PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sultangazi sapağı 350z kazası

ENGean
27-08-2019, 23:52
Sultangazi sapağında 350z takla atmış durumda,
3 kişi yaralı 1 i ağır
Birde 2 tane motorcuya carpış diye bi söyleniyorlardı ama bilgisi olan varmı?
Cok geçmiş olsun, inş kötü birşey yoktur

Nightfish
28-08-2019, 00:07
Kazanın videosu var burada ;
Son Dakika… TEM’de zincirleme kaza! Cok sayıda yaralı var - Guncel haberler (https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/son-dakika-temde-zincirleme-kaza-cok-sayida-yarali-var-5303585/)

Polo ile kapışırken sağdaki bariyere vurup takla atmış gibi görünüyor. Sağ şeritte seyreden motorcu da çevreye saçılan parçalara ya da panik frenle yere düşmüş gibi.

Oktay Özgül
28-08-2019, 00:08
Kazanın videosu düşmüş haber sitelerinden bazılarına. TEM'de zincirleme kaza: Cok sayıda yaralı var - Gundem Haberleri (http://www.milliyet.com.tr/gundem/temde-zincirleme-kaza-cok-sayida-yarali-var-6023492?utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle)

ENGean
28-08-2019, 00:16
Kazanın videosu var burada ;
Son Dakika… TEM’de zincirleme kaza! Cok sayıda yaralı var - Guncel haberler (https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/son-dakika-temde-zincirleme-kaza-cok-sayida-yarali-var-5303585/)

Polo ile kapışırken sağdaki bariyere vurup takla atmış gibi görünüyor. Sağ şeritte seyreden motorcu da çevreye saçılan parçalara ya da panik frenle yere düşmüş gibi.

Offf cok kötü olmuş yaa

BerkayKamaci
28-08-2019, 00:22
350z den kopup videoyu çeken araca saplanan bir sürü parça var, inşallah bir gram suçu olmayan motorcuda bişey yoktur.

TolgaUs
28-08-2019, 00:32
Eyvah eyvah. Motorcuyu nasılda es geçmiş.
Resmen allah daha yaşaman gereken vakit var demiş.
İnşallah sadece sürüklenme ile kalmıştır. Araçtan kopan parçalardan hiçbiri kendisine gelmemiştir.

TolgaUs
28-08-2019, 01:29
350z ile kaza yapan şahıs muhammed efkan yetişmiş imiş.

Bi kaç ay önce mersosuyla ambulansa yol vermeyen ........ (boşluğu doldurun) tekiydi.

Ambulansı engelleyen surucuye 5 yıl hapis istemi | NTV (https://www.ntv.com.tr/turkiye/ambulansi-engelleyen-surucuye-5-yil-hapis-istemi,DxV6zZxne0miomzzPt4E9A)

TolgaUs
28-08-2019, 01:31
EFKAN YETİŞMİŞ (@efkanyetismiiss) • Instagram photos and videos (https://instagram.com/efkanyetismiiss)

Öğle saatlerinde de aracını detaylı temizlikten çıkarmış ama binmek nasip olmamış şükürler olsun.

ruudvan
28-08-2019, 01:34
EFKAN YETİŞMİŞ (@efkanyetismiiss) • Instagram photos and videos (https://instagram.com/efkanyetismiiss)

Öğle saatlerinde de aracını detaylı temizlikten çıkarmış ama binmek nasip olmamış şükürler olsun.

şükürler olsun denmez ayı. insan o sonuçta.
ama ambulans biraz geç kalsın isterdim bende.

TolgaUs
28-08-2019, 01:40

Ambulansın içinde sizin en değerlim dediğiniz bir insan olunca da böylesine nezih empati yeteneğinizi koruyabilirsiniz inşallah.

ENGean
28-08-2019, 01:48

Bi kaç ay önce mersosuyla ambulansa yol vermeyen ........ (boşluğu doldurun) tekiydi.

Ambulansı engelleyen surucuye 5 yıl hapis istemi | NTV (https://www.ntv.com.tr/turkiye/ambulansi-engelleyen-surucuye-5-yil-hapis-istemi,DxV6zZxne0miomzzPt4E9A)

Ambulansın içindekinin yakınları bedduamı etti naptı, töbe töbe.
Yinede tüm yaralılara geçmiş olsun diyelim..

Gkn55
28-08-2019, 01:50
Şu yapılanın düğünde atılan maganda kurşunundan hiçbir farkı yok. Böyle cehalet olmaz ya.

Neyse yaralılara acil şifalar, sorumlu olanların da adilce yargılanması dileğiyle.

samara
28-08-2019, 03:35

Motorcu arkadaşa üzüldüm.

semavi
28-08-2019, 05:08
Motorcu arkadaşa üzüldüm.

Eğer ambulansa yol vermeyen organizma ise... Ben asfalta bariyerlere falanda üzülurum... O şahıs hariç...

Tek iyi şey, son anda motorcuyu kurtarması olmuş...

Sezgin
28-08-2019, 06:09
Vay vay vay.. Resmen ahi cikmis o yol vermedigi ambulanstakilerin. Ne garip.

ghibli06
28-08-2019, 06:24
sanki yarışıyor, solda son sürat makaslı gelen bir araç daha var kadrajda...

BARR
28-08-2019, 07:14
Makas atan otomobil kazaya neden oldu: 4 yaralı | NTV (https://www.ntv.com.tr/turkiye/makas-atan-otomobil-kazaya-neden-oldu-4-yarali,2th9XHajU0Cpf-fx4-vbSg)

Polo ile gazlıyorlarmış. Videodan anladığım kadarıyla sağ şeride atmış kendini motorluyu görünce motorluya çarpmamak için refüje vermiş arabayı refleks olarak.

Şahsı tanımam etmem, bişey diyemem ama su testisi su yolunda.

SekoLive
28-08-2019, 07:26
allah ailesine sabır versin.

KÖROĞLU
28-08-2019, 07:35
biraz da motorcuya vurmamak için bariyere girmiş gibi geldi bana,

Yanlış görmüyorsam motorcu sanki sakin sakin emniyette gidiyor, z nin bariyere vurduğu ana çok yakın bir zamandiliminde az da olsa bir sağa kayıyor, o da muhtemelen arkasından gelen sesten ürktüğü için.

z de makası atınca bunu fark etmiyor vurmamak için sağa kırıyor ve bum, motorcunun yiyecek ekmeği varmış mucize resmen.

16EC813
28-08-2019, 07:39
ilahi adalet mi desek kader mi desek cehalet mi desek insan olmamak mı desek ne desek bilemedim ,allah herkese acil şifalar sabırlar versin
kimse kimsenin yaşam hakkını elinden almaya hakkı yoktur

rahmitanir
28-08-2019, 07:57
Yani kaza yapanı tanımam etmem. Ambulansa yol vermemiş adam olmasını da bir kenara bıraksam bile, insta profili çok net barzoluk akıyor, şu kazanın resmen ayak sesleri duyuluyor profile bakınca.

Allah ıslah etsin. Özellikle motorculara çok büyük geçmiş olsun.

PiscocuK
28-08-2019, 08:05
Yaralılara geçmiş olsun Allah şifa versin.Bir müsibet bin nasihatten iyidir şimdi yap desende yapamaz bu tarz işleri
İnşallah motorcu arkadaş da iyidir o süratte ciddi deri soyulmaları olabilir
Video olmasa yorumlar nasıl olurdu kimbilir.
Yorum yaparken insanlığınızı kaybetmeyin arkadaşlar.Yaptığı hiçbirşeyi onaylamıyorum ama neticeye bakınca oda bir can.

Kekuti*
28-08-2019, 08:17
Ya ben **** boklu puntoyla 91 ile giderken eve dünya kadar ceza gelmiş, bu yol üzerinde bu kadar basıp ceza gitmiyor mu bunlara makastan ondan bundan :D

bi bana geliyorsa bileyim. Geçmiş olsun, umarım motorcunun bir şeyi yoktur.

Motorcu Allah'ın en sevdiği kuluymuş valla direkt yapıştırabilir X yapabilirdi..

ardicli2000
28-08-2019, 08:22
biraz da motorcuya vurmamak için bariyere girmiş gibi geldi bana,

Yanlış görmüyorsam motorcu sanki sakin sakin emniyette gidiyor, z nin bariyere vurduğu ana çok yakın bir zamandiliminde az da olsa bir sağa kayıyor, o da muhtemelen arkasından gelen sesten ürktüğü için.

z de makası atınca bunu fark etmiyor vurmamak için sağa kırıyor ve bum, motorcunun yiyecek ekmeği varmış mucize resmen.

Yok abi. Sözcü nün videosunu ilk saniyede durdur. Kesikli çizginin yanında yani normal şeridinde gidiyor. Emniyet kısmı da biraz dar gibi. PoloYla kapışıp makas atarken moturu görünce bir refleksle kendini sağa atmış olsa gerek. Ama motorcuya helal olsun. Kuralına uygun gidiyormuş. Allah korumuş yine de.

VW6R
28-08-2019, 08:24
Başkasının hayatını riske atan adama geçmiş olsun demek bile içimden gelmiyor. Sadece motorcuya ve zarar gören diğer vatandaşlara üzüldüm. Umarım böyle zibidilere ders olur.

cnzdmr
28-08-2019, 08:27
Instagram profili, tarz tip, arabalı fotolar, Ambulansa yol vermemek. Nasıl bir aile ortamında büyüyüp böyle bir tipe dönüşülüyor gerçekten anlamak güç.

Para da var belli. Ama eğitim görgü ahlak sıfır anlaşılan.

Ülkem için üzülüyorum gerçekten. O kadar çok var ki artık böyle insan.

Masum insanların canına kast etmek bu gerçekten, Umarım ölen olmaz bu kazada ama, bu kazaların son bulması pek mümkün görünmüyor...

ghibli06
28-08-2019, 08:29
insta fotolarına baktım da, umarım alkol YOKTUR!!!

Soulfly
28-08-2019, 08:37
Çok kötü bi kaza olmuş,Allah şifa versin yaralı olanlara.Bu tarz kazaları görünce bu araçlardan soğuyor insan.Keşke piste gitse insanlar,böyle otobanda caddede nereye kadar.Daha kaç can yanıcak.

Anıl E.
28-08-2019, 08:48
Ne memleket ya,Allahın belaları her şeyin içine ettiniz . Paranıza sokuyum sizin , şuradan çok uzağa değil bulgaristan'a gitseniz adam yerine koyan olmaz sizi . Allahtan motosikletliye direk çarpmadı altına almıştı ya da 500 metre ileriye kaldırıp atmıştı adamı. O kadar eğitilmeye ihtiyacımız var ki ,kültürümüz sıfır artık . İnşallah hayatını kaybeden olmaz ya da olmamıştır;yaralı mı kurtuluyor kazayı yapan vatandaş ? At abi içeriye ,ehliyetine süresiz el koy,böyle tipler trafik kazası yapmanın da primini yapıyorlar. '' o da can'' diye bir kelime yok dayı, trafik nasıl akıyor görmüyor musunuz ? Gece 3-4 değil trafik boş değil,hadi öyle bile olsa yapılan makas tarzı hareketler yine doğru değil,yazık günah motosikletliye direk çarpsa zaten şu an hayatını kaybeden biri olacaktı,ya da çocuklu bir aileye eski tarz şahin gibi bir arabaya arkadan geçirdiğini düşünün o hızla ,2-3 ölü çıkardı herhalde.

Bıktık şu al satçılardan,parayı kolay yoldan kazanıp da dünyalar onunmuş gibi davrananlardan,hayalini kuracak araba bırakmadınız memlekette .

cosekar
28-08-2019, 08:58
Genelleme yapmadan konuşmak istiyorum, bence okullarda öğretimden önce eğitim verilmesi gerekir, belli ki bu tip insanların ailesinden aldığı eğitim ve refah seviyesi 0. Sorgulama yok, bilinçlenme yok...

Eskiden olsa, hangimiz trafikte böyle şeyler yapmadık / yapmıyoruz diyen illa bir kaç kişi yorum yazardı, ama ben yapmıyorum, Vallahi de yapmıyorum, hatta ve hatta trafikte böyle giden bir araç varsa ondan uzaklaşıyorum...

Toplumca pist kültürünü ya da en azından trafiğe kapalı alanları kullanmak dileğiyle...

Allah yaralılara acil şifa versin...

CloudGrey
28-08-2019, 08:59
motorcuya ciddi bişey olmamış gibi duruyor.
geçmiş olsun.

bu 3-4 şeritli yollarda karşılıklı ates ederken kendini en sağa atan yüzde 90 kaza yapıyor,aklınızda bulunsun.

TolgaUs
28-08-2019, 09:13
Ambulansa yol vermeyerek tepki ceken Muhammed Efkan Yetişmiş bu kez TEM'de kazaya neden oldu - Takvim - 28 Ağustos 2019 (https://www.google.com/amp/s/m.takvim.com.tr/yasam/2019/08/28/ambulansa-yol-vermeyerek-tepki-ceken-muhammed-efkan-yetismis-bu-kez-temde-kazaya-neden-oldu/amp)

koraycano
28-08-2019, 09:14
Gram üzülmedim. Su testisi su yolunda kırılır..

KoramiraL
28-08-2019, 09:16
Ambulansın içinde sizin en değerlim dediğiniz bir insan olunca da böylesine nezih empati yeteneğinizi koruyabilirsiniz inşallah.

İlk önce kendi empatini çalıştır ve deki bu adam ambulans bana yol vermedi, aynısını bu kaza yapan organizmanın ambulansı içinde düşünenler var mıdır ? Evet vardır yol vermediği ambulansta seninde en sevdiğin ola bilirdi ve o yol vermediği 1 saniye içinde hayatınıda kaybede bilirdi dimi ? Sonuç empati kur millet eden böyle diyor de sonra böyle laf et...

Motorcuya bir şey olmamasıda büyük şans Allah korumuş...

altugkocer
28-08-2019, 09:20
O da can, bu da can, aaa şu da can. Kimse kusura bakmasın benim fikrimdir: Geberip giderse gram üzülmem, memleket gereksiz birinden kurtulmuş olur gözüyle bakarım. Diğer yaralılara acil şifalar olsun..

Serci07
28-08-2019, 09:26
Haberlerde gördüm daldım direk foruma. Eğitim eğitim eğitim. İnşallah motorsikletli arkadaşlar iyidir.

akko
28-08-2019, 09:30
Umarım motorcunun da bir şeyi yoktur. Yaralılara da Allah şifa versin ve ıslah etsin inşallah..

TolgaUs
28-08-2019, 09:30
İlk önce kendi empatini çalıştır ve deki bu adam ambulans bana yol vermedi, aynısını bu kaza yapan organizmanın ambulansı içinde düşünenler var mıdır ? Evet vardır yol vermediği ambulansta seninde en sevdiğin ola bilirdi ve o yol vermediği 1 saniye içinde hayatınıda kaybede bilirdi dimi ? Sonuç empati kur millet eden böyle diyor de sonra böyle laf et...

Motorcuya bir şey olmamasıda büyük şans Allah korumuş...

Daha yeni uyandım. Cümlenin içinde okadar çok betimleme var ki. Övüyomusun sövüyomusun anlıyamadım. Beynim durdu. Durduk yerde polemik yaratmakta istemiyorum ama sağdan sağdan gidersen cüzdan bulursun.

gokhankenar
28-08-2019, 09:34
Kaza videosundan sonra ambulanslı olan videoyu izledim tekrar cinlerim tepeme çıktı . Şerefsiz keşke geberseydi

merdal
28-08-2019, 09:36
Ya adam ambulansa yol vermiyor ve halen trafiğe çıkabiliyor. Bu adamın ehliyetinin alınması için daha ne yapması lazım. Adam trafik canavarıyım diye bağırıyor ama halen araba kullanabiliyor. Ambulans haberini izlediğimde içeri atmaları lazım, ambulansta olsa yaptığı adam öldürmeye teşebbüse girer dedim. Adam aynı gün çıktı ve sırıta sırıta çıktı.

BuRaK_eFe
28-08-2019, 09:36
Etme bulma dünyası..

997TT
28-08-2019, 09:40
Seri köz paketleri yaratan bu zıhniyetin ürünü....
Keşke bu toplum zararlıları temızlense bırden.

