PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul radar

Emrecan-R
29-11-2018, 20:44
İyi akşamlar.
Son zamanlarda sürekli arkadaşımı bırakmaya beylikdüzüne gitmeye başladım,biraz araştırınca avcılar haramidere arası hız koridoru varmış ben yine 80 km hıza sabitliyorum ama bazen kaçıyor ister istemez.
Merak ettiğim anadolu yakası E5 te radar uygulaması varmı?Gece yol çok boş oluyor 120 130 gidiyorum.
Bağdat caddesinde 50 km hız koridoru var ama çalışmıyor sanırım şuan.

DOHC
29-11-2018, 20:49
Tabela ve kameralar var yaklaşık kartal köprüsü - pendik köprüsü arası 4 küsür kmlik bölge için gördüğüm.

denizhandinc
29-11-2018, 20:53
E5 in tamamında calıstıgını hic zannetmiyorum. Ama taralı alan kameraları calısıyor.

enes_srb
29-11-2018, 20:57
E5 in tamamında calıstıgını hic zannetmiyorum. Ama taralı alan kameraları calısıyor.

Mayistaki cezam 2 hafta once geldi , atakoy yolu uzerinde e5 de cekilmis .

denizhandinc
29-11-2018, 21:01

EDS mi taralı alan mı anlamadım?

Emrecan-R
29-11-2018, 21:04

Bende bundan korkuyorum sonradan gelirse falan diye sürekli yoldayım geceleride boş oluyor :D

Birkan61
29-11-2018, 21:16
Avcılar girişinin oradaki mezarlıktan sonrada takribi haramidereye kadar ortalama alıyor

Köprü istikametinde incirlideki kameradan kemer cezası yedim

Yine köprü yolunda cevizlibağı geçtikten sonra kameradan başlar haliç çıkışına kadar ortalama alıyor

enes_srb
29-11-2018, 21:25
EDS mi taralı alan mı anlamadım?

Taralı alandan gelmiş

Emrecan-R
29-11-2018, 21:46
Avcılar girişinin oradaki mezarlıktan sonrada takribi haramidereye kadar ortalama alıyor

Köprü istikametinde incirlideki kameradan kemer cezası yedim

Yine köprü yolunda cevizlibağı geçtikten sonra kameradan başlar haliç çıkışına kadar ortalama alıyor

Abi geçen büyükçekmeceden beşiktaşa gittik gece geri dönerken araba falan sollamak için 110 falan gördüm tırsmıyor değilim :D

Bad-Fast
29-11-2018, 22:13
Hiç belli olmaz gene de dikkatli ol :)

Yigit-Y
29-11-2018, 23:29
Taralı alanlar aktif

Ataköy sahil yolu aktif gelikten yeşilköy bölümü

Gelelim diğer kameralara hepsi aktif sadece işleme koymuyorlar

EDS çalışan bir vatandaş 31 marttan sonra hepsi adrese gönderilecek

Milyonlarca ceza olduğunu söyledi

Bakalım ne olacak :)

TarikS
29-11-2018, 23:46
Şimdilik sadece Altunizade-Acıbadem civarı 900 metrelikk bi kısımda mı ne ortalama hız var, evvelki gün bir arkadaşa 90 kmh hızdan ceza gelmiş. Kadranda 88'e sabitle devam et hiç uğraşma. Yıl sonu diye suyunu çıkardılar nereden saplayacaklarını şaşırdılar. Yüzyüze muhatap olmadan yazıp gönderiyorlar. Bu hafta 1 kere elde telefon hoparlörden konuşurken Taksim meydanda yazmışlar dur-kalk trafikte (çok iyi hatırlıyorum), bir de Şaşkınbakkalda bir ara sokakta park cezası var + çekici.

Ortalama hız kasılan yerlerde tabelalar var zaten, harici bi kere bizim Low-Rider Özgür'ün Haliç yokuşunda radcar yediğini hatırlıyorum yanlışım yoksa. Başka da Anadolu'da hiç ortalama kasılan yer hatırlamıyorum, henüz

Emrecan-R
30-11-2018, 00:03
Şimdilik sadece Altunizade-Acıbadem civarı 900 metrelikk bi kısımda mı ne ortalama hız var, evvelki gün bir arkadaşa 90 kmh hızdan ceza gelmiş. Kadranda 88'e sabitle devam et hiç uğraşma. Yıl sonu diye suyunu çıkardılar nereden saplayacaklarını şaşırdılar. Yüzyüze muhatap olmadan yazıp gönderiyorlar. Bu hafta 1 kere elde telefon hoparlörden konuşurken Taksim meydanda yazmışlar dur-kalk trafikte (çok iyi hatırlıyorum), bir de Şaşkınbakkalda bir ara sokakta park cezası var + çekici.

