PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (İfşa Konusu) Tech'de yazdığım yorumlar yüzünden BİMER'e şikayet edildim.

Sayfa : [1] 2 3

Yigit-Y
02-04-2019, 17:01
Selam herkese tüm forum üyelerine , bu sefer boşluk bırakmadan yazacağım. :)

21.yy da insanlar daha çok araştırıp gerçekleri daha hızlı öğrenme boyutuna geçmişken,***** ülkemizdeki insan profili bu durumu inkar edip her konuya vakıfmış gibi tezlere tez sunamamakta olup söylediği şeyin gerçek olduğuna inanıp körü körüne inanmakta ve karşı tarafın fikirlerine maalef cevap veremediği için de basit ali cengiz oyunlarına başvurur olmuş durumda.

Bugün İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafıdan çağrıldım. Techturkey de ki mualif yorumlarıma cevap veremeyip çıldırmış bir üye beni BİMER ve CİMER şikayet etmiş FETÖ cü olarak.
Kendisinin tüm bilgilerine ulaştım forumda aktif ve hala yazmaktadır.Bu forum siyaset forumu değildir onu hepimiz biliyoruz.İstisna olarak sohbet de bir kaç ekonomi ve gündeme dair konulara yorum yapıyoruz hep beraber.
Bu forumun çok büyük bir kısmı zaten herşeyin farkında olup bu yüzden düzeyli konuşmalar gerçekleşmektedir.Aksi durumda yönetim ceza vermektedir forum üyelerine zaten.Bununla alakalı bir sorun yoktu ki. O küçük kısımda ki bazı üye arkadaşlar yorumlarımıza cevap veremedikleri için çıldırıp bizi Savcılığa ve Emniyete şikayet etmişler.

Beni tanıyanlar vardır elbet beni en çok bugün yaralayan şey "FETÖ'yü ÖVME" adında suçlama yansılıtmış. :D
Ben yorumlarımda ve bugün vermiş olduğum ifadeyi tekrar yazmak isterim.
" FETÖ VE İKTİDAR HEP YANYANA HEP BERABER YÜRÜMÜŞTÜR. BU İKTİDAR FETÖYÜ BİZİM BAŞIMIZA BELA ETMİŞTİR. BİZİ BU DURUMA KİM DÜŞÜRMÜŞSE BUNLARA BAYRAK TUTAN KOYUNLARINDA TEZ ZAMANDA ALLAH BELASINI VERSİN ." demiştim.Koyun lafına alınmış kendisi ve bu sitede sürekli devlet büyüklerine küfür edildiğini belirtmiş kendi şikayetin de.

NOT:Ben Koyunlardan özür diliyorum.Yararlı bir hayvanı yararsız insanlarla özdeştirdiğim için.

Ben bu arkadaşın bu foruma yakışmadığını, üyelerin yorumuna saygı göstermeyip yorumlara anti tez yazmayı beceremeyip bir de oraya buraya şikayet etmesini onun ne kadar kaliteli olduğunu gösteriyor bir kez daha bizlere.

Benim 2 adet önerim olacak yönetimden:

1- Bu üyenin forumdan süresiz banlanması

2- Üye Referansı olamadan siteye üye alımının yapılamaması

bu forumun daha sağlıklı üyelerle büyümesine bence yardımcı olacaktır. Takdir forum sahibi ve yönetimindir.

Ben bu üye ile mahkemede hesaplaşacağım zaten. Kendisi şuan her konuda araştırılıyor . İş dava sürecinde hukuki boyutta zaten. Avukat ve diğer kurumlardan gereken çalışma bugün itibari ile yapılmaya başlandı kendisi için.

Beni Şikayet eden üye nicki: Ertekin
Üye Ad Soyad: Ertekin Kılıç
Üyelik tarihi 01.Aralık.2011

Mutu
02-04-2019, 17:11
Suç uydurma suçu, işlenmediği bilinen bir suç nedeniyle adliyenin meşgul edilmesini cezalandıran bir soyut tehlike suçudur (TCK md.271).

Suç uydurma suçu iki şekilde işlenebilir:

Fail, polis, jandarma veya savcılık gibi yetkili makamlara işlenmediğini bildiği bir suçu işlenmiş gibi ihbar veya şikayet ederse, suç uydurma suçu meydana gelir. Suçun bu biçimine “şekli suç uydurma” denilmektedir. Çünkü, fail suça dair hiçbir delil uydurmadan sadece şeklen suçun işlendiğini ileri sürmektedir.

Kendisine geçmiş olsun şimdiden :)

therev
02-04-2019, 17:22
Eziklik Sendromu.

Kurumlarin arkasina saklanip ayni ulkeyi paylastigi insanlari ifsa edenler ve bu ulkenin kurumlarini yok yere mesgul edenler bi salin bizi.

Kendi ezikliginizle bas basa kalin.

Skyhawk34
02-04-2019, 17:22
Foruma üyeliğin referansla yapılabilmesini bende son bir senedir düşünüyorum. Çok ipsiz adam gezmeye başladı.

ruudvan
02-04-2019, 17:26

bu forumun daha sağlıklı üyelerle büyümesine bence yardımcı olacaktır. Takdir forum sahibi ve yönetimindir.

seni şikayet eden üye forum içi kotu davranısta mı bulunmuş?
neden banlanıyor?
bende senin banlanmanı istiyorum mesela boş konuştuğun için.
ama forum kurallarına uygun boş konuştuğun için banlanmıyosun.
adamın fikirlerine uymamışsın şikayet etmiş.
evet zor olabilir. mantıksız gelebilir ama abiyle kardeşin fikirleri ayrıyken kimsenin senle aynı fikirde olmaması şaşırılacak bir durum değil.

Yigit-Y
02-04-2019, 17:35
neden banlanıyor?
evet zor olabilir. mantıksız gelebilir ama abiyle kardeşin fikirleri ayrıyken kimsenin senle aynı fikirde olmaması şaşırılacak bir durum değil.

karşı görüşlüsün biliyoruz biribirimizi onda sorun yok.
Sorun şurada bu yorumlara saygı gösteremiyorsan foruma girme hadi girdin konuyu okudun yorumları cevap yazma.
Hadi yazdın güzel karşı tezler yaz ki insanlar tamam desin.
Sana göre boş başkalarına göre dolu başkalarına görede sıradan mesajlarım olabilir.
Tek konu var saygı duyup geçmek.
Ben bu forumda çok banlandım hatalar yapmışımdır.
Ama gidipte SEN FETÖCÜSÜN diye iftira atmammışdır kimseye.
Bu arkadaş sizin oralardan diye beni sevmiyorsun diye böyle yazdığını biliyorum.
Takdir forum yönetimin zaten.Biz sadece üyeyiz.

Not: Beni sevmemen gram umrumda bile değil biliyorsun zaten :D

overblack
02-04-2019, 17:35
Bu hani bir miktar adam dövelim diyen ertekin mi? klavye üzerinden yada sanal yolla mı dövüyormuş :)

Yigit-Y
02-04-2019, 17:38
Bu hani bir miktar adam dövelim diyen ertekin mi? klavye üzerinden yada sanal yolla mı dövüyormuş :)

Ben beni şikayet eden şahsı tanımıyorum.

Belki de o dediğin kişidir

ProdriveSTI
02-04-2019, 17:42
Adettendir :D

http://1.bp.blogspot.com/-dgdilJ0ESjc/VB1_GoP_VoI/AAAAAAAAI7A/Yu1dGzgieiQ/s1600/Stephen-Colbert-Popcorn.gif

PiscocuK
02-04-2019, 17:45
Üzücü bir durum olmus. Yakinda bu sitede ucar en cok vakit gecirdigimiz yer buhar olur gider.
Birini seversin sevmezsin nefret edersin vs vs. Bugun baslasak omrumuzun sonuna kadar vakit yetmez.

Forum harici etrafinizda hicmi kimse yok akpci mhpci fetocu hdpci. Onlara karsida ayni hassasiyet gosteriliyormu. Su foruma gecmise donulse ben dahil yuzlerce kisi ucundan kenarindan bir laf soylemistir devlet buyugu memuru calisani vs

Yazık

Black_Eagle
02-04-2019, 17:49
Sizi şikayet eden kişinin youtubeda trafikte palio ile 200 üstü süratlere çıktığı trafiğe açık alanda başka araçlarla yarıştığı videoları mevcut. Bu karakterde biri varsa sizde onu şikayet edin bence. Kendisine trafiği tehlikeye atmaktan gereken cezalar verilsin.

Black_Eagle
02-04-2019, 17:53
http://www.techturkey.com/forum/videolar/228079-palio_sporting_ve_denemeler.html

Konusu da bu. Arkadaş madem her konuda bu kadar hassas sizde hassasiyetini arttırın. Çorlu emniyetten birilerine bir şekilde ulaştırın ben olsam bana böyle birşey yapan birirnin bu açıklarını kullanırdım

Yigit-Y
02-04-2019, 17:53
Sizi şikayet eden kişinin youtubeda trafikte palio ile 200 üstü süratlere çıktığı trafiğe açık alanda başka araçlarla yarıştığı videoları mevcut. Bu karakterde biri varsa sizde onu şikayet edin bence. Kendisine trafiği tehlikeye atmaktan gereken cezalar verilsin.

Bende başkaları gibi yaparsan onlardan bir farkım kalmaz.

Bana atılı suçtan daha öncede sosyal medyan şikayet ettiler mahkemeye çıktım.

Rte fetö nun fotoğraflarıni dava dosyasına koyduk

Mahkeme düştü.

Belki bu sefer diyeceğim öyle bir hakim yok bu ülkede.

turbo&quattro
02-04-2019, 17:54
Surekli her konuda asarim keserim doverim diyen, cezaevi gecmisi olan ( kavga diye yazmisti sanki biryerde ama kimbilebilir ki ? ) eleman degilmi bu?

tr_select
02-04-2019, 18:01
Doğrular zoruna gitmiş. Bu herkesin bildiği fakat söylemeye büzüğü yemediği en büyük gerçek şuanın Türkiyesinde.

onursumer
02-04-2019, 18:03
gerçekten haklı ceza almana sebeb olucak birşey olsa şikayet edilse anlarımda bu tarz soylemler gerçekten hem can sıkıcı hemde bence ciddi suç olmalı

gereksiz yere can sıkıntısı

fthdrn
02-04-2019, 18:04
Ayıp etmiş.

Delikanlı adam düşmanını bile gambazlamaz.

Devlet büyüğüne hakaret suçtur, hepimiz buna dikkar ederek yazarız ama birine bu fetöcü diyerek karalama yapacak kadar nefrete ne gerek var bu forumda ?

Senin fetöcü olma ihtimalin çok komikmiş bundan sonra lakabın fetöcü kalıcak :D

ruudvan
02-04-2019, 18:05
karşı görüşlüsün biliyoruz biribirimizi onda sorun yok.
Sorun şurada bu yorumlara saygı gösteremiyorsan foruma girme hadi girdin konuyu okudun yorumları cevap yazma.
Hadi yazdın güzel karşı tezler yaz ki insanlar tamam desin.
Sana göre boş başkalarına göre dolu başkalarına görede sıradan mesajlarım olabilir.
Tek konu var saygı duyup geçmek.
Ben bu forumda çok banlandım hatalar yapmışımdır.
Ama gidipte SEN FETÖCÜSÜN diye iftira atmammışdır kimseye.
Bu arkadaş sizin oralardan diye beni sevmiyorsun diye böyle yazdığını biliyorum.
Takdir forum yönetimin zaten.Biz sadece üyeyiz.

Not: Beni sevmemen gram umrumda bile değil biliyorsun zaten :D

biz karşı görüşlü değiliz . ben olayları objektif değerlendirim. iyiyi yada kötüyü savunmam doğruyu savurum.senin görüşünün karşısında yada sağında solunda değilim.
sen doğruysan senin yanındayım.yanlışsan karşındayım.

Yigit-Y
02-04-2019, 18:06
Ayıp etmiş.

Delikanlı adam düşmanını bile gambazlamaz.

Devlet büyüğüne hakaret suçtur, hepimiz buna dikkar ederek yazarız ama birine bu fetöcü diyerek karalama yapacak kadar nefrete ne gerek var bu forumda ?

Senin fetöcü olma ihtimalin çok komikmiş bundan sonra lakabın fetöcü kalıcak :D

Seni dinledim bu sefer boşluk yok :)

Bana koyan Fetö muhabbeti ettiği şikayet de değilim.

Forumda küfür yasak iken kim nasil küfür edebilir devlet büyüğune

:)

Black_Eagle
02-04-2019, 18:12
Bide benim merak ettiğim bildiğim kadarıyla akp li ve dini değerlere önem veren bir arkadaş bu. Şimdi bir insana iftira atmanın inandığı dinde karşılığı nedir. Kul hakkı sanırım bu arkadaşın inandığı dinde yok yoksa böyle birşey yapmazdı.

Onurkk06
02-04-2019, 18:36
iftira olayı hele ki techte delikanlılığa yakışır bi olay değil yazıklar olsun

Evrenoz
02-04-2019, 18:43
Ne güzel delikanlı, ne güzel adamsınız be.
Erkek maşallah, erkek. Delikanlılığı sağa sola milleti ispiyonlamadan ibaretmiş.
Velev ki ceza aldın, kına yakacak tabi bir tarafına.. Bir tek bu da değil, daha başka şikayet eden yavşakları da biliyoruz.

Ne açığı varsa bul, sen de bas şikayeti. Sana attığı "fetocu" iftirasını ya kanıtlasın ya da iftira atmanın suçu neyse çeksin cezasını.. Gerçi bizim buralarda söylediği sözü kanıtlayamayanı emniyete şikayet etmezler, "erkek adam" sıfatını bir daha kullanmazlar ama bu tiplerle onların yoluyla uğraşacaksın.

Rew
02-04-2019, 19:25
Öncelikle geçmiş olsun gülsem mi üzülsem mi bilemedim. Sanırım kırmızı Sporting ile sürekli gazlayan üyeden bahsediyorsunuz. Bir sürü roll videosu var. Plakası, videoların tarihleri belli. İş uğraşmaksa siz de şikayet edebilirsiniz.

HaKo
02-04-2019, 19:57
Türkiyede ne tahammül kaldı ne telörans ne de edep kaldı. Hakaret edip *** atmanın adı eleştiri oldu , aynı fikre sahip değilse düşman oldu , bunların sonucunda da ortaya çıkan tablo bu işte...

Zaten şu bimer işinin boku çıkmış durumda millet birbirine bilenip *** atmak için bimere yazıyor , yargıyı ve orada çalışan kamu personelini oyalamakta suçtur, yazık günah bırakın insanlar işini doğru şekilde yapsın, boş işlerle uğraştırıyorlar.

Yiğit senin sivri dilinin işine iş açacağı belliydi , geçmiş olsun :)

Schumi
02-04-2019, 20:01
Uzun zaman önce de Ankara dan bir üye Rolling yapanları adres konum ve zaman vererek ihbar edip forumda bu ortaya çıktıktan sonra uzun süre yazmaya devam etmişti. Asıl anlamadığım şey karşındaki kişiye iftira atarken günah kavramını ne yapıyor insanlar.

Yigit-Y
02-04-2019, 20:02
Türkiyede ne tahammül kaldı ne telörans ne de edep kaldı. Hakaret edip *** atmanın adı eleştiri oldu , aynı fikre sahip değilse düşman oldu , bunların sonucunda da ortaya çıkan tablo bu işte...

Zaten şu bimer işinin boku çıkmış durumda millet birbirine bilenip *** atmak için bimere yazıyor , yargıyı ve orada çalışan kamu personelini oyalamakta suçtur, yazık günah bırakın insanlar işini doğru şekilde yapsın, boş işlerle uğraştırıyorlar.

Yiğit senin sivri dilinin işine iş açacağı belliydi , geçmiş olsun :)

Bugün polislerde bundan dert yandı.
Bizi böyle boş işlerle uğraştırıyorlar sende işinden oldun geldin ifadeye filan bayağa dert yandı polis arkadaşlar.

İlk değil ben mahkemeye daha öncede çıktım RTE FETÖ fotoğrafını dosyaya koyduk fotoğraf incelensin dedik montaj olup olmadığı.Kandırıldık diyerek sıyrılmak diye birşey olmamalı dedik.
Hakim davayı düşürdü gitti.

Bu davada öyle olacak da bana koyan bana FETÖ'yü Öven yorumlar yazmış, forumunda devlet büyüklerine küfür ve hakaret ediyormuş :D

Bu dava düşsün bende ona dava açacağım avukat hakledecek :D

Evrenoz
02-04-2019, 20:08
Sana fetocü diye iftira atan, sağa sola şikayet eden "delikanlı" facebookunda Atatürk'e diktatör diyor..

rebelh
02-04-2019, 20:13
Telefondan giriyorum konuya yarın tam hakim olurum fakat 2 önemli noktaya değinmek istiyorum ;
1.si yiğit Allah aşkına yılmaz özdil fontu da yazma yarısı boşa gidiyor okuyamıyorum ki işe yarar şeyler de yazıyorsun harcanıyor :)
2.si ben dbu forumda söz hakkı değilim haddi mi de biliyorum ama forumda muhbire ve forumun dışarı açık olmasına karşıyım hoşuma gitmiyor. Tabi burası ticari bir platform o yüzden benim için eksilerine rağmen artıları ağır bastığı için buradayım

Muhbirleri kimse sevmez ya ne kadar kötü bir durum Allah kimseyi bu duruma düşürmesin

Yigit-Y
02-04-2019, 20:22
Forumdan bir dostumuz böyle bir kolaj yapmış paylaşmam için :D

https://i.hizliresim.com/LlqPpG.jpg

GokhanRS
02-04-2019, 20:37
Hiç aklıma gelmezdi, hele böyle yobazca kendisi gibi olmayanlara karşı saygısızca düşüncelerini haykirdigini hiç bilmiyordum.

