PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hangi traş makinesi?

ahmetgurlek
01-02-2019, 16:36
yaklaşık 3 yıldır jilet kullanıyorum ama artık gına geldi. yeniden traş makinesi alayım diyorum. 3 sene önce philips vardı modelini hatırlamıyorum. epey kullandıktan sonra bozuldu, ben de jiletle olmaya başladım zaten. şimdi internette baktım da 200 tl'den 2000 tl'ye kadar makine var. ucuz yollu bi şey benim işimi görür, her gün traş olduğum için sakallarım uzamıyor en fazla hafta sonundan sonra 2 günlük sakal kesicem. o yüzden uçmasına kaçmasına gerek yok diye düşünüyorum. uygun fiyatlı, kullanıp da memnun kaldığınız ürün tavsiyeniz var mı?

caadaass
01-02-2019, 16:44
Bence geleneksel traşa dönmelisin..

Edwin Jagger DE89 Double Edge Safety Razor (https://www.razorus.com/edwin-jagger-de89-jiletli-tiras-makinesi)

ahmetgurlek
01-02-2019, 16:52
jiletten bıktım artık, her sabah köpükle, jiletle bıdık bıdık her yeri al, sonra tahriş olan yerlere losyon sür...

sakalım da çok sert ve yoğun bi sakal değil, sabahları 2 dk da alayım gideyim istiyorum.

CemBerk
01-02-2019, 16:55
yaklaşık 3 yıldır jilet kullanıyorum ama artık gına geldi. yeniden traş makinesi alayım diyorum. 3 sene önce philips vardı modelini hatırlamıyorum. epey kullandıktan sonra bozuldu, ben de jiletle olmaya başladım zaten. şimdi internette baktım da 200 tl'den 2000 tl'ye kadar makine var. ucuz yollu bi şey benim işimi görür, her gün traş olduğum için sakallarım uzamıyor en fazla hafta sonundan sonra 2 günlük sakal kesicem. o yüzden uçmasına kaçmasına gerek yok diye düşünüyorum. uygun fiyatlı, kullanıp da memnun kaldığınız ürün tavsiyeniz var mı?

Remington Hyperflex aqua serisi var şu an bizde gayet kaliteli. Temizlemesi kolay, şarjı baya götürüyor 1 saatlik şarjla 1 saat traş imkanı veriyor sanırsam, ıslak kuru her türlü traş imkanı sunuyor tavsiye ederim. Bundan önce Philips PT860 mı ne öyle bir modeli vardı ondan da memnunduk ama remington daha başarılı.

dorukky
01-02-2019, 17:21
Makına bı sure denedım ama ıstedıgım gıbı almıyordu braun un mavı olanını kullanmıstım.Son 2 senedır geleneksel tras de89 ve permasarp kullanıyorum tahrıs ve yanma sıfıra yakın ve kartuslu jıletlerden cok daha pratık

Yigit-Y
01-02-2019, 17:58
Philips im 7 yılında bataryası hala sağlam

Yeşil bir model gördüm çok iyi dediler Philips in

Ama ben bir daha alırsam

Berberin kullandığı makineden alacağım onların ki bayaga iyi

Grimlord
01-02-2019, 19:21
1 ay önce mavi renkli olan braundan aldım, memnun değilim pek. Yüzünüzün şeklini alıyor, orada sıkıntı yok ama bence tam almıyor. Özellikle boyun kısmında epey uğraştım.
Kuruda denedim daha başarılı, ıslakta pek iyi değil gibi
Bir de fazla uzun olursa zaten hiç almıyor ( sinek kaydı olması için)

ufuksaracci
02-02-2019, 03:06
Braun Series7 kullanıyorum çok memnunum fakat tıraş olayı kişiden kişiye değişiyor. Abim aynısından almak için karar verdiğinde benim makineyi denedi o memnun kalmadı.

FaBeRgE
02-02-2019, 03:53
Philips im 7 yılında bataryası hala sağlam

Yeşil bir model gördüm çok iyi dediler Philips in

Ama ben bir daha alırsam

Berberin kullandığı makineden alacağım onların ki bayaga iyi

one blade, gerçekten başarılı bir ürün, tüm traş deneyimizini unutun :)

fatihcakin
03-02-2019, 09:09
Gerçekten 0 a yakın traş yapabilen makine var mı ?

Philips'in One Blade iyi gibi ama emin olamıyorum...

Yigit-Y
03-02-2019, 09:55

http://www.youtube.com/watch?v=uEqzRvWGEGo

Bunu buraya bırakayım ben bi :)

ahmetgurlek
06-02-2019, 08:27
Philips Aqua Touch S5050 kullanan var mı, nasıl bi makina? yorumlarda yere göğe sığdıramayan da var, yerin dibine sokan da...

