PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : Peugeot'a karþý olan tutum

mhatch
04-12-2018, 10:25
Selamlar forum halký çevremde de çok denk geliyorum. Bu tür konuþmalara ve düþüncelere bugünde denk geldim.
Genel olarak milletin gözünde peugeot arabasý kötü o araba alýnmaz peugeot alýp napcan sanayiden çýkamazsýn berbat bir araba gibi bir düþünce var.
Size fikrinizi sormak istiyorum. Siz nasýl düþünüyorsunuz ?
Kötüyse neden ?
Ýyiyse neden ?
Bunu tartýþabilir miyiz?
Bende bir peugeot sahibi olarak anlam vermeye çalýþyýorum. :)
Þimdiden teþekkürler.

DMR
04-12-2018, 10:30
https://www.youtube.com/watch?v=9TnGjq9mWSI

GokhanRS
04-12-2018, 10:31
yenilerini bilmem ama bende 2006 cam tavanlý 307 vardý. cam tavanýn perdesi sýk sýk bozuluyordu. onun dýþýnda çok ekonomik ve dolu bir araçtý. parçasý uygundu. benzinli versiyonuydu bendeki ve hiç arýza durumu yaþamadým. hatta en arýzasýz aracýmdý. impreza sti da bile daha fazla bozulan parça olurdu amortisör v.s

mhatch
04-12-2018, 10:39
https://www.youtube.com/watch?v=9TnGjq9mWSI

Bu videoya acayip güldüm yalnýz :D

individual
04-12-2018, 10:40
topgear'da saðolsun öldürmüþler koskoca markayý.o kadar'da deðil.her marka belli dönemlerle çýkýþlar ve yükseliþler yakalar.örnek olarak zamanýnda fiat tipo tempra en iyi arabaydý.sonra japonlar atak yaptý ondan sonra fransýzlar biraz lider gitti sonra vw (vag) gurubu tahta geçti.(türkiye için yazdým bunlarý)

golf 4 satýlýrken piyasada bora'da vardý ama çok satýlmadý.bora aslýnda jettaydý ama ismi bora diye herhalde TR'de çok talep görmedi.sonra jetta olarak geldi satýþlar çýktý.

birazda bu üreticilerin markalarýn strateji hatalarý'da var.

Peugeot motorlarý mesela çok güzeldir çoðu marka onun motorunu kullandý.Örnek olarak 1.6 270HP motorlarý var.

mhatch
04-12-2018, 10:43
topgear'da saðolsun öldürmüþler koskoca markayý.o kadar'da deðil.her marka belli dönemlerle çýkýþlar ve yükseliþler yakalar.örnek olarak zamanýnda fiat tipo tempra en iyi arabaydý.sonra japonlar atak yaptý ondan sonra fransýzlar biraz lider gitti sonra vw (vag) gurubu tahta geçti.(türkiye için yazdým bunlarý)

golf 4 satýlýrken piyasada bora'da vardý ama çok satýlmadý.bora aslýnda jettaydý ama ismi bora diye herhalde TR'de çok talep görmedi.sonra jetta olarak geldi satýþlar çýktý.

birazda bu üreticilerin markalarýn strateji hatalarý'da var.

Peugeot motorlarý mesela çok güzeldir çoðu marka onun motorunu kullandý.Örnek olarak 1.6 270HP motorlarý var.

Evet bu araçlarýn nedense 206 da ve 106 da motorlarýna bayýlýyorum. Çok atik hýzlý motorlar benzinlisi deðil dizelide ayný þekilde ama dediðim gibi hani öldürdükçe öldürüyorlar. Çevrede çok boþ muhabbet var anlamayan usta yapýþtýrýyor Peugeot bu bir iþe yaramaz sat kurtul. Sonra böyle dilden dile dolaþýyor. :D halbuki ben aracýmdan memnunum 207 ile deðiþtireceðim dediðimde kýyamet kopartýyor millet ne çok biliyorlar :D

Aranel Ciryatan
04-12-2018, 10:46
topgear videosu cok amacsiz olmus. ben firma sahibi olsam dava acardim.

uzun zamandir PSA grup araclari kullaniyorum ve memnunum. Bir sonraki aracim yine bir psa olacak. TR insanlar kulaktan dolma bilgiler ile konusur hep. fiyatinin daha uygun olmasi nedeniyle Peugeot ve Citroen kullanicilari arasinda bilincsiz kullanici fazladir. Aracin sadece yagini degistirmenin bakim oldugunu sanan bu arkadaslar sonra etrafta markayi kötülerler. Benim fikrimce en baþlýca sebep bu maalesef

mhatch
04-12-2018, 10:48
topgear videosu cok amacsiz olmus. ben firma sahibi olsam dava acardim.

uzun zamandir PSA grup araclari kullaniyorum ve memnunum. Bir sonraki aracim yine bir psa olacak. TR insanlar kulaktan dolma bilgiler ile konusur hep. fiyatinin daha uygun olmasi nedeniyle Peugeot ve Citroen kullanicilari arasinda bilincsiz kullanici fazladir. Aracin sadece yagini degistirmenin bakim oldugunu sanan bu arkadaslar sonra etrafta markayi kötülerler. Benim fikrimce en baþlýca sebep bu maalesef

Kesinlikle katýlýyorum. Þöyle bir bilgilendirmede vereyim bir marka fanatiði deðilim. Körü körüne bir markayada baðlý deðilim olamamda bence her markanýn kendince eksileri artýlarý vardýr. Ama benim gördüðüm kadarýyla ülkemizde alman aþký çok fazla araba almansa o araba mükemmeldir gözüyle bakýlýyor.

ChuckBartowsKi
04-12-2018, 10:52
Otomatik vitesli yeni model araçlarýnda secdeye yatma problemi var vites atarken bildiðiniz öne gidip geliyorsunuz ve o kadar rahatsýz edici bir durum ki asla aldýrtmam dedirtiyor adama :)

Yigit-Y
04-12-2018, 10:54
Video saçmalýk olmuþ

Utku85
04-12-2018, 11:02
2001 - 306 1.8 xt
2004 - 307 1.6 xs (tek kapý)

306 sýfýr alýndý, 207 ikinci el fakat 2004'te satýn aldým.

Ýki araç güzeldi fakat 306 ufak bir kazada haþat oldu, gerçi bize bir þey olmadý fakat kaporta çok ciddi hasar aldý. Yolcularý korudu.
307 þanzýmaný kadar nazik bir þansýzman daha görmedim.
Sert vites geçiþinde bir diþliyi kýrmýþým o diþli parçasý þanzýmaný parçaladý.
Tamirden sonra aracýn 3 kere baský balatasý deðiþmesine raðmen sürekli kaçýrdý.
307 sürekli elektrik arýzasý veriyordu ve tavandan su alýyordu, sürekli tahliye borularý týkanýr mý bir aracýn :)

Parça kalitesi ise özellikle 307'de vasat hatta vasatýn altýndaydý.
Her plastik parçasý her an elinize gelecek gibi hissettirir adamý.

Ama kullanmasý çok keyifli bir araçtý, hala daha temiz bir tek kapý 307 bulsam alýr Harun ustaya býrakýrým:)
Bu arada Peugeot ile biraz oynamak isterseniz sanayide ömür boyu sürecek dostluklar edinebilirsiniz, 307 sayesinde bostancý sanayide tanýmadýðým usta kalmadý ama hala daha görüþürüz çoðuyla, artýk nasýl bir müþteriysem vakti zamanýnda :D

SinanTT
04-12-2018, 11:02
1.6 hdi motorlu olarak 3 araç ile toplamda 450k km yaptýk.Çok memnunuz.307 ve Partner Tepee kullandýk þirkette.Partner için sýnýfýnda donaným olarak daha dolu araç olduðunu düþünmüyorum.

mert_can 41
04-12-2018, 11:03
Peugeotun eskilerini çok severim yeni modellerini bir türlü sevemedim bu zamana kadar 3 tane peugeot eskittik tek sýkýntý yaþadýðýmýz arabamýz 2002 model peugeot 307xs ti oda ilk çýkan serileri kronik sýkýntýlýydý o yüzden onun dýþýnda bizi hiç üzmedi þimdiye kadar bir tek biz kullandýðýmýz zamanlar ikinci eli çok kötüydü þuan nasýldýr bilmem ama ne bizim kullandýðýmýz araçlarda hemde yakýn arkadaþlarýmýn kullandýðý peugeotlarda rutin dýþýnda garip bir sorun çýkmadý ülkemizde bir fransýz algýsý var sanýrým bu yüzden ön yargýyla yanaþýyorlar :) Onca araba eskittik 106 ve 307 mizi halen unutamadým çok zevkli çok güzel araçlardý :)

serkanokan
04-12-2018, 11:05
2018 Nisan ayýnda 2. el 208 1.4 dizel otomatik aldým.

2012 model, 70bin km'de ve boyasýzdý. 45bin km'e kadar olan bakýmlarý yetkili serviste yapýlmýþ, sadece 60 bin bakýmý dýþarýda yapýlmýþ ve o da özel servisin iþ emri ile birlikte kayýt altýna alýnmýþtý. Kaðýt üzerinde her þey çok güzeldi yani.

Aldýðýmýn ertesi günü yolda kaldým. 1.viteste harekete geçtiðimde arabam bir çok hata verdi ve kendini korumaya aldý. 8-9 hatayý art arda sýraladý yol bilgisayarý. Hatalardan bazýlarý: Fren sistemi arýzasý aracý acil durdurun, hill holder arýzasý aracý acil durdurun, vites kutusu arýzasý aracý durdurun... Yolun kenarýna çekip stop ettikten sonra 1.5 saat boyunca arabam çalýþmadý ve yolda kaldým. Sonrasýnda ilk marþta çalýþtý ve sadece arýza ýþýðý yanýk kaldý.

Arabam, 106 zamanlarýndan beridir 10 yýldýr gittiðim özel Peugeot servisine çekildi ve bilgisayara baðlandýðýnda 4-5 tane hata çýktý. 1 gün önce arabayý alýrken ekspertize ayný serviste ekspertize soktuðumda hiç bir hata çýkmamýþtý. (orjinal servis cihazý).

Hatanýn þarj dinamosu veya start&stop sisteminden kaynaklanabileceði söylendi. Hata kodlarýný Peugeot yetkili servisindeki arkadaþýma gönderdiðimde o da ayný maddeler üzerinde durdu. Ýnternette yaptýðým bazý araþtýrmalarda zayýf akünün de bu sorunlara neden olabileceði yazýyordu.

208'lerde þarj dinamosunun tamirinin olmamasý ve sýfýrýna da 3750tl, start&stop beynine de 2000tl civarlarýnda bir fiyat vermeleri üzerine en ucuz ihtimal olan aküyü deðiþtirme yoluna gittim. Yeni aküden sonra yolda kalmamayý umarak bastým marþa.

4-5 gün sonra ikinci kez yolda kaldým ve bu sefer arabamý Peugeot yetkili servisine çektim. Herhangi bir hata bulamadýklarýný ve yazýlým güncellemesi yapacaklarýný aktardýlar. Düþünün, 80'le giderken birden 10'a yakýn hata art arda sýralanýyor ve araba kendini korumaya alýyor 30km/hýzý geçmiyor. Yetkili servis bir sorun bulunamadý diyor..
Arabamýn sadece 1 bakýmý dýþarýda yapýldýðý için kendimi savunacak bir hak göremedim, servis yetkililerinin bunu savunma mekanizmasý olarak önüme sunacaklarý için. Her neyse, yazýlým güncellemesi yaptýlar ve bazý araçlarýn benimkine benzer sorunla servise geldiðini, yazýlým güncellemesinden sonra bir daha sorunla karþýlaþmadýklarýný söylediler. Benim bildiðim yazýlým güncelleme genellikle minör hatalarý düzeltmek amacýyla yapýlýr. 80'le giderken sýra sýra hatalar veren arabalar için deðil..

Aradan 1 hafta geçtikten sonra otobanda en sol þeritte 120km/h hýzla giderken tekrar ayný sorunlar baþ gösterdi ve yolda kaldým. Sabah trafiðinde 120 ile giderken gaz pedalý çalýþmayan bir arabada en sol þeritten en sað þeride geçmek 3 yýl götürdü ömrümden. Arabam tekrar yetkili servise çekildi. Bu sefer bilgisayara baðladýklarýnda arabamýn gaz pedalýnda bir sorun olduðunu söylediler. Yapýlan incelemelerde gaz pedalýmýn soketinin oksitlendiði ve bu sebepten dolayý bu sorunlarla karþýlaþtýðýmý aktardýlar. Ellerinde parça olmamasýndan dolayý parça tedarik süresi ile birlikte 3 gün içimde aracýmý teslim ettiler. Madem sorun gaz pedalýndaydý, neden son 3 sefer kaldýðýmda bu sorun bilgisayarda hiç çýkmadý diye sorduðumda, "bilgisayar ne derse biz onu yapmakla hükümlüyüz, öncekilerde bilgisayar bunu söylemedi, þimdi söyledi" dediler.

2 hafta boyunca ayný sorunu bir daha yaþamadým. 2 hafta sonra bir akþam eþim aradý. "Arabayý parkederken direksiyonu taþ gibi oldu dönmüyor veya ben döndüremiyorum artýk güç bela bir yerlere býraktým" dedi. Ben taksi ile bulunduðu yere gittim, çalýþtýrdýðýmda sorun kendiliðinden düzelmiþ, direksiyon kendine gelmiþti. Özel serviste orjinal cihaz ile arabaya baðlanýldýðýnda "Direksiyon elektrik motorunun aþýrý ýsýnmasý" uyarýsý çýktý. Demek ki motor soðuyunca direksiyon kendine gelmiþ.

Otomatik vitesli bir arabada 3 tane komut kullanýlýr. Direksiyon, gaz, fren. Ben bunlarýn ikisinde sorun yaþadým ve hayati tehlikesi olabilecek problemlerdi.

Motor & þanzýman & amortisör & konfor & iç-dýþ geniþlik tamamen tercih ve zevk sebebidir, kiþiden kiþiye deðiþir, o yüzden bu konulara hakkýndaki memnuniyetsizliðimden hiç bahsetmedim.

Ancak yaþadýðým bu 2 aylýk kötü deneyimden sonra bir daha hiç bir güç bana 106 GTI dýþýnda bir Peugeot modeli aldýramaz.