EnesAksu
28-08-2019, 09:44
işim evime 10 dk bir motor alıp gideyim diyorum servisle 40 dk sürüyor. Sırf böyle olaylar olunca insan iştah filan kalmıyor. Allah korumuş motorcuya bir şey olmamış adam sakin sakin sağ şeritten gidiyor.

barisy
28-08-2019, 09:54
Ülkede adalet sistemi çökmüş.

KoramiraL
28-08-2019, 09:58
Daha yeni uyandım. Cümlenin içinde okadar çok betimleme var ki. Övüyomusun sövüyomusun anlıyamadım. Beynim durdu. Durduk yerde polemik yaratmakta istemiyorum ama sağdan sağdan gidersen cüzdan bulursun.

Benim cüzdana ihtiyacım yok ama sen sağdan sağdan git belki beyin bulursun...

Polemik yaratmada empati kur bu lavuğun yol vermediği ambulansın içinde senin en sevdiğin değer verdiğin birisi olsa aynısını düşür ve böyle yazarmıydın yada yazmazmıydın...

sky clio
28-08-2019, 10:17
Bu tipte bir insanın motorcuyu düşünüp çarpmayayım diye sağa kırdığını düşünmüyorum. Oradan geçerim diye zorladı büyük ihtimal.
Böyle zamanlarda umarım kendinden başkasına zarar vermez diyor insan, burada da motorcu için öyle olduğuna sevindim.

TolgaUs
28-08-2019, 10:19
Benim cüzdana ihtiyacım yok ama sen sağdan sağdan git belki beyin bulursun...

Polemik yaratmada empati kur bu lavuğun yol vermediği ambulansın içinde senin en sevdiğin değer verdiğin birisi olsa aynısını düşür ve böyle yazarmıydın yada yazmazmıydın...

İlla saygısızlık yaptıracaksınız bana ya. Yanarım yanarım ona yanarım.
Aga 33 yaşındasın. Andropozamı girdin ? Daha erken biliyorum ama istisna olabilirsin belki.
İlkokul hocalarının sana öğrettiği okuma yeteneğini kullan ve o mesajı hangi üyeye hangi mesajına yazdığıma bak.

https://i.hizliresim.com/kM0vnm.png

Adam bende olsam ambulansın önünü keserdim geç kalsın isterdim diyo. Bende ona senin bana giydirdiğin mesajı yazıyorum.
Akıl sağlığından şüpheliyim açıkcası senin.

mikelazi
28-08-2019, 10:28
inş. motorcuya bişey olmamıştır

ahmet3425
28-08-2019, 10:34
ambulansa yol vermeyen de bu demek hımmm, allahın sopası yok!!! motorcu iyise gerisinin onemi yok umarım kaskosu falan da yoktur!

mirafiori
28-08-2019, 10:35
İlla saygısızlık yaptıracaksınız bana ya. Yanarım yanarım ona yanarım.
Aga 33 yaşındasın. Andropozamı girdin ? Daha erken biliyorum ama istisna olabilirsin belki.
İlkokul hocalarının sana öğrettiği okuma yeteneğini kullan ve o mesajı hangi üyeye hangi mesajına yazdığıma bak.

https://i.hizliresim.com/kM0vnm.png

Adam bende olsam ambulansın önünü keserdim geç kalsın isterdim diyo. Bende ona senin bana giydirdiğin mesajı yazıyorum.
Akıl sağlığından şüpheliyim açıkcası senin.

Senin tepkine istinaden, bak karşıdaki de insan şükürler olsun denmez ama; ambulans geç kalsın, ki öncede yaptığı magandalıktan ders çıkartsın, başkasına yaşattığını yaşasın manasında o cümleyi kurmuş.

Gibi anladım biraz yanlış anlaşılma var gibi geldi :)

Kazada mağdur olan herkeze çok geçmiş olsun umarım ciddi sorun yoktur. :(

TolgaUs
28-08-2019, 10:41
Motosiklet üzerinden 2kişi varmış. Genelde artçı tam ekipman olmaz. Çoğu 0 ekipmanlı biner.
Video sürekli fluya düşüyor tam gözükmüyor ama 2side iyidirler inşallah.

Burda yazsam ban garantisi olan küfürleri ekşisözlük de yazmışlar.
muhammed efkan yetişmiş - ekşi sozluk (https://eksisozluk.com/muhammed-efkan-yetismis--6008498)
Okudukça huzur doluyor içime.

CloudGrey
28-08-2019, 10:47
adam " kazayı yapan kişi için gelecek ambulansın biraz geç kalmasını istemiş "

ulan ülkede okuma, okudunu anlama , anlattını yazabilme herkestemi kusurlu olur

aslan
28-08-2019, 10:51
Kaza tamda bizim evin orada olmuş ama ben duymadım.

"Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir"

TolgaUs
28-08-2019, 10:56
adam " kazayı yapan kişi için gelecek ambulansın biraz geç kalmasını istemiş "

ulan ülkede okuma, okudunu anlama , anlattını yazabilme herkestemi kusurlu olur

ğ lere karşı önyargılısınız sanırım :(

Quantum
28-08-2019, 10:57
Doğal Seleksiyon:
Belirli bir türde dış çevreye uyum konusunda daha elverişli özelliklere sahip organizmaların, bu elverişli özelliklere sahip olmayan diğer bireylere göre yaşama ve üreme şanslarının daha yüksek olması ve bunun sonucu olarak genlerini yeni kuşaklara aktarabilmeleri yoluyla işleyen evrimsel mekanizma.
Böylece dış ortama uyum sağlamakta sorunlar yaşayan bireyler ve genler organizma popülasyonundan tasfiye edilmiş olmaktadır.
Ayrıca doğal seçme, doğal ayıklanma ya da doğal seçilim olarak da adlandırılır.

Kaynak: wiki

altugkocer
28-08-2019, 11:00

Dahil olduğun bütün konularda bir şekilde polemik çıkıyor :D Genelinde haksızsın bence ama bazı haklı olduğun durumlarda da haksız duruma düşüyorsun.

https://i.hizliresim.com/7BQv1L.jpg (https://hizliresim.com/7BQv1L)

TolgaUs
28-08-2019, 11:03
Dahil olduğun bütün konularda bir şekilde polemik çıkıyor :D Genelinde haksızsın bence ama bazı haklı olduğun durumlarda da haksız duruma düşüyorsun.

https://i.hizliresim.com/7BQv1L.jpg (https://hizliresim.com/7BQv1L)

olsun ya canım sağolsun eğleniyoz ne güzel.
hem sürekli yorum silsilesi olduğu için Forumun Alexa karşısında PR değeride artıyor.
Win Win kısacası :D herşey TekTörki için.

onurc
28-08-2019, 11:03
Allah'ın sopası yok ki.

SinanAdalı
28-08-2019, 11:05
Bu tiplere hiç üzülmem. Şunların sebep olduklarına üzülürüm.. inşallah motorda gidenlere bişey olmamıştır.

CloudGrey
28-08-2019, 11:07

bırak benim yumuşak g lerimi , sen adamın yazdını anladın dimi :)

has dayıda öylemi bi yazmışki yanına dekoder lazım dedini almaya :D

TolgaUs
28-08-2019, 11:13
bırak benim yumuşak g lerimi , sen adamın yazdını anladın dimi :)

has dayıda öylemi bi yazmışki yanına dekoder lazım dedini almaya :D

Evet siz yazınca anladım :( Adamın dediğnii anlamak için Mecaz-i Mürsel yeteneğimi de geliştirmeye çalışacağım artık. :(

VETTE
28-08-2019, 11:19
Allah'ın sopası yok ki.

Sözcü de aynı başlıkla haber yapmış.

kiraccemal
28-08-2019, 11:46
böyle tiplere üzülmem. Hak ettiğini bulmuş. Umarım motor üzerindeki arkadaşların sağlık durumları iyidir.

Vtec_2
28-08-2019, 11:57
Ceza miktarlari ve yaptirimlar pek işe yaramiyor. Motor kullanicilari umarim iyidirler.

yildirim34
28-08-2019, 11:57
İlahi adalet.Motorcuya bir şey olmamıştır umarım.

turbo&quattro
28-08-2019, 13:37
Ambulansin icindeyken ne dusundu acaba cok merak ediyorum .

barisy
28-08-2019, 13:41
Ambulans olayını Almanya'da falan yapsa o ambulans üstünden geçerdi çarparak. Sonrasında da canını okurlardı. Bu ülkede 350 lira.

_opeth
28-08-2019, 13:42
kişinin profilini konu dışında tutarsak videodan görünen motorcuyu görerek kendini feda etmesi şeklinde vuku bulan bir kaza. video o kadar flu ki orta şeride gideni 350z değil de yana yatmış motor gibi algılıyorum.

kişinin profilini ve yaşananları düşünürsek de eğitim şart diyorum.

individual
28-08-2019, 13:45
video'da izlediğimde motorcu en sağ şerit'in sağında gidiyor tam ortasında değil.sonrasında arkadan geldiğini görüyor sanırım emniyet şeriti cizgisine doğru kayıyor.o sırada 350z emniyet'e girmiş ben motora yandan çarpacam diyip bariyerlere iyice yanaşıyor ve bariyer arabayı yakalıyor.

motorcu arkadaşa geçmiş olmuş.diğer arkadaş içinde oturup düşünmesi gerekiyor ilahi adalet.

kalipson
28-08-2019, 13:47
Ambulansa yol vermedigi videoyu gördüm de...
Allahım, senin gibi mahluklar benden uzak Allaha yakın olsun.

GokhanRS
28-08-2019, 13:48
instagramında ama ana bacı küfürlemişler adamı :D

beratyuksel
28-08-2019, 13:56
Ambulansa yol vermediği video nedir arkadaş, kamera şakası gibi ya insan gerçek olduğuna inanmak istemiyor
Bana da kazada sanki motorcuya vurmayayım diye bariyere girmiş gibi geldi de, ilahi adalet işte.. Sen o ambulansa öyle yaparsan bir gün sen de binersin o ambulansa elbet..

Gel gör ki çıksa hastaneden binse arabaya yine bir ambulans gelse arkasına yine aynısını yapar mı bu tip? Bence yapar. Neden? Çünkü eğitim şart..

turbo&quattro
28-08-2019, 13:57
instagramında ama ana bacı küfürlemişler adamı :D

Simdi gordumde hesabi parasi olmadigi icin arabayi alamayanlar boklamaya baslamis fln diye yazanlar embesiller var . Bu ulke ne ara bu hale geldi ya.

VW6R
28-08-2019, 15:52
Ambulans mevzusunu yeni gördüm, geçen ailem büyük bir trafik kazası yaşadı ve tam 1 saat ambulans bekledik. Bin şükür çok büyük bir sağlık problemi yoktu fakat böyle bir it yüzünden geç kalmış olabilir veya ben ambulans ile peşinden takip ederken denk gelseydi. İnanılan tüm dinler üzerine yemin ederim ki onu orda öldürür sonra çıktığı deliğe tersten kuru kuru ittire ittire geri sokardım.

Keşke geberseymiş yavşak bir önceki mesajımda ki tüm insanlık duygularımı geri alıyorum.

Carmageddon
28-08-2019, 15:54
Ambulansa yol vermeme olayı başka bir ülkede yaşansa bırakın ehliyetini almayı, adamı akıl sağlığı yerinde değil diye hastaneye yatırırlar.

Bu kazadan sonra bu adam akıllanacak mı? Elbette hayır. Instagramın yarısı makas videolarıyla dolu. Sosyal medya bu tarz hareketler yapan insanları daha da fazla ateşliyor. Paylaşım yapıp popüler oluyorlar, ünleniyorlar. Memlekette geriye evrim diye bir durum var sanırım, yeni gelen nesil gittikçe kötüleşiyor.

Olaydaki masum insanlara geçmiş olsun. 350z sürücüsü arkadaş için bir şey yazmak istemiyorum.

TolgaUs
28-08-2019, 15:55
Ambulans mevzusunu yeni gördüm, geçen ailem büyük bir trafik kazası yaşadı ve tam 1 saat ambulans bekledik. Bin şükür çok büyük bir sağlık problemi yoktu fakat böyle bir it yüzünden geç kalmış olabilir veya ben ambulans ile peşinden takip ederken denk gelseydi. İnanılan tüm dinler üzerine yemin ederim ki onu orda öldürür sonra çıktığı deliğe tersten kuru kuru ittire ittire geri sokardım.

Keşke geberseymiş yavşak bir önceki mesajımda ki tüm insanlık duygularımı geri alıyorum.

Allah senin kininden düşmanımı korusun. Aman yarabbi.

Mutu
28-08-2019, 16:53
Ambulans olayını Almanya'da falan yapsa o ambulans üstünden geçerdi çarparak. Sonrasında da canını okurlardı. Bu ülkede 350 lira.

Maddi yanının emenike. İnsanı yönünü düşünmek lazım o olayın. Belki zamanlarla yarışan bir insanın olduğu ambulansın gitmesine engel olup, kısa süre içinde ambulansın bir anca gelip müdahale etmesini isteyeceğin duruma düşebiliyor insan demek ki...

Kadyr
28-08-2019, 18:28
Eden bulur derler. Keşke onun olduğu ambulansa da biri yol vermeseydi. Star tv verdi şimdi

TolgaUs
28-08-2019, 18:35
Çok değil daha 10 dakika önce motosiklet üzerinde bir kardeşimiz daha öldü.

Maltepe'deki trafik kazasında bir kişi öldü.
Alınan bilgiye göre, kebapçıda çalışan Azad Y'nin (17) kullandığı motosiklet, Başıbüyük yolundaki bir kavşakta, hareket halindeki 34 DP 9235 plakalı panelvanla çarpıştı.
Motosiklet sürücüsü, kaza sırasında başını panelvanın camına çarparak ağır yaralandı.
Bildirilmesi üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.
Panelvanın sürücüsü polis ekiplerince gözaltına alınırken, hastaneye kaldırılan Azad Y'nin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Şu tür olaylar çok sık yaşanıyor ve herdefasında aklıma bu eğitici video geliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=7AaHe_ov2Pw

Röpörtaj yapan hanım kızımız bu küçük yaşta kebapçı da çalışma mevzusunu çok fazla dile getiriyor ama takan kim ?

(Google için arama sonuçlarından çıkması açısından bu videonun çekilmesi fikrini veren Ünal Yaman kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum.)

rain man
28-08-2019, 18:41
https://imgyukle.com/i/oYC1UR

Beyin yakan malumlu yorumlardan sonra havayı değiştirelim biraz.

rain man
28-08-2019, 18:45
https://imgyukle.com/i/oYC1UR

Beyin yakan malumlu yorumlardan sonra havayı değiştirelim biraz.

https://hizliresim.com/gPb9qL

Foto çıkmamış.

220T
28-08-2019, 18:48
https://hizliresim.com/gPb9qL

Foto çıkmamış.

https://i.imgyukle.com/2019/08/28/oYC1UR.jpg

TolgaUs
28-08-2019, 18:53
https://i.imgyukle.com/2019/08/28/oYC1UR.jpg

I dont have english. I ** cahil+ bro.

Bayrampaşalı
28-08-2019, 19:31
Aracın detaylısını ben yaptım benden alıp maslaga gitti arabayı basmak ıcın donus yolunda olmus kaza
Motorcu arkadaslarda sorun yok
Kendisi ve yanındaki arkadası yaralı
Baska yaralıda yok
Tamam yaptıgı dogru degıl ama ınsan uzuluyor

TolgaUs
28-08-2019, 19:44
Aracın detaylısını ben yaptım benden alıp maslaga gitti arabayı basmak ıcın donus yolunda olmus kaza
Baska yaralıda yok

Aracı siz yaptıysanız işinizde başarılısınız tebrik ederim.
Üzüldüğüm tek şey emeğinizin boşa gitmesi oldu.

blumenberg
28-08-2019, 20:54
Baska yaralıda yok

önceki sahibi burak, instagramdan yazmıştı bana, m3 veya corvette alma niyeti vardı.

arabayı yeni almış kazayı yapan, f30'u ile takas ettiler herhalde

Bayrampaşalı
28-08-2019, 22:03
önceki sahibi burak, instagramdan yazmıştı bana, m3 veya corvette alma niyeti vardı.

arabayı yeni almış kazayı yapan, f30'u ile takas ettiler herhalde

4 gun falan oldu alali evet takas yapmislardi
Ilginc olan kismida arabadan korkuyorum abi gazlamam diyordu

kunteper
28-08-2019, 22:31
Problem bu adam degil, bu adamin ambulansa yol vermedigi anda ehliyetine el konulmamasi, belki hapis cezasi almamasi, hala araba satin alabiliyor olmasi problem.

