PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asus X550L Batarya Problemi '%0 Kullanılabilir, Prize Takılı Doluyor-Dolmuyor'

baskan96
10-06-2019, 14:58
Herkese selamlar.

Yaklaşık 1 haftalık aradan sonra dün laptopumu açtım ve şarj olurken kullanmaya başladım.

Laptopu yaklaşık 3 saate yakın şarjda kapalı halde bıraktım ve açtığımda %1 dahi dolmadığını gördüm.

İnternetten okuduğum kadarıyla yaygın bir problemmiş ancak bütün çözüm yollarını denedim ( Windows'u sıfırlamak dahil.) .
Yine de çözüm bulamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek var mıdır?

Daha önce başına gelen var mıdır?

CloudGrey
10-06-2019, 15:10
hiç uğraşma.
asus'u Tr'ye penta bilgisayar getiriyor.

direk götür ver (asusların garantisi 3 yıldır) çözsünler sorunu.

çözemiyorlarsa direk para iadesi yapıyorlar

baskan96
10-06-2019, 15:12
hiç uğraşma.
asus'u Tr'ye penta bilgisayar getiriyor.

direk götür ver (asusların garantisi 3 yıldır) çözsünler sorunu.

çözemiyorlarsa direk para iadesi yapıyorlar

Bilgisayarımı 2014 yılında aldım abi Ankara'da var mı servisleri?

makif84
10-06-2019, 15:14
Herkese selamlar.

Yaklaşık 1 haftalık aradan sonra dün laptopumu açtım ve şarj olurken kullanmaya başladım.

Laptopu yaklaşık 3 saate yakın şarjda kapalı halde bıraktım ve açtığımda %1 dahi dolmadığını gördüm.

İnternetten okuduğum kadarıyla yaygın bir problemmiş ancak bütün çözüm yollarını denedim ( Windows'u sıfırlamak dahil.) .

Muhtemelen batarya ömrünü tamamlamıştır.Garantisi yoksa yenisi alın kullanın
Asus X550L Batarya - Google-Suche (https://www.google.com/search?q=Asus+X550L+Batarya&rlz=1C1NHXL_trTR753TR753&source=univ&tbm=shop&tbo=u&sa=X&ved=0ahUKEwjUvuCZ_97iAhVL6KYKHQ3VAJ4QsxgILg&biw=1600&bih=789)

baskan96
10-06-2019, 15:16
Muhtemelen batarya ömrünü tamamlamıştır.Garantisi yoksa yenisi alın kullanın
Asus X550L Batarya - Google-Suche (https://www.google.com/search?q=Asus+X550L+Batarya&rlz=1C1NHXL_trTR753TR753&source=univ&tbm=shop&tbo=u&sa=X&ved=0ahUKEwjUvuCZ_97iAhVL6KYKHQ3VAJ4QsxgILg&biw=1600&bih=789)

2 ayrı servis ile görüştüm, günah almak gibi olmasın ama ''öncelikli batarya almayın getirin belki pc kaynaklıdır'' diyip duruyorlar

makif84
10-06-2019, 15:20
2 ayrı servis ile görüştüm, günah almak gibi olmasın ama ''öncelikli batarya almayın getirin belki pc kaynaklıdır'' diyip duruyorlar

Adaptörün ışığı yanıyor mu?çıkışını ölçü aleti ile kontrol etme imkanınız var mı?

Yigit-Y
10-06-2019, 15:21
1-Sarj Adaptörü girişi bozulmuş olabilir
2-Sarj Adaptörü bozulmuş olabilir
3-Bataryası ölmüştüre oy atarım.

Servise götür bu kontrolleri yapıp sana bilgi vereceklerdir.

Yalnız servis referanslı bir yer olsun üzerler yoksa

baskan96
10-06-2019, 15:24
Adaptörün ışığı yanıyor mu?çıkışını ölçü aleti ile kontrol etme imkanınız var mı?

Adaptör şarj ediyor ışığı yanıyor turuncu olarak ( şarj ederken yanan ışık ), ardından 2 saniyelik yeşile dönüp geri turuncuya dönüyor.
Kontrol etme gibi imkanım yok malesef

1-Sarj Adaptörü girişi bozulmuş olabilir
2-Sarj Adaptörü bozulmuş olabilir
3-Bataryası ölmüştüre oy atarım.

Servise götür bu kontrolleri yapıp sana bilgi vereceklerdir.

