PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Su Arıtma Cihazı

makif84
12-09-2019, 09:32
Arkadaşlar evde damacana ile uğraşmaktan sıkıldım.Arıtma cihazı almayı düşünüyorum.Kullanıp memnun olduğunuz markalar var mı?Tavsiye eder misiniz?

akko
12-09-2019, 10:11
Bende aynı şekilde. Erikli kullanıyorum, su gayet güzel ama arıtma düşünüyorum sürekli pompaya basmak sıktı :)

CloudGrey
12-09-2019, 10:15
Bende aynı şekilde. Erikli kullanıyorum, su gayet güzel ama arıtma düşünüyorum sürekli pompaya basmak sıktı :)

Elektrikli Damacana Su Pompası Sebili İcin Damlatmaz Adaptorlu - n11.com (https://urun.n11.com/cam-damacana/elektrikli-damacana-su-pompasi-sebili-icin-damlatmaz-adaptorlu-P226301271)

erikli dadı ayrı yav.
özellikle rakıda çok belli oluyor.

bu arada geçen bir şey okudum erikli semtlere göre fiyat çekiyormuş , ben 19luğa 15,5 veriyorum , siz?

ghibli06
12-09-2019, 10:21
bir kaç sene önce WaterBox (SuKutusu) diye bir firmanın fabrika binasını yapmıştım, üretimleri gördüm tesis mükemmeldi zaten, çok müşterisi vardı.. bir inceleyin isterseniz...

EOZDAG
12-09-2019, 10:25
Ben iki üç aydır Brita kullanıyorum bence çok başarılı ve evi yıktırıp ettirmekten daha makul

Skyblade
12-09-2019, 11:33
İçme kullanımı için değil fakat, akvaryum için ters ozmos, ev ana tesisatı için ise ön filtreleme(yıkanabilir filtre,5 mikron filtre, aktif karbon takılı) olarak iki set kullanıyorum. İkisini de Ankara/Batıkent'te NCS su arıtma firmasından aldım. Keseye göre, istediğinize göre seçenekler sunuyor. Kendi yaptırdıkları hazır setler de var dışarıda yapılan setleri de satıyor bildiğim kadarıyla.

akko
12-09-2019, 11:43
Elektrikli Damacana Su Pompası Sebili İcin Damlatmaz Adaptorlu - n11.com (https://urun.n11.com/cam-damacana/elektrikli-damacana-su-pompasi-sebili-icin-damlatmaz-adaptorlu-P226301271)

erikli dadı ayrı yav.

bu arada geçen bir şey okudum erikli semtlere göre fiyat çekiyormuş , ben 19luğa 15,5 veriyorum , siz?

bende aynı parayı veriyorum, özellikle mobil uygulama olması güzel. arayıp uğraşmıyorum. tek tıkla kapıda :D
bu pompa çok güzelmiş ya. nasıl birşey? güzel iş çıkarıyor mu abi? tavsiye edersen alayım hemen. bıktım bas bas :D

CloudGrey
12-09-2019, 11:55
bende aynı parayı veriyorum, özellikle mobil uygulama olması güzel. arayıp uğraşmıyorum. tek tıkla kapıda :D
bu pompa çok güzelmiş ya. nasıl birşey? güzel iş çıkarıyor mu abi? tavsiye edersen alayım hemen. bıktım bas bas :D

zaten 19 litrenin rahat 2 litresi basarken taşıyor :)

bende bunun önceden pillisi vardı oda iş görüyordu fakat pili cabuk bitiyordu , nihayet bi akıllı elektriklisi yapmış ;)
tavsiye ederim ;)

Yigit-Y
12-09-2019, 12:04
AO smith var memnunuz

İş yeri ve evde kullanıyorum

XoR
12-09-2019, 12:06
Tesiste villalarda bunu kullanıyoruz herkes çok memnun.

Su Arıtma Cihazı | Arcelik (https://www.arcelik.com.tr/su-aritma-cihazi?gclid=Cj0KCQjw2efrBRD3ARIsAEnt0ejJGnvC76e53 h4fBrgsNZpuW5cAdiPTJiEsqgVqVeUoZ1yZXg9QQ-AaAmxXEALw_wcB)

free-hifi
12-09-2019, 12:07
Erikli kaliteyi bozdu hayat ile anlaşıyor artık herkes deneyin bencr

XoR
12-09-2019, 12:31

erikli dadı ayrı yav.

