PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ep3 Type-r Aranıyor

lucky Jackal
08-01-2019, 13:37
Herkese Selam,
Sorgulama sayfasına yazmıştım ama bir de konu açayım dedim. 2004-2005 model, içinden geçilmemiş (zor ama) ep3 arıyorum. Techturkey bu aracı bulur :D Beklentilerimi net bir şekilde yazacağım, onun için bunları karşılamayacak araçlar için bir birimizin vaktini almayalım.
Alınma amacı koşturmak yarışmak değildir, alıp uzun yıllar saklayabileceğim kondüsyonda bir araba lazım. Hastasından bir araç arıyorum, satan kişide emin olsun uzun yıllar aynı kondisyonda saklanacak.

* 2004-2005 makyajlı,
* Yaşdan dolayı ufak tefek hasar kayıtları OLABİLİR, ağır hasar kayıtlı araçlar OLMAZ,
* Önden değişen (kaout,panel vs) OLMAMALI, kazası ağır olmadığı sürece çamurluklar değişmiş OLABİLİR
* Şase hasarı,tamiri vs OLMAMALI
* Tavan hariç boyaları OLABİLİR, tavan hariç boya isteyen arabalar OLABİLİR, renk değişimi vs sebebi ile de olsa komple boyalı araba OLMAZ,
* Motor 100k km üzeri OLMAZ, Honda tarafından takılmış faturalı sandık motorlu ise, araç kondisyonuna göre kasa 100k-120k km arası OLUR,
* Turbolanmış std a çevrilmiş orası burası kurcalanmış sonra standarta dönülmüş (anladınız siz) vs OLMAZ, FEH + Krpro gibi kombinasyonlar ile kullanılmış araçlar OLUR,
* Mümkünse içi temiz, orası burası apaçi ürünlerle doldurulmamış, tesisat döşenmemiş, koltuk döşemeleri, kapı içleri ön konsol orijinal OLMALI

Bütçe : Esnek :D Ne yazsam olmaz. Zaten ederi piyasası belli, çok üzerine çıkmayı düşünmüyorum, oradan hesaplayın. Çok acayip orijinal, beğendiğim bir şey denk gelirse piyasa fiyatları üzerinede çıkarım.

Acelem yok, zaten aracım var. Bunu alıp uzun yıllar saklamayı düşünüyorum. Kafama yatan bir şey bulana kadar beklerim. Konuyu da arada güncellerim.

Telefondan whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz. İlanlara da baktım ama hiç birisini bilmiyorum. Bildiğiniz araçlar ilan dışı/ilanda olan irtibat geçebilirsiniz.

0530 068 altmışiki yetmişüç

by_hayali
08-01-2019, 14:35
ayırdığınız bütçe nedir :) piyasası pek belli değil çünkü istediğiniz kriterlerdeki bir ep3'ün :D

lucky Jackal
08-01-2019, 14:50
ayırdığınız bütçe nedir :) piyasası pek belli değil çünkü istediğiniz kriterlerdeki bir ep3'ün :DBütçe kısmı tam yazdığım gibi. Rakam yazmayı düşünmüyorum. Ben buraya ne yazsam o fiyata araba satmaya çalışılacak bunu biliyorum :) 10. aracım olacak bugüne kadar aldığım. O yüzden rakam yazmayacağım. Serbest piyasa herkes istediği rakamı çeksin, işime gelen ile görüşürüm. Düşüncem yanlış da olabilir ama bu şekilde davranacağım.
Zaten çok fantastik, hatasız boyasız 50bin km de bir araba aramıyorum. Bana gayet makül ölçüler gibi geliyor. kasası şasesi motoru düzgün olsun tavan hariç boya falan önemli değil. gerekirse yatırıp, yavaş yavaş yaparım da.

by_hayali
08-01-2019, 14:57
Bütçe kısmı tam yazdığım gibi. Rakam yazmayı düşünmüyorum. Ben buraya ne yazsam o fiyata araba satmaya çalışılacak bunu biliyorum :) 10. aracım olacak bugüne kadar aldığım. O yüzden rakam yazmayacağım. Serbest piyasa herkes istediği rakamı çeksin, işime gelen ile görüşürüm. Düşüncem yanlış da olabilir ama bu şekilde davranacağım.
Zaten çok fantastik, hatasız boyasız 50bin km de bir araba aramıyorum. Bana gayet makül ölçüler gibi geliyor. kasası şasesi motoru düzgün olsun tavan hariç boya falan önemli değil. gerekirse yatırıp, yavaş yavaş yaparım da.

