PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mini John Cooper Works R56 hakkında bilgi

memo91
19-08-2019, 13:34
Arkadaslar merhaba mini jcw hakkinda bilgisi olanlardan yardim almak istiyorum arabami yeni sattim mercedes cla 200 amg aracim vardi mini cooper jcw almak istiyorum stock olarak kullanmayi dusunuyorum yakit olarak eski aracimla arasinda nekadar fark eder? surekli gazlayan biri degilim genelde sakin kullanan biriyim miniyi tipinden ve tarzindan dolayi almak istiyorum arac bakarken donanim olarak nelere bakmaliyim kronik sorunlari dikkat etmem gereken hususlar neler arac hakkinda bilgisi olan arkadaslar yardimci olursa sevinirim. manuel veya otomatik arasinda karar vermedim daha ikisinin arasindan hangisini tercih etmeliyim onuda yorumlarinizda belirtirseniz sevinirim.

merdal
19-08-2019, 15:17
2 yıldır 2011 Model R56 JCW kullanıyorum. Yakıt olarak yarı sakin yarı gazlamalı olarak İstanbul içi 10 - 11 litre arası yakıyor. Benim aracım manuel, bana kalırsa manuel çok daha keyifli. Donanım olarak olmazsa olmazınız harman kardon olsun. Bence ekrandan bile daha önemli bir donanım. Standart mini ses sistemi pek yeterli değil. Onun haricinde JCW'ler gayet dolu araçlar genelde. Alırken motor durumuna iyi baktırın, piyasada kötü kullanılmış ve sorun çıkardıkça satılan araçlar çok malesef. Bakımlarını düzgün yaptırmış, mümkünse servis kaydı bulunan bir araç bulun derim.

memo91
19-08-2019, 15:30
2 yıldır 2011 Model R56 JCW kullanıyorum. Yakıt olarak yarı sakin yarı gazlamalı olarak İstanbul içi 10 - 11 litre arası yakıyor. Benim aracım manuel, bana kalırsa manuel çok daha keyifli. Donanım olarak olmazsa olmazınız harman kardon olsun. Bence ekrandan bile daha önemli bir donanım. Standart mini ses sistemi pek yeterli değil. Onun haricinde JCW'ler gayet dolu araçlar genelde. Alırken motor durumuna iyi baktırın, piyasada kötü kullanılmış ve sorun çıkardıkça satılan araçlar çok malesef. Bakımlarını düzgün yaptırmış, mümkünse servis kaydı bulunan bir araç bulun derim.

bilgilendirmeniz icin tesekkur ederim

memo91
19-08-2019, 16:10

peki temiz bir jcw bulamazsam onun yerine jcw body kitli cooper s almakta tatmin edermi yakıt olarak nekadar fark var aralarinda?

darkred
19-08-2019, 16:53
Yakın sakin kullanımda şehir içi 9-9,5 lt arası yakıyorum Eskişehir şartlarında.

Şehir dışı 110 Cruise ile sabit gidersen 6.5 civarı tüketimi olur. Sürati 90'a çekersen 5.7 civarı tüketiyor. ( Ankara - Eskişehir arası kendi deneyimlerim)

Devirdaimleri genellikle çabuk bozuluyor plastik olduğu için.

Kurum ve benzin pompası hakkında bilgim olmadığı için onları bilen arkadaşlar yazarlar.

Ouz
19-08-2019, 17:15
Sehir ici 10, uzun yol 6-7 civari yakiyor. Jcw’nin de bodykitsiz olanlari var ona dikkat edin. Olmazsa olmaz cam tavan, bodykit ve harman kardon bence.

memo91
19-08-2019, 21:44
cevaplariniz için tesekkurler arkadaslar dediklerinizi dikkate alicam

merdal
20-08-2019, 07:39
peki temiz bir jcw bulamazsam onun yerine jcw body kitli cooper s almakta tatmin edermi yakıt olarak nekadar fark var aralarinda?

Çok gazlamayan birini tatmin edebilir ama Jcw her şeyiyle çok farklı bir araç. Şuan cooper s ve jcwler benzer fiyata gidiyor arada çok uçurum yok. Ben olsam Jcw kovalarım. Ayrıca Jcw'nin motoru cooper s'e göre daha sağlam diye biliyorum.

PiscocuK
20-08-2019, 08:07
Bence genel olarak minide (GP hariç) sunroof bixenon ekran ve harman olmalı
Bakımları pahallı bir araç kolay kolay öyle ön takımdan ses geldi yaptırayım gibi bir durum kolay olmuyor ciddi işçilik gerekli neredeyse motoru indiriyorlar :) R53 de bu şekildeydi R56 hatırlayamadım
Yakıt olarak güzel yakar ama hakkını da keyfini de verir.Bakımsız yada bilinmedik bir araca denk gelirseniz üzer
Devirdaim ve bobin arızası kronik diyebiliriz yada en çok yaşanan sorunlar arasında gelir.Forumda sağlam minici arkadaşlar var konuyu gördüklerinde +/- yönlerini yazarlar.Daha net doyurucu bilgiler için mini forumlarını inceleyebilirsin

memo91
20-08-2019, 12:24
Bence genel olarak minide (GP hariç) sunroof bixenon ekran ve harman olmalı
Bakımları pahallı bir araç kolay kolay öyle ön takımdan ses geldi yaptırayım gibi bir durum kolay olmuyor ciddi işçilik gerekli neredeyse motoru indiriyorlar :) R53 de bu şekildeydi R56 hatırlayamadım
Yakıt olarak güzel yakar ama hakkını da keyfini de verir.Bakımsız yada bilinmedik bir araca denk gelirseniz üzer
Devirdaim ve bobin arızası kronik diyebiliriz yada en çok yaşanan sorunlar arasında gelir.Forumda sağlam minici arkadaşlar var konuyu gördüklerinde +/- yönlerini yazarlar.Daha net doyurucu bilgiler için mini forumlarını inceleyebilirsin

jcw ler genelde yuksek km li oluyor oyuzden s ler hem biraz daha ucuz hemde km leri düşük daha temizini bulabilirim gibi ben motordan çok görüntüye önem veriyorum cooper s alıp jcw body kit yapıp onada binebilirim ama tabiki ilk tercihim temiz bulursam jcw olucak. km ve motorunun iyi olmasına önem gosteriyorum jcw lerin cogu stock degil oyuzden biraz o dusunduruyor iyi arastırıp ona göre karar vericem artık

mrwope
20-08-2019, 15:28
John Cooper temiz bulduktan sonra üzmez.Bakımlı ve geçmişi bilinen araçta km önemli bir kriter olmasın.Motor kompresyonuna mutlaka baktır.
Harman ve Gp2 Bodykit olmazsa olmazımdı.
Uzun yolda eski aracım Audi A1 den az yakıyor.Karma ortalamam 8.9 litre
Performansına ve sürüş keyfine hasta olmamak elde değil.
Temiz bir john cooper’ı ilanlarda kolay kolay göremezsiniz.Genelde eş dost veya gruplar içerisinde satılıyor.
Bende 2012 R56 Manuel N14 forget JCW var.

mcanx
20-08-2019, 15:56
jcw ler genelde yuksek km li oluyor oyuzden s ler hem biraz daha ucuz hemde km leri düşük daha temizini bulabilirim gibi ben motordan çok görüntüye önem veriyorum cooper s alıp jcw body kit yapıp onada binebilirim ama tabiki ilk tercihim temiz bulursam jcw olucak. km ve motorunun iyi olmasına önem gosteriyorum jcw lerin cogu stock degil oyuzden biraz o dusunduruyor iyi arastırıp ona göre karar vericem artık

jcw bodykit 2000-2500 eur arası bu sebeple hazır ypılmış bir S yada direk jcw alın bence :))

memo91
21-08-2019, 00:29
jcw bodykit 2000-2500 eur arası bu sebeple hazır ypılmış bir S yada direk jcw alın bence :))

fiyatlar pahalıymış gerçekten temiz bir jcw bulup almak en mantıklısı gibi

memo91
22-08-2019, 17:11
Mini / John Cooper / 1.6 / Works / - ALY GARAGE - 2012 N18 OTOMATİK 52.000KM HATASIZ JCW sahibinden.comda - 724134125 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mini-aly-garage-2012-n18-otomatik-52.000km-hatasiz-jcw-724134125/detay)
Mini / John Cooper / 1.6 / Works / JOHN COOPER WORKS 80.000 KMDE BORUSAN CIKIŞLI VE BORUSAN BAKIMLI sahibinden.comda - 718880477 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mini-john-cooper-works-80.000-kmde-borusan-cikisli-ve-borusan-bakimli-718880477/detay)
Mini / John Cooper / 1.6 / Works / 2012 John Cooper Works -36.500 KM,Hatasiz,Carbon Parcalar,Deri- sahibinden.comda - 658673136 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mini-2012-john-cooper-works-36.500-km%2Chatasiz%2Ccarbon-parcalar%2Cderi-658673136/detay)

arkadaslar bu araclar hakkında yorumlarinizi bekliyorum hangisi mantıklı hangisi tercih edilebilir ve aracların gecmisini bilen varsa onlarda yorumlarını yazarsa sevinirim