Geçmiş olsun yiğit, ancak şunu söylemek isterim, genelde fetöcü olmayan birini fetöcü diye şikayet edenlerin geçmişinde mutlaka fetöcülük çıkıyor, kendilerinin fetöcü olduğunu örtbas etmek için birilerini böyle şikayet ediyorlar. Bunu da ilerde içeri alınırlarsa, bakın ben fetöcüleri ihbar eden biriyim onlarla alakam yok demek için yapıyorlar. O yüzden güzel bir araştırma yapın derim.

zOnstyLe
02-04-2019, 20:40
H e l a l o l s u n d e l i k a n l i a d a m m i s

DOHC
02-04-2019, 20:40
Telefondan giriyorum konuya yarın tam hakim olurum fakat 2 önemli noktaya değinmek istiyorum ;
1.si yiğit Allah aşkına yılmaz özdil fontu da yazma yarısı boşa gidiyor okuyamıyorum ki işe yarar şeyler de yazıyorsun harcanıyor :)
2.si ben dbu forumda söz hakkı değilim haddi mi de biliyorum ama forumda muhbire ve forumun dışarı açık olmasına karşıyım hoşuma gitmiyor. Tabi burası ticari bir platform o yüzden benim için eksilerine rağmen artıları ağır bastığı için buradayım

Muhbirleri kimse sevmez ya ne kadar kötü bir durum Allah kimseyi bu duruma düşürmesin

Sitede çeşitli branşlardan polisler de var. Geçmiş zamanlarda burada randevulaşılan roll mekan-zamanında baskın yapan bile vardı :)

Siyah
02-04-2019, 20:41
''Ben referandum'a Hayır diyorum.. Referandumdaki seçenek olarak hayır demiyorum, direk referandum yapılmasına hayır diyorum.. Bu ülkede şapka takacaksınız mecbursunuz dendiğinde halk a millet e soruldumu?? Yada harf devrimi yapıcaz yeni bi alfabe getircez ve artık o kullanılcak dendiğinde millet e soruldumu ?? Bu ülkede diktatörlük ile kahraman olunmadımı?? Tayyip Erdoğan yanlış yapıyor! Yarın sabah diyecekki ben başkanım okadar! Karşı gelenlerden 2 tanesini de sallandırıcak ki kahraman olsun.. referandum olmasına hayır diyorum.. direk başkanlık sistemine geçilmeli. Okadar.''

ketçap mayonezde olsun mu ?

turboman
02-04-2019, 20:51
Zaten bizi bu hallere düşüren cahil ve cehalet dolu beyinlerin olması en baştaki sorun. Milletin karısına kızına bakar ondan sonrada sosyal medyada namus bekçiliği yapar. Benim şu hayatta bana en çok zarar verenlerin en büyük özelliği KORKAK olmasıydı bu gibilerinden uzak duracaksın...

rebelh
02-04-2019, 20:54
Sitede çeşitli branşlardan polisler de var. Geçmiş zamanlarda burada randevulaşılan roll mekan-zamanında baskın yapan bile vardı :)

Ya o muhabirlik değil ama adamın mesleğini ilgilendiriyor ve ifşa yok iftira yok belki etik değil ama o da onun kararı bişi diyemem
Ama muhabirlik ve iftira çok alçaltıcı bir şey

turbo&quattro
02-04-2019, 20:57

Git arabistanda yasa desen gitmezler..

safaks
02-04-2019, 21:09
Biz kucuklugumuzden beri dayakta yesek adamda dovsek her mevzumuzda basimiza ne gelirse kendi cabamizla halletmeye calisirdik. Simdi biriyle birak bir fiske vurmayi daha atar gider yaparken mahkemeye veriyolar. Hele forumda vermek daha ezik bi durum. Ben polise forumda boyle oldu diye ifade vermeye utanirdim be. Bakalim daha neler gorcez..

Black_Eagle
02-04-2019, 21:16

Bu paylaşımları yapan biri direk suç işlemiştir. Halkı kin ve düşmanlığa tahrikten. Bence ekşi sözlükte bu yazdıkları paylaşılır ve popülerlere sokulursa direk işlem başlatılır arkadaşın adınıda tüm türkiye duymuş olur. Tabiki pişman olur yaptığına ama şu tarz paylaşım yapan birine acınmaz. Ne demek sallandıracaksın senin sülalende hiçmi karşıt görüşlü biri yok hiçmi karşıt görüşlü arkadaşın yok. Yazık gerçekten

+soner
02-04-2019, 21:47
Bence facebook,instagramda ki gibi şikayet et butonu olmalı bu forumda. Çok şikayet edilen banlansın gitsin.

Mesela şu an öyle bir seçenek olsa direk şikayet.

Böyle bir fikir, öneride bulunduğum için forum yöneticileri rahatsız olduysa benide banlayabilir, problem yok... :)

***** kişiye gelince kendisini hiç tanımam etmem ama büyük bir ayıp etmiş. Forum ortamında yazılarından rahatsız olduğum bir vatandaşı bimer ve cimere şikayet edebilmem için baya boş bir insan veya 70 watt philips ampül olmam gerekiyor diye düşünüyorum.

63owen63
02-04-2019, 21:49
İnsan birini sevmeyebilir, fikirlerini sevmeyebilir, negatif enerji alabilir.. Tüm bunlar çok normal.. Gerçek hayatta tonlarca örneği var etrafımızda.. Yahu burası forum.. Bas engeli geç ya da görme.. Ne yüzünü görüyorsun ne cevap verme zorunluluğun var.. Kurumsalda yaşadığımız, çekememe sorunu foruma da sıçramış.. Adam istediğini sever istedigini eleştirir, bugün benzer bir mevzu işyerinde başıma geldi, sayfalarca yazabilirim sinirimden..
Bu iftira ve kuyu kazma mevzuları insanın gerçekten insana olan saygısını inancını herşeyini zedeliyor, neyse uzatmayayım...

ilahi adalettir, gün gelir tüm bedeller ödenir.
Geçmiş olsun.

bilalMW
02-04-2019, 22:07

Bu şahsı bu paylaşımlarından dolayı sizde şikayet edin bimer'den cimer'den birde iftirasından dolayı suç duyurusunda bulunun avukatınız varsa manevi tazmiat açın o uğraşsın dursun.

bilalMW
02-04-2019, 22:10
Hiç aklıma gelmezdi, hele böyle yobazca kendisi gibi olmayanlara karşı saygısızca düşüncelerini haykirdigini hiç bilmiyordum.

Geçmiş olsun yiğit, ancak şunu söylemek isterim, genelde fetöcü olmayan birini fetöcü diye şikayet edenlerin geçmişinde mutlaka fetöcülük çıkıyor, kendilerinin fetöcü olduğunu örtbas etmek için birilerini böyle şikayet ediyorlar. Bunu da ilerde içeri alınırlarsa, bakın ben fetöcüleri ihbar eden biriyim onlarla alakam yok demek için yapıyorlar. O yüzden güzel bir araştırma yapın derim.

%100 doğru.

PROMINENT
02-04-2019, 22:52
kolpaciya bak kesin fetocu kendisidir emin ol. gecmis olsun.

Caner B.
02-04-2019, 23:29

Çok şükür bugünde başkasının yerine utandık.

jeffy
02-04-2019, 23:35
Bir insanla görüşün tutmayabilir , düşüncelerini onaylamayabilir yada ters düşüncelere sahip olabilirsin hepsine eyvallahta işine gelmeyen herşeyi , herkesi FETÖcü diye nitelendirip şikayet etmek nasıl bi olaydır ya?

Ulan bu ülkenin başına fetullah gülen i musallat eden kişiler zaten Facebookta yazdıklarında övündüğün başta olmak üzere o güruh değilmi?

Aynı gemide bu ülkenin tüm nimetlenirinden faydalınrken hocamız hocamız...

herşey tersine döndümü işinize gelmeyen , laf yetiştiremediğiniz , düşüncelerini tezlerini çürütemediğiniz herkes FETÖcü gideyim şikayet edeyim..

baskan96
02-04-2019, 23:38
Bir forum üyesinin avatarıydı, "imam sçmış cemaatse tarihte görülmemiş bir şey yapıyor" diye.. En baştaki herkesi pkklı fetöcü diye ayrıştırırsa cemaat neler yapıyor görüyoruz..

PROMINENT
02-04-2019, 23:57
konuya yazarmi acaba bu *** sir arkadaş.

REVOLTA
03-04-2019, 00:06
Forum zaten eskisi gibi değil.Daha sakin daha durgun.Araba yürütmek bugün cep yakıyor.Haliyle bu forumun kemik kadrosu da etkileşim halinde olmak istiyorlar güncel haberler, biraz ekonomi biraz makarayla karışık yazıyorlar.Azda olsa insanlar girip okuyor.En azından benim sekmem de yıllardır açık tech.Her ne kadar yazmasamda sürekli okuduğum bir forum.Buradaki insanların hepsi bilgili kültürlü en önemlisi saygılı insanlar kocaman adamlar.hayallerde değil gerçeklerle yaşayan insanlar.Arabasına kat iptalı, egr iptali, düz boru + yazılım yapıp araç yaptık diye trafikte magandalık yapanlar burada kimseye saygı öğretmesin bence.Gitsinler instada bagaja Türk bayrağı koyup mehterle bagaj açıp story atsınlar.Buradaki insanlar roll yaparken bile gece saatlerini bekliyorlar.Pist günleri için binlerce lira döküyorlar sırf legal olsun, insan hayatı tehlikeye girmesin diye.Motosport gelişsin diye uğraşan bir sürü insan var.Eleştiriler bile sen benzini ucuz alabil diye daha iyi yaşayabil diye.İnsanları yaftalamak ayrıştırmak yarı zamanlı cahillerin işi, onlara da bu forumda yer yok bence.

Bu forum kimsenin kimseye kolay kolay hakaret etmediği düzeyli bir forum.Yıllardır benim okuduğum gördüğüm bu.Ama sosyal medya işte her yerde var böyle insanlar.

KÖROĞLU
03-04-2019, 07:08
Sana göre hakaret olduğunu düşündüğün bir yazıyı şikayet etmeyi anlarım da, kalkıp tanımadığın ve emin olmadığın bir iftirayı nasıl atarsın.

Hukuk dilinde şöyle derler "müddei iddiasını ispatla mükelleftir" yapabiliyorsa ispat etsin, yapamıyorsa siz de karşı dava açın hakkınızı arayın.

Face paylaşımlarını görünce şok geçirdim, herkesin eşi dostu var askılı giyip sokağa çıkan, mini giyip bir yere giden. Bunlar şimdi fahişe mi oluyor bu nasıl ağır bir yakıştırmadır.

Toplumun sorunu bu işte kutuplaşma, karşındakinin fikrine saygı göstermemek.

Bir de rte ne yapmış da baş komutan olmuş, bu nasıl bir körlük yarabbi, aklım tutuldu pes.

SekoLive
03-04-2019, 07:24
burada birbirimize çok iyiliklerimiz oldu.

ara ara birbirimizi kızdırsakta bazen aralara dolandırıcılar karışşada genel olarak iyi insanların hakim olduğu bir forum.

şuan belki saysam samimi görüştüğüm sadece buradan tanıştığım 20-30 arkadaşım vardır.

böylesi insanları zan altına sokacak iftiralar bildirimler kimseye yakışmaz.

şikayet eden kısmında ben ertekini görünce dahada şaşırdım. bi miktar yanlış bir iş yapmış.

yiğit geçmiş olsun.

Orhan
03-04-2019, 07:54
Olmamış yakışmamış.
Bulunduğumuz yaşadığımız zaman ve coğrafya da malesef bu işler sık yaşanır oldu ama bizim toplumumuza adetimize töremize uygun bir davranış olamaz.
İftira büyük bir suçtur. Suçtan öte ayıptır günahtır.

Facebook paylaşımları için yorumum;
Bu durumlardan şikayet edenin bakmaması takip etmemesi görmemesini tavsiye etmek olur.
Rahatsız oluyorsan takip etmessin o bahsettiği profiller ilgi çekiyor ki izleniyor ki yapılıyor rahatsızsan bakma ilgilenme
İnsanların nasıl yaşadığı kimseyi ilgilendirmez sosyal yaşamı kişinin kendisi ile alakalıdır.

wolrath
03-04-2019, 08:04
Zaten sinyal veriyordu :)
Ben de yıgıte kıl olurum bazen hayatta boyle bır davranısta bulunmam. Kendım de kılımdır onlarca kısıyle tartıstım burada ama bır allahın kulu boyle götlük yapmadı, sevmesem de haklarını helal etsinler :)

Ormanci
03-04-2019, 08:08
Olmamış yakışmamış.
Bulunduğumuz yaşadığımız zaman ve coğrafya da malesef bu işler sık yaşanır oldu ama bizim toplumumuza adetimize töremize uygun bir davranış olamaz.
İftira büyük bir suçtur. Suçtan öte ayıptır günahtır.

Facebook paylaşımları için yorumum;
Bu durumlardan şikayet edenin bakmaması takip etmemesi görmemesini tavsiye etmek olur.
Rahatsız oluyorsan takip etmessin o bahsettiği profiller ilgi çekiyor ki izleniyor ki yapılıyor rahatsızsan bakma ilgilenme
İnsanların nasıl yaşadığı kimseyi ilgilendirmez sosyal yaşamı kişinin kendisi ile alakalıdır.

Yok yok, bunun görüşle, düşünceyle alakası yok.

Benim de bir sürü sağcı, solcu, AKP'li, koyu CHP'li akrabam, dostum, arkadaşım var. Hepsiyle de aynı şekilde aynı sıcaklıkla görüşürüm.

Bu vatandaş ne mal olduğunu belli etmiş zaten. Çok güzel saçmalamış, tebrik ediyoruz kendisini. En kral partili bunlar gibi saçmalamıyor valla. Kraldan çok kralcılar daha fena :)

Dayı
03-04-2019, 08:16
Şahsi fikrim;

şikayet eden kişinin kimliği çok önemli olmamakla beraber bugün seni şikayet eden yarın başkasını 10 gün sonra da başka bir kişiyi daha şikayet edebilir. o yüzden önerilerini yönetimin dikkate alması gerekir diye düşünüyorum.

Geçmiş olsun. kolay gelsin.

Ben bu üye ile mahkemede hesaplaşacağım zaten. Kendisi şuan her konuda araştırılıyor . İş dava sürecinde hukuki boyutta zaten. Avukat ve diğer kurumlardan gereken çalışma bugün itibari ile yapılmaya başlandı kendisi için.

Beni Şikayet eden üye nicki:

delta0o
Bazı şeylerin gelişmemesi yüzünden dolayı bu tür davranışlar bazı söylemler.Yazık kendini acınacak duruma düşürmüş.ATATÜRK'ü tanımayanve ülke tarihini gram bilmeyen paylaşımı içinde diyorum ki ;biliyorsan konuş ilham alsınlar,bilmiyorsa sus adam sansınlar..

PuT
%100 doğru.

insanlar o kadar yobaz ki artık inanamıyorum. Bu tarz insanlar gerçekten toplumun kanayan yarası, işlerine gelmediği gibi konusursan baş kumandanlarının yaptıklarını söylersen genelde fetöcü- darbeci gibi şeylerle sizlere geliyorlar.Yazık gerçekten RABBİM bu insanlara biraz akıl fikir ihsan eylesin..

by serçe
03-04-2019, 08:30
yiğit geçmiş olsun , her zaman derler erkeğin orsp....dan korkacaksın diye tiniyeti bozuk çok insan var.

Anıl E.
03-04-2019, 08:32
Her zaman söylüyorum ,yaşadığımız ülkenin şu an ki şartları her düşündüğümüzü yazıp çizmemize uygun değil sen de biliyorsun. Forum yönetimine özellikle Evren abi'ye çok kez dile getirdim,forum misafirlere kapatılsın;güllük gülistanlık her şey ortada. Ha içeride yanlış bir şey yapılmıyor zaten herkes görebilir :);ama madem misafirlere kapatılmıyor bu tarz konular yasaklansın. Nasıl yanlış yere konu açılınca siliniyor ya da taşınıyor ise bu tarz konularda çöpe gitsin. Keşke uzun soluklu,gönlümüz el verdiğince tartışsak her şeyi;ben yazmayı bıraktım. Çünkü bu tarz insanların olduğunu biliyordum,başıma da geldi .

Yiğit Y senin zaten bu zamana kadar ifadeye çağırılmaman mucizeydi. Çok açık yazıyordun sürpriz olmamış :D. Geçmiş olsun.

Demek ki erkek erkeğe kavga kültürüne ara vermiş abimiz,ya da anlattıkları yalandı :) . Babalarımızın eski zamanlarında bile böyle şeyler yokmuş. Bırak sevmedikleri adamları,kendi dost ortamlarında bile sevmedikleri birini gidip karakola falan şikayet etmek ayıplanırmış.

Bak bak bi de nihat doğan gibi mini etek muhabbetinde yazılar yazmış :) .

Çok şey yazmak istiyorum tutuyorum kendimi,karşımda erkekçe tartışacak kişiler kalmadığı için tutmaya da devam edeceğim. Devir erkekçe kavga etmeyi uygun görmüyor.

DOHC
03-04-2019, 08:32
Kendisini kimse taglememiş galiba.
Ertekin

pirasa
03-04-2019, 08:33
vay beeee. bu yaşıma geldim her gün biraz daha şaşırıyorum :D

GokhanRS
03-04-2019, 08:38
insanlar o kadar yobaz ki artık inanamıyorum. Bu tarz insanlar gerçekten toplumun kanayan yarası, işlerine gelmediği gibi konusursan baş kumandanlarının yaptıklarını söylersen genelde fetöcü- darbeci gibi şeylerle sizlere geliyorlar.Yazık gerçekten RABBİM bu insanlara biraz akıl fikir ihsan eylesin..

Ata binemeyen attan düşen başkumandan olmaz. Bunu kabullenemiyorlar zorlarına gidiyor. Diriliş ertuğrul gibi dizilerle tatmin oluyorlar.

Birde rusyanın diktatörüne bak, yabancı dil desen bir sürü var, karakuşak, helikopter uçak v.s ne ararsan kullanıyor. -25 derece suya dalmasını, nişancılık avcılık v.b diğer özelliklerini saymıyorum bile.

Madem bir diktatörlük yaşayacaz bari onunda beceriklisi olaydı.

therev
03-04-2019, 08:40
Türkiyenin kuruluşu ile ilgili bir BBC belgeseli vardı. Sonunda şöyle diyordu;

Atatürk was a dictator so that Turkey may never again have a dictator.

Atatürk bir dikatatördü ki Türkiye bir daha asla bir dikatatör tarafından yönetilmesin.

YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=rSsJKoovPBo)

İzlemek isteyenler buyursun.

asmisinsan
03-04-2019, 08:43
şikayet etmek nedir yaa ayıptır yiğiti yazılarından dolayı hiç sevmem bana hep itici gelmiştir boş yazmasından dolayı ama şikayet etmek gambazlamak ne demek olmamış

M U R A T
03-04-2019, 08:57
bence aynı şekilde karşılık verilmeli

XoR
03-04-2019, 09:08
Bir miktar ispiyonculuk

Bir miktar sabah 7'de konuya girip okuyup kaçmalar

Geçmiş olsun Yiğido, köpekler istedi diye atlar ölmez :)

Ormanci
03-04-2019, 09:08
Ata binemeyen attan düşen başkumandan olmaz. Bunu kabullenemiyorlar zorlarına gidiyor. Diriliş ertuğrul gibi dizilerle tatmin oluyorlar.

Birde rusyanın diktatörüne bak, yabancı dil desen bir sürü var, karakuşak, helikopter uçak v.s ne ararsan kullanıyor. -25 derece suya dalmasını, nişancılık avcılık v.b diğer özelliklerini saymıyorum bile.

Madem bir diktatörlük yaşayacaz bari onunda beceriklisi olaydı.

"Herif ayıya biniyor lan ayıya... nasıl 'onun gibi' diyebiliyorsunuz" diye bi yorum vardı, Putin'le karşılaştıranlar için :D

sedat s
03-04-2019, 09:15
yiğit gecmıs olsun. ifşalamanı ayrıca takdır ettım herkes yapmalı ki bunu kım ıyı ınsan kım kötu ınsan bılelım.

Yigit-Y
03-04-2019, 09:20
Bir miktar ispiyonculuk

Bir miktar sabah 7'de konuya girip okuyup kaçmalar

Geçmiş olsun Yiğido, köpekler istedi diye atlar ölmez :)

İdam sephasina da cikarsalar beni

Mustafa Kemalin askeriyim der idam etmezsenin amg diyecek adamım çok şükür

Benim ve türevlerimi böyle susturabileceklerini zannediyorlar ali cengiz oyunlari ile.

