PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : D&R Saygısızlığı, Özensizliği !!!!!!

imprezaWRC
21-12-2018, 16:00
29.11.2018 tarihinde www.dr.com.tr'den Clementoni My Robot sipariş verdim. 2 Aralık 2018 Pazar günü kargoyu teslim ettiler ve aynı gün oğlumun heyecanından paketi hemen açmıştık ve kitapçığa bakarak montajına başlamışdık. 1-2 parçayı monte ettikten sonra baktık ki pil haznesi kutuda yok, hemen müşteri hizmetlerini aradık kendimizce iş uzamadan da çözüm önerisinde bulunduk.

Dedik ki gidelim en yakın D&R'dan aynı ürünü değiştirelim. Yok olmaz, perakende mağaza ile internet mağazası arasında fark varmış, onun prosedürü öyle değilmiş. Peki ne yapacağız, ürünü bize gönderin biz inceleyip size geri dönelim dediler. Kargo pazar günü gelince bizde haliyle ertesi gün anlaşmalı oldukları kargoya ürünü verdik. Telefonda da, biz ürünün montajına başlar başlamaz parçanın eksik olduğunu fark ettik o nedenle de demonte ederek parçaları kutuya koyacağız sorun olur mu dedik, hayır olmaz dediler.

6 Aralık 2018'de cep telefonuma masaj gönderdiler, aldık ürünü inceliyoruz yazmışlar. 20 Aralık 2018 tarihine kadar hiçbir bilgilendirme olmayınca bizde ürünün ücretini karta iade edin dedik ve bugün öğlen eşim beni aradı, bizim ürün alttaki fotoğraflarda göreceğiniz şekilde gayet özensiz bir şekilde içine de eksik parçayı ekleyerek getirmişler.

Hani bu firma büyük firmaydı, hani iyidi. Eksik parçalı ürün bu şekilde mi paketlenip gönderilir. Yoksa firma büyüklüğünü gösterip yeni hiç açılmamış ürün mü gönderir. Neredeyse 1 aydır ya sabır modunda haber bekliyoruz anca dün karta iade edin denilince eksik parça kutuya konulup aynen göndermişler. Hangi parçanın bilmiyorum ama bir parçanın kablosu kutunun dışına çıkmış, kutunun içi zaten çarşamba pazarına dönmüş.
Parçaları kutuya eksik koyan ben değilim, yardımcı olun diyorsun anca geri gönder diyor. Biz gidelim mağazadan değişim yapalım diyoruz hem yokuş yapıyorlar hem kabul etseler arada 40-50 TL fark çıkıyor.

Adı sanı bilinmeyen veya az bilinen bir yerden mecburen n11 ile alışveriş yaptmıştım adamlar 2 tane oyuncak araba için kaç kere arayıp, kargo geldi mi diye sormuşlardı.

Koskoca D&R'ın da yaptığı saygısızlıktır başkada birşey değildir. Telefonlara da cevap vermedikleri için artık buraya yazıp afişe etmek istedim.

Kutu aynen böyle geri gelmiş. (Fotorğafları eşim çekip gönderdi)
https://i.ibb.co/0M39D2T/cle1.jpg
https://i.ibb.co/X4mJjvt/cle2.jpg
https://i.ibb.co/Tvf1Mvv/cle3.jpg
https://i.ibb.co/5k67PNy/cle4.jpg

Bu eksik olan parçaydı.
https://i.ibb.co/zbZWgcG/pil.jpg

ufuksaracci
21-12-2018, 16:07
D&R geçtiğimiz nisan ayında el değiştirdi, ben artık alışveriş yapmıyorum. Hatta çevredekilerde alışverişi kesti.

imprezaWRC
21-12-2018, 16:08
D&R geçtiğimiz nisan ayında el değiştirdi, ben artık alışveriş yapmıyorum. Hatta çevredekilerde alışverişi kesti.

Nasıl ya, benim haberim yok. Kim aldı?

ufuksaracci
21-12-2018, 16:09
Nasıl ya, benim haberim yok. Kim aldı?

