PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : megachips müşteri davranışı işlemi yapmadan önce yaptıktan sonra

lider-58
16-03-2019, 18:55
merhabalar arkadaşlar

uzun zamandır arabama yazılım attırıp biraz canlı kullanayım hevesi ile seneleri devirmişken geçtiğimiz ay aracım egr arızası verdi aracım2011 golf 1.6 tdi , bir kaç araştırmadan sonra artık iptal edip üstüne birde chip tuning yaparsak tadından yenmez dedik :)

sonra başladık araştırmaya nerede yapalım derken aklıma megachips geldi benim aklımda kaldığı kadarı ile bu arkadaşlar işinin ehli ve kurumsal olmuş veya buna aday sağlam bir firma bu kanıya nasıl vardım bilemiyorum ama yıllardır bir algı olmuş muhtemelen.

ve aradım arkadaşları fiyatta anlaştık 900 tl ye hem egr iptali hemde yazılım yapılacak , arkadaşlara defalarca belirttim benim için önemli olan sorunsuzluk güç ikinci planda arabada sadece egr iptal olacak onun haricinde hiçbirşeye dokunmadan kullanacağım o yüzden ona göre bir yazılım yapalım , aldığım cevap abi canını sıkma bu bizim için çok standart ve sıradan bir durum hiç bir sorun yaşamadan kullanırsınız

işlem bitti ben sordum dyno ölçümü yapacakmıyız aldığım cevap 500 km kullanın sonra gelin ölçüm yapacağız kısa bir test turu tabi ilk defa yazılım yaptırdım evet bir canlılık var fakat bunu ayırt etmem kolay değil geldik karşılıklı teşekkür ederek bende kendisine anlaştığımız nakit 900 tl verdim ve ayrıldım oradan

sonrasında ikinci akşam araç rejenerasyon yapmaya başladı bende bir kartal sahil yapayım hem oraya gidene kadar normale döner hemde bir çay sigara yaparım edası ile düştüm kartal yoluna kartal , pendik , tekrar kartal en son sultanbeyli toplam 22 km fakat rejenerasyon değişmedi rolanti yüksek sonra otobana girdim hız sabitleyici ile 2700 devire sabitledikten sonra 65 km sonra nihayet rolanti normale düştü , ertesi gün aradım arkadaşları ve sonradan adını öğrendiğim serkan ile görüştüm tekrar aynı tavsiyeyi aldım 500 km kullan problem olursa çözüleceğini aracın alışması gerektiğini ve bu döngü her hafta yenilendi rejenarasyon başlıyor ortalama 60 km sonunda normale dönüyor 3. kez yapınca bir cuma günü ataşehirin yolunu tuttum

durumu oradaki personele anlattım oraya gitiğimde araç 40 km civarı yol yapmıştı yağ sıcaklığı 110 derece ve hala rolanti yüksek sorunun çözülmesini istedim ilerleyen dakikalarda serkan geldi ve bana direk olarak ne istediğimi sordu bende bu sorunun çözülmesini eğer hatırlarsa benim için kriter güç değil minumum sorun olduğunu söyledim arkadaş önce aracın PDF ünitesi dolu bu durum normal dedi bende daha önce böyle bir hata almadığımı bu yazılımdan sonra başladığını belirttim arkadaş bu sefer bu işi benmi biliyorum senmi ben binlerce araç yaptım ben burada , sen benden ne istiyorsun nasıl memnun olacaksın demeye başladı hata olarakta ya PDF iptal olacak yada yenisini alacaksın ben o parçada arıza yok desemde fayda etmedi en son bana istersen ücretsiz orjinale ceviririm istersen dedi bana büyük bir lütuf tabi , baktım laf anlatamayacağım dedim çevir orjinale o arada sordum işi yapan arkadaşa ücret iadesi yapacakmısınız dedi hayır işlem yapıldı yazılım orjinale cevrildi onların deyimi ile , ben en son içeri girdim serkana genede elini sıktım ve yaptığının ayıp olduğunu ben sonuçta ücret ödeyen bir müşteri olduğumu söyledim ama genede tabi o umursamaz eda ile tabiri caiz ise ben bildiğimi okurum senkimsin edası ile uğurladı beni yapılan saygısızlığa çok kızdım ama o an bir şey yapmak istemedim çünkü işler karışırsa geri dönüşü olmayacaktı çokta gerekli değildi

son çare olarak mehmet gazihanı aradım belki bu duruma kayıtsız kalmayacağını düşünenerek önce çok kibar ilgilendi görüntüsü verdi sonra en son bu konu serkanla senin aranda siz anlaşın dedi :) bende kendisine sadece hakkımı helal etmediğimi belirttim elimden bir şeyin gelmeyeceğini düşünerek ve hala geçerli eğer hakkım geçti ise helal etmiyorum sonuçta inanan bir insanım diğer tarafada alacak lazım geçmedi ise sorun yok.

sonuç : aracı ümraniye avek yetkili servise çektim komple orjinale çevirdim şu an sorunsuz binmeye devam ediyorum bir daha bu işlere bulaşırmıyım asla :)

verdiğim 900 tl bana akıl parası oldu üstüne birde saygısızlık oda bonusu oldu.

lider-58
16-03-2019, 19:17
konu biraz uzun oldu arkadaşlar umarım yormadım kimseyi .

dirk
16-03-2019, 19:24
Megachips'e 1.6Tdi için Yazılım cıktığından ilk benim aracıma yazılım yapmıştı. aracım 40.000km civarındaydı 110.000km'ye kadar kullandım. sıkıntı yaşamadım. benden sonrada sayısız araç yaptıklarını düşünüyorum. Yani dedikleri gibi bu konuda baya uzmanlaşmışlar. Bir iletişim eksikliği yada her ikiniz içinde ters bi zamana denk gelmiş olabilir. Ama ben olsam yazılımsız hayatta kullanmam artık şuan Yine 1.6 Tdi Leon'um var X bir firma yazılım yaptı 8k km'de 93k km oldu aracım. Bence sizinki biraz şanssızlık olmuş. Mehmet bey'de görünce yazacaktır. Umarım tatlıya bağlanır.

Keyifli forumlar dilerim

individual
16-03-2019, 19:25
valla bu yazilim araba yukleme isleri bu tarz konulari okudukca insananin 50kere dusunup yaptirmasi lazim dedirtiyor.

900Tl lik bir tecrube olmus.

fthdrn
16-03-2019, 19:32
Artık bu tarz işler yaptırmak için araya tanıdık eş dost koymak şart oldu.

lider-58
16-03-2019, 19:34
Megachips'e 1.6Tdi için Yazılım cıktığından ilk benim aracıma yazılım yapmıştı. aracım 40.000km civarındaydı 110.000km'ye kadar kullandım. sıkıntı yaşamadım. benden sonrada sayısız araç yaptıklarını düşünüyorum. Yani dedikleri gibi bu konuda baya uzmanlaşmışlar. Bir iletişim eksikliği yada her ikiniz içinde ters bi zamana denk gelmiş olabilir. Ama ben olsam yazılımsız hayatta kullanmam artık şuan Yine 1.6 Tdi Leon'um var X bir firma yazılım yaptı 8k km'de 93k km oldu aracım. Bence sizinki biraz şanssızlık olmuş. Mehmet bey'de görünce yazacaktır. Umarım tatlıya bağlanır.

Keyifli forumlar dilerim

buradaki konunun en can alıcı noktası saygısızlık benim ters anım olamaz sonuçta müşteriyim ve bir problem için gittim hatta ilk konuyu açmaya karar verdiğimde önce gazihanı aradım hani belki o çözer diye oda umursamadı ve konunu serkanla çöz ben ne kadar sahibi isem oda o kadar sahibi dedi

iletişim kurmak işin kolay tarafıdır karşında çözüm odaklı biri olunca

Mehmetmert
16-03-2019, 19:35
Bir Japon atasozu dermis ki “Ne kadar duman o kadar randuman “ :D shahaha

lider-58
16-03-2019, 19:37
Artık bu tarz işler yaptırmak için araya tanıdık eş dost koymak şart oldu.

evet gerçekten neredeyse yüksek mevkilerden tanıdık gerekecek duruma geldi :) ama aslında olması gereken herkes yaptığı işe saygı duymalı yani siteye yaz müşteri memniyeti ilkemiz adama sormazlarmı bu cümleden ne anlıyorsun diye :)

RSX
16-03-2019, 19:48
Bu yazılımcıların mark zuckerberg seviyesindeki egosunu bende sevmiyorum. Aracınızın kmsi neydi ? Ben olsam yazılımı orijinale çevirmeden önce dpf'yi uzmanlaşmış bir yerde temizletir birde öyle denerdim.

SinanAdalı
16-03-2019, 19:49
Megachips'in bu tarz memnuniyetsizlik konusunun ilki değil bu. Sanırım sonuncusuda olmayacak. Yani böyle baştan savarmış gibide yapması yakışmamış. Halbuki ortada bi anlaşmazlık, sorun varsa çözüm odaklı olup yapıcı olmak zorundalar.. Desenki sana 900tl vereyim nasıl birisi olduğunu göster böyle bişi yapmaz kimse.. Ama olsun sen 900TL'ye kocaman bi firmanın nasıl bi tavırda olduğunu öğrenmiş oldun. Bu konu ile buradaki çoğu insanda buna şahit oldu. Yerine konabilecek şeylere üzülmemek gerek ama kimsede parayı sokakta bulmuyor. İnşallah tatlıya bağlanır.

lider-58
16-03-2019, 19:55
Bu yazılımcıların mark zuckerberg seviyesindeki egosunu bende sevmiyorum. Aracınızın kmsi neydi ? Ben olsam yazılımı orijinale çevirmeden önce dpf'yi uzmanlaşmış bir yerde temizletir birde öyle denerdim.

aracım 124000 km de yetkili servis bakımlı ve bu güne kadar en ufak dpf hatası vermedi ve şu an 10 güne yaklaştı orjinale çevireli hala sorun yok rejenarasyon başladığında en fazla 5 bilemedin 8 km sonunda normale dönüyor bu araç ve yeni sahibi olmadım kendi aracım biliyorum zaten sorun olsa orjinale döndüğümdede devam ederdi

buradaki en büyük problem karşıma geçer geçmez sanki problemli bir müşteriymişim edası ile ben 40 yaşında adamım bana ne istediğini söyle bende onu yapayım bana soruyorsan ya o dpf yi boşalt iptal et yada yenisini al tavrı beni çileden çıkarttı

MCN21
16-03-2019, 19:58
Techte bile bir suru konu acildi. Artik bir sey alinacagi zaman saticiyi ve firmayi kesinlikle google uzerinden arastiriyorum.

Cok gecmis olsun. Arac orjinale donunce problem duzeldi mi?
Bir de yazilim sonrasi test turunda 1.6tdi ciddi anlamda guc farki olusturuyor. Hissetmemek pek mumkun degil, belki baska bir problem olabilir.

lider-58
16-03-2019, 20:05
Techte bile bir suru konu acildi. Artik bir sey alinacagi zaman saticiyi ve firmayi kesinlikle google uzerinden arastiriyorum.

Cok gecmis olsun. Arac orjinale donunce problem duzeldi mi?
Bir de yazilim sonrasi test turunda 1.6tdi ciddi anlamda guc farki olusturuyor. Hissetmemek pek mumkun degil, belki baska bir problem olabilir.

güçle ilgili bir sorun yaşamadım ciddi bir güç artışı oldu fakat sorun DPF rejenarosyonunda oldu ben her hafta sırf rolantiyi düşürmek için 60 km yol yapamam ve bunun ileride nelere yol açacağını bilemem işlem bittiğinde veya ben oraya gittiğimde dyno ölçümü yapıp baksaydı arkadaşlar ne kadarlık bir yükleme var öğrenebilirdik ve bana şunuda diyebilirdi bu kadar güç artışı DPF te tıkanmaya sebep oluyor bunu biraz daha makul seviyeye getirelim ama o yukarıdaki muhabbeti tercih etti

araç şu an gayet sorunsuz çalışıyor hiçbir sıkıntı sözkonusu değil öncesindede yoktu zaten

lider-58
16-03-2019, 20:11
Megachips'in bu tarz memnuniyetsizlik konusunun ilki değil bu. Sanırım sonuncusuda olmayacak. Yani böyle baştan savarmış gibide yapması yakışmamış. Halbuki ortada bi anlaşmazlık, sorun varsa çözüm odaklı olup yapıcı olmak zorundalar.. Desenki sana 900tl vereyim nasıl birisi olduğunu göster böyle bişi yapmaz kimse.. Ama olsun sen 900TL'ye kocaman bi firmanın nasıl bi tavırda olduğunu öğrenmiş oldun. Bu konu ile buradaki çoğu insanda buna şahit oldu. Yerine konabilecek şeylere üzülmemek gerek ama kimsede parayı sokakta bulmuyor. İnşallah tatlıya bağlanır.

herkes kendine yakışanı yaptı aslında haklısın ben zaten paranın peşinde olmadım ancak dediğin gibi kendi elimle götürüp verip üstüne bu muamele insanın zoruna gidiyor gazihanla yaptığım ilk telefon görüşmesindede şunu belirttim ben o tabelanın altında bu davranışa inanamadım bu nasıl müşteri memnuniyeti oda bana ben bundan gereken mesajı aldım ilgileneceğim dedi sonuç ben konuştum serkanla ben ne kadar sahibi isem bu firmanın oda o kadar sahibi sen onunla çöz bu sorunu yani şunu dedi aslında ne halin varsa gör serkan sorunu çözse bu durum zaten yaşanmayacaktı

Kadyr
16-03-2019, 20:24
Bu ilk konu değil muhtemelen sonda olmayacak. Peki bu kadar araştıran biri Nasıl olurda megachips e gidiyor onu anlamıyorum. Her memnuniyetsizlik konusunda 2 yada 3 tane memnun olan çıkıyor anca. İlginç. Ayrıca forumda olan birisiniz dr ecu gibi yer var iken macera aramışsınız. Birde genelde ücret iadesi oluyordu kısa sürelerde ücreti vermek zorunda. Hakem heyetine bile başvurulur

