PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni İş Kolumuz Hayırlı olsun ÖLÜCÜLÜK & MEZARCILIK

BuRaK_eFe
10-04-2019, 10:29
Arkadaşlar eminim ki sizlerinde başına gelmiştir bir arabanın pazarlık payı bellidir XX.750 yazan arabanın pazarlık payı bence son üç hanedir.
Arabaya ilan açıklaması günden bu zamana telefon susmuyor bir de kibar ki bu arkadaşlar tdk genel müdürü sanki beyfendi

Telefon görüşmeleri aynen şöyle

B: Ben
ö: Ölücü

Ö–: beyfendi merhabalar
Ö: merhaba buyrun
B– nasılsınız
B: teşekkürler siz nasılsınız
ö müsait misiniz misiniz
B : beyfendi pazarlamacı mısınız ?
ö–: yok beyfendi aracınız için aramıştım araç nedir?
B: araç renault megane beyfendi
ö–:Genel bilgi verir misiniz?
B: beyfendi araç fransız üretimi ilan açıklamasında ansiklopodi gibi herşeyini yazdım zaten
ö–: en son araca ne diyorsunuz ?
B:yazandan en fazla küsüratı silerim
ö–: o zaman bize gelmez
B: iyi günnler

Saçma sapan muhabbetler hergün ama hergün duyuyorum ansiklopodi gibi açıklama yazmışım adam halen diyor ki tramer ne kadar
En ayar olduğum şey kaput niye boyalı bunlara verilecek en güzel cevap temizlik amaçlı diyorum ha tamam diyor

aracın fitanının 5000 altını teklif ediyorlar ki o kullanıcıları favoriye ekliyorum hemen araba aldıklarındaa aynısını yapacam pusudayım

Yeni iş kolumuz vatana ve millete hayırlı olsun !

16EC813
10-04-2019, 10:36
piyasa çokk kötü çok :D

AşkınS.
cc varken 125 e ilan koymuştum,adam 110 bin olur mu demişti. keşke bende bu taktiği kullansaydım :)

KÖROĞLU
:) 20K istediğim clio için (17800 e sattım sonra) galeriye takas teklif ettim. 10 lira ya sayarım dedi.

Araba için bi amca aradı yarım saat konuştuk, amca araba coupe dedim, o ne dedi, 3 kapısı var dedim.

o zaman bize gelmez dedi.

c5 satarken her detayını yazdım, adam mesaj atıyor, boya var mı ? İlan metninde kocama "hasar kayıtlı, ön sol kapı değişmiştir" yazıyor.

Bir başkası arıyor araba nerede diyor, evde diyorum. Şehir olarak diyor, ilanı okumamışsın sen bir daha okuyup ararsan yardımcı olurum diyorum. Yüzüme kapatıyor.

Nefret ettiğim bir iş araba satmak. Kendi malı olsa "oo bu çok iyi bak sen bunu al" diyenler aynı malı alacağı zaman "ama boya var, ama şu var ama bu var" diyerek bokluyorlar.

Bir tanesi de şunu yazmıştı, 25 'e verirsen alırım, dedim düşünmüyorum.

2 gün sonra mesaj attı yine, 25 e satarsan araman yeterli.

25e satsam da sana satılık mal yok kardeş bende yazdım gönderdim.

Ne alırken ne satarken adam gibi yaklaşan 10 kişiden 1 ya da 2 kişi, fazla değil.

CloudGrey
10-04-2019, 10:38
amaan şifreliyken daha gizemliydi konu :)

şaka bir yana ne tipler var o telefon edenlerin arasında.
%80'nine (abartmıyorum) 5 dakika muhabbetten sonra telefonu "KARDEŞ ARABAYI SATMAKTAK VAZGEÇTİM" diyip kapatıyorum.

-araba yol bilgisayarında kaç km kaldını göstermiyormu diyor vatandaş ?
göstermiyorsa almayacakmıs...

-kaç vites diye soruyor.

soruyor soruyorrr soruyorrrr. sonrada diyorki aa bacanak bende senin istedinden 5 eksik var.
LAN O ZAMAN NE KONUŞTURUYOSUN bunca zamandır

jeffy
Dürüstçe bişey sorucam kendin araba alırken beğendiğin bir arabanın pazarlığını sadece son üç küsurat rakamına göremi belirliyorsun kafanda? Ölücüler konusunda ise bu bayaa zamandır olan bir iş kolu :) 10 bin altı teklif edip 'Aabi vallaaa biniciyim bu kadar param var' diyenleri duydu bu kulaklar :)

DOHC
Mal alırken kazanılır mottosu bu.................
Ya tutarsa yaklaşımı...............

fthdrn
10-04-2019, 10:39
Artık şu zamanda son 3 hane pazarlık payı olarak kimse bırakmıyor en az 3 lira fazla yazıp şu rakama inerim modunda. Siz ilan fiyatina 3 lira fazla yazın pazarlık yapanlarda kazansın sizde kazanın :)

BuRaK_eFe
10-04-2019, 10:40
Takasa hiç girmiyorum bile kendi arabası takasta aynı fiyat bizimki 10 aşağıya sayıyor ulan 10 aşağı verecek olsam takas mı ederim küçük esnaf bitirdi zaten araba piyasasının dükkanın önünde park yeri olan herkes al satçı oldu ahmet alıyor mehmetten 30 a 33 istiyor sonra ahmetten laan 37 istiyor bir arabadan 10 kişi ekmek yiyince civic iesler oldu mu 50.000 tl :D :D

Yigit-Y
10-04-2019, 10:42
Ölücülük sanattır herkes beceremez.

BuRaK_eFe
10-04-2019, 10:43
Dürüstçe bişey sorucam kendin araba alırken beğendiğin bir arabanın pazarlığını sadece son üç küsurat rakamına göremi belirliyorsun kafanda? Ölücüler konusunda ise bu bayaa zamandır olan bir iş kolu :) 10 bin altı teklif edip 'Aabi vallaaa biniciyim bu kadar param var' diyenleri duydu bu kulaklar :)

İyi araba iyi para mantıgında hiç turşu bi araba almadım hep iyinin iyisini dolunun dolusunu aldım geçen bir elaman aradı diyor ki abi 50.000 param var olur mu öğrenciyim dedim öğrenciysen dizel polo al ne işin var coupe ile ve şimdi dizel polo alacam :D :D

BARR
10-04-2019, 10:43
Ölücülük sanattır herkes beceremez.

Sensei Yiğit baba.

rebelh
10-04-2019, 10:45
ben burada bir gariplik görmüyorum
70,750 liralık aracın pazarlık payı o 750 ise almam zaten
sahibinden de piyasa acayip uçuk facebook ve letgodan aynı araçlar 5 lira altına
millet ya tutarsa diye ilan açıyor sizinki de arada o ilanlarla karıştırılmış olabilir
cuma günü bi palio aldım 20,750 yazmış gittik konuştuk tanıdık çıktı falan arabada daufak tefek sıkıntı görünce 16ya aldık arabayı %20den fazla pazarlık payı da olmaz normalde ama oluyormuş demekki bazen
son 2-3 yılda piyasa o kadar arttı ki 70 liralık araca 5 lira altını teklif etmek bence absürt bir rakam değil

Yigit-Y
10-04-2019, 10:47
Sensei Yiğit baba.

En son bir mal alıyoruz.
Adam 35.000 TL den 25.000 TL ye verdi.

Hiç üstüne gitmedim.Psikolojisi bozulacak 4 tane cümle söyledim. 3 gün sonra aradı. Gel al dedi.

Bu ölücülük değil.

Piyasayı sisirmisler dayı gercek değeri budur demek.

Hep bu galericiler emlakcilar yüzünden piyasa mokoko oldu.

Ölücülük karşı tarafı inciltmeden yapılması gerekir.

Satan adamda zevk almalı ben öyle düşünüyorum :)

rebelh
10-04-2019, 10:48
ölücülüğe de lafım yok adam şansını dener sen vermezsin başkası verir
ama benim en sevmediğim çingenelik; 100-200 lira indirmek için bahane arayanlara kıl oluyorum
biride benim bacanak 29a anlaştığım arabada 28800e almak için yırtındı durdu 28800e aldık aracı ama ben utandım sahibi de ustamın arkadaşıydı bir daha götürmem yanımda 200 lira fazla çıksın cebimden sıkıntı olmaz

BuRaK_eFe
10-04-2019, 10:49
Böyle telefonlar gelince doğuşun babadan oğula nesil bunlar diye sövdüğü video geliyor aklıma

https://galeri8.uludagsozluk.com/495/e%C5%9Fcinsellik-do%C4%9Fu%C5%9Ftan-m%C4%B1-gelmektedir_552470.jpg

jeffy
İyi araba iyi para mantıgında hiç turşu bi araba almadım hep iyinin iyisini dolunun dolusunu aldım geçen bir elaman aradı diyor ki abi 50.000 param var olur mu öğrenciyim dedim öğrenciysen dizel polo al ne işin var coupe ile ve şimdi dizel polo alacam :D :D

Kardeşim ben nasıl araba aldın , alırsın diye sormamıştım neyse :) fthdrn in postunu dikkate al bence yaz iki lira fazla pazarlık payı diye silersin :)

CloudGrey
dün biri aradı çok iyidi bu ;

hocam merhaba uzatmicam 55binim var muğladan gelicem heaa diyorsan yola çıkıcam dedi.
yok bacanak olmaz o rakama dedim.
peki kal sağlıcakla dedi kapattı.

10 saniye sürdü ahahahah :D

net adamları severim :D

rebelh
En son bir mal alıyoruz.

Hiç üstüne gitmedim.Psikolojisi bozulacak 4 tane cümle söyledim. 3 gün sonra aradı. Gel al dedi.

Bu ölücülük değil.

en azından kafasında "ulan ucuza mı verdik acaba?" diye bir soru işareti kalacak noktada anlaşılmalı diye düşünüyorum :D

burkaykalyon
10-04-2019, 10:51
Zamanında Citroen Nemo'mu satarken kaza, boya durumunu sormadan ''Yan kapı çıta yüksekliği kaç cm?'' diye bir soru sormuştu vatandaş. ''Sana kaç lazım'' diye cevap alınca gerginlik yaşamıştık ama kapısının önündeki kaldırıma kapı çıtası denk geliyor mu gelmiyor mu onu öğrenmek için aramış.

Yine zamanında bir türlü toplanmayan E34'ümü satılığa koyduğumda ''Yapılacak masraflar alıcıya mı ait?'' sorusu gelmişti. ''O masrafı ben yapsam binerim'' cevabını alınca yine gerginlik yaşamıştık.

En nefret ettiğim iştir araba alıp-satmak veya arabayla alakalı bir şey alıp satmak. İllallah ettirdiler..

Yigit-Y
10-04-2019, 10:52
en azından kafasında "ulan ucuza mı verdik acaba?" diye bir soru işareti kalacak noktada anlaşılmalı diye düşünüyorum :D

Ben win win diye algı oluşturuyorum gelenlikle.Bestepe oyle ogretti bize.

Elindeki maldan soğutup kendi haline bırak.

Yatakta 2 gece ulan satıp kurtulayim kafası sonra gum

O psikolojik rahatliyor sende ekonomik olarak

Bir malı alırken kazanirsin her zaman

fthdrn
En son bir mal alıyoruz.

Bu ölücülük değil.

Şimdi piyasa şişik ya hani

Sen satarken aldığın paraya + yaptığın bakım vs koyarak mı satıcaksın

Yoksa

Şişik piyasadaki durumuna bakarak 35 liralardan mı satıcaksın :D

barisy
ben bir gariplik görmüyorum yapılan tekliflerde ve hiç rahatsız da olmam malımı satarken. Karşımdakinin ne teklif ettiği önemli değil , işime gelmiyorsa ilgisine teşekkür eder olmaz der geçerim. Nihayetinde sattığınız mala yazdığınız rakam onun kıymeti değil, sizin istediğiniz rakam sadece. O malın kıymeti, herhangi bir kişinin ödemeyi kabul ettiği rakamdır. Yani kıymeti alıcı belirler. İşinize gelmezse satmazsınız.

16EC813
10-04-2019, 10:53
bide şöle bi laf var bende bunu anlamıyom ne ola ki '' kardeşim sen ölüden *** istiyosun git başka kapıya ''
ölücülükle ilgi veciz bi söz diye yazdım :D

Yigit-Y
10-04-2019, 10:54
Şimdi piyasa şişik ya hani

Sen satarken aldığın paraya + yaptığın bakım vs koyarak mı satıcaksın

Yoksa

Şişik piyasadaki durumuna bakarak 35 liralardan mı satıcaksın :D

Ben her türlü koyarak saticam

Çünkü Türkiye yasiyorsan koymak adettendir

Reyisin yolindayiz biliyorsun dava mava gerek yok :)

BuRaK_eFe
10-04-2019, 10:54
Zamanında Citroen Nemo'mu satarken kaza, boya durumunu sormadan ''Yan kapı çıta yüksekliği kaç cm?'' diye bir soru sormuştu vatandaş. ''Sana kaç lazım'' diye cevap alınca gerginlik yaşamıştık ama kapısının önündeki kaldırıma kapı çıtası denk geliyor mu gelmiyor mu onu öğrenmek için aramış.

