PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Daihatsu Copen

mrtngn
06-12-2018, 15:47
Selamlar..

Uzun süredir konu açma düşüncesi bugüne nasip oldu.. Biraz fotoğraf çekme özürlüsü olduğumdan elimde olanlarla idare edelim :)

Yıllardır hayran olduğum ama acaba olur mu, olmaz mı düşüncesi ile gerek piyasadaki araçların fiyatları gerekse az sayıda üretimi olmasından dolayı sürekli beni ikilemde bırakan hayalim diyebileceğim bir arabaya kavuştum :)

İşin özü Copen'den bir haber olan kuzenimin arkadaşına bu modeli gösteriyoruz ve kısa bi süre sonra bu aracı bulup alıyor, aradan zaman geçtikten sonra bebeği olması nedeniyle satma kararı alıyor ve benimde hayranlığımı bildiği için ilk beni arıyor.

Gözü kararttım askere gitmeme 1 gün kala istanbula aracı görmeye gittim.. Otoparkta bir süre yatmış ve tozlu olmasına rağmen görünce resmen elim ayağım kesildi :) Gri rengi hiç sevmesemde uzatmadan el sıkıştık anlaştık.

İyi ki gözü karartıp almışım, hayatımda bu kadar keyif alıp sürebileceğim başka araç var mıdır açıkçası bilemiyorum..

Otoparkta bir süre yattığı için tozlu ve bakımsız duruyordu.. Kozmetik olarak elimden geldiğince eksiklerini tamamladım hala daha tamamlamam gerekenler var.

Askerden geldiğim gibi yağ,filtreler devirdaim vs hepsini değiştirdim. Orjinal lastik ebatı artık Tr'ye getirilmediğinden zor bela bir takım lastik buldum ve taktım. Ufak tefek sağında solunda eksiklerini hallettim..

https://e.piclect.com/r181206_134e7.jpg
https://c.piclect.com/r181206_04f0f.jpg

https://b.piclect.com/r181206_028f6.jpg

https://a.piclect.com/r181206_5e417.jpg

https://b.piclect.com/r181206_4db0e.jpg

https://b.piclect.com/r181206_6268f.jpg

https://e.piclect.com/r181206_1aedc.jpg

Bu son iki fotoğraf güncel olan boya koruma ve detaylı temizliği yapılmış hali;

https://b.piclect.com/r181206_79652.jpg

https://b.piclect.com/r181206_fcacd.jpg

Kaputta baya bir taş izi var müsait zamanımda boyatmayı düşünüyorum..

Jantlarda boya dökülmeleri vardı..Elimize boya tabancası geçince Ferric Grey'e boyayalım dedik ama boyacı rengi mi tutturamadı biz mi biyerde hata yaptık anlamadım. Kahverengiye kaçan bir renk ortaya çıktı.. Ona tekrardan el atmayı planlıyorum. Tavsiyesi olanlardan tavsiyelerini bekliyorum.

Son olarakta Akrapovic egzoz ucu düşünüyorum ama bir türlü karar veremiyorum..

XoR
06-12-2018, 15:53
Maşallah güle güle binin :)

Hayallere kavuşmak güzel :) bende zamanında Delsol Vti ve Copen arasında kalıp delsol almıştım performansı sebebiyle lakin bundaki çekicilik Delsol'da hiç olmadı :)

Sti_Ozan
06-12-2018, 16:12
Maşallah,her ne olursa olsun hayallerinizdeki araca kavuşmanız gerçekten çok güzel. Kazasız belasız nice kmlere diyelim :)

HaKo
06-12-2018, 16:39
hep merak etmişimdir, bu arabaya boyu 175 veya üstü bir insan girebiliyor mu ?

Araç hayırlı uğurlu olsun.

SkY
06-12-2018, 16:45
maşallah kazasız belasız kullanın :)

_opeth
06-12-2018, 16:49
hayırlı olsun güzel araç.

DenizKaan
06-12-2018, 17:15
hayırlı olsun, birde bunların recarolu olan modelleri var. Bende o koltuklara hastayım :)

mrtngn
06-12-2018, 17:33
Maşallah güle güle binin :)

Hayallere kavuşmak güzel :) bende zamanında Delsol Vti ve Copen arasında kalıp delsol almıştım performansı sebebiyle lakin bundaki çekicilik Delsol'da hiç olmadı :)

Çok teşekkür ederim copeninde performansı agırlıktan dolayı beklenmeyen şeyler yapıyor :) Çekicilik olayına gelirsek bundan 1 ay önce üstü açık gezerken 911 turbo sahibi bi abimiz önümü kesip benimle konuştu :)

Maşallah,her ne olursa olsun hayallerinizdeki araca kavuşmanız gerçekten çok güzel. Kazasız belasız nice kmlere diyelim :)

Allah razı olsun teşekkür ederim

hep merak etmişimdir, bu arabaya boyu 175 veya üstü bir insan girebiliyor mu ?