Ortalama hız kasılan yerlerde tabelalar var zaten, harici bi kere bizim Low-Rider Özgür'ün Haliç yokuşunda radcar yediğini hatırlıyorum yanlışım yoksa. Başka da Anadolu'da hiç ortalama kasılan yer hatırlamıyorum, henüz

Teşekkürler,Altunizade acıbadem civarı köprüden kadıköye giderken geçtiğimiz yer mi?
Kadıköy starbucksın önündeki ışıklardan kırmızıda geçtim farketmeden gece hemde 2 gece üst üste 3 ay oldu ceza falan gelmedi.Benimde arabayı kadıköy hilton otelin önünden çektiler hata bende garaja sokmaya üşendim gerçi gecede çalışıyor çekiciler dikkat edin minibüs yolunda sürekli araba çekiliyor

ChuckBartowsKi
30-11-2018, 00:31
Ben bu sistemi anlamıyorum 2015 ten beri İstanbul'da 1 adet EDS cezam gelmedi.

Sadece Bomonti-Dolmabahçe tünelinde 2 ceza geldi 2 yıl içerisinde o tünelde aceleden 200km/h görmüşlüğüm var ve hiç bir zaman da hız işaretlerine uymadım.

Aceleden dolayı nadiren de olsa emniyet şeridine girmem gereken durumlar oldu ceza geleceğini göze alarak girmiştim hiç ceza gelmedi.

E-5 te hayatım boyunca hiç ceza yemedim hiç bir aracımla hiç bir zaman sabit hız ile gitmedim.

Ama arkadaşlarımın bir çoğu bu istikametler de ara sıra ceza yemişler çok ilginç hatta Şile otoyoluna çıkarken bjk tesislerinin orada kardeşim ceza yedi ben yemedim enteresan bir durum.

berkaym
30-11-2018, 01:27

Altunizadeden başlayıp acıbadem sağağını geçince ataşehir girişine gelmeden dimi kamera ? Ben her gece eve dönerken köprüden sonra yapıştırıyorum acıbademe girene kadar :D öncesinde kamera varsa güzel bir birikim yapmışım demekki kendime.

Ek bilgi olaral arkadaşım akasyanın önünde e5’te radar cezası yemiş nerden yakaladılar bilmiyorum ama akasyanın orda biyerdede yazıyolar sanırım.

Birkan61
30-11-2018, 06:55
Anadolu yakası E5den 1.köprü yoluna bağlandığımız yerdeki kameradan, köprüden önceki son çıkışı geçince bir kamera daha var arasından ortalama alıyor ve muckluyorum. Evde bir sürü cezam var :D

ES353
30-11-2018, 07:20
Benim bildiğim, avrupa yakasında avcılar-beylikdüzü arası(gidiş gelişli), cevizlibağ-haliç arası, z.kuyu- haliç arası var e5 te.

anadolu yakasında, uzunçayır-altunizade arasında ve yeni olarak maltepe carrefour-pendik köprüsü arası yapıldı. bunlar ortalama hız tespit ediyor. hatta 2 hafta önce tam maltepe carrefour yol ayrımındaki refüjde radar gibi bi kangoo durmuştu ama ön camında radar cihazları yoktu.

bunlar aktif mi bilmiyorum.

YAS
30-11-2018, 07:38
Pendik köprüsü - maltepe e5 üstünde hiç sakin gitmem inşallah yazmamışlardır, Sti_Ozan Dün akşam ki tampon yapışının bedeli ceza olursa ortaksın bilesin :D

immortalboss
30-11-2018, 07:47
Vallaha güzel ülkemde en hızlı çalışan şey radar cezası. Kamyonet ruhsatlı Doblo'yla radara girdik.2 gün sonra sisteme düştü.:) Bu ara çok gazlamayın arkadaşlar.

denizhandinc
30-11-2018, 08:14
Ben bu sistemi anlamıyorum 2015 ten beri İstanbul'da 1 adet EDS cezam gelmedi.

Sadece Bomonti-Dolmabahçe tünelinde 2 ceza geldi 2 yıl içerisinde o tünelde aceleden 200km/h görmüşlüğüm var ve hiç bir zaman da hız işaretlerine uymadım.

Aceleden dolayı nadiren de olsa emniyet şeridine girmem gereken durumlar oldu ceza geleceğini göze alarak girmiştim hiç ceza gelmedi.

E-5 te hayatım boyunca hiç ceza yemedim hiç bir aracımla hiç bir zaman sabit hız ile gitmedim.

Ama arkadaşlarımın bir çoğu bu istikametler de ara sıra ceza yemişler çok ilginç hatta Şile otoyoluna çıkarken bjk tesislerinin orada kardeşim ceza yedi ben yemedim enteresan bir durum.

