
Abi kendiniz daha iyi bilirsiniz ama bence olay yýlan hikayesine dönmüþken kurtarabildiðinizi kurtarmaya bakýn. Eðer kabasý bittiyse, herkesin dairesinin var olan haliyle teslim edilmesini teklif edin çünkü yanlýþ anlamayýn ama elinizdeki seçenekler çokta iç açýcý gelmiyor bana. Tekrar para verseniz tokatlamayacaklarý meçhul, diyelim para alacaksýnýz kendilerine fakirlik maaþý bile baðlatýrlar vermek istemezlerse vermezler, hadi diyelim kendi sicillerini bozmak istemediler verecekler ama dava 1 sene sürse, temyizdi cartdý curtdu parayý almanýz toplamda 2 sene sürer bu esnada alacaðýnýz Tl cinsinden olduðu için para zaten kur ve reel enflasyon karþýsýnda erir gider. Mahkeme karar verirken paraya faiz uyguluyor ama bu faizde muhtemelen yine dolar/euro kur artýþýnýn altýnda kalacaktýr. Tabi, kabasý bitmediyse direk paranýzý almaya bakýn.

o iþ öyle olmuyor maalesef... ne ruhsat ne tapu alabilirler o haliyle, ne kanalizasyon baðlanýr ne su elektrik doðalgaz... yani o proje ya teslim edilir ya da o þekilde kalýr... ne yazýk ki...

EOZDAG
18-12-2018, 20:37
o iþ öyle olmuyor maalesef... ne ruhsat ne tapu alabilirler o haliyle, ne kanalizasyon baðlanýr ne su elektrik doðalgaz... yani o proje ya teslim edilir ya da o þekilde kalýr... ne yazýk ki...

Abi bunu bende biliyorum, eðer illa tamamlanacaksa firmaya para kaptýrmaktansa alýp kendileri baþka firmalarla bitirsinler demek istemiþtim.

ghibli06
18-12-2018, 20:58
Abi bunu bende biliyorum, eðer illa tamamlanacaksa firmaya para kaptýrmaktansa alýp kendileri baþka firmalarla bitirsinler demek istemiþtim.

onun da yolu bütün hak sahipleri toplanýp bir kooperatif kuracak, iþi devralacaklar, ihaleye çýkýp baþka firmaya tamamlatacaklar... güzel, fakat ana firmanýn elinde daha ne kadar satýlmamýþ daire var? hala daha bu projenin hem müteahhidi hem de hak sahipleri... bu iþler o kadar çetrefilli ki, benzer olaylarý anlatsam kafayý yersiniz...

EOZDAG
18-12-2018, 21:01
onun da yolu bütün hak sahipleri toplanýp bir kooperatif kuracak, iþi devralacaklar, ihaleye çýkýp baþka firmaya tamamlatacaklar... güzel, fakat ana firmanýn elinde daha ne kadar satýlmamýþ daire var? hala daha bu projenin hem müteahhidi hem de hak sahipleri... bu iþler o kadar çetrefilli ki, benzer olaylarý anlatsam kafayý yersiniz...

Yani doðrudur abi, zaten az önce sana yazarken düþündüm þerh, ipotek vs. varsa benim dediðim direk yalan oluyor.

ghibli06
18-12-2018, 22:35

þu mesajý eksileyenler var :)

Yigit-Y
19-12-2018, 00:20
Projenin aslýnda ilk þerefsizlik kanadý Esenyurt Belediyesi

Yeþillerde üstüne tüy dikti

Esenyurt Ýbb arasýndaki rant kavgalarý yüzünden

Bunun gibi bir kaç proje böyle battý

Yoksa karlýlýðý efso olan sektörde kimse böyle mallýk yapmazdý

Ýnnovia iyi sattý satýyordu

Bunlar hep aç gözlülük rant peþinde koþan siyasetçilerin halt yemesinin sonuçlarý

EOZDAG
19-12-2018, 00:42
Projenin aslýnda ilk þerefsizlik kanadý Esenyurt Belediyesi

Yeþillerde üstüne tüy dikti

Esenyurt Ýbb arasýndaki rant kavgalarý yüzünden

Bunun gibi bir kaç proje böyle battý

Yoksa karlýlýðý efso olan sektörde kimse böyle mallýk yapmazdý

Ýnnovia iyi sattý satýyordu

Bunlar hep aç gözlülük rant peþinde koþan siyasetçilerin halt yemesinin sonuçlarý

Büyük konuþmamak gerektiðine inanýrým ama herkes kendi matematiðini yapacak, ha yaparkende nasýl olsa vermem þöyle böyle yýrtarým diyorsa zaten....

