PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Windows 10 Harici Hdd Sorunu

Fatih
22-06-2019, 16:34
Arkadaşlar;
Windows 7 de açan harici hdd Windows 10da açmıyor.
Windows Defender engelliyordu onu kaldırdım yine açılmıyor.
Tarama düzeltme yaptım fayda etmedi. Kaspersky indirdim tarattım fayda etmedi.

Windows 7 Laptop da açılıyor. Yalnız şu şekilde görünüyor virüs anlamına mı geliyor.
IMG]http://i64.tinypic.com/10r7lmh.jpg[/IMG

dicaser
22-06-2019, 16:52
resimdeki bölümden , klasör seçenekleri , gizli dosyalar göster , gösterme ; bölümünün altında sistem dosyalarını gizle seçeneği kutusu tiklidir , o kutucuğu kaldırıp sistem dosyaları ve diskin içeriğini görebilirsiniz , ancak düzeltmek istiyorsanız içindeki bilgileri dediğim şekilde yaparak başka bir hddye aktarıp , bu virüslenmiş hddyide "hdd low lewel format" isimli veya başka bir sektor silme programıyla silip birdaha yeni birim oluşturmanız gerecektir

220T
22-06-2019, 17:02
Tıkladığınızda ne oluyor?Açıp boş gösteriyorsa klasör ayarlarından "görünüm" sekmesi altında "Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" seçeneğindeki tiki kaldırarak tekrar dener misiniz?Ayrıca "gizli dosyaları göster" seçeneğiniz de açık olsun.

Fatih
22-06-2019, 17:32
Dediklerinizi yaptım şuan bu görüntü
http://IMG]http://i66.tinypic.com/2ypkaht.jpg[/IMG

Fatih
22-06-2019, 17:33
http://i66.tinypic.com/2ypkaht.jpg

220T
22-06-2019, 17:35
En baştakine tıklayın,dosyalarınız orada.

Fatih
22-06-2019, 17:53
En baştakine tıklayın,dosyalarınız orada.
Hocam sağolasın.
Dosyalara ulaştım lakin neden böyle virüs olduğu için mi?
Biçimlendirme yapıp dosyaları tekrar mı atmalıyım?

dicaser
22-06-2019, 17:55
autorun virüsü , autorun.inf'te virüsün kendi dosyası :) disk biçimlendirmede yapsanız geçmeyecektir , yukarıda belirttiğim prgoramlar ile sektorel silme yapın , yanlız boyut buyuk 43 , 44 saat sürer

220T
22-06-2019, 17:59
Hocam sağolasın.
Dosyalara ulaştım lakin neden böyle virüs olduğu için mi?
Biçimlendirme yapıp dosyaları tekrar mı atmalıyım?

Rica ederim.Evet,virüs olarak gördüğü için durum bu.O dosyanın içindekileri kopyalayıp diski temizlemek lazım.Lakin şunu da aktarayım:Siz dosyaları kopyaladığınızda,kendi bilgisayarınızda bakarken biraz önceki anlattığım işlemleri kapattığınızda,bilgisayarınızdaki dosyada da yine görünmeme problemi yaşayabilirsiniz.

sword
22-06-2019, 20:51
bilgisi olan varsa bende bir soru sorayim... bendede win10 da herhangi bir hdd dekı vıdeolar 5-10sn gecıkmeyle acılıyor k-lite codec paketi yüklü ekran kartında sorun yok güncel..

220T
22-06-2019, 21:55
Görmeden bir şey demek zor lakin ekran kartından ziyade Intel sürücülerini bir kontrol eder misiniz?Videoları farklı oynatıcılarda çalıştırmayı bir deneyin,aynı gecikmeyi yapıyor mu kontrol edin.

sword
22-06-2019, 22:01
Görmeden bir şey demek zor lakin ekran kartından ziyade Intel sürücülerini bir kontrol eder misiniz?Videoları farklı oynatıcılarda çalıştırmayı bir deneyin,aynı gecikmeyi yapıyor mu kontrol edin.

evet cesıtlı playerlardada aynı... amd athlon 2 645 x4 sistem amd hd7800 ekran kartı sürücüler güncel.. eskiden win8.1 vardı sorun yoktu

altima
24-06-2019, 09:34
bilgisi olan varsa bende bir soru sorayim... bendede win10 da herhangi bir hdd dekı vıdeolar 5-10sn gecıkmeyle acılıyor k-lite codec paketi yüklü ekran kartında sorun yok güncel..

vlc player dene işini görecektir Murat bey :o:heyoo:

Saygılar
Rıdvan :icon_tup:

sword
30-06-2019, 17:30
vlc player dene işini görecektir Murat bey :o:heyoo:

Saygılar
Rıdvan :icon_tup:

Aga gom pod vlc alayı aynı klite codec guncelledim cok kısa süre düzeldi gibi oldu sonra gene aynı sıstemsel bısı var... :(

TolgaUs
30-06-2019, 18:12
Aga gom pod vlc alayı aynı klite codec guncelledim cok kısa süre düzeldi gibi oldu sonra gene aynı sıstemsel bısı var... :(

1. Eğer çift hdd varsa kafa karışma durumu oluyor olabilir.
2. Win10 temiz kurulum değilse dosya eksikliği olabilir.
3. Antivirus varsa dosya açılmadan önce kontrol ediyor olabilir.
4. Düşük kalitedeki videolar da da geç açılma sorunu oluyormu?
Daha problem sayarım ama bunlar bildiklerim arasında başlıca problemler.

Aranel Ciryatan
01-07-2019, 07:28
evet cesıtlı playerlardada aynı... amd athlon 2 645 x4 sistem amd hd7800 ekran kartı sürücüler güncel.. eskiden win8.1 vardı sorun yoktu

Benzer bir sorunu i5 2xxx serisi bir işlemcide yaşamıştık. Problem işlemcinin çok eski olması ve artık Windows ve Codecler ile tam uyumlu çalışamaması. Eğer kontrol ederseniz 5-10 sn geç açılması dediğiniz aralıkta işlemcinin %100 kullanımda olduğunu görürsünüz. Sonuçta belirttiğiniz 645 X4 serisi 2010 yılında piyasa çıkmış bir işlemci. Ayrıca kullandığınız işlemcinin 1. nesil i5'lerden daha düşük performans sergilediğini hatırlatmak isterim.