Anıl E.
28-08-2019, 22:49
Problem bu adam degil, bu adamin ambulansa yol vermedigi anda ehliyetine el konulmamasi, belki hapis cezasi almamasi, hala araba satin alabiliyor olmasi problem.

Ben EDS'den ceza yedim . 70 hız sınırını 100 ile geçmiştim, şehirlerarası yoldu. Hakettim 488 tl yedim .

Bu herif ambulans'a yol vermediği için 346 tl sanırım ceza yedi . Adalet mı bu şimdi?
Tweet atsan hapistesin,adam ambulansla dans ediyor sırıtarak karakola giriyor ,sonra ölümlü olabilecek kazaya sebep veriyor .

Birileri drift yaptık, hapise girdik diye duyar kastı bi ara . Hatta başbakan ile konuştum içeriden çıkarttı muhabbeti yaptı kimse de hayırdır demedi :)

Neyse konuşulacak o kadar şey var ki forumlara sığmaz.

_opeth
28-08-2019, 22:59
Ben EDS'den ceza yedim . 70 hız sınırını 100 ile geçmiştim, şehirlerarası yoldu. Hakettim 488 tl yedim .

Bu herif ambulans'a yol vermediği için 346 tl sanırım ceza yedi . Adalet mı bu şimdi?
Tweet atsan hapistesin,adam ambulansla dans ediyor sırıtarak karakola giriyor ,sonra ölümlü olabilecek kazaya sebep veriyor .

Birileri drift yaptık, hapise girdik diye duyar kastı bi ara . Hatta başbakan ile konuştum içeriden çıkarttı muhabbeti yaptı kimse de hayırdır demedi :)

aynı kişi birilerinin kankası olarak da videolarda çıktıydı bir de

Mutlu Değerli
29-08-2019, 00:55
Kaza yapan aracın 2. taklası. İlk kazasını da RAMS motors dolandırıcı Mert G.... yapmıştı dolmuşa vurup devirmişti kendi de takla atmıştı

turboman
29-08-2019, 01:09
HaRAMs takla aracı bakalım 3. Taklayı ne zaman atacak ;)

MURAT_HLX
29-08-2019, 01:16
aracımızın altı hiç bir zaman güneş görmedi :D

ilahi adalet başkada bi şey demem :)

Gorky
29-08-2019, 02:53
aracımız AZ taklalıdır. içinde sigara içilmemiştir. bol bol puştluk, şerefsizlik yapılmıştır.

Berkan
29-08-2019, 04:41
Ayrı ayri 2 kere pert olan ve bu iki kazada 3 can almis s2000i toplayıp toplayip sattiklari gibi buda bidaha gun yuzune döner nasilsa

YAS
29-08-2019, 06:30
Kaza yapan aracın 2. taklası. İlk kazasını da RAMS motors dolandırıcı Mert G.... yapmıştı dolmuşa vurup devirmişti kendi de takla atmıştı

Yanlız o araç (yakın tarihte güncel) 34 rol 88 plakalı araçtı.Samsundaydı hatta emin miyiz o olduğuna

halili
29-08-2019, 07:08
İnstada biri yazmış.Arkadaşım lüks arabaya biniyor diye bu küfürleri haketmiyor. Motorlu ya çarpmamak için kendi arabasını bariyere vurmuş motorlu kişileri kurtarmış. Tamam da motorlu gayet usluplu sağdan sağdan gidiyor.Niye hayatı tehlike de olsunki.

KÖROĞLU
29-08-2019, 07:09

çünkü bütün taklaları geceleri attık, duruma göre yarım ay ya da dolunay görmüştür :D ahahah,

bu boku ye sonra "insan üzülüyor" enteresan. Bu arada siz bu tip bir adamın ehliyetine el de koysanız o arabaya biner.

Bu öteden beri gelecek uzun vadeli bir eğitim ve caydırıcı bir sistem duruşu gerektirir.

Yapsana böyle bir şeyi amerikada, zencileri kocan yaparlar s. s. öğretirler bir daha yapmamayı.

halili
29-08-2019, 07:14
Yanlız o araç (yakın tarihte güncel) 34 rol 88 plakalı araçtı.Samsundaydı hatta emin miyiz o olduğuna

Forumda muhammed yılmaz arkadaşımız var nick ini bulamadım. m50 turbo konusu var hatta.Samsundan istanbula getirdi.Geçen bir düğün konvoyunda vardı.

_opeth
29-08-2019, 07:22

çünkü gece taklalı :D

YAS
29-08-2019, 07:29
Forumda muhammed yılmaz arkadaşımız var nick ini bulamadım. m50 turbo konusu var hatta.Samsundan istanbula getirdi.Geçen bir düğün konvoyunda vardı.

Demek ki bu olaydaki araç rams ın eski aracı değil

Kekuti*
29-08-2019, 08:13

RAMS'ın eski aracı dediğiniz, Aren'in eski araba değil heralde değil mi ? :)

bu o değil çünkü, ZER mi neydi plakası onun.. gerçi 50 kere değişmiştir :D

Gkn55
29-08-2019, 08:16
Samsun'daki ROL 88 arkadaşımın garajında yatıyor.

immortalboss
29-08-2019, 08:16

Daha neler var. Tek yön levhası olmayan yerde tek yön cezası yedim. 1002 ₺. Asgari ücret 2000 ₺...

DOHC
29-08-2019, 08:22

Nissan / 350 Z / 3.5 / Coupe / AHMET DOĞUDAN 350 Z NİSMO sahibinden.comda - 725051594 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-ahmet-dogudan-350-z-nismo-725051594/detay)

Buna çok benziyor (ön lip şekli rengi vs) ama bu hala satılık görünüyor.

|KaAn|
29-08-2019, 08:23

Pratik çözümler bazen hayat-lar kurtarır.
Ama bizim ülkemizde hak-hukuk tarafında bile bilmemkimin bilmemkimiymişler yüzünden olması gereken cezayı verecek hakim savcılar ya yok yada tayin olmamak için -güven özveri tecrübe- ister.

YAS
29-08-2019, 08:24
RAMS'ın eski aracı dediğiniz, Aren'in eski araba değil heralde değil mi ? :)

bu o değil çünkü, ZER mi neydi plakası onun.. gerçi 50 kere değişmiştir :D

Yok abi ZER ile bir alakası yok bu aracın :) Eski VE (Zer) ve eski bom58 (şuanki rol) mert gülayın eski araclarıydı. :)

darkred
29-08-2019, 08:31
Nissan / 350 Z / 3.5 / Coupe / AHMET DOĞUDAN 350 Z NİSMO sahibinden.comda - 725051594 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-ahmet-dogudan-350-z-nismo-725051594/detay)

Buna çok benziyor (ön lip şekli rengi vs) ama bu hala satılık görünüyor.

Benziyor ama o değil sanırım Seri Közcüdeki araba 133 k km de insta hikayede görünüyor. 07 plaka olan 60 binde daha.

GokhanRS
29-08-2019, 08:32

sanırım 346tl haberleri eski, toplamda 46 55 56 73cü maddelerle birlikte 1.320tl ceza yemiş. Yurtdışına çıkış yasağı ve adli kontrol ile serbest kalmış. Aslında polis ve adalet uygulayıcılar olarak ellerinden geleni yapmışlar. Bu ülkede hukuk hukuk dediğimiz için söylüyorum adamlar daha ne yapsın. Kanunlar fazlasına imkan vermiyor. normalde ambulansa yol vermemek %25 indirimli ödersen 80 tl civarı bir şeydi ülkemizde.

Adamlar elinden geleni yapıp 80 tl olan cezayı 1320ye çıkarıp üstüne y.dışı yasağı + adli kontrol uygulamışlar. Bence uygulayıcılarda en ufak problem yok ve işlerini iyi de yapmışlar. Maalesef sorun siyasilerde. Sürekli toplumun dinsel ırksal duygusal konuları ile uğraşmaktan ülkenin asıl düzelmesi gereken ceza trafik v.s kanunları ile hiç ilgilenmemeleri. Örneğin kadına şiddet konusunu idam getirirsek biter zanneden mahluklar var. Ulan çoğu kadına şiddek konusunda zaten karısını çolucuğunu çocuğunu katleden manyaklar zaten sonra kendi kafalarına da sıkıyorlar.

işin özeti önce eğitim + maddiyat.

Anıl E.
29-08-2019, 08:46
GokhanRS şaşırdım böyle düşünmene,karakola sırıtarak giren adamın pendik baklavacılarından farkı yoktur . O adamın ve adamların gülerek ve rahat davranmasının tek sebebi ülkenin sistemidir.

GokhanRS
29-08-2019, 08:52
GokhanRS şaşırdım böyle düşünmene,karakola sırıtarak giren adamın pendik baklavacılarından farkı yoktur . O adamın ve adamların gülerek ve rahat davranmasının tek sebebi ülkenin sistemidir.

kötü birşey düşünmediğimi sanıyorum. söylemek istediğim elinde kanun imkan vermiyorsa ne yapabilirsin ki? polis olduğunu düşün. adamı dövsen görevinden olursun. s.ksen adam sayar hapse sen girersin. sorun bence siyasilerde diyorum. kanunları değiştirdiler de polis mi uygulamadı hakim mi ceza vermedi?

SekoLive
29-08-2019, 08:56
kötü birşey düşünmediğimi sanıyorum. söylemek istediğim elinde kanun imkan vermiyorsa ne yapabilirsin ki? polis olduğunu düşün. adamı dövsen görevinden olursun. s.ksen adam sayar hapse sen girersin. sorun bence siyasilerde diyorum. kanunları değiştirdiler de polis mi uygulamadı hakim mi ceza vermedi?

şunu okuyunca avrupadayız sandım...

:) keşke senin dediğin gibi hareket etseler.

DOHC
29-08-2019, 08:59
sanırım 346tl haberleri eski, toplamda 46 55 56 73cü maddelerle birlikte 1.320tl ceza yemiş. Yurtdışına çıkış yasağı ve adli kontrol ile serbest kalmış. Aslında polis ve adalet uygulayıcılar olarak ellerinden geleni yapmışlar. Bu ülkede hukuk hukuk dediğimiz için söylüyorum adamlar daha ne yapsın. Kanunlar fazlasına imkan vermiyor. normalde ambulansa yol vermemek %25 indirimli ödersen 80 tl civarı bir şeydi ülkemizde.

Adamlar elinden geleni yapıp 80 tl olan cezayı 1320ye çıkarıp üstüne y.dışı yasağı + adli kontrol uygulamışlar. Bence uygulayıcılarda en ufak problem yok ve işlerini iyi de yapmışlar. Maalesef sorun siyasilerde. Sürekli toplumun dinsel ırksal duygusal konuları ile uğraşmaktan ülkenin asıl düzelmesi gereken ceza trafik v.s kanunları ile hiç ilgilenmemeleri. Örneğin kadına şiddet konusunu idam getirirsek biter zanneden mahluklar var. Ulan çoğu kadına şiddek konusunda zaten karısını çolucuğunu çocuğunu katleden manyaklar zaten sonra kendi kafalarına da sıkıyorlar.

işin özeti önce eğitim + maddiyat.

15 Ekim'de ambulans konusu ile ilgili duruşması varmış zaten.

DOHC
29-08-2019, 09:01

"Elindeki kanun" olayını çözemiyorum. Savcı'da hakimde aynı kanunları okumuyor mu, cezaları ona göre istemiyor mu?
Savcı tutuklanma talebi ile yolluyor, hakim salıveriyor. Gerçekten ilginç aynı anayasa içinde. Bu kadar yorum farkı olmamalı.

GokhanRS
29-08-2019, 09:08
"Elindeki kanun" olayını çözemiyorum. Savcı'da hakimde aynı kanunları okumuyor mu, cezaları ona göre istemiyor mu?
Savcı tutuklanma talebi ile yolluyor, hakim salıveriyor. Gerçekten ilginç aynı anayasa içinde. Bu kadar yorum farkı olmamalı.

şunu belirteyim o konulara bende takığım, kesinlikle herkes işini iyi yapmıyor. muhtemelen medya ve sosyal medya olmasa bu arkadaş 80 tl ile yırtardı. bende daha önce savcının keyfi yüzünden pasaport kontrolde tutuklandım. mağdur olduğum konuda ifade vermem için yakalama çıkarmış adam bana ulaşmakla uğraşmak yerine. sonra da ne olmuş altı üstü 3-4 saatini adalet sistemi çin feda ettin diyerek dalga geçtiler. ancak işin ucu yine siyasete dokunuyor. bu saçma sapan uygulamalar v.s hepsi kanundaki açıklıklardan kaynaklanıyor. hiç bir zaman hiçbir şey net değil. herkes eğip bükülebiliyor. mağdur durumunda olan kişiye yakalama çıkaramazsın diye bir konun yok sanırım o yüzden adam bana yakalama çıkardı psikolojik olarak mağdur oldum. hani kaybolan 3-5 saatin lafını bile yapmam.

Ramcho®
29-08-2019, 09:15
4 gun falan oldu alali evet takas yapmislardi
Ilginc olan kismida arabadan korkuyorum abi gazlamam diyordu

kafa güzelken korkmuyomuş demekki :soru::soru:

DOHC
29-08-2019, 09:19
şunu belirteyim o konulara bende takığım, kesinlikle herkes işini iyi yapmıyor. muhtemelen medya ve sosyal medya olmasa bu arkadaş 80 tl ile yırtardı. bende daha önce savcının keyfi yüzünden pasaport kontrolde tutuklandım. mağdur olduğum konuda ifade vermem için yakalama çıkarmış adam bana ulaşmakla uğraşmak yerine. sonra da ne olmuş altı üstü 3-4 saatini adalet sistemi çin feda ettin diyerek dalga geçtiler. ancak işin ucu yine siyasete dokunuyor. bu saçma sapan uygulamalar v.s hepsi kanundaki açıklıklardan kaynaklanıyor. hiç bir zaman hiçbir şey net değil. herkes eğip bükülebiliyor. mağdur durumunda olan kişiye yakalama çıkaramazsın diye bir konun yok sanırım o yüzden adam bana yakalama çıkardı psikolojik olarak mağdur oldum. hani kaybolan 3-5 saatin lafını bile yapmam.

Hakimin salıverip, olay medya ve sanal ortamlarda büyüyünce tutuklaması da çok komik.
Baklavacıların sataştığı kadın hakimin kızı/yeğeni olsa böyle mi olurdu?

DOHC
29-08-2019, 09:24
Hakimin salıverip, olay medya ve sanal ortamlarda büyüyünce tutuklaması da çok komik.

30 lira icin olduresiye dayak - Guncel haberler (https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/30-lira-icin-olduresiye-dayak-5305873/)

Bunlarda yarın serbest bırakılır.
Valla merak ediyorum savcıda hakimde ne söylüyorlar da serbest kalıyorlar?
Yani bileyim de yarın öbür gün başıma gelirse aynılarını söyleyim bende.

CloudGrey
29-08-2019, 09:26
https://i.hizliresim.com/LvGG9b.jpg (https://hizliresim.com/LvGG9b)

GokhanRS
29-08-2019, 09:51

bir savcı trafikte hata yapsa seni mağdur etse sende elini camdan çıkarıp ehliyeti kasaptan mı aldın diye bağırsan bile muhtemelen geceyi nezarethane de geçirirsin. tabii ki bal tutan parmağını yalıyor dedikleri liyakatsız sistemin mağdurlarıyız hepimiz. arada idealist düzgün adamlar var onlara da kanunlar imkan vermiyor önlerini açmıyor. sistem komple değişmeli bence. elden geçire geçire yalama ettiler.