ön tarafında çamurlukları ve kaputu orjinal ep3 bulmak bile artık zor :) 4 tane ep3 binmiş birisi olarak diyorum bunu yanlış anlamayın :)
umarım aradığınız gbi bir ep3 bulursunuz :icon_tup:

lucky Jackal
08-01-2019, 15:00
ön tarafında çamurlukları ve kaputu orjinal ep3 bulmak bile artık zor :) 4 tane ep3 binmiş birisi olarak diyorum bunu yanlış anlamayın :)
umarım aradığınız gbi bir ep3 bulursunuz :icon_tup:
Estahfurullah yanlış anlayacak bir durum yok. Bende farkındayım, buluruz inşallah ne diyim. Dediğim gibi acelesi falan yok, kafama yatarsa denk gelirse. Çok ağır patlamadıysa ön çamurluk değişmiş falan da olur bu arada. Kafa diyince çamurluklarda işin içine girdi doğru diyosun ama editledim :)

STP
08-01-2019, 17:35
Bu ozelliklerde ep3 alacagina 30/40 ekle fk2 al

Gry
08-01-2019, 18:12
100 bin üstü rakamlar öderim derseniz mutlaka çıkar bahsettiğiniz gibi bir Ep3 TypeR :)

16EC813
08-01-2019, 18:19
100 bin üstü rakamlar öderim derseniz mutlaka çıkar bahsettiğiniz gibi bir Ep3 TypeR :)

ne diyon yani parası olmayan tayyareye binmesin taxsi mi tutsun yani :D

i-vtec07
08-01-2019, 18:47
Fn2 neden düşünmedin abi tabiki ep3 e göre bi tık yavaş ve keyifsiz olur ama en azından bulmak daha kolay iki kasayıda test ettim yakınımda oldu vs aldım sattım ben fn2 alırım bu piyasada kesinlikle .

16EC813
08-01-2019, 19:05
Fn2 neden düşünmedin abi tabiki ep3 e göre bi tık yavaş ve keyifsiz olur ama en azından bulmak daha kolay iki kasayıda test ettim yakınımda oldu vs aldım sattım ben fn2 alırım bu piyasada kesinlikle .

fn2 ruhsuz :D

AhmetKadir
08-01-2019, 19:42
fn2 ruhsuz :D

Ep3 de ruhunu satti artik :D

Gry
08-01-2019, 20:02

yavaş Fn2 yoktur, para harcanmamış Fn2 vardır :cool:

MustafaCam
08-01-2019, 22:17
ALG Typer var bilmem biliyor musunuz aracı. 2005 model, bildiğim kadarıyla yukarıda maddeleri fazlasıyla karşılıyor. O araç 160 bin tl ye satıldı. Siz artık yapın hesabını öyle bir araç için cebinizden çok para çıkar. Umarım bulursunuz :)

Met
08-01-2019, 22:31
Alg 160 bine mi satıldı ? Daha neler duyacağız acaba :)

canozgur106
08-01-2019, 22:31
ALG Typer var bilmem biliyor musunuz aracı. 2005 model, bildiğim kadarıyla yukarıda maddeleri fazlasıyla karşılıyor. O araç 160 bin tl ye satıldı. Siz artık yapın hesabını öyle bir araç için cebinizden çok para çıkar. Umarım bulursunuz :)

160 değil ama 115e satıldı diye biliyorum..Araç sahibine yakın arkadaşlardan edindiğim,bilgidir..