Kadyr
16-03-2019, 20:25
Bu arada ben yazılım yaptırdıktan sonra dpf daha az rejenerasyon yapmaya başladı

oğuz
16-03-2019, 20:32
sıkmayın canınızı yahu tech e konu açılınca ilgileniyor onlar zaten

lider-58
16-03-2019, 20:33
Bu ilk konu değil muhtemelen sonda olmayacak. Peki bu kadar araştıran biri Nasıl olurda megachips e gidiyor onu anlamıyorum. Her memnuniyetsizlik konusunda 2 yada 3 tane memnun olan çıkıyor anca. İlginç. Ayrıca forumda olan birisiniz dr ecu gibi yer var iken macera aramışsınız. Birde genelde ücret iadesi oluyordu kısa sürelerde ücreti vermek zorunda. Hakem heyetine bile başvurulur

bazen basiret bağlanıyor demekki gazihan benim çok eskiden aklımda kalan ve güvenilir olarak düşündüğüm birisiydi belkide hiç sorgulamadım o yüzden ancak ne kadar sorunlu olursa olsun bu muamele şaşırttı sorun yaşadığım halde gazihandan beklemediğim bir tavır çıktı ortaya birde üzerine gazihan diyorki serkanı ara onunla hallet hani arayıp kardeşim gel bunu izah edeyim veya güzellikle çözeyim diyende yok gene.

ben 43 yaşında ticaret yapan bir adamım ticaret hayatımda şunu öğrendim helal kazanç ve dürüstlük uzun vadede kazandırır her zaman.

mehmet gazihan ve serkan eğer dürüst olduklarına inanıyorlarsa sorun yok zaten ben yaşadıklarımı yalın bir şekilde anlatıyorum eksiği var fazlası yok

900 tl

lider-58
16-03-2019, 20:35

o geçti artık ben konuyu açmadan ilgilenmeliydiler her yolu denedim ve ilgileneceklerinide sanmıyorum gazihanla ilk görüşmede konu açacaktım fakat seninle görüşüyorum umarım çözüm üretirsin dedim

sonuç ortada :)

HG6161
16-03-2019, 20:44
Megachips şonuçta şaşırmamak gerek.

Bedavayı geçtim üste para verseler dokundurtma aracıma.

Çay kutusundan oil catch tank yapan bir firma, vizyonu ne olabilir ki.

Konuya dönecek olursak esnaf olmak başka bir şey, geçmiş olsun.

-Murat Özcan-
16-03-2019, 21:06
Abim çok geçmiş olsun yazını sonuna kadar okudum çok üzüldüm açıkçası. Aynı araçtan bende var bende egr iptali yapıp sonrasında Downpipe yazılım yaptım bizimkisi biraz daha performans maksadıyla yapılmış bir şey olsa da kesinlikle orjinal binmek isterseniz de o şekil de yapılabilirdi. Ben Megachips firmasını tanımam etmem ama dünden bugüne yazılanlar hep olumsuz yönde oldu forumlarda. Üzerine biraz da sizin şansızlığınız eklenmiş ki işler toptan sarpa sarmış. Keşke yaptırmadan önce bir konu falan açsaydınız forumda bu işten anlayan siteninin sahibi Özgün başkan olmak üzere bir çok bilgili arkadaşlar mevcut muhakak yardımcı olurlardı. Neyse ki çok büyümeden 900 TL ile insanları bir kez daha tanımış oldunuz. Umarım bundan sonra keyifle aracınıza binersiniz. Tekrardan geçmiş olsun..

Balistique
16-03-2019, 21:27
Daha oncede benzer bi olay olmustu. Sitelerinde kosulsuz iade vaadediliyordu musterinin memnun olmamasi durunda vs. Yine ay terane, yazik olmus. Gecmis olsun. Ben bilinen butun yazilimcilarda yazilim yaptirdim ve malesefki pasaoglu bekir harici isinin arkasinda duran buyuk kucuk demeden musterisiyle ilgilenen gormedim.

TaGo
16-03-2019, 21:27
Valla ben burada açıklama eksiği olduğunu düşünüyorum. Senelerin forum yazıcısı olarak herkese bıgüne kadar yazılım yaptırdım. 2000 yılından beride yazılımsız araç kullanmadım desem yeridir. Yeni nesil dizel araçlarda partikül filtresi eklentisi zaten egt yüksekliğine sebep vermekte, bunu yazılımla artırıyorsunuz. Yani kısacası yazılım yapılacak araç bence başta fiili ve yazılımsal olarak dpf iptali seçmeli. Yoksa araç kendini korumaya alıyor. Sanırım konunun burası anlaşılmamış

Kahn23
16-03-2019, 21:33
Forumda megachips mağduru olarak tek değilsin. Birçok kişinin şikayeti var. Demek ki şans işi yaptıkları işin kalitesi.

grkan55
16-03-2019, 21:44
galiba bazı yazılımcılar yaptırana kadar gayet ilgililer yaptırdıktan sonra sorun falan çıkarsa ne yaparsan yap modundalar galiba resmi bir dayanağı olmadığı için bu rahatlık, firmalarında suçu var eline laptop alana bayilik veriyorlar

+soner
16-03-2019, 21:50

Yazılımcıların çoğu gerçekten böyle. Daha önce megachipsin ataşehirdeki dükkanına gittim doğrudüzgün ilgilenilmedi bile. Sonra bir kaç firma ile daha görüştüm yazılım için onlardanda aynı tepkileri görünce lanet ettim ve yaptırmaktan vazgeçtim.

Daha sonra Kocaelin'de birini tavsiye etmişti bir arkadaş. Gittim Kocaeline , gayet ilgili,teknik olarak açıklayıcı şekilde konuşan, burnu havada olmayan biri karşıladı bizi ve yazılımı yaptırdık. Oradan Sakarya'da ki işimizi halletmeye geçtik ve Tekirdağ'a döndük. Firma sahibi o kadar ilgiliydi ki whatsapptan sürekli sorular sordu o gün içerisinde. Yakıt tüketimi ne alemde ? Çekiş ne alemde ? gibi... Bir daha yazılım yaptıracak olsam Tekirdağdan kalkar yine oraya giderim. Diğerleri kasılsın dursun.

fthdrn
16-03-2019, 21:52
Forumda megachips mağduru olarak tek değilsin. Birçok kişinin şikayeti var. Demek ki şans işi yaptıkları işin kalitesi.

Hayır dost işi yaptıkları işin kalitesi :D

tr_select
16-03-2019, 22:00
Serkan beyle downpipe sonrası oksijen sensörü hatasının giderilmesi şeklinde anlaşmıştım.
Aracın yazılımı yapıldı hemen sonrasında araç elektronik el freni hatası verdi.
Araç boklandı (arıza var denildi fren sisteminde)
Emin olamadım- komple fren sistemini söküp kontrol ettirdim. Başka aracın elektronik frenini bildiğiniz alıp taktım denemek için. Sorun aynı.
Otomatik şanzımanın yazılımı uprage yapılsığını öğrendim alaman forumlarından. Daha önce tecrübe edenler olmuş.

Serkan beyin yanına gidip orjinale döndürttüm ve ücret iadesi aldım.
Tabi bu olayları anlatmadım kendisine. Bizde bir hata olmuştur diyeceğini hiç zannetmedim.
İlgi-alakası için teşekkür ederim ama yinede dünyayı ben yarattım havaları can sıkıcı.

Yapılan işçilik vs düşülüp iade edilmesi gerekliydi belli bir tutarın konu sahibine.
Tam tutar iade edilseydi belki bu arkadaş bambaşka bir konu açacaktı buraya...
Adamlar uğraştı helal olsun diyecekti.
Bu gibi konular insanları uzak tutacaktır firmadan.

R.I.P
16-03-2019, 22:32
Dpf iptal edilmeden yazılım yapılması ne kadar doğru ? Bu durumda sonuç şaşırtmadı açıkcası

300E
16-03-2019, 23:03
https://istanbulhalal.weebly.com/uploads/5/7/5/8/57588023/s642260486607494418_p65_i1_w370.jpeg

Geçmiş olsun.

RSX
16-03-2019, 23:04
Dpf iptal edilmeden yazılım yapılması ne kadar doğru ? Bu durumda sonuç şaşırtmadı açıkcası

Dpf iptal edilmeden yazılım yapılan araç yok mu yani ?

R.I.P
16-03-2019, 23:06

Elbet vardır asıl soru kaçı dpf ile problem yaşamıyor

VTec_king
16-03-2019, 23:26
4 yıldır megachips e arabalarımı yaptırıyorum , çok şükür bir sorun yaşamadım ,hatta su anki arabam egzantrik hariç herşeyi değişik 105 hp den 300 hp ye çıkarılmış bir araç en az 15 kere gittim , sadece ilk gidişimde ücretimi verdim diğer 14 ayar için para vermedim, serkan da gayet karakterli sevdiğim bir insandır, karşıdaki kişinin davranışına göre davrandığına eminim , iyi forumlar

Kadyr
16-03-2019, 23:27
https://istanbulhalal.weebly.com/uploads/5/7/5/8/57588023/s642260486607494418_p65_i1_w370.jpeg

Geçmiş olsun.

Güldürdü :))

Ben 40 bin km kullandım.. yukarıda da yazdım her hafta rejenerasyon yapan araba 2-3 haftada bir yapmaya başladı
Ben 10 senedir aynı yere yaptırırım.baska hiç bir yere gidipte fiyat sormam maceraya gerek yok bu konuda. Çünkü son zamanlarda çok fazla var yazılım yapan

fthdrn
16-03-2019, 23:32
Çaykur değil lipton tomurcuk teneke

300E
16-03-2019, 23:42
Çaykur değil lipton tomurcuk teneke

https://cdn.akakce.com/lipton/lipton-earl-grey-tomurcuk-100-gr-z.jpg

Detayları atlamışım pardon, şimdi oil catch tank oldu sanırım :D Ziraa çaykur tenekesi yağı iyi süzmüyormuş. :D

Bad-Fast
16-03-2019, 23:56
esnaflık farklı bir şey artık , sanki müşteri esnaf zorla bir şeyler yaptırılıyor insanlara , geçmiş olsun acı tecrübe

Oznsrl
17-03-2019, 00:16
Abi öncelikle geçmiş olsun. Sen bu firma ile yaşamışsın ama piyasada ki birçok firma yada şahıs böyle bence. Adam diyor ki biz 100 kere yaptık.Tamam kardeşim 100 kere yapmış olabilirsin ama benim arabamı yapamadın napalım yani :D

X bir firmanın sahibiyle ses sistemi montajı için konuştum anlaştım dükkana gittiğimde kendisi yoktu ustası vardı elektrik kablosunu aküden araç içine almak hariç diğer her türlü şeyi yapabilcek bilgiye sahiptim ama dedim işini bilen yapsın temiz olsun neyse muhabbet işçilik bence berbattı adam gözümün önünde mid takımını filtresiz direk teybin çıkışına bağlıyordu az çok bildiğimi tahmin etmedi karışmsaydım öyle bağlayıp vericekti kavga dövüş filtreleri taktırdım bi suratlar bi tavırlar önce dedi filtre sesi keser az çalar dedim olsun sonra dedi pnlarda bişey yok direk geçiyor zaten e dedim direk geçiyorsa sesi nasıl kesiyo yok akım çekiyor bişeyler salladı tabi he dedim tamam sen tak amfiden beslensin zaten niye teypten çalsın amfi aldık mid aldık para verdik ak :D Sonra sahibini aradım dedim abi çalıyor ama hiç memnun kalmadım yok öyle yok böyle hertzler mertzler bişeyler anlattı tam sanayi ağzı :D o adam dedi ferrari yapıyor isterse uçak yapsın benim clio mu istediğim gibi yapamadıktan sonra. havalar düzelsin kendim söküp baştan toparlıcam zaten.

Biraz uzun oldu kusur bakmayın olaya biraz genel yaklaştım. Ararken sorarken fiyat konuşurken hepsi iyi parayı aldıktan sonra bir anda değişiyorlar sorun çıkınca değişiyorlar yaptığı işin sattığı malın arkasında duran babayiğit çok az memlekette sırf böyle şeyler yüzünden insan birşeyler yapmaktan soğuyor.

909
17-03-2019, 01:24
Ne kadar uyuz oluyorum esnafın benim bildiğim iş sen bilemezsin muhabbetine.

Hayır yani anlamıyorum o işin esnafı olmayınca bilgi sahibi olunmuyor mu.

Sırf bu esnaf için demiyorum çoğu esnafta bu sorun var.
Bu kelime yüzünden çok net hatırlarım 15 yaşında mobilyacının omzunda sunta kırdığımı.

Berkan
17-03-2019, 01:53

Ustteki mesaj icin yanlis bisey yok. RSX var bende dpf orjinal ustunde suan 105bindeyim 10bin kmdir yazilim var.

Egr yi iptal ettirmeniz dpfnin dolmayacagi manasinda degil. Bende hala yogun dur kalka falan geldikten sonra rejenasyona giriyor.

Konu sahibi icin soyliyim egr yi beyinden edip mekanikten etmediyseniz veya hem mekanikten hem beyinden iptal olsada. Bendede Isik yaktı :)

sebebinide iki taraftanda iptal ettirmemee ragmen (dokturum Özgün saolsun yazdi) denedik ettik cicek oldu eve geldim yolda sıktım ettim ariza isigi yok. sabahina arabays bindim ariza yanıyor gittim okuttum yine egrden yakiyor hemen doktor dedim ışık sonmedi, gelen cevap fişi sokmedin dimi oldu :D kabak gibi duruyor takılı egr fişi. Soktum bosa cikardim soktugum saniyeden beri ariza mariza yanmadi.

Yigit-Y
17-03-2019, 07:15

Pek umrunda değil burada açılan konular.