Burak53
29-08-2019, 10:17
bir savcı trafikte hata yapsa seni mağdur etse sende elini camdan çıkarıp ehliyeti kasaptan mı aldın diye bağırsan bile muhtemelen geceyi nezarethane de geçirirsin. tabii ki bal tutan parmağını yalıyor dedikleri liyakatsız sistemin mağdurlarıyız hepimiz. arada idealist düzgün adamlar var onlara da kanunlar imkan vermiyor önlerini açmıyor. sistem komple değişmeli bence. elden geçire geçire yalama ettiler.

Bu ülkede asla ama asla çözülmeyecek sorunlar var. Bu sorunların çözümü için ahlak şart. Ahlak deyince akıllara bacak arası gelen bir toplumda da malesef ki bu çok ama çok zor. Yine de olabildiğince idealist ve doğru yaşamaya çalışmaktan başka bir vicdani rahatlık seçeneğimiz yok.

mkerim
29-08-2019, 10:44
Aracı siz yaptıysanız işinizde başarılısınız tebrik ederim.
Üzüldüğüm tek şey emeğinizin boşa gitmesi oldu.

tavanının üzerinde çok mu kaymış ?

Tayfun-E30
29-08-2019, 11:02
Bu seri koz ver tayfa yuzunden severek bindigim f30 umu saticam, dalga gecmiyorum cok ciddiyim..

BARR
29-08-2019, 11:29
O değil de konu başlığını her gördüğümde Sultangazi Sapığı olarak okuyan tek ben mi varım? :hehe:

Birkan61
29-08-2019, 11:33
O değil de konu başlığını her gördüğümde Sultangazi Sapığı olarak okuyan tek ben mi varım? :hehe:

Bilmukabele :D

S.Özeren
29-08-2019, 11:38
Bu arkadaş ambulans yol vermedikten sonra basına para cezası neyse oderiz diye bir soylemdede bulunmuştu sanırım

Arkadaş icin üzülmedim de kazaya sebep verip diger vatandaslari da olaya katmasi üzücü ..

5 yıl icin yargılanıyor bu kazayi da ustune koyarlar umarim .

mirafiori
29-08-2019, 12:57
Bilmukabele :D
+1 bimukabele :D

arabasızadam
29-08-2019, 13:01
İlahi adalet tekerrür etmiş.

hddsheriff
29-08-2019, 14:09
Keşke takla esnasında vitesin üstüne otursa ne güzel olır du...

ENGean
29-08-2019, 14:29
İnstada biri yazmış.Arkadaşım lüks arabaya biniyor diye bu küfürleri haketmiyor. Motorlu ya çarpmamak için kendi arabasını bariyere vurmuş motorlu kişileri kurtarmış. Tamam da motorlu gayet usluplu sağdan sağdan gidiyor.Niye hayatı tehlike de olsunki.

Araba fotoları çeken ediz özcn vardı illa tanıyanlar görenler vardır.
O da yazmış; motora çarpmamak için bariyerlere vuran 350z efkan kardeşime geçmiş olsun diye 😁

Sanarsınki motorcu trafiği birbirine katmış, tt arena stadın ordan itibaren makas atan motorcu, ama sırf ona bşey olmasın diye kendine bariyere vuran 350 ci.
Bozacının şahidi şıracı.. motorcuya vurmamak için kendini bariyere vuran adamı savunan edizde de 350z var şansa :))

turbo&quattro
29-08-2019, 14:39
O da yazmış; motora çarpmamak için bariyerlere vuran 350z efkan kardeşime geçmiş olsun diye ��

Sanarsınki motorcu trafiği birbirine katmış, tt arena stadın ordan itibaren makas atan motorcu, ama sırf ona bşey olmasın diye kendine bariyere vuran 350 ci.
Bozacının şahidi şıracı.. motorcuya vurmamak için kendini bariyere vuran adamı savunan edizde de 350z var şansa :))

bogaz koprusunumu ne trafige kapatan barzo degilmi bu?

TolgaUs
29-08-2019, 14:44
İnsta da yazana göre omzu çıkmış, kaburgaları kırıkmış, iç kanaması varmış. Sayesinde günüm daha da güzelleşti.

johnie
29-08-2019, 14:50
bu arada bu 350 z in 3 tane araçtan oluştuğu söyleniyor..

onurc
29-08-2019, 14:59
O da yazmış; motora çarpmamak için bariyerlere vuran 350z efkan kardeşime geçmiş olsun diye ��

eyvallah krdsm...seri z350

yalnız sol şeritten kapatan araç polo mu,videoyu açamıyorum şimdi
z350 ile de poloya geçilmek ne bileyim ((:

_cAgdAsH_
29-08-2019, 15:13
ilahi adalet yarına kalır yanına kalmaz..

Richter
29-08-2019, 20:16

Bu kazalar tam olarak bu mantıkla oluyor. Poloya mı geçilcem yaa diyerek mantık ve akıl devre dışı kalıyor. Sonrasında ne emniyet şeridi kalıyor ne başka bir şey... Motorcuya bir şey olmamasına sevindim.

coyote
29-08-2019, 20:29
bu arada bu 350 z in 3 tane araçtan oluştuğu söyleniyor..

Bu kazadan sonra 4'lerler artık :)

onurc
29-08-2019, 21:42
Bu kazalar tam olarak bu mantıkla oluyor. Poloya mı geçilcem yaa diyerek mantık ve akıl devre dışı kalıyor. Sonrasında ne emniyet şeridi kalıyor ne başka bir şey... Motorcuya bir şey olmamasına sevindim.

Çok haklısınız , şakayla karışık söyledim .
Dediginiz doğru fakat bu olayda su testisi su yolunda, ilahi adalet vb gibi cümleler daha mantıklı geliyor bana. Hak yerini bulmuş gibi görünüyor çünkü.

canimrecepcim
31-08-2019, 12:51
Yapılan kazanın savunma yapılacak bir tarafı yok.Kaza yapan şahsı da kazadan 4 gün önce tanıma fırsatım oldu.Hatta bak dikkat et bu araba öyle şakası olan bi araba değil diye uyardım.Önceki yorumlarda da yazıldığı gibi "yok abi zaten korkuyorum arabadan" gibisinden bi cümle kuruldu.Sonra yaptığı " cahilliğin " sonucu ortada.Şükür 350z içinde bulunanlar harici hiç kimseye birşey olmadı.Kendi cahilliğinin bedelini en azından başkaları ödemedi.
Ambulans olayına da şöyle diyim; içi boş bir "hasta nakil aracı" aynı şeyi bana yapsa ben çarparak durdurur şoförünü de bilakis döverdim. ( Dava süreci vs olduğundan detaylı anlatamam )
Makas vs. cart curt olayları bizim gibi forumda yazan çizenlerin bir çoğunun belki de yaptığı cahilliklerden biriydi.Ama hala içimizde olmasa dahi çevrede görüyoruz çocukluğunu atamamış insanları veya geç yaşta araba sahibi olanları, yapmasalar tabi ki daha iyi.Yalnız şu çok dikkatimi çekiyor, arabayı 189023190 kere daha toplasalar parası yetip de alamayacak veyahut ailesi, eşi-çocuğu nedeniyle binmeyecek kişilerin her kazada araba ile yorum yapmaları komik değil mi ? Bu kazadaki arabayı toplayacak birinin olacağını düşünmüyorum.Çünkü araba sizin kazada gördüğünüzden çok daha kötü durumda.Ama niyeyse ne zaman s2000 kaza yapsa,350z kaza yapsa, type r veya sti - evo kaza yapsa ; " ne olacak toplanır şu kadar paraya satılır " derken acaba neyi amaçlıyoruz ki.Zannımca içimizden birine kimse gidip zorla kazalı araba aldırmıyor ise bu konuda konuşmak dışarıdan bakınca bayat ve komik duruyor.Son olarak allah düşmanımın dahi başına vermesin,herkese sağlıklı,sıhhatli,kazasız belasız sürüşler dilerim.

kalipson
31-08-2019, 13:11
Yapılan kazanın savunma yapılacak bir tarafı yok.Kaza yapan şahsı da kazadan 4 gün önce tanıma fırsatım oldu.Hatta bak dikkat et bu araba öyle şakası olan bi araba değil diye uyardım.Önceki yorumlarda da yazıldığı gibi "yok abi zaten korkuyorum arabadan" gibisinden bi cümle kuruldu.Sonra yaptığı " cahilliğin " sonucu ortada.Şükür 350z içinde bulunanlar harici hiç kimseye birşey olmadı.Kendi cahilliğinin bedelini en azından başkaları ödemedi.
Ambulans olayına da şöyle diyim; içi boş bir "hasta nakil aracı" aynı şeyi bana yapsa ben çarparak durdurur şoförünü de bilakis döverdim. ( Dava süreci vs olduğundan detaylı anlatamam )
Makas vs. cart curt olayları bizim gibi forumda yazan çizenlerin bir çoğunun belki de yaptığı cahilliklerden biriydi.Ama hala içimizde olmasa dahi çevrede görüyoruz çocukluğunu atamamış insanları veya geç yaşta araba sahibi olanları, yapmasalar tabi ki daha iyi.Yalnız şu çok dikkatimi çekiyor, arabayı 189023190 kere daha toplasalar parası yetip de alamayacak veyahut ailesi, eşi-çocuğu nedeniyle binmeyecek kişilerin her kazada araba ile yorum yapmaları komik değil mi ? Bu kazadaki arabayı toplayacak birinin olacağını düşünmüyorum.Çünkü araba sizin kazada gördüğünüzden çok daha kötü durumda.Ama niyeyse ne zaman s2000 kaza yapsa,350z kaza yapsa, type r veya sti - evo kaza yapsa ; " ne olacak toplanır şu kadar paraya satılır " derken acaba neyi amaçlıyoruz ki.Zannımca içimizden birine kimse gidip zorla kazalı araba aldırmıyor ise bu konuda konuşmak dışarıdan bakınca bayat ve komik duruyor.Son olarak allah düşmanımın dahi başına vermesin,herkese sağlıklı,sıhhatli,kazasız belasız sürüşler dilerim.

Kardeş..
Yanlış anlama da.. İçi boş hasta nakil aracının 1 dakika sonra dolup dolmayacağını, kimin ihtiyacı olup olmayacağını Allah'tan başka aramızda bilebilecek biri varsa ve bunu ispatlayabiliyorsa söyle de ona tapalım...
Bu ne gevşek bi laf.. İçi boşmuşmuş da...

Ya gidin işinize gözünü seveyim. Hadi abicim hadi

mikelazi
31-08-2019, 13:31
Keşke takla esnasında vitesin üstüne otursa ne güzel olır du...

kemer takmıyorsa, olmayacak şey değil :)))))

canimrecepcim
31-08-2019, 14:32
Kardeş..
Yanlış anlama da.. İçi boş hasta nakil aracının 1 dakika sonra dolup dolmayacağını, kimin ihtiyacı olup olmayacağını Allah'tan başka aramızda bilebilecek biri varsa ve bunu ispatlayabiliyorsa söyle de ona tapalım...
Bu ne gevşek bi laf.. İçi boşmuşmuş da...

Ya gidin işinize gözünü seveyim. Hadi abicim hadi

İçi boş hasta nakil aracı seyir halinde yolda giderken içerisi 1 dakika içerisinde dolma ihtimali olmayan araçlardır. Mevzuata göre açıklamasını da aşağıya ayrı ayrı yazayım kısaca.

Hasta Nakil araçları; ambulansların(acil yardım, hasta nakil, yoğun bakım, özel donanımlı vb.) dışında, nakil esnasında normal şartlarda tıbbi müdahale gerektirmeyen hastaların sağlık kuruluşlarına veya sağlık kuruluşundan evlerine götürülmesi amacıyla kullanılan sedyesiz araçlardır.

Ambulans; Yaralı ve Hastaları hastaneye, ilk yardıma müsait olan bir yere veya devamlı ve yeterli tıbbi bakımın uygulanacağı sağlık merkezlerine taşımakta kullanılan; içi özel olarak techiz edilmiş araçtır.

Buna ek olarak durumu kritik olan hiç bir hasta nakil aracı ile taşınmaz.Bunu da sana kulaktan dolma bilgilere sahip biri söylemiyor sakın yanlış anlama.Kendim bizzat sayısını hatırlamayacağım kadar Karayolu ulaştırma çalıştaylarına katıldım.
Ben burada yaptığı davranışlar yanlış değildir demiyorum.Yaptığı kaza büyük cahillik.Ama diğer mevzuda tamamiyle medyanın sapıtmasıyla büyüdü.Yoksa içinde uçan sineğin kaydının tutulduğu bir taşıta yol vermeyince cidden öyle 350 tl gibi rakamlar ödeyerek işin içinden çıkamıyorsun.

Yaşınız büyük,haddim olmadan yanlış anlaşılarak saygısızlık ettiysem kusuruma bakmayın.Ama genel itibariyle durum bu, başa gelmeyen pek bilmiyor.Umuyorum ki Türkiye'de bu tip haberleri artık görmeyeceğimiz günler yaşarız.

TolgaUs
31-08-2019, 14:43
İçi boş hasta nakil aracı seyir halinde yolda giderken içerisi 1 dakika içerisinde dolma ihtimali olmayan araçlardır. Mevzuata göre açıklamasını da aşağıya ayrı ayrı yazayım kısaca.

Hasta Nakil araçları; ambulansların(acil yardım, hasta nakil, yoğun bakım, özel donanımlı vb.) dışında, nakil esnasında normal şartlarda tıbbi müdahale gerektirmeyen hastaların sağlık kuruluşlarına veya sağlık kuruluşundan evlerine götürülmesi amacıyla kullanılan sedyesiz araçlardır.

Ambulans; Yaralı ve Hastaları hastaneye, ilk yardıma müsait olan bir yere veya devamlı ve yeterli tıbbi bakımın uygulanacağı sağlık merkezlerine taşımakta kullanılan; içi özel olarak techiz edilmiş araçtır.

Buna ek olarak durumu kritik olan hiç bir hasta nakil aracı ile taşınmaz.Bunu da sana kulaktan dolma bilgilere sahip biri söylemiyor sakın yanlış anlama.Kendim bizzat sayısını hatırlamayacağım kadar Karayolu ulaştırma çalıştaylarına katıldım.
Ben burada yaptığı davranışlar yanlış değildir demiyorum.Yaptığı kaza büyük cahillik.Ama diğer mevzuda tamamiyle medyanın sapıtmasıyla büyüdü.Yoksa içinde uçan sineğin kaydının tutulduğu bir taşıta yol vermeyince cidden öyle 350 tl gibi rakamlar ödeyerek işin içinden çıkamıyorsun.

Yaşınız büyük,haddim olmadan yanlış anlaşılarak saygısızlık ettiysem kusuruma bakmayın.Ama genel itibariyle durum bu, başa gelmeyen pek bilmiyor.Umuyorum ki Türkiye'de bu tip haberleri artık görmeyeceğimiz günler yaşarız.

Ambulansın içinde ki adamı dövmek için savunma yapılması da ayrı komiğime gitti.

Her türlü ehliyet, src sorularınız için özel mesaj atabilirsiniz.

Sizin yetiştirdiğiniz SRC li sürücüler dışarıda ki taksi ve minibüscüler sanırım. Tebrik konduruyorum :)

kalipson
31-08-2019, 15:06

Mevzuata gel.
İyi güzel açıklamışsın da...

Sireni bangır bangır bağırarak ilerleyen bir ambulans, hasta nakil aracı ya da her neyse, bunun içinde hasta mı var, hasta almaya mı gidiyor, ne ediyor o saatte, vb. ilk akla gelen sorulara cevap verecek nasıl bir mekanizma var? Anlat da öğrenelim.
Cep telefonları için bi program ya da uygulama mı var? Üzerine tabela falan mı asıyolar, hasta var çekilin gibisinden...
Yoksa bu zat-ı muhterem müneccim miydi de anladı ve yol vermem ben buna dedi. ? ? ?

Yani biz nasıl anlayacaz bu araçların aciliyeti olup olmadığını? Anlatın da öğrenelim. Anlarım ben merak etme.

Videoyu görmesek neyse.. İnsanı aptal yerine koymayın.

