PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E92 3.35 / E46 M3 / 2008 Audi S5

maykee
24-06-2019, 12:14
Merhaba..

BMW / 3 Serisi / 335i / Standart / !!!SAHİBİNDEN SATILIK!!! sahibinden.comda - 440120102 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-satilik-440120102/detay/)
BMW / M Serisi / M3 / -ZEN AUTO-2003 BMW E46 ///M3 CHAMPAGNE QUARTZ METALLİC TR'DE TEK sahibinden.comda - 689154291 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-zen-auto-2003-bmw-e46-m3-champagne-quartz-metallic-tr-de-tek-689154291/detay/)
Audi / S Serisi / S5 / 4.2 FSI Quattro / EKSPERTİZLİ - KAZASIZ - RS5 BODYKİT sahibinden.comda - 698737560 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-ekspertizli-kazasiz-rs5-bodykit-698737560/detay/)

bu 3 araçtan hangisi tercih edilmeli..fiyatlar hemen hemen aynı.. ducati xdiavelS motorum ile takas yapacağım kısmet olur ise..kabul ederler etmezler ona bakıcaz..olmadı nakit konuşulur..

kısa zaman önce Z4 3.5İ sattım..DKG şanzımanlı idi. yaklaşık 1 yıl mhd stage1+ olarak kullandım. tek yaşadığım sorun devirdaim pompa arızasıydı.. görsel çok beğendiğim bir arabaydı..şimdi 3.35 M3 ve S5 arasında bir tercih yapacağım.. (S5 in vergi seneye 6.800TL ye düşüyor)

M3 düz vites..istediğim şey aslında düz şanzımanlı bir araç.. 3.35 in steptronic şanzımanı DKG den sonra yavan gelirmi ? S5 in şanzımanı nasıldır.

bu 3 araçtan hangisi neden tercih edilmeli ? araçları bilen tanıyan var ise geçmişi hakkında da bilgi verir ise sevinirim... M3 için M3 sorgusunda sorduğumda imola red ve smg2 den çevrilmiş olduğunu yazmıştı arkadaşlar sağolsun... bu 3 araç hakkında başka infosu olan bilgi verir ise çok iyi olur..

997TT murat selam, sen M3 ve 3.35 sahibi oldun diye hatırlıyorum...sende detaylı bi yorum yaparsan çok iyi olur..

997TT
24-06-2019, 12:57
KESİNLİKLE hicbiri tercih edilmemeli.
E46 m3 cok sorunlu, eğer goze alicaksan gir.
335 in km si,her türlü arizaya gebe,cok detayli incelenmeli.
S5 saglamdir ama hem yurumez hemde sanziman sorunu oluyor yuksek km de.
Baska sey baksan,cebine büyük iyilik olur.
Aman dikkat.

enes_srb
24-06-2019, 13:12
Abi e46 benimde en buyuk hayalim suan aracimi satip rahatca alabilirim butce olarak ama kime sorduysam sorunlari bas agritir , bi sure sonra mide bulandirir dedi . 3.35 i olarakta 2 seneye yakin yuklu suren bi abi var pek sorun cikarmadigini soyluyor ama ilandaki aracin km si onunkine gore oldukca fazla . Ben bu ilandaki araclarin hic birine girmezdim

maykee
24-06-2019, 13:29
bu paralara bu güçlerde sorunsuz binilecek düşük km li muadil bir araç varmıki ? Z4 ü de ağır hasar kaydına rağmen aldım 110bin km deydi..bir sene bindim 5 kere piste çıktım,yazılımla 370hp civarı gazladım yağını suyunu koydum gittim.. yani 13 yaşında arabalardan 60bin km de olmasını ben beklemiyorum.hiç sorun çıkartmamasını da beklemiyorum.. tabi motoru kucağa almak değil,ufak tefek sorunu olmaması saçma zaten..bende 45 yaşındayım bende arada sorun çıkartabiliyorum :)

m3 de motor sorunu masraflı onu biliyorum..bu m3 ün motorunda sorun varmıdır baktırmadan almicam zaten de baktırınca da ne oluyo o da ayrı.. 3 gün sonra kucağa alsak kim ne diyecek.. n54 de kolay kolay kırılanı görmedim duymadım..S5 in motoru en sağlamı ama şanzıman demişsiniz onu bilemedim..

evet sorumu tekrarliim.. varsa bu paralara bu güçlerde emsal muadil sorunsuz araç paylaşırsanız sevinirim..

rain man
24-06-2019, 13:36
335i benim de çok merak ettiğim bir araç ama ilandaki 335i en az 5-6 aydır ilanda. Açıkçası bu km'lerde haliyle agresif kullanıldığı tahmin edilen araçları almak ciddi yürek işi. Bu kmde bu tarz araç alınacaksa ciddi uyguna alınmalı, kenarda da motor yürüyen parası tutulmalı.