Yigit-Y
06-02-2019, 08:47
Ben bu tarz makinelerin susuz ortamda çalıştırması gerektiğine inanıyorum.

Daha doğrusu berberim oylet diyor.

Bendeki makine hep kuru kullanıyorum.

Suda da çalışır diyor ama berbat oluyor kesim.

ahmetgurlek
06-02-2019, 10:12
ben bu s5050 midir nedir onu alıcam galiba, fiyatı da 250-260 tl civarı bi şey, 5 sene önce falan 350-400 tl verdiğimi hatırlıyorum

Tunacan
06-02-2019, 10:15
Braun series 7 kullanıyorum. 6 yıl oldu. Çok memnunum..

burkaykalyon
06-02-2019, 12:45
2 yıldır aşağıdaki makineyi kullanıyorum. Sıfır yapmıyor ama 1 numarayı efsane yapıyor.

https://www.ciceksepeti.com/1400-alman-moser-sac-kesme-ense-alma-tras-tiras-makinesi-seti-kc690709?source=search&campaignid=1666084925&adgroupid=69832818852&keyword=&targetid=pla-598911272539&placement=&device=c&product_id=kc690709&gclid=CjwKCAiAqOriBRAfEiwAEb9oXUOrSCT8s87MLnETObQ0 neqdC7nOU_FLhtTTk1kx970dgT84wSUKCBoCXgQQAvD_BwE

Eski berberlerde vardı bunlardan, kablolu falan taş gibi resmen. :D Sakalım da zımpara gibidir. Bana mısın demedi.

XoR
06-02-2019, 13:18
Bunu buraya bırakayım ben bi :)

Ooo bu baya iyiymiş :) Artık traş olmak zorunda olmadığım bir işte çalıştığım için çok rahatım, mağara adamı gibi geziyorum :D

Ama düzeltmek ve bakımlı gezmek için alayım bundan

Fiyatı da mantıklı 1 karton sigara parası :)

Migros Sanal Market (https://www.sanalmarket.com.tr/philips-oneblade-hibrit-tiras-makinesi-qp251011-p-2547855?gclid=CjwKCAiAqOriBRAfEiwAEb9oXWm_TiFUUFme 0l5QDJMgsrMKi3SdSr-r5TMOVcRlUm-jRWp7rtAKIBoCGUAQAvD_BwE)

ahmetgurlek
07-02-2019, 08:40
2 yıldır aşağıdaki makineyi kullanıyorum. Sıfır yapmıyor ama 1 numarayı efsane yapıyor.

https://www.ciceksepeti.com/1400-alman-moser-sac-kesme-ense-alma-tras-tiras-makinesi-seti-kc690709?source=search&campaignid=1666084925&adgroupid=69832818852&keyword=&targetid=pla-598911272539&placement=&device=c&product_id=kc690709&gclid=CjwKCAiAqOriBRAfEiwAEb9oXUOrSCT8s87MLnETObQ0 neqdC7nOU_FLhtTTk1kx970dgT84wSUKCBoCXgQQAvD_BwE

Eski berberlerde vardı bunlardan, kablolu falan taş gibi resmen. :D Sakalım da zımpara gibidir. Bana mısın demedi.

bu tam berber işiymiş ama bana sıfır yapan bir şey lazım. memur işi bi şey...

Volkann
07-02-2019, 09:41
philips kullanıyorum hangi modeli bilmiyorum ama çok memnunum , şarzı çok uzun gidiyor temizlenmesi çok kolay ve hiç sakal kapmıyor.tavsiye ediyorum.

dgoo
07-02-2019, 10:17

7 Yıl boyunca Philips kullandım 1 yıl askerde dahi her gün.
Benim sakalımı jiletten daha iyi alıyor. Çok gür değil yanlız sakalım.
Şimdi aqua touch at610 modelini kullanıyorum ucuz bi model ama son derece pratik.
Tavsiye ederim.

akko
08-02-2019, 11:51
Sakallar için 10 günde bir berbere gitmekten bende sıkıldım :)
İnceden kalına doğru yaptırıyorum hafiften. Bu tarz şekiller verebileceğim makine tavsiyeniz var mıdır?
Başlığı çıkar - tak olarak olmadan, direk kendi üzerinden numara eksiltip çoğaltan gibi :D bir makine var mıdır?