Araç hayırlı uğurlu olsun.

185-190 her türlü sığıyor üzeri kapalıyken tavandan dolayı biraz basık gelebilir ama diz mesafesi yeterince kurtarıyor.. Biraz göbekli iri biri olursa inip binerken direksiyon pozisyonundan dolayı zorluk çekiyor.

maşallah kazasız belasız kullanın :)

Teşekkür ederim sağolun

hayırlı olsun güzel araç.

Teşekkür ederim

hayırlı olsun, birde bunların recarolu olan modelleri var. Bende o koltuklara hastayım :)

Bende recaro olanları seviyordum ama deri koltukta fena değil. Bir de koltuk ısıtmayı acınca daha bi güzel oluyor :)

fthdrn
06-12-2018, 18:09
Deli gibi makas atasım geldi arabayı görünce :D

Güle güle kullanın :)

Redfish16V
06-12-2018, 18:14
Maşallah,kesinlikle tarz bir araç.. E hayalinize de kavuşmuşsunzu geri kalan eksikler bir türlü yapılır :) Kazasız belasız :) Akropoviç baya yakışacaktır :)

-Murat Özcan-
06-12-2018, 18:59
Maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim

serhadocak
06-12-2018, 19:13
İyi yapmışsınız, yoksa nerden haberimiz olacaktı :), keyifli sürüşler...

PROMINENT
06-12-2018, 19:52
Acaaip keyifli gule gule bin.

Grimlord
06-12-2018, 20:23
Çook güzel duruyor, jantların rengi fena olmamış aslında.
Arka tampondaki egzoz çıkışı clio rs 182lerde olan sisteme benziyor, belki onun egzozu bile uyabilir, eğer altta stepne havuzu yoksa. Bir bakın derim :)

KaraniC
06-12-2018, 20:41
maşallah çok tarz bir araç. acaba lastik ebatı neydi de sizi bu nadide arabaya v taban lastik takmaya yöneltti?

snan1910
06-12-2018, 21:34
Vay kardeşim vay, devrem askerde zor sabrediyordun sonunda kavuştun arabana, maşallah çok güzel gözüküyor, ufak dokunuşlarla kendine gelmiş resmen , zamanla çok daha iyi olacağına eminim , bir tur atasım geldi :)

mrtngn
06-12-2018, 21:34
Deli gibi makas atasım geldi arabayı görünce :D

Güle güle kullanın :)

Allah razı olsun..Yüksek hızlarda pek güven vermesede aradan sıyrılıp gitmesi çok zevkli :)

Maşallah,kesinlikle tarz bir araç.. E hayalinize de kavuşmuşsunzu geri kalan eksikler bir türlü yapılır :) Kazasız belasız :) Akropoviç baya yakışacaktır :)

Çok teşeekür ederim. İşten dolayı vakit bulabilirsem bi deneme yaptırmak istiyorum

Maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim

Allah razı olsun tesekkür ederim

İyi yapmışsınız, yoksa nerden haberimiz olacaktı :), keyifli sürüşler...

Çok teşekkür ederim sağolun.

Acaaip keyifli gule gule bin.

Tahmin ettiğimden daha keyifli çıktı :) Teşekkür ederim

Çook güzel duruyor, jantların rengi fena olmamış aslında.
Arka tampondaki egzoz çıkışı clio rs 182lerde olan sisteme benziyor, belki onun egzozu bile uyabilir, eğer altta stepne havuzu yoksa. Bir bakın derim :)

Stepneye dair hiç birşey yok araçta :D :D Aslında ufaktan bi ses istiyorum ama polislerden dolayı cesaret edemiyorum.. Ki nasıl bir ses cıkar onuda kestiremiyorum o yüzden sadece bi uç takmak geldi aklıma.. Jant renginde de benim anlatımımdan kaynaklı bi eksiklik olmuş.

İlk aldığımda fotodaki gibi gun metal ayarında bi renkti jant.. Kulaklarını çınlattığım ustası jantı ters koyup yerde sürüklediği için ve boyada dökülmeler olduğu için boyadık ama daha beter bi renk çıktı sanki çözemedim..

