PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Iphone 11 mi samsung 10 plus mi ?

speed_emre
12-10-2019, 09:54
Merhaba Arkadaşlar,

İphone 11 'in Türkiye'ye uygun fiyatla giriş yaptığı için ve kara cumada indirime gidecek gözüküyor.

2 telefon arasında kaldım. Samsung S10 PLUS mı , Yoksa İphone 11 mi ? 5 yıldır Sony z5 kullandım artık miyadı doldu. :)

2 Telefon arasında kalsanız hangisini alırdınız?

Gece gündüz video ve fotoğraf konusunda hangisi daha başarılı ?

5 sene kullanırım tekrar düzgün bir telefon olduktan sonra.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler....

onursumer
12-10-2019, 10:05
android mi kullanmak istiyosun ios mu ? 11 xr ın yenisi olarak duşun

ertantamer
12-10-2019, 10:31
Android güncelleme sorunu stabilite sorunuyla anılan yazılım. Çok sevsemde instagram gibi uygulamalarda uyumsuzluğu felan cidden can sıkıyo. İphone 7 kullanıyorum kaç sene oldu çıkalı hala stabil. Uzun yıllar kullanıcaksınız biraz daha bütçeyi arttırın 11 pro alın 5 sene rahat götüreceğini düşünüyorum.

SK10
12-10-2019, 10:31
yıllarca iphone kullandım abi her modelini 3gs dahil :) iphone'a verdiğim paraya yazıklar olsun diyorum :)
3 aydır galaxy a50 kullanıyorum 2000 liralık bi telefon herşey var gece modu geniş açı 64gb hafıza yüz tanıma parmak izi vs bundan sonra x bile yavan gelir kullanmam diyorum
ben olsam s10plus alırım

speed_emre
12-10-2019, 10:32
Hiç iphone kullanmadım. Nasıl merak ediyorum. Alma nedenim fotoğraf ve video için istiyorum. Takılma donma olmasın en önemlisi.

Yigit-Y
12-10-2019, 10:55
İphone malesef

Tüm ekipmanımi elma yaptım

Sevmerek stabil king malesef ios

yiiter
12-10-2019, 10:56
son 2 yıldır Iphone 8 kullanıyorum ondan önce farklı android telefonlar kullanıyordum. Tamam Iphone stabil ama android in o tadı yok yani

Yigit-Y
12-10-2019, 10:58
Android daha kullanıcı dostu

Ama stabilde ios açık ara önde

2. Telim android kötü gün dostu diye ios yapmadim ben mesela :)

speed_emre
12-10-2019, 11:26
Herkese tşk ederim. Güncelleme iphone daha çok alıyor sanırım.

Peki batarya durumu nasıl olur acaba. Yorumlarda 12 saat çok rahat yettiği yazıyor iphone 11. Hızlı sarjı yok.

Gece çekimlerı nasıl acaba?

dirk
12-10-2019, 11:28
İos Mercedes ise
Adroid Aynı özelliklere sahip çin - kore arabası

İphone 3 den beri kullanırım eş zamanlı son 4 yıldır xioami ve şirket telefonlarım android

Apple alırsan 2el satarken zararın olmaz samsung alabilirsin :D tam tersi ne yazıkkı 2 3 ay sonra samsunglar için geçerli olmuyor

speed_emre
12-10-2019, 11:31
İos Mercedes ise

İphone 3 den beri kullanırım eş zamanlı son 4 yıldır xioami ve şirket telefonlarım android

Apple alırsan 2el satarken zararın olmaz samsung alabilirsin :D tam tersi ne yazıkkı 2 3 ay sonra samsunglar için geçerli olmuyor

Samsung okadar kötümü ya amirali diyorlar s ve note serisi sende öldürdün :D

Oznsrl
12-10-2019, 11:33
İos Mercedes ise

yok artık :D Samsung da s serisi başka bi dünyadır mercedesteki gibi aynı :p
a lar m ler j ler falanda cla c200 falan işte :D

ahmet3425
12-10-2019, 12:41
3gs den beri iphone kullanıyorum. Gerçi çok ilerleyemedim, 6S deyim henuz :D baska ulkede yaşayamam o derece :) ios olsun camurdan olsun...

GÖKTÜRK
12-10-2019, 13:17
ben bu zamana kadar hiç marka fanatikliği yapmadım herhangi bir ürün/cihaz için ancak , iphone 4 4s 5s 6 6s plus ve 7 kullanmış bir kullanıcı olarak şöyle bir yorum yapıcam , ben iphone kullanırken abim samsung kullanıyordu modelini hatırlamıyorum ama iphoneden daha pahalıya almıştı , 2. elde ben kullandığım tüm iphoneleri peynir ekmek gibi satmıştım güzel fiyatlara , ancak samsung satılmadı çok cüzi bir fiyata bozdurduk bi telefoncuya bununla beraber iphone sosyal medya uygulamalarında hikaye falan çekerken çok kaliteliyken androidin son sürümlü telefonu bile tost makinesiyle çekilmiş kıvamı veriyor

sarj meselesi olarak şuan iphone 6s plus kullanıyorum %100 sarj ile 13-14 saate varan bi performansı var ve ben düşük güç modunda kullanmıyorum ekran ışığıda sonuna kadar açık kıyası böyle yapabilirsiniz

onursumer
12-10-2019, 14:51
Hiç iphone kullanmadım. Nasıl merak ediyorum. Alma nedenim fotoğraf ve video için istiyorum. Takılma donma olmasın en önemlisi.

ozaman hiç samsung a niyetlenmeni gerektiricek bişey yok

alırsın bir sure kullanırsın baktın olmuyor zaten satıp samsung a geçmesi kolay :)

speed_emre
12-10-2019, 17:00
iphone 11 aklım ona gidiyor. Haftaya gelsin raflara gidip bakacağım :)

Quantum
12-10-2019, 17:10
iPhone 11 Pro şu ana kadar çıkan iPhone ların içinde en iyisi..

ertantamer
12-10-2019, 18:25
İphone 11 proyu al zaten fiyatı ucuz olcakmış 10-11 civarı samsungda o fiyatlara o telefonları satamayacağı için inidircek fiyatları sen 11 pro alıp fikrini değiştirdiğinde fiyatlarıda iyice düşücek satıp samsunga dönüş yaparsın

speed_emre
12-10-2019, 18:53
11 pro çok pahalı bütçem max 7 olur. n11 bekliyorum. İndirim + kupon olursa o rakamlara düşseler keşke ama sanmam. % 25 ind olmaz yani :)

Geçen yıl max 1500 tl 8 pluslarda düşmüşlerdi.

Eworen
12-10-2019, 19:04
S10 plus un rakibi iphone 11 degil boyle bi karsilastirma netten bulamazsiniz asil rakibi 11 pro max
Aralarinda tam 2 kati fiyat farki var
Iphone 11 bence ucuk pahali ucuz derken gercekten yazmiyorsunuz degil mi ?
Ekrani kucuk kamerasi cok basarili degil 11 pro ile karistiriyosunuz.
Stabil ? Yahu android cephesinde 1000 TL den 10.000 TL ye kadar telefon var ust duzey modellerde stabilite kelimesi komik kaliyor takiliyor donuyor falan mi zannediyorsunuz

melihyilmaz
12-10-2019, 23:36
S10 plus un rakibi iphone 11 degil boyle bi karsilastirma netten bulamazsiniz asil rakibi 11 pro max
Stabil ? Yahu android cephesinde 1000 TL den 10.000 TL ye kadar telefon var ust duzey modellerde stabilite kelimesi komik kaliyor takiliyor donuyor falan mi zannediyorsunuz

zannetmiyoruz bizzat deneyimliyoruz. 10k liraya gidip snapdragon 855 li 8-10 gb ram li cihaz alıyosun hop instegram durdurldu diye hata alıyosun.

alper_pug
13-10-2019, 01:10
zannetmiyoruz bizzat deneyimliyoruz. 10k liraya gidip snapdragon 855 li 8-10 gb ram li cihaz alıyosun hop instegram durdurldu diye hata alıyosun.