Herkes bir gün ölüp gidecek birileri sovulerek birileri dualarla birileri dogru adamdı birileri kahpece öldü gitti diyecekler.

Ölümlü dünyada iyi isler yapip gitmek varken nedir bu hırs nedir bu intikam neyin intikamı.

Bu Atatürk ne yapmış da bunlara biz görmüyoruz :)

Bu vatan topraklarinda yasayabiliyorsan ona bir vefa borcumuz hep olmamali mı?

İyiye iyi kotuye kötü demezsek bizim Müslümanlık çakma olmaz mı?

Müslümanlık seffaf doğru yalan iftira kesinlikle olmayan bir din değil mi?

Ben mahkemeye çıkmaktan gocunmuyorum hakim benim sorularıma cevap veremeyip dava düşürüyor ona bozuluyorum.

Ne ekersen onu biçersin bu dünyada.

Beni sevmeyen adamlar bile özel mesaj atmış bu sefer benim gözümde de haklısın.Demek ki yanlış yanlistir ve o yanlış 1 tanedir.

Bana birşey olmaz.Cezaevi bizim yabancı olduğumuz yerler değil.Korkumuz olsa dik durup yorum yazmayiz öyle.

Korkumuz olsaydı yalardık bizde.

Forumda küfür etmek yasak iken devlet büyüklerine küfür edilmiş diye siteyi zan altında bırakmak ne demek

Yönetim o yüzden birseyler yapmalı ...

rebelh
03-04-2019, 09:21
İdam sephasina da cikarsalar beni

Mustafa Kemalin askeriyim der idam etmezsenin amg diyecek adamım çok şükür

Benim ve türevlerimi böyle susturabileceklerini zannediyorlar ali cengiz oyunlari ile.

Herkes bir gün ölüp gidecek birileri sovulerek birileri dualarla birileri dogru adamdı birileri kahpece öldü gitti diyecekler.

Ölümlü dünyada iyi isler yapip gitmek varken nedir bu hırs nedir bu intikam neyin intikamı.

Bu Atatürk ne yapmış da bunlara biz görmüyoruz :)

Bu vatan topraklarinda yasayabiliyorsan ona bir vefa borcumuz hep olmamali mı?

İyiye iyi kotuye kötü demezsek bizim Müslümanlık çakma olmaz mı?

Müslümanlık seffaf doğru yalan iftira kesinlikle olmayan bir din değil mi?

Ben mahkemeye çıkmaktan gocunmuyorum hakim benim sorularıma cevap veremeyip dava düşürüyor ona bozuluyorum.

Ne ekersen onu biçersin bu dünyada.

Beni sevmeyen adamlar bile özel mesaj atmış bu sefer benim gözümde de haklısın.Demek ki yanlış yanlistir ve o yanlış 1 tanedir.

Bana birşey olmaz.Cezaevi bizim yabancı olduğumuz yerler değil.Korkumuz olsa dik durup yorum yazmayiz öyle.

Korkumuz olsaydı yalardık bizde.

Forumda küfür etmek yasak iken devlet büyüklerine küfür edilmiş diye siteyi zan altında bırakmak ne demek

Yönetim o yüzden birseyler yapmalı ...

yönetim önce senin şu yazı fontunu yasaklasın gözlerimiz bozuluyor spor gazetesi ya... :D

Ahmetfikri
03-04-2019, 09:30
avukat iyi araştırsın bir yakınımı fetocu diye öğretmenlikten ihraç kararı çıkartan m.eğitim müdür yardımcısı şuan fetodan hükümlü yakınımda mesleğine geri döndü birikmiş maaşlarını yasal faiziyle alarak :)

GokhanRS
03-04-2019, 09:40
Zuhahahaah :D Adam seni fötöcü diye şikayet etti şimdi bütün internette aramalarda kendisi fötöcü oldu. bildiğin kendine gol attı

https://i.hizliresim.com/V9JgEP.jpg

Ertekin
03-04-2019, 09:56
Zamanın zamanında sanıyorum darbeden sonra bir çok kişiyi siyasi yada dini değerlerime hakaret ettiği an bimer e şikayet etmişimdir. Şuan hala daha hiç polemiğe girmeden şikayet ediyorum devlete. Bu bazen yaya yoluna parketmiş bir araç da oluyor bazen kitaba küfreden de bazen başka bu tarz şey de. Kanunlar sanırım bunun için var.

HellRot06
03-04-2019, 09:57
Abi öncelikle geçmiş olsun. Yazacak çok şey varda, anlayacak insan sayısı az olduğundan kendimi yorma gereksinimi duymuyorum :)

HellRot06
03-04-2019, 09:59
Zamanın zamanında sanıyorum darbeden sonra bir çok kişiyi siyasi yada dini değerlerime hakaret ettiği an bimer e şikayet etmişimdir. Şuan hala daha hiç polemiğe girmeden şikayet ediyorum devlete. Bu bazen yaya yoluna parketmiş bir araç da oluyor bazen kitaba küfreden de bazen başka bu tarz şey de. Kanunlar sanırım bunun için var.

Yaya yoluna park eden aracı şikayet edip, Trafiğe açık alanda rolling yapıp videoya çekip paylaşmakta ne bileyim :confused:

GokhanRS
03-04-2019, 10:01

kanunlar şikayet hakkı veriyor edersin burada yanlış birşey yok, bu adamı şikayet ettiğin metni merak ediyoruz biz, fetöyü övüyor diye iftira attın mı atmadın mı? Yiğitin anti fetullahçı olduğunu bile bile fetöyü övdüğünü iddia ettin mi sırf senin değerlerine ters diye?

XoR
03-04-2019, 10:04

Yiğite attığın FG iftirasının Tech Turkey ekran görüntüsünü bekliyoruz

Yada senin görüşlerine ters olduğu için bir miktar FG hikayesi mi uydurdun ?

rebelh
03-04-2019, 10:07

işinize gelmiyorsa muhbirlik/iftiracılık yapmak yerine çıkın gidin forumdan girmeyin bir daha
demekki daha dökülecek çok iftira var devlete şikayet edilen ki bu açıklamayı yapmıyorsunuz
ifşa olacağınızı tahmin etmediniz ifşa olunca da işi kanun manun diyerek yumuşatmaya çalışıyorsunuz
demekki bundan önceki şikayetlerde sizdiniz bundan sonrakiler de siz olacaksınız onun itirafı bu post
kanunlar siz önünüze gelene iftira atın diye yok, önüne gelene iftira atanlar için var o kanunlar
umarım yiğit bu işin peşini bırakmaz da bir kaç ay sonra iftiracılıktan aldığınız hukuki cezayı konuşuruz ibret olsun diye

Ertekin
03-04-2019, 10:08
Ben bir hikaye uydurmadım. Kaç sene geçmiş hangi ekran görüntüsünü yolladığımı hatırlamam. Elbet vardır dini yada ahlaki olarak ters bişey . İftira atmak yorum la olur ekran görüntüsü ile karşındakinin yorumunu göstermekle değil.

M_PROJECT
03-04-2019, 10:09

Kanunlar gerektiginde haklari korumak icin var dogru.

Iftira atmak icin degil ama. Ortada bir iftira varsa ve bu kanitlanirsa kanunlar lehine degil alehine calisacaktir, umarim sikayetlerini yaparken bunlari da goz onune aliyorsundur.

Facebook konusuna hic girmiyorum zaten.

Shadow_Dancer
03-04-2019, 10:12
Ben bir hikaye uydurmadım. Kaç sene geçmiş hangi ekran görüntüsünü yolladığımı hatırlamam. Elbet vardır dini yada ahlaki olarak ters bişey . İftira atmak yorum la olur ekran görüntüsü ile karşındakinin yorumunu göstermekle değil.

Seni tanimam etmem, ama gozumde delikanli adam imajin vardi ki pek cok insanda da boyledir ama su hareketinle tabir-i caizse imajinin amina koydun. Simdi de kiviriyosun, ki hic yakisan bir hareket degil.

Yaptim bi hata anlik sinirle oldu de , helallik iste olsun bitsin.

Mert adama yakisan budur

Yigiti sevmeyen cok ama kimsenin istikbalini boyle bise icin yakmaya hakkin yok.

Ertekin
03-04-2019, 10:13
Kanunlar gerektiginde haklari korumak icin var dogru.

Iftira atmak icin degil ama. Ortada bir iftira varsa ve bu kanitlanirsa kanunlar lehine degil alehine calisacaktir, umarim sikayetlerini yaparken bunlari da goz onune aliyorsundur.

Facebook konusuna hic girmiyorum zaten.

İftira atmışsak hukuki karar a saygımız var tabiki.

XoR
03-04-2019, 10:13

Yiğit için FG sempatizanı demişsin bunu biz demiyoruz senin şikayetin diyor :)

Bizde diyoruz ki Yiğit burada hangi konuda nerede bu sempatizanlığı yapmış ? paylaş bizde görelim

Aps
03-04-2019, 10:14
Şikayet edecek kadar bir şeyden rahatsız olsam, detaylarıyla hatırlarım. Sen emekli albay modunda kafana esen sileceği kaldırmışsın.

Geçmiş olsun Yiğit-Y

Shadow_Dancer
03-04-2019, 10:15
Millet asmis gitmis yasam kalitesini 10 katina cikarmis. Bizim ugrastigimiz fanatikligini yaptigimiz islere bak aq.

Cografya harbiden kadermis.

Elin amerikalisi memleket topragina girdiginde de boyle birbirinizi yersiniz insallah.

rebelh
03-04-2019, 10:15
Seni tanimam etmem, ama gozumde delikanli adam imajin vardi ki pek cok insanda da boyledir ama su hareketinle tabir-i caizse imajinin amina koydun. Simdi de kiviriyosun, ki hic yakisan bir hareket degil.

Mert adama yakisan budur

Yigiti sevmeyen cok ama kimsenin istikbalini boyle bise icin yakmaya hakkin yok.

adam memur olsaydı bunun yüzünden işinden/ekmeğinden olabilirdi
"dini değerler" i sözde önemseyen birisi başkasının ekmeğiyle/çocuklarının geleceğiyle oynuyor..

HellRot06
03-04-2019, 10:17
Cevap verdikçe bir tek gülen ben miyim ya :)

SekoLive
03-04-2019, 10:18

şöyle sakıncalı şeyler yazmasanıza kardeşim :D

GokhanRS
03-04-2019, 10:18

Bir miktar tebessüm yaratıyor.

fthdrn
03-04-2019, 10:19
Yiğit kabul et sende fetöcüydüm ama kandırıldım de. Ardından devlet kurumunda memur olarak çalışabilirsin. Nasıl olsa zamanında fetö için her yerde methiyeler düzenleri devlet yargılamaz, onun yerine yerine suçu günahı olmayan ama görüşü uymadığı için öğrencileri memurları askerleri fetöcü bu diyerek zindana atar.

Ertekin
03-04-2019, 10:21

Mert adama yakisan budur

Bende seni tanımam etmem. Gözümde herhangi bir imajın yok. Msj ına cevaben ise ozamanlar ortam çok gergindi bir çok kişi Cumhur başkanına hoş olmayan şeyler yazdı
Ben de ozaman lar sinirime yenilip şikayet ettim. Şuan olsa sanırım boş verip çıkarım ama ozamanki ruh halimi de tahmin ediyorum. Ben her zaman neyse onu söylüyorum ve şuan da da diyorumki hangi postu şikayet ettiğimi anımsamıyorum.

Yiğit için FG sempatizanı demişsin bunu biz demiyoruz senin şikayetin diyor :)

Bizde diyoruz ki Yiğit burada hangi konuda nerede bu sempatizanlığı yapmış ? paylaş bizde görelim

Paylaşamam. Hatırlamıyorum. 1 aylık 1 senelik bişey değil sanırım.

SpeedlinE™
03-04-2019, 10:21
ne diyeceğimi bilemedim...

Ertekin
03-04-2019, 10:22
Bir miktar tebessüm yaratıyor.

Allah yüzünden tebessümü eksik etmesin Gökhancım

Yigit-Y
03-04-2019, 10:22
Ertekin bunun bedeli aşağıda zaten sen göze almışsın.

Ben olacakları söylüyorum simdi sana.

İlk önce bana attığın suçlama düşecek .

Sonra bana attığın iftira için sana dava açacağım.

Yorumları kaldıramayabilirsin kanına dokunmuş olabilir.Ama bu senin karşı tarafa iftira atma hakkı vermez.
Adalet herkese var kanunlar nettir.Senin kafana göre hukum degil kanunlara göre hüküm verir.Biz burda yorum yazarken bunlara göre yazarız.Kufur etmemiz zaten yasak iken sen birde devlet büyüklerine cumhurbaşkanına küfür hakaret ediliyor diye forumu zan altinda bırakmissin.

Olay davalık dediğin gibi ordaki her karar saygi duyacağız.

İftira Suçu Cezası (TCK 267)
Basit iftira suçu cezası, 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasıdır (TCK md. 267/1).

Nitelikli iftira suçu işlenmesi halinde suçun cezası yarı oranında arttırılır. Yani fail, iftira suçunun maddi delillerini de kendisi üretirse suçun basit halinin cezası yarı oranında arttırılacaktır (TCK md. 267/2).

İftira konusu fiili işlemediği için beraat kararı veya kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiş mağdurun aleyhine olarak bu fiil nedeniyle gözaltına alma ve tutuklama dışında bir tedbir uygulanmışsa, yukarıdaki iki fıkraya göre verilecek ceza yarı oranında artırılır (TCK md. 267/3).

İftira konusu fiili işlemediği için mağdur hakkında beraat kararı veya kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmişse; mağdurun bu fiil nedeniyle gözaltına alınması veya tutuklanması halinde; iftira eden, ayrıca kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçu hükümlerine göre dolaylı fail olarak cezalandırılır (TCK md. 267/4).

İftira konusu fiil nedeniyle mağdurun ağırlaştırılmış müebbet hapis veya müebbet hapis cezasına mahkum olması halinde; iftira suçu işleyen kişi 20 yıldan 30 yıla kadar hapis cezasına; mağdurun süreli hapis cezasına mahkum olması halinde, iftira eden hakkında iftira suçu nedeniyle, mağdurun mahkum olduğu cezanın 2/3’ü kadar hapis cezasına hükmedilir. Mağdurun iftira suçu nedeniyle mahkum olduğu cezanın infazına başlanmışsa, iftira edene bu fıkra hükümlerine göre verilen ceza yarısı oranında arttırılır (TCK md. 267/5-6).

Mağdura atılan iftira neticesinde, mağdur ile ilgili hapis cezası dışında adli veya idari bir yaptırım uygulanmışsa; iftira eden kişi, 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır (TCK md. 267/7).

HellRot06
03-04-2019, 10:23
Bende seni tanımam etmem. Gözümde herhangi bir imajın yok. Msj ına cevaben ise ozamanlar ortam çok gergindi bir çok kişi Cumhur başkanına hoş olmayan şeyler yazdı
Ben de ozaman lar sinirime yenilip şikayet ettim. Şuan olsa sanırım boş verip çıkarım ama ozamanki ruh halimi de tahmin ediyorum. Ben her zaman neyse onu söylüyorum ve şuan da da diyorumki hangi postu şikayet ettiğimi anımsamıyorum.

Paylaşamam. Hatırlamıyorum. 1 aylık 1 senelik bişey değil sanırım. dediyse o konulara yorum yapan arkadaşlar hazır olun sizin tebligatlarda 1-2 haftaya elinizde olur :)

SekoLive
03-04-2019, 10:24
İftira atmışsak hukuki karar a saygımız var tabiki.

kanunlardan belki kurtarırsın ama yazdığın kadar dindarsan inandığımız ahirette hesabı mutlaka olur

ve rabbim demiş ki "bana neyle gelirseniz gelin ama kul hakkıyla gelmeyin" ayet sure sayı v.s. bilmiyorm ama bunu eminim hepiniz biliyosunuzdur.

bu nedenle, helalliğini almak içinde elinden geleni yapmanı öneririm.

rebelh
03-04-2019, 10:24
Ertekin bunun bedeli aşağıda zaten sen göze almışsın.

Ben olacakları söylüyorum simdi sana.

İlk önce bana attığın suçlama düşecek .

Sonra bana attığın iftira için sana dava açacağım.

Yorumları kaldıramayabilirsin kanına dokunmuş olabilir.Ama bu senin karşı tarafa iftira atma hakkı vermez.
Adalet herkese var kanunlar nettir.Senin kafana göre hukum degil kanunlara göre hüküm verir.Biz burda yorum yazarken bunlara göre yazarız.Kufur etmemiz zaten yasak iken sen birde devlet büyüklerine cumhurbaşkanına küfür hakaret ediliyor diye forumu zan altinda bırakmissin.

Olay davalık dediğin gibi ordaki her karar saygi duyacağız.

İftira Suçu Cezası (TCK 267)
Basit iftira suçu cezası, 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasıdır (TCK md. 267/1).

Nitelikli iftira suçu işlenmesi halinde suçun cezası yarı oranında arttırılır. Yani fail, iftira suçunun maddi delillerini de kendisi üretirse suçun basit halinin cezası yarı oranında arttırılacaktır (TCK md. 267/2).

İftira konusu fiili işlemediği için beraat kararı veya kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiş mağdurun aleyhine olarak bu fiil nedeniyle gözaltına alma ve tutuklama dışında bir tedbir uygulanmışsa, yukarıdaki iki fıkraya göre verilecek ceza yarı oranında artırılır (TCK md. 267/3).

İftira konusu fiili işlemediği için mağdur hakkında beraat kararı veya kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmişse; mağdurun bu fiil nedeniyle gözaltına alınması veya tutuklanması halinde; iftira eden, ayrıca kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçu hükümlerine göre dolaylı fail olarak cezalandırılır (TCK md. 267/4).

İftira konusu fiil nedeniyle mağdurun ağırlaştırılmış müebbet hapis veya müebbet hapis cezasına mahkum olması halinde; iftira suçu işleyen kişi 20 yıldan 30 yıla kadar hapis cezasına; mağdurun süreli hapis cezasına mahkum olması halinde, iftira eden hakkında iftira suçu nedeniyle, mağdurun mahkum olduğu cezanın 2/3’ü kadar hapis cezasına hükmedilir. Mağdurun iftira suçu nedeniyle mahkum olduğu cezanın infazına başlanmışsa, iftira edene bu fıkra hükümlerine göre verilen ceza yarısı oranında arttırılır (TCK md. 267/5-6).

Mağdura atılan iftira neticesinde, mağdur ile ilgili hapis cezası dışında adli veya idari bir yaptırım uygulanmışsa; iftira eden kişi, 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır (TCK md. 267/7).

hapis olmaz muhtemelen para cezasına dönüşür ama sicilinde bir ömür kalır ne güzel..

Shadow_Dancer
03-04-2019, 10:25

Sorunlarini kavgayla cozen adamdan zarar gelmez mantigiyla olustuydu o imaj. Ama goruluyor ki sâfi rüzgarlik bir durum varmis. Vicdanin rahatsa gerisi bos.. Selametle.

mert_can 41
03-04-2019, 10:31
Eğer eski bir mevzu şuan görülmeye başlandıysa kim bilir daha kimleri şikayet etti..
Ertekin kimleri şikayet ettiğinizi hatırlıyorsunuzdur inşallah daha kaç kişi suçsuz günahsız yargılanıcak bilelimde avukatlarımıza söyleyelim.

