PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forumun eski güzel günleri

Sayfa : [1] 2

Anıl E.
22-05-2019, 14:27
Sadece ben değil çoğu eski kullanıcı bunun farkında,aramızda konuştuğumuzda da belirtiyoruz. Eski konular yok,eski muhabbetler yok ,değişen genel hayat yaşamına forumu da dahil ettik sanırım.

Eskiden ''Otomobilleriniz'' başlığında ki arabalar aynı gün içinde 2 sayfaya düşerdi,yoğunluk vardı. Herkes aracına yaptığı yeniliklerin fotoğraflarını atıyordu,fikirler veriliyordu.Şimdi şubat ayından mart ayından kalan yorumlar var 1.sayfada.

Üye sayısı artmıyor olabilir,belki yönetimin kararıdır. Ya da eski üyeler artık kullanmıyor.Kullanan üyeler de yazmıyor olabilir. Sosyal medyanın vermiş olduğu dezavantaj da olabilir. Sizce neden ?

Otomobillerimizle alakalı Videolar yayınlanırdı,bir günlüğüne şamata konusu açılırdı çok eğlenceli geçerdi özellikle yaz aylarında.Araçlarımızın işine yarayacak türlü satılık parçalar olurdu,şimdi hiçbir şey bulamıyoruz . Hepimizin ufak tefek saçmaladığı yazılar,görsellikler olmuştur ama eskiden daha ayrı bir kalitesi vardı. Keşke aynı şeyleri devam ettirebilsek. Forumu güzelleştirelim,sahip çıkalım dedeye :)

Met
22-05-2019, 14:33
Eskiler eskiden güzeldi kanka :D

XoR
22-05-2019, 14:33
Tek sebebi sosyal medya.

Değişen dünyada insanlar daha hızlı erişebileceği, iletişime geçeceği yöntemleri tercih ediyorlar.

Facebook / Instagram gibi platformlarda tamamen kendi kontrollerinde olan paylaşımlarla hayatlarını sürdürüyorlar. Burada konu açtığında hoşlanmayacağı yorumlara katlanmak zorunda ama kendine özel olan platformunda bu yorumu tek hamlede silebilir.

Buraya video atması için youtube. Buraya fotoğraf atması için farklı yükleme siteleri kullanmak zorundalar. Bahsi geçen sosyal medya platformlarında bunlarla uğramalarına gerek yok direkt plug & play modunda oluyor paylaşım.

Keza bu platformlarda paylaşım yaptığında sadece buradaki insanlara değil tüm dünyaya paylaşmış oluyor.

SekoLive
22-05-2019, 14:40
Benim izlenimim Facebook grupları ve Whatsapp gruplarının artışıyla birlikte siteye giriş veya sitede bir şeyler paylaşma durumları azaldı.

Çok güzel arkadaşlarımız oldu burdan, birbirimize güzel yardımlar ettik. Yeri her daim ayrı kalacaktır benim için.

sitenin konu ve msj yoğunluğu azalsada bizim sevgimizde bi eksilme yok :)

Kahn23
22-05-2019, 14:43
5 senedir forumun kullanımında ciddi düşüş var. Sosyal Medya kullanımının bunda büyük etkisi var.

Araç projelerinin de olmama sebebi ciddi ekonomik sorunlar. İnsanlar eskisi kadar emek harcayamıyor maalesef. Koray da forumun durumunu gayet açık ve net açıklamış zaten.

turboman
22-05-2019, 14:46
Malesef alım gücü düşünce kimse arabasına birşey yapamaz oldu. Başta ben önceden çok parça alırdım satardım ama son 2 yıldır pek birşey alamıyorum. Doğal olarakta foruma giripte satılıklar bölümünü inceliyemiyorum unuttum orayı desem yeridir. Günlük hayat ve yaşantımızla ilgili konuları ele alıyoruz genellikle...

Yigit-Y
22-05-2019, 14:54
Rollingden piste geçildi sanki ondan sonra bitti biraz sakinleşti buralar.

Bugraaa
22-05-2019, 14:59
astra h lipi adam başka araca takıp foto attıktan sonra linc yerse kimsenin hevesi kalmaz bence biraz da bu yönden eksik sanırım, bu oldu diye örnek vermedim düşüncem sadece..

YAS
22-05-2019, 15:01
Filtre ile 15-20 hp alınıyordu,ama herkes mutluydu.

Anıl E.
22-05-2019, 15:02
astra h lipi adam başka araca takıp foto attıktan sonra linc yerse kimsenin hevesi kalmaz bence biraz da bu yönden eksik sanırım, bu oldu diye örnek vermedim düşüncem sadece..

katılıyorum tam da benim aklımdaydı,forumda bir haşhaş geçme çetesi oluştu sanki . Abartısız çoğu konuya lüzumlu lüzumsuz makara yapma yarışına girildi . Üyelerin kullanmış olduğu parçaları küçümseme noktasına gelindi. Böyle olunca da insanlar konu açıp bir şeyler yazmaya çekiniyor haklısın.

c20let
22-05-2019, 15:04
Para yok. Eskiden aldığım arabaya bir sürü işlem yapardım. Şimdi mazot koyacak parayı zor buluyorum. Neyi paylaşacağım. :D Kendi adıma.

Anıl E.
22-05-2019, 15:06
Son senelerde üye olup da sadece siyaset başlıklı,dolar euro konulu başlıklara yazanlar da var :) tamam belki araban yok;ama hevesinde mi yok ? Birkaç araba konularına yorum yap,merak ettiğin şeyleri sor. Adam hep siyaset konularında muz'da,dolar euro'da zaman geçiriyor :)

''otomobil forumu'' olmaktan uzaklaştık biraz,bu yönetimin de suçu değil. Adamlar hala misafirlere bile açık vaziyette tutuyor siteyi :)

16EC813
22-05-2019, 15:14
eskiden buralar dudluktu :D face ins cart curt çıktı mertlik bozuldu

rebelh
22-05-2019, 15:15
büyüdük ya..
ben foruma üye olduğumda 23 yaşındaydım her gün arabamı siler yıkardım gözüm gibi bakardım
şimdi evlendik dert tasa geçim sıkıntısı falan derken e birde çocuk geldi yok beziydi yok beşiğiydi yok uykusuydu yok kreşten kim alcak vs, vs,,
kendimize zaman ayıracak vakit bulamıyoruz ki arabya ayıralım
eskiden 1 parça toz olmazdı arabada 2 ayd 1 jantları boyar değişik kombinasyon yapardım farları söker kaplardım yay değiştirirdim falan
şimdi bazen kitlemiyorum bile aman kim çalcak amk diye

sky clio
22-05-2019, 15:20
Burada çok eski bir kullanıcı değilim. Ama sahip olduğum her araç için markaya ait forumlara üye olup vakit geçiriyordum.
Diğer arkadaşlarında dediği gibi bende sosyal medyayı sorumlu tutuyorum.
Nasıl sosyal medyada insanlar giydikleri ile yedikleri ile gittikleri yer ile övünüp kendince bir sosyal statü sahibi olmaya çalışıyorsa, araba konusunda da aynı muhabbet var.
Kimseyi suçlamıyorum ama durum bu.

srknzfr
22-05-2019, 15:24
tadımız yok tadımız

Onurkk06
22-05-2019, 15:26
WhatsApp ve Facebook gruplarında yukarıda yazıldığı gibi anlık bilgi resim paylaşımı oluyor bu durum baya düşürdü forumu

BuRaK_eFe
22-05-2019, 15:29
Forumda o kadar uğraşıp konu açıyorsun binlerce görüntüleme var ama yorum yok yorum yazanlar hep aynı üyeler yada laf sokamaya çalışan ergen kafalı yeni üyeler sende sonra ne konu açıyorsun ne yorum yapıyorsun forum tam anlamıyla dh gibi oldu sadece güncel konuları dizileri vs konuşuyoruz sadece görüntüleme artıyor konu sayısı ve yorum sayısı düşüyor haliyle..

Kartal3urak
22-05-2019, 15:55
Eskiden Buluşmalar vs Oluyodu Canlanıyodu Ortam Şimdi Herkes Kendi Tayfasıyla

Slmcnsl
22-05-2019, 16:02
10 sene olmuş takip etmeye başlayalı , sosyal medyanın kullanimi eyvallah etkendir , ama büyüdük be abi , şimdi aliyoruz biniyoruz , ne bi jant takma var ne bir yay=)
döviz kurları , herşeyin fiyatındaki aşırı artış falan çok değiştirdi ortamı.
örnek veriyorum , şimdi bir turbo typer yapmanın tl karşiliği sanirim servet oldu, bu da büyük etmen sanırım.

CloudGrey
22-05-2019, 16:18
Y kuşağı özelliklede 1980-1990 arası bence altın jenerasyondu.

asimile olamadan adapte oldu teknolojiye.
hayattan gerçekten zevk almış son tafyadır.

ama günümüzde bu tayfa yaşlandı.
birde böyle bir çoğrafyada artık yüzü gülmez oldu , eğlenmedi , eğlendiremedi..

sadece forum değil , eskiden herşey daha güzeldi ;)

Bugraaa
22-05-2019, 16:40
+ önceden mutluyduk şimdi herkes mutsuz mazotu koysam günü çıkartsam yeter derdindeyiz.
Adam arasına binlerce para döker, burda biri poloya wrc tampon takınca adamı kötüler.
Örnek çok ama yapacak birşey yok, madem bu durgunluğun bilincindeyiz. O zaman canlandırmak yine elimizde paylaşımları artıralım :)

Ahmetfikri
22-05-2019, 17:23
sosyal medyadan daha çok 10 yıl önce araba yürütmeye çalışan roll koşturan adamlar 40 oldu artık aile babası moduna girdi sonraki nesil daha çok nargile cafe şekil peşinde olduğu için piyasa sarsıldı haliyle :)

gece 11de video atılan izmir roll konusunu 2 saat sonra 20-30 sayfa oluyordu en basiti :)

Berkan
22-05-2019, 17:30
Heralde forumun ilk zamanlarindan beri burdayim. 14sene olmuş ozaman is güç geçim derdi vs yoktu gecenin 12sinde bir konuyla 10+kisi bir araya gelebiliyorduk :) her hafta apachi meeting serimiz vardi mesela. Suan oyun/konsol grubunda bile 5kisi toplasamaz olduk :D nesil buyuyunce evlenme coluk cocuk ise guce daldikca insanlar yavas yavas ister istemez eli ayagi cekiliyor, yine gorusluyoe tabikide ama olay Serkanin dedigi gibi forum ustunden degil whatsapp ustunden donuyor :)

ProdriveSTI
22-05-2019, 17:30
Eşşek kadar olduk :D

Hala şu rekoru ne zaman kırarız diyordum bundan sonra da zor artık :D

Online Rekorumuz: 14,420 Üye İle 22.Mart.2014 Tarihinde Saat 21:49 Gerçekleşmiştir.

i-vtec07
22-05-2019, 17:44
Ben 2011-2012-2013 yıllarını çok özlüyorum, 1
4 tsı ların yeni yeni yürüyüp ep3 ler ile denedikleri sabaha kadar tartıştığımız rolling konularını, bi atışmayla sehir dışına gidip deneyenlerin olduğu konuları,

Ve tabiki sabaha kadar +18 lı geyik konularını

Harbiden eskiden herşey çok daha güzeldi,

2011 üyesiyim fakat daha 1-2 sene öncesindede okurdum, foruma girmediğim gün olmazdı artık eskisi kadar bakmıyorum bile. Neden bilmiyorum . Hiç bişeyin eski tadı yok.

RSX
22-05-2019, 17:46
Nerde o bir gecede ortada buluşanlar :) Bence her forum ölümü tadıyor. Tech biraz yaşlandı gibi

GokhanRS
22-05-2019, 18:15
Kendi adıma, yurtdışına çıktım. Gurbet spec paylaşımı yapmakta istemiyorum nedense. Sadece güzel ülkemizde bazı şeylere ne kadar zor kavuştuğumuzu anladım buralarda. Hatta ben ülkedeyken 30-40 liraya aldığımız arabalar olmuş 100+

Eskiden 10binlik olduğumuzda arabayı gırtlak yüklerdik. Şimdi 10 bine jant lastik ayna kapağı hediyesi ile anca alır olmuşuz.

MiaMi
22-05-2019, 18:21
Tek sebebi sosyal medya.

Değişen dünyada insanlar daha hızlı erişebileceği, iletişime geçeceği yöntemleri tercih ediyorlar.

Facebook / Instagram gibi platformlarda tamamen kendi kontrollerinde olan paylaşımlarla hayatlarını sürdürüyorlar. Burada konu açtığında hoşlanmayacağı yorumlara katlanmak zorunda ama kendine özel olan platformunda bu yorumu tek hamlede silebilir.

Buraya video atması için youtube. Buraya fotoğraf atması için farklı yükleme siteleri kullanmak zorundalar. Bahsi geçen sosyal medya platformlarında bunlarla uğramalarına gerek yok direkt plug & play modunda oluyor paylaşım.

Keza bu platformlarda paylaşım yaptığında sadece buradaki insanlara değil tüm dünyaya paylaşmış oluyor.