Ben de bizzat deneyimliyorum. İphone 7 plustan sonra s8+ , s9+ , p20 pro , mate 20 pro , mi 8 , mi 9 ,mate 20x , p30 pro ve aktif olarak kullandığım p30 un hiç birinde uygulama durduruldu , error , crash gibi bir şeyle karşılaşmadım. Rom - Root islerine girmeden stock launcher ile kullandım tüm telefonları.

Kahn23
13-10-2019, 01:55
Aynı soru shiftdelete'te de sorulmuş. Faydalı olabilir.

Iphone 11 mi S10 plus mı | SDN Forum (https://forum.shiftdelete.net/threads/iphone-11-mi-s10-plus-mi.642045/)

Kahn23
13-10-2019, 01:56

Ağzına sağlık. Bu stabillik konusudan beklentiler nedir anlamış değilim.

Mehmetmert
13-10-2019, 10:25
Bu testi izlerseniz yardimci olur :)
YouTube (https://youtu.be/EWOHA0sJEnM)

Mehmetmert
13-10-2019, 10:25
Bu testi izlerseniz yardimci olur :)
YouTube (https://youtu.be/EWOHA0sJEnM)

https://youtu.be/EWOHA0sJEnM

semsialtunbas
13-10-2019, 10:37
Bu inceleme yardımcı olabilir karar vermene kamera ve performans açısından çok güzel karşılaştırmalar var çok beğendiğim bir kanal iphonedo beyciğim, 11 ve prolar arasında büyük bir fark görünmüyor performans olarak, ben de iphone kullanıcısıyım ilk çıktığında iphone 7 aldım ve hala kullanıyorum neredeyse 3 yıl olacak, en ufak donma kasma yaşamadım hala

https://www.youtube.com/watch?v=Qts2LoZ5BoQ&t=334s

emir91
13-10-2019, 11:00
Hiç android cihazım olmadı o açıdan pek yorum yapamam sadece teknoloji mağazalarında inceledim o iphone un verdiği kalite hissini alamadım cihazlardan bu söylediğim fiziksel olarak.
Tr de gereksiz pahalı olsada iphone bu işin rolex i hem kullanırken hem satarken değerli bugün 5 yıllık ip6 sorunsuz çalışıyor, telefoncuya götür direk 1000 lira veriyor... ne yazık ki bizim ülkede bu tarz araba, teknoloji vs. aşırı pahalı olduğundan uzun süre değerini koruması benim için önemli ayrıca apple ın teknik desteği samsung a göre 10 yıl ileride en azından tr de. adamlar bozulan 1-2 yıllık telefonu direk yeni kutuyla değiştiriyor samsung telefona toz konsa kullanıcı hatası deyip işi yokuşa sürüyor vs...

onursumer
13-10-2019, 13:00

bu instragramın problemi telefonun değil

suk3b3
13-10-2019, 18:42
Xaomi 9t mi ne öyle bişey aldı arkadaş. Kamera tepeden çıkıyor. Tek kelime bayıldım telefona. 128 gb hafıza. Çift sim. Parmak izi yüz tanıma herşey var. COD mobile oynuyoruz. Çok verimli bence bi bak derim

dirk
14-10-2019, 09:04
iphone 11 aklım ona gidiyor. Haftaya gelsin raflara gidip bakacağım :)

25inden beri kullanıyorum hiç bir farkı yok. şarjı 1-2 saat fazla gidiyor kendi kullanımıma göre oda telefon yeni diye muhtemelen. kamera güzel gerçekten. elle tutulur başka hiçbirşeyi yok.

speed_emre
14-10-2019, 09:40
25inden beri kullanıyorum hiç bir farkı yok. şarjı 1-2 saat fazla gidiyor kendi kullanımıma göre oda telefon yeni diye muhtemelen. kamera güzel gerçekten. elle tutulur başka hiçbirşeyi yok.

benim için kamera video selfie önemli yani :) gece çekimi nasıl ?

kunteper
14-10-2019, 09:53

Ozellikle instagram story vs icin iphone cok daha iyi, tum sosyal medya isi ile ilgilenenler iphone kullaniyor o yuzden

onurc
14-10-2019, 10:05
rabbim başka dert / düşünce vermesin :D

HaKo
14-10-2019, 10:09
şöyle söyleyim sosyal medya applerinde bence açık ara ıphone daha iyi , ben şu an hem xsmax256gb hem de samsung s8plus kullanıyorum. Samsungu elime bile almıyorum eğlence için.

11pro nun fiyatına çok şaşırdım bu arada baya agresif bir fiyatla girmişler piyasaya. Bizim telefonların piyasasını öldürmüş :)

OnurG
14-10-2019, 11:04
Stabillik olarak kesinlikle ios öneririm. Android biraz daha kullanıcısı için özgünlük sunuyor. Her şeyi özelleştirebiliyorsun vs vs ama iş fotoğraf,videoya gelince tırt. Instagram üzerinden 6S ile canavar gibi storyler atabiliyorken aynı şekilde s10 kullanan abinin attığı storyler sanki hesap makinesinden çekilmiş gibi bir kasmalar bi çirkin görüntü.. Hal böyle olunca fotoğraf,sosyal medya vs cok kullandığım için tercihim iPhone'den yana oluyor. Sarj konusunda kesinlikle android önde zaten. Bir çok karşılaştırması var youtube üzerinden izlersen daha net fikir elde edinebilirsin zaten yukarıda iPhonedo kanalını atmışlar. Hakkı Alkan vs de paylaştı 11 ile gece çekimleri vs. Kesinlikle tercihim iPhone 11 olurdu. Hem ikinci eli daha canlı ve fiyat kaybı az oluyor.

Victiz
14-10-2019, 12:19
2 yıldır X kullanıyordum, geçen hafta 11 pro'ya geçtim Dubai'de biraz daha uygundu fiyatı. Kamera olarak mükemmel diyebilirim, çok çok başarılı iş yapmışlar.

ümitech
14-10-2019, 13:02

+1
8-10 sene önce dense tamamdı ama ne kasması donması anlamadım
şuan ki andoridler uçak gibi
hangi iphone p30 pro yada mate 30 pro kadar hızlı , ios stabilliği dediğiniz şey eskidendi hemde çok eskiden artık alacağınız her android en az ios kadar hızlıdır
yıllardır x e kadar iphone her serisini kullandım adamlar iphone 6 dan beri kasa değiştirmiyor, kamera yerlerinden başka değişim yok işin kolayını bulmuşlar
şuanda samsung note 9 kullanıyorum iphone kullandığım zamanlara acıyorum , hala şu zaman olmuş android in 5-7 sene önce çıkardığı özellikleri çıkarıp ooo iphone da bu da varmış deniliyor falan hakkaten komik
millet uzaya çıktı iphone bulutların seviyesini yeni geçti hala ooooo falan filan
özelliştirilebilme yok , ios market , google play kadar geniş ve free değil
siz s10 plus vs iphone 11 yerine note 10 plus veya mate 30 pro vs iphone x,y,z karşılaştırın bakalım kaç sıfır maçı kaybediyor iphone
marka algısından bir kurtulamadı bizim millet

Ormanci
14-10-2019, 13:23
Ben de karalayayım bişeyler...

Apple artık eskisi gibi piyasaya bir "yenilik" getiremiyor iPhone kanadında, bu bir dezavantaj haline gelmeye başladı. Rakamlara da baktığınızda, piyasanın artık karıştığını, akıllı telefon piyasasını bir anda açık ara domine eden iPhone'un pazar liderliğinden düşüşünü izliyoruz.

İlk iPhone, 3G, 4, 5, 6, 7Plus, HTC OneX, LG G2 kullandım. 7Plus'tan sonra Xiaomi Mix3 aldım.

"iOS ve Stabilite" diyenler bence artık yanılıyor. Yani söylem az buçuk eski kaldı. Çünkü iOS stabilitesini belki %100 olmasa da artık Android de sağlıyor ve üstelik atıyorum 1.500-2.000 TL'lik Asus, Huawei vs gibi telefonlarla...

Şu anda Mix3'ü eski iPhone'larımı nasıl kullanıyorsam öyle kullanıyorum. Eskiden Android'ler şişerdi, yeniden başlatmak gerekirdi falan filan, şimdi o sorunlar da yok, iPhone'larımı aylarca baştan başlatmadan kullandığımı bilirim bir sıkıntı yaşamadığım sürece... Bunu da aynen öyle kullanıyorum.

