PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gitti gidiyordaki raybanlar hak.

dieselpower
02-09-2019, 20:03
bu akşam bisiklet sürerken benim gözlük arka cepten uçup 2 arabanın altında kalarak hakkı rahmetine kavuştu :)

gittigidiyordaki gözlükler epeydir ilgimi çekiyor rakamlarıyla ama orjinallikleriyle alakalı fikrim yok,

alan kullanan bilgisi, tecrübesi olanlardan yorum bekliyorum

TolgaUs
02-09-2019, 20:21
Alınacak gözlük modeli bulunur.

Ray-ban Rb4165 601/8g 54-16 Justin Guneş Gozluğu - GittiGidiyor (https://urun.gittigidiyor.com/giyim-aksesuar/ray-ban-rb4165-601-8g-54-16-justin-gunes-gozlugu-472324141)

Marka model google a yazılır.

https://i.hizliresim.com/5NnXAd.png

Çıkan 2 fiyat bilgisi arasında karşılaştırılma yapılıp mantıklı bir karara varılabilir.

Saygılarımla..

melihyilmaz
02-09-2019, 21:51
Bende rayban gözlüğümü kaybettim ve gitti gidiyordan aldım alır almazda atasun optiğe götürdüm. Herhangi bir fark göremedik biz bunun merc değiliz dediler ama bizce orjinal dediler o gün bugündür kullanıyorum bişey yok ama şahsi fikrim bire bir çok çok üst seviye çakma.

dieselpower
02-09-2019, 22:07
Bende rayban gözlüğümü kaybettim ve gitti gidiyordan aldım alır almazda atasun optiğe götürdüm. Herhangi bir fark göremedik biz bunun merc değiliz dediler ama bizce orjinal dediler o gün bugündür kullanıyorum bişey yok ama şahsi fikrim bire bir çok çok üst seviye çakma.

saatlerde de bu olay var biliyorum A+ A++ A+++ vs,
işyerinden alan arkadaşlarda vardı memnundular ama aslını öğrenmek istiyorum bende..

kalipson
02-09-2019, 22:25
Çakmanın da 4-5 çeşit kalitelisi var. Hele ki saatlerde. Bayii bile anlayamasa şaşırmam.
Çin'e yeni gitmiş gelmiş ve yerinde bizzat görmüş biri olarak, yok böyle bi endüstriyel çeşitlilik. Sen paradan bahset. İstersen aynısını da yapıp verirler.

Emre-Dylan
03-09-2019, 00:22
Hepsiburada gittigidiyor n11 gibi yerde kurumsal olmayan satıcıların ürünleri çoğu üst seviye çakma birebir elimde ki orjinal atasundan alınma rayban ile karşılaştırdım vida yerlerinde v.b gibi ufak farklılıklar mevcut. 200 250tl civarına satılan ürünler orjinal değil net. 2 tane hb'den farklı satıcılardan almıştım zamanında :) Göz bu çakmasını kullanamam aynı şekilde ayakkabıda da...

EnesAksu
03-09-2019, 07:19
Çakmanın da 4-5 çeşit kalitelisi var. Hele ki saatlerde. Bayii bile anlayamasa şaşırmam.
Çin'e yeni gitmiş gelmiş ve yerinde bizzat görmüş biri olarak, yok böyle bi endüstriyel çeşitlilik. Sen paradan bahset. İstersen aynısını da yapıp verirler.

Adamlar arabada bile yapabiliyorlar. Sac kalınlığı 0,98 mm ise sana 0,50 mm yapıyor. ABS, filan yok ama tıpatıp aynı ama 100den sonra beşik gibi , typer kopyalayıp yaparlar öyle bir fabrikayı gezmiştim.

CloudGrey
03-09-2019, 08:05
çakmalar.
birçoğunun yeri eminönünde hemde.
oraya gidince 50 liraya full kutulu olabiliyorsun.

kullanım yerine göre alabilirsin , bende bisiklet sürerken düşer kırılır diye öyle bişey almıştım.
ama tatile , günlük hayatta vs kullanıcaksan göz işi önemli.
bilindik bir optikten almanı tavsiye ederim.
sunglasses hut olabilir , atasun olabilir vs vs...

hatırlarsınız boyner eskiden YKM idi,manitam ordan rayban almıştı ama modeli hiçbiyerde görmemiştik.
kızın içine kuşku düştü böyle bir optiğe götürdü ve baaam , öyle bir model hiç yokmuş bile :D

düşünün ykm çakma satıyor...

