PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Civic EF B16A2 Swap 870 KG 180 PS / Saf VTEC

asit
08-04-2019, 08:59
Herkese Merhabalar,

Bu videoda Sedat Abi ve Emir ile Honda Civic EF'yi inceledim.

Swap olarak B16A2 yüklenen araçın ülkemize gelmeyen sir modelinde stock olarak aslında bu motor gelmektedir.

Günlük hayata artık çok nadir gördüğümüz EF kasayı bu tarz bir proje de görmek beni mutlu etti.

Araç hakkında yorumlarınızı merak ediyorum. Teşekkür ederim :D

https://www.youtube.com/watch?v=KvYOWjOrcQU

16EC813
08-04-2019, 09:17
maşallah kazasız belasız
biz çook çok yıllar önce efK20 swaplamıştık biz eskiden su içerdik testiden :D

wonderkid
08-04-2019, 09:31
maşallah kazasız belasız
biz çook çok yıllar önce efK20 swaplamıştık biz eskiden su içerdik testiden :D

B16 dan bu kadar keyif aldık K20 cidden efsane olur bu kasada

wonderkid
08-04-2019, 10:37
Proje hakkında sorusu olana , yapmak isteyene kendi yaşadığım tecrübelere istinaden yardımcı olabilirim

-Murat Özcan-
13-04-2019, 18:06
Özlemişiz VTEC sesini.

Emeğine sağlık..

ZaZy
13-04-2019, 18:22
Maazallah çok güzel olmuş hayalim inşallah ömürlük bide bana nasip olsun inşallah. Kazasız belasız cezasiz

crazy_orcun001
04-08-2021, 01:55
Proje hakkında sorusu olana , yapmak isteyene kendi yaşadığım tecrübelere istinaden yardımcı olabilirim

bir ef civic alıp motoru kırana kadar binmek istiyorum.Ardından tabiki de swap yapmak...
Swap'da amaç hızlı koşmak ama ben bunun yanında klima da olsun istiyorum.
nelere dikkat etmeliyim?
Motoru kırık delme çatma çürüğü az sunrooflu 20 bine bi şey mi almak ?? yoksa paraya kıyıp bu dönemde 40-45 verip düzgün alıp mı swap yapmak mantıklı sizce?
Swap olarak ne önerirsiniz? b16 bi süre sonra yetmezse ne yapacaz? b16 yeterli mi? Motoru nerden nasıl buluruz? hadi koyduk yürüttük diyelim sağlıklı bi şekilde koşar mıyız? ortalama bi b16 koymak ne kadara mal olur? kimlere yaptırmalıyız? vs cevaplarsanız memnun kalırım...

16EC813
05-08-2021, 09:30
bir ef civic alıp motoru kırana kadar binmek istiyorum.Ardından tabiki de swap yapmak...
Swap'da amaç hızlı koşmak ama ben bunun yanında klima da olsun istiyorum.
nelere dikkat etmeliyim?
Motoru kırık delme çatma çürüğü az sunrooflu 20 bine bi şey mi almak ?? yoksa paraya kıyıp bu dönemde 40-45 verip düzgün alıp mı swap yapmak mantıklı sizce?
Swap olarak ne önerirsiniz? b16 bi süre sonra yetmezse ne yapacaz? b16 yeterli mi? Motoru nerden nasıl buluruz? hadi koyduk yürüttük diyelim sağlıklı bi şekilde koşar mıyız? ortalama bi b16 koymak ne kadara mal olur? kimlere yaptırmalıyız? vs cevaplarsanız memnun kalırım...

çok amaa çok ucu açık bir soru sormuşsun :D orijinal ef de var 60-70 bine turşu ef de var 20-25 ama swap arabada turşu bir ef size acı verir :D