GokhanRS
03-04-2019, 10:32
Allah yüzünden tebessümü eksik etmesin Gökhancım

varlık kuyruklarından memnunsun farkındayız, hatta maalesef anam bile memnun. ancak sen ve ispiyonculuk kelimesini aynı cümlede okuyunca cidden şaşırdım doğrusu. senin görüşündeki adamların her allahın günü chpli seçmene pkklı demelerini, sürekli chpkk gibi yaftalar yapmalarını haburu unutmalarını, pkklıların lahmacunlarını devlet kasasından ödeyen akpyi unutturmak için sürekli kendilerinden olmayan seçmenleri terorist ilan etmelerini filan kaldıramamazlık yapıp hiç bir zaman gidip suç duyurusunda bulunmadım şikayet etmedim. kaldı ki eş dost akraba uzaktan arkadaşlar filan bütün gün facede v.s görüyorum sürekli iftira atıyorlar, iyipartili adamlara bile terorist diyorlar.

bizde şikayet etmeye başlarsak artık bu devlet işi gücü bırakıp sürekli bu karşıt görüşlülerle uğraşmak zorunda kalır. yaptığın kısacası hiç yakışık almadı.

Ormanci
03-04-2019, 10:34
Hayır ben şikayet etmeyi anlamadım, babasının oğlu mu bu adamlar :D

FB şampiyon olamayınca oturup ağlayanlara benziyor. Çok gülüyorum onlara da. Futbolcuların umurunda değil anasını satayım.

Siyasette de böyle, kimsenin umurunda değil, ama millet birbirini yiyor abuk subuk :)

muzurasd
03-04-2019, 10:34
Git arabistanda yasa desen gitmezler..

halkı kin ve düşmanlığa sevk etmekten sende ceza yersin yazdığından hazır deniz çakır olayı bilgin olsun sende şikayet yersen

Anıl E.
03-04-2019, 10:36
halkı kin ve düşmanlığa sevk etmekten sende ceza yersin yazdığından hazır deniz çakır olayı bilgin olsun sende şikayet yersen

Sen şikayet edeceksin gibime geldi :)

turbo&quattro
03-04-2019, 10:39

Sorun yok etsin. Gorusumuz belli bizim . 7 sulalemi arastirsinlar birsey cikmaz .

Anıl E.
mert_can 41

muhtemelen konu 2016 senesine ait inceledim. Herkes vaziyetini alsın :)

rebelh

kin ve düşmanlığın sözlük anlamını biliyor musunuz?

KÖROĞLU
03-04-2019, 10:40
tech en son club da toplanmıştı neydi onun adı hatırlayamadık.

Sanırım bir sonraki toplandı adliyede olacak, herkes birbirini şikayet edecek gibi duruyor.

Ben de baya muhalifim ama sanırım bir tık usturuplu yazmışım daha evden almadılar.

adliye madliye işleri sıkıntılı işler, gerek yok. Varsa bir fikriniz özelden yazın , konuya yazın. Karşı tarafı sizin gibi düşünmüyor diye şikayet etmek gereksiz.

Bas engeli geç en kötü.

Ertekin
03-04-2019, 10:41
varlık kuyruklarından memnunsun farkındayız, hatta maalesef anam bile memnun. ancak sen ve ispiyonculuk kelimesini aynı cümlede okuyunca cidden şaşırdım doğrusu. senin görüşündeki adamların her allahın günü chpli seçmene pkklı demelerini, sürekli chpkk gibi yaftalar yapmalarını haburu unutmalarını, pkklıların lahmacunlarını devlet kasasından ödeyen akpyi unutturmak için sürekli kendilerinden olmayan seçmenleri terorist ilan etmelerini filan kaldıramamazlık yapıp hiç bir zaman gidip suç duyurusunda bulunmadım şikayet etmedim. kaldı ki eş dost akraba uzaktan arkadaşlar filan bütün gün facede v.s görüyorum sürekli iftira atıyorlar, iyipartili adamlara bile terorist diyorlar.

bizde şikayet etmeye başlarsak artık bu devlet işi gücü bırakıp sürekli bu karşıt görüşlülerle uğraşmak zorunda kalır. yaptığın kısacası hiç yakışık almadı.

Daha önce ki bi postta yazdığım gibi ozamanki ruh halimi tahmin ediyorum ama şuan olsa devlet e değil yine rabbime havale ederdim. Ozaman ortam çok gergindi.

mert_can 41
Sen şikayet edeceksin gibime geldi :)

Nedense banada öyle geldi :)

Dragger
Elbet vardır dini yada ahlaki olarak ters bişey . İftira atmak yorum la olur ekran görüntüsü ile karşındakinin yorumunu göstermekle değil.

Ben bu forumda bugüne kadar kimsenin dinine küfreden, hakaret eden görmedim. Kimsenin de haddine değil zaten.

Fetöcü damgası nasıl yapıştırıyorsunuz onu da anlamam. Yani adam ne yazdı da fetöcü diye şikayet ettin?

Fetö ile teröristlerle kol kola omuz omuza yürüyenleri çok gördük biz. Yemez o yüzden.

GokhanRS
03-04-2019, 10:42
tech en son club da toplanmıştı neydi onun adı hatırlayamadık.

Sanırım bir sonraki toplandı adliyede olacak, herkes birbirini şikayet edecek gibi duruyor.

Ben de baya muhalifim ama sanırım bir tık usturuplu yazmışım daha evden almadılar.

adliye madliye işleri sıkıntılı işler, gerek yok. Varsa bir fikriniz özelden yazın , konuya yazın. Karşı tarafı sizin gibi düşünmüyor diye şikayet etmek gereksiz.

Bas engeli geç en kötü.

kılap şanzalize miydi :D

PiscocuK
03-04-2019, 10:43
https://i.hizliresim.com/16A2bN.jpg (https://hizliresim.com/16A2bN)

muzurasd
03-04-2019, 10:44
kin ve düşmanlığın sözlük anlamını biliyor musunuz?

kanunda geçen kısmını ilettim güncel olay olduğu için

tabiki biliyorum neden sorma ihtiyacı duydun yazdığı durum bu madde ile yargılanıyor garip ama öyle

HellRot06
03-04-2019, 10:45
Bu aralar çok gerginim 3-5 inizi şikayet edeyim de rahatlayayım bari...

B16
03-04-2019, 10:46
şöyle sakıncalı şeyler yazmasanıza kardeşim :D

Senin soyadını yazmış abi :)

rebelh
03-04-2019, 10:47
kanunda geçen kısmını ilettim güncel olay olduğu için

tabiki biliyorum neden sorma ihtiyacı duydun yazdığı durum bu madde ile yargılanıyor garip ama öyle

yargılanmıyor yargılamaya çalışıyorlar ama suç teşkil etmediği için yargılayamıyorlar
yargılamaya çalışanlar sözlük anlamını bilmeyenler, yargılamayanlar anlamını bilenler..

mert_can 41
03-04-2019, 10:48
mert_can 41

muhtemelen konu 2016 senesine ait inceledim. Herkes vaziyetini alsın :)
Bizde konudan ekran görüntülerimizi alalımda bulunsun madem yanımızda canımız yanmasın suçsuz günahsız :)

Daha önce ki bi postta yazdığım gibi ozamanki ruh halimi tahmin ediyorum ama şuan olsa devlet e değil yine rabbime havale ederdim. Ozaman ortam çok gergindi.

Benim anlamadığım bir nokta her karşıt görüş insan neden suç işliyormuş gözüyle bakıyorsunuz neden Alaha havale ediyorsunuz bir suçmu işledi bir günahmı işledi. Yüce Allah herkese akıl vermiş fikir vermiş herkes DÜŞÜNSÜN diye herkesin düşünceleri aynı olamaz size hakaret etmeden şahsınıza küfür vb etmeden dine kitaba küfür etmeyen bir insanı sırf düşünceleri farklı diye illah niye şikayet duyma gereği duyuyorsunuz ALLAHA VE DEVLETE.

DOHC
03-04-2019, 10:50

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/236334-_ifsa_konusu_techde_yazdigim_yorumlar_yuzunden_bim ere_sikayet_edildim_-4.html#post8562280

Hala ediyorum diyorsun 2 mesaj önce?

KÖROĞLU
03-04-2019, 10:50
Bu aralar çok gerginim 3-5 inizi şikayet edeyim de rahatlayayım bari...

Aslında (şikayeti elbette tasvip etmiyorum) yönlendirilen bireylerin biraz da gaza gelip böyle manasız işler yapması.

Yani imam cemaat ilişkisi aslında. İmam çıkıp %50 yi evde zor tutuyorum diyor cemaat gidip şikayet ediyor.

Ertekn'e sempatim vardı yazdığı posları falan hatırlıyorum inançlı görünen ve bir sıkıntısı varsa şikayet işine başvurmadan çözen bir arkadaş canlanıyordu gözümde ama maalesef öyle olmadığını gördük.

Yazdıklarından anladığım kadarıylaz zaten pişmanlık yaşıyor, mahkemeye çıkarsa sanıyorum ki benzer bir savunma yapar.

ama herkes biliyor ki adalet biraz güçlüden yana işliyor bu ülkede, yani konu sahibi eğer atılı iftiradan ötürü bir zarar görse bunun hesabını vicdanen nasıl verir bir insan.

Aslında adalet kavramı dam ta bu yüzden var, " ortam gergindi" diyip birileri diğerlerini şikayet etmesin diye.

Artık ayrıştırıcı yaklaşımlardan uzaklaşım birlik olmak vakti gelmişken hala bunları tartışıyor olmak gerçekten üzücü.

Umarım sulh yolu ile hallolur bu durum.

SekoLive
03-04-2019, 10:51

amcaoğlu böyle şakalar hoş değil :D

HellRot06
03-04-2019, 10:52

Ooooo çok sakıncalı bir durum :)

fthdrn
03-04-2019, 10:53
Avukat arkadaşlar beri baksın bir şey sorucam denetimli serbestliğimizi bozar mı böyle bir suçlama ?
Ona göre babamdan kaçmam gerekicek

brs852
03-04-2019, 10:53

kardeş 37 yaşında adamsın sana hitap şekli bulamıyorum hala ruh halim vs saçma sapan şekilde savunmalar yapıyorsun.

Anıl E.
03-04-2019, 10:54
Avukat arkadaşlar beri baksın bir şey sorucam denetimli serbestliğimizi bozar mı böyle bir suçlama ?

Ablamla görüş , yine şanslısın sivaslı bir avukatın var :D

mert_can 41
03-04-2019, 10:55

Sana bişe olmaz oğlum mhp lisin uzaktan yakından tanırlar çay içip çıkarsın :D

xILuciferIx

Bu Allah bir size çalışıyor herhalde o zaman ya da bu zaman ne fark eder emin olunmayan bir konuda birinin üstüne iftira atmak nerede yazıyor.
Dışarıdan gören karşı kutuplarda olsa konuşmaya değer biri sanacak

YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=bNA0j_IzPaI)
Bunu da buraya bırakır biraz güler giderim. :D :D :D

SpeedlinE™
https://i.hizliresim.com/16A2bN.jpg (https://hizliresim.com/16A2bN)

https://pbs.twimg.com/media/CbmpsXbWwAAvSTw.jpg

rebelh
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/236334-_ifsa_konusu_techde_yazdigim_yorumlar_yuzunden_bim ere_sikayet_edildim_-4.html#post8562280

Hala ediyorum diyorsun 2 mesaj önce?

forumun alayının evine tebligat gelecek
ve biz kimin neden yaptığını biliyoruz

onurc
03-04-2019, 10:57
Her işe Allah , Kitap vb cümleler katar oldunuz,bu kadar ucuzlattınız bu kelimeleri. Insanların agzından dusmuyor.
Yahu sosyal ortamda yazılan kelımelerın Allah ile ne alakası var ?
Roll de gecildim gizli nos basmıs ama ben polemige girmedim Allah'a havale edıyorum.

Anıl E.
03-04-2019, 10:57
Sana bişe olmaz oğlum mhp lisin uzaktan yakından tanırlar çay içip çıkarsın :D

''Devletin başına DEVLET gelecek.'' diye bağırdığı için farklı yargılama süreçlerine girebilir,sen hayırdır diyebilirler :D

rebelh
03-04-2019, 10:58
bir tek ben mi bu konunun geyik yapılabilecek bir konu olmadığını düşünüyorum?
yahu ne iftiralar yüzünden bir sürü suçsuz insan işsiz kaldı
fetöcü diye işten atılan öğretmenler inşaatlarda öldü bu ülkede
her boka da geyik yapmayalım..

DOHC
03-04-2019, 10:58
Yigit-Y

Hakim sana karşı tarafın iadianamesini göstermedi mi?
Hangi mesajlarınmış söz konusu olanlar?

mert_can 41
03-04-2019, 11:02
''Devletin başına DEVLET gelecek.'' diye bağırdığı için farklı yargılama süreçlerine girebilir,sen hayırdır diyebilirler :D

Ahuhahshshsgsv bu açıdan bakmamıştım :D

brs852
03-04-2019, 11:05
Koca ülkenin mahkemesinin hakiminin polisinin uğraştığı boş işlere bak ya zırboşun biri olmayan bir şeyi olmuş gibi anlatsın sonra o anki ruh halim vs saçmalasın sonra o çıksın aradan başkaları uğraşsın da uğraşsın.

Yigit-Y
03-04-2019, 11:06
Yigit-Y

Hakim sana karşı tarafın iadianamesini göstermedi mi?
Hangi mesajlarınmış söz konusu olanlar?

Emniyete gittim sadece ifadeleri savcılık inceleyecek gerek gorurse davaya dönüşecek.

Adamın bana attığı suclama Fetö Övme, Devlet büyüklerine küfür ve hakaret ve kendisine koyun demişim..

Ben şahıslara herhangi bir kufur hakaret edici mesaj atmadım.

2016 da ki bir konuyu göstermiş.Konuda yok ne yazmisimda bu icerlenmis dertlenmis

Ben ertekin i tanımıyorum bile

Çorlu Tekirdağ dediler alala dedim kim bu dedim aklıma hiçbir gelmedi mevzusu buymuş.

brs852
03-04-2019, 11:07
Emniyete gittim sadece ifadeleri savcılık inceleyecek gerek gorurse davaya dönüşecek.

Adamın bana attığı suclama Fetö Övme, Devlet büyüklerine küfür ve hakaret ve kendisine koyun demişim..

2016 da ki bir konuyu göstermiş.Konuda yok ne yazmisimda bu icerlenmis dertlenmis

Çorlu Tekirdağ dediler alala dedim kim bu dedim aklıma hiçbir gelmedi mevzusu buymuş.

valla çok geçmiş olsun yiğit

Quantum
03-04-2019, 11:09
Hobaaaa.. bi dk bi dk..

Hayatın bug ı mı bulundu yahu..

Ortalık gergin olduğunda birisini bi yerlere şikayet ettiğimizde yumuşuyor muyuz yani şimdi..

Geçen hafta ben de çok gergindim, tüh kaçırdık mı şimdi bu kafayı :(

Gurban olduğum teknoloji yaaaa.. Yavur yapıyo aabi..

GokhanRS
03-04-2019, 11:11

küfür kısmına inanırım, açıktan olmasada noktalı virgüllü şekilde giydirmişindir hepimiz gibi :D ama fötöfato övme suçunu hangi posta bağladılar merak ediyorum.

google da techturkey kısıtlaması yaparak yiğit-y fötö akp v.s diye arama yaptırdım.

nerdeyse 1000 tane mesaj atmışsın hepsinde hem fötöye hem akp ye giydirmişsin. yani aslında fotoşa sürekli hakaret etmişsin. birine hakaret ettiğinde onu nasıl övmüş olmuşsun çok merak ettim doğrusu.

baskan96
03-04-2019, 11:13
küfür kısmına inanırım, açıktan olmasada noktalı virgüllü şekilde giydirmişindir hepimiz gibi :D ama fötöfato övme suçunu hangi posta bağladılar merak ediyorum.

google da techturkey kısıtlaması yaparak yiğit-y fötö akp v.s diye arama yaptırdım.

nerdeyse 1000 tane mesaj atmışsın hepsinde hem fötöye hem akp ye giydirmişsin. yani aslında fotoşa sürekli hakaret etmişsin. birine hakaret ettiğinde onu nasıl övmüş olmuşsun çok merak ettim doğrusu.

Abi işin içinden "sövmüş yazacaktım ben 's' tuşu basmadı övmüş çıktı pardon yavvvv" diyip çıkar ruh hali de 's' tuşu gibi..

Yigit-Y
03-04-2019, 11:15

Bende şuan mavi ekran alıyorum.

Küfür etti bana resmen Ertekin işte.

Ya ne kazanacaksin arkadas diye düşünüyorum hicbirsey

Yazdiklarimdan beni idam etseler ne olacak pehhh

La hepimiz öleceğiz öleceğiz zaten çivi çakan yok habu dünyaya

Boş boş işlerle ugrastiriyorlar herkesi.

Polisde dün dedide neyse hırsız tecavuzcusu katiline bakmamiz gerekirken bunlarla ugrasiyoruz abi dedi sende geldin isinden gucunden oldun. :)

Ertekin
03-04-2019, 11:15
Ruh haline takılmışsınız sanırım. Darbe zamanıydı o yüzden herkes hassasdı. Seven de sevmeyen de tepkiliydi.

pirasa
03-04-2019, 11:18
şaşırmalarım gittikçe artıyor :D

baskan96
03-04-2019, 11:21
Çok çok afedersiniz bütün forumun affına sığınarak yazıyorum iğrenç bir örnek olacak ama:
Bir o***** ç***** sokakta birini taciz etse ve mahkemede "cinsel dürtüydü, çok hassas bir dönemimdi" dese ha***tir denir ve cezası verilir. Ruh halim hassastı diyip insanların özel hayatını taciz etmek de aynı zıkkım değil mi?

HellRot06
03-04-2019, 11:21
İnsanlar bir şeyleri zamanla anlayacak diye umut ediyordum hep. Ama böyle mevzuları gördükçe tüm umutlarımı yitiriyorum...

Ertekin
03-04-2019, 11:23
Çok çok afedersiniz bütün forumun affına sığınarak yazıyorum iğrenç bir örnek olacak ama:
Bir o***** ç***** sokakta birini taciz etse ve mahkemede "cinsel dürtüydü, çok hassas bir dönemimdi" dese ha***tir denir ve cezası verilir. Ruh halim hassastı diyip insanların özel hayatını taciz etmek de aynı zıkkım değil mi?

Sadece ben değil herkes için hassas bir dönemdi. Millet için Devlet için de. Verdiğiniz örnek le uymuyor bence. Neyse hakkımızda hayırlısı olsun.

