PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzoz tipine ceza ???

32FT430
03-01-2009, 22:16
arkadaşlar böyle 1 şey var mı ? trafik kanununda yer alıyor mu ? elimde bu egzoz var :

http://urun.gittigidiyor.com/Silencer-Mavi-Egzoz-Kesik-Yan-305-k-U-231-lu_W0QQidZZ14813825

sorun teşkil eder mi ? silencerli egzoz kullanan 2-3 kişi var aparat takılı iken ses çıkmıyor rahat rahat kullanıyorlar ? bu konu hakkındaki bilgilerinizi paylaşırsanız m.olurum.şimdiden tşkler

eser
03-01-2009, 22:20
eksozun ötmezse pek bişey olmaz,fakat polis takarsa kafaya ötmediği halde bile uğraşır

cem
03-01-2009, 22:21
Caddede önümde eksoz ucundan araba baglanmıştı :)

gökberk
03-01-2009, 22:22
Polisin insiyatifine kaLmış bi durum...sen silencer taksan kafasına taktıysa yazar...bağar...

32FT430
03-01-2009, 22:23
kullanan arkadaşlar var.onlar kullanıyorsa benim içinde sorun olmaz diye düşünüyorum.yanlış mı sizce ?

cem
03-01-2009, 22:24
Polisin insiyatifine kalmış birazda, normal kullanıyorsan tehlikeli hareketler yapmıyorsan,
birde göze batan uzaylı gibi haraketler yapan araçların içinde takılmıyorsan bi sorun
olmaz.

gökberk
03-01-2009, 22:25
Kumar oynamak gibi bir şey...

32FT430
03-01-2009, 22:26
yok abi.olgun 1 insan nasıl kullanıyorsa bende aynı o şekilde yani.abartı 1 durum yok.ışıklarda falan öyle paldır küldür kalkmıyorum.normal şekilde.

32FT430
03-01-2009, 22:26
Kumar oynamak gibi bir şey...

abi gerilim filmi gibi oldu vallahi yaw :D

gökberk
03-01-2009, 22:29
abi gerilim filmi gibi oldu vallahi yaw :D

dediğim gibi şans sen ne kadar duzgun kuLLansan da poLis kafasına taktysa keser...
Hesepta desibeL sınırı var ama nerde...egsoz ucundan bıle baglanıyor arac :D
bu daha mı urkutucu oLdu :)

B!Rtan
03-01-2009, 22:34
o dediğin öyle olmuyo egzos orda olunca ötüyosun istesende istemesende :D
slincer varken daha sessiz ama polis gördüğünde bağlayabilir.

32FT430
04-01-2009, 09:10
yorumlarınız için tşkler arkadaşlar.

Dragger
04-01-2009, 16:42
Silencer sesi keser tabiki ama görüntüye taktılar mı cezayı keserler.

Benim otomobilim dizel olmasına ragmen egsozdan ceza yedim Ankarada bir kez :D

öncel
04-01-2009, 19:58
yok abi.olgun 1 insan nasıl kullanıyorsa bende aynı o şekilde yani.abartı 1 durum yok.ışıklarda falan öyle paldır küldür kalkmıyorum.normal şekilde.

valla ağzınla kuşta tutsan zeki'ye yakalanırsan öttürür valla:D direk bağlar bırak silencer'i adam uç bile olsa bağlıyo kardeşim:) zekiyi biliosundur antalyada yaşadığına göre;)

metin
04-01-2009, 21:23
şansına polisin moralıne kalmış bişey yazabılırde yazmaya bılırde
arabam dızel oldugu halde ses yok egzoz goruntusunden dolayı ceza kesmeye kalktı polis

Diesel
05-01-2009, 02:49
yaklaşık 2 saat önce sahil yolundan eve dönüordum. arkadaşımı bırakıorum yol üstünde polis geldi yanıma durdu
biraz muhabbet filan aynı arabadan bendede var kaça satarsın filan
klasik hepsi soruo kaça satarsın die :D
sonra ii geceler dediler gittiler.. tam giderken önde plaka varmı die de kontrol ettiler...

emreekin
05-01-2009, 02:53
egzoz ucundan ceza yemiş biri olarak slincerlı kullanmak iyidir diyoum...:)

Melih-Ö
05-01-2009, 15:43
Caddede önümde eksoz ucundan araba baglanmıştı :)

2008 şubatta bende aynı durumdan dolayı bağlanmıştım:)

gökberk
05-01-2009, 15:46
2008 şubatta bende aynı durumdan dolayı bağlanmıştım:)

:hahaha: sekil A da goruLdugu gibi

R-Turbo
05-01-2009, 15:59
Silencer sesi keser tabiki ama görüntüye taktılar mı cezayı keserler.

Benim otomobilim dizel olmasına ragmen egsozdan ceza yedim Ankarada bir kez :D

burası ankara ehuehueh :D

bende silencer var şu ana kadar kimse bişi demedi fakat silencerlı bir sürü arabaya ceza kestiklerini gördüm
Diğer arkadaşlarında dediği gibi polis kafayı takarsa illaki yazcak biyer bulur

8.000rpm
05-01-2009, 16:07
geçen yaz tarabya'dan beşiktaşa gidiyorum , gündüz vakti...
bebek'te bp'ye gelmeden hemen önce çevirme operasyonu var...çevrildim tabii...
cam filmi sebebiyle ceza yazmak isteyen memur , az bi itiraz ve sonrasında da mazeret meyilimi görünce filme ek olarak ön tampon altı ekine , arka tampon altı ekine , şeffaf stoplara , bagajdaki m çıtaya , ön panjura ve egzoz ucuna kusur buldu ve "canım türkiyem"den başka hiçbir ülke polisinin yapamayacağı bi tavırla şu cümleyi sarfetti ;
"arkadaşım senin araban zaten ofsayt"
antiparantez , o sırada kolum kadar egzozundan çıkan gurultuyla yanımızdan geçmekte olan 106gti 'a ise kimsenin ses etmemesi hayli ilginçti...
"ofsayt ne demek? nasıl bi polissiniz siz? bu nasıl bir tavır?" diye diklendiğimde de hemen tavır değişti , yelkenler yere indi , kahvehane ağzı gitti "eee şey beyefendi , yasak yani sizin bu taktıklarınız"a döndü olay...
sonuç?
asap bozukluğu , bir ceza makbuzu ve en yakın bankada yapılan erken ödeme sayesinde kazanılan yüzde bilmemkaçlık ceza indiriminin verdiği saçma sevinç...
kısacası , yazmak isteyen yazıyor...

dragon07
05-01-2009, 16:09
eğer antalyadaysan ve eksozun varsa o şekilde geziyosan takdir edilcek insansın kardesim.yememen anormaL küçük şehir oldugu için er veya geç ceza yazıyorlar.

Dragger
06-01-2009, 08:25
geçen yaz tarabya'dan beşiktaşa gidiyorum , gündüz vakti...
bebek'te bp'ye gelmeden hemen önce çevirme operasyonu var...çevrildim tabii...
cam filmi sebebiyle ceza yazmak isteyen memur , az bi itiraz ve sonrasında da mazeret meyilimi görünce filme ek olarak ön tampon altı ekine , arka tampon altı ekine , şeffaf stoplara , bagajdaki m çıtaya , ön panjura ve egzoz ucuna kusur buldu ve "canım türkiyem"den başka hiçbir ülke polisinin yapamayacağı bi tavırla şu cümleyi sarfetti ;
"arkadaşım senin araban zaten ofsayt"
antiparantez , o sırada kolum kadar egzozundan çıkan gurultuyla yanımızdan geçmekte olan 106gti 'a ise kimsenin ses etmemesi hayli ilginçti...
"ofsayt ne demek? nasıl bi polissiniz siz? bu nasıl bir tavır?" diye diklendiğimde de hemen tavır değişti , yelkenler yere indi , kahvehane ağzı gitti "eee şey beyefendi , yasak yani sizin bu taktıklarınız"a döndü olay...
sonuç?
asap bozukluğu , bir ceza makbuzu ve en yakın bankada yapılan erken ödeme sayesinde kazanılan yüzde bilmemkaçlık ceza indiriminin verdiği saçma sevinç...
kısacası , yazmak isteyen yazıyor...

Bana bir kez bu araba ne marka, ne marka oldugu yazmıyor, araba üstünde tadilat cok diye ceza kesti :)

Filme de sarmasın diye sesimi cıkarmadım, ama cidden saka gibiler.

Arabada logo olup olmamasına mı bakılır, ruhsat ile sase motor kodu mu kontrol edilir normalde ögretmiyorlar herhalde...

8.000rpm
06-01-2009, 08:32
Bana bir kez bu araba ne marka, ne marka oldugu yazmıyor, araba üstünde tadilat cok diye ceza kesti :)

Filme de sarmasın diye sesimi cıkarmadım, ama cidden saka gibiler.

Arabada logo olup olmamasına mı bakılır, ruhsat ile sase motor kodu mu kontrol edilir normalde ögretmiyorlar herhalde...

gel de şimdi sen bu adama "işini yapıyor" de , ya da ne biliyim "yasaların savunucusu-uygulayıcısı" de , "toplum düzenini sağlayan yasal kuvvet" de...
ne dersen de...
:D:D:D:D:D