Yüzde yüz katılıyorum.

Valla beyler özellikle sene sonuna kadar cok dikkat etmek lazım kemer takma, telefonla konusma, hız asımı, egzos büyük sıkıntı

Agent
30-11-2018, 08:22
E5 uzunçayır, Koşuyolu acıbadem arasında hız koridoru var. 80 miş limit, 100 ile ceza yemişim mayıs ayında şimdi gönderdiler sağ olsunlar.

Eşime de araçta bluetooth var telefon sürekli bağlıdır ama telefonla konuşma cezası göndermişler. Aç kaldı köpekler

Low-Rider
30-11-2018, 08:34
Uzun zamandır kameraların olduğu yerde hız sınırına dikkat ediyorum, bunların ne yapacağı belli olmaz çünkü.

21 Nisan'da sabaha karşı 3'te hız koridorunu aştığım için yemişim cezayı, 29 Ağustos'ta geldi.

Gün içinde trafik vs zaten hız koridorunu aşamıyorsun istesen de yol boş olduğunda ciddi sıkıntı.

SkY
30-11-2018, 08:39
İyi akşamlar.
Son zamanlarda sürekli arkadaşımı bırakmaya beylikdüzüne gitmeye başladım,biraz araştırınca avcılar haramidere arası hız koridoru varmış ben yine 80 km hıza sabitliyorum ama bazen kaçıyor ister istemez.
Merak ettiğim anadolu yakası E5 te radar uygulaması varmı?Gece yol çok boş oluyor 120 130 gidiyorum.

3 haziran gece 3:45 te yemişim ortalama 101 ile gidip.avcılar haramidere arası.235 tl erken ödemeyle 176 tl oldu.ceza daha geçen hafta geldi elime.

mikelazi
30-11-2018, 08:59
e-5 uzunçayır-altunizade
bağdat bostancı-göztepe
sahil göztepe-bostancı
arası hız koridoru var.
sahilde küçükyalı sonrası radar olabiliyor.

bunun haricinde anadolu yakasında bildiğim yok.

_opeth
30-11-2018, 09:19
Haramidere yokuşunu inerken salıyorum aracı 100-120'ye çıkıyor hatta yokuşun sonunda kamera var ama sorun çıkmadı şimdiye kadar. geri kalan tüm yolu ise 88 ile gidiyorum. köprüden Maltepeye giderken Altunizade-Acıbadem arası aktif ceza yiyen arkadaşım var. çamlıca-ataşehir arası Emaarın yolunu kullanıyorum genelde daha yamulmadım neyseki

bir de o yolun avantajı göztepe yeni sahra yokuşunu tırmanmıyorsun ortalama yakıt tüketimi düşüyor.

emrhn28
30-11-2018, 09:25
E5'de şeritleri ortalayarak geçmeye çalışın, EDS projesini yapan mühendislerin söylediği kadarıyla kamera algılayamıyor. Birde EDS sisteminin başında da görevli memurlar var sonuçta şanslıysak gözden kaçıyoruzdur. Ama heryer de çevirme mevcut ve polisler geceleri pusu atıyor. Kemere, evraklara dikkat edin derim. Çok çıkartmıyorum arabayı çıkarsam da acayip sakin devam.

denizhandinc
30-11-2018, 10:04
E5 uzunçayır, Koşuyolu acıbadem arasında hız koridoru var. 80 miş limit, 100 ile ceza yemişim mayıs ayında şimdi gönderdiler sağ olsunlar.

Eşime de araçta bluetooth var telefon sürekli bağlıdır ama telefonla konuşma cezası göndermişler. Aç kaldı köpekler

bu telefon cezaları fotografla mı geliyor nasıl oluyor? Aracın icine kadar net görüntü alabiliyor mu nedir olayı?

imprezaWRC
30-11-2018, 11:35
bu telefon cezaları fotografla mı geliyor nasıl oluyor? Aracın icine kadar net görüntü alabiliyor mu nedir olayı?

Fotoğrafsız bile yazar gönderirler. Bir seferinde çıkmaz sokakta nizami şekilde durup (hatta neredeyse park etmiştim) yol durumuna bakayım dedim o arada fahri müfettiş sağolsun hareket halinde telefon ile konuşuyor gibilerinden birşeyler karalamış, durduk yere nur topu gibi ceza sahibi olmuştum.
Aksini sen kendin ispatlayacaksın tabi ispat edebilirsen. Açıkçası o gün bu duruma çok sinirlenip uğraşacaktım, peder engellemişti. Ceza meblağı o gün erken ödeme ile önemsenmeyecek bir miktardı bende ödeyip kafamdan öyle silmeye çalıştım ama hafiften kindar süpriz sendromu mevcut olduğundan durur durur aklıma gelir.

fthdrn
30-11-2018, 11:42
2 sene önceki hgs cezam 2 gün evvel elime ulaştı. tşk sipirmin

imprezaWRC
30-11-2018, 11:44

Yok artık ya, acele etmeselermiş.