F30 328i falan olmaz mı? Tahminimce bunlardan daha sorunsuzdur.

Otto_Skorzeny
24-06-2019, 13:46
Hepsi saatli bomba. 2.5 sene 335 kullandım, bu kilometrede bu modlar ile çok ciddi bakılıp alınmalı. Bana göre kesinlikle o para etmez. M3 problem yumağı maalesef, s5 şanzımanı dertli diye biliyorum(sadece okuduklarımdan). Ben olsam hiç birini almam ama illa biri seçilecekse s5'i seçerim. 335 ve m3 hakkında tecrubem olduğu için s5 o kadar maliyetli olamaz herhalde.

VTec_king
24-06-2019, 14:00
ilan da baktığın m3 arkadaşımın daha cumartesi günü caddede gazladık sıkıntısız sorunsuz motoru,saçma sapan sesler de gelmiyor,araçda ektra çok,fiyatı zaten uygun gördüğün gibi,takas da anlaşabilirsiniz diye düşünüyorum,kendisi motorcu ayrıca

16EC813
24-06-2019, 14:46
bu paralara bu güçlerde sorunsuz binilecek düşük km li muadil bir araç varmıki ? Z4 ü de ağır hasar kaydına rağmen aldım 110bin km deydi..bir sene bindim 5 kere piste çıktım,yazılımla 370hp civarı gazladım yağını suyunu koydum gittim.. yani 13 yaşında arabalardan 60bin km de olmasını ben beklemiyorum.hiç sorun çıkartmamasını da beklemiyorum.. tabi motoru kucağa almak değil,ufak tefek sorunu olmaması saçma zaten..bende 45 yaşındayım bende arada sorun çıkartabiliyorum :)

m3 de motor sorunu masraflı onu biliyorum..bu m3 ün motorunda sorun varmıdır baktırmadan almicam zaten de baktırınca da ne oluyo o da ayrı.. 3 gün sonra kucağa alsak kim ne diyecek.. n54 de kolay kolay kırılanı görmedim duymadım..S5 in motoru en sağlamı ama şanzıman demişsiniz onu bilemedim..

evet sorumu tekrarliim.. varsa bu paralara bu güçlerde emsal muadil sorunsuz araç paylaşırsanız sevinirim..

herne kadar da bmw sever biri olsanızda ben yinede söliycem
bu paralara neden fk2 düşünmüyorsunuz ,tabi arkadan itişin tadı bi başka da :D

HaKo
24-06-2019, 14:55
bunların hiçbiri stage 1 z4 ün keyfiniz vermez bir kere o kesin , bir de km ler uçmuş , e46 ile 335 resmen saatli bomba , s5 yine nispeten sorunsuzdur diyeceğim ama o da keyifsiz bir araç ve yürümüyor diyorlar. şahsen ben hiçbirini almazdım.

redbull35
24-06-2019, 14:59
Pistte çok çıkacaksanız mk3 leon cupra alın sorunsuz sıkıntısız binersiniz

SmT
24-06-2019, 15:30
4.2 S5'leri uzun zamandır takip ediyorum,yurtdışı forumlarda sorun yaşayan çok az,özellikle motor olarak çok sağlam deniliyor..Ancak,3.35ler ile ters mantıkta bir araç..Piste çok giren biriyseniz,stock olarak tatmin etmez,ağırlığı da fazla..Yüklemeye çalıştığınızda da ciddi rakamlar çıkıyor..Çok tatlı sesi var bu arada :) Pistte değil uzun yolda keyif verir..

makif84
24-06-2019, 15:38
Eski bir s5 sahibi olarak manuel s5 bakardım

MetalliHead
24-06-2019, 15:55
E46 m3 Arka Subframe crack sorunuyla meşhur, bu bile uzak durmak için yeterli.

excellency23
24-06-2019, 16:16
ikinci arac mi olacak? öyleyse m3 alirdim, günlük kullanilacaksa s5. e92 görüntü olarak cok cabuk yaslandi bana göre.

Aytacd
24-06-2019, 16:59
ben olsam e46 alırım, yada 2. araba olacaksa audi TT / S3 alırım Tfsi

AşkınS.
24-06-2019, 17:30
335 olacaksa bu daha temiz gibi sanki. Forumdan birindeydi sanırsam önceden.