Suadiyede bundan alıyordum. Erikli çok bozdu bence bir dene bunu 13 liraydı üstelik

BUZDAĞI SU (http://www.buzdagisu.com.tr/)

https://www.memurlar.net/common/news/documents/583447/fuska1.jpg

Rockford
12-09-2019, 12:35
ben waterbox kullanıyorum memnunum bir garipligini görmedim tavsiye edebilirim.

atituti
12-09-2019, 12:49
arıtmayla icilen sudaki tad farkini aliyor musunuz ? ben 1-2 firma haric hicbirinin damacana , pet sularini bile icemiyorken arıtmali suya agzimi suremedim

CloudGrey
12-09-2019, 12:51
arıtmayla icilen sudaki tad farkini aliyor musunuz ? ben 1-2 firma haric hicbirinin damacana , pet sularini bile icemiyorken arıtmali suya agzimi suremedim

bunu bende anlayabiliyorum içerken ulan diyorum bu kesin arıtmadan çıkma...

Suadiyede bundan alıyordum. Erikli çok bozdu bence bir dene bunu 13 liraydı üstelik

Abi thanx :) ama erikliyi asla terketmem :D

makif84
12-09-2019, 13:02

waterbox ve ihlasın ürünlerde bu tadı almadım fakat çevremde kullanan ve markasını bilmediğim ürünlerde bu tad mevcuttu.

Erdem K.
12-09-2019, 14:32
arkadaşım Hyundai almıştı, memnun olduğunu söylüyordu ...

+soner
12-09-2019, 14:41

erikli dadı ayrı yav.

12,50 TL Çerkezköy ve Çorlu

XoR
12-09-2019, 14:48
bunu bende anlayabiliyorum içerken ulan diyorum bu kesin arıtmadan çıkma...

Abi thanx :) ama erikliyi asla terketmem :D

bence bir dene minimum 3 saat kafası var :D

fasterhan
12-09-2019, 16:53
bir ara araştırmıştım bende ve şu marka öne çıkmıştı ve birebir kullanan büyük işletme ve evde kullanan arkadaşlarımda bunu önermişti. Sizde isterseniz bakabilirsiniz bu markaya. Ters ozmos mu ne baya iyi bir filtreleme yaparak en son filtredede geri mineral mi ne onları suya kazandırıyordu heralde. Baya oldu bu anlattıkları yanlış yada eksik bişeylerde yazmış olabilirim :D ... Woongjin Eversky markası.

A.Kepez
12-09-2019, 22:20
nisan gibi bende araştırıp linkteki ürünü aldım. tds metre ile ölçüm yaptığımda hala kurulumdan sonraki değerleri veriyor. membran kaliteli olsun tank ta metal olsun. su basıncı çok ise pompalıya gerek yok. tatlandırıcıyı da linkteki gibi kaliteli alırsan sorun yaşayacağını düşünmüyorum. DH de su arıtma konusu var oraya göz atmanı tavsiye ederim ayrıca.
Lg Membran Secenekli 9 Aşamalı Su Arıtma Cihazı (knp9al) - n11.com (https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/lg-membran-secenekli-9-asamali-su-aritma-cihazi-knp9al-P214892159)
Biocera Antioksidan Alkali Filtresi - n11.com (https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/biocera-antioksidan-alkali-filtresi-P278908272)

react1ve
13-09-2019, 01:17
Erikli kullanıyordum,bi ara dağıtıcıdan kaynaklı sıkıntı yaşadım,hayata geçtim. 1 senedir waternet diye bi firma kullanıyorum. Aylık 60 lira gibi bi ödemesi var cihazı getirip kuruyorlar düzenli olarakta bakıma geliyorlar. Cok su tuketen biri değildim arıtmadan sonra bayağı değişti.Hatta bi yere giderken bile babam doldurup yanına alıyor. Tad olarak cok memnunuz ve hazmı da cok kolay. Cihazda sıcak soguk ve oda sıcaklıgı olmak uzere 3 secenek var. Bir araştırın isterseniz.

makif84
13-09-2019, 08:09
Öneriler için herkese teşekkür ederim .Biyomedikalci olarak su artıma cihazı alacak olan arkadaşlara cihaz alırken Dünya sağlık örgütü NSF nin onayı olmasına dikkat etmemiz gerektiğini öğrendim.
Bunun sorgulamasını da aşağıdaki linkten kontrol edebiliriz
Birde cihazların yıllık bakım fiyatlarını araştırmamızın tavsiyesini aldım.Zira yıllık bakım 120 ile 600 arası değişmekteymiş.