Beyazlamayan neremiz kaldı brocan

Kaan
22-05-2019, 18:23
Sosyal platformlar çoğaldı :) herşey daha pratik bir haş aldı :)

Gece rollden gelirdik saat gece 4 te bideo yüklemek için pc yi açardık :)

E tabi çoğu insanda evlendi barklandı ortamdan uzaklaştı :) yeni nesil artık facebook gruplarında çok normal :)

Ülke ekonomiside çabası :)

painkller
22-05-2019, 18:26
katılıyorum tam da benim aklımdaydı,forumda bir haşhaş geçme çetesi oluştu sanki . Abartısız çoğu konuya lüzumlu lüzumsuz makara yapma yarışına girildi . Üyelerin kullanmış olduğu parçaları küçümseme noktasına gelindi. Böyle olunca da insanlar konu açıp bir şeyler yazmaya çekiniyor haklısın.

ben buna katılmıyorum. Ciddi anlamda gereksiz konularda dönüyordu, ciddi anlamda gereksiz işlemlerde. Ben bile ampül taksam paylaşıyordum kendi konumda ama benim açtığım benim aracımın olduğu konuda ne kimse küçümsemeye gitti nede benim dışımda makara döndü. Eğer bu şekilde bir olay dönüyorsa kişi kendine bakmalı diye düşünüyorum.

Gelelim bu duruma, eski konular her zaman benim dikkatimi daha çok çekiyor. Çünkü paylaşım sayısının yanında paylaşımın kaliteside çok yüksekti. Ve çok çok eski değil, 4-5 sene evel bile her şey bu kadar ulaşılabilir değil iken ben bu forumda Yalova dan Van a Konya ya parça için, çözüm için iletişim kurup muhattap bulabiliyordum. ama şuanda her şey herkes çok daha rahat ulaşılabilir.

gelelim forumun güncel konularına hep ülkenin ekonomik durumu, nasıl şu dolandırıcılıktan kurtulurum, ben dolandırıldım siz kanmayın konuları. Buda ne kadar üzücü bir durum ki battık batıyoruz dedirtiyor adama. Ben bu forumda tanımadığım adama bile techtensin diyip gözüm kapalı güvenerek hareket ederdim, insan üzülüyor.

Cümlelerimi tamamlarken, insanın refah düzeyi düştükçe temel ihtiyaçlarını karşılaması zorlandıkça malesef sosyal yaşamı düşüyor. Forumun kemik kadrosuda aklı başında insanlar olduğu için har vurup harman savurmayıp yerinde sayıyor. Böylece forumda yukarda yazdığım konular sadece dönüyor.

Neyse umarım eski günlerden daha güzel günler bizi bekliyordur..

berkaym
22-05-2019, 18:35
Forum kültürüne sahip nesil kalmadı ülkede o yüzden eski tat yok. Yıkatsak bi foto çekip güncel yapardık konuya eskiden :D bide diğer taraftan ülkede genel bıkkınlık var bence. ben eski arabamın konusuna bakıyorum arabaya 2 tane toz düşse yıkatıp cilalıyodum. Şimdi petrolde su tutturmaya üşeniyorum :D sanayiye zaten ne zaman gittiğimi unuttum bagajda 4 aydır parçalar bekliyo gitçemde taktırcam :D

İbrahim33
22-05-2019, 18:35
insanlar ekmek mücadelesinde. kimsenin keyfi yok. onun etkisi olabilir bence. yazmasamda her gün bi göz atarım ama , el alışkanlığı :)

Met
22-05-2019, 18:50
Şaka bi yana cidden eskiden haftada 2-3 kere araba yıkar cila atardık en azından. Şimdilerde yıkamayı bırak oto yıkamaya gitmek bile zor geliyor. Niye böyle oldu, eskisinden daha mı fazla derdimiz var da bindiğimiz arabaları eskisi kadar düşünemiyoruz acaba ?

AltunTV
22-05-2019, 18:55
Bence tek suçlu yeni nesilin beyin yapıları , otomobil tutkusu anlayışları. Tamam hadi eski üyeler iş güç çocuk vs ama ben bu foruma 2014'ten bu yana bakıyorum 18 yaşındayım şuan ama nedense benim nesilden burada konu açan yorum yapan aktif kullanıcı sayısı bi elin parmağını geçmez. Yoksa zaten eskilerde olmasa biz hiç bir şey okuyamayacağız. Bence problem bu. Bizim nesile instagram'dan arabayla takipçi kasmak daha cazip geliyor...

VTec_king
22-05-2019, 19:04
biz yaşlandık ve kirlendi dünya, biz mi kirlettik diye sormaya başladım?, buralardayız ama uzakdan izlemeyi tercih ediyoruz,eskisi gibi zamanımız yok halimiz yok yada naktimiz yok..

Low-Rider
22-05-2019, 19:11
Eskiden herkesin vakti vardı, artık kimsede o kadar vakit olduğunu sanmıyorum. Herkes aile kurdu, iş güç vs.

Aynı zamanda senelerce uğraşıp hevesini alma faslı da var.

Fiyatlara vs hiç girmiyorum zaten :)

Anıl E.
22-05-2019, 19:50
Ülkenin ekonomik durumu ve siyasal ekonomik bıkkınlık hepimiz de var artık. Mutlu değiliz,mutlu olmak için günlük hayatta farklı yollara gidiyoruz. Bunun yaş ile alakası illa ki var ama şu an yapılan istatistiklere göre 17-20 yaş grubunda da inanılmaz derecede mutsuzluk var.

Yıkılmadık ama ayakta da değiliz :) . Cebimizde ki paramız el verdiğince,hem bu köklü foruma sahip çıkalım hem de küçüklükten beri devam ettirmeye çalıştığımız hobimize. Zaten cebi para dolu herhangi bir sıkıntısı olmayan insanlar bunu gündelik zevk olarak devam ettiriyor,biz de ayda yılda bir bakalım keyfimize.

Ne olduğu belirsiz sosyal medya fenomenlerinin bile uğrak yeriydi bu forum,burada yapılan eleştirilere kulak asarlardı şimdi yüzüne bakan yok . Sosyal medya etkili ama biz de etkisiz kaldık.

Tam anlamıyla yaz ayı geldiğinde,herkesin zamanına ve nakitine denk getirebilirsek ortak bir şehir noktasında buluşma ayarlayabiliriz. Örneğin ankara olabilir.
Yapalım bi genel techturkey buluşması fena mı olur ? Şu an bu foruma üye kaç kişi eş dost sahibi oldu,yaşatalım eski günleri.

Dertlendim :)

Mert Safa
22-05-2019, 20:03
Eskiden arabalar yapılıp fuarda sergileniyordu, şimdi instagramda :)

denilenler doğru bence artık sosyal medya furyası ve yeni neslin kendini bilmezliği. bir adamın, bir topluluğun peşinden gidiliyor. eminim herkes bu forumdan önce birçok otomobil forumunda yazmıştır. Neleeer neler vardı bircoğunuz benden daha büyük, daha iyi bildiğinize eminim. bu forum bence yine çok iyi dayanıyor.

+soner
22-05-2019, 20:45
Eskiden 1600cc bir arabayı güçlendirme ile uğraşan,arabasını kendisi yıkayan bir grup vardı. Bu grup çoğunluğu oluşturuyordu. Biraz daha eğitimliydi. Araştırmayı,önce dinlemeyi tercih ediyordu.

Şimdi ün.l t.ran tayfa var. Air,jant vs. gibi konularla tatmin oluyorlar. Kesicide orgazm oluyorlar.Çoğunluk böyle. Hepsi eğitimsiz,cahil zavallılar. İnstagramda foto paylaşıyorlar bu onlara yetiyor. Ne yapsınlar forumu.

Yiğit G.
22-05-2019, 21:14
12 yıldan fazla olmuş üye olalı , o zaman 27 yaşındaydım şimdi 39 :) Birçok aktif üye evlendi çoluk çocuk sahibi oldu ne olacak. Tek kapılı gürültülü araçların yerini 4 kapılı çocuk koltuklu sakin araçlar aldı.

Silence45
22-05-2019, 21:28
12 yıldan fazla olmuş üye olalı , o zaman 27 yaşındaydım şimdi 39 :) Birçok aktif üye evlendi çoluk çocuk sahibi oldu ne olacak. Tek kapılı gürültülü araçların yerini 4 kapılı çocuk koltuklu sakin araçlar aldı.

Öncelikler değişti arabalar hayatımızın merkeziyken artık ailemiz oldu, buluşmalar "Aile" buluşmasına dönüştü :) En büyük etkenlerden biri bana ekonomik sebepler. Eminim ki herkes arabasına bir şeyler yapıp paylaşmak ister gönülden ama gel gelelim benzin almaya zor yetişilen bir dönemdeyken çok zor.

tuner faruk
22-05-2019, 21:30
Önceden emek daha önemliydi artık göze hoş gelsinde nasıl yapıldığı çok önemli değil.İşin içine alım gücüde girince ister istemez böyle oldu. Birde artık herkes yavaş yavaş yaşını aldı çoluğa çocuğa karıştı insanların önceliği değişti..

TaGo
22-05-2019, 21:57
Foruma 2.üyeliğim bu. 2005 de bir girip 2008 de çıktım sonra 2009 galiba tekrar üyelik vs. Yaklaşıl 15 sene geçirmişiz bu forumda. Önceden birlik beraberlik vardı. Çünkü var olan üyelerin birbirlerine geçen bir hakkı vardı. Yeri gelir bu hak bilgi ile geçerdi, yeri gelir bir parçaya bakmaya gidilir, araç bakmaya gidilir, fakire sosyal yardım edilirdi. Şimdi ortada milletin birbirine geçecek bir hakkı kalmadı. Dh.vari herşeyin konuşulduğu değişik bir yer olduk. Bunu birlikte başardık

_opeth
22-05-2019, 22:22
Forumda o kadar uğraşıp konu açıyorsun binlerce görüntüleme var ama yorum yok yorum yazanlar hep aynı üyeler yada laf sokamaya çalışan ergen kafalı yeni üyeler sende sonra ne konu açıyorsun ne yorum yapıyorsun forum tam anlamıyla dh gibi oldu sadece güncel konuları dizileri vs konuşuyoruz sadece görüntüleme artıyor konu sayısı ve yorum sayısı düşüyor haliyle..

Dh gibi olmadı. olamaz zaten olursa da o kişileri alaşağı ederler diye düşünüyorum. Ergen trol çok kaynamıyor seviye daha iyi kesin. DH ise 2009'da filan güzeldi.

deeperblack
22-05-2019, 22:23
Site bakıma alınınca deli tavuk gibi beklenirdi bir zamanlar.
Şimdi zaman öldürmek için o kadarçok alternatif var ki hayatımızda...

gökan
22-05-2019, 22:26
13 yil olmuş :) saatlerce kolami alip forumda takilirdim

_opeth
22-05-2019, 22:48
eskiden coltum varken ve Balıkesir'de öğrenci iken deposu 160TL'ye doluyordu ve 1 ay kullanıyordum. şimdi 32Lt lpgyi 110TL'ye alıp söylediğimden daha az km kullanıyorum. 500TL aylık harçlıkla hem yemek yiyor hem benzin alıyor hem de kira ödüyordum.

Ha keza o zaman da parça alacak kadar para biriktiremiyordum şimdi ise biriktirme ihtimalim kalmadı diyebilirim. ama evin bahçesine çekip haftada bir yıkıyordum. Şimdi ise ayedaş kazı yapmış üzeri kahverengi olmuş ne zaman yıkatsam daha uzun süre siyah kalır diye düşünüyorum.

Eskiden Edirne'de arkadaşıma gider gece tem'de rollinge çıkardık. Şimdi nerede radar var onu tartışıyoruz.

Ha bir de daha metrobüs yokken Beylikdüzüne buluşma yapmışlığımız var. Terör için Edirnekapı şehitliğine gidip konvoy yapmışlığımız var.

2010_02_21 - Google Photos (https://photos.app.goo.gl/8aYqRAqTA93CZHRo6) Beylikdüzü fotoğrafları

Terör protesto fotolarını bulamadım.

ahmet3425
22-05-2019, 22:48
Onceden duzenli meeting ler yapardik, simdilerde hic boyle aktiviteler yok. Uzerine deneme muhabbetlerinin merkezi facebook kanallari oldu oradan da ekmek cikmiyor normal yani tech son yillarda kendi yaginda kavrulmakla yetiniyor malesef..