Low-Rider
04-12-2018, 11:06
Otomatik vitesli yeni model araçlarýnda secdeye yatma problemi var vites atarken bildiðiniz öne gidip geliyorsunuz ve o kadar rahatsýz edici bir durum ki asla aldýrtmam dedirtiyor adama :)

Tüm yarý otomatik þanzýmanlý araçlar öyle neredeyse.

Yeni model araçlarýnda tekrar tam otomatiðe döndü ve dediðin secdeye yatma problemi yok.

Peugeot rakiplerine göre fiyat olarak her zaman daha uygun ve donaným olarak daha zengin olmuþtur.

Kötü/bakýmsýz araba alýrsan,bilinçiz kullanýcýnýn elinden geçmiþ araba alýrsan sonrasýnda sorun yaþaman kaçýnýlmaz, Mercedes'te olsa VW'de olsa ayný þey yaþanýr.

Þu an 7. Peugeot marka aracýma biniyorum.20 yaþýnda ki modelden tut sýfýr modeline kadar, 15.000km'den tut 190.000km kadar geniþ bir skala'da araçlarým oldu ama hiç saç baþ yolduracak bir problem yaþamadým

tuner faruk
04-12-2018, 11:13
Yaklaþýk 5 aydýr Citroen C2 1.4 HDÝ sahibiyim bundan önceki aracým 98 model Audi A3'dü.
Belki yaþ ile de alakasý vardýr fakat A3'e neredeyse 1 A3 parasý daha harcamýþtým ve hala harcasam yerim diyecek gibiydi :D Evet konforu yol tutuþu daha güvenliydi fakat her ay mutlaka bir eksiði vardý.
A3'den önceki aracým Corsa C'ydi ve harcadýðým rakam aldýðým rakamýn üstündeydi yine ayný þekilde harcamaya devam etsem hayýr demezdi :)

Þuanki Citroen'im evet çok konforlu deðil evet diðer araçlarým gibi mutlu etmiyor fakat diðerlerinin 5 ay içinde çýkartmýþ olduðu hiç bir sorunu çýkartmadý:)
Ýlk aldýðýmda trigerini baský balatasýný yaðýný suyunu fren balatalarýný deðiþtirdim ki her aldýðým araçta gerekmese bile debriyaj haricinde hepsini deðiþtirim bunlarýn haricinde bir röleden baþka bir sýkýntý çýkartmadý :)

Ýnsanlarýn Fransýz araçlarýna karþý bir ön yargýsý var evet ama bu bence markaya göre deðil aracýn eski sahipleri ve nasýl bakýldýðýyla alakalý olmalý :)
Kötü araç yoktur bakýmsýz araç vardýr :)

HaKo
04-12-2018, 11:21
artýk kötü araba diye bir þey yok , her markanýn hatta modelinin kendine göre artýsý eksisi kronik sorunu vs. var. tüketici olarak bunlarý deðerlendirip takip edip karar vermek gerek. Bu tarz fanatik söylemler genel geçer olarak halk arasýnda konuþulan þeyler çok takmamak lazým.

Ormanci
Aracýyla sorun yaþayan da tövbe edebiliyor. Arkadaþ belli ki "sorunlu" bi araba almýþ gibime geldi.

Peugeot'ya böyle bakarsak VAG'a ne demeli, kimsenin binmemesi gerekir :) Ben de bu konuda haksýzlýk yapýldýðýný düþünüyorum. Alman diyeceksek, kalite diyeceksek zaten VAG'a da ... yemek düþer, Merdeces BMW'ye gideriz direkt... Ki BMW'de de ekran bozuldu bilmemne diye þikayet eden arkadaþým var. Ekran niye bozulur, niye çalýþmaz bilmemne olmaz, Fiat mý bu anasýný satayým. Servis 20.000 TL diyormuþ. Direk mahkemelik olay, kullanýcý hatasý vs olmasý imkansýz, aþýnma bilmemne olacak parça deðil.

Arkadaþým yukarýda 208'de yaþananlarýn çok benzerlerini Audi A3'te yaþadý. Milyarlarca para verdiler zamanýnda, en süper araba çok süper bilmemne diye. Çýkmadýk sorun kalmadý. Adamlar tövbe etti bi daha Audi almam diye :)

Opel de çok yerden yere vuruluyor mesela ama ben halen inanmýyorum.

106 ve 207 kullandým, senelerce Vectra kullandýk 2 ayrý kasa. Salak sulak problem çok çýkarýrlar, ama ufak tefektir, hallolur genelde. Öyle tövbe ettirecek hiç sýkýntý yaþamadým þahsen.

Þimdi 500x kullanýyorum. Fiat önyargýsý olan adamýmdýr bir de :) Aptal aptal sýnýfýna özgü sorunlarý yok mu, elbette var. Peugeot'lar da öyle. Ama örneðin bi 308'i tercih ederim, "olmuþ" alet. 3008, 5008, bunlar hep "olmuþ" araçlar.

fthdrn
Ön yargýlarý yýkma postu :D

https://c1.staticflickr.com/5/4199/34860730255_85347417cd_k.jpg

onn_dear
04-12-2018, 11:28
Babamda 2004 model 307 hdi var. 4 yýldýr yað su filtre dýþýnda masraf çýkarmadý. Sadece 1 defa sinyal kolu arýza yaptý o da kronik miþ zaten hemen hepsinde bozuluyormuþ.

denizhandinc
04-12-2018, 11:34

polis degilim ama uygulama yapasým geldi :D

mhatch
04-12-2018, 11:41

Maþallah güzelmiþ aracýnýz.

2001 - 306 1.8 xt
2004 - 307 1.6 xs (tek kapý)

306 sýfýr alýndý, 207 ikinci el fakat 2004'te satýn aldým.

Ýki araç güzeldi fakat 306 ufak bir kazada haþat oldu, gerçi bize bir þey olmadý fakat kaporta çok ciddi hasar aldý. Yolcularý korudu.
307 þanzýmaný kadar nazik bir þansýzman daha görmedim.
Sert vites geçiþinde bir diþliyi kýrmýþým o diþli parçasý þanzýmaný parçaladý.
Tamirden sonra aracýn 3 kere baský balatasý deðiþmesine raðmen sürekli kaçýrdý.
307 sürekli elektrik arýzasý veriyordu ve tavandan su alýyordu, sürekli tahliye borularý týkanýr mý bir aracýn :)

Parça kalitesi ise özellikle 307'de vasat hatta vasatýn altýndaydý.
Her plastik parçasý her an elinize gelecek gibi hissettirir adamý.

Ama kullanmasý çok keyifli bir araçtý, hala daha temiz bir tek kapý 307 bulsam alýr Harun ustaya býrakýrým:)
Bu arada Peugeot ile biraz oynamak isterseniz sanayide ömür boyu sürecek dostluklar edinebilirsiniz, 307 sayesinde bostancý sanayide tanýmadýðým usta kalmadý ama hala daha görüþürüz çoðuyla, artýk nasýl bir müþteriysem vakti zamanýnda :D

Peugeotunun ismini kötü andýran aracýn 307 olduðunu duymuþtum. Kronik sýkýntýlý araca yada bakýmsýz araca denk geldiniz herhalde geçmiþ olsun :D

2018 Nisan ayýnda 2. el 208 1.4 dizel otomatik aldým.

2012 model, 70bin km'de ve boyasýzdý. 45bin km'e kadar olan bakýmlarý yetkili serviste yapýlmýþ, sadece 60 bin bakýmý dýþarýda yapýlmýþ ve o da özel servisin iþ emri ile birlikte kayýt altýna alýnmýþtý. Kaðýt üzerinde her þey çok güzeldi yani.

Aldýðýmýn ertesi günü yolda kaldým. 1.viteste harekete geçtiðimde arabam bir çok hata verdi ve kendini korumaya aldý. 8-9 hatayý art arda sýraladý yol bilgisayarý. Hatalardan bazýlarý: Fren sistemi arýzasý aracý acil durdurun, hill holder arýzasý aracý acil durdurun, vites kutusu arýzasý aracý durdurun... Yolun kenarýna çekip stop ettikten sonra 1.5 saat boyunca arabam çalýþmadý ve yolda kaldým. Sonrasýnda ilk marþta çalýþtý ve sadece arýza ýþýðý yanýk kaldý.

Arabam, 106 zamanlarýndan beridir 10 yýldýr gittiðim özel Peugeot servisine çekildi ve bilgisayara baðlandýðýnda 4-5 tane hata çýktý. 1 gün önce arabayý alýrken ekspertize ayný serviste ekspertize soktuðumda hiç bir hata çýkmamýþtý. (orjinal servis cihazý).

Hatanýn þarj dinamosu veya start&stop sisteminden kaynaklanabileceði söylendi. Hata kodlarýný Peugeot yetkili servisindeki arkadaþýma gönderdiðimde o da ayný maddeler üzerinde durdu. Ýnternette yaptýðým bazý araþtýrmalarda zayýf akünün de bu sorunlara neden olabileceði yazýyordu.

208'lerde þarj dinamosunun tamirinin olmamasý ve sýfýrýna da 3750tl, start&stop beynine de 2000tl civarlarýnda bir fiyat vermeleri üzerine en ucuz ihtimal olan aküyü deðiþtirme yoluna gittim. Yeni aküden sonra yolda kalmamayý umarak bastým marþa.

4-5 gün sonra ikinci kez yolda kaldým ve bu sefer arabamý Peugeot yetkili servisine çektim. Herhangi bir hata bulamadýklarýný ve yazýlým güncellemesi yapacaklarýný aktardýlar. Düþünün, 80'le giderken birden 10'a yakýn hata art arda sýralanýyor ve araba kendini korumaya alýyor 30km/hýzý geçmiyor. Yetkili servis bir sorun bulunamadý diyor..
Arabamýn sadece 1 bakýmý dýþarýda yapýldýðý için kendimi savunacak bir hak göremedim, servis yetkililerinin bunu savunma mekanizmasý olarak önüme sunacaklarý için. Her neyse, yazýlým güncellemesi yaptýlar ve bazý araçlarýn benimkine benzer sorunla servise geldiðini, yazýlým güncellemesinden sonra bir daha sorunla karþýlaþmadýklarýný söylediler. Benim bildiðim yazýlým güncelleme genellikle minör hatalarý düzeltmek amacýyla yapýlýr. 80'le giderken sýra sýra hatalar veren arabalar için deðil..

Aradan 1 hafta geçtikten sonra otobanda en sol þeritte 120km/h hýzla giderken tekrar ayný sorunlar baþ gösterdi ve yolda kaldým. Sabah trafiðinde 120 ile giderken gaz pedalý çalýþmayan bir arabada en sol þeritten en sað þeride geçmek 3 yýl götürdü ömrümden. Arabam tekrar yetkili servise çekildi. Bu sefer bilgisayara baðladýklarýnda arabamýn gaz pedalýnda bir sorun olduðunu söylediler. Yapýlan incelemelerde gaz pedalýmýn soketinin oksitlendiði ve bu sebepten dolayý bu sorunlarla karþýlaþtýðýmý aktardýlar. Ellerinde parça olmamasýndan dolayý parça tedarik süresi ile birlikte 3 gün içimde aracýmý teslim ettiler. Madem sorun gaz pedalýndaydý, neden son 3 sefer kaldýðýmda bu sorun bilgisayarda hiç çýkmadý diye sorduðumda, "bilgisayar ne derse biz onu yapmakla hükümlüyüz, öncekilerde bilgisayar bunu söylemedi, þimdi söyledi" dediler.

2 hafta boyunca ayný sorunu bir daha yaþamadým. 2 hafta sonra bir akþam eþim aradý. "Arabayý parkederken direksiyonu taþ gibi oldu dönmüyor veya ben döndüremiyorum artýk güç bela bir yerlere býraktým" dedi. Ben taksi ile bulunduðu yere gittim, çalýþtýrdýðýmda sorun kendiliðinden düzelmiþ, direksiyon kendine gelmiþti. Özel serviste orjinal cihaz ile arabaya baðlanýldýðýnda "Direksiyon elektrik motorunun aþýrý ýsýnmasý" uyarýsý çýktý. Demek ki motor soðuyunca direksiyon kendine gelmiþ.

Otomatik vitesli bir arabada 3 tane komut kullanýlýr. Direksiyon, gaz, fren. Ben bunlarýn ikisinde sorun yaþadým ve hayati tehlikesi olabilecek problemlerdi.

Motor & þanzýman & amortisör & konfor & iç-dýþ geniþlik tamamen tercih ve zevk sebebidir, kiþiden kiþiye deðiþir, o yüzden bu konulara hakkýndaki memnuniyetsizliðimden hiç bahsetmedim.

Ancak yaþadýðým bu 2 aylýk kötü deneyimden sonra bir daha hiç bir güç bana 106 GTI dýþýnda bir Peugeot modeli aldýramaz.

Gerçekten tehlikeli sorunlar yaþamýþsýnýz geçmiþ olsun.

fthdrn
04-12-2018, 11:41

Alýþkýným babam da hýrsýz arabasý diyordu :D

SpeedlinE™
04-12-2018, 11:42

Muazzam :D

Burak Mehmet
04-12-2018, 11:45
eski peugeot yetkili servis çalýþanýyým. Daha sonralarý honda-hyundai -opel - toyota gibi firmalarda da çalýþtým.. peugeot bu saydýðým firmalar içinde gerçekten araba üreten bir firma ..
2004-2010 yýllarý arasýndaki modelleri ( 307-407-206 sedan) problemleri olan araçlardý. öncesi ve sonrasý iyidir ama...

individual
04-12-2018, 12:01
zamanýnda böyle bir video izlemiþtim.

https://www.youtube.com/watch?v=rlgFikv1uHA

YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=rlgFikv1uHA)

mhatch
04-12-2018, 12:14
zamanýnda böyle bir video izlemiþtim.

https://www.youtube.com/watch?v=rlgFikv1uHA

YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=rlgFikv1uHA)

Ana etken aslýnda 307 olarak görünüyor.

