PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Paris / Disneyland Gezi Hk

Kahn23
14-01-2019, 02:34
Yaz tatilinde kızımı Disneyland'a götürme planım var. Daha önce gidenlerden fikir almak istiyorum.

1. Kaç gün kalmalı? Bazıları tamamının 1 haftada bile bitmeyeceğini söylüyor. Zaten bu kadar gün de kalma ihtimalim yok :o

2. Disney Otelleri mi yoksa dışarıda Otel'de mi kalmak mantıklı? Zaten Disney otel fiyatları hiç mantıklı değil :D

3. Tur ile mi yoksa münferit mi gidilmeli?:confused:

4. İnternette biraz araştırma yaptığımda içerisinin çok pahalı olduğu söyleniyor. Ne kadar doğru? :)

Teşk.

GokhanRS
14-01-2019, 06:02
Giriş biletleri pahalı ancak gitmeye yakın yazarsan tanıdık var, yarı yarıya indirtebilirim fiyatı.

Yigit-Y
14-01-2019, 06:56
Ben gittim

Kesinlikle en az 3 gün şart

Ben münferit gitti

Yol güzergahımda olduğu için sabahtan akşama kadar gezdik

Maalesef fiyatlar tuzluydu 3 sene öncesi gittigimdede poflemistim

Havalar sogukken gitme avantajları sıra derdiniz daha az olacağı kesin

Ben Eylül ayında gitmiştim ona rağmen 1 günde sadece 4 tane bölümü degerlendirebildik

Çok büyük ve en az 3 gün gezilmesi gerekiyordu her şeyini gördüm demek için

Yigit-Y
14-01-2019, 07:00
YiğitYngn on Instagram: “Paris Finali 😇” (https://www.instagram.com/p/BKYncVigjSI/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1lto0xgzfe3np)

Şu bence en iyisi idi

Kesinlikle Disneyland dışı otel bul

Oraya giden toplu taşıma kesin vardır

Ben araç kiralamistim

4 ülke gezmistim o tatilde

Disneyland sadece çocuklar için değil

Yetişkin olarak gittik

Mükemmel di acayip eğlendik

Çocukları düşünemiyorum

Senin kız cildiracaktir kesin :)

STP
14-01-2019, 08:53
İcerisi pahali ama inanilmaz eglenceli. Ben disneyem gidilir yeaaa dedim hanima :) cikamadik icerden.erkenden gidersen bir gunde bayagi bir kismi halledersin.

Kahn23
14-01-2019, 09:01
Ets'de fiyatlara baktım. Böyle mi gerçekten!

https://i.hizliresim.com/aldj2O.png (https://hizliresim.com/aldj2O)

GokhanRS
14-01-2019, 09:09
Ets'de fiyatlara baktım. Böyle mi gerçekten!

https://i.hizliresim.com/aldj2O.png (https://hizliresim.com/aldj2O)

3-5 euro değişir. cidden adam başı ve pahalı. yani yetişkin çocuk affetmiyorlar :=) gerçi kime göre pahalı neye göre pahalı diyebiliriz. zira tl karşılığı pahalı.

STP
14-01-2019, 09:19
Yani bizim kendi paramizla 80 lira gibi dusunmek lazim tabi

Yiğit G.
14-01-2019, 09:42
Star Wars Galaxy's Age açılış tarihine bakın , o açılmadan gitmek manasız olur.Yani Star Wars için ek park açılıyor , birebir boyutta Millennium Falcon bile olacak gezebileceksiniz içini.Sırf bunun için Disneylanda gidilir yani. Birde Marvel park açılıyor aynı anda , onda da Marvel kahramanları olacak.2019 summer olarak geçiyor ama ne zaman dikkatli incelemedim.Ona bakın ona göre gidin bence.

https://disneyland.disney.go.com/destinations/disneyland/star-wars-galaxys-edge/

-ER-
14-01-2019, 09:55
Ben gittiğimde kendim gittim bir tur ile gitmedim Paris'e
Sektör 3 de kalmıştım ne tam merkez ne çık dışarıdaydım limitte uygundu otel fiyatı gezmeye ve alışverişe para daha çok harcadım.

Disney'i son güne bıraktım pişmanım o konuda çünkü zaman yetmedi sabah kalkıp gittim ama 11 gibi falan giriş yapmıştım parka,
Disneyland bölümünde yaşıma uygun cihazlara binmem bile yetmedi binemediğim giremediğim şeyler vardı her şeye 1 kere binsen bile süre yetmiyordu.
StudioPark bölümüne giremedim bile, son güne bırakınca tabi hiç şansım olmadı içeriyi bile gezemedim.
1 haftada çocukla gidiliyorsa olabilir. Biz yetişkinler grubu olarak gezdik biraz koştur koştur oldu ama 1 hafta yeterli gelir diye düşünüyorum.