Bu tecavüz edilmiş hali;
https://d.piclect.com/r181206_79987.jpg

Buda güya Ferric Gray'e boyadığımız hali :D
https://e.piclect.com/r181206_49021.jpg

maşallah çok tarz bir araç. acaba lastik ebatı neydi de sizi bu nadide arabaya v taban lastik takmaya yöneltti?

Resimde görünen V desen eski lastikler.. Orjinal ölçüsü olan 165/50/15 Nankang vardı.

Hiç bir markada bulamadığım için Falken ZE914 175/50/15 taktım. Herhalde bu lastikte son 1 takımdı artık o da yok :D :D

mrtngn
06-12-2018, 21:37
Vay kardeşim vay, devrem askerde zor sabrediyordun sonunda kavuştun arabana, maşallah çok güzel gözüküyor, ufak dokunuşlarla kendine gelmiş resmen , zamanla çok daha iyi olacağına eminim , bir tur atasım geldi :)

Sinanım neler neler düşünüp koğuşta uyuduğumu sen biliyordun :D :D

Allah razı olsun kardeşim benim.. Her zaman gel araba senin,başımın üstünde yerin var :)

220T
06-12-2018, 22:10
Güle güle kullanın.Per Oto yüklü stok çekiyor,lazım olursa aklınızda bulunsun. :)

mirafiori
07-12-2018, 09:21
Hayırlı olsun güzel araçtır :)
Lastik konusunda yardımcı olabilirim lazım olduğu zaman :)

akko
07-12-2018, 09:32
Maşallah araca,
Nadir bulunan ender güzelliklerden :) Allah kaza bela vermesin.
Jantları boyatmanız iyi olmuş :)

Low-Rider
07-12-2018, 11:17
Hayırlı olsun çok güzel araçtır, hastasıyımdır ben de Copen'in.

muzurasd
07-12-2018, 12:24
uzun süre araştırdım bi türlü cesaret edemedim hatta burada konusunu açtım ama farklı araçlar aldım suzukiyi almadan önce yine elim gitti almaya ama fiyatları uçmuştu hayırlı olsun herkes hayalini yaşasa

individual
07-12-2018, 12:27
Maşallah nazar değmesin.İlk çıktığı yıllarda benimde hep sahip olmak istediğim bir otomobil'di.

Ara sıra hala ilanlara bakarım.Güle güle kullanın.

fthdrn
07-12-2018, 13:07
Allah razı olsun..Yüksek hızlarda pek güven vermesede aradan sıyrılıp gitmesi çok zevkli :)

akşam 8-9 trafiğinde 80-90kmh ile of diyorum :D

GuNeS
07-12-2018, 13:14
Maşallah. 1-Copen 2-Street Ka merak ettiğim araçlardır. Yıllar önce fuarda oturmuştum koltuğuna güzel bir oturuş şekli vardı. Bir de bir dergide önü ile arkası aynı olan tek araç diye yazıyordu. :) kazasız belasız,Güle güle kullanın.

halili
07-12-2018, 14:56
2008 de Daihatsu da çalışırken 1 mayıs ta mecidiyeköy deki Merkeze test aracı almaya gitmiştim.O zaman resmi tatil değildi.Otobüsten inip yürürken cevahirin oralardan atılan biber gazından nasıl kaçacağımı şaşırdım. Nefes alamadım,ölücem sandım. Ne zaman yolda görsem o an aklıma gelir.Test aracını en fazla kullanan benimdir herhalde.Müşteriler için her yere götürüyordum.***** dolu depo araç olunca bankaya bile bunla giderdim. Çok güzel bir araçtır.1.3 86 hp ama 150 bg gibi hissettiriyordu o zamanlar.Vites yollarına hastaydım.Güle güle kullanın.

16EC813
07-12-2018, 15:19
yakışıklı duruyo keretaa :D maşallah kazasız belasız

_opeth
07-12-2018, 15:36
bende araya copen'den öncesi Daihatsu'nun yaptığının makalesini paylaşayım.

