PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anadolu Yakasi Oto Anahtarci Tavsiyesi

Ome_RS
10-07-2019, 14:33
Arac 2004 206 X-Line. Anahtar tipi asagidaki gibi klasik eski tip anahtar. Bunu sustalı anahtara çevirtmek istiyorum. Daha once bu sekilde islem yaptiran oldu mu veya bildiginiz guzel anahtarci var mi?

Eski anahtar bu:
https://www.otomobilanahtari.com/wp-content/uploads/2010/02/Peugeot-206-Kumandal%C4%B1-Anahtar.jpg

Yaptırmak istedigim bu:
https://www.herseyaraba.com/img/products/peugeot-mod.1_27.03.2018_a35cf39.jpg

Yigit-Y
10-07-2019, 14:45
İstanbul Bahçelievler tarafında var.
Yolun düşerse pm at tarif ederim

aslan
10-07-2019, 14:57
Ümraniyede var dilersen ama tanıdık değil daha önce yaptırmıştım sadece oradan biliyorum

Slmcnsl
10-07-2019, 15:40
buyaka avm tepeüstünde bi anahtarcı arkadaş vardı , dükkanı buyaka karşisina taşımış, geçen yaptırdım.
tecrübeli bir arkadaşa benziyor.
google a buyaka çilingir yazınca çikiyor olması lazım.

Ome_RS
10-07-2019, 15:46
İstanbul Bahçelievler tarafında var.
Yolun düşerse pm at tarif ederim

orayi duymustum ak anahtar galiba 190Tl istiyor. Hem fiyat yuksek hem ben tuzladayim cok uzak.

Ümraniyede var dilersen ama tanıdık değil daha önce yaptırmıştım sadece oradan biliyorum

Adi numarasi vs var mi bir arayayim?

buyaka avm tepeüstünde bi anahtarcı arkadaş vardı , dükkanı buyaka karşisina taşımış, geçen yaptırdım.

Tesekkurler arayayim bakalim.

oğuz
10-07-2019, 16:40
Kartal pratik anahtara da bi danisabilirsin omer abi

aslan
11-07-2019, 07:26
Ömerim numarası yok ama alemdağ caddesi bölükbaşı iş merkezinde

Ome_RS
11-07-2019, 07:39
Ömerim numarası yok ama alemdağ caddesi bölükbaşı iş merkezinde

Abi burası mıdır?

Selim Anahtarcı
Alemdağ Cad. Bölükbaşı İş Merkezi No:139 · (0216) 632 43 79

Kartal pratik anahtara da bi danisabilirsin omer abi

Bugün tüm tavisye edilen yerleri arayacagim bakalım kim yapiyor kaca yapiyor

aslan
11-07-2019, 07:44
Aynen Ömer doğrudur

Ome_RS
11-07-2019, 13:16

Bayagi ilgili bir arkadas ancak 375Tl fiyat verdi. Avrupa yakasında 170-190lira arasina yapan yerler var ancak ben tuzladayim.

Aynen Ömer doğrudur

Numarası calismiyor Abi ulasamadim. Senin numarasini bulma imkanin var mi? Kart vs vermismiydi sana?

makif84
11-07-2019, 16:46
Şöyle Kabı alıp içindeki kartı buna aktarsanız anahtar kısmını da herhangi bir anahtarcı çözer diye düşünüyorum.
Peugeot 2 Butonlu Sustalı Anahtar Cevrim Kabı - n11.com (https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/peugeot-2-butonlu-sustali-anahtar-cevrim-kabi-P351116096?gclid=CjwKCAjwvJvpBRAtEiwAjLuRPXT5xtlAJ s0kGcS35votvLIdUFzVry-GsUnUWAivkRVWzh8T_cd9RRoCYbQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds)

Ome_RS
12-07-2019, 07:44
Şöyle Kabı alıp içindeki kartı buna aktarsanız anahtar kısmını da herhangi bir anahtarcı çözer diye düşünüyorum.
Peugeot 2 Butonlu Sustalı Anahtar Cevrim Kabı - n11.com (https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/peugeot-2-butonlu-sustali-anahtar-cevrim-kabi-P351116096?gclid=CjwKCAjwvJvpBRAtEiwAjLuRPXT5xtlAJ s0kGcS35votvLIdUFzVry-GsUnUWAivkRVWzh8T_cd9RRoCYbQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds)

Iste sikinti burada bunu yapamiyorlar. Nedenini tam anlamadim ama eger ondan istiyorsam immodan kod alip yeni anahtar yapmak gerekliymis. Linkteki kap resminde zaten neye uyumlu oldugu yaziyor. Klasik tip sustali anahtarı yeni tip e cevirme kabi bu.
Benim anahtar klasik eski tip oldugundan dolayı ici uygun degilmis.

