PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kedi savar

DOHC
25-12-2018, 18:57
Hanımın kedi-köpek fobisi var.
Sitede de bunlardan var malesef.
Çantada taşınan, kedi savar diye geçen aletten arıyorum.
Nette pek model yok, aynı ürünü 20 TL'ye satan 50 TL'ye de satmaya çalışan var.
Bir tane aldım, düğmesine 5 kere bassan, 2 defa ancak o sesi çıkartıyor. Dandik çıktı yani.
Bu konuda tecrübesi, önerisi olabilecek var mıdır?

sekizsilindir
25-12-2018, 19:55
Bi yavru kedi alın barınaktan, alışırlar birbirlerine.. fobide kalmaz, savarada ihtiyaç olmaz.

Oluru yoksa, büyük motorsiklet ekipmanları satan yerlere bakın oralarda kaliteli köpek savarlar vardı nbir zamanlar.

Yiğit G.
25-12-2018, 20:02
Bir tane aldım, düğmesine 5 kere bassan, 2 defa ancak o sesi çıkartıyor. Dandik çıktı yani.

Taşınmanız her 2 taraf içinde daha iyi olacaktır.

Strich Acht
25-12-2018, 20:10
Istanbul’da yasasam en son korkacagim sey kedi kopek olurdu herhalde :)
Saka bir yana elektrosok cihazlarinin sesinin caydirici oldugunu duymustum, ama pek sehirici kullanilabilir olmaz sanirim.

Gko
25-12-2018, 20:25
sirkeli su yapın sıkın evin çevresine kedi gördükçe

kunteper
25-12-2018, 21:27
Bi yavru kedi alın barınaktan, alışırlar birbirlerine.. fobide kalmaz, savarada ihtiyaç olmaz.

Oluru yoksa, büyük motorsiklet ekipmanları satan yerlere bakın oralarda kaliteli köpek savarlar vardı nbir zamanlar.

+1 ..

Alerji degil de fobi varsa, gecirebilinecek bir sey aslinda, hem size de bir eglence, vakit gecirecek birsey olur

Yoksa motorsiklet sahiplerinin de muzdarip oldugu bir durum, seleleri icin kullandiklari kedi kovucu spreyler var, kapi girislerine vs sikarsaniz muhtemelen yaklasmazlar oraya ama buyuk alanda ne kadar etkili olur bilinmez

Balistique
25-12-2018, 21:48

Insanoglu iste... Yeryuzunu kendinin saniyor. Insanlara karsi fobisi olan kedi ve kopeklere ne tavsiye edersiniz ?

srkns
25-12-2018, 22:14
Arkadasin aracini emanet aldigimda konsolda bir alet gormustum merak edip uzerindeki yaziyi arattim kedi kopek savarmis, yolda biraz bakindim bir kopege denk gelince yavaslayip deneme yaptim birden kosmaya basladi, aletin marifetimiydi tesaduf mu bilemiyorum ama.
Dazer II diye bir ürün made in usa imiş..

volume81
25-12-2018, 22:24
çözüm sunan arkadaşların herhangi birşeye karşı sağlık problemi sayılacak bir fobisi varmı merak ediyorum ?

Taşın demekle olmuyor arkadaşlar :) ( Fobi öyle ıyyyy yok sevmiyorum demek değil, bir hayvana, böceğe, veya belli başlı durumlara karşı fobisi olan insanlar aklında dahi canlandırsa panik atak, Anksiyete bozukluğu gibi sonuçlar doğurabiliyor. )

Tavsiyem öncelikle psikolojik olarak destek almak ( Kedi-köpek gibi hayvanlar heran her dk karşısına çıkabilir ve bu tarz durumlarda ciddi problem olabilir )

Bir arkadaşım için zamanında baya uğraşmıştık Fare fobisi var tv'de 1sn bile görse tüm gece uyuyamazdı yurtdışında eğitim alırken psikolojik destek felan almıştı şimdi hamster bile sevemez gerçi ama en azından yan odada dururken kendisi rahat oturabiliyor

İnternetten araştırarak özellikle böcek ve hayvan fobisine karşı kendi kendine yapabileceği şeyler var ör: evin bir köşesine kedi köpek resmi koymak yavaş yavaş nefes durumunu ayarlayarak bakmaya çalışmak vs gibi

çok ciddi değilse biraz üstüne düşerek en azından hayatı etkileyecek durumdan çıkarılabilir.

sahnnn
26-12-2018, 08:16
Arkadaşlar Fobi diyip küçük görmeyin. Benim de şu sıyah hamam böceklerine karşı fobim var. Özellikle yaz aylarında neler çektiğimi bir ben bir allah bilir sokakta görsem yolumu değiştiriyorum o derece.Sizinki nacizhane daha sevilebilir hayvanlar yavaş yavaş alışmak ve destek almak tek çözüm gibi.

CloudGrey
26-12-2018, 08:26
10 yorumda çözüm olarak ben " boşanın " beklerdim :)

bir arkadaşım dükkanında başka şeyler kovmak şu siteden yararlanmıştı ; Bird-X Turkiye Kuşkovucu cihaz, Fare kovucu, Kuş Filesi, Fare kovucu, Sinek Kovucu HABERLER (http://www.kovmatik.com/)

Yiğit G.
26-12-2018, 12:31
Şimdi yorumumu beğenmemişsin doch kardeşim ama 40 yıldır bunu çeken yakın arkadaşı olan biri olarak sana en doğru şeyi söyledim.Benim arkadaşım 40 yıldır bu korkuyu çekiyor ve en mantıklısını yaptı en az kedi köpek olan bir yer buldu optimumun oradaki konutlar ve oraya taşındı.Şimdi 2 türlü korku var 1. si ben kedi sevmem korkunç uzak dursun pis hayvan korkusu , 2. si ise ciddi fobi yani baygınlık geçirir atak geçirir. 1. şık ise arkadaşların dediği doğru yavru kedi sahiplenirsin veya geçici ailelik yaparsın böyle böyle alıştırırsın ama 2. seçenek yani ciddi fobi ise kedi sahiplenme ile olmaz ciddi ve uzun seanslar görmeli taa bu fobi ye sebep olan olaya kadar inilip tedavi edilmeli.Çok zor ve uzun bir yol.. Bizim arkadaş olamadı işte yinede doğrusunu yaptı elinde değnekle hayvan kovalamak yerine onları da rahat bırakıp daha az hayvan populasyonu olan bir yer buldu.

Burak Mehmet
26-12-2018, 12:41
fobilerin en kralını çeken bir adam olarak ben anlatayım.. Yüksekten korkmam,karanlıktan korkmam,süratten korkmam,virajdan korkmam ama çay dan korkarım .. elim ayağım birbirine dolanıyor yakınıma çay gelince... bi yere gittiğimizde de çekiyorum hep benim yakınımda dolanıyor çaycı..

Ama şimdi bir tedavi alıyorum Ankara'da bir klinikte. sanırım önüne geçip bu saçma korkumu yeneceğim...şimdiden rahatladım biraz..

Sizinde öyle bir alete para bağlamaktansa sorunun köküne inip bir kaç terapi ile bu sorunu çözmeniz çok çok daha mantıklı olabilir...

fthdrn
26-12-2018, 14:15
fobilerin en kralını çeken bir adam olarak ben anlatayım.. Yüksekten korkmam,karanlıktan korkmam,süratten korkmam,virajdan korkmam ama çay dan korkarım .. elim ayağım birbirine dolanıyor yakınıma çay gelince... bi yere gittiğimizde de çekiyorum hep benim yakınımda dolanıyor çaycı..

Ama şimdi bir tedavi alıyorum Ankara'da bir klinikte. sanırım önüne geçip bu saçma korkumu yeneceğim...şimdiden rahatladım biraz..

Sizinde öyle bir alete para bağlamaktansa sorunun köküne inip bir kaç terapi ile bu sorunu çözmeniz çok çok daha mantıklı olabilir...

Dayı cidden çay fobin mi var

Runo
26-12-2018, 15:23

Ben bunu kabul edemem, zedelendim

Burak Mehmet
26-12-2018, 16:02

aynen.. Çaydan korkuyorum.. hayatımda hiç içmedim tadını bilmem.Mekanda falan etrafımda çay taşıyan olursa kaçarım. Çay yaklaşınca etrafıma kalp atış hızım değişiyor. ( uydurma değil holter ölçümü ile kanıtlanan bir durum) ama artık çok bunaldım bu durumdan ve terapi alıyorum. şimdilik iyi gidiyor sanırım başaracağım :D

Burak Mehmet
26-12-2018, 16:03
Ben bunu kabul edemem, zedelendim

Onur abi sanayi esnafı olup çaydan kaçmak nedemek biliyormusun sen :D doch abinin yenge ile beraber köpek barınağına ellerinde sosis poşetleri ile girmesi gibi :D

G.U.Z.
26-12-2018, 16:12
Bizim satanist bı yeğen var, 1ay misafir ederseniz, kedi sıkıntıniz kalmaz;)

ChuckBartowsKi
26-12-2018, 16:20

Sitede de bunlardan var maalesef derken?

Dünya üzerinde de böyle insanlar varmış maalesef tövbe tövbe.

Low-Rider
26-12-2018, 16:24

ice tea'de var mı sıkıntı :D Şaka bir yana allah kolaylık versin, hakikaten çok ilginç

Burak Mehmet
26-12-2018, 16:30
ice tea'de var mı sıkıntı :D Şaka bir yana allah kolaylık versin, hakikaten çok ilginç

haha yok abi :D ama bi antipati var tabi ..

fthdrn
26-12-2018, 18:40
aynen.. Çaydan korkuyorum.. hayatımda hiç içmedim tadını bilmem.Mekanda falan etrafımda çay taşıyan olursa kaçarım. Çay yaklaşınca etrafıma kalp atış hızım değişiyor. ( uydurma değil holter ölçümü ile kanıtlanan bir durum) ama artık çok bunaldım bu durumdan ve terapi alıyorum. şimdilik iyi gidiyor sanırım başaracağım :D

Umarım kısa zaman içinde atlatırsın :D Güldüm ama yaşamayan bilemez sanırım.

