PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maserati GT 4.7S Nasıldır?

HalilMacit
15-05-2019, 11:23
Arkadaşlar merhaba başlıkta ki araç hakkında bilgisi olan var mı? Kronik sorunları yedek parça sorunu 2. el de satış hızı vs. Şu an ki aracım E92 M3 macera mı olur yoksa güzel bir basamak mı olur? Baktığım araçlar 2012 ve sonrası makyajlı kasalar.

HaKo
15-05-2019, 12:03
Ben de bir süre baktım ama sonra 17 milyarlık vergisinden ve inanılmaz çıkan kasko ücretleri ( 35-45k tl ) vazgeçtim.

Araştırdığım kadarıyla MC Shift sanzımanlar biraz hassas ve sıkıntılı , onun dışında şanzımanı sağlam, F430 la aynı motor platformuna sahip, biraz daha yumuşatılmış ve günlüğe uyarlanmış versiyonu , iyi bakılmış arabalar sorunsuz , Fer-Mas çıkışlı almakta fayda var, paralel ithalat olanların ÖTV leri genelde sıkıntılı.

blackeagle3434
26-01-2020, 02:01
Arkadaşlar merhaba başlıkta ki araç hakkında bilgisi olan var mı? Kronik sorunları yedek parça sorunu 2. el de satış hızı vs. Şu an ki aracım E92 M3 macera mı olur yoksa güzel bir basamak mı olur? Baktığım araçlar 2012 ve sonrası makyajlı kasalar.

Merhaba, bu araçla ilgili bende bilgi arıyorum. Yedek parca tedariği nasil, parca fiyatlari ne aralikta (baski balata,rutim bakim parçaları vs)

blumenberg
26-01-2020, 23:45
2011'de ben de düşünmüştüm granturismo, fermas'la olan temaslarımda haftasonları istanbuldan gelip ankaradaki arabaların bakımlarını yapıp gittiklerini söylemişlerdi, o günün şartlarında euro düşük olduğu halde bakım maaliyetlerinden ötürü vazgeçmiştim

997TT
27-01-2020, 08:51
Fermas da hersey yuksek.
Sesı guzel bu arabaların sonra sesı guzel,ayrıca sesı guzel. Baska ne yazabılırım ha bır de sesı guzel....
Kısacası sesden baska mezıyetı yok....
yol tutus,arıza ıstatıstıgı,performans vs hepsı vasat. Ama sesı guzel.

Ormanci
27-01-2020, 09:12
Ses efsane gerçekten de.

Yol tutuş konusunda gayet kıvrak olduğu söyleniyor, ağırlığa vs rağmen, ha ancak diğer rakiplere göre ağır-geniş vs. olduğu için hissiyatı farklı olabilir.

Arızalarına bir şey diyemeyeceğim :)

Gündeliğe uygun Ferrari muamelesi var hep genelde. Kullanımı kolay falan filan denilmiş hep. Porsche tadında galiba biraz...

maykee
27-01-2020, 10:35
Fermas da hersey yuksek.
Sesı guzel bu arabaların sonra sesı guzel,ayrıca sesı guzel. Baska ne yazabılırım ha bır de sesı guzel....
Kısacası sesden baska mezıyetı yok....
yol tutus,arıza ıstatıstıgı,performans vs hepsı vasat. Ama sesı guzel.

sesi güzelmi ben tam anlamadım ? :))

rahmitanir
27-01-2020, 10:41
Hic kullanmak falan nasip olmadi tabi bana ama soyle bir anim var:

Kemalpasa otobaninda sol seritte yaklasik 150 ile falan Mito ile giderken, aynada gorunmeyecek kadar uzaktan efsane bir motor sesi kulagima geldi, dikkatli bakinca baya uzakta maserati'nin siluetini gordum. Sag seride gecip, onun gelisini izledim ve dinledim.

Adam bornova'ya ulastiginda hala sesini duyabiliyodum.

Gercekten oyle boyle degil sesi.

Alfa sahibi olarak maserati'ye yaklasabilme seviyem de budur ancak, not dusulsun istedim :)

ghibli06
30-01-2020, 12:51
Hic kullanmak falan nasip olmadi tabi bana ama soyle bir anim var:

Kemalpasa otobaninda sol seritte yaklasik 150 ile falan Mito ile giderken, aynada gorunmeyecek kadar uzaktan efsane bir motor sesi kulagima geldi, dikkatli bakinca baya uzakta maserati'nin siluetini gordum. Sag seride gecip, onun gelisini izledim ve dinledim.

Adam bornova'ya ulastiginda hala sesini duyabiliyodum.

Gercekten oyle boyle degil sesi.

Alfa sahibi olarak maserati'ye yaklasabilme seviyem de budur ancak, not dusulsun istedim :)

o motor sesi çoğu değerlendirmede dünyanın en güzel motor sesi olarak seçildi :) benim de en fazla yaklaşabilme ihtimalim 96 model maserati oldu işte :)

overblack
30-01-2020, 13:35
o motor sesi çoğu değerlendirmede dünyanın en güzel motor sesi olarak seçildi :) benim de en fazla yaklaşabilme ihtimalim 96 model maserati oldu işte :)

emin ol senin maserati'nin yeni çıkan modellerden çok daha iyi

997TT
30-01-2020, 15:33
Alma desem yanlıs anlasılırdı,beden basıtce ornek verdım.

ertantamer
30-01-2020, 17:01
Düşünürseniz yardımcı olurum araç kuzenimde.
Maserati / GranTurismo / 4.7 S / ASCAR MOTORS'dan 2012 Maserati Grand Turismo S Grigio Gri FerMas sahibinden.comda - 735491594 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-maserati-ascar-motors-dan-2012-maserati-grand-turismo-s-grigio-gri-fermas-735491594/detay)

safaks
30-01-2020, 17:23
sesi güzelmi ben tam anlamadım ? :))

Hahaha :) Murat abi yine formunda :)

blackeagle3434
04-02-2020, 15:38
İlk zaten sesine tutuluyor insan :)

ek310
10-02-2020, 15:14
Performans olarak e92m3 ün gerisinde bizzat denedim.
Aracın tasarımı, hatları,içindeki malzeme kalitesi (birkaç düğme soyulması hariç) çok iyi. Sesi gerçekten efsane. Bence tam bir GT.
Arkadaşım günlük heralde 20.000km kullandı hiçbir sorun yaşamadı. Şanzıman m3 dct si kadar hızlı ve net değil.