By_Carizma
08-01-2019, 22:47
160 a ep3 typer iyiymiş. o paralara fk2 alınıyor :D :D

MustafaCam
08-01-2019, 22:48
ALG nin en son sahibi ikas üyesi fatkav idi. Koleksiyoncu birine 160 bine sattılar bizzat fatkavın ağzından telefonda duyduk.

MustafaCam
08-01-2019, 22:51
160 değil ama 115e satıldı diye biliyorum..Araç sahibine yakın arkadaşlardan edindiğim,bilgidir..

105 bine amasyadan gebzeye satıldı. Daha sonra gebzeden ikas üyesi fatkava geçti ama ne kadara geçti bilmiyorum. En son fatkav 160 bine koleksiyoncu birine sattı.

Ve şunuda söyleyim bugün bebek bir vti 60-70 bin arasına gidiyor. Evet ciddi ciddi satılıyor bu paralara. Düzgün bir K swap eg/ek 65 lira altına gitmiyor. İşiniz zor böyle bir ep3 için yukarıda da denildiği gibi en az 100 bin lira vermeniz gerek. O aşamaya kadar Fk2 alınır bence :)

Met
08-01-2019, 23:16
Alg koleksiyonluk muymuş :) maşallah 160 güzel rakam. S2k 300+ h.o

MustafaCam
08-01-2019, 23:18
Alg koleksiyonluk muymuş :) maşallah 160 güzel rakam. S2k 300+ h.o

Aynı soruyu bizde sorduk :) şunuda belirteyim 300 + rakamlara s2k zaten satılıyor. Hayırlı olsun için biraz geç kaldınız :)

STP
08-01-2019, 23:42
Mustafa cam sen yenisin galiba

kanashibari
08-01-2019, 23:58
Bende ep3 arıyorum.
Piyasadaki tüm ep3 ler çok temiz olduğu için
Tek kriterim tavanı değişmemiş düz gitsin yeter mantığında ep3 ü hala andıran araba arıyorum hazır konu varken araya kaynak yapayım
Bildiğiniz böyle bir araç varsa motoru kırık bozuk fark etmez.

kanashibari
09-01-2019, 00:02

Organize işler.

Met
09-01-2019, 03:02
Aynı soruyu bizde sorduk :) şunuda belirteyim 300 + rakamlara s2k zaten satılıyor. Hayırlı olsun için biraz geç kaldınız :)

300+ hangi s2 el değiştirmiş ? Her söylenene inanıyomusunuz siz ya ? Mesela 160a ep3 :D

YAS
09-01-2019, 06:48
Millet birbirini ne kadar güzel mikiyor ya,bu forumun elinden geçti bütün k20 ler nerdeyse (%95) herkes hangi arabada ne var ne yok biliyor.Koleksiyoncu gider alır bütçe gücü ganidir umrunda olmaz basar alır zorluk yaşamaz adı üstünde koleksiyonel.Birde şu algı iyicene yerleşti bu camiaya iyicene bir araç x fiyat satıldı mı ohoo hemen o aracında fiyat direk x fiyat olur (aynı düzeydeyse) değilsede y fiyat ister genede ekmek koparmaya bakar.Yanlış anlamayın da bir ep3 type r 100 bin tl bile haram.

Ama gel gelelim alırken arabalar 55-60-70 hemen xxx garaja bakım para harcıyoruz malımıza iyi bakıyoruz,servis cıkısı bitik zeminde bir 1-2-3 hatatattat şimdi onlar düşünsün modelinde takılmalar satarken 80-90-(buda yeni cıkmıs)100 bin :D

Bu paraları bu araclara veren adam enayilik yapar başka bir şey değil.