Ranthor
26-12-2018, 19:19
fobisi olanla dalga gecmeyin, insanlar kalp krizi bile gecirebiliyor

ghibli06
26-12-2018, 19:31
fobi korkuların en uç noktalarından birisidir... yani 'hoşlanmıyorum o nedenle kedi-köpek savar arıyorum!' demekle 'fobim var kedi-köpeğe!' demek arasında çok fark var... bu konuya çoğumuz olayı basit bir 'sevmeme' olayı olarak bakmış...

tavsiyem bu aletten bulabilirseniz alın, ama bu kesinlikle geçici bir çözüm olacaktır, bir gün hiç umulmadık bir zamanda yanınıza sevgi dolu yaklaşıp tek amacı size kuyruk sallamak olan bir köpecik yüzünden çok büyük sıkıntıya girebilirsiniz ve o şokla istenmeyen şeyler olabilir yani Allah korusun kaçmak isterken kaza olabilir, yaralanma olabilir vs... bence kesin çözüm psikolojik yardım olmalı, yine sevmek zorunda değilsiniz ama en azından hayatın kalanını daha huzurlu geçirebilirsiniz...

Yigit-Y
26-12-2018, 21:27
İnsan başına gelmeyince empati kuramıyor

Normal bir durum

Kediye tecavüz eden kahpeler varken

Hayvana zararı olmayan bir uzaklaştırma sorulmuş mesele olmuş

PES

SpeedlinE™
26-12-2018, 22:02

çok şaşırdım abi ya, çok değişik geldi.Umarım çare olur tedavi sizlere

DOHC
26-12-2018, 22:32
Sitede de bunlardan var maalesef derken?

Dünya üzerinde de böyle insanlar varmış maalesef tövbe tövbe.

Siz veya yakınınız çözümü garanti olmayan bir duruma düşer/hastalığa yakalanırsanız anlarsınız.

SinanAdalı
26-12-2018, 22:32
Bizim satanist bı yeğen var, 1ay misafir ederseniz, kedi sıkıntıniz kalmaz;)

Umarım şakadır...

DOHC
26-12-2018, 22:33
fobi korkuların en uç noktalarından birisidir... yani 'hoşlanmıyorum o nedenle kedi-köpek savar arıyorum!' demekle 'fobim var kedi-köpeğe!' demek arasında çok fark var... bu konuya çoğumuz olayı basit bir 'sevmeme' olayı olarak bakmış...

tavsiyem bu aletten bulabilirseniz alın, ama bu kesinlikle geçici bir çözüm olacaktır, bir gün hiç umulmadık bir zamanda yanınıza sevgi dolu yaklaşıp tek amacı size kuyruk sallamak olan bir köpecik yüzünden çok büyük sıkıntıya girebilirsiniz ve o şokla istenmeyen şeyler olabilir yani Allah korusun kaçmak isterken kaza olabilir, yaralanma olabilir vs... bence kesin çözüm psikolojik yardım olmalı, yine sevmek zorunda değilsiniz ama en azından hayatın kalanını daha huzurlu geçirebilirsiniz...

"Bu alet" derken benim ilk mesajımda yazdığım gibi birşey mi yoksa siz mesajınızda linki koymayı mı unuttunuz?

.::EmrE::.
26-12-2018, 22:40
Konuyla çok alakası yok ama otoparktaki kedilerin aracın üzerine çıkmasını engellemek için bir çözüm var mıdır? Naftalin demişti birileri ama işe yaramıyor :)

ghibli06
26-12-2018, 22:42
"Bu alet" derken benim ilk mesajımda yazdığım gibi birşey mi yoksa siz mesajınızda linki koymayı mı unuttunuz?

ben de çok duydum kedi-köpek savar ama hiç kullanmadım ***** 15 senedir köpek evladımız var, o nedenle link koymadım hangisi işe yarar gerçekten bilmiyorum...

bakın benim eşim köpek gördüğü zaman kalp krizi geçirecek kadar korkardı, minicik köpek bile görse kendini odaya kilitlerdi... benimki gibi bir dogo argentino ile bırakın iletişim kurmayı, 3 kat kafesin içinde olsa bile önünden geçmezdi... bir gün vefat eden dogom ameliyat oldu, eşim çok üzüldü durumuna ve de annelik iç güdüsüyle onunla ilgilendi, çoğu zaman baygın ya da ayağa kalkamadığı için kızımız, kendine bir güven geldi hanımın, sonr bir baktım sevgili dogom hanımın yüzünü yalamaya başlamış, iyileştikten sonra hanımla dogom arasında inanılmaz bir bağ oluştu ve de hanımın köpek fobisi tamamen geçti, sokak köpeklerini bile sıkıştırıp seviyor şu anda o derece, yeni dogomuz zaten onun kucağında büyüdü... bu fobiyi atlatması üzerine de uğraşın bence ama bir kedi-köpek savar bulabilirseniz gerçekten işe yarar burada paylaşın lütfen, çoğu ürünün dolandırıcılık olduğu çok belli çünkü...

gokhankenar
26-12-2018, 23:51

Allah size kolaylık versin trajikomik bir durum gerçekten. Eski çalıştığım İşyerinde de bir arkadaşın zımba teline fobisi vardı nedendir bilinmez :D

2jz
27-12-2018, 00:34
ben de çok duydum kedi-köpek savar ama hiç kullanmadım ***** 15 senedir köpek evladımız var, o nedenle link koymadım hangisi işe yarar gerçekten bilmiyorum...

bakın benim eşim köpek gördüğü zaman kalp krizi geçirecek kadar korkardı, minicik köpek bile görse kendini odaya kilitlerdi... benimki gibi bir dogo argentino ile bırakın iletişim kurmayı, 3 kat kafesin içinde olsa bile önünden geçmezdi... bir gün vefat eden dogom ameliyat oldu, eşim çok üzüldü durumuna ve de annelik iç güdüsüyle onunla ilgilendi, çoğu zaman baygın ya da ayağa kalkamadığı için kızımız, kendine bir güven geldi hanımın, sonr bir baktım sevgili dogom hanımın yüzünü yalamaya başlamış, iyileştikten sonra hanımla dogom arasında inanılmaz bir bağ oluştu ve de hanımın köpek fobisi tamamen geçti, sokak köpeklerini bile sıkıştırıp seviyor şu anda o derece, yeni dogomuz zaten onun kucağında büyüdü... bu fobiyi atlatması üzerine de uğraşın bence ama bir kedi-köpek savar bulabilirseniz gerçekten işe yarar burada paylaşın lütfen, çoğu ürünün dolandırıcılık olduğu çok belli çünkü...

Eve kuş, kedi, köpek geleceği zaman en çok karşı çıkan, onu istemeyen kişi en fazla 3 ay sonra eliyle beslemeye beraber uyumaya başlıyor :)

CenkB
27-12-2018, 07:58
Konuyla çok alakası yok ama otoparktaki kedilerin aracın üzerine çıkmasını engellemek için bir çözüm var mıdır? Naftalin demişti birileri ama işe yaramıyor :)

Karabiber deneyebilirsiniz. O da işe yarıyormuş. Sirke olabilir. Keskin kokulardan rahatsız oluyorlarmış sanırım. Scoterin selesine oturmasınlar üstüne işemesinler diye çok araştırdım. Branda kapattım içine karabiber naftalin koydm vs. Bu sefer brandanın üzerine çıkıp dıştan işediler. Siz kazandınız deyip kendi hallerine bıraktım bende. Her gün scooterin yanına 0.5 ml su ile gidiyorum. :D

kelalper
27-12-2018, 12:23
Araba ve motorun yanına gelmelerini istemiyorsanız ve kapalı otoparktaysanız çözüm basit. Yoğurt kabına 2 tüp silikon sıkın içerisinde 3 torba dandirik karabiber koyup karıştırın sonra arabayı park ettiğiniz yerin etrafına sürün. Ama burnunuza kesin maske alın acaip hapşırtıyor. Kedi köpek ve burnu iyi koku alan yaklaşmaz.

Fobi ile korku ayrı şeyler. Bende sigaraya karşı bi fobi var. Kül tablasına bile dokunamıyorum. Kısa dönem askerlik yaptım içtimada 1 tane bile sigara toplamadım. Komutanlar bile saygı duyardı. Derdim kedi köpek bokunu ellerim ama izmarit ellemem derdim. Tütüne karşı bişey var sanırım. Püroyu da elleyemiyorum.

zOnstyLe
27-12-2018, 12:30
Bu hayvan uzaklastiran aletlerin hayvanda yasattigi korku ne olacak? Farzetki yenge kopegi gordu ve basti hayvan irkildi ve kosmaya basladi yoldan gecen bi arabanin altina girdi öldü yada yaralandi? Yasadiginiz zor bir durum kesinlikle saygi duyuyorum fakat ciddi derecede hayvan sever biri olarak bu tarz cihazlara karsiyim. Tedavi oldumu esiniz bilmiyorum ama benim tavsiyem pskolojik destek almasindan yana olur.

Ormanci
27-12-2018, 12:36
Fobi olması şart değil. Bu konuda başka konularda da olduğu gibi bazısına çok "kıl" gelecek düşüncelerim var ama en nazik haliyle yazacağım ve kaçacağım :D

Ben de hoşlanmıyorum mesela, kedi köpek çok seviyor olmama rağmen, apartmanın önünde 7-8 tane kedi, önünde tencereler bilmemne... Veya köpek için de benzer durum geçerli. Çok beslenmek isteniyorsa eve alınır beslenir. Ben kendime, çocuğuma, eşime, anneme, babama biri mi saldıracak, tırmalasa ne olacak vs. diye düşünmek zorunda değilim.