Geçmişte yaşanılan şeylerden sonra :)

sasuta
17-03-2019, 07:55
Ben bir şeyi merak ediyorum bilen varsa ve açıklarsa sevinirim. Şimdi verilen paralar az buz miktarlar değil iş yapmadan önce karşılıklı hizmet sözleşmesi adı altında bir sözleşme yapılmıyor mu? Belli başlı kriterler ölçümler önceden kararlaştırılıp daha sonra elde edilemezse ücret iadesi veya nasıl anlaşıldıysa o şekilde bir anlaşmaya varılması.

Yani ne bileyim eğer firma kendine güveniyorsa sözleşme yapmaktan kaçınmaz diye düşünüyorum yok eğer zaten kaçınıyorsa kusura bakmasın yaptığı işe güvenmiyordur zaten.

Sene 2005 ankarada bir bilgisayar firmasında genel koordinatör olarak çalışıyordum yurt dışından ithal ettiğimiz bilgisayar kasalarının rengini değiştirmeye karar verdik ve Ankara'da elektrostatik boya yapan bir kaç firmayla görüştükten sonra sözleşme yapmaya yanaşan biriyle, eğer kasaların boyasında herhangi bir sorun olmadığı taktirde ücretin verileceğini aksi halde ücret verilmeyeceği ve kasaların boyasının düzeltileceğine karar vermiştik. İşlem sonrası yanlış hatırlamıyorsam 3 kasanın boyasında akma vardı ve eğer gün içerisinde düzeltilmezse önceden anlaşıldığı gibi kasaları alıp çıkacaktık ve paşa paşa düzelttiler.

Gkn55
17-03-2019, 10:00
öncelikle geçmiş olsun. arkadaşların dediği gibi bu işlerde artık referans ve tanıdık çok önemli.

ben dr ecu samsun bayisine 2 arabamı yaptırdım. (a4 2.0tdi - rcz thp200) ikisinde de hiçbir sorun yaşamadım. hatta rcz servise girdiğinde yazılım güncelleme yapmışlar araç orijinale döndü, dr ecu hiçbir extra ücret almadan tekrar yazılım yaptı arabama.

rain man
17-03-2019, 11:11
Yazılımcı egosu hakkında ben de katılıyorum. Bir çoğunun copy paste yaptığı, yazanların ise ilah ilan edildiği zamanda herhalde insan hayatına saygımızın daha az olmasından mütevellit hem gördüğümüz muamele hem de hizmet bedeli hakkında hiç sesimizi çıkarmıyoruz.

Bir apandisit ameliyatı-appendektomi için devlet cerraha 20 tl ödüyor bu arada :) He bir de ameliyat tarihi ertelenince kem küm ediyoruz ama 1000 tl verdiğimiz yazılımı adam müsait değilim deyip yazmadığında usulünce uzaklaşıyoruz. Bi an komik geldi ben de iç sesimle yazayım dedim.

lider-58
17-03-2019, 12:06
Abim çok geçmiş olsun yazını sonuna kadar okudum çok üzüldüm açıkçası. Aynı araçtan bende var bende egr iptali yapıp sonrasında Downpipe yazılım yaptım bizimkisi biraz daha performans maksadıyla yapılmış bir şey olsa da kesinlikle orjinal binmek isterseniz de o şekil de yapılabilirdi. Ben Megachips firmasını tanımam etmem ama dünden bugüne yazılanlar hep olumsuz yönde oldu forumlarda. Üzerine biraz da sizin şansızlığınız eklenmiş ki işler toptan sarpa sarmış. Keşke yaptırmadan önce bir konu falan açsaydınız forumda bu işten anlayan siteninin sahibi Özgün başkan olmak üzere bir çok bilgili arkadaşlar mevcut muhakak yardımcı olurlardı. Neyse ki çok büyümeden 900 TL ile insanları bir kez daha tanımış oldunuz. Umarım bundan sonra keyifle aracınıza binersiniz. Tekrardan geçmiş olsun..

teşekkürler üstad herşey bir tecrübe bunuda tecrübe ettik

lider-58
17-03-2019, 12:09
Daha oncede benzer bi olay olmustu. Sitelerinde kosulsuz iade vaadediliyordu musterinin memnun olmamasi durunda vs. Yine ay terane, yazik olmus. Gecmis olsun. Ben bilinen butun yazilimcilarda yazilim yaptirdim ve malesefki pasaoglu bekir harici isinin arkasinda duran buyuk kucuk demeden musterisiyle ilgilenen gormedim.

burada zaten birinci sıraya para gelmedi hayal kırıklığına uğradığım nokta şu oldu yani sorun olabilir bu önemli değil ancak yanıma gelip çözüm odaklı davranış sergilenmedi yoksa para yerine gelir bu çokta önemli değil

lider-58
17-03-2019, 12:13
Valla ben burada açıklama eksiği olduğunu düşünüyorum. Senelerin forum yazıcısı olarak herkese bıgüne kadar yazılım yaptırdım. 2000 yılından beride yazılımsız araç kullanmadım desem yeridir. Yeni nesil dizel araçlarda partikül filtresi eklentisi zaten egt yüksekliğine sebep vermekte, bunu yazılımla artırıyorsunuz. Yani kısacası yazılım yapılacak araç bence başta fiili ve yazılımsal olarak dpf iptali seçmeli. Yoksa araç kendini korumaya alıyor. Sanırım konunun burası anlaşılmamış

ben bunu anlamayabilirim fakat en başında ben gittiğimde sadece egr iptali yapılacak DPF iptali istemiyorum dediğimde ya bana olmaz sorun yaşarsın demeliydi veya ona göre yazılım yapmalıydı , hadi hepsini geçtim ben sorun için yanına gittiğimde ya iptal edeceksin yada yeni DPF alıp takacaksın bu arabadaki arızalı 124.000 km yi görmesi bile iyi zaten deyip benim aklımla dalga geçmesi beni raydan çıkartan durum

lider-58
17-03-2019, 12:25

kısa vadede evet ben ve benim gibi arkadaşlar mağdur veya zararlı ama bu hiçbirzamn uzun vadede megachips firmasına kazandırmayacak benim şahsi fikrim

lider-58
17-03-2019, 12:29

o zaman yapan arkadaş bu durumu bana açıklayacak bu şekilde olmaz diyecek yazılımcı ben olsaydım zaten oraya gidip işlem yaptırmazdım kendim oturur yazardım birde müşteri olarak ben üzerine diyorumki DPF iptali istemiyorum sorunda istemiyorum ben sana bu ifade ile gelsem sen ne dersin ya hayır olmaz bu sorun çıkartır veya yazarım ama dükkandan çıktığın an tanımam dersin değilmi

lider-58
17-03-2019, 12:32
4 yıldır megachips e arabalarımı yaptırıyorum , çok şükür bir sorun yaşamadım ,hatta su anki arabam egzantrik hariç herşeyi değişik 105 hp den 300 hp ye çıkarılmış bir araç en az 15 kere gittim , sadece ilk gidişimde ücretimi verdim diğer 14 ayar için para vermedim, serkan da gayet karakterli sevdiğim bir insandır, karşıdaki kişinin davranışına göre davrandığına eminim , iyi forumlar

karşısındaki benim çok emin olmak istersen tanıyorsan kendisini ara deki müşterin sana nasıl davrandı yani hakaretmi etti küfürmü etti senin işinin iyi yapılması bana yapılanı haklı çıkartmaz.

lider-58
17-03-2019, 12:33
https://cdn.akakce.com/lipton/lipton-earl-grey-tomurcuk-100-gr-z.jpg

Detayları atlamışım pardon, şimdi oil catch tank oldu sanırım :D Ziraa çaykur tenekesi yağı iyi süzmüyormuş. :D

bende anlamaya çalışıyorum güldürdün :D geç düştü bende :D

lider-58
17-03-2019, 12:39
Abi öncelikle geçmiş olsun. Sen bu firma ile yaşamışsın ama piyasada ki birçok firma yada şahıs böyle bence. Adam diyor ki biz 100 kere yaptık.Tamam kardeşim 100 kere yapmış olabilirsin ama benim arabamı yapamadın napalım yani :D

X bir firmanın sahibiyle ses sistemi montajı için konuştum anlaştım dükkana gittiğimde kendisi yoktu ustası vardı elektrik kablosunu aküden araç içine almak hariç diğer her türlü şeyi yapabilcek bilgiye sahiptim ama dedim işini bilen yapsın temiz olsun neyse muhabbet işçilik bence berbattı adam gözümün önünde mid takımını filtresiz direk teybin çıkışına bağlıyordu az çok bildiğimi tahmin etmedi karışmsaydım öyle bağlayıp vericekti kavga dövüş filtreleri taktırdım bi suratlar bi tavırlar önce dedi filtre sesi keser az çalar dedim olsun sonra dedi pnlarda bişey yok direk geçiyor zaten e dedim direk geçiyorsa sesi nasıl kesiyo yok akım çekiyor bişeyler salladı tabi he dedim tamam sen tak amfiden beslensin zaten niye teypten çalsın amfi aldık mid aldık para verdik ak :D Sonra sahibini aradım dedim abi çalıyor ama hiç memnun kalmadım yok öyle yok böyle hertzler mertzler bişeyler anlattı tam sanayi ağzı :D o adam dedi ferrari yapıyor isterse uçak yapsın benim clio mu istediğim gibi yapamadıktan sonra. havalar düzelsin kendim söküp baştan toparlıcam zaten.

Biraz uzun oldu kusur bakmayın olaya biraz genel yaklaştım. Ararken sorarken fiyat konuşurken hepsi iyi parayı aldıktan sonra bir anda değişiyorlar sorun çıkınca değişiyorlar yaptığı işin sattığı malın arkasında duran babayiğit çok az memlekette sırf böyle şeyler yüzünden insan birşeyler yapmaktan soğuyor.

zaten en büyük problem bu

merdiven altı tabiri bir yere gitmediğimi düşünerek bu adamlara gittim ama kocaman tabelanın altına sığınmış egoları ağrı dağının zirvesindeki bu arkadaşlarla muhatap olmak durumunda kaldım sonuç müşteriyi memnun etmek doğuş yetkili servise kaldı :)

ercan26esk
17-03-2019, 12:47
bunlardan firma olsa ne olur olmasa ne olur yazılım bitti 500 km kullan alışsın ne demek yaa bu kadar cahilce bir açıklama olamaz zamanında turboyu revize ettirdim üstüne yazılım yaptık akşam saat 9 da işim bitti onun üstüne 330 km yol yaparak evime geldim gazlaya gazlaya tek sorun yaşamadım 2 senedir aynı yazılım var üstünde yazılım yaptıracak arkadaşlar iyi bir referans olan yerlerde yaptırsınlar araştırsınlar birde benden işi daha iyi mi biliyorsun ne demek karşında cahil insan mı var adam araştırıp gelmiştir belki konuyu geçmiş olsun....

lider-58
17-03-2019, 13:01
bunlardan firma olsa ne olur olmasa ne olur yazılım bitti 500 km kullan alışsın ne demek yaa bu kadar cahilce bir açıklama olamaz zamanında turboyu revize ettirdim üstüne yazılım yaptık akşam saat 9 da işim bitti onun üstüne 330 km yol yaparak evime geldim gazlaya gazlaya tek sorun yaşamadım 2 senedir aynı yazılım var üstünde yazılım yaptıracak arkadaşlar iyi bir referans olan yerlerde yaptırsınlar araştırsınlar birde benden işi daha iyi mi biliyorsun ne demek karşında cahil insan mı var adam araştırıp gelmiştir belki konuyu geçmiş olsun....

hesaplarına nasıl gelirse öyle oluyor işi alıp parayı alana kadar inanılmaz kibar iş bitti sorun çıkmazsa zaten muhatap olunmadığı için gene sorun yok ama bende olduğu gibi problem olduğunda anında u dönüşü tabiri caiz ise sende kim oluyorsun bu işi ben bilirim arabana 8 - 10 bin para harcaman lazım bu araba çöp zaten modu

HG6161
18-03-2019, 09:40

Esnaf adam karşısındaki kişinin davranışa göre davranamaz. Yani herkese eşit olmalıdır.

Demek ki şakşakçıları da, konu firma gibi sığ düşünceli.

Yine şaşırmadık :)

mikelazi
18-03-2019, 10:23
egr yazılımla iptal edilince,egr ye girecek eksoz gazı nereye gidiyor.tabiki dpf ye bu sefer araç rejenasyonu daha uzun sürelerde tutuyor.

tdi nekadar soft yazılsada genede eksozdan kurum atıyor(gözle görmesede) dpf üzerindeyse bu kurum nerde takılı kalıyor :) yine uzun süreli dpf rejenasyonu

ister soft,ister hard dpf yi söker,egr yi contalarım.önceliğim motorun ve turbonun sağlığı,ikinci planda güçtür.dpf üzerinde yazılım yaptırmam.

müşteri dpf yi söktürmek istemiyor ve oem e dönüyorsa (iade koşullarınada uygunluk varsa) parası iade edilmeliydi.

dpf konusunu yazılımcılarda baştan uyarmalı.sonra 5lt yağ kapasiteli araçtan 8lt yağ çıkar :)

HaKo
18-03-2019, 10:44
500 km gitte araba bi alışsın nedir ya :) çok komik bi muhabbet. Makine bu yazılımı yüklersin çalışır gider neye alışacak ya eklemleri mi açılacak zamanla ? ya da ödemini atıp daha fit bir hal mi alacak.

Böyle bir şey var mı gerçekten uzman arkadaşlara soruyorum , olması mümkün değil biraz tecrübem varsa ?

lider-58
18-03-2019, 10:47
egr yazılımla iptal edilince,egr ye girecek eksoz gazı nereye gidiyor.tabiki dpf ye bu sefer araç rejenasyonu daha uzun sürelerde tutuyor.

tdi nekadar soft yazılsada genede eksozdan kurum atıyor(gözle görmesede) dpf üzerindeyse bu kurum nerde takılı kalıyor :) yine uzun süreli dpf rejenasyonu

ister soft,ister hard dpf yi söker,egr yi contalarım.önceliğim motorun ve turbonun sağlığı,ikinci planda güçtür.dpf üzerinde yazılım yaptırmam.

müşteri dpf yi söktürmek istemiyor ve oem e dönüyorsa (iade koşullarınada uygunluk varsa) parası iade edilmeliydi.

dpf konusunu yazılımcılarda baştan uyarmalı.sonra 5lt yağ kapasiteli araçtan 8lt yağ çıkar :)

sizin bildiğiniz bu durumu yazılımı yapan arkadaşlarda kesinlikle biliyor haliyle beni ikaz etmeleri gerekirdi yani bu iş gelişi güzel olmaz demeliydiler birde üzerine ben kıt bilgilerimle herşeyi sordum yaptırmadan örneğin EGR mekanik olarak iptal edilmelimi bu işlemden sonra DPF sorun çıkartırmı ben DPF iptali istemiyorum gibi gibi çünkü nihayetinde dediğiniz gibi egr ünitesine giden gazlar bir yere yönelecek yani sihirli bir el değmeyecek onları yok etmeyecek

arkadaşların verdiği cevap EGR ye mekanik müdahaleye gerek yok DPF sorun çıkartmaz hatta attığımız yazılım bu araba için hissedemez bile biz bu motorlarla drag yapıyoruz bu neki.

lider-58
18-03-2019, 10:49
500 km gitte araba bi alışsın nedir ya :) çok komik bi muhabbet. Makine bu yazılımı yüklersin çalışır gider neye alışacak ya eklemleri mi açılacak zamanla ? ya da ödemini atıp daha fit bir hal mi alacak.

Böyle bir şey var mı gerçekten uzman arkadaşlara soruyorum , olması mümkün değil biraz tecrübem varsa ?

:D

yani benim 43 yaşında spora başlamam veya kalp nakli olmam gibi muhtemelen :D

onurc
18-03-2019, 10:55
:D

yani benim 43 yaşında spora başlamam veya kalp nakli olmam gibi muhtemelen :D

500 git motor alışsın
yay takarlar ya da press işlemi olur, 1 haftaya oturur 1 cm daha,ama 1 hafta bak , 1000 km yol yap otursun değil. tam 7 gün sonra tam 1 cm daha düşecek . böyle sacma sapan söylemler.

Cok gecmıs olsun , bu konu ılk degıl ve muhtemelen son da olmayacak zaten.

lider-58
18-03-2019, 11:15
bencede son olmayacak bu konu ama bu mantıklarını değişmez iseler bu kadar şikayet bu arkadaşların sonu olacak .

_opeth
18-03-2019, 11:18
şaşırtmayan kurum ve şaşırtmayan rezalet. Allah sabır eylesin. Geçen sene de A6 chipleyip bozmuşlardı. DH'de konusu vardı.

fthdrn
18-03-2019, 11:46
500 km muhabbeti dalga geçme amaçlı söylenmiştir diye tahmin ediyorum.

Maxi
18-03-2019, 12:02
öyle birşey var
STFT ve LTFT diye öğrenme modu vardır oem beyinlerde
stft: short term fuel trim
ltft: long term fuel trim

yazın nette birçok bilgi bulabilirsiniz
Short Term Long Term Fuel Trim Explained (https://www.freeasestudyguides.com/fuel-trim-adaptive-learning.html)

aku sokunce yada bir şekilde yazılım attıktan sonra beyin ltft yi öğrenme moduna girer ve siz kullandıkça bu parametre oturur.
tabiki bu olay 500km sürmeyecektir.

->fren disk ve balataları içinde var
yeni balata değiştiğiniz zaman onun eski diske alışması için bir süre kullanmanız lazım
göreceksinizki 50-100 km sonra frenleriniz daha iyi tutacaktır
bu süre zarfında ani fren yapmadan 70 yaşındaki bir şöför gibi aracı kullanırsanız fren padleriniz o kadar sağlam alışır.

sıfır disk-balata değişince de aynı şey olur..
hiç bir disk ve balatanın yüzeyi cam gibi pürüzsüz değildir

-> tam emin değilim ama yay ve süspansiyon sistemi için de aynı mantık olabilir
belki 5-10 km lik bir kullanımdan bahsediyorum, amortisor kuleleri takozları yayların alt ve üstündeki lastiklerden dolayı
minik bir alışma modu olur, bence doğrudur.

dorukky
18-03-2019, 12:05
Dizimde ufak agri ve seyirme vardi ufak operasyon sonrasi duzeldi ama agrilar vardi.doktor gunde 2 3km yol yap 1hafta sonra gel dedi.d ayni.muhabbet

mikelazi
18-03-2019, 12:41
sizin bildiğiniz bu durumu yazılımı yapan arkadaşlarda kesinlikle biliyor haliyle beni ikaz etmeleri gerekirdi yani bu iş gelişi güzel olmaz demeliydiler birde üzerine ben kıt bilgilerimle herşeyi sordum yaptırmadan örneğin EGR mekanik olarak iptal edilmelimi bu işlemden sonra DPF sorun çıkartırmı ben DPF iptali istemiyorum gibi gibi çünkü nihayetinde dediğiniz gibi egr ünitesine giden gazlar bir yere yönelecek yani sihirli bir el değmeyecek onları yok etmeyecek

arkadaşların verdiği cevap EGR ye mekanik müdahaleye gerek yok DPF sorun çıkartmaz hatta attığımız yazılım bu araba için hissedemez bile biz bu motorlarla drag yapıyoruz bu neki.

bir abim captivasına yazılım yaptırıcaktı.abi ne yaparsan yap dpf yi söktür dedim.sırf fazla para tutuyor diye söktürmedi.yazılımı yaptırıp geçti.

1 ay sonra mevzular başladı çok yakıyor,gidişide biraz değişti,gaz pedalının ordan ısı geliyor.dedim abi yazdırdığın adamlara git söyle dpf yi iptal etmen lazım.yok ondan değil daha öncede yazdırdım onlarda olmadı(1.3mjet-1.6tdi)tabi işi çözülmedi.o arada arabayı ilana koydu,il dışından biri geldi ekspere gittiler.yağ çubuğunu bir çektiler şokk 8lt yağ var arabada,tabi 3lt mazot.alıcı kaçtı tabi.beni arıyor ne yapıcaz.dedim git dpf yi iptal ettir.

tabi iptal edilene kadar yağ,filtre değişti.iptal edildi,peşine tekrar yağ filtre değişimi işçiliktir,eksozdur derken temiz 1000-1200 gitti diye hatırlıyorum.

tabi araç lever atladı yakıt düştü,perf.arttı.3 ay sonra captiva dumanlıyor diye,1.6tdi a3 ile takasladı.
onuda dpf üzerinde yazılımladı biniyor.ne araç nezaman rejenasyon yapar,ne egr,ne dpf ne yağ hiçbişeyden anlamaz.kuru bildiğin binici işte.en sevilen,soru sormayan müşteri profili.

lider-58
18-03-2019, 14:39
evet bende umursamayan takip etmeyen müşteri olsaydım muhtemelen çok sevecekti arkadaşlar :)

Yarbay
18-03-2019, 17:00
biri 66binde halen bindiğim
biri 74binde teslim ettiğim
biri 123binde teslim ettiğim 3 adet yazılımlı clio 4'e bindim/biniyorum egrde iptal değil dpf'de takılı üstelik şirket aracı öyle pofpoflanarak kibar kibarda binilmiyor tek bir sorun yaşamadım.

arkadaş akabinde DPF olabilir, zate DPF sorun teşkil eder vs gibi yorumlarda bulunacaksaydı,20yıldır bu işi yapıyorum kralı diyecekseydi dönüp işin başında DPF hakkında gerek yazılımsak gerek fiziki tespit yapıp öyle işe koyulacaktı.

araç kaç binde? 124bin özetle gayet belliki bir nebze ztn dolu
müşteri ne demiş ? sıfır problem ?
müşteri ne şart koşmuş ? yazılım harici ful stock /oem

o halde bu işin oluru X/Y neyse ismi abim senin DPF ölçelim, ölçecek kabiliyet,yetenek yada şartmı yok o halde açık açık şu şu şu olabilir bilgin olsun demekti, arkasına bunları yapmak değil yoksa kim bilmezki yazılımın ek duman üreteceğini ve zaten dolmuş olan dpf dahada dolduracağını? roket bilimi değil..

CVK
18-03-2019, 18:24
bir abim captivasına yazılım yaptırıcaktı.abi ne yaparsan yap dpf yi söktür dedim.sırf fazla para tutuyor diye söktürmedi.yazılımı yaptırıp geçti.

1 ay sonra mevzular başladı çok yakıyor,gidişide biraz değişti,gaz pedalının ordan ısı geliyor.dedim abi yazdırdığın adamlara git söyle dpf yi iptal etmen lazım.yok ondan değil daha öncede yazdırdım onlarda olmadı(1.3mjet-1.6tdi)tabi işi çözülmedi.o arada arabayı ilana koydu,il dışından biri geldi ekspere gittiler.yağ çubuğunu bir çektiler şokk 8lt yağ var arabada,tabi 3lt mazot.alıcı kaçtı tabi.beni arıyor ne yapıcaz.dedim git dpf yi iptal ettir.

tabi iptal edilene kadar yağ,filtre değişti.iptal edildi,peşine tekrar yağ filtre değişimi işçiliktir,eksozdur derken temiz 1000-1200 gitti diye hatırlıyorum.

tabi araç lever atladı yakıt düştü,perf.arttı.3 ay sonra captiva dumanlıyor diye,1.6tdi a3 ile takasladı.
onuda dpf üzerinde yazılımladı biniyor.ne araç nezaman rejenasyon yapar,ne egr,ne dpf ne yağ hiçbişeyden anlamaz.kuru bildiğin binici işte.en sevilen,soru sormayan müşteri profili.

Yağa yakıt karışması rejenerasyonu yarıda kesmekten olmuyor mu?

mikelazi
18-03-2019, 18:26
Yağa yakıt karışması rejenerasyonu yarıda kesmekten olmuyor mu?

+tıkalı dpf

CVK
18-03-2019, 18:49
+tıkalı dpf

Tıkalı dpf uyarı vermiyor mu?

levent
18-03-2019, 19:13

belli bir orandan sonra uyarı veriyor, misal %60 ise limit %59 da da olsa uyarı vermez

CVK
18-03-2019, 19:31
belli bir orandan sonra uyarı veriyor, misal %60 ise limit %59 da da olsa uyarı vermez

E tamam o zamana kadar rejenerasyonu normal yapar. Uyarı veren dpf ile gezilmez zaten limp moda girmiyor mu?

levent
18-03-2019, 20:27
E tamam o zamana kadar rejenerasyonu normal yapar. Uyarı veren dpf ile gezilmez zaten limp moda girmiyor mu?

Rejenerasyonu normal kullanıcılar pek takılmadan ortada kese kese kese uyarı vermeden tam tıkalı durum gerçekleşebiliyor, Gökhan abinin örneklediği Captiva sahibi gibi :)
Sonrası senaryo belli ztn

CVK
18-03-2019, 20:50
Rejenerasyonu normal kullanıcılar pek takılmadan ortada kese kese kese uyarı vermeden tam tıkalı durum gerçekleşebiliyor, Gökhan abinin örneklediği Captiva sahibi gibi :)
Sonrası senaryo belli ztn

Tamam hacı aynı şeyden bahsediyoruz :D , benim araçta 70 bin kmdir dpf üstünde yazılımlı bi kere daha ne ışığı yandı ne yağı yükseldi.

Kadyr
18-03-2019, 21:04
benim ışıkta 50 bin km sürdüm hiç yanmadı ara sıra yaptı temizliğini geçti multıjet

ghibli06
18-03-2019, 21:20
Serkan çok eski dostumdur, hobby sini zamanla ticarete çevirmiş bir arkadaşımızdır... keşke program burda incelenebilecek formatta olsa da hep beraber analiz etsek, ne yapmış mesela mazotu mu fazla açmış? sorun oradan mı kaynaklı? egr iptali yazılımla yapıldığı zaman DPF hele ki yüksek km lerde daha fazla sorun çıkartır ve de araç bunu önlemek işin regeneration yapar, eğer Serkan bunu anlatmadıysa hatalı davranmış ama eğer anlattıysa ve de önemsenmediyse bilemiyorum, müşteri memnun olmadı mı? belli süre içinde gelinir ve de program orj.e döner biter gider ama MegaChips bunu yapmamış, o süre mi aşılmış yani bir kaç ay kullanılmış mı? eğer tek sorun bu regeneration ise, bazı arkadaşlar gülmüş ama belli bir km içinde normale dönmesi beklenebilir, Serkan programın oturması için 500 km git dememiştir...

hikaye tatsız sonuçlanmış, orj. programı yükleyip el sıkışılması gerekirdi bence bu işin ticari boyutu ben daha çok işin programsal kısmına baktım ona göre yorumladım...

by_speedvw
18-03-2019, 22:25
Sorun aslında basitmiş aracınız arıza verdiğinde büyük ihtimal egr açık kaldı araç rejenerasyon için pdf sıcaklığı en az 300 derece olması gerekir fakat egr açık konumda arızalandı ise soğutma açık kalmış olur ve sıcaklığa ulaşamaz defalarca rejenerasyon dener araç belli miktar doldugundada pdf ve motor arıza ikazını birlikte yakar laptop ile yapmanız gerekir yazılımcı tarafında yanlış olan kısım egr beyinden kaptıldığında manuel olarak üzerinden de körlenseydi sağlıklı rejenerasyon yapabilirdi. Yetkili servis egr değişimi ile çözmüştür bu işi konuyu okumadım tam ama tekniğini yazmak istedim ��

CVK
18-03-2019, 23:13
benim ışıkta 50 bin km sürdüm hiç yanmadı ara sıra yaptı temizliğini geçti multıjet

Dikkat edince yanmıyor ışık mışık. DPF üstünde gayet de kullanılabiliyor yazılımlı dediğiniz gibi.

lider-58
18-03-2019, 23:43
Serkan çok eski dostumdur, hobby sini zamanla ticarete çevirmiş bir arkadaşımızdır... keşke program burda incelenebilecek formatta olsa da hep beraber analiz etsek, ne yapmış mesela mazotu mu fazla açmış? sorun oradan mı kaynaklı? egr iptali yazılımla yapıldığı zaman DPF hele ki yüksek km lerde daha fazla sorun çıkartır ve de araç bunu önlemek işin regeneration yapar, eğer Serkan bunu anlatmadıysa hatalı davranmış ama eğer anlattıysa ve de önemsenmediyse bilemiyorum, müşteri memnun olmadı mı? belli süre içinde gelinir ve de program orj.e döner biter gider ama MegaChips bunu yapmamış, o süre mi aşılmış yani bir kaç ay kullanılmış mı? eğer tek sorun bu regeneration ise, bazı arkadaşlar gülmüş ama belli bir km içinde normale dönmesi beklenebilir, Serkan programın oturması için 500 km git dememiştir...

hikaye tatsız sonuçlanmış, orj. programı yükleyip el sıkışılması gerekirdi bence bu işin ticari boyutu ben daha çok işin programsal kısmına baktım ona göre yorumladım...

İşin teknik detaylarından çok anlamam ancak ben oraya gittiğimde isteklerim belliydi aracımın km vs durumları belliydi herşeyi geçtim tüm olanlara rağmen en son ben oradan çıkarken ofisine girdim el sıkıştım ve ben senin müşterinim sonuçta bana ücret karşılığı bir iş yaptın ve bu şekilde bana davranışın ayıp dediğimde çözebilirdi o neyi tercih etti bana resmen sen kimsine getirdi meseleyi 900 tl az bir para değil fakat umrumda olacak bir rakamda değil allaha şükür o para beni batırmaz

Arkadaş isteseydi bu sorun tatlı bir şekilde çözülürdü çünkü hem Serkan hemde Mehmet gazihanla son ana kadar iletişim kurmayı denedim ve benim şikayetim ikinci gün başladı

lider-58
18-03-2019, 23:47
Sorun aslında basitmiş aracınız arıza verdiğinde büyük ihtimal egr açık kaldı araç rejenerasyon için pdf sıcaklığı en az 300 derece olması gerekir fakat egr açık konumda arızalandı ise soğutma açık kalmış olur ve sıcaklığa ulaşamaz defalarca rejenerasyon dener araç belli miktar doldugundada pdf ve motor arıza ikazını birlikte yakar laptop ile yapmanız gerekir yazılımcı tarafında yanlış olan kısım egr beyinden kaptıldığında manuel olarak üzerinden de körlenseydi sağlıklı rejenerasyon yapabilirdi. Yetkili servis egr değişimi ile çözmüştür bu işi konuyu okumadım tam ama tekniğini yazmak istedim ��

Evet olasılık dahilinde fakat yazılım bittiğinde özellikle sordum Serkan’a mekanik müdahaleye gerek varmı diye ona gittiğimde zaten egr arızası mevcuttu aldığım cevap gerek yok biz kapattık

Evet yetkili serviste önce orjinal yazılım akabinde egr değişimi yapıldı araca

300E
18-03-2019, 23:51
Yani burda ayıp olan yazılımı yapamamak, veya müşterinin isteklerini yerine getirememek değil, sonuçta 2 elin 10 parmağı bir değil, her araçta yazılım verimli olacak diye birşey yok, buraya kadar tamam, ama sen müşterinin isteğini yerine getiremeyip, yazılımı orjinale çevirip parasına el koyarsan işte o ayıp, ne esnaflığa yakışır, ne de evladına helal lokma götürmek isteyen bir babaya yakışır.

lider-58
19-03-2019, 00:04
Ayrıca son ana kadar ben arkadaşların isteklerine uydum yoksa ikinci gün gelir ve hoşuma gitmedi iptal edin derdim aradım Serkan’ı bana kullanın bir sorun olursa çözeriz cevabı üzerine o bana 400 - 500 km dedi ben yaklaşık 1000 km kullandıktan sonra uğradım yanına ve orada tekniker arkadaşa bu araç bu durumu üçüncü kez yapıyor ve yaklaşık 60 km den önce normale dönmüyor buna bir çözüm üretelim dedim elinde başka bir iş vardı bir kenarda beklerken Serkan geldi biraz konuştuktan sonra bu dpf iptal olacak dedi bende en başında bunu konuştuğumuzu söylediğimde resmen dalga geçer gibi o zaman yeni DPF al yada ne istiyorsun onu söyle nasıl memnun olacaksın ben 40 yaşındayım bu arabadan 1000 lerce yaptım benden iyimi biliyorsun moduna geçtik

Bir ara sanki ona iş yaptırmadım bir bedel ödemedim bedava iş yaptırdığımı düşündüm güven vermedi bana bende orjinal yazılımı yükle rolanti düşsün dedim gerisine sonra ben bakarım dedim çok seçenek yoktu oradan çıktıktan iki gün sonra aracı Ümraniye avek yetkili servise bıraktım önce tekrardan orjinal yazılım yüklendi daha sonra egr değişti

CVK
19-03-2019, 01:13
Yani burda ayıp olan yazılımı yapamamak, veya müşterinin isteklerini yerine getirememek değil, sonuçta 2 elin 10 parmağı bir değil, her araçta yazılım verimli olacak diye birşey yok, buraya kadar tamam, ama sen müşterinin isteğini yerine getiremeyip, yazılımı orjinale çevirip parasına el koyarsan işte o ayıp, ne esnaflığa yakışır, ne de evladına helal lokma götürmek isteyen bir babaya yakışır.

900 liraya muhtaçsa bu adamlar zaten düşünmek lazım biraz. 900 lira için 250 lira için bu foruma konu açtıracak kadar düştülerse ne diyim . Bu adamın parası iade edilse içinden gelirse şöyle şöyle oldu paramı aldım mağdur olmadım diye konu açar. Memnuniyetini söyler.

Nasıl esnaf la bunlar, arabanın altına yattı iki saat yağ kir pas içinde kaldı desem eyvallah. Taktığı parçayı sök desek tamam da ne bileyim bu işler bana biraz garip geliyor.

mikelazi
19-03-2019, 07:31

burda bir yerlerde yazmıştım.mesela crdi de uyarı muyarı vermiyor.özellikle 1.4crdi de çok rastlanıyor.

_opeth
19-03-2019, 07:33
civic dizel alayım diye düşünüyordum iyice soğumaya başladım bu dpf işlerinden

dkaya87
19-03-2019, 07:41
yıl olmuş 2019 hala megachips'e giden insanlar var :)

şaka bi yana geçmiş olsun can sıkıcı bi durum, daha önce defalarca şikayet duymuştum haklarında, öncelikleri para olduğu için asla tercih edilmemesi gereken bir firma bence.

lider-58
19-03-2019, 08:06
yıl olmuş 2019 hala megachips'e giden insanlar var :)

şaka bi yana geçmiş olsun can sıkıcı bi durum, daha önce defalarca şikayet duymuştum haklarında, öncelikleri para olduğu için asla tercih edilmemesi gereken bir firma bence.

Nee biliyim abi :d

Sonuçta herkes kendine yakışanı yapar kalite konusu bence önce insan kalitesinden başlıyor

mikelazi
19-03-2019, 08:09
Dikkat edince yanmıyor ışık mışık. DPF üstünde gayet de kullanılabiliyor yazılımlı dediğiniz gibi.

aracın ne marka???

konu sahibinin aracı 100+bin üzeri ve dpf nin durumunu bilemiyoruz.yazılım-egr de iptal edince sürekli rejenasyona girmiş.yani anlattıklarına göre yorum yapıyorum.
senin dpf daha temizdir sıkıntı çıkarmıyordur.ama ileride çıkarmıcak deyemezsin,diyemeyiz :) captiva örneğinde anlattım 2 tdi,1mjet dpf üzerinde yazılımlattı hiç sorun yaşamadı ama captivada patates oldu.zaten captiva yazılımsızda dpf sorunu çok olan bir araç.

ben sırf dpf-egr den kurtulmak için yazılım yaptırıyorum.dizelin ve turbonun en büyük düşmanı.yakıtım düşüyor-perf.artıyor.
bağzı crdi lerde egt görünüyor.
yazılım dpf boş egr iptal araç ile full stock araç iat ve egt değerleri nerdeyse aynı biri 170+hp diğeri 130hp

stock olanı sadece yazılımladık desek.dpf-egr sabit sence egt-iat ne olurdu.ilk önce ne cortlardı.hele buadam servisin söylediği gibi 15binde 5w30 kullanıyorsa :) bence cevabı çok iiiii biliyorsun :)

PiscocuK
19-03-2019, 08:17
Sizde yaranılmıyor..hepinize
Adam belli bir ücret karşılığı hayat dersi veriyor mırın kırın ediyorsunuz.Nankörsünüz :)
40,000 tane konuda açılsa yinede gidip para karşılığı ders almayı seçiyoruz.

Araç sahibine geçmiş olsun yazılım işi birazda şans işi bence.

lider-58
19-03-2019, 09:19
Sizde yaranılmıyor..hepinize
Adam belli bir ücret karşılığı hayat dersi veriyor mırın kırın ediyorsunuz.Nankörsünüz :)
40,000 tane konuda açılsa yinede gidip para karşılığı ders almayı seçiyoruz.

Araç sahibine geçmiş olsun yazılım işi birazda şans işi bence.

:D sabah sabah güldürdün allahta seni güldürsün

evet haklısın ücreti mukabilinde hayat dersi verdiler resmen şansıma tüküreyim :D

speed_emre
19-03-2019, 10:37
vallaha bende arabamı satıp dizel bir araba alayım diyorum. Bu tür sorunlar çok yaşanıyor mu dizellerde ? 1.6 dizel linea yada accent blue düşünüyorum.

Sorun yaşanırmı :)

lider-58
19-03-2019, 10:58
vallaha bende arabamı satıp dizel bir araba alayım diyorum. Bu tür sorunlar çok yaşanıyor mu dizellerde ? 1.6 dizel linea yada accent blue düşünüyorum.

Sorun yaşanırmı :)

ben çok karamsar değilim bir yerde sorun yaşamak arabayı problemli yapmıyor 2010 model jetta aracımı 165.000 km ye kadar kullandım 3 yıl önce komşuma sattım araç şu an 190.000 km ye geldi hala aynı baskı balata aynı turbo aynı enjektörler üzerinde yaşı ve yılından dolayı yapılması gerekenler olabilir bu doğal ( triger EGR vs ) haricinde çok sorun çıkartan arabalar değil bence

şu anda kullandığım golf ha keza aynı şu an 124000 km de ve bence bana 5 yıl daha çok problem çıkartmadan arabalık yapar ben tek yakıt taraftarıyım ya benzin yada dizel benzin fiyatlarıda ***** :)

speed_emre
19-03-2019, 11:57
ben çok karamsar değilim bir yerde sorun yaşamak arabayı problemli yapmıyor 2010 model jetta aracımı 165.000 km ye kadar kullandım 3 yıl önce komşuma sattım araç şu an 190.000 km ye geldi hala aynı baskı balata aynı turbo aynı enjektörler üzerinde yaşı ve yılından dolayı yapılması gerekenler olabilir bu doğal ( triger EGR vs ) haricinde çok sorun çıkartan arabalar değil bence

şu anda kullandığım golf ha keza aynı şu an 124000 km de ve bence bana 5 yıl daha çok problem çıkartmadan arabalık yapar ben tek yakıt taraftarıyım ya benzin yada dizel benzin fiyatlarıda ***** :)

vallaha bende astra gtc turbo var ilanımı verdim. Az yakar çok kaçar mantığıyla dizel almak istiyorum. Hem beni memnun etsin hemde bastımı gitsin az yaksın.

Accent blue düşünüyorum açıkcası ama böyle sorunlu firmalar ve müşteriyi memnun etmeyen kişiler oldukça insanın yaptıracağı gelmiyor açıkcası.

Hayırlısı bakalım haftada 1 gün biniyorum bazen 2 gün satılırsa düşüncem satılmazsa uzak yerler hariç sürekli binerim :D

Bugraaa
19-03-2019, 12:13
kime yaptıralım yazılımı kime güvenelim bilemiyoruz artık ya ? yazılım yaptırma arefesindeydim :D

enes_srb
19-03-2019, 12:17
kime yaptıralım yazılımı kime güvenelim bilemiyoruz artık ya ? yazılım yaptırma arefesindeydim :D

Dr ecu ve pasaoglu arasinda gidip geliyorum ben , pasaoglunda tanidigi olan bi abim var , ecu dada yazilim yaptirdik arkadasim sildirirken de ayni ilgi alakayi ve ucret iadesini cok cabuk yaptilar baya guven verdiler o anlamda

BARR
19-03-2019, 12:26
Sıfır KM 1.6TDI Golf aracıma Alper ve Özgün 13.000km'de yaptı, 53.000km yaptım arkadaşıma sattım, şu an 120.000km'de ne DPF tıkandı ne EGR tıkandı ne uyarı verdi ne dakkada bir rejenerasyon yaptı. Yazılım var yazılım var.

lider-58
19-03-2019, 12:41
Sıfır KM 1.6TDI Golf aracıma Alper ve Özgün 13.000km'de yaptı, 53.000km yaptım arkadaşıma sattım, şu an 120.000km'de ne DPF tıkandı ne EGR tıkandı ne uyarı verdi ne dakkada bir rejenerasyon yaptı. Yazılım var yazılım var.

bu arkadaşlar zaten kendi beceriksizliklerini bana fatura ettiler ben onlarla irtibatım sonuçlanana kadar araca hiçbiryerde müdahale ettirmedim orada işim bitene kadar sonrasında artık kumar oynamak için geç olmuştu yetkili servise çektim aracı şükür sorunsuz biniyorum

MeRtCaN
19-03-2019, 13:09
Bu işler öyle olmuyor ne yazkki

1.6 cay tdi lar zaten Kronık Dpf ve Egr problemı olan motor.

Araç yazılım yapılmadan önce Dpf dolulugu kontrol edılıp musterıye bılgı verılmelı dıye dusunuyorum. Sımdı dpf 30 gr dolu ise yazılım yapılınca o dpf 15 gunde zaten dolar jenaresyona gırer.
Suç yazılımcıya kalır
bu işler tecrube ister yazılım yaparken tecrubelı kısılerden destek almanızı onerırım.

Yoksa pıyasada 2 sene önce agu agu diye gezen adamlar su an yazımcı oldu.

lider-58
19-03-2019, 15:04
sorun bu zaten , şu an daha sinirliyim çok basit çözülecek bir iş için geldiğim durum tam anlamı ile rezalet onlara git gel uğraştığımamı yanayım yapılan işi normale çevirebilmek adına uğraştığımamı yanayım bilmiyorum

CVK
19-03-2019, 16:22
aracın ne marka???

konu sahibinin aracı 100+bin üzeri ve dpf nin durumunu bilemiyoruz.yazılım-egr de iptal edince sürekli rejenasyona girmiş.yani anlattıklarına göre yorum yapıyorum.
senin dpf daha temizdir sıkıntı çıkarmıyordur.ama ileride çıkarmıcak deyemezsin,diyemeyiz :) captiva örneğinde anlattım 2 tdi,1mjet dpf üzerinde yazılımlattı hiç sorun yaşamadı ama captivada patates oldu.zaten captiva yazılımsızda dpf sorunu çok olan bir araç.

ben sırf dpf-egr den kurtulmak için yazılım yaptırıyorum.dizelin ve turbonun en büyük düşmanı.yakıtım düşüyor-perf.artıyor.
bağzı crdi lerde egt görünüyor.
yazılım dpf boş egr iptal araç ile full stock araç iat ve egt değerleri nerdeyse aynı biri 170+hp diğeri 130hp

stock olanı sadece yazılımladık desek.dpf-egr sabit sence egt-iat ne olurdu.ilk önce ne cortlardı.hele buadam servisin söylediği gibi 15binde 5w30 kullanıyorsa :) bence cevabı çok iiiii biliyorsun :)

Benim ilk yazdığım cevap şu yağa mazot karışmasına ithafendi. O konuda bir gariplik var. Rejenerasyon yarıda kesilirse mazot süzülür silindir duvarından yağa karışır. Dolu dpf bunun sebebi değil sonucu zaten.

Ayrıca yazılımı yapan niye kontrol etmemiş doluluğu? Bilgisayara bağlayınca ne var ne yok gözüküyor.

Yigit-Y
19-03-2019, 16:36
İşi eliyle yapanla başka bir yeri yapan böyle durumlarda belli oluyor.

Allah yardımcın olsun

mikelazi
19-03-2019, 17:39
Benim ilk yazdığım cevap şu yağa mazot karışmasına ithafendi. O konuda bir gariplik var. Rejenerasyon yarıda kesilirse mazot süzülür silindir duvarından yağa karışır. Dolu dpf bunun sebebi değil sonucu zaten.

Ayrıca yazılımı yapan niye kontrol etmemiş doluluğu? Bilgisayara bağlayınca ne var ne yok gözüküyor.

yani sana göre dpf tek sebeple tıkanır oda rejenarasyonu yarıda keserek.

yani kötü yakıt-yanlış yazılım-yanlış yağ önemli değil.doğrumu anladım.

yazılımcı neden uyarmamış,zaten neden bu konuya yazdım anlaşılabilinir belki ;) belkide bilgisayarı bağladığında dpf doluluk oranı riskli değildi.bunu bilmemiz imkansız.

CVK
19-03-2019, 18:19
yani sana göre dpf tek sebeple tıkanır oda rejenarasyonu yarıda keserek.

yani kötü yakıt-yanlış yazılım-yanlış yağ önemli değil.doğrumu anladım.

yazılımcı neden uyarmamış,zaten neden bu konuya yazdım anlaşılabilinir belki ;) belkide bilgisayarı bağladığında dpf doluluk oranı riskli değildi.bunu bilmemiz imkansız.

Ben tıkalı dpf ile ilgili bişey yazmadım. Konu gereksiz uzuyor.

tr_select
19-03-2019, 19:03
Herkes aynı şeyleri papağan gibi döndürüp duruyor. Çok yanlış.
Bir birinizin yazduğı benzer cümleleri yazıp duruyorsunuz.

Konu arkadaşın mağduriyeti. . .

rain man
19-03-2019, 19:44
Ben racewerksten yaptirmistim. Soft yazılım da olsa memnunum. Hatta bi kaç ay önce yanlışlıkla enjektör değerlerimi sıfırlayan enjektörcü sebebiyle yazilim bozulmuştu. En son bi ustam yazılımı tekrar yukletin dedi sağolsun halletti ücretsiz bi şekilde.

turboman
19-03-2019, 22:46
Herkes aynı şeyleri papağan gibi döndürüp duruyor. Çok yanlış.
Bir birinizin yazduğı benzer cümleleri yazıp duruyorsunuz.

Konu arkadaşın mağduriyeti. . .
Papağan diyince aklıma benim muhabbet kuşu geldi geçen hafta kaçtı evden yerine cennet papağanı almayı düşünüyorum acaba muhabbet kuşu kadar cana yakın olurmu ?

lider-58
19-03-2019, 22:49
Papağan diyince aklıma benim muhabbet kuşu geldi geçen hafta kaçtı evden yerine cennet papağanı almayı düşünüyorum acaba muhabbet kuşu kadar cana yakın olurmu ?

:)

Fazla cana yakın oluyorlar başa çıkabilirmisin bilmem

turboman
19-03-2019, 22:55
:)

Fazla cana yakın oluyorlar başa çıkabilirmisin bilmem

Eyvallah tam aradığım kuşmuş o zaman ��

mikelazi
20-03-2019, 08:24
Ben tıkalı dpf ile ilgili bişey yazmadım. Konu gereksiz uzuyor.

sen beni anlamadın,bende seni anlamadım o zaman :)))))))

gönüller bir olsun.

lider-58
20-03-2019, 09:27
bu işlerde gerçekten işini yapmayan veya önemsemeyen birine denk gelince geri dönüş bile bir problem halini alıyor hayır şu an bile gazihan veya tayfasından biri arayıp kardeşim o zaman bir hata oldu şu aracı detaylı bir inceleyip gereken neyse bakalım bile diyebilirlerdi eskiden para kazanacağım diye forum forum gezen bu adamlar şimdi ortalıkta yok bu sorun basitçe çözülebilecek bir sorun ortada büyük bir problem yok ve şuna eminim bu yazılanlarıda okuyorlar

nasıl geçiyor bu paralar sizin ve çocuklarınızın boğazından hiçmi helal haram kavramınız kalmadı arkadaş.

rebelh
20-03-2019, 09:30
demekki adamlar para kazanmaya devam ediyorlar ve bu forumdaki bu tarz konuları iplemiyorlar
étechten müşteri gelmese de olur orası ztn özgüne çalışıyor" mantığını oturttularsa foruma bile girmeye gerek görmemişlerdir
para geldiği sürece devam para kesilirse gelip forumu ziyaret ederler

DOHC
20-03-2019, 10:00
Bu firma geçen olay sonrası web sitesinde yazan "şu kadar gün içinde sorgusuz sualsız iade garantisi" cümlesini silen firma değil mi?
Geçmiş konularda direkt konuya müdahil olmuştu, şimdi sus pus.

lider-58
20-03-2019, 10:49
arkadaşlar bu aracın orjinal yazılımları aynımıdır yoksa ben tekrar gazihanımı aramam gerekiyor stok yazılıma ihtiyacım var müdahale edilmiş yazılım olduğu için ( egr iptalli olarak yüklenmişti geriye ) bunu başka bir yerde halletme olanağım varmı stok yazılım yükleme

lider-58
20-03-2019, 11:24
şimdi gazihanla tekrar görüştüm sabah gelecek ve araç orjinal yazılımı kendi yükleyecek eğer yaparsa bana en büyük iyiliği bu olacak. dışarda kimse bulaşmıyor risk almak istemiyor

servistede müdahale gördüğü için sorun çıkartıyor ilk önce sorun yok gibi göründü daha sonra geçtiğimiz günlerde akışmetre hatası verdi araç bu seferde adaptasyonu tamamlamadı yazılım müdahalesi o zaman fark edildi ilginç bir hal aldı artık

en başında servise götürüp halletmeyip macera aramakta benim payıma düşen hata oldu şimdi orjinale dönmek bile sıkıntılı olmaya başladı garip bir döngü oldu

MeRtCaN
20-03-2019, 12:17
arkadaşlar bu aracın orjinal yazılımları aynımıdır yoksa ben tekrar gazihanımı aramam gerekiyor stok yazılıma ihtiyacım var müdahale edilmiş yazılım olduğu için ( egr iptalli olarak yüklenmişti geriye ) bunu başka bir yerde halletme olanağım varmı stok yazılım yükleme

Ankara da olsaydınız yardımcı olmaya çalısırdım her sekılde

DOHC
20-03-2019, 12:25
şimdi gazihanla tekrar görüştüm sabah gelecek ve araç orjinal yazılımı kendi yükleyecek eğer yaparsa bana en büyük iyiliği bu olacak. dışarda kimse bulaşmıyor risk almak istemiyor

servistede müdahale gördüğü için sorun çıkartıyor ilk önce sorun yok gibi göründü daha sonra geçtiğimiz günlerde akışmetre hatası verdi araç bu seferde adaptasyonu tamamlamadı yazılım müdahalesi o zaman fark edildi ilginç bir hal aldı artık

en başında servise götürüp halletmeyip macera aramakta benim payıma düşen hata oldu şimdi orjinale dönmek bile sıkıntılı olmaya başladı garip bir döngü oldu

900 TL buhar mı edildi şimdi Megacheats firması tarafından.....

2jz
20-03-2019, 13:00
Daha önce sitedelerinde para iadesi garantisi verip, müşteri iade istyince siteyi değiştiren firma değil mi bu? :)

Sitelerinin eski hali.

Megachips // Chiptuning Hizmetleri Kurumsal Websayfası - Chiptuning.com.tr - Sıkca Sorulan Sorular - MEGACHIPS (https://web.archive.org/web/20170807233116/http://www.megachips.com.tr:80/megachips.asp?id=6)

Sitenin güncel hali hala hazırlanıyor. Demekki daha bitirememişler.

Megachips // Chiptuning Hizmetleri Kurumsal Websayfası - Chiptuning.com.tr - Sıkca Sorulan Sorular - MEGACHIPS (http://www.megachips.com.tr/megachips.asp?id=6)

DOHC
20-03-2019, 13:03
Daha önce sitedelerinde para iadesi garantisi verip, müşteri iade istyince siteyi değiştiren firma değil mi bu? :)

Sitelerinin eski hali.

Megachips // Chiptuning Hizmetleri Kurumsal Websayfası - Chiptuning.com.tr - Sıkca Sorulan Sorular - MEGACHIPS (https://web.archive.org/web/20170807233116/http://www.megachips.com.tr:80/megachips.asp?id=6)

Sitenin güncel hali hala hazırlanıyor. Demekki daha bitirememişler.

Megachips // Chiptuning Hizmetleri Kurumsal Websayfası - Chiptuning.com.tr - Sıkca Sorulan Sorular - MEGACHIPS (http://www.megachips.com.tr/megachips.asp?id=6)

Bende SS yoktu, iyi oldu.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/236177-megachips_musteri_davranisi_islemi_yapmadan_yaptik tan_sonra-6.html#post8558293

lider-58
20-03-2019, 14:54
inanın arkadaşlar paranın önemi hiç kalmadı şu orjinale yazılıma dönme işini bir çözsem başka birşey istemiyorum artık :)

lider-58
20-03-2019, 14:56
hayır bir şey değil delirtecek beni bu iş kendimede kızıyorum artık senede bir yağ bakımına gitmekten başka masraf çıkarmamış arabayı kendi elimle götürüp katledilmesine müsade ettim

lider-58
21-03-2019, 09:19
evet bu sabah itibari ile gazihan geldi aractan alınan ilk yedek orjinal dosyası yüklendi araca bana yaptığı en büyük iyilikte bu oldu galiba :)

şimdi biraz kullanıp aracın durumuna göre yapılması gerekenler yapılacak ve en başa döndük bundan sonrasını eğer olası bir sorun olursa serviste çözüp a noktasından b noktasına sorunsuz gideceğim bir hale gelmesi mutlu edecek galiba :)

ölümü görüp sıtmaya razı olmak gibi bir şey oldu galiba

Yigit-Y
21-03-2019, 09:59
Parayla rezil olmak.

Bence öyle oldu.

Geçmiş olsun.

SekoLive
21-03-2019, 10:10
hayır bir şey değil delirtecek beni bu iş kendimede kızıyorum artık senede bir yağ bakımına gitmekten başka masraf çıkarmamış arabayı kendi elimle götürüp katledilmesine müsade ettim
bam güm gazlama ile işim olmadığından sırf bu duruma düşmemek için bundan önceki aracıma yazılım vs. teşebbüsünde bulunmadım. o kadar sağdan soldan gelen ısrarlara rağmen iyiki yaptırmamışım diyorum böylesi konular gördükçe.

geçmiş olsun.

Ormanci
21-03-2019, 10:18
İyi ki yaptırmamışım değil, iyi ki "burada" yaptırmamışım diye düşünmek lazım bence :D

lider-58
21-03-2019, 10:27
İyi ki yaptırmamışım değil, iyi ki "burada" yaptırmamışım diye düşünmek lazım bence :D

bak bu doğru :D

aracı servise teslim ettim geldim egr aktif olunca arıza lambasını yaktı zaten orjinale dönünce inşallah sorunsuzca hallolur ve binerim

arıza lambasını yakan halini özlemişim :D

SekoLive
21-03-2019, 11:05

bi tek sorun megachipsde mi oluyor sanıyorsunz :)

lider-58
21-03-2019, 14:36
bi tek sorun megachipsde mi oluyor sanıyorsunz :)

işin aslı ve doğrusu senin dediğin gibi aslında hiç kurcalamamak performans aranıyorsa orjinalinde güçlü bir araba alıp binmek

mikelazi
21-03-2019, 14:55
geçmiş olsun

Carmageddon
21-03-2019, 15:06
Geçmiş olsun.

Bu yazılım işine oldum olası ısınamadım. Yazılım sonrası yanan araçları gördükçe günlük bindiğim araçlara yazılım yapmak intihar gibi geliyor bana.

Yazılım yaptırabilecek spor bir otomobilim olsaydı sanırım parasına hiç bakmadan Türkiye'de bu işin en iyisi kimse direk ona giderdim.

lider-58
21-03-2019, 15:23
Geçmiş olsun.

Bu yazılım işine oldum olası ısınamadım. Yazılım sonrası yanan araçları gördükçe günlük bindiğim araçlara yazılım yapmak intihar gibi geliyor bana.

Yazılım yaptırabilecek spor bir otomobilim olsaydı sanırım parasına hiç bakmadan Türkiye'de bu işin en iyisi kimse direk ona giderdim.

ilk tecrübe bu oldu artık yaparmıyım kesinlikle yapmam , tüm hepsinde böylemi oluyor bilmiyorum ancak aracın sesi devir bandındaki güç tork dağılımı herşey aptallaştı üstüne birde bu DPF rejenarosyon sorunu lanet okuttu bana sanki altımdaki golf gitti yerine saçma sapan bir araba gelmiş gibi hissettim

3000 devire kadar hiç yok sonrasında asılırsan koltuğa yapıştırıyor diğer taraftan motor bağırıyor güç var ama aynı zamanda kasılmada var sanki arkadan bir şey geri asılıyor araca

bonus olarakta mükemmel müşteri davranışı arkadaşlardan

makethewayforme
21-03-2019, 15:39
Yazılımcıların çoğu gerçekten böyle. Daha önce megachipsin ataşehirdeki dükkanına gittim doğrudüzgün ilgilenilmedi bile. Sonra bir kaç firma ile daha görüştüm yazılım için onlardanda aynı tepkileri görünce lanet ettim ve yaptırmaktan vazgeçtim.

Daha sonra Kocaelin'de birini tavsiye etmişti bir arkadaş. Gittim Kocaeline , gayet ilgili,teknik olarak açıklayıcı şekilde konuşan, burnu havada olmayan biri karşıladı bizi ve yazılımı yaptırdık. Oradan Sakarya'da ki işimizi halletmeye geçtik ve Tekirdağ'a döndük. Firma sahibi o kadar ilgiliydi ki whatsapptan sürekli sorular sordu o gün içerisinde. Yakıt tüketimi ne alemde ? Çekiş ne alemde ? gibi... Bir daha yazılım yaptıracak olsam Tekirdağdan kalkar yine oraya giderim. Diğerleri kasılsın dursun.

helal, ben de bu kafadayım

Ormanci
21-03-2019, 16:09
Bu arada Tüketici Hakem Heyeti, Tüketici Mahkemesi vs gibi bir yerlere başvurmayı düşünmez misiniz? 900 TL az para değil. Onlara kalmasın bence, hele hele bu tavır için hiç kalmasın. Bir şekilde geri alabilmek ders olmalı onlara... İade hakkı vs. gibi bişeyler yok mudur, elinizde sunabileceğiniz bi belge falan filan... Tabi öncesinde bi avukat ile ufaktan bi görüşmek lazım neler yapılabilir diye.

lider-58
21-03-2019, 16:20
Bu arada Tüketici Hakem Heyeti, Tüketici Mahkemesi vs gibi bir yerlere başvurmayı düşünmez misiniz? 900 TL az para değil. Onlara kalmasın bence, hele hele bu tavır için hiç kalmasın. Bir şekilde geri alabilmek ders olmalı onlara... İade hakkı vs. gibi bişeyler yok mudur, elinizde sunabileceğiniz bi belge falan filan... Tabi öncesinde bi avukat ile ufaktan bi görüşmek lazım neler yapılabilir diye.

gazihanla yaptığım whatsap görüşmeleri var elimde o konuda sorun yok şu an önceliğim araçla ilgilenmek olduğu için kafa patlatamıyorum diğer yandanda işin doğrusu daha önce mahkemeye yolu düşmüş biri olarak bu adalet sistemi mağduru daha çok yoruyor o yüzden aslında belki allaha havale ettim

fthdrn
21-03-2019, 17:14
Onlarda Allaha havale eft durumundan dolayi bu kadar rahatlar zaten. Ülkenin gnel olarak sorunu bu. Adalet sisteminden yeterince faydalanamayınca napcak insan 3 kuruş için mermi atıp ceza mı yatsın. İçerde gülerler adama arabaya yazılım yaptırdım beceremediler bende vurdum desen.

sasuta
21-03-2019, 17:23
gazihanla yaptığım whatsap görüşmeleri var elimde o konuda sorun yok şu an önceliğim araçla ilgilenmek olduğu için kafa patlatamıyorum diğer yandanda işin doğrusu daha önce mahkemeye yolu düşmüş biri olarak bu adalet sistemi mağduru daha çok yoruyor o yüzden aslında belki allaha havale ettim

Tüketici hakem heyetine e-devletten başvurulabiliyor artık.

lider-58
21-03-2019, 19:15
Onlarda Allaha havale eft durumundan dolayi bu kadar rahatlar zaten. Ülkenin gnel olarak sorunu bu. Adalet sisteminden yeterince faydalanamayınca napcak insan 3 kuruş için mermi atıp ceza mı yatsın. İçerde gülerler adama arabaya yazılım yaptırdım beceremediler bende vurdum desen.

inan orada bir saat daha kalsan , insanlar cidden güler adama o kadar geriyor adamı

AlwaysFast
21-03-2019, 19:27
ilk tecrübe bu oldu artık yaparmıyım kesinlikle yapmam , tüm hepsinde böylemi oluyor bilmiyorum ancak aracın sesi devir bandındaki güç tork dağılımı herşey aptallaştı üstüne birde bu DPF rejenarosyon sorunu lanet okuttu bana sanki altımdaki golf gitti yerine saçma sapan bir araba gelmiş gibi hissettim

3000 devire kadar hiç yok sonrasında asılırsan koltuğa yapıştırıyor diğer taraftan motor bağırıyor güç var ama aynı zamanda kasılmada var sanki arkadan bir şey geri asılıyor araca

bonus olarakta mükemmel müşteri davranışı arkadaşlardan

Firmanın davranışını vs bir yana bırakıyorum. Modifiye temalı bir forumda iş yazılım yaptırmamaya kadar gidince yazmak istedim:)

2.el satın aldığım A3 tdi aracım baya iyi gidiyordu. Sahibini buldum sordum Izmir'de megachipste yazılım yapıldı demişti. Araca nerdeyse alındıktan sonra yazılım yapılmış, ben sattığımda 110 bini geçmişti ve hiçbir sıkıntısı yoktu. Çalışma karakteri, müthiş düşük yakıtı vs baya baya memnundum. Sonra yine A3 aldım, standart haliyle çok keyifsiz geldi. Eski aracımdaki memnuniyetimden dolayı gittim yine megachipste yazılım yaptırdım. Açıkçası tdi araçlarda iyi olduğunu düşünüyorum. Babamda G30 520i var, biraz zaman geçsin onu da RSA, G-force gibi ağırlıklı BMW yazan bir yere getiririm. Yazılım iyidir:)

Umarım problemin tez zamanda çözülür.

lider-58
21-03-2019, 19:39
Firmanın davranışını vs bir yana bırakıyorum. Modifiye temalı bir forumda iş yazılım yaptırmamaya kadar gidince yazmak istedim:)

2.el satın aldığım A3 tdi aracım baya iyi gidiyordu. Sahibini buldum sordum Izmir'de megachipste yazılım yapıldı demişti. Araca nerdeyse alındıktan sonra yazılım yapılmış, ben sattığımda 110 bini geçmişti ve hiçbir sıkıntısı yoktu. Çalışma karakteri, müthiş düşük yakıtı vs baya baya memnundum. Sonra yine A3 aldım, standart haliyle çok keyifsiz geldi. Eski aracımdaki memnuniyetimden dolayı gittim yine megachipste yazılım yaptırdım. Açıkçası tdi araçlarda iyi olduğunu düşünüyorum. Babamda G30 520i var, biraz zaman geçsin onu da RSA, G-force gibi ağırlıklı BMW yazan bir yere getiririm. Yazılım iyidir:)

Umarım problemin tez zamanda çözülür.

ben problemi geri dönerek çözdüm galiba :) ama büyük bir tecrübe oldu bu bana ilerde sakinleşince atacağım adımlar konusunda fikir sahibi yaptı

zaten asıl problem şu yapamayacaklarından değil istekli olsalar hem yapabilirler güzelce hemde bu krizi çözerlerdi ortada ciddi bir sorun yok benim gözümde kendileri büyüttü bu durumu yoksa oraya her giden memnun değildir iddiasında bulunmam tabiki özenerek yaptıkları işten memnun olur insanlar

lider-58
22-03-2019, 18:01
evet arkadaşlar sonunda güzel haberi aldık yetkili servisten

ilk anda her ne kadar yanlış anlasalarda egr nin beyinden iptal olduğunu anlamamışlardı ve arabada egr problemi yok olarak görülmüş haliyle ben yazılım yüklerler ve normale döner diye düşünmüştüm fakat yazılım yüklememiş servis ve sorun olmadığını düşünerek küçük bir müdahale ile bana teslim edilmişti araç sonrasında hava akışmetre için tekrar gittiğimde egr aktif olmayınca farkedildi egr bloke olarak görününce bana dönüş yaptılar bende onları daha çok uğraştırmamak adına aracı geri aldım gazihandaki orjinal yedek olan yazılım dosyasını yüklettim araca ve egr aktif olunca arıza lambası yandı zaten direkt olarak

sonrasında tekrar servise bıraktım aracı bu gün akşam üzeri görüştüm araç mekanik bir müdahale görmediği için ve bir kaç yağ bakımı hariç genelde yetkili servise gittiği için iyiniyet garanti hakkım varmış , hem havaakışmetre hemde komple egr valfi MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ için iyiniyet garanti kapsamına alındı ve bu parçalar orjinali ile ücretsiz değişecek

mikelazi
22-03-2019, 18:08

ilk anda her ne kadar yanlış anlasalarda egr nin beyinden iptal olduğunu anlamamışlardı ve arabada egr problemi yok olarak görülmüş haliyle ben yazılım yüklerler ve normale döner diye düşünmüştüm fakat yazılım yüklememiş servis ve sorun olmadığını düşünerek küçük bir müdahale ile bana teslim edilmişti araç sonrasında hava akışmetre için tekrar gittiğimde egr aktif olmayınca farkedildi egr bloke olarak görününce bana dönüş yaptılar bende onları daha çok uğraştırmamak adına aracı geri aldım gazihandaki orjinal yedek olan yazılım dosyasını yüklettim araca ve egr aktif olunca arıza lambası yandı zaten direkt olarak

sonrasında tekrar servise bıraktım aracı bu gün akşam üzeri görüştüm araç mekanik bir müdahale görmediği için ve bir kaç yağ bakımı hariç genelde yetkili servise gittiği için iyiniyet garanti hakkım varmış , hem havaakışmetre hemde komple egr valfi MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ için iyiniyet garanti kapsamına alındı ve bu parçalar orjinali ile ücretsiz değişecek

nerden,nereye

bunada şükürmü desek :)

lider-58
22-03-2019, 18:15
nerden,nereye

bunada şükürmü desek :)

valla öyle diyorum :) yetkili servis resmen mahcup etti beni 4000 tl yi gözden çıkarmıştım

Kadyr
22-03-2019, 19:03
geçmiş olsun o zaman artık parayı geri almak için kovalama zamanı geldi

RSX
22-03-2019, 23:32

Verdiğiniz 900 tl annenizin ak sütü gibi hellalmiş :) Bakın nerden nereye.

livaneli
22-03-2019, 23:43
900 lira değil 9 kuruş bırakmam öyle esnafa.Ücret iadesi isteyin, her platformda ipliklerini pazara çıkarın.

TarikS
23-03-2019, 01:07
Nakit saydım dediniz,fiş/fatura var mı? Mahkemeye başvurunca maliye de hem onlara hem size başvurmasın,avukatınıza bunu da sorun

Met
23-03-2019, 21:34
Bu kadar lafa söze yazıya hala daha bişey yazmadı mı firma sahibi buraya ? Yoksa yazdı da ben mi kaçırdım ?

CVK
24-03-2019, 00:44
Bu kadar lafa söze yazıya hala daha bişey yazmadı mı firma sahibi buraya ? Yoksa yazdı da ben mi kaçırdım ?

500 km sonra

909
24-03-2019, 01:32
500 km sonra

Konunun özlü sözü :D:D

Bu arada geçmiş olsun.
900 tl az para değil bence uğraşırdım.

zOnstyLe
24-03-2019, 14:10
500 km sonra

ya ashashashas :D:D:D

Eren
24-03-2019, 15:37
işyeri açmak kolay ama esnaf olmak zordur boşuna demiyorlar bi esnafı asık surat bitirir diye bu konudan sonra megachips'ten soğudum eminim benim gibi düşünen arkadaşlarda vardır geçmiş olsun her işte bi hayır vardır

lider-58
24-03-2019, 18:10
arkadaşlar güzel yorumlarınız için teşekkürler

ayrıca CVK 500 km yorumun koparttı beni :D eyvallah gardaş gülmeye ihtiyacım vardı

para iadesinden çok umutlu değilim ama şunu bilirim birazcık içinde dürüstlük taşıyan insan tüm bu yorumlar karşısında taş olsa çatlardı .

coyote
26-03-2019, 09:56
500 km sonra

Sesli güldüm :)

Bu bahaneyle konuyu da yukarı taşımış olayım.

DorukBasa
26-03-2019, 11:44
Bu hafta aracımı satıp, yeni bir dizel araç alacağım ve yazılım yaptırmayı düşünüyordum. Aklımda olan firmalardan bir tanesi bu firmaydı. Artık değil, merdiven altı yazılımcılar bile daha yardım severdir, hemde 200-300 tl. Çok geçmiş olsun.

VTec_king
26-03-2019, 12:00
dün yine megachips deydim westgate ayarı yaptıracaktım 5 dk lık bir işti ama sağolsunlar akşam 8 de bile yardımcı oldular,100 müşteriden 1 tanesi memnun olmadı diye koca firmayı kötülemek çok yanlış, dün bulunduğum 2 saat içersinde iki tane sıfır araç gelip yazılım yaptırdı(a4 quattro sline ve ,talisman) ve gayette memnun ayrıldılar,neden sonuç ilişkisi çok önemli, ayrıca herkesi memnun edebilirsin diye bir kaide de yok
saygılar

onurc
26-03-2019, 12:02
e adı üstünde koca firma diyorsunuz ama bir tane post yok burada ? meselede bu değil mi zaten

satışı yapmak kolay,onemlı olan satış sonrası memnunıyet.

RC'ON
26-03-2019, 13:14
Büyüklük göreceli olduğu için saygı duymak lazım; demek ki arkadaşların hayat tecrübeleri doğrultusunda büyük görebildikleri bir firmaymış onlar için...
Keşke konu sahibi forumda biraz araştırma yapsaymış işlem yaptıracağı firmaya karar vermeden önce.
*****, kendileri hakkında olumsuz/sevimsiz tecrübelerin paylaşıldığı ilk konu bu değil ne yazık ki...
Herkese güzel bir gün dileği ile...

RC'ON
26-03-2019, 13:16
*****: M a l u m

VTec_king
26-03-2019, 13:33
Büyüklük göreceli olduğu için saygı duymak lazım; demek ki arkadaşların hayat tecrübeleri doğrultusunda büyük görebildikleri bir firmaymış onlar için...
Keşke konu sahibi forumda biraz araştırma yapsaymış işlem yaptıracağı firmaya karar vermeden önce.
*****, kendileri hakkında olumsuz/sevimsiz tecrübelerin paylaşıldığı ilk konu bu değil ne yazık ki...
Herkese güzel bir gün dileği ile...

yorumunda saygı göremedim kusura bakma ayı şekilde cevap vereceğim,seni kim bilir kim tanır ne tecrüben var kaç araba yaptırdın?
kaç tane araba yaptım hatırlamıyorum ama beni burdaki adminlere kadar sorabilirsin,
34 tane bayii si olan bir firmadan bahsediyoruz
,dizel araba yüklemeyi başlatan bir firmadan bahsediyoruz
büyüklük kavramım sadece bu bir kaç kelime ile sana yeter sanırım,
olay megachips değil benim için
bu kişilerle olan alışverişim ve bana saygılı şekilde davranışları ,diğer müşteriler gibi bende paramı vererek yaptırıyorum işimi,
benim için bu firma dizel araçlarımı rahatça yaptırabileceğim güvenebileceğim bir firma
başkasına böyle davranmış o memnun olmamış beni ilgilendirmiyor,kişiye göre değişir 3. kez cevap veriyorum
ayrıca bu firma bu kadar kötü olsa 34 bayii ye nasıl ulaşacak biraz mantık biraz kafa lütfen,
karalama kampanyası başlatıldıysa emin olun birşeyleri iyi yapıyorlar demekdir diye düşünmüyor değilim
hadi kal sağlıcakla!

VTec_king
26-03-2019, 13:37
bu son cevabımdı,herkese dertsiz tasasız günler dilerim..

pirasa
26-03-2019, 13:51
dün yine megachips deydim westgate ayarı yaptıracaktım 5 dk lık bir işti ama sağolsunlar akşam 8 de bile yardımcı oldular,100 müşteriden 1 tanesi memnun olmadı diye koca firmayı kötülemek çok yanlış, dün bulunduğum 2 saat içersinde iki tane sıfır araç gelip yazılım yaptırdı(a4 quattro sline ve ,talisman) ve gayette memnun ayrıldılar,neden sonuç ilişkisi çok önemli, ayrıca herkesi memnun edebilirsin diye bir kaide de yok
saygılar

"iki tane sıfır araç gelip yazılım yaptırdı" yazılım sektöründe paranın en kolay kazanıldığı kesim oluyor bunlar. dertsiz tasasız. hüner ustalık benim 20 yaşında 400bin km deki arabama sorunsuz yazılım yapabilmek. neyse ticaretiniz rast gitsin ne diyelim.

fthdrn
26-03-2019, 13:51
Metro turizm

Kadyr
26-03-2019, 13:53
Madem o kadar büyük firma 900 tl ile ne fakir olur ne zengin. Adam memnun kalmamış ve bir dünya uğraştı versin iadeyi

DOHC
26-03-2019, 13:59
saygılar

Bu müşteri de memnun ayrılmış. Önemli olan sonrası.
Firma sahibi geçen konulara bizzat müdahil olmuştu ama şimdi ses yok.
Hatta geçmiş olaylardan birinden sonra web sitesindeki iade maddesini (hatta maddeyi değil komple o sayfayı) kaldırmıştı. Hala yeller esiyor yerinde, under construction hesabı.

RC'ON
26-03-2019, 16:19
yorumunda saygı göremedim kusura bakma ayı şekilde cevap vereceğim,seni kim bilir kim tanır ne tecrüben var kaç araba yaptırdın?
kaç tane araba yaptım hatırlamıyorum ama beni burdaki adminlere kadar sorabilirsin,
34 tane bayii si olan bir firmadan bahsediyoruz
,dizel araba yüklemeyi başlatan bir firmadan bahsediyoruz
büyüklük kavramım sadece bu bir kaç kelime ile sana yeter sanırım,
olay megachips değil benim için
bu kişilerle olan alışverişim ve bana saygılı şekilde davranışları ,diğer müşteriler gibi bende paramı vererek yaptırıyorum işimi,
benim için bu firma dizel araçlarımı rahatça yaptırabileceğim güvenebileceğim bir firma
başkasına böyle davranmış o memnun olmamış beni ilgilendirmiyor,kişiye göre değişir 3. kez cevap veriyorum
ayrıca bu firma bu kadar kötü olsa 34 bayii ye nasıl ulaşacak biraz mantık biraz kafa lütfen,
karalama kampanyası başlatıldıysa emin olun birşeyleri iyi yapıyorlar demekdir diye düşünmüyor değilim
hadi kal sağlıcakla!

Keşke bu üslup üzerinden devam etmeseydik de karşılıklı paylaşımlar üzerinden yürüseydi diyalog, ama sağlık olsun. Ben de tekrar cevaplamayacağım bir biçimde yazıp kapatayım o zaman.
Kendimce yeterince araç sahibi olup,bunları da keyfimce/kişisel zevklerim doğrultusunda yaptırmışlığım vardır ve hala da devam ederim bu hobime. Birbirimizi tanımamış olmamız normal gözüküyor yazdıklarına bakacak olursak; çünkü ben dizel araçları pek sevemiyorum/haliyle tercih de etmiyorum.
Sizin bu firma ile sorun yaşamadan iş/işler yapabilmiş olmanıza burada kimse kötü düşüncelerle yaklaşmaz inanın, çünkü burası insanların birbirinin kötülüğünü istedikleri bir platform değil. İki şeyi birbirinden ayırarak bakacak olursanız daha iyi yorumlayabilirsin siz de.
Kendinizce edinmiş olduğunuz olumlu tecrübeler başka insanların yaşadığı olumsuzlukların yok sayılmasına sebebiyet veremez. Burada savunduğunuz firmanın geçmişini biraz araştırsaydınız; sadece yazılım ile(herhangi bir mekanik işlem/ayar yapılmadan) motor kırmışlığının bile mevcut olduğu gerçeğini kendiniz de öğrenmiş olabilirdiniz. Bu bahsetmiş olduğum konu, üniversite yıllarımda(10-11 sene kadar önceydi muhtemelen) bir arkadaşımızın aracı üzerinden ilk, tek ve aynı zaman da son doğrudan edinilmiş tecrübemizdir söz konusu firma hakkında(bu arada bahsettiğim araç dizel değil benzinli idi).
Devamında ise başkalarının bu firma ile yaşadığı sıkıntıları bütün forum üyeleri gibi ben de buradan öğrenmiş oldum.
Son olarak ta değinmek isterim ki; internet üzerinden veri aktarımı ve isim hakkından doğan yüzdelerin konuşulduğu bir durum için 34 sayısı sizin için büyüklük ifade ediyor olabilir, ancak bendeki yansıması aynı şekilde değil ne yazık ki...
Güzel temenni için ise ayrıca teşekkürler, sizler de sağlıcakla kalıyor olun...
Tekrardan iyi günler herkese...

AşkınS.
26-03-2019, 16:42
Metro turizm

Güzel inceydi tebrik ederim fatih :D

overblack
26-03-2019, 16:59
bir ara ebay'de belli bir setup'a göre yazılmış hazır chipler satılıyordu,bu km yapmış arabalara yazılım meselesi tam bu örneğe uyuyor. ben yazılım firmalarının yerinde olsam "0" km harici araçlara yapılan yazılımlarda ücret iadesi yapmam.

Met
26-03-2019, 17:06
Ya onu bunu geçin, firma sahibi şahısın sosyal medya profiline yorum olarak yazdım geçenlerde bu konuyu.
Yaptığım yorumu silip özelden mesaj attı konu ile ilgilendim diye.
Henüz ilgilenen birini göremedik gerçi :D

BozdogaN
26-03-2019, 21:50
Aynen +1 saat 19:00 gibi güya aracın beyni okundu bu saatten sonra zor denildi ama ne hikmetse kardeşim araya girince yarım saat sonra telefon geliyor kardeşimden yazılımın hazır abi diye firma tınnn firma arayacağına kardeşim arıyor onu geçtimbi paranın acelesi yok deniliyor sonrada abi eve geç kalmamam gerekiyor para işini halletsek oluyor heöen sanli kaçacağız bunun gibi milyon örnek yazabilirim karalama adına değil ama tek dertleri parayı alana kadar kimi araca km bahane ettiler ama hadi mercedes bile araç yapamıyor öylemi

zOnstyLe
27-03-2019, 00:01
bir ara ebay'de belli bir setup'a göre yazılmış hazır chipler satılıyordu,bu km yapmış arabalara yazılım meselesi tam bu örneğe uyuyor. ben yazılım firmalarının yerinde olsam "0" km harici araçlara yapılan yazılımlarda ücret iadesi yapmam.

İyide bu tunerlik olmuyorki, bu al sat tak oluyor, bir kaç post yukarıda bu adamların 30 kusur bayisi oldugu en iyi oldugu vs şeyler yazıyor. Ayrıca baktıgımız zaman bu adamlarda para iadesi yapmamış :) Hoş değil sen KOSKOCA 30 BİLMEM kAC SUBESI OLAN BİR FİRMASIN.

Ormanci
27-03-2019, 09:11
Bizdeki bu yaklaşımlara da hastayım.

"Biz bi sorun yaşamadık, süper memnun ayrıldık".

Zaten sorun yaşamayınca sıkıntı yok. Ortada "sorun" olunca firmanın da sorunlu mu sorunsuz mu olduğunu anlayabiliyoruz.

Bu söylemin bakkal mantaliteli esnaf ağzından farkı yok; "nasıl bunlar" diyorsun, "valla abi süper, bize bugüne kadar hiç şikayet gelmedi"... Çoh eyi.

fthdrn
27-03-2019, 11:00

Bir şey demedim ki yav :D sadece TR’nin en yaygın olan en çok sefer düzenleyen en çok tercih edilen en güzide otobüs firmasının ismini yazdım. Yanlış konuya yazmışım muz cumhuriyetine yazıcaktım..

lider-58
27-03-2019, 11:17
saygılar

bence konunun özünü anlamamışsın veya yanlış anlamışsın

burada amaç kimseyi kötülemek için açılmadı konu kötülemek olmayan bir şeyi yansıtmaktır ben yaşadığım süreci olduğu gibi paylaştım ve yorumu okuyanlar yapar zaten ve konunun muhatapları kendilerini savunabilecek kapasitedeler yani kimse bir şey saklamıyor benim telefonum kendilerinde var konuya yazılanlarda burada beni arayıp çok net yalan söylüyorsun diyebilirler veya bu foruma üyeler buradan yazarlar

gizli kapaklı bir iş dönmüyor ortada buradaki mesele 900 tl meseleside değil bana yapılan bir saygısızlık ve yaptıkları işin sonucundada verim alamadım , senin işine özenmiş olabilirler benim işime özenmediler konu bundan ibaret ve ben bu konuyu açana kadar her yolu denedim iletişim anlamında

Mutu
28-03-2019, 00:03
saygılar

O zaman memnuniyetini kazandığı 99 adam gibi o kalan 1 kişiyi de mutlu etmesini bilmeli firma. Yoksa iş paranın üstüne yatmaya girmiyor mu?

CVK
28-03-2019, 01:24
saygılar

Eastgate ayarı yaptıran arkadaşlarım var ama tabi ki diyemeyiz hemen bu firma kötüdür diye.

Oznsrl
29-03-2019, 00:40
Şimdi 1 kişi 100 araç götürür 99 u olur 1 inde sorun yaşar der ki olur o kadar ama 1 kişi 1 araç götürür memnun kalmaz canı sıkılır ki ortadaki tavır müşterinin hoşuna gitmemiş rahatsız olmuş onun için kötüdür benimde hoşlanmadığım şeyler benim içinde kötüdür aracıma yazılım yaptırcak olsam ben gitmem mesela artık he firmaya koyar mı koymaz ilk postlarda bi olay yaşadım onla ilgili dükkan sahibini aradım konuştum yarım saate geçiyorum gel dükkana baştan yapalım beğenmediğin yerleri düzeltelim dedi dedim ki valla bu saatten sonra bedava yapsan gelmem gitmedim de benim için memnuniyet daha önemli isterse ferrari yapsın ama benim clio mu 2 kablo bantlamaya götürmem daha :)