PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mini Cooper / John Cooper Works GP1 hk

byburkay
03-04-2019, 10:20
Merhaba arkadaşlar ne arabayı yazsam buraya link atsam satıldı e36 m3 sordum satıldı Toyota gt86 sordum satıldı ne kismetsizmisim ya anlamadım. 😁

O araçlarda böyle kenardan duruyor ama bu aracada denk geldim
Düşünceleriniz nelerdir ? Bu araç alınır mı ?

Arka koltuk yok biliyorsunuz arkaya koltuk ekleme şansım var mı ?
Bunlar hakkında yardımcı olabilir misiniz ve en önemlisi fiyatı ?

Mini / John Cooper / 1.6 / Works / Caretta'dan Cooper Koleksiyon GP 215 Hp, Ozel Gp Plakalı sahibinden.comda - 515008037 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mini-caretta-dan-cooper-koleksiyon-gp-215-hp-ozel-gp-plakali-515008037/detay)

Yigit-Y
03-04-2019, 11:39
Arka koltuk araca hakaret olur be

Yapma öyle birseyt derim

Çok güzel bir pist aracı illa arka koltuk takildiysan gp den don derim s bak

Mutu
03-04-2019, 12:25
Arka koltuk lazımsa neden GP yerine normal s bakmıyorsunuz?

byburkay
03-04-2019, 13:15
Walla s bakmamın tek nedeni bunun sınırlı üretim olması �� elimde kalmayacagini düşünüyorum o yüzden, ama yinede işte sizin düşüncelerinizi merak ettim.
Öyle aman amanda lazım değil arka koltuk ama iste annem babamla bir yere gidemem buvarabayla. ��

Sizce fiyatı normal mi ? Ne kadara kadar değer bu arabaya

SkY
03-04-2019, 13:54
uzun zamandır duruyor bu araba ilanda.aslında gayette güzel ama neden alıcı bulamadı bilmiyorum bunca zamandır

AliGizda
03-04-2019, 14:12
Komutan buna bakmıştı diye hatırlıyorum wolrath

Kısa sürede satarıma gelirsek bu araç yarım seneye yakın ilanda. Bence temiz bir S daha kolay alıcı bulur.

wolrath
03-04-2019, 14:14
Yok bunu aradım acmadılar.
Ama koltuk nedir :( gp neden secılır koltuk ıstenıosa yazık olur.
Ben yuklu mavıye felan bakmıstım

Yigit-Y
03-04-2019, 14:17
Mini çok kolay satılan bir araba değil

Hastası veya hasta olma arifesindeki adam alıyor ondan.

Ben 20 kere almak istedim hep vazgeçtim

Yemedi diye :)

dkaya87
03-04-2019, 15:52
uzaktan biblo, yakından tatsız bi araç bu, görmeye giden herkesten bu yorumu duydum, bu arabaya arka koltuk tecavüz olur, evlat olur araç.

Day Walker
03-04-2019, 18:01
Arabayı bilmem ama buraya link atıp araç güzelse alan userlar oldu :D

O yüzden mal iyiyse alacan :)

Yigit-Y
03-04-2019, 19:06
Arabayı bilmem ama buraya link atıp araç güzelse alan userlar oldu :D

O yüzden mal iyiyse alacan :)

Aynen öyle bende bazen sinsice kesiyorum :):)

Day Walker
03-04-2019, 20:35
Aynen öyle bende bazen sinsice kesiyorum :):)

Ahahahah bende bakıyorum bazen iyi arabalar oluyo ulan para olsada biz alsak diyorum :hehe:

DOA
03-04-2019, 22:16
mininin en iyi arabasi gp1. arka koltuk fikrine kesinlikle karsiyim. 2000 adet uretilen bu ozel araca buyuk bir saygisizlik olur. kullanimi keyiflidir, masraflidir da.

TarikS
03-04-2019, 22:41
Bilen birileri bu araç için "ı-ıh" demişti de detayları hatırlamıyorum. İyi mal olsa durmazdı zaten bu kadar zaman.

Özgür Güneş
03-04-2019, 22:43
Bilmediğim için soruyorum. Malumunuz ilk nesil turbo benzin BMW motoru var bunlarda, N13'ün atası. Herhangi bir sıkıntısı var mı motor anlamında GP1 lerin? 215 hp olması şaşırttı.