Ahmetfikri
04-12-2018, 12:24
ayný sözleri bende duydum defalarca ama 6 yýl ies kullandýktan sonra 2014de deðiþtirmeye karar verdiðimde cebimdeki paraya kredi çekmeden 30bin bandýndaki en mantýklý araba 207 1.6hdi premium oldu lafa bakmadým aldým piþman deðilim aksine çok huzurluyum

þu ana kadar 1 kere meþhur antipollution fault arýzasý verdi yakýt basýnç müþürü deðiþtirdim birde 198binde de egzoz manifold contasýný yaktým onun dýþýnda motordan sorun yaþamadým

fakat 3er kere dandik yan sanayi parçalar yüzünden þanzýman alt takozu ve z rot deðiþtirdim

YAS
04-12-2018, 12:34
-ER- eðer bu gerçekse yer yerinden oynar :D

EOZDAG
04-12-2018, 12:40
307 bana göre çok sorunsuz bir araç 2004-2011(emin deðilim +/-1 sene oynar) arasý 1.4hdi manuel modelini sýfýr km olarak anneme aldýk þehir içi 200k+ km yol yaptýk bu esnada çýkardýðý 3-5 ufak ve çözülebilir arýzanýn dýþýnda hiç bir sýkýntýsý olmadý. 6lý changer vardý bir ara sürekli arýza yapýyordu, sinyal kolunun tetiði bozulmuþtu ve sunroof bir kere açýk kalmýþtý o kadar bunun dýþýnda hiç bir sýkýntý olmadý. Aracý bizden sonra dedem aldý, hala daha biniyor, yaylaya gidip geliyor 300k+ km'lere geldi turbo ve enjektör dýþýnda masraf açmadý. Fakat bizim araba dýþýnda denk geldiðim 2 tane daha 307 vardý 2si de 1.6 tüplü ve otomatikti; biri þanzumaný yedi, diðeri motoru.

mikelazi
04-12-2018, 12:49
2011de 2. sahibi amcadan 120binde bordo,klimalý,hiç lpg koklamamýþ 106xr aldým.
yað bakýmý hariç hiçbiþey yapmamýþ.
1 sene kafama göre aðýr aðýr ve sýrayla trigeridir,devirdaimi,frenleri,amortisörleri,sensö rlerini,pompasýný,týkýrtýsýný, gacirtisini,yayýný jantýný,eksozu,hidroliðini,antifirizini deðiþtirdim...kafama göre mis gibi yaptým.

sonuçta 98 model araba aldým.

toplamda 2 sene bindim.sattýðýmda 150bin km.deydi ve klimasýna kadar herþeyi çalýþýyordu.ilana koyduðum.ilk gelen aldý.dertsiz tasasýz 1 sene bindi.oda apaçinin birine sattý.1,5ay sonra conta yaktý.beni arýyorlar abi bu arabada conta yakmak kronikmiþ ne yapýcaz diye :D :D :D

Utku85
04-12-2018, 12:58
Maþallah güzelmiþ aracýnýz.

Peugeotunun ismini kötü andýran aracýn 307 olduðunu duymuþtum. Kronik sýkýntýlý araca yada bakýmsýz araca denk geldiniz herhalde geçmiþ olsun :D

Gerçekten tehlikeli sorunlar yaþamýþsýnýz geçmiþ olsun.

Araç bakýmýsýz deðildi aksine oldukça temiz bakýlýyordu fakat dediðim gibi biraz motora yüklenelim, biraz yürüsün araç dediðiniz an bunlar baþýnýza geliyor.

mhatch
04-12-2018, 13:09
-ER- Saygýlar abicim :D

Doðu
04-12-2018, 13:30
Peki peugeotlarda bulunan 4 ileri otomatikler hakkýnda ne düþünüyrosunuz?
207 outdoor veya 308 1.6 VTÝ tam otomatikler hakkýnda bilgisi olan var mý?

individual
04-12-2018, 13:36
307 ilk çýktýðý zaman çok yakýn bir arkadaþýmýz abimiz almýþtý.1.4HDI olanýndan.

Valla þöyle söyleyim haftanýn 7 günü yollardaydý.Þehir içi þehir dýþý kullandý.Klasik bakýmlarýna gitti km'den dolayý yetkili servisi gitti.

Açýkcasý oda çok sorun yaþamadý ama genel bir söylem var.Bunu'da yýkmak çok zor.

razzmatazz
04-12-2018, 13:45
Söylemlere göre peugeot 'un en sorunsuz serileri 106-206-306-406 imiþ yani sonu 6 ile biten seriler en az kronik problemi olan serilermiþ. Bana göre tüm seriler türkiye þartlarýna göre hassas araçlar. 2 tane 206 xs im oldu çok þükür lanet edecek bir problem yaþamadým ufak tefek sensör arýzalarý dýþýnda motorlarý gerçekten çok saðlam. þimdi nasip olursa 106 gti peþindeyim :D

Redfish16V
04-12-2018, 13:46
Toyota-Honda'dan sonra peugeot'a geçtim.Kesinlikle aþýrý memnunum.Tek dezavantajý elektronik aksamlarý bir japon gibi stabil deðil.Gerçi japonda da elektronik yok ama neyse :D Bence her aracýn bakýmlýsý üzmez :)

mhatch
04-12-2018, 13:46

Otomatik kullananlar daha iyi bilir ama yani manuel gibisi yok bence. Eski peugeot otomatik þanzýmanlarýndan daha iyi olduðunu duydum ne kadar doðru ne kadar yanlýþ bilemem.

307 ilk çýktýðý zaman çok yakýn bir arkadaþýmýz abimiz almýþtý.1.4HDI olanýndan.

Valla þöyle söyleyim haftanýn 7 günü yollardaydý.Þehir içi þehir dýþý kullandý.Klasik bakýmlarýna gitti km'den dolayý yetkili servisi gitti.

Açýkcasý oda çok sorun yaþamadý ama genel bir söylem var.Bunu'da yýkmak çok zor.

Evet genel algýyý yýkmak çok zor.

Grimlord
04-12-2018, 13:58
Tam otomatik olduðu için sýkýntýsýz, sadece diðer otomatiklere göre 1-2 litre fazla yakýyor
Mini countryman dahil ayný motor ve þanzumaný kullanýyor diye biliyorum. VTI motorlarýn kendine has güzel bir motor sesi var, filtre kiti ile acaip oluyor.

CloudGrey
04-12-2018, 14:04
problemimiz " marka " algýsý sanýyorum.
daha spesifik ele alabirsek konuyu birçok dertten arýnýrýz.

örnek vereyim ;

Benim için arabalar 2 ye ayrýlýr, önden çekerler ve arkadan itiþler.
Önden çeker arabadan konfor rahatlýk ekonomi beklerken arkadaþ itiþli arabadan güç ve zevk beklerim.
Tabi eldeki paranýn alabileceðine görede standartlar belirlenir.

ve bütcenin alacaðý mantýk çervesindenki her araba / mal mantýklýdýr.

gerisi milletin tatavasý...

mhatch
04-12-2018, 14:07
problemimiz " marka " algýsý sanýyorum.
daha spesifik ele alabirsek konuyu birçok dertten arýnýrýz.

örnek vereyim ;

Benim için arabalar 2 ye ayrýlýr, önden çekerler ve arkadan itiþler.
Önden çeker arabadan konfor rahatlýk ekonomi beklerken arkadaþ itiþli arabadan güç ve zevk beklerim.
Tabi eldeki paranýn alabileceðine görede standartlar belirlenir.

ve bütcenin alacaðý mantýk çervesindenki her araba / mal mantýklýdýr.

gerisi milletin tatavasý...

Hay aðzýný öpeyim abi ya :D

GokhanRS
04-12-2018, 14:16
https://s2-ssl.dmcdn.net/gbc7f/x1080-1pR.jpg

CloudGrey
04-12-2018, 14:18
Hay aðzýný öpeyim abi ya :D

bende bundan 1 yýl önce araba alýrken ayný þeyleri o kadar duydumki ;
51 bin tl verip 2009 otomatik megane cc aldým 35bin km'de.
Millet dedi sen delirdinmi manyakmýsýn reno alýnýrmý yok þunu alýrdýn yok bunu alýrdýn vites kopar ýþýk düþer yün kalkar vs vs vs ...

herbirine 51 bin tl bütçe verdim dedimki bana max 10 yaþýnda max 50binde üstü açýk araba bulun onu alayým,
kimse bulamadý.

Demekki benim isteklerimi karþýlayacak mal , o paraya ruhsatýnda reno megane cc yazan arabaydý.

þimdi o 50 bine megane cc mi alýnýrcýlar , 55 vereyim bana ver diyolar :D
hele bi tane sapýgým var balýkesirden ayda bir arýyor - abi satýyomusun diyo :D yok diyorum tamam diyor kapatýyor :D

mhatch
04-12-2018, 14:20
bende bundan 1 yýl önce araba alýrken ayný þeyleri o kadar duydumki ;
51 bin tl verip 2009 otomatik megane cc aldým 35bin km'de.
Millet dedi sen delirdinmi manyakmýsýn reno alýnýrmý yok þunu alýrdýn yok bunu alýrdýn vites kopar ýþýk düþer yün kalkar vs vs vs ...

herbirine 51 bin tl bütçe verdim dedimki bana max 10 yaþýnda max 50binde üstü açýk araba bulun onu alayým,
kimse bulamadý.

Demekki benim isteklerimi karþýlayacak mal , o paraya ruhsatýnda reno megane cc yazan arabaydý.

þimdi o 50 bine megane cc mi alýnýrcýlar , 55 vereyim bana ver diyolar :D
hele bi tane sapýgým var balýkesirden ayda bir arýyor - abi satýyomusun diyo :D yok diyorum tamam diyor kapatýyor :D

Hahaha :D sorun aslýnda bizim millette cins milletiz :D

WooX
04-12-2018, 16:14
Peugeot arabasýnýn 206 Gti,xs,xr,xt ve hdi sahibi oldum kullandým. Genel olarak yað bakýmý hariç herhangi bir problem yaþamadým.
Peþine 1 yýl kadar 207 1.4 hdi bindim, þarj dinamosu hariç herhangi bir problemle karþýlaþmadým.(35bin km sürdüm.)
Daha sonra 2005 model 307 1.4 hdi aldým. Herkes gibi 307 modeline çok önyargýlýydým, aldým ve keyifle kullandým, hava akýþ debimetresi bozuktu aldýðýmda onu deðiþtirdim o kadar. Sattýðým kiþiyle hala görüþürüm oda ayný þekilde sorunsuz sürmeye devam ediyor.
Þuan yaklaþýk 6 aydýr 1.6 hdi C3 sürüyorum. Bu aracýmda da Þarj dinamosu problemi hariç herhangi bir sorunla karþýlaþmadým.

KÖROÐLU
04-12-2018, 16:35
PSA grubu ve fransýzlar sanýrým biraz daha nazik oluyorlar.

1 sene twingo 1,5 sene clio sport 2 sene xsara vtr 1 sene 106 quick 1.5 senedir de c5 kullanýyorum en büyük sorun torsiyonlarýnda.

Neredeyse hepsinde torsiyon sýkýntýsý yaþadým. Clio da üretim hatalý egzantrik kasnaðý yüzünden rolanti de trigerim koptu mesela.

Twingo da manyetik kaptör yüzünden boðaziçi köprüsünün üstünde yolda kaldým :) Böyle ufak tefek hikayeler var. Her araçta da olur.

Sorunsuzluk anlamýnda japonlar iyidir 2 sene colt'a bindim sýfýr sýkýntý.

Fransýzlarý seviyoruz bu cümle "alfalarýn parçasý yok, protonun parçasý yok" gibi efsanelerden biri bana kalýrsa.

+ larý da var eksileri de var araç faný olmak gereksiz geliyor bana. Beðendiðimi alýp biniyorum en güzeli bu bence.

KÖROÐLU
04-12-2018, 16:37
*Fransýzlarý seviyoruz bu cümle /baþlýktaki tutuma ithafen/"alfalarýn parçasý yok, protonun parçasý yok" gibi efsanelerden biri bana kalýrsa.

c20let
04-12-2018, 16:41
Konunun tamamýný okudumadým ama 407 1.6 hdi sahibiyim. Aracý aldýðým fiyata bakýyorum sonra bide bana sunduklarýna bakýyorum. Çift taraflý elektirikli koltuðu olsun, diz hava yastýðý vs aklýnýza gelecek her donaným standart olarak sunulmuþ. Linea alabiliyordum bu paraya. Bence fiyatýna göre mükemmel bi araç.

Rec.O
04-12-2018, 16:47
Þöyle anlatayým þu zamana kadar 2 adet peugeot model otomobilim oldu. Birisi 106 gti, diðerisi ise partner. 106 yý partnerden sonra korkarak almýþtým. Ama çok þükür sorun yaratmadý ufak tefek þeyler harici.

Gelelim peugeta olan ufakda olsa ön yargýma ( baþkasý olsa tövbe peugeot a binmez) 3 sene boyunca bindðim 2004 model partnerdi.

1. Torsiyon mili kýrýldý olacak ya arabanýn arkasý dip düþtü aþaðýdaki gibi. ve demiri 3 ay bulamadým en son kazalý bir peugeot partnerden buldum.
https://i.hizliresim.com/ZXWjBg.jpg

2. onu yaptýk ardýndan ms beyni mi diyorlar tam hatýrlamýyorum, durduk yere su kaçýp duruyor yaðmurlu havalarda veya sudan geçtðinde o zaman 2011 yýllarý civarý, 1200 tl para verdim yaptýrdým ( silecekler kendi kendine calýsýyor araba stop etmiyordu vs )

3. arabanýn yagýný suyunu devamlý kontrol etmeme ragmen bir gün kardeþimdeyken aracýn suyu komple boþalmýþ ve conta yaktý. ( askere gitmeme 1 ay vardý )

Sýfýr motor yaptýrdým. 4 bin tl ye yakýn para harcadým. a dan z ye herþey sýfýrlandý. ama aracýn su eksiltmesi kesilmedi su full olmasýna ragmen devir daim sorun yarattý gene conta yaktý araç bi 4 bin tl daha. Ardýndan motor yapýldýkdan sonra avans ayarýna gitmiþtim, usta diþlilerine arasýna lokma düþürdü hadi buyur bi daha ( benden cýkmadý burdan yapýlan iþ ). ben askere gittim babamdayken gene ayný sorun ve tekrar bir daha motor yapýlmadan baþka bir araca motor arýzalý þekilde satýldý. ( motoru ilk baþka ustaya daha sonra peugeot servisine yaptýrdým )

3. Elektrik arýzasýný cok sýk yaþýyordum. izlenim olarak peugeot malesef suyu sevmiyor onu öðrenmiþ oldum. 106 da hava yaðmurluyken bir defa bastým, aracýn rolantisi sapýttý beyni acýp temizledik düzelmiþti. :)

Bu kadar sorun bi araba olmasýna ragmen hala peugeot seviyorum. Ama malesef benim yaþadýklarýmý yaþayanlar bir daha tövbe ediyor.