Certified Products and Systems | NSF International (http://www.nsf.org/certified-products-systems)

AlwaysFast
13-09-2019, 10:08
Su arıtmada asıl iş yapan ve farkeden membran filtre. Ben bi seferinde daha iyidir diye lg membran aldım 3 ay gitmedi tadı bozuldu. Orjinal DOW almak lazım. Gerisi çok mühim değil.

TarikS
13-09-2019, 10:12

https://www.memurlar.net/common/news/documents/583447/fuska1.jpg

Buzdağı süper su ama bu liste yayınlandıktan sonra A101'den satışı kalktı yerine başka geldi, resmen iyi iş yapanların cezalandırılması gerçeğiyle yüzleştik yeniden :D Evin altından alıp taşıyorduk memnunduk

arkadaşım Hyundai almıştı, memnun olduğunu söylüyordu ...

Öneriler için herkese teşekkür ederim .Biyomedikalci olarak su artıma cihazı alacak olan arkadaşlara cihaz alırken Dünya sağlık örgütü NSF nin onayı olmasına dikkat etmemiz gerektiğini öğrendim.
Bunun sorgulamasını da aşağıdaki linkten kontrol edebiliriz
Birde cihazların yıllık bakım fiyatlarını araştırmamızın tavsiyesini aldım.Zira yıllık bakım 120 ile 600 arası değişmekteymiş.

Certified Products and Systems | NSF International (http://www.nsf.org/certified-products-systems)

Sonrasında Hyundai'den aradılar 1 ay ücretsiz deneyin diye, koyduk eve denedik beğendik yaklaşık 6 aydır kullanıyoruz sanırım. 3 ayda bir filtre değişimine geliyorlar, 120-150 lira gibi bir şey hatırlyıorum ama biz kuru sabitlemiştik alırken pazarlık yapıp. :D Normalde esnek bir fiyatı vardı ve ilk 3 ayda geldiklerinde yüksek fiyat çıkınca hatırlattık anlaşmayı, düzelttiler

Müşteri hizmetlerinden çok memnunum, Erhan diye bir arkadaş montaja geldi vs epey ilgili ve bilgili.

Suyun tadından da memnunum her gün 2 cam şişe doldurup yanımda gezdiriyorum, ailecek bir şikayetimiz yok.

Montaj maliyeti 900-1000 gibi bir şeydi. 3 ayda bir 120-150 arası diyim bir bakım maliyeti de var.

XoR
13-09-2019, 10:17
Buzdağı süper su ama bu liste yayınlandıktan sonra A101'den satışı kalktı yerine başka geldi, resmen iyi iş yapanların cezalandırılması gerçeğiyle yüzleştik yeniden :D Evin altından alıp taşıyorduk memnunduk

Sonrasında Hyundai'den aradılar 1 ay ücretsiz deneyin diye, koyduk eve denedik beğendik yaklaşık 6 aydır kullanıyoruz sanırım. 3 ayda bir filtre değişimine geliyorlar, 120-150 lira gibi bir şey hatırlyıorum ama biz kuru sabitlemiştik alırken pazarlık yapıp. :D Normalde esnek bir fiyatı vardı ve ilk 3 ayda geldiklerinde yüksek fiyat çıkınca hatırlattık anlaşmayı, düzelttiler

Müşteri hizmetlerinden çok memnunum, Erhan diye bir arkadaş montaja geldi vs epey ilgili ve bilgili.

Suyun tadından da memnunum her gün 2 cam şişe doldurup yanımda gezdiriyorum, ailecek bir şikayetimiz yok.

Montaj maliyeti 900-1000 gibi bir şeydi. 3 ayda bir 120-150 arası diyim bir bakım maliyeti de var.

Bugün geliyorum Istanbula dolabın üstünde numarası var evden bakıp yazarım bayi telefon numarasını :D

onursumer
13-09-2019, 12:38
bizim evde 1 senedir var geçen sene annem taktırmış hyundai nin 6 ayda bir filitrelerini değiştirtiyoruz içimi güzel memnunuz bayağı

drago
13-09-2019, 12:52
Biz evde Brita sürahi kullanıyoruz, suyun lezzeti gayet güzel.

Ayda 1 filtresini değiştiriyoruz.