Turkuaz Medya. Yakında sattıkları ürünlere de yansır kendi fikirleri, önce stokları bitirsinler.

rebelh
21-12-2018, 16:18
d&r satıldı
kapının önünden bile geçmeye gerek yok

kelalper
21-12-2018, 16:19
açıp tamir edip biraz oynayıp demonte edip geri yollamışlar işte.

Ormanci
21-12-2018, 16:23
D&R'la hiçbir şekilde internet üzerinden alışveriş yapmamak lazım. Ne stok bilgisi söylüyor ne de ne zaman kargoya verileceğini falan söylüyor.

En dandik firma bile bugün GG'de, N11'de bugün kargo yarın kargo diye yazıyor, bilgi veriyor. Stokta olup olmadığını bile görememek ne demek ya? Hangi devirdeyiz?

Eğer üründe problem yoksa hiç uğraşma bu gerizekalılarla, sorun varsa yine hiç uğraşmadan Tüketici Mahkemesi... Ama biraz uzun sürüyor diyorlar.

Aptallar, "al la al tamam" diye parçayı koyup göndermişler resmen.
Aslında eksik çıktığı için direkt olarak yenisi ile değiştirmeyi talep ediyorum deseydin keşke. Kutu açılmış edilmiş belli ki.

Enes-x
21-12-2018, 16:24
Neye el atsalar mındar ediyorlar

uygarr
21-12-2018, 16:25
YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=SttV5h07Kkg)

BARR
21-12-2018, 16:28
Üçkağıtçılar.

Satıldığını bilmiyordum bu arada, ekstra toprak atmışlar üzerine.

imprezaWRC
21-12-2018, 16:29
D&R'la hiçbir şekilde internet üzerinden alışveriş yapmamak lazım. Ne stok bilgisi söylüyor ne de ne zaman kargoya verileceğini falan söylüyor.

En dandik firma bile bugün GG'de, N11'de bugün kargo yarın kargo diye yazıyor, bilgi veriyor. Stokta olup olmadığını bile görememek ne demek ya? Hangi devirdeyiz?

Eğer üründe problem yoksa hiç uğraşma bu gerizekalılarla, sorun varsa yine hiç uğraşmadan Tüketici Mahkemesi... Ama biraz uzun sürüyor diyorlar.

Aptallar, "al la al tamam" diye parçayı koyup göndermişler resmen.
Aslında eksik çıktığı için direkt olarak yenisi ile değiştirmeyi talep ediyorum deseydin keşke. Kutu açılmış edilmiş belli ki.

Kutuyu ben açmadan eksik parçayı bilemem. Ama onların yapması gereken eksik parçayı benim gönderdiğim kutuya koymak yerine 0 km hiç açılmamış kutu göndermeleriydi.
Eşim diyorki, telefonda robot gibi konuşuyorlar ve hep aynı şeyi söylüyorlar. Bakacam şimdi, karta ücreti iade ettilerse aynen geri gönderirim, alın bunu ne yapıyorsanız yapın derim.
Bu saygısızlıklarından sonra bir daha alışveriş yapmam.

_opeth
21-12-2018, 16:31
D&R 'daki D Doğan'dan Demirörene geçti bir dediler TK olacak diye de markayı iç etmemek için aynı tabela ile devam ediyorlar.

DOHC
21-12-2018, 16:51
Bankanı ara, ben bu hizmeti satın almadım/alamadım de, paranı iade iste.
Ürünü de geri gönder eğer hala çalışmıyorsa ciğerim.

TorqueTuning
21-12-2018, 16:52
Tüpçü spec!

HaKo
21-12-2018, 17:03
bu tarz yerlerde mağazalardan alınan bu gibi ürünlerde tavsiyem mağazadan ziyade faturasıyla direk ithalatçısı ile veya imalatçısıyla iletişime geçin, çok daha hızlı dönüş alırsınız.