"Korkmasın, sevmeyi öğrensin" söylemlere çok katılamıyorum maalesef. Bu konuda yaşanan kazalar, çeşitli saldırılar gibi haberleri tekrar tekrar okumanızı/izlemenizi tavsiye ederim. Kimsenin böyle bi zorunluluğu da yok diğer yandan...

Arkadaşımın hesabında millet tartışıyor, Migros'a köpek girmiş, görevliler dışarı çıkarmışlar, kimmiş o onun bunun çocukları, kendilerini birisi aynı şekilde çıkarsa ne hissederlermiş falan filan.

Bir defa insanlaştırmak en komiği, insanlaştırmamak gerekli.

İkincisi, ben yiyecek içecek vb. aldığım mekanda niye hayvan göreyim. En başta hijyen açısından sakıncalı. Bunu söylüyorum, adam bana "o hayvan senden benden temiz" diyor. Ne biliyosun? Aldığınız şeyi ambalajı açık falan da alın o zaman? Hanımın köpeği bile bi yerlerimi yalıyor bişey yapıyor, gidip yıkıyorum, sokak köpeği mi benden temiz olacak?

Bir de "kedici" ya da "köpekçi"ler var, onlar daha da güzel. Teyzenin biri çıkıyor kapıya 10 kedi üşüşüyor, o kadar yemekten biraz da bi martı, karga veya oradaki bi köpek nasiplenmek istiyor. "Hayvansever" teyzem elinde sopayla kovalıyor küfür kıyamet. E hani hayvanseverdin? :)

DOHC
27-12-2018, 12:42
Fobi olması şart değil. Bu konuda başka konularda da olduğu gibi bazısına çok "kıl" gelecek düşüncelerim var ama en nazik haliyle yazacağım ve kaçacağım :D

Ben de hoşlanmıyorum mesela, kedi köpek çok seviyor olmama rağmen, apartmanın önünde 7-8 tane kedi, önünde tencereler bilmemne... Veya köpek için de benzer durum geçerli. Çok beslenmek isteniyorsa eve alınır beslenir. Ben kendime, çocuğuma, eşime, anneme, babama biri mi saldıracak, tırmalasa ne olacak vs. diye düşünmek zorunda değilim.

"Korkmasın, sevmeyi öğrensin" söylemlere çok katılamıyorum maalesef. Bu konuda yaşanan kazalar, çeşitli saldırılar gibi haberleri tekrar tekrar okumanızı/izlemenizi tavsiye ederim. Kimsenin böyle bi zorunluluğu da yok diğer yandan...

Arkadaşımın hesabında millet tartışıyor, Migros'a köpek girmiş, görevliler dışarı çıkarmışlar, kimmiş o onun bunun çocukları, kendilerini birisi aynı şekilde çıkarsa ne hissederlermiş falan filan.

İkincisi, ben yiyecek içecek vb. aldığım mekanda niye hayvan göreyim. En başta hijyen açısından sakıncalı. Bunu söylüyorum, adam bana "o hayvan senden benden temiz" diyor. Ne biliyosun? Aldığınız şeyi ambalajı açık falan da alın o zaman? Hanımın köpeği bile bi yerlerimi yalıyor bişey yapıyor, gidip yıkıyorum, sokak köpeği mi benden temiz olacak?

Bir de "kedici" ya da "köpekçi"ler var, onlar daha da güzel. Teyzenin biri çıkıyor kapıya 10 kedi üşüşüyor, o kadar yemekten biraz da bi martı, karga veya oradaki bi köpek nasiplenmek istiyor. "Hayvansever" teyzem elinde sopayla kovalıyor küfür kıyamet. E hani hayvanseverdin? :)

Sabah arkadaş anlattı. Akşam kozyatağı acıbadem hastanesine gitmiş. Kafeterya da otururken bir bakmış kedinin biri içerde dolaşıyor, koltuklarda geziyor falan. İçeri sokanı bulmuşlar, söz kavgası vs vs vs.
Hastane ya burası, kemoterapiye gelen var, nefes sorunu ile gelen var, belki kuduz aşısı olmaya gelen var ne bileyim.
Gel de anlat şimdi......

AyBEROZ
27-12-2018, 12:48
Firmamız 2 ayrı bina 300 metre aralı. Günde bir iki kez binalar arası gidip gelmem gerekiyor. Arada başka fabrikalarda var. Küçük çaplı. ( Orta ölçekli sanayi içi ) Aradaki bir fabrika 5,6 sokak köpeğini besliyor, onlarda o bölgeyi sahiplenmiş gelene geçene havlıyor ve ısıracakmış gibi hırlayıp diş gösteriyor. Ben her gün geçmeme rağmen bana da aynı muamele :) . her gün hava güneşli de olsa şemsiye ile gidip geliyorum ve arada köpeklerle savaş veriyorum. Kediyi de köpeği de çok severim oysa... Eşim olsa bu durumda bu muamele de bayılır heralde korkudan. Kediden bilr korkuyor zira... Hayvan severlikle bunu karıştırmamak lazım.

kelalper
27-12-2018, 12:59
insan kadar hayvanlarında yaşamaya hakları var. Sen onların yaşam haklarını şehirleştirirsen avlanma yeteneklerini öldürecek şekilde yapılanırsan o zaman doğanın dengesi gereği beslemekte zorundasın. Kedi köpek olmazsa fare olur yılan olur. Onlar olmazsa böcek olur. Bunlar hepsi birbirine dayalı denge. Biri olmasın diye bişey yok. Onlarla yaşamayı öğrenmek zorundayız. Hayvan fobisini anlayamıyorum. Sigara fobim zararlı oldukları için. Ufacık çocuktum üst komşumuzun cazgır kedisi sağ elimin üstünü boydan boya yardı ben ciyak ciyak tabi. Normalde insanın fobisinin olması lazım. Iıh. ertesi gün gene peşinde koşturuyordum sevmek için. Eşim sokak kedisini çok sevmezdi korkmazdı ama sevmezdi de. Eve kedi aldık şimdi sokak kedilerinin aylık bütçesi var. Her ay 50 liralık mama alıyoruz sokak kedilerine. Arabanın arkasında sokak kedileri için envai çeşit kuru ve yaş mama var kediler için.

ghibli06
Bir kopek sahibi olarak kedi-kopek korkusunu fobisini cok iyi anliyorum, ama siz de diger insanlarin bu konuda vicdanli davranmasini da bu kadar agir elestirmeyin, butun sokak hayvanlarini oldurelim o zaman...

ufuksaracci
Dört tane köpeği olan çok yakın bir arkadaş grubuyuz. Her haftasonu mutlaka birbirimizin evinde takılırız (köpekler yanımızda), yani anlayacağınız sürekli köpeklerle yaşıyorum ve çevrem de aynı şekilde.

Arkadaşın aradığı cihazı gece gezmelerinde kullanıyoruz ve açıkçası kullanma amacımız sokak köpeklerini korumak. İzmir'i bilenler için rotamız genelde Küçükyalı'dan başlayıp Alsancak Starbucks ta bitmekte ve bildiğiniz üzere Konak meydanında bir sürü köpek var. Grubumuz Cane Corso, Rott, Cocker ve Toy Poodle'dan oluşmakta ve malesef Rott'umuz kendi sürüsü dışına biraz asabi olabiliyor. Gece sürü halinde sokak köpekler saldırdığında mecburen bu cihazı kullanıyoruz, 2 saniye bile kullanmak saldıran ( havlayan ) köpeğin bir anda dağıtıyor ve uzaklaştırıyor. İlk olarak aramızda bir kişi olası saldırı durumda köpeklerin arasına girip gelenleri sakinleştirmeye çalışıyor fakat yararlı olmadığı durumda bu alet kesin çözüm.

Kullandığımız aletin adı dog dazer yanlış hatırlamıyorsam, yüksek frekansta ses vererek köpekleri uzaklaştırıyor.

ghibli06
27-12-2018, 13:02
Dört tane köpeği olan çok yakın bir arkadaş grubuyuz. Her haftasonu mutlaka birbirimizin evinde takılırız (köpekler yanımızda), yani anlayacağınız sürekli köpeklerle yaşıyorum ve çevrem de aynı şekilde.

Arkadaşın aradığı cihazı gece gezmelerinde kullanıyoruz ve açıkçası kullanma amacımız sokak köpeklerini korumak. İzmir'i bilenler için rotamız genelde Küçükyalı'dan başlayıp Alsancak Starbucks ta bitmekte ve bildiğiniz üzere Konak meydanında bir sürü köpek var. Grubumuz Cane Corso, Rott, Cocker ve Toy Poodle'dan oluşmakta ve malesef Rott'umuz kendi sürüsü dışına biraz asabi olabiliyor. Gece sürü halinde sokak köpekler saldırdığında mecburen bu cihazı kullanıyoruz, 2 saniye bile kullanmak saldıran ( havlayan ) köpeğin bir anda dağıtıyor ve uzaklaştırıyor. İlk olarak aramızda bir kişi olası saldırı durumda köpeklerin arasına girip gelenleri sakinleştirmeye çalışıyor fakat yararlı olmadığı durumda bu alet kesin çözüm.

Kullandığımız aletin adı dog dazer yanlış hatırlamıyorsam, yüksek frekansta ses vererek köpekleri uzaklaştırıyor.