VTec_king
03-04-2019, 11:25
twitter da binali yusuf yusuf.. diye yazan kişi için fetö soruşturması açıldığını biliyorum,malesef saçma sapan bir hal aldı herkes kafasına göre bişi uydurup fetö yapıştırması yapıyor,fetö itleri ile boy boy fotoğrafları para transferi olupda hala bakan olarak başımızda duran insanlar var bu ülkede
kimi kime şikayet edicez?!!

kelalper
03-04-2019, 11:27
Gevşeğin biri de beni şikayet etmişti CB nına hakaretten. Savcı çağırdı hakkımda soruşturma varmış. Okudu lan dedim ben ne yazmışım ama tek hakaret yok. Tek dediğim bi tarafları yemez. Taraf yazıyorum siz anlayın. Dedim evet yazdım. Tek kelime hakaret var mı? yok ama ağır yazmışsın dedi. Evet siz okuyunca bana da ağır geldi ama eleştiri bu dedim. Doğru bundan bişey çıkmaz ifadeni aldık haber veririz dediler. Bir daha çağırdılar hanıma dedim donu atleti ayarla getirirsin. Gittim kovuşturma var suçun yok ama bu kadar ağır yazma dedi.
Bu gibi gevşekler ortalıkta delikanlı diye dolaşıyor. Baktığın zaman cahilin önde koşanı. Atatürke diktatör diyecek kadar bilgi yoksunu. Herif diktatör olsa derki bu ülkenin başı benim kanun nizam yok ben ne dersem o olur. Seçme de yok. Sadece ben varım benden sonra da kanımdan olanlar yönetecek der. Ama baktığın zaman diktatör neden harfleri değiştirmiş. Lan ülkede okuma yazma bilen yok koca Osmanlı zamanında basılan kitap sayısı belli. Adam diyor ki mevcut alfabe uygulaması ve öğrenmesi de öğretmesi de zor bütün dünyanın kullandığı latin alfabesine dönelim. Adama muhalif olanlar bile kabul ediyor ve doğruluyor. Cumhuriyetin 10. yılında ülkede basılan kitap sayısı koskoca Osmanlı zamanında basılanın 3 katı. Okuma yazma oranına girmiyorum bile utanırsın. Okunmayan kitabı basmıyorlar basılan bütün kitaplar okunduğu için basılıyor. Adam ayrıca Arapçayı yasaklamamış istiyorsan öğrenebilirsin beyinin yetiyorsa. Ben Arabistanda yaşadım IQ notum ortalama üstüdür ben denedim beceremedim belli bir yaştan sonra. Arapça konuşabiliyorken okuyamıyordum ve yazamıyordum çoğu arap gibi. Komutanlık konusuna da hiç girme ayrıca çuvallarsın. RTE yi seviyo olabilirsin bu ülkenin geri kalan %50 si gibi ama yalakalığı Atatürk e hakaret etmeye getirirsen o zaman ağır sıçarsın. Çünkü o %50 nin içerisindeki %40 bile Atatürkün ne olduğunu çok iyi bilir. Hani diyorsun ya bi miktar dövmek diye senin için yorulmaya bile gerek yok. Dayaktan anlayacak yaşı geçmişsin.

Evrenoz
03-04-2019, 11:33
O kadar delikanlı, dürüst, hakka hukuka saygılı isen atatürk'e diktatör dediğin için kendi kendini de yazsana bimere.

altugkocer
03-04-2019, 11:39
Bir miktar dayak atan ertekin out
Bir miktar hassastik o zamanlar ertekin in

Bitcoin bile boyle dusmedi

Gecmis olsun yigit

Quantum
03-04-2019, 11:43
Ruh haline takılmışsınız sanırım. Darbe zamanıydı o yüzden herkes hassasdı. Seven de sevmeyen de tepkiliydi.

Bişey soracağım.. Yiğit'e "Yaptığımın arkasındayım birader, bir daha olsa bir daha yaparım, sen kötü bir adamsın çünkü.. Herkese de aynı şeyi söylüyorum ayağınızı denk alın.." diye niye diyemiyorsun?

Burada bu kadar insana, herhangi bir konuyla ilgili olarak, masaya yumruğunu vura vura konuşan Ertekin imajı çizdin bu kadar süredir.. Neden şimdi böyle mıy mıy konuşuyorsun?

Arkadaş.. ya ifşa olduğunuzda geri vites yapmayın, ya da geri vites yapacak davranışlarda bulunmayın.. İftira nedir ya.. 1-2 saat adamın yazdıklarını araştıran birisi bu adamın metö ile ilgili olmadığını şak diye anlar ki zaten..

Bana da çok marjinal gelir Yiğit in düşünceleri zaman zaman.. Adam çok net konuşuyor.. Bazen çok da sert konuşuyor, atıyorum manavdaki kese kağıdı hakkında bile..
Hadi hoşlanmadım adamın düşünce sistematiğinden, mantığını sevmedim.. Asla adamın geleceği ile oynamak aklımdan bile geçmez ki benim..

Ayıp ayıp.. Hem ayıp, hem yazık..

İslamiyetin gereklerini yerine getirdiğimi düşünmüyorum ama bu yapılan şeyin islamiyette günah olduğunu çok net biliyorum!.. Kul hakkıdır bu!..

Sen içeri girip çıkmış adamsın.. (bilmem etmem tanımam seni.. kendin öyle diyordun)
Sicilin aslında ne olduğunu sen bilirsin (bilmen lazım ya da..)
Nasıl yaparsın böyle bişeyi yahu? Nasıl yapabilirsin insanların geleceği ile oynamayı.. Nasıl iftira atarsın.. Nasıl olmayan bişeyi olmuş gibi gösterirsin..

Forumda admine şikayet etmek gibi bişey mi sanıyorsun yaptığın şeyi? ki forum adminine bile olsa başka birisi hakkında iftira atmaman gerek ya hani..

Velev ki X kişisini eleştirdi.. Sana ne, bana ne, kime ne yahu.. Sana ailene birisi böyle iftira atan olsa? Ne düşünürsün o adam hakkında? E aynı şeyi sen yaptın belki de defalarca?

Çok yazık..

Berk007
03-04-2019, 11:47
Eskiden düşmanlar belli idi. Çeşitli terör örgütleri vardı. PKK vs gibi.
Şimdi öz kardeş. öz kardeşe düşman.

Yayında ve yapımda emeği geçenlere teşekkürler.

arda35
03-04-2019, 11:52
Hassas dönem olunca, karşıt görüşlü forum üyelerine fetöcü veya terörist deme hakkın mı oluyor. Velev ki devlet büyüklerine hakaretten şikayet ettin, öyle bi durum varsa cezasını çeker Yiğit. Tanımadığın etmediğin insana fetöcü diye iftira etmek de ne oluyor. Hiç mi vicdanın yok. Yarın bir gün bu iftira karşısına çıksa ailesi de etkilenecek belki.

Balık baştan kokuyor gerçi. Koskoca bakan bile istemediği soru gelince ''Sizi biraz fetöcü gördüm'' diyerek cevap vermiyor muhabire. Seçimlerde gördüğünüz üzere kimse yemiyor artık bu numaraları. Sizinle karşıt görüşlü olan herkes fetöcü değil. Seve seve kabulleneceksiniz bu gerçeği.

maykee
03-04-2019, 11:52
aqp 18 senede ne yaptının cevabı bu işte... asala nın pkk nın yapamadığını yaptı..bizi böldü.. aqp ye göre biz '' onlar '' olarak görülüyoruz..yani ya aqp lisin yada onlar dediği aqp li olmayansın..yaşım 45 ben geçen başkanlık seçimine kadar istanbulda sokakta pompalı tüfekle seçim kutlandığına şahit olmadım..binlerce güdümlü akmal daha sandıkların %20 si açılmışken ellerinde pompalı tüfekle sokağa çıkıp seçimi kutlamaya başladı..trafiği kestiler yolları kapadılar havaya ateş açtılar..bir polis de gelip yaw arkadaş siz ne yapıyosunuz demedi Dİ YE ME Dİ..yapılan heberler videolar sonrası göstermelik 3-5 i sorgulandı serbest bırakıldı.

bu binlerce tüfekli arkadaşı kim organize etti...aynı saat diliminde nasıl organize olarak sokaklara çıktılar.. gövde gösterileri korkutma çabaları KİMEYDİ ?

türkü türke ÖLDÜRTTÜLER...boğaz köprüsünün ortasında 20 yaşında gencecik MEHMETCİĞİN boğazını YOBAZ SAKALLI BİR p..çe kestirttiler..lokasyona dikkat edin...boğaz köprüsünün ortası..istanbulun simgelerinden birisinde YOBAZ SARIKLI SAKALLI bir işid militanına benim MEHMETCİĞİMİN kafasını kestirttiler...

oyuna geldiler..onlarca 15 temmuz şehidi aslında gerçeğin ne olduğunu bilmeden şehit oldu...askere vatandaşı vatandaşa askeri öldürttüler...bizi bize öldürttüler..

bu yarım akıllı arkadaş daha önceki mesajlarında demişya hani Çanakkaleyi geçtiler gak guk diye...evet geçtiler işte..dünyada hiçbir yenilgisi olmayan ingiliz donanmasını denize gömen TÜRKLERİ birbirine öldürttüler.. BİZİ BÖLDÜLER...

ertekin gibi milyonlarca kendilerine tapmak için PUT arayan arkadaşlar yüzünden bu ülke bölündü...20 sene önce böyle değildik..bizi ince ince böldüler..muhteşem bir plan yapmışlar..önce ergenekon balyoz sonra gezi sonra feto... ya aqp lisin..yada gezicisin fetocusun..çamur atmak o kadar kolaykı..

ertekin gibilerin desteği ile kozmik odaya girildi..100 yıllık gizli belgeleri aldılar CIA e teslim ettiler..ertekin daha kozmik odanın ne olduğunu bilmiyodur zira onun reisi bedava top kek ve millet bahçesinde parkta yuvarlanmadan bahsettiği için o daha çok bedava keke odaklanmıştır..

orduda orduya komuta edicek general amiral kalmadı...10 yıldır deniz kurdu tatbikatı yapılamıyor...sebebi o büyüklükte donanma ile tatbikata komuta edicek yeterli amiral olmaması...hava kuvvetlerinde pilot kalmadı..TSK THY deki 45 yaş altı eski ordu pilotlarını göreve çağırıyor..kışlaların önüne harfiyat kamyonu çektirdiler..kışlaları kapattılar..orduevlerin kapattılar..GATA ya ingiliz gemisine binip memleket toprağından kaçan padişah abdülhamit in adı verildi..ordu şamaroğlanına döndü 1.2 milyon olan türk ordusu 550bine 40bin olan polis sayısı 450bine çıkarıldı...450 bin silahlı güç iç işleri bakanın ağzına bakıyor..gezide bunun canlı örneklerini yaşamadıkmı ?? gezide türk halkını türk polisine öldürtmedlermi ???

makamında tokatlanıp esir alınan orgeneral şu an TC nin MİLLİ SAVUNMA BAKANI...koltuğunu koruyamamış,altı üstü sağı solu hain dolmuş olandan bitenden haberi olmayan daha kendini savunamayan adam ülkeyi savunacak...

bunların hepsini 18 yılda aqp başardı...bizi öyle bi böldülerki... bir seçim sonrası yan komşun sen aqp li değilsin diye pompalı tüfekle seni öldürebilir ve kanunen demokrasiyi savundum der ise HİÇBİR CEZA ALMAZ... 15 temmuz da asker öldürenlerin demokrasıyı savundukları gerekçesi ile ceza almaması gibi..

iranda devrim muhafızları vardır..ŞAH a bağlıdır bağımsızdır..şahı korur darbeye karşı emniyet sübabıdır..bir nevi 007 gibidir..öldürme yetkisi vardır ceza almaz..tanıdık geldimi ERTEKİN ? neyi niye destekliyosun otur bi düşün...

yani ertekinin yaptığı zavallılık ülkenin genel resmine bakınca bana tuhaf gelmedi..bunlar putperest bunlar cahiliye dönemi emevisi gibi.. kuran ı açıp okumazlar Allah diyenin peşinden salya sümük giderler...hakdan bahsederler ama hak yerler... yediğinizin hakların çıkışı olmaz umarım...

foruma referansla üye alınması fikrine katılıyorum..forumdaki BAĞNAZ zihniyetin uzaklaştırılmasına ise karşıyım..kaybetmek onların düsturu..kazanmak kazanabilicek bilgileri paylaşarak öğretmek bizim düsturumuz..sorun zaten cehaletten kaynaklanıyor...uzaklaştırıp ötekileştirip kutuplaşmaya çanak tutmamak lazım..

sanada geçmiş olsun Yiğit..kazasız belasız zararsiz atlatırsın umarım..

Ertekin
03-04-2019, 11:58
Quantum ben bir türlü ifade edemedim. Tekrar ediyim. Konu tarihini tam şu gündü diye hatırlayamıyorum fakat zannediyorumki darbe zamanıydı ve heryer de seveni sevmeyeni birşeyler yazıyordu bir süre sonra da şahsi hakaret ve küfre gidiyordu ( kastım burası değil ) birileri birilerinin yorumunu destekledikce yorumu desteklenen iyice pervasızlaşıyordu ve ben de ozamanki yorum ne ise ona ozamanki ortama göre şikayette bulunmuşum. Şuan ozamanki kararımı bu zamanki ortama göre yorumluyorum. Belki ozamanki gibi devleti milleti tehdit eden istisnai bir durum olsa darbe gibi gene öyle düşünürüm. Ama şuan olsa boşverir çıkarım. Bunu izah etmeye çalıştıkca farklı anlaşılıyor. Adamın ne yorum yaptığını bile anımsayamıyorum zaman geçmiş. Baya bir zaman yazdım okurken zor olmaz umarım.

ES353
03-04-2019, 12:03
aqp 18 senede ne yaptının cevabı bu işte... asala nın pkk nın yapamadığını yaptı..bizi böldü.. aqp ye göre biz '' onlar '' olarak görülüyoruz..yani ya aqp lisin yada onlar dediği aqp li olmayansın..yaşım 45 ben geçen başkanlık seçimine kadar istanbulda sokakta pompalı tüfekle seçim kutlandığına şahit olmadım..binlerce güdümlü akmal daha sandıkların %20 si açılmışken ellerinde pompalı tüfekle sokağa çıkıp seçimi kutlamaya başladı..trafiği kestiler yolları kapadılar havaya ateş açtılar..bir polis de gelip yaw arkadaş siz ne yapıyosunuz demedi Dİ YE ME Dİ..yapılan heberler videolar sonrası göstermelik 3-5 i sorgulandı serbest bırakıldı.

bu binlerce tüfekli arkadaşı kim organize etti...aynı saat diliminde nasıl organize olarak sokaklara çıktılar.. gövde gösterileri korkutma çabaları KİMEYDİ ?

türkü türke ÖLDÜRTTÜLER...boğaz köprüsünün ortasında 20 yaşında gencecik MEHMETCİĞİN boğazını YOBAZ SAKALLI BİR p..çe kestirttiler..lokasyona dikkat edin...boğaz köprüsünün ortası..istanbulun simgelerinden birisinde YOBAZ SARIKLI SAKALLI bir işid militanına benim MEHMETCİĞİMİN kafasını kestirttiler...

oyuna geldiler..onlarca 15 temmuz şehidi aslında gerçeğin ne olduğunu bilmeden şehit oldu...askere vatandaşı vatandaşa askeri öldürttüler...bizi bize öldürttüler..

bu yarım akıllı arkadaş daha önceki mesajlarında demişya hani Çanakkaleyi geçtiler gak guk diye...evet geçtiler işte..dünyada hiçbir yenilgisi olmayan ingiliz donanmasını denize gömen TÜRKLERİ birbirine öldürttüler.. BİZİ BÖLDÜLER...

ertekin gibi milyonlarca kendilerine tapmak için PUT arayan arkadaşlar yüzünden bu ülke bölündü...20 sene önce böyle değildik..bizi ince ince böldüler..muhteşem bir plan yapmışlar..önce ergenekon balyoz sonra gezi sonra feto... ya aqp lisin..yada gezicisin fetocusun..çamur atmak o kadar kolaykı..

ertekin gibilerin desteği ile kozmik odaya girildi..100 yıllık gizli belgeleri aldılar CIA e teslim ettiler..ertekin daha kozmik odanın ne olduğunu bilmiyodur zira onun reisi bedava top kek ve millet bahçesinde parkta yuvarlanmadan bahsettiği için o daha çok bedava keke odaklanmıştır..

orduda orduya komuta edicek general amiral kalmadı...10 yıldır deniz kurdu tatbikatı yapılamıyor...sebebi o büyüklükte donanma ile tatbikata komuta edicek yeterli amiral olmaması...hava kuvvetlerinde pilot kalmadı..TSK THY deki 45 yaş altı eski ordu pilotlarını göreve çağırıyor..kışlaların önüne harfiyat kamyonu çektirdiler..kışlaları kapattılar..orduevlerin kapattılar..GATA ya ingiliz gemisine binip memleket toprağından kaçan padişah abdülhamit in adı verildi..ordu şamaroğlanına döndü 1.2 milyon olan türk ordusu 550bine 40bin olan polis sayısı 450bine çıkarıldı...450 bin silahlı güç iç işleri bakanın ağzına bakıyor..gezide bunun canlı örneklerini yaşamadıkmı ?? gezide türk halkını türk polisine öldürtmedlermi ???

makamında tokatlanıp esir alınan orgeneral şu an TC nin MİLLİ SAVUNMA BAKANI...koltuğunu koruyamamış,altı üstü sağı solu hain dolmuş olandan bitenden haberi olmayan daha kendini savunamayan adam ülkeyi savunacak...

bunların hepsini 18 yılda aqp başardı...bizi öyle bi böldülerki... bir seçim sonrası yan komşun sen aqp li değilsin diye pompalı tüfekle seni öldürebilir ve kanunen demokrasiyi savundum der ise HİÇBİR CEZA ALMAZ... 15 temmuz da asker öldürenlerin demokrasıyı savundukları gerekçesi ile ceza almaması gibi..

iranda devrim muhafızları vardır..ŞAH a bağlıdır bağımsızdır..şahı korur darbeye karşı emniyet sübabıdır..bir nevi 007 gibidir..öldürme yetkisi vardır ceza almaz..tanıdık geldimi ERTEKİN ? neyi niye destekliyosun otur bi düşün...

yani ertekinin yaptığı zavallılık ülkenin genel resmine bakınca bana tuhaf gelmedi..bunlar putperest bunlar cahiliye dönemi emevisi gibi.. kuran ı açıp okumazlar Allah diyenin peşinden salya sümük giderler...hakdan bahsederler ama hak yerler... yediğinizin hakların çıkışı olmaz umarım...

foruma referansla üye alınması fikrine katılıyorum..forumdaki BAĞNAZ zihniyetin uzaklaştırılmasına ise karşıyım..kaybetmek onların düsturu..kazanmak kazanabilicek bilgileri paylaşarak öğretmek bizim düsturumuz..sorun zaten cehaletten kaynaklanıyor...uzaklaştırıp ötekileştirip kutuplaşmaya çanak tutmamak lazım..

sanada geçmiş olsun Yiğit..kazasız belasız zararsiz atlatırsın umarım..

Biz böyle insanlara '' tatlı su müslümanı'' diyoruz.

