PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sensörsüz Wideband Gösterge ve Harness...

ghibli06
17-03-2019, 21:28
Arkadaşlar yeni 4.2 sensörüm var ama takınca anladım ki aem gösterge artık çöp, tesisatta da kopukluk var, sensör hariç çöpe atıyorum elinde eski tip sensöre uyan sağlam gösterge ve tesisatı olanlar yazarlarsa sevinirim... asılında var çok uygu Amerikada ama nasıl bir sistemle alınır bilmiyorum:

APSX WIDEBAND AFR GAUGES (http://www.wide-band.com/category-s/100.htm)

ghibli06
20-03-2019, 14:46
Hala ariyorum...

suayipozmen
22-03-2019, 16:34
APSX 7segment display olan versiyondan Amerikadan getirttim. E36 da göstergenin içindeki M yazan yere de montaj yapmıştım.
Ancak birtürlü kalibre edemedim. Aynı anda AEM 4.9 sensörle aralarında biraz fark vardı.
Güvenemediğim için çıkardım. Fotografta biraz karışık çıkmış ama net görünüyordu.

https://i1341.photobucket.com/albums/o745/suayipozmen/donanim/wideband/20160717_170815_zps4kfbzux2.jpg (https://s1341.photobucket.com/user/suayipozmen/media/donanim/wideband/20160717_170815_zps4kfbzux2.jpg.html)

ghibli06
28-03-2019, 18:41
Hala arıyorum

ghibli06
03-04-2019, 22:57
hala mı yok gunceli :)

Maxi
04-04-2019, 08:50
bülent devreyi gönder bir bakayım istersen?

ghibli06
04-04-2019, 17:42
bülent devreyi gönder bir bakayım istersen?

abi ben bıktım bu aem den valla, tesisat vs komple atacağım, sana gönderirim çıkartınca tamir olursa belki birinin işine yarar...

ghibli06
05-04-2019, 17:40
İnnovate aldım kurtuldum ;)

ReSuL
30-09-2020, 21:17
Herkese slm... innovate mtxl 4.2 wideband kullanıyorum.. sıfır sensör aldım ama hala saçma davranıyo kalibre olmasına rağmen ( bazen de zor kalibre oluyo ) göstergeyi ya da sensörü deneyebileceğimiz innovate kullanıcısı varsa istanbulda yardımcı olabilir mi?? Şimdiden tşk ederim

ghibli06
30-09-2020, 21:34
Herkese slm... innovate mtxl 4.2 wideband kullanıyorum.. sıfır sensör aldım ama hala saçma davranıyo kalibre olmasına rağmen ( bazen de zor kalibre oluyo ) göstergeyi ya da sensörü deneyebileceğimiz innovate kullanıcısı varsa istanbulda yardımcı olabilir mi?? Şimdiden tşk ederim

kalibrasyonu nasıl yapıyorsun?

ReSuL
01-10-2020, 19:21
kalibrasyonu nasıl yapıyorsun?

Eksozdan sensörü çıkarıyorum... sensörü soketinden çıkıyorum.. kontağı açıp (enerjiyi verip) E2 hatasını alıyorum.. sonra enerjiyi kesip soketi takıyor sonra tekrar enerji veriyorum sensor bu arada dışarda... bekliyorum önce CAL sonra 22.4 yazıyo.. sonra enerjiyi kesip soketi çıkarmadan eksoza takıyorum...

Sonra aracı çalıştırdığımda ölçüm yapıyo gibi ama hemen farklı değerlerde donuyo.. yani sensörün son zamanlarını yaşadığındaki gibi hareket etmeye başlıyo.. son 8 yıldır kullanıyorum defalarca kalibre ettim ve bu 3. Sensörüm ama anlamadığım sıfır sensörde yapıyo bu hatayı...

Sensör mü sıfır olmasına rağmen tırt yoksa gösterge tarafı mı bozuldu onu anlamaya çalışıyorum...

ghibli06
01-10-2020, 20:26
Eksozdan sensörü çıkarıyorum... sensörü soketinden çıkıyorum.. kontağı açıp (enerjiyi verip) E2 hatasını alıyorum.. sonra enerjiyi kesip soketi takıyor sonra tekrar enerji veriyorum sensor bu arada dışarda... bekliyorum önce CAL sonra 22.4 yazıyo.. sonra enerjiyi kesip soketi çıkarmadan eksoza takıyorum...

Sonra aracı çalıştırdığımda ölçüm yapıyo gibi ama hemen farklı değerlerde donuyo.. yani sensörün son zamanlarını yaşadığındaki gibi hareket etmeye başlıyo.. son 8 yıldır kullanıyorum defalarca kalibre ettim ve bu 3. Sensörüm ama anlamadığım sıfır sensörde yapıyo bu hatayı...

Sensör mü sıfır olmasına rağmen tırt yoksa gösterge tarafı mı bozuldu onu anlamaya çalışıyorum...

Ben sıfır innivatede 3 sefer sensör degistirdim, ilk orj olan fazla isindigindan gitti, sensorun yerini değiştirdim, bu sefer de 2 kez replika ürüne denk geldim, şimdi sorunsuz...

ReSuL
03-10-2020, 08:08
Ben sıfır innivatede 3 sefer sensör degistirdim, ilk orj olan fazla isindigindan gitti, sensorun yerini değiştirdim, bu sefer de 2 kez replika ürüne denk geldim, şimdi sorunsuz...

Şu an sanırım bi innovate 4.2 sensor bulmam lazımki deneyim yada bi gösterge innovate, tanıdığım kimsede yok ��

Belki aramızda vardır birileri innovate mtxl ve 4.2 kullanan.. gel deneyelim kardeş der �� belli mi olur???