PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oil Catch Can/Tank....

gcapraz
16-04-2019, 16:08
Internet uzerinden bir kac arama yaptim fakat cok fazla model ve teknik detay bulamadim.

Elinde olan ya da satan varsa bana ulasabilirler.

sasuta
16-04-2019, 18:39
Internet uzerinden bir kac arama yaptim fakat cok fazla model ve teknik detay bulamadim.

Elinde olan ya da satan varsa bana ulasabilirler.

Konuyu bi incele istersen. Kendin de yapabilirsin ;)

http://www.techturkey.com/forum/do_it_yourself_d_i_y_/214020-peugeot_406_2_0_16v_ew10j4_oil_catch_yapimi__.html

srkns
16-04-2019, 19:26
her oil catch konusunda aklıma şu tomurcuk çay kutusu geliyor :)
neyse
aliexpress'den ryanstar marka içi tel örgü olan modelden almıştım, gelir gelmez montajını yaptık ve aynı gün yolda yağ lambam yandı, olduğu yerde stop edip kaputumu açtım yağ çubuğu yerinden çıkmış, yakında bi petrolden yağ alıp tamamlayıp geri servise gidip iptal etmiştim. Belki yağ çubuğu kontrol sonrası tam otutturmadık alakası yok ama bir kere içime kurt düştü.. şimdi sadece karter havalandırmaya uzun bir hortum takarak alt muhafazaya doğru sabitledim direkt dışarıya.
(araç dizel focus)

Patisever
17-04-2019, 10:54
sıfır war 200 tl d1 spec proff

sasuta
17-04-2019, 16:05
her oil catch konusunda aklıma şu tomurcuk çay kutusu geliyor :)
neyse
aliexpress'den ryanstar marka içi tel örgü olan modelden almıştım, gelir gelmez montajını yaptık ve aynı gün yolda yağ lambam yandı, olduğu yerde stop edip kaputumu açtım yağ çubuğu yerinden çıkmış, yakında bi petrolden yağ alıp tamamlayıp geri servise gidip iptal etmiştim. Belki yağ çubuğu kontrol sonrası tam otutturmadık alakası yok ama bir kere içime kurt düştü.. şimdi sadece karter havalandırmaya uzun bir hortum takarak alt muhafazaya doğru sabitledim direkt dışarıya.
(araç dizel focus)

Aslında adamın yaptığı mantıklıydı da çay kutusu olması işi esprileştirdi :D Tabi bir de o kadar yapılan işte adam gibi bir ürün koymak lazımdı.