PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanya’dan gönderilecek olan ürün

driver_can
26-07-2019, 20:58
Merhaba aracım için bi parça almak istiyorum stop lambası.Kuzenim Almanya’da yaşıyor yakın zamanda geldi aracıyla Türkiye’ye o yüzden kaçırdım o şansı.Bana en kolay ve en ucız maliyetli nasıl gönderebilir ürünü.Orada 2600 lira burada 4 bin lira.Aradaki farka değmesi lazım ki oradan alayım.Ürün sıfır kapalı kutuda gelecek.Uçak kargo ile gelse yine gümrüğe takılıyor mu?

VW6R
26-07-2019, 22:13
Almanya da hangi şehirde ? Eşimin abisi önümüzeki ay İstanbula gelecek detayları pm atarsan belki yardımcı olabilirim

blow07
27-07-2019, 08:22
Birisi yanında getirmediği sürece gümrüğe takılacaktır. Ekstra gümrük vergisi ödemeniz gerekebilir.

onursumer
27-07-2019, 09:43
Merhaba aracım için bi parça almak istiyorum stop lambası.Kuzenim Almanya’da yaşıyor yakın zamanda geldi aracıyla Türkiye’ye o yüzden kaçırdım o şansı.Bana en kolay ve en ucız maliyetli nasıl gönderebilir ürünü.Orada 2600 lira burada 4 bin lira.Aradaki farka değmesi lazım ki oradan alayım.Ürün sıfır kapalı kutuda gelecek.Uçak kargo ile gelse yine gümrüğe takılıyor mu?

herturlu %20 gümrük odeyeceksin + kargo yani 4000 lere yaklaşıcak fiyat uğraşmaya değermi bilmiyorum :)

driver_can
27-07-2019, 10:37
Birisi yanında getirmediği sürece gümrüğe takılacaktır. Ekstra gümrük vergisi ödemeniz gerekebilir.

Ürünü bulduğum site kunzman.de Türkiye’ye gönderimleri yok.Yoksa yüzde 20 vergi ile de 3 bin olurdu yine avantajlı bin tl.

herturlu %20 gümrük odeyeceksin + kargo yani 4000 lere yaklaşıcak fiyat uğraşmaya değermi bilmiyorum :)

Kargosu yok sitenin akrabamda kargo yaparsa rakam ne çıkar bakmak lazım.Arada 300/400 fark kalırsa tabi buradan alınıp geçilir.

ahmet3425
27-07-2019, 13:07
bahsi gecen urun her sekilde gumruge takılır ve ticari bir degeri olmadıgını kanıtlayamassanız vergi odemek zorunda kalırsınız. biz de yurt dısından bakım/sorunlu urunlerimizi geri cagırıyoruz. son 0 euro/dolar muafiyet olayı bizi de cok sıkıntıya soktu. normalde 3 is gunu icinde hallolan gumruk islemleri su sıralar gumruklerde ki yogunluk sebebi ile 15 gunu bulabiliyor. sonuc olarak herhangi bir vergi odemeden malı cekiyoruz ama dilekce vermemiz gerekiyor.

ornek olması acısından;

https://i.hizliresim.com/qAb9XZ.jpg

CVK
27-07-2019, 17:11
Boyutları nedir?

driver_can
27-07-2019, 18:53
Boyutları nedir?

Golf 7 stop lambası tek bi kutuda.

driver_can
27-07-2019, 18:55
https://i.imgyukle.com/2019/07/28/k6h1Sj.jpg
Başka bir siteden yükledim şuan

CVK
27-07-2019, 19:24
Fotoğraf hızlı resime yüklü ise göremiyorum.

EREN34
28-07-2019, 07:55
Bulgarda en leşinden bir hostelde.2-3 gece rez. Yaptır.
Konuş.
Oraya kargolattır.
Otobüsle git
Trenle dön

Dönerken al getir.

