PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toyota yetkili servis değişim şüphesi?

emrekuzdere
02-04-2019, 12:01
Herkese merhaba, dün araçlarımızdan biri olan 2011 yaris'in hatalı airbaglerinin değişimi için yetkili servise gittim. Bu arada tüm bilgilerimiz olmasına rağmen ne arayan, ne mail, ne de bilgilendiren olmadı. Aşağıdaki sayfadan şase bilgilerimiz ile sorgulayınca fark ettim değişim yapılması gerektiğini.

SERVİS KAMPANYASI ARAC SORGULAMA (http://turkiye.toyota.com.tr/Servis/CampaignCheck.aspx)

Neyse aracı adını vermeyeceğim bir yetkili servise götürüp saat 14:30'da teslim ettim. Saat 16:40'da beni arayıp aracınız hazır gelip alabilirsiniz dediler. Aracı teslim aldığımda bazı belirtiler yüzünden aklımda şüpheler uyandı.

Örneğin; akü kutup başı hiç sökülmemiş, çünkü dijital saat, trip A ve trip B yol bilgisayarı kilometre bilgilerim aynen olduğu gibi duruyordu.
Direksiyon göbeği değişmemiş, çünkü toyota ambleminin üzerindeki mikro tozlar ve kirler aynen duruyordu (Teslim etmeden önce iyice incelemiştim).

Şimdi normalde zaten olması gereken bu ve ben mi paranoyaklık yapıyorum? Yoksa işin içinde bir oyun olabilir mi?
Bu süreçleri çok bilmediğimden burada danışma gereği duydum. Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Aşağıda işlemler sonucu teslim aldığım evrak mevcut.

https://i.hizliresim.com/9aPnLN.jpg (https://hizliresim.com/9aPnLN)

Burak Mehmet
02-04-2019, 12:09
Toyota yetkili servisinden cevap veriyorum .. yapılan işlemler ile modüller üzerinde olduğu için akü sökmeye gerek yok.. Sizin aracınız için konuşuyorum göğüsün üst kısmı sökülüyor sadece...

emrekuzdere
02-04-2019, 12:17
Toyota yetkili servisinden cevap veriyorum .. yapılan işlemler ile modüller üzerinde olduğu için akü sökmeye gerek yok.. Sizin aracınız için konuşuyorum göğüsün üst kısmı sökülüyor sadece...

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bilmemek bu gibi şüphelere sebep olabiliyor :)

Son bir sorum; Sürücü airbag'i için de normal bir durum mu direksiyon kabuğun aynı olması?

uqur
02-04-2019, 13:31
aslında üretim tarihlerine bakarak çözülür

devil_berk22
02-04-2019, 15:01
arkadaşımın 2007 yarisi için şase numarasından sorgu yaptım bunlar çıktı.

UYGULANMASI GEREKEN GERİ ÇAĞIRMA KAMPANYASI
No Açıklama
1 Aracınızdaki "OTOMATIK CAM KUMANDASI KAMPANYASI" geri çağırması için en kısa sürede bir Toyota Yetkili bayisi ile iletişime geçiniz.
2 Aracınızdaki "Sürücü Hava Yastığı Kampanyası" geri çağırması için en kısa sürede bir Toyota Yetkili bayisi ile iletişime geçiniz.
3 Aracınızdaki "YOLCU HAVA YASTIĞI KAMPANYASI" geri çağırması için en kısa sürede bir Toyota Yetkili bayisi ile iletişime geçiniz.

TAMAMLANMIŞ GERİ ÇAĞIRMA KAMPANYASI
No Açıkalama
1 Aracınızdaki "Yaris 90-Emniyet Kemeri Sünger Sökülmesi" geri çağırması "10.03.2009" tarihinde uygulanmıştır.
2 Aracınızdaki "GAZ PEDALI KONTROL KAMPANYASI" geri çağırması "28.10.2010" tarihinde uygulanmıştır.

Burak Mehmet
03-04-2019, 12:15
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bilmemek bu gibi şüphelere sebep olabiliyor :)

Son bir sorum; Sürücü airbag'i için de normal bir durum mu direksiyon kabuğun aynı olması?

tabi tabi .. işlemin içeriği sadece fünyeyi ateşleyen barutun değişimi. kabukla balonla vs alakalı değil..

emrekuzdere
04-04-2019, 19:18
Tekrar teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için. İçimizdeki şüpheler de son buldu böylece.