Bu tarz perakende zincirlerine tedarik sağlayan bir imalatçı olarak tavsiyemdir.

Anıl E.
21-12-2018, 17:42
Satıldığını bilmiyordum , kimin aldığını da öğrendikten sonra hepsiburada'dan kitap almaya devam

997TT
21-12-2018, 18:10
El degistirdi ve kime gectigini bulursan sasirmazsin...

SpeedlinE™
21-12-2018, 18:43
D&Rden kitap aldık sipariş verdikten 4 hafta sonunda geldi :) almayın bir şey sabrınızı sınıyorlar...

Evrenoz
21-12-2018, 18:49
Yeşil sermaye oldu artık D&R..

Robot almışsın ondan böyle olmuş. Papaz eriğini imam eriğine çeviren makina alaydın olmazdı böyle sorunlar.

imprezaWRC
21-12-2018, 18:54
Koray'ım karta iade ettilerse bende ürünü iade edeceğim yok karta iade olmdıysa robotun parçalarına bakacağım, çalışıyor ise bu saatten sonra uğraşmam. Zaten bir daha alışveriş yapmam.

bu tarz yerlerde mağazalardan alınan bu gibi ürünlerde tavsiyem mağazadan ziyade faturasıyla direk ithalatçısı ile veya imalatçısıyla iletişime geçin, çok daha hızlı dönüş alırsınız.

Bu tarz perakende zincirlerine tedarik sağlayan bir imalatçı olarak tavsiyemdir.
Hakan, açıkçası tedarikçi ilgilenmez diye aldığımız yerden çözüm bulmaya çalıştık, sağolsunlar böyle ilgilendiler.

Satıldığını bilmiyordum , kimin aldığını da öğrendikten sonra hepsiburada'dan kitap almaya devam
Bende yeni öğrendim :(. Hepsiburada.com'da da her kitap bulunmuyor, pandorayı denemek lazım.

El degistirdi ve kime gectigini bulursan sasirmazsin...
Mike, konuyu açarak el değiştirdiğini öğrendim. Haberlerle ilgilenmeyince malesef böyle oluyor.

D&Rden kitap aldık sipariş verdikten 4 hafta sonunda geldi :) almayın bir şey sabrınızı sınıyorlar...
Sabır testi yapıyorlar. Çinliler daha hızlı gönderim yapıyorlar :D

Onrcn
21-12-2018, 19:08
bende 4 gun once siparis verdim, hala gelen giden yok. Aradim yok iste faturasi kesilince 5 gun icinde yollaniyormusta bilmemne.. Hala kargoya verilmemis, satildigini bilseydim benimde isim olmazdi, neyse iyi bir ders oldu.

uygarr
21-12-2018, 19:22
YouTube (https://youtu.be/0yvcFdnLG-8)

KÖROĞLU
21-12-2018, 21:10
Geçmişte 2 defa netten ürün aldım. Tövbe ettirdiler bir daha almamaya. Full boost sinirle brandium da biraz anladıkları dilden konuşunca almam gerekeni almıştım.

O gün bu gün internet sitesinin adresini bile yazmam tarayıcıya.

Uzak durmak ruh sağlığı için en güzeli. Geçmiş olsun.

Yigit-Y
21-12-2018, 22:41
Tüpçü yine göndermiş içinden hıyar bile çıkabilirdi

hddsheriff
21-12-2018, 23:00
Aynı tarihte güzel indirin var diye kızıma sophie vulli diş kaşıyıcı sipariş verdim. Sürekli tedarik sürecinde yazıyordu, aradım müşteri hizmetlerini kayıt oluşturdu vs. Bizim siparişimize göre onlarda tedarikçiye sipariş geçiyorlarmış. Siparişin 10. Gününde (cuma günü) tekrar aradım pazartesi elimde olmazsa siparişi iptal ediyorum dedim pazartesi günü hepsiexpresle teslim ettiler. D&r ile bu saatten sonra işim olmaz.