ErkanCanS
31-08-2019, 15:36
İki sorum var

1-)

https://www.youtube.com/watch?v=6alBWVQLFf8

Bu şahsın yaptığı ( yol vermemek değil bu arada direk önünü kesmek ) mevzuatlara aykırı değil yani öyle mi ??

2-) Forumda yorum yapmadan önce size mi mal beyanında bulunuyoruz ?

MeRtCaN
31-08-2019, 15:57
Hasta Nakil aracı diye tabir edien aracın adı zaten AMBULANS değlmi ?

Sonuçta içindeki Hasta yanı neyin kafasını yaşıyorsunuz

Mehmetmert
31-08-2019, 16:21
Abi bende makas atiyorum yeri geliyor, gazliyorumda ama savunulacak bir tarafi yok.Burada ki tek pozitif nokta motora vurmamak icin dalmis bariyere.Vursa zaten motorluya gecmis olsun direkt olurdu, en azindan kimse olmemis.Ama tutupta emniyetten gecip,makaslarken kaza yapiyordan motora suc atmak cok sacma.Ambulans isine hic laf etmiyorum o ne terbiyesizliktir oyle...

Az daha zorlansa polo suclu cikacak :D Hatta cikartayim hemen bir senaryo yazip.”O polonun yaptiklariniz siz bilseniz, kenara cekip doverdiniz.350z’de oyle yapmaya calismis ama polo delikli nane cikinca yakalayamamis.Emniyetten gidip tam dovmek icin yakalarken sen motorlu tut emniyet seridi iptali yap...” Ben %50 polo %50 motorcu suclu diyorum :D

TolgaUs
31-08-2019, 16:29
O değil de motorcu şimdi korktu teker kitledi düştü. Bu adamın parasını zararını kim karşılıcak? Temas olmadığı için kendi cebinden mi ödeyecek?

mikelazi
31-08-2019, 16:55
yaww ambulans,hasta nakil aracı,itfaiye,belediye otobüsü,şahsi araç ne farkeder önünü kesiyor,yoldan çıkarmaya çalışıyor,sıkıştırıyor.tehlikeli araç kullanıyor.aracı ile diğer aracı tehdit ediyor,kendi aracını silah olarak kullanıyor.

illa ambulansın taklamı atması lazım,illa biri yaralanıp,ölmelimi.

canimrecepcim
31-08-2019, 17:36
Öncelikle bu konuya son postum olduğunu belirterek başlayayım.
Şimdi tek tek ele almak gerekirse.

Kaza ile ilgili olarak, ne yazık ki yaşandı ve zamanı geri alamıyoruz.Trafikteki diğer sürücüleri Allah korudu,verilmiş sadakaları vardı veya şanslı günündeydiler.Kaza yapan arabadan sürücü zaten hukuksal olarak kelimenin tam anlamıyla s... tuttu.Haketti zaten diyecek bir şey yok tüm tutanaklarda vs. sürücünün durumu vb yazılı ve bu işten en ufak yırtma şansı kesinlikle yok.Yolcu koltuğundaki kişi ( tanımıyorum ), motora vurmamak için bariyere ilk dokunduğu saniye ön camdan fırlıyor takla esnasında araçta yok, ki olsa sağ kapının metal kısmı yolcu koltuğuna saplanmış durumda olduğundan şuan yaşamıyor olacaktı, doktorların beyanı ile %20 yürüyebilme şansı var bundan sonraki hayatında.Ha bir de her şeyi en ince ayrıntısına göre görüp exper yapan arkadaşlara da selam olsun.Diğer araç Polo değil DS3.Motorlu arkadaş ise kazanın sonrasında hastaneye gelip, kaza esnasında kalça kemiğini kırdığını belirtip para talebinde bulunmuş.Tabi ki bulunabilir,hukuksal bütün yollar hakkıdır.Ki görüntülere bakacak olursak da kazanmama şansı yok,ama kalça kemiği kırık olan birinin de hastane içerisinde yürümesi abes geldi.O da üzerimize vazife değil tabii yine fiziksel olarak sapasağlam dahi olsa yine de mahkemeye başvurma hakkı var.

Eski olay ilgili yine tekrar ediyorum, hasta nakil araçları asla ve asla acil vakalara G Ö N D E R İ L M E Z .Önce bunu kavrayalım.Evet videodaki hareket büyük yanlış.Ki zaten o esnada sürücünün o arabanın ambulans mı olduğunu, nakil aracı mı olduğunu düşünecek pozisyonda değildir.Hepimiz onu ambulans olarak görürüz.Sivil araç dahi olsa üstüne kıramazsın,kırmaman ve sakinliğini koruman lazım.Videonun öncesini gören yok zaten, ne hikmetse Emniyette hiç mobese falan duymamış tipler ve öncesini izlememişler.Böyle bir şey mümkün olabilir mi sizce? Adamlar E-5te makas atan arabalara mobeseden ceza yolluyorlar,bunun da geçmişini elbet izlemişlerdir.Yani ne yazık ki orda da yaptıklarını sanki sivil bir araca yapıyormuş gibi değerlendirilecek.

Nerden tutarsan tut elinde kalacak bir mevzuyu burda kimseye savunacak değilim.Ortada çok büyük yanlışlar bütünü varken,odaklanılan araba işte tekrar toplanır şu paralara satılır enayinin biri alır vs. muhabbetine ilişkin yazmak istemiştim başta,sonra biraz amacından kaydı orası da benim hatam tabi.Ama lütfen aaa o ne biz hiç yapmadık,"makas mı hiç duymadım" , "yolda kavga mı? hiç görmedim" gibi duyar kasmak komik oluyor yani.Şimdi nasıl hepimizin ya eşi var, ya çocuğu var onları düşünerek gördüğümüz manzaraya kızıp "linç" ediyorsak, biz bu hareketleri de yaparken de birilerinin eşi,çocuğu, ailesi vs. arabalarıyla bizimle yolda seyahat ediyordu.Bu benim düşüncem.
TolgaUs , sizin yetiştirdiğiniz falan biraz komik olmuş dostum yalnız ona takıldım.Benim şahsi fikirlerim,yorumlarım ve gördüklerim ile kurumun ne alakası var bilmiyorum ama bunu şeye yoruyorum sürekli ağlıyorsun ya " ühüü motorları sıkıştırıyorlar " vs. diye, sana tek tavsiyem burası Türkiye ve kendi canını en çok sen düşüneceksin,kendi emniyetini de en çok sen alacaksın.Muhtemelen senden daha fazla km yapmışımdır motorsiklet ile fakat henüz hiç kötü hatıram yoktur.İçinde motorun olduğu konularda da rica ediyorum artık kelimenin tam anlamıyla " zırlayıp " durma, yazdığın yorumu geçmek için sayfayı kaydırırken sarf ettiğim efor bile senin için çok fazla.

Saygılarımla.

TolgaUs
31-08-2019, 17:53
.

Kingsin bro. Parti kur oy verelim.

kado
31-08-2019, 18:16
Kimseyi savunmuyorum diyip , paragraflarca savunma yazısı yazmak.:soru::icon_tup:

ontheair
31-08-2019, 18:25
...
Ambulans olayına da şöyle diyim; içi boş bir "hasta nakil aracı" aynı şeyi bana yapsa ben çarparak durdurur şoförünü de bilakis döverdim. ( Dava süreci vs olduğundan detaylı anlatamam )...

Bunu ambulansı falan boşver kimseye yapamazsın. "Sen misin ulan bu şehrin zaptiyesi" diye sorarlar adama. Varsa bir sıkıntın alırsın plakasını, çekebiliyorsan çekersin fotoğrafını videosunu verirsin emniyete gereği yapılır. He yapılmaz dersen 155 yerine İstanbul Emniyet İhbar Sayfası (https://onlineislemler.egm.gov.tr/Sayfalar/Ihbar.aspx) 'ndan yaparsın şikayetini gereğini yaparlar. Online ihbarlar yazılı dilekçe yerine geçtiği için yazılı cevap veriyorlar.

Richter
31-08-2019, 19:39
Öncelikle bu konuya son postum olduğunu belirterek başlayayım.

Eski olay ilgili yine tekrar ediyorum, hasta nakil araçları asla ve asla acil vakalara G Ö N D E R İ L M E Z .Önce bunu kavrayalım.Evet videodaki hareket büyük yanlış.Ki zaten o esnada sürücünün o arabanın ambulans mı olduğunu, nakil aracı mı olduğunu düşünecek pozisyonda değildir.Hepimiz onu ambulans olarak görürüz.

Sadece alıntıladığım kısımla ilgili bir iki kelime etmek istiyorum. Öncelikle zaten yapılanın yanlış olduğu bir çok kişi tarafından dile getirilmiş. Siz teoride mavi ambulanslarla ilgili yukarıda yazdığınızda haklı olabilirsiniz fakat işin diğer boyutu hakkında bir örnek vereyim.

Bir dönem isg konusunda iş hayatımı sürdürürken büyük bir inşaat projesinde(havalimanı) olası iş kazalarına karşı 24 saat görev yapacak ambulans anlaşması yapılmıştı. Bu anlaşma yapılırken ambulans şu şekilde seçildi. Dışı mavi olacak fakat iç techizatı kırmızı ambulans ile aynı yapıya sahip olacak yani her tür acil müdehale yapılacak ayrıca 3 vardiya tecrübeli çalışacak ambulans personeli (att, paramedik vs.) bulundurulacak. Burada mavi ambulans seçilme sebebi merkezden gelecek acil ambulans çağrılarına gitmek zorunda kalmasın böylece şantiyeden 24 saat ayrılmasın diyeydi. Bu pozisyonda o şantiyede yaşanacak hayati tehlikesi yüksek bir vakayı bu bahsettiğimiz ambulans hastaneye yetiştirmeye çalışacak. Şimdi teoride düşündüğünüz şeyin pratiğini de gözünüzden geçirin ambulansa her şart ve koşulda yol verilmesi gerektiğini aklınızdan çıkartmayın lütfen.

Saygılar.

TolgaUs
31-08-2019, 20:07
Çok özeniyorum ya keşke şu tartışmayı ben başlatabilseydim. Oyun dışı kaldım çok mutsuzum :(

kalipson
31-08-2019, 20:21
Avrupa'da neredeyse gezmediğim ülke kalmadı, böyle rezillik ne gördüm ne duydum. Elalem ambulans sesi ya da bi benzeri ses duyunca birbirinin üzerine çıkıyor neredeyse. Yolu açalım hesabı.. Bizzat şahidim. Böyle seviyesiz diyaloğa rastlayacağımı bilsem videosunu çekerdim. Neyse..

Bizde de kendini uzman zanneden adam, bu herifi alttan alttan savunuyor resmen. Savunmuyorum ayağı da cabası. Yersen..

beratyuksel
31-08-2019, 22:13
ILongBoardDude
Ya müdür ne saçmalamışsın... Allah aşkına... Ambulansmış nakil aracıymış falan.. Yazdığın zırvalıkları okuyamadım bile...
G Ö N D Ö R Ü L Ü M Ü Z.. ahahaahha

Sağlıkçıyım, söylediğin gibi bir olay yok müdür haberin olsun. Gidip google a mı yazdın nerden kopyaladıysan...
İhtiyaç olunca hasta nakil aracını bırak devletin her aracı yaralıyı veya hastayı en yakın sağlık kuruluşuna göndermek amacıyla kullanılabilir.
Hasta nakil aracı dediğin araç da bir AMBULANSTIR.
Dur anlamazsın sen ve senin gibiler için, senin dilinde yazayım; A M B U L A N S T I R.
Yani bu araçların ana görevi aciliyet ile sevkedilmesi gereken hastaların transportudur. Ve her an her dakika böyle bir hasta telsizden bu araçlara bildirilebilir.
Sıradan bir hastanın nakli kendi imkanlarıyla gerçekleşir zaten. Öyle bir konuşmuşsun ki sanki hasta nakil aracı, hastane dolmuşu arkadaş...
Gerçi arabanın üstünde milyon tane çakar ve ambulans yazısına rağmen anlamayan sen ve senin gibiler bunu hiç anlamaz ya...

Gelmişsin burda içi boş hasta nakil aracı bilmem ne zırvalıyosun sanki yapılan hareketi haklı çıkaracakmış gibi.. Sen ve senin gibiler taklalara, kırıklara, iç kanamalara kendi kendinizi mahkum ediyorsunuz.

Allah korusun da sen bi kazaya karışsan ordan bir hasta nakil aracı geçse sen “ben buna binmem bu hasta nakil aracı bana ‘ambulans’ lazım” diyeceksin herhalde.. Devletin imkanlarını hakettiği gibi kullanan adam gibi adamlarsınız be..
Sizlerdeki bu kafayla bizim ülke zor...

kalipson
31-08-2019, 22:29
ILongBoardDude
Ya müdür ne saçmalamışsın... Allah aşkına... Ambulansmış nakil aracıymış falan.. Yazdığın zırvalıkları okuyamadım bile...
G Ö N D Ö R Ü L Ü M Ü Z.. ahahaahha

Sağlıkçıyım, söylediğin gibi bir olay yok müdür haberin olsun. Gidip google a mı yazdın nerden kopyaladıysan...
İhtiyaç olunca hasta nakil aracını bırak devletin her aracı yaralıyı veya hastayı en yakın sağlık kuruluşuna göndermek amacıyla kullanılabilir.
Hasta nakil aracı dediğin araç da bir AMBULANSTIR.
Dur anlamazsın sen ve senin gibiler için, senin dilinde yazayım; A M B U L A N S T I R.
Yani bu araçların ana görevi aciliyet ile sevkedilmesi gereken hastaların transportudur. Ve her an her dakika böyle bir hasta telsizden bu araçlara bildirilebilir.
Sıradan bir hastanın nakli kendi imkanlarıyla gerçekleşir zaten. Öyle bir konuşmuşsun ki sanki hasta nakil aracı, hastane dolmuşu arkadaş...
Gerçi arabanın üstünde milyon tane çakar ve ambulans yazısına rağmen anlamayan sen ve senin gibiler bunu hiç anlamaz ya...

Gelmişsin burda içi boş hasta nakil aracı bilmem ne zırvalıyosun sanki yapılan hareketi haklı çıkaracakmış gibi.. Sen ve senin gibiler taklalara, kırıklara, iç kanamalara kendi kendinizi mahkum ediyorsunuz.

Allah korusun da sen bi kazaya karışsan ordan bir hasta nakil aracı geçse sen “ben buna binmem bu hasta nakil aracı bana ‘ambulans’ lazım” diyeceksin herhalde.. Devletin imkanlarını hakettiği gibi kullanan adam gibi adamlarsınız be..
Sizlerdeki bu kafayla bizim ülke zor...