Ya Mx-5 Doğru Cevap Değilse? - JDM Spirit Turkey (http://www.jdmspiritturkey.com/index.php/2017/09/23/ya-mx-5-dogru-cevap-degilse/)

Redfish16V
07-12-2018, 15:37
Bunların motor sanırım yarisle aynı 2sz herhalde ? levent

Burakfly
07-12-2018, 15:37
Yılını bile hatırlamıyorum. Ankara armada avm de sıfır araç fuarı vardı üstü yarım acık halde lacviert renkte ilk ve son kez görmüştüm canlı olarak :) hayallerinize ulaşmanıza cok sevindim kazasız belasız güle güle kullanın :)

wolrath
07-12-2018, 15:44

hayır "k3 ve" var,

yrv turbodakının turbosuzu onda kı de k3 vet

wolrath
07-12-2018, 15:48
maasallah bu arada es gecmeyelım.
2007de daıhatsum varken cokca hasır nesır oldugum "mekanıgı sorunsuz, gucunden zevkli, parasından albenılı" bır aractır (bır zamanlar 25 30 du , suan kı pıyasası garıp oldu tabı) copersche seklınde bır suru paylasım bulabılırsınız, hayranı oldukca boldur.
acıkcası yazılanlardan katılmadıgım 1.90 mevzusu oldu sadece, tamam 12 seneye yakın oldu ama cok ıyı hatırlıyorum ıcıne bınıp pozısyon aldıgımda tenteye saclarımın degdıgını ve oldukca ufak bır yasam alanı tespıt ettıgımı. (boy 1.82m)

Redfish16V
07-12-2018, 18:03
hayır "k3 ve" var,

K3 ve nin karsiligi 2sz diye biliyorum. Cap strok ayni zaten 2sz ile:)

mrtngn
07-12-2018, 20:59
Güle güle kullanın.Per Oto yüklü stok çekiyor,lazım olursa aklınızda bulunsun. :)

Çok teşekkür ederim. Per oto'yu cok duydum ama stok olayını bilmiyordum. İyi oldu bu aklımda bulunsun.

Hayırlı olsun güzel araçtır :)
Lastik konusunda yardımcı olabilirim lazım olduğu zaman :)

İnş lastiklerime birşey olmaz ama ihtiyac durumunda mutlaka ulaşırım Allah razı olsun

Maşallah araca,
Nadir bulunan ender güzelliklerden :) Allah kaza bela vermesin.
Jantları boyatmanız iyi olmuş :)

Çok teşekkür ederim. Tam ferric gray rengini tuttursaydık güzel olacaktı :)

Hayırlı olsun çok güzel araçtır, hastasıyımdır ben de Copen'in.

Teşekkür ederim sağolasın

uzun süre araştırdım bi türlü cesaret edemedim hatta burada konusunu açtım ama farklı araçlar aldım suzukiyi almadan önce yine elim gitti almaya ama fiyatları uçmuştu hayırlı olsun herkes hayalini yaşasa
Benide cok caydırdılar ama yıllar geçsede içimde bi ukte kalacağını biliyordum. Dünyaya bir kere geliyoruz başka zaman böyle imkanımız olmayabilir düşüncesiyle aldım geldim :)

Maşallah nazar değmesin.İlk çıktığı yıllarda benimde hep sahip olmak istediğim bir otomobil'di.

Ara sıra hala ilanlara bakarım.Güle güle kullanın.

Çok teşekkür ederim sagolun

Maşallah. 1-Copen 2-Street Ka merak ettiğim araçlardır. Yıllar önce fuarda oturmuştum koltuğuna güzel bir oturuş şekli vardı. Bir de bir dergide önü ile arkası aynı olan tek araç diye yazıyordu. :) kazasız belasız,Güle güle kullanın.

Bunu aldıktan sonra abimde street ka lara çok baktı bende bundan mı alsam diye ama şahsı görüşüm copen kadar cezbedici değil :)

2008 de Daihatsu da çalışırken 1 mayıs ta mecidiyeköy deki Merkeze test aracı almaya gitmiştim.O zaman resmi tatil değildi.Otobüsten inip yürürken cevahirin oralardan atılan biber gazından nasıl kaçacağımı şaşırdım. Nefes alamadım,ölücem sandım. Ne zaman yolda görsem o an aklıma gelir.Test aracını en fazla kullanan benimdir herhalde.Müşteriler için her yere götürüyordum.***** dolu depo araç olunca bankaya bile bunla giderdim. Çok güzel bir araçtır.1.3 86 hp ama 150 bg gibi hissettiriyordu o zamanlar.Vites yollarına hastaydım.Güle güle kullanın.

Çok teşekkür ederim.. Bu kadar çok kişinin sevip güzel yorumlar yaptığı bir araca sahip olmak beni dahada mutlu etti :)

yakışıklı duruyo keretaa :D maşallah kazasız belasız

bende araya copen'den öncesi Daihatsu'nun yaptığının makalesini paylaşayım.