STP
03-04-2019, 12:03
döt korkusu baska bısı

road runner
03-04-2019, 12:06
Yazıklar olsun :icon13: başkada söylenecek bir şey yok.

kelalper
03-04-2019, 12:10
Süper kıvırıyor ama helal olsun. Hala neden Fetöcu suçlaması yaptığını açıklayamıyor. CB nına hakaret edeni FETÖ cu diye ayırabiliyor sadece. Yani beyinde sadece iki seçenek var. CB yi sevmeyen Fetöcüdür seven RTEcidir fetocu değildir. Aç - Kapa başka bi seçecek ekleyince devreler yanıyor.

rain man
03-04-2019, 12:15
Lafı ağzında geveleyip durmuşsun.

Ağzında Allah, Kur 'an olan ne kadar insan varsa falsonun kralini yapıyor.

Bu arada kesinlikle kadınlara hakaret değil ama iyi ki kadın değilsin. Yoksa her ay başı gerginlikte ne yaparsın bilmiyorum.

Bir miktar seviyesizlik in.

Ertekin
03-04-2019, 12:15
Süper kıvırıyor ama helal olsun. Hala neden Fetöcu suçlaması yaptığını açıklayamıyor. CB nına hakaret edeni FETÖ cu diye ayırabiliyor sadece. Yani beyinde sadece iki seçenek var. CB yi sevmeyen Fetöcüdür seven RTEcidir fetocu değildir. Aç - Kapa başka bi seçecek ekleyince devreler yanıyor.

Kıvırmıyorum kelalper. Ozaman yanlış görmüşüm aşırı görmüşüm bildirmişim. Şuan o durumlar yok.ozamanki durumlar Olsa belki gene bildiririm demişim. Kıvırmak başka bişey.

Ertekin
03-04-2019, 12:17
Orta da bir suç varsa devlet verir kararı. Eğer yoksa oda devletin kararı. Hayırlısı neyse o olsun.

rebelh
03-04-2019, 12:18
Kıvırmıyorum kelalper. Ozaman yanlış görmüşüm aşırı görmüşüm bildirmişim. Şuan o durumlar yok.ozamanki durumlar Olsa belki gene bildiririm demişim. Kıvırmak başka bişey.

birz güç bulsan 1-2 yandaş bulsam posta koymaya üste çıkmaya çalışacaksın da bir türlü destek gelmedi..
bende merak ediyorum aslında bu forumda iftiracı/ispiyonculara arka çıkacak kaç "adam" var diye..

Quantum
03-04-2019, 12:20

O zamanki bu zamanki durum diye bişey yok Ertekin.. Bak bi önceki sayfada maykee bişeyler yazmış.. Ben bir kaç kez okudum hatta.. Oku sen de bi..

Burak Mehmet
03-04-2019, 12:24
10 sene önce gencecikken FG konusunda uyarıyoruz diye Dinsiz Allahsız kitapsız ilan edilen biz şimdi o yaftayı yapıştıranlar tarafından Fetöcü ilan ediliyoruz. Delleniyorum bu duruma.
Dini mi yaşamam için hacıya hocaya aracıya İhtiyacım yok.. Müslüman olabilmen için gereken ilk şart Kelime i şahadet bile açık açık diyor "şahadet ederim ki Allah’tan başka ilah yoktur. Ve yine şehadet ederim ki, Muhammed aleyhisselam Onun kulu ve resulüdür."
Benim dinimi yaşamam için partiye reise hacıya hocaya ihtiyacım yok...
Ama farkedecekler "Nutuk okuyan gençler kandırılmıyor ve elbet doğrular kazanıyor. Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku vatanın için Nutuk'u oku..

Yigit-Y
03-04-2019, 12:25
10 sene önce gencecikken FG konusunda uyarıyoruz diye Dinsiz Allahsız kitapsız ilan edilen biz şimdi o yaftayı yapıştıranlar tarafından Fetöcü ilan ediliyoruz. Delleniyorum bu duruma.
Dini mi yaşamam için hacıya hocaya aracıya İhtiyacım yok.. Müslüman olabilmen için gereken ilk şart Kelime i şahadet bile açık açık diyor "şahadet ederim ki Allah’tan başka ilah yoktur. Ve yine şehadet ederim ki, Muhammed aleyhisselam Onun kulu ve resulüdür."
Ama farkedecekler "Nutuk okuyan gençler kandırılmıyor ve elbet doğrular kazanıyor. Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku vatanın için Nutuk'u oku..

Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku vatanın için Nutuk'u oku

bu işte çok güzel bir mesajdı.imzama ekliyorum izninle

Burak Mehmet
03-04-2019, 12:27
Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku vatanın için Nutuk'u oku

bu işte çok güzel bir mesajdı.imzama ekliyorum izninle

estafurullah onur duyarım..

Black_Eagle
03-04-2019, 12:32
Orta da bir suç varsa devlet verir kararı. Eğer yoksa oda devletin kararı. Hayırlısı neyse o olsun.

Ertekin bey siz fetöcümüsünüz??

rebelh
03-04-2019, 12:34
Ertekin bey siz fetöcümüsünüz??

değil ben baktırdım temiz..

Agent
03-04-2019, 12:43
değil ben baktırdım temiz..

Ama ol deseler olur, içinde var

sedat s
03-04-2019, 12:45

suçun zamanı mı olur o zaman suç ise sımdıde suctur. kendı kendınle celısıyosun yazık vallahı kımlerle aynı havayı soluyoruz. umarım yıgıt sana bı ıfıtıra davası acarda gökyuzune hasret kalırsın.

fthdrn
03-04-2019, 12:46
Yarın devlet fetö ile barışır bizi chp zihniyeti kandırdı hoca efendi masummuş denilir. Olur biter.

PiscocuK
03-04-2019, 12:51
Okadar ezen yoruma ragmen hala ortada bir miktar dayak yok. Demekki karisik ruh hali devam ediyor. Gecmis olsun
Eskiler guzel soylemis adam sandik essegi alnimiza degdi dassagi
İnsan bu laftan sonra eskiler sikayet edilmez bende elciyim nitekim benide etmeyin

kelalper
03-04-2019, 12:56
Yarın devlet fetö ile barışır bizi chp zihniyeti kandırdı hoca efendi masummuş denilir. Olur biter.

Olmaz deme olur valla. Her türlü hatayı CHP ye kitliyorlar bu gerzeklerde yiyor. Biz esasında kardeşmişiz bu mihraplar bizi karşı karşıya getirdi derler ondan sonra başlasın Türkçe olimpiyatları, arkasından Topbaş ve Gökçek başkanlıkları.

Ers
03-04-2019, 13:03
cimerde şikayet kaydı yok mu, bilmemek ne demek.

Ers
03-04-2019, 13:04
cimerde şikayet kaydı yok mu, bilmemek ne demek.

cimer başvuru sorgulama imiş.

Met
03-04-2019, 13:06
Bu zihniyetteki şahıslarla aynı dine inandığımızı düşünmüyorum.

Geçmiş olsun Yigit-Y

oxygen
03-04-2019, 13:13
Sen neden ceza yatmistin?

naci
03-04-2019, 13:15
Geçmiş olsun Yiğit.

oguz
03-04-2019, 13:43
Adamı Fetöcü diye şikayet et sonra gel hayırlısı ne ise o olsun , Babamın bi sözü var -- Asla şekle şemale bakıp delikanlı adam sağlam adamdır diye düşünme insanın içinde Kahpelik olduktan sonra yapabileceğin bir şey yok ,

Kalıbına bakan da seni Delikanlı sanır.. 5 yaşındaki kız yeğnim senden daha delikanlı Amca seni babama söyledim diyebiliyor.. Niye ispiyonladın diyorum ? Amca sana söyleyeceğimi söyledim bu durumda ispiyon sayılmazki diyor...

Adamın ekmeğiyle, hemde fetö ile alakalı övücü bir yorumumu olmamasına rağmen ; fetöcü diye şikayet ederek , Onuru ve haysiyetiyle sırf yazdıkları işine gelmedi ve cevap verebilecek alt yapın olmadığı için bozmaya çalışmış ve iftira atmışsın.

Sen hep on kaplan gücünde 100 adam dövebilen biri olsan ne olacak , 5 yaşındaki yeğnim senden daha yürekli daha taşşaklı... !

İFTİRA attığın arkadaşı tanımıyorum. Ama Seni Tüm forum güzel tanıdı şuan...

Resmen çiğlik..

lucky Jackal
03-04-2019, 13:44
Geçmiş olsun, var böyle insanlar.
Arkadaşın forumdan uzaklaştırılması konusunda +1

Berkan
03-04-2019, 13:55
En usttekinden tut en asagidakine kadar bu modellerin alayi boyle üretildi heralde. Kandirildik, aldatildik, kullanildik atildik gibi turevleri sasirdikmi. :) bahane got gibidir herkeste bulunur

K0213
03-04-2019, 13:58
ülke neden ileri gitmiyor ortada, üretmiyoruz.
devlet neden üretimde geçen seneden iyiyiz diyor, oda orda da.
Verileri Bimer'den alıyor olmalı, boş işler istatistikler yanıltıyor ;)

VTec_king
03-04-2019, 14:00
burdaki samimi yorumları yapıcı yorumları görüp irdeleyemeyecek kadar vasıfsız birinin sitede barındırılmaması gerekir,sürekli arkadan vurmaya hazır,uzaklaştırılsın +1

wolrath
03-04-2019, 14:08
orduda orduya komuta edicek general amiral kalmadı...10 yıldır deniz kurdu tatbikatı yapılamıyor...sebebi o büyüklükte donanma ile tatbikata komuta edicek yeterli amiral olmaması...

Yazılanlara yer yer katılmakla beraber buraya takıldım.

1.si denızkurdu 2 senede bır yapılıyor ve katılıyoruz. Arsıvlerı de halka acık, youtubeda dahı 2019 17 15 gerı gıderek ızleyebılırsınız.

2.si orduya komuta edecek komutanlarımız var, onların beraber calıstıgı cok degerlı ınsanlar da var. Bu ulkede son Ataturkcu subay ölmeden, ulkede ordu kalmadı dedırtmem. Emın olun bütün bu pıslıklerin üzerinden gececegız, sadece biraz sabır. Bizlerin sessiz kalması gucumuz olmadıgından degıl, dogru zamanı beklememızden...

zOnstyLe
03-04-2019, 14:38
Bugun bir post gordum star gazetesi yazmıs secimlerle ilgili bu resmen darbedir vs diye, Ertekin yine ortam gergin vs deyip insanların gunahına girmesin dikkat edin.

M U R A T
03-04-2019, 14:44
Bugun bir post gordum star gazetesi yazmıs secimlerle ilgili bu resmen darbedir vs diye, Ertekin yine ortam gergin vs deyip insanların gunahına girmesin dikkat edin.

forumdan engellenmedikçe herzaman öyle bir risk var

GökhanÖzkan
03-04-2019, 14:44
Sorsan vatanına milletine hayırlı bir iş yaptı..
Sorsan duyarlı vatandaş triplerinde..
Yazık..

Kılık kıyafetlerinden kaynaklı dil uzatıp; Kahpe diye dil uzattığın kadınlardan rica edelimde eteklerini sana versinler.. Sen giy! Karaktersiz.. İspiyoncu..

mikelazi
03-04-2019, 14:53
ertekin olmadı bee

yiğit çok geçmiş olsun.

Cimmeria
03-04-2019, 15:00
geçmiş olsun Yiğit.

Arkadaşı tanımam etmem ama Atatürk ve diğer postları için ben de bastım bimere şikayeti.

turbo&quattro
03-04-2019, 15:03
geçmiş olsun Yiğit.

Arkadaşı tanımam etmem ama Atatürk ve diğer postları için ben de bastım bimere şikayeti.

Nasil sikayet ediliyor benimde canim sikiloyordu aradan cikarayim bari.

GokhanRS
03-04-2019, 15:07
la olm bi durun :D çocukla çocuk olmayın derlerdi eskiler. ondan sonra bimer cimer modası çıkaracaksınız başımıza birde.

yiğit hakkını yedirmez, dava mava derken kendi uğraştığı kadar karşı tarafı uğraştırır zaten.

_opeth
03-04-2019, 15:44
iki tarafı da tanımam etmem. ama olanların ülkemizin yansıması olduğunu düşünerek çok da şaşırmadığımı söylemek isterim. Geçmiş olsun Yiğit.

GEB
03-04-2019, 16:05
Bir kez daha insanımızın ne kadar boş işlerle uğraştığını görmüş olduk. Zamanında dediğiniz gibi bayrak tutanlar anti fetöcü, bayrak tutanlara ve fetöye karşı gelenler ise günümüzde fetö sever olarak anılmaya başladı. Trajikomik bir durum cidden.. Geçmiş olsun hukuk mücadelenizi sonuna kadar sürdürün. Bir insanı hiç alakası olmayan bir durumla karşı karşıya getirtmek, ben şikayet ettim geçti gitti tarzında olmadığını sonuçlarına katlanılması gerektiğini anlaşılsın.

akko
03-04-2019, 16:07
Konuyu gördüğümde şaşırmıştım.
geçmiş olsun Yigit-Y abi, söylenecek birşey yok, diğer arkadaşlar gerekeni yazmış

DOHC
03-04-2019, 16:07
Geçmiş olsun, var böyle insanlar.
Arkadaşın forumdan uzaklaştırılması konusunda +1

Fake hesaplar hazırdır yine de........

KÖROĞLU
03-04-2019, 16:13
Fake hesaplar hazırdır yine de........

Ha ertekin'in yiğit'a attığı fetö sevici iddiası ha senin ertekin'e attığın "fake hesabı var" iddiası.

Ne farkı var, ya da böyle bir yaftalamaya ne gerek var. Forum olayını ne kadar büyütüyorsunuz maşallah, şurada yazmış olmak kime ne kazandırıyor.

Biraz sağ duyulu olmak lazım, iş zaten yargıya taşınmış eksik fazla orada verir hesabını, 11 sf da (ben de dahil) adamı yaptığından dolayı gömdük zaten.

Cimmeria
03-04-2019, 16:19
Nasil sikayet ediliyor benimde canim sikiloyordu aradan cikarayim bari.

CİMER - T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (https://www.cimer.gov.tr/) :)

PuT
03-04-2019, 16:37
Adamı Fetöcü diye şikayet et sonra gel hayırlısı ne ise o olsun , Babamın bi sözü var -- Asla şekle şemale bakıp delikanlı adam sağlam adamdır diye düşünme insanın içinde Kahpelik olduktan sonra yapabileceğin bir şey yok ,

Kalıbına bakan da seni Delikanlı sanır.. 5 yaşındaki kız yeğnim senden daha delikanlı Amca seni babama söyledim diyebiliyor.. Niye ispiyonladın diyorum ? Amca sana söyleyeceğimi söyledim bu durumda ispiyon sayılmazki diyor...

Adamın ekmeğiyle, hemde fetö ile alakalı övücü bir yorumumu olmamasına rağmen ; fetöcü diye şikayet ederek , Onuru ve haysiyetiyle sırf yazdıkları işine gelmedi ve cevap verebilecek alt yapın olmadığı için bozmaya çalışmış ve iftira atmışsın.

Sen hep on kaplan gücünde 100 adam dövebilen biri olsan ne olacak , 5 yaşındaki yeğnim senden daha yürekli daha taşşaklı... !

İFTİRA attığın arkadaşı tanımıyorum. Ama Seni Tüm forum güzel tanıdı şuan...

Resmen çiğlik..

ağzına yüreğine sağlık kardeşim üstüne yorum yok.

_opeth
03-04-2019, 16:42
CİMER - T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (https://www.cimer.gov.tr/) :)

kullanıcı nicki web sitesi uyumluluğu :D

semavi
03-04-2019, 17:16
Yok artık...

ghibli06
03-04-2019, 17:50
memleket iyice yaşanmaz hale geldi farkında mıyız??? benim şantiyemde hırsızlık yapıp 6.000 usd lik lazer cihazımı çalıp kaçan 4 kişilik ekip, 2 ay sonra beni 'maaşımızı yatırmadı!' diye şikayet etti... lazeri 800 liraya satmışlar bu arada, savcılıkta soruşturması sürüyor... bu ülkede artık haklı haksız herkes birilerini şikayet edebilir, sosyal medyada ifşa edebilir, iftira atabilir, sosyal medya ve internet çağındayız beyler, saflarınızı ona göre kurun...

ben de başlığı açan şahıstan hazzetmem hatta konularının içine kaç sefer Buğra'yı tagleyerek eleştirmişimdir ama o iş buranın adaletidir buranın kurallarıdır, siz oyunu büyütüp de Bimer Cimer derseniz olay başka yere gider... senin infaz durumların var mı Ertekin? varsa geçmiş olsun farkındasın değil mi? eğer savcı dosyayı kapatırsa direk mhkemelik olursun iftiradan, yok dava açılır Yiğit beraat ederse yine mahkemelik olursun davan da 2 celse sürer çünkü bütün deliller devletin elinde olmuş olur, bence şimdi git bir delikanlılık yap, ben bu arkadaşı sinirli bir anımda şikayet etmiştim kendisinden özür dilerim de ve davayı savcılık soruşturması ilerlemeden geri çek...

DOHC
03-04-2019, 17:52
Ha ertekin'in yiğit'a attığı fetö sevici iddiası ha senin ertekin'e attığın "fake hesabı var" iddiası.

Ne farkı var, ya da böyle bir yaftalamaya ne gerek var. Forum olayını ne kadar büyütüyorsunuz maşallah, şurada yazmış olmak kime ne kazandırıyor.

Biraz sağ duyulu olmak lazım, iş zaten yargıya taşınmış eksik fazla orada verir hesabını, 11 sf da (ben de dahil) adamı yaptığından dolayı gömdük zaten.

Yaw bu forum neler gördü.
1001 nikli postacı şinasi, siteyi hackleyecek olan karakule vs vs vs.
Bu nik banlansa bile tekrar gelecektir.

lider-58
03-04-2019, 17:54
birini sırf fikri farklı diye dışlamak , yaftalamak , hor görmek en basit deyim ile cahilliktir ve bu okul okumayla veya zengin olmakla veya çok yaşamakla alakalı değil

ülkemizin en büyük sorunu bu kendi içimizde kendimize düşmanız bu her konuda böyle , sporda , siyasette , sanatta , gündelik yaşantıda her alanda karşımıza çıkıyor yabancıları izlerken , konuşurken , muhatap olurken hayranlıkla dinleyen biz iş ülke insanımızla muhatap olurken dinleme gereği duymuyoruz bu her görüşten insan için geçerli .

bahsi geçen şikayeti yapan arkadaş muhtemelen muhatabı olan yiğit arkadaşa önceden kurulmuştur bu anlık sinirle verilecek bir karar değil herkes herkese kızar ancak iş adliyeye geldimi plansız olmaz çünkü anlık okuduğumuz bir yazı bir müddet sonra akıldan çıkar

ancak şikayetçi arkadaş şimdi yaptığının arkasında dursaydı anlardım gene bir nebze ve adam bildiğini savunuyor derdim muhtemelen şikayet ettiği arkadaşın dişli çıkacağını hesaplamamış ve şimdi işlerin tersine dönme ihtimali var yani kendisine dava açılma ihtimali ve bu durum kendisini ürküttü muhtemelen gerçi mahkeme koridorları benide ürkütür o yüzden birini şikayet etmeden önce kendini yargılamalıydı başka bir insanın itibarını düşürecek zamanını çalacak ve hiç gereği yokken

genede gerçekten suçlu olduğuna inanıyorsa şimdi buradan gene tezini savunacak

rabbim herkese dünyada yaşayan tüm canlıların yaşam ve düşünce haklarına saygı duymayı nasip eder inşallah.

zOnstyLe
03-04-2019, 18:01
rabbim herkese dünyada yaşayan tüm canlıların yaşam ve düşünce haklarına saygı duymayı nasip eder inşallah.