BMW / 3 Serisi / 335i / Standart / SAHİBİNDEN BMW 335İ sahibinden.comda - 657161454 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-bmw-335i-657161454/detay)

Fk2 typer alınabilir bence ya da evo subi gibi 4 çeker araçlar

Yigit-Y
24-06-2019, 17:35

BMW / 3 Serisi / 335i / Standart / SAHİBİNDEN BMW 335İ sahibinden.comda - 657161454 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-bmw-335i-657161454/detay)

en mantıklı araç bu şuan bende takip ediyorum bu aracı

enes_srb
24-06-2019, 17:36

Bu arac hakkinda bilgi alabilirim merak eden varsa

ACTPK
24-06-2019, 17:55
Eski 3.35 sahibi olarak illa şu 3 seçenekten biriyse yine 3.35 alırdım. Devirdaim, high power pump, egr gibi kronikleri var. Z4'te yaşadınızmı bilmiyorum ama ben 3.35'te 2 tanesini yaşamıştım bunların. Yinede genel olarak 10 yaş civarı yüksek performanslı bmw... Bmw'yi sıfır iyi bakılmış ilk sahibinden çok yeniyken ya da gerçekten fazla el değiştirmemiş seceresi bilinen araçlar içinden seçip almak lazım :) Aslında bir çoğu düzgün kullanılsa sorun çıkarmayacak araçlar ama herşey satın alana kadar bmw kullanıcılarında. Yetkili servis ve orjinal parçaların fiyatları çok pahalı geldiğinden gelinen nokta yan sanayi parçalar, doğru düzgün işi bilen servis yüzü görmeyen araçlar, abuk subuk yöntemlerle geçici çözülmüş arızalar oluyor... 3 tane bmw aracım içinde en çok serviste vakit geçirdiğim aracım 3.35 oldu. Aldığıma hiç pişman değilim hatta hiç istemeyerek sattım ama diğer araçlarımda bakım harici hiç servise uğramadım.

TaGo
24-06-2019, 20:46
Beyler bende güzel 3.35 ve s5 önerilerinizi alırım. Yalnız s5 cam tavan ve otomatik olmak zorunda

997TT
25-06-2019, 00:45
Bir cok arkadas yazdiklarimin aynisini yazmış.
Opsiyon illa arkadan iter mi olmak zorunda?
Duz s5 var mi?
İlanda ki 335 iyise pazarlikla alinabilir gibi....

maykee
25-06-2019, 11:54
Bir cok arkadas yazdiklarimin aynisini yazmış.
Opsiyon illa arkadan iter mi olmak zorunda?
Duz s5 var mi?
İlanda ki 335 iyise pazarlikla alinabilir gibi....

arkadan itiş öncellik..önden çekişde vw seat vs grubu araç düşünmüyorum.. S3 veya quatroTT olabilir ama onlarda bmw den sağlam yada az km li daha düzgün değil.. 120bine S3 almak 150bine TT almakdansa 3.35 almak bana daha mantıklı geliyo..

düz S5 var..hatta ağır hasar kayıtlı 115bin TL ye var.. cam tavan vs.. kaporta hasarlı ağır hasar kayıtlı araç alırım ben umrumda olmaz..bunun hasar kayıtsızına 50bin lira fazla vermekdense satarkende 50lira ucuza satmak daha cazip bi kampanya.. Z4 ü de öyle almıştım zaten sol önden hasarı vardı..ben çok takılmıyorum bu pert olayına..

S5 ile RS5 motoru sıkıştırma oranı hariç birebir aynı.. aradaki 100HP fark nerden geliyor baktım ama bulamadım.. 350hp lik S5 i ufak gıdıklamalarla 450HP yapabiliyomuyuz bilen varmıdır ??

antalyadaki 3.35 km si yüksek ama 40-50bin tl ekstrası var.. ekranlı tam full donanım.. 150 istiyo motor takasa olmaz dedi.. yaklaşık 16 aydır ilanda..ben Z4 ü alırkende vardı ilanı,halen var..satılmıyo bu 3.35 ler.. km si de düşük olsa boncuk gibide olsa satılmıyo çok enteresan..6 yaş daha düşük E46 M3 ler sürekli satılıyo el değiştiriyo ama bu 3.35 ler duruyo olduğu yerde..