Ekşi sözlükte adamın biri e kitap sipariş vermiş, kitabın indirme linkini 1 haftada zor göndermişler gerisini siz düşünün.

Yigit-Y
21-12-2018, 23:03
Aynı tarihte güzel indirin var diye kızıma sophie vulli diş kaşıyıcı sipariş verdim. Sürekli tedarik sürecinde yazıyordu, aradım müşteri hizmetlerini kayıt oluşturdu vs. Bizim siparişimize göre onlarda tedarikçiye sipariş geçiyorlarmış. Siparişin 10. Gününde (cuma günü) tekrar aradım pazartesi elimde olmazsa siparişi iptal ediyorum dedim pazartesi günü hepsiexpresle teslim ettiler. D&r ile bu saatten sonra işim olmaz.

Ekşi sözlükte adamın biri e kitap sipariş vermiş, kitabın indirme linkini 1 haftada zor göndermişler gerisini siz düşünün.

E kitap harbi komediymiş

Fake olabilir :)

gokhankenar
22-12-2018, 10:31
YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=SttV5h07Kkg)

Bu adamı değil ptt ye müdür, Köpeğime bakıcı bile yapmam ben olsam. Hareketlere bak

SpeedlinE™
22-12-2018, 13:43
Sabır testi yapıyorlar. Çinliler daha hızlı gönderim yapıyorlar :D

he abi ya valla çinliler daha hızlı yolluyorlar :D alırken yanında dergi almıştık adamlar yollayana kadar yeni sayısı çıkmıştı ciddi ciddi :D

ozoozo
22-12-2018, 15:44

Bende bunu yazmaya geldim.

Ancak internet üzerinden 3D Secure veya onay kodu ile yapmadıysanız bunu yapabilirsiniz diye biliyorum. Yani, şifresiz yapılan mail-order vs. işlemlerinde "chargeback" denilen durumu yapabilirsiniz.

Daha sonra banka ilgili firmaya mesaj atıyor ; şu şu kişi böyle bir ürün/hizmet almadığını beyan ettiğinden ötürü Mastercard&visa vs. global kuralları gereği para iadesi yapılmıştır vs. gibi.

Sonra ilgili firma bir mal oluyor daha sonra bunu ispat etmek için ilgili kanıt ne kadar varsa onları toparlayıp bankaya gönderiyor vs. vs. ancak bu süreç baya bir zaman alıyor :) Demem şu ki siz uğraşacağınıza , onlar uğraşsın.

DOHC
22-12-2018, 16:23
Bende bunu yazmaya geldim.

Ancak internet üzerinden 3D Secure veya onay kodu ile yapmadıysanız bunu yapabilirsiniz diye biliyorum. Yani, şifresiz yapılan mail-order vs. işlemlerinde "chargeback" denilen durumu yapabilirsiniz.

Daha sonra banka ilgili firmaya mesaj atıyor ; şu şu kişi böyle bir ürün/hizmet almadığını beyan ettiğinden ötürü Mastercard&visa vs. global kuralları gereği para iadesi yapılmıştır vs. gibi.

Sonra ilgili firma bir mal oluyor daha sonra bunu ispat etmek için ilgili kanıt ne kadar varsa onları toparlayıp bankaya gönderiyor vs. vs. ancak bu süreç baya bir zaman alıyor :) Demem şu ki siz uğraşacağınıza , onlar uğraşsın.

Her koşulda oluyor. 3D olsun, tek kullanımlık şifre olsun fark etmiyor. Sonuçta sen ödeme yaptın ama karşılığını alamadın.
Millet vize başvurusu için bunu yapıyordu bir ara. Vize çıkmazsa, bankayı arayıp ben bu hizmeti almadım/alamadım diyip parasını geri alıyordu :).