Amin. (10krktr)

ghibli06
03-04-2019, 18:08
memleket iyice yaşanmaz hale geldi farkında mıyız??? benim şantiyemde hırsızlık yapıp 6.000 usd lik lazer cihazımı çalıp kaçan 4 kişilik ekip, 2 ay sonra beni 'maaşımızı yatırmadı!' diye şikayet etti... lazeri 800 liraya satmışlar bu arada, savcılıkta soruşturması sürüyor... bu ülkede artık haklı haksız herkes birilerini şikayet edebilir, sosyal medyada ifşa edebilir, iftira atabilir, sosyal medya ve internet çağındayız beyler, saflarınızı ona göre kurun...

ben de başlığı açan şahıstan hazzetmem hatta konularının içine kaç sefer Buğra'yı tagleyerek eleştirmişimdir ama o iş buranın adaletidir buranın kurallarıdır, siz oyunu büyütüp de Bimer Cimer derseniz olay başka yere gider... senin infaz durumların var mı Ertekin? varsa geçmiş olsun farkındasın değil mi? eğer savcı dosyayı kapatırsa direk mhkemelik olursun iftiradan, yok dava açılır Yiğit beraat ederse yine mahkemelik olursun davan da 2 celse sürer çünkü bütün deliller devletin elinde olmuş olur, bence şimdi git bir delikanlılık yap, ben bu arkadaşı sinirli bir anımda şikayet etmiştim kendisinden özür dilerim de ve davayı savcılık soruşturması ilerlemeden geri çek...

editleyemediğim için altına devam ediyorum... peki senin Atatürk hakkında yazdıkların ne olacak? hani sen devlet büyüğüne hakaretten şikayet etmişsin ya, o yasa Atatürk'ü de kapsıyor peki ondan haberin var mı? ayrıca sen fetöcülükten nasıl bedeller ödedin bir yazsana buraya? ne yaptılar sana? bak bana mesela neler yaptılar, aldığım işlerin sözleşmelerini imzalayamadım biliyor musun? çünkü bir de 'imamlarının' onayı gerekiyormuş, ben fetocu olmadığımdan işlerimi imzalayamadım, onlar hoca 'efendi' dedi bense kimse benim 'efendim' olamaz dedim, 2008 krizinde donuma kadar battım, cebimde sadece kuruşlar kaldı... toplantılara gel iş verelim dediler gitmem dedim, aç kalırım sokakta tek başına ölürüm gitmem dedim... ben çok bedel ödedim bu fetöden, ama iktidara da muhalifim... muhalefetim diye fetöcü mü oluyoruz hayırdır? ben ne ödediğim bedelleri helal ederim ne de sırf hükümete muhalif diye fetöcü damgası yenilmesini, haa bak unutmadan, ben dün zürriyetsiz diye meydanlarda hakaret edilen adamın partisindeydim 30 sene, şimdi dün zürriyetsiz olanlar bugün baş tacı ama yarın ne olur bilinmez, yani şimdi pozisyonlarınızı ona göre alın bu ülke 15 senede o kadar çok saf değiştirdi ki yarın bir bakmışsınız milliyetçi adamlar komunizmden içeri girmiş(suç diye demiyorum sadece mizansen)...

Evrenoz
03-04-2019, 18:55
Ya bırakın..

Forumda ağır abi takılıp içeri girdiğini anlatarak, adam döverek delikanlılık imajı yaratan ama ne olduğu alenen ortada olan yobaz bir tip işte..
Atatürk'e ettiği laflar bir yana ( birileri illaki oyunu bu ispiyoncunun kuralı ile oynayıp gereğini yapar );

Etek giyen eşimize, dostumuza fahişe diyebilecek kadar ayarsız, edepsiz, hayasız.

Adam dövünce, mevzu çıkarınca erkek/delikanlı olduğunu zanneden ama yukarılarda bir arkadaşın dediği gibi " 5 yaşındaki kız çocuğu" kadar adam olamayan, erkek olamayan, delikanlı olamayan ve aramızda da zaten olmaması gereken bir hiç..

Herkes istediği lafı etsin, sonrasında zaten burada işi yok.

Ulan herşey bir yana; adam olsan küfrettiğin, nefret beslediğin, diktatör dediğin Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafının forumun en tepesinde banner olarak durduğu bir mekanda durmazsın ama işte, adam olsaydın.
Değilmişsin, biz biliyorduk. Sen de olmadığını herkese ispatladın.

ioz
03-04-2019, 19:17
“Dinci” ile “Dindar” arasındaki 524738 farkı bulunuz.

34btr1907
03-04-2019, 19:18
facebook sayfasında yazdıklarını ben tek tek sıkayet ettım,nefret söylemi kapsamında halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçu olarak,eğer suçladıgı kişi fetöcu cıkmazsa bırde ordan zaten davası açılır ,ertelemesi veya daha onceden benzer sucları varsa yatarı olur ,ön görüm tatlı dille halletmeye çalışacaktır :)
şikayetçi olacak arkadaslara ise kurdukları cümlelerin içine bır kac fetö kelimesi serpiştirin (insanları fetö suclaması ile yaftalayan karalayan bu şahıs facebook sayfasında vb gibi) muhtemelen filtreli öncelikli mesaj olarak düşecektir sisteme

2jz
03-04-2019, 19:18
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/226357-muz_cumhuriyeti-354.html?highlight=#post8544923

Bir süredir yazmıyorum ama şu konuya en çok mesaj atan 5 kişiden biriyim. Bu konuları sosyal medyadada epeyce yazıp çiziyorum yıllardır. En ufak bir hakaret, küfür yazmadım şimdiye kadar. Yazdıklarımın tamamı eleştiriydi.

Bir sabah devletimiz gelip aldı ve güzelce(!) misafir etti. Her hafta gel kendini özletme, yurt dışınada çıkma hasretine dayanamayız dedi :)

Şoku atlatayım yine yazıp çizmeye başlarım o ayrı. Ama insan üzülüyor işte :)

Daha önce farklı bir konuda yazmıştım. Tabi benim süreç karakol, nezaret, savcılık, denetimli serbestlik olarak devam etti. İlk mahkeme geçen aydı. İkinci mahkeme önümüzdeki ay. Geçen mahkemede hakim bana terörist dedi. O an ne yaşadığımı anlatamam gözüm doldu, konuşamadım dakikalarca, ayakta zor durdum.

İftira atarak nereye varmaya çalışıyorsunuz?

''Bir anlık sinirle herkesi şikayet ettim'' ne demek

Sonrada çıkıp hayırlısı diyorsunuz. Bu nedir ya!!
Yigit-Y geçmiş olsun sanada.

jeffy
03-04-2019, 19:35
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/226357-muz_cumhuriyeti-354.html?highlight=#post8544923

Daha önce farklı bir konuda yazmıştım. Tabi benim süreç karakol, nezaret, savcılık, denetimli serbestlik olarak devam etti. İlk mahkeme geçen aydı. İkinci mahkeme önümüzdeki ay. Geçen mahkemede hakim bana terörist dedi. O an ne yaşadığımı anlatamam gözüm doldu, konuşamadım dakikalarca, ayakta zor durdum.

hakikatten işin en garip kısmıda hala 'HAYIRLISI' diyebilmesi ya..

Ulan insanların hayatını etkileyebilecek bir şekilde iftira atıyorsun , üzerine çıkarmak için ne kadar uğraşacağı belli olmayan bir yafta yapıştırıyorsun.. Kalkıp birde o anki psikolojimden dolayıydı HAYIRLISI diyebiliyorsun..

Neyin HAYIRLISI?

Bu forumdan sırf söylediklerini sindiremedin diye kaç kişiyi daha şikayet ettin? Bari biraz delikanlı ol onları yaz.. İçlerinde bi devlet memuru falan varsa ve sırf senin psikolojin bozuk diye işinden gücünden olursa , bir şekilde zarar görürse o arkasına sığındığın Müslümanlığın la geceleri nasıl uyuyacaksın?

DOHC
03-04-2019, 19:42

Şikayetçi kimmiş, buralardan mı?

Yigit-Y
03-04-2019, 20:11
https://i.hizliresim.com/JZg6LB.jpg

bakalım savcılık dava açacak mı bilmiyorum ben böyle ifade verdim avukatımı çağırmadım sonra gittim görüştüm.Savcılığa kalmış durum belli olmaz dedi.Ama birşey çıkmaz dedi önceki davan daha beterdi biliyorsun dedi :)
Yine FETÖ RTE nin yan yana olan fotolarını koyarız. Arkadaşın facebook ve diğer ortamlardan alınmış yazı metinlerini de dosyada ekleriz. İbre senden ona direk döner buradaki yazıların zaten FETÖ suçlamasını direk düşürür seni.
Biz her türlü hazırlığı yapıyoruz şuan.
Ben bu olaydan sebep davaya çıkarsam ve ceza alırım veya almam sadece UĞRAŞTIĞIM için bu arkadaşa elimdeki tüm imkanları kullanıcam yasal yollardan.

Tekirdağ Çorluda oturan o arkadaşa şunu söyleyebilir. En şanssız ilde oturuyorsun ve şu yaptığın şikayeti hayatın boyunca unutmayacaksın.

Benim adıma şikayette bulunan veya bulunacaklara söylüyorum. Ben daha önce hep bu tarz olaylar için mahkemeye çıktım veya ifade verdim.

Bir işe yaramıyor susturamıyorlar susmuyorum eğer varsa şikayet eden Ertekin gibi oalcakları bilsin ifşa konusu birşey değil.

Sicilden tutun işin hapsi var değmez.

Karşı yorumlar gördüğünüzde ya ikna edecek tezler sunun yada es geçin var bu forumda biliyorum o arkadaşları.

Şimdi bekleyeceğim. Ertekin yaptığından pişman olsa bir anlık sinirle yaptım özür diliyorum herkesten ilk işim şikayetimi geri çekeceğim deseydi o iş belki farklı olurdu.

O çıkacak her sonuca razı bizde elimizden gelenin fazlasını yapacağım.

Kasımda Lviv yerleşme durumum vardı.Sıf bu konu bitene kadar Türkiye'deyim. Burda bir tane işim kalarak gitmeyeceğim.

rebelh
03-04-2019, 20:11
Ya bırakın..

Forumda ağır abi takılıp içeri girdiğini anlatarak, adam döverek delikanlılık imajı yaratan ama ne olduğu alenen ortada olan yobaz bir tip işte..
Atatürk'e ettiği laflar bir yana ( birileri illaki oyunu bu ispiyoncunun kuralı ile oynayıp gereğini yapar );

Etek giyen eşimize, dostumuza fahişe diyebilecek kadar ayarsız, edepsiz, hayasız.

Adam dövünce, mevzu çıkarınca erkek/delikanlı olduğunu zanneden ama yukarılarda bir arkadaşın dediği gibi " 5 yaşındaki kız çocuğu" kadar adam olamayan, erkek olamayan, delikanlı olamayan ve aramızda da zaten olmaması gereken bir hiç..

Herkes istediği lafı etsin, sonrasında zaten burada işi yok.

Ulan herşey bir yana; adam olsan küfrettiğin, nefret beslediğin, diktatör dediğin Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafının forumun en tepesinde banner olarak durduğu bir mekanda durmazsın ama işte, adam olsaydın.
Değilmişsin, biz biliyorduk. Sen de olmadığını herkese ispatladın.

Dövdüğü kişinin erkek olduğunu düşünmüyorum ben
Ertekin Kılıc auf Twitter: "Parfumcu kızı dovdum rahatladım.Hic bukadar hakedenine rastlamamıştım." (https://twitter.com/ErtekinKilic/status/219049664459190272?s=19)
Hepimiz az çok kavga etmişizdir
Her kim daha çok kavga hikayesi anlatmayı seviyorsa genelde en çok korkan odur

yucelebeci
03-04-2019, 20:19
Kızlarında oluyor böyle hassas zamanları ordan biliyorum çok şaapmamak lazım

lider-58
03-04-2019, 20:56
https://i.hizliresim.com/JZg6LB.jpg

bakalım savcılık dava açacak mı bilmiyorum ben böyle ifade verdim avukatımı çağırmadım sonra gittim görüştüm.Savcılığa kalmış durum belli olmaz dedi.Ama birşey çıkmaz dedi önceki davan daha beterdi biliyorsun dedi :)
Yine FETÖ RTE nin yan yana olan fotolarını koyarız. Arkadaşın facebook ve diğer ortamlardan alınmış yazı metinlerini de dosyada ekleriz. İbre senden ona direk döner buradaki yazıların zaten FETÖ suçlamasını direk düşürür seni.
Biz her türlü hazırlığı yapıyoruz şuan.
Ben bu olaydan sebep davaya çıkarsam ve ceza alırım veya almam sadece UĞRAŞTIĞIM için bu arkadaşa elimdeki tüm imkanları kullanıcam yasal yollardan.

Tekirdağ Çorluda oturan o arkadaşa şunu söyleyebilir. En şanssız ilde oturuyorsun ve şu yaptığın şikayeti hayatın boyunca unutmayacaksın.

Benim adıma şikayette bulunan veya bulunacaklara söylüyorum. Ben daha önce hep bu tarz olaylar için mahkemeye çıktım veya ifade verdim.

Bir işe yaramıyor susturamıyorlar susmuyorum eğer varsa şikayet eden Ertekin gibi oalcakları bilsin ifşa konusu birşey değil.

Sicilden tutun işin hapsi var değmez.

Karşı yorumlar gördüğünüzde ya ikna edecek tezler sunun yada es geçin var bu forumda biliyorum o arkadaşları.

Şimdi bekleyeceğim. Ertekin yaptığından pişman olsa bir anlık sinirle yaptım özür diliyorum herkesten ilk işim şikayetimi geri çekeceğim deseydi o iş belki farklı olurdu.

O çıkacak her sonuca razı bizde elimizden gelenin fazlasını yapacağım.

Kasımda Lviv yerleşme durumum vardı.Sıf bu konu bitene kadar Türkiye'deyim. Burda bir tane işim kalarak gitmeyeceğim.

buradan sana çıkacak bir şey yok tek sıkıntı git gel yaparken çalınan zamanın ve muhatap olmak zorunda kaldığın kolluk kuvvetleri ve adli merciler , işini özveriyle yapan adli personel savcı hakim arkadaşlar bunun devamını getirmeyecektir

bunun en can sıkıcı bölümü hem senin hemde gerçekten suçlu kovalaması gereken adli makamların zamanının çalınması yani bu arkadaşın gerçekten pskolojik desteğe ihtiyacı var bence

livaneli
03-04-2019, 21:19

CİMER'e ileteyim şunu, HAYIRLISI artık.

Yigit-Y
03-04-2019, 21:31
Bugün telefon açan ,pm gonderen ve bu konuda gereken tepkiyi gösteren herkese teşekkür ederim.

Beni sevmeyen kisilerin bile bu konuda tepki vermeleri benim yanımda olmaları bile önemliydi.

Herkesin gerekli hassasiyeti göstereceğinden eminim.

Mustafa Kemal Paşam bu forumun logosunda iken ona gölge düşürecek en ufak bir kelime için neler yapacağımızı ona saygı gostermeyen her kimse karşısında dimdik durup susmayacagimizi bizi içerden din mezhep ırkçı soylemlerle bolemeyeceklerini en önemlisi bizi susturamayacaklar.

Herkese teşekkür ederim.

Carmageddon
03-04-2019, 21:47
Yigit-Y Abi cok gecmis olsun, yapilmasi gerekenleri yapmissin zaten adalete guvenmek lazim.

Hic sinirlenmeye gerek yok. Karsindaki adamin yazdigi her kelimeden cehalet akiyor. Memlekete 1 lira faydasi olmayan adamlar, kabaca onlarin deyimiyle gavurun yaptigi arabayla roll yaparlar. Fahise dedigi mini etekli kadin muhendislerin elinden cikan cep telefonuyla konusur, tarih bilmez Turkce’yi getirdi diye Ataturk’e sallar, okumaz ama lafa gelince cok konusur, saka gibidir bunlar.

Gram akillari olsa su ulkenin Islam ulkeleri arasindaki tek ulke olma sebebinin Gazi Maresal Mustafa Kemal Ataturk oldugunu anlarlardi. Ama sorun yok, Gazi asil savasin cehalete karsi yapilacagini zaten soylemisti.

TorqueTuning
03-04-2019, 21:57
Buyuk gecmis olsun Yigit. Bu kansizlara acima sen de elinden geleni ardina koyma. Koyma ki cumle aleme ibret olsun alcakligi...

AşkınS.
03-04-2019, 22:02
Normalde cidden yiğit-y nin mesajlarını genel olarak beğenmem zira felaket habercisi gibi her mesajında :)

Konu ile ilgili olarak,herkes söylenecek tüm sözleri söylemiş,karakter mühim,bu tarz insanların cidden forumdan uzaklaştırılması ve forumun misafirlere kapatılması gerekiyor. İçimizdeki çürükler de zamanla ayıklanmalı ve referansla üye alınmalı...

Ayrıca yiğit-y fetöcü deseler ben inanmazdım mesela,bırak böyle bi şikayette bulunmayı,ikisini yanyana bile kullanmazdım zira cemaatten nefret edenlerin başında gelir forumda,hakkını yememek lazım.

Umarım kısa zamanda çözülür,çağlayan adliyesine gelirsen de bi kahvemi içmeye beklerim.

ENGean
04-04-2019, 01:26
Bu ülkenin başkomutanı GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK tür. Senin zoruna gitmeside gerçeği değiştirmez ertekin bey.
Vücudu geliştiriyim derken beyni küçültmüşsün.

tr_select
04-04-2019, 02:14
Konu ilk açıldığından bu yana takipçisiydim.
Arkadaşın cevap yazmasını bekliyordum.
Aslında baya giydirip silmiştim ilk baştada vazgeçtim benide şikayet eder bu, evlilik arifesinde uğraşmayalım. haha :D

Bir kaç arkadaş şikayet ettiğini söylemiş.
Biraz kurcaladım eski mesajları - sosyal hesaplarına sızdım bir şekilde...
Tonla döküman buldum ve güzel bir arşiv yapıp çaktım bimer-cimer’e

Zaten üst kapak contası yağ kaçırıyor, psikolojim bozuldu akşam akşam.
Bari Yiğit kardeşimiz adına misilleme yapalım :surucu:

G.U.Z.
04-04-2019, 08:16
Kendisi delikanlı takılıyordu, megersem odlegin tekiymis, bence forumdan atılmasın ama bu konu en üste sabitlensin, herkes okusun odlekligini

rebelh
04-04-2019, 08:21
forumdan atılmasının falan çözüm olacağını düşünmüyorum ama konunun sabitlenmesi forumdaki diğer muhbirler/iftiracılar için iyi olacaktır
zaten şu ana kadar böyle bir işe girişen birisi varsa eminim bu konuyu tırnaklarını yiyerek okuyordur..

kelalper
04-04-2019, 08:39
Lan yeter adama füze attınız.Orantısız beyin gücü kullanımından ceza yiyecez.