R.I.P
04-12-2018, 21:47
Yeni modellerdeki direksiyon ve gösterge paneli arasýndaki çiçeklik donanýmýný kaldýrmadýklarý sürece sahibindende dahi açýp bakmýyorum

mimarsertac
05-12-2018, 06:59
Peugeot`u cok severim.

2006 model 206`im vardi 0 alindi gecen sene sattim. 11 sene buyuk keyifle kullandik. 8 senesi bende iskence gibiydi arabaya. Bakim disinda klima radyatoru ve benim hatamdan dolayi benzin pompasi degisti. 11 yilda yapilan butun is bu. Ne el freni ile donusler, ne dere gecisi ne de off road yaparken camura batmasi kaldi. Harika arabaydi.

2002 307 otomatik. Bir tek sanzuman arizasi verdi.

2010 beeper full sorunsuz.

2006 partner full sorunsuz.

Anti
05-12-2018, 08:03
2004'te pejo 307 (1.6xt) aldýðýnda babama küsmüþtüm baþka araba mý yoktu diye, þimdi o zamandan bu yana 5. pejoyu aldýk. Sýrasýyla 307, Partner Tepee, eski 5008, yeni 3008 ve 308. Sadece 307 benzinliydi diðerleri dizel ve tepee hariç hepsi otomatik.

Yaþadýðýmýz sýkýntýlar(?);

1) 307'nin sað arka stop lambasý kronik olarak patlardý, max. 6 ay dayanmýþlýðý var :D
2) Eski 5008'in ETG þanzýmaný insaný silkeler konsolu öptürürdü,

Yeni nesil EAT þanzýmanlý modeller zaten herkesin sevgilisi olan ZF þanzýman muadili, çok hýzlý, konforlu ve saðlam.

Önyargýyla hareket etmek doðru deðil, özellikle yeni model Pejolar gerçekten çok kaliteli.

enderkinder
05-12-2018, 09:27
2013 senesinde 306 1.8XT aldým sorunsuz 5 yýl bindikten sonra artýk benzine yetiþemediðimden , 2006 model 206 1.4 dizel aldým. Torsiyon onarýmý dýþýnda bir problem yaþamadým. Epeydir araç kiralama sektöründeyim, üst segment araçlarýn inanýlmaz arýzalarýna þahit oluyorum. ZF þanzýman arýzalarý, Nox sensör arýzalarý, yakýt pompasý arýzalarý, açýlmayan sunroof'lar, kendini býrakmayan elektronik el frenleri vb gibi. Genelde yýlýn ilk yarýsýnda üretilen araçlarýn çoðunda problem oluþtuðu kanaatindeyim. Mesela 3008'ler ilk çýktýðýnda hayalet gösterge tablosu, bagaj kilitleri, ön salýncaklarý sürekli sorun çýkartýyordu ve servise davet mektuplarý ulaþýyordu garantiden deðiþim için. Sonradan düzeltmeye baþladýlar. BMW ve Mercedes vb. üst segment araçlarda da çok arýzalarla karþýlaþýyorum. Þahsen 206'dan istediðimi alýyorum. Yakýtý ekonomik, parçalarý uygun ve bulunabilirliði kolay. Ufak tefek þirin bir araç :)

Ormanci
05-12-2018, 09:35
*Fransýzlarý seviyoruz bu cümle /baþlýktaki tutuma ithafen/"alfalarýn parçasý yok, protonun parçasý yok" gibi efsanelerden biri bana kalýrsa.

Bu önyargý ile 2011de Giulietta aldýðýmda "ne yaptýn" diyenler olmuþtu. Neredeyse sýfýr sýkýntý ile 70 küsür bin km'de sattým.

Yürüyeni bilmemne dediler, yürüyenle ilgili bir defa iþlem yapýlmadý...

Parçasý hede hödö dediler, neyi nereden alacaðýný bilmek lazým. Çoðu parçasý zaten Fiat, birbiri ile uyumlu, debriyajý Doblo ile ayný, 500TL'ye alýyordunuz, falan filan... Mesela birisi anlatýyordu, park sensörü alacak, Alfa diyince parçacý 80TL diyor, Doblo diye sorunca 10 TL...

Bu anlamda da sýkýntý yaþamadým.

Herkes çok biliyor ama kimse bi halt bilmiyor, konuþuyor millet anca.
Bizdeki çoðu salak saçma önyargý bundan.

Babama Octavia aldýrýrken "ben Skoda almam" diyordu. O çapraz arka tekerlekli skoda kamyoneti söylüyordu bana... Sadece git bak arabaya, sonra konuþalým dedim. Hayran hayran geri gelip sonunda satýn almýþtý :)

Japonlar ayný þekilde, "Caponlarýn sacý ince" geyiði hala devam eder.

Hala önden çekiþli Merso'larý "Merso Alaman deðil mi ya, Alaman dediðin argadan itiþlidir" diye arka çekiþli sanan var.

Eh, onlarý da geçtik, hala 1.0 TSI "çekmez" diyenler var ya. Senin 1.6 100 beygir arabandan daha iyi gidiyor bunlar diyorum, inanamýyor adam.

Ama herkes çok bilir. Bunlara baksan Renault Megane falan almak lazým. Parçasý ucuz, yaygýn falan sanýyolar ya hala :D

Erdem K.
05-12-2018, 09:51
forumda ne çok pejocu varmýþ :)
Berkay henüz topici görmemiþ sanýrým, sayfalarca yazabilir :)

307 benzinli, 308 hdi, 407 hdi, 308 cc sahibi biri olarak Peugeot markasýnýn fiyatýna göre sunduðu donanýmýný ve motorunu (308cc hariç) çok beðendiðimi söyleyebilirim...

CloudGrey
05-12-2018, 09:55
Bu önyargý ile 2011de Giulietta aldýðýmda "ne yaptýn" diyenler olmuþtu. Neredeyse sýfýr sýkýntý ile 70 küsür bin km'de sattým.

Yürüyeni bilmemne dediler, yürüyenle ilgili bir defa iþlem yapýlmadý...

Bu memleketi,insanlarý, toplumu 15 yýl önce reklamda anlattýlar ama kimse anlamýmýþtý :D

https://www.youtube.com/watch?v=SxIac4HkFl0

KÖROÐLU
05-12-2018, 09:58
....... :D

bu forumda da var benzeri arkadaþlar, otomatik þanzýmanlarý yok selam verdirir, yok arkadan tekme attý sanarsýn vs gibi dehþetle okuduðum yorumlar var.

Yarý otomatik'in zaten saf konfor sunduðunu iddia eden üretici yok. Bu bilinçle alýnýrsa ve çok basit bir kullaným trik'i ile gayet keyifli binilir.

1 seneden fazla c4 kullandým yarý otomatik ne selam verdim ne teravih kýldým, vites geçiþ anýnda hafif pedaldan çek ayaðýný gitsin.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak çok meþhur. Geçen serviste arka tampon boyandý usta diyor ki neden aldýn bunu (c5 için)

aldýðým rakamý söyledim bu rakama daha iyisi var mý dedim ? yok dedi. O zaman neden almayayým dedim ? Ses yok.

ilaným var satýlýkta aðzýna kadar dolu arabaya 35 istiyorum adam gidip o paraya 2000 model civic alýyor, 2004 model tok kapý sesli polo alýyor :)

yarýn yine alacak olsam, f/p olarak ayný aracý alýrým.net

Eworen
05-12-2018, 10:05
Fiyat/fayda oranlarý her daim en yüksek seviyede olmuþtur
Son dönemlerde kendini çok geliþtirmiþ durumda özellikle kalite konusunda çok ciddi atýlým söz konusu
Senelerdir yürüyen aksamlarýnda zayýflýk vardýr hep ama bunlarda kalmadý
Zaten son nesil araçlarýna bakýnca ( 3008-5008-508 vb.) selefindeki bir çok araca soðuk ter döktürür
Sýçrama aþamalarý harika almanlar gibi daha stabil gitmiyorlar daha cesurlar

marikan
05-12-2018, 10:24
Ýki sene arkadaþýn 207 aracýný kullandým. Kaputu açýp suyuna bile bakýlmadý. Ama motordan yana sorun yaþamadý.
Bir kere þanzýman kitledi. Okulda kaldýk, çekici ile getirdik sanayiye :)
Ama genel olarak kalite çok düþük bence 207’de. Araç 60.000km’deydi ama ne bileyim aþýrý yýpranmýþ duruyordu içi.
Bir de korna çaldýðýmda sanki korna aracýn içinde çalýyordu :)
Kendi aracýmdan kaynaklý heralde. Ben korna çaldýðýmda kendim bile zor duyuyorum Passat’ta.

serkanOC
05-12-2018, 10:27
herkes kendine gore yasadiklarini paylasmis.. bence birazda nereden baktiginizla alakali.. sikintı cikartmayan marka var mi ? vardir heralde bentley falan cikarmaz bence :)

hakikaten parasinin ederi bir araba.. ama bizim memlekette adama dsg sikinti diyosun sana kufur ediyo.. dolayisi ile cok tartismamak lazim.. anlamasi zor durumlar..

ben 3-5 ay gibi kisa sureli binip satiyorum.. genelde binmedigim markalari modelleri tercih eder oldum artik.. sahsi tecrubem pejo nun digerlerine nazaran daha sorunlu bir marka oldugu yonunde.. ozellikle eski modeller de sanziman arizasini bizzat yasadim, yaklasik 200k km (106 gti, 406 sedan, partner) pejo tecrubem oldu..

ben bmw severim.. istedikten sonra bmw yi bile gomerim.. dolayisiyla markayi kotulemek yerine sanziman kronigi oldugunu kabul etmek lazım pejo da diye dusunuyorum.. 3-5 sene satmadan binecek olsam, tercihim pejo olmazdi..sebebi de sikinti cikartma ihtimali daha dusuk olan markalar var..

-ER-
05-12-2018, 10:32
-ER- eðer bu gerçekse yer yerinden oynar :D

-ER- Saygýlar abicim :D

Ne o yaa mevzuyu anlamadým galiba baþtan sona mý okumam lazým ?

mhatch
05-12-2018, 10:35
Ne o yaa mevzuyu anlamadým galiba baþtan sona mý okumam lazým ?

Konu pejoya laf etmeleri abi kýsaca :D Senin bu konuya geleceðini düþünerek o 306 gti'ný görerek saygýlar dedim bende :D

-ER-
05-12-2018, 10:55
mhatch Senin mesajýný okudum sadece;

Peugeot sorunlu arabamýdýr bence deðildir sorunlu kullanýcýlarla ucuz iþliklere maruz kalandýr.
Citroen de ayný þekilde , þöyle bi dönem atlattý Peugeot SAGEM ve MAGNETTÝ MARETLLÝ iþletim sistemli yada elektronik malzemeli dönemi olmuþtu 90lar da 2000ler biraz sorunlu geçti. Narindi yabancý müdaheleri sevmeyen bi elektrik elektronik yapýsý vardý. Ufak tefek saçma Koltuk hareketinde bile airbag ikazý yakýyordu.
Tesisatýný saçma ssapan þeyler baðladýðýnda alakasýz yerlerden arýzalar veriyordu ki buda bence gayet normal. Eskisi için konuþuyorum, yok xenon taktým kadranlar sapýttý,farlarý yakýnca klima çalýþmýyor. Sunroof açarken teypte parazit falan bu gibiiþler saçmasapanelektrikçilerden kaynaklý iþler stok binen ve yetkili servisdemiyorum ama PSA nýn huyusnu suyunu bilen elektrikçilerle halledilse böyle iþler baþlarýna gelmez.
Ustalýk hatasýný markaya lanse etmek bence saçma.
2 adet 306 Gti'ým oldu biri 98 birisi 2001
98 model tesisat yapýlmýþ sökülmüþ, kaza yapmýþ iþlem görmüþ sökülmüþ takýlmýþ bir araçtý, konsol söküllmüþ bir mid takým takýlmýþ sökülmüþ ama sonrasýnda güzel ustalara denk gelmiþ ki elektrik elektronik arýzasý yaþatmadý.
Ýnsanlar þikayet ederken ben bana saydýklarý þikayetleri neredeyse yaþamadým.
O2 sensörü ayda bir bozuyorlar mekatronik olarak bir arýza ne neyi tetikliyor anllamýyorum.
Sibop yakalýyýp duruyor diyo sente kaçýk diyor vs vs
Abuk subuk saçma iþler 306 Gti için konuþuyorum DS3'ümde bir sorun yaþamadým sadece yazýlým yaptýðýktan sonra elektrovana arýzalarý yaþadým baþkada bir sorun yaþamadým.

Genel kaný çok deðiþik;
Baþýmdan geçen bir konuþma arkadaþým diyor Peugeot sorunlu araba babasý da oradan evet-evet sorunlu vs olm niye aldýn falan konuþuyor
Dedim abi senin kaç tane peugeot'un oldu.
cevap: hiç olmadý 2.sorum abi araban ne cevap linea
Baþka sorum yok abi mko ne diyorsun sen ya kasjdhasjkdhsa
içimden tabi
Lan hiç Peugeot a binmemiþ gelmiþ bana aðýz yapýyor.
Gerçekten kimi kitle ama sorun yaþamýþ ve sservislerin sorun çözme tarzýndan madurda olmuþlardýr sanki VAG GM veya diðer gruplarda yaþanmýyor mu tabiki yaþanýyor ama servis veya distribtör yaklaþýmýda insaný markadan soðutuyor yada sevdiriyor.