TarikS
03-04-2019, 23:28
Bilmediğim için soruyorum. Malumunuz ilk nesil turbo benzin BMW motoru var bunlarda, N13'ün atası. Herhangi bir sıkıntısı var mı motor anlamında GP1 lerin? 215 hp olması şaşırttı.

Çok yanlış gelmişsiniz :) Klasik supercharrgerlı MK1 Cooper S motoru var, supecharger, enjektör, kasnak vs vs bunlar farklı tabii. orşjşnalde 218 HP olarak tanıtıldı

Bakımlı kullanıldığı sürece yurtdışında 300-400k km görenler var sorunsuz ama sarf malzemesi sarfiyatı yüksek, metres gibi bir şey MK1 miiniler :D

TarikS
03-04-2019, 23:30
Çok yanlış gelmişsiniz :) Klasik supercharrgerlı MK1 Cooper S motoru var, supecharger, enjektör, kasnak vs vs bunlar farklı tabii. orşjşnalde 218 HP olarak tanıtıldı

Bakımlı kullanıldığı sürece yurtdışında 300-400k km görenler var sorunsuz ama sarf malzemesi sarfiyatı yüksek, metres gibi bir şey MK1 miiniler :D

MK1 derken yeni jenerasyon 2001'den beri başlayan R50-Cooper, R53-Cooper S kasa kodları tabii :D yoksa googlelayınca 1963'e gidiyoruz

Özgür Güneş
04-04-2019, 01:21

Hadi yaaa, çok iyi. Bilmiyodum bunu, aydınlandım.

Özgür Güneş
04-04-2019, 01:24
Yalnız bakımlı kullanıldığı taktirde demişsiniz. Yurdum insanı bakım kelimesini duyunca karanlık çağdaki ilkel insanların ateşi ilk gördüklerindeki gibi tepki verdiği için ülkemiz sınırları içinde, hele bir de spor araçsa, bakımlı araç zor bulunur. GP geçmişte çakal çukalın eline zor düşer diye düşünüyorum ama hiç belli olmaz

Kubi
11-04-2019, 09:56
Geçenlerde galeri yolumun üzerindeydi uğradım vakit problemim olduğu için detaylı inceleyemedim.

Yardımcı olan arkadaş, sadece kaput değişti dedi, onun dışında kaporta anlamında birşeyinin olmadığını söyledi.
Zaman içerisinde tavanın döşemesinin sarktığını onuda orijinal çıkmasıyla değiştirdiklerini söyledi. Loş ışıkta tavana döşemesine baktığımda düzgün duruyordu.
Değişim anlamında neye ihtiyacı olduğunu sorduğumda 4 diskin değişmesi gerektiğini söylediler.

Jant boyası, logolar, sticklerlar vs zaman içerisinde yıpranmış değişim/boya ihtiyacı vardı, en azından benim gözümde :).
Kaporta olarak ölçüm cihazım vs olmadığı için net birşey söyleyemiyorum fakat boyasında birşey yoksa iyi bir detailing doktoronun elinde gayet güzel toparlanabilir gibi gözüküyordu fakat yukarıdada belirttiğim gibi loş ışıkta ve duvar dibinde duran bir arabaydı kesin birşey söyleyemiyorum.

Aracın içine baktığımda, yaşa oranla kabul edilebilir seviyedeydi, koltuk ısıtmaları aynalar vs çalışıyor mu diye kontrol edemedim.

Arabayı çalıştırdığımda kulağıma gelen ekstra bir ses yoktu. Kapalı alanda soğuk arabadan ne duyulur da yorumlanır tartışılır tabii.
Egzozuna baktığımda ise jcw uçları göremedim doğru anımsıyorsam yanık uçlu custom bir egzoz vardı. Rolantideki sese bakılacak olursa dosta düşmana korku verecek cinsten gibiydi :)

Ek olarak egzozta vana olduğunu ve switchin yerini gösterdiler 1-2 denedim fakat seste değişiklik olmadı. Ya sistemde bir sıkıntı vardı yada gösterdikleri tuş sprint booster içindi, duran arabada anlamak pek mümkün değil :)

Gelelim alır mıydın sorusuna?

Aşırı detaylı bir eksper sonrası alınabilir diye düşündüm. Fiyat yaş km üçlüsüne ve eldeki dönelere bakılınca ekstra birşey yoksa makul gibi geldi.

Fakat dediğim gibi, her anlamda çok iyi incelenmeli.