Agent
30-11-2018, 12:19

Hiçbir fotoğraf vs yok direk ceza geliyor. plakanı okuması yetiyor, cezayı yazıyor caart...

fthdrn
30-11-2018, 12:29
Yok artık ya, acele etmeselermiş.

Vatan sağolsun :D

K.Kaan
30-11-2018, 12:58

o zaman ben ruhsatı bırakayım haftada minimum 4 5 gece yol boşsa 160 170 lerle dönüyorum oradan.

denizhandinc
30-11-2018, 13:34
Fotoğrafsız bile yazar gönderirler. Bir seferinde çıkmaz sokakta nizami şekilde durup (hatta neredeyse park etmiştim) yol durumuna bakayım dedim o arada fahri müfettiş sağolsun hareket halinde telefon ile konuşuyor gibilerinden birşeyler karalamış, durduk yere nur topu gibi ceza sahibi olmuştum.
Aksini sen kendin ispatlayacaksın tabi ispat edebilirsen. Açıkçası o gün bu duruma çok sinirlenip uğraşacaktım, peder engellemişti. Ceza meblağı o gün erken ödeme ile önemsenmeyecek bir miktardı bende ödeyip kafamdan öyle silmeye çalıştım ama hafiften kindar süpriz sendromu mevcut olduğundan durur durur aklıma gelir.

Hiçbir fotoğraf vs yok direk ceza geliyor. plakanı okuması yetiyor, cezayı yazıyor caart...

oldu aq yani canı sıkılan canı istedigine ceza yazıyor resmen. Benim arabamın icinde kemer taktıgımı yada bluetoothla telefonda konustugumu görecek kadar nasıl bi kameraymıs bu hem de hareket halinde

mcanx
30-11-2018, 16:05

fahri müfettişin kontrolsüz şerit değiştirme cezasını mahkemeye dilekçe vererek iptal ettirdim, miktar ne olursa olsun ödemeyin fahri müfettişten gelen cezayı. dilekçe de ise "bu fahri müfettişi şahsen tanımam, bu cezayı bana neye dayandırarak yazdı onu da bilmiyorum ben bu cezayı işlemedim ayrıca bu cezanın yazılmasını sağlayan video, foto kaydı varsa tarafıma ibraz edilmesini, eğer bu söylediklerim yoksa cezanın iptalini..." diye bir yazı döşüyorsun abicim paran da cebinde kalıyor :) uğraşmazsak bunlar bizi kucaktan indirmeyecek, uğraşın

CloudGrey
30-11-2018, 16:19

1 yılı aşan süre zarfları için dava açıp ittal ettirebilirsin.

Trafik Cezası Kesildikten 1 Yıl Sonra Tebliğ Edilmezse Yok Hukmundedir (https://www.haberler.com/trafik-cezasi-kesildikten-1-yil-sonra-teblig-9863824-haberi/)

filo kiralamada cezadan sorumlu devlet bakanıyım , soruları alabilirim

SK10
30-11-2018, 18:04

Trafik Cezası Kesildikten 1 Yıl Sonra Tebliğ Edilmezse Yok Hukmundedir (https://www.haberler.com/trafik-cezasi-kesildikten-1-yil-sonra-teblig-9863824-haberi/)

abi avisten araç kiralayıp 16 temmuzda edirne tarafına gitmiştim dönerken biraz aciliyetten dolayı navigasyonun 3saat 20dk verdiği yerden 2saat gibi süreyle istanbula döndüm avis haber veririz demişti cezalar için 4ay doldu hiçbirşey gelmedi bundan sonra gelme ihtimali varmıdır
bide provizyon parasını 100 lira eksik vermişlerdi o gün peşine düşmedim neden olabilir

fthdrn
30-11-2018, 18:46

Devletle münakaşaya girilmez şu dönemde silivri soğuktur bi ton dosyamız var giden 100 lira olsun vatan sağolsun :D

CloudGrey
30-11-2018, 19:00
abi avisten araç kiralayıp 16 temmuzda edirne tarafına gitmiştim dönerken biraz aciliyetten dolayı navigasyonun 3saat 20dk verdiği yerden 2saat gibi süreyle istanbula döndüm avis haber veririz demişti cezalar için 4ay doldu hiçbirşey gelmedi bundan sonra gelme ihtimali varmıdır
bide provizyon parasını 100 lira eksik vermişlerdi o gün peşine düşmedim neden olabilir

6 ay sonrada gelebilir 9 ay sonrada onu kimse bilemez.

provizyon hakkında bir bilgim yok.ben filo kiralarım min 36 ay şirketlere, öyle günlük haftalık olmadığından provizyon vs o konulardan anlamam ;)

BAT9
30-11-2018, 19:43

2 hafta önce eniştem uzunçayır - altunizade arası 90 ile ceza yedi. Fotoğraflı geliyor baya da netti.

