PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cooper S - Polo gti

korkmazz
29-07-2019, 01:39
9-10 aydır sahip olduğum Mito Qv aracımı yaklaşık 2 hafta önce sattım şuan yeni bir araç arayışındayım ortalama bütçem 75 bin civarı 2-3 aşağı yukarı oynayabilir. Alacağım aracı haftA sonları kullanıcam çok km yapmayacak önceki aracımda 4500-5000 km anca yaptım 10 ayda :)

Polo gti:araç sahibi ile görüştüm cav motor olduğunu söylüyor 2000 km de 1 litre civarı yağ yaktığı söyleniyor servis kayıtlarına ulaşmaya çalışacağım

Volkswagen / Polo / 1.4 TSi / GTi / 118xx Boyasız Değişensiz Tramersiz Stock GTİ sahibinden.comda - 715181082 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-118xx-boyasiz-degisensiz-tramersiz-stock-gti-715181082/detay)

Cooper S : bu araçta yağ bakımları vs yapılmış ön takım elden geçirilmiş mini nin kronikleri ile ilgili çok bilgi alamadım ama tekrar bir görüşeceğim sahibi ile rakamıda belki 1-2 bin esnetebilir

Mini / Cooper S / 1.6 / 1.6 / DEĞİŞENSİZ-TRAMERSİZ-KAZASIZ-2009 MODEL-CİFT SUNROOF-MANUEL sahibinden.comda - 709522680 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mini-degisensiz-tramersiz-kazasiz-2009-model-cift-sunroof-manuel-709522680/detay)

Sizce hangisi daha mantıklı siz olsanız hangisini tercih edersiniz ?

Ferhat_V
29-07-2019, 02:03
senede 5000 km için bence hiç araba alma..o parayla bol bol yurtışı yurtiçi gez hayatını yaşa derim ben..
ama illa alcam diyorsan da cooper s güzel duruyor..başka ilanlarıda kovala..

srknzfr
29-07-2019, 07:04
cooper s kullanmadım yorum yapamıyorum fakat gti tavsiye edebileceğim bir araç

alper_pug
29-07-2019, 07:04
Polo günlük kullanıma daha uygun , ama mini daha eğlenceli. Tercihim mini olurdu benim.

i-vtec07
29-07-2019, 07:16
İkisinide kullandım gtı a sahip oldum, gazladım ettim vs , gtı güzel keyifli bende yeri başkadır ama mini başka bi dünya :)

TarikS
29-07-2019, 07:37
Mini sahipliğinin duygusu başka oluyor, haftasonu arabası olacaksa Cooper S olmalı, Polo GTi günlük hızlı araba olarak daha mantıklı

İlandaki Cooper S eh, farklı ilanlara odaklanılabilir mümkünse uzun süredir aynı sahibinde olan bakım kayıtları sunulabilen bir araba olsun

Eworen
29-07-2019, 09:03
Polo gunluk kullanim icin mukemmel mcs e gore daha konforlu arka koltugu var bagaji sinifina gore var mcs te arka koltuk yok bagaj hic yok konfor daha dusuk
Polo nun motoru daha iyi alt devir ust devir bilmem ne yok hep dolu dolu sanzimani gti icin harika
Mcs in surusu daha iyi daha keyifli yol tutusu daha basarili imaji daha yuksek.
2 arac arasindaki farklar bunlar.
Sahsen uzun yillardir gti kullanan biri olarak gti in yerine mcs almam john cooper works olursa neden olmasin derim o kadar..

onursumer
29-07-2019, 09:50
polo gti değil ama blue gt kullandım 2 sene 35bin km , cooper s in kullanım zevki tartışılmaz ama iki araç arasında tercih olarak bakıldığında

paylaştığın polo gti daha mantıklı

üstüne para harcarım hobi arabası olur vs dersen paylaştığın ilandaki manuel N14 cooper s buna çok uygun

gündelik ağırlıklı ise gti çok mantıklı

korkmazz
29-07-2019, 10:06
polo gti değil ama blue gt kullandım 2 sene 35bin km , cooper s in kullanım zevki tartışılmaz ama iki araç arasında tercih olarak bakıldığında

paylaştığın polo gti daha mantıklı

üstüne para harcarım hobi arabası olur vs dersen paylaştığın ilandaki manuel N14 cooper s buna çok uygun

gündelik ağırlıklı ise gti çok mantıklı

İstediğim şey sadece sürüş keyfi şirket aracım var dizel otomatik leon şayet mini olursa kenara 5-6 bin param kalıyor bunlardan biri olursa max kullanacağım yine 3-4K. Km olacak bu açıdan düşününce ikisini de kullanmış biri olarak ne dersiniz :)

berkaym
29-07-2019, 10:29
bence mini en güzel tercih olur. şirket aracınız varsa haftasonu mini güzel tercih