16EC813
03-09-2019, 08:13
çakmalar.
birçoğunun yeri eminönünde hemde.
oraya gidince 50 liraya full kutulu olabiliyorsun.

kullanım yerine göre alabilirsin , bende bisiklet sürerken düşer kırılır diye öyle bişey almıştım.
ama tatile , günlük hayatta vs kullanıcaksan göz işi önemli.
bilindik bir optikten almanı tavsiye ederim.
sunglasses hut olabilir , atasun olabilir vs vs...

hatırlarsınız boyner eskiden YKM idi,manitam ordan rayban almıştı ama modeli hiçbiyerde görmemiştik.
kızın içine kuşku düştü böyle bir optiğe götürdü ve baaam , öyle bir model hiç yokmuş bile :D

düşünün ykm çakma satıyor...

ebru şallıya başka türlü nası para yetiştirsin harunucum adamcaaz :D

denizhandinc
03-09-2019, 12:50

Bence de saatlerde kesin var. n11 ve diger platformlarda 1500 liranın üzerini cizmis 400 lira yazmıs. Ve bu indirimler senenin her günü mevcut. Orjinal saati niye sürekli böyle indirimli satsınlar. Bence orjinalin bi tık altı bu saatler.

Drive Fast
03-09-2019, 16:42
Arkadaşım bizzat bu işin içinde kendisi gözlük toptancısı ve kesinlikle bilmediğiniz güvenmediğiniz yerden gözlük almayın çünkü bir çoğu sahte mağlesef, atasun da bile sahte satıldığı dedikodusu var ki bunu ben bizzat kendi kulaklarımla piyasada çok iyi konumda olan birinin ağzından duydum. Kesinlikle anlaşılmıyor her şeyine kadar yapıyor bu çinliler

Gokberk611
03-09-2019, 23:42
Bildiğim kadarıyla orjinal raybanların camlarında lazer işlemeli rb yazısı bulunuyor, alırken dikkat etmekte fayda var

razzmatazz
04-09-2019, 08:33
Bildiğim kadarıyla orjinal raybanların camlarında lazer işlemeli rb yazısı bulunuyor, alırken dikkat etmekte fayda var

30 liralık çakmasında bile var o olay artık :D

Yiğit G.
05-09-2019, 01:12
Arkadaşım bizzat bu işin içinde kendisi gözlük toptancısı ve kesinlikle bilmediğiniz güvenmediğiniz yerden gözlük almayın çünkü bir çoğu sahte mağlesef, atasun da bile sahte satıldığı dedikodusu var ki bunu ben bizzat kendi kulaklarımla piyasada çok iyi konumda olan birinin ağzından duydum. Kesinlikle anlaşılmıyor her şeyine kadar yapıyor bu çinliler

Evet sahte çok oluyor resmi firmada bile... Konyalı saatden mesela sahte alan arkadaşım oldu ama firma bunu bilerek yapmıyor onlara gelen yerden sahteler geliyor veya çalışan yapıyor, kalitesi o kadar iyi oluyor ki firma bile anlayamıyor satarken bunu.

ardicli2000
05-09-2019, 14:11
Özellikle güneş gözlüğünde önemli olan filtredir. Genişleyen göz bebiğiyle retina ya ulaşan zararlı ışınların miktarı artar. Filtre bunları engellemezse sağlığa zarar verir.

RayBan ı tercih sebebi bu filtrelerin vs tam olmasıdır.

Çinli çakmasını yapmış deniyor. Filtre vs varsa sağlığınızı koruyorsa çok da önemli değil çakma mı değil mi. Önemli olan 1. koruma özellikleri 2. beğeninizi kazanmasıdır.

Kaliteli ama çok da meşhur olmayan markalar alırsanız sorun azalır. Çünkü onun sahtesini üretmek çok da iyi bir ticari kapı olmuyor Çinliler için.

Zamanında Louis Vitton da çakma davası açmıştı da mahkeme bilir kişinin "kalite bakımından iki üründe fark yoktur" raporuyla marka imajının zedelendiği iddiasını reddetmişti.