Yine zamanında bir türlü toplanmayan E34'ümü satılığa koyduğumda ''Yapılacak masraflar alıcıya mı ait?'' sorusu gelmişti. ''O masrafı ben yapsam binerim'' cevabını alınca yine gerginlik yaşamıştık.

En nefret ettiğim iştir araba alıp-satmak veya arabayla alakalı bir şey alıp satmak. İllallah ettirdiler..

Zamanında eski 207 de ne akla hizmet ise 18 posche jant vardı replika letgoya koydum adamla ahbap olduk baya para üstüne ütü blackberry (doğru yazdım mı bilmiyorum) çaydanlık vs takası teklif etti :D abi boşver alma zorlama kendini dedim yok maaş yatmadı hanım güne girdi vs hergün yazıyordu amcayı ve muhabbetini özledim sonuca gelirsek dayı jantları öldüm parasına aldı :D 406 ya taktı sonra bir süre daha yazmaya devam etti ama çok yakıyor vs diye :D :D

fthdrn
10-04-2019, 10:55
bide şöle bi laf var bende bunu anlamıyom ne ola ki '' kardeşim sen ölüden *** istiyosun git başka kapıya ''

Cenazemiz yok ölücüler aramasın.
Telefonla pazarlık için güreşmeyi sevmem
Favori cumleler

Cimmeria
10-04-2019, 10:55
böyle böyle kimse mal satamıyor.
Ev ilanım var, piyasası belli adam yazdığım rakamın 200 bin lira altını teklif ediyor :) yapacak bir şey yok. Böyle ölücüler yüzünden mecburen pazarlık payını ilanın üstüne eklemek zorunda kalıyor insan, bu sefer de herkes birbirine bakıp rakamları şişiriyor. Saçmasapan kısır döngü.
Döngüyü kırmak için normal rakam yazıyorsun adam aynı oranda pazarlık yapıyor yine, anlatamıyorsun pazarlıksız fiyatım budur diye :)

fthdrn
10-04-2019, 10:56
Ben her türlü koyarak saticam

Çünkü Türkiye yasiyorsan koymak adettendir

Reyisin yolindayiz biliyorsun dava mava gerek yok :)

Hiç etik ve ahlaklı bir davranış değil

Sizi kınıyorum :D

Yigit-Y
10-04-2019, 10:57
Evin değeri

Mevcut kira *240 değilse şişmiş rakam

Millet buna bakıyor normalde

Onun altında kalanda kelepir oluyor

Bu bir pisagor gibi formuldur aslında :)

Yigit-Y
10-04-2019, 10:58
Cimere yaziyorum

Beni kinayamazsin hahahahahha

DOHC
10-04-2019, 11:01
Evin değeri

Artık 20 yıl değil, 25 yıl baz alınıyor.

rebelh
10-04-2019, 11:01
Evin değeri

240 çok 180-200 arası olmalı..

burkaykalyon
10-04-2019, 11:02
Zamanında eski 207 de ne akla hizmet ise 18 posche jant vardı replika letgoya koydum adamla ahbap olduk baya para üstüne ütü blackberry (doğru yazdım mı bilmiyorum) çaydanlık vs takası teklif etti :D abi boşver alma zorlama kendini dedim yok maaş yatmadı hanım güne girdi vs hergün yazıyordu amcayı ve muhabbetini özledim sonuca gelirsek dayı jantları öldüm parasına aldı :D 406 ya taktı sonra bir süre daha yazmaya devam etti ama çok yakıyor vs diye :D :D

:D :D

Bende bir bomba var ki. Yine zamanında(2011'di sanırım) forumda da konusu olan 94 model EG Sedan Civic'i satılığa koydum. Orj. 57000 km'deydi. İlanda açıklama kısmına vs her yere yazmıştım. Aradı birgün bir dayı, ''Km orjinal mi cidden?'' dedi. ''Orjinal gerçekten yetkili servis kayıtlı'' dedim. ''Yapma ulan arkadaşla iddaya girdik kaybettirdin bana orjinal olamaz o km'' dedi ve kapattı suratıma. :D :D

HellRot06
10-04-2019, 11:03
Uzayan KOL bizden olsun :D :D :D

rebelh
10-04-2019, 11:03
Emlak Ofisinden Studyo (1+0), m2 Satılık Daire 69.000 TL'ye sahibinden.com'da - 666362160 (https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-metropol-emlak-sutluce-mh.icem-kapisi-yakini-arakat-kiracili-1-plus1-666362160/detay)
al 600 liraya öğrenciye ver tertemiz karlı getiri..
700e de verirsin de 600 olsun hadi tek başına yaşasın iyilik olsun

Özgür Güneş
10-04-2019, 11:04
Bence pazarlığın abes bir yanı yok. Sadece saçma sapan sorular sorup bir sürü konuştuktan sonra saçma sapan fiyat teklif edilmesi çok sinirlendiriyor. Bide pazarlık yapıp bittikten sonra yine pazarlık yapmaya çalışan tipler var. Allah ıslah etsin onları. Geçenlerde sırf çöpe atmayayım, birinin işine yarasın diye arabaya free flow taktırmıştım, satarken söktüm. Neyse zaten 100 lira yazmışım, son ne olur dedi, 75 dedim. Bir sürü soru sordu tabi, cevapladım sabırla 3 kuruşluk şey için. 50 lira uygunsa alayım dedi. Tamam dedim. 1 hafta yazmadı. 1 hafta sonra 40 uygunsa gelip alayım dedi. Olmaz 50 ye anlaştık dedim. İyi elinde patlar zaten kimse alamaz diyo, benim gözüm döndü. Sizin gibi kişiliksiz adamlara bişey satacağıma gider çöpe atarım dedim parçayı daha iyi, zaten yazamadı daha. Ben de uğraştığım şeye bak diyip çöpe attım :) yine sayısız kere oldu da yazmayayım, buralardan bazı insanları ilgilendirebilir :)

rebelh
10-04-2019, 11:05
Emlak Ofisinden Studyo (1+0), m2 Satılık Daire 69.000 TL'ye sahibinden.com'da - 666362160 (https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-metropol-emlak-sutluce-mh.icem-kapisi-yakini-arakat-kiracili-1-plus1-666362160/detay)
al 600 liraya öğrenciye ver tertemiz karlı getiri..
700e de verirsin de 600 olsun hadi tek başına yaşasın iyilik olsun

Sahibinden 1+1, m2 Satılık Daire 70.000 TL'ye sahibinden.com'da - 659358077 (https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-satilik-1-plus1-apart-659358077/detay)
bu temiz 700 eder 1+1

arda35
10-04-2019, 11:05
Arkadaşlar eminim ki sizlerinde başına gelmiştir bir arabanın pazarlık payı bellidir XX.750 yazan arabanın pazarlık payı bence son üç hanedir.

Dostum kusura bakma da; sen bilirkişi misin yoksa bu işin kompetanı mısın?
Son 6 ayda 3 araç sattık, 3 araç aldık. İkisi ihtiyaçlar doğrultusunda, diğeri de yenileme maksatlı değiştirildi. İlk ilan fiyatından %10 aşağısına sattığım da oldu, aldığım da.

Öyle küsurat silip araba satman için ya aracın bulunmaz kombinasyonda olacak, ya da favoriler konusundaki fırsat araçlarından olacak. Hani sabah ilan linki koyuyoruz, öğleni görmüyor ya. O cinsten işte.

Ölücüler her zaman vardı. Bu saatten sonra daha da artacaktır. Çok düşük teklifleri engelleyip geçin. Gerçekten satma niyeti olana da makul teklifleri değerlendirmesini öneririm. İnanın ki; mevcut piyasada araç almak, satmaktan çok daha kolay.

Yigit-Y
10-04-2019, 11:09
675 tl yazdığım ekran kartı 300 tl teklif geldi dun gece mesela dedim 2 tane rus ayarla bana 2 saattlik para verme dedim. Ben pezomuyum dedi. Sen pezo degilsin ama o c. sin diyemedim.Cimere yazar filan diye :)

CloudGrey
10-04-2019, 11:12
675 tl yazdığım ekran kartı 300 tl teklif geldi dun gece mesela dedim 2 tane rus ayarla bana 2 saattlik para verme dedim. Ben pezomuyum dedi. Sen pezo degilsin ama o c. sin diyemedim.Cimere yazar filan diye :)

kart ne 400 verim , seri :)

arda35
10-04-2019, 11:12
Ölücülük üzerine Frank Gallagher reyizin güzel bi lafı var ayrıca:

''Bir anlaşmanın sonunda her iki taraf da becerildiğini hissediyorsa o anlaşma iyidir.''

BuRaK_eFe
10-04-2019, 11:13
Dostum kusura bakma da; sen bilirkişi misin yoksa bu işin kompetanı mısın?
Son 6 ayda 3 araç sattık, 3 araç aldık. İkisi ihtiyaçlar doğrultusunda, diğeri de yenileme maksatlı değiştirildi. İlk ilan fiyatından %10 aşağısına sattığım da oldu, aldığım da.

Öyle küsurat silip araba satman için ya aracın bulunmaz kombinasyonda olacak, ya da favoriler konusundaki fırsat araçlarından olacak. Hani sabah ilan linki koyuyoruz, öğleni görmüyor ya. O cinsten işte.

Ölücüler her zaman vardı. Bu saatten sonra daha da artacaktır. Çok düşük teklifleri engelleyip geçin. Gerçekten satma niyeti olana da makul teklifleri değerlendirmesini öneririm. İnanın ki; mevcut piyasada araç almak, satmaktan çok daha kolay.

Şimdi sence o kadar pazarlık payım olsa boşa vakit kaybedip yüksek rakam mı yazmalıyım yoksa satmayı düşündüğüm rakamı mı ?

Üstelik pazarlık illa olacak diye bir şey yok pazarlık sünnettir diye bir şey uydurmuşlar sanki bütün sünnetleri yerine getirdiler de bir tek pazarlık kaldı :)

Yigit-Y
10-04-2019, 11:14
kart ne 400 verim , seri :)

Gigabyte Aorus Rx570 4 gb 256 bit
Garanti kutulu faturalı

600 TL oluculer mezara gidip fatiha okuyabilir

:)

arda35
10-04-2019, 11:23
Şimdi sence o kadar pazarlık payım olsa boşa vakit kaybedip yüksek rakam mı yazmalıyım yoksa satmayı düşündüğüm rakamı mı ?

Üstelik pazarlık illa olacak diye bir şey yok pazarlık sünnettir diye bir şey uydurmuşlar sanki bütün sünnetleri yerine getirdiler de bir tek pazarlık kaldı :)

İlanına baktım. Piyasasına vakıf olduğum bi araç değil. 55 bine hemen satılacağını düşünüyorsan elbette yazılır. Fakat fiyatlandırırken yalnız Megane fiyatlarını baz almak hata olur. Diğer markalardaki emsallerine de bakman gerek.

Mesela kaç gördü de vermedin? Farzı misal 53 teklif etseler faizle kısa sürede o rakama yaklaşıyorsun zaten.

PiscocuK
10-04-2019, 11:32
Ben takdir ediyorum bu insanlari
Kimin parasi kiminin duasi diyenler. Tum hayat hikayesini anlatanlar. Su son bir kac ayda cok arac aldim sattim. Geleni kirmadim. Ama ben aeac ariyorum kimse burnundan kil aldirmiyor :)

Anıl E.
10-04-2019, 11:45
2011 megane 3 coupe satılık 1.5 dci 88.000 km de . Değişen yok (cam tavan bixenon adaptif ) 65.000 tl

geleni üzmem :D Sivas köftesi de yer gider :D

asmisinsan
10-04-2019, 11:46
Kimin parasi kiminin duasi diyenler. Tum hayat hikayesini anlatanlar. Su son bir kac ayda cok arac aldim sattim. Geleni kirmadim. Ama ben aeac ariyorum kimse burnundan kil aldirmiyor :)

aynen katılıyorum biz alırken rica minnet zor alıyoruz satarken rica minnet zor satıyoruz anlamıyorum:D

BuRaK_eFe
10-04-2019, 11:48
2011 megane 3 coupe satılık 1.5 dci 88.000 km de . Değişen yok (cam tavan bixenon adaptif ) 65.000 tl

geleni üzmem :D Sivas köftesi de yer gider :D

Aramızda 10.000 tl fark var ben şimdiden üzmemişim :D gelene ankara döneri :D :D

Vtec_2
10-04-2019, 11:51
Ölücülük degilde bir nevi yem atmak. Satici zor durumdaysa , durumdan istifade etmeye çalismak.