GÖKTÜRK
22-05-2019, 23:13
bende forumda ki büyüklerime nazaran çok genç yaşta olmama rağmen 3. üyeliğim ve 2010 senesinden beri takipteyim , ilk 2 üyeliğim patavatsızlığım ve cahilliğimden ötürü banlandı bu hesaptada çok kereler linç yedim büyüklerimden ama gerçekten güzel günlerdi keşke o günlere dönsekte gene linç edilsem , müthiş proje konuları roll kavgaları araç sorgulamaları hiç 106m olmadı içine bile binmedim ama hergün 106-saxo araç sorgulama konusuna girerdim çünkü yeni mesajlar olurdu kıskanma favorilerini paylaşta gerçekten çok iyi araçlar vardı emek verilmiş 20-30k bandında sonra oradada 500-600klık araçlar paylaşıldı hit düştü , yukarıda abilerim bahsetmiş sosyal medya instagram farzet ki tayfa youtube tayfası facebookta günaydın xx aile tayfası falan hepsi kaliteyi düşürdü araç paylaşımlarına ve araca yapılan eklentilerle dalga geçen bir grupta vardı insanlar onlardan çekinip araçlarını paylaşmıyolar rencide olmamak için eskiden her konuya yorum yapanlarada laf söylenirdi bunlardan biride bendim meraklıydım bişeyler yazıyodum eksik/hatalı kızıyordunuz şimdi yorum yapacak adamda kalmadı :D techturkey benim için bile çok özel bir yerde umarım eski güzel günlere dönüşler sağlanır birde son kez forumun kalitesi/kaliteli üyeleri/isim yapmış araçları çıtayı çok yükseltti mesela araca 50 liralık bişey yaptım ama paylaşmaya elim varmıyor forumda 1 parçaya 10k verenler var onların yanında bizim ki ne ki devede kulak değil

fthdrn
22-05-2019, 23:25
Önce bir kaç damla yaş

Mert Safa
22-05-2019, 23:34
Yukarda beylikdüzü buluşma fotoğraflarını görünce;

TB Turboyken nerdeydiniz ? :D

Ferhat_V
23-05-2019, 00:33
yaklaşık 2001 2002 senesinden beri yani ortaokul çağlarından beri araba işlerine gönül vermiş biri olarak..
eskiden arabalar ucuzdu yakıt ucuzdu 20 lira benzin atar kartal-cadde-fener-kartal yapardık sırf akşamları hava almak gezmek için..şimdi hem fiyatlar hem trafik yüzünden insanın hiç bir yere gidesi gelmiyor..
eskiden 2 3 forum vardı act-mdfym ve techturkey..bu site açıldıktan 3 5 ay sonra üye olmuştum bende site bomboş sadece ordan burdan yabancı forumlardan bulunan fotoğraflar filan paylaşılırdı..videolar youtube ye değil rapidshare yüklenip link verilirdi :):) yarış geceleri kararlaştırılıp o gece çıkılırdı..herkes eve dönüncede videolar foruma koyulur bir gecede 30 sayfa olurdu konu..
şimdi arabasını yere basıp maymun götü rengine boyatan tipler baştacı oldu..gerek facebook gerek instagram yani cep telefonundan her yerde ulaşalılabilen siteler sayesinde forumun aktiflik sayısı düştü..birde fake hesaplar geyik konuları filan herkesi soğuttu..
bu gidişle gelecek nesilin arabayla filan pek alakası da kalmayacak ***** vergiler cezalar yakıt fiyatları araç fiyatları vs. vs.. insanı soğutuyor her şeyden..

Ranthor
23-05-2019, 00:40
pilav yok, iskender yok
mangal yok
kalbim kırık

fthdrn
23-05-2019, 01:17
Daha önce de yazmıştım facebook grupları bu tarz forum ortamlarının 2005-2006 yıllarını yaşıyor şuanda.
Anlık olarak etkileşime geçme hastalığı var herkeste. Forumun eski tatlı ortamı malesef geri gelmeyecek. Her gidenin geri gelmediği gibi..

fthdrn
23-05-2019, 01:21
Ayrıca memleketin refah seviyesi daha iyi olsa eminim coluk cocuga karisan uyeler bile haftasonu aracı yapar modifiye tutkusunu devam ettirir.
Forumun bu hale gelmesinin tek sebebi ekonomiyi bu hale getirenler. Sandıkta görüşeceğiz!!!

Yigit-Y
23-05-2019, 01:33
Tayyar ki FEH spec sadece bahçelievler kumburgaz git gel 100 TL

eskiden 35 Tl ye 50 Tl ye çakılı tayyarla çözüyorduk pehh be..

ekonomi ve alım gücü biraz ortalığı durgunlaştırdı

mert_can 41
23-05-2019, 02:44
Son senelerde üye olup da sadece siyaset başlıklı,dolar euro konulu başlıklara yazanlar da var :) tamam belki araban yok;ama hevesinde mi yok ? Birkaç araba konularına yorum yap,merak ettiğin şeyleri sor. Adam hep siyaset konularında muz'da,dolar euro'da zaman geçiriyor :)

''otomobil forumu'' olmaktan uzaklaştık biraz,bu yönetimin de suçu değil. Adamlar hala misafirlere bile açık vaziyette tutuyor siteyi :)

Eskiden herkes arabasını paylaşır fikir alış verişi dönerdi şunu şöyle yap veya böyle yap ne bilim herkes arabası ile ilgili paylaşım yapardı falan şimdi bir iki paylaşım yapınca laf edenler çıkıyor eskiden ilk arabamdan başlayıp bir çok bilgi vermiştim mini konusundada öyle hatta bir çok kişiye alması konusunda vb de çok yardımcı olmuştum bilgiler vermiştim arabamı sattım başka bir araba aldım lüks bir araba diye bana bıktım arabandan heryerde yazıyorsun diyen akılsız çıkmıştı kendi kendimize düşman olduk ooo lüks araba almış hemen taşlıyalım oo o hızlı araba almış hemen kötüleyelim az arabandan bahsedince seni görmemiş ilan edenler türemeye başladı hal böyle olunca arabasını paylaşmak istemeyenlerin çıkması çok normal ben bile artık arabamın modelini korka korka yazar oldum otomobil formunda araba konuşamaz hale geldik bir çok eski yazarı takip ediyorum sosyal medyada bir çoğu aynı düşüncede hatta eskiden spor arabalarını paylaşan biride demişti son zamanlarda çok boş yazan var diye kızmıştım ama haklı bence en büyük sebebi bu kafada olan insanlar. Birde eskiden whatsupp vb bu kadar aktif değildi burda arkadaşlarla yazmaya girerdik şimdi herkesin burdan insanlarla en az iki wp gurubu vardır tüm gün orda muhabet edince buraya yazmayada gerek kalmıyor.

aslan
23-05-2019, 07:05
Hakan'ın bahçedeki mangal partisinden bir kesit

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/132212-08_09_2012_cumartesi_mangal-4.html?highlight=pilav+meeting

BARR
23-05-2019, 07:13
Forum kültürüne sahip nesil kalmadı ülkede o yüzden eski tat yok. Yıkatsak bi foto çekip güncel yapardık konuya eskiden :D bide diğer taraftan ülkede genel bıkkınlık var bence. ben eski arabamın konusuna bakıyorum arabaya 2 tane toz düşse yıkatıp cilalıyodum. Şimdi petrolde su tutturmaya üşeniyorum :D sanayiye zaten ne zaman gittiğimi unuttum bagajda 4 aydır parçalar bekliyo gitçemde taktırcam :D

Sevgilimizden ayrılınca M3 le Maslak Sanayide yan yan geziyorduk, şimdi evlendik akşam eve gidip yemek yapıyoruz :hehe:

Erdem K.
23-05-2019, 07:24
Sevgilimizden ayrılınca M3 le Maslak Sanayide yan yan geziyorduk, şimdi evlendik akşam eve gidip yemek yapıyoruz :hehe:

sakin ol şampiyon, şimdi elindeki o kepçeyi yavaşça bankoya bırak ...

MuMBar'ın lagunasının lastiklerini cilaladığı günler, en güzel forum günleriydi ...

BARR
23-05-2019, 07:47
sakin ol şampiyon, şimdi elindeki o kepçeyi yavaşça bankoya bırak ...

MuMBar'ın lagunasının lastiklerini cilaladığı günler, en güzel forum günleriydi ...

Sen daha evlenmeden hanımcı oldun evlenince Sciroccoyu pembeye kaplarsın.

FatihR.
23-05-2019, 08:09
Eski yoğun günler güzeldi tabi. Ama hala otomobille alakalı bir bilgi arayınca çoğu zaman ilk sırada çıkıyor site. çıkmasa bile bu siteden bilgi almaya çalışıyorum ve alışkanlıkmı olmuş bilmiyorum her sabah ofise gelince açarım :)

FatihR.
23-05-2019, 08:10
vay be bende üye olalı 11 sene olmuş :)

Tunacan
23-05-2019, 08:18
Eski eskide kaldı.
Değil forumun neyin eski tadı kaldı ki?
Arkadaşlık dostluk muhabbet eskidendi. Onun yerine artık kim kime ne kadar takmış ne kadar tokatlamış onu okuyoruz.

Yadırgamamak gerekli.

ERK_RS
23-05-2019, 08:22
Benden kendi adıma yorum yapıyım biraz;

Forumu aslında neredeyse günde 5 defa açıyorum, konuları kontrol ediyorum ama merak uyandıran ve akıcı muhabbet içeren konular yok gibi.
Herkesin dediği gibi otomobillerim konusu ekstra sakin..

Eskiden keyif veren ve ilgi çeken paylaşımlar artık hep instagram'da yada Youtube'da.

Ben bile, 4 tane aracım var ama iş hayatı, evlilik, çocuk derken zaman ayırıp da burada bazı şeyleri paylaşamaz oldum.
Arabalarıma da artık eskisi kadar vakit ayıramıyorum.
son 2 haftadır foruma yeni konu açayım diye düşünüyorum ama vakitsizlik işte.

İnşallah açacağım kısa zaman içerisinde ama :)

enesy
23-05-2019, 08:25
Ülkenin ekonomik durumu ve siyasal ekonomik bıkkınlık hepimiz de var artık. Mutlu değiliz,mutlu olmak için günlük hayatta farklı yollara gidiyoruz. Bunun yaş ile alakası illa ki var ama şu an yapılan istatistiklere göre 17-20 yaş grubunda da inanılmaz derecede mutsuzluk var.

Yıkılmadık ama ayakta da değiliz :) . Cebimizde ki paramız el verdiğince,hem bu köklü foruma sahip çıkalım hem de küçüklükten beri devam ettirmeye çalıştığımız hobimize. Zaten cebi para dolu herhangi bir sıkıntısı olmayan insanlar bunu gündelik zevk olarak devam ettiriyor,biz de ayda yılda bir bakalım keyfimize.

Ne olduğu belirsiz sosyal medya fenomenlerinin bile uğrak yeriydi bu forum,burada yapılan eleştirilere kulak asarlardı şimdi yüzüne bakan yok . Sosyal medya etkili ama biz de etkisiz kaldık.

Tam anlamıyla yaz ayı geldiğinde,herkesin zamanına ve nakitine denk getirebilirsek ortak bir şehir noktasında buluşma ayarlayabiliriz. Örneğin ankara olabilir.
Yapalım bi genel techturkey buluşması fena mı olur ? Şu an bu foruma üye kaç kişi eş dost sahibi oldu,yaşatalım eski günleri.

Dertlendim :)

Durduk yeree dilime şey takılmış

“ sen adamsın brocum , beğenmeyi yorum yapmayı unutma, adamın dibisin bro bir kaç ay galerici tayfayla ttakılyım sonra geri döner hamburgerci le takılırım. Sonra da lokmacı ile takılırım “

taytay
23-05-2019, 08:32
Eski günleri herkes gibi bende özlüyorum. Elimden geldiğince aktif olmaya çalışıyorum forumda, buradan çok arkadaşla tanıştık çoğu ile reelde görüşüyorum. Bazı arkadaşlar yorumlarına like gelmesi için insanlara sivri kırıcı yorumlar yapmasa çok güzel olacak biri laf sokacak diye yeni arkadaşlar özellikle yorum yazmaya korkuyor.

MeRtCaN
23-05-2019, 08:47
ne büyüktür EMEĞE Saygı duyan insan...

Evet artık saygı kalmadı kimsede Sevgi zaten bitik.

Birisine guzelce soru soruyorsun adam tersleyip duruyor bu yuzdende forum kulturu bıtmıs durumda. Eskiden olsa her seye herkese bıldıgım bır konu ıse yardımcı olmaya çalısıyordum su an ıcımden bıle gelmıyor.

Ormanci
23-05-2019, 08:52
Eski günlere gidersek peeeeeeeeeeeeeeyyyyy....

Oto-Park.com'un o zamanlar forumdan ibaret olduğu zamanlar. Hatta öncesinde SOL'un garip bi mesaj mantığı (ağacı) ile işleyen salak yapısı... Oralarda anlamsız salak salak tartışmalar, o zaman "trol" nedir bilmiyorduk ama troller çokmuş, "Paralı" vardı, ondan sıkılmıştık :) Sonra Oto-Park açıldı. Bi grup oraya geçtik.

Üniversite zamanları, 106 Quiksilver'ım var, birkaç iyi arkadaşım haricinde başka arkadaşım yok. Forumun o zamanki "sahibi" arkadaş ve diğerleri ile tanışıyoruz. Bizimkiler soruyor, "internetten arkadaşlar"... Nasıl internetten? Aman oğlum dikkat et :)

Sonra böyle böyle geçiyor gidiyor zaman. Şimdi o kadar tanışılan edilen insandan en çekirdek, en iyi kadro ile bile doğru düzgün görüşemiyoruz. Herkesin işi gücü, ailesi var. En çok görüştüğümüz adamla çocukları oynatıyoruz, kucakta veletler, hanımlar önde gidiyor, biz arkada bebek arabası itiyoruz :D Aha da tablo bu.

Bi ara forum işlerini falan komple bıraktım, salak salak tartışmalara polemiklere giriyordum milletle diye. Bazen dayanamıyorum yine yapıyorum :) Fakat sonra baktım TechTurkey iyi işliyor. İşlerim rutin değil, bu yüzden bazen 5 gün kafamı kaldırıp başka bişeye bakamazken, bazen de 1 hafta boş yattığım oluyor, hemen buralara giriyorum bakıyorum. Uzun uzun o yüzden yazıyorum :)

Burayı takip etmekten keyif alıyorum, eski günlere dönebiliyorum biraz.