Ufukcum selam, bu cihaza sizin kopekler tepki vermiyor mu?

ufuksaracci
27-12-2018, 13:06
ghibli06 Merhabalar Bülent abi, alet tutulan yöne etki ediyor ve 1-2 saniye bile işe yarıyor. Biz uzun uzun kesinlikle kullanmıyoruz bir zarar olabilir diye. Genelde afallayıp uzaklaşıyorlar tepki olarak, bir anda bütün dikkatleri dağılıyor. Mecburen böyle bir yöntem kullanıyorum çünkü olası bir kavga durumunda bizim ufaklıklardan çok onlar zarar görecek.

ghibli06
27-12-2018, 13:09
ghibli06 Merhabalar Bülent abi, alet tutulan yöne etki ediyor ve 1-2 saniye bile işe yarıyor. Biz uzun uzun kesinlikle kullanmıyoruz bir zarar olabilir diye. Genelde afallayıp uzaklaşıyorlar tepki olarak, bir anda bütün dikkatleri dağılıyor. Mecburen böyle bir yöntem kullanıyorum çünkü olası bir kavga durumunda bizim ufaklıklardan çok onlar zarar görecek.

Esim gezdirirken ben de cekiniyorum, link vs ya da foto varsa cok sevinirim

ufuksaracci
27-12-2018, 13:17
ghibli06 Cane Corso'yu dolaştıran arkadaşımız da 45 kiloluk bir bayan. Olası bir durumda 50 kiloluk bir köpeğe müdahale şansı sıfır, iyi ki kızımız dünyanın en sakin ve uysal cane corsosu. Kullandığımız ürün bu;

Dazer Iı Kedi-kopek Kovucu - n11.com (https://urun.n11.com/kopek-egitim-tasmasi/dazer-ii-kedi-kopek-kovucu-P100396112?gclid=Cj0KCQiAjZLhBRCAARIsAFHWpbHmsZ_iq s0y_NLdHOyb3T5fCvp-9I3yrnC9A8DxWpbujpbDXhGCZOgaAn9OEALw_wcB&gclsrc=aw.ds)

Ormanci
27-12-2018, 13:46
Bir kopek sahibi olarak kedi-kopek korkusunu fobisini cok iyi anliyorum, ama siz de diger insanlarin bu konuda vicdanli davranmasini da bu kadar agir elestirmeyin, butun sokak hayvanlarini oldurelim o zaman...

Yok tabi kesinlikle öldürmek olmamalı ama Avrupa falan filan bunu nasıl çözmüş bi bakmak lazım bence.

Ben böyle söylüyorum yazıyorum;

Birkaç sene önce, oturduğumuz eski apartmanın önüne siyah büyükçe ama tür olarak diğer sokak köpeklerinden farklı bi köpek geldi. Pek kedi köpek de gelmezdi oysa oraya. Biz de eve gireceğiz, bize öyle bi yaklaştı öyle bi acıklı baktı ki, hanıma ben söyledim getir evden bişeyler de şuna verelim diye :) Hatta hayvana "bekle burada biraz, şimdi sana bişeyler getirecek" dedim hanımı işaret edip, yanımda öööle bekledi. Muhtemelen terk edilmiş falan bişeydi herhalde.

Bakın mesela fobi vs. diyoruz ama bunları geçtik, en basitinden başka köpek sahibine ve köpeğe bile yolda diğerleri tarafından saldırılma riski var.

Hanımda Rednose Pitbull vardı evlenmeden önce, evlenince eve getiremedi :) Şimdi çocuk falan da olunca iyice yalan oldu, ama birkaç seneye eve bi kedi alacağız galiba bu gidişle :) Kaniş tadında yetişmiş bi arkadaş kendisi, Pitbull ismine bakmayın :) Kedilerden falan darbe alıyor o derece...

E şimdi mesela kayınpeder dışarı çıkarıyor, elinde sopa. Ne için, başkası saldırırsa koyacak sopayı :) Bu da bana garip geliyor. Sokak köpeği ne halt yerse yesin ama benimkine dokunmasın. Bu da bende ikilem oluşturuyor.

ufuksaracci
27-12-2018, 14:06
Ormanci, ben özellikle büyük ırk köpek dolaştırırken önlem alınmasını savunan birisiyim, demiyorum ki kayınpederiniz elindeki sopayla bir köpeğe vursun ama öyle bir durum oluyor ki o sopa olabilecek en kötü senaryoyu engelleyebiliyor. Arkadaşım köpek kavgası ayıracağım diye kolundan oluyordu, resmen kolu yırtıldı.

Avrupa'da kısırlaştırma, lisanslama vb. konuları ciddi ciddi takip edildiği, hayvan haklarının sadece kağıt üzerinde olmadığı çok büyük cezaları olduğu için sokak köpekleri konusunda bizden çok ilerideler. Hollanda'yı örnek alırsak;
-Sokağa köpek bırakmanın ve kötü davranmanın hapis cezası var.
-Cins köpeklerde yüksek vergiler
-Ücretsiz kısırlaştırma
-Hayvanlar için kolluk kuvvetleri.

Ormanci
27-12-2018, 14:22
Ormanci, ben özellikle büyük ırk köpek dolaştırırken önlem alınmasını savunan birisiyim, demiyorum ki kayınpederiniz elindeki sopayla bir köpeğe vursun ama öyle bir durum oluyor ki o sopa olabilecek en kötü senaryoyu engelleyebiliyor. Arkadaşım köpek kavgası ayıracağım diye kolundan oluyordu, resmen kolu yırtıldı.

Avrupa'da kısırlaştırma, lisanslama vb. konuları ciddi ciddi takip edildiği, hayvan haklarının sadece kağıt üzerinde olmadığı çok büyük cezaları olduğu için sokak köpekleri konusunda bizden çok ilerideler. Hollanda'yı örnek alırsak;
-Sokağa köpek bırakmanın ve kötü davranmanın hapis cezası var.
-Cins köpeklerde yüksek vergiler
-Ücretsiz kısırlaştırma
-Hayvanlar için kolluk kuvvetleri.

Yok aynen hocam bunu kınamak için söylemiyorum, mecbur kalınıyor, köpek sahibi olan insan bile bundan muzdarip, onu demeye çalıştım.

İşte onu demeye çalıştım, keşke bizde de öyle olabilse ama daha bundan önce düzelmesi gereken çok şey var maalesef :) İnsanımız insanımıza insan gibi davranmıyor daha :)

Ormanci
27-12-2018, 14:23
Çok "demeye çalıştım demeye çalıştım" olmuş, kusura bakmayın :)

Yiğit G.
27-12-2018, 14:55

Şimdi şöyle eğer yemek yediğin mekanda köpek vs görmek istemiyorsan o mekana gitmeyeceksin hocam (mekan köpeklere izin veriyorsa) o mekanın seçimi böyle seninde seçimin gitmemek olur.Ben mesela asla iğrenmem evde rott besleyen biriyim alışığım tüye boka püsüre ama mesela bir arkadaşım var midesi bulanıyor hayvan gördüğünde yemek yerken , onunla çıkınca hayvan alınmayan mekanlara gidiyoruz çok basit yani. Bir diğeri ise hayvanlar insanlardan temizdir lafı aslında şu demek kedi köpek de bulunan hiçbir hastalık insana bulaşmaz.İnsan daki hiçbir hastalık da hayvana bulaşmaz bir tek kuduz dışında.Kedilerde aids var mesela sokak da gördüğün birçok kedide olabilir ama insana geçmiyor.Kedi köpek piresi bile insanda durmaz vucut sıcaklığımız hayvanlara göre düşük olduğu için hayvan piresi biti vs insan vucudunda duramaz en fazla ısırır sonra atlar gider.Hele hele küpesi varsa hiçbirşey olmaz git kucakla doya doya , sokakadan geçen 10 kişiye sarıl emin ol 2 gün sonra yataklara düşersin , 10 köpeğe sarıl hiçbirşey olmaz demek istediğim bu idi.

Kimsenin sevme zorunluluğu yok evet ama yaşamına saygı gösterme zorunluluğu var. Sen bu dünyaya 200.000 bin yıl önce geldin ama hayvanlar 575 milyon yıldır buradalar.Yani onlar misafir değil , biz misafiriz ona göre davranmamız lazım.Ayrıca bizim için at köpek çok değerli hayvanlardır hem türkler için hemde genel insanoğlu için.Çünkü senin ataların binlerce yıl yataklarında huzurlu uyudular ise bu köpekler sayesinde.Binlerce yıl bu hayvanlar eşini karısını çocuğunu ve hayvanını korudu.Ben devlet büyüklerinin yerinde olsam her aileye 1 köpek eve alması zorunluluğu koyardım , insanoğlunu bazı hayvanları borcu çok büyük.

Kedi köpek ayrımı yapanlara bende tilt oluyorum dün gece 1 gibi 2 kadın geldiler , bende köpeğimi gezdiriyordum köpeklere kovup kedilere mama veriyorlardı kızdım bağırdım köpekleri niye kovuyorsunuz diye.Hasta onlar başka bir açıklaması yok.

zOnstyLe
27-12-2018, 15:24

Yazdiginiz bu koca paragrafta kapinin onundeki hayvanlar icin yazdiginiz tencereler vs. Ya arkadasim sokaklarda hayvanlarin yaşam alanı, hayvan nereye gitsin? Kapinin onundeki iki tencere seni rahatsız ediyorsa alirsin sokagin daha sakin bir köşesine koyarsin. Ayrica bunca zamandir sokakta hayvan beslerim daha bir kisinin uzerine atlayan tirmalayan bir kedi gormedim. Yada bir sokak kopeginin mahallesinde yasayan birine havladigini isirdigini. Sen hayvana nasil bir reaksiyon gosterirsen oda sana ayni reaksiyonu gösterir. Sokak hayvanlarini sevmek zorunda degilsiniz fakat sokak onlarin yasam alani bunu anlamak kavramak gerek.

Yigit-Y
27-12-2018, 20:19
Bu kedi köpekler süt yumurta verselerdi

Zaten bütün sorun ortadan kalkardı

:)

kiraccemal
28-12-2018, 10:01
Evimin olduğu bölgede oldukça fazla kedi köpek mevcut. Özellikle bizim blok içerisinde bir tane köpek var küçük ama her görenin neredeyse üzerine atlıyor. Eşimin ve kızımın kedi köpek korkuları oldukça fazla ama buna rağmen bir şekilde karşılaşmamaya özen gösteriyorlar. Şuana kadar sıkıntı yaşamadık umarım da yaşamayız. Eşime de kızıma da sürekli söylüyorum bu hayvanlar zararsızlar hadi köpekten korkuyorsunuz anlıyorum da ufacık kedi ya onun neyinden korkuyosunuz diyorum. :) tabi kızımın korkmasının sebebi tamamen eşimden kaynaklı. Umarım bu korkularını en kısa sürede yenerler.

