PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kesilmemiş anahtarım geldi.. nasıl kodlamalıyım

ALPER-VNS
06-01-2009, 20:01
benden önceki sahibi sağolsun anahtarlara gayet iyi bakmış aslında.. biri dışında (ilk fotoda ortadaki anahtar) ona da plastik düğmeleri buldum yan sanayi we taktım.. fakat duruşu çok hoşuma gitmedi.. kendi temiz olan anahtarımın da eskimesinden korktuğum için ebay den kesilmemiş yeni anahtarlardan spariş werdim ve 10 günde elime ulaştı. şimdi bu yöntemle kodalama yapıldığını biliyorum hatta kumandam çalışmasına rağmen denemiştim bi kere we işe yaramıştı..

Kapıyı normal anahtarla açın ve arabanım içine girin kapıyı kapatın

kapıları ve pencerelerin tam kapalı olduğuna emin olun

sonra sürücü kapısını çok kısa şekilde açın ve tekrar kapatın (3saniye)

anahtarı kontağa sokun ve bir kere çevirin (sadece bir kere çevirin sadece radio devreye girer bir kere çevrilince) ve 4 saniye içinde anahtarı geri çevirin ve kontaktan çıkarın

hemen ardından kapı açma düğmesine basın (eliniz hep açma düğmesinde durması lazım işlem bitene kadar sakın elinizi kapı açma düğmesinden çekmeyin saliselik bile çekerseniz işlem başarısız olur.)

Eliniz kapı açma düğmesine basılı iken art arda 3 kere kapı kapama düğmesine basın.

sorum şu şimdi benim yeni anahtarım kesilmemiş olduğundan kodlama yapamaz mıyım.. yani kapıyı diğer anahtarla açıp kodlamayı yeni anahtarla yapsam olur mu? araba kanar mı buna? illa kestirip öyle mi denemek zorundayım? bide bu anahtar presli yani içine immoblizer ın çipini takmak için maket bıçağıyla falan ayırarak açmak lazım sonra kapatmada sorun olur mu? hem bunu hem de ucunu kesmeyi yapabilecek güvenilir bi yer de biliyosanız süper olur :)

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. fotolar aşağıda..

http://img216.imageshack.us/img216/3142/img5617largezk0.jpg (http://imageshack.us)

http://img216.imageshack.us/img216/4536/img5622largezg9.jpg (http://imageshack.us)

yusufcan_k
06-01-2009, 20:05
valla bizim ayrancıda mesnevi caddesinde boydem var orası anahtarcı bir ara yapıyorlardı anahtar falan alper abi ama ne nasıl yapar hicbir fikrim yok istersen bir ugra yanlarına yada telefon numarasını buluyum ara sor..

ibooo
06-01-2009, 20:29
konuyla alakasız ama nekadara mal oldu buraya gelmesi?

ALPER-VNS
06-01-2009, 20:37
valla bizim ayrancıda mesnevi caddesinde boydem var orası anahtarcı bir ara yapıyorlardı anahtar falan alper abi ama ne nasıl yapar hicbir fikrim yok istersen bir ugra yanlarına yada telefon numarasını buluyum ara sor..

sadece anahtarcı olması yetmiyo ama programlaması lazım arabaya.. o yüzden bi serviz elektrikçi gibi bişey arıyorum:( saol yine de..

konuyla alakasız ama nekadara mal oldu buraya gelmesi?

120ye maloldu:icon_tup:

yusufcan_k
06-01-2009, 20:47
ok abi daha önce yaptılar bir sürü aracın anahtarını onuda yapabileceklerini yada yaptırabileceklerini zannediyorum

Dragger
06-01-2009, 20:49
Biraz alakasız olacak ama, normal anahtar sustalı sekle getirilebiliyormu?

ibooo
06-01-2009, 21:17
sadece anahtarcı olması yetmiyo ama programlaması lazım arabaya.. o yüzden bi serviz elektrikçi gibi bişey arıyorum:( saol yine de..