Burak K.
19-12-2018, 11:53
þu mesajý eksileyenler var :)

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcQq5EzWvxQ-FEKBpCKQVrhWFBwoUA2fhgZvUFg5QokqdcTtRA7J

Kanalizasyon baðlanmaz diyince böyle düþündüler sanýrým :D

GokhanRS
19-12-2018, 11:56
eksi olayýna takýlmayýn, bana alýntý yapýp abi çok haklýsýn bende ayný senin gibi düþünüyorum diyen adam alýntýladýðý mesajý eksilemiþ, muhtelemen cücük kadar dokunmatik ekranlarda yanlýþlýkla da basýlýyor bazen. ben adama söylemedim bile yanlýþlýkla eksi yapmýþýn diye. nasýlsa önemsiz bir detay.

wolrath
19-12-2018, 15:10

vizyon budur beyler

Výzyonu býlmem de mýsyonu

Saglam dolandýrýcýlýkmýþ harbý

Yuh gercekten

rain man
19-12-2018, 17:04
Kun fe ye kun :)

Hayýrlý carsambalar:)

M U R A T
20-12-2018, 10:51
hayýrlý çarþambalar cevizlibað da pilavlý sohbetimiz var bekleriz mübarekler :p

fthdrn
20-12-2018, 11:15
hayýrlý çarþambalar cevizlibað da pilavlý sohbetimiz var bekleriz mübarekler :p

Bugün perþembe diil mi :D yoksa Emre bey günlerinizi de mi dolandýrdý :D

CaNeR44
20-12-2018, 12:29
adamlar devlete bot yapýyor ayakkabý satýyor parasýný alýyor ayakkabýdada konkord veriyor inþaat oyle oldu diye ayakkabý sektörünün ne suçu var dünya kadar yeþil kundura çeki geziyor piyasada ödemiyor tam düzenbaz bunlar

M U R A T
20-12-2018, 12:34
Bugün perþembe diil mi :D yoksa Emre bey günlerinizi de mi dolandýrdý :D

tokatý yiyince günlerde karýþtý :p

TorqueTuning
20-12-2018, 12:40
Allah beterlerinden sakýnsýn!

Onrcn
20-12-2018, 13:29
adamlar devlete bot yapýyor ayakkabý satýyor parasýný alýyor ayakkabýdada konkord veriyor inþaat oyle oldu diye ayakkabý sektörünün ne suçu var dünya kadar yeþil kundura çeki geziyor piyasada ödemiyor tam düzenbaz bunlar

Ayakkabi sektoru seneler once bitti aslinda. 12 ay alti çek goren yok uzun zamandir, faizler yukselince faktoringcileri zengin etmeye mahkum bir sektor olarak hayatina devam ediyor.