Bu noktada bu yüzden ben artık Samsung markasına kıl olmama rağmen S10 alır geçerim, şahsi fikrim...

umitech'e katılıyorum...

Dün arkadaşlarla yemekteyiz, masada telefonla İstanbulkart yükledim. OAAAA naptın lannnnn kart mı yükledin nası yaptın falan dediler. NFC ile uzundur yapıyor hacılar... iPhone'da da var ama kullandırmıyor lavuklar, anca iki iPhone arasında alışverişe falan izin veriyor. Artık bi geçelim bunları ya... Millet artık o olmasın bu olmasın değil, o olsun, bu da olsun, şu da olsun istiyor. iOS veya Apple stabilitesini de bu yolla koruyor, tamam çok güzel ama nereye kadar gidecek bu?

Dragger
14-10-2019, 13:28
3gs modeli ile iphoneu bırakmıştım, o gün bugün samsung kullanıyorum.

Ama açıkçası sıkıldım samsungtan, hep note serisi kullanmama rağmen özellikleri pek işime yaramıyor.

Özellikle instagram story mevzusunda iphone açık ara önde. Samsung kamerası daha güzel de olsa instagram storyde mesela kalite çok düşüyor.

Low-Rider
14-10-2019, 13:33
3gs modeli ile iphoneu bırakmıştım, o gün bugün samsung kullanıyorum.

Ama açıkçası sıkıldım samsungtan, hep note serisi kullanmama rağmen özellikleri pek işime yaramıyor.

Özellikle instagram story mevzusunda iphone açık ara önde. Samsung kamerası daha güzel de olsa instagram storyde mesela kalite çok düşüyor.

Son güncellemelerle çözdüler o sıkıntıyı.

Note9 almıştım onda vardı bahsettiğin instagram problemi sonra çözüldü.

S10+ var şimdi o da sorunsuz instagram'da.

Eski hali çok kötüydü hakikaten sinir bozucu.

speed_emre
14-10-2019, 13:49

gece çekimi nasıl ? video güzel diyorlar. Yakınlaştırma olduğu zaman çok bozuyor ve kameranın hareket sensörü çok hassas olduğu için çok bozuluyor diye görüntü kalitesi şikayeti var :)

Low-Rider
14-10-2019, 13:55
gece çekimi nasıl ? video güzel diyorlar. Yakınlaştırma olduğu zaman çok bozuyor ve kameranın hareket sensörü çok hassas olduğu için çok bozuluyor diye görüntü kalitesi şikayeti var :)

Kamerası baya baya iyi, çoğu zaman renk ayarı vs bir şey yapmaya bile gerek kalmıyor.

Video da çok başarılı.

Gece çok fazla fotoğraf çekmedim ama bir güncelleme ile gece modu gelmişti. Onu denedim birkaç kez.

Gece modu ile çekince tatmin ediyor.

Yakınlaşma her cihaz da olduğu kadar bozuyor, optik zoom Huawei'ler kadar yüksek değil tabi kısıtlı biraz.

devil_berk22
14-10-2019, 13:57
Bana göre akıllı telefonlar iphone ve diğerleri olarak ayrılıyor. 4s ten beri ıphone kullanıyorum bundan sonrada ıphonedan şaşmam.

speed_emre
14-10-2019, 14:14
Kamerası baya baya iyi, çoğu zaman renk ayarı vs bir şey yapmaya bile gerek kalmıyor.

Video da çok başarılı.

Gece çok fazla fotoğraf çekmedim ama bir güncelleme ile gece modu gelmişti. Onu denedim birkaç kez.

Gece modu ile çekince tatmin ediyor.

Yakınlaşma her cihaz da olduğu kadar bozuyor, optik zoom Huawei'ler kadar yüksek değil tabi kısıtlı biraz.

gece bir kaç fotoğraf çekince paylaşırmısın ? gece videosu birde. Selfie iyi diyorlar ama bilemedim. Yardımcı olabilirsen memnun olurum. :)

Dragger
14-10-2019, 14:23

Note8 var bende bize hala gelmedi heralde o güncelleme, storyden video facia kalitede.

Hoş yine almam samsung herhalde, p30 alırım onu alacağıma ama ondan da çabuk sıkılırım diye düşünüyorum.

ümitech
14-10-2019, 15:47
yıl olmuş 2019 ve bitiyor 2020 olacaz hala iphone da iphone
dünyada satış rakamlarının geçtiğimiz yıllarda nasıl tepe noktadayken diplere vurduğuna bir bakın
iphone eskiden iphone du, android donarken, kasarken (takriben 8-9 yıl önce) , huawei markalaşamamışken, xiaomi yokken vs vs vs
huawei markasına trump ın neden çelme takmaya çalıştığına bakın , foto kalitelerine bakın özellikle gece çekimlerine7
genişletilebilir hafızasına ve özelleştirilebilirliğine bakın
hızlı şarj olayına bir bakın mesela
yazsam burdan istanbula yol olur ne iphone u Allahınızı severseniz ya

ümitech
14-10-2019, 15:51
abd de bile android cihazların apple cihazlarına oranla kulanımının % bilmem kaç arttığını bir araştırın ve göreceksiniz ki apple eskiden apple idi artık öyle bir dünya yok şartlar çok değişti
bu arada herhangibir android markası bana reklam ödemesi yapmıyor ve reklam yüzü de değilim :)

Schumi
14-10-2019, 17:35
Stabilite ? Bana sanki nükleer santralin yönetim panelini telefona yüklemişsiniz gibi stabilite felan diyorlar. Kulaklarım kanıyor duyunca. İkiside stabil. İkisinde de programlar kapanabiliyor. Hatta IOS esnek olmadığı için bir sorun olunca resmi çözümü yoksa genelde arka kapılardan başka bir çözümde yapılamıyor ?

Birde alacağı ürünü daha kullanmadan satmayı düşünen ikinci el değeri denilen olgu Türk milletinin DNA'sına işledi galiba. :D

Son olarak. Düşebilen. Bozulabilen. Kaybolup çalınması çok kolay ufak bir elektronik ürüne 10 bin TL gibi fiyatlar nasıl veriyorsunuz. Ben bilişim uzmanıyım. Halim vaktim yerinde. Ama genede bir telefona 15 bin vermem.

speed_emre
14-10-2019, 18:00
vallaha bende her sene 2 senede bir telefon değiştiren değilim. Sony var bende Z5 kasılıp duruyor. Aldımmı 5 sene gitsin istiyorum. Özellikle kamerası bakımından iyi olsun istiyorum :) Max 7 ye çıkabilirim.

speed_emre
15-10-2019, 10:53
Samsung s11 plus kullanan varmı başka ? :)

Evrenoz
16-10-2019, 19:34
Yıllardır Samsung kullanıyorum. Şirket hattım ise iphone.

S4, S5, S7 ve şu anda da S9+ kullanıyorum.

S7 ile beraber stabilite, performans sorunları çözüldü. S9 ise kusursuz bir cihaz, 1.5 senedir bende daha en ufak bir problem yaşamadım. Kamera, özellikle gece kamera performansı eşimdeki iphone X'i çok geride bırakıyor.
Eskilerde kaldı o stabil değil, sorunlu yorumları. veya zayıf cihazlarda görülüyor takılmalar.

S11'de en ufak sorun yaşamazsın. Zira firmanın amiral gemisi cihazı.

İphone'a gelince, bugün şirkette son sürümle beraber gece modu geldi diye gösteriyordu arkadaşlar mesela.
Dedim ki, ben telefonumu 1.5 sene önce aldım. 1,5 senedir bende var. Bozulup gittiler.

Demem o ki, apple yeniliklerin öncüsü sıfatına eskiden sahipti. artık sadece takipçi.