Bu şekilde coilover getirmiştim ben kendi aracıma :)

driver_can
28-07-2019, 11:38
Bulgarda en leşinden bir hostelde.2-3 gece rez. Yaptır.
Konuş.
Oraya kargolattır.
Otobüsle git
Trenle dön

Dönerken al getir.

Bu şekilde coilover getirmiştim ben kendi aracıma :)

Mantıklı hareket ama iş durumları izin konuları biraz sıkıntı o kadar rahat hareket edemeyebilirim bi süre malesef.

Mehmetmert
28-07-2019, 15:01
Tr’den magnetti marelli marka o fiyatlara takilabilir , belki ucuzada gelir.Oem Ureticisi magnetti marelli zaten bunlarin

MAGNETI MARELLI (https://www.magnetimarelliturkiye.com/bayiler)

driver_can
28-07-2019, 15:20
Tr’den magnetti marelli marka o fiyatlara takilabilir , belki ucuzada gelir.Oem Ureticisi magnetti marelli zaten bunlarin

MAGNETI MARELLI (https://www.magnetimarelliturkiye.com/bayiler)

Mehmet onu da sordum birkaç yere fiyatı oem ile aynı daha pahalı fiyat verenler bile oldu malesef.Oem olanı da 4 bine geliyor.Yoksa benim niyetim de magnetti marelli almaktı.

Mehmetmert
28-07-2019, 16:09
Bir ara cok uygundu magneti cok ilginc.Stop 4000₺ cok be :(

driver_can
28-07-2019, 17:01
Bir ara cok uygundu magneti cok ilginc.Stop 4000₺ cok be :(

Bencede çok daha uyguna halletmeye çalışıyorum.Birde zaten üzerinde orjinal led stop mevcut onları değerlendireceğim.

CVK
31-07-2019, 17:27
Bencede çok daha uyguna halletmeye çalışıyorum.Birde zaten üzerinde orjinal led stop mevcut onları değerlendireceğim.

Bavula atıp getirirdim de baya büyük parça. Yoksa hallederdim yani sorun değil.

Eren G.
01-08-2019, 09:58
Yolcu yanında gelmediği sürece sıkıntı olacaktır, yolcu yanında gelse de garantisi yok. Almanyadan dönüşte yanımda coilover ekstra yay direksiyon rns330+ far anahtarı sensörler amblem kamerası v.s v.s yonla şey getirdim gümrükte kontrolde kaldım baktılar sonra tamam geçebilirsiniz dediler bana. Diğer arkadaşım sadece intercooler ve ıvır zıvır ufak tefek şeyler getirmişti gümrüğe takıldı sabihada vergi ödedi.

driver_can
31-08-2019, 18:09
Bavula atıp getirirdim de baya büyük parça. Yoksa hallederdim yani sorun değil.

teşekkür ederim düşünceniz için.Evet kutusu biraz büyük olabilirdi.Türkiye'den çok temiz 3 parça çıkma yakaladım pert olan bir 7,5 kasadan kalan tek parçayı da sıfır alarak aracıma taktım.Sorun çözüldü.Rline direksiyon işini de ebayden aldım.Vergisini ödedim gidip başakşehir gümrükten teslim aldım.

Yolcu yanında gelmediği sürece sıkıntı olacaktır, yolcu yanında gelse de garantisi yok. Almanyadan dönüşte yanımda coilover ekstra yay direksiyon rns330+ far anahtarı sensörler amblem kamerası v.s v.s yonla şey getirdim gümrükte kontrolde kaldım baktılar sonra tamam geçebilirsiniz dediler bana. Diğer arkadaşım sadece intercooler ve ıvır zıvır ufak tefek şeyler getirmişti gümrüğe takıldı sabihada vergi ödedi.

Evet yanında getirmesi gerekiyordu gelen kişinin o kadarına gerek kalmadan çözdüm.Yukarıdaki postta anlattığım şekilde.