kelalper
20-12-2018, 15:18
Abi bu yeniden para isteme olaylarý ayrý komedi. Bi de adamlarý uyarýyorsun aman sakýn falan diye. En okumuþu bile atlýyor. Biz zamanýnda Bodrumda bi Tatil Köyü projesine girdik. Proje bitti ilk sene kullandýk devremülkü oo süper ama burasý fazla yaþamaz satalým dedim. Annem olur mu olm niye kapansýn dedi. ödediðimiz parayý bi de klübün harcamalarýný gösterdim anlattým. Ya sen ne anlarsýn daha üniversiten bitmedi nerede çalýþtýn para kazandýn da biliosun dedi. Ertesi sene gidemedik 3. sene sezon ortasýnda kapattýlar. Herifler deli gibi ikram veriolardý orduevi fiyatýna. 3. sene ortasýnda kapanma nedeni de mühürlendi. Herifler elektrik faturalarýný ödeyememiþ kaçak elektrik çekip trafoyu yakmýþlar. Bodrum Elektrik idareside þikayet edip mühürlemiþler tesisi. Olay 98 de oluyor. 2004 de tesiste toplantý olacak karar verilecek dediler kýþýn ortasýnda gittik Bodruma. Bizim gibi 20 kiþi daha gelmiþ bi de yönetimin avukatý gelmiþ. Denetim için komiser falan geldi neyse. Yönetim karar almýþ kararlar alýnýo kabul edenler etmeyenler diye soracak bizde kabul etmeyecez. Kabul etmiyoruz diye el kaldýrdýk 20 kiþi. Yönetim avukatý kaðýt çýkardý elinde 380 parsellik oy hakký var. Para istiyorlar yeniden tesisin açýlmasý için. Ýstedikleri para yeni devremülk parasý. Vermeyenleri atarýz falan dediler. Atamadýlarda yapamadýlarda. Daha sonra þansa 2012de Facebookta grupla karþýlaþtým herkes maðdur. 500 kiþi falan. Toplantý yapýlacak nerede istanbul Topkapý Palace otelde. Ýyi dedim kalktým gittim belki kurtarýrýz diye. Millet çýkýo fikrini söylüyor falan neyse bi herif çýktý dedi ben bu yönetime talibim eski yönetimi indiririz diye. Ulan herifi bi yerden tanýyorum diyorum. Herif anlatýo çalýþma yaptým þu kadar borç var kelle baþý þu kadar toplarsa olayý kurtarýrýz üyelere 2 senede bir kullanma hakký veririz geri kalan zamanlarda tesisi otel gibi kiraya veririz kendini kurtarana kadar sonra biz kullanýrýz bizim olur diye. Herkes zýpladý evet olur diye. Sonra hatýrladým bu herif yönetimin avukatýydý lan dedim ama anlatamadým. Millet atladý. Paralarý verdiler ben devre mülk sahibiyken devre tatile terfi ettirildim para vermediðim için. 700 konutluk yerin sadece 30 tanesi yarým olarak onarýldý hop yine kapatýldý. Milletin paralar gene iç edildi. Ortada avukatta yok Panclub maðduruda kalmadý. Þu anda devrede mi deðil mi onu da bilmiyorum.

_opeth
21-12-2018, 07:50
hairly cumalar gencolar :)

GokhanRS
21-12-2018, 08:18
Kardeþlerim, altý üstü %27lik hisse sahibi olmama raðmen sizleri maðdur etmeyeceðim, gerekirse ferrarilerimi satýp projeyi tamamlayacaðým ama madem ben o kadar servetimi feda ediyorum, sizlerden de destek bekliyorum. 50þer bin lira da siz ateþleyin, 10k usd bile yapmýyor.

https://pbs.twimg.com/media/Djp-Wg0W0AA7HwQ.jpg

TorqueTuning
21-12-2018, 08:26
Hayýrlý cumalar gençler, eveettt... bugün kimi tokatlýyoruz???

M U R A T
21-12-2018, 09:08
Hayýrlý cumalar gençler, eveettt... bugün kimi tokatlýyoruz???

ben sýramý savdým bi onbin ateþle güzel abim :p hayýrlý cumalar

Anýl E.
21-12-2018, 09:12
Hayýrlý cumalar, Allah günahlarýnýzý affetsin.

Mert-
21-12-2018, 09:17
Allah var gam yok!

hayýrlý cumalar

TorqueTuning
21-12-2018, 14:22
ben sýramý savdým bi onbin ateþle güzel abim :p hayýrlý cumalar

Hay hayy, iban ver 10 dk.ya para sende!!!

M U R A T
24-12-2018, 08:12
hayýrlý haftalar emre yeþil neredesin

TorqueTuning
24-12-2018, 08:35
Günaydýn ve iyi haftalar herkese!