PULAT
17-10-2019, 07:22
Eskiden bir sebep olurdu yeni cihaz almaya yönlenirdik ama şimdi örneğin elimde s8 duos um var ve baktığım zaman çoklu kamera haricinde aradığım hiçbirşey yok. Donma vs zaten yok. Mili saniyelerle olan kullanımdaki süreleri stabilite olarak yorumlamak yanlış. Keza benzeri yavaşlamalar ki adına ne kadar yavaşlama denirse, biraderimdeki iphone 7 de de var. Ekran gövde oranı, fotoğraf kalitesi, dosya aktarma kopyalama düzenleme paylaşma vb konulardaki sınırsızlık uygun fiyatlar bol aksesuar vs derken ben ios un yüzüne dahi bakmıyorum 2 yıldan beri. İos kullanırken menülerde gezerken vs daha hoş evet ama hepsi o kadar. Bana artı anlamında artık ios in hiçbir özelliği iphone almamı gerektirecek bir sebep olarak gelmiyor.

Quantum
17-10-2019, 10:11
Android işletim sistemini hiç kullanmadım, kullanmayı bilmiyorum ve android işletim sistemi olan bir telefonu elime alınca o bana ben ona bakıyorum desem linç yer miyim :D

Schumi
17-10-2019, 13:48
Android işletim sistemini hiç kullanmadım, kullanmayı bilmiyorum ve android işletim sistemi olan bir telefonu elime alınca o bana ben ona bakıyorum desem linç yer miyim :D

Sizin meslek teknoloji üzerine değil miydi ? Bende iPhone kullanmıyorum hiç sahip olmadım. Ama elime alınca o bana bakmıyor. :)

Quantum
17-10-2019, 14:43
Sizin meslek teknoloji üzerine değil miydi ? Bende iPhone kullanmıyorum hiç sahip olmadım. Ama elime alınca o bana bakmıyor. :)

Belki bilmeyi öğrenmeyi canım istemiyor. Resme her zaman daha geniş bakmayı denemelisin..

speed_emre
17-10-2019, 14:56
s10 olupta geçe fotoğrafı çekip atabilecek varmı ? :)

grkm
17-10-2019, 21:14
Bu konuya iki cihazı da 2şer gün kullanıp sonra karar veren kişi olarak yanıt vereyim ;

Iphone 5s ten sonra Samsung S7 ile bir hayli ön yargı ile tanıştım ancak sistemi kavrayınca Androidle mutlu olabildiğimi gördüm . Sonrasında hala saygımın çok büyük olduğu S8 ile tanıştım ve muazzam 3 yıl geçirdim. Kendisini onca haşin kullanımıma rağmen kıramadım, bozamadım. Kulaklık sesiyle yaşadığım problemlerden sonra sıra geldi yeni telefon arayışına..

Telefoncu dostumda çok temiz IphoneX ve S10 Plus vardı. İlk niyetim S10+ üzerineyken ani ve radikal bir karar ile neden Ios olmasın diyip Iphone X 'e geçiş yaptım.

Yaptığım cihazın pil ömrü %88'di. 13 aylık kasası aksesuarları tertemiz bir cihaz.

Android ile geçen 5 sene sonunda IOS 'un ne kadar basitleştirilmiş yazılım olduğunu sandıysam da aslında Android kadar asla pratik olamadığını keşfettim. Mesela ;

Rehbere erişmek ve içinden birini bulmak için gerçekten ad yazmak, bir yerlere girmek ve hatta bunun için harf harf atlamak gerekiyor. Halbuki Androidde numarayla eski nesil telefonlarda yazdığınız gibi numara yazdığınızda çok hızlı ve pratik sekilde doğru kişi ve kişilere ulaşabiliyorsunuz.

Keza kişi kaydetmek ayrı bir kaos.

Günde 100 den fazla telefon görüşmesi yaptığım oluyor. Arayanlarla en son ne zmn kaç gün evvel konuştuğumun önemi bir hayli yüksek. Kişinin kartına yada arama kaydına girdiğinizde Android tüm secereyi döküyor. Iphone bu konuda çok çok saçma biçimde tek tek kayıt tutuyor.

Aplikasyonların %99unun IOS tabanlı yazılıyor olması, Androidde kullanırken kesfedemediğim bazı özellikleri gösterdi ancak bu terazide hala ağır basmaya sebep olmadı.

Kamera kullanımını bir hayli merak ediyordum. Başarılı ama Samsung S8'im daha üstün sekilde cekiyordu diyebilirim.

Şarj konusuna gelince benim bu kadar konuşma ve telefon kullanımıma Iphone X ne yazık ki tüm gün dayanamazdı ve dayanamadıda..

Iphone da tek sevebildiğim şey car playler ve kablo ile bagladığınızda hemen aktifleşen araç içi multimedia sistemler.

Bu 2 günlük serüveni hızlı bitirip bahsi geçen S10+ la değiştirmek üzere tekrar arkadaşıma uğradım ve konforlu hayatıma tekrar geri döndüm.

Aynı tempodaki kullanımda günün sonuna hala sarjı %20-25lerde kalabilen bir cihaz. Asla takılmıyor..

S8 den sonra çok muazzam fark olarak gördüğüm herşeyin daha iyileşmiş olması. S8 aşırı ısınır haldeydi. S10 ısınmıyor.

Kısacası pc, tv, saat vs Iphone sa Android tel size kötü oyuncu olur. Ancak serbestseniz Android ile hayatınız kolaylaşır.

Schumi
17-10-2019, 21:46
Belki bilmeyi öğrenmeyi canım istemiyor. Resme her zaman daha geniş bakmayı denemelisin..

Belki de çok geniş baktığım için şaşırmışımdır? At gözlüğü ile dar açıdan bakmayı deneyeyim bir dahakine. :)

Iphone da tek sevebildiğim şey car playler ve kablo ile bagladığınızda hemen aktifleşen araç içi multimedia sistemler.

Bende Android Auto hemen bağlanıyor araca kabloyu takar takmaz. Telefondan hiçbirşey yapmam gerekmiyor. Telefon da geçici olarak dandik Blackberry Keyone - Android 8.

Quantum
17-10-2019, 22:15
İnsanın kendisine yakışanı bilmesi güzel bişey tabi :)

Schumi
17-10-2019, 22:26
İnsanın kendisine yakışanı bilmesi güzel bişey tabi :)

Bana yakışan karşıdakinin karşıdakinin seviyesine inme teveccühü. Kendini ezik hissetmesin diye. :)

Quantum
17-10-2019, 22:32
Hadi anam hadi.. İkile.. Uzatma.. Durduk yere bulaşma.. Boş adam değilim senin gibi.. Uza..

Schumi
17-10-2019, 22:39
Hadi anam hadi.. İkile.. Uzatma.. Durduk yere bulaşma.. Boş adam değilim senin gibi.. Uza..

Belli ne kadar dolu olduğun. Gayet normal yaptığım bir alıntıya, "resme geniş bak" gibi trump tweeti şeklinde mesajın ile belli ettin. Neyine bulaşayım "senin üstün bilgeliğine".

Quantum
17-10-2019, 22:45
ya şumaher regl döneminde misin? Hallerin var gibi sanki?..
Durduk yere sen laf attın.. Bayram değil seyran değil, eniştem beni niye öptü dememelisin o zaman.. Yarım saatlik kronolojiyi bile karıştırıyorsan, çalışmaktan beynin reçele döndüyse az çalış. Hani anam.. Hadi canım.. Hadi güzelim.. Uza..

Schumi
17-10-2019, 22:51
ya şumaher regl döneminde misin? Hallerin var gibi sanki?..
Durduk yere sen laf attın.. Bayram değil seyran değil, eniştem beni niye öptü dememelisin o zaman.. Yarım saatlik kronolojiyi bile karıştırıyorsan, çalışmaktan beynin reçele döndüyse az çalış. Hani anam.. Hadi canım.. Hadi güzelim.. Uza..

Alıntı yada laf atma aynı şey değil. Makara yapmak için "linç yer miyim?" diye soran sensin. Sonra "durduk yere diye" de yazan sensin. Kronolojinin neresine koydun bunu? Neyse ata sözündeki gibi sabaha bırakıyorum..