kıvancr
22-12-2018, 19:07
Benzer mağduriyeti 'HEPSİBURADA.COM' tarafından yaşadım.
İphone 6 aldım. Cihaz kullanılmış ve kutudakı imei ile kendı imeisi tutmayan daha önce kasası yenılenmıs bır cıhaz cıktı. Bunu apple dan aldıgım servıs onayıyla dogrulamıs olmama ragmen cıhazın ıadesını yaklasık 40 gun yapamadım.Gerı almadılar...
Gazetecı vb araya soktuktan sonra urunun ıadesını edebıldım.
Bence bu gıbı fırmalara gereksız gozumuzde buyutuyoruz. Bırdaha kendım elımle dokunup gormeden kesınlıkle alısverıs yapmam.

uygarr
23-12-2018, 00:40
TRAJEDİ İN THE HOuSE DAOGLOOOO....

imprezaWRC
23-12-2018, 13:02
Robotun montajını yaptık; çalışıyor. Karta iade falan yapmadılarsa suyunu çıkarana kadar kullanırız. İade ettilerse robotu iade etmek lazım dersem evde sanırım harp çıkar. İade ettilerse mecbur iade eder gider en yakın D&R'dan yeniden robot alırım ama bu sefer bütün montajı D&R'a yaptırırım :D
Bu arada, robot ile kimsenin oynadığı yok, yanlış anlaşılma olmasın. Parçaları kutuya koyup gönderdik onlarda aynen eksik parçayı kutuya koyup kutuyuda özensiz şekilde kapatıp göndermişler.
Bu kadar yokuş yapmalarına ve bekletmelerine ve haber vermemelerine sinirlendm. Pardon parça eksikmiş sizide neredeyse 1 aydır mağdur ettik buyrun size hiç açılmamış 0km robot ve özür yazısı yazsalardı bende konuyu açmazdım ve haliyle daha az cinim tepeme çıkardı.
Neyse, en büyük ders bir daha D&R'dan alışveriş yapmamak oldu.
Desteğiniz ve uyarılarınız için teşekkür ederim.

dragstar
23-12-2018, 21:08
e ticaret aracılığıyla alışveriş yapmaktan başka çare bırakmıyorlar, en azından iade vb. durumlarda sorun çıkmıyor

AyBEROZ
25-12-2018, 13:04
Turkuaz Medya. Yakında sattıkları ürünlere de yansır kendi fikirleri, önce stokları bitirsinler.

D&R ile olan tüm bağlarımı şu anda koparmış oluyorum. Kitap alışverişi yanı sıra, her yıl Atatürk lü takvim mutlaka alırdım. Bundan sonra kapısının önünden bile geçmem.

arda35
25-12-2018, 13:14
Ürünü tamamlayıp geç göndermeleri haricinde sıkıntı yok bence.
İnternet mağazası, fiziksel mağazadan değişim yapmak zorunda değil. Boyner gibi organizasyonu kuvvetli firmalar yapıyor ama çoğu firma yapmıyor. O işlemi muhasebeleştirmek kolay olmasa gerek.

D&r'ın İzmir mağazaları gayet iyidir (hepsi franchise diye biliyorum).
Firmayı satın alan Turkuvaz medya'nın ise bu işlerde fazla tecrübesi yok. Önce nt mağazalarını aldılar, sonra D&R'ı. Çok hızlı ve sağlıksız büyüdüler yani. O yüzden eski kaliteyi beklememek gerek.

Ormanci
25-12-2018, 13:48
Kime söylesem D&R'la ilgili saçma sapan tecrübelerini aktarmaya başlıyor. Meğer birçok kişi mağdur ama birbirinden habersiz :)

Ya en kıytırık firma bile stok bilgisi veriyor, bu .bneler vermiyor, ne zaman kargoya verilecek ne olacak belli değil.

Bu işin de en kısa zamanda kanunla mecburi hale getirilmesi lazım. Hangi devirdeyiz ya öküzler... DH'de oyunlar için falan da aynı şeyleri yaptıkları söyleniyor çokça. Akla tek şey geliyor, beceriksizlik haricinde bir de kötü niyetli düşünelim, siparişleri topla topla, paraları kullan, sonra millete iade et. Vakit kaybı yaşatıyorlar millete, hani mali yönden bi kayıp olmamasına rağmen...