Neyse çok yazdým

atituti
05-12-2018, 11:44
1. alfa romeo 2. peugeot sorunlu kliþesi bu ulkeden silinemez malesef kara cahil halk sebebiyle. hic bir araba sorunlu degildir ; sorunlu olan ustalar ve kullanan kiþidir.ben bu zamana kadar peugeotta hic sorun yaþamadim. 406 nin sunroof borusu tarafindan su alip beyin gitti , sol diregi bi actik adam diregin icine cam kopugu sýkmýþ borudaki patlagý çatlagý gizlemek icin.ulan boru 10 lira , kara cahil biri olsam derimki aaaaaaaaaa pöjö sorunlu.yok oyle birsey , fukara zihniyetli karbüratör beyinli kullanici ve ustalardadir sorun.bi arkadastan duymustum arabasini servise goturdugunde alfasýna çýkma motor yaði arayan adam varmýþ.daha ne olsun.

mhatch
05-12-2018, 11:48
mhatch Senin mesajýný okudum sadece;

Peugeot sorunlu arabamýdýr bence deðildir sorunlu kullanýcýlarla ucuz iþliklere maruz kalandýr.
Citroen de ayný þekilde , þöyle bi dönem atlattý Peugeot SAGEM ve MAGNETTÝ MARETLLÝ iþletim sistemli yada elektronik malzemeli dönemi olmuþtu 90lar da 2000ler biraz sorunlu geçti. Narindi yabancý müdaheleri sevmeyen bi elektrik elektronik yapýsý vardý. Ufak tefek saçma Koltuk hareketinde bile airbag ikazý yakýyordu.
Tesisatýný saçma ssapan þeyler baðladýðýnda alakasýz yerlerden arýzalar veriyordu ki buda bence gayet normal. Eskisi için konuþuyorum, yok xenon taktým kadranlar sapýttý,farlarý yakýnca klima çalýþmýyor. Sunroof açarken teypte parazit falan bu gibiiþler saçmasapanelektrikçilerden kaynaklý iþler stok binen ve yetkili servisdemiyorum ama PSA nýn huyusnu suyunu bilen elektrikçilerle halledilse böyle iþler baþlarýna gelmez.
Ustalýk hatasýný markaya lanse etmek bence saçma.
2 adet 306 Gti'ým oldu biri 98 birisi 2001
98 model tesisat yapýlmýþ sökülmüþ, kaza yapmýþ iþlem görmüþ sökülmüþ takýlmýþ bir araçtý, konsol söküllmüþ bir mid takým takýlmýþ sökülmüþ ama sonrasýnda güzel ustalara denk gelmiþ ki elektrik elektronik arýzasý yaþatmadý.
Ýnsanlar þikayet ederken ben bana saydýklarý þikayetleri neredeyse yaþamadým.
O2 sensörü ayda bir bozuyorlar mekatronik olarak bir arýza ne neyi tetikliyor anllamýyorum.
Sibop yakalýyýp duruyor diyo sente kaçýk diyor vs vs
Abuk subuk saçma iþler 306 Gti için konuþuyorum DS3'ümde bir sorun yaþamadým sadece yazýlým yaptýðýktan sonra elektrovana arýzalarý yaþadým baþkada bir sorun yaþamadým.

Genel kaný çok deðiþik;
Baþýmdan geçen bir konuþma arkadaþým diyor Peugeot sorunlu araba babasý da oradan evet-evet sorunlu vs olm niye aldýn falan konuþuyor
Dedim abi senin kaç tane peugeot'un oldu.
cevap: hiç olmadý 2.sorum abi araban ne cevap linea
Baþka sorum yok abi mko ne diyorsun sen ya kasjdhasjkdhsa
içimden tabi
Lan hiç Peugeot a binmemiþ gelmiþ bana aðýz yapýyor.
Gerçekten kimi kitle ama sorun yaþamýþ ve sservislerin sorun çözme tarzýndan madurda olmuþlardýr sanki VAG GM veya diðer gruplarda yaþanmýyor mu tabiki yaþanýyor ama servis veya distribtör yaklaþýmýda insaný markadan soðutuyor yada sevdiriyor.

Neyse çok yazdým

Yaz abi yaz dök içini öðüt deðerinde yazdýklarýn. :) Maalesef böyle abi ben konuyu açmadan önce bu kadar peugeot kullanan insan olduðunu düþünmüyordum açýkçasý forumda. Þaþýrdým doðrusu.

mhatch
05-12-2018, 11:49
1. alfa romeo 2. peugeot sorunlu kliþesi bu ulkeden silinemez malesef kara cahil halk sebebiyle. hic bir araba sorunlu degildir ; sorunlu olan ustalar ve kullanan kiþidir.ben bu zamana kadar peugeotta hic sorun yaþamadim. 406 nin sunroof borusu tarafindan su alip beyin gitti , sol diregi bi actik adam diregin icine cam kopugu sýkmýþ borudaki patlagý çatlagý gizlemek icin.ulan boru 10 lira , kara cahil biri olsam derimki aaaaaaaaaa pöjö sorunlu.yok oyle birsey , fukara zihniyetli karbüratör beyinli kullanici ve ustalardadir sorun.bi arkadastan duymustum arabasini servise goturdugunde alfasýna çýkma motor yaði arayan adam varmýþ.daha ne olsun.

Yok artýk çýkma motor yaðý mý :D

Schumi
05-12-2018, 12:44
Size eli sopalý bir Peugeot'cu lazým aslýnda kafaya vura vura sorunlu olmadýðýný öðretecek ama. Birgün herkes Peugeot'cu olacak ULAN.

Þaka þaka. :D Þirket ortaklarýmla aldýðýmýz ilk Broadway harici hep Peugeot sahibi oldum. Arada bir tane yancý VAG Caddy 1.6 TDI aldým 10 ay kadar. Plastik su devirdaimi patlattý kronikmiþ, yerine metal olaný takýldý. :)

Amma velakin yalan yok 307 ler yüzünden söylediðim bir laf vardý. Peugeot'un spor modellerini hothatch lerini alýrým ama binek modellerini asla almam diyordum. Ama sonu 7 ile biten modeller sonlandýrýlýp 8 li modeller çýktýðýndan beri (208,308,508 gibi) bu fikrim deðiþti. Velhasýl 8 yýl coiloverlý camber kitli 206RC'den sonra Caddy'in yüksek tavanlý hali hoþuma gitmedi deðil. Hemen 2016 yýlýnda sýfýr Peugeot 2008 Crossover aldým. Test sürüþünü yarý otomatik þanzýmanlý versiyon ile yaptým. Ve söylediðim þuydu satýþçýya. "Bedava verseler almam bu þanzýman ile". Nitekim düz vites aldým 2.5 yýlda 57.000 KM yaptým. Garanti bitmesine yakýn kronik ön amortisörler deðiþti ücretsiz. Bir kerede silecek rölesi bozuldu garantiden deðiþti ama onda benim hatam var sanýrým. Yakýt ve konfordan çok memnun halde daha büyüðüne geçmek için 10 gün önce takasa verip sýfýr 3008 SUV aldým. Tam otomatik þanzýman ve oldukça dolu bir araç, þuan gayet memnunum. Audi ÖTV kampanyasý ile 183.000 TL'ye Audi Q3 1.4 TSI veriyordu. Ama sadece logoya para verip boþ araba almadým tabiki biraz daha üstüne dizel ve dolu araç aldým. Halihazýrda 10'uncu yýlýndaki 206RC, 106 GTI (proje aracý) ve 3008 SUV ile 3 tane Peugeot ve 1 tanede projelik Citroen AX GTI ile Fransýz otomobillerine karþý tutumumu belli etmiþimdir sanýrým.

Bence Peugeot lar oldukça saðlam araçlar. Bu kadar iþkencelere raðmen halen daha sokaklarda yürüyorlar. Fiyatlarý ucuz olduðu için ikinci el alanlar sanayide en olmadýk merdiven altý yerlerde kurcalatýyor. Sorun çýkarmalarýna raðmen yürüyorlar. Her markanýn bazý uzak durulmasý gereken motor / þanzýman / kasa / modelleri vardýr. Mercedes konularýnda bile W bilmemkaç modellerden uzak dur. Þu motor olaný alma diyorlar. Ama marka Peugeot olunca komple alýnmaz. :) Ýki yüzlü bir milletiz napalým. :)

ahmetgurlek
05-12-2018, 14:12
Ýki sene arkadaþýn 207 aracýný kullandým. Kaputu açýp suyuna bile bakýlmadý. Ama motordan yana sorun yaþamadý.
Bir kere þanzýman kitledi. Okulda kaldýk, çekici ile getirdik sanayiye :)
Ama genel olarak kalite çok düþük bence 207’de. Araç 60.000km’deydi ama ne bileyim aþýrý yýpranmýþ duruyordu içi.
Bir de korna çaldýðýmda sanki korna aracýn içinde çalýyordu :)
Kendi aracýmdan kaynaklý heralde. Ben korna çaldýðýmda kendim bile zor duyuyorum Passat’ta.

benim eþim de 6 sene kullandý 207, sahip olduðumuz en kötü arabaydý. ihtiyacýmýz olduðu için, deðiþtirme imkanýmýz olmadýðý için çaresizlikten kullanmak zorunda kaldýk. þeklen otomatik gibi duran þanzýmaný hiç deðilse 5 kere falan kitlendi, ayrýca beyni 2 veya 3 kere deðiþti. sayýsýz defa yolda kaldýk. iç mekan kalitesi bana göre 3. sýnýf. direksiyon pimini gizleme gereði bile duymamýþlar, öyle açýkta duruyor, paspasa falan sürtüyor çevirdikçe.

aracýn iyi yanlarý tipinin güzel olmasý, fiyatýnýn çok uygun olmasý, aþaðý yukarý aradýðýnýz tüm özelliklerin standart olarak ve uygun fiyata sunulmasý, tüketiminin çok düþük olmasý. bu yüzden kadýnlar tarafýndan çok tercih ediliyor. yoksa araba kültürü olan bir insanýn tercih edeceði bir raç deðil bana göre

Birkan61
05-12-2018, 20:19
160km süratle bariyerlere çarpýþým ve burnumun kanamadan indiði aracýmdý 406 :) Her kuruþu helali hoþ olsun

http://i.hizliresim.com/9gr2qN.jpg

http://i.hizliresim.com/g2YZVO.jpg

http://i.hizliresim.com/PnaP6O.jpg

Arabayý hurdaya verdikten sonra biraz daha açýk renklisini aldým :D

Sahip olduðum araçlar içinde en keyif aldýðým araçtan biridir

Þuan piyasasý biraz arttý ama vakti zamanýnda ikisinede maksimum ödediðim para 19.300 TL'idi. Maviyi 27.000'e satmýþ olsamda :D

http://i.hizliresim.com/6rv5yE.jpg

http://i.hizliresim.com/1NZLJA.jpg

220T
05-12-2018, 20:26
13 yýldýr Xsara 2 sahibiyim,söyleyeceklerim bu kadar. :)

denizhandinc
05-12-2018, 21:06
160km süratle bariyerlere çarpýþým ve burnumun kanamadan indiði aracýmdý 406 :) Her kuruþu helali hoþ olsun

Þuan piyasasý biraz arttý ama vakti zamanýnda ikisinede maksimum ödediðim para 19.300 TL'idi. Maviyi 27.000'e satmýþ olsamda :D

Taxi izledigimden beri severim bu kasayý :D

mhatch
05-12-2018, 21:13

Abi çok geçmiþ olsun büyük bir kaza atlatmýþsýnýz iyi bari biþey olmadan. Þu an kullandýðýnýz aracýnýz nedir ?

13 yýldýr Xsara 2 sahibiyim,söyleyeceklerim bu kadar. :)

Maþallah Abi :D

Birkan61
05-12-2018, 22:31
Taxi izledigimden beri severim bu kasayý :D

Etkisinde kalmýþ olmalýyým bende, arada halen ilanlarý incelemiyor deðilim :D

Abi çok geçmiþ olsun büyük bir kaza atlatmýþsýnýz iyi bari biþey olmadan. Þu an kullandýðýnýz aracýnýz nedir ?

Eyvallah kardeþim benim aynen öyle, Allah kimsenin baþýna vermesin. Þuan biraz komik olacak ama 2004 Transporter 2.5 TDI :D 174'lük

406'dan sonra, E46 3.18i, Citroen C5 dizel, tam 3 adet E39 5.20i kullandým

MARJINAL_SUFI
06-12-2018, 03:56
oldu olasý hep bmw vardý.. 3 yýl olacak 206 gtý kullanýyoruz .. ailenin üyesi gibi oldu :)
bmw lere harcadýðým onca paralardan sonra : 206 gtý kesinlikle sorunsuz bir araba diyebilirim
3 yýlda boyunca aracý alýrken yaptýrdýðým torsiyonu saymazsak ( zira onun maliyetini düþmüþtük ):
bir kere debriyaj halatý.. bir kez bobin rölesi.. bir kez radyatör alt hortumu deðiþtirdim
bir ara kendi, kendine sinyal veriyordu düzeldi.. :)
þunuda belirteyim: e36 e46 3.20 3.25 3.28 3.30 da kýyasa dahil olmak üzre diyebilirim ki ben alt devirleri böyle verimli bir araba hiç kullanmadým :)
her ne kadar adý gtý olan bir arabanýn üst deðil altlarýnýn dolu dolu olmasý traji komik olsada :)) resmen turbo þarj dizel gibi
birde inanmasý güç gelebilir sakin sürüþlerde 6 litre lpg ile 90 - 95 km yapabilmeside cabasý..

taytay
06-12-2018, 06:01
Psa grubu candýr millet ne kadar kötülese de ben o kadar çok seviyorum özellikle citroen'i çok severim beni tanýyanlarda iyi bilir zaten ne kadar süredir sahibi olduðumu.
Anlayan ustasýna götürdükten sonra sorun çýkartacak arabalar deðiller ben yýllardýr ufak tefek þeyler dýþýnda sorun yaþamadým, Türkiye þartlarýnda psa grubu fiyat performans arabasý.
Daha yeni citroen aracýmý sattým yine citroen alacaðým nasipse :)

naci
06-12-2018, 07:58
99 astra hb den sonra 1 ay içinde 2 tane 406 aldýk arkadaþýmla ben, arkadaþýmýn ki boyalý 2003 model benimki az boyalý 2000 model di. Ama benim araç iyi bakýlmamýþ olsa gerek sürekli sorun çýkarýyordu, üstelik sadece hafta sonu ve acil durumlar da kullanýyordum. Arkadaþýmýn ki ise sürekli yollarda olduðu halde hiç sorun çýkarmadý. Her þeye raðmen 406 nýn konforu gidiþi hele 200 km üstünde ki yol tutuþu mükemmeldi. Ýmkaným olsa yeni model pejo almaktan çekinmem.

Ahmetfikri
06-12-2018, 08:36
dün akþam iþten çýktým kontaðý çevirdim o iðrenç uyarý sesi ve ekranda bir yazý çýktý yazýyý göremedim tekrar kontak yaptým direction indicators faulty yazýyor aklýma direk bu konu geldi az daha 2 liralýk ampül için bende aððbi pejo sorunlu araba alýnmaz moduna giriyordum :D

BARR
06-12-2018, 08:41
Pejo benim için Berkay Koçero'dur.
B.Koçer

mhatch
06-12-2018, 08:51
dün akþam iþten çýktým kontaðý çevirdim o iðrenç uyarý sesi ve ekranda bir yazý çýktý yazýyý göremedim tekrar kontak yaptým direction indicators faulty yazýyor aklýma direk bu konu geldi az daha 2 liralýk ampül için bende aððbi pejo sorunlu araba alýnmaz moduna giriyordum :D

Çok sorun çýkarýyor yauv

-Murat Özcan-
06-12-2018, 10:34
Benim arkadaþým da vardý 207 1.4 Dizel yýlmýþtý çocuk arabadan.