Quantum
17-10-2019, 23:05
Azıcık diğer moderatörlerden feyz al.. Onlarınki gibi bir ağırlık olsun üzerinde.. Neyse.. Kime ne söylüyorum ki.. Yaş 15..
Ben de seni seviyorum şumahercim. Uykum geldi iyi geceler..

turbo&quattro
18-10-2019, 03:34
Elit uye tartismalarida bir baska seviyeli oluyor haha ;)

speed_emre
18-10-2019, 17:35
güncel......

speed_emre
19-10-2019, 21:21
bugün gidip iphone 11 baktım. XR ile aynı zaten. Elime aldığım anda öyle kaliteli etkileyici bir yapısı yoktu. Herkes 11 satın almış. Mağazada 11 kalmamış şaşırdım.

s10 plus elime aldım gerçektende telefon burdayım diyor. Görüntüsü kalitesi hoş hızlı baya gerçektende. Fotoğraf çekimi güzeldi. Videoda yakınlaştırma ikiside kötüydü.

P30 Pro baktım. Oda samsungtan sonra geliyor kalite olarak. Ama fotoğraf çekimleri süper. Video görüntüleri baya zayıf geldi gözüme. Gece çekimleri efsane.

Gerçektende baya zor durumda kaldım. İphone 11 indirime giderse kara cuma günü alabilirim diye düşünüyorum. Klasik standart kullanan kullanıcıyım.

Alanlar varsa yazarlarsa sevinirim. Kasımın 11 ne kadar zamanım var :D

Low-Rider
19-10-2019, 21:30
Android ile geçen 5 sene sonunda IOS 'un ne kadar basitleştirilmiş yazılım olduğunu sandıysam da aslında Android kadar asla pratik olamadığını keşfettim. Mesela ;

İşin özü bu işte..

Low-Rider
19-10-2019, 21:33
s10 olupta geçe fotoğrafı çekip atabilecek varmı ? :)

yahu internette onlarca foto video inceleme var, bir baksan istediğine ulaşacaksın :)

speed_emre
19-10-2019, 22:56
yahu internette onlarca foto video inceleme var, bir baksan istediğine ulaşacaksın :)

varda çok oynuyorlar çok fanatik var. Güvenemiyorsun. O yüzden tanıdıkta varsa daha iyi oluyor. :)

GEB
20-10-2019, 14:28
10 yılı aşkın ios kullanıyordum. En son 6S Plus ile 3 hafta önce veda ettim iPhone'a. Evet çok stabil bir yazılımı var, jailbreak ile kişiselleştiriliyor ama artık bataryası beni yıldırdı. Şimdi OnePlus 7 pro aldım Androide alışma sürecindeyim bir iki alışkanlık harici pişman değilim. 4000₺'ye iPhone da bu özelliklerde alınacak bir cihaz yok.

S.Özeren
20-10-2019, 19:12
Iphone mercedes , nirvana diyen marka fanatikligi yapıyordur

Aslinda en guzeli huawei 30 serileri , abd nasil korktu ise markadan google anlasmasini kesti :)

Guzelligi ne peki ? Cihaz android istedigi kadar yasaklasin tum programlari yine kurabilirsiniz.

Ios da kurunda izliyelim ;)

Kendi görüşüm android kullanci dostu ve ozgurluk sağladığı . Telefon markasi olarak ise samsung tipki iphone gibi evet hala kafadaki iki marka ancak telefon muhabbeti acilinca hic hafife alinmicak , s10+ ve 11pro'nun içinden gecicek cihazlar var ve daha uygun rakamlar..

speed_emre
20-10-2019, 19:38
P30 PRO baktım. Çok güzel cihaz ama Selfie kamerası baya zayıf. Video desen oda performansı düşük. Sadece fotoğrafta çok iyi ve 4K çekimi yok.

S10 Plus baktım kaliteli çok malzemesi görüntüsü çok iyi telefonda. S11 gelecek ve fiyatı 5 lere düşecek diye söylenti var şimdide. Hatta bazı samsung mağazalarda yok.

İphone 11 5 sene gider diye düşünüyorum. Bataryası ve kamerası iyi sanırım alan yok mu :D

speed_emre
21-10-2019, 19:24
N11 indirime gidip ve kupon kullanılırsa şayet s10 plus mantıklı olur.

Iphone 11 yeni çıktı. Sadece kupon kullanılır sanırım. İndirime gitmez sanırım.

Turkcell'de nakit alımlarda İphone 11 cihazlarında 250 tl hediye çeki veriyorlar.

speed_emre
22-10-2019, 13:52
güncel....

MCN21
22-10-2019, 14:41
iPhone 11 şuan bütün dünyada ses getirdi. Satıldığı fiyat ve sunduğu donanım ile beraber. İnternette dolu inceleme videosu var. Düşünmen gereken ip11 mi s10 mu değil, android mi ios mu?

Ben kullanımdığım cihazlarla uyumluluğu açısından ios dışında cihaz kullanamıyorum.

speed_emre
23-10-2019, 11:04
Ben standart kullanıcıyım. 5 senedir SONY Z5 kullandım. O yüzden şimdi iphone fiyatı düşerse ve indirim kuponu kullanırsam mantıklı olacak.

İphone 11 şuanda karar verdim. Video ve kamerası gayet yeterli şuanda :)

Dragger
23-10-2019, 11:21
11 mi 11 pro mu?

speed_emre
23-10-2019, 11:28
proya param yetmiyor. Fiyatı yüksek 11 alıcam.

Dragger
23-10-2019, 11:29
11 ile 11 pro arasında kamera farkı var sanırım.

johnie
23-10-2019, 11:31
11 mi 11 pro mu?

Kamerayı çok fazla kullanıyorsanız eğer 11Pro
yok, her türlü kamera da benim işimi görüyor diyorsanız 11 ideal.
X ve XR arasındaki gibi bariz fark yok, 11 ile pro arasında.

4bin lira bir kamera için verilir mi tartışılır orası..
Ben 128 11 den yana kullandım şansımı.
Şunu da bırakayım ;
YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=EUCCZgqEPBM&t=1s)

speed_emre
23-10-2019, 11:31
geniş açı ve yakınlaştırma farkı var ve ekran farkı var. İncelemelerin çoğuna baktım. Gerek yok diyorlar 4000 tl fark için. 11 ideal şuanda.

Yigit-Y
23-10-2019, 11:49
En pahalı en büyük her zaman en iyisidir İphone

Bizim ülkemizde pahalı sadece

Telefona rakamdan dolayı moklamak yanlış

MCN21
23-10-2019, 11:56
Kamerayı çok fazla kullanıyorsanız eğer 11Pro
yok, her türlü kamera da benim işimi görüyor diyorsanız 11 ideal.
X ve XR arasındaki gibi bariz fark yok, 11 ile pro arasında.

4bin lira bir kamera için verilir mi tartışılır orası..
Ben 128 11 den yana kullandım şansımı.
Şunu da bırakayım ;
YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=EUCCZgqEPBM&t=1s)

Aradaki tek fark x2 yakınlaştırma kamersı olması lazım. Diğer kameralar 11 pro ile aynı diye biliyorum. Yani kamera ile çok işi olanda az olanda aynı makineye sahip. Sadece optik yakınlaştırma olayı yok.

B16
23-10-2019, 12:19
https://www.youtube.com/watch?v=Qts2LoZ5BoQ

iPhonedo Faruk beyciğimi izlemeden iPhone alınmaz.

https://www.youtube.com/watch?v=EUCCZgqEPBM

https://www.youtube.com/watch?v=QpokFGVNyx4

Özellikle ilk video da hayvan gibi şii etmiş ve shiftdelete kekolarına fena laf çakmış.

Ormanci
23-10-2019, 12:59
Kullanan veya inceleyen var mı, onlara da bi sormak isterim, geçende bi arkadaşım incelemiş, 11 veya 11 pro mu plus mı neyse artık, kamera lensinde sıkıntı var, problemli dedi. Neymiş dedim, camını düz mü yapmışlar kameranın ne yapmışlarsa diyor, köşeler yuvarlak görünüyor, köşelerde görüntü bozuk diyor.

Böyle bişeyle karşılaşan var mı?

Bu arada benzer muhabbet bizim başka bi grupta da dönüyor da, arkadaşlar diyor işte 11 gelir Xiaomi'ye yaslar, Huawei takla atar, Samsung parende atar diye...