Low-Rider
25-12-2018, 14:02
Çoğu firmanın internet tarafı malesef çok amatör çalışıyor. Hem gerekli teknik altyapı hem operasyonel süreçler yerinde olmadığı için tedarik süreleri uzuyor, müşteri memnuniyetsizliği artıyor vs..

D&R 'da en uyuz olduğum şey mağaza ile internet sitesi arasında ki fiyat farkları. Kitaba bakıyorum 32 TL, internet sitesinde 15 TL vs.

Geçen gün bu şekilde 4 kitap alacakken mağazadan fiyatları görünce vazgeçtim, ama sitesinden de sipariş vermedim çünkü biliyorum problemli. kitapyurdu hop 2 günde teslim etti.

golgeoyunu03
25-12-2018, 14:16
kitap için kidega ve pandora sitelerini kullanıyorum, tavsiye ederim

Gunes G.
25-12-2018, 14:40
Adim adim Internetten birseyler alirken risk nasil azaltilir:

1- Internette alisveris yaparken buyuk markalar yerine, buyuk sirketler araciligi ile satis yapan kucuk sirketleri tercih edin.

Ornegin N11, gittigidiyor vs araciligi ile satis yapan firmalar. Cunku bu firmalar kendi altinda satis yapan kucuk firmalara kirbaclama modeliyle istediklerini yaptirirlar ve siz buyuk firmanin musterisi oldugunuzdan her daim sizin lehinize olacak sekilde altlarindaki kucuk sirketleri kamcilarlar.

2 - Firma diyorum bu onemli, bakin bakalim o firmanin fiziki magazasi varmi. Eger yoksa riskli bir alisveris olacagi garanti. Magazasi varsa riskler daha da dusuyor.

3a- Google'da ya da satis yapilan araci sitenin uzerinde kucuk bir arastirma ile firmanin satis yaptigi musterilerin ne kadari memnun buna mutlaka bakin. Sorun yasadigini iddia edenlerin yorumlarini okuyun ve alicinin mi saticinin mi hakli oldugunu kendiniz degerlendirin.

3b- Sitede stok belirtilse bile mutlaka telefon ile magazaya ulasin, stok kontrolunu manuel yaptirin, ulasamiyorsaniz aksaklik cikmasi durumunda da ulasamayacaginizi bilin ve hizla uzaklasin. Tembellik etmeyin, alt tarafi telefon edip soracaksiniz. O telefondan kacarsaniz, daha sonra 26bin tane telefon etseniz dahi cozemeyeceginiz sorunlarla *(kaybedilen vaktin cozumu de telafiside olmuyor zira) ugrasirken bulabilirsiniz kendinizi, bunlar hep tercrube.

4- Unutmayin her saticida memnuniyetsiz musteri yorumlari olur, herkesi memnun etmek diye birsey yok bu dunyada. Hayal pesinde kosmayin, 1000 tane satis yapmis adamin 3 tane memnun olmayan musterisi var diye firma sikintili olmaz. Zaten hic memnun olmayan yorum yoksa direk killanabilirsiniz. Dedim ya herkesi mutlu etmek diye birsey yok, yalan o %100 memnun musterili saticilar.

5- Eger aradiginiz urun bu ortak platformlarda yoksa ve kucuk bir sirketin kendi sitesinden sattigi bir urun ise ve satici yukaridaki asamalari da basari ile gecmisse sansinizi deneyebilirsiniz. Internetten yaptiginiz alisverisler magazadan yaptiginizdan cok daha guvenlidir, kayit altinda oldugundan ve geri iade kolayligi oldugundan ters bir durum oldugunda rahatlikla iadenizi alabilirsiniz.