S.Özeren
01-12-2018, 00:06
Haramidere yokuşunu inerken salıyorum aracı 100-120'ye çıkıyor hatta yokuşun sonunda kamera var ama sorun çıkmadı şimdiye kadar. geri kalan tüm yolu ise 88 ile gidiyorum. köprüden Maltepeye giderken Altunizade-Acıbadem arası aktif ceza yiyen arkadaşım var. çamlıca-ataşehir arası Emaarın yolunu kullanıyorum genelde daha yamulmadım neyseki

bir de o yolun avantajı göztepe yeni sahra yokuşunu tırmanmıyorsun ortalama yakıt tüketimi düşüyor.

Valla aynı şekilde haramidere de salıyorum

Henüz gelen bişey yok ama yokuş başı ile sonundaki arada açıksa sictik :D

Bad-Fast
01-12-2018, 00:19
e5 de yerim diye hep beylikdüzünden levente temden gidiyordum , temde yedik Halıcıoğlu tarafında :)

Berkan
01-12-2018, 00:42
e5 de yerim diye hep beylikdüzünden levente temden gidiyordum , temde yedik Halıcıoğlu tarafında :)

Aynisni ben göz gore gore yedim daha ilerde ikinci koprudeki leventten baglanaan yolun tarali kısmında duruyodu anca 130a inebildim 3gune geldi cezasi :)

ertglr
01-12-2018, 12:20
K.çekmece Sefaköy yönü cennetteki köprü altındaki boşlukta beyaz accent blue arkadan çekiyor. Merter Topkapı yönü metro köprüsünü geçip e5 e çıkarken taralı alana park edip yine arkadan çekiyorlar araçların ikiside beyaz accent blue bu bölgelerde koridor yok diye yardırmayın seyyardan yapıştırıyorlar.

kifoz
01-12-2018, 13:44
K.çekmece Sefaköy yönü cennetteki köprü altındaki boşlukta beyaz accent blue arkadan çekiyor. Merter Topkapı yönü metro köprüsünü geçip e5 e çıkarken taralı alana park edip yine arkadan çekiyorlar araçların ikiside beyaz accent blue bu bölgelerde koridor yok diye yardırmayın seyyardan yapıştırıyorlar.

avrupa yakası e-5 beylikdüzü zincirlikuyu arası mümkün olduğunca 80 i geçmemek lazım gezici radarlardan ceza yiyen arkadaşlarda var.

fthdrn
01-12-2018, 14:17
Aynisni ben göz gore gore yedim daha ilerde ikinci koprudeki leventten baglanaan yolun tarali kısmında duruyodu anca 130a inebildim 3gune geldi cezasi :)

Şile yolunda 170-180 giderken radarı son anda gördüm. 2 ayak frenin üzerine çıktım ceza yememek için. Araba haliyle sapıttı 4lü flaşör falan arkası gelir gibi oldu. Yanımdaki arkadaşım "A.mk bırak ceza yiyelim ben öderim canımızdan değerli mi" diye sitem etmişti. O geldi aklıma :D

deeperblack
01-12-2018, 14:29
Kavacık tan 3. köprü yoluna giden arkadaşlar . Tünel sonrası veBeykoz konakları öncesi koridor uygulaması başladı.

Bilginize...

Sezgin
01-12-2018, 15:29
Siz yine E5 te ceza yiyorsunuz. Aksam 23.00 civarinda beylikduzu haramidere den yokus asagi inerken yanyolda 88 le ceza geldi dun, gezici radardan :)

Bad-Fast
02-12-2018, 00:35
iyice çoştu ceza olayı çok dikkatli olmak lazım artık , maaş falan dayanmaz bu işe :)

BarışSever
02-12-2018, 09:46
E5 radarları tersten çekim yapabiliyor mu? Bir de 1 km öteden algılıyorlar muhabbeti çıktı ne kadar doğru?

denizhandinc
02-12-2018, 10:29
E5 radarları tersten çekim yapabiliyor mu? Bir de 1 km öteden algılıyorlar muhabbeti çıktı ne kadar doğru?

valla sene sonuna kadar uydudan bile yazabilirler

Bad-Fast
02-12-2018, 23:44
hahaha aynen öle gibi

Ormanci
03-12-2018, 08:27
E5'te 2-3 sene önce eski arabamla ceza yemiştim, o da trafik 60-70'le akıyor, bi boşluk oldu yardırdım tekrar frene bastım. Mobil EDS çakmış cezayı, şerefsiz :) Ulan zaten gitmiyor trafik, bi 25m gazladık onu yakaladı :)

Valla söylediğiniz yerler çok enteresan, arkadaşım Avrasya'nın içinde gazlıyor bişey gelmiyor, bana ara sokakta bile gelir bu balla...