Sürekli ývýr zývýr þeyler çýkýyordu. Sonrasýn da büyük turbo arýzasý verdi.

Zararýna sattý tövbe dedi bir daha alýrsam..

meganes
06-12-2018, 10:52
o bir fransýz bir þeyi sökmek için 10 þeyi sökmen gereken araç hep japon kullandým sevmem fransýzlarýn berbat iþçiliðini

atituti
06-12-2018, 15:10

senin arabaya hastayim manisanýn gülü :)

GEB
06-12-2018, 16:10
Millet bakımsız, hastalıklı arabayı alıyor sonra b*k atıp izi kalıyor :) Bu her marka için geçerli problemsiz araç yok ama maalesef Peugeot için biraz fazla söylem var. 7 Yıldır kullanmasam inanırdım da durum öyle anlattıkları gibi değil :no: Ya da ben temiz bakıp, iyi araştırıp düzgün insanlardan almışım... 2011 yılında 206 ile Fransız'a adım attım, attığım gibi de kaldı senelerdir :o

İlk 206'ıma 2 sene bindim 50 binde aldım, tek yaşadığım problem lpg taktırdığımda ibrenin düşmesi sonucu benzin almamaktan, benzin pompasını yakmak oldu. Onunda çözümünü yarım deponun üzerinde tutmakmış benzini. Pıtır pıtır bindim 30-35K km kadar.

İkinci 206'ım dizeldi 160 binler de aldım 190'larda sattım. Keyfi dışında bir şey harcamadım. Yaşadığım ekstrem problem kalorifer peteğinin patlaması oldu. Şubat ayıydı, bir sabah bir baktım gaz pedalının altı ıslak antifriz akmış. Kalorifer peteği değişimiyle bitti o zamanın parasıyla 150 lira ödemiştim. Başka markaları bilmiyorum da Peugeot'larda bu durum biraz fazla rastlanıyor ama maliyetli, markadan soğumaya sebep verecek problem değil. Arabanın 12 yaşında olmasını düşününce pekte sorun etmiyor insan.

Üçüncü ve en çok keyif aldığım aracım 307 idi. 1.6 HDi 110 binler de aldım 2. sahibinden 40'binden beri yazılımlı olan motor, ben aldıktan sonra bir kaç ufak dokunuş ve yeniden yazdırma sonrası hiç bir problem yaşamadan 130 binde sattım. 5-6 ay sonra geri almak istedim satmadı. Halen sorunsuz kullanıyor.

Dördüncü ve beşinci araçlarım 308 1.6 HDi. İlk 308'imi ucuza aldım 180 bindeydi. Aracın 1-2 parçasında kaporta masrafı vardı, sahibi ben motora bakarım kaporta önemli değil benim için diyordu araba bi geldi motor suyu yok araçta devirdaim'den kaçırıyor. Neyse aldık triger, devirdaim, arka patlak amortisörler falan derken bakımını yaptıktan araba çiçek gibi oldu. Abartmıyorum 4-5 kuruş yakıtı düşmüştü bakımdan sonra. 185 binler de sattım şuan kullandığım 308'e biniyorum halen..

Kıssadan hisse özet geçecek olursak bir kere de vay anasını diyerek sanayiye gitmedim, bir kere lanet etmedim bindiğim arabaya. Olabildiğince düzgün araç aldım ve düzgün, işi bilen ustaya emanet ettim.

Ama benim de çevremde vardı 307'si olup lanet eden. Sebep piyasasından ucuz araç, soldan kazalı ve düzgün toplanmamasından ötürü beyne su alması 1 beyin değişimi 1 beyin tamiri sonrası satarak kurtuldu. Ne kadar ekmek o kadar köfte diyebiliriz buna da.

GEB
06-12-2018, 16:13
Millet bakımsız, hastalıklı arabayı alıyor sonra b*k atıp izi kalıyor :) Bu her marka için geçerli problemsiz araç yok ama maalesef Peugeot için biraz fazla söylem var. 7 Yıldır kullanmasam inanırdım da durum öyle anlattıkları gibi değil :no: Ya da ben temiz bakıp, iyi araştırıp düzgün insanlardan almışım... 2011 yılında 206 ile Fransız'a adım attım, attığım gibi de kaldı senelerdir :o

İlk 206'ıma 2 sene bindim 50 binde aldım, tek yaşadığım problem lpg taktırdığımda ibrenin düşmesi sonucu benzin almamaktan, benzin pompasını yakmak oldu. Onunda çözümünü yarım deponun üzerinde tutmakmış benzini. Pıtır pıtır bindim 30-35K km kadar.

İkinci 206'ım dizeldi 160 binler de aldım 190'larda sattım. Keyfi dışında bir şey harcamadım. Yaşadığım ekstrem problem kalorifer peteğinin patlaması oldu. Şubat ayıydı, bir sabah bir baktım gaz pedalının altı ıslak antifriz akmış. Kalorifer peteği değişimiyle bitti o zamanın parasıyla 150 lira ödemiştim. Başka markaları bilmiyorum da Peugeot'larda bu durum biraz fazla rastlanıyor ama maliyetli, markadan soğumaya sebep verecek problem değil. Arabanın 12 yaşında olmasını düşününce pekte sorun etmiyor insan.

Üçüncü ve en çok keyif aldığım aracım 307 idi. 1.6 HDi 110 binler de aldım 2. sahibinden 40'binden beri yazılımlı olan motor, ben aldıktan sonra bir kaç ufak dokunuş ve yeniden yazdırma sonrası hiç bir problem yaşamadan 130 binde sattım. 5-6 ay sonra geri almak istedim satmadı. Halen sorunsuz kullanıyor.

Dördüncü ve beşinci araçlarım 308 1.6 HDi. İlk 308'imi ucuza aldım 180 bindeydi. Aracın 1-2 parçasında kaporta masrafı vardı, sahibi ben motora bakarım kaporta önemli değil benim için diyordu araba bi geldi motor suyu yok araçta devirdaim'den kaçırıyor. Neyse aldık triger, devirdaim, arka patlak amortisörler falan derken bakımını yaptıktan araba çiçek gibi oldu. Abartmıyorum 4-5 kuruş yakıtı düşmüştü bakımdan sonra. 185 binler de sattım şuan kullandığım 308'e biniyorum halen..

Kıssadan hisse özet geçecek olursak bir kere de vay anasını diyerek sanayiye gitmedim, bir kere lanet etmedim bindiğim arabaya. Olabildiğince düzgün araç aldım ve düzgün, işi bilen ustaya emanet ettim.

Ama benim de çevremde vardı 307'si olup lanet eden. Sebep piyasasından ucuz araç, soldan kazalı ve düzgün toplanmamasından ötürü beyne su alması 1 beyin değişimi 1 beyin tamiri sonrası satarak kurtuldu. Ne kadar ekmek o kadar köfte diyebiliriz buna da.

Yazý karakterlerinde sorun olmuþ.

Millet bakýmsýz, hastalýklý arabayý alýyor sonra b*k atýp izi kalýyor :) Bu her marka için geçerli problemsiz araç yok ama maalesef Peugeot için biraz fazla söylem var. 7 Yýldýr kullanmasam inanýrdým da durum öyle anlattýklarý gibi deðil :no: Ya da ben temiz bakýp, iyi araþtýrýp düzgün insanlardan almýþým... 2011 yýlýnda 206 ile Fransýz'a adým attým, attýðým gibi de kaldý senelerdir :o

Ýlk 206'ýma 2 sene bindim 50 binde aldým, tek yaþadýðým problem lpg taktýrdýðýmda ibrenin düþmesi sonucu benzin almamaktan, benzin pompasýný yakmak oldu. Onunda çözümünü yarým deponun üzerinde tutmakmýþ benzini. Pýtýr pýtýr bindim 30-35K km kadar.

Ýkinci 206'ým dizeldi 160 binler de aldým 190'larda sattým. Keyfi dýþýnda bir þey harcamadým. Yaþadýðým ekstrem problem kalorifer peteðinin patlamasý oldu. Þubat ayýydý, bir sabah bir baktým gaz pedalýnýn altý ýslak antifriz akmýþ. Kalorifer peteði deðiþimiyle bitti o zamanýn parasýyla 150 lira ödemiþtim. Baþka markalarý bilmiyorum da Peugeot'larda bu durum biraz fazla rastlanýyor ama maliyetli, markadan soðumaya sebep verecek problem deðil. Arabanýn 12 yaþýnda olmasýný düþününce pekte sorun etmiyor insan.

Üçüncü ve en çok keyif aldýðým aracým 307 idi. 1.6 HDi 110 binler de aldým 2. sahibinden 40'binden beri yazýlýmlý olan motor, ben aldýktan sonra bir kaç ufak dokunuþ ve yeniden yazdýrma sonrasý hiç bir problem yaþamadan 130 binde sattým. 5-6 ay sonra geri almak istedim satmadý. Halen sorunsuz kullanýyor.

Dördüncü ve beþinci araçlarým 308 1.6 HDi. Ýlk 308'imi ucuza aldým 180 bindeydi. Aracýn 1-2 parçasýnda kaporta masrafý vardý, sahibi ben motora bakarým kaporta önemli deðil benim için diyordu araba bi geldi motor suyu yok araçta devirdaim'den kaçýrýyor. Neyse aldýk triger, devirdaim, arka patlak amortisörler falan derken bakýmýný yaptýktan araba çiçek gibi oldu. Abartmýyorum 4-5 kuruþ yakýtý düþmüþtü bakýmdan sonra. 185 binler de sattým þuan kullandýðým 308'e biniyorum halen..

Kýssadan hisse özet geçecek olursak bir kere de vay anasýný diyerek sanayiye gitmedim, bir kere lanet etmedim bindiðim arabaya. Olabildiðince düzgün araç aldým ve düzgün, iþi bilen ustaya emanet ettim.

Ama benim de çevremde vardý 307'si olup lanet eden. Sebep piyasasýndan ucuz araç, soldan kazalý ve düzgün toplanmamasýndan ötürü beyne su almasý 1 beyin deðiþimi 1 beyin tamiri sonrasý satarak kurtuldu. Ne kadar ekmek o kadar köfte diyebiliriz buna da.

akay
08-12-2018, 07:07
peugeot piþmalýktýr :) 2014 da 95k de aldým 307 xt. aldýðýmda triger deðiþmiþti ve bakýmlarý otomatik þanzuman dahil yapýlmýþtý. antalyaya tayinim çýktý ve þu kadarýný söyleyim benim antalya da taksiye bindiðimden çok çekiciye bindi araba :) marþ motoru gitti saklýkentte 5 saat mahsur kaldým, çekiciyle indim. . immo bozuldu evden çýkamadým araba çekiciyle gitti. alternatör gitti meþhur antipollition fault verdi, otomatik þanzuman automatic gear fault verdi bakýma girdi. bobinler gitti. yetmedi benzin pompasý gitti. lpg sistemi ben ne duruyorum dedi o da gitti yeni sistem kuruldu. alt takým süspansiyonlar falan bunlar sarf malzemeleri onlarý saymýyorum. bi ara sudan etkilendi sanýrým arka park sensörü gitti. beyni yanmýþ yenisi 800 dedi eyv dedim kalsýn.. bu arada yaklaþýk 70k km yaptýðým için triger set deðiþti. kaput açýlýnca dediler motor takozu da kýrýlmýþ. o bu derken 1500 tl öpücük.. haa arabayý seviyormuyum, evet amk neden çünkü bu araba 30k 35k arasýnda. ve ben bu dolulukta araba alayým desem sýfýrý 120k den baþlar. ehh deðiþmesi gereken herþeyi deðiþtirdim seve seve biniyorum.. bu arada, peugeot piþmanlýktýr demiþmiydim :)

VW6R
08-12-2018, 19:19
2 sene önce hanýma 2013 model 208 aldým. Yakýt ve donaným olarak çok memnunuz. Kaporta saðlamlýðý olarak çok vasat ayrýca dokunmatik ekran çok güneþ ýþýðýna maruz kaldýðýnda kendini korumaya alýyor kapanýyor,akü kutup baþýný sökmezsen bir daha açýlmýyor.

Alýrken ailem çok karþý çýkmýþtý piþman olursun elinde patlar vwden sonra binilmez felan diye. Tam tersi her depoyu fulledigimde iyi ki almýþým bunu diyorum

.::EmrE::.
08-12-2018, 19:46
Peugeot nasýldýr bilemem, hiç sahip olmadým ancak 3008'in kokpiti hayatýmda gördüðüm en güzel kokpit tasarýmlarýndan biri.

mhatch
08-12-2018, 20:35
2 sene önce hanýma 2013 model 208 aldým. Yakýt ve donaným olarak çok memnunuz. Kaporta saðlamlýðý olarak çok vasat ayrýca dokunmatik ekran çok güneþ ýþýðýna maruz kaldýðýnda kendini korumaya alýyor kapanýyor,akü kutup baþýný sökmezsen bir daha açýlmýyor.

Alýrken ailem çok karþý çýkmýþtý piþman olursun elinde patlar vwden sonra binilmez felan diye. Tam tersi her depoyu fulledigimde iyi ki almýþým bunu diyorum

Almandan peugeot gerçi yeni modele geçmiþsiniz ama en çok ne farketti iki araç arasýnda yakýt tüketim konfor parça ücreti falan detaylýca

VW6R
08-12-2018, 20:56
Almandan peugeot gerçi yeni modele geçmiþsiniz ama en çok ne farketti iki araç arasýnda yakýt tüketim konfor parça ücreti falan detaylýca

Polo ile kýyasladýðým zaman malzeme kalitesi, konfor, saðlamlýk ve sürüþ keyfi olarak hissedilir fark var. ( 4 sýfýr polo alýp en fazla 15k km de sattýðým için de öyle gelmiþ olabilir neticede pejoyu 50k km aldým.)