Ağzınıza sağlık..
Saçma sapan ifadeler.. Allah akıl fikir versin bunlara.

maykee
01-09-2019, 09:56
hasta nakil araçlarında acil müdahale yani ambulans araçlarında olmayan çok envanter var..adı üzerinde birisi hastayı nakil etmek için diğeri acil müdahale için.. ama diğer arkadaşlarında dediği gibi ambulansın yetişemeyeceği yerde hasta nakil aracı içerisinde ehil personel var ise müdahale edebilir.. genelde hasta nakil araçlarında ehil personel bulunmaz..zir hasta nakledileceği sırada ehil personel de hasta ile araca biner.. tam tersi ambulanslarda 7/24 ehil personel olmak zorundadır.. mesela bir kalp krizi vakasına hasta nakil aracının gitmemesi gerekir zira içerisinde şok cihazı yoktur..fakat sürücüsü dahi bir kalp masajı yapmayı biliyor olsa ambulansın olmadığı yerde vakaya gidebilir.. ilk yardım bilgisi en temel bilgi ve en önemli olanı kalp masajı.. sanırım artık tüm sağlık araç şöförlerinden bu sertifikaya sahip olmaları istenecek.. ayrıca içerisinde hasta olmayan araçların siren çalarak ilerlemesi de yasak..

istanbulda akşam trafiğinde onlarca iş adamı hasta nakil aracı ile evine gidiyor..bu hasta nakil araçlarını UBER olarak kullanan var..iş çıkışı alıyo seni emniyet şeridi siren korna hop 2 saatlik yolu 30 dk de arkada yatarak evindesin...bakarsan arkada hasta ve bakıcı var..kanunen sıkıntı yok.. ilk öğrendiğimde şok olmuştum,arkadaş bu nasıl bir zekadır..bravo valla..

kazayı yapana ilk okuduğumda iyi olmuş demiştim..zira bir müsibet bin nasihatten iyidir.. ektiğini biçmiş... ama zaman geçtikce yine insan vicdanı umarım ucuz atlatmış kalıcı bir hasar kalmamıştır diyor.. bu olay ile ambulans olayı birleştirilince kanunen sıkı bir ceza alması olasılığı var tabiki ve umarız öyle olur..

bu kaza görüntüsünü ararken youtube da 350Z ile yanlayan yerli malı bir embesilin videolarına denk geldim..arkadaş ÜT-şarzetki-FN falan bunlar nasıl modellerdir böyle..Allaha şükür bu tayfayla ergenliğimiz aynı döneme denk gelmemiş....

kalipson
01-09-2019, 11:41
Memlekette yeni bi element keşfedildi; farkında değilsiniz..
ÇOMARYUM

Kadını dövüp/bıçaklayıp/vurup öldüren mi dersin, devletin hizmet aracına şahsi egosu izin verene kadar türlü gerizekalılıklarla engelleyen/alıkoyan mı dersin, çocuk istismarı mı dersin, anam 1 bacım 2 gerisine salla miki hesabı yakın çevresi haricindeki herkese başka başka gözle bakan abazanyus tayfası mı dersin, cebine 3 kuruş geçtikten sonra yürüyüşü değişen ama höt dediğinde adını söylemeyi unutacak derecede maldonadolar mı dersin, işi düşünce g.tünde gezen ama işi bitince babasını bile tanımayacak derecedeki karakter opsiyonu eklenmeden fabrikadan çıkmış ezikler mi dersin..
.....
..
Daha çok yazılır da.. Son dönemde bunlar çok ama çok arttı. Yazıklar olsun. Ve bunları savunabilen, bayramda mesaj atsan "sağol kardeş" demeye bile erinecek tiplerin (bunların ciğeri üzerine master yaparım) bu saydığım hödüklükleri savunacam diye paragraflarca yazı yazması.

beratyuksel
01-09-2019, 11:54
ÇOMARYUM

Kadını dövüp/bıçaklayıp/vurup öldüren mi dersin, devletin hizmet aracına şahsi egosu izin verene kadar türlü gerizekalılıklarla engelleyen/alıkoyan mı dersin, çocuk istismarı mı dersin, anam 1 bacım 2 gerisine salla miki hesabı yakın çevresi haricindeki herkese başka başka gözle bakan abazanyus tayfası mı dersin, cebine 3 kuruş geçtikten sonra yürüyüşü değişen ama höt dediğinde adını söylemeyi unutacak derecede maldonadolar mı dersin, işi düşünce g.tünde gezen ama işi bitince babasını bile tanımayacak derecedeki karakter opsiyonu eklenmeden fabrikadan çıkmış ezikler mi dersin..
.....
..
Daha çok yazılır da.. Son dönemde bunlar çok ama çok arttı. Yazıklar olsun. Ve bunları savunabilen, bayramda mesaj atsan "sağol kardeş" demeye bile erinecek tiplerin (bunların ciğeri üzerine master yaparım) bu saydığım hödüklükleri savunacam diye paragraflarca yazı yazması.

Gerçekten akıl almıyor ya ben bir türlü anlamlandıramıyorum.. Yapılan hareket trafikte herhangi bir motorlu taşıta yapılmaması gereken bir maganda hareketi zaten, insan canına kastediliyor resmen.. Ambulansı ya da herhangi bir hizmet aracını bırak, normal bir taşıta dahi yapıldığında ne kadar ayıp ve yanlış denilerek kapanıp gitmesi gereken bir konu..
Ama burda hala boş araçmış, mavi şeritliyse şöför dövülürmüş değilse dövülmezmiş tarzında magandalıklar falan..
Savunulacak en ufak bir taraf bulamıyorum ya, yüz bin kere de baksam yine bulamam.

Sezgin
01-09-2019, 12:11

Sen akli başında biriydin, yorumlarinda genelde hep seninle aynı fikirde olurdum hatirliyorum nickinden falan ama bu sefer 350z nin sahibiyle kisa bi muhabbetin olmasi baya bi etkilemiş seni anlasilan. Okadar mantiksiz ki su anlattıkların. Yani bu 350nin sahibini yol vermedigi ambulanstakiler; sıkıştırıp, arabasından indirip dovmedikten veya gasp etmedikten sonra bana olaylar baska bilmiyorsunuz 350z ambulansa yol vermemekte hakli sayilabilir savunması yapman cok anlamsiz.

johnie
01-09-2019, 12:44
Avrupa'da neredeyse gezmediğim ülke kalmadı, böyle rezillik ne gördüm ne duydum. Elalem ambulans sesi ya da bi benzeri ses duyunca birbirinin üzerine çıkıyor neredeyse. Yolu açalım hesabı.. Bizzat şahidim. Böyle seviyesiz diyaloğa rastlayacağımı bilsem videosunu çekerdim. Neyse..

Bizde de kendini uzman zanneden adam, bu herifi alttan alttan savunuyor resmen. Savunmuyorum ayağı da cabası. Yersen..

Ofis Şişli Cami'nin orada. Her gün duyduğum ambulans sireninin haddi hesabı yok.
Yol vermeye gelince, ülke o kadar gerideki adam telefona bakmaktan like atmaktan arkadaki ambulansı duymuyor veya tiye almıyor..
Işıkta durup, arkada bangır bangır gelen ambulansa yol açacağına salak salak duran tipler görüyorum her gün..

TolgaUs
01-09-2019, 13:02
bayramda mesaj atsan "sağol kardeş" demeye bile erinecek tiplerin

Bana özel yazdığınız mesaj olsa sağol derim tabiki de,
sizde herkese aynı mesajı atıyosunuz ayrı ayrı mesaj atmıyosunuz ki :(
Rehberiniz de ki 200 kişiyle ben aynı değerdemiyim ? :(

.::EmrE::.
01-09-2019, 13:19

Valla ben sırf ölmüştür umarım diye konuya geldim. Hala yaşıyormuş şerefsiz.

coolvtec
01-09-2019, 19:24
ÇOMARYUM

.....
..

Ceza hukuku tam ve eşit bir şekilde uygulanmadığı sürece Çomar daha çok artar.
Tüm insanlar eğitilmeye yatkındır.
Örneğin ambulans olayında atıyorum 5-10000 tl para cezası artı kesinleşmiş 2+ yıl hapis cezası uygulanmış olsaydı işe yarar mıydı? Bence yarardı.
Hadi yaramadı diyelim, tekrarında 20-30000tl ceza ve 5+ yıl hapis vb şeklinde katlanarak artan cezalar işe yarar mı?
Bence yarar.

Birkan61
01-09-2019, 20:29
O değil de motorcu şimdi korktu teker kitledi düştü. Bu adamın parasını zararını kim karşılıcak? Temas olmadığı için kendi cebinden mi ödeyecek?

Benzer örnek bir şekilde ben kaza geçirdim

Sabah saat 05.00, Sol şeritte ilerliyorum epey önümde bir araç yine en sol şeritte ilerliyor. Uzaktan sellektör yaptım ve beyfendi gibi sağ sinyal verdi orta şeride geçti. Tam onu geçecekken aynı hizada birden önüme kırdı ( ya uyudu, ya bilerek.. ). Ona vurmamak için manevrayla ani fren yapınca hakimiyeti kaybedip tek taraflı bir kaza yaptım ve aracım pert oldu. 2001 model bi arabaydı kaskosuda yoktu..

Polise gittim, ifade verdim.. Kamera kayıtlarının incelenmesini istedim ama plaka tesbiti bile yapamadılar hesapta. Aracımı 2500 liraya hurdaya verdiğim ile kaldım

TolgaUs
01-09-2019, 20:36
Benzer örnek bir şekilde ben kaza geçirdim

Sabah saat 05.00, Sol şeritte ilerliyorum epey önümde bir araç yine en sol şeritte ilerliyor. Uzaktan sellektör yaptım ve beyfendi gibi sağ sinyal verdi orta şeride geçti. Tam onu geçecekken aynı hizada birden önüme kırdı ( ya uyudu, ya bilerek.. ). Ona vurmamak için manevrayla ani fren yapınca hakimiyeti kaybedip tek taraflı bir kaza yaptım ve aracım pert oldu. 2001 model bi arabaydı kaskosuda yoktu..

Polise gittim, ifade verdim.. Kamera kayıtlarının incelenmesini istedim ama plaka tesbiti bile yapamadılar hesapta. Aracımı 2500 liraya hurdaya verdiğim ile kaldım

Büyük geçmiş olsun. Kameramı sürekli açık tuttuğuma sevindim ozaman bu durumda.
300 TL ye kamera alıp elinizde kayıt olsaydı durum ne şekilde gelişirdi acaba ki. Mahkemelik olunurdu gerçide.. Ne zaman para alınır belirsiz.

Birkan61
01-09-2019, 20:42
300 TL ye kamera alıp elinizde kayıt olsaydı durum ne şekilde gelişirdi acaba ki. Mahkemelik olunurdu gerçide.. Ne zaman para alınır belirsiz.

Eyvallah dostum eksik olma, bahsettiğim 2014 Mayıs ayıydı. O zaman olsaydı en azından plakası belli olurdu, plakadan bulurdum vs..

Araç kamerasını almama sebep olan hikayem orta şeritte ilerlerken önüme atlayan toros'a vurmamak için kendimi frensiz sağa atmam ve sağa attığım gibi polisin beni çevirip makas attım diye ceza yazması

Ne kadar derdimi anlatsamda boş adam yazdı cezayı. Aynı günün akşamı araştırıp orta halli bir kamera edindim

Maxiboost
01-09-2019, 20:50

Bir b.k olmazdi. Peder motorsikletle benzinlige dogru gelirken pompanin birinden genc elemanin biri kontrolsuzce cart diye geri cikti (pompa degistirmek icin) pederde kendini sola atarak (refleks ile) kurtardi ancak o sirada pederin solundan gecen bir araca surtmek zorunda kaldi. Polis cagirdik, memurun dedigi aynen bu, genc arkadas gidebilir siz arabaya carpmissiniz. E dedik cocuk burda bin tane ozur diledi haklisiniz dedi? Memur temas olmadigi icin kazaya karismamis siz sola dogru kacarken bakmaliydiniz dedi :D eleman ztn hemen binip uzaklasti.

.::EmrE::.
02-09-2019, 00:28
Bunu ambulansı falan boşver kimseye yapamazsın. "Sen misin ulan bu şehrin zaptiyesi" diye sorarlar adama. Varsa bir sıkıntın alırsın plakasını, çekebiliyorsan çekersin fotoğrafını videosunu verirsin emniyete gereği yapılır. He yapılmaz dersen 155 yerine İstanbul Emniyet İhbar Sayfası (https://onlineislemler.egm.gov.tr/Sayfalar/Ihbar.aspx) 'ndan yaparsın şikayetini gereğini yaparlar. Online ihbarlar yazılı dilekçe yerine geçtiği için yazılı cevap veriyorlar.

Oww ülkede adalet bir düzgün çalışıyor ki sorma gitsin.

Mutlu Değerli
02-09-2019, 02:00

Denklem basit.

1549 hybrid cooler yazılımlı bir Polo S2000'den çok daha hızlı oluyor, S2000'inde 350Z'yle ortalama aynı koştuğunu varsayarsan normal Dizel Polo'nın 350'yi geçmesi

(S2000 kıyası neden verdim çünkü hiç Polo vs 350Z yapılmadı. Bende başka araçtan kıyas aldım)

ham
02-09-2019, 02:11
Ceza hukuku tam ve eşit bir şekilde uygulanmadığı sürece Çomar daha çok artar.
Tüm insanlar eğitilmeye yatkındır.
Örneğin ambulans olayında atıyorum 5-10000 tl para cezası artı kesinleşmiş 2+ yıl hapis cezası uygulanmış olsaydı işe yarar mıydı? Bence yarardı.
Hadi yaramadı diyelim, tekrarında 20-30000tl ceza ve 5+ yıl hapis vb şeklinde katlanarak artan cezalar işe yarar mı?
Bence yarar.

konuya vakıf olmadığınızı varsayarak ufak bi düzeltme yapayım; olayın ceza hukukunun tam ve eşit şekilde uygulanmasıyla alakası yok, ceza kanunlarımızın yetersizliğiyle alakası var. kanun koymak kanun koyucunun (tbmm - hükümet vs.) göreviyken kanunları uygulamak yargının görevidir . yani hukuksal anlamda bir suçlu aranıyorsa bu suçlu yargı organları değil kanun koyucudur.

gökberk
02-09-2019, 02:24
Denklem basit.

1549 hybrid cooler yazılımlı bir Polo S2000'den çok daha hızlı oluyor, S2000'inde 350Z'yle ortalama aynı koştuğunu varsayarsan normal Dizel Polo'nın 350'yi geçmesi

(S2000 kıyası neden verdim çünkü hiç Polo vs 350Z yapılmadı. Bende başka araçtan kıyas aldım)

Biraz da ti ye almak için yazılmış bir yazı sanırım onurc nin yazdıkları :)

akko
02-09-2019, 07:22
Bütün yazılanları okuyamadım. 350z sahibi olan Efkan adlı arkadaş benim kayınbiraderin çok samimi arkadaşı. Yanında oturan arkadaşın bi ayağı ne yazıkki kesilecekmiş. Kaza anında emniyet kemeri takılı olmadığı için arabadan fırlamış. Motorcularda birşey yokmuş. Motorcularda şikayetçi olacağım demiş fakat avukatı motorcunun şikayeti pek anlam ifade etmeyecek çünkü ondan kurtarmaya çalışıyorsun sen vs diye bilgi vermiş. Şimdi Efkan adlı arkadaşta hastanede yanında olan (ayağı kesilecek arkadaşta). Malesef bu arkadaşlar genç ve kafaları iyiken bu hareketleri yapmış ve hayatlarının sonuna kadar taşıyacaklar.. hayatımda hiç bir zaman kafam güzel araç kullanmadım,, yanımda olana da izin vermedim.. efkan’ın anneainin de dediği tek şey; bu arabayı deli gibi istiyordu(350z) hayatının tek isteğiydi ve Allah hızlı bir şekilde verdi hızlı bir şekilde de aldı. Ayağı kesilecek olan arkadaşa yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 300 bin Tl para ceza olarak ödenecek ve 5 ile 10 yıl arası da hapis yatacak Efkan(350z sahibi)

TolgaUs
02-09-2019, 07:38
Bütün yazılanları okuyamadım. 350z sahibi olan Efkan adlı arkadaş benim kayınbiraderin çok samimi arkadaşı. Yanında oturan arkadaşın bi ayağı ne yazıkki kesilecekmiş. Kaza anında emniyet kemeri takılı olmadığı için arabadan fırlamış. Motorcularda birşey yokmuş. Motorcularda şikayetçi olacağım demiş fakat avukatı motorcunun şikayeti pek anlam ifade etmeyecek çünkü ondan kurtarmaya çalışıyorsun sen vs diye bilgi vermiş. Şimdi Efkan adlı arkadaşta hastanede yanında olan (ayağı kesilecek arkadaşta). Malesef bu arkadaşlar genç ve kafaları iyiken bu hareketleri yapmış ve hayatlarının sonuna kadar taşıyacaklar.. hayatımda hiç bir zaman kafam güzel araç kullanmadım,, yanımda olana da izin vermedim.. efkan’ın anneainin de dediği tek şey; bu arabayı deli gibi istiyordu(350z) hayatının tek isteğiydi ve Allah hızlı bir şekilde verdi hızlı bir şekilde de aldı. Ayağı kesilecek olan arkadaşa yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 300 bin Tl para ceza olarak ödenecek ve 5 ile 10 yıl arası da hapis yatacak Efkan(350z sahibi)

Evet bunu nette okumuştum yanında ki günahsız çocuk, bariyerle ilk temas anında ön camdan toprağa uçmuş durumu ağır diyorlardı. Yazık olmuş onada üzüldüm baya. Efkan herkesten ağır beddua aldı. Burda milletin dediği gibi vicdanı varsa, arkadaşının hayatına mani olduğu için bu vebali kaldırabilir umarım. Ben olsam vicdan azabından kendimi asardım heralde.