S5 7bin tl vergisi ile bi düşündürüyo.. 3.35 in vergi 2500tl..

diğer sorulanlarada cevap vereyim..ikinci araba olmicak..zaten istanbuldayken şirket arabası var..marmarise yerleştim sayılır..ist e arada toplantı ve pist için gelirim.. marmarisde arada marmaris dalaman yoluna çıkarım gayet keyifli güzel virajlı ve baya düzgün asfaltı olan yol.. onun dışında istanbul yolu ve senede 3-4 pist..max yapacağım km yılda 6-7bin

F30 3.28 kasa olarak çekmiyo beni..coupe araç bakıyorum.. 4.28 coupelerde 200 üstü rakamlarda..

avrupada bu n54 ün üzerine gökdelen inşaa ediyolar 300bin km de aracı motor içine girmeden stage 2 yapıp gazlıyolar bişey olmuyoda bizde neden 150bindeki n54 e kadavra muamelesi yapılıyo gerçekten anlayamadım..ya 1.3 lpg li taksinin motoru 250bin dayanıyo..200bindeki n54 12 raundun 4. raundunda gibi geliyo sanki bana..

z4 ün devirdaim pistte arıza yaptı.. uyarı verdi ben çok iplemedim.obd den harareti kontrol ediyorum 120 lere çıkıyo...birinci seans bitti 2.ye girmeden açtım 3 litre su ekledim..ikinci seansda komple bozuk devirdaimle 4. tura kadar devam ettim..hararet 125 i geçince motor safe moda aldı çıktım pistten..yine 3 litre su ekledim..çıktım bu sefer dışarda da safe e alınca benzinciye çektim çekici çağırdım askar bmy ye yolladım..dedim heralde bu kadar zorlamaya conta yanmıştır üst kapak eğilmiştir..yok abi hiçbişey olmadı..ne conta ne üst kapak..taş gibi maaşallah..benim arkadaşım hararet yapan golf gti ile 250 metre gitti 9binlik oldu..yani yaşamamış olsam yazılanlardan n54 ü 1.3 palio motoru sanıcam..

tabi herkes tecrübesini yazıyoda çift turbo olan ve alan hiçkimsenin normal kullanmadığı ortalama 360hp lerle gazlanan bi arabanın bakire kalmasını ummuyorum..

mini cooper JCW ler var tek önden çeker alabileceim araç o olabilir ama onlarında şanzımanı motoru devirdaimi pompası vs sorun olmayan yeri yok gibi..e onu kullananlarda devlet dairesinde memur değil..

arada kaldım..ducatiyi salona koyup seyretmek en masrafsızı heralde...

maykee
25-06-2019, 12:00
ilan da baktığın m3 arkadaşımın daha cumartesi günü caddede gazladık sıkıntısız sorunsuz motoru,saçma sapan sesler de gelmiyor,araçda ektra çok,fiyatı zaten uygun gördüğün gibi,takas da anlaşabilirsiniz diye düşünüyorum,kendisi motorcu ayrıca

araç geçmişini satıcı değilde forumda yardımcı olan birisi olarak cevaplarsan sevinirim..neden renk değişmiş..elektrik problemi varmı ? şanzıman ne zaman düze dönmüş ? motorda vanos vs değişmişmi ? motor problemi varmı ? ağır bir kazası varmı ? araç sahibini arasam yoğurdum ekşi demez muhtemelen, madem foruma üye bi arkadaşsın yaş olarakda olgun bir seviyeddesin,yarın öbür gün yine buradayız birbirimizin arkasından sövmeyelim..varsa bu konularda doğru bilgin paylaşırsan süper olur..yada satıcı arkadaşın olduğu için biigi vermekde istemeyebilirsin saygı duyarım..

M3 sorgulamadan bakıyorum sorulan başka M3 lerin ilk sahibinden son sahibine tüm detaylar yazılmış bunda sadece renk değişimi bilgisi var..yokmu evveliyatını bilen ??

coolvtec
25-06-2019, 20:35
z4 'den niye vazgeçtiniz sorması ayıp? 35i z4 olumlu olumsuz yönlerinden bahsedebilir misiniz?

maykee
26-06-2019, 09:45
z4 'den niye vazgeçtiniz sorması ayıp? 35i z4 olumlu olumsuz yönlerinden bahsedebilir misiniz?

aslına bakacak olursan sattığıma pişmanım..neden sattının cevabı boy 189.. tam sığıyodum arabaya,biraz daralttı diyebilirim..birde ***** istanbul yolları fizik kurallarına aykırı olduğundan ve araç açılır tavan olduğundan düz giderken bile ( yolun kötülüğünden ) gacır gucur ses gelmesi.. olumsuzluk olarak bu başka bir olumsuzluğu yok..