E5 Altunizade 90'ın üzeri, Uzunçayır köprü inişi 110-120 ile E5 sapağına giriş, E5'te ara ara vites küçültüp gazlamalar... Konuyu görünce kontrol ettim ama herhalde henüz tebliğ edilmedi :D

BARR
03-12-2018, 08:48
Bana eski A1'den İstanbul Kurtköy'den 213TL ceza gelmiş gişe giriş çıkışlarından geçirmişler ne cezası olduğuu anlayamadım 6 tane gişeden 213TL gelmiş hız değil, kaçak geçiş olamaz HGS vardı araçta vs anlamadım durumu?

Erdem K.
03-12-2018, 08:59
Bana eski A1'den İstanbul Kurtköy'den 213TL ceza gelmiş gişe giriş çıkışlarından geçirmişler ne cezası olduğuu anlayamadım 6 tane gişeden 213TL gelmiş hız değil, kaçak geçiş olamaz HGS vardı araçta vs anlamadım durumu?

A1'i satalı 15 sene oldu
ayvalıkta yaşayıp , izmirde oturup, kübada tatile gitmene rağmen E5'te radar konusuna da yorum bıraktınya, helal olsun, ayakta alkışlıyoruz seni ...

XoR
03-12-2018, 09:01

6x213 mü 1278

6/213 = 35,5 memleket uyumlu :D

BARR
03-12-2018, 09:46
A1'i satalı 15 sene oldu
ayvalıkta yaşayıp , izmirde oturup, kübada tatile gitmene rağmen E5'te radar konusuna da yorum bıraktınya, helal olsun, ayakta alkışlıyoruz seni ...

Bergamut kokulu petrolcü, senin gibi tın tın şehir içi gezmiyoruz biz, İstanbul park'a gittiğimde geçirmişler ama nasılını bulamadık.

6x213 mü 1278

6/213 = 35,5 memleket uyumlu :D

213 / 6 valla çözemedim o kısmını fotosunu çekip koyacam eve gidince.

XoR
03-12-2018, 09:53
Bergamut kokulu petrolcü, senin gibi tın tın şehir içi gezmiyoruz biz, İstanbul park'a gittiğimde geçirmişler ama nasılını bulamadık.

213 / 6 valla çözemedim o kısmını fotosunu çekip koyacam eve gidince.

EDS'de tuş basılı kalmış olabilir :D 6 tanenin başka açıklaması yok :D

emrhn28
03-12-2018, 11:17

Aynı ceza banada geldi, OGS var araçta bakiye de otomatik ödeme de zaten. E devletten baktım hata verdi sorgulayamadım. Herhalde vatandaş düşerde öderse diye yem atıyorlar.

TarikS
03-12-2018, 23:45
Bugün dikkat ettim saat 13:15 civarı Altunizade'dan Kadıköy yönüne E5'e girdim, Acıbadem sapağına gelmeden sağda beyaz Accent yan cepte duruyordu arkadan çekecek şekilde. O bölgede de 4450 metrelik ortalama hız koridoru başlangıcı tabelası vardı. Bostancı'ya kadar falan ortalama alıyor heralde :D

BARR
04-12-2018, 08:01
Baktım dün inceledim, kaçak geçiş yazmış İstanbul Park'a A1 ile gittim zaman ama sadece Kurtköydeki gişelerden yazmış arabada HGS vardı bakiye de vardı bu nasıl olabiliyor? XoR

PiscocuK
04-12-2018, 08:34
motorlara EDS cezası geliyormu varmı aramızda yiyen.Bir arkadaşımın arkadaşı değil ama ciddi ciddi ben hızdan ceza yedim diyen?

fthdrn
04-12-2018, 09:06
Baktım dün inceledim, kaçak geçiş yazmış İstanbul Park'a A1 ile gittim zaman ama sadece Kurtköydeki gişelerden yazmış arabada HGS vardı bakiye de vardı bu nasıl olabiliyor? XoR

Geçirmek istemişler sadece başka bir açıklaması yok. Mantıklı bir açıklama aramaya çalışma bence yorulursun. Bende de bakiye vardı 2 sene evvel ki geçişi kaçak gösterip ceza yollamışlar :D

BARR
04-12-2018, 10:34
Geçirmek istemişler sadece başka bir açıklaması yok. Mantıklı bir açıklama aramaya çalışma bence yorulursun. Bende de bakiye vardı 2 sene evvel ki geçişi kaçak gösterip ceza yollamışlar :D

O zaman babayı alırlar.