Mesela kaç sene önce ilk iPhone, iPhone3G, 4, 5 vs kullandıktan sonra HTC OneX ve LG G2 kullandım. Bunlar da düzgün telefonlar olmalarına rağmen tekrar iPhone'a döndüğümde "oh beee" demiştim. Düğme tasarımlarından tutun da, bi programın bir gün düzgün çalışıp, ertesi gün ihtiyaç anında cozutması, kilitlenmesi, iPhone gibi günlerce açık kalması halinde "şişmesi" ve yeniden başlatma istemesi gibi sıkıntıları vardı.

Şimdilerde de Mix3'ü alırken beni "tam ekran" olayı cezbetmişti, ancak S10'ları gördükten sonra S10e'ye bile bayıldım. Alırken de "onca yıllık iOS'tan sonra?" diye soru işaretleri de kafada olmadı değil ama, "bişman değilim" :) Dediğim gibi açıkçası hiç aratmadı.

Yeni iPhone'ları "daha çok yenilik, inovasyon" için bekliyorduk, şimdi pek bişeyi kalmadı. Birbirlerine artık büyük üstünlükleri yok bence, öyle saplar, böyle içinden geçer yok.

Arkadaşlar yazmış, diğer ürünleri de Apple olanlar efsane şekilde yararlanıyoruz diyorlar. Ancak tek başına iPhone'un bir Android telefondan pek farkı yok. Ya da Android bir telefonun iPhone'dan...

johnie
23-10-2019, 13:53
Kullanan veya inceleyen var mı, onlara da bi sormak isterim, geçende bi arkadaşım incelemiş, 11 veya 11 pro mu plus mı neyse artık, kamera lensinde sıkıntı var, problemli dedi. Neymiş dedim, camını düz mü yapmışlar kameranın ne yapmışlarsa diyor, köşeler yuvarlak görünüyor, köşelerde görüntü bozuk diyor.

Böyle bişeyle karşılaşan var mı?

Bu arada benzer muhabbet bizim başka bi grupta da dönüyor da, arkadaşlar diyor işte 11 gelir Xiaomi'ye yaslar, Huawei takla atar, Samsung parende atar diye...

Mesela kaç sene önce ilk iPhone, iPhone3G, 4, 5 vs kullandıktan sonra HTC OneX ve LG G2 kullandım. Bunlar da düzgün telefonlar olmalarına rağmen tekrar iPhone'a döndüğümde "oh beee" demiştim. Düğme tasarımlarından tutun da, bi programın bir gün düzgün çalışıp, ertesi gün ihtiyaç anında cozutması, kilitlenmesi, iPhone gibi günlerce açık kalması halinde "şişmesi" ve yeniden başlatma istemesi gibi sıkıntıları vardı.

Şimdilerde de Mix3'ü alırken beni "tam ekran" olayı cezbetmişti, ancak S10'ları gördükten sonra S10e'ye bile bayıldım. Alırken de "onca yıllık iOS'tan sonra?" diye soru işaretleri de kafada olmadı değil ama, "bişman değilim" :) Dediğim gibi açıkçası hiç aratmadı.

Yeni iPhone'ları "daha çok yenilik, inovasyon" için bekliyorduk, şimdi pek bişeyi kalmadı. Birbirlerine artık büyük üstünlükleri yok bence, öyle saplar, böyle içinden geçer yok.

Arkadaşlar yazmış, diğer ürünleri de Apple olanlar efsane şekilde yararlanıyoruz diyorlar. Ancak tek başına iPhone'un bir Android telefondan pek farkı yok. Ya da Android bir telefonun iPhone'dan...

yahu destur daha :D
Nasıl öyle bir yorum yapmış anlayamadım.
1 haftaya 11 hakkında yorumlarımı yaparım.
Yukarıdaki iphoneda youtube ın yorumlarını izleyip, fikir sahibi olabilirsiniz.

Dragger
23-10-2019, 13:58
Nereden alıyorsunuz 11leri?

Ormanci
23-10-2019, 14:26
yahu destur daha :D
Nasıl öyle bir yorum yapmış anlayamadım.
1 haftaya 11 hakkında yorumlarımı yaparım.
Yukarıdaki iphoneda youtube ın yorumlarını izleyip, fikir sahibi olabilirsiniz.

Valla ben de anlamadım. Bi heves gidip baktı arkadaş hatta ABD'ye gidecek yıl sonunda, 1 sene falan orada yaşayacaklar, orada alırım falan diyordu, direk vazgeçtim dedi... Baktığın telefonda mı bi hata vardı, filtre vs bişey olmasın dedim. Yok dedi, dikkatli bakınca köşelerde bozulma gördüm uyuz oldum dedi.

wolkanku
23-10-2019, 14:36
ben pazar günü 11 aldım.
iphone 6 'dan iphone 11'e geçince epey bir ışık yılı ileri gitmiş gibi oldu tabi.

işletim sistemi inanılmaz akıyor.
a13 işlemci call of duty her şey maksimum ayardayken dahi en ufak takılma gecikme yaşatmıyor.
cihazın orta tuşu olmadığı için face id ile kilit açılıyor, daha ekranı kaldırdığım saniyede yüzümü tanımış oluyor hiç gecikme yok bunda da.

kamerada söylendiği gibi bir durum farketmedim açıkçası, epey de bir fotoğraf çektim.
evin en karanlık köşesinde koltuğun kumaşının dibine girip iyice gölge yaratarak çekim yaptım, otomatik olarak gece çekim moduna geçti, ve çektiği fotoğrafta kumaşın tüm detayını görebiliyorsunuz.

bu fotoğrafın whatsapp üzerinden pc'ime atılıp, oradan da bir sitede yeniden boyutlandırılmış hali. yani epey bir görüntü kaybına rağmen bu şekilde.
https://i.hizliresim.com/jqaMvg.jpg

MCN21
23-10-2019, 15:05
Herşeyi boşverin android ışık yılı üstün bile olsa satış sonrası servis konusunda apple ile yarışabilen bir firma yok. En kötü 7-8 bin tl vereceğiniz cihazın servis gerektiğinde sizi süründürmesi bile başlı başına iş :D

Ormanci
23-10-2019, 15:10
Herşeyi boşverin android ışık yılı üstün bile olsa satış sonrası servis konusunda apple ile yarışabilen bir firma yok. En kötü 7-8 bin tl vereceğiniz cihazın servis gerektiğinde sizi süründürmesi bile başlı başına iş :D

Orası da doğru da, bizdeki garanti, randevu alma vs süreci de saçma sapan.

Telefon değiştirecez diye Akasya'nın kapısında 10:00 olmasını bekleyip 20-30 kişinin okul bitince bağırarak ve koşarak okuldan çıkan bebeler gibi koşturması da ayrı bi olay :D

Ha sonunda mikrofonu değişecek diye beklerken, elemanın elinde sıfır telefonla gelmesi çok güzel oluyor, ona diyecek bişey yok :D

MCN21
23-10-2019, 15:16
Orası da doğru da, bizdeki garanti, randevu alma vs süreci de saçma sapan.

Telefon değiştirecez diye Akasya'nın kapısında 10:00 olmasını bekleyip 20-30 kişinin okul bitince bağırarak ve koşarak okuldan çıkan bebeler gibi koşturması da ayrı bi olay :D

Ha sonunda mikrofonu değişecek diye beklerken, elemanın elinde sıfır telefonla gelmesi çok güzel oluyor, ona diyecek bişey yok :D
Randevu sistemi eskisi gibi değil. Yurtdışı cihazlara 3.parti hizmet verdiği için eskisinden çok daha kolay randevu ve hizmet almak.

Ormanci
23-10-2019, 15:19
Onu da çözdülerse iyi valla, bi ara forumlarda millet randevu alışverişi yapıyordu :)
En son 7 plus kullandım, onun da garantisi doldu, sıkıntısız 2 sene... Ekranı kırıldı, onu yaptıracağım sadece.