Galiba geçende Evrenoz'u gördüm, göbeklenmiş, çoluk çocuk, o da bebek arabası itiyordu :D Beni tanımaz, ben de son anda gördüm, selamlaşamadık :) Tablomuz bu ama işte... Niye olmuyor, bundan işte. Olmayan da bişey yok da, herkesin artık dertleri farklı.

16EC813
23-05-2019, 08:56
bu kadar karamsar olmayın gencolar :D
herşey güzel olacak

stlegal
23-05-2019, 09:13
benim proje yapmamı bekliyor herkes ben proje yapsam kefen parasıyla proje yapıcak adamlar var rekabet kalmadı :)
az sabredin...

16EC813
23-05-2019, 09:24
benim proje yapmamı bekliyor herkes ben proje yapsam kefen parasıyla proje yapıcak adamlar var rekabet kalmadı :)
az sabredin...

ben swap işini zirvede bıraktım moruk :D
mezar yeri çok daha pahalı

stlegal
23-05-2019, 09:28
ben swap işini zirvede bıraktım moruk :D
mezar yeri çok daha pahalı

hala yasadıgına inanamıyorum moruk :)))) saka maka 52 olmussun masallah

16EC813
23-05-2019, 09:33
hala yasadıgına inanamıyorum moruk :)))) saka maka 52 olmussun masallah

vay alüminyum diyene bak sanki 18 lik çıtır :D

M_PROJECT
23-05-2019, 09:50
Tek sebebi sosyal medya.

Yanlis cevap , yaslandik dogru cevap olmali :) Arkadan gelen bizim kafa yapisinda bir jenerasyon olmadigi icin eski tad malesef olusamiyor.

stlegal
23-05-2019, 09:51
vay alüminyum diyene bak sanki 18 lik çıtır :D

o degılde en az haftada 2 gun beni arardın söyle yapcam böyle swap yapcam diye sonra aramaların kesılince öldün sandım :))))) hani emekli parasını bekliyodun kesin karı kızla yedin paraları

16EC813
23-05-2019, 10:00
o degılde en az haftada 2 gun beni arardın söyle yapcam böyle swap yapcam diye sonra aramaların kesılince öldün sandım :))))) hani emekli parasını bekliyodun kesin karı kızla yedin paraları

haya şartları zor emekli olmayı gözüm yemiyo :D ramazan ramazan ne karı kızı tööbee estagfurullahh :D

CloudGrey
23-05-2019, 10:04
bizle dolmabaçe tünelde yarışan varmı sanıyorum bir 10 yıl evvel o zaman tünelde daha eds yoktu?

şöyle bir hafıza yokladımda o zamanlar mec s2000 , bkm s2000 , mof s2000 , css s2000 , urfa sc s2000 , py s2000 , emg cooper falan beşiktaş tayfaydı hep.
sıkıntıdan tünelde birbirimize ateş ederdik.
urfa abi bize hep akıtarak sıkardı :D
gece sonunda evlendirme dairesinin otoparkına bırakıp, biralarımız alır evde yudumlardık.

ardan 8 yıl geçmiş.

Şu planı yapıcak artık arabalarımız yok , yolumuz yok , bekar evimiz yok , yok oğlu yok.

sonra niye mutlu değiliz diyoruz??

XoR
23-05-2019, 10:06
Yanlis cevap , yaslandik dogru cevap olmali :) Arkadan gelen bizim kafa yapisinda bir jenerasyon olmadigi icin eski tad malesef olusamiyor.

Doğru biz yaşlandık ama arkadan gelenler de sosyal medya ile ilerlemeyi tercih etti :)

Şuan standart Fiat 500 kullandığım için burada konu açma gereği duymuyorum :) Yoksa ben yine buradan devam ederdim :D

Eskiden roll biterdi ama videonun uploadu bitmezdi. Gözümüzden yaş akardı uykusuzluktan ama yine de upload eder konu açar öyle yatardık.

Şimdi roller canlı yayınlanıyor :D

pirasa
23-05-2019, 10:12
eskiden her hafta millet birbirini dolandırırdı. şimdi güven kalmadı kimse kimseye peşin paraya selam vermiyor.

aslan
23-05-2019, 10:27
Bazı konular ve kalan fotoğraflar

http://www.techturkey.com/forum/fotograflariniz/17556-tt_apache_meetin.html?highlight=%FEanzelize+cafe
http://www.techturkey.com/forum/fotograflariniz/29969-tt_apachee_meetin_vol_1_makara_kahkaha_kopma_vs_bi limum_apachelikler_.html?highlight=pilav+meeting

Eray
23-05-2019, 10:30
Ben sizlere göre çok yeniyim belki ama yine de buluşmalar olsa sticker bastırılıp araçlara yapıştırılsa bence aktiflik biraz daha artabilir. Birde forumun instagram sayfası biraz daha canlanırsa olur gibi. Şahsen ben seve seve aracıma yapıştırırım techturkey stickerı. Tr'nin araba ile ilgili bilgi dolu forumu bence çünkü...

Burak K.
23-05-2019, 10:33
Air çıktı mertlik bozuldu :D

Farzetkiiii

Silence45
23-05-2019, 10:37
Ben sizlere göre çok yeniyim belki ama yine de buluşmalar olsa sticker bastırılıp araçlara yapıştırılsa bence aktiflik biraz daha artabilir. Birde forumun instagram sayfası biraz daha canlanırsa olur gibi. Şahsen ben seve seve aracıma yapıştırırım techturkey stickerı. Tr'nin araba ile ilgili bilgi dolu forumu bence çünkü...

Nerdee Cem abiiiii :D

CloudGrey
23-05-2019, 10:54
Nerdee Cem abiiiii :D

aslında sticker işi mantıklı osmanaydo abi bu işi çözebilir bu aralar müsaitse

_muhaRRem
23-05-2019, 11:18
Shell 100 oktan zamanıydı , güzeldi günler 20 tl ile Rolling yapar gelirdik . O zaman daha cahildik , bir çok şeyi bilmiyorduk herşey daha keyifliydi , tecrübe ve bilgi bazen huzursuzluk veriyor. O günler eminim daha geri gelmeyecek ...

PiscocuK
23-05-2019, 11:20
Eskiden kötü olan birşey varmı?

SekoLive
23-05-2019, 11:23
Eskiden kötü olan birşey varmı?
internet hızları :)

rebelh
23-05-2019, 11:33
walla kimse bahsetmemiş ama eskiden foruma arada geyik konular gelirdi
efsane muhabbet dönerdi 2 f5 arası 1 sayfa post olurdu
tukayk muştu falan çok aktiflerdi

opamp
23-05-2019, 11:43
Sticker konusu yıllar önce çok konuşuldu. Yönetim sıcak bakmıyordu, bence doğru bir karardı. Techturkey isminin baya piyasaya düşmesine neden olurdu...
Forumun ilk yıllarında ortam çok daha kaliteli, samimi, saygılı ve buralarda teknik (salt) bilgi paylaşılıyordu.
Yani olay sticker vs. ile üye çekip ortamı şenlendirmek üye sayısını artırmak değil, zaten bir ara forumun üye sayısı kopup gidiyordu yönetim kalite düşmesin diye kısıtladı ve üye veritabanında temizlik yapılmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
Asıl sıkıntı forumdaki ortamın genel olarak eskiden olduğu gibi kavgasız, samimi ve kaliteli teknik bilginin paylaşıldığı bir yer olabilmesi. Proje araçları eski yıllara göre çok daha fazla, beygirler havada uçuşuyor belki ama ortam eskisi gibi olmadıktan sonra insan üzülüyor.

Evrenoz
23-05-2019, 13:02
Otomobil denince şu anda önceliklerim arasında bebek oto koltuğu, puswt, ana kucağı, baston puset gibi konular var. Bir çok kişi de benzer durumdadır. Yaşlandık, yaşlandık...

Siyah
23-05-2019, 13:27

Sticker olayına katılıyorum hatta amatörce bir şeyler yapmıştım ilk üye olduğumda, ektedir (Siyah yazan yere kişinin nickname'i, sol yan ayna altına..). Eminim sticker olayını çok daha profesyonelce yapacak kişiler vardır bu platformda. Bende oldukça yeniyim, hem yeni katılanlar için hemde eskileri yâd etmek adına bir mangal meeting düzenlense...

https://i.hizliresim.com/2Om9kN.png (https://hizliresim.com/2Om9kN)
https://i.hizliresim.com/BOmA0D.png (https://hizliresim.com/BOmA0D)

rebelh
23-05-2019, 13:29
Otomobil denince şu anda önceliklerim arasında bebek oto koltuğu, puswt, ana kucağı, baston puset gibi konular var. Bir çok kişi de benzer durumdadır. Yaşlandık, yaşlandık...

son zamanlarda favoriler konusunda ne kadar da çok station araba paylaşılıyor farketmediniz mi?
eskiden +300 +400 araçları favlarken şimdi satation, suv falan favlioz :D

DOHC
23-05-2019, 13:40
Herşeyin eskisi güzeldir.
Anneanneniz kendi geçmişini arar,
Babanız kendi geçmişini yad eder,
Sen kendi gençliğin için iç geçirirsin.

Anet-SOL-OPC-CDC diye uzatırsın...............
En keyiflisi ilk olandır............

GuNeS
23-05-2019, 13:42
ilk on sene sabah iş yerinde ayrı pencerede açardım siteyi dükkanı kapatana kadar açık dururdu. Yorumcudan çok okuyucu olduğum için akşama kadar okurdum.
Bilmemek değil,öğrenmemek ayıp ama bilmeyende bilmediğini kabul etmiyor maalesef.

Slmcnsl
23-05-2019, 13:44
son zamanlarda favoriler konusunda ne kadar da çok station araba paylaşılıyor farketmediniz mi?

Ndjdlssjodjd aynen, son zamanlarda kendimi sw bakarken buluyorum hep:) hep piyasaları da düşük oluyor:) miss

BARR
23-05-2019, 13:45
XoR gençken SW Hızlı binenlerden adamın ruhunda var.

XoR
23-05-2019, 13:59
XoR gençken SW Hızlı binenlerden adamın ruhunda var.

2019 <--- 2009 :D

http://gdora.milliyet.com.tr/Detail/2009/02/24/iste-oscarlik-makyaj-benjamin-button-un-tuhaf-hikayesi-13-dalda-oscar-en-iyi-makyaj-en-iyi-efekt-greg-1061239.jpg

by_hayali
23-05-2019, 14:03
jenerasyon farkı bence yeni nesil artık eskisi kadar bence ilgili değil araştırmaya birşeyler yapıp gayret etmeye, hazıra konma peşindeler :)

denizhandinc
23-05-2019, 14:17
#2 yorum cok dogru. Ayrıca;

- konu acıyorsun ukala ukala cevaplar
- insanlar eskisi kadar modifiyeye para ayıramıyor ayırsada sürekli bir polis sıkıntısı mevcut.

Forumda genel olarak bilgi paylasımından cok gırgır dönüyor.

Evrenoz
23-05-2019, 14:27

Araba alalım dedim;

Düşünmeye başladım... Çocugun puseti ne olursa olsun sağlam yer kaplıyor. Hanımla beraber çok eşya alırız genelde tatile giderken. En büyük boy bavul zor yeter. E kızın eşyaları, oyuncağı, boku, püsürü bizden fazla.

Sw, suv almayalım da arkaya karavan mı bağlayalım. :)

rebelh
23-05-2019, 14:31
Araba alalım dedim;

Düşünmeye başladım... Çocugun puseti ne olursa olsun sağlam yer kaplıyor. Hanımla beraber çok eşya alırız genelde tatile giderken. En büyük boy bavul zor yeter. E kızın eşyaları, oyuncağı, boku, püsürü bizden fazla.

bizde tüm jenereasyon aynı anda çocuk yaptı tatile falanda beraber gidioz hal böle olunca bende 7 kişiliklere yöneldmiştim bi ara c4 picasso falan gemi gibi şu an tam ihtiyacımız 2 bebek koltuğu 1 puset 4 yetişkin palioya sığmak zor oluyor :D

turbo&quattro
23-05-2019, 15:15
Araba alalım dedim;

Durango da ayni sebepten sw aldi, modladi, arkada bebek koltugu ile rolling kasiyo hala hahah yaslanmaz bu adam.

