PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İtunes yedekleme sorunu, bakabilir misiniz?

ahmet3425
14-03-2019, 22:22
4-5 yıldır kullandıgım iphone 6 64gb telefonumu bi arkadasıma verdim. Vermeden once bi miktar resim video temizleyip 35 gb kadar boş alan yarattıktan sonra itunes a yedekledim.

akabin de nasıl olsa yedekleme yaptım diyerek iphonu komple sildim ve arkadasa teslim ettim. buradan sonra işler sarpa sardı :( gecici süre ile eşimin kullanmadığı 6s 32 gb telefonu aldım ve itunesa yaptıgım yedeklemeyi bu cihaza geri yuklemeye calıstım fakat bitime 3-5 dakika kala;

''bu iphone da yeterli alan olmadı icin itunes yuklemeyi tamamlayamadı''

hatası alıyorum ve yedekleme sonlanıyor.

bunun bir cozum yolunu bilen var mı ? suan oyle gorunuyor ki itunes da ki yedek dosyasında 3-5 gb lık bir fazlalık var bundan nasıl kurtulup o yedeği bu telefona atarım ? bugun oglenden beri bu sebepten telefonsuz kaldım.

nette epey arastırdım ama pek bir sey bulamadım ?

Schumi
15-03-2019, 00:07
iPhone yedeklerinden kısmi geri yükleme yapılamıyor maalesef. Saçma Apple işleri. Ama iTunes yedeklerinin içini açıp gösteren dosyaları bilgisayara kaydetmeye yarayan programlar var. İlla telefona yüklemek istiyorsan önce 64 GB başka bir boş iPhone üstüne yedeği geri yükleyip içinden birşeyleri silip tekrar yedek alıp dosya boyutunu 32GB dan küçük yaparak elindeki 32GB iPhone'a yükleyebilirsin.

.::EmrE::.
15-03-2019, 00:11
3. parti programlar ile çözebilirsiniz sorunu. Aşağıdaki linkteki program ile örneğin, hangi dosyaları yedeklemeden geri alacağınızı falan seçebiliyorsunuz.

How to Extract iTunes Backup Files for iOS Device (https://www.fonepaw.com/tutorials/itunes-backup-extractor.html)

ahmet3425
15-03-2019, 12:40
3. parti programlar ile çözebilirsiniz sorunu. Aşağıdaki linkteki program ile örneğin, hangi dosyaları yedeklemeden geri alacağınızı falan seçebiliyorsunuz.

How to Extract iTunes Backup Files for iOS Device (https://www.fonepaw.com/tutorials/itunes-backup-extractor.html)

programı kurdum ancak eski backup ları programa aktaramıyorum. itunes un yedekleme yaptıgı klasoru seciyorum dosya icinden dosya acıyor. sorunumu çözmedi yinede tesekkürler.

ahmet3425
15-03-2019, 12:42
iPhone yedeklerinden kısmi geri yükleme yapılamıyor maalesef. Saçma Apple işleri. Ama iTunes yedeklerinin içini açıp gösteren dosyaları bilgisayara kaydetmeye yarayan programlar var. İlla telefona yüklemek istiyorsan önce 64 GB başka bir boş iPhone üstüne yedeği geri yükleyip içinden birşeyleri silip tekrar yedek alıp dosya boyutunu 32GB dan küçük yaparak elindeki 32GB iPhone'a yükleyebilirsin.

cozemeyince gecen sene dusuk kapasiteli bir yedeklemeyi geri yukledim 2018 yılının 2, ayı olarak telefon geri geldi :) arkadasa verdiğim eski telefonumu geri alıp yeniden yukleme yapıp o şekilde duzenleyecegim mecburen.

teşekkürler.