CloudGrey
23-10-2019, 15:23

hayatımda bir kere apple ürünü aldım.
türkiyeye iphone yeni gelmişti (2g dedikleri alet) o zaman yazarken otomatik düzeltmeyi kapat diye bir seçenek yoktu.
telefon türkçede değildi.
naber yazıp "nice" diye yolladım 2 ay boyunca.
ingilizce bilmeyenler mesajlaşamadım :)
bir dahada apple ürünü almadım.

sonraki hayatım hep android ile geçti , bir kere servisle ilgili sorun yaşamadım.
siz ne yaşadınız bilmiyorum.

-ilk samsung note çıktığından almıştım pili şişti 1.5 yıl sonunda anında değiştirdiler.
en son olarak gear frontier saati servise bıraktım 10 gün önce kasası soyuldu arada telden kopuyor diye.
ertesi gün komple saati değiştirdiler.

sadece telefonda değil samsung her malında super servis veriyor.
monitörümde ölü pixel vardı samsungu aradım servisci cocuk whatsapp'tan arkadaki etiketi çek abi dedi çekip yolladım.
yarım saat sonra gelip monitörün panelini değiştirip gittiler.

Ormanci
23-10-2019, 15:38
Samsung düzelttiyse iyi, son 1-2 sene öncesine kadar feciydi. Telefon, beyaz eşya, siyah eşya, herkes sıkıntı yaşıyordu, el mi değiştirdi ne oluysa adama döndüler demek ki.

Apple da etki etmiş olabilir :)

İlkinde nasıl yoktu ya, ilk çıktığı gibi aldım, kullandım uzun süre. Bulamamış olabilir misin hocam :D

speed_emre
23-10-2019, 18:44
hayırlısıyla bakalım iphone 11 alıcam. N11 bekliyorum. :)

johnie
23-10-2019, 20:32
hayırlısıyla bakalım iphone 11 alıcam. N11 bekliyorum. :)

ayrıca, android den de yedek alabiliyorsun öyle bir seçenekte geliyor karşına.

ProdriveSTI
23-10-2019, 20:47
Samsung almanı önermem.Geçen sene sıfır note 8 sldım 2 ay sonra amoled yanığı oluştu ve garantiye götürdüğümde benden kaynaklı olduğunu söylediler.
Note 10'da aynı sorun kesin olacaktır.
Kesinlikle Iphone 11...

B16
23-10-2019, 22:33
Samsung almanı önermem.Geçen sene sıfır note 8 sldım 2 ay sonra amoled yanığı oluştu ve garantiye götürdüğümde benden kaynaklı olduğunu söylediler.
Kesinlikle Iphone 11...

Çok iyi telefon ya diye överken sövmeye geçmene şahit olmuştum hahahaha
Ayfor’dan başkası yalan benim için. iPhone 14 çıksa 11 gidip alırım hemen

fthdrn
23-10-2019, 23:49
Ayfor’dan başkası yalan benim için. iPhone 14 çıksa 11 gidip alırım hemen

Ne kadar haklısınız k20 bey

Ormanci
24-10-2019, 08:35
Kesinlikle Iphone 11...

Haa evet Samsung'un da böyle mal mal hataları çok. Her seride illa bişey oluyor.

speed_emre
24-10-2019, 10:25
tamam ozaman kesinlikle ıphone 11 mantıklı şu durumda 128 lik 7000 tl gelirse harika olur :)

CloudGrey
25-10-2019, 12:43
Kesinlikle Iphone 11...

apple'ın ürünlerinini ekranını samsung ve lg ' den alıyor :D
zaten dünyada panel ekran üreten başka firma yok.

apple'ın hiçbirşey ürettiği yok , sadece dizayn yapıyolar ;)

Ormanci
25-10-2019, 12:50

Aslında en önemli kısmını yapıyorlar, "yazılım" :) Asıl katma değeri de burada.

CloudGrey
25-10-2019, 13:16
Aslında en önemli kısmını yapıyorlar, "yazılım" :) Asıl katma değeri de burada.

abi kime ne kattığı pek bilmem ama bence " overrated " bir oluşum.

heleki 3 yıl önceki teknolojiyi bakın yeni iphone yada mac artık bunları yapıyor diye sunmuyormu :D iyice deli ediyor adamı :D

sene olmuş 2020 adam ios 13'te nightmode'u övüyor, 2016 yılında kulladığım samsung s7edge'de vardı nightmode :D

iphone 8 dediğiniz telefonda , telefon şarja takılı iken kulaklıkla müzik dinleyemiyorsun ya :D
ya bluetotth kulaklık yada kablosuz şarj aleti kullanman lazım :D

Ormanci
25-10-2019, 14:48
abi kime ne kattığı pek bilmem ama bence " overrated " bir oluşum.

heleki 3 yıl önceki teknolojiyi bakın yeni iphone yada mac artık bunları yapıyor diye sunmuyormu :D iyice deli ediyor adamı :D

sene olmuş 2020 adam ios 13'te nightmode'u övüyor, 2016 yılında kulladığım samsung s7edge'de vardı nightmode :D

iphone 8 dediğiniz telefonda , telefon şarja takılı iken kulaklıkla müzik dinleyemiyorsun ya :D
ya bluetotth kulaklık yada kablosuz şarj aleti kullanman lazım :D

Yok tamam onları kabul ediyorum.

Yazılım başlı başına bi iş. Ve işin katma değerli kısmı bu. Yoksa Casper da Çin'de bi yerlerde ürettirip getiriyor işte. Ama kattığı bişey var mı? Yok. O yüzden de Casper olarak kalıyor işte. Veya Vestel, benzer şekilde telefonları ürettirip getiriyor, yerli telefon diyorlar bir de. La bari arayüzünü falan yapın Huawei gibi...

Şu Çin menşeili telefonların kasalara bakın, hepsi birbirinin aynısı. Yukarıdan kamera çıkıyor diyor, aynı kasayı 3 marka kullanıyor. Otomobillerdeki ortak platform gibi. Ama ne yapıyor, kamera, donanım vs değiştiriyor, Android üzerine de kendi arayüzünü çakıyor. "Benim" diyor. Katma değerini bu belirliyor. Bizde o da yok.

johnie
25-10-2019, 16:41

yanlış düşünce bence.
Ormanci ya katılıyorum, en önemli noktası olan yazılımı ve tasarımı yapıyorlar.
Haklısın, S7 de Nightmode vardı fakat, hepsini bir anda değil de işte pazarlama taktiği olan her seriye bir şey ekleyerek gidiyor.
Apple tercih etmemin nedenlerinden biris, telefonda oynarken x bir şey yaparken reklam çıkmaması.
Samsung'da bu çok başıma geldi/geliyor. Apple ın menüsü bir de daha kolay ve kullanışlı.
Kişiden kişiye değişiyor.

Üretim olayında da dünya da bir çok firma bu şekilde çalışıyor zaten :)
Örneğin ülkemiz, x2-2.5 katına ARGE yapmadan telefondan para kazanıyor :)

CloudGrey
25-10-2019, 16:59
yanlış düşünce bence.
Ormanci ya katılıyorum, en önemli noktası olan yazılımı ve tasarımı yapıyorlar.
Haklısın, S7 de Nightmode vardı fakat, hepsini bir anda değil de işte pazarlama taktiği olan her seriye bir şey ekleyerek gidiyor.
Apple tercih etmemin nedenlerinden biris, telefonda oynarken x bir şey yaparken reklam çıkmaması.
Samsung'da bu çok başıma geldi/geliyor. Apple ın menüsü bir de daha kolay ve kullanışlı.
Kişiden kişiye değişiyor.

Üretim olayında da dünya da bir çok firma bu şekilde çalışıyor zaten :)
Örneğin ülkemiz, x2-2.5 katına ARGE yapmadan telefondan para kazanıyor :)

apple ürünlerinde kendimi ayaklarımda pranga varmış gibi hissediyorum ,
benim kunta kinte gibi koşmam lazım özgürlüğe, ama apple salmıyor :D
abi çok basit bişey ya , internet sayfada video izleyecem iphoneda izleyemiyordum niye ?
paşam java desteklemiyor.(bunu yapmış olabilirler 2g,3g,4 serilerinde yoktu)

lan yiyem böyle yazılımı teknolojiyi tasarımı...

ayrıca yazılımında akıcılıktan başka birşey yok kendimizi kandırmıyalım ,
oda işletim sisteminin kullandığı ram'in ayrı olmasından kaynaklı...
eminim işine yarayan vardır yada ios'suz işini yürütemeyen.

bi ara 2005 yılında macbook'um vardı tek al benisi kapağındaki ışıklı elma logosuydu.
allahı var 2015te hala çalışıyordu tabi hiç kullanadığım için olabilir :)

yukarda söylemiştim bence overrated bir ürün diye.
bu ülkede istenilen paraları asla haketmiyor....

speed_emre
25-10-2019, 22:12
şaka gibi 6300 tl olan s10 plus 7000 tl oldu. Hatta bazı yerlerde 7300 tl kadar çıkmış.