6- Fiyati uc kurus daha dusuk diye ne oldugu belli olmayan saticilardan buyuk alisveris siteleri uzerinden bile olsa alisveris yapmayin. Gidin uc kurus fazla verin, bilinen taninan magazasi olandan alin alacaginizi. Bir depo kiralayip urunleri icine doldurup satis yapmaya calisan kucuk sirketlerden uzak durun. Konu sorun yasayinca ucret iadesi almak degil cunku. Kaybettiginiz zamanin degeri var ve bunu kimse tazmin etmiyor. Sorun yasayip iki hafta ugrasip paranizi geri almak, eksik bir tazmin benim gozumde. Kaybettigim zaman ve verdigim ugrasi + sinir bozuklugunun tazmini nerede? yok. O yuzden uce bese bakarken ne icin neleri riske ettiginizi iyi bilin, uc bes fazlasina bilinen guvenilir yer varken guvenilmez olandan bence alisveris yapmayin, ya da yapin ne bileyim, zevk sizin sonucta ugrasacak olan da sizsiniz sikinti cikinca :)

Su D&R konusuna gelince, neredeyse dogma buyume Bagdat Caddeli biri olarak mumkun mertebe onunden gecmem. Batsa vahvah demem. Yansa itfaiye'yi aramam. Siz anladiniz ne demek istedigimi.

imprezaWRC
25-12-2018, 16:19
Ürünü tamamlayıp geç göndermeleri haricinde sıkıntı yok bence.
İnternet mağazası, fiziksel mağazadan değişim yapmak zorunda değil. Boyner gibi organizasyonu kuvvetli firmalar yapıyor ama çoğu firma yapmıyor. O işlemi muhasebeleştirmek kolay olmasa gerek.

D&r'ın İzmir mağazaları gayet iyidir (hepsi franchise diye biliyorum).
Firmayı satın alan Turkuvaz medya'nın ise bu işlerde fazla tecrübesi yok. Önce nt mağazalarını aldılar, sonra D&R'ı. Çok hızlı ve sağlıksız büyüdüler yani. O yüzden eski kaliteyi beklememek gerek.

Morhipo'dan aldığını sorgusuz sualsiz gidip Boyner'den değiştirebiliyorsun. 1-2 defa başımıza geldi, gittik ürünü anında değiştirdiler. Yok efendim morhipoda farklı fiyat burası Boyner burada farklı fiyat diyen olmadı. Fiziki mağzada kaça satıp satmadığı beni ilgilendiren bir bilgi değil, aynı firmanın internet mağazasında fiyatın mağazadan farklı olup olmaması da keza beni ilgilendiren durum değil. 20 küsür gündür ürün inceleyip, nezaketen hiç açılmamış kutu göndermek yerine kablosu dışarıda olacak şekilde aynı kutuyu bantlayıp göndermek bana göre saygısızlıktır, özensizliktir.

arda35
25-12-2018, 17:08
Morhipo'dan aldığını sorgusuz sualsiz gidip Boyner'den değiştirebiliyorsun. 1-2 defa başımıza geldi, gittik ürünü anında değiştirdiler. Yok efendim morhipoda farklı fiyat burası Boyner burada farklı fiyat diyen olmadı. Fiziki mağzada kaça satıp satmadığı beni ilgilendiren bir bilgi değil, aynı firmanın internet mağazasında fiyatın mağazadan farklı olup olmaması da keza beni ilgilendiren durum değil. 20 küsür gündür ürün inceleyip, nezaketen hiç açılmamış kutu göndermek yerine kablosu dışarıda olacak şekilde aynı kutuyu bantlayıp göndermek bana göre saygısızlıktır, özensizliktir.

Birinin sahibi Boyner; ötekinin sahibi damadın ailesi.

Ürün geç ve özensiz de olsa tamamlanıp gönderilmiş. Sorunsuz çalışıyor anladığım kadarıyla. Fazlasını beklemek; Vestel telefon alıp neden iphone gibi sorunsuz değil demek gibi bi şey.

Emin olun, sıradan bir n11 satıcısından alsanız daha çok destek görürdünüz. Ürün tamamlanana dek parayı alamazdı satıcı.

