PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İcloud kırma ilanları gerçekmi ?

razzmatazz
06-08-2019, 08:40
Son zamanlarda çok denk gelmeye başladım garantili icloud kırılır ilanlarına. Hatta uzaktan cihazı göndermeden hallediliyormuş üstelik işlem başarılı olursa ödeme yaparsınız diye bir idiiada bulunmuş bazı ilan sahipleri. Ne derece doğrudur varmı bu işlemi yaptıran veya bu işlemi yapan tanıdığı olan ? elimde clean modda icloud unutulmuş bir iphone x var yaptıran varsa artıları eksileri nelerdir bu işlemin?

Victiz
06-08-2019, 08:44
bence imkansız, apple bile kırmıyor güvenlik sebebi ile icloud'ları. zamanında birkaç site daha çıkmıştı, paraları toplayıp ilerlemişlerdi.

dirk
06-08-2019, 08:47
icloud kırmak değilde icloud'u kaldırmayı sıfırlayıp yeni cihaz olarak kullanmayı yapabiliyorlar. Yani senin içeriğine ulaşma yok

kunteper
06-08-2019, 08:47
Cin den anakart siparis edip hallediyorlar genelde.. Yazilimsal olarak sanmiyorum kirilabilsin

Yigit-Y
06-08-2019, 08:51
Cin den anakart siparis edip hallediyorlar genelde.. Yazilimsal olarak sanmiyorum kirilabilsin

İmei nasıl çakılıyor peki :)

razzmatazz
06-08-2019, 08:56
cihazın içeriği hiç önemli değil formatlanabilir yeterki kullanılabilir duruma gelsin cihaz.
ilan açıklamasında aynen şöyle yazıyor
''clean mod cihazlarınıza uzaktan erisim ile cihaz sizin elinizde iken %90 oran ile açılsın. açıldığı anda 120 dk içinde ödeme yapın ve açılmayan cihazlara ücret ödemeyin.''
bu açıklamayı görünce dolandırıcı olma ihtimali silindi benim kafamdan ama işlem nasıl yapılıyor kilitli cihaza nasıl uzaktan erişiliyor hiç aklım almadı doğrusu.

DOHC
06-08-2019, 09:04
cihazın içeriği hiç önemli değil formatlanabilir yeterki kullanılabilir duruma gelsin cihaz.
''clean mod cihazlarınıza uzaktan erisim ile cihaz sizin elinizde iken %90 oran ile açılsın. açıldığı anda 120 dk içinde ödeme yapın ve açılmayan cihazlara ücret ödemeyin.''
bu açıklamayı görünce dolandırıcı olma ihtimali silindi benim kafamdan ama işlem nasıl yapılıyor kilitli cihaza nasıl uzaktan erişiliyor hiç aklım almadı doğrusu.

Ödeme yapmazsan yine kapatıyorlar mı icloud'u :).
Ödeme yaparsan da kapatabilirler neticede :P.

NakkaSss
06-08-2019, 09:06
Yüksek ihtimal cihaz sizdeyken yapacağı işlemleri size yaptıracak. Daha önce samsung un gmail güvenliğini kırmıştım. Youtube da nasıl kırılacağı anlatılıyor yok işte kullanıcı sözleşmesinde ekran klavyesini aç, daha sonra oradan bilgilendirme metni linkine bas, oradan açılan browserdan şu programı indir falan adımları yapınca çat diye unutulan gmail hesabı ortadan kaldırılıyor yüksek ihtimal bu da böyle bir şeydir.

razzmatazz
06-08-2019, 09:06
Ödeme yapmazsan yine kapatıyorlar mı icloud'u :).
Ödeme yaparsan da kapatabilirler neticede :P.

olabilir ama nasıl mümkün olur böyle birşey :D

razzmatazz
06-08-2019, 09:11
Yüksek ihtimal cihaz sizdeyken yapacağı işlemleri size yaptıracak. Daha önce samsung un gmail güvenliğini kırmıştım. Youtube da nasıl kırılacağı anlatılıyor yok işte kullanıcı sözleşmesinde ekran klavyesini aç, daha sonra oradan bilgilendirme metni linkine bas, oradan açılan browserdan şu programı indir falan adımları yapınca çat diye unutulan gmail hesabı ortadan kaldırılıyor yüksek ihtimal bu da böyle bir şeydir.

yani cihazdaki bi bug dan faydalanıp mı yapılıyor hocam.

şöyle bir videoya denk geldim : YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=mBWd-I8RVoQ)

NakkaSss
06-08-2019, 09:17
yani cihazdaki bi bug dan faydalanıp mı yapılıyor hocam.

şöyle bir videoya denk geldim : YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=mBWd-I8RVoQ)

Tam olarak bug denemez ama markaların kendileri için bıraktığı backdoor lar diyelim bazıları için. Genel de yetkili teknik servis çalışanları bu tarz bilgilere sahip olurlar ve sızdırılabilen bir bilgi olduğu için de internette bolca görülebilir. Kendiniz de deneyip bir sonuca ulaşabilirsiniz. Yani bir yazılım yazıyorsunuz, güvenli olmasını istiyorsunuz, ama onu yaratan her zaman kendisine bir açık kapı bırakır ki olumsuz durumlarda kendisi erişebilsin diye. Biraz bu mantık. En azından biz yazılımcılar bu şekilde yapıyoruz. :D Mesela samsung da hesap makinasına çok alakasız sayıları ve işaretleri belli bir kombinasyonda yazınca develop modu açılıyordu. :D

kunteper
06-08-2019, 09:18
İmei nasıl çakılıyor peki :)

Detayini ogrenebilirim ama soyle dusunun, imei cakilmasa bile, tr de o imei calintidan dolayi yasakliysa telefonu git baska ulkede sat

MPower's
26-08-2019, 19:39
Yeni konu açmayım var mı tavsiye edecek olan güvenilir biri veya yer?

sanctuary35
26-08-2019, 22:35

e direk pcde ıtunes e bağlanıp resetleyin yeni bi hesap açıp kullanın?

razzmatazz
27-08-2019, 08:29
Yeni konu açmayım var mı tavsiye edecek olan güvenilir biri veya yer?

ben güvenipte yaptıramadım kimseye

e direk pcde ıtunes e bağlanıp resetleyin yeni bi hesap açıp kullanın?

malesef icloud etkinleştirme ekranını atlamadan hiç birşey yapılamıyor