Yigit-Y
14-01-2019, 09:55
Disneyland Resort Paris (https://www.booktickets.disneylandparis.com/tnsa64/live/shop/8en/MAININTENCD/pluto/index.php?vld=1&affid=SECUTIX&tduid=32454335543R)

Fiyatlar ets ucuz

Kendi sitesinden almak daha mantıklı

Verdiğiniz parayı hak edecek

Takvimlerde etkinliklerin açılması yoğunluğunda artacağını kesin derim

3 gun sakin sakin gezmek

Şuan sunulan şeyler bile yeterli

Oha diye diye geziyorsun zaten :)

gokayy
14-01-2019, 14:00
Ben bu yaz kız arkadaşımla gittim ortalama kişi başı 90€ verdik biz (Tur ile gittik.Bize hiç bir avantajı olmadı turun). İçerisi Paris'e göre pahalı fakat söyledikleri kadar çok eğlenceli. 1 Gün yetmez bence en az 2 gün gidilmesi şart. Ve gitmeden önce internetten haritasına nerede ne olduguna cok iyi bakın, plan yaparak gezin içeriyi yoksa bizim gibi ilk başlarda salak gibi hissedersiniz kendinizi.Biz o hataya düştük ilk 1-2 saat boş gezdik.
Ek olarak Studio ve Park olarak 2 ayrı bölümü var. Biz Park'a girmiştik studio ya ayri bilet gerekiyordu, zaten günde yetmemişti bize. O yüzden internetten iyice bakıp karar vererek planınızı yapın derim.
Şimdiden iyi eğlenceler

ufuksaracci
14-01-2019, 14:07
Stüdyo kısmında günde bir kaç kere yapılan saatli gösteriler var. Saatlerini öğrenip ona göre hareket edin, biz kaçırdığımız için çok üzülmüştük. Gece kalıp kapanış gösterisini mutlaka izleyin, yaklaşık 20-30 dk sürüyor. Hafta içi tercih ederseniz daha az sıra oluyor. Bir gün kesinlikle yetmez, zaten diğer arkadaşlar da belirtmiş. Kombine biletler satılıyor hem park hem stüdyo kısmı için.

Sinan'S2k
14-01-2019, 16:42
Ben 5 kez gittim. Her seferinde 90 euro kişi başı verdim. Bir kez de kızımı götürdüm. 4 yaşa kadar bedavaydı. O zaman 4.5 yaşındaydı bedavaya soktuk. Parktaki her aleti bineceğim dersen sabah 9 akşam 9 yetmez, ancak işleri hızlandırmanın yolu var.
Yarım saat aralarla rezervasyon tarzı fast ticket lar var. Mesela 1 saat sonrası için bilet alıyorsun o zaman neredeyse hiç sıra beklemeden aletlere binebiliyorsun. Diğer türlü birçok araç için 1 er saat ayakta sıra beklemek gerekiyor.
Parklarda benim favorilerim, space mountain, aerosmith train ve hollywood tower idi. Onlara bayağı bir bindim. Ancak Star Wars Galaxy's Age açılacaksa o açılana kadar kesinlikle bekleyin.
Halloween da giderseniz park muazzam oluyor. Yarım saat kapanış havaifişek şovu yapmışlardı hatta.

Fiyatlar ne yazıkki pahalı ve yemeklerde çok başarılı değil, Yanınızda önceden aldığınız sandwiç tarzı yiyecekler olursa en azından onlara para harcamazsınız. Sırt çantanıza yiyecek ve içecekleri stoklamanız yeterli.

2 gün rahat rahat gezmek için yeter bence.

Otel konusunda uygun fiyatlı otelleri tercih edin özellikle. Şehir merkezinde kalmak avantajlı, çünkü eiffel e de götürebilirsiniz kızınızı. Benim ucuz kaliteli otel tavsiyelerim kesinlikle Pigalle semtinde. Semt striptiz barlar ve hayat kadınları konusunda ün salmış tek eksisi o aile açısından. Köşe başlarında saat 21-22 de bile kadınlara rastlayabiliyorsunuz. Moulin Rogue da orada zaten. Ancak oteller geniş lüks ve ucuz. Aynı zamanda 2 hatla gare du nord a geçip RER trenleriyle 45 dakikada Disneyland'e gidebilirsiniz. Metro pek ucuz değil elbetteki, ancak Paris e gidipte sadece Disney'e gitmekte olmaz.

4 günlük bir gezi ile bence Paris ve Disney'i kızınıza güzelce gösterebilirsiniz. Bu arada Batobus (en ucuz nehir gemileri) ile Seine nehri turu da atın bence çocuğun çok hoşuna gider.

ToyGun
14-01-2019, 16:54
Paris icin kullanmadim ama, Disneyland mobil uygulamasini indirip oradan sureleri takip edebilir, nerede ne kadar sira var, fastpass'i online olarak book etmek baya zaman kazandirir. Amerikadakiler icin ekstra ucretli ancak avrupa'da bedava online book diye biliyorum.