Ayrıca çoğu yerlerde İphone 11 yok. Kaç mağaza gezdim yok yani. Ciddi şekilde satılmış.

Kahn23
25-10-2019, 22:19
şaka gibi 6300 tl olan s10 plus 7000 tl oldu. Hatta bazı yerlerde 7300 tl kadar çıkmış.

Ayrıca çoğu yerlerde İphone 11 yok. Kaç mağaza gezdim yok yani. Ciddi şekilde satılmış.

İst'da Ups siparişlere yetişemiyor. Bulamaman normal.

speed_emre
25-10-2019, 22:23
İst'da Ups siparişlere yetişemiyor. Bulamaman normal.

Hadi ya bende kara cumayı bekliyorum indirime girecek diye. Amazon indirim yapmış 1 saatte bitmiş. 7300 den 6950 vermiş. :)

fthdrn
26-10-2019, 00:04
Kimse kriz var demesin :D

PiscocuK
26-10-2019, 07:10
Apple in kendi sitesinden siparis verin girin. Aksam 4 gibi siparisi verdim sabah 9:30 da tlf getirdiler.
Biraz isiniyor gibi geldi bana. Sarjdayken kurulum yaptigim icin olabilir. Birde ekran renkleri tuhaf geldi tlf sarilik gecirmis gibi :) bende 7+ kullaniyorum simdilik mutluyum tabanca gibi. Bozuldugunda guncele yakin bir tlf alirim bende

MertSerhanÖ.
26-10-2019, 10:54
ıphone 3gs ten başlayıp,ıphone 6 ya kadar kullandım.
Sonrasında ıphonedan memnun olmadığım için samsunsg s7 edge e geçtim.Hayatımda kullandıgım en sorunsuz telefondu,
annem s8 alınca ona s7 yi verip s8 i kullanmaya başladım.
2 yıldır hiç bir sorun yaşamadan kullanıyorum vede çok memnunum.

jRMix
26-10-2019, 11:34
iPhone 11 gayet başarılı olmuş. Fiyatıda her ne kadar uygun denilse de 7300 lira pek uygun değil ama ***** ülke durumu piyasa şartları vs. uygun olmuş oluyor. Hiç samsunga bakmadan 11 alın eğer gerçekten kamerada vs çok ilgiliyseniz pro alın ama pro ile arasında pek fark yok o kadar fiyat farkına değmez gibi.

arabasızadam
26-10-2019, 11:55
Yedibinlira telefona vermek neir ya ,ben çok fakirim sanırım .

ogi
26-10-2019, 12:16
11 aldım gayet memnunum gece modu, sarjın yeterliliği, telefonun hızı gayet tatmin ediyor siyah renk çok şık duruyor. Oled ekran + 3. kameraya o kadar para mantıklı değil bence

speed_emre
26-10-2019, 13:29
11 aldım gayet memnunum gece modu, sarjın yeterliliği, telefonun hızı gayet tatmin ediyor siyah renk çok şık duruyor. Oled ekran + 3. kameraya o kadar para mantıklı değil bence

Gece fotoğrafı nasıl ? bırde ekran gündüz ışık altında nasıl ?

ogi
26-10-2019, 14:49
Gece fotoğrafı nasıl ? bırde ekran gündüz ışık altında nasıl ?

Gündüz ışık altında gerçekten güzel gözüküyor parlaklığı başarılı, Telefon otomatik algılıyor gece fotoğraf çekimini,düşük ışıkta güzel fotoğraflar ortaya çıkıyo.Geceyi gündüz yapıyo:D

ogi
26-10-2019, 17:27
Farkı anlamanız adına 6s ile kıyasladım gece fotoğraf performansını;
https://i.hizliresim.com/qADqBq.jpg
https://i.hizliresim.com/5Nv9Vd.jpg

speed_emre
26-10-2019, 22:04
baya farklı ya çok güzel tamam 11 istediğim gibi tam gündüzde güzel diyorlar çok videosunuda övmüşler. Tşkler.

johnie
27-10-2019, 13:44
Apple in kendi sitesinden siparis verin girin. Aksam 4 gibi siparisi verdim sabah 9:30 da tlf getirdiler.
Biraz isiniyor gibi geldi bana. Sarjdayken kurulum yaptigim icin olabilir. Birde ekran renkleri tuhaf geldi tlf sarilik gecirmis gibi :) bende 7+ kullaniyorum simdilik mutluyum tabanca gibi. Bozuldugunda guncele yakin bir tlf alirim bende

şardayken kurulum yaptığın içindir abi o yoksa bende Çarşamba'dan beri kullanıyorum ne bir ısınma ne başka bir şey yaşadım.
Tek sıkıntımız, hızlı şarj almamız gerekecek.
Normal kendi bataryası ile baya yavaş şarj ediyor çünkü
%3-5 lere düşmedikçe şarja koymuyorum o süreçten sonra yaklaşık 2.5-3 saat sürüyor :D
Dün ipad in şarjı ile denedim pek bir şey değişmedi.

PiscocuK
27-10-2019, 18:03
şardayken kurulum yaptığın içindir abi o yoksa bende Çarşamba'dan beri kullanıyorum ne bir ısınma ne başka bir şey yaşadım.
%3-5 lere düşmedikçe şarja koymuyorum o süreçten sonra yaklaşık 2.5-3 saat sürüyor :D

Ben sadece kurulumunu yaptim kardesim. Esime aldim kendi tlf on kamerasi bir calisiyordu bir calismiyordu. Ben bir tlf okadar para veremem kendim icin :)

Silence45
27-10-2019, 20:09

Volkan abi, %10-15 altına düşürmemeye çalış çoğunlukla bataryalarda sonraları problem olabiliyor.

speed_emre
27-10-2019, 22:38
benim dandik sony de bile hızlı sarj var. 2 saatte full oluyor. Bunun baya geç dolması kötü. Hızlı adaptör 18 w lık ile 0 - 54 30 dk da doluyormuş. Sonra yavaşlıyormuş.

2 saatte tam doluyormuş gene.

speed_emre
27-10-2019, 23:07
bu arada pil durumu nasıl sabahtan 9 dan aksam 4 gibi % 20 lere geliyormuş. 12 saat bile gitmiyor diye söylüyorlar.

johnie
28-10-2019, 10:04
bu arada pil durumu nasıl sabahtan 9 dan aksam 4 gibi % 20 lere geliyormuş. 12 saat bile gitmiyor diye söylüyorlar.

inanma kardeşim yalan hepsi. Dün sabah full dü, aktif olarak da kullandım, deli gibi nette dolaştım ettim, sosyal ağ falan..
Şu an şarj %11 civarlarında, yaklaşık 1 saat daha götürür bu beni.

speed_emre
28-10-2019, 11:37
Bunu diyen shiftdelete.net ekibindeki kişi video çekip paylaşmış söylemiş. 12 saat bile gitmiyor diye tabi video ve fotoğrafta vardır işin içinde merakettim bende :)

johnie
28-10-2019, 12:16
Bunu diyen shiftdelete.net ekibindeki kişi video çekip paylaşmış söylemiş. 12 saat bile gitmiyor diye tabi video ve fotoğrafta vardır işin içinde merakettim bende :)

hasss. oradan, Faruk reize uyuz olduğu için sanırım b*k atmış, 1.5 gün çok rahat gidiyor, gitsin Samsung lar ile aşna fişne yaşasın kendisi (:

speed_emre
28-10-2019, 14:28
çıkmış velet yeni video koymuş onu izledim. Tamam çