PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 130 bin TL Civarına Hot Hatch Araç Aranıyor

brnkskn
23-03-2019, 08:22
Merhaba, başlıkta da bahsettiğim gibi bütçem 130 bin tl civarında. Pist ve haftasonu kullanımı için temiz kullanılmış, bakımları düzenli yapılmış, en fazla 65 bin km civarı aşağıdaki seçeneklerden birini arıyorum.

Tramer tutarı çok yüksek veya büyük çaplı kazası olan araçları düşünmüyorum.

-2013 ve üstü VW Golf 7 GTI
-2014 ve üstü Renault Megane 3 RS 265
-2013 ve üstü Mini R56 JCW GP2
-2011 ve üstü Mini R56 JCW manuel (mümkünse Harman Kardon ve Visual Boostlu)

Pm ile iletişime geçebilirsiniz. İyi forumlar.

997TT
23-03-2019, 09:31
Gp2 yada makyajlı rs en ıyılerı...

brnkskn
23-03-2019, 09:54
Gp2 yada makyajlı rs en ıyılerı...

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Aslında önceliğim GTI'dan yana, hem yönlü bir araç olmasından hem de yükleme konusunda ucu açık ve sorunsuz olmasından dolayı.

Normalde GTI bulmuştum bir tane, geçen hafta alacaktım fakat aracın satışıyla alakalı engel çıktı ve yakın bir zamanda çözülecek gibi de gözükmüyor.

Piyasada hiç araç yok resmen satılık, dolayısıyla hem araçsız kalmamak adına hem de sezona yetişebilmek adına artık ne bulursam alırım kafasındayım.

Yukarıdaki araçlardan hiçbirini bulamazsam mecburen 170lik 118i'lere yöneleceğim gibi duruyor. Onun da pistte ne kadar keyif vereceği tartışılır...

997TT
23-03-2019, 15:34
Pist ıcın kilit-fren-amortısor gerek. Yanı cıddı malıyet.
Sadece motor odaklı bakma. Tabı yazdıklarım pıst ıcın.

Özgür Güneş
23-03-2019, 22:45
Octavia vRS bakabilirsin, koydukları fiyatlara bakma, güzel bir teklif yaptığın vakit ineceklerini düşünüyorum. Bizim arkadaşa öyle aldık mesela.

Elbette alınacak arabaya bütçe ayımakta önemli, octavia ya kışlık yazlık set aldık, çok iyi fiyata vermesine rağmen 10 bin tl tuttu.

Temiz 118i bulmak çok zor, şahsen 116i alıp yüklerdim ama ben genel anlamda pist kullanımına ne yapılırsa yapılsın alt yapı olarak uygun bulmuyorum.

Biraz kovalanırsa 308 GTI mantıklı olur diye düşünüyorum.

Megane RS lerde düşünülebilir, çok çok fazla yazmışlar yine, bu tür araçlarda şans zorlamak iyidir diye düşünüyorum pazarlık anlamında. Geçenlerde arkadaş için 180 yazılmış arabaya 150 teklif ettim araç sahibi direk kabul etti mesela.

Örnek mantıklı bir ilan:

F1 WORLD CHAMPİONS MEGANE III RS REDBUL RACİNG 265hp
İlan No: 673573826
Renault / Megane / 2.0 T / RS / F1 WORLD CHAMPİONS MEGANE III RS REDBUL RACİNG 265hp sahibinden.comda - 673573826 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-f1-world-champions-megane-iii-rs-redbul-racing-265hp-673573826/detay)

brnkskn
23-03-2019, 23:40
Octavia vRS bakabilirsin, koydukları fiyatlara bakma, güzel bir teklif yaptığın vakit ineceklerini düşünüyorum. Bizim arkadaşa öyle aldık mesela.

Elbette alınacak arabaya bütçe ayımakta önemli, octavia ya kışlık yazlık set aldık, çok iyi fiyata vermesine rağmen 10 bin tl tuttu.

Temiz 118i bulmak çok zor, şahsen 116i alıp yüklerdim ama ben genel anlamda pist kullanımına ne yapılırsa yapılsın alt yapı olarak uygun bulmuyorum.

Biraz kovalanırsa 308 GTI mantıklı olur diye düşünüyorum.

Megane RS lerde düşünülebilir, çok çok fazla yazmışlar yine, bu tür araçlarda şans zorlamak iyidir diye düşünüyorum pazarlık anlamında. Geçenlerde arkadaş için 180 yazılmış arabaya 150 teklif ettim araç sahibi direk kabul etti mesela.

Örnek mantıklı bir ilan:

F1 WORLD CHAMPİONS MEGANE III RS REDBUL RACİNG 265hp
İlan No: 673573826
Renault / Megane / 2.0 T / RS / F1 WORLD CHAMPİONS MEGANE III RS REDBUL RACİNG 265hp sahibinden.comda - 673573826 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-f1-world-champions-megane-iii-rs-redbul-racing-265hp-673573826/detay)

Octavialar açıkçası boyutu itibariyle bana pek mantıklı gelmiyor, küçük ve hatchback harici araç düşünmüyorum bagaj vs ihtiyacım olmadığından dolayı.

116i düşünmeme sebebim yağ soğutucusu meselesi. Senin de dediğin gibi 118i bile bana kalırsa pist için pek uygun altyapıya sahip değil fakat makyajsız 118i veya makyajlı 120i son çare seçeneğim diyebilirim. :)

Eğer F20 alırsam zaten direk stage 2 yapacağım. 4 piston M caliper vs gibi ekstraları bu yaz amerikaya gittiğimde yabancı forumlardan uyguna alıp bavulda getirme gibi bir planım var.

308 Gti da seçeneklerim arasında olabilir tabii ki fakat bütçemin çok üstünde gibi fiyatları, o yüzden ekleme gereği duymadım.

Megane için de Murat abinin de dediği gibi makyajlı düşünüyorum. Hem tasarımdan dolayı hem de sanırım alt takımda da bazı farklar varmış.

180den 150ye düşme olayı şu ana kadar bana hiç denk gelmedi, şaşırdım açıkçası. Denemekte fayda var demek ki bilgi için sağol. :D

Golf Gti istememin başlıca sebebi de zaten eski aracım mk3 leon olduğu için mqb platformu araçlar konusunda bilgi birikimim öbürlerine göre daha fazla.

Aftermarket parça bolluğu ve retrofit olanakları da oldukça yüksek Gti'da. Ayrıca yazılım için de macera aramam gerekmeyecek, eski aracımdan bildiğim ve güvendiğim yere yaptıracağım için kafam rahat olacak. Bmw'yi seçeneklerim arasına ekleme sebebim de yine aynı yere yazılım yaptıracak olmam.

onurgoyunc
24-03-2019, 08:02
Pist odağınız olduğundan 208gti by ps i de düşünebilirsiniz. Örnek ilan

Peugeot / 208 / 1.6 THP / GTI / AKTİF İRİYIL 2.EL LİBADİYE 2017 Peugeot 208 1.6 THP GTI 208HP sahibinden.comda - 669667751 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-aktif-iriyil-2.el-libadiye-2017-peugeot-208-1.6-thp-gti-208hp-669667751/detay)

brnkskn
24-03-2019, 08:55

Peugeot / 208 / 1.6 THP / GTI / AKTİF İRİYIL 2.EL LİBADİYE 2017 Peugeot 208 1.6 THP GTI 208HP sahibinden.comda - 669667751 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-aktif-iriyil-2.el-libadiye-2017-peugeot-208-1.6-thp-gti-208hp-669667751/detay)

Cevap için teşekkürler ama Mini harici B sınıfı araç düşünmüyorum. :)

onursumer
24-03-2019, 09:17
gp2 bence en eğlenceli olanı içlerinde

brnkskn
24-03-2019, 09:39
gp2 bence en eğlenceli olanı içlerinde

Katılıyorum ama maalesef bulması da çok zor az sayıda araç olduğu için. Şu an mesela aradığım özelliklerde bir tek bu araç var:

Mini / John Cooper / 1.6 / Works / MİNİ JOHN COOPER WORKS GP LİMİTED - HATASIZ BOYASIZ -63.000 KM sahibinden.comda - 669106677 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mini-mini-john-cooper-works-gp-limited-hatasiz-boyasiz-63.000-km-669106677/detay/)

Onun da fiyatta istediğim aralığa ineceğini sanmıyorum. Zamanında 155ten açmıştı ilanı o zaman sorduğumda son fiyat 150 demişti, şu an 145'e kadar düşürmüş :) Bu araca 140 vermek de bana mantıklı gelmiyor açıkçası, kriz piyasayı allak bullak etti resmen. Geçen sene 130-140lara bahsettiğim arabaların çiçek gibi olanları alınıyordu, şimdi araba bulamıyoruz resmen.

PiscocuK
24-03-2019, 09:40
Biraz butce ustu olacak birazda marka fanatikligi belki ama ben typer onerirdim.

997TT
24-03-2019, 09:45
Pist ıcın kilit-fren-amortısor gerek. Yanı cıddı malıyet.
Sadece motor odaklı bakma. Tabı yazdıklarım pıst ıcın.

Bunlar mutlaka olsun,yoksa cıddı sıkıntı cekersın.
Mını ve megane da var bunlar. Gercı mını de kılıt yok ama alısana kadar ıdare edersın.
118 e yatırım gerek ve alıcagın aracın modelı ve km sı onemlı. Aman dıkkat...

brnkskn
24-03-2019, 09:46
Biraz butce ustu olacak birazda marka fanatikligi belki ama ben typer onerirdim.

Abi Typer güzel araç ama ben de tam tersine japonları sevemedim gitti bir türlü. Tercihlerim arasında değil dolayısıyla, yine de sağol tavsiye için. Senin araç da ateş ediyor bu arada, maşallah. :)

brnkskn
24-03-2019, 10:53
Bunlar mutlaka olsun,yoksa cıddı sıkıntı cekersın.
Mını ve megane da var bunlar. Gercı mını de kılıt yok ama alısana kadar ıdare edersın.
118 e yatırım gerek ve alıcagın aracın modelı ve km sı onemlı. Aman dıkkat...

Tavsiyeler için çok sağol Murat Abi. O zaman standart Mini John Cooper Works'ü sileyim ben seçenekler arasından, sadece GP üzerine yoğunlaşayım Mini'de. GP ve Megane dediğin gibi benim adıma en mantıklı seçenek gibi duruyor.

Aslında hedefim 100-200 süresi 15 sn ve altına düşebilen, pistte de 2:30 altı dönebilecek bir araç bulmaktı. En son ilk mesajda bahsettiğim seçeneklere kadar indirdim 1 seneye yakın yaptığım araştırmalar sonucu.

mertypeR
24-03-2019, 11:48
Konu dışı olucak ama bir sorum olucak makyajlı f20 1.20i lerdeki motor f30daki psa n13 mü yoksa f10daki gibi bmw motoru mu? Yüklemeye müsait midir bende bu aralar rwd bir araç arıyorum

Pist için model takıntısı yoksa golf r mk6 öneririm 4 çeker pistte doldurulursa çok keyif verir. Haricinde gp2 çok güzel araba fakat piyasası çok saçmaladı minilerin

brnkskn
24-03-2019, 12:03
Konu dışı olucak ama bir sorum olucak makyajlı f20 1.20i lerdeki motor f30daki psa n13 mü yoksa f10daki gibi bmw motoru mu? Yüklemeye müsait midir bende bu aralar rwd bir araç arıyorum

Pist için model takıntısı yoksa golf r mk6 öneririm 4 çeker pistte doldurulursa çok keyif verir. Haricinde gp2 çok güzel araba fakat piyasası çok saçmaladı minilerin

F20 118i ve F30 320ied n13 ile aynı motor. Yüklemeye müsait ama kronik bazı sıkıntıları var, su eksiltme sıkıntısı var diye biliyorum. Bir de sanırım yükleyince çabuk buji bitiriyor. Stage 2 ile 240 hp civarı oluyor. Özgür daha detaylı bilgi verir sanırım yükleme konusunda.

Özgür Güneş
24-03-2019, 12:03
Octavialar açıkçası boyutu itibariyle bana pek mantıklı gelmiyor, küçük ve hatchback harici araç düşünmüyorum bagaj vs ihtiyacım olmadığından dolayı.

116i düşünmeme sebebim yağ soğutucusu meselesi. Senin de dediğin gibi 118i bile bana kalırsa pist için pek uygun altyapıya sahip değil fakat makyajsız 118i veya makyajlı 120i son çare seçeneğim diyebilirim. :)

Eğer F20 alırsam zaten direk stage 2 yapacağım. 4 piston M caliper vs gibi ekstraları bu yaz amerikaya gittiğimde yabancı forumlardan uyguna alıp bavulda getirme gibi bir planım var.

308 Gti da seçeneklerim arasında olabilir tabii ki fakat bütçemin çok üstünde gibi fiyatları, o yüzden ekleme gereği duymadım.

Megane için de Murat abinin de dediği gibi makyajlı düşünüyorum. Hem tasarımdan dolayı hem de sanırım alt takımda da bazı farklar varmış.

180den 150ye düşme olayı şu ana kadar bana hiç denk gelmedi, şaşırdım açıkçası. Denemekte fayda var demek ki bilgi için sağol. :D

Golf Gti istememin başlıca sebebi de zaten eski aracım mk3 leon olduğu için mqb platformu araçlar konusunda bilgi birikimim öbürlerine göre daha fazla.

Aftermarket parça bolluğu ve retrofit olanakları da oldukça yüksek Gti'da. Ayrıca yazılım için de macera aramam gerekmeyecek, eski aracımdan bildiğim ve güvendiğim yere yaptıracağım için kafam rahat olacak. Bmw'yi seçeneklerim arasına ekleme sebebim de yine aynı yere yazılım yaptıracak olmam.

116i lere artık sonradan yağ soğutucu takan yerler var. Ben zamanında girişecektim ama cesaret edemedim çünkü yapan eden yoktu. Eğer F20 yüklerim dersen batbek aracını söküp dağıtmıştı, geriye ne parça kaldı elinde bilmiyorum ama işine yarayabilir.

Kritik piyasa koşulları gerçekten çok etkiledi piyasayı, şu an tanıdıkların 2-3 aracını satmaya çalışıyorum, yüksek faizlerden dolayı millet elindeki sıcak parayı vermek istemiyor, istese bile aracın ederinin çok altında teklifler geliyor. Durum böyle olumca insanlar fiyatları iyice yükseltmeye başladı ve arap pazarlığı dönecek yakında :)

onursumer
24-03-2019, 13:33
Katılıyorum ama maalesef bulması da çok zor az sayıda araç olduğu için. Şu an mesela aradığım özelliklerde bir tek bu araç var:

Mini / John Cooper / 1.6 / Works / MİNİ JOHN COOPER WORKS GP LİMİTED - HATASIZ BOYASIZ -63.000 KM sahibinden.comda - 669106677 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mini-mini-john-cooper-works-gp-limited-hatasiz-boyasiz-63.000-km-669106677/detay/)

Onun da fiyatta istediğim aralığa ineceğini sanmıyorum. Zamanında 155ten açmıştı ilanı o zaman sorduğumda son fiyat 150 demişti, şu an 145'e kadar düşürmüş :) Bu araca 140 vermek de bana mantıklı gelmiyor açıkçası, kriz piyasayı allak bullak etti resmen. Geçen sene 130-140lara bahsettiğim arabaların çiçek gibi olanları alınıyordu, şimdi araba bulamıyoruz resmen.

bu araç geçen sene arkadaşımdaydı ,samsuna satıldı tabi daha uygun rakamlara , istanbula hangi rakama satıldı bilmiyorum ama bence pazarlık edin içinize sindiyse :)

997TT
24-03-2019, 20:15
Tavsiyeler için çok sağol Murat Abi. O zaman standart Mini John Cooper Works'ü sileyim ben seçenekler arasından, sadece GP üzerine yoğunlaşayım Mini'de. GP ve Megane dediğin gibi benim adıma en mantıklı seçenek gibi duruyor.

Aslında hedefim 100-200 süresi 15 sn ve altına düşebilen, pistte de 2:30 altı dönebilecek bir araç bulmaktı. En son ilk mesajda bahsettiğim seçeneklere kadar indirdim 1 seneye yakın yaptığım araştırmalar sonucu.
Megane ve gp ile 2.25 rahat yaparsın ve 10.200km 12 sec net olur. Insallah aradıgını cabuk bulursun.
308gti da olabılır.

Eworen
24-03-2019, 21:08
Golf 7 GTI daily drive icin listediklere gore S class kategorisinde :) cok rahat otm vites onu acik parcasi sinirsiza yakin bla bla..
Haftasonu aracida olur ciddi sureler cikartabilir ama pist icin dogru secim degil gp2 veya rs gibi fabrika cikisli mukemmel tutusa sahip degil iyi seviyeye gelebilir ama cook ugrasmak gerekli ote yandan o ugrasiya degebilecek seviyelere ulasmasi muamma ayni efor rs veya gp ye sarfedilirse bambaska arac kategorisi soz konusu..
Dogustan var olaninin ustune koymakla yok olanin ustune biseyler koymak farkli seyler
Amac pist ise gp rs turevleri olmali..

kalipson
24-03-2019, 21:22
f/p olarak megane rs hala rakipsiz bence. Diğer yandan, çok evvelden satanların bile hala akıllarında kalıyor olması da verdiği zevki tasdikler nitelikte.

Amarigayı tekrar keşfetmeye gerek yok. Nurburgring'te stres atmalık olarak en çok tercih edilen araç olur kendileri. :)

Pathfinder
24-03-2019, 21:29
Valla ben 280hp Astra ile 2. Çıkışımda mükemmelden çook uzak bir sürüşle 2:26.024 yapabildim en iyi

İyi bir set lastik ve ekstra 50-60hp diyor herkes ama ben bu setup ile sürüşü geliştirerek 2:23 gelir diye umuyorum

Zira virtual best de bu civarlar görünüyor

PS: ben 25 altı dönen megan göremedim, varmı öyle biri? Meganın sağlamlığı ve sürüş zevki evet , ama fp konusunda başarısız buluyorum. Ringde araç kiralayan gaaj olsam stok megan benim icin en uygun secenek olurdu esnaf oldugum icin, ama süre yapıcaksam ... ı ıhh

Carmageddon
26-03-2019, 20:00
Valla ben 280hp Astra ile 2. Çıkışımda mükemmelden çook uzak bir sürüşle 2:26.024 yapabildim en iyi

İyi bir set lastik ve ekstra 50-60hp diyor herkes ama ben bu setup ile sürüşü geliştirerek 2:23 gelir diye umuyorum

Zira virtual best de bu civarlar görünüyor

PS: ben 25 altı dönen megan göremedim, varmı öyle biri? Meganın sağlamlığı ve sürüş zevki evet , ama fp konusunda başarısız buluyorum. Ringde araç kiralayan gaaj olsam stok megan benim icin en uygun secenek olurdu esnaf oldugum icin, ama süre yapıcaksam ... ı ıhh

Siz dedikten sonra merak edip baktım en iyi Megane derecesi 02:27.789. 25 altı bol bol Leon var ama. :)

kalipson
26-03-2019, 23:41
Herşeyi süreye endekslemeyin. Yanlış bi nirengi noktası demiyorum ama tamamen de üzerinde durulacak bi husus değil. Aldığınız zevke bakın. Herşey süreye baksaydı, Renault Sport'un tamamen ayrı bi lokasyondaki fabrikası kapısına kepenki vurmuştu çoktan. :)

Bilmem anlatabildim mi?

997TT
27-03-2019, 10:48
Ben ve jaon 1 sec farkla 2.25 24 turlarımız var. Hem de baya sıcakta. 2 kişi ile...
Ama işin ozu,pıst dusunuluyorsa,alt yapı uygunolmalı...
Zaman onemli tabı ama once keyıf. 1kez 2.20 donup donup sonra can cekısmesın...

erh
27-03-2019, 20:49
Herşeyi süreye endekslemeyin. Yanlış bi nirengi noktası demiyorum ama tamamen de üzerinde durulacak bi husus değil. Aldığınız zevke bakın. Herşey süreye baksaydı, Renault Sport'un tamamen ayrı bi lokasyondaki fabrikası kapısına kepenki vurmuştu çoktan. :)

Bilmem anlatabildim mi?megane ile kac kere piste ciktiniz zevkini biliyorsunuz? Yada diger araclardan hangisini kullandiniz???

Kime gore neye gore avantajli degisir. Tek dogru yok bu konuda da cunku beklentiler istekler ve zevkler degiskendir. Keske zarar etmeden hepsini kullanip satip hepsinin keyfini albilsek ama bu ulkede mumkun degil

kalipson
27-03-2019, 21:17
megane ile kac kere piste ciktiniz zevkini biliyorsunuz? Yada diger araclardan hangisini kullandiniz???

Kime gore neye gore avantajli degisir. Tek dogru yok bu konuda da cunku beklentiler istekler ve zevkler degiskendir. Keske zarar etmeden hepsini kullanip satip hepsinin keyfini albilsek ama bu ulkede mumkun degil

Kaynımda da var MRS 3 :D

Şaka bi yana, piste çıkmışlığım yok. Ama Amerika'yı da baştan keşfetmeye gerek yok diye düşünüyorum. Mesela Alamanyadaki bilinen o piste gidenler, anlayan anlamayan bu arabayı kiralıyor. Genel durum bu şekilde. Yani bu cümleden de millet orada sıraya girmiş gibi bi anlam çıkmasın. Görülen köy kılavuz istemez.

Diğer yandan, bu araba mevzusu da enteresan zaten. Katılıyorum. Kimisi arabaya x markayla başlıyor ve oradan yürüyor. Değiştiremiyosun çoğu zaman.
RS'in 'f/p' durumu bence en kabul gören özelliklerinden bi de.

erh
27-03-2019, 21:33
Yani konu pc oluyo kusura bakmasin konu sahibi arkadas ama, ben gercekten su fiyat performans orani yuksek megane i merak ediyorum ya birisi bana anlatabilir mi megane 3 rs in fiyatinin performansina gore uygunlugunu?? Ya baska arabalarin fiyatini bilmiyor arkadaslar yada yurt disinda yasadigini saniyor.. meg 3 rs in fiyati nedir?? Rakiplerine gore ucuzmudur pahalimidir? Karsiligi da verdigidiger rakipleriyle ne kadar kiyaslanabilir olcude??

Sahipleri gucenmesin ama cidden performans olarak zayif bir arac. Yol tutusu guzel ikinci eli zayif parca imkani ulkemizde sifira yakin bi aractan bahsediyoruz.. marka vs gecin o fanatizm isini de bana reel olarak soylerseniz bende bi goriyim istiyorum su fp oranini

Pathfinder
27-03-2019, 21:47
Herşey süreye baksaydı, Renault Sport'un tamamen ayrı bi lokasyondaki fabrikası kapısına kepenki vurmuştu çoktan. :)

Katılıyorum buna.

F/P deki “p” nin performansın “p” si olduğunu düşününce de şöyle diyorum; Altımda olmasını istediğim bir tek Megane var, o da Megane Fox.

kalipson
27-03-2019, 22:03
Yani konu pc oluyo kusura bakmasin konu sahibi arkadas ama, ben gercekten su fiyat performans orani yuksek megane i merak ediyorum ya birisi bana anlatabilir mi megane 3 rs in fiyatinin performansina gore uygunlugunu?? Ya baska arabalarin fiyatini bilmiyor arkadaslar yada yurt disinda yasadigini saniyor.. meg 3 rs in fiyati nedir?? Rakiplerine gore ucuzmudur pahalimidir? Karsiligi da verdigidiger rakipleriyle ne kadar kiyaslanabilir olcude??

Sahipleri gucenmesin ama cidden performans olarak zayif bir arac. Yol tutusu guzel ikinci eli zayif parca imkani ulkemizde sifira yakin bi aractan bahsediyoruz.. marka vs gecin o fanatizm isini de bana reel olarak soylerseniz bende bi goriyim istiyorum su fp oranini

Valla handikapları az değil. Bakkala gitsen bi Golf R'a takacak bişey bulacaz neredeyse. Bu tarz konularda baya geride kaldığını kabullenmemek ahmaklıkla karışık fanatiklik olur.
Belki bakış açısı farklılığı da olabilir ama taa Megane 2 RS'ten itibaren sıfır ve az km.deki (hatta genel tüm RS serileri desek bile olur) fiyatları göz önüne alındığında, emsallerine oranla %30 daha uyguna alınabilmeleri benim gözümde 'f/p' yakıştırması almasına yeterli geliyor. :)

Ee tabii, doyumsuzluk yaşayan arkadaşlar için bu durum sürekli sıkıntı yaşatacak. O da kişiden kişiye değişir yani. Kimisi civatasına bile dokunmazken, kimisi de performans alacam diye ellenmedik yer bırakmaz. Göreceli yani bu noktadan sonra herşey.

OrcunInce
27-03-2019, 22:22
Aracı aldıktan sonraki bütçeyi bilemiyorum ama, megane rs 3 almış biri olarak yaklaşık 30.000 tl harcadım, hala pist için hazır diyemiyorum. Pist pahalı bir mevzu, bütçeyi ona göre ayarlayın derim. :)

erh
27-03-2019, 22:37
Valla handikapları az değil. Bakkala gitsen bi Golf R'a takacak bişey bulacaz neredeyse. Bu tarz konularda baya geride kaldığını kabullenmemek ahmaklıkla karışık fanatiklik olur.
Belki bakış açısı farklılığı da olabilir ama taa Megane 2 RS'ten itibaren sıfır ve az km.deki (hatta genel tüm RS serileri desek bile olur) fiyatları göz önüne alındığında, emsallerine oranla %30 daha uyguna alınabilmeleri benim gözümde 'f/p' yakıştırması almasına yeterli geliyor. :)

Ee tabii, doyumsuzluk yaşayan arkadaşlar için bu durum sürekli sıkıntı yaşatacak. O da kişiden kişiye değişir yani. Kimisi civatasına bile dokunmazken, kimisi de performans alacam diye ellenmedik yer bırakmaz. Göreceli yani bu noktadan sonra herşey.konumuz piste uygunluk ise, malesef megane stock haliyle husran olur. Orcun arkadasimiz bir megane sahibi olarak gercekci bir yorum yapmis zaten. Megane 2 -3 vs farketmez. Onu seviyor olabilirsiniz. Yol kullaniminda da gercekten keyifte aliyorsunuzdur. Bunlra saygi duymaktan baska bisey soylenekez zaten. Fakat konu pist ise, burda sayisal gercekler ortaya cikar ve goreceli bir kavram yoktur.

OrcunInce
27-03-2019, 23:18
konumuz piste uygunluk ise, malesef megane stock haliyle husran olur. Orcun arkadasimiz bir megane sahibi olarak gercekci bir yorum yapmis zaten. Megane 2 -3 vs farketmez. Onu seviyor olabilirsiniz. Yol kullaniminda da gercekten keyifte aliyorsunuzdur. Bunlra saygi duymaktan baska bisey soylenekez zaten. Fakat konu pist ise, burda sayisal gercekler ortaya cikar ve goreceli bir kavram yoktur.

Erhan, İstanbul Park'ta süre istiyorsan eğer adres belli zaten 2.0 Tfsi. İstanbul Park'ta ve herhangi bir pistte çok eğlenmek istiyorsan doğru adres Meggy 3 olabilir. Ben 2.19 dönemem kendi otomobilimle, bunu bilerek aldım :) Pistte çalışırken de, sonrasında hobi olarak da virajda beni bu kadar eğlendiren bir önden çeker kullanmadım ama dediğim gibi rekor kırabileceği bir pist değil ist park..

OrcunInce
27-03-2019, 23:32
tabii bir de şu konu var bence; lsd, 340 mm fren, çok iyi bir şasi 275 hp standart diye düşünürsek işler değişiyor. bu klasmandaki araçların hemen hemen hepsi 200+ TL. Megane bu şekilde bakınca ucuz kalıyor.

100-200 11-12 saniye 320-330 beygir Megane'ın pist için şimdilik üst limiti, rakibi 2.0 tfsi çok daha önü açık bir makine ama sürüş zevki olarak ne golf r ne de cupra bu zevki veriyor, onlar biraz hissiz Alman'lar benim için :)

130k'ya stock bir megane almam ben, o paranın çok daha azına megane 2 rs alır 400 hp yapar piste çıkarım. biraz tarz meselesi sanırım :)

erh
28-03-2019, 00:51
Erhan, İstanbul Park'ta süre istiyorsan eğer adres belli zaten 2.0 Tfsi. İstanbul Park'ta ve herhangi bir pistte çok eğlenmek istiyorsan doğru adres Meggy 3 olabilir. Ben 2.19 dönemem kendi otomobilimle, bunu bilerek aldım :) Pistte çalışırken de, sonrasında hobi olarak da virajda beni bu kadar eğlendiren bir önden çeker kullanmadım ama dediğim gibi rekor kırabileceği bir pist değil ist park..
Mesele rekorda degil aslinda. Tuning yapmadigimizi varsayalim.. meg 3 ile cupra arasinda sanirim en az 6-7 sn oynar. Meg kilitli 340mm frenli cok iyi sasili ve 275 hp bir araba suresini de veremiyor basarisini da tam olarak soylemek istedigim bu...

erh
28-03-2019, 00:54
100-200 11-12 saniye 320-330 beygir Megane'ın
Boyle bir megane varmi? Yani 330 hp olan ve 11 sn giden? Gercekten ben oyle bir megane ne pistte gordum ne de ulkemizde oldugunu gordum. Eger varsa umarim bu sezon gorurum pistte merakim da gitmis olur boylelikle..

ramo35
28-03-2019, 01:23
Boyle bir megane varmi? Yani 330 hp olan ve 11 sn giden? Gercekten ben oyle bir megane ne pistte gordum ne de ulkemizde oldugunu gordum. Eger varsa umarim bu sezon gorurum pistte merakim da gitmis olur boylelikle..

9.5 var yeterlimidir -2.3 eğim oem turbo oem motor içi oem enjektör cooler dp egzoz filtre yazılım arka koltuk sökük 7kg jant geçen sezonda pistteydi edit 300 dynamicsti bu arada

ramo35
28-03-2019, 01:52
en iyi süre olarak düşünülüyorsa megane mantıksız olur iyi para harcatır motor içi olmadanda olmaz ama oem motor içiyle 2.23-25 bandına oturur güzelde keyif yaşatır oem yedek parça sıkıntısı yok sıfır sandık motoruna kadar var tr sınırları içinde hemde komik sayılcak paralara rakiplerine çünkü renault :) işin gerçekçi kısmında ***** sitedeki suni fiyat artışlarıyla ve aftermarket parçası için çoğunluk olarak megane nin pound olduğu için bu kurla yürek ister megane yapmak gavur için kolay ama bize zor heee araç uyguna gelir o zaman megane derim yada yapılısını alırım gene uygun sayılcak rakama 160-200 tl bandında cupra civic vs oldukça(130 a stock megane aldığımızı düşünerek) açıkçası kimse megane ye dönüp bakmaz

erh
28-03-2019, 08:02
9.5 var yeterlimidir -2.3 eğim oem turbo oem motor içi oem enjektör cooler dp egzoz filtre yazılım arka koltuk sökük 7kg jant geçen sezonda pistteydi edit 300 dynamicsti bu arada
Denk gelmemisim demekki umarim bu sezon gormek nasip olur canli. Varmi bivideosu vs izliyim?

997TT
28-03-2019, 10:53
9.5 300hp megane ımkansız yahu. 320 olsa 11-12 arası ıyı dusunuyorum.
Cupra ıle pıste cıkın,bu pıst eger ıstanbul park ıse,frenlerınız ılk turda bıtecektır.
Hele bırde bıraz guclendırdıysenız,kullanımı bılemem ama ıyı kullanan bırı daha ıil hızlı turda 12 ye frenlerken yuzunu gormek ısterım...
Megane a orcun masraf edıyor olabılır ama 2012 den berı megane kullanıyorum. HICBIRSEY yapmadan cup sase megane ıle pıste cıkabılırsınız. Ne fren ne amortısor ne vıraj demırı kıl tuy...
Roll mol hıkaye,en yurumeyen 2.0 araba. Tfsi ın yazılımcının onunden gec 50hp yukselıyor,bırde dukkanına gırsen Allahu ekberr dıyor araba...
Soru neydı,alıp pıste cıkacagım. Buyuzden gp ve makyajlı rs demıstım.
Yoksa iş araba yapmaya gırıcekse,sky is the limit....

kalipson
28-03-2019, 11:08
Bakınız derdim Megane 3 rs.i yüceltmek değil. Paraya kıyılıyor ama 'aaa bak bunlar da hızlanıyormuş' dedirtecek kadar değil. Kimse kusura bakmasın. Kimsenin harcadığı paranın ya da hızlandırdığı arabanın tasası da bana düşmedi, düşmez de. Megane 2 rs'ler bile batı Avrupa coğrafyasında 320-350 hp.ler arasında dolaşıyor. Hem de yıllardır.
Hal böyle iken, örneği nerde, göremedik edemedik gibi söylemler komik kaçıyor. Kusura bakmayın.
Döviz şu an yüksek ama bu bi bahane değil. Düşükken de millet işin mezar tarafına kaçıyordu. 10 senedir ben bu arabaların tepesindeyim. Bizim insanımız paraya kıymıyor kardeşim. İki kere iki dört. Ondan sonra bu arabalar yürümüyor, yavaş kalıyor diyolar. Bence senin (bilmeden etneden yorum kasanları ve pinti/sansar tayfayı kasrediyorum) elin cebine gitmiyor ya da esas senin elin cebine giderken yavaş.

Tabii ki başka markalarda en ufak müdahale, yüksek hp ile bir anda sonuçlanıyor olabilir. Bu Megane'ı beş para etmez pozisyona sokamaz. Onun da bu yöndeki ilacı demek ki başka bişey. Başka bi yöntem. Ve bunu da yabancılar halihazırda yıllardır yapıyolar. Yabancı forumları gözden geçirmeniz kafî gelecektir.

OrcunInce
28-03-2019, 11:20
Mesele rekorda degil aslinda. Tuning yapmadigimizi varsayalim.. meg 3 ile cupra arasinda sanirim en az 6-7 sn oynar. Meg kilitli 340mm frenli cok iyi sasili ve 275 hp bir araba suresini de veremiyor basarisini da tam olarak soylemek istedigim bu...

Erhan selam,

Stock Megane Rs tahminimce aynı lastik ile Cupra'da 4-5 saniye yavaştır. Bunun bir kaç sebebi var; 1- dsg 2- Cupra'nın ısınmaması.
Benim araba 285 hp civarında 100-200 süresini aşağıya koyuyorum, 11 saniye koşturmak zor değil :)

https://scontent.fada1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/53081050_10156331275372815_5703032372207812608_n.j pg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent.fada1-2.fna&oh=ef1dd62e6a2a98d07c9cc2707cb08dc1&oe=5D07AE67

Megane 3 motorlu Megane 2 ile 10.xx görmüşlüğümüz de var dbn ile. Ama dediğim gibi alman'lar kadar kolay beygirlenmiyor bizim aletler. Senin araba kaç kilo bu arada?

OrcunInce
28-03-2019, 11:22

Cupra ıle pıste cıkın,bu pıst eger ıstanbul park ıse,frenlerınız ılk turda bıtecektır.
Hele bırde bıraz guclendırdıysenız,kullanımı bılemem ama ıyı kullanan bırı daha ıil hızlı turda 12 ye frenlerken yuzunu gormek ısterım...
Megane a orcun masraf edıyor olabılır ama 2012 den berı megane kullanıyorum. HICBIRSEY yapmadan cup sase megane ıle pıste cıkabılırsınız. Ne fren ne amortısor ne vıraj demırı kıl tuy...
Roll mol hıkaye,en yurumeyen 2.0 araba. Tfsi ın yazılımcının onunden gec 50hp yukselıyor,bırde dukkanına gırsen Allahu ekberr dıyor araba...

Abi ben hızlandırmak için para harcamadım zaten, ısınmasın diye cooler+dp, makyajsız diye Bilstein b8 + H&R. Olması gerekenler yani :)

Özgür Güneş
28-03-2019, 11:29
Valla pist işi masraflı iş, arabayı aldıktan sonra bütçe bırakmak lazım. Geçen sene arkadaşım Nürburgring’e giderken sen de gel dedi, yok çok masraflı olur dedim. Körfez’de araba bozuldu etti, arkadaşın Nürburgring’e ettiği masraflardan fazlasını harcamış oldum :)

Bu arada, sıfır 308 GTI 160-170 bin tl gibi bir söylem geldi kulağıma, ne kadar doğru bilemem ama 130 bine alacağınız araba illa para yer pist için, onun yerine eğer mümkünse sınırlarınızı zorlayıp 308 alırsanız TR şartlarında pist için en mantıklı araca sahip olmuş olursunuz ki 2.25 altı net döner diyr düşünüyorum.

kalipson
28-03-2019, 12:00
Pist masraflı iş. Kaliteli lastikle girip mundar ettiğini düşünsen 2500-3500 arası, arkasından bakımıydı, osuydu busuydu derken 5 liralık olmak işten bile değil maalesef. :/

erh
28-03-2019, 12:04
I
Erhan selam,

Stock Megane Rs tahminimce aynı lastik ile Cupra'da 4-5 saniye yavaştır. Bunun bir kaç sebebi var; 1- dsg 2- Cupra'nın ısınmaması.
Benim araba 285 hp civarında 100-200 süresini aşağıya koyuyorum, 11 saniye koşturmak zor değil :)

https://scontent.fada1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/53081050_10156331275372815_5703032372207812608_n.j pg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent.fada1-2.fna&oh=ef1dd62e6a2a98d07c9cc2707cb08dc1&oe=5D07AE67

Megane 3 motorlu Megane 2 ile 10.xx görmüşlüğümüz de var dbn ile. Ama dediğim gibi alman'lar kadar kolay beygirlenmiyor bizim aletler. Senin araba kaç kilo bu arada?
Benim araba 1200 kg net kantar olcumu. 1.6 turbo eksoz yazilim cooler ile ist park suresi 2.28 civari.

ramo35
28-03-2019, 13:59
Denk gelmemisim demekki umarim bu sezon gormek nasip olur canli. Varmi bivideosu vs izliyim?
ilk pist deneyimiz olduğu için videolar hep yarım açıları çok kötü ondan koymadık herhangi bir yere :S 5 seans halk gününe katıldık anladıkki herşey bi anda olmuyor :) tecrübeli birinin altında(pisti çok iyi tanıyan rahat rahat 2.22-25 arasını görürdü)

tabi megane motor anlamında tfsi veya typer kadar önü açık yada kolay değil ama diğer konularda gerçekten megane çok iyidir bu arada 300 dynamicste aldık murat abi diğer dynolarda 330-335 hp çıkarırdı araç standarta görede hafiftik(sparco tek koltuk ön sağ koltuk sökük arka koltuklar bakalitler sökük 7 kg jant araç orjinalde trophy zaten normale göre kilo avantajıda var) bu şekilde Fk2 yazılım egzoz dp filtre 2 araçla denedik farklı firmadan 270-280 km lere kadar hep megane önde oluyor

öskür
28-03-2019, 14:08
ilk pist deneyimiz olduğu için videolar hep yarım açıları çok kötü ondan koymadık herhangi bir yere :S 5 seans halk gününe katıldık anladıkki herşey bi anda olmuyor :) tecrübeli birinin altında(pisti çok iyi tanıyan rahat rahat 2.22-25 arasını görürdü)

tabi megane motor anlamında tfsi veya typer kadar önü açık yada kolay değil ama diğer konularda gerçekten megane çok iyidir bu arada 300 dynamicste aldık murat abi diğer dynolarda 330-335 hp çıkarırdı araç standarta görede hafiftik(sparco tek koltuk ön sağ koltuk sökük arka koltuklar bakalitler sökük 7 kg jant araç orjinalde trophy zaten normale göre kilo avantajıda var) bu şekilde Fk2 yazılım egzoz dp filtre 2 araçla denedik farklı firmadan 270-280 km lere kadar hep megane önde oluyor

yanlış anlamada dostum 320hp lık megane stage 2 type r ın(komple eksoz cooler filtre yazılım) 1 sanıye bıle yanında duramaz

dulger007
28-03-2019, 14:19

Araç 4 günde satılmış, maşaallah hemde bu piyasada :)

997TT
28-03-2019, 14:23

Sasırdım valla. Tayyar 9.2 falan yuruyor ve 200 den sonra da basarılı. Vıdeo vs yayınlasanıza? Bırde boyle yuruyen megane ıst park da en kotu 2.20 yapar yahu. Vay anasını,iyimiş. Sasırdım suan.

ramo35
28-03-2019, 14:32
yanlış anlamada dostum 320hp lık megane stage 2 type r ın(komple eksoz cooler filtre yazılım) 1 sanıye bıle yanında duramaz

ben stage 2 demedimki egzoz filtre dp yazılım stage 1 le ne çıkaracak 2 araçta(fk2 ler) stage 1 megane standarttan sökük baya ?

ramo35
28-03-2019, 14:36
Sasırdım valla. Tayyar 9.2 falan yuruyor ve 200 den sonra da basarılı. Vıdeo vs yayınlasanıza? Bırde boyle yuruyen megane ıst park da en kotu 2.20 yapar yahu. Vay anasını,iyimiş. Sasırdım suan.

abi sen ve tecrübeli biri zaten yapar bizim ilk deneyimimizdi sende biliyorsun :) 2.20 yapabilceğini sanmıyorum ama zorlar arkadaş arasında olduğu için video çekmedik hiç

kalipson
28-03-2019, 15:31
Allah inandırsın, sırf saçma sapan muhabbetleri bitirmek adına bi gün şakülü kaymamış bi RS alacam ve 400+ hp yapacam. Valla sıkıldım şu muhabbetlerden.
Yok yürümüyomuş da etmiyomuş da.. Birileri yapmamış da yürümemiştir. Bu kadar zor mu bunu anlamak? Ne sanıyolarsa şu RS.leri? ? Turbo takılmış Toros motoru falan mı sanıyolar?
Fanatiklik değil bu bakın.
Ya havle..

997TT
28-03-2019, 18:46
abi sen ve tecrübeli biri zaten yapar bizim ilk deneyimimizdi sende biliyorsun :) 2.20 yapabilceğini sanmıyorum ama zorlar arkadaş arasında olduğu için video çekmedik hiç

Arabayı cıdden merak ettım.Megy fanatıgı olarak bınmek ısterım...

erh
28-03-2019, 19:07
Allah inandırsın, sırf saçma sapan muhabbetleri bitirmek adına bi gün şakülü kaymamış bi RS alacam ve 400+ hp yapacam. Valla sıkıldım şu muhabbetlerden.
Yok yürümüyomuş da etmiyomuş da.. Birileri yapmamış da yürümemiştir. Bu kadar zor mu bunu anlamak? Ne sanıyolarsa şu RS.leri? ? Turbo takılmış Toros motoru falan mı sanıyolar?
Ya havle..madem oyle yap gorelim bizde soz eger oyle soyledigin gibi kolay hoop diye yaparsan senden ozur diliycem ve arabana bi hediyem olcak ;)

ramo35
28-03-2019, 19:24
Arabayı cıdden merak ettım.Megy fanatıgı olarak bınmek ısterım...

sana mesaj attım abi listeyi ve detayı

997TT
28-03-2019, 19:55
Okudum ve gorusum degısmedı. Bınmek ısterım bır gun :)
7 yıla yakındır megane kullanıyorum,hızlısına hıc bınmemıstım.

OrcunInce
28-03-2019, 19:59
Senin araba 1200 kg ise sökük iken kafa kafaya gitmemiz için megane'ın minimum 315 hp olması lazım. Bizim araba 1400kg boşaltsak 1320 falan olur.. 1400kg haliyle 12 saniye koşmuş Megane, söksek 11.7 saniye olur ki bence gayet yeterli.

erh
28-03-2019, 20:05
Senin araba 1200 kg ise sökük iken kafa kafaya gitmemiz için megane'ın minimum 315 hp olması lazım. Bizim araba 1400kg boşaltsak 1320 falan olur.. 1400kg haliyle 12 saniye koşmuş Megane, söksek 11.7 saniye olur ki bence gayet yeterli.
Benim araba 205 hp idi... 100-200 u de 14.5 sn civarindaydi. :) kafa kafaya giderler bencede 300 hp megane ile ama ben hic denk gelemedim daha keske olsa da denesek :)

OrcunInce
28-03-2019, 20:06

Jason stage 1 ile 2.26 döndü, en hızlı resmi süre 2.27. Aksilik olmazsa bu sezon en hızlı Renault Sport süresi gelişecek Ramo ;) :D

erh
28-03-2019, 20:10
Jason stage 1 ile 2.26 döndü, en hızlı resmi süre 2.27. Aksilik olmazsa bu sezon en hızlı Renault Sport süresi gelişecek Ramo ;) :D

Cok canlancak ve kiziscak bu sene :)

kalipson
28-03-2019, 20:37
madem oyle yap gorelim bizde soz eger oyle soyledigin gibi kolay hoop diye yaparsan senden ozur diliycem ve arabana bi hediyem olcak ;)

Teşekkür ederim; sağol.
Özür dileyecek bi durum yok. Sadece bu hadisenin olabilitesini göreceğiz. Hepsi bu. :)
Ben de yeni bişey keşfetmiş olmayacam zaten. Yeni bi formülüm falan da yok.
Sadece ondan bundan bişey saklayanlar gibi abidik gubidik saçmalıklara tevessül etmeden, yapanların edenlerin yol haritasını izleyeceğim ve paylaşmayı da düşünüyorum.
:)

erh
28-03-2019, 20:42
Teşekkür ederim; sağol.
Özür dileyecek bi durum yok. Sadece bu hadisenin olabilitesini göreceğiz. Hepsi bu. :)
Ben de yeni bişey keşfetmiş olmayacam zaten. Yeni bi formülüm falan da yok.
Sadece ondan bundan bişey saklayanlar gibi abidik gubidik saçmalıklara tevessül etmeden, yapanların edenlerin yol haritasını izleyeceğim ve paylaşmayı da düşünüyorum.
:)
Umarim basarili olursun :)
Bu arada yanlis anlama megane dusmanligi falan degil benimkisi.. isim geregi hem bu arabalarla hemde diger nerdeyse butun araclarla yakinen alakam oldugu icin olabilitesini biliyorum :)

ramo35
28-03-2019, 20:46

ben zaten senden bekliyorum ve daha çok yolumuz var bence

997TT
28-03-2019, 23:00
Jason 2.25 yaptı 2 kısı.... gerci hava cıddı sıcak ıdı. En az 1 sec havaya kurban gıtmıstır ve 2.kısı(ben) 1 sec calmısımdır agırlık ıle...
Mehane kucumsemeyın,tek eksıgı bıraz beygır gucu,oda ıstanbul park ıcın. Yoksa guc farkı cok ortaya cıkmayan pıstlerde neler yapabıldıgı ortada.
Dusunun,Honda typer cıkarıyor 2015 senesınde,yuruyenı makyajlı rs cup ın neredeyse kopyası... Dusunun basarısını.

OrcunInce
29-03-2019, 00:00
Benim araba 205 hp idi... 100-200 u de 14.5 sn civarindaydi. :) kafa kafaya giderler bencede 300 hp megane ile ama ben hic denk gelemedim daha keske olsa da denesek :)

Haa şu an 280 hp o zaman, şu an denersek benim için acımasız olacaktır Erhan :) Sen de bu sene 2.22 falan hedef koymuşsundur kendine :) :) Kazasız belasız olsun da..

Cok canlancak ve kiziscak bu sene :)

Öyle görünüyor :D

ben zaten senden bekliyorum ve daha çok yolumuz var bence

Daha yol var, kenarda bir adet sıfır sandık da var biliyorsun ki, bazen diyorum ver basıncı banana yapalım :P

Jason 2.25 yaptı 2 kısı.... gerci hava cıddı sıcak ıdı. En az 1 sec havaya kurban gıtmıstır ve 2.kısı(ben) 1 sec calmısımdır agırlık ıle...
Mehane kucumsemeyın,tek eksıgı bıraz beygır gucu,oda ıstanbul park ıcın. Yoksa guc farkı cok ortaya cıkmayan pıstlerde neler yapabıldıgı ortada.
Dusunun,Honda typer cıkarıyor 2015 senesınde,yuruyenı makyajlı rs cup ın neredeyse kopyası... Dusunun basarısını.

Bir çok insanın yargılamasının sebebi aslında İstanbul Park gibi bir piste çıkıyor olmamız. Teknik değil bizim arabalar için, daha çok beygir isteyen bir pist. (F1 için çok teknik) Dünya'nın hemen hemen teknik olan her pistinde tercih edilen Meggy zaten, yeni Type-R da sevildi yavaş yavaş ama herkes ısınma probleminden müzdarip..

Murat abi makyajsız megane cup ile makyajlının yürüyende farkı nedir? Bilmediğimden soruyorum :)

997TT
29-03-2019, 09:50
Ben sen ne kadar bılıyorsan anca o kadar bılıyorum. Vıraj demırı kalınlıgı bıle aynı fk2 nın...
Uzakdogulular kopyalamayı sever ama bu baska bır sey...
fk2 ısınıyordu,fk8 daha az ama yıne ısınıyor. Megane? Ben hıc o problemı yasamadım. Tabı modlanınca neolur bılemem.

erh
29-03-2019, 19:18
Haa şu an 280 hp o zaman, şu an denersek benim için acımasız olacaktır Erhan :) Sen de bu sene 2.22 falan hedef koymuşsundur kendine :) :) Kazasız belasız olsun da..

Öyle görünüyor :D

Daha yol var, kenarda bir adet sıfır sandık da var biliyorsun ki, bazen diyorum ver basıncı banana yapalım :P

Bir çok insanın yargılamasının sebebi aslında İstanbul Park gibi bir piste çıkıyor olmamız. Teknik değil bizim arabalar için, daha çok beygir isteyen bir pist. (F1 için çok teknik) Dünya'nın hemen hemen teknik olan her pistinde tercih edilen Meggy zaten, yeni Type-R da sevildi yavaş yavaş ama herkes ısınma probleminden müzdarip..

Murat abi makyajsız megane cup ile makyajlının yürüyende farkı nedir? Bilmediğimden soruyorum :)
Karisiklik oldu galiba hasanin arabasi 280 hp gri gtc. Benimki siyah gtc. 205 hpydi artik 450 hp :)

997TT
29-03-2019, 23:53
450 cok ıyı be.
Agırlıgını da dusunursek hedef 2.16 olmalı(yol tutusun ıyı oldugunu dusunuyorum)
100-200 6 larda sanırım?

erh
30-03-2019, 00:07
450 cok ıyı be.
Agırlıgını da dusunursek hedef 2.16 olmalı(yol tutusun ıyı oldugunu dusunuyorum)
100-200 6 larda sanırım?

Yakinda biter cikarinca paylasirim detaylarini da.. aero icinde bikac islem yapildi. Hedef var tabi de simdilik 2.20 alti diyelim sonrasi arabanin durumuna gore.. bilstein b12 lerden memnun degilim. D2 coillere donme vakti :)

OrcunInce
30-03-2019, 01:43
Yakinda biter cikarinca paylasirim detaylarini da.. aero icinde bikac islem yapildi. Hedef var tabi de simdilik 2.20 alti diyelim sonrasi arabanin durumuna gore.. bilstein b12 lerden memnun degilim. D2 coillere donme vakti :)

Pistte b12 yerine h&r + b8 çok daha iyi bir ikili. Eibach pist için yumuşak kalıyor ama tabii bütçe varsa d2 :)

997TT
31-03-2019, 10:17
Yol tutus tabı cok onemlı ama istanbul park da guc bır cok seyı degıstırıyor.
Dun porsche 992 yı kullanmak ıcın ıst parkdaydım. Dıger aracları da kullandım. Panamera ehybrid turbo vardı. Yol tutus pillerden dolayı hantal idi ama vırajda bıraz kaybettıgını duzlukte fazlasını alıyordu.
Sozun ozu,eger motor saglıklı yurur ve yol tutuş cok ıyı olmasa da sorunsuz olursa süre cepte. Agırlık/guç oranı senı rakıpsız yapıyor. Çok iyi iş yapmıssın,bu ay gelırsın ınsallah.

erh
31-03-2019, 13:21
Bilstein sadece sertlik vs degil uretim kalitesi olarakta d2 nin arkasinda gordugum kadariyla. Yillarin markasi dedik ama aradigimi bulamadim. Ilk pist gunu olmasa da digerlerine yetisir d2 coillerim. Iki hali arasinda daglar kadar fark var.
Pistte b12 yerine h&r + b8 çok daha iyi bir ikili. Eibach pist için yumuşak kalıyor ama tabii bütçe varsa d2 :)

erh
31-03-2019, 19:02
Yol tutus tabı cok onemlı ama istanbul park da guc bır cok seyı degıstırıyor.
Dun porsche 992 yı kullanmak ıcın ıst parkdaydım. Dıger aracları da kullandım. Panamera ehybrid turbo vardı. Yol tutus pillerden dolayı hantal idi ama vırajda bıraz kaybettıgını duzlukte fazlasını alıyordu.
Sozun ozu,eger motor saglıklı yurur ve yol tutuş cok ıyı olmasa da sorunsuz olursa süre cepte. Agırlık/guç oranı senı rakıpsız yapıyor. Çok iyi iş yapmıssın,bu ay gelırsın ınsallah.
Ist parkta guc cok onemli kesinlikle.. stabilite konusunda dert olmaz. Simdiye kadar guc ve aero disindaki herseyi hallettim. Kalan bu ikisi de bu sezon icinde bitmis olur. Yapilmamis seyleri yapiyorum. Bu yuzden uzun surdu biraz. Ama sonucu guzel olcak umarim.. ay sonuna dogru pist olursa kesin ordayim

997TT
01-04-2019, 09:10
Pist kesın var,ınsallah basarılı olursun. Kagıt uzerınde cıddı ısler yapıcak gıbı duruyorsun. Bugra dan bombaları beklıyorum.

iynn-RS
02-04-2019, 14:14
Ya havle..

Simdiye kadar megane rs le ugrasmis kisilere kufur etsen daha iyiydi.

Herkes mal yapamadi bu arabalari. Bi sensin bu arabayi yürütecek üstün kişi öylemi?

Cok ugrasan oldu megane rs lerle. Olmadimi olmuyor.

Beyine mudahele edemiyosun.enj yetmiyo her istedigini takamiyosun. Onu yaptin emme manifoldun yetmiyor.onuda yaptin gaz kelebegi yetmiyor. Hepsini çözdün kol yetmiyor. Onu çözdün krank yetmiyor. Yaglama yetmiyor.

Almanyada bi eleman varmista 500 hp yapmış. Arabaya bi bakiyosun frankensteina dönmüs, bu isin ticaretini yapan ,garaji olan bi eleman.
Git bi tfsi al hic biseyini elleme bi hybrid turbo tak 400 hp vermezse gel yanima.

Yani isin özü yapilmadigi icin degil olmadıgi icin kimse yapmıyor.

kalipson
02-04-2019, 14:36
İngilizcen + paran (kıyabileceğin) varsa yönlendireyim ben seni.
Neden ingilizce dersen, o dili konuşan arkadaşlar artık 350-380 hp yürüyen rs.lerden artık bıktı da ondan. Bilmem anlatabildim mi?
İngilizce yok ama Google translate ile idare ederim deme. Olmuyo. Bak o zaman hakkaten Frankeştayn olur araba; haklısın.

Ayrıca, küfür edecek bişey yok ki eskiden uğraşmış insanlara. Mal onun para onun. Çok akıllı geçinip tek yazılım ile motoru mundar ettiyse lafı sözü olur anca. Yoksa bana ne. Herkesin malı kendine.

OrcunInce
02-04-2019, 16:24
Megane 2 RS'in en büyük talihsizliği beyini, beyin demeye bin şahit gerek kimse o yüzden uğraşmak istemiyor. Beyini halledince enjektör yetmiyor doğrudur ama yurt dışında herkes 630 cc zaten bu yüzden.

Megane 3'lerin beyin iyi, vvti var güç daha yüksek, ama 350+'ta kol gidiyor - muza dönüyor. :)

iynn-RS
02-04-2019, 17:00
İngilizcen + paran (kıyabileceğin) varsa yönlendireyim ben seni.
Neden ingilizce dersen, o dili konuşan arkadaşlar artık 350-380 hp yürüyen rs.lerden artık bıktı da ondan. Bilmem anlatabildim mi?
İngilizce yok ama Google translate ile idare ederim deme. Olmuyo. Bak o zaman hakkaten Frankeştayn olur araba; haklısın.

Ayrıca, küfür edecek bişey yok ki eskiden uğraşmış insanlara. Mal onun para onun. Çok akıllı geçinip tek yazılım ile motoru mundar ettiyse lafı sözü olur anca. Yoksa bana ne. Herkesin malı kendine.

Sifir ingilizce ile 650 hp cupra yaptim 5 saniye 100-200 kosuyo.

Hadi yürü forum okumaya devam et sen.

iynn-RS
02-04-2019, 17:06
Ayrica kimse yapamaz sadece ben yaparimda demiyorum.

Tr de su an ayni setup 5 sn kosan en az 10 tane tfsi var.

Megane 2 rs den bi yol olmaz bunu kafana sok artik.

Araban elinde kalacak korkusu ile insanlari yanlis yönlendirmeyide birak.

kalipson
02-04-2019, 18:27
Yahu sen niye gerildin ki şimdi? :D

Arabam elimde kalmaz. O konuda boş kağıda imza atarım. Sen rahat ol. MOG plaka RS elde kalmaz. Haset duygularını az da olsa bastırabildiğin uygun bi zamanda gerek servislerden, gerek sosyal çevreden araştırman kafî gelecektir :)
Herşeyi geçtim, satan da yok zaten. Duyarsan buraya yazarsın.

Megane 2 RS'ten bi b.k olmuyosa sen neden gerildin ben ona takıldım asıl. :D
Megane 2 RS.in derdi (beyin, enjektör, vb. vb.) seni germiş sanki. Sakin olalım bence.
650 hp almışsın bak. Ne güzel. Kullan, bak keyfine. Benim arabamdan yaklaşık 3 kat daha güçlü. Ne güzel :)
Kıskandım bak şimdi. :)
650 değil, 1650 yap sen. Belki anca tatminsizlik engelini aşabilirsin.

Neyse..
Geyiği bırakıp bi iki çift laf edecem. Kırgınlığa gerek yok şimdi yok yere.
Bakın, ister inanın ister inanmayın; TRde Avrupa'daki örnekleri kadar para harcanmıyor. İsterseniz araştırın. Gizli saklı, devlet sırrı bi olay değil bu. Belli başlı forumlar da zaten yıllardır aktif. Bu tarz upgrade yapan çoğu kullanıcı da hala aktif. En azından ben çoğuyla görüşüyorum. Ben de bi ara gaza gelmedim değil. Ama arabaya kıyamadım. Başka bi araç alıp fanzeti yapılır mı yapılır..

TRde hala kilitli diferansiyel için, viraj mı kasıyoz ne gereği var diyen büyük bir çoğunluk var. Kilidi sadece viraj için yapıldığını sanıyo adam. Ya da işine öyle geldiği için öyle konuşuyor. RS için konuşuyorum. Bu düşüncedeki adama +30/+40 lira harca, 300-400-500+ hp yap diyerek yaptıramazsın. Tamam herşey maddiyat; eyvallah. Ama parasına kıymayan büyük bir çoğunluk var. Bilmem ne demek istediğimi anlatabildim mi??

Benim sıkıntım performans değil. Yoksa 50 kere yapmıştım. Dediğim gibi arabaya kıyamıyorum. En önemlisi de zamanım yok denecek kadar az. :/

kalipson
02-04-2019, 18:29
Megane 2 RS'in en büyük talihsizliği beyini, beyin demeye bin şahit gerek kimse o yüzden uğraşmak istemiyor. Beyini halledince enjektör yetmiyor doğrudur ama yurt dışında herkes 630 cc zaten bu yüzden.

Megane 3'lerin beyin iyi, vvti var güç daha yüksek, ama 350+'ta kol gidiyor - muza dönüyor. :)

Orijinal beyin ile 500+ hp alan var. :/

O kadar abartmayayım ama araba da azcık yürüsün diyenler de zaten 350+ hp.lerde genelde. 630cc ile.

Şimdi buna da yalan derler. :)
Megane 2 rs.ten bahsediyorum.

Biri duymuş, biri görmüş gibi söylenti değil... Sosyal medyayı takip etsin merak eden varsa. Açsın okusun, görsün. Google translate ile bile olsa anlayabilir sanırım.

iynn-RS
02-04-2019, 19:06
Kalipson

Kendini ve kendi arabani övmekten başka bildigin bisey yok. Ha birazda ingilizce biliyosun galiba devamli irdelemenden belli oluyor.

Belki insanlar para harcamak istemedigi icin degil onlarda arabalarina kiyamadiklari icin yapmiyolardir.
Ama yokk en temiz sende digerleri çöp. Sen arabaya kiyamiyosun ama digerlerinin zaten çöp arabalari. Onlar olsa olsa paralarina kiyamiyodur.

Kimse para harcamadigi icin 400 hp megane yok. Ama sen yapsan olur.

3 cumleyle hayatini özetliyorum ama kizmiyosun demi.

Ayrıca beni gerek meg2 rs in sorunları degil. Bunca insan bu sorunlari aşamamışken senin gibilerin klavye başında bu sorunlari asabilecegini iddia etmesi.

Meg2 rs e kilit coil vs yap piste gir bence cok zevkli bi arac cikar. Ama mucizeler yaratamaz. F/p konusunda da sadece F de avantajli olur. Ucuza alir binersin.

kalipson
02-04-2019, 19:23
Kimsenin arabasına çöp demedim. İma da etmedim. En iyisi bende demedim, ima da etmedim. Hangi yazımdan bunları çıkardın anlamadım :)

kalipson
02-04-2019, 19:46
Kalipson

Kendini ve kendi arabani övmekten başka bildigin bisey yok. Ha birazda ingilizce biliyosun galiba devamli irdelemenden belli oluyor.

Belki insanlar para harcamak istemedigi icin degil onlarda arabalarina kiyamadiklari icin yapmiyolardir.
Ama yokk en temiz sende digerleri çöp. Sen arabaya kiyamiyosun ama digerlerinin zaten çöp arabalari. Onlar olsa olsa paralarina kiyamiyodur.

Kimse para harcamadigi icin 400 hp megane yok. Ama sen yapsan olur.

3 cumleyle hayatini özetliyorum ama kizmiyosun demi.

Ayrıca beni gerek meg2 rs in sorunları degil. Bunca insan bu sorunlari aşamamışken senin gibilerin klavye başında bu sorunlari asabilecegini iddia etmesi.

Meg2 rs e kilit coil vs yap piste gir bence cok zevkli bi arac cikar. Ama mucizeler yaratamaz. F/p konusunda da sadece F de avantajli olur. Ucuza alir binersin.
Güzel kardeşim..

İdrak yolları enfeksiyonu mu geçiriyosun ne geçiriyorsun; anlamadım. Anlama sıkıntısı var galiba.

Bunu yapan adamlar var diyorum. Hem de çok diyorum. Bunu da paylaşıyorlar diyorum. Dyno sheet.lere varasıya diyorum (bak yine ingilizcemin olduğunu vurguladım). İlla yurtdışında olmaları mı rahatsız etti seni? İlla eline alıp yoklaman mı lazım o arabaları?

Elalem Mars'a gitti, biz gidemedik diye oraya gidilemez mi diyosun yani? Senin dediğin işte tam olarak da bu.

Bu konuyu daha fazla uzatmayacam. Kim neyi alıyosa alsın. Bana faydası yok.
Ben VAG grubunu asla b.klamıyorum. Bilakis imreniyorum. Adamlar müşterisinin verdiği paranın karşılığını vermiş diyorum her fırsatta. Ama sen yapılmış örnekleri olmasına rağmen, arabayı b.kluyosun. Kusura bakma ama yaptığın bu.
Ben RS süper demiyorum. Yapılmak istendiği zaman ve paraya da kıyarsan oluyor, olmuş örnekleri de bi dünya mevcut diyorum.
Daha nasıl anlatılır hem bilmiyorum hem de sıkıldım.

WhatsApp grubumuz da var. Buyur oraya da bekleriz. Gelirsen göreceksin ki en yavaş RS.in bende olduğunu sürekli itiraf ediyorum. Çünkü yazılım bile yok ve ona buna saplama gibi bi iddiam da yok. Mutlu mesut yuvarlanıp gidiyoruz işte.

997TT
02-04-2019, 22:22
Konu pist ile alakalı kaksa keşke...

Özgür Güneş
04-04-2019, 09:32
Golf 7 Gti 2014 69.000 km
İlan No: 604108769
Volkswagen / Golf / 2.0 / GTi / Golf 7 Gti 2014 69.000 km sahibinden.comda - 604108769 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-golf-7-gti-2014-69.000-km-604108769/detay)

Konuya geri dönmek gerekirse, şu araç fena değil. Sadece hasarlı, hasarlı bir arabaya göre fiyatı yüksek. Saçma sapan bi kaza yapmıştı galiba, fotoları var bende, ön 2 airbag açılmış vs, kaportada bişi yok gibi. İyice baktırılıp sağlam bi pazarlık yapılırsa 10 bin tl kadar, bence alınabilir. Epeydir satmaya çalışıyor sahibi, o da artık satmak istiyodur.

brnkskn
04-04-2019, 10:20
Golf 7 Gti 2014 69.000 km
İlan No: 604108769
Volkswagen / Golf / 2.0 / GTi / Golf 7 Gti 2014 69.000 km sahibinden.comda - 604108769 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-golf-7-gti-2014-69.000-km-604108769/detay)

Konuya geri dönmek gerekirse, şu araç fena değil. Sadece hasarlı, hasarlı bir arabaya göre fiyatı yüksek. Saçma sapan bi kaza yapmıştı galiba, fotoları var bende, ön 2 airbag açılmış vs, kaportada bişi yok gibi. İyice baktırılıp sağlam bi pazarlık yapılırsa 10 bin tl kadar, bence alınabilir. Epeydir satmaya çalışıyor sahibi, o da artık satmak istiyodur.

Bu aracı biliyorum 1 senedir girip çıkıyor ilanlara. Hani ufak tefek hasarları önemsemiyorum ama bu kadar hasarlı bir araç da düşünmüyorum açıkçası.

Acele etmek de istemiyorum bir yandan, çünkü uzun bir süre binmeyi düşünüyorum. İçime sinecek bir araç arıyorum.

Araba bulamazsam da, alamadığım Gti'ın rehin durumunun çözülmesini beklerim birkaç ay.

Buraya yazma sebebim hani olurda sahibindene koymamış olup, satmayı düşünen vs vardır diye.

erh
04-04-2019, 10:23
GOLF 7 gti en mantikli arac olur bencede..

kalipson
04-04-2019, 10:43
Konuyu da gereksiz atarlanmalar dolayısıyla mundara bağlıyoduk az kalsın. Kusura bakmayın..

Yüklenecekse VAG grubu ve ben de Golf GTI diyorum.

Yok, yüklenmeyecekse ve yeterli gelir diye düşünülüyosa (başka faktörler de devreye girebilir - orijinal kalsın - çok kurcalanmasın - vb. - vb. ) Megane 3 rs diyorum.

brnkskn
04-04-2019, 10:56
Konuyu da gereksiz atarlanmalar dolayısıyla mundara bağlıyoduk az kalsın. Kusura bakmayın..

Yüklenecekse VAG grubu ve ben de Golf GTI diyorum.

Yok, yüklenmeyecekse ve yeterli gelir diye düşünülüyosa (başka faktörler de devreye girebilir - orijinal kalsın - çok kurcalanmasın - vb. - vb. ) Megane 3 rs diyorum.

Hangi seçeneği alırsam alayım yavaş yavaş da olsa yükleme planım var. :) Gti'da motorun önü açık, dif ve fren zamanla takarım.

Öbür seçenekler piste daha hazır fakat Gp 1.6 olduğu için motor içine girmeden yüksek güçler alamıyorsun. Bu da büyük maliyet demek. Megane Rs'e değinmiyorum yukarıda tartışıldı zaten. :)

ayhan
04-04-2019, 15:33
Hangi seçeneği alırsam alayım yavaş yavaş da olsa yükleme planım var. :) Gti'da motorun önü açık, dif ve fren zamanla takarım.

Öbür seçenekler piste daha hazır fakat Gp 1.6 olduğu için motor içine girmeden yüksek güçler alamıyorsun. Bu da büyük maliyet demek. Megane Rs'e değinmiyorum yukarıda tartışıldı zaten. :)

Yeni GP2 sahip olmuş biri olarak -her ne kadar çok kullanabilmiş olamasamda- fabrika verisindeki beygirlerden daha hızlı giden bir araç..Buna etken kilodur, vites oranıdır, aktarmadır, aerodur bilemem ama hissiyatın dışında 250-260 hplerde bir GP2 300 hp 2lt daha ağır hothache yakın yürür(belki geçer) diyebilirim.
Ama yinede beklentiniz 100-200 süreler yanında 2.-3. garaj aracı olarak , fiyatına göre ; sürüş keyfi , arada pistede çıkarım ön planda olarak tercih listenizde tavsiye ederim..
Bunun yanında Megane 3 RS te listenizde bu amaca uygun diğer tercih olarak doğru adres , sadece sürüş keyfi kısmı -göreceli- , daha üst marka imajı , tasarım ile GP tercih ettim şahsen..

997TT
04-04-2019, 18:34
Golf gti ıcın mutlaka fren,amortısor,vıraj demırı,kamber gerek.
Hatta ozan a aldıgımız golf vardı,sıyah. Herseyı vardı ve uyguna gıttı.
Gp2 yazılımla 12sec gıder. Buda 320hp hothatch kadar yurur. Herseyı de hazırdır.

CLIORS
04-04-2019, 19:58
1) golf 7 gti

2) PS 308 gti

CLIORS
04-04-2019, 20:00
megane 3 rs leri hem sayısı az hem de istenen fiyatlar günlük saatlik hatta dakikalık olarak değişiyor. Dow Jones daha stabildir.

Bu arada habire fiyat değiştiren arkadaşların araçları epeydir satılık

brnkskn
04-04-2019, 20:00
Yeni GP2 sahip olmuş biri olarak -her ne kadar çok kullanabilmiş olamasamda- fabrika verisindeki beygirlerden daha hızlı giden bir araç..Buna etken kilodur, vites oranıdır, aktarmadır, aerodur bilemem ama hissiyatın dışında 250-260 hplerde bir GP2 300 hp 2lt daha ağır hothache yakın yürür(belki geçer) diyebilirim.
Ama yinede beklentiniz 100-200 süreler yanında 2.-3. garaj aracı olarak , fiyatına göre ; sürüş keyfi , arada pistede çıkarım ön planda olarak tercih listenizde tavsiye ederim..
Bunun yanında Megane 3 RS te listenizde bu amaca uygun diğer tercih olarak doğru adres , sadece sürüş keyfi kısmı -göreceli- , daha üst marka imajı , tasarım ile GP tercih ettim şahsen..

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim, aracınız hayırlı olsun. Hazır kullanan bulmuşken birkaç bir şey sorayım. :)

-Bu bilstein amortisörler ses yapıyor diyorlar kronik olarak. Yurtdışında genelde garantiden vs halledilmiş, bizim ülkede bu sıkıntının aynı şekilde garantiden çözülüp çözülmediği hakkında bir bilgim yok. Eğer ki hala stock süspansiyon sistemini kullanıyorsanız, siz böyle bir sıkıntıyla karşılaştınız mı?

-Bir de aracınızı aldıktan sonra karşılaştığınız herhangi bir sıkıntı oldu mu?

brnkskn
04-04-2019, 20:15
megane 3 rs leri hem sayısı az hem de istenen fiyatlar günlük saatlik hatta dakikalık olarak değişiyor. Dow Jones daha stabildir.

Bu arada habire fiyat değiştiren arkadaşların araçları epeydir satılık

Valla hiç sormayın, serbest piyasa olduğu için çok fazla yorum yapmak da istemiyorum ama... Satılmayan arabanın fiyatını yükselten bir dünya insan var sırf piyasası yükselsin diye, bana kalırsa çoğu satma derdinde değil amaçlar farklı. Bir de alıp kısa süre sonra 20-30 üstüne ilana koyanlar var onlara değinmek bile istemiyorum. Saat başı sahibindene girip favori aramalara bakmaktan artık çevremdekiler manyak gözüyle bakmaya başladı:D

997TT
04-04-2019, 20:19
4 tane gp2 sahıp olmuş ve hepsıyle zamanında best time yapmıs bırı olarak soyleyım.
Evet ses yapıyor ama bozuk demek degıl.
Kılıt bulursanız KESIN alın.
Balata cok muhım.
Vıraj demırı kesın alın.
Yazılımı daha once yapmıs bırıne yaptırın. Hızlı falan ıddıası olana degıl,guvenlı olana yaptırın.

ayhan
05-04-2019, 10:28
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim, aracınız hayırlı olsun. Hazır kullanan bulmuşken birkaç bir şey sorayım. :)

-Bu bilstein amortisörler ses yapıyor diyorlar kronik olarak. Yurtdışında genelde garantiden vs halledilmiş, bizim ülkede bu sıkıntının aynı şekilde garantiden çözülüp çözülmediği hakkında bir bilgim yok. Eğer ki hala stock süspansiyon sistemini kullanıyorsanız, siz böyle bir sıkıntıyla karşılaştınız mı?

-Bir de aracınızı aldıktan sonra karşılaştığınız herhangi bir sıkıntı oldu mu?

Teşekkürler..
-Ses var ancak kafanızı takacağınız kadar her an olan birşey değil örnek vereyim düşük hızda gideceğiniz arnavut kaldırımlı gibi yada yoğun yama asfaltı sokak arası sartsıntılı sürüşler gibi..Onun haricinde bu aracın kullanım amacı olan asfalt sürüşünde , virajlı engebeli asfaltta ben duymadım , yada otoban köprü bağlantı geçişleri gibi..
-Çok uzun süreli bir kullanıcı olmadığım için yanlış yönlendirmek istemem , ancak şuan için çok şükür birşey yaşamadım

brnkskn
16-04-2019, 15:00
Son güncel diyelim. :) Elinde temiz düşük km Golf Gti olup da satmayı düşünen varsa bütçemin üstüne çıkabilirim 150 bin civarına kadar. Yoksa mk3 Leon Cupralara yöneleceğim bütçemi bir miktar daha esnetip.

ahmet3425
16-04-2019, 17:30
Gp2 yada meggy rs bu butce ile alinabilecek
En ideal araclar, ama anladigim kadariyla golf gti da takilmis durumdasin, oda guzel tabi ama bu butceye malesef kayitli araclar bulunabiliyor.

Özgür Güneş
16-04-2019, 17:52
Hocam 150 ye çıkıyosan çok güzel bi 308 gti var, kaçırma al onu, sonra 2.25 altını zorlarsın.

308 GTI 270 hp
İlan No: 681605216
Peugeot / 308 / 1.6 THP / GTI / 308 GTI 270 hp sahibinden.comda - 681605216 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-308-gti-270-hp-681605216/detay)

4-4 lük araba, lastiğe göm parayı bin, modifikasyon bile istemiyor. Her bakım bujisi değişir, 2 bakımda bir şanzıman yağı.

brnkskn
16-04-2019, 17:54
Gp2 yada meggy rs bu butce ile alinabilecek
En ideal araclar, ama anladigim kadariyla golf gti da takilmis durumdasin, oda guzel tabi ama bu butceye malesef kayitli araclar bulunabiliyor.

5-10 bin TL gibi ufak tefek tramerler sıkıntı değil, boya değişene pek takılmıyorum, aracın mekaniği daha önemli. Kesin karar verdim, TSI istiyorum, öbürleri zaten yok şuan için satılık hiç. Artık cidden sıkıldım beklemekten. Leon Cupra alırsam piste pek bütçe ayıramayacağım zaten bütçemi çok zorlayacak. Yaz sonuna doğru başlarım yüklemeye Cupra'yı.

brnkskn
16-04-2019, 17:56
Hocam 150 ye çıkıyosan çok güzel bi 308 gti var, kaçırma al onu, sonra 2.25 altını zorlarsın.

308 GTI 270 hp
İlan No: 681605216
Peugeot / 308 / 1.6 THP / GTI / 308 GTI 270 hp sahibinden.comda - 681605216 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-308-gti-270-hp-681605216/detay)

4-4 lük araba, lastiğe göm parayı bin, modifikasyon bile istemiyor. Her bakım bujisi değişir, 2 bakımda bir şanzıman yağı.

Çok güzel araba valla ama inan 2.0 var gönlümde. Bütçe temiz gti için 150, cupra için 180. Gri bir cupra var satılmazsa ona bakmaya gidebilirim gelecek hafta.

kalipson
16-04-2019, 18:02
Hala Megane 3 RS.te ısrarcıyım. :)
Herşey güç değil. Herşeyin güç olmadığını, doyumsuzluk denen olgunun ucunun açık olduğunu biliyoruz, değil mi? :)

brnkskn
16-04-2019, 18:08
Hala Megane 3 RS.te ısrarcıyım. :)
Herşey güç değil. Herşeyin güç olmadığını, doyumsuzluk denen olgunun ucunun açık olduğunu biliyoruz, değil mi? :)

Abi, ilanlarda makyajlı 1 tane araba var şu an, ona da bulaşmam, tercih meselesi. Yakında düşeceği bile belli değil başka araç, elimde olan bir şey yok. Hani 130-140'a satılık araba olsa zaten bütçemi hiç zorlamam direk alırım Megane 3 RS. Bütçeyi arttırıp kendimi zorladıktan sonra da o paralara rs tercih etmem.

kalipson
16-04-2019, 18:11
Hakkında hayırlısı olsun. :)
Piyasaya da aldanma. İnanılmaz bi sunî şişiklik mevcut. Biliyorsundur gerçi.

brnkskn
16-04-2019, 18:22
Hakkında hayırlısı olsun. :)
Piyasaya da aldanma. İnanılmaz bi sunî şişiklik mevcut. Biliyorsundur gerçi.

Farkındayım abi ama şöyle bir sıkıntı da var ki baktığım araçlar öyle sokak başı bulunan araçlar değil, dolayısıyla satılıkları da çok az ve bu yüzden sahipleri belirliyor fiyatları satamasa da. Sattığım arabayı 10 bin üstüne koymuş alan adam. Alırken yalvarıyordu, nişanlımdan borç aldım vs diye, sözde biniciydi. Şimdi fiyat sorsan, burnundan kıl aldırmaz Allah bilir. Gülüp geçiyorum artık piyasadaki arabalara bakıp. :)

OrcunInce
16-04-2019, 18:46
Motor ve şasi durumunu bilmemekle birlikte, ilandaki meg3'e 140.000 teklif ederdim.. Üstündeki parçalar inanılmaz pahalı, ben parçaları istedim vermediler :D

erhann
16-04-2019, 19:04
Fk7 civic sport ;)

kalipson
16-04-2019, 19:07
İlandaki siyah MRS3'te minimum 40bin TL.lik ekstra malzeme var. Minimum o da. Bugün almaya kalksan, işçilik vb. ile 60 lira rahat tutar.
Çoğunu ben de yaptım. Oradan biliyorum. :)

Edit: Sonra vay efendim ben duymadıydım, vay ben o parçaları bilemediydim, vay efendim ben Umre'ye gittiydim yoktum olmasın :D

997TT
16-04-2019, 19:46
İlan da ki RS i ben tasarladım. Sadece fine tuning ile ınanılmaz olur. Almak ıstıyorsan da konusurum.
Ayrıca benım 6000km de sattıgım rs var,sahıbının telını vereyım,belkı uyguna satar.
Gtı alırsan bır cok parcaya ıhtıyacın var,bılgıne.
Cupraya fren vıraj demırı,devam...
Ayrıva fıyatlardan guzel ındırım mumkun.

brnkskn
16-04-2019, 19:50
İlandaki siyah MRS3'te minimum 40bin TL.lik ekstra malzeme var. Minimum o da. Bugün almaya kalksan, işçilik vb. ile 60 lira rahat tutar.
Çoğunu ben de yaptım. Oradan biliyorum. :)

Edit: Sonra vay efendim ben duymadıydım, vay ben o parçaları bilemediydim, vay efendim ben Umre'ye gittiydim yoktum olmasın :D

Aynen öyle çok özenli ve bilinçli kaliteli parçalarla yüklenmiş bir araç. Benzin TV'de de bahsediyorlardı zaten testinde. Sırf kw clubsport 2 bin dolar civarı. O kadar yüklü, direksiyon kutusuna kadar oynanmış bir araç almayı totom yemiyor açık söyleyeyim :D Bir de aşırı pist odaklı yapılmış bir araç bu. Ben haftasonu ve pist ağırlıklı kullanıcam ama yeri gelecek mecbur kaldım mı uzun yola çıkmam bile gerekecek, dolayısıyla bana gitmez o araç. Bir aralar bu kadar yüklenmemişti, 115 civarına satılıyordu, o zamanlar bütçemi ayarlayamamıştım alamadım.

Volkswagen / Golf / 2.0 / GTi / Volkswagen Golf Gti (Acil)olduğu icin fiyat duşmuştur sahibinden.comda - 632541922 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-volkswagen-golf-gti-acil-oldugu-icin-fiyat-dusmustur-632541922/detay/) şu ilandaki araç gözüme takıldı, fiyatı uygun duruyor. Elimde kalan parayla da gerekli parçaları alırım diye düşünüyorum. Motor elimizde kalırsa da forgedlarım en azından ucuza aldım diye teselli ederim kendimi.

Ya da Seat / Leon / 2.0 TSI / Cupra / Sahibinden 2016 Seat Leon CUPRA-40.000Km-Servis Bakımlı-Hatasız! sahibinden.comda - 684053343 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-sahibinden-2016-seat-leon-cupra-40.000km-servis-bakimli-hatasiz-684053343/detay/) buna yönelicem, bütçemi zorlayacak ama kafam rahat olacak.

Şu 1-2 haftada akıbetim belli olacak gibi bakalım, iyice geciktirdim zaten.

997TT
16-04-2019, 19:53
O megane ıstersen dunya turuna cık,amortısor sertlıgını ayarlamak acayıp basıt. Dıreksıyon kutusunda oynama yok.
Ilanda kı cupra guzel ama o fıyata bıraz daha dusuk km hak edıyor. Yada 160 olsa misss.

brnkskn
16-04-2019, 20:09
O megane ıstersen dunya turuna cık,amortısor sertlıgını ayarlamak acayıp basıt. Dıreksıyon kutusunda oynama yok.
Ilanda kı cupra guzel ama o fıyata bıraz daha dusuk km hak edıyor. Yada 160 olsa misss.