EREN34
12-07-2019, 16:15
Iste sikinti burada bunu yapamiyorlar. Nedenini tam anlamadim ama eger ondan istiyorsam immodan kod alip yeni anahtar yapmak gerekliymis. Linkteki kap resminde zaten neye uyumlu oldugu yaziyor. Klasik tip sustali anahtarı yeni tip e cevirme kabi bu.
Benim anahtar klasik eski tip oldugundan dolayı ici uygun degilmis.

170-190a yapan da bunu kullanıyor. Şöyle ki;
Oem anahtarın amblemli kısmında immo chipi sabit. Onu oradan keserek alıp, yeni anahtar kabında immo için ayrılmış yuvaya koyuyorlar. Yani immo kopyalanmıyor, taşınıyor.
Bu anahtar kaplarında immo chipli olan anca oem anahtarda.

Oem anahtar yani fotodaki soldaki 207 anahtarı alınabilir, ancak oem 207 anahtarı 206ya kodlanır mı? Onu araştırmalı.

Ome_RS
12-07-2019, 19:18
170-190a yapan da bunu kullanıyor. Şöyle ki;
Oem anahtarın amblemli kısmında immo chipi sabit. Onu oradan keserek alıp, yeni anahtar kabında immo için ayrılmış yuvaya koyuyorlar. Yani immo kopyalanmıyor, taşınıyor.
Bu anahtar kaplarında immo chipli olan anca oem anahtarda.

Oem anahtar yani fotodaki soldaki 207 anahtarı alınabilir, ancak oem 207 anahtarı 206ya kodlanır mı? Onu araştırmalı.

Saniyorum devrik cumleden dolayi yada benim kafa durdu tam anlamadim demek istediginizi.
Bir kac anahtarci 100liraya sustaliya ceviriyor ancak bunun icin ellerindeki tek model oem klasik tip 207 anahtari. Benim istedigime yapamiyorlar. Sanirim anahtar iclerindeki yuva kismi uymuyor. Bu kaptan varmi bunu istiyorum dedigimde ona olmaz diyorlar.
Hala kafam almadi. Oem 207tipi sustaliya olup nasil benim istedigime olmuyor. Artik bir dukkana gidip anahtarcidan icini gostererek tarif etmesini isteyecegim.

tr_select
12-07-2019, 21:59
........... yanlış mesaj....

EREN34
12-07-2019, 22:24
Saniyorum devrik cumleden dolayi yada benim kafa durdu tam anlamadim demek istediginizi.
Bir kac anahtarci 100liraya sustaliya ceviriyor ancak bunun icin ellerindeki tek model oem klasik tip 207 anahtari. Benim istedigime yapamiyorlar. Sanirim anahtar iclerindeki yuva kismi uymuyor. Bu kaptan varmi bunu istiyorum dedigimde ona olmaz diyorlar.
Hala kafam almadi. Oem 207tipi sustaliya olup nasil benim istedigime olmuyor. Artik bir dukkana gidip anahtarcidan icini gostererek tarif etmesini isteyecegim.

Kesinlikle benim Türkçe’mden :)

206 orj anahtarın immo chipi kumanda kabında sabit.
Piyasada o chipi yankeski ile ayırıp yeni kaba taşıyorlar. Kopyalamıyorlar.
2. Fotoğrafta soldaki küçük dikdörtgen anahtar kabına da immo cipi taşınarak yapılıyor.
O anahtar aslen 207 oem anahtarı ile aynı. Servisten orj 207 anahtarı alınırsa immo chipini taşımadan anahtar yapılabilir. Tek sorun 207 orj anahtarı 206ya tanıtılabilir mi?
Orj servis işleminde anahtar kopyalabmaz. Ham anahtar araca tanımlatılır

Kadyr
12-07-2019, 22:49
Anadolu yakasında kadosan sanayide ferudun otomotiv var.