Mutu
29-07-2019, 11:29
75bine belki cth polo da bulabilirsin. Biraz daha sabırlı olursan. :)

korkmazz
29-07-2019, 12:48
75bine belki cth polo da bulabilirsin. Biraz daha sabırlı olursan. :)

Valla pek acelem yok zaten abi kombinasyonu hoşuma gitti.açıkçası almak için almıyım içime sinen birşey olsun diyorum ama bakalım hayırlısı. Tek kapı cam tavan cth eşinde dostunda olan varsa değerlendirilir :)

WeLeT
29-07-2019, 13:02
Polo Gti'a sahip oldum, Cooper arkadaşımda vardı hem LCI, hem 08-09. İkisini de kullanmış biri olarak Cooper öneririm. Polo'nun yakıtı bi tık daha düşük ama hafta sonu arabası olucaksa çokta sıkıntı olmaz. Konfor olarak bi tık daha önde. Ama her ne olursa olsun sürüş keyfi olarak Cooper'ın yerini tutamaz diye düşünüyorum :) Favorilerimde olan bir araç var benim niyetlenmeyi düşündüğüm ama şuan için zor buyrun linki. (İlanla herhangi bir alakam,araç hakkında bir bilgim yoktur,)

Mini / Cooper S / 1.6 / 1.6 / 2008 MODEL MİNİ COOPER S JOHN WORKS BODY KİT SARI sahibinden.comda - 713355766 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mini-2008-model-mini-cooper-s-john-works-body-kit-sari-713355766/detay/)

onursumer
29-07-2019, 16:28
İstediğim şey sadece sürüş keyfi şirket aracım var dizel otomatik leon şayet mini olursa kenara 5-6 bin param kalıyor bunlardan biri olursa max kullanacağım yine 3-4K. Km olacak bu açıdan düşününce ikisini de kullanmış biri olarak ne dersiniz :)

ben tercihimi cooper den yana yaptım :D hala keyifle kullanıyorum yakında ilana koyucam ama başka bi cooper almak için :)

günlükte polo sessiz konforlu az yakıyor ama sürüş hissiyatı olarak mini ile uzaktan yakından alakası yok

bu arada bana gore cth vs olması çokta birşey farkettirmiyor

bluegt de sıfır aldım yağ eksiltiyordu :)

Mutu
29-07-2019, 16:33
ben tercihimi cooper den yana yaptım :D hala keyifle kullanıyorum yakında ilana koyucam ama başka bi cooper almak için :)

günlükte polo sessiz konforlu az yakıyor ama sürüş hissiyatı olarak mini ile uzaktan yakından alakası yok

bu arada bana gore cth vs olması çokta birşey farkettirmiyor

bluegt de sıfır aldım yağ eksiltiyordu :)

Servis kullandığı castrol yağı sorgulasa o işe çözüm bulacak ama malesef, hala aynı yağı kullanmaya devam ediyorlar. :)

suk3b3
29-07-2019, 19:19
Miniyi al. Temiz bakarsan sıkılınca bnde senden alıyım. Hazır az km yapmış araçtan anlayan birini bulmuşum

Oznsrl
29-07-2019, 19:30
İkiside hiç anlamadığım araçlar ama biri dese al bin git direk miniyi alırdım sevimli duruyor :)

rahmitanir
29-07-2019, 19:55
Hafta sonu arabasıysa her türlü mini derim.

Özgür Güneş
30-07-2019, 00:30
valla herkes gerekeni yazmış, ben farklı bakış açısından bakayım; ikisi de masraf çıkarma olasılığı yüksek olan araçlar, çıkarmasından çok çıkardıktan sonra can sıkma durumu ne? Polo nun ustası daha çok, parça fiyatları ve tedariği miniye göre çok daha uygun olur. Polo'da cth cav olmasından çok araba ne badireler atlatmış, kaç kere el değişmiş, ne kadar zorlanmış ona bakmak lazım. Kompresyön testi şart şart şart. Yağ olarak poloya shell 5w40 koyulursa yağ yakmanın epey önüne geçilir. Ben olsam Ibiza Cupra'da bakardım, Fabia RS'de. 60 bin civarına alıp kalan parayı arabaya harcamak çok çok daha mantıklı olur. Bu tür spor araçlarda gerçekten temizini bulmak zor iş. Polo'da tabi şanzımana da iyi bakmak lazım.