Donaným olarak polodan çok daha dolu ( Dokunmatik ekran teyip, katlanýr ayna,hýz sabitleyici,mercek & led far gibi )

LPG de km de 20-25 krs arasý yakýyor bu deðer Polo da imkansýzdý ( 2 Poloya da alýr almaz LPG baðlatmýþtým )

Pejoyu Sanayi de bakýma sokuyorum parçalar servisten alýp max 300₺

Aklýma gelenler þuan için bunlar kýsacasý oldukça memnunum,sanýrým uzun yýllar satmam pejoyu

mhatch
08-12-2018, 21:05
Polo ile kýyasladýðým zaman malzeme kalitesi, konfor, saðlamlýk ve sürüþ keyfi olarak hissedilir fark var. ( 4 sýfýr polo alýp en fazla 15k km de sattýðým için de öyle gelmiþ olabilir neticede pejoyu 50k km aldým.)

Donaným olarak polodan çok daha dolu ( Dokunmatik ekran teyip, katlanýr ayna,hýz sabitleyici,mercek & led far gibi )

LPG de km de 20-25 krs arasý yakýyor bu deðer Polo da imkansýzdý ( 2 Poloya da alýr almaz LPG baðlatmýþtým )

Pejoyu Sanayi de bakýma sokuyorum parçalar servisten alýp max 300₺

Aklýma gelenler þuan için bunlar kýsacasý oldukça memnunum,sanýrým uzun yýllar satmam pejoyu

Anladým teþekkür ederim. Güle güle kullanýn uzun yýllar boyu kazasýz belasýz inþallah :)

Rockford
08-12-2018, 22:39
Daha önce 206plus hdi, 207hdi kullandým ve su an 508 sw hdi kullaniyorum. Pejoya karsi olan tutumdan memnunum. Alirken bu uygun fiyatla ekononik arac sahibi olmami sagladi bu onyargilar. Satarken de benim gibi bunlara aldirmadan düzgün aracsa alýnýr düþüncesindeki insanlar aldi araclarimi. Diðerleri de iyiydi fakat 508 cidden cok iyimis. 4bolgeli digital klima vs bunlar cogu aracta isteseniz bile opsiyona sokulamayacak ozellikler.
508i performans odakli kullanacagim diyen kimseye önermem ama gunluk kullaniyorsaniz alisiyorsunuz. Ozellikle chip sonrasi baya toparlandi araç. Özetle Pejo kötüsüne bakimsizina henüz denk gelmedigim icin iyidir. Tavsiye ederim

crazydog
08-12-2018, 22:54
1990 model 205 gti 1.6 tek sýkýntýsý debimetreydi onuda ingiltereden getirdim sýkýntýsýz uzunca süre bindim
1992 model 205 gti 1.9 4 defa üst kapak söktüm sahip olduðum araçlar içinde kullanýrken en çok keyif aldýðým aracýmdý
1 ay önce 98 VTS aldým map , benzin pompasý ve oksijen sensörü onun dýþýnda daha sýkýntý yaþamadým çok þükür :D

ggtoker
08-12-2018, 23:24
206 rc ye 1 senede 10býnden fazla masraf yaptým... kapýya býr daha eský model peugeot kesýnlýkle sokmam...

boosted_pug
10-12-2018, 01:26
106 ve türevleri hariç peugeot alýnacak araç deðil

serkanOC
10-12-2018, 11:16
herkes kendine gore yasadiklarini paylasmis.. bence birazda nereden baktiginizla alakali.. sikintı cikartmayan marka var mi ? vardir heralde bentley falan cikarmaz bence :)

hakikaten parasinin ederi bir araba.. ama bizim memlekette adama dsg sikinti diyosun sana kufur ediyo.. dolayisi ile cok tartismamak lazim.. anlamasi zor durumlar..

ben 3-5 ay gibi kisa sureli binip satiyorum.. genelde binmedigim markalari modelleri tercih eder oldum artik.. sahsi tecrubem pejo nun digerlerine nazaran daha sorunlu bir marka oldugu yonunde.. ozellikle eski modeller de sanziman arizasini bizzat yasadim, yaklasik 200k km (106 gti, 406 sedan, partner) pejo tecrubem oldu..

ben bmw severim.. istedikten sonra bmw yi bile gomerim.. dolayisiyla markayi kotulemek yerine sanziman kronigi oldugunu kabul etmek lazım pejo da diye dusunuyorum.. 3-5 sene satmadan binecek olsam, tercihim pejo olmazdi..sebebi de sikinti cikartma ihtimali daha dusuk olan markalar var..

YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=dclCz0Ss2P4)
3:45 ten yada 9:05 ten sonra da izleyebilirsiniz..

ahmetgurlek
10-12-2018, 14:33
konuyla ilgili olan arkadaþlar bu ayki otohaber dergisini mutlaka edinsinler. 3008 ile 100.000 km testi yapýlmýþ. genel olarak problemsizliðinden bahsediliyor. hatta bizim gibi peugeot maðduru veya benzer deneyimlere sahip yazarlarýn yorumu kýsaca "hiç beklemiyorduk" þeklinde. ancak tabi burada þunu da göz önünde bulundurmak lazým, araç 3008, yani üst sýnýf suv grubu ve 3008'de peugeot'nun baya bi çað atladýðý zaten yazýlýp çiziliyordu ama yine de testin güvenilirliði ve sonuçlarý önemli

DOHC
10-12-2018, 14:38
konuyla ilgili olan arkadaþlar bu ayki otohaber dergisini mutlaka edinsinler. 3008 ile 100.000 km testi yapýlmýþ. genel olarak problemsizliðinden bahsediliyor. hatta bizim gibi peugeot maðduru veya benzer deneyimlere sahip yazarlarýn yorumu kýsaca "hiç beklemiyorduk" þeklinde. ancak tabi burada þunu da göz önünde bulundurmak lazým, araç 3008, yani üst sýnýf suv grubu ve 3008'de peugeot'nun baya bi çað atladýðý zaten yazýlýp çiziliyordu ama yine de testin güvenilirliði ve sonuçlarý önemli

Otohaber piþmanlýktýr, otomobil sektörünün AHaberi'dir. Taa Ahmet Çelik zamanýndan beri böyle......

ahmetgurlek
10-12-2018, 17:56
Otohaber piþmanlýktýr, otomobil sektörünün AHaberi'dir. Taa Ahmet Çelik zamanýndan beri böyle......

orasýný bilmem. ben verilere dayanan bi testten bahsediyorum. adamlar 100.000 km kullanmýþlar, her bakýmý her onarýmý, deðiþeni km'sine kadar not etmiþler. ilk günkü test verileri ile 100.000 km deki test verilerini koymuþlar (hýzlanma vs dahil) yýpranmalarý falan fotoðraflamýþlar vs vs vs.

bana objektif geldi. merak edenler alýr okur, önyargýlýlar almaz ve okumaz. bu kadar basit.

Schumi
10-12-2018, 19:14
orasýný bilmem. ben verilere dayanan bi testten bahsediyorum. adamlar 100.000 km kullanmýþlar, her bakýmý her onarýmý, deðiþeni km'sine kadar not etmiþler. ilk günkü test verileri ile 100.000 km deki test verilerini koymuþlar (hýzlanma vs dahil) yýpranmalarý falan fotoðraflamýþlar vs vs vs.

bana objektif geldi. merak edenler alýr okur, önyargýlýlar almaz ve okumaz. bu kadar basit.

Valla merak ediyordum bakýcaktým bayadýr unutuyorum. Ama kendi 100.000 testimi yapmayý tercih ediyorum. Bakalým 1.000km yi devirdim. Geriye kaldý 99.000 km. :)

stayfun
10-12-2018, 19:21
Arkadaþlar 407 1.6 hdi tecrübesi olan var mý? Fiyat/performans açýsýndan makul duruyor, sizin görüþlerinizi merak ediyorum.

hddsheriff
10-12-2018, 19:26
Arkadaþlar 407 1.6 hdi tecrübesi olan var mý? Fiyat/performans açýsýndan makul duruyor, sizin görüþlerinizi merak ediyorum.

lowrider özgür cevaplar

mhmtsrtp
10-12-2018, 23:00
Ýlk aracým hariç(fiat uno) kullandýðým tüm araçlar peugeot hatta þuan kullandýðým 207 sw outdoor þuan 5 nci peugeot um. Sorundan sýkýntýdan kasýt nedir öncelikle bunu tartýþmak lazým. Evet belki kýsa sürede sanayi yolu gözükür ama her gidiþimde 50-100 lirayla iþimi hallederim. Bu ülkede 106 quýcsýlverlar bile gtý kullanýr gibi gazlanýrken ve gazlanýrken hiçbiþeye dikkat edilmiyorken, býrakýnda araç biraz sorun çýkartsýn. Bence araçlar deðil bizler sorunluyuz 68 hp aracý abi bu pecooo diyip sýkýp durursak, araçta buna karþýlýk verir :)
Þöle bir aným olmuþtu 2004 model 307 xt araç almýþtým. Sözde araçlardan çok iyi anlayan bir arkadaþým, bana bu alýnýrmý sanayiden çýkmazsýn demiþti. 307 mi 20250 tl ye almýþtým ozaman ve bu fiyatlara 97 98 model polo almamý söylüyordu. Taki birgün aracýma binene kadar. Þuan o arkadaþým halen 307 kullanýyor. Yani içine dahi binmemiþ kiþilerin yorumu çokta ilgilendirmiyor beni.
Kim ne düþünürse düþünsün büyük ihtimalle sonraki aracýmda PEUGEOT olacak.

Erdem K.
11-12-2018, 07:47

sanýrým 2009 yýlýnda 2007 executive 1.6hdi almýþtýk, burnunun yere yakýnlýðý dýþýnda o zaman için parasýna göre çok çok güzel bir araçtý, 15-20bin km kullanýp sattýk, kontaðý kapatýrken volanttan gelen ses/vibrasyon dýþýnda problem yaþadýðýmýzý hatýrlamýyorum.

Low-Rider
11-12-2018, 08:18

179.000km de aldým (alýr almaz da yazýlým yaptým), 1 sene de 15.000km yaptým.

Yað su filtre,disk balata dýþýnda para harcamadým. V kayýþý deðiþtirdim bir tek rutin bakým dýþýnda.

Konunun genelinde yazýldýðý gibi düzgün bakýmlý bir araç alýrsan problem yaþamazsýn. 407'nin donanýmý, konforu, tüketimi güzeldir tavsiye ederim.

turkerrr
13-12-2018, 12:00
Galericiyim, Peugeot ve Citroen muadllerine göre aðýr satýlýyor. Birçok modelini kullandým, sahip olduklarýmda oldu, denildiði gibi fiyat performans olarak iyiler.

CafCaf
15-12-2018, 01:03
onu bunu bilmem 7 aracým oldu bunun 3ü peugeot du peugeot araçlarýný çok seviyorum eski yeni farketmez hatta 106 306 206 206cc larý alýp orjinal restore edeyimmi diye düþünmüyor deðilim, ama gönlümde anneme 2008 kendime 308 gti ve ya rcz hanýma 208 kýzýmada 107 yakýþýrdý hani .

Anti
15-12-2018, 12:34
Valla merak ediyordum bakýcaktým bayadýr unutuyorum. Ama kendi 100.000 testimi yapmayý tercih ediyorum. Bakalým 1.000km yi devirdim. Geriye kaldý 99.000 km. :)

16 bin km. de bende mevcut, þimdilik hala saðlam :)

B.Koçer
17-12-2018, 15:45
Psa grubunla cok hasýrnesýr býrý olarak sunu soylemeliyim bu ulkeden ýyýký peugeotlar tutulmuyor cunku býzým ulkemýzýn ýnsanýna ustasýna fazla býr araba býr kere sorunu býlmeyen adama sen sorun coz dýyemezsýn dýger ýnceleme výdeolarýnda da paylastým korna calmýyor dýye role takan ustadan cok hayýr gelmez

bu araclar konfoy beyýnlerý olan araclar oyle elleyip mýncýklamaya gelmez ýsýnýn ehlý yere gýtmek lazým

307 ve yýlý 2001-2005 familya araclarýnýn tek sýkýntýsý BSI beynýdýr baþ sorunu SU dur
tedavisi deðiþimtir ...

bsý beyný araca neler yapar

* aracý calýstýrtmaz
* sýlecekler kendý kendýne calýsýr
* korna basmaz
*selektor yapmaz
*kapýlar kýtlenmez
*gosterge panelý calýsmaz

bu ve bunun gýbý cesýtlý arýzalarý yerýne getýrýr cozumu degýsýmdýr

2 - sýgorta kutusu

* mars basmaz calýsmaz
*farlar tek yanar veya yanmaz

tek sýkýntýsý SU

araclarýnýza sess sýtemý yaparken ýzolasyonunuda ýyý yapýnýz tek sýkýntýsý budur

http://i.hizliresim.com/O0rO3P.jpg
http://i.hizliresim.com/DPOq4z.jpg
https://i.hizliresim.com/QVkpBg.jpg
https://i.hizliresim.com/9a5aDN.jpg
https://i.hizliresim.com/MVyVa1.jpg

KÖROÐLU
17-12-2018, 16:11
Su diyince aklýam geldi, biraderin komutanýnda cordoba vardý, beyin silecek kýsmýnýn altýndaymýþ su almýþtý, ta urfadan buraya gösterge ve beyin gönderip tamir ettirmiþtik.

Ben bazen düþünüyorum bu adamlar bu aletleri neden daha izole yerlere koymazlar diye, kendi aracýmda da (c5) akünün arkasýnda üstü kapalý bir kutunun içinde,

geçen söktüm temizlemek için o kapaðý (motor yýkatmaya karþýyým) bilmeyen biri suyu bassa al sana citroen sorunlu araba olacak :)

B.Koçer
17-12-2018, 16:55
Su diyince aklýam geldi, biraderin komutanýnda cordoba vardý, beyin silecek kýsmýnýn altýndaymýþ su almýþtý, ta urfadan buraya gösterge ve beyin gönderip tamir ettirmiþtik.