Onrcn
25-12-2018, 18:27
bende 4 gun once siparis verdim, hala gelen giden yok. Aradim yok iste faturasi kesilince 5 gun icinde yollaniyormusta bilmemne.. Hala kargoya verilmemis, satildigini bilseydim benimde isim olmazdi, neyse iyi bir ders oldu.

8 gun oldu hala kargoya verilmedi :D

Onrcn
25-12-2018, 18:35
8 gun oldu hala kargoya verilmedi :D

Evet simdi musteri hizmetlerini aradim, dedim iptalini istiyorum. Iptal edemeyiz 5 gun once faturasini kesmisiz iptal olmaz artik diye cevap aldim. Yarin elimden geldigince ugrasacagim bunlarla.

hddsheriff
25-12-2018, 19:54
Evet simdi musteri hizmetlerini aradim, dedim iptalini istiyorum. Iptal edemeyiz 5 gun once faturasini kesmisiz iptal olmaz artik diye cevap aldim. Yarin elimden geldigince ugrasacagim bunlarla.

Maliyeye şikayet etmekle tehdit et. Ürün tedarik edilmediyse faturasıda yoktur, sana kesilen gatura haliyke usülsüz naylon fatura oluyor.

Onrcn
27-12-2018, 16:49
Maliyeye şikayet etmekle tehdit et. Ürün tedarik edilmediyse faturasıda yoktur, sana kesilen gatura haliyke usülsüz naylon fatura oluyor.

9 gun oldu hala ayni sekilde cevap veriyorlar, tehditleri falanda hic bir sekilde takmiyorlar. Hukuki yollara basvurmak istiyorum sirf ders olsun diye, ne yapabilirim bilgisi olan var midir? Usenmeyip herseyi yapmaya kararliyim.

hddsheriff
27-12-2018, 21:33
9 gun oldu hala ayni sekilde cevap veriyorlar, tehditleri falanda hic bir sekilde takmiyorlar. Hukuki yollara basvurmak istiyorum sirf ders olsun diye, ne yapabilirim bilgisi olan var midir? Usenmeyip herseyi yapmaya kararliyim.

Tüketici hakem heyeti bakıyor sanırım , faturadan dolayı iade almamaları çok saçma. Bankanı ara ben yapmadım bu alışverişi de uğraşıp dursunlar.

KÖROĞLU
29-12-2018, 22:28
şahısa kesiyorlarsa e-arşiv olarak kesilir. O da gib'e iletildikten sora 7 gün içerisinde iptal edilebiliyor. O da olmadı gider pusulası ile satılan malı sizde geri alabilir aynı bedel ile.

Faturası kesildi diye almamak saçma.

Geçen ist a giderken pendik araçlarına bindim şoför iddia ediyor biz faturayı toplu kesiyoruz diye. Abi diyorum bak hatalı biliyosun. hala bık bık hala bık bık.

Bana anlatma istersen işim bu diyince sustu sonunda. Uyuz oluyorum pampişinden element uyduranlara.

DOHC
29-12-2018, 22:33
şahısa kesiyorlarsa e-arşiv olarak kesilir. O da gib'e iletildikten sora 7 gün içerisinde iptal edilebiliyor. O da olmadı gider pusulası ile satılan malı sizde geri alabilir aynı bedel ile.

Faturası kesildi diye almamak saçma.

Geçen ist a giderken pendik araçlarına bindim şoför iddia ediyor biz faturayı toplu kesiyoruz diye. Abi diyorum bak hatalı biliyosun. hala bık bık hala bık bık.

Bana anlatma istersen işim bu diyince sustu sonunda. Uyuz oluyorum pampişinden element uyduranlara.

Temel fatura kesiyorlarsa iptal edemiyorlar sanırım.

KÖROĞLU
29-12-2018, 23:37
Mağdurlara 1 kişi daha ekleyin, hatun kitap almış. 8 gün önce hala sipariş onayı verilmemiş. Aramış ulaşamamış.

Söylediğinde ilk cevabım D&R Pişmanlıktır oldu. Uğraşıyor hala.