4-5 senedir Emrenin müşterisiyim.

Opeli olanlar gitsin özellikle. Doktor gibi adam.

Anahtarcı ya benzemiyor

Ome_RS
13-07-2019, 10:07
Kesinlikle benim Türkçe’mden :)

206 orj anahtarın immo chipi kumanda kabında sabit.
Piyasada o chipi yankeski ile ayırıp yeni kaba taşıyorlar. Kopyalamıyorlar.
2. Fotoğrafta soldaki küçük dikdörtgen anahtar kabına da immo cipi taşınarak yapılıyor.
O anahtar aslen 207 oem anahtarı ile aynı. Servisten orj 207 anahtarı alınırsa immo chipini taşımadan anahtar yapılabilir. Tek sorun 207 orj anahtarı 206ya tanıtılabilir mi?
Orj servis işleminde anahtar kopyalabmaz. Ham anahtar araca tanımlatılır

Tamam simdi oldu. Bu sekilde cok masrafli olur.
Ak anahtar bahcelievlerde bu işi ilk yapanlardan birisi. Telefonda 190tl fiyat verdi. Servisten kodu iste arabayi al gel ben sifirdan anahtar yapicam eski anahtara dokunmayacam dedi. Bana cok uzak oldugi icin bu islemi anadolu yakasinda yapan yer ariyorum.

2. Konu : sistemi biliyorum. Simdi benim eski anahtar cipi kesilerek cikiyor ve piyasadki oem 207 anahtarina takılabiliyor. E oem 207 anahtari da benim istedigim o kromlu anahtara cevrilebiliyor. Arkadas o zaman benim cipi kromluya koyun bu niye olmuyor :)
Demekki oem 207 anahtari ile bu cevirmede kullanilan anahtar kabi distan aynı gorunse de ic yapisi farkli.

EREN34
14-07-2019, 08:11
Tamam simdi oldu. Bu sekilde cok masrafli olur.
Ak anahtar bahcelievlerde bu işi ilk yapanlardan birisi. Telefonda 190tl fiyat verdi. Servisten kodu iste arabayi al gel ben sifirdan anahtar yapicam eski anahtara dokunmayacam dedi. Bana cok uzak oldugi icin bu islemi anadolu yakasinda yapan yer ariyorum.

2. Konu : sistemi biliyorum. Simdi benim eski anahtar cipi kesilerek cikiyor ve piyasadki oem 207 anahtarina takılabiliyor. E oem 207 anahtari da benim istedigim o kromlu anahtara cevrilebiliyor. Arkadas o zaman benim cipi kromluya koyun bu niye olmuyor :)
Demekki oem 207 anahtari ile bu cevirmede kullanilan anahtar kabi distan aynı gorunse de ic yapisi farkli.

İç yapısı kesinlikle farklı.
Oem 206 kumandanın elektronik kısmı genel olarak kare şeklindeyken 207nin ki dikdörtgen.
İstanbul bostancı köprüsünden içerenköye giderken sanayiyi geçtikten sonra spot lastikçi leventten önce sağda bir anahtarcı var. Sarı demirden köşe, büfe gibi duran bir yer. Orası da iyidir

Frid
01-09-2019, 11:48
istediğin bendeki anahtarın aynısı Ömer, cepte kendi kendine takılıp açılıyor. birazda kaba kalıyor dar ceplerde. ben ocak ta 80 tl vermiştim ama eski anahtarda duruyor ve çalışıyor. 10 dk anahtar çekti kopyalama falan yaptı. ama sonradan takma alarm falan var araçta. orj bir durum değil yani.

Ome_RS
02-09-2019, 09:14
istediğin bendeki anahtarın aynısı Ömer, cepte kendi kendine takılıp açılıyor. birazda kaba kalıyor dar ceplerde. ben ocak ta 80 tl vermiştim ama eski anahtarda duruyor ve çalışıyor. 10 dk anahtar çekti kopyalama falan yaptı. ama sonradan takma alarm falan var araçta. orj bir durum değil yani.

Arabayı hediye etmeden önce anahtarı güzel olsun diye yaptırmak istiyordum esasında ama yaptıramadan verdik gitti.
Sokayim anahtara bu saatten sonra acıyor kapıyı kontağı yeter :D
İlerde denk gelirse yaptırırım artık.