Ben bazen düþünüyorum bu adamlar bu aletleri neden daha izole yerlere koymazlar diye, kendi aracýmda da (c5) akünün arkasýnda üstü kapalý bir kutunun içinde,

geçen söktüm temizlemek için o kapaðý (motor yýkatmaya karþýyým) bilmeyen biri suyu bassa al sana citroen sorunlu araba olacak :)

Araç satýlýrken deðil satýldýktan sonra para kazanýlýr reis :D

R.I.P
17-12-2018, 17:24

bu yazýdan sonra 3008i merak ettiðim için aldým okudum, açýkcasý peugeot'un ''Back in race' yaklaþýmý da zaten bir dönem ürettiði modellerideki kalite problemlerini kabul eder nitelikte.
3008 zaten listemde olan ama detaylarýný hiç araþtýrmadýðým gidip test sürüþü dahi yapmadýðým bir modeldi (marka algýsý nedeni ile) üstüne aisin üretimi tork konvertörlü eat6 þanzýman eklenince listemde daha üstlere çýktý, yapýlan çalýþma da oldukça faydalý

Schumi
17-12-2018, 22:50
bu yazýdan sonra 3008i merak ettiðim için aldým okudum, açýkcasý peugeot'un ''Back in race' yaklaþýmý da zaten bir dönem ürettiði modellerideki kalite problemlerini kabul eder nitelikte.
3008 zaten listemde olan ama detaylarýný hiç araþtýrmadýðým gidip test sürüþü dahi yapmadýðým bir modeldi (marka algýsý nedeni ile) üstüne aisin üretimi tork konvertörlü eat6 þanzýman eklenince listemde daha üstlere çýktý, yapýlan çalýþma da oldukça faydalý

Test sürüþü ile araba alýnmaz bence. Seçenekleri iyice daraltýn 3 arabaya. sonra 1 er gün yada hafta sonu kiralayýn aracý. Ben 1 gün kiralayarak %100 karar vermiþtim.

.::EmrE::.
17-12-2018, 23:32
3008 çok net bir þekilde piyasadaki en iyi SUV. Para olsaydý ben de alacaktým ancak benzer özelliklerde ve yaklaþýk 40 bin lira daha ucuz olduðu için Kadjar tercih ettim.

R.I.P
18-12-2018, 10:12
3008 çok net bir þekilde piyasadaki en iyi SUV. Para olsaydý ben de alacaktým ancak benzer özelliklerde ve yaklaþýk 40 bin lira daha ucuz olduðu için Kadjar tercih ettim.

Servisin bulunduðum þehirde olmasý ve servisin müþteri yaklaþýmý nedeni ile kadjar da aklýmda. Daha uygun fiyatlý al geç bozulursa servisin kafasýna at fikri de cazip geliyor

b.arica
18-12-2018, 10:41
Dün akþam 508'leri inceledim niyeyse çok içime sindi siyah dizel otomatik bana çok yakýþýrdý :D Opel ve twingoyu satarsam sanýrým 508 alacaðým.

B.Koçer
18-12-2018, 10:41
Servisin bulunduðum þehirde olmasý ve servisin müþteri yaklaþýmý nedeni ile kadjar da aklýmda. Daha uygun fiyatlý al geç bozulursa servisin kafasýna at fikri de cazip geliyor

Ya kadjar yuksek clýo dýyordu bý srefsz arkadasým haklý bencede :D

makif84
18-12-2018, 11:13
Ya kadjar yuksek clýo dýyordu bý srefsz arkadasým haklý bencede :D

Cilonun yüksek hali captur olmasýn o :)

hamza_15
18-12-2018, 17:06
1.5 senedir 207 1.6 hdi dinamic aracým var.genel bakýmlarý dýþýnda çok þükür hiç bir masraf açmadý.Ayný fiyat bandýnda bir çok arabaya bindim.Honda civic es - Bmw e36 - ford fiesta - Wv scirocco bu araçlarýn içinde en masrafsýz en dertsiz olaný þuan kullandýðým 207

B.Koçer
18-12-2018, 18:23
Cilonun yüksek hali captur olmasýn o :)

Ýkiside sacma araba bence

bu ulkede suv dýye satýlan her araba sacma orasý ayrý :D

EOZDAG
18-12-2018, 18:29
Ýkiside sacma araba bence

bu ulkede suv dýye satýlan her araba sacma orasý ayrý :D

Hep mtv,ötv,yakýt,bakým :D yoksa bizde isterdik 5mt, 1600kilo arabada 1.6dci yerine 3.0v6 atmo olsun 4 çeker olsun :D

mhatch
18-12-2018, 19:31
Hep mtv,ötv,yakýt,bakým :D yoksa bizde isterdik 5mt, 1600kilo arabada 1.6dci yerine 3.0v6 atmo olsun 4 çeker olsun :D

Rüya onlar günümüz Türkiye'sinde :D

HondatugraL
19-12-2018, 13:00
fransýzlar ev ve mutfak aleti falan üretsin bu konuda iyiler. Tefal çok yaratýcý þeyler üretiyor mesela. Araba yapamadýklarý kesin. Sadece peugeot için söyemiyorum bütün fransýz arabalarýna salýyorrum þuan. Spor araçta japon konforda alman seçerim spor araçlara b5 rs4 ü konfor araçlarý lisetesinede lexus eklenebilir. Zaten fransýzlara da kýlým sevmem etmem sevene lafýmýz yok alan alýr biner de benden uzak Allaha yakýn.

GokhanRS
19-12-2018, 16:03
fransýzlar ev ve mutfak aleti falan üretsin bu konuda iyiler. Tefal çok yaratýcý þeyler üretiyor mesela. Araba yapamadýklarý kesin. Sadece peugeot için söyemiyorum bütün fransýz arabalarýna salýyorrum þuan. Spor araçta japon konforda alman seçerim spor araçlara b5 rs4 ü konfor araçlarý lisetesinede lexus eklenebilir. Zaten fransýzlara da kýlým sevmem etmem sevene lafýmýz yok alan alýr biner de benden uzak Allaha yakýn.

sorma ya, birde bu fransýzlarýn tavanlarý direkleri filan çöküp durmuyor mu, ifrit eder adamý. :D

HondatugraL
19-12-2018, 18:43
sorma ya, birde bu fransýzlarýn tavanlarý direkleri filan çöküp durmuyor mu, ifrit eder adamý. :D

Abi ben sevmýyorum fransýzlarý da mallarýnýda civic sorunlarýný burda inceden yazmana gerek yok tavanýna buzdolabý düþmüþ gibi çökse de fransýz arabasý almamda binmemde binen binsin. Piyasada alabileceðin birçok fransýz malý bozulma potansýyelýne sahýpken son kasasý hariç alabýlecegýn hiçbir hondanýn direði çökmüyor ona bakarsan.

GokhanRS
19-12-2018, 19:05
Abi ben sevmýyorum fransýzlarý da mallarýnýda civic sorunlarýný burda inceden yazmana gerek yok tavanýna buzdolabý düþmüþ gibi çökse de fransýz arabasý almamda binmemde binen binsin. Piyasada alabileceðin birçok fransýz malý bozulma potansýyelýne sahýpken son kasasý hariç alabýlecegýn hiçbir hondanýn direði çökmüyor ona bakarsan.

Fransýza sataþana, sataþasým geldi. Sen binme boþver. Zaten Honda daha ucuz olsa insanlarýn öncelikli seçimi olurdu. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Cihan9
20-12-2018, 10:37
2005 model gýrtlak dolu dizel bir megane2 aldýðým paraya orta halli bi ies alabiliyorsam GokhanRS abinin dediði noktaya çýkýyor. ne kadar ekmek o kadar köfte ;) ama dediðim fiyat yanlýþ anlaþýlmasýn 2hava yastýklý güvenlik paket hondalar için öyle gp olmasa baya ucuz çok donaným olmayýnca 2 hava yastýðý donaným oluyor :D

kalipson
20-12-2018, 11:04
Herkes binmesin zaten Fransiza. Bindi de ne oldu.. En basit ornegi benim sahip oldugum araclar, Megane RS.ler. Fransiz mransiz ama fiyati uygun diye olmadik tiplerin eline gecti bir cogu da mundar spec oldu zamaninda.
Simdi yeni yeni bilincli ve mal kiymeti bilen ellerde hayat buluyolar. Tabii bunda ikinci el piyasasinin guncel durumunun etkisi olmasinin yani sira, sahsi gorusume gore bu paralara daha iyisinin alinamamasi. Kimisinin utuye benzettigi arabanin pist versiyonu zamaninda pist suresi goz onune alindiginda Porsche.lerle Ferrailerle kiyaslandiysa ve cogunu da geri biraktiysa bunu 1 kez daha degil, birden fazla kez dusunmek lazim. RS piyasasini costurmaya ya da gidiklamaya calismiyorum; yanlis anlasilmasin... :) Boyle Fransizlar da var demeye calisiyorum.
Korkutuk Fransiz manyagi da degilim; gozum arada M3lere de kayar yani. Ama yigidi oldurelim, hakkini da verelim. Her Fransizi b.klamayalim.

He bazi Fransizlar evet. Kaportasi incedir, vb. vb. katiliyorum. Marka model vermeye gerek yok. Ama bunlar adamlarin kalitesizligi ile ortusen bi durum degil ki. Musteri portfoyune gore uretilmis araclar. Fiyati uygun olsun, daha cok satilsin, dar gelirli adam da alirken mutlu olsun, satan adam da satarken cirosu yukseldigi icin mutlu olsun.
Cok da uzatip kafa utulemek istemiyorum ama net bi atasozu var. Bakarsan Bag olur bakmazsan hurda. Oyle miydi ? ? ?

Dragger
20-12-2018, 11:11
Son dönemde 3008 gibi baþarýlý araçlarý var ama ben de hiçbir zaman peugeot tercih etmem. Zevkler renkler diyelim, fiata bindim kiaya bindim ama peugeot hiç düþünmedim.

mhatch
20-12-2018, 11:47
Son dönemde 3008 gibi baþarýlý araçlarý var ama ben de hiçbir zaman peugeot tercih etmem. Zevkler renkler diyelim, fiata bindim kiaya bindim ama peugeot hiç düþünmedim.

Tabiki abi zevklerle ilgili birþey bu zaten kör kütük fanatikliðini yapmayada gerek yok kötü yanlarýda var ama mesela bende fiatý hiç sevmem tamamen kiþinin tercihi zevkine göre birþey bu.

kalipson
20-12-2018, 11:54
Tabiki abi zevklerle ilgili birþey bu zaten kör kütük fanatikliðini yapmayada gerek yok kötü yanlarýda var ama mesela bende fiatý hiç sevmem tamamen kiþinin tercihi zevkine göre birþey bu.

Katiliyorum. Mesela kosu ayakkabisi deyince en iyilerini Asics yapar. Deli divane arastirmaya gerek bile yok; atletlerin ayaklarina bakmak yeterli. :)
Algi da isin icinde yani. En iyisini de sunsalar, kimisi kosu ayakkabisi alacagi zaman gider Nike alir, kimisi Adidas.

dragstar
20-12-2018, 13:10
Narin ve kýrýlgan oluyor, 2. eldede diðer markalardan daha fazla deðer kaybettikleri için tercih edilmiyor

Tüm bunlara raðmen 2008 özelliklede 3008 çok fazla var piyasada

By_Engin
20-12-2018, 14:29
Peugeot yaramaz, ben 8 yýldýr þahsi araç olarak peugeot ya biniyorum. Þahsi aracým dýþýnda da uzun kilometreler yaptýðým þirket araçlarým oldu. 2013 aðustostan beri de þahsi aracým olarak 406 ya biniyorum. Arabalarýn elektronik/mekanik oynamadýk yerini de býrakmadým. Þuanki 406 yý da 6 ileriye çevirdim. Kötü araba siz binmeyin. :)

Uzun süredir Peugeot kullanýcýsý olarak (hususi/ticari birçok modeli uzun kmler kullandým) kötüleyenlerin %90 ý hiç peugeot sahibi olmamýþ, kalan %10 u da genelde haþat araçlara binmiþtir. Bir çoðunun kullandýðým araçtan haberi yok, peugeot un böyle arabasý mý varmýþ diyenler var. TR de alman ve japona karþý özel bir ilgi var. Diðerleri onlara göre araba deðil. Her aracýn kendine göre artýlarý da vardýr eksileride. Mercedes, Nissan, Audi, VW, Renault vs markalarýn birçok aracýnýda uzun süre kullandým. Fiyat/performans/donaným tercih edilebilecek bir çok modeli var. Usta bulmak sorun, peugeot ustasýyým diyen ustalara fazla geliyor araç. Özellikle elektronik kýsmý...

HondatugraL
20-12-2018, 21:07
Fransýza sataþana, sataþasým geldi. Sen binme boþver. Zaten Honda daha ucuz olsa insanlarýn öncelikli seçimi olurdu. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Tercýh meselesý ben kiþisel konuþuyorum zaten binen binsin beni baðlamaz.

Schumi
21-12-2018, 21:29
Tercýh meselesý ben kiþisel konuþuyorum zaten binen binsin beni baðlamaz.

Konu baþlýðý aslýnda bunu anlatýyor. :) Ev eþyasý yapsýnlar araba yapmasýnlar dedin. Kullanana saygý duyuyorum dedin. Ama neden demedin. :) Demek de zorunda deðilsin ama iþte tamda konu baþlýðý bu. Ön yargý ve tutum.

HondatugraL
22-12-2018, 00:53
Konu baþlýðý aslýnda bunu anlatýyor. :) Ev eþyasý yapsýnlar araba yapmasýnlar dedin. Kullanana saygý duyuyorum dedin. Ama neden demedin. :) Demek de zorunda deðilsin ama iþte tamda konu baþlýðý bu. Ön yargý ve tutum.

bence bu ön yargýyý yaratan markanýn kendisi kimse durduk yere yargý beslemez diye düþünüyorum. Bu saatten sora Honda da kaporta sorunu olur mu diye düþünmeyecek mi insanlar düþünecek durduk yere düþünecek halleri yok geçmiþte bir halt yedin o yüzden. Tek bir marka için diyemem ama fransýz araçlarýnýn çoðu elektronik olarak sorunlu ha þu var mesela diðerleini bilmem ama peugeot için demem gerekirse ikinci elde 150 býn tl lýk almanýn donanýmýný 50-100 e alabiliyosun o konuda kullanýþlý araçlar

asmisinsan
22-12-2018, 08:08
pejo yu sevmezdim almam diyordum taki 307 alana kadar temiz ve bakýmlý arac alýrsanýz sorunsuz binersiniz simdi aracý degiþtirecegim ilk tercihim 2015 model 308 dizel tam otomatik modeli olacak

dragstar
23-12-2018, 21:40
pejo yu sevmezdim almam diyordum taki 307 alana kadar temiz ve bakýmlý arac alýrsanýz sorunsuz binersiniz simdi aracý degiþtirecegim ilk tercihim 2015 model 308 dizel tam otomatik modeli olacak

eat6 tam otomatik þanzýman hakikaten güzel