Yalnız servis referanslı bir yer olsun üzerler yoksa

Adaptör girişi ve batarya bağlantılarının kısımlarını kontrol ettim tozdan da arındırdım ancak yine yemedi

100lük olduk gibi bataryadan..

makif84
10-06-2019, 15:28
iş yerim öveçlerde adaptörü getirebilirseniz kontrol edelim.(Bu arada hiçbir ticari olay olarak değil yardım etmek için söyledim yanlış anlamayın) Pc e bağlamadan ışık yeşil mi?

Yigit-Y
10-06-2019, 15:28
Aynen 100 lük oldun gibi benim laptopda gidik ben alıştım fişle takılmaya :D

baskan96
10-06-2019, 15:58
iş yerim öveçlerde adaptörü getirebilirseniz kontrol edelim.(Bu arada hiçbir ticari olay olarak değil yardım etmek için söyledim yanlış anlamayın) Pc e bağlamadan ışık yeşil mi?

Estağfurullah abi çok teşekkür ederim ilgin için. Şu 1 hafta devamlı sınavlarım var beni bu hafta idare ederse ( pili söktüm şarjda kullanıyorum ) ardından yurt dışına gideceğim yaklaşık 2.5 ay. Giderayak masraf açmasından korktum dönünce muhakkak ilgilenmem gerekecek çünkü.

Pc'e bağlamadan ışık yeşil mi olayını anlamadım abi nereye bakmam gerekiyor?
Normalde pc kapalıyken adaptörü bağladığımda yine turuncu yanıyor ama yeşile dönüp dönmediğini gözlemlemedim

bordeaux
10-06-2019, 19:44
Herkese selamlar.

merhaba,
Bataryasını takın pc kapalı halde iken şarja takın. Önce yeşil yanar sonra turuncu. Yaklaşık 25 30 saniye sonra şarjı çıkarın bi 30 saniye sonra tekrar takın 2 3 defa bu işlemi tekrarlayın sorun çözülür umarım.

baskan96
10-06-2019, 22:00
merhaba,
Bataryasını takın pc kapalı halde iken şarja takın. Önce yeşil yanar sonra turuncu. Yaklaşık 25 30 saniye sonra şarjı çıkarın bi 30 saniye sonra tekrar takın 2 3 defa bu işlemi tekrarlayın sorun çözülür umarım.

Direk turuncu yanıyor bende. Bir süre sonra yeşile dönüyor 2 sn sonra tekrar turuncu oluyor.

4 defa denedim dediğiniz şekilde ama bu da olmadı..

Teşekür ederim ilginiz için sanki 100'lük olduk :D

e.sezgin
11-06-2019, 09:02
benim batarya süresi 10-15dk lara kadar düşmüştü, sonradan sizinkine benzer sorunlar vermeye başladı. sürekli şarjda kullanma şansım olmadığı için n11 den bir batarya alıp geçtim. 1yılı geçti, gayet memnunum.

konuyla ilgisi yok ama üzerindeki 1tb lik harddisk de geçen haftalarda bozuldu, bir sürü veri kaybı ıvır zıvır, neyse ssd aldım yerine. sanki 2013'e geri döndüm :)

bordeaux
11-06-2019, 19:06
Hmm üzgünüm. Benim pc de 3 4 gün açılmayınca işe yarıyor

tiMachine
13-06-2019, 16:31
benim batarya süresi 10-15dk lara kadar düşmüştü, sonradan sizinkine benzer sorunlar vermeye başladı. sürekli şarjda kullanma şansım olmadığı için n11 den bir batarya alıp geçtim. 1yılı geçti, gayet memnunum.

konuyla ilgisi yok ama üzerindeki 1tb lik harddisk de geçen haftalarda bozuldu, bir sürü veri kaybı ıvır zıvır, neyse ssd aldım yerine. sanki 2013'e geri döndüm :)

Abi hdd herine ssd aldıysan 2020ye çıkmış olmalısın.
2015 Macbook'a ram ve ssd güncellemesi yaptım alet nalet oldu

e.sezgin
14-06-2019, 07:49
Abi hdd herine ssd aldıysan 2020ye çıkmış olmalısın.
2015 Macbook'a ram ve ssd güncellemesi yaptım alet nalet oldu

ilk günkü gibi oldu demek istemiştim ama haklısın, 2020'ye çıkmış olabilirim :)
pc yi yenilesem mi diye düşünüyordum, şimdi açılma süresi 10sn'ye düştü. standart kullanıcı olarak daha uzunca götürür gibi.