MeRtCaN
02-09-2019, 07:42
ILongBoardDude Siz En Mutlu "C" nin hangi "C" Oldugunu bilirmisiniz ?

akko
02-09-2019, 08:05
Evet bunu nette okumuştum yanında ki günahsız çocuk, bariyerle ilk temas anında ön camdan toprağa uçmuş durumu ağır diyorlardı. Yazık olmuş onada üzüldüm baya. Efkan herkesten ağır beddua aldı. Burda milletin dediği gibi vicdanı varsa, arkadaşının hayatına mani olduğu için bu vebali kaldırabilir umarım. Ben olsam vicdan azabından kendimi asardım heralde.

Allah korusun. kendimi onun yerine koyup düşünmek dahi istemiyorum.. Zor bir durum gerçekten.

997TT
02-09-2019, 08:22
Motorcu ıstedıgı tazmınatı alır...
Yaralanan yolcu ısterse 300 den cok daha fazla alır...

akko
02-09-2019, 08:36
Motorcu ıstedıgı tazmınatı alır...
Yaralanan yolcu ısterse 300 den cok daha fazla alır...

Doğrudur Murat abi, ben direk kendi aralarında geçen konuşmayı aktardım.
Ama söylediğiniz gibi, bana da motorcunun tazminat vs. alabileceğine inanıyorum.

Eren G.
02-09-2019, 08:45
Bir b.k olmazdi. Peder motorsikletle benzinlige dogru gelirken pompanin birinden genc elemanin biri kontrolsuzce cart diye geri cikti (pompa degistirmek icin) pederde kendini sola atarak (refleks ile) kurtardi ancak o sirada pederin solundan gecen bir araca surtmek zorunda kaldi. Polis cagirdik, memurun dedigi aynen bu, genc arkadas gidebilir siz arabaya carpmissiniz. E dedik cocuk burda bin tane ozur diledi haklisiniz dedi? Memur temas olmadigi icin kazaya karismamis siz sola dogru kacarken bakmaliydiniz dedi :D eleman ztn hemen binip uzaklasti.

O polisin ben mk. Aynı şekilde kaza yaptım, üstüme gelen araca çarpmamak için kaçtım ve şarampole uçup kaç takla attım adama dokunmadığım halde yüzde yüz haklı bulundum. Allahtan jandarma bölgesiydi de polislerle uğraşmadım ilk başta. Polislik içi bomboş bir kurum oldu sağolsun reyisimiz.

GokhanRS
02-09-2019, 09:02
yazık etti kendi etti kendi buldu. ambulans v.s derken muhtemelen indirimsiz yargılanır artık.

ghibli06
02-09-2019, 09:18
tahmin ettiğim gibi olayda alkol var ne yazık ki! alkollü araç kullanmam arkadaşımın kullanmasına da izin vermem, insta da her foto elde içki,hayırdır arkadaşlar? isteyen içer isteyen camiye gider isteyen ikisini de yapar ya da yapmaz kimseyi ilgilendirmez ama, alkollü araç kullanmak cinayete teşebbüstür, alkollü yarışmak ise direk cinayettir!!!

onurc
02-09-2019, 09:20
Denklem basit.

verdiğin teknik bilgiler için teşekkürler , zaten biliyordum
onu yazma amacım bu şekilde değildi

konuyu saptırmayayım , adalet yerini bulur umarım. işin içinde alkol varsa problem ekstra büyük tabi ki.

akko
02-09-2019, 09:40
tahmin ettiğim gibi olayda alkol var ne yazık ki! alkollü araç kullanmam arkadaşımın kullanmasına da izin vermem, insta da her foto elde içki,hayırdır arkadaşlar? isteyen içer isteyen camiye gider isteyen ikisini de yapar ya da yapmaz kimseyi ilgilendirmez ama, alkollü araç kullanmak cinayete teşebbüstür, alkollü yarışmak ise direk cinayettir!!!

bildiğim kadarıyla sadece alkol değil abi maalesef..

turbo&quattro
02-09-2019, 09:45
Alkol var, gazlama var, yaralamali kaza var, oncesinde ambulansa yol vermeme var. hepsi beraber 500-600tl para cezasi alir birini oldurdugu vakit belki 1 sene yatar...

Halbuki ilk ambulans olayi yasandiginda saglam bir ceza verilseydi bugun bunlari hic konusmuyor olacaktik.

mikelazi
02-09-2019, 09:56
bu arkadaş kaç yaşında???

her iki kazazedeninde ,Allah anne ve babasına sabır versin,güç versin.

EOZDAG
02-09-2019, 10:45

O polisin ben mk. Aynı şekilde kaza yaptım, üstüme gelen araca çarpmamak için kaçtım ve şarampole uçup kaç takla attım adama dokunmadığım halde yüzde yüz haklı bulundum. Allahtan jandarma bölgesiydi de polislerle uğraşmadım ilk başta. Polislik içi bomboş bir kurum oldu sağolsun reyisimiz.

Benzeri bir olay benimde başıma geldi, bir motorcunun intahar teşebbüsü gibi kendini yola atması sonucu, katil olmamak için kendimi ters şeride attım o esnada başka bir araç bana çarptı vs. vs. fakat motorcu kazaya karışmadığı için hiç bir suçu yok bizim karıştığımız kaza ile motorcunun kendini yol atması birbirinden bağımsız iki olay olarak değerlendiriliyor. Eğer ben motorcuyla birlikte kaza yapsaydım o zaman kim haklı kim haksız değerlendirmeye alınacaktı motorcunun yaptığı hareket.

akko
02-09-2019, 10:59
bu arkadaş kaç yaşında???

her iki kazazedeninde ,Allah anne ve babasına sabır versin,güç versin.

bu arkadaş bildiğim kadarı ile 1998 doğumlu abi.
Amin, inşallah abi.

KÖROĞLU
02-09-2019, 12:44
şu allah verdi allah aldı muhabbetlerine de hastayım gerçekten.

Sen alkol al sonra zar zor düz giden oldukça güçlü bir arabaya bin, muhtemelen böyle bir araçla ilgili kullanım tecrüben de sıfıra yakın, sonra bir de üstüne trafiğin olduğu alanda gece vakti yarış yap.

Sonra allah aldı allah verdi, yapmayın ne olur ya. Bu tamamen KUL'un suçu. Ve yaşanan şey kaza değil doğrudan ölüme / ödürmeye teşebbüs.

Umarım emsal bir karar çıkar, böyle salak saçma hareketler yapanlar bir nebze de olsa ders çıkarır.

Ayağı kesilen arkadaş üzüldüm, yanlış arkadaş seçimi. kaç bacak 300 bin TL eder ?

Oznsrl
02-09-2019, 12:52
Arkadaş her yönden fiyasko ambulans olayı var alkollü sürülen 350z gibi bir makine var gazlama var makas var kaza var bir insanın hayatını bitirmek var 2 insanı yaralamak var ve bütün bunları yapanın daha yaşı 20. Kendisi kadar aileside suçlu bu durumda bence. 20 yaşımda ile arabamı alırken 306 gti istiyordum onu bile aldırmadı bizimkiler gittim 65 lik clio aldım :)
İnşallah hakettiği cezayı çekerde akıllanır yoksa başkalarının canına kast etmeye devam edicek gibi görünüyor.

akko
02-09-2019, 13:03

Sen alkol al sonra zar zor düz giden oldukça güçlü bir arabaya bin, muhtemelen böyle bir araçla ilgili kullanım tecrüben de sıfıra yakın, sonra bir de üstüne trafiğin olduğu alanda gece vakti yarış yap.

Sonra allah aldı allah verdi, yapmayın ne olur ya. Bu tamamen KUL'un suçu. Ve yaşanan şey kaza değil doğrudan ölüme / ödürmeye teşebbüs.

Umarım emsal bir karar çıkar, böyle salak saçma hareketler yapanlar bir nebze de olsa ders çıkarır.

Ayağı kesilen arkadaş üzüldüm, yanlış arkadaş seçimi. kaç bacak 300 bin TL eder ?

Aynı fikirdeyim kesinlikle. işte herkesin bildiği kişiler şimdi burada isimlerini ağzına almayacağım, çıkıp insanlık adına güzel işler yapıyorlarmış gibi takılıp, bu tarz hareketleriyle bu çoluk çocuk tayfanın beğenisini kazanıp, defalarca yakalanıp serbest bırakıldıkları için bazı arkadaşlar da bunlardan haz alıp, bu şekilde hareketlere kalkışıyorlar diye düşünüyorum.. Neyse, daha fazla yorumda yapmak istemiyorum konu hakkında sadece öğrendiklerimi belirttim 1 - 2 post yukarıda.

997TT
02-09-2019, 13:17
Motorcu dusmus, yaralanmis ve sebebi belli.
Adamin sicili ve suan acilmis olan dava hakimin de takdirini etkileyecektir.

akko
02-09-2019, 13:20
Motorcu dusmus, yaralanmis ve sebebi belli.
Adamin sicili ve suan acilmis olan dava hakimin de takdirini etkileyecektir.

Motorcuya da tampon kopup çarpmış abi. bunu da söylemeyi unutmuşum

DOHC
02-09-2019, 13:24

Katılıyorum.
Yok allağ verdi, cezasını çekti, allağ aldı vs vs vs.
Allağ insana akıl yani us vermiş. Sen sakın alınma ama TolgaUs :) :o
Ne yanlış ne doğru idrak edemiyorsan tez zamanda kimseye zarar vermeden doğal seleksiyonla öbür tarafa gitmen lazım.

ardicli2000
02-09-2019, 13:44
Benzeri bir olay benimde başıma geldi, bir motorcunun intahar teşebbüsü gibi kendini yola atması sonucu, katil olmamak için kendimi ters şeride attım o esnada başka bir araç bana çarptı vs. vs. fakat motorcu kazaya karışmadığı için hiç bir suçu yok bizim karıştığımız kaza ile motorcunun kendini yol atması birbirinden bağımsız iki olay olarak değerlendiriliyor. Eğer ben motorcuyla birlikte kaza yapsaydım o zaman kim haklı kim haksız değerlendirmeye alınacaktı motorcunun yaptığı hareket.

Yani önümüze motorcu motoruyla atlarsa frene bile basmadan bodosloma girmek çok daha faydalı!!!!

Nasıl bir memleket yarabbim burası...

KÖROĞLU
02-09-2019, 14:31
Aynı fikirdeyim kesinlikle. işte herkesin bildiği kişiler şimdi burada isimlerini ağzına almayacağım, çıkıp insanlık adına güzel işler yapıyorlarmış gibi takılıp, bu tarz hareketleriyle bu çoluk çocuk tayfanın beğenisini kazanıp, defalarca yakalanıp serbest bırakıldıkları için bazı arkadaşlar da bunlardan haz alıp, bu şekilde hareketlere kalkışıyorlar diye düşünüyorum.. Neyse, daha fazla yorumda yapmak istemiyorum konu hakkında sadece öğrendiklerimi belirttim 1 - 2 post yukarıda.

benim eleştirim sana değildi, umarım alınmadın :)

20 yaşında hem kendinin hem bir başkasının hayatını kararttı, değdi mi ? Şuan o arkadaşın ne düşündüğünü bilmeyi çok isterdim.

Son pişmanlık fayda etmiyor, alkol alıp şu direksiyon oturmamak lazım kesinlikle. Herkes burada kendine bir ders çıkarmalı.

TolgaUs
02-09-2019, 14:49
Katılıyorum.
Yok allağ verdi, cezasını çekti, allağ aldı vs vs vs.
Allağ insana akıl yani us vermiş. Sen sakın alınma ama TolgaUs :) :o
Ne yanlış ne doğru idrak edemiyorsan tez zamanda kimseye zarar vermeden doğal seleksiyonla öbür tarafa gitmen lazım.

Bana dolaylı yoldan laf sokman hoşuma gitti abi :( seni seviyorum saygılar.

akko
02-09-2019, 16:00
benim eleştirim sana değildi, umarım alınmadın :)

20 yaşında hem kendinin hem bir başkasının hayatını kararttı, değdi mi ? Şuan o arkadaşın ne düşündüğünü bilmeyi çok isterdim.

Son pişmanlık fayda etmiyor, alkol alıp şu direksiyon oturmamak lazım kesinlikle. Herkes burada kendine bir ders çıkarmalı.

Hayır tabiki abi ben sizin demek istediğinizi anladım :) söylediğim gibi şuan düşündüğü tek şey; 10 sene 20 sene hapis yatsam ne olacak, arkadaşımın hali ortada vs. gibi şeyler söylüyormuş.

TolgaUs
02-09-2019, 16:15
O değil de doktora 300 bin tl versem bana bacağımı geri verebilir mi?

onurc
02-09-2019, 16:38
O değil de doktora 300 bin tl versem bana bacağımı geri verebilir mi?

yahu sen neyin makarasını yapıyorsun.B*kunu cıkarma ayıptır.

git 300 tl ver bir psıkologa görün. prim kasıp duruyosun neyin derdindesin gercekten anlam veremiyorum.

Siyah
02-09-2019, 16:55
pert et kii

Yazılanları okurken kafamda karakteri oluşturdum nitekim instagram profiline girince yine tutturdum dedim. Ön yargı diyebilirsiniz ama bu arkadaşlar klon gibi hepsi aynı.
Ve bu olayda ambulansa çektirdiğini buldu gibi düşüncelere katılmıyorum. Bu bariz ahlak ve kültür eksikliğinden kaynaklı bir şey. Ambulansa o gün yaptığı için bunları yaşamadı ama o olaydan sonra bunların olacağı bariz belliydi. Ambulans olayında 324 lira ceza yedi adam şaka gibi ben app plaka ve kasktan 490 lira ceza yemiştim... canım devletim paran varsa, başkasının a*k sana bir şey olmasın diyor açıkça..
banka hesaplarının, arkadaşının bacağını geri getirmeyeceğini çok acı şekilde öğrenmiştir umarım tüm mağdurlara geçmiş olsun.

TolgaUs
02-09-2019, 16:58
yahu sen neyin makarasını yapıyorsun.B*kunu cıkarma ayıptır.

git 300 tl ver bir psıkologa görün. prim kasıp duruyosun neyin derdindesin gercekten anlam veremiyorum.

İroni, söylenenin tam tersinin kastedildiği ifadedir. Söylenen ya da yapılan eylem, ciddi görüntüsü altında, karşıt söylenceyi ya da eylemi
çelişki noktasına çekmeyi hedefler. Mizahtan farklı olarak, ironi daha eleştirel yaklaşır. İroni mimik, jest ve tonlama ile söylemek istenenin altını, dolaylı çizer.

https://www.youtube.com/watch?v=bpDHU-p3Oc4

TolgaUs
02-09-2019, 17:01
pert et kii

Yazılanları okurken kafamda karakteri oluşturdum nitekim instagram profiline girince yine tutturdum dedim. Ön yargı diyebilirsiniz ama bu arkadaşlar klon gibi hepsi aynı.
Ve bu olayda ambulansa çektirdiğini buldu gibi düşüncelere katılmıyorum. Bu bariz ahlak ve kültür eksikliğinden kaynaklı bir şey. Ambulansa o gün yaptığı için bunları yaşamadı ama o olaydan sonra bunların olacağı bariz belliydi. Ambulans olayında 324 lira ceza yedi adam şaka gibi ben app plaka ve kasktan 490 lira ceza yemiştim... canım devletim paran varsa, başkasının a*k sana bir şey olmasın diyor açıkça..
banka hesaplarının, arkadaşının bacağını geri getirmeyeceğini çok acı şekilde öğrenmiştir umarım tüm mağdurlara geçmiş olsun.

Yazılanları okurken kafamda karakteri oluşturdum nitekim instagram profiline girince yine tutturdum dedim. ön yargı diyebilirsiniz ama bu arkadaşlar klon gibi hepsi aynı.

Siyah
02-09-2019, 17:09
Yazılanları okurken kafamda karakteri oluşturdum nitekim instagram profiline girince yine tutturdum dedim. ön yargı diyebilirsiniz ama bu arkadaşlar klon gibi hepsi aynı.

çok sağolun ..

onurc
02-09-2019, 17:19
İroni, söylenenin tam tersinin kastedildiği ifadedir. Söylenen ya da yapılan eylem, ciddi görüntüsü altında, karşıt söylenceyi ya da eylemi
çelişki noktasına çekmeyi hedefler. Mizahtan farklı olarak, ironi daha eleştirel yaklaşır. İroni mimik, jest ve tonlama ile söylemek istenenin altını, dolaylı çizer.

İroni kelimesinin açıklamasına ihtiyacım yok,sağol.
Otomobil içindeki yolcunun uzuvu kurtarılamadığı yazılmış.Üzerinden kelime oyunu yapmış gibi görünüyor yazdıkların.Hoş değil , kısacası hoş görünmüyor.

997TT
02-09-2019, 18:50
Motorcuya da tampon kopup çarpmış abi. bunu da söylemeyi unutmuşum

Kesin acılan davayı kaybeder......
Ama konu dava degıl. Bu tip mahlukatların baskalarının canını yakması.
Allah korusun,hepımız hız yapıyoruz ama alkol ve sehır ıcı makas kasten kaza yapmak ve oldurmeye tesebbus oluyor. Kaza yapmasa bıle....

akko
02-09-2019, 20:26
Kesin acılan davayı kaybeder......
Ama konu dava degıl. Bu tip mahlukatların baskalarının canını yakması.
Allah korusun,hepımız hız yapıyoruz ama alkol ve sehır ıcı makas kasten kaza yapmak ve oldurmeye tesebbus oluyor. Kaza yapmasa bıle....

Çok haklısın abi. Evet hepimiz hızı seviyoruz vs. Ama makas atmak heleki kafa güzel araç kullanmak..
İnşallah başkalarına ders olur en azından. Söyleyebileceğim tek şey bu abi..

by serçe
03-09-2019, 03:21

konuyu baştan sona okudum efkan semtimdeki genç çocuklardan biri kendisinden çok aile büyüklerini tanırım ,burda en büyük hata ailesinin, geçmişteki vukuatlarını bile bile böyle bir arabayı alıp o çocuğun altına vermeleri

efkana gelecek olursak yaptığı baştan sona yanlış cezasını vebalini öylede böylede çekecek ve ödeyecek , tabi bunları bir ömür taşıyıp ders çıkartabilirse ne mutlu ,

yanındaki arkadaşa verdiği yaraya zaten kelimeler yetmez allah ailesinede kendinede sabır versin ,

senden alıntı yapmamın sebebi ise konunun başından beri elle tutulur post’un yok yağdırcaksan yağdır görüşün herkes saygı duyma zorunda ama bir post altında yağdır, sonra bak işine neyin peşinde olduğun belli değil uzun süredir formda post’um yok konuyu okurken sırf sana tutuldum da yazdım farkındalık yaratma yaratacaksanda bilginle tecrübenle yarat 👍🏻

Yigit-Y
03-09-2019, 07:34
Kazayı yapan şahıs müebbet ceza almalı

TolgaUs
03-09-2019, 08:26
����

https://youtu.be/zXJdXnNNTg4

Batu-R
03-09-2019, 08:32
Duyduğum kadarıyla bir kaç yorum da ben ekleyeyim.

O gün sanayiye gidiyor arabayı basmak için mi yoksa başka şeyler için mi bilmiyorum ama yanında ki arkadaş ile birlikte yola çıkıyorlar. Söylenene göre Ü.T ve H.T ile makas atmaya başlamışlar. Sonrasında da bu olay yaşanıyor ve kafaları da güzel yani alkollü mü veya madde mi içtiler bilmiyorum, ama yanında ki arkadaşın abisi ciddi uğracaşakmış bunlarla.

Su testisi su yolunda kırılır. Ne üzüldüm ne sevildim 350z'nin sahibine. Diğer arkadaşa da acil şifalar.

Yigit-Y
03-09-2019, 10:00
Duyduğum kadarıyla bir kaç yorum da ben ekleyeyim.

O gün sanayiye gidiyor arabayı basmak için mi yoksa başka şeyler için mi bilmiyorum ama yanında ki arkadaş ile birlikte yola çıkıyorlar. Söylenene göre Ü.T ve H.T ile makas atmaya başlamışlar. Sonrasında da bu olay yaşanıyor ve kafaları da güzel yani alkollü mü veya madde mi içtiler bilmiyorum, ama yanında ki arkadaşın abisi ciddi uğracaşakmış bunlarla.

Su testisi su yolunda kırılır. Ne üzüldüm ne sevildim 350z'nin sahibine. Diğer arkadaşa da acil şifalar.

UT iş sonunda selasi mi okunur yani dogru mu anladık

EOZDAG
03-09-2019, 13:53
Yani önümüze motorcu motoruyla atlarsa frene bile basmadan bodosloma girmek çok daha faydalı!!!!

Nasıl bir memleket yarabbim burası...

Olayın siniriyle, polise "motorcuya bir yaptırım olmayacak mı?" dediğimde o taraf değil, ona vursaydınız o zaman motorcu da değerlendirmeye alınırdı dedi. Bu arada, eski olayda değil 20 haziranda oldu.

Burak53
04-09-2019, 14:52
https://youtu.be/zXJdXnNNTg4

ne şımarık adamsın be sen

TolgaUs
04-09-2019, 15:41

http://www.yeniisfikirleri.net/wp-content/uploads/2014/06/sempatik-olmak.jpg

ghibli06
04-09-2019, 16:35
http://www.yeniisfikirleri.net/wp-content/uploads/2014/06/sempatik-olmak.jpg

benden sana abi tavsiyesi, bu forumda çok kişi vardı senin gibi komiklikler yapan ama sadece son fotodaki gibi sadece kendisi gülen, hepsi silindi gitti, hala var gerçi ama kendi halinde kasıyor bir şeyler yazdım zannediyor ... otomobil forumundayız, motorları seviyorsan aç konu motorunu tanıt teknik bilgilerini ver, son yaptırdığın bakımını detaylandır vs... ben forum donanım ya da ekşi sözlük tarzı bir ortam ararsam oraya girerim, burda onların suretlerini okumam...

Batu-R
04-09-2019, 16:38

buna laf anlatma abi boşver ne zaman görsem tüm mesajları nadiren mantıklı geliyo gerisi hep boş...

34tb9544
04-09-2019, 16:45
Herkes bi seyler yazmis yanindaki arkadas icin yanindaki arkadas elimizde buyudu abisiyle gorustum bu gun az once birisi ortayaya bacagi kesilcek diye laf atmis onunla ugrasiyroruz dedi 5-6 tane doktor ile gorusmusler simdilik kesilme falan yok dedi doktorlar gerekeni yapicak 5-6 ameliyat olabilir dedi
Sofor icin bi sey yazmiyorum ne deseniz haklisiniz
Aldigi gun aracla gordum daha o gun yanimdaki arkadasa dedim cok kotu kaza yapicak insallah birinin basini yakmaz dedim
Aldigi hafta zaten sabah aksam semtte eksoz sesini duyuyordum
Alkollu bir sekilde yapmis kazayi
Ve baska bir aracla yarisirken icinde ismi gecen ***** sahislar varmis
Yaralilara sifa diliyorum en kisa zamanda sagliklarina donerler insallah

TolgaUs
04-09-2019, 17:42
benden sana abi tavsiyesi, bu forumda çok kişi vardı senin gibi komiklikler yapan ama sadece son fotodaki gibi sadece kendisi gülen, hepsi silindi gitti, hala var gerçi ama kendi halinde kasıyor bir şeyler yazdım zannediyor ... otomobil forumundayız, motorları seviyorsan aç konu motorunu tanıt teknik bilgilerini ver, son yaptırdığın bakımını detaylandır vs... ben forum donanım ya da ekşi sözlük tarzı bir ortam ararsam oraya girerim, burda onların suretlerini okumam...

Dediğin gibi abi burası otomobil forumu. Motosikletle üzerime kıranları, beni öldürmeye çalışanları paylaştım da ne oldu.
Otomobil sürücülerini haklı çıkardı üyeler hep :D sıkıntı yok. kimseyi eğlendirme gibi bi gayemde olmadı hiç bi zaman zaten.
Bencil bit.chesın tekiyim. Ben güleyim ben eğleneyim kafi :)

Saygılar abi.

buna laf anlatma abi boşver ne zaman görsem tüm mesajları nadiren mantıklı geliyo gerisi hep boş...

Nadiren mantıklı gelen yazılarım varsa yine iyi başarı benim için teşekkür ederim brom!

mikelazi
04-09-2019, 17:51
bu kazada yarıştığı araca kanuni bir yaptırım yapılabilinirmi???

sonuçta trafik cezalarında oldukça kabarık dosyası var.

kado
05-09-2019, 08:52

Uygulanabileceğini düşünmüyorum. Çünkü çıkış dese, benim olaylarla ilgim yok, ben yarış yapmıyorum. Kim ne diyebilir. En fazla hız sınırını aşmaktan ceza kesilir.

gokhankenar
05-09-2019, 09:10
Uygulanabileceğini düşünmüyorum. Çünkü çıkış dese, benim olaylarla ilgim yok, ben yarış yapmıyorum. Kim ne diyebilir. En fazla hız sınırını aşmaktan ceza kesilir.

Bence de yarıştığı kişiye birşey olmaz. Dediğiniz gibi ben yolumda gidiyordum dese kimse bişey diyemez. Bizim insanımız hızlı giden bir araba görünce hemen tribe girip peşine takışma huyu olduğu için beyaz araç kendini kolaylıkla sıyıracaktır olaylardan...

painkller
05-09-2019, 09:35
Benim merak ettiğim bir husus daha var. Videolarda hikayelerde o kadar mahalle ağzı yapan, esnaf ayağı takılan, cumasını kandilini pas geçmeyen adam ise polodaki, kaza oldukdan sonra durmuşlar mı? Durmamışlar mı?

Burak53
05-09-2019, 09:40
Dediğin gibi abi burası otomobil forumu. Motosikletle üzerime kıranları, beni öldürmeye çalışanları paylaştım da ne oldu.
Otomobil sürücülerini haklı çıkardı üyeler hep :D sıkıntı yok. kimseyi eğlendirme gibi bi gayemde olmadı hiç bi zaman zaten.
Bencil bit.chesın tekiyim. Ben güleyim ben eğleneyim kafi :)

Saygılar abi.

Memnun değilsen, gitmeni öneririm. Zira şahsen çok mutlu olurum. Kurduğun cümleler sebebiyle muhteşem antipatik bir adamsın çünkü. Ve pişkinliğin sınırlarında geziyorsun. Ayıp.

TolgaUs
05-09-2019, 10:36
Memnun değilsen, gitmeni öneririm. Zira şahsen çok mutlu olurum. Kurduğun cümleler sebebiyle muhteşem antipatik bir adamsın çünkü. Ve pişkinliğin sınırlarında geziyorsun. Ayıp.

Memnunum ve Seni mutlu etmeyi çok isterdim ama dünya kötü bir yer abi :(
Ama iltifatların için teşekkür ederim. Şımartıyorsun beni.
Yazıyı alıntılamazsan sevinirim. İkili münakaşa sevdiğim birşey değil çünkü.
https://www.funny-emoticons.com/files/smileys-emoticons/love-emoticons/368-bye-bye.png

onurc
05-09-2019, 11:00
https://www.funny-emoticons.com/files/smileys-emoticons/love-emoticons/368-bye-bye.png

Son haftalarda belki en çok senin yorumların alıntılanmıştır.Hala devam ediyorsun.Birşeyi birden fazla kişi söylüyorsa doğruluk payı mutlaka vardır.

Burak53
05-09-2019, 11:10

Senin gibilerine laf anlatmak, deveye hendek anlatmaktan daha zor. Pes ediyorum.

HaKo
05-09-2019, 11:18
Benim merak ettiğim bir husus daha var. Videolarda hikayelerde o kadar mahalle ağzı yapan, esnaf ayağı takılan, cumasını kandilini pas geçmeyen adam ise polodaki, kaza oldukdan sonra durmuşlar mı? Durmamışlar mı?

kimmiş polodakiler , tahmin edeyim farzet ki tayfadan mı ?

dkaya87
05-09-2019, 12:31

farzetKİ bu makası hiç atmadık der sıyrılır işin içinden ne olacak ki, neyin cezasını çekti ki bu tayfa bunun cezasını çeksin. cuma günü camiye gidip Allah Bismillah dilinden düşürmeyerek vicdanlarının pür'i pak olduğunu düşünüyor nasılsa.

yaralı arkadaşlara acil şifalar dilerim, insanın arkadaşlarını doğru seçmesinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı bize.

_opeth
05-09-2019, 13:59
Senin gibilerine laf anlatmak, deveye hendek anlatmaktan daha zor. Pes ediyorum.

Son haftalarda belki en çok senin yorumların alıntılanmıştır.Hala devam ediyorsun.Birşeyi birden fazla kişi söylüyorsa doğruluk payı mutlaka vardır.

hacılar kişiye engel basın mesajlarını görmeyin ve alıntılamayın ki biz engelleyenler de görmeyelim. çok güzel oluyor :)

Anıl E.
05-09-2019, 14:11
Engelleyince görmem sandım,alıntı yapanlar tarafından yine görünüyor.

_opeth
05-09-2019, 14:15
alıntının altını okumaya çalışıyorum elimden geldiğince

rebelh
05-09-2019, 14:20

tatil şart ya
evrenoz eskisi gibi aktif değil
yıllar önce zıbata memuru gibi geziyordu sayfalarda :)

rebelh
05-09-2019, 14:21
forumun burhan kuzusu ya :D

Anıl E.
05-09-2019, 14:22
tatil şart ya

Eskisi gibi olsa,1-2 saçma postundan sonra atarlardı. Sistemin açıklığından faydalanıyor tolga,yoksa bu kadar uzun süre duramaz :)

_opeth
05-09-2019, 14:25
tatil şart ya

e bi ses edelim bakar belki bakar Evrenoz

rebelh
05-09-2019, 14:27
Eskisi gibi olsa,1-2 saçma postundan sonra atarlardı. Sistemin açıklığından faydalanıyor tolga,yoksa bu kadar uzun süre duramaz :)

ben ztn gerçek birisi olduğunu düşünmüyorum forumdan birisinin yan çarı başak geçiyor her konuda

Evrenoz
05-09-2019, 21:03
Noluyo özet geçin :)

turbo&quattro
05-09-2019, 21:35

Bir onceki sayfada birileri tatile cikmak istiyormus :)

_opeth
05-09-2019, 21:36

tolgaus'un rahatsız edici ve bol görselli videolu gönderileriyle konuları sabote etmesi diyeyim.

Burak53
06-09-2019, 08:47
Bir onceki sayfada birileri tatile cikmak istiyormus :)

sonunda ermiş muradına. konuyu öyle bir sabote etti ki; konudan konuşamıyoruz. :)

Batu-R
06-09-2019, 09:54
Bu tolga harbiden adamı bezdirir ya, insanı kendine sövdürtmek için elinden gelen herşeyi yapıyoru ve istiyor ki hep ben haklı olayım hep benim dediklerim doğru olsun hep benimle konuşulsun. ya hangi konuya girsem adamın mesajını görüyorum alakasız. yeter amk spor gazatesi...

PiscocuK
06-09-2019, 10:05
Konuyu uzatmayın bence sonuçta adamın söz hakkı yok şuan.İnşallah geri döndüğünde ortama ayak uydurur.

Burak53
06-09-2019, 14:13
Konuyu uzatmayın bence sonuçta adamın söz hakkı yok şuan.İnşallah geri döndüğünde ortama ayak uydurur.

konuyu uzatmak mı? söz hakkı olduğunda da nasıl kullandığını gördük. inşallah diyelim.

ENGean
18-09-2019, 18:38
Youtubeda karsıma cıktı şimdi yine, noldu bu eleman? Bilen varmı

fthdrn
18-09-2019, 21:10
O araba oradan geçermiş her türlü boşuna parlatmış arabayı.