Ormanci
28-12-2018, 10:09
Şimdi "onların da yaşamaya hakkı var" diyoruz, da buna karar veren de "biz"iz yani :) Bu da başlı başına bi çelişki bence :)

Ben "doğal seleksiyon"dan yanayım. Evet kertenkeleyi öldürürsek böcek çoğalır, kedi olmazsa fare olur, köpek olmazsa bilmemne olur ama bunlar hep doğanın bir dengesi sayesinde işliyor. Kedi sayısı çok fazla olup etrafta fare olmazsa ne oluyor? Ya da bi başkası... Dengeyi yine bozduk.

"Yaşaması gereken" kadar yaşayacak. Hepsi değil. Bir kedi niye 7-8 yavru doğuruyor? Hepsi yaşasın diye değil. Birini kuş kapacak, diğerini bilmemne yiyecek, bi başkası düşecek ölecek. Bizler 8'ini birden yaşatmaya çalışıyoruz.

Bu tüm Caretta caretta'ların elle suya atılması gibi bişey. Bunu yapıyor muyuz? Yapmıyoruz. Bence temelde birebir aynı şey.

Ha bunları söyleyen insanlar diğer yandan bir sürü "kırma" tür yaratmış, kimisi sırf "oyuncak" olsun diye besliyor falan filan, ama yaşam hakkı diyoruz. Bende komple çelişki yaratıyor bunlar.

zOnstyLe
28-12-2018, 10:10
Evimin olduğu bölgede oldukça fazla kedi köpek mevcut. Özellikle bizim blok içerisinde bir tane köpek var küçük ama her görenin neredeyse üzerine atlıyor. Eşimin ve kızımın kedi köpek korkuları oldukça fazla ama buna rağmen bir şekilde karşılaşmamaya özen gösteriyorlar. Şuana kadar sıkıntı yaşamadık umarım da yaşamayız. Eşime de kızıma da sürekli söylüyorum bu hayvanlar zararsızlar hadi köpekten korkuyorsunuz anlıyorum da ufacık kedi ya onun neyinden korkuyosunuz diyorum. :) tabi kızımın korkmasının sebebi tamamen eşimden kaynaklı. Umarım bu korkularını en kısa sürede yenerler.

Hocam kizinizi yanınıza alip o havlayan kopege mama yada evde artan yemekten goturun, hem havlama hemde korku sorunu ortadan kalkacaktir. Aynısı kediler icinde gecerli.

zOnstyLe
28-12-2018, 10:17
Şimdi "onların da yaşamaya hakkı var" diyoruz, da buna karar veren de "biz"iz yani :) Bu da başlı başına bi çelişki bence :)

Ben "doğal seleksiyon"dan yanayım. Evet kertenkeleyi öldürürsek böcek çoğalır, kedi olmazsa fare olur, köpek olmazsa bilmemne olur ama bunlar hep doğanın bir dengesi sayesinde işliyor. Kedi sayısı çok fazla olup etrafta fare olmazsa ne oluyor? Ya da bi başkası... Dengeyi yine bozduk.

"Yaşaması gereken" kadar yaşayacak. Hepsi değil. Bir kedi niye 7-8 yavru doğuruyor? Hepsi yaşasın diye değil. Birini kuş kapacak, diğerini bilmemne yiyecek, bi başkası düşecek ölecek. Bizler 8'ini birden yaşatmaya çalışıyoruz.

Bu tüm Caretta caretta'ların elle suya atılması gibi bişey. Bunu yapıyor muyuz? Yapmıyoruz. Bence temelde birebir aynı şey.

Ha bunları söyleyen insanlar diğer yandan bir sürü "kırma" tür yaratmış, kimisi sırf "oyuncak" olsun diye besliyor falan filan, ama yaşam hakkı diyoruz. Bende komple çelişki yaratıyor bunlar.

Sey yapalim o zaman mahallemizde dogan 8 kedinin en celimsiz ve cirkin olan 6 tanesini öldürelim direk hem ekolojik dengeyi korumus oluruz hem sizin icin görüntü kirliligi olmaz. Arkadasim hayvanlara yasam alanimi kaldi? Evlerimiz arabalarimiz avmlerimiz her yerde nerede yasasin bu hayvanlar. Evet bu hayvanlarin yasama haklaria var ben bunu savunuyorum. Nasil seni yaratan bir guc varsa bu canlarida yaratan bir güç var ve bunu engellemek senin elinde olan bisey degil. Bu dusunceleri gördükçe gercekten insanligimi sorguluyorum.

Cimmeria
28-12-2018, 10:19

Doğal seleksiyondan yana olmak gibi bir kavramla hayvan haklarına giriş yapmayın bence. Bu kavramla girdiğiniz zaman insanoğlunun sanayileşmeyle birlikte başlayan ve tüm dünya kaynaklarını mahveden duyarsızlığına gelir çünkü konu. Bu durumda da 30 sene sonra çocuklarımıza fotoğraflardan eskiden kedi diye bir hayvan vardı yavrum deriz.

Olması gerektiği kadar kedinin hayatta kalabilmesi için kedilerin avlanabileceği alanların olması lazım, normalde hayatlarında ve geçmişten genlerine işlenmemiş araba ezmesi gibi bir kavramın olmaması lazım vs.

Avrupa bunu nasıl çözmüş diye şehir içlerine bakarsak Avrupanın şehirlerindeki nüfus oranları, araç sayıları, yeşil alan oranları ve milli park vahşi doğa alanları gibi konuları gözden kaçırmış oluruz. Konuya bir bütün olarak baktığımızda Avrupada ne yazık ki hayvan hakları bile bizim ülkedeki insan haklarından daha iyi durumda :)

kiraccemal
28-12-2018, 10:46
Hocam kizinizi yanınıza alip o havlayan kopege mama yada evde artan yemekten goturun, hem havlama hemde korku sorunu ortadan kalkacaktir. Aynısı kediler icinde gecerli.

Denedim hocam defalarca kedi/köpek sevdirdim. Geçen hafta misafirliğimize gittiğimiz evde büyük bir kedi vardı tam sevmeye niyetlenmiştik ki büyüklüğünü bahane edip geri çekildi ama alışacak gibi. Onların zararsız olduğuna inandırmak lazım önce.

HaKo
28-12-2018, 11:24
sen gel hayvanın yaşadığı doğanın içine sıç bir güzel işgal et , ondan sonra apartman önündeki tas tava , sokaktaki saldırganlar , kılıydı tüyüydü.

Benimde insana alerjim var yok mu şöyle tuşa basınca kıvrandıran bir şeyler ortalık insan kılıklı canavardan geçilmiyorda.

Bir de sürekli saldırgan hayvan haberi görüyormuşuz , ben niye göremiyorum her akşamda izlerim haberleri. Ama her gün hayvana saldıran şerefsizlerin haberleri boy boy dolanıyor etrafta sanki , bir karışıklık olmasın ?

Lafım fobisi olan arkadaşa değil tabi o iş tıbbi boyutta bence de psikolojik destek alması şart, dünya tüm canlıların , bir şekilde birlikte yaşamaya alışmak şart.

ugurbora
28-12-2018, 20:00
Mahallemdeki bütün kedilere kopeklere ben bakarım , evimdede kedim var. Demek istediğim fazlasıyla tecrübe sahibiyim. Daha bir gün olsun herhangi bir kedinin insana durduk yerde zarar verdiğini görmedim , duymadım bu yasıma kadar. Bizden milyonlarca yıl önceden bu dünyanın sahibi olan dilsiz kullara bakmak bizim boynumuzun borcudur. Bunun tersini düşünen insanligindan şüphe etsin. Fobisi olan kişilerin tıbbi tedavi görmesi gerekir yoksa ordan burdan kedi kovalayıp, kap kacaklari ortadan kaldırarak bundan kurtulmak mantıksız ve imkansız.

G.U.Z.
28-12-2018, 21:10
Hayvanseverlerin ilgisi sokak hayvanlarını beslemek boyutunda kalmayıp, hayvanları kisirlastirsalar sorun bir süre sonra çözülecek..

Balistique
28-12-2018, 22:13
Hayvanseverlerin ilgisi sokak hayvanlarını beslemek boyutunda kalmayıp, hayvanları kisirlastirsalar sorun bir süre sonra çözülecek..

Evet dogru. El atmisken bazi insanlarida kisirlastiralim bozuk genetikleri anadan, babadan cocuga gecmesin. Dunyadaki en zararli mahluklar insanlardir.

Mutu
28-12-2018, 23:16
Motorun brandanın altından, kimi zaman üstünde, arabanın kaputta, bazen tavanında yatarlar. Hepsini ellerimle besledim bu boylara gelinceye kadar. Apartmandaki çoğu kişiden korkarlar benden korkmazlar. Çok görmemek lazım bence. Onlar da soğuk havalarsa sığınacak yer arıyorlar.

http://i67.tinypic.com/fjde9z.jpg

G.U.Z.
29-12-2018, 00:06
Evet dogru. El atmisken bazi insanlarida kisirlastiralim bozuk genetikleri anadan, babadan cocuga gecmesin. Dunyadaki en zararli mahluklar insanlardir.

Yok etmeye kendinizden başlayabilirsiniz;)

Balistique
29-12-2018, 02:29
Yok etmeye kendinizden başlayabilirsiniz;)

Anlamak zor is.

zOnstyLe
29-12-2018, 12:27
Valla hocam mahallede son kısırlaştırma yaptirdigimiz kedi narkozu kaldiramayip öldü, bunun vebalide var..

