PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2015 318i kronik problemler hakkında

srknzfr
29-09-2019, 09:30
Selamlar, bir arkadaşım için 50 bin km civarında 318i bakıyoruz 2015 model. Kendisinin kulağına bu araçların motorlarında kronik problemler olduğu bilgisi gelmiş fakat hiçbir yerden teyid edemedik. Kendisine söylenenler “Yağ eksiltme, su kaçakları, silindir kapağı kaynaklı tekleme olabiliyor (kapak değişimi ile çözülüyor çözülmeyende motor değişimi oluyor)”

Var mı bu araçların motorları ile ilgili bilgisi olan? Bana pek gerçekçi gelmedi bu kronik problemler açıkçası

Şimdiden teşekkürler

C2VTS
29-09-2019, 10:40
Merhabalar bir akrabamızın aracında(tamamıyla stock) garantiden turbo değişimi oldu. Borusan ile konuştuğumuzda son 6 ayda 10 küsür adet 1.5 aracın turbosunun değiştiği söylendi. Kronik olarak sayılabilir diye düşünüyorum. Dediğiniz problemle ilgili bir duyum almadım.

srknzfr
29-09-2019, 20:04
Merhabalar bir akrabamızın aracında(tamamıyla stock) garantiden turbo değişimi oldu. Borusan ile konuştuğumuzda son 6 ayda 10 küsür adet 1.5 aracın turbosunun değiştiği söylendi. Kronik olarak sayılabilir diye düşünüyorum. Dediğiniz problemle ilgili bir duyum almadım.

Teşekkür ederim bilgi için

Schumi
01-10-2019, 13:02
Arkadaşın 4.18i nin turbo manifoldu çatlamış. 40 bin tl gibi bişi dediler Borusan'da. Sanırım turbo su alıp katalizöre de su basmış katalizör felan filan değişecek demişler. Dışarıda manifold çatlağını 1500 tl ye hallettiler ama kronik mi bilemiyorum.