Bu arada reverse osmoz yapan bir sistem alacaksanız, mineral eksikliği olmaması için arada bir normal su ya da soda içmenizi tavsiye ederim.

coolvtec
13-09-2019, 15:32
10 yıldır kullanıyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Deniz gözlüğümün camlarını bile onunla yıkıyorum leke kalmasın diye.
izmirli BMB marka çift membranlı, 7 filtreli pompalı bir model kullanıyoruz ama aşağı yukarı hepsi aynıdır. Membran ve filtrelerin onaylı olduğunu kontrol edin yeter.

beratyuksel
13-09-2019, 20:38
www.zerowater.com.tr

Şu sıralar baya meşhurlar ve iddialılar, bi bakın derim, belki ilginizi çeker

R21TURBO 41
13-09-2019, 22:34
Ben 10 yili askin suredir bunu kullaniyorum gayet memnunum. Her yil eve gelip olcum yapiyorlar. 3-4 yilda bir filtrelerinin degismesi gerekiyor 300 Lira tutuyordu ama son fiyatlari bilmiyorum.

Rainsoft Su Arıtma Cihazları (https://www.rainsoft.com.tr/urunler/icme-suyu-cihazlari)

ruudvan
14-09-2019, 01:16
ne alırsanız alın membran filtresine dikkat edin. filmtech , lg filtreli olsun. bi düşük kalite olarak vontron olabilir.
gunluk kac lıtre kullanıyorsanız . gpd ( galon per day ) sini ona göre secersiniz.
tank litresi anlık su ihtiyacınızı hızlı bir şekilde karşılamanızı saglıyor.tank olmaz ise su yavas doluyor vs vs .
akvaryumlarda genelde arıtma RO su kullanılır . sebebi tds değeridir.
damacana su ile kurulan akvaryumlarda belli süre sonunda yosun başlangıcı oluyor bilginize.
arıtma su gayet güzel kullanılır.

Frid
14-09-2019, 14:55
aquabir diye bir marka kullanıyoruz bizde 2 senedir. tat koku sorunu yok. eş dost misafirlerden şikayet almadık. hazırda su deposu olması da güzel dolmasını beklemiyorsun. elektriksiz. şık bir tasarımı mevcut kapalı kutu.

magicblack
14-09-2019, 17:42
Brita akıllı sürahi kullanıyorum 8 aydir gayet memlunum.

Wromm
16-09-2019, 14:50
Waterbox'ın satışını yapan arkadaşım var. İsterseniz telefonunu verebilirim. Evimde ve firmada kullanıyorum. Her kullanıma uygun kompakt modelleri var. haricinde 3-4 kişi daha kullanıyor çevremde. Bir şikayet duymadım.

beratyuksel
16-09-2019, 15:28
www.zerowater.com.tr

Şu sıralar baya meşhurlar ve iddialılar, bi bakın derim, belki ilginizi çeker

Paylaşmıştım ama adamlar Türkiye’de piyasadan çekilmiş galiba :D

Maxiboost
18-09-2019, 18:32
Butce sıkıntınız yok ise mutlaka urunlerini inceleyin. Birden fazla evde aile icerisinde kullaniyoruz.

Rainwater Su Arıtma Sistemleri, Satış ve Kiralama (https://rainwater.com.tr)

Schumi
18-09-2019, 20:46
Butce sıkıntınız yok ise mutlaka urunlerini inceleyin. Birden fazla evde aile icerisinde kullaniyoruz.

Rainwater Su Arıtma Sistemleri, Satış ve Kiralama (https://rainwater.com.tr)

Yarın fiyat teklifi alıcam. Benimde aylık 5 damacana tüketimim var. 60 tl bile yapmıyor. Parasında değilim ama su bitti, pazar kapalı, pompa kullan felan dertlerinden sıkıldım.

MDeniz
19-09-2019, 07:31
İhlas marka kullanıyorum 6 senedir inanılmaz derece de memnunum sonuna kadar tavsiye ederim

Maxiboost
19-09-2019, 08:40
Yarın fiyat teklifi alıcam. Benimde aylık 5 damacana tüketimim var. 60 tl bile yapmıyor. Parasında değilim ama su bitti, pazar kapalı, pompa kullan felan dertlerinden sıkıldım.

Mutlaka tadim yapin, demo icin eve gelsinler gostersinler. Ucuk kacik garantileri var :D ama mal iyi para.

Schumi
19-09-2019, 21:40
Mutlaka tadim yapin, demo icin eve gelsinler gostersinler. Ucuk kacik garantileri var :D ama mal iyi para.

Salı gelecekler demoya. Ne kadar iyi para 3 - 5 - 7 nedir yani. :D

ruudvan
19-09-2019, 22:17
olay filtrede markaya takılmayın.

TarikS
25-09-2020, 12:26
Güncelleme

Yaklaşık 2 yıl olmuş Hyundai sistemi taktıralı. Bakım için birileri geldi bugün, Waterlife marka filtrelerle değişim yapılırken cihazın su deposunun patladığı için takribi 1 litre suyu ancak temizleyip verdiğini gördük, garantisi yok mu dedim, Hyundai adresleri satmış salmış pek ilgilenmiyorlar ürünlerle artık diyor :D

Hyundai arıtma sistemi satayım size diyen olursa bilginiz olsun :) Servisten yana sıkıntım yok ama Allah için. Filtre değişim bakımı 130'du, su deposunun yenisine de 240 dediler. Depo internette de 180-200 arası görünüyor

makif84
25-09-2020, 13:19
Konuyu açtıktan sonra arkadaşımında kullandığı piksel Aqua diye izmir firmasından aldım 8 filtre 12 aşamaydı galiba.Ürün montajını kendiniz yaptırıyorsunuz.
İlk başlarda kokudan şikayetçiydik.Sonra servisi aradım durumu anlattım,tarifle 1 filtre söktüm şuanlık memnunum.Filtre markaları Lg. Ama servis veya herhangi bir durumda gelip bakmak yerine telefon ile yardımcı olmaya çalışıyorlar.
O kısımda hiç memnun kalmadım bilginiz olsun...

Schumi
27-09-2020, 22:51
Bende Elit-Water bağlattım. Memnunum. Kayınbirader evleniyor onlarada aldık. Normal sisteme ek 1 tane daha fazladan filtre taktırdım suyun tadı daha güzel olsun diye. Arıtma suları temizlik olarak sıkıntısız ama tad olarak buruk bir tadı var yoksa. Markadan bağımsız bu dediğim. Şuan ek filtre ile suyun içimi çok güzel ev ve gelen misafirler çok beğendi. Hindistan cevizi kabuğunun öğütülmüş halinden oluşuyor ek filtre. Ve ömrü yaklaşık 2 yıl ve tadı gayet doğal. Bu filtre normalde varda 1 tane daha mı taktılar yoksa bu yoktu eklediler mi o kısmı hatırlamıyorum. Ama ilk 15 gün kullanırken bu filtre yoktu.

skaratas2
01-10-2020, 22:39
Aritmada filtreler artik önemli...filmtec membran tavsiye ederim...orjinal olarak...hausing ve diger unitelerin kalitesi çok önemli değil...güzel bir montaj yine kiymetlidir...aksaklikla evi su basabilir...basinc yeterleyse pompasiz unite tercih edilebilir... binada hidrofor olmasi yeterlidir...

Yarbay
02-10-2020, 14:15
maddi kısmını kenara koyarsak üretim tarihi oldukça yeni/güncel iyi bir marka/üreticinin iyi bir hipermarket koşullarında güneş görmemiş pet şişe içindeki suyun sağlık/kalite vs anlamında avantajı varmıdır?

ben şahsen migros'tan genelde saka su vb markaların 2-3 hafta max önce üretilmiş pet şisesini alıyorum ama iyimi yapıyorum bilemedim

sagi
03-10-2020, 11:22
maddi kısmını kenara koyarsak üretim tarihi oldukça yeni/güncel iyi bir marka/üreticinin iyi bir hipermarket koşullarında güneş görmemiş pet şişe içindeki suyun sağlık/kalite vs anlamında avantajı varmıdır?

ben şahsen migros'tan genelde saka su vb markaların 2-3 hafta max önce üretilmiş pet şisesini alıyorum ama iyimi yapıyorum bilemedim

plastik şişede daha uzun vakit geçirmeme ve daha az kanserojen gibi etkisi olabilir belki :)

mcemrek
03-10-2020, 11:32

bir aralar bende öyle yapıyordum sonra bu suların depolanmasını ve nakliyesini gördüm o günden sonra bıraktım çeşme suyu içerim daha iyi demiştim o gün. istanbul özelinde su kalitesi klor hariç fena değil diye düşünerekten brita sürahi ile kullanıyordum ki son zamanlarda tadı çok farklı gelmeye başladı suyun muhtemelen barajlarda ki suyun azalması sebebiyle daha çok tortu geliyo olabilir diye düşünüyorum

kendin yap tarzı bir arıtma cihazı yapma düşüncem var bakalım karaköy e yolum düşerse sistemi kurarım youtube da bolca içerik mevcut

akko
07-10-2020, 10:35
Waterbox kullanıorum tezgah altında deposu vs.
Tadı vs harika, dışarıda su içemez olduk eşimle resmen.