Cgungor
04-12-2018, 10:54
Avcılar mustafa kemal paşa metrobüs durağı ile Haramidere metrobüs durağı arasında EDS hız koridoru var 90 kmh ile giderken 235 TL ceza yedim geçen hafta.

Avrupa Yakası E5 Radar konusu göremediğim için yazıyorum en azından bu çevrede oturanlara faydası olur.

Ormanci
04-12-2018, 10:57
Bende de yakın zamanda bi HGS köprü geçişi görünmüyor, işkillendim bakıp duruyorum, sizin mesajları görünce daha da işkillendim :) OGS de vardı acaba ondan mı düştü dedim, otomatik düşüyolar aslında normalde. OGS'ye baktım onda da yok, ihlal de görünmüyor... OGS'yi de iptal ettim daha sonra, borç morç da yok.

Anlamadım valla, köprüden beleş mi geçtim diyeceğim, Türkiye şartlarında imkansız, devlet çıkartır bi yerimden onu :D Bakalım nereden çıkacak merakla bekliyorum :)

_opeth
04-12-2018, 12:09
Avcılar mustafa kemal paşa metrobüs durağı ile Haramidere metrobüs durağı arasında EDS hız koridoru var 90 kmh ile giderken 235 TL ceza yedim geçen hafta.

Avrupa Yakası E5 Radar konusu göremediğim için yazıyorum en azından bu çevrede oturanlara faydası olur.

aslında karışık yazıyoruz "İstanbul radar" diye konu başlığı değiştirilirse iyi olur. ef186 yardımcı olur musun?

XoR
04-12-2018, 12:49

Arabada APP vs varsa yapıştıralım gitsin demiş olabilirler :)

BARR
04-12-2018, 12:57
Arabada APP vs varsa yapıştıralım gitsin demiş olabilirler :)

O da yoktu standart plaka. Tövbe yarabbim...

XoR
04-12-2018, 13:19
O da yoktu standart plaka. Tövbe yarabbim...

İhlal zamanındaki HGS bakiye ekran görüntünle birlikte başvur bence Barancım aklıma en mantıklı bu geldi

DOHC
04-12-2018, 13:27
40 bin liralık araca 200 bin lira ceza - Ekonomi son dakika haberler (https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/40-bin-liralik-araca-200-bin-lira-ceza-2774872/)

Emrecan-R
04-12-2018, 15:58

Selam, ceza ne zaman sonra geldi?

Cgungor
04-12-2018, 16:45
Selam, ceza ne zaman sonra geldi?

Yukarda bende hata yapmışım. Ceza bana geçen hafta PTT ile kapıma kadar geldi. Ama yazıldığı tarih Temmuz ayı. Temmuzda yediğim cezayı Kasım sonu ödedim anlayacağınız. 15günlük erken ödeme zımbırtısından 186TL ye düştü. Fakat yakın arkadaşım aynı noktada yine 235 TL ceza yedi %10 hız aşımı cezası. O 27 kasımda yakalanmış kameraya. bugün cezası gelmiş evine. Değişiyor herhalde ne zaman elimize ulaşacağı.

mikelazi
08-12-2018, 08:08
dün rasladım.caddebostan sahilyolunda beyaz yeni kasa i20 camlar komple filmli sivil polis.

ışıklarda a3 sedanla gazladılar.bir sonraki ışıkta o muhteşem kornasını çalıp,o muhteşen çakarlarını yaktı.

a3 patates

emrhn28
08-12-2018, 09:16
Yenibosna yan yolda memur bildiğiniz önüme atladı gel gel çek diyor :D Yanaştım ehliyet ruhsat dedi, evrakı almadan camlarda film var ceza uygulayacağız dedi. Camlarda komple film var ama içerisi gündüz çok rahat gözüküyor. Filmler açık ton olduğu sürece serbest olmamış mıydı memur bey? Ve muaneden yeni geçtim orada sorun yok dediler dedim, Muayene bizi bağlamaz dedi :D Tamam memur bey dedim, hadi devam et sök onları dedi eyvallah diyip devam ettim herhalde arkadan daha sıkıntılı araçlar aldılar beni saldı :D Valla heryerdeler çok dikkat etmek lazım. Yan yolda araba kalmamışdı herkesi çekiyorlar.

Emrecan-R
09-12-2018, 19:51
dün rasladım.caddebostan sahilyolunda beyaz yeni kasa i20 camlar komple filmli sivil polis.

ışıklarda a3 sedanla gazladılar.bir sonraki ışıkta o muhteşem kornasını çalıp,o muhteşen çakarlarını yaktı.

a3 patates

Aynı araç, aynı yerde yalarak bize makas attı dün gece.Çok gereksizdi yol boştu gaza getirip avlamak için sanırım :D

ckrc
09-12-2018, 19:54
Şile yolunda 170-180 giderken radarı son anda gördüm. 2 ayak frenin üzerine çıktım ceza yememek için. Araba haliyle sapıttı 4lü flaşör falan arkası gelir gibi oldu. Yanımdaki arkadaşım "A.mk bırak ceza yiyelim ben öderim canımızdan değerli mi" diye sitem etmişti. O geldi aklıma :D

Şile yolu rastgele yazılıyor, her geçişte yazmıyorlar.

Birkan61
09-12-2018, 20:04
Avrasya tünelini çok merak ediyorum ceza yiyen var mı

gerek işim gereği, gerek hatunla ayrı kıtalarda olduğumuzdan çok sık kullanıyorum

genelde stabil gidiyorum ama en az 5 kere 130 - 140 geçmişliğimde var tünel boyunca açıldığı günden bu yana gelen giden yok

1 kere yesem daha öyle gitmeyeceğim ama ceza gelmedi diye önüm boşsa 90 - 100 gidiyorum valla :D

fthdrn
09-12-2018, 20:10
Şile yolu rastgele yazılıyor, her geçişte yazmıyorlar.

Yok moruk arabaydı gri blue ters çekmiş içinde pusu atmış bekliyordu.

enes_srb
09-12-2018, 20:21
Avrasya tünelini çok merak ediyorum ceza yiyen var mı

gerek işim gereği, gerek hatunla ayrı kıtalarda olduğumuzdan çok sık kullanıyorum

genelde stabil gidiyorum ama en az 5 kere 130 - 140 geçmişliğimde var tünel boyunca açıldığı günden bu yana gelen giden yok

1 kere yesem daha öyle gitmeyeceğim ama ceza gelmedi diye önüm boşsa 90 - 100 gidiyorum valla :D

5-6 Ay once ki cezam geldiginden beri her kurala uyuyorum :D

KOSEREN
09-12-2018, 20:27
Cozuttuğum zaman gib in ios uygulamasından kontrol ediyorum plakaya bişe yazmışlar mı diye.Tavsiye ederim sisteme düşen cezaları görebilirsiniz direk

mikelazi
10-12-2018, 08:54
Aynı araç, aynı yerde yalarak bize makas attı dün gece.Çok gereksizdi yol boştu gaza getirip avlamak için sanırım :D

:D :D 90 ların taktiği o zamanlarda beyaz şahinle yaparlardı

Eworen
10-12-2018, 16:33
Aracınızın yakışıklı fotosunu istiyorsanız boşa para vermeyin :)
Geçin bi eds nin altından kemersiz cep telefonuyla konuşurken veya hızlı şipşak anında canlı capcanlı foto yolluyorlar
Emniyet kemeri uygulamasından cep telefonuyla konuşmaktan ceza yemişim
O kadar netki abi valla konuşmuyodum falan filan yok gık diye kalıyorsunuz :)
Bakırköy sahil yolunda kendinize dikkat edin..

https://i.hizliresim.com/BaZl2D.jpg (https://hizliresim.com/BaZl2D)

XoR
10-12-2018, 16:35
Geçin bi eds nin altından kemersiz cep telefonuyla konuşurken veya hızlı şipşak anında canlı capcanlı foto yolluyorlar

Konuşurken bende hep güneşliği indirip konuşurdum ama kameranın açısı benden akıllıymış :D :D

BARR
10-12-2018, 16:36

Gülümsemişsiniz ama hisseder gibi :D

Eworen
10-12-2018, 16:41
Konuşurken bende hep güneşliği indirip konuşurdum ama kameranın açısı benden akıllıymış :D :D
Nasıl kamera varsa artık bana yollanan a4 çıktıdan foto çekip buraya attım orjinal görüntüde sivilceleri sayar bunlar :D

Gülümsemişsiniz ama hisseder gibi :D
Gülümse çekiyoruz demişler bana haha :D

XoR
10-12-2018, 16:45
Güzel teknolojiye yatırım yapmışlar :D

suk3b3
10-12-2018, 21:04
İyi akşamlar.

Kardeşim yıl başına kadar dikkat et kurallara. Bütçe işi anlarsın ya. Yıl başından seçime kadar otur gaza :)

2jz
11-12-2018, 17:34
10 ekim 2017'nin cezası geçen ayın 27'sinde geldi.

Tebliğ edilmenin bi süresi var mı? İtiraz mı edelim ödeyip indirimden mi faydalanayım.