MustafaCam
09-01-2019, 07:21
300+ hangi s2 el değiştirmiş ? Her söylenene inanıyomusunuz siz ya ? Mesela 160a ep3 :D

Sweatcaptain nickli murat abinin ( murat alay ) kpt plakalı s2k sı var tamponlarına kadar boyasız 36 bin km de 2009 mode mesaj atarsın kaç paraya alındı diye :)

Ayrıca yeni değilim yeni yeni yazıyorum :) herkese keyifli forumlar :)

dieselpower
09-01-2019, 07:37
Sandık motorlu ep3 vardı geçen faceboookta 100+ bi rakamdı..

16EC813
09-01-2019, 08:03
Bende ep3 arıyorum.
Piyasadaki tüm ep3 ler çok temiz olduğu için
Tek kriterim tavanı değişmemiş düz gitsin yeter mantığında ep3 ü hala andıran araba arıyorum hazır konu varken araya kaynak yapayım
Bildiğiniz böyle bir araç varsa motoru kırık bozuk fark etmez.

bende motor arıyorum gündelik binmeye :D

PiscocuK
09-01-2019, 08:48
Selçuğa katılıyorum üzerine bir miktar eklenip gönlüne göre FK2 alabilirsin.

by_hayali
09-01-2019, 09:17
Millet birbirini ne kadar güzel mikiyor ya,bu forumun elinden geçti bütün k20 ler nerdeyse (%95) herkes hangi arabada ne var ne yok biliyor.Koleksiyoncu gider alır bütçe gücü ganidir umrunda olmaz basar alır zorluk yaşamaz adı üstünde koleksiyonel.Birde şu algı iyicene yerleşti bu camiaya iyicene bir araç x fiyat satıldı mı ohoo hemen o aracında fiyat direk x fiyat olur (aynı düzeydeyse) değilsede y fiyat ister genede ekmek koparmaya bakar.Yanlış anlamayın da bir ep3 type r 100 bin tl bile haram.

Ama gel gelelim alırken arabalar 55-60-70 hemen xxx garaja bakım para harcıyoruz malımıza iyi bakıyoruz,servis cıkısı bitik zeminde bir 1-2-3 hatatattat şimdi onlar düşünsün modelinde takılmalar satarken 80-90-(buda yeni cıkmıs)100 bin :D

ben geçen sene 100k üstüne ep3 sattım :) bilgin olsun hani hayal falan değil hatta benden alan kişi 135k ya sattı 2 ay sonra :) bildiğin ep3 typer.
verilir verilmez o parayı eder etmez biraz göreceli bir kavram sen vermezsin enayimiyim dersin gider başkası verir aldığı paranın üzerine bile satar bu iş biraz kısmet işi pek takma kafana yani kimin enayi olduğunu ep3 almayacaksan:)

MustafaCam
09-01-2019, 09:26
Bilgiğim kadarıyla da yanlış olmasın şuan KNG typer a 120 bin civarı para istiyorlar :) 2002 model ve kırmızı

MK8800
09-01-2019, 10:03
Honda sidiğin koleksiyon sayıldığı daha enayi bi memleket yoktur aq

Düzeltme ;

Konu sahibi abimiz kusura bakmasın yorumum kesinlikle onun düşüncesine saygısızlık değil , haddimize de değil.

Ama X araç şu kişiden işte şu paraya satıldı muhabbetine takılırım , hiç samimi değil.

Piyasanın belirleyicisi o kişi mi ? Bize ne ? Her araçta onu mu baz alalım ?

Bahsettiğimiz araç civic , evet fan kısmı seveni özel göreni tabiki olacak ama kalkıp burada limited edalarıyla anlatıp yüceltip kısacası ne arabanın ne de insanların reklamının peşinde koşmaya gerek yok. Bunu marka takıntısı algılamayın isterse Maybach S500 olsun özel bir yanı yokki seri üretim bir araç zaten.

İnşallah cebinize uygun istediğiniz aracı bulursunuz,kolay gelsin

lucky Jackal
09-01-2019, 10:05
Konu coşmuş, herkes içini dökmüş :)
Tek tek alıntı yapamaktansa genel olarak değindiğiniz hususlara cevap yazayım.