Ormanci
04-04-2019, 08:42
Ya bunlar işin hafif kalır yanları.

FETÖ muhabbeti ilk patladığında çeşitli kurum ve kuruluşlarda adamlar ellerinde dosyalarla İK'lara, Müdürlere, Daire Başkanlarına şunlara bunlara koştular yahu fırsat bu fırsat, önümde şef müdür bilmemne olmama engel birilerinin ayaklarını kaydıralım diye.

Sırf bu insanlar "önünde engel" diye bu iftiraları attılar, atmakta sakınca görmediler, hemen koştular, düşünün...
Bu insanlar uğraştı ondan sonra, memuriyetleri alındı bilmemne oldu.
Gerçekten FETÖ'cü olanlar beter olsun ayrı konu da... Günahsız insanların günahı neydi, bunların vebali nasıl verilecek?

Şerefsiz mal çok, ne yapacaksınız.

Ondan sonra ben işini adam gibi yapmayan, bilerek yanlış yapan memura, böyle şerefsizlik yapanlara, şuna buna küfür edince niye küfür ettin oluyorum... Bunu da garip karşılayanla aynı havayı soluyoruz yani.

Düşünün...

GokhanRS
04-04-2019, 09:10
Eskiler hatırlar, burda rolling konumuzu şikayet etmişti çok değerli bir forumdaşımız, IEM online ihbar bölümünden ihbar etti gece yarışını.
Sonra tabi polisler tırlarla yolları kapattı, çok fazla sayıda arkadaşımızın araçları bağlanmıştı filan.

Peki sonra ne oldu?

RedHACk iem şikayet sistemini hackledi ve sonra bizi şikayet eden bu çok çok değerli arkadaşı forumda ifşa etmişlerdi bizde rencide etmiştik. 3-5 sene sürekli rencide ettik arkadaşı. Milyon tane özür diledi, kıskançlık krizine girmiştim v.s çok özür dilerimler filan ama fayda etmedi, kimse onu halâ daha unutmuş değil!

GokhanRS
04-04-2019, 09:12
Yani demem o ki! Siz ispiyoncu TOTOŞLAR! kimseyi öyle kendi adınızla açık açık ihbar etmeyin, karşı taraf masumsa çok pis rencide ederiz. Teknoloji çağında hiç bir muhbir ve ispiyoncu kendini sonsuza kadar saklayamaz! hele TT den kesinlikle saklayamaz. Aramızda hiç yoksa 100ü aşkın yazılımcı mühendis v.s var. Buluruz.

DOHC
04-04-2019, 09:16
Eskiler hatırlar, burda rolling konumuzu şikayet etmişti çok değerli bir forumdaşımız, IEM online ihbar bölümünden ihbar etti gece yarışını.
Sonra tabi polisler tırlarla yolları kapattı, çok fazla sayıda arkadaşımızın araçları bağlanmıştı filan.

Peki sonra ne oldu?

RedHACk iem şikayet sistemini hackledi ve sonra bizi şikayet eden bu çok çok değerli arkadaşı forumda ifşa etmişlerdi bizde rencide etmiştik. 3-5 sene sürekli rencide ettik arkadaşı. Milyon tane özür diledi, kıskançlık krizine girmiştim v.s çok özür dilerimler filan ama fayda etmedi, kimse onu halâ daha unutmuş değil!

Bir daha hatırlayalım. Niki ne idi?

GokhanRS
04-04-2019, 09:19
Bir daha hatırlayalım. Niki ne idi?

SONE-R

Ama adamı taktir ettim, yıllarca özür diledi her konusu açıldığında :D

+soner
04-04-2019, 09:36
Şimdi bu ispiyonculuk yapan kişi bimere,cimere şikayetini geri alsa Yiğit-Y için tüm süreç biter mi ?

Olaydan zaten bir şey çıkacağı yok ama adliyeye git-gel bile yorar adamı. Kaldı ki bir postunda Kasım'da Lyiv'e yerleşme planımı erteledim gibi ifade kullandı sanki.

997TT
04-04-2019, 09:36
2017 mayısında beni 2 polıs kapıma gelip almıstı. Yine bir ezik,şahsiyetsiz ve aktroll olan “g-ot kılı” nın şikayeti uzerine.
O zamanlar bu işker baya kovalanıyordu.
Neyse,polısın bırı yer elması,gayet ciddi,hadı beyefendı,hazırlanın ıfadeye gıdıyoruz galan. Dıgerı ayet ınsan gıbı. Sanarsın mılyarları caldım,yada adam oldurdum. Soruyorum,cevap yok. Gıdınce ogrenırsınız gıbı polısıye fılm hareketlerı.
Neyse gıttık karakola,ifade ıcın sıra beklıyorum,o sorada tanıdık polıslerden bırı benı gordu. Karakola cok fazla yardımım olmustu,oturma takımı,bılgısayar koltuk kıl tuy bır suru sey almıstım. Buyuzden tanıyorum bır cogunu. Dedı murat bey ne ısınız var,ben de su ıkı polıs apar topar getırdı dedım. Gel aı,işlemlerını ben yapayım dedı. Sımdı ben senın ıfadenı almadan yolluyorum,yoksa goturuceklerı savcı senı muhtemelen ıcerı atar mahkeme gunune kadar,sen avukatınla gel dedı.
Neyse,bız kadır beyle ertesı gun savcının yanına gıttık anadolu adlıyesınde. Adam oyle bır sıkayet metnı hazırlamıs kı,bellı kı bırılerı elıne verıp yollamıs. Kanun maddesının bır kac kelımesını degıstırıp sıkayet yazmıs zaar. Lıderım hakkımda soyledıklerı benı kın ve nefrete sevk ettı,toplum da huzurum bozuldu vs vs...
Bu kadar kalkesce. Ha buarada ne bır hakaret ne baska bırsey var paylasımda.
AMACLARI YILDIRIP GOZDAGI VERMEK. E tabı bu sefer kaya ya carptılar. Gereklı kısılerle temasa gecıldı. O sahısa dahı ulastım,bıldıgın maşa,haberı bıle yok yaptıgıının....
Bunlar bıtmeyecek,banlamak da cozum degıl. Tek cozum MUCADELE etmek ve YILMAMAK. Elbet sılınecekler. Çogunun egıtım profılı düşğk yada psıkolojisi sorunlu ınsanlar...
Gecmıs olsun.

c@n
04-04-2019, 09:38
Ertekin Kılıç
†ErtekinKilic
9 Eyl 2014

Yere düşen ekmeği hemen alıp 3 kere öperdik, iyi çocuklardık.Yağ satardık, bal satardık ama birbirimizi satmazdık... KENDİNİZİ BOZMAYIN
0 yanıt 0 retweet 0 beğenme

BOZDU!

GokhanRS
04-04-2019, 09:41
Şimdi bu ispiyonculuk yapan kişi bimere,cimere şikayetini geri alsa Yiğit-Y için tüm süreç biter mi ?

Olaydan zaten bir şey çıkacağı yok ama adliyeye git-gel bile yorar adamı. Kaldı ki bir postunda Kasım'da Lyiv'e yerleşme planımı erteledim gibi ifade kullandı sanki.

ne yaparsa yapsın bişi değişmiyor. zaten bundan bir dava filanda çıkacağını sanmıyorum. bu şikayetleri dikkate alıp ifade almalarının tek sebebi halkı korkutup bir daha sanalda yorum yaptırmamak. herkes memnun sansınlar kimse eleştirmesin v.s

+soner
04-04-2019, 09:44
ne yaparsa yapsın bişi değişmiyor. zaten bundan bir dava filanda çıkacağını sanmıyorum. bu şikayetleri dikkate alıp ifade almalarının tek sebebi halkı korkutup bir daha sanalda yorum yaptırmamak. herkes memnun sansınlar kimse eleştirmesin v.s

Eğer şikayetini geri aldığında tüm süreç bitiyor olsaydı. Alsın şikayetini geri, bozmasın adamın huzurunu diyecektim... Çünkü adli işler adamı beyinen çok yoruyor.

N0M4dh
04-04-2019, 11:00
neden banlanıyor?

boş konuşması ile "sırf sen sevmiyorsun ve iktidardaki adamlara aynı görüşte olduğu için" haksız yere hapis yatma ihtimali aynı şey mi Allah aşkına?

sizin 5-10 dk asabınızı bozabilecek "boş konuşma" ile emniyete çağrılmayı nasıl aynı tutuyorsunuz bu nasıl bir kafa?

Bank asyasız, oturmasız, bağışsız, himmetsiz, programsız kısacası "fetöcü olabilir" ihtimalini sağlayabilecek hiç bir delil olmadan, "abladır" ifadesi ile annemi 17 gün esir etiler - 2 sene yurtdışına çıkarmadılar (Alman vatandaşı) şimdi beraat etti, siz gizli tanığı çağıramıyorsunuz, var mı o bile belli değil.

İyi, her canımızın istemediğini - akp ye ters olanı şikayet edip hapis yatıralım? emniyete çekelim?

kim ne derse desin bu forum Atatürk görüşlerini benimseyen bir forum, leman sevmiyor musunuz o zaman gidin misvak alın.

Evrenoz
04-04-2019, 11:10
neden banlanıyor?

Gevşekleri, karaktersizleri, ispiyoncuları barındırmıyoruz forumda
Zoruna gidiyorsa sen de girme

RC'ON
04-04-2019, 11:23
Dövdüğü kişinin erkek olduğunu düşünmüyorum ben
Ertekin Kılıc auf Twitter: "Parfumcu kızı dovdum rahatladım.Hic bukadar hakedenine rastlamamıştım." (https://twitter.com/ErtekinKilic/status/219049664459190272?s=19)
Hepimiz az çok kavga etmişizdir
Her kim daha çok kavga hikayesi anlatmayı seviyorsa genelde en çok korkan odur

İspiyon, iftira vs. gibi davranışlar zaten nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu açık etmiş bu Ertekin denen bireyin... Lakin, "rebelh" nickli arkadaşımızın paylaşımını yaptığı şey de en az mevcut konu kadar vahim gözükmekte... Ki tıynetinde bunları barındıran bir kişi hakkında çok ta yazıp çizmeye gerek yok gibi; hukuki süreç en doğru adım olacaktır böylelerine...

painkller
04-04-2019, 12:33
Üzüldüm.
Forumda yazdıklarıyla delikanlı bi abimize benziyordu. Tek diyeceğim bu zamana kadar gördüğüm burası bir dostluk arkadaşlık ortamı, ortak gayesi otomobillerimiz olsada dostluk bu forumu forum yapan. Dostluk hammaddesi olan ortamlardada kol kırılır, yel içinde kalır.

Sizede çok geçmiş olsun, boşu boşuna koşturuyorsunuz, yoruluyorsunuz.

rebelh
04-04-2019, 13:18
Üzüldüm.
Forumda yazdıklarıyla delikanlı bi abimize benziyordu. Tek diyeceğim bu zamana kadar gördüğüm burası bir dostluk arkadaşlık ortamı, ortak gayesi otomobillerimiz olsada dostluk bu forumu forum yapan. Dostluk hammaddesi olan ortamlardada kol kırılır, yel içinde kalır.

Sizede çok geçmiş olsun, boşu boşuna koşturuyorsunuz, yoruluyorsunuz.

sizi bilmem ama bir asker çocuğu olarak burası benim için bir mahelleyi yansıtıyor
ordan oraya ordan oraya taşınmaktan hiç mahalle kültürüm olmadı çocukluk arkadaşım olmadı
ama burada yüzünü bile görmediğim adamlara yardım için elimden geleni yaparım
2011de hondatech mertcana ilk aracımı götürdüğümde o vermişti bana bu adresi
o günden beri çıkmadı hayatımdan umarım çıkacak bir hata da yapmam..

M3CSL
04-04-2019, 13:32
kanunlardan belki kurtarırsın ama yazdığın kadar dindarsan inandığımız ahirette hesabı mutlaka olur

ve rabbim demiş ki "bana neyle gelirseniz gelin ama kul hakkıyla gelmeyin" ayet sure sayı v.s. bilmiyorm ama bunu eminim hepiniz biliyosunuzdur.

bu nedenle, helalliğini almak içinde elinden geleni yapmanı öneririm.
Öyle zannedilir halk arasında ama öyle bir ayet yok,

Müslüman olmak için şart çokta; ilki iman edip faydalı işler yapmaktır, Hem ahlak hem vatan içinde Kuran okunabilir,İnsanın/toplumun ihtiyacı olan her şey orada mevcut..

SekoLive
04-04-2019, 13:44
[QUOTE=M3CSL;8562862]Öyle zannedilir halk arasında ama öyle bir ayet yok,

QUOTE]

ne diyor rabbim bu konuda, siz kafanıza göre takılın falan mı diyor. buna yakın çevirirken farklı anlam çıkan bişeyler olabilirmi.

yıllarca kandırıldıkmı eğer serbestse ben yine böyle devam edicemde bazı arkadaşlar kendisini buna inandırıp bastırıyor kötü huylarını onları uyandıralm :)

M U R A T
04-04-2019, 13:45
[QUOTE=M3CSL;8562862]Öyle zannedilir halk arasında ama öyle bir ayet yok,

QUOTE]

ne diyor rabbim bu konuda, siz kafanıza göre takılın falan mı diyor. buna yakın çevirirken farklı anlam çıkan bişeyler olabilirmi.

yıllarca kandırıldıkmı eğer serbestse ben yine böyle devam edicemde bazı arkadaşlar kendisini buna inandırıp bastırıyor kötü huylarını onları uyandıralm :)

nerden nereye değil mi :)

GokhanRS
04-04-2019, 14:13
çağıracağım şimdi cübbeli ahmet hoca hazretlerini, başınıza bela edeceğim.

bende niye hala ayet paylaşımı yapılmadı diyordum içten içe :)

boşverin iyi adam olun. dininizin ne olduğu önemli değil. bugüne kadar ki en iyi, en dürüst arkadaşlarımdan bir kaçı yabancı.

azıcık gülelim hz anonimden :)

https://yenisafak.feo.doracdn.com/resize/47uQufiZbmsgHk3H/720/0/resim/upload/2016/06/14/10/30/e6b401814.jpg

ruudvan
04-04-2019, 14:32
boş konuşması ile "sırf sen sevmiyorsun ve iktidardaki adamlara aynı görüşte olduğu için" haksız yere hapis yatma ihtimali aynı şey mi Allah aşkına?

sizin 5-10 dk asabınızı bozabilecek "boş konuşma" ile emniyete çağrılmayı nasıl aynı tutuyorsunuz bu nasıl bir kafa?

Bank asyasız, oturmasız, bağışsız, himmetsiz, programsız kısacası "fetöcü olabilir" ihtimalini sağlayabilecek hiç bir delil olmadan, "abladır" ifadesi ile annemi 17 gün esir etiler - 2 sene yurtdışına çıkarmadılar (Alman vatandaşı) şimdi beraat etti, siz gizli tanığı çağıramıyorsunuz, var mı o bile belli değil.

İyi, her canımızın istemediğini - akp ye ters olanı şikayet edip hapis yatıralım? emniyete çekelim?

kim ne derse desin bu forum Atatürk görüşlerini benimseyen bir forum, leman sevmiyor musunuz o zaman gidin misvak alın.
gecmıs olsun oncelıkle.
ben objektıf bır yorum yaptıgımı dusunuyorum. sırf konu sahibi istiyor diye adam mı atılır forumdan. buda keyfi bir uygulama olmaz mı onun basına gelen gibi.

yazdığın 3 kelimenin tam karşılığı bir sürü adam forumda dolanıyor. nasıl barındırmıyorsun? bide sen tek başına mı barındırmıyosun yoksa başkalarıda var mı. ikimiz forumu farklı şekilde okuyoruz sanırım.zoruma giden bir durum yok.başkalarına kızıp bana yazmış gibisin . hayırlısı

Emre-Dylan
04-04-2019, 14:35

Kanunların var olduğu şimdi mi aklına geldi? Asıp kesen bir adamsın bize kanundan nizamdan bahsetme delikanlılıktan hiç bahsetme.

SpeedlinE™
04-04-2019, 14:47
sizi bilmem ama bir asker çocuğu olarak burası benim için bir mahelleyi yansıtıyor
ordan oraya ordan oraya taşınmaktan hiç mahalle kültürüm olmadı çocukluk arkadaşım olmadı
ama burada yüzünü bile görmediğim adamlara yardım için elimden geleni yaparım
2011de hondatech mertcana ilk aracımı götürdüğümde o vermişti bana bu adresi
o günden beri çıkmadı hayatımdan umarım çıkacak bir hata da yapmam..

Çok haklısınız abi,burası da benim için öyle. Herkes sanki birbirine o kadar sıcak ki o kadar uzun zamandan beri taniyormus gibi davranıyor ki.

Arabaya parça bulamıyorum hiçbir yerde yok dedim onlarca abim,yasitim o kadar aradılar ki en sonunda buldu hemide o kadar uzaktan indirimli kargo ile çözdük. Başka bir abim yurt dışından araştırdı beni hiç tanımadan etmeden sormadan Allah razı olsun hepsinden. Forumun hibe kısmında birisi dergi veriyordu iki üç tanesini rica etmiştim adam sırf 1 ay yollayamadi diye elinde ki bütün dergileri sorgusuz sualsiz yolladı. Burası benim içinde çok farklı çünkü insanlar çok farklı. Arada böyle şeyler çıkıyor maalesef bende yaşadım. Forumda birisi parça satıyordu (kapanan Tofaş parçaları dükkanı varmış) biriyle konuştum parçayı aldım (beyfendinin kendisi değil) parça kırık geldi. Geri söylediğimde ise siz kirmissinizdir dendi. Belki forumdan beyfendinin haberi yoktu sanırım olaydan ama tek üzücü anım o parçayı hala bulamasamda. İnsana dokunan da parası değilde siz kirdiniz demeleri idi...

Arada böyle çıksa da,Maalesef ki üzücü...

M U R A T
04-04-2019, 14:59

dolandırıcıları barındırıyormusunuz ?

KÖROĞLU
04-04-2019, 15:03
dolandırıcıları barındırıyormusunuz ?

çok ince olmuş bu,

lider-58
04-04-2019, 16:53
arkadaşlar konu amacının dışına çıkıyor bence biraz daha zorlarsanız aranızda birbirine dalaşacak insanlar var

Quantum
04-04-2019, 17:03

"Zoruna gidiyorsa sen de girme.."
Evren, şu cümleyi bana yazsaydın, "zoruma gitmemiş olsa bile"*, anında browser ı kapatıp domaini history den bile silmiştim.

"Benim zoruma gitmiyor" diye yazamam ben mesela.. :) Bazen forumu ohaaaa repliği ile okuyorum.. :D

-----o------

*
Zoruna gidiyorsa..
Yabancılar "Türkçe çok zor bir dil" diyorlar ya.. Adamların neden bu kadar zorlandığını böyle deyimlerle tekrar karşılaştığımda bir daha hak veriyorum..

Zoruna gidiyorsa..
If going to your difficult? What a fck!! Bu ne nan!.. :D