-Murat Özcan-
11-02-2019, 20:14
Ben Philips Multigrom diye bir modeli vardı onu kullanıyorum bir çok başlığıda vardı fakat son 1 yıldır şarj sorunu yaşıyorum erkenden bitiyor nedense..

ozyt1000
12-02-2019, 07:37
Daha önce yuzu zımparalayarak traş eden modelleri kullanmıştım, ciddi tahriş olmuştu yüzüm. Hafta sonu philips one blade aldım, sinek kaydı yapmıyor yarım günlük sakal gibi kesiyor ama tahriş yok. sivilce vs varsa zararda vermiyor gayet memnunum.

kiraccemal
14-02-2019, 08:30
1 yıl oldu neredeyse premier marka, markette satılan basit bir makina aldım 35 TL' ye her zaman kullanmasam da (genelde berberimde oluyorum) ayda 1 kez kullanıyorum gayet başarılı buldum. Şarjı doldurduğumda 2-3 kez kullanabiliyorum. Şuana kadar beni yarı yolda bırakmadı.

ahmetgurlek
15-02-2019, 09:04
yanıt veren herkese teşekkür ederim.

hafta sonu mediamarkt'tan Philips aqua touch s5070 aldım. fiyatı kampanya ile 349 tl'ye düşmüştü ve internet dahil tüm türkiye'de en düşük fiyattı. kısaca izlenimlei paylaşayım, belki düşünenlere bi faydam olur.

öncelikle makina görsel olarak şık ve kullanışlı. başlıklarının oynak olması cilde iyi temas sağlıyor. içinden şarj cihazı, koruma kapağı ve favori düzeltme aparatı çıktı. ilk şarjı 4 saat falan sürdü. ilk gün 3 günlük sakalı kestim, biraz uzun sürdü, bazı yerleri tam alamadı. favori düzeltme aparatı hiç bir işe yaramıyor, mecbur favorileri jiletle düzelttim. hafta içi her gün traş oldum, günübirlik sakal olunca ve sakalım da çok sık olmadığı için sinek kaydı olmasa dahi sıfır traş yapabiliyor. ciltte herhangi bir tahriş olmadı. bunun dışında artı özellik olarak sayabileceğim kılları haznesine biriktirmesi ve etrafa saçılmasını engellemesi, kolay temizlenmesini sayabilirim. şu ana kadar 5 kere kullandım, bakalım şarjı ne kadar gidecek.

ben fiyat/performans olarak şu ana kadar memnunum. umarım işinize yarar yazdıklarım.

ahmetgurlek
15-02-2019, 09:04
yanıt veren herkese teşekkür ederim.

hafta sonu mediamarkt'tan Philips aqua touch s5070 aldım. fiyatı kampanya ile 349 tl'ye düşmüştü ve internet dahil tüm türkiye'de en düşük fiyattı. kısaca izlenimlei paylaşayım, belki düşünenlere bi faydam olur.

öncelikle makina görsel olarak şık ve kullanışlı. başlıklarının oynak olması cilde iyi temas sağlıyor. içinden şarj cihazı, koruma kapağı ve favori düzeltme aparatı çıktı. ilk şarjı 4 saat falan sürdü. ilk gün 3 günlük sakalı kestim, biraz uzun sürdü, bazı yerleri tam alamadı. favori düzeltme aparatı hiç bir işe yaramıyor, mecbur favorileri jiletle düzelttim. hafta içi her gün traş oldum, günübirlik sakal olunca ve sakalım da çok sık olmadığı için sinek kaydı olmasa dahi sıfır traş yapabiliyor. ciltte herhangi bir tahriş olmadı. bunun dışında artı özellik olarak sayabileceğim kılları haznesine biriktirmesi ve etrafa saçılmasını engellemesi, kolay temizlenmesini sayabilirim. şu ana kadar 5 kere kullandım, bakalım şarjı ne kadar gidecek.

ben fiyat/performans olarak şu ana kadar memnunum. umarım işinize yarar yazdıklarım.

NOT: mesaj niye öyle gözüktü anlamadım, tekrar gönderiyorum.

ghibli06
15-02-2019, 09:08
Daha önce yuzu zımparalayarak traş eden modelleri kullanmıştım, ciddi tahriş olmuştu yüzüm. Hafta sonu philips one blade aldım, sinek kaydı yapmıyor yarım günlük sakal gibi kesiyor ama tahriş yok. sivilce vs varsa zararda vermiyor gayet memnunum.

hocam nerden aldınız? şu yüzden soruyorum, teknoloji marketlerde 300 tl yaklaşık ama internet alışverişinde 160 tl ye kadar var, bu fiyat aralığı neden bu kadar açık anlamadım, normal fiyatı da 400 küsür diyor philips...

ozyt1000
15-02-2019, 09:15
hocam nerden aldınız? şu yüzden soruyorum, teknoloji marketlerde 300 tl yaklaşık ama internet alışverişinde 160 tl ye kadar var, bu fiyat aralığı neden bu kadar açık anlamadım, normal fiyatı da 400 küsür diyor philips...

Geçen hafta teknosadan 200 kusur TL ye aldım. iki tipi var birinde kutudan 3 ayrı başlık çıkıyor diğerinde 0,5 den 5 numaraya kadar ayarlanabilir tek bir başlık çıkıyor. Benim aldığım ayarlanabilir olanı. Gayet başarılı buldum.