Killah
29-12-2018, 12:52
Sen sicakik evinde, sicak yemegini yiyebilir haldeyken, kapida bir tas yemek bekleyen on-on bes (sayisi muhim degil) kediden rahatsiz oluyorsan eger, 37 yasinda adam olmus ama insan olamamissin demektir.

G.U.Z.
29-12-2018, 13:14
Sen sicakik evinde, sicak yemegini yiyebilir haldeyken, kapida bir tas yemek bekleyen on-on bes (sayisi muhim degil) kediden rahatsiz oluyorsan eger, 37 yasinda adam olmus ama insan olamamissin demektir.
Adam metre de gelmiş, gerçek hayatta tanımadığı insanın adamlığı hakkında yorum yapana ne denir bilemedim, dikkat et de yanlış kişiye denk gelme, madam ederler..
Bir deAdres alayim?? Buldugum tum sokak kedilerini oraya getircem de:)

zOnstyLe
29-12-2018, 13:26
Adam metre de gelmiş, gerçek hayatta tanımadığı insanın adamlığı hakkında yorum yapana ne denir bilemedim, dikkat et de yanlış kişiye denk gelme, madam ederler..

Adam olmussun ama insan olamamissin demis, bence tekrar okuyun. Bu arada adres istemissiniz sokak kedilerini ellemeyin yasam alanlarinda kalsinlar ***** Ankara soguk memleket karda baslamis onlar siginacak bir yer bulmuslardir kendilerine. Yarariniz yok zarariniz olmasin.

mikelazi
29-12-2018, 13:45
kendim için değil ama motorum için ciddi sıkıntı oluyor.motorun koltuğuna ciddi tecavüz ediyorlar.birde şu şubat ayındaki koku olayı bezdiriyor.
naftalin-sirke kullandım hiçbirşey ifade etmiyor.
şimdi branda kullanıyorum.kurtuldummu derseniz.eskiye göre daha iyi korunuyor.ama 1-2 hafta hiç motoru açmazsam brandanın altına giriyor.koli bantıyla gireceği yer bırakmasamda yinede bir şekilde branda altına giriyor.brandamda zaten delik deşik oldu yaza değişmem lazım...
farkındaysanız tekil konuşuyorum.mahallede bir sürü kedi olsada.tek biri taktı motora.

buyuk olasılıkla evden falan atmışlar.çünkü brandayı açıp altından çıkınca korkar kaçar sanıyorsunuz.yohh öyle bişey,benide pek iplemiyor.şöyle uzun uzun gerilip atlıyor yere uzaklaşıyor.

Emre911
29-12-2018, 15:41
Benim anlayamadığım hayvan severlerin hayvan sevmeyenlere düşman olması atıp tutması, lan öyle insanlar da mı varmış diye aşağılaması. Abi bizim bu memleket niye böyle. Kitap okuyan okumayanı dışlar, İngilizce bilen bilmeyeni aşağılar, Atatürk’ü seven, sevmeyeni hain ilan eder. Böyle gider bu. Önyargı...

Hayvan sevmeyen sevecek ortam bulamamıştır, küçükken korkutulmuştur? Belki konu sahibi gibi en kıymetli insanında hayvanlar kötü etki bırakıyodur? Bunlar diyebilecek kadar bezmiştir?? Hayvanı sevmeyene değil hayvana zarar verene düşman olurum. Kitap okumayana vakti yoktur der gülerim. Atatürkü sevmeyene öğrenecek çok şeyi var der yine gülerim. Bana rant geliyor çünkü o abartmalar.

Hayvan severim kedi köpek özellikle çok severim. En yakınımda annem kedi köpek elleyemez, fobisi yok korkmaz kaçmaz ama elleyemez yeni doğmuş bebek bile kucağına alınca kızarır bozarır. Çünkü kemikleri ele gelen canlılara dokunma fobisi var enteresan. Çok iyi anlıyorum sizi çünkü Erasmus’a gelen bi Asyalı vardı beyaz kedi görünce kusuyodu abartısız gördüğü gibi şlap bırakıyodu çocuk. Empatiyi bırakmamak lazım.

Konu sahibine tavsiyem Dazer II bahçeli düğün salonlarında çok işe yarıyor.

zOnstyLe
29-12-2018, 16:05
Benim anlayamadığım hayvan severlerin hayvan sevmeyenlere düşman olması atıp tutması, lan öyle insanlar da mı varmış diye aşağılaması. Abi bizim bu memleket niye böyle. Kitap okuyan okumayanı dışlar, İngilizce bilen bilmeyeni aşağılar, Atatürk’ü seven, sevmeyeni hain ilan eder. Böyle gider bu. Önyargı...

Hayvan sevmeyen sevecek ortam bulamamıştır, küçükken korkutulmuştur? Belki konu sahibi gibi en kıymetli insanında hayvanlar kötü etki bırakıyodur? Bunlar diyebilecek kadar bezmiştir?? Hayvanı sevmeyene değil hayvana zarar verene düşman olurum. Kitap okumayana vakti yoktur der gülerim. Atatürkü sevmeyene öğrenecek çok şeyi var der yine gülerim. Bana rant geliyor çünkü o abartmalar.

Hayvan severim kedi köpek özellikle çok severim. En yakınımda annem kedi köpek elleyemez, fobisi yok korkmaz kaçmaz ama elleyemez yeni doğmuş bebek bile kucağına alınca kızarır bozarır. Çünkü kemikleri ele gelen canlılara dokunma fobisi var enteresan. Çok iyi anlıyorum sizi çünkü Erasmus’a gelen bi Asyalı vardı beyaz kedi görünce kusuyodu abartısız gördüğü gibi şlap bırakıyodu çocuk. Empatiyi bırakmamak lazım.

Konu sahibine tavsiyem Dazer II bahçeli düğün salonlarında çok işe yarıyor.

Hocam kedi sevmeyene dusman olmak değil konu, yazilana cizilene bir baksana insanin gerilmemesi mumkun degil. Tamam sevmeyebilir saygi duyarim fakat olay zarar verme boyutuna gelirse kusura bakmayinda olayin rengi degisiyor tepkilerde degisiyor. Mesela sizin motorunuza yatiyormus kirletiyormus bunun icin hayvana zarar vermeyi dusundunuzmu? Hic sanmam çünkü bir cozum ariyorsunuz bunu belirtmissiniz. Ama adam kapisindaki tencereden rahatsiz bu adamin arabasinin uzerine yattigini dusunsene bi? Neyse konu uzar gider bizlerin tek beklentisi o hayvanlarin yasam alaninin sokaklar oldugunu anlamalari buna gore davranmalari.

Killah
29-12-2018, 16:20

Akatlar Zeytinoglu Caddesi'nde oturuyorum. Cok sukur yasadigim semtin insanlari sizin aksinize memnun olur o begenmediginiz sokak kedilerine yemek verip, elleriyle kulube yapmaktan.

Ayrica madam edecek ve denk gelmeden once dikkat etmem gereken zatlari da ayni yerde beklerim.

Saygilar,

Emre911
29-12-2018, 16:50
Hocam kedi sevmeyene dusman olmak değil konu, yazilana cizilene bir baksana insanin gerilmemesi mumkun degil. Tamam sevmeyebilir saygi duyarim fakat olay zarar verme boyutuna gelirse kusura bakmayinda olayin rengi degisiyor tepkilerde degisiyor. Mesela sizin motorunuza yatiyormus kirletiyormus bunun icin hayvana zarar vermeyi dusundunuzmu? Hic sanmam çünkü bir cozum ariyorsunuz bunu belirtmissiniz. Ama adam kapisindaki tencereden rahatsiz bu adamin arabasinin uzerine yattigini dusunsene bi? Neyse konu uzar gider bizlerin tek beklentisi o hayvanlarin yasam alaninin sokaklar oldugunu anlamalari buna gore davranmalari.

Hayır motorla ilgili bişey yazmadım karıştırmışsınız. Evet aynı fikirdeyiz hayvana zarar verene düşman olurum dedim o postta. Benim sitemim rant için hayvan sevmeyene/sevemeyene düşman olana

8.000rpm
29-12-2018, 17:40
Ben sıkıntısı olan ve konuyu açan arkadaşı çok iyi anlıyorum
Kızım 6 yaşında ve yüksek hassasiyette evcil hayvan alerjisi var
Konu hayvanları sevmek sevmemek düşman olmak onlardan kurtulmaya çalışmak vs değil yanda sokak hayvanlarının hakları insanların hakları vs hiç değil
Görüyorum ki herkes başka tarafa çekmiş konuyu
Zorunlulukları olan insanlar bir şekilde çözümlerini bulmak zorunda
Bunu düşmanlık ya da bencillik gibi algılamamak gerek
İş hiç de öyle dışarıdan yorum atılacak kadar basit değil

Drive Fast
30-12-2018, 02:24
hayvan severler bu konuda çok hassas ve bence diğer insanlara bu konuda saygusızlık yapıyorlar, benim anlamadığım bir konu var herkes hayvanlarla iç içe olmak zorunda değil etrafında yemek yediği yerde, alışveriş yaptığı yerde ne biliyim sokak harici mekanlarda etrafında hayvanların olmasını istemeyebilir korkabilir tiksinebilir yani bu insanlara tepki göstermek bence çok anlamsız çünkü bu insanlar hayvanlara zarar vermiyor.. mesela ben köpeklerden çok korkuyorum gerçekten bazen gece sokakta yürürken karşılaşırsam havlarsa falan nefesim kesiliyor fobim var diyemiyorum ama korkuyorum ve biliyorumki korkarsam üzerime gelecek ve o anda korkumu engelleme gibi bir durumum yok sokakta hayvanlarını tasmasız gezdiren insanlar var köpeği gelip beni kokluyor yalıyor ettafımda dolanıyor benim için gerçekten çok zor bir durum yanımdan alırmısınız dediğimde bi şey yapmaz diyorlar şimdi burada saygısızlık yapan düşüncesiz insan benmi oluyorum? Veya babanemlerin sitesinde bir sürü sokak köpeği var dedemin sürekli yemek verdiği bi tanesi dedemi arabadan inerken bacağından ısırıp çekti adamın beli sakat kaldı dedem korkmuyordu böyle bir olay yaşadı bence bunun sevip sevmemekle alakası yok hayvandır be yapacağı belli olmaz,bide bu site içindeki köpekleri besleyen bir sürü insan var ve köpekler otoparkı mesken etmiş vazıyette köpeklerden korkan bir insan için o arabayı o otoparka park edip evine yürümek ne kadar zor anlayamaz kimse ben o sitede otursam ve site toplantısında bu konuyu açsam herkes üzerime üşüşürdü çünkü ben hayvanlardan korkuyorum ve benim o sitede yaşamaya hakkım yok istemiyorsam başka siteye taşınmalıyım açıkçası bu bana çok büyük bir saygısızlık olarak geliyor. Kimse hayvanlara zarar vermesin zarar verenler cezalandırılsın hayvanların hakları korunsun ama hayvanlara hiçbir şey yapmayan sadece etrafında yaşam alanında bulunmasını istemeyen insanlarada anlayış göstermek saygısızlık yapmamak gerekir. Oooo hayvanlardan mı korkuyorsun bişey yapmaz yaaa hayvandan mı korkulur diyerek dalga geçmemek lazım ben bu konuda çok doluyum ve mağlesef günümüz şartlarında gerçekten çok sıkıntı yaşıyorum babam bile bilerek babaneme gittiğimizde zorla tek başıma otoparka koymamı istiyor tek başıma bi tarafıma kaçırarak yürüyorum

ChuckBartowsKi
30-12-2018, 15:18
Siz veya yakınınız çözümü garanti olmayan bir duruma düşer/hastalığa yakalanırsanız anlarsınız.

Öncelikle geçmiş olsun umarım hastalık veya fobi her ne durumsa bir an önce yenebilirsiniz ve çok daha iyi olursunuz dualarım sizinle bu konu değil demek istediğim.

Maalesef bunlardan var demek hiç hoş değil ben size bir şey öğretecek değilim ama bu dünya sizin vey yakınınız için yaratılmadı o kedinin köpeğin yılanın akrepin hepsinin bu dünya da hakkı var ve biz insanlar onların doğal alanlarını katlediyoruz kediler özellikle gayet sakin ve sıkıntısız insanla iç içe yaşayabilen bir cins maalesef bunlardan var demek yerine durumu açıklayıp nasıl olabilir deseydiniz size tavsiye verebilirdim.

Ayrıca her türlü kedi/köpek savar o hayvanlara acı çektirerek uzaklaştırıyor frekans ayarı yüzünden çok ciddi rahatsız olup açı çekerek gidiyorlar bu bir vahşettir umarım bu yöntemi deneyen herkes bir gün kulak basıncı ağrısı çeker.

DOHC
30-12-2018, 15:44
Öncelikle geçmiş olsun umarım hastalık veya fobi her ne durumsa bir an önce yenebilirsiniz ve çok daha iyi olursunuz dualarım sizinle bu konu değil demek istediğim.

Maalesef bunlardan var demek hiç hoş değil ben size bir şey öğretecek değilim ama bu dünya sizin vey yakınınız için yaratılmadı o kedinin köpeğin yılanın akrepin hepsinin bu dünya da hakkı var ve biz insanlar onların doğal alanlarını katlediyoruz kediler özellikle gayet sakin ve sıkıntısız insanla iç içe yaşayabilen bir cins maalesef bunlardan var demek yerine durumu açıklayıp nasıl olabilir deseydiniz size tavsiye verebilirdim.

Ayrıca her türlü kedi/köpek savar o hayvanlara acı çektirerek uzaklaştırıyor frekans ayarı yüzünden çok ciddi rahatsız olup açı çekerek gidiyorlar bu bir vahşettir umarım bu yöntemi deneyen herkes bir gün kulak basıncı ağrısı çeker.

Siz ve sizin gibiler bırakın tavsiye vermeyi, bir şey yazmazlarsa daha iyi olur.
Ben sıkıntımı dile getirip, çözüm sordum, gelen "hayvansever" cevaplarına bak, çay demle.......
Soruma cevap olmayacak şeyler yazanlarda mesaj kalabalıklığı yapmasın. Siz bir konu açsanız, sorunuz dışında cevaplar gelse hoş olur mu?

ufuksaracci
30-12-2018, 18:43
ChuckBartowsKi kullanılan aletin basınç ile yakından bir alakası yok. Basınç ve ses çok farklı terimler. Köpek düdükleri de aynı prensip ile çalışır, bu aletler yüksek tiz ses çıkararak çalışıyor ve sandığın gibi bir acı çekme durumu yok. Ben henüz acı çekerek uzaklaşan köpek görmedim, hatta İYTE'de ( İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü) çeşitli yerlerde bu aletler var ve altında uyuyan köpekler de var. Kısacası köpekler tanımadığı bir sese tepki veriyorlar.

DOHC
30-12-2018, 19:46
ChuckBartowsKi kullanılan aletin basınç ile yakından bir alakası yok. Basınç ve ses çok farklı terimler. Köpek düdükleri de aynı prensip ile çalışır, bu aletler yüksek tiz ses çıkararak çalışıyor ve sandığın gibi bir acı çekme durumu yok. Ben henüz acı çekerek uzaklaşan köpek görmedim, hatta İYTE'de ( İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü) çeşitli yerlerde bu aletler var ve altında uyuyan köpekler de var. Kısacası köpekler tanımadığı bir sese tepki veriyorlar.

Zaten bu aletler kedi-köpek eğitim aracı olarak da geçiyor. Verdiğin komuta uymazsa, bu sesi duyuruyorsun hayvana, hayvan da o komuta uymasını öğreniyor. Kutusunda öyle yazıyor.

G.U.Z.
30-12-2018, 22:56
Şu konuyu okuduğumda, hayvansevermis gerçek hayvanseverler ve hayvansevermis gibi davrananlar olduğunu gördüm, gerçek hayvanseverler durumu anlayışla karşılayıp çözüm önerirken diğerleri körü körüne düşüncelerini savunuyorlar..

Ormanci
31-12-2018, 08:35
Şu konuyu okuduğumda, hayvansevermis gerçek hayvanseverler ve hayvansevermis gibi davrananlar olduğunu gördüm, gerçek hayvanseverler durumu anlayışla karşılayıp çözüm önerirken diğerleri körü körüne düşüncelerini savunuyorlar..

Üşüşecekler diye başta çok yazmak da istemedim işte ama benzer görüşler olduğunu görmek sevindirici.

Hayvanseverlikle başkalarının haklarına tecavüzü karıştırıyor bazı insanlar maalesef. "Sözde" hayvansever diyorum kendilerine.

İşte yok insanlığımdan utanıyorum, bunlar nasıl insanlar falan gibi söylemler...

Kediden köpekten korkup yola atlayan ezilen çocuk haberi var diyorum, onu bile cımbızlayıp başka yerinden anlayıp "insana saldırma değil insanların saldırdığı haberler var" diyor vatandaş. Sanki biz onu tasvip ediyoruz.

Ormanci
31-12-2018, 08:36
hayvan severler bu konuda çok hassas ve bence diğer insanlara bu konuda saygusızlık yapıyorlar, benim anlamadığım bir konu var herkes hayvanlarla iç içe olmak zorunda değil etrafında yemek yediği yerde, alışveriş yaptığı yerde ne biliyim sokak harici mekanlarda etrafında hayvanların olmasını istemeyebilir korkabilir tiksinebilir yani bu insanlara tepki göstermek bence çok anlamsız çünkü bu insanlar hayvanlara zarar vermiyor.. mesela ben köpeklerden çok korkuyorum gerçekten bazen gece sokakta yürürken karşılaşırsam havlarsa falan nefesim kesiliyor fobim var diyemiyorum ama korkuyorum ve biliyorumki korkarsam üzerime gelecek ve o anda korkumu engelleme gibi bir durumum yok sokakta hayvanlarını tasmasız gezdiren insanlar var köpeği gelip beni kokluyor yalıyor ettafımda dolanıyor benim için gerçekten çok zor bir durum yanımdan alırmısınız dediğimde bi şey yapmaz diyorlar şimdi burada saygısızlık yapan düşüncesiz insan benmi oluyorum? Veya babanemlerin sitesinde bir sürü sokak köpeği var dedemin sürekli yemek verdiği bi tanesi dedemi arabadan inerken bacağından ısırıp çekti adamın beli sakat kaldı dedem korkmuyordu böyle bir olay yaşadı bence bunun sevip sevmemekle alakası yok hayvandır be yapacağı belli olmaz,bide bu site içindeki köpekleri besleyen bir sürü insan var ve köpekler otoparkı mesken etmiş vazıyette köpeklerden korkan bir insan için o arabayı o otoparka park edip evine yürümek ne kadar zor anlayamaz kimse ben o sitede otursam ve site toplantısında bu konuyu açsam herkes üzerime üşüşürdü çünkü ben hayvanlardan korkuyorum ve benim o sitede yaşamaya hakkım yok istemiyorsam başka siteye taşınmalıyım açıkçası bu bana çok büyük bir saygısızlık olarak geliyor. Kimse hayvanlara zarar vermesin zarar verenler cezalandırılsın hayvanların hakları korunsun ama hayvanlara hiçbir şey yapmayan sadece etrafında yaşam alanında bulunmasını istemeyen insanlarada anlayış göstermek saygısızlık yapmamak gerekir. Oooo hayvanlardan mı korkuyorsun bişey yapmaz yaaa hayvandan mı korkulur diyerek dalga geçmemek lazım ben bu konuda çok doluyum ve mağlesef günümüz şartlarında gerçekten çok sıkıntı yaşıyorum babam bile bilerek babaneme gittiğimizde zorla tek başıma otoparka koymamı istiyor tek başıma bi tarafıma kaçırarak yürüyorum

İşte keşke konudaki bazı arkadaşlar da bu ayrımı yapabilse.

Killah
31-12-2018, 09:52
Fobisi olana zaten bir sey soyleyen yok.

Binanin kapisinda yemek bekleyen kedilerin size ne gibi bir zarari olabilir bunun izahatini yapar misiniz?

Ben kendime, çocuğuma, eşime, anneme, babama biri mi saldıracak, tırmalasa ne olacak vs. diye düşünmek zorunda değilim.

Bu şekilde bir söylem, kusura bakmayın ama Türkiye gibi bir ülkede kale alınamaz zira günümzde size, eşinize veyahut çocuğunuza (Allah korusun) bir kedinin saldırma ihtimali, bir insanın saldırma ihtimalinden çok çok daha az. Bana ne zarar gelecek diye endişelenmeniz gereken canlılar, emin olun ki kapınızda iki lokma yiyecek bekleyen zavallılar değil.

Kimse, kimseyi kayıtsız şartsız sevmek durumunda değil fakat aaynı havayı soluyup, aynı dünyayı paylaştığınız her canlıya saygı duymak durumundasınız. Bunun da insanlaştırmak ile uzaktan yakından ilgisi yok. İnsan olmak ile ilgisi var.

ghibli06
31-12-2018, 09:53
Bu konu gereginden fazla kirici olmaya basladi, gerek yok...

Uygun bir alet bulabildiniz mi? Ozellikleri vs merak ettim

DOHC
31-12-2018, 12:19
Bu konu gereginden fazla kirici olmaya basladi, gerek yok...

Uygun bir alet bulabildiniz mi? Ozellikleri vs merak ettim

Dazer marka gerçekten iyi gibi ama pahalı. 250 TL civarı.
Ben şimdilik 20 TL'lik bir ürün aldım, gittiği yere kadar gitsin. Sonra ibre Dazer olacak gibi.
Ürünü aldım ama deneyemedim, kedi de yılbaşı tatiline gitti galiba :)

zOnstyLe
31-12-2018, 12:33
Burada bazi arkadaslara gercekten soylenecek bir sey yok adam kapısındaki 2 tane kedinin yedigi tabaga takiliyor gelmis bide bize salliyor. Hala ayni sekilde soyluyorum sizin gibileri görünce insanligimi sorguluyorum ve kendi adima buraya attigim son post bu. Fobisi olan arkadaşa ayni sekilde gecmis olsun dileklerimi iletiyorum ve pskolojik tedavi almasi konusunda bir kere daha fikrimi beyan ediyorum. Herkesin kendine duyulmasını istedigi saygiyi nefes alan tum canlilalara gostermesi dilegi ile.

Day Walker
31-12-2018, 13:00
Bende konuyu okudum yazacaktım ama bir türlü kısmet olmadı bende yazıyım bişeyler bari.

Hayvanları severim genelde ayırt etmem. Ama evde falan bakmak falan bana uzak şeylerdi.

Gel görki şuan evde iki tane kedi var ve gece gelip yüzümde uyuyorlar :D Sabah kalkıp boklarını temizliyorum.

Adam bir konu açmış bilgi istemiş hemen duyar kasmaya panter emel modlarına girmeye gerek yok.

Bence belediyelerin bu işe el atıp başı boş hayvanları düzgün bir şekilde kısırlaştırması en güzeli olacaktır.

Yiğit G.
01-01-2019, 18:15
dün gece yılbaşı muhabbetinden dönerken evin önünden geçtim , bizim giriş katı bizim camlara bir köpek bakıyor oturmuş girişte.. İlk defa gördüm köpeği buralarda.. Köpek beni görür görmez sanki o baktığı evdeki köpeğin sahibi olduğumu anladı.Arkamdan koşmaya başladı.Başta sahipli sandım sonra baktım kısırlaştırılmış küpeli sokak köpeği.Park ettim beraber eve yürüdük.Sonra o bekledi dışarıda benim köpeği çıkardım tanıştılar oynadılar sonrası ise çok hüzünlü ne yazık ki..

https://www.youtube.com/watch?v=q9yJcKOFN5w&feature=youtu.be

Almam imkansızdı.. çünkü kendime sözüm var kendimi tutacam eve başka köpek almayacam diye , kendimi biliyorum 1-2 tane ile kalmaz o.. Bütün gece o köpeğin son bakışlarını düşündüm çok üzüldüm sokakta yaşamak o kadar zor ki... Sabah çıktığımda yoktu , ömrü uzun olsun..

fthdrn
10-01-2019, 14:29
Kedi fobisi olan bir kadın Zahide Yetiş adlı programda izleyin isterseniz

Burak Mehmet
10-01-2019, 14:43

26 aralıkta bunu yazmışım. Bugün 10 ocak ve ben bugün çay taşıdım.. hemde kendim doldurdum :D:D .. tamamen gitmiş değil korkum ama bir adım attım en azından... Şarkı sözünde ki gibi.. "korktuğuın kadar razısın"... Darısı diğer fobileri olan arkadaşların başına..

gökberk
30-09-2019, 09:34
Baktığım kediler evlere giriyormuş, aracının üzerine çıkıyormuş. Sinirlenip yanlış yapmak da istemiyorum.
Varsa uyguladığınız bir çözüm paylaşın lütfen.

PiscocuK
30-09-2019, 09:57
Sitenin girişinde klubeler var.önlerinde mama su kabı var içlerinde her türlü konfor sağlanmış durumda ama onlar gelip ısrarla benim motorun selesinde uyuyorlar.Yetmiyor işeyip bölge belirliyorlar puştlar.çantamda kumaş taşıyorum koltuğa serip yıkamaya öyle götürüyorum motoru :) keşke hiç olmasa çok daha mutlu olurum ama ne yapalım.
Çoğu zaman sabahları ben kaldırıyorum kalk işe gidicem diye okadar da rahat puştlar :)

YunuscanVg
30-09-2019, 10:03
Önceki sayfalarda yazılmıştı galiba sirke koyun ufak bi kap içinde arabanın altına işe yarıyor

TolgaUs
30-09-2019, 11:02
Kediler benim motorun selesini çok seviyolar. Baktım seleye zarar veriyolar. Onları rahat ettiği yerden mahrum bırakmıyım diye gittim jel sele aldım.
Onlara karşı kullanılan o frekans cihazları onları daha saldırgan yapacağına inanıyorum. Cihazsız sizi görürlerse suratınıza cırmığı yersiniz bence.
Onlarla barışmaya, doğanın hepimiz için olduğunu anlamaya çalıştığımızda herkes gül gibi yaşayıp gider.
Altı üstü bir kedi, sen ondan korkuyosun o senden korkuyo. Ejderya değil sonuçta.

Tucano Urbano Cool Fresh Motosiklet Sele Yastığı Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/tucano-urbano-cool-fresh-motosiklet-sele-yastigi-p-HBV00000DF0QZ?magaza=drdmotorbikes&wt_gl=cpc.6817.shop.nelk.oto-motorsiklet-aksesuar-focus-sku&gclid=Cj0KCQjwz8bsBRC6ARIsAEyNnvph3Sx8ageLLMfuJ5pe BpMIuX8pvgruzYmBOHqf2kGPhG9DZies3icaAgYZEALw_wcB)

ACTPK
30-09-2019, 11:35
Sitenin girişinde klubeler var.önlerinde mama su kabı var içlerinde her türlü konfor sağlanmış durumda ama onlar gelip ısrarla benim motorun selesinde uyuyorlar.Yetmiyor işeyip bölge belirliyorlar puştlar.çantamda kumaş taşıyorum koltuğa serip yıkamaya öyle götürüyorum motoru :) keşke hiç olmasa çok daha mutlu olurum ama ne yapalım.
Çoğu zaman sabahları ben kaldırıyorum kalk işe gidicem diye okadar da rahat puştlar :)

Abi benim motorun ayak koyma yerine (xmax) otomatik koku spreylerinden koymuştum. Kediler özellikle brandanın altında takıldıklarından ve brandayı sürekli yırttıklarından dolayı ilk günlerde en kısa aralıklarla sonraki günlerde 36dk'da bir olacak şekilde ayarlamıştım. Bide portakallı bişeylerdi. Kediler yakınına gelmiyordu motorun. Hem kedilere zarar vermiyordu hemde branda ve sele yırtılma tırnaklama olayları hiç olmadı. Ama beetle'da ağzına ettiler arabanın. Kaporta eğimli olduğundan üstünde patinaj çekiyorlardı sürekli. Satmak için 2 sebebim vardı o arabayı, birincisi orta konsoldan gelen trim sesi ikincisi kedilerin üstüne çıkmaya çalışırken sürekli çizmesi.

PiscocuK
30-09-2019, 11:43
Abi benim motorun ayak koyma yerine (xmax) otomatik koku spreylerinden koymuştum. Kediler özellikle brandanın altında takıldıklarından ve brandayı sürekli yırttıklarından dolayı ilk günlerde en kısa aralıklarla sonraki günlerde 36dk'da bir olacak şekilde ayarlamıştım. Bide portakallı bişeylerdi. Kediler yakınına gelmiyordu motorun. Hem kedilere zarar vermiyordu hemde branda ve sele yırtılma tırnaklama olayları hiç olmadı. Ama beetle'da ağzına ettiler arabanın. Kaporta eğimli olduğundan üstünde patinaj çekiyorlardı sürekli. Satmak için 2 sebebim vardı o arabayı, birincisi orta konsoldan gelen trim sesi ikincisi kedilerin üstüne çıkmaya çalışırken sürekli çizmesi.

Saol kardeşim bunu bende bir deneyeyim