FK2 Konusu : Alabilirdim ve hala da alabilirim. Ep3 sevgisinden dolayı, Bir tane ep3 alıp arada bir çıkartıp gazlamak. Mümkünse en düzgün hali ile saklamak gibi bir plan oluştu kafamda. Bu plan tutmazsa alternatifsiz fk2 alırım. Mantıken haklısınız. FK2 lere çok yaklaşan rakamlar çekilirse zaten alır onu yatırırım. Ep3 satmak isteyen arkadaşlarında bunun bilincinde olacğaını düşünüyorum. Temenni diyelim.

FN2 Konusu : Ep3 istediğimden dolayı ep3. Typer olsun diye almak istemiyorum. Yoksa fn2 lerde güzel araba.

X verilmez, X den aşağı bulamazsın, hatta XXX vermek enayilik Konusu : X Verilmez diyen, X den aşağı bulamazsın diyen arkadaşlara saygım var, kendi görüşleridir. Onlar vermez belki ben veririm başkası verir. Henüz bende ne rakamlar istenecek bilmiyorum. by_hayali nin bahsettiği gibi serbest piyasa, herkes istediği rakamı yazar. Alan alır almayan almaz. Tek bir itirazım var :

Yasindavulcu arkadaşımızın yazdığı enayilik konusu. Bu yoruma saygı duymam mümkün değil. Bence o paralar verilmez denebilir, ben vermem denebilir, o paraya git x araba al denebilir. Ama kalkıpta enayilik denmez. Herkes işine baksın. Mal satan adamın para alan adamın. Bu tarz yorumlar hoş değil. Neye ne kadar vereceğimize, neyi ne kadara satacağımıza ve bunun enayilik olup olmadığına karar verecek mercii sizler değilsiniz. Sence enayilik olsa bile oraya enayilik yazmamalısın. Yorum yakışık kalmamış.

Herkese Saygılar.

YAS
09-01-2019, 10:49
Luck Jackal Kusura bakmayın hitam için.İnşallah istediğiniz şekilde bir araç bulursunuz.

Yazılcak çok şey emin olun buna genele söylüyorum bunu kısa ve net bir söz var ; herkes ekmeğinin peşinde.Arabalar 2.planda.

Bu segmentteki arabalara sadece ticareti gözle bakıldıkça bu fiyatlarda böyle devam edicek.Alan satan memnunsa teşekkürler Türkiye.

Nightfish
09-01-2019, 12:56

İnsanların kendi paralarını nasıl harcayacaklarına karar verme huyundan bir an önce vazgeçmen lazım. Sana mı soracak millet parasıyla ne yapacağını ?
Bakıyorum da bana ettiğin laflardan sonra sövdüğün arabada kamera olduğunu farketmeyip sonrasında yok ben öyle bir şey demedim dediğin günleri pek çabuk unutmuşsun.

Burada herkes açılan konulara hakaret etse sen buraya babamın Doblosuna blow-off takacağım dediğinde üzerine toprak atarlardı.

Burak K.
09-01-2019, 13:15
Kimi ekmeğinde kimi keyfinde, elalemin sikiyle gerdeğe girmeyin kimse zorla almıyor kimse de zorla satmıyor, insanların enayilik seviyesini ölçmeden önce Bi aynaya bakın :D

lucky Jackal
09-01-2019, 13:52
Arkadaşlar,
Enayilik konusunda ben gerekenleri saygı çerçevesinde yazdım. Arkadaşda kusura bakma dedi, bu konu kapanmış olsun. Konuyu açarken çok emek verdim konum kilit yemesin :) Ep3 type r fiyatlarına sövme konusuna dönmesin :)

by_hayali
09-01-2019, 14:06
Arkadaşlar,
Enayilik konusunda ben gerekenleri saygı çerçevesinde yazdım. Arkadaşda kusura bakma dedi, bu konu kapanmış olsun. Konuyu açarken çok emek verdim konum kilit yemesin :) Ep3 type r fiyatlarına sövme konusuna dönmesin :)

bende yazdım daha da yazardım da gerek yok 4 tane ep3 sahibi olduğum halde onlar kadar bilmiyorum piyasayı bu hep böyledir :D

fthdrn
09-01-2019, 16:27
İnsanların kendi paralarını nasıl harcayacaklarına karar verme huyundan bir an önce vazgeçmen lazım. Sana mı soracak millet parasıyla ne yapacağını ?
Bakıyorum da bana ettiğin laflardan sonra sövdüğün arabada kamera olduğunu farketmeyip sonrasında yok ben öyle bir şey demedim dediğin günleri pek çabuk unutmuşsun.