120ye maloldu:icon_tup:

teşekkür ederim.istanbulda can bmw var bstancıda benzer sorun bendede vardı,asıl anahtar çalıştırmıyodu yedek çalıştıryodu yeniden programlandı sorun düzeldi:icon_tup: anahtarını programlayabilir diye düşünyorum

ALPER-VNS
06-01-2009, 22:31
ok abi daha önce yaptılar bir sürü aracın anahtarını onuda yapabileceklerini yada yaptırabileceklerini zannediyorum

tamam kardeşim saolasın görüşücem

Biraz alakasız olacak ama, normal anahtar sustalı sekle getirilebiliyormu?

yapan yerler war hatta çoğu alarm öyle artık.. ama immoblizerlı arabalarda nolur bilemem:beuj:

teşekkür ederim.istanbulda can bmw var bstancıda benzer sorun bendede vardı,asıl anahtar çalıştırmıyodu yedek çalıştıryodu yeniden programlandı sorun düzeldi:icon_tup: anahtarını programlayabilir diye düşünyorum

istanbula gelebilirim 10 gün sonra.. inşallah hallederiz gerek kalmaz ama halledemezsek pm atıyım sana da adresini alıyım.. süper olur:icon_tup:

Dragger
06-01-2009, 22:38
Sagol alpercim bi arastırayım ;)

ALPER-VNS
06-01-2009, 22:41
Sagol alpercim bi arastırayım ;)

hatta burayı bulmuştum ben son çare burda yaptırıcam sustalı da war :icon_tup:

http://www.sahibinden.com/garaj_bariyer_ve_oto_-_uzaktan_kumandasi_cogaltmaWQQaXQQ8006955WQQpXQQdi splayitem

batonsi
06-01-2009, 22:42
biraz konu dışı ama
bende de benzer bi sorun var honda accord 2003 gerçek anahtarını ve şifresini kaybettim yedeğiyle çalıştırıyoruz.oda kaybolursa arabayı at çöpe:D gerçeğini nasıl tekrar yaptırabilirm?
çözmenize yardımcı olan yerin telefonunu veya adresini banada yollarsanız sevinirm.

ibooo
06-01-2009, 22:43
tamam kardeşim saolasın görüşücem

yapan yerler war hatta çoğu alarm öyle artık.. ama immoblizerlı arabalarda nolur bilemem:beuj:

istanbula gelebilirim 10 gün sonra.. inşallah hallederiz gerek kalmaz ama halledemezsek pm atıyım sana da adresini alıyım.. süper olur:icon_tup:

tamam :icon_tup:

barutçu
07-01-2009, 06:39
biraz konu dışı ama
bende de benzer bi sorun var honda accord 2003 gerçek anahtarını ve şifresini kaybettim yedeğiyle çalıştırıyoruz.oda kaybolursa arabayı at çöpe:D gerçeğini nasıl tekrar yaptırabilirm?
çözmenize yardımcı olan yerin telefonunu veya adresini banada yollarsanız sevinirm.

Şifresini servisden bulabilirsin.
Sonrada honda yurtdışına sipariş geçilecek, biraz pahalıya gelecek.

Ya da aracında kasko varsa (poliçendede yer alıyorsa) Komple kilit sistemini değiştir ücretsiz olarak. Böylece Orj. anahtar+yedek anahtar...vs de gelecek...

LND
07-01-2009, 19:00
hatta burayı bulmuştum ben son çare burda yaptırıcam sustalı da war :icon_tup:

http://www.sahibinden.com/garaj_bariyer_ve_oto_-_uzaktan_kumandasi_cogaltmaWQQaXQQ8006955WQQpXQQdi splayitem
biraz abartmış:)
aynı sustalı kumandayı(alarmınız varsa alarm tuşları calısır halde 40-50 ytl arası yapılıyor

biraz konu dışı ama

ankara ideal anahtardan aldım bilgilerinizi derseniz yardımcı olurlar ankaradaysanız ben yardımcı oluyum...