STP
23-05-2019, 16:20
Araba alalım dedim;

Olm boyle alacan keyfine bakacan :) bilimum mangal semaver yatak katlanir masa hazir icinde :)

https://i.hizliresim.com/2OmJYj.jpg

Cimmeria
23-05-2019, 16:49
benim için en komik anısı esentepeden evden çıkmış bir sokak üstten giderken XoR beyin sw imprezasını görüp lan bu araba tanıdık diyip ne yapsam diye düşünürken typerı boşa alıp olduğum yerde iki dip gaz yapmam, 2 dakika sonra şortlarla XoR ve SULTANOGLU noluya lan diye koşturmasını görmektir :)

şimdi kız çocuğu özel okulda okuturken değil araba modlamak araba yıkatmak bile problem :)

+soner
23-05-2019, 17:10
Olm boyle alacan keyfine bakacan :) bilimum mangal semaver yatak katlanir masa hazir icinde :)

https://i.hizliresim.com/2g

Bende de aynısı var. Bu segmente geçince normal bir binek araba bile alçak geliyor. :) Şimdi arabaya yay kovalamak,ince yanak lastik falan sıkıcı işler gibi geliyor. Arkasında herzaman sandalyeler,mangal seti bekliyor.

burkaykalyon
23-05-2019, 17:11
Dükkanda hazır iş güç yok biraz nostalji yaşatayım herkese. :D

Üyelik tarihimden sonraki hatırladığım en efsane konular/goygoylar sıralı tam liste:

-Şanzelize Cafe buluşması, konusundaki goygoy ve buluşmada yaşanan sınırsız eğlence.
-Dönüyon dönüyon *** gibi içine düşüyon muhabbeti(Konusunu hatırlamadım)
-Sap sap bira muhabbeti
-Bayrampaşalı Mesut'a orj diye çakma Samsung kitlemeye çalışma konusu
-Ankara Roll tayfasının İstanbul tayfasına diss'i. ''Gelini hazırlayın damatları getiriyoruz'' gibi bir başlığı vardı. Dr.Ecu'nun önündeki total 1000+ hp araçların fotosu.
-Tapu-don muhabbeti. Çok sağlam bir troll dönmüştü diye hatırlıyorum. Mal varlıkları dökülmüştü ortaya.
-Yine bir Ramazan ayında Golf5 GTI ve S2000 deneme konusu. Sanırım gece 2'de çekici ile S2000 İzmit'e gönderilmişti. Anlık gelişmişti herşey.
-Bizim jenerasyonun-yaşıtların kuzen muhabbeti. Konusunu hatırlamadım ama sağlam goygoy yapmıştık.
-Adminlerden biri bir sefer nude serbest konusu açmıştı. F5'e bastıkça sayfa atlıyordu resmen. Ne kadar arşiv varsa patlatmıştı herkes. :D
-***** Şinasi-Çiftlik Bank konusu.
-Rams konusu.

Daha eklemeler hatırlamadıklarım olacaktır ama benim için top liste budur yani.

Yaşlandık be. Bizden yaşlılar napsın. :D

Kesinlikle forumun eski tadı yok. Benim öküz bile yıllardır yatıyor hiç bir şey yapasım gelmiyor. Hayat mücadelesinden dolayı. İş-güç koşturmacası vs.

+soner
23-05-2019, 17:17

Üyelik tarihimden sonraki hatırladığım en efsane konular/goygoylar sıralı tam liste:

-Şanzelize Cafe buluşması, konusundaki goygoy ve buluşmada yaşanan sınırsız eğlence.
-Sap sap bira muhabbeti
-Ankara Roll tayfasının İstanbul tayfasına diss'i. ''Gelini hazırlayın damatları getiriyoruz'' gibi bir başlığı vardı. Dr.Ecu'nun önündeki total 1000+ hp araçların fotosu.
-Tapu-don muhabbeti. Çok sağlam bir troll dönmüştü diye hatırlıyorum. Mal varlıkları dökülmüştü ortaya.
-Yine bir Ramazan ayında Golf5 GTI ve S2000 deneme konusu. Sanırım gece 2'de çekici ile S2000 İzmit'e gönderilmişti. Anlık gelişmişti herşey.
-Bizim jenerasyonun-yaşıtların kuzen muhabbeti. Konusunu hatırlamadım ama sağlam goygoy yapmıştık.
-Adminlerden biri bir sefer nude serbest konusu açmıştı. F5'e bastıkça sayfa atlıyordu resmen. Ne kadar arşiv varsa patlatmıştı herkes. :D
-Rams konusu.

Kesinlikle forumun eski tadı yok. Benim öküz bile yıllardır yatıyor hiç bir şey yapasım gelmiyor. Hayat mücadelesinden dolayı. İş-güç koşturmacası vs.

Bu konu çok iyiydi kalp sağlığına çok iyi geliyordu :D:D:D

burkaykalyon
23-05-2019, 17:19

Haftalık, aylık, ve tatil günlerinde tekrarlanmalı bence bu tip konular... :D :D

XoR
23-05-2019, 17:37
benim için en komik anısı esentepeden evden çıkmış bir sokak üstten giderken XoR beyin sw imprezasını görüp lan bu araba tanıdık diyip ne yapsam diye düşünürken typerı boşa alıp olduğum yerde iki dip gaz yapmam, 2 dakika sonra şortlarla XoR ve SULTANOGLU noluya lan diye koşturmasını görmektir :)

şimdi kız çocuğu özel okulda okuturken değil araba modlamak araba yıkatmak bile problem :)

Güzel anılar biriktirdik be :)

Denemek istiyor herhalde biri diyerek koşmuştuk :D :D

mikelazi
23-05-2019, 17:53
sorumluluk artınca,günlerde kısaldı :(

zaman yetmiyor ve geride gelmiyor

pazar sabahı erken kalkıp arabayı yıkamaya götüremiyorum.

63owen63
23-05-2019, 18:07
Gop'ta ki şanzelize apaçi club da buluşma yapmıştık ya, daha bomba ne olabilir :D

Bekar evimde 15 günde bir çiğköfte partilerimiz, bahis toplantılarımız, roll gecelerinin hareketliliği.

En son halısaha grubunda futbol oynamaya çalışıyorduk son 2 yıldır, o da tribal enfeksiyonlara kurban gitti.

Neyse ki kemik bir kadro var dostluk kurulan, pistti etkinlikte ya da ailecek görüşebiliyoruz, buna da şükür :)

63owen63
23-05-2019, 18:13
Gop'ta ki şanzelize apaçi club da buluşma yapmıştık ya, daha bomba ne olabilir :D

Bekar evimde 15 günde bir çiğköfte partilerimiz, bahis toplantılarımız, roll gecelerinin hareketliliği.

En son halısaha grubunda futbol oynamaya çalışıyorduk son 2 yıldır, o da tribal enfeksiyonlara kurban gitti.

Neyse ki kemik bir kadro var dostluk kurulan, pistti etkinlikte ya da ailecek görüşebiliyoruz, buna da şükür :)

_opeth
23-05-2019, 18:19
alıntı bozuldu rebelh ın söylediği geyik konularda fiks bir doğum günü kutlama konusu vardı dikkat çekici başlıklı.

O zamanlar eski işyerimdeyim ibb merter'e iş yapmaya gidiyordum otoparkta XoR un imprezayı görüyordum filan.

Bu arada Merter Mcdonalds'a 2-3 sene önce filan yemeğe gitmiştim de hala bir toplanma ortamı var gibi.

XoR
23-05-2019, 18:24
alıntı bozuldu rebelh ın söylediği geyik konularda fiks bir doğum günü kutlama konusu vardı dikkat çekici başlıklı.

O zamanlar eski işyerimdeyim ibb merter'e iş yapmaya gidiyordum otoparkta XoR un imprezayı görüyordum filan.

Bu arada Merter Mcdonalds'a 2-3 sene önce filan yemeğe gitmiştim de hala bir toplanma ortamı var gibi.

Merterde bizim sokak beleş parking'di o yıllarda :D

Day Walker
23-05-2019, 18:39
En efsosu taksim asmalı geceleriydi :D

Forumca ne eğlenmiştik hatta iç işleri bakanı pist günleri dj lik yapardı :hehe:

SULTANOGLU
23-05-2019, 18:39

Ne guzel gunlerdi ya :D foruma konu acmistim eve mangala gelin diye sonra baya bi kalabalik olmustuk esentepede :D abi bildigin XoR larla dumanla anlasiyorduk o donem :D

turbo&quattro
23-05-2019, 18:48
Sultanoglu mangal meetinglerin devamini istiyoruz :)

XoR
23-05-2019, 19:01
En efsosu taksim asmalı geceleriydi :D

Forumca ne eğlenmiştik hatta iç işleri bakanı pist günleri dj lik yapardı :hehe:

Tunnel - Album - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting (http://tinypic.com/useralbum.php?ua=qRTUge5%2BbolBZn15WexvkQ%3D%3D)

http://i49.tinypic.com/x6cv1j.jpg

turbo&quattro
23-05-2019, 19:04
Zortcum sen sanzelize kafeye gitmismiydin oyle biseyler yapilmisti bide.

XoR
23-05-2019, 19:14
Zortcum sen sanzelize kafeye gitmismiydin oyle biseyler yapilmisti bide.

Gitmiştik moruk ama onların fotoğrafını bulamadım :D

63owen63
23-05-2019, 19:21

Forumda vardı ,hortlatıldıkça koyulmuştu, external drive'da var ama şuan başlasam aramaya 3 sene de bulurum :d

GokhanRS
23-05-2019, 19:31
Şanzelize çıkartması da efsaneydi :)

https://youtu.be/Ejzi8Wbkpw0

turbo&quattro
23-05-2019, 19:55
Şanzelize çıkartması da efsaneydi :)

https://youtu.be/Ejzi8Wbkpw0

Beyaz atletli dj Apo hahaha

63owen63
23-05-2019, 20:01
Video'da kendimi gördüm :D

fthdrn
23-05-2019, 20:03
Gozluklu hırsız kim :D

63owen63
23-05-2019, 20:17

Burak Erden'e benzettim ama,emin olamadım :)

stlegal
23-05-2019, 20:33

https://youtu.be/kkEHQHYCLhc

220T
23-05-2019, 21:35
"Filtreler ıslak","bagajlar dolu",rollingler donsuz :D(ağırlık sebepli) ,farlar kapalı,S'ler çekirdekli,geyikler katmerli,bilgiler destekli, gönüller mütevazı idi. :)

Burak E.
23-05-2019, 22:37

hocam ayıp oluyor ama :D

enesy
23-05-2019, 23:45
Ne guzel gunlerdi ya :D foruma konu acmistim eve mangala gelin diye sonra baya bi kalabalik olmustuk esentepede :D abi bildigin XoR larla dumanla anlasiyorduk o donem :D

Ben bir kere katılmıştım hatıladığım kadro K0213 furkan , impreza olan galiba raptor du , onursumer getz ile gelmişti. mmustu vardı XoR reyisim beni hatırlamaz muhtemelen ama hiltonda da yanına uğraşmışlığım vardır.

-ER-
24-05-2019, 00:13
Cidden güzel günler yaşadık şuan kemik bir arkadaş grubu edindirdi bize, iilk zamanlar APACHE team dediğimiz 20 25 kişilik i kadroyla toparlarınıyorduk sonra birbirlerine yakın oturanlar vsler ayrıldı ama yine o kadro baki samimiyetinde selamlaşır sohpetleşir.
Eskisi gibi kumburgaz yada Fenerbahçe buluşması yapmadığımızdan buralar eksildi yada izmit körfezin samimi pist günlerinin azalmasından bence

-ER-
24-05-2019, 00:15
https://scontent.fist4-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/1412284_10153536173435206_435629446_o.jpg?_nc_cat= 106&_nc_ht=scontent.fist4-1.fna&oh=f7e0b39e8b6ca389fc9e58c834577ec7&oe=5D5A82E3

2013 den :)

fthdrn
24-05-2019, 00:16
hocam ayıp oluyor ama :D

Kanka yanlış anlama videoyu izlerken istemsizce cebimdeki cüzdanı kontrol ettim. Bizim semtteki hızlı cocuklar gibiymişsin

-ER-
24-05-2019, 00:17
https://scontent.fist4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/28816_391143337229_2787431_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent.fist4-1.fna&oh=6c5812cdac1552de9c063b34f3492859&oe=5D5B48CC

Sol üstten; JamdaJoker, -ER-, Mehzent
Nah: MMUSTU, ALP2, YİİT (eski Mod), Sultanoğlu, Göki,

-ER-
24-05-2019, 00:19
https://scontent.fist4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/1934357_120987172229_7197759_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fist4-1.fna&oh=017b31cf8740432b618db40bcfa153f1&oe=5D5101F0
Böyle severdik biz TECHTURKEYİ :D

-ER-
24-05-2019, 00:21
Bu gecelik bu konuya son postum
2010 Apache Team İzmir gezisi

Seite nicht gefunden | Facebook (https://www.facebook.com/erel.hukerek/media_set?set=a.352503232229&type=3)

XoR
24-05-2019, 00:44
Ben bir kere katılmıştım hatıladığım kadro K0213 furkan , impreza olan galiba raptor du , onursumer getz ile gelmişti. mmustu vardı XoR reyisim beni hatırlamaz muhtemelen ama hiltonda da yanına uğraşmışlığım vardır.

Hakanda sürekli sarhoş olduğum için hatırlamam zor :D Otelde de günde 1000 kişi üstümüzden geçiyordu oradan da hatırlamam zor :D

DM'den yürüsene fotoğraflı belki o zaman hatırlarım :D

enesy
24-05-2019, 00:47
Hakanda sürekli sarhoş olduğum için hatırlamam zor :D Otelde de günde 1000 kişi üstümüzden geçiyordu oradan da hatırlamam zor :D

DM'den yürüsene fotoğraflı belki o zaman hatırlarım :D

Sonra avukatıma atıyordum derim dimi :)))

Babasının Minnoşu
500clubturkey
DM Yok
Sadece tanıdıklar eklesin

XoR
24-05-2019, 00:53
Sonra avukatıma atıyordum derim dimi :)))

Babasının Minnoşu
500clubturkey
DM Yok
Sadece tanıdıklar eklesin

ahahahahha :D

Leonardo
24-05-2019, 02:05
Bi İstanbul buluşması isteriz :D

SinanAdalı
24-05-2019, 05:19
Baştan sona okudum. Eski fotoğrafları gördüm :) Yenilerden sayılırım.. bunu diyorum benim bile 6 senem olmuş. Şu anda arabalar hakkında ne biliyorsam bu forum sayesinde çok şey kattı bana bu sürede. Kazandığım insanlar, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştıklarım. Bi kaç forumda bulunmuşluğum var ama burası ile tanışınca açıkçası hiç bir foruma ihtiyaç duymadım. Sticker konusundaki görüşleri çok iyi biliyorum ve yönetim bu konuda çok haklı. Fakat şu tarz bişey yapılabilir diye düşünüyorum.. Forumun adı değilde tasarlanan alakasız bi logo bu forum üyelerinin gizli anahtarı gibi bişey olabilir.. Çünki burası kaybedilmemesi gereken ve insanların birbirlerini tanımaya ihtiyacı olan bi yer. Diğer mecralara benzemiyor.

MeRtCaN
24-05-2019, 07:51
2010 Yılıdydı sanırım Guzen gunlerdı
Izmıt her zaman zevklı ve eglencelı oluyordu :)

https://i.hizliresim.com/3OBWnj.jpg

16EC813
24-05-2019, 08:30
sabah bankaya gelip masama oturdugumda ilk açtıgım techturkeydir ve mesai bitene kadar online ölümüne online :D

stlegal
24-05-2019, 08:47
sabah bankaya gelip masama oturdugumda ilk açtıgım techturkeydir ve mesai bitene kadar online ölümüne online :D

Kanka sen bakkal degilmiydin yillarca param yok diye bizimi yedin

Maxiboost
24-05-2019, 09:04
Şanzelizeye gidemedim ya en cok o icimde kaldi.

16EC813
24-05-2019, 09:08
Kanka sen bakkal degilmiydin yillarca param yok diye bizimi yedin

bakkaldan biraz hallice bankacı diyelim :D

Anıl E.
24-05-2019, 09:11
GökiZD nerelerde ? 106'ya hayrandık :)

Cimmeria
24-05-2019, 09:12
2010 Yılıdydı sanırım Guzen gunlerdı
Izmıt her zaman zevklı ve eglencelı oluyordu :)

https://i.hizliresim.com/3OBWnj.jpg

Başka bir anı da benim için Mertcanın AlVtecidir, şahsen tanışmadık ama 2005 mi 2006mıydı tam hatırlamıyorum Alvtec yüzünden gidip kendime vti almmıştım :)

MeRtCaN
24-05-2019, 09:16
Başka bir anı da benim için Mertcanın AlVtecidir, şahsen tanışmadık ama 2005 mi 2006mıydı tam hatırlamıyorum Alvtec yüzünden gidip kendime vti almmıştım :)

2005 de Aldım 2015 de sattım arabayı
Hayatımda yaptıgım en buyuk hatalardan bırıydı bence
Ep3 sevdasına sattım

koy k20 yı bın ıste nıe satıyorsun dıye sorarım kendıme :)

Guzel zamanlardı valla

TarikS
24-05-2019, 09:24
Bu gecelik bu konuya son postum
2010 Apache Team İzmir gezisi

Seite nicht gefunden | Facebook (https://www.facebook.com/erel.hukerek/media_set?set=a.352503232229&type=3)

Ulan biri fena salmıştı da minibüste hava almak için camdan kafayı çıkardığımda gözlüğüm uçmuştu :D yine yolda gavura vurur gibi vurulan el kızartmacalar falan ahahahahah

Yigit-Y
24-05-2019, 09:46
Minikslerin Kumburgazda roll muhabbeti ile tanıştım
O zamanlarda dahil oldum Ataşehir Mc tayfası vardı.
Bahçeşehir Tır garajı.
Her gece roll yapardık.
Ne Instagram vardi ne başka birşey.
Kıyasıya rekabet vardı.Heyecan vardı.Dostluk vardı.
Arkadaşını kollama vardı her konuda.
Benim diyenler tek tek gitti sonra.
Burdan passatmustafa ya sesleniyorum sayende roll yapmayı öğrenmiştim anıyorum seni hala namizsiz :):)

bilalMW
24-05-2019, 10:22

Geçen yine otelin lobisindeyiz

Day Walker
24-05-2019, 10:27
Tunnel - Album - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting (http://tinypic.com/useralbum.php?ua=qRTUge5%2BbolBZn15WexvkQ%3D%3D)

http://i49.tinypic.com/x6cv1j.jpg

burnuna soktuğu resim yokmu bunu hafif kalmış :D

BARR
24-05-2019, 10:37
Saatimi satar civic alırımları atlamış eskici tayfa. Hey gidi hey en güzel günler atarlı günlerdi.

bilalMW
24-05-2019, 10:41

-Sap sap bira muhabbeti
-Rams konusu.

Haftalık, aylık, ve tatil günlerinde tekrarlanmalı bence bu tip konular... :D :D

özel ve resmi bayramlarda :D

raptor
24-05-2019, 11:04
Hafızaya helal olsun valla o zaman imprezam vardı gayrettepenin orada bir caddeydi galiba Sultanoğlunun evi.

onurcii
24-05-2019, 11:11
https://scontent.fist4-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/1412284_10153536173435206_435629446_o.jpg?_nc_cat= 106&_nc_ht=scontent.fist4-1.fna&oh=f7e0b39e8b6ca389fc9e58c834577ec7&oe=5D5A82E3

26 numaralı ben miyim şimdi hahahahah

Mivec_4G63
24-05-2019, 11:29
shokadra metin dayı banlandığından beri tadı yok forumun

aliozel
24-05-2019, 11:39

En solda da ben. Gençmişiz o zamanlar :sorybom:

Gko
24-05-2019, 11:46

-Sap sap bira muhabbeti
-Rams konusu.

DBS & SUS typer konusunu atlamışsınız :D

burkaykalyon
24-05-2019, 11:52
DBS & SUS typer konusunu atlamışsınız :D

Eklemeler olacaktır illaki. :D Ben ağırlıklı olarak goygoy yapılan konuları best list yaptım. :D

emir91
24-05-2019, 12:00
Ekonomik durumların eskisi kadar müsait olmaması çoğu kişiyi daha standart sorunsuz araçlara binmeye yönlendirdi benim gördüğüm böyle olunca ister istemez topluluktan kopuyorsun aile iş vb. durumlarda ağır basınca forum sakinledi :)

said_
24-05-2019, 12:10
Saatimi satar civic alırımları atlamış eskici tayfa. Hey gidi hey en güzel günler atarlı günlerdi.

ya valla, şimdi hatırladım kimdi o?

Bende üye olduğumda lise2 deydim. şimdi evlendim vay be.

MURAT_HLX
24-05-2019, 12:13
shokadra metin dayı banlandığından beri tadı yok forumun

:D:D koptum valla :D

Tunacan
24-05-2019, 12:15
Tünay ı atlıyorsunuz :)

GokhanRS
24-05-2019, 12:27
Forumun ne kadar eski olduğunu çok iyi anlatan diyaloglar olduydu geçenlerde buğranın konusunda, aklıma geldikçe gülüyorum.

abi adama 11 yıl sonra cevap verdin biraz geç olmadı mı :D

konu açıldığında 5 yaşında olan üyeler var forumda :D

fkjasghdıuagd :D dolarda 1,3TL imiş hey gidi günler :D

İlkokul 3.sınıfa geçiyordum o zaman. şuan Üniversite 2.sınıfım heyt be yıllar ne cabuk geciyor :D

GokhanRS
24-05-2019, 12:29
Tünay ı atlıyorsunuz :)

tünay forumun en unutulmazı, önceki sayfalarda adı geçti tabiki, halâ esprileri atasözü gibi imzaları süslüyor.

CloudGrey
24-05-2019, 12:32
tünay forumun en unutulmazı, önceki sayfalarda adı geçti tabiki, halâ esprileri atasözü gibi imzaları süslüyor.

tünay'ın bir destekli sütyen konusu vardı :)

aha forumda eski olduğum deşifre oldu :D

CloudGrey
24-05-2019, 12:40
Forumun ne kadar eski olduğunu çok iyi anlatan diyaloglar olduydu geçenlerde buğranın konusunda, aklıma geldikçe gülüyorum.

abi bu konu neydi ben bulamadım :D hiç olayıda hatırlamıyorum

rebelh
24-05-2019, 12:42
the "K" şubat ayında online olmuş en son..

GokhanRS
24-05-2019, 12:44
abi bu konu neydi ben bulamadım :D hiç olayıda hatırlamıyorum

alıntının köşesindeki >> işaretine tıklasan o konu açılıyor zaten. (şimdiki akşam projesi)

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/7227-_simdiki_aksam_projesi-post8529683.html#post8529683

barisy
24-05-2019, 12:52
Eşşek kadar olduk :D

Hala şu rekoru ne zaman kırarız diyordum bundan sonra da zor artık :D

Online Rekorumuz: 14,420 Üye İle 22.Mart.2014 Tarihinde Saat 21:49 Gerçekleşmiştir.

whatsapp çok etkisi var. Her markanın modelin grupları var , herkes oradan iletişimde kalıyor. Eskiden forum iletişimin tek adresi idi.

VTec_king
24-05-2019, 13:02
30 haziran da drag var körfez pistinde, eskilerden hala drag kovalayanlar izleyenler geliyor körfeze ,orada olucam ,en güzel ortak nokta orası

Burak E.
24-05-2019, 13:56
Kanka yanlış anlama videoyu izlerken istemsizce cebimdeki cüzdanı kontrol ettim. Bizim semtteki hızlı cocuklar gibiymişsin

mekana ayak uydurduk o zamanlar :D

Burak E.
24-05-2019, 14:03
ayrıca bende ekleme yapayım

fur auris makas konusu en popilerdendi eskiden :D

McKrop
24-05-2019, 14:07
direk ve dümdüz sebebi PARA YOK. Para olmadığı gibi kuracağımız HAYAL YOK. Burda forumda projelerin hikayesini okuyup hayal kurardık hepimiz. Heyecanlanır, liste yapardık ufak ufak başlayıp hayalimizi gerçekleştirir konu hakkında konuşurduk. Şimdi konuşulacak tek konu "muz cumhuriyeti"

Ome_RS
24-05-2019, 14:09
ya valla, şimdi hatırladım kimdi o?

Bende üye olduğumda lise2 deydim. şimdi evlendim vay be.

Kim olacak Barkın reyiz. o zamanlar rubicon'u vardı.
Yavuz abide punto vardı o zamanlar don değişir gibi jant değişiyordu. 10ur'da kutu vardı mor :)
STP tb turbo ile uçana kaçana atar yapar Yiğit-Y forumu kopyalardı.
Sitenin en aktif konularından birisi bugün hangi üyeyi gördünüz idi. Hey yawrum hey..

Ome_RS
24-05-2019, 14:11
Kim olacak Barkin reyiz. o zamanlar rubicon'u vardi.
Yavuz abide punto vardi o zamanlar don degisir gibi jant degisiyordu. 10ur'da kutu vardi mor :)
STP tb turbo ile ucana kacana atar yapar Yigit-Y forumu kopyalardi.
Sitenin en aktif konularindan birisi bugun hangi uyeyi gordunuz idi. Hey yawrum hey..

ha birde forumda boyle karakter sorunlari yoktu :)

Tholl-ga
24-05-2019, 15:03
4 çeker civic vardı birde :D

tuner faruk
24-05-2019, 15:23
Kim olacak Barkın reyiz. o zamanlar rubicon'u vardı.
Yavuz abide punto vardı o zamanlar don değişir gibi jant değişiyordu. 10ur'da kutu vardı mor :)
STP tb turbo ile uçana kaçana atar yapar Yiğit-Y forumu kopyalardı.
Sitenin en aktif konularından birisi bugün hangi üyeyi gördünüz idi. Hey yawrum hey..

Gözlerim yaşlı okudum..

BARR
24-05-2019, 15:25
4 çeker civic vardı birde :D

Gençleri fotoğraf çekmeye özendiren bir dede vardı BOB plakalı, hatırlayamadım şimdi gerçi o zamanlar gençti.

XoR
24-05-2019, 15:30
burnuna soktuğu resim yokmu bunu hafif kalmış :D

Albümü komple link olarak koymuştum aslında ama :D

http://i49.tinypic.com/258nlfb.jpg

ProdriveSTI
24-05-2019, 15:34
Ertan mı neydi öyle biri vardı.Patlıcan biberden bakın ne yaptım diye konu açmıştı. :D
Yetenek sizsiniz yarışmasına katılmıştı herhalde galiba sanırsam :D
Nerelerde acaba :D

said_
24-05-2019, 15:35

tabii yaaa.

adam atar yaptıydı, biz de gidip yine ezik ezik civic almıştık o zamanlar.

şimdi onuda alamıyoruz

turbo&quattro
24-05-2019, 15:43

-Sap sap bira muhabbeti
-Rams konusu.

Biri konu acmisti aksam partye gitcem ne giysem acaba diye. Konu b..a sarinca konuyu acan arkadas ben yemekte sabancilarla fln olcam siz sanayide 20 sap bira icin gibi bisey soylemisti. Forumlar tarihinin , yuzyilin soylemidir o. Hahaha hala aklima geldikce guluyom.

MiaMi
24-05-2019, 15:50
alın size güzel bi roll videosu

Tayfun YILMAZ on Instagram: “Eh Vti & Ts Vti O yıllar onemsenecek bir hayat yaş**ıyorduk 2008 #tbt #illegalstreetracing #hondaracing #rollnight” (https://www.instagram.com/p/BwYVVpcHPA4/?utm_source=ig_web_copy_link)

burkaykalyon
24-05-2019, 16:12
Efsane konulara ekleme yapayım. Yenileri aklıma geldi. :D

-FUR Auris'in jantlarının 100 TL'ye satılması. Seyrantepe'ye ilk giden almıştı hatta.
-Yine forumda atar gider yapan biri ile Fur Auris sahibi ve Eray Yümsel kapışmıştı. Makas konusuydu. Akşama iddiaya girilmişti E5'te makas için. Atar yapan tabiki gelmemişti. Hatta o gece makas atılırken bir Transporter'a vurulmuştu sanırsam. Donanım Haber'de Transporter'cı konu açmıştı. :D
-Milletin roll adreslerini polise ispikleyen biri vardı... İfşa olmuştu..

Çok ekşınlıydı eskiden çoookkk.. :D

YAS
24-05-2019, 16:37
burkaykalyon makas dedin de şunları atlamayalım :D

https://www.youtube.com/watch?time_continue=99&v=ypEzX5zt-Ro

https://www.youtube.com/watch?time_continue=158&v=RZ3ykVyGvfc

'Adminli' :D

220T
24-05-2019, 16:47
Subaru'yu unutmayalım.

https://www.youtube.com/watch?v=Axckxe-W-vQ

kelalper
24-05-2019, 16:56
Techturkey lokali vardı Ataşehir Shell de. Gazlamaya gitmesek bile gırgıra giderdik. Bide sürekli benimle denemek isteyen belalı Turbo Şayin vardır.

Evrenoz
24-05-2019, 17:00
Bu konular açıldığında gözlerim hep onu arar...
S iki k

Dohtor, nerdesin dohtor

YAS
24-05-2019, 17:02
220T

Üstünden yıllar geçse de bazı şeyler alansal olarak değişiklik gösteriyor heralde otobanda değil pistte devam ediyor can çelebi bileğine kuvvet ,ufak bir kesit video koyuyorum.Subaru videosundaki gibi vay *** çektirmiyor ama finish kısmında çoğu kisinin fren yaptığı noktada limitlerde bir olay :)

https://www.youtube.com/watch?v=OWWkwR8Hj6Q

Yigit-Y
24-05-2019, 17:10
k20a2 turbo full kit bulun ben yine canlandırıcam kendi payıma düşecek kadar söz :D

STP
24-05-2019, 17:28
k20a2 turbo full kit bulun ben yine canlandırıcam kendi payıma düşecek kadar söz :D

sen yap bende denemeye gelcem :D

Yigit-Y
24-05-2019, 17:38
sen yap bende denemeye gelcem :D

bana uyar ama ilk deneme yine bir m3 o kendini biliyor :D

-Murat Özcan-
24-05-2019, 19:42
Keşke şöyle güzel bir İstanbul buluşması olsa herkes gelebilse..

sinan-s
24-05-2019, 19:53
Kanka en iyisi diecast dünyası..

enesy
24-05-2019, 20:14

Karakter sorunu cuk olmuş :)) Yazı karakteri yine iyi , son dönemde ülkece her konusa karakter sorunu yaşıyoruz :))

Anıl E.
24-05-2019, 20:31
30 haziran da drag var körfez pistinde, eskilerden hala drag kovalayanlar izleyenler geliyor körfeze ,orada olucam ,en güzel ortak nokta orası

Sınav tarihim 29 haziran,ankarada olacağım. Güzel bir planlama yapabilirsek 30 haziranda da körfeze gelirim.

-ER-
24-05-2019, 20:37
Ulan biri fena salmıştı da minibüste hava almak için camdan kafayı çıkardığımda gözlüğüm uçmuştu :D yine yolda gavura vurur gibi vurulan el kızartmacalar falan ahahahahah

o salan sendin zaten pis herif ahahhaahha

weST.27
24-05-2019, 20:42
Sosyal medya grupları sayfaları çoğaldığından dolayı insanlar muhabbetlerini orada gerçekleştiriyor, araçlarını orada sergiliyor, tek sebebi bu, eski güzel günleri bende isterim

ggtoker
25-05-2019, 03:12
Artik insanlar arabalarini aldigi gibi nasil 3 5 fazla satarimin pesine dusuyor.... arabasina yaptigi uygulamalari forumda paylassa kac kisiye ulacak kac kisi sat bana sat bana diye mesaj atacak??? Yukardaki postlardada soylenildigi gibi sosyal medya gruplarinda anlik iletisimr gecildigi icin ister istemez insanlar oraya kayiyor..

SekoLive
25-05-2019, 08:24
Teyzeden Typer Konusunu atlamışsınız beyler.

Olaya Bayrampaşalı mesutun girişiyle konunun kaderinin değişmesi :)

bide fulyada bi dürüm buluşması yapmıştık, dürümcü gelip kardeşim yemeğinizi yediniz rica etsem arkadaşlarını alıp burdan gidermisin demişti :D 20-30 araba vardık sanırım yol kenarında :)

geçenlerde durum buluşması yapalım konusuna yazılan yorumlarda bitişin belgesi gibi herkes kendi yakasında yapsına dönmüştü burda insanlar tuzladan kumburgaza beylikdüzüne gitti defalarca buluşma için şuan maalesef eski ruh yok :) .

Jön Türk
25-05-2019, 08:49
Biri konu acmisti aksam partye gitcem ne giysem acaba diye. Konu b..a sarinca konuyu acan arkadas ben yemekte sabancilarla fln olcam siz sanayide 20 sap bira icin gibi bisey soylemisti. Forumlar tarihinin , yuzyilin soylemidir o. Hahaha hala aklima geldikce guluyom.

Bursa'da şiir yazan bir çocuk vardı aynı kişi mi ? :)

Berkan
25-05-2019, 09:43
https://scontent.fist4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/1934357_120987172229_7197759_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fist4-1.fna&oh=017b31cf8740432b618db40bcfa153f1&oe=5D5101F0
Böyle severdik biz TECHTURKEYİ :D

Kankam su meshur kazak ustu deri ceketli pozunu koyarmisin :D

BuRaK_eFe
25-05-2019, 10:00
En güzeli eskiden sahura kadar counter atardık benim s.kik bi mikrofon vardı hiç sesimi duyuramadım karşı askeriye gazinosu gibiydi birde leventti galiba taktik veren askerde izne çıkan erin geneleve koştuğu gibi hücUm ediyoruz diye taktik verirdi :D :D Güzel eğleniyorduk o zamanlar..

Mutu
25-05-2019, 10:31
Burada araba konusu 10 etkileşim alırken attığı bir tagle sosyal medyada x10 alıyor. Amma velakin forum benim sevdiğim kültür. Sosyal medyaya ısınamadım pek. :)

safaks
25-05-2019, 10:45
Bi şanzelize ortamı vardı ya. Aradım aradım bulamadım. Efsaneydi bence :)

Burak E.
25-05-2019, 11:02
En güzeli eskiden sahura kadar counter atardık benim s.kik bi mikrofon vardı hiç sesimi duyuramadım karşı askeriye gazinosu gibiydi birde leventti galiba taktik veren askerde izne çıkan erin geneleve koştuğu gibi hücUm ediyoruz diye taktik verirdi :D :D Güzel eğleniyorduk o zamanlar..

hakette ya kimdi o manyak yaa ;)

Berent.t
25-05-2019, 23:54
Foruma ilk üye olduğum zamanlarda minikslerin hoş geldiniz demesiyle başlayıp, ilk Toyota Celica otomobilimi paylaşmamla birlikte, şimdiler 4 kapılı sıradan bir aile otomobili ile çoluk çocuk içerisinde olmam...

Sanırım hayat telaşesi biraz daha önceliklerimiz oldu. 2006-2007 grubuna selamlar.. :)

Redfish16V
26-05-2019, 00:40
zaman hızlı akmış gerçekten..aslında tekrardan güzel bir meeting olsa belki atmosfer can bulur :)

Yekta
26-05-2019, 00:55
O değil de mehzent sana ne saplamıştım yaa

Bad-Fast
26-05-2019, 01:51
roll muhabbetleri çok iyiydi , miniksler baya aktifti bayadır görmüyorum da girmiyorlar herhalde , proje araçları çok çıkıyordu onlarda keyifliydi , tabi ekonomik durum belli onunda etkisi vardır , bende çok yazmaktan ziyade takip ediyorum olabildiğince.

canozgur106
26-05-2019, 16:17
7-8 senelik üyeyim,ilk girmeye başladığım zamanlarda günde 8-10 defa girer bişeyler arar bakardım,şimdi günde 1 defa girip kabaca bakıp çıkar oldum..Hayat telaşı zaman darlığı vs vs uzar gider..
Bir sürü güzel insan tanıdım seviyorum forumu :)

turbo&quattro
26-05-2019, 16:41
Bursa'da şiir yazan bir çocuk vardı aynı kişi mi ? :)

Siir yazan cocugu hatirlamiyorum . 65 yaslarinda bir amca vardi ara ara siir yaziyordu o olmasin cocuk dedigin hhhhah

!KO
26-05-2019, 17:31
şanzelize konusunu açarken hiç bu kadar ciddiye alınıp gidileceğini düşünmemiştim ama en son kapıda 50 kişi vardı :D

online olma rekorunuda twitterda sacma sapan bisey vardı owtr34y gibi bişeyi konuşuyodu herkes bu nedir diye konusunu açtık bütün twitter buraya geldi :D

aracı
27-05-2019, 09:57
Darkmoon abi nerelerde bilen var mı

Berkan
27-05-2019, 10:07
Darkmoon abi nerelerde bilen var mı
6 7 ay belki daha fazla oluyodur sahibindende bitane jaguar ilanina mesaj atmisti benim hesaptan B16 Burak. Uzun suredir yurtdisindayim demisti o kadar

said_
27-05-2019, 10:15
herkez sosyal medyanın etkisi demiş ama,

ben instagramda maganda videolarından veya farzetki style dan başka birşey ile karşılaşmadım.

işe yarar bir şey yok. Benmi yanlış yere bakıyorum?

neco
27-05-2019, 10:49
11 sene olmuş daha dün gibi ama büyüdük ve hayat şartları desek yeterli olur galiba

xILuciferIx
27-05-2019, 11:49
Forumun genel durumunu bilmemde ekonomi ve cezalar tutkum olan otomobilleri bir yerden bir yere gitmek için sadece araç sınıfına soktu gözümde 70'le gitmekten midem bulanır oldu bildiğin sıkılıyorum, araç kullanırken tek aksiyonum istasyon önünden geçerken LPG fiyatlarını kovalıyorum neresi ucuz diye

PULAT
27-05-2019, 11:58
Ben şahsım adına arabamla alakalı satılık haricinde hiçbirşey paylaşmıyorum tt de. Sebebi ise otopark forumda ve burada aynı paylaşımı yapmam bazı oksijen israflarını rahatsız edip aynı şeyi hem orda hem burda neden paylaşıyorsun diye boş beleş konuşmaları ve bi ilanda ufaktan foto boyutunu büyük görünce ahlak zabıtası kesilen yöneticilerin bu konuda beni eleştiren kişiye gık etmemeleri. O sebeple yararlı ya da yararsız mecbur kalmadıkça hiçbir şey paylaşmıyorum hiçbir şeyede yorum yapmıyorum.

CloudGrey
27-05-2019, 12:30
herkez sosyal medyanın etkisi demiş ama,

ben instagramda maganda videolarından veya farzetki style dan başka birşey ile karşılaşmadım.

işe yarar bir şey yok. Benmi yanlış yere bakıyorum?

sosyal medya dediğiniz şey artık çöplük.
kimse alınmasın ama bu mecralar ne zaman "Türkçe" dil desteğine geçti, boku çıktı.
10 yıl önce dedelerin amcaların boş beleş adamların sosyal medya hesapları yoktu , çünkü ingilizceleri yoktu..

Zaten bizler toplum olarak gittiğimiz yeri güzelleştirmeyiz aksine dahada içine sıçarız.
Buda cahillimizden...

4 yıldır facebook 1 yıldırda insta kullanmıyorum.
Sadece twitterda gündemi takip ediyorum.

Yaşam kalitem arttı

HaKo
27-05-2019, 12:43
forumu maalesef birazda yönetim şekli bu hale getirdi ,

Tabi bunlar benim fikrim yine isteyen istediği gibi yönetir, benim ne umrumda veya rahatsız eden bir durum yok. Fakat,

Sürekli siyasi tartışmalar ve sivri bir şekilde bir taraf tutulması ,
çok ufak şeyler yüzünden azarlanan üyeler, ne bileyim işte foto boyutu , kalın yazdı vs.
Sürekli atar gider herkese posta koyan bazı modlar ,
ve bunun gibi bir kaç vs. şey insanları uzaklaştırdı ,

Bunun dışında yeni nesil bilgiyi başka yerlerden alıyor artık , whatsap grupları bu forum olaylarını bitirdi, çok daha hızlı bilgiye ulaşabiliyorsunuz.
ama kaçırdıkları bir şey var ki buradaki bilgi burada kalıyor, wp grupları veya diğer sosyal mecralarda ucup gidiyor, kaliteli bilgi bile tüketim toplumunun kurbanı oldu.

Bunlara rağmen şu an türkiye de yazılan tek forum Techturkey, diğerleri ya kapanıyor ya da yeller esiyor , bir allahın kulu yok.
Umarım burası da öyle olmaz.

said_
27-05-2019, 12:57
sosyal medya dediğiniz şey artık çöplük.
kimse alınmasın ama bu mecralar ne zaman "Türkçe" dil desteğine geçti, boku çıktı.
10 yıl önce dedelerin amcaların boş beleş adamların sosyal medya hesapları yoktu , çünkü ingilizceleri yoktu..

Zaten bizler toplum olarak gittiğimiz yeri güzelleştirmeyiz aksine dahada içine sıçarız.
Buda cahillimizden...

4 yıldır facebook 1 yıldırda insta kullanmıyorum.
Sadece twitterda gündemi takip ediyorum.

Yaşam kalitem arttı

Yabancı hesaplarda vasat, sadece Türkiye'ye has birşey değil. şahısların araçlarını takip etmek için instagram güzel. Facebook zaten pert artık.

ama teknik konularda hala kaliteli içerik forum sitelerinden çıkıyor. Bu manada TechTurkey bence hala aynı çizgide duruyor diye düşünüyorum, Bir 207RC konusu var akıllara ziyan her türlü bilgi var.. eskisi gibi goy goy muhabbet evet olmuyor.

Ome_RS
27-05-2019, 12:59
O değil de mehzent sana ne saplamıştım yaa

o degilde eskiden mehzent roll bile kovalamaz fibertuning arabalar yapardi.
Kirimizi megane sonra beyaza dondu bayagi sukse yapmisti.
http://store.donanimhaber.com/2a/96/fa/2a96fa342f10206b7cfe5d91ecdd7d59.jpg
http://i43.tinypic.com/33o4h82.jpg
http://i198.photobucket.com/albums/aa219/draggerpunto/19062009068.jpg

YAS
27-05-2019, 14:26
By megane varken nerdeydik :D

akko
27-05-2019, 14:46
Sadece ben değil çoğu eski kullanıcı bunun farkında,aramızda konuştuğumuzda da belirtiyoruz. Eski konular yok,eski muhabbetler yok ,değişen genel hayat yaşamına forumu da dahil ettik sanırım.

Eskiden ''Otomobilleriniz'' başlığında ki arabalar aynı gün içinde 2 sayfaya düşerdi,yoğunluk vardı. Herkes aracına yaptığı yeniliklerin fotoğraflarını atıyordu,fikirler veriliyordu.Şimdi şubat ayından mart ayından kalan yorumlar var 1.sayfada.

Üye sayısı artmıyor olabilir,belki yönetimin kararıdır. Ya da eski üyeler artık kullanmıyor.Kullanan üyeler de yazmıyor olabilir. Sosyal medyanın vermiş olduğu dezavantaj da olabilir. Sizce neden ?

Otomobillerimizle alakalı Videolar yayınlanırdı,bir günlüğüne şamata konusu açılırdı çok eğlenceli geçerdi özellikle yaz aylarında.Araçlarımızın işine yarayacak türlü satılık parçalar olurdu,şimdi hiçbir şey bulamıyoruz . Hepimizin ufak tefek saçmaladığı yazılar,görsellikler olmuştur ama eskiden daha ayrı bir kalitesi vardı. Keşke aynı şeyleri devam ettirebilsek. Forumu güzelleştirelim,sahip çıkalım dedeye :)

Geçen gün kendi kendime düşündüm bende aynısını.
bence de tek sebebi sosyal medya. özellikle söylemiş olduğunuz satılıklar ve arananlar kategorisinde;
şimdi satılıklarla da güncellenmiyor pek, aranan konu açtığımızda da pek yazan yok.
Diğer arkadaşlarında dediği gibi, sanırım hızlı erişim, hızlı yanıt istiyor herkes artık. sosyal medya grubu vs. bu konuda hızlı.
ekstra olarak maddi gücümüzün azalması, araçlarımıza yapmak istediklerimizi yapamaz olduk, yapacaksakta aylar sonra anca..

darkred
27-05-2019, 17:43
Aslında forumda yanıtlanan konulara baktığımızda yazanların büyük kısmı eski üyelerden oluşuyor.

Eskiden herkes bekardı. Çalışır, kazandığını arabasına yatırırdı. Gece 12 de araba yıkar, cila atar forumda paylaşırdı.

Şimdilerde ben dahil birçok kişi evli. İhtiyaçlar değişti. Tek kapıdan 4 kapıya, dizele geçildi. Farklı sorumluluklarımız var artık.

Dolayısıyla otomobillere harcadığımız zaman bütçe hepsi kesintiye uğradı.

Sosyal medya apayrı bir etken tabi. Önceden paylaşım yapabileceğimiz alanlarımız bu kadar geniş değildi.

Tek tuşla fotoğraf yükleyebiliyor, binlerce insanla paylaşabiliyorsun. Foruma fotoğraf yüklemek bile zahmetli hale geldi artık.

Hala bu kadar aktif kalması bile bambaşka bir kullanıcı kitlesine sahip olduğunun ispatı bence.

207_TR
27-05-2019, 18:04
o degilde eskiden mehzent roll bile kovalamaz fibertuning arabalar yapardi.
Kirimizi megane sonra beyaza dondu bayagi sukse yapmisti.
http://store.donanimhaber.com/2a/96/fa/2a96fa342f10206b7cfe5d91ecdd7d59.jpg
http://i43.tinypic.com/33o4h82.jpg
http://i198.photobucket.com/albums/aa219/draggerpunto/19062009068.jpg

Buğra Akpınar buna bir video çekmişti. Vimeo da vardı. Geçen baktım göremedim.

207_TR
27-05-2019, 18:05
https://www.vidivodo.com/megane-project

delyyy
27-05-2019, 21:49
Eski ve forum deyince aklıma yalnızca modifiyem geliyor. Belki liseliler değil üni.liler bile bilmez :)
Orası kapanınca kendimi avutmak için ara sıra buraya giriyorum ama buranın da eski havası yok bence.

CloudGrey
28-05-2019, 08:27
arabada tedaviymiş :D

o değilde birşey farkettim megane 2de fabrikasyon beyaz renk yok wtf :S

arda35
28-05-2019, 08:43
Eski ve forum deyince aklıma yalnızca modifiyem geliyor. Belki liseliler değil üni.liler bile bilmez :)
Orası kapanınca kendimi avutmak için ara sıra buraya giriyorum ama buranın da eski havası yok bence.

modifiyem'de ''Biraz da m5 lütfen'' muhabbeti vardı, hatırlayan var mı :)

Sezgin
28-05-2019, 09:26

var ya olmaz olur mu :) Benim eski komşum sıfır almıştı beyaz renk :)

CloudGrey
28-05-2019, 09:37
var ya olmaz olur mu :) Benim eski komşum sıfır almıştı beyaz renk :)

harbiden kaynıyormuş sahibindende :D

ben nası hiç görmemişim o zamanlar beyaz meşhur değildi herhalde

KÖROĞLU
28-05-2019, 10:33
18 Yaşında gencecik bir adam kalkmış hayal ettiği bir konu hakkında foruma konu açmış, belki buradan bulacağı bir desteğe ihtiyacı var, belki biraz pohpohlanmak istiyor, hadi aslanım yaparsın duymak istiyor.

Sonra 32 yaşında bir abisi geliyor şu yorumu yazıyor. Sonra biz gelip forumun güzel günlerini konuşuyoruz.

Köstek olmak yerine 2 satır olumlu şey yazmak çok mu zor merak ediyorum.

https://i.hizliresim.com/M1YBM9.jpg (https://hizliresim.com/M1YBM9)

16EC813
28-05-2019, 10:41
bi ortamda veya bi konuşmada bi konuda bişey sorulsa veya bi konu geçse herhangi bir konu farketmez :D haa o bizim techturkey forumumuzda da var diyom konusu o kadar seviyom demekki hemen forumu ön plana çıkarıyom

TarikS
28-05-2019, 10:42
18 Yaşında gencecik bir adam kalkmış hayal ettiği bir konu hakkında foruma konu açmış, belki buradan bulacağı bir desteğe ihtiyacı var, belki biraz pohpohlanmak istiyor, hadi aslanım yaparsın duymak istiyor.

Sonra 32 yaşında bir abisi geliyor şu yorumu yazıyor. Sonra biz gelip forumun güzel günlerini konuşuyoruz.

Köstek olmak yerine 2 satır olumlu şey yazmak çok mu zor merak ediyorum.

https://i.hizliresim.com/M1YBM9.jpg (https://hizliresim.com/M1YBM9)

Bunlar hep "Beğen" butonundan sonra oldu

KÖROĞLU
28-05-2019, 10:45
Bunlar hep "Beğen" butonundan sonra oldu

böyle dik dik yazınca beğeniliyor mu yani, enteresan.

reise boşuna kızıyoruz o zaman "eyy, meyy" dediği için :)

_opeth
28-05-2019, 11:11
benim bir konuma da dislike atılmış, olur beğenmediği birşey vardır düzeltmek isterim vs. öğrenme amaçlı kullanıcıya pm attım ses yok..

neyse böyle şeylerden yılsaydım eski videolarımı silerdim.

adilhcl
29-05-2019, 09:36
Eskiden saatlere araba yıkar temizler jant lastik sticker logo vs peşinde koşup c.tesi aksamları buluşur 3-5 saat oturup mutlu mesut eve döner olmadı, kaçak drag yapar olmadı roll kovalar sabah eve gelirdik.

şimdi arabam 3 gün sonra bir ay olacak yıkanmayalı en ön cam en sevmediğim silecek izi teyp im walkman den hallice ve jantlarım kapak :)

Bence her zaman deediğim gibi en şanslı olan son nesildik.

adilhcl
29-05-2019, 09:41
Aslında forumda yanıtlanan konulara baktığımızda yazanların büyük kısmı eski üyelerden oluşuyor.

Eskiden herkes bekardı. Çalışır, kazandığını arabasına yatırırdı. Gece 12 de araba yıkar, cila atar forumda paylaşırdı.

Şimdilerde ben dahil birçok kişi evli. İhtiyaçlar değişti. Tek kapıdan 4 kapıya, dizele geçildi. Farklı sorumluluklarımız var artık.

Dolayısıyla otomobillere harcadığımız zaman bütçe hepsi kesintiye uğradı.:icon_tup:

Sosyal medya apayrı bir etken tabi. Önceden paylaşım yapabileceğimiz alanlarımız bu kadar geniş değildi.

Tek tuşla fotoğraf yükleyebiliyor, binlerce insanla paylaşabiliyorsun. Foruma fotoğraf yüklemek bile zahmetli hale geldi artık.

Hala bu kadar aktif kalması bile bambaşka bir kullanıcı kitlesine sahip olduğunun ispatı bence.

Özellikle altını çizdiğim yer Tam ve en net açıklama olmuş ;)

halili
29-05-2019, 11:31

Gezen adam da beyaz bir megane dnamic ekspertizinde yorumlarda, Aracın önceki sahiplerini araştırın emniyet ten çıkmadır yazmışlardı.Dedim hakikaten beyaz dynamic hiç görmedim doğru mu acaba dedim.

CloudGrey
29-05-2019, 12:00
Gezen adam da beyaz bir megane dnamic ekspertizinde yorumlarda, Aracın önceki sahiplerini araştırın emniyet ten çıkmadır yazmışlardı.Dedim hakikaten beyaz dynamic hiç görmedim doğru mu acaba dedim.

bu doğru olabilir , hatta sedanlar için %99 doğrudur ama beyaz hb olanda var :S
emniyet hb araba almaz sanıyorum , ör ;

Renault / Megane / 1.6 / Dynamique / MASRAFSIZZ sahibinden.comda - 693363496 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-masrafsizz-693363496/detay)

bence o tarihlerde beyaz moda değildi o yüzden getirmiyorda olabilirler, yada yapmıyorlardı.
beyaz arabada filo kiralamalar yüzünden moda oldu , daha ucuz diye şirketler filo kiralarken beyaz tercih etti hep, sonra çıkan arabalarda piyasaya satılınca her yer beyaz araba oldu

Sierra Rs
29-05-2019, 14:15
Shodra nerdesin gözlerimiz seni arıyor :D

CloudGrey
29-05-2019, 14:52
edit: hb değil sedan.

kataloğu buldum orda sklada buz beyazı diye renk var :D

ama memlektte çok yok , halbuki megane 2 baya satmıştır.

R.I.P
29-05-2019, 15:35
foruma ilk üye olduğum günlerden bugüne değişen araba profilime bakıyorum ve benzer bir durum görüyorum.
2006 yılından günümüze;
1) corsa b gsi
2) corsa c van
3) corsa d van
4) astra j + corsa d 4kapı
5) insignia b

önceleri yaysız arabaya binmezken şimdi garanti uzatma falan yaptırıyorum.