MK8800
10-04-2019, 11:54
Hevesliyken bende kafama yatana teklif ederdim

Şimdi sağolsunlar en dip fiyatlardan satıcılar arıyor :D

Anıl E.
10-04-2019, 11:55
Aramızda 10.000 tl fark var ben şimdiden üzmemişim :D gelene ankara döneri :D :D

sen şu deri pantolonlu ablanın oldugu fotografı da paylaşırsan bence yok satar :D

Yigit-Y
10-04-2019, 11:57
sen şu deri pantolonlu ablanın oldugu fotografı da paylaşırsan bence yok satar :D

Totoya pardon fotoya bakarsak teklif değişebilir

mikelazi
10-04-2019, 12:22
ilanda araç 126bin tl.bir abim aradı son ne olur falan 125 den aşağı hayatta vermem dedi.adam mütahitmiş,alacak karşılığı almış fiyatta indirim yapmam dedi.

bizim abide mesleği spotçuluk araç sahibine nasihat veriyor. yaz 130-132 pazarlıkla 125e ver gene ama ilana 126 yazıp 125 e satman çok zor dedi.

ertesi gün mütahit aracı 138 e çıkardı.1 hafta geçmedende sattı :)

PiscocuK
10-04-2019, 12:29
aynen katılıyorum biz alırken rica minnet zor alıyoruz satarken rica minnet zor satıyoruz anlamıyorum:D

Yuzumuzmu yumusak g.tumuzmu guzel. Ben bir cok defa baktim aynada. Giderim yok ama talibim cok satis yaptigim surelerde :)

BuRaK_eFe
10-04-2019, 12:44

Ne deri taytlı ablaymış :D :D

Yuzumuzmu yumusak g.tumuzmu guzel. Ben bir cok defa baktim aynada. Giderim yok ama talibim cok satis yaptigim surelerde :)

Baya baya kahkaha attım :D :D :D

i-vtec07
10-04-2019, 12:47
Valla ben çok iplemem yıllık 5-6 araba alır satarım, extra dan da en az 10 kusur satışın içinde bulunurum:D ( komisyon falan :D )

Dondurma getireyim diyen maraşlı bile oldu yolda erir kendin yalaya dur dedim.

Olmaz diyin geçin abi ticaret bu .

16EC813
10-04-2019, 12:48

yüzü yumuşak olanın tumanı kurumazmış :D

fthdrn
10-04-2019, 12:50
İnsanımız seviyor guzel pazarlık yaparak alisveris yapmayı. Piyasa değeri ederi kaç lira ona bakmaz.

kiraccemal
10-04-2019, 13:03
son aracımı alırken satıcı arkadaş fiyatı gayet uygun yazmıştı. Ben aradığımda daha ağzımdan pazarlık payı çıkmadan 4K fiyatı indiriverdi. Direk şüphelendim kesin bişi var dedim. Bütün gece sabaha kadar aracı araçtırdım herşeyine ulaştım ve sonunda gittim piyasadan neredeyse 10K düşüğe aldım aracımı ve 3-4 aydır da paşa paşa biniyorum. Herkes aynı olmayabiliyor. Bazen şans yanında oluyor ve iyi insanlarla ile de karşılaşabiliyorsunuz bu piyasa da.

Mivec_4G63
10-04-2019, 13:16
50.000 TL'ye satılan arabanın kaportası turşu da olsa alıcı onu 42.000'e alınca ondan mutlusu yok. 3.000 masraf yaparım gene uyguna gelir mantığında.

Hatasız arabaya 47.000 denildiğinde çook diyip vazgeçiyor. Bu kafada olan ve kendini akıllı sanan binlerce insan vardır eminim.

HaKo
10-04-2019, 13:18
Pazarlık payı denilen şey arabaya göre değerine göre değişir.

50 bin TL lik arabada 10 bin TL pazarlık payı olmaz, 1 lira 2 lira konuşulur.

300-400 bin lik arabada 10-20 30 binler konuşulur

milyonu geçen arabalarda 40 50 ler 100 ler konuşulur rakama göre.

Yani milleti arayıp eşeğin bi tarafına su kaçırmaya gerek yok .

Bende şu an yine arabamı satıyorum , adam ilandaki en ucuz takla atmış pert etmiş arabayı gösterip onunda 10 bin altını gösteriyor bak bu fiyata var diye, şimdi s.kermisin sabahamı bırakırsın afedersin insanı çileden çıkartıyor bu arsız tipler

BuRaK_eFe
10-04-2019, 13:20
Yemin ederim az önce 2.000 tl aracın fiyatını yükselttim bundan sonra böyle AMKSPOR GAZETESİ

Cimmeria
10-04-2019, 13:28
Cimere yaziyorum

Beni kinayamazsin hahahahahha

Direk adrese teslim :)

Ev istanbulda ya da kiralık yatırımlık ev değil, köy içinde direk yazlık ev keyiflik yani, o yüzden kira getirisi hesabı mantıklı değil.

kelalper
10-04-2019, 13:45
son numalarıda bu piyasa şartlarında çok istiyorsun lafı. Dedim ne iş yapıyorsun? Memurum. Lan maaşınız mı düştü özel sektörde iş sahibi olsan hadi neyse maaşın aynı sana ne piyasadan CB kriz yok diyor duysa böyle dediğini sen düşün dedim. Senden satıcı olmaz dedi. Sana zaten üstünü versende satmıyorum dedim kapadım.

ÖmerF.Bayar
10-04-2019, 14:15
Galiba birtek ben teklif edemiyorum,
Arayıp aklınızdaki son rakam nedir diye soruyorum sadece, millet fena bu pazarlık işlerinde,

speed_emre
10-04-2019, 14:22
bende arabamı satıyorum. İnsanlar 54 55 li rakamlara değişenli ve hasar kayıtlı arabalar var. İlana şuanda hatasız girdi 62.000 tl istiyor. Ben 58 yazdım adam diyor.
62 satan adam 60 son diyor uzak diyor araba için senin araban için 52- 53 vereyim diyor. Bende kardeşim hasar kayıtlı , değişenli özellikleri çalışmayan araba var onu al diyorum. Sonra buraya gelip rakamda anlaşıyoruz.
Abi noter parası, sigorta parası, exper parası, yol parası diyip 1000 tl daha kırmayan çalışanmı ararsın. Dövmemek için zor tuttum kendimi.

BuRaK_eFe
10-04-2019, 14:30
Ölücülerin en büyük yatağı letgo allah esirgesin hata edip ilan açınca ne saçma teklifler havada uçuşuyor

turbo&quattro
10-04-2019, 14:35
Ben sattigim herhangibir seyin ilanina kesinlikle gelefon numarami birakmiyorum. Ciddi olan mesajla ulasir zaten. Ayrica iyi gunler, merhaba vs ile cumleye baslamayan, emri vaki konusanlara cevap bile vermiyorum.

barakuda26
10-04-2019, 14:46
İlanda yazan rakam 71 bin adam diyorki 64 binin hazır
İlana yazmışım 68 bin pazarlıksız adam takasa ilan göndermiş kendi aracında 59 yazıyor, üste ne kadar verceksiniz diyorum yazmış ki 5 bin bütçem var.

Bu şekilde çok türetebilirim teklifleri. Bizim insanımızdan adam olmaz edep adap terbiye kalmamış.

+soner
10-04-2019, 15:03
Herkes içini boşaltmış :)

Benimde daire satışlarında en sevmediğim bahane " bizim eşyalarımız buraya sığmaz". Ne benim malımı bokluyorsun. 100 liralık malı ne diye 80 liraya almaya çalışıyorsun. Bütçemiz bu daireye müsait değil demek çok mu zor ?

SErhat.
10-04-2019, 15:15
Typer'ı ilana koyduğumda günde en az 1-2 işsiz aradı 1 ay önce. Açıklama kısmında arabanın herşeyini yazmama rağmen hâlâ daha yazılanları soruyorlar ve yazdığım fiyatın 7 ilâ 10 bin aşağısına rakam teklif ediyorlardı.

Takasa girer misin dedi birisi, aracın ne dedim; 99 model ies dedi, güvenlik paketli, kendi arabası 40.000 tl imiş takasta; bizim typer'da 70'miş, üste 10 verip kalan 20'yi de çek yazacakmış. Hayırlı işler dedim kapattım.

Sonra ilan başlığına ve metnine "Avukattan" ibaresi ile mesai saatleri haricinde aramayın diye yazıp ilanı güncelledim. Oymuş, ölücüler ve takasta arabasını Bentley sananlar ile kendini uyanık sananlar aramayı bıraktı; iyi de oldu.

En son 2 gün evvel pazartesi akşamı saat 22:20'de birisi aradı. Arabayı soruyor; dedim "ilanı okudun mu"; "okudum" dedi. "Saatten haberin var mı" dedim; "araba alacağız" dedi. "Araba satıyorum diye huzurumu satmıyorum dedim" kapattım yüzüne.

Araba satmak ciddi anlamda dert. Örnekteki gibi alanlar da araba gibi Türkiye için önemli derecede kıymetli olan bir nesneyi satın alacakları için kendilerini birşey sanıp aklına esen saatte arayıp, aklına koyduğu fiyatı çekinmeden pervasızca söyleyebiliyor.

BARR
10-04-2019, 15:23
Bu konuda Erdem K. çok becerikli mesela her arabama 10 lira altını usanmadan bıkmadan teklif verdi ama kendi YARASA'sını 1 lira altına bile vermiyor varyemez adam. Böleleri de var bu hayatta.

Kadyr
10-04-2019, 15:28
son aracımı alırken satıcı arkadaş fiyatı gayet uygun yazmıştı. Ben aradığımda daha ağzımdan pazarlık payı çıkmadan 4K fiyatı indiriverdi. Direk şüphelendim kesin bişi var dedim. Bütün gece sabaha kadar aracı araçtırdım herşeyine ulaştım ve sonunda gittim piyasadan neredeyse 10K düşüğe aldım aracımı ve 3-4 aydır da paşa paşa biniyorum. Herkes aynı olmayabiliyor. Bazen şans yanında oluyor ve iyi insanlarla ile de karşılaşabiliyorsunuz bu piyasa da.

Benim aldığım kişide öyle son düşündüğünüz nedir dedim 3 binindirdi. Adam sıkılmıştır veya sıkışmıştır gitsin artık demiştir denk gelmek lazım

yilmazcatalbas
10-04-2019, 15:34
İşler öyle bir noktaya geldi ki kimse kimseye güvenmiyor o yüzden empati yapın ve kızmayın. Hemen örnek veriyorum; ilan başlığı boyasız hatasız ama açıklamanın en sonunda bir parça boyalıdır, yada ilan açıklamasında araba boyasız ama arayınca kaputun ucu boyalı vs... İnsanlar da haliyle tüm açıklamaya rağmen soruyorlar.

Son aracımı gece saat 1:30'da aniden gelen mesajla sattım ben de çok şaşırmıştım hatta alıcıya bu saatte arabamı bakılır, hadi bakıldı sorulur mu abicim dedim cevap çok kısaydı ilk arabam çok heyecanlıyım abi sabahı bekleyemedim oldu velhasıl sabah anlaştık verdim nasibin ne zaman geleceği belli olmaz :)

EOZDAG
10-04-2019, 15:34
Satılık / kiralık gayrimenkuller var, herkes işine geleni teklif ediyor(Misal; ilan 280, adam araç+100 teklif ediyor. Toplamları 200 bile görmüyor.) alınganlık yapmıyorum çünkü piyasanın durumu ortada. Borcu olan adam kredi çekmek yerine, krediden uyguna gelecek şekilde satıyor malını. Hal böyleyken ölücülük yapana çokta kızmamak lazım. Bende teklif vereceğim zaman kendimce sebeplerimi sıralayıp, sonuna fiyat teklifimi ekliyorum. Satacaksa satıyor, satmayacaksa satmıyor.

Ayrıca 55 lira yazan arabaya 40 teklif edilmez, rakama göre düşülür konusuna da katılmıyorum. Benim kriterlerime göre de hızlı/kolay satılacak veya yürütme maliyetleri düşük araca mezarcılık yapılmaz 2 lira kırılması istenir ama tutulmayan, bakımı pahalı, mtv'si yüksek, yakıtı fazla vs. vs. araca da 40'la şans denenir.

Freelander'i satarken 57/58 yazdım 52-53e gider dedim, max 48 gördü araba 6 ay bekledi, sonra tekrar bunalıp 48e birde takasta verdim.

Golf7 tdi+dsg+high satarken 87-88 gibi bişey yazmıştım, forumdan bir arkadaş 2-3 gün sonra arayıp 83 demişti, vermedim. 1 ay sonra 83e sattım.

Üst üste bu iki alışverişi yaşadıktan sonra bende araç değiştirirken ucuzunu alıp, ucuza satmaya yöneldim. Haliyle tüm alımlarda olabilecek en aşağısıyla şansımı deneyerek giriyorum. İşine gelen matematiğine uyduran satar, uymayan satmaz.

fthdrn
10-04-2019, 15:42
Herkes içini boşaltmış :)

Benimde daire satışlarında en sevmediğim bahane " bizim eşyalarımız buraya sığmaz". Ne benim malımı bokluyorsun. 100 liralık malı ne diye 80 liraya almaya çalışıyorsun. Bütçemiz bu daireye müsait değil demek çok mu zor ?

Eşya masrafını mı talep ediyorlar :D

EOZDAG
10-04-2019, 15:47
Eşya masrafını mı talep ediyorlar :D

Hahahah yok, bunun meali: o kadar yorduk uğraştırdık alıcı ayağına da yattık ama bütçemiz etiketin yanından bile geçmiyordu :D

baskan96
10-04-2019, 15:51
Ben bir gariplik görmüyorum açıkçası..

Mercedes Sprinter verdi geçenlerde bir abim emsaline 280 yazan arabayı 201 bin liraya verdi..

Kendim 1 ay evvel Vtec2'mi verdim 157 binde servis bakımlı otomatik yarım parça boyalı 54 e saydık es paketti sunroof vs.. Emsalleri ben ilanı vermeden 2 ay önce ilandaydı ben satalı 1 ay oldu hala ilanda 65 yazan yüksek dimağ sahipleri..

Honda vs gibi araçların piyasası ebesinin nikahında yazılıyor sahibindene nihai olarak da satılmıyor.. Piyasada araba satılmıyor vs. diyenler 4 5 lira üste yazıp kitlemeye çalışanlar gibime geliyor..

mkerim
10-04-2019, 15:54
Adam arsa satıyor. Fiyat 300. Çevrede o boyutta arsalara 200 diyorlar. Fakat satılan yok. Çok değil mi dedim. Etraf 200 isterken sen 300 istiyorsun.
Açıklama ilginç. 100 kredi borcu varmış onu kapatacak. 50 biradere verecek 35 sgk borcu. kalanla da bir daire alıp oturacak.
Bu açıklamaya verilen teklif çevrede 160 a daireler var. bir tane al. kiraya ver. biradere para verme bırak ne yaparsa yapsın . kalanla sgk paranı öde peşin ödersen indirim yapıyorlar. dedim ve adamın yüzünün ifadesine bile bakmadan gittim.

R.I.P
10-04-2019, 15:56
119,5 denen arabayı 2 hafta boyunca taciz ederek 114,5 a aldım. Ölücülük buysa 5 lira daha ucuza aldığım için mutluyum :)
Arabanın LPG masrafı var diye fiyat kırmaya çalışanı bile gördüm, tabi cevap benzinli olarak binecek birine satılık oldu

Yigit-Y
10-04-2019, 16:02
Karşı tarafı ölü rakama ikna etmek bence en büyük olay bu.

Başaranlar zaten kazanıyor.

Ben bu ölü havada mart ayında 2 ev 1 araba sattım. Alanlar pişman oldu.

Neden pişman oldular 5,21 lerden 5,70 lere gelen bir emir vardır diye pişman oldular :D

Keşke ev almasaydık dolara koysaydık dık dik duk :D

EOZDAG
10-04-2019, 16:16
Karşı tarafı ölü rakama ikna etmek bence en büyük olay bu.

Başaranlar zaten kazanıyor.

Ben bu ölü havada mart ayında 2 ev 1 araba sattım. Alanlar pişman oldu.

Neden pişman oldular 5,21 lerden 5,70 lere gelen bir emir vardır diye pişman oldular :D

Keşke ev almasaydık dolara koysaydık dık dik duk :D

Abi alma konusunda hiç sıkıntım yok ama satma konusunda biraz problemlerim var rica etsem bir yol gösterirmisin :D

Yigit-Y
10-04-2019, 16:21
Abi alma konusunda hiç sıkıntım yok ama satma konusunda biraz problemlerim var rica etsem bir yol gösterirmisin :D

Alırken ucuza almadıysan satarken birşey yapamazsın. :D

enes_srb
10-04-2019, 16:25
115 yazdigim arabaya 100 teklif verip her gun 1 1 110 a kadar yukselten oldu uslubumu korudum ama 111 e anlastigimiz gunun aksami 110.500 olur mu diyen arkadasada ayni sakinlikte kalamadim . Karsidaki kisi pazarligi duzgun yapmaya calisiyorsa istedigi teklifi verebilir bence cok kasmaya gerek yok hayir denip gecilir ama yok senin arabanin piyasasi bu su ilan bu kadar diye lafa basliyan arkadaslara saticak malim yok benim . Bu yaz 156.250 ye satiyordu bi arkadas aracini 156 dan bi kurus inmedi bende 155 olsun duz olsun dedim kabul etmedi 3 ay boyunca satilmadi yine o fiyattan dusmedi pusuda bekliyorduk ama olmadi :D

EOZDAG
10-04-2019, 16:28
Alırken ucuza almadıysan satarken birşey yapamazsın. :D

Daire / dükkan bi yapıyoruz ama 6-7 aydır tık yok :D

Aps
10-04-2019, 16:28

Eski mezarcılardan Son Fiyat Gürsel :D Tholl-ga

Yigit-Y
10-04-2019, 16:31
Daire / dükkan bi yapıyoruz ama 6-7 aydır tık yok :D

Yanlış yerde yanlış zamanda yapıyorsundur :D

Şaka bir yana inşallah düzelir işleriniz.

Piyasa berbat cidden.

wolrath
10-04-2019, 16:31
Mal adamın sonucta, durumu yoksa sıkısmıssa verır zaten kufretmeye sınırlenmeye gerek yok.
Ben ölü pahasına cok araba malzeme sattım, alırken de aynı sekılde teklıfler yaptım. Aldıgımda oldu. Pani mesela 78di ilk ilan 50teklıf ettım. 3ay sonra 57ye almıstım. En kotu yok dersınız bıter. Kasmayın derim

berkaym
10-04-2019, 16:40
Adam 100 eden arabaya 120.750 yazarsa bende adama 100 derim tabi varsın bana ölücü desin. Bende ona kazıkçı derim ödeşiriz ahhaha :D herkesin kendi malı istediğini yazar bi olay yok bence çok örneği var böyle ilanların sonuçta her türlü ederine gidiyo 3-5 istisna hariç

Octane
10-04-2019, 16:47
Sirf bu yuzden 38500e fit oldugum aracimin ilanini 42 yazdim. Buradakilerin haberi olsun, 42ye sari beetle bulursaniz 38500 istiyorum.

Sezgin
10-04-2019, 16:50
150.000 TL ye w204 lci var. En son kaç teklif etmeliyim. Ölücü damgası yemek istemiyorum :D

Yigit-Y
10-04-2019, 16:54
150.000 TL ye w204 lci var. En son kaç teklif etmeliyim. Ölücü damgası yemek istemiyorum :D

hahaha boyasız hatasız hakkı 90 da bu mesajımı görme benim :D

HaKo
10-04-2019, 17:04
he tabi alırken de ayrı macera var, bir de şimdi doğruya doğru , 50 liralık mala 100 yazan acelemiz yokcu tayfada çok , ama o tarz adamla münakaşaya girmeyeceksin, girersen hatalı sensin,o zaten keklik avına çıkmış. Niyeti satmak olan zaten doğru fiyatı yazıyor, bir şekilde pazarlığa da geliyor.

zOnstyLe
10-04-2019, 17:12
Fiyat teklif etmek ölücülük olmuyor bence satmak istemezsen ilgilenmiyorum dersin kapatırsın, zamanında 10000 hasar kayıtlı C3 1.6 hdi a 21000 yazan kişiye 16000 teklif etmiştim olmaz falan dedi tesekkur ettim fikrin değişirse ara gelirim dedim tamam dedi. Sonrasında 3 4 arkadasıma aratıp adamı karanlıga surukledik 13 14 15 gibi rakamlar teklif ettirmiştim. Adam akşam arayıp 1 lira pazarlık yapmadan 16500 gel al arabayı dedi, gittim aldım piyasa belli gidecek rakam var gitmeyecek rakam var. Bence bu ölücük olmuyor alıken kazanmak diyelim :D

onurc
10-04-2019, 17:18
m a l u m sıte uzerınden konusuyorum
mesaj yolu ile ulaşımı seçerseniz hiç derdiniz tasanız olmaz,ciddi adam oradan bellı eder kendını zaten
cok da takılmamak lazım (:
cevap vermezsınız olur bıter (:

Yigit-Y
10-04-2019, 17:22
Fiyat teklif etmek ölücülük olmuyor bence satmak istemezsen ilgilenmiyorum dersin kapatırsın, zamanında 10000 hasar kayıtlı C3 1.6 hdi a 21000 yazan kişiye 16000 teklif etmiştim olmaz falan dedi tesekkur ettim fikrin değişirse ara gelirim dedim tamam dedi. Sonrasında 3 4 arkadasıma aratıp adamı karanlıga surukledik 13 14 15 gibi rakamlar teklif ettirmiştim. Adam akşam arayıp 1 lira pazarlık yapmadan 16500 gel al arabayı dedi, gittim aldım piyasa belli gidecek rakam var gitmeyecek rakam var. Bence bu ölücük olmuyor alıken kazanmak diyelim :D

İntihar edecekmiş biraz daha taciz etseniz adam :D

Onurkk06
10-04-2019, 17:23
ustam 1550 TL param var senin gibi katara da gidemiyoruz piyasa sıkıntılı he dersen alyım

Sahibindende gelen mesaj. Katardan telefon aldım eski telefonumu satıyorum kıskandı pezevengi herhalde

Vtec_2
10-04-2019, 17:26
Şoyle bir karikatur vardi

404 Not Found (https://i.hizliresim.com/Lljvqa.jpgi)

Vtec_2
10-04-2019, 17:28
Şoyle bir karikatur vardi.

https://hizliresim.com/Lljvqa

zOnstyLe
10-04-2019, 17:36
İntihar edecekmiş biraz daha taciz etseniz adam :D

Ya en son aramada çok kızmıştı :D:D:D

REVOLTA
10-04-2019, 17:44
bu konularda bence niyet ve tavırlarda önemli, bu işin ticaretini yapan insanlara lafım yok fakat insanlara yüksekten bakan, yok o saatte arayamazsın, yok oraya arabamı getirmem, yok almadan kullanamazsın gibi bir sürü değişik hareketler yapan insanlardan araba almayı geçin selam bile vermem.İsterse 5k ucuza versin.Numaranı koyuyorsan ararım kardeşim, işim gecedir belki gündüz uyuyorumdur yada o zaman müsaitimdir.Numaranı koyma o zaman mesaj atalım, geç saatte arıyorlarsa sessize al bakma nedir yani.Arkadaşıma araba bakmaya gittik adam satışı vermeden kullandırmam dedi :D yine araba bakarken adam sanayiye gelemem diyor, dedik nasıl baktırcaz arabaya? ben buradayım aldıktan sonra git baktır sıkıntı olursa geri alırım diyor.Nalburdan musluk alıyoruz sanki.En son gittik galeriden aldık.Yani daha para konuşmaya gelmeden karşıdaki insandan nefret ediyorsun.
Yine kendime çok temiz bir e36 buldum tanıdıktan.Araç gümrük çıkışlı orj. 150 binde baktırdık filan tertemiz içi dışı her yeri fakat adam arabanın satışını hemen vermem dedi öyle iş mi olur 2 lira fazla verim bana ver dedim vermedi çok üzüldüm o arabayı alamadığımdan beri zaten araba filanda almadım hala sinirliyim :D uzun bir süre daha almamda bakmamda.

dasemert
10-04-2019, 17:55
Evi ilana koydugumda cadde üzeri diye belirtip fotoğrafları eklemistim fiyat 450k.
Bir beyfendi geldi bebeğiyle beraber gezdi etti,bu ev cadde üzerinde,200k ya anlasalım dedi.Güldük ettik olmaz dedik 220k olsun dedi.Siz bilirsiniz o zaman dedi ve gitti.
Artık ölücü mü başka bişey mi denir bilemedim :D

Berkan
10-04-2019, 17:56
Valla sahibindendeki sisik fiyatlara ayarli öldürmek mantikli.

Bende bir arkadssimin ricasi uzerine bir mesaj attim boyle yaklaşık 8 10k düşük teklifkti yazdigi fiyattan, tabiki redderti aylarca satilmadi :D

sonra benim teklif ettigim fiyattan asagi dusurdu ilan fiyatini, bidaha yazdim bak dedim ozaman verysedin kardaydin simdi bu fiyattanda pazarlik yapalim dedim istemedide yine baya durdu sonra satildi :D

turbo&quattro
10-04-2019, 17:59

Bu davranis bana hic etik gelmiyor. Alirken kazan ama insanlari darlayarak, biktirarak degil.

EmreS13
10-04-2019, 18:06
Ölücüleri bildiğim için yüksek fiyat yazar geçerim. Ben aklımdaki rakama satmış olurum, alanda kâr ettiğini sanar ve her iki tarafta mutlu olur. :)

B16
10-04-2019, 18:07
Valla sahibindendeki sisik fiyatlara ayarli öldürmek mantikli.

Bende bir arkadssimin ricasi uzerine bir mesaj attim boyle yaklaşık 8 10k düşük teklifkti yazdigi fiyattan, tabiki redderti aylarca satilmadi :D

sonra benim teklif ettigim fiyattan asagi dusurdu ilan fiyatini, bidaha yazdim bak dedim ozaman verysedin kardaydin simdi bu fiyattanda pazarlik yapalim dedim istemedide yine baya durdu sonra satildi :D

Hiç rica etmedim. Sahibinden üyelik bilgilerin bende kendim girip ölü fiyat veriyorum artık.

Tşk
Buurak

Berkan
10-04-2019, 18:12
Hiç rica etmedim. Sahibinden üyelik bilgilerin bende kendim girip ölü fiyat veriyorum artık.

Tşk
Buurak

Sende kuruldun bende kurtuldum ensonunfa

Tsk korsan

zOnstyLe
10-04-2019, 18:26
Bu davranis bana hic etik gelmiyor. Alirken kazan ama insanlari darlayarak, biktirarak degil.

Elbette haklısın ancak zaten fiyata bırakacaktı sureci hızlandırdım diyelim.

Mutlu Değerli
10-04-2019, 18:26
30liradan ilan açmıştım bi aralar araca. Herifin teki 25liram var yazmıştı.

Ulan ben araba ararken böyle öldürmüyorum. Bakıyorum fiyat 31750 yazıyor. Ben bunu zorlasam en dip 30a alırım diyorum. Ama parası kıymetli çakal sürüsü öyle düşünmüyor tabi. 25e alsa yarın 30 yazacak gavadd...

İbrahim33
10-04-2019, 19:19
biz bütün gün uğraşıyoruz bu tür abukluklarla. :) teklif alabilirsin , hesap işidir , olmaz dersin kapatırsın. sonuçta araba senin para onun. 70 lira yazdığım arabayı 64 e verdiğimde oldu , 100 lira yazan arabayı 75 e aldığımda oldu. ticarettir , normal yani. çokta şaapmamak lazım :)

arda35
10-04-2019, 19:24
bu konularda bence niyet ve tavırlarda önemli, bu işin ticaretini yapan insanlara lafım yok fakat insanlara yüksekten bakan, yok o saatte arayamazsın, yok oraya arabamı getirmem, yok almadan kullanamazsın gibi bir sürü değişik hareketler yapan insanlardan araba almayı geçin selam bile vermem.İsterse 5k ucuza versin.Numaranı koyuyorsan ararım kardeşim, işim gecedir belki gündüz uyuyorumdur yada o zaman müsaitimdir.Numaranı koyma o zaman mesaj atalım, geç saatte arıyorlarsa sessize al bakma nedir yani.Arkadaşıma araba bakmaya gittik adam satışı vermeden kullandırmam dedi :D yine araba bakarken adam sanayiye gelemem diyor, dedik nasıl baktırcaz arabaya? ben buradayım aldıktan sonra git baktır sıkıntı olursa geri alırım diyor.Nalburdan musluk alıyoruz sanki.En son gittik galeriden aldık.Yani daha para konuşmaya gelmeden karşıdaki insandan nefret ediyorsun.

Numara var diye akşam 10'da aranmaz kimse. Mesajla veya whatsapp'tan müsaade istenir. Satıcı durumuna göre dönüş yapar veya yapmaz.

Kullandırma mevzusu da öyle basit değil. Yeri gelir, alıcıya tecrübe etmesi için teklif edilir. Yeri gelir, çalıştırması için dahi anahtar emanet edilmez. Tamamen karşılıklı güven ve iletişime bağlı yani. Bilhassa hızlı araçlarda seçici olmak lazım. Göz açıp kapayıncaya kadar telafisi güç hadiseler yaşanabilir. Forumda örnekleri aynıyla vaki.

ikuybu
10-04-2019, 21:06
Esnaf bu ayaklı al satçılar kadar öldürmüyor bir arabaya teklif verirken en azından benim tanıdıklarım ve ben yapmıyorum.
Adam arabanın kullanım kılavuzu yok diye fiyat düşmeye çalışıyor internetten indirip vereyim diyorum veya kullanamadığın bir yer olursa ara beni diyorum orjinali torpido da durmalı diyor, olsada açıp ilk sayfasına bakmaz.

Enteresan zamanlarda çok garip kişiler arıyor bunada sürekli şahit oluyoruz.

Bir pazar sabah telefonum çaldı saate baktım sabah 06:58 istemsiz bir şekilde açtım yatakta uykuluyum.
50 yaşlarında bir ses ''yeğenimm sende bağ ile takaslı araba var mı'' dedi ilk cümlesi direkt bu oldu.
tabi ben tam anlamadım ne ile takaslı abi dedim ''bağ yeğenimmm bağğğ üzüm bağııııı'' dedi.
Yatakta yatıyorum tabi ben hala, tavana şöyle bir baktım derin bir nefes aldım dayı sen o bağın üzümlerinden getir bir tadına bakalım ona göre konuşuruz dedim.
Tamam yeğenimmm dedi ve kapattı.Hala bekliyorum üzümleri.

ikuybu
10-04-2019, 21:14
Esnaf bu ayaklı al satçılar kadar öldürmüyor bir arabaya teklif verirken en azından benim tanıdıklarım ve ben yapmıyorum.
Adam arabanın kullanım kılavuzu yok diye fiyat düşmeye çalışıyor internetten indirip vereyim diyorum veya kullanamadığın bir yer olursa ara beni diyorum orjinali torpido da durmalı diyor, olsada açıp ilk sayfasına bakmaz.

Enteresan zamanlarda çok garip kişiler arıyor bunada sürekli şahit oluyoruz.

Bir pazar sabah telefonum çaldı saate baktım sabah 06:58 istemsiz bir şekilde açtım yatakta uykuluyum.
50 yaşlarında bir ses ''yeğenimm sende bağ ile takaslı araba var mı'' dedi ilk cümlesi direkt bu oldu.
tabi ben tam anlamadım ne ile takaslı abi dedim ''bağ yeğenimmm bağğğ üzüm bağııııı'' dedi.
Yatakta yatıyorum tabi ben hala, tavana şöyle bir baktım derin bir nefes aldım dayı sen o bağın üzümlerinden getir bir tadına bakalım ona göre konuşuruz dedim.
Tamam yeğenimmm dedi ve kapattı.Hala bekliyorum üzümleri.

adminler bir el atarmısınız düzeltemedim.

SinanAdalı
10-04-2019, 21:26
dün biri aradı çok iyidi bu ;

hocam merhaba uzatmicam 55binim var muğladan gelicem heaa diyorsan yola çıkıcam dedi.
yok bacanak olmaz o rakama dedim.
peki kal sağlıcakla dedi kapattı.

10 saniye sürdü ahahahah :D

net adamları severim :D

Benide muğla'dan biri aradı bu tarzda kendine göre fiyat verip veriyosan gelicem dedi vermiyorum diyince kapattı :) Acaba aynı kişimi :D

hanz10
10-04-2019, 22:00
Allah sabir versin, 140 yazmişim 120 olur mu diyor? olmaz dedim, Çok yazmişssin diyor. Leon aldım adam mesaj atiyor 127 yazmişim, 116 olur mu diyor hayır dedim çok yazmişsin diyor sanane? biri sabah mesaj attı merhaba oluru nedir ? dedim Teklifi nedir ? Teklifim yok piyasada araç karşılaştırması yapıyorum sen ne kadar düşersin diye seni zarfladım diyor? sana 126.999 TL dedim. Tekrar Tekrar sormasınlar diye kalın kalın yazdım yine aynı muhabbet nefret ettirdiler artık. Ama Ben araç almak istediğimde 500 tl düşen gördüm, 250 düşen gördüm 100 TL düşen gördüm, DAha neler neler.

REVOLTA
10-04-2019, 22:13
Numara var diye akşam 10'da aranmaz kimse. Mesajla veya whatsapp'tan müsaade istenir. Satıcı durumuna göre dönüş yapar veya yapmaz.

Kullandırma mevzusu da öyle basit değil. Yeri gelir, alıcıya tecrübe etmesi için teklif edilir. Yeri gelir, çalıştırması için dahi anahtar emanet edilmez. Tamamen karşılıklı güven ve iletişime bağlı yani. Bilhassa hızlı araçlarda seçici olmak lazım. Göz açıp kapayıncaya kadar telafisi güç hadiseler yaşanabilir. Forumda örnekleri aynıyla vaki.

Dediğinize katılıyorum fakat kimseyide 10da aradı diye terslemem yani.Gerekli bir dilde rahatsız edildiğimi söylesem karşı tarafta bir "kusura bakmayın" cümlesini çok görmez herhalde.Ama en temizi sadece mesaj ile ilan vermek.Özelden verilir numaralar gerekirse.Dediğiniz gibi her şey iletişime bağlı.Araç kullandırma mevzusuda dediğim gibi sonuçta satışı alınmamış araba ile roll yapcak yada 0-200 deneyecek halimiz yok :D setup ne olursa olsun isterse 1.0 olsun.Bizde insan sevmiyoruz ama dedikleriniz medeniyettir oda sizle iletişim kurmaya çalışan insanlarda yok diye agresifleşmenin manası yok bence.

semavi
10-04-2019, 23:05
Maalesef bu konu arabasina gore degisiyor...

Fiat Bravo sattim...

Diger ilanlara bakarak fiyat koydum. Genellikle en dusukten siralarim ilanlari ve en ucuz araba ile kendi arabami kiyaslar, bir tik ustunu koyarim. Cogunlukla da volvo mazda gibi zor bilinen araclari bile 1 hafta civari satardim...

Bravoda ise ilanlara baktim ona gore koydum... Ama 50 civari koydugumuz arac 43e mi ne gitti o donem... Yani bazi arabalarin piyasasi yanitliyor...

19500e koydugum aracimi oluculerden bunalip, 14-15 tekliflerinden gina gelip, 1 hafta bos gecip 21500e koydum ve 19a satmistim... hemde iki kisi daha bekliyordu ilk gelen begenmezse gelelim 1 saate diye...

Yanliz bravo ilani benide sasirtmisti... 52-53 yazilan araba 43te kaldi. Servis bakimli ve sifir gibi bir dizel otomatikti...

Bu arada cok begenmistim malzeme kalitesini bravonun... Fiat gibi degildi, cogu japon arabasindan da iyiydi kalite olarak...

Gorky
11-04-2019, 00:19
bayılıyorum bu "istediğim fiyatı yazarım, beğenmeyen almaz kardeşim sizene" tavırlarına..
daha dün hiç çekinmedim yazdım bi honda vt750 shadow motosiklet ilanına. "az yazmışsın 45 yaz" dedim. eleman 37.000 tl yazmış 25 liralık motora. "mal benim kardeşim istediğimi yazarım" dedi. mal seninde sanki para bizim değil a m k :)

piyasa yükseltmenin ne kadar kolay olduğunu anlıyoruz bu şekilde. "benimki en temizi ulen" yazıp 5k fazla yazıyosun. hadi 1 ilan daha böyle olsun. hooop 2 ay içinde oldu mu 25k lık araç sana 30k

Mutu
11-04-2019, 01:04
Maalesef bu konu arabasina gore degisiyor...

Fiat Bravo sattim...

Diger ilanlara bakarak fiyat koydum. Genellikle en dusukten siralarim ilanlari ve en ucuz araba ile kendi arabami kiyaslar, bir tik ustunu koyarim. Cogunlukla da volvo mazda gibi zor bilinen araclari bile 1 hafta civari satardim...

Bravoda ise ilanlara baktim ona gore koydum... Ama 50 civari koydugumuz arac 43e mi ne gitti o donem... Yani bazi arabalarin piyasasi yanitliyor...

19500e koydugum aracimi oluculerden bunalip, 14-15 tekliflerinden gina gelip, 1 hafta bos gecip 21500e koydum ve 19a satmistim... hemde iki kisi daha bekliyordu ilk gelen begenmezse gelelim 1 saate diye...

Yanliz bravo ilani benide sasirtmisti... 52-53 yazilan araba 43te kaldi. Servis bakimli ve sifir gibi bir dizel otomatikti...

Bu arada cok begenmistim malzeme kalitesini bravonun... Fiat gibi degildi, cogu japon arabasindan da iyiydi kalite olarak...

O piyasası kadar olmayan arabalardan biri de mcp şanzımanlı dizel c4ler. :) İlanlara baksan 58ten aşağı yoktu boyasız 50bine daha gelmemiş c4ü 53bine haftalarca ilanda kalmıştı :) En son takasa verip sıfır almışlardı :)

KÖROĞLU
11-04-2019, 07:12
Benim en uyuz olduğum bir kaç yaklaşımı yazayım. Mal alınır satılır, pazarlık edilir.

1-) Arabayı şuraya getir dediğin gibiyse alırız. (Alıcıysan gelir baktırırsın ayağa araba gitmez)
2-) Çok yazmışsın aynı araç şurada şu kadar (Buyuar kardeşim oradaki aracı al benim aracım bu fiyat)
3-) Bu araba bu kadar etmez. (Sen benim malıma neye göre değer biçiyorsun)
4-) İlanı okumadum aracı anlatır mısın (Detaylar ilanda yazıyor, oku aklına takılmayan bir şey var ise anlatırım)
5-) Boya değişen yoksa alırım (İlan hasar kayıtlı, boya değişen işaretlenmiş ilan metnine yazılmış)
6-) Telefonda pazarlık ettiysek, geldiğinde rakam değişmez diyorum, ya orada bakarız diyor. Burada bakmayız fiyat neyse o.
7-) Ekspertizden sonra yağ bakımı gelmiş, rotunda boşluk varmış diye fiyat kırmak istiyor. (2. el araç alıyorsun illaki eksiği olur, ya da satana göre sıkıntı olmayan şey sana göre sıkıntıdır, yağ için fiyat düşmeye çalışmak bence en büyük ölücülük. Yağ 1000 km önce değişti yazan kartı görsem bile aldığım tüm araçların yağ ve filtrelerini hep değiştirmişimdir.

Ben de araç alırken aklımda bir rakam oluyor ve teklif ediyorum, (genelde 1-2 bin tl altı. Karşı taraf kabul ederse gidip alıyorum.

GokhanK.
11-04-2019, 07:31
Zamanında bu *pne galericilerin alırken öldür, satarken öv muhabbetine hep böyle piyasa. Alırken zamanında lokal boyalı araçlara takla atmış muhabbeti yaptılar. Öldürüp öldürüp aldılar. Satarkende sanki aracı kendisi galeri dükkanında imal etmiş gibi sattı. Ne oldu normal kullanıcı da aynı ayağa yatmaya başladı. Gelişerek günümüze kadar geldi muhabbet.

Adamın birine araba sattım passat highline izmite. Adam burda nasıl ağladı sızladı şöyle param yok böyle yemin ediyor çocuk rahatsız filan. Maşukiyeye gittik eşimle yeni araç alınca gezmeye. Adamla karşılaştık. Adamın küçük ölçekli bir sebze /meyve hali vardı öyle söyliyim. :)

Çok fiyat öldürene cevap vermiyorum. Yada yazdığı fiyatın altına satıldı yazıyorum.Deli oluyorlar :D ( Mesala ilan 55 yazıyor. Adam yazmış bana 45 olur mu. Diyorum ki 40 sattık aracı. Adam bide vah vahlanıyor)
Arayıp saçmalamaya başlayana kardeşim arabaya kardeşim kapora almış diyorum.
Onun haricinde ilan koyarken artık msj kısmını kapatıyorum. Alacak adam bırak msj atmayı aramayı direk çıkıp geliyor.

malkoc
11-04-2019, 07:44
***** sitedeki araç fiyatları piyasasının çok üstünde olduğu için ben pazarlık yapmaya çalışanları yadırgamıyorum. Tabi burada en önemli detay konuşma şekli yani iletişim. Bu arada boya ve motor durumunu ısrarla soranları anlıyorum. Adam ilana hatasız boyasız yazmış arıyorsun sadece bir kapısında boya var diyor. Ya da motor iyi durumda diyor arayınca enjektörlerin bakıma ihtiyacı var diyor. Bu örnekler uzar gider o yüzden çok takılmamak lazım.

CloudGrey
11-04-2019, 08:00
Benide muğla'dan biri aradı bu tarzda kendine göre fiyat verip veriyosan gelicem dedi vermiyorum diyince kapattı :) Acaba aynı kişimi :D

dün gene biri aradı , bak bak olaya bak.
önce böyle kardeşimli falanlı konuşmalar...
Nerelisin dedi -Dedeağaçlıyım (yunan) dedim , ordan hemşeri muhabbeti kesildi...(tam yapmaya yelteniyordu :)

1000km uzaktan gelicem dedi - banane istersen başka galaksiden gel dedim.
54 vereyim dedi kardeş sen git turşu clk'lardan bak dedim kapattı.

benmi acaba yanlış yaptım bilmiyorum ?

ben alırken aracı aradım ; abi pazartesi yanına geliyorum istersen kapora yollim dedim kabul etmedi pazartesi gittim adamın yanına.
ilanda yazan rakam için notere kadar hiç sesimi bile çıkarmadım.
Noterde abi son bişey yapacakmısın diye sordum,peki 1000 tl daha indirim yapayım dedim verdi.

rebelh
11-04-2019, 08:06
:D
şimdi bu işler biraz çene işi
çenesi iyi olan ucuza alıp pahalıya satabiliyor
olmayan da alışına da satışına da isyan ediyor gibi geldi bana :)
aldığım her arabadan cebime para koymasını da bildim çok şükür çünkü paraya ihtiyacı olan birisiyim
ayrıca devremülk satışı geçmişim var benim çene biraz oradan kalma sıhhıye durağında yerimi verdiğim yaşlı ablaya ivedik durağunda(4-5 durak fark var) inene kadar devremülk satmışlığım var :D
çene iyidir arkadaşlar ama saygısızlık ve çingenelik yapmadan sınırları zorlamak lazım..

pirasa
11-04-2019, 08:10
bu pazarlık olayını yapan akrabam var. uzun zamandır samimiyetimi kesmiş bulunuyorum. pazarlık sırasında o kadar yalan, o kadar kendini küçük düşüren hareketten sonra akşam kahvede 500lira uyguna kapattım demesi beni bitirdi. burada o kadar adamsınız. hepinizin yaptığı pazarlıkları kayıt alıp buraya koysalar %90 rezillik içindedir. Ertekin olayı gibi her şey. herkes delikanlı herkes adam.

rebelh
11-04-2019, 08:17
wallaha benim rezillik içinde yaptığım bir şey yok muhtemelen ben kalan %10dayımdır
pazarlık yapan insanları muhbirlik ve iftiracılarla kıyaslamak saçma olmadı mı?
bizde araba satıyoruz işimize gelmezse konuyu kapatıyoruz ama işimize gelirse karşı tarafın pazarlığına müsade ediyoruz alan memnun satan memnun kimse kimsenin malını silah zoruyla almıyor/satmıyor
daha geçen gün arkadaşımın opelini 120ye ilanda gördük çocuk 103e vermiş
ne yapalım yani eşşek gibi gidip 17 milyar fazla mı verelim?
sen kaç ayda kazanıyorsun 17 milyarı?

rebelh
11-04-2019, 08:19
konuya bak la pazarlık yapanı vatan haini ilan edecekler
bakın burası pazarlıksız: https://www.dod.com.tr/?gclid=CjwKCAjwqLblBRBYEiwAV3pCJt5deSgviUCnsCsPTYm UAS-yhjmLAXY6W6deVVMz-NIPqaa6MYVPLxoClGIQAvD_BwE
gidin aracınızı buraya verin buradan alın "ertekin" gibilerle uğraşmayın

CloudGrey
11-04-2019, 08:36
öncelikle şunun anlaşılması gerekir ;

o site teklif sitesi değil.
Adam 5lik mala 15 yazabilir.
Mal adamındır İSTEDİNİ YAZAR,satılır satılmaz o adamın sorunudur.
Pazarlık adı altında indirilebilmeyi umulan rakam max %3-5 arasında olmalıdır. Fazlası küfüre girer.
Bu pazarlıkta TELEFONDA değil , malı görüp beğenildikten sonra yapılır.

Küfürlük örnek ;
Herif açmış telefonu -s.a -a.s , 55 verim.
LAN sitir git.

Anıl E.
11-04-2019, 08:41
Ucuza kapatmak uyanıklık olarak biliniyor ülkemizde. Aklımız genelde ufak tefek hesaplara çalışıyor,nerden ne kopartırım. Şunun şurasında çizik varmış 500 daha kırıyım falan. Zihniyet hep aynı maalesef :)

BARR
11-04-2019, 08:42
konuya bak la pazarlık yapanı vatan haini ilan edecekler
bakın burası pazarlıksız: https://www.dod.com.tr/?gclid=CjwKCAjwqLblBRBYEiwAV3pCJt5deSgviUCnsCsPTYm UAS-yhjmLAXY6W6deVVMz-NIPqaa6MYVPLxoClGIQAvD_BwE
gidin aracınızı buraya verin buradan alın "ertekin" gibilerle uğraşmayın

DOD la pazarlık yapmıştım bu aldığım aracı almadan önce 8000TL düşürmeyi başarmıştım Beetle için test aracıydı :D

Redfish16V
11-04-2019, 08:45
ne konuşursanız konuşun bütün bu atmosferin tek sebebi eğitim eksikliği :) her türlü eğitim eksiği olan bir toplum olarak burda yazılan ve burda yer almayan anlatılmayan ama yaşanan her acizlik durumları maalesef tek sebebi eğitimsizlik.. Alıştırdılar milleti eğitimsizliğe,kara cahilliğe şaşırmıyorum artık nedense..

BARR
11-04-2019, 08:47
Bu arada DOD'dan satılıp, sahibinden'de aynı hafta ilana giren bütün arabaları ifşa edesim var :D :D :D Üstüne hepsi 7-8 koyup ilana girmiş.

rebelh
11-04-2019, 09:09
Ucuza kapatmak uyanıklık olarak biliniyor ülkemizde. Aklımız genelde ufak tefek hesaplara çalışıyor,nerden ne kopartırım. Şunun şurasında çizik varmış 500 daha kırıyım falan. Zihniyet hep aynı maalesef :)

yahu o çingenelik ona lafım yok satmazsın geçer gider
antepten gelen 2 galericiye telefonda söylediğimin 1 lira altına düşmedim işinize geliyorsa dedim mecbur aldılar ama yemek ısmarla bari diye yalvardılar ne koparsak kar hesabı ona da siktir çektim yolladım
ama pazarlık yapan adamlara "ertekin gibi delikanlı" demek ne demek ben ona takıldım

rebelh
11-04-2019, 09:22
adam 20.750 yazmış gittik yan binadaydı efendice konuştuk tanıdık manıdık sohbet muhabbet 17ye anlaştık
araçta motorda sıkıntı vardı 1 lira da ona kırdı 16 liraya düştü
boya değişen tramer bakmadım bile 16 liraya araba aliom ne önemi var diye
satışı yaptık dönüyoruz adam diyor ki "zaten sahibindende fiyatlar çok yüksek yazılmış bizde ona göre yazdık ama orada fiyatlar çok yüksek saılmadı"
eee?

pirasa
11-04-2019, 09:23
wallaha benim rezillik içinde yaptığım bir şey yok muhtemelen ben kalan %10dayımdır
pazarlık yapan insanları muhbirlik ve iftiracılarla kıyaslamak saçma olmadı mı?
bizde araba satıyoruz işimize gelmezse konuyu kapatıyoruz ama işimize gelirse karşı tarafın pazarlığına müsade ediyoruz alan memnun satan memnun kimse kimsenin malını silah zoruyla almıyor/satmıyor
daha geçen gün arkadaşımın opelini 120ye ilanda gördük çocuk 103e vermiş
ne yapalım yani eşşek gibi gidip 17 milyar fazla mı verelim?
sen kaç ayda kazanıyorsun 17 milyarı?

sevgili brokerim sen niye bu kadar üstüne alındın olayı. vatan hainliği ile alakası yok. sen terbiye sınırları içinde kalmıyorsan zaten akrabamdan daha çok üzülürüm sevdiğimiz bir kardeşimizsin. ben diyorum ki konunun ölücüler kısmındaki insanların durumu nedir. aman banane herkesin ticareti bol olsun. hayırlı cumalar.

malkoc
11-04-2019, 09:26
bu pazarlık olayını yapan akrabam var. uzun zamandır samimiyetimi kesmiş bulunuyorum. pazarlık sırasında o kadar yalan, o kadar kendini küçük düşüren hareketten sonra akşam kahvede 500lira uyguna kapattım demesi beni bitirdi. burada o kadar adamsınız. hepinizin yaptığı pazarlıkları kayıt alıp buraya koysalar %90 rezillik içindedir. Ertekin olayı gibi her şey. herkes delikanlı herkes adam.

Senin akrabanın yaptığı yanlış ya da tasvip etmediğin pazarlığı görüp , bu işi genele vurup burdaki insanları zan altında bıraksmazsın. Milletin nasıl pazarlık yaptığını nereden bileceksin de %90 ı rezillik içindedir diyeceksin. Hele ki bu durumu ertekin olayına nasıl bağladın o da çok enteresan bi mevzuu.

Low-Rider
11-04-2019, 09:30
Valla çevremde bu tür takılıp sürekli al sat yapan çok adam var, kazanıyorlar da.

50lik arabaya 45 teklif ediyor günde 20 kişiye, elbet biri denk geliyor sıkışık. Alıyor 45e 2 gün sonra 55e ilana koyup 50ye çakıyor.

rebelh
11-04-2019, 09:36
Valla çevremde bu tür takılıp sürekli al sat yapan çok adam var, kazanıyorlar da.

50lik arabaya 45 teklif ediyor günde 20 kişiye, elbet biri denk geliyor sıkışık. Alıyor 45e 2 gün sonra 55e ilana koyup 50ye çakıyor.

yazın 800 istedikleri evi şimdi 550ye satamayan tanıdığım var
evde mis gibi ev ama alıcı olmayınca 250 lira düşüyor adam yoksa banka haczedecek ztn bir kaç aya
başka bir örnek; geçen yaz bi apartmanda 420ye 2. katını yine aynı bacanağın annesi aldı
çapraz 1. katı 2 ay önce 280e bıraktı adam aynı daireler hemen emlakçı aldı o da 1 haftada 330a verdi

evin ederi 420 olabilir ama 280e satılanı varken neden senden ederine alayım?

Wromm
11-04-2019, 10:32
yazın 800 istedikleri evi şimdi 550ye satamayan tanıdığım var
evde mis gibi ev ama alıcı olmayınca 250 lira düşüyor adam yoksa banka haczedecek ztn bir kaç aya
başka bir örnek; geçen yaz bi apartmanda 420ye 2. katını yine aynı bacanağın annesi aldı
çapraz 1. katı 2 ay önce 280e bıraktı adam aynı daireler hemen emlakçı aldı o da 1 haftada 330a verdi

evin ederi 420 olabilir ama 280e satılanı varken neden senden ederine alayım?

Bu yazdığın zaten ölücülük değil krizi fırsata çevirme tok satıcı isen yazarsın 450 beklersin. Nakit sıkışıklığın var ise hem senin nakit problemin hallolur hemde karşı taraf uyguna almış olur. Win - win olayı yani. Çeki yazılmasın, icra gelmesin diye bu şekilde yapan bir sürü esnaf etrafta. Keza araba içinde aynı durum. Bütçen belirli ise yem atarsın dönerse senindir, dönmez ise hiç senin olmamıştır. :) Satış için de aynısı geçerli çok kafaya takmamak lazım. Büyükbaş, arsa takası gönderenler var 5 lira eksik teklif etmiş çok mu ?

lazerboy
11-04-2019, 12:27
Ucu çok açık bir konu bir araca talibim şuan 225 e ilandaydı yazın satamadı fiyatı git gide yükseltti emsalleri uçunca 255 yazdı ancak emsalleri de uzun zamandır satılmıyor ben şimdi gidip adama 225 veya 220 küsür teklif etsem ölücü mü oluyorum ? Araç düzgün ancak piyasası yok bende aldıktan sonra satarken sıkıntı çekeceğim hatta 225 e bile satamayabilirim.
herşey veya herkes sorgulanıp ölücü bilmemneci vs gibi çıkarım yapılacaksa şartlar tam olarak incelenmeli bence
Hepinizin fikirlerine kanımca doğru olsun veya olmasın saygı duyuyorum aynı saygıyıda herkes için bekliyorum Techturkey ailesi.

onur_si
11-04-2019, 12:41
ben arac satarken detaylica herseyini yazarim. telefonda fiyat konusmam ve pazarlik arac basinda adamina gore olur yazarim. ( cok kil tuye takilmayan alicilara gerekli kolayligi yaparim). numarayi kapatmak en iyisi ciddi olan yazar donus yaparim. arabaninda neyi varsa soylerim genelde eksiklerini tamamlamadan satmam alan hep sefasini surer:)

pirasa
11-04-2019, 14:21
Senin akrabanın yaptığı yanlış ya da tasvip etmediğin pazarlığı görüp , bu işi genele vurup burdaki insanları zan altında bıraksmazsın. Milletin nasıl pazarlık yaptığını nereden bileceksin de %90 ı rezillik içindedir diyeceksin. Hele ki bu durumu ertekin olayına nasıl bağladın o da çok enteresan bi mevzuu.

bu ispatı olmayan bir konuda iddaadır. ben iddaa ettim o şekilde olduğunu ve rahatsızlığımı dile getirdim. bunu söylemem ne forumun kalitesini nede senin kaliteni etkiler. bir konu var görüş ve düşüncelerimizi paylaşıyoruz. ertekini delikanlı diye forum olarak örnek almıyormuyduk bir miktar?

rebelh
11-04-2019, 14:37
bu ispatı olmayan bir konuda iddaadır. ben iddaa ettim o şekilde olduğunu ve rahatsızlığımı dile getirdim. bunu söylemem ne forumun kalitesini nede senin kaliteni etkiler. bir konu var görüş ve düşüncelerimizi paylaşıyoruz. ertekini delikanlı diye forum olarak örnek almıyormuyduk bir miktar?

hocam yanlış benzetme yaptım de geç bence :)
ertekin kim ki örnek alalım :D

sanctuary35
11-04-2019, 14:38
307 yi satarken birisi aradı, aynı araba gazi antepte 27lira sen neden 31 istiyorsun diyo git onu al deyincede orası uzak diyo :)

birde beğenilen aracı eşe dosta arattırıp istenilenin 5-6 altı teklif ettirilip sonra gerçek alacak kişinin 2-3 aşağı teklif etmesi adet oldu.

Kubilay
11-04-2019, 14:52
Alıcılar çakal olsun eyvallah da satıcılar çok mu düzgün? Ben parama göre araba bakıyorum, malın ederi belli burada da sormuştum megane coupeydi 12 bine verdi almadım, ilanda 16500'dü. Sonra 21 binlik arabaya gittim tavan dahil macunlu, 12 binlik olan bu arabadan iyiydi fiyat dahi vermedim ama 10 bin teklif etseydim ölücü diyecekti ama ederi oydu 1 lira fazlası değil. 22500 yazan arabaya gittim arabanın sunroofu açılmıyor, araba düzgün eyvallah ama masraflarını düş diyorum yok, sunroofu bozuk 500 düş diyorum yok kullanıma engel değil diyor. Yahu sunrooflu araba alıcam sunroof açılmıyor bu da düşülmez mi fiyattan yani. 18 dedim 22 bin dedi eyvallah dedim, hala satamadı. Ben de hala araba alamadım :)

TarikS
11-04-2019, 14:59
Günden güne iyice moktan bir hal alıyor araba alım-satım işleri. 4 yıl önce 0 araba fiyatları arşa çıkmaya başlarken kafamdan tamamen silmiştim 0 araç almayı, son araç alırken yaşadığım tecrübelerle 2.el araçtan soğudum. öyle 1-2 satıcı da değil yani. Bundan sonrasında yine bu şekilde seyrederse 0 araca yönelebilirim ben de

Yigit-Y
11-04-2019, 15:32
Bugün yine ölücu görevimizi yapıp aracimizi aldik.

Aldığım adamlarla tatile bile gideceğiz

Kanka olduk.

En sevdiğim ticaret öldürürken birde dost kazanmak müthiş

Şimdi sıra ölücü kovucu mesaj hazırlamada :):)

Yigit-Y
11-04-2019, 15:34

Biz buna galericilik diyoruz.

O adamlara selam olsun

Güzel avlanıyorlar

lider-58
11-04-2019, 16:03
eğer ticaret yapıyorsanız normal hayatınızda buna alışkın olmalısınız , yani alıcı olmayan , keyfekeder arayan , sırf geyik için arayan ve ciddi olarak alıcı olarakta arayanlar olacak

bunun çok yolu yok bunlarla muhatap olmam diyorsanız bu işi yapan bir galerici veya aracı ile muhatap olacaksınız bunun sonuçlarınıda buradaki herkes bilir o zaman gerçekten mezarcı veya ölücü kavramı hayat bulacaktır :)

evet bir malı satışa çıkartmak ve onunla uğraşmak kolay değil bu güne kadar 15 civarı araç sattım hepsini internet ortamında sattım ve edindiğim tecrübe şu bir araba size hizmetini tamamladı ise onu normal piyasanın 2 veya 3 bin tl altında satmak hem zarar değil hemde işleri kolaylaştırıyor diğer türlü satış süresi uzuyor ve çok fazla sayıda insanla muhatap oluyorsunuz

kamuya açık bir internet platformuna ilan verdiğinizde peşinen şunu kabul ediyorsunuz sizi herkes arayabilir ve bazen akıl almaz saatlerde bile arayabilir buna önlem olarak ya numaranızı yayınlamayacaksınız yada bu tip küçük can sıkıntılarına tebessüm edeceksiniz

şu anda genelde herkes cebindeki nakit para ile alışveriş yapıyor hal böyle olunca biraz kıymetli oluyor insanların parası.

overblack
11-04-2019, 16:26
Peugeot / 205 / 1.9 / GTI / Sahibinden Peugeot GTI 205 1.9 130HP sahibinden.comda - 671272344 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sahibinden-peugeot-gti-205-1.9-130hp-671272344/detay)

mesela şu arabaya kaç para teklif edersem ölücü olmam?

BARR
11-04-2019, 16:36
Peugeot / 205 / 1.9 / GTI / Sahibinden Peugeot GTI 205 1.9 130HP sahibinden.comda - 671272344 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sahibinden-peugeot-gti-205-1.9-130hp-671272344/detay)

85.000TL uygun mu diye sormak lazım.

ferroo
11-04-2019, 16:45
ben hiç muhattap olmuyorum mesela 60 binlik araca 50 teklif edene direk ban :d

Yigit-Y
11-04-2019, 17:02

12.000 TL eder mi ?

overblack
11-04-2019, 17:07
12.000 TL eder mi ?

eh işte :)

fthdrn
11-04-2019, 21:46
Reklam amaçlı koymuştur o para satılması için sıfır km olması lazım ki koleksiyonerin biri pazarlık yaparak alsın.

Grimlord
11-04-2019, 22:08
En gıcık olduğum alıcı tipleri

+ malı moklayıp fiyat düşürmeye kalkanlar
+ sen bu paraya satamazsıncılar
+ başta kibarca konuşup istediği fiyat olmayınca çirkinleşenler
+ ölüden döt isteyenler

Araba satmak gerçekten bazen sinir harbine yol açıyor. Asla sitelerde telefon numarası vermiyorum, ciddi olan mesaj atıp düzgünce yazıyor zaten.

BuRaK_eFe
12-04-2019, 14:30
Arabanın fiyatını yükselttim 2 gündür arayan soran daha da çoğaldı :D :D

speed_emre
12-04-2019, 14:33

Kaçtan kaça yükselttin ? favori artışları varmı ?

i-vtec07
12-04-2019, 15:48
2016 yeni kasa dizel symbol ü ilan fiyatının 1000 lira altına 2 günde sattım.:D böyle bi piyasada bu kadar hızlı satılması garip geldi bana :)

GokhanRS
12-04-2019, 15:52
2016 yeni kasa dizel symbol ü ilan fiyatının 1000 lira altına 2 günde sattım.:D böyle bi piyasada bu kadar hızlı satılması garip geldi bana :)

sümbül diyorsun. sümbül ülkemizin en seri satılan araçlarından biri.

16EC813
12-04-2019, 15:52

boşuna millet o sümbüle o parayı vermiyo ,bak cumhuriyet altını gibi :D

i-vtec07
12-04-2019, 15:53

Arka camlar manuel, aynalar manuel :D

CloudGrey
12-04-2019, 15:55

bende senin bu yazını okuyup 60dan 65 e çıkarttım bakalım ne olacak :) has benim ilan yarın bitiyor..

i-vtec07
12-04-2019, 15:55
boşuna millet o sümbüle o parayı vermiyo ,bak cumhuriyet altını gibi :D

Enteresan abi ya dizel olması dışında hiç bir artışı yok bildiğin teneke kaportası

Kaputta g.öt izleri vardı eski sahiblerinden kalan her kaputa oturan/yaslanan bir iz bırakmış:D

GokhanRS
12-04-2019, 15:57
Arka camlar manuel, aynalar manuel :D

hayatımız manuel. aracımız dijital olsa ne olacak. bunlar hep zenginlikten. arkada oturanlar fitness için para mı harcasın. varlık kolu o cam kolları.

16EC813
12-04-2019, 15:58
Enteresan abi ya dizel olması dışında hiç bir artışı yok bildiğin teneke kaportası

Kaputta g.öt izleri vardı eski sahiblerinden kalan her kaputa oturan/yaslanan bir iz bırakmış:D

tambir şantiye arabası daga bayıra vur karkış demiyo namussuzum :D

sagi
12-04-2019, 16:20
ölücülük her yerde sadece araçta değilki,letgoda ve piyasada modelinin en ucuzunu ben koymuşum botun adam yarısını teklif ediyor gelde vurma işte.

KÖROĞLU
12-04-2019, 16:43
Taze veriyle geldim, başlığa bir de "fırsatçılık" ekleyelim.

Adam satılık yazmış, takas olur mu dedim. Araç fiyatı 26.000 TL

Takas olur olur da takas fiyatı 36.000 TL Olur dedi :) 10K üstüne takas nerede görülmüş yuh.

Mutlu Değerli
12-04-2019, 16:44
Aracını gayrimenkul alacagı için satılığa koyanların ilanlarında neden araba takası olur ibaresi oluyor ? belli ki derdin arabayı satıp kurtulmak daire filan boş yapma demi

Yigit-Y
12-04-2019, 17:18
Letgo da bence alıcılar genellikle tuvaletten yazıyor.
Sahibinden yine iyi letgo adamı katil eder :)

zOnstyLe
12-04-2019, 19:48
O değilde kimse fiyat kırmamış gibi disslike atıyorlar bide çok acaip.

mertrs
12-04-2019, 20:03
Bu son zamanlarda konustuğum araçlara genelde 5/6 bin alti teklif ediyorum bazen fiyatina gore 10 bin alti teklifte bulunuyorum genellikle dedigim rakamlara yakin fiyatlara iniyorlar :) sondaki 300 500 kusur liranin pazarlik payi kalmadi bu piyasada :)

onn_dear
13-04-2019, 07:51
Aslında bunların hiçbirine gerek yok. Herkes ilana pazarlıksız rakam yazacak, son dip satmayı planladığı rakamı yazacak, o zaman sorun sıkıntı kavga kalmaz. Bakarsın ilana araç ve rakam kafana yatarsa ararsın, konuşacağın sadece aracın durumu olur. Nokta.

srkns
13-04-2019, 09:37
Aslında bunların hiçbirine gerek yok. Herkes ilana pazarlıksız rakam yazacak, son dip satmayı planladığı rakamı yazacak, o zaman sorun sıkıntı kavga kalmaz. Bakarsın ilana araç ve rakam kafana yatarsa ararsın, konuşacağın sadece aracın durumu olur. Nokta.

ben de bu kafadayım, araba dışında telefon, pc ne satarsam şişirmeden direkt son fiyatı yazıp ilan açıklamasında büyük harfle beliritim, fakat gel gör ki hala fiyatı çekmeye çalışırlar "pazarlık sünnettir", "yap bişeyler daha", "...dan gelicez bak" bu yüzden ister istemez abartmadan pay koyuyorum gereksiz muhabbete girmemek için.

35AB
13-04-2019, 09:53
Ben de telefonda pazarlık olmaz muhabbetine tav olurum. Araba benden 1000 km uzakta telefonda pazarlık olmaz diyor.

Shadow_Dancer
13-04-2019, 11:02
Ahlaksizligin alicisi satici yoktur.. Memleketin asıl sorunu ahlak.

Vuh
13-04-2019, 11:04
Ben de telefonda pazarlık olmaz muhabbetine tav olurum. Araba benden 1000 km uzakta telefonda pazarlık olmaz diyor.

Katılıyorum, ama katılmıyorum. Kesinlikle uzak mesafede telefon üzerinden konuşmak makul, fakat araç satarken telefondan arayıp selam bile vermeden son fiyatın ne diyen o kadar fazla olunca ister istemez 'telefonda pazarlık olmaz' diye geçiştirmeye başlıyorsun. Adam 15 dakikalık mesafeden arıyor "Kardeşim son bi güzel fiyat gel de geliyim bakayım." E gel bi bak verelim fiyat, şimdi fiyat versem gelince o fiyatın üzerinden pazarlığa devam edeceksin işte..

Yigit-Y
13-04-2019, 11:11

görüntülü ara onu bak arabanın yanındayız de :D

bende bir keresinde ilana istanbul dışına satış yoktur yazmıştım.

Arkadaşın biri abi neden istanbul dışına satmıyorsun diye telefon geldi dedim ölücü pazarlık için yalan konuşuyorlar diye yazdım.

abi ben istanbul dışından geleceğim pazarlık yapamayacağım sadece mazotu doldur dedi bana çocuk :D

bende kapora at dedim çocuk kapora attı geldi baktı aldı gitti.

2006 dan beri araç alıp satarım bir sürü değişik vatandaşa denk geldim.

bütün filmlerini biliyorum herkesin yani :D

olay şu malın değerini alım rakamı ile orantılı tutulduğu taktirde ölücülere gerek kalmadan vatandaş gelip alıyor.

Doğru Rakam = Doğru Dürüst Alıcı

araba satılmıyorsa neden diye sormak lazım kendimize :D

BuRaK_eFe
13-04-2019, 12:26
Kaçtan kaça yükselttin ? favori artışları varmı ?

Favoride çok olmasada bi artış var :D

bende senin bu yazını okuyup 60dan 65 e çıkarttım bakalım ne olacak :) has benim ilan yarın bitiyor..

Gelen giden yoktu dün biri geldi ne olur ne olur diye diye :D :D kardeşimle geleyim haftasonu dedi çok ümidim yok birde yarın biri gelecek çok kibar konuşuyor çok bişey koparamaz :D :D Ama gerekeni yaparım ciddiyse bakalım ne olacak

GÖKTÜRK
13-04-2019, 19:53
eminim linç gelecek ama şunu söylemeden geçmek istemiyorum yorumların tamamını okumadım 1-2 sayfa okudum herkes yapılan pazarlıktan fiyatın çok kırılmasından vb bahsediyor , eyvallah haklısınız aracınızı satarken yazdığınız fiyattan satmak istiyorsunuz peki araç alırken yazılan fiyattan alanınız var mı? söyleyeceklerim bu kadar herkesin çarşısı pazar olsun

İbrahim33
13-04-2019, 20:57

amk o sümbülün abi. kaç sefer aldıysam ağır gitti :D yeni kasalar ağır özellike. linea sümbül c-elysee , 301 gördüm mü ifrit oluyorum. 2.eli hızlı gibi gözüküpte yavaş olan araçlar bunlar.

220T
13-04-2019, 21:16
Gaziantep'te bir galeriden bir ilana baktım.Araba çok temizdi.39 bin liradan ilan verdi.3 gün sonra 52 bin lira yaptı.5. gün 49 bin lira yaptı.Aradım, 46'dan bir kuruş aşağı vermeyeceğim,dedi.Daha 5 gün önce 39 yazıyordun deyince "Heağğ,öyle yazdım; arayan,isteyen çok olunca öyle yaptım.İyi malın bedeli var muhaha muhahhah!" dedi.Ayaküstü popülizm parası koparacağım senden demeye getirdi ciddiyetsiz bir biçimde.İyi size kolay gelsin dedim,kapattım.

ZaZy
13-04-2019, 21:23
Abi telefondan giriyorum nickini görmedim resimli bu kesin Emre anıdır :)

ZaZy
13-04-2019, 21:26
Emre anıdır dedim baktım Pisjocuk :)

Gorky
14-04-2019, 12:31
Honda VT 750 C Shadow 2008 Model Chopper / Cruiser Motor Sahibinden ikinci el 40.000 TL - 679296783 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-750-shadow-679296783/detay)

böyle densizler aracın ederinden 13-14 k fazla yazıyorda , ben buna 28 teklif edince ölücü, mezarcı, ahlaksız mı oluyorum?

ZaZy
14-04-2019, 13:26
Toyota / Corolla / 1.3 / Terra / toyota corolla base sahibinden.comda - 681745120 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-corolla-base-681745120/detay)
Bakin bakin ne soylicem :)
Ilanin sonunda abi diyorki aldigim fiyatada verebilirim. Cok acik sozle 20den ilan acmis 18500e vercek

KOSEREN
14-04-2019, 14:06
amk o sümbülün abi. kaç sefer aldıysam ağır gitti :D yeni kasalar ağır özellike. linea sümbül c-elysee , 301 gördüm mü ifrit oluyorum. 2.eli hızlı gibi gözüküpte yavaş olan araçlar bunlar.

Bunun sebebi ikamesi çok fazla.Adamın bütçesine göre yüzlerce sembol linea vs çıkıyor.Dış renk,iç döşeme gibi ayırıcı özelliğide olmayınca çok bekliyor bence.

BuRaK_eFe
15-04-2019, 12:18
Evet gelelim sonuca aracın fiyatını 2000 tl arttırmıştım burayada yazdım xx.750 tl den xx.000 gibi bir fiyata satacaktım ama halkımız pazarlığı sevdiği için arayan soran çok olmadı fiyatı yükselttim ve aklımdaki rakamın 500 tl yukarısına verdim :) Bundan sonra yüksekten yüksekten yazacağım çünkü kavga dövüş pazarlığı seviyor milletimiz net fiyatı değil.

rebelh
15-04-2019, 12:19
Evet gelelim sonuca aracın fiyatını 2000 tl arttırmıştım burayada yazdım xx.750 tl den xx.000 gibi bir fiyata satacaktım ama halkımız pazarlığı sevdiği için arayan soran çok olmadı fiyatı yükselttim ve aklımdaki rakamın 500 tl yukarısına verdim :) Bundan sonra yüksekten yüksekten yazacağım çünkü kavga dövüş pazarlığı seviyor milletimiz net fiyatı değil.

demekki sorun pazarlık yapanlarda değil hocam
yanlış fiyat belirleyip ısrar edenlerde :D

BuRaK_eFe
15-04-2019, 12:32
demekki sorun pazarlık yapanlarda değil hocam
yanlış fiyat belirleyip ısrar edenlerde :D

500tl üstüne verdim :D yanlış fiyat değil aslında insanlara kendini iyi hissettiriyor demek ki pazarlık yapmak

streetracer_nos
15-04-2019, 12:33
Satan pazarlık isteyecekler diye balon yapıyor yada neye tutturabilirsem hesabı alan bu pazarlık payını şu kadar bırakmıştır ben şuna almaya çalışayım diyor .Pazarlık diye birşey olmayacak avrupai sistem tek fiyat net fiyat yoksa böyle suyu çıkıyor

kalipson
15-04-2019, 12:40
Geçen 52 dakika konuştum bi M3 sahibiyle. Başım ağrımasa kapatacağım(ız) da yoktu. :)
Adam diyor ki arabam 120den aşağı etmez. Bak diyo ilanlara. Artık sayıları çok az. Fiyatlar ondan böyle.
Yav tamam da dedim.. Madem olması gerektiği fiyat bu. Neden hala ilandalar o zaman?? Hem fiyat olması gerektiği gibi hem de bulmuşsun satılık olanını. Neden duruyo peki diyorum? Adamcaz cevap veremiyor.

Şimdi sorsan ben ölücüyüm. :D

Piyasanın şişkinliği de insanları bi yerde o pozisyona sokuyo. Ölücülükle alakası olsa da olmasa da. :)

DOHC
15-04-2019, 16:38
Volkswagen / Polo / 1.4 TSi / GTi / HATASIZ BOYASIZ // KIRMIZI // YETKİLİ SERVİS BAKIMLI // sahibinden.comda - 684278971 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-hatasiz-boyasiz-kirmizi-yetkili-servis-bakimli-684278971/detay)

Geçen ay 75'e satıldığı bilgisi dahilinde, bu araca kaç teklif edilmeli "ölücü" sıfatı yemeden ve "kazıklanmamak" amaçlı?
89'dan indi galiba 86.5'e.......