Ya Mx-5 Doğru Cevap Değilse? - JDM Spirit Turkey (http://www.jdmspiritturkey.com/index.php/2017/09/23/ya-mx-5-dogru-cevap-degilse/)

İlk defa gördüm ve okudum teşekkür ederim

Parçalar yarisle aynı dıyorlar ama net bilgiye sahip değilim motor konusunda..

wolrath 'ın dediği gibi yrv'nin turbosuz olanı ama yarisle ne kadar baglantılı bilemiyorum

Yılını bile hatırlamıyorum. Ankara armada avm de sıfır araç fuarı vardı üstü yarım acık halde lacviert renkte ilk ve son kez görmüştüm canlı olarak :) hayallerinize ulaşmanıza cok sevindim kazasız belasız güle güle kullanın :)

Çok teşekkür ederim sağolun.Herkesin hayaline kavuşması dileğiyle

maasallah bu arada es gecmeyelım.
2007de daıhatsum varken cokca hasır nesır oldugum "mekanıgı sorunsuz, gucunden zevkli, parasından albenılı" bır aractır (bır zamanlar 25 30 du , suan kı pıyasası garıp oldu tabı) copersche seklınde bır suru paylasım bulabılırsınız, hayranı oldukca boldur.
acıkcası yazılanlardan katılmadıgım 1.90 mevzusu oldu sadece, tamam 12 seneye yakın oldu ama cok ıyı hatırlıyorum ıcıne bınıp pozısyon aldıgımda tenteye saclarımın degdıgını ve oldukca ufak bır yasam alanı tespıt ettıgımı. (boy 1.82m)

Aslında boy mevzusunda demek istediğim, birçok forumda sitede 180 boyu kesinlikle sığamaz oturamaz kafanızı vucudunuzu yan tutmak yan durmak zorundasınız gibi yorumlar yapılmış. Herkeste kesinlikle sığmaz diye bi düşünce var ona istinaden yazdım aslında..

Yoksa yaşam alanı dar,geniş diyemem..Kuzenim 1.85 yolcu koltuguna oturdugunda dediginiz gibi sacları tavana temas eder gibi oluyor ama kesinlikle sıgmama durumu yok diz mesafeside keza daha iyi.. Şayet direksiyona oturmaya kalkarsa önceki postta belirttiğim gibi direksiyon pozisyonundan dolayı dizleri direksiyona değebilir :) Ama binmek isteyen hertürlü biner :)

levent
08-12-2018, 11:12
hayır "k3 ve" var,

K3ve = 2sz abi
mert1612 yarisi turbolarken hatta komple k3vet internallerini kullandı diye hatırlıyorum

Copen k3vet e çevrilip öhlins + kilitlenirse ciddi başarılı olur

-Murat Özcan-
09-12-2018, 13:01
Falken lastiklerden çok memnun kalacaksın.

Bende kullanıyorum aşırı memnunum..

2jz
09-12-2018, 23:41
Çok güzelmiş kazasız belasız kullanın. Copenle ilk tanışmam bir kaç sene önce sıkışık ankara trafiğinde şakalanarak olmuştu :) Gerçekten seri ve kıvrak bir otomobil.

SinanAdalı
10-12-2018, 22:18
Maşallah çok tatlı araç kazasız belasız :)

mrtngn
24-12-2018, 21:13
Çok güzelmiş kazasız belasız kullanın. Copenle ilk tanışmam bir kaç sene önce sıkışık ankara trafiğinde şakalanarak olmuştu :) Gerçekten seri ve kıvrak bir otomobil.

Teşekkür ederim, evet biraz kendinden pek beklenmeyecek hareketler yapabiliyor :)

Maşallah çok tatlı araç kazasız belasız :)

Teşekkür ederim Allah razı olsun

ggtoker
25-12-2018, 01:28
masallah cesaret edip alamadıgım araclardan biri gule gule kullanın...

SametYkn
25-12-2018, 10:53
Kazasız belasız sürüşler dilerim. Denemek istediğim araçlardan birisi sempatik bir araba bana göre tek eksiği arkadan itiş değil oda olsa tadından yenmezmiş. İstanbuldaysanız bir kaç gün önce Pendik sahilde gördüm galiba sizdiniz plakayı tam hatırlayamadım.

emrek0c
30-12-2018, 15:40
güzel araç kazasız belasız..