İstanbul Elektronik Anahtar

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi

Başak Bulvarı Başakşehir Küçük sanayi Sitesi

A Blok No:26 Küçükçekmece/İSTANBUL

Tel.: +90 212 485 56 56

---

konu hakkında;

cihazdan kumandaları tanıtmadan zor,dediğiniz şekilde olmaz zannediyorumki, cünkü bana şehir efsanesi gibi geldi.
cünkü bmw-vw gibi araclarda araca sıfırdan kumanda tanıtıyoruz
yanii kaç adet istenirse cihazdan onu belirtip tek tek kontaga takıp tanıtıyoruz.
bunun herhangi bir yetkili servis yapabilir ama anahtara diş actırmanız lazım.
ayrıca gelen anahtarın umarım frekansları sizin anahtarınızı frekanslarıyla tutar yoksa boşa almış olursunuz:)

ALPER-VNS
07-01-2009, 19:58
anka otomotiv var ankarada iyi bi yer.. bugün oraya gittim kodlamayı yapıyım 2 dakkada sorun deil dedi ve benm yukarıda yazdığım işlemi yaptı ama olmadı.. çnkü bana gelen anahtar 2005 modeller içinmiş. 2002 modellerin içini bulmaya çalışıcam bi yerden açılmış olsa da ucu farketmez. her kumanda başka arabaya programlanabiliyo ama bulmak lazım işte hurdalıklara bakıcam :(

LND
07-01-2009, 20:05
birbirine uyum sağlamayacagını düşünüyorum ama hayırlısı:)

ALPER-VNS
07-01-2009, 21:23
birbirine uyum sağlamayacagını düşünüyorum ama hayırlısı:)

anka nın bana dediği 2002 model olsaydı anahtar olurdu.. şimdi bende tesadüfen satılık bi anahtar buldum 2002 model. onun içini alıcam yarın deniycez bi daha.:o

siz bu işi mi yapıyosunuz? olmadı size geliyim ucunu açtırmaya falan

LND
07-01-2009, 21:43
bmw nin kodlamasını yapacak programım yok fakat ucunu(yanii şifresini) hallederiz,
helebi kumanda olsunda, ucu kolay iş:)

batonsi
08-01-2009, 23:19
Şifresini servisden bulabilirsin.
Sonrada honda yurtdışına sipariş geçilecek, biraz pahalıya gelecek.

Ya da aracında kasko varsa (poliçendede yer alıyorsa) Komple kilit sistemini değiştir ücretsiz olarak. Böylece Orj. anahtar+yedek anahtar...vs de gelecek...

teşekkür ederim ilk dediğinizi dediler ancak belki başka çözümü olur diye danışmak istedim. sanırım başka çarem yok maliyeti 675 küsür liraydı en son sorduğumda.
bu arada teşekkür ederim.

batonsi
08-01-2009, 23:20
[QUOTE=LND;505571]biraz abartmış:)
aynı sustalı kumandayı(alarmınız varsa alarm tuşları calısır halde 40-50 ytl arası yapılıyor

ankara ideal anahtardan aldım bilgilerinizi derseniz yardımcı olurlar ankaradaysanız ben yardımcı oluyum...

İstanbul Elektronik Anahtar

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi

Başak Bulvarı Başakşehir Küçük sanayi Sitesi

A Blok No:26 Küçükçekmece/İSTANBUL

Tel.: +90 212 485 56 56

---

bilgiler için teşekkür ederim. yurt dışı bağlantısı kaçınılmaz sanırım.

TünayK
08-01-2009, 23:31
ne garıp dertlerın war ya alper:D

LND
09-01-2009, 01:29
yurtdışına filan gerek yok ankarada olsanız aracınızla 1-2 saatlik bir zaman diliminde kopyalama yaparız ve cok daha ucuz rakamlara...
istanbul anahtarda uygun fiyata yapıcaktır.
ve hemen olacak bişey dedigim gibi,
şuanda tek sıkıntımız mercedes te onlardanda izin alınırsa sıkıntı kalmayacak;)

ALPER-VNS
09-01-2009, 02:35

seni de böle yapıcam :D sat arabayı a3 al s3 e çevirelim :D

bmw nin kodlamasını yapacak programım yok fakat ucunu(yanii şifresini) hallederiz,
helebi kumanda olsunda, ucu kolay iş:)

numaranızı bi yollar mısınız bana.. kumanda işini öyle yada böyle halledicem aklıma bi fikir daha geldi :D ucunu açtıralım bari.. son çare bu alarmdan alıcam onun kumanda kısmını kullanıcam kendi anahtarımda. hiç olmazsa alarmda almış oluruz, kendi alarmı war aslında ama avuntu işte:rolleyes:

http://urun.gittigidiyor.com/INCA-PRO-DAN-BIR-ILK-BMW-ORJ-OTO-ALARM_W0QQidZZ14961823

batonsi
10-01-2009, 23:20
yurtdışına filan gerek yok ankarada olsanız aracınızla 1-2 saatlik bir zaman diliminde kopyalama yaparız ve cok daha ucuz rakamlara...
istanbul anahtarda uygun fiyata yapıcaktır.
ve hemen olacak bişey dedigim gibi,
şuanda tek sıkıntımız mercedes te onlardanda izin alınırsa sıkıntı kalmayacak;)

adres veya telefon alabilrmiyim.

LND
11-01-2009, 00:06
0312 310 86 78 ideal anahtar ltd şti...
ulus posta caddesi tenekeciler sokak no:2-diger bi değişle sobacılar çarşısı no:2:)

batonsi
11-01-2009, 13:13
0312 310 86 78 ideal anahtar ltd şti...
ulus posta caddesi tenekeciler sokak no:2-diger bi değişle sobacılar çarşısı no:2:)
teşekkürü bir borç bilirim:)

ALPER-VNS
14-01-2009, 02:55
anahtar işini çözdüm arkadaşlar.. bnm anahtarımın frekansı 3 serisine uyumlu değimiş hurdadan bulduk uyanını.. buarada allah kimseyi hurdacıların eline düşürmesin:S çokda güzel bi yer buldum buarada hertürlü anahtarı yapıyolar.. isteyenlere adresini werebilirim

MeRtCaN
14-01-2009, 08:21

oyle deme bence guzl anahtar :D

YEY®
14-01-2009, 10:40
Hocam p.m kutun dolu,ebayde hangi kullanıcıdan aldınız anahtarı ?

LND
14-01-2009, 21:55
kaça yaptılar ögrenebilirmiyim
yanii toplam maliyetini ögreniyim:)

CasabLanca
14-01-2009, 22:00
anahtar işini çözdüm arkadaşlar.. bnm anahtarımın frekansı 3 serisine uyumlu değimiş hurdadan bulduk uyanını.. buarada allah kimseyi hurdacıların eline düşürmesin:S çokda güzel bi yer buldum buarada hertürlü anahtarı yapıyolar.. isteyenlere adresini werebilirim

yıldız sanayide mi?

ALPER-VNS
16-01-2009, 03:04
Hocam p.m kutun dolu,ebayde hangi kullanıcıdan aldınız anahtarı ?

hatırlamıyorm kullanıcının adını ama zaten sorun yaşadı ebay le silindi ilanları falan.. parayı yatırmıştık biz ama gelmez artık anahtar diyoduk yollamış yine de:icon_tup:

kaça yaptılar ögrenebilirmiyim
yanii toplam maliyetini ögreniyim:)
söyle söyliyim bana 150 ye falan geldi hurdalıktan aldığım anahtarla birlikte ama buldum dediğim anahtarcıya gitseydim baştan adam zaten 180e yapıyomuş:( neyse sağlık olsun

yıldız sanayide mi?
hayır şaşmazda. 5.sokak olması lazım

pordgar
17-01-2009, 23:15
hatırlamıyorm kullanıcının adını ama zaten sorun yaşadı ebay le silindi ilanları falan.. parayı yatırmıştık biz ama gelmez artık anahtar diyoduk yollamış yine de:icon_tup:

söyle söyliyim bana 150 ye falan geldi hurdalıktan aldığım anahtarla birlikte ama buldum dediğim anahtarcıya gitseydim baştan adam zaten 180e yapıyomuş:( neyse sağlık olsun

hayır şaşmazda. 5.sokak olması lazım

alperim benm de anahtara ihtiyacım var immoblzr bazen sıkıntı çıkarıyor yapan yerler var ama ben orj anahtarın kafası olanından yaptırmak istiyorum onlar uyduruk anahtarlara kodlayıp yapıyor gittign yerlerde varmı hiç dikkat ettn mi hondanın anahtarına kodlayan...

LND
18-01-2009, 11:57
cok fark olmadı o zaman hımm,
saglık olsun bu da bir tecrübe olmuştur:)