En son 185 diyor, 180e biter gibi. 160 olsaydı o araba koşa koşa gider alırdım ama piyasa şişik işte... Megane konusunda bilgisiz bir insanım, hani orj alıp yavaş yavaş öğrene öğrene kendim yüklesem korkum olmaz da şimdi bu kadar yüklü bir aracı alıp en ufak bir arıza sonra ortada kalmaktan korkuyorum diyebilirim. Renault'lar ile ilgilenen bildiğim, tanıdığım ne usta-servis var ne de yazılımcı. Olmazsa bu haftasonu gidip bakayım yine de megane'a, belki fikrim değişir aracı görünce. Çünkü cidden cezbedici parçalar var üstünde. Murat abi sana da çok teşekkür ederim ilgin ve tavsiyelerin için. Yorulmadan, sıkılmadan yardımcı oluyorsun. :)

kalipson
16-04-2019, 20:10
Yani ben daha ne diyeyim ki. Bence sen o Megane'ı almamak için bahane arıyorsun. :D
Tabii sen bilirsin. Para da senin, karar da.
Millet o parçaları alamıyor bile. Ciddi maliyet ve zaman alıyor. Çoğu el-mecbur yurtdışından geliyor. Ciddi zaman ve emek de istiyor.
Sözlerimi yanlış anlama.
Neyse.. Hayırlısı olsun hakkında. :)

brnkskn
16-04-2019, 20:11
Yani ben daha ne diyeyim ki. Bence sen o Megane'ı almamak için bahane arıyorsun. :D
Tabii sen bilirsin. Para da senin, karar da.
Millet o parçaları alamıyor bile. Ciddi maliyet ve zaman alıyor. Çoğu el-mecbur yurtdışından geliyor. Ciddi zaman ve emek de istiyor.
Sözlerimi yanlış anlama.
Neyse.. Hayırlısı olsun hakkında. :)

Kızma abi tamam :D Şaka bir yana, bir önceki mesajda da dediğim gibi bu haftasonu gidip bakacağım araca. Madem bu kadar olumlu yorum var.

kalipson
16-04-2019, 20:13
En son 185 diyor, 180e biter gibi. 160 olsaydı o araba koşa koşa gider alırdım ama piyasa şişik işte... Megane konusunda bilgisiz bir insanım, hani orj alıp yavaş yavaş öğrene öğrene kendim yüklesem korkum olmaz da şimdi bu kadar yüklü bir aracı alıp en ufak bir arıza sonra ortada kalmaktan korkuyorum diyebilirim. Renault'lar ile ilgilenen bildiğim, tanıdığım ne usta-servis var ne de yazılımcı. Olmazsa bu haftasonu gidip bakayım yine de megane'a, belki fikrim değişir aracı görünce. Çünkü cidden cezbedici parçalar var üstünde. Murat abi sana da çok teşekkür ederim ilgin ve tavsiyelerin için. Yorulmadan, sıkılmadan yardımcı oluyorsun. :)

O konuda zerre çekincen olmasın. Efsane ustamız var Teprette. :)

kalipson
16-04-2019, 20:15
Kızma abi tamam :D Şaka bir yana, bir önceki mesajda da dediğim gibi bu haftasonu gidip bakacağım araca. Madem bu kadar olumlu yorum var.

Yok canım. Estağfurullah. Ne kızması.
Ben satanı falan tanımam etmem. O set-up.larda Megane RS her zaman denk gelmez. Buna emin olabilirsin.
Senin iyiliğin için söyledim ben.

brnkskn
16-04-2019, 20:28
Yok canım. Estağfurullah. Ne kızması.
Ben satanı falan tanımam etmem. O set-up.larda Megane RS her zaman denk gelmez. Buna emin olabilirsin.
Senin iyiliğin için söyledim ben.

Sıkıntı yok abi, ben de şakasına dedim zaten. Sana da ilgin için çok teşekkür ederim.

kalipson
16-04-2019, 20:34
Sıkıntı yok abi, ben de şakasına dedim zaten. Sana da ilgin için çok teşekkür ederim.

Rica ederim. :)

barisy
16-04-2019, 20:53
Hem gündelik hem pist yapayım diyorsan ve sanayide geçirecek vaktin yoksa , bütçe ayırmayı düşünmüyorsan stok halde piste dayanabilecek tek seçenek 308 gti. ( gp2 de dayanır ama gündelik ihtiyaçlara ne kadar cevap verir tartışılır)

Pist rekoru kırmaz, normal 308 den farkı yok doğru dürüst , bana kalırsa görsel hiç bir albenisi olmamakla beraber çift renk olanları facia. Ama en iyi seçenek 308 gti. Fren müthiş , motor verimli ve ekonomik, vergi düşük, 2,26 yı zaten ıslak pistte yapmış bir araba. Başına dert açmaz , sürerken Pistte soru işaretin olmaz.

Bu pist işi öyle bir şey ki, Modifiye başladı mı bitmiyor, yok motor ısındı yok fr n ısındı, her yerine dünya harcamaya başlıyorsun ve pist içinde de yüklü oldukça daha kısa süre performans alıyorsun, bir süre sonra herşey tek temiz tur için oluyor. Yani arabayı deli gibi güçlendirip 20 dakikalık seansın 20 dakikasını gazlayarak geçmek çok çok zor. Stok araçta da leon fren yetmez , type r motor ısınır , Megane ise istanbulpark a uygun değil. Ha Megane bence efsane. Ben aşık oldum alete, toplasan 30 km tecrübe edip ertesi hafta ringde ilk turumda 8:39 yaptım btg. Ama istanbulpark farklı.

Çok uzattım, saatlerce konuşulabilir bu konu , özellikle 120-200 bandında 2:20-2:25 bandı çoğu pist severin radarında olan kriterler.

kalipson
16-04-2019, 21:44
Benim şu an Megane 2 RS ile aramda çok seviyeli bi ilişki var. Karşılıklı sevgiyi muhafaza ediyoruz. O beni üzmüyor ben de onu. :D
Yoksa aksi bi durum olmuş olsa çoktan o ilandaki siyah Megane 3 RS.e sarmıştım. :D
O kadar yüklü bi araba normalde 180+ rakam istenir. Boş olanı zaten 130a bile yok ilanlarda.

997TT
17-04-2019, 09:44
Ne demek,ilgi alanım olunca yazıyorum. Pist keyıflı iş. Cupra ya mutlaka fren almalısın. Yanı 2.el alsan bıle 8bın tl gıder.
Cupra ok,308 de gp de megy de. O rs ın km sı yuksek ama parcaları efsane,para yetmez yanı. Fıyatında da guzellık kesın olur.
Sen ıstıyorsun kı,yazılımla da bıraz yürüsün....
Eger 4 kişilik arıyorsan gp2 ıptal.
Rahat ınme bınme arıyorsan 4 kişi ıcın megy de ıptal.
Ama genel olarak dusun. Ihtıyacın neyse ona gore bak derım. Aldıktan sonra,ahh keske şöyle olsaydı dıye dusunme.
Hayırlı olsun sımdıden.
Buarada ıstanbul da yasıyorsan efsane megy ustamız var....

susuco
17-04-2019, 15:51
Bir Hot Hatch değil ama pist ve günlük kullanım için EVO X düşünülemez mi ? Meraktan soruyorum

brnkskn
20-04-2019, 09:02
İstanbul Avrupa Yakasında deneyimli ve düzgün kaporta-mekanik kontrolü yapan bir ekspertiz arıyorum. Bildiğiniz yerler var mıdır güvenebileceğim?

kalipson
20-04-2019, 09:34
Araç ne? Ona göre söyleyebilirsen daha iyi olur

M U R A T
20-04-2019, 09:47
İstanbul Avrupa Yakasında deneyimli ve düzgün kaporta-mekanik kontrolü yapan bir ekspertiz arıyorum. Bildiğiniz yerler var mıdır güvenebileceğim?

Dogus un expertizini tavsiye ederim maslak sanayide olmasi lazim

brnkskn
20-04-2019, 10:06
Araç ne? Ona göre söyleyebilirsen daha iyi olur

Volkswagen Golf GTI

brnkskn
22-04-2019, 20:21
Araç arayışına devam. Güncel diyelim.

997TT
22-04-2019, 23:15
Araç arayışına devam. Güncel diyelim.
Gti ne oldu?

ozoozo
14-09-2019, 14:54
Neye karar verdiniz bilmiyorum ama fiyat/performans olarak MK7 GTI açık ara önde gözüküyor.

GP2 - JCW vs. motor içine girmeden bir yere kadar oynayabileceğiniz araçlar.. Evet GP2 vs. pistte GTI dan üstün ve daha keyifli bir araç olabilir ancak arada günlük kullanacağınıza düşünürsek çok tangır tungur bir araç :)

Meg3 RS'i hiç denemedim ve tecrübem olmadı bir yorum yapamayacağım.

Ben günlük olarak MK7 GTI kullanıyorum zaten avantajlarını siz yazmışsınız, amaç piste vs. hazırlamaksa parça vs. olarak zaten çok rahat bulursunuz. Yazılım,egsoz,dp ve güzel bir filtre biraz da yakıt takviyesi ile 11.5-12 sn yürüyor, kesmezse bolt on IS38 9-9.5 sn yeterli gelecektir :) Zaten parça avantajı, bilinirliği vs. sizde yazmışsınız.

Hangisi olursa artık kazasız belasız kullan.

brnkskn
14-09-2019, 16:28
Neye karar verdiniz bilmiyorum ama fiyat/performans olarak MK7 GTI açık ara önde gözüküyor.

GP2 - JCW vs. motor içine girmeden bir yere kadar oynayabileceğiniz araçlar.. Evet GP2 vs. pistte GTI dan üstün ve daha keyifli bir araç olabilir ancak arada günlük kullanacağınıza düşünürsek çok tangır tungur bir araç :)

Meg3 RS'i hiç denemedim ve tecrübem olmadı bir yorum yapamayacağım.

Ben günlük olarak MK7 GTI kullanıyorum zaten avantajlarını siz yazmışsınız, amaç piste vs. hazırlamaksa parça vs. olarak zaten çok rahat bulursunuz. Yazılım,egsoz,dp ve güzel bir filtre biraz da yakıt takviyesi ile 11.5-12 sn yürüyor, kesmezse bolt on IS38 9-9.5 sn yeterli gelecektir :) Zaten parça avantajı, bilinirliği vs. sizde yazmışsınız.

Hangisi olursa artık kazasız belasız kullan.

Merhaba 3 ay önce Golf mk7 Gti Stage 3 aldım. Çok teşekkür ederim yorumunuz için.

ozoozo
14-09-2019, 19:26
Merhaba 3 ay önce Golf mk7 Gti Stage 3 aldım. Çok teşekkür ederim yorumunuz için.

Hayırlı uğurlu olsun konuyu hortlamışım o zaman yeni fark ettim :)

Profilde RUF gözüküyor IS38 setuplıydı sanırım ? Dr.ecu yazılımlı idi yanlış hatırlamıyorsam. Güzel seçim olmuş tekrardan kazasız belasız kullan.

brnkskn
14-09-2019, 19:52
Hayırlı uğurlu olsun konuyu hortlamışım o zaman yeni fark ettim :)

Profilde RUF gözüküyor IS38 setuplıydı sanırım ? Dr.ecu yazılımlı idi yanlış hatırlamıyorsam. Güzel seçim olmuş tekrardan kazasız belasız kullan.

Evet o araç, hala is38li. Yazılımda Rsa'ya döndüm. İyi dilekleriniz için teşekkürler. :)

coyote
15-09-2019, 11:37
Evet o araç, hala is38li. Yazılımda Rsa'ya döndüm. İyi dilekleriniz için teşekkürler. :)

Tekrar canlanınca konuyu farkettim, aracınızı güle güle kullanın.

Konuyu baştan sona okuyunca birşeyi merak ettim; Yorum yapan tüm arkadaşların, Golf ve Cupra'nın yanında, aynı altyapıyı kullanan S3'ün adını hiç anmamalarının sebebi, S3'ün AWD olmasının getirdiği ağırlık fazlalığı mı, yoksa başka sebepleri de var mı?

brnkskn
15-09-2019, 13:09
Tekrar canlanınca konuyu farkettim, aracınızı güle güle kullanın.

Konuyu baştan sona okuyunca birşeyi merak ettim; Yorum yapan tüm arkadaşların, Golf ve Cupra'nın yanında, aynı altyapıyı kullanan S3'ün adını hiç anmamalarının sebebi, S3'ün AWD olmasının getirdiği ağırlık fazlalığı mı, yoksa başka sebepleri de var mı?

Bahsettiğimiz bütçelerde S3 ve Golf R bulunmuyordu. Ayrıca bahsettiğiniz gibi 4 çekerin getirdiği ekstra ağırlık da FWD tercih etme sebeplerimden biri.

coyote
15-09-2019, 14:48
Bahsettiğimiz bütçelerde S3 ve Golf R bulunmuyordu. Ayrıca bahsettiğiniz gibi 4 çekerin getirdiği ekstra ağırlık da FWD tercih etme sebeplerimden biri.

Anladım. Ben 8P S3'leri de hesaba kattığım için, işin bütçe kısmını düşünmemiştim.