Volkann
30-07-2019, 07:57
iki araç arasında tercihim polodan yana olurdu fakat CTH olmak koşuluyla.

HG6161
30-07-2019, 21:31
Tartışmasız Mini.
Sadece haftasonları kullanılacak diyorsunuz ve çok az km yapıyorsunuz.
Mini çok daha keyifli, daha mutlu edecektir.
Ayrıca sattığınız Mito Qv ye karakteristik olarak daha benzer.

berko
30-07-2019, 22:41
2 kere cth İbiza cupra sahibi oldum toplamda 3 sene civarı kullandım, son 9 aydır r59 cooper s sahibiyim. Cuprayı arkadaşıma sattığım için arada hala kullanıyorum o yüzden farkı net görebiliyorum. Motor ve şanzıman Polo ile İbiza aynı olduğu için kıyaslamamı özetlemek gerekirse;

Şürüş zevki= Mini
Marka imajı= Mini
Yol tutuşu ve güven hissi = Mini
Gücü hissettirme= Cupra (altlar daha dolu ve tsi twincharge dsg uyumu çok iyi)
Yakıt tüketimi= Cupra ( aynı şartlarda 1-1.5 lt daha az tüketim)
Bakım ücreti= sanayide yaptırılırsa ikisi de aynı paralar. (Mini n18 olursa kroniği daha az o yüzden aynı dedim)

korkmazz
02-08-2019, 11:23
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim şuan hala kararsızlık sürmekte bayram tatilinde Sivas’a gidicem o esnada miniye bakmayı düşünüyorum.ayrıca her gün ilanları kovalıyorum bakalım hayırlısı hangisiyse olucak :)

individual
02-08-2019, 18:28
Günlük kullanılacaksa PoloGTI
Hafta sonu için Cooper S

MURAT_HLX
02-08-2019, 23:54
aslında zor bi soru :)

mini'ye hiç binmedim kullanamadım ama minide eskiden çalışan arkadaşım hep tren gibidir yoldan çıkaramazsın derdi,

polo gti kullandım koltuklarındaki ekose deseni,alttan gelen tsi ve dsg uyumu çok güzel.ikisi arasında seçtiğim araçlardan hangisinin geçmişi sağlamsa hangisi düzgün bakıldıysa onu tercih ederdim.

scoobz
03-08-2019, 23:19
VW hakaret etmek gibi olmasın ama kıyaslamazdım :) kuşkusuz mini. Mini 'mi sattım yine mini arıyorum (1aydır)

Güç olarak birbirine yakınlar o zaman geriye sadece görüntü olarak kıyaslamak kalır, şöyle yapabilirsiniz;

-yolda vw polo gördüğünüzde dönüp hiç tekrar bakıyormusunuz? (hayır heryerde var)
-yolda mini gördüğünüzde tekrar dönüp bakıyormusunuz?( kesinlikle incelerim şahsen)

Hangisinin cevabı evetse o aracı alın :)

golgeoyunu03
03-08-2019, 23:42
Sebebi yok ama mini daha sempatik.

korkmazz
06-08-2019, 13:50
Mini satıldı aramalarım devam ediyor listeye cam tavan manuel beetle da ekledim.elbet bulacağıma inanıyorum:)

MCN21
06-08-2019, 16:30
Şunu da gözden kaçırmamak lazım. Evet mini daha güzel gözüküyor daha keyifli hatta polodan biraz daha hızlı sanırım.
Aynı temizlikte km de karşılaştırıldığında bütçe olarakta polodan daha yüksek rakamlara geliyor. Bütçe kısıtlıysa orta veya kötü kondisyonda mini alınacağına düzgün gti alınması mantıklı olur.

scoobz
10-08-2019, 16:03
Mini satıldı aramalarım devam ediyor listeye cam tavan manuel beetle da ekledim.elbet bulacağıma inanıyorum:)

beetle cool bir araba fakat bu iki aracn yanında çok yavaş kalır 1.2si özellikle 1.6 dizel araç gibi gitmiyor. 1.4tsi ise 160lık fena değil fakat yine yetişemez gti yada mcs ye. Durumunuz varsa jcw candır.