PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 100Bin Lira Civarı Araç

ES353
03-07-2019, 13:05
Arkadaşlar 100Bin lira civarı araç bakıyoruz.

Şimdilik tercihimiz Toyota CHR 1.2TURBO. Piyasası nasıl, 2.el i hızlı mıdır? Araç nasıldır bilgisi olan var mı?

Ayrıca Chr benzeri ne önerirsiniz bu fiyatlarda. Manuel otomatik farketmez, lpg olmasın sadece benzin olabilir, dizelde olabilir. 2014 ve üstü modelli tercih.

Nissan Qasqai ve Suziki Vitara bu ikiside tercihler arasında.

HaKo
03-07-2019, 13:17
toyodaki 1.2 turbo nissan qasqai deki motor mu ? eğer öyleyse bence uzak dur çok sıkıntılı, biz daha yeni sattık bitane illallah edip

ahmetbaha-drs
03-07-2019, 13:20
Benim tercihim Suzuki Vitara olurdu ama alternatif olarak, yeni Honda HR-V'de bakabilirsiniz.

ES353
03-07-2019, 13:38
toyodaki 1.2 turbo nissan qasqai deki motor mu ? eğer öyleyse bence uzak dur çok sıkıntılı, biz daha yeni sattık bitane illallah edip

Ne sorun yaşattı size?

Benim tercihim Suzuki Vitara olurdu ama alternatif olarak, yeni Honda HR-V'de bakabilirsiniz.

Vitaranın 2.eli, parçası falan nasıl?

HaKo
03-07-2019, 14:39
2 kere motor yapıldı araca servis tarafından , tam detaylarını bilmiyorum amcamın evinin arabası , sürekli çekiş sorunu yaşıyordu. 1 kere de motor takozu için gitti gevşemiş ki bu motor sorunu değil aslında ama. En sonunda olduğu yerde motor yandı yine yeniden yaptılar, aracı kendi servisine satıp 1.6 dizel aldık.

Servis bile bu motorların çoğunun sorunlu geldiğini teyid etti, şimdi yeni modellerde düzeltmişler midir orasını bilemem.

Shadow_Dancer
03-07-2019, 14:49
2 kere motor yapıldı araca servis tarafından , tam detaylarını bilmiyorum amcamın evinin arabası , sürekli çekiş sorunu yaşıyordu. 1 kere de motor takozu için gitti gevşemiş ki bu motor sorunu değil aslında ama. En sonunda olduğu yerde motor yandı yine yeniden yaptılar, aracı kendi servisine satıp 1.6 dizel aldık.

Servis bile bu motorların çoğunun sorunlu geldiğini teyid etti, şimdi yeni modellerde düzeltmişler midir orasını bilemem.

1.2 turboyla ilgili bende hiç hoş şeyler duymadım, yakın bir arkadaşmınki yatak sardı 27k km'deyken. Zaten yeni bir motor gamına geçti qasqhailer.

ES353
03-07-2019, 16:26
O zaman chr ın motor qasqaiyle aynı değilse alınır mı?

drago
04-07-2019, 13:59
1.2 turboyla ilgili bende hiç hoş şeyler duymadım, yakın bir arkadaşmınki yatak sardı 27k km'deyken. Zaten yeni bir motor gamına geçti qasqhailer.

QQ 2018 model 1.2 turbolarda var mı bu sorun?

Önleyici bir faaliyet var mı; tavsiyeniz falan?

Kayınvalideme aldık 3 ay falan oldu, keşke once burada sorsaymışız. Kadjar ile arada kalmıştı.

Shadow_Dancer
04-07-2019, 18:13
QQ 2018 model 1.2 turbolarda var mı bu sorun?

Önleyici bir faaliyet var mı; tavsiyeniz falan?

Kayınvalideme aldık 3 ay falan oldu, keşke once burada sorsaymışız. Kadjar ile arada kalmıştı.

İstatistiki olarak bakmak lazım , benim çevremdekilerde hep yag eksiltme sorunundan problem çıktı. Aynı durum vag grubu araçlarda da çok tartışıldı. Ara Ara bakmak lazım yagına..