Burada herkes açılan konulara hakaret etse sen buraya babamın Doblosuna blow-off takacağım dediğinde üzerine toprak atarlardı.
Bu oldu mu gerçekten :D

Gry
09-01-2019, 18:53
ne diyon yani parası olmayan tayyareye binmesin taxsi mi tutsun yani :D

est. abi binmek isteyen herkes binsin bence , çok keyifli araba gerçekten. Bana 2 adet Ep3 , 1 adet Ek k20 swap binme şansım oldu , şu anda da aldığım Fn2 ye proje yapıyorum biliyorsun (Kendi çapımda:) )

K serisi her kasa da zevkli. Sende crx k20 yapmış adamsın bilirsin tadını alan bırakamıyor :)

Arkadaşın istediği kondisyon ve şartlarda şu an ki piyasada rakamlar öyle.

kanashibari
10-01-2019, 09:28
Honda sidiğin koleksiyon sayıldığı daha enayi bi memleket yoktur aq

Düzeltme ;

Konu sahibi abimiz kusura bakmasın yorumum kesinlikle onun düşüncesine saygısızlık değil , haddimize de değil.

Ama X araç şu kişiden işte şu paraya satıldı muhabbetine takılırım , hiç samimi değil.

Piyasanın belirleyicisi o kişi mi ? Bize ne ? Her araçta onu mu baz alalım ?

Bahsettiğimiz araç civic , evet fan kısmı seveni özel göreni tabiki olacak ama kalkıp burada limited edalarıyla anlatıp yüceltip kısacası ne arabanın ne de insanların reklamının peşinde koşmaya gerek yok. Bunu marka takıntısı algılamayın isterse Maybach S500 olsun özel bir yanı yokki seri üretim bir araç zaten.

İnşallah cebinize uygun istediğiniz aracı bulursunuz,kolay gelsin

Hay ağzın bal yesin. Ben bu kadar dedikodusu olan bir çevre görmedim. Bahsi geçen arabalarda bu forum tarafından ne olduğu gayet net bilinen araçlar. Çoğu sahibi de forumdan arkadaşlardır.

Cimmeria
10-01-2019, 11:19
ALG 160 he... 300 üstüne s2klar falan... vay arkadaş zamanında vti ep3 falan satmayıp saklasaymışız dolardan çok prim yaparmmış be...

AlwaysFast
10-01-2019, 11:52
ALG 160 mı??? Kuzenime 42 bin liraya almıştık.Yani şuan son model Typerla(fk2)aynı para.KNG eski JAD diye biliyorum Engindeydi samimi, arkadaşım o zaman 46 bin lira param çıkıyordu satmamıştı bana 50 bin liraya Antalya'ya satmıştı 120 bin lira istendiğini bende duydum.Enayilik falan demiycem JAD için o para içimde kalmıştır çünkü 2.arabam olsa yanında verirdim o parayı ama Alg'ye asla öyle bi para vermem.

canozgur106
10-01-2019, 13:21
Allah başımıza böyle şeyler getirmesin diyorum,ALG yi alan arkadaş koleksiyoncu vs neyse araştırmasını daha detaylı yapsaymış keşke kötü araba değil ama 115 dahi düşündürdü fazlasıyla..Parası çoktur vermiştir Allah güle güle kullanmayı nasip etsin..Konu sahibi arkadaşımıza önerebileceğimiz ep3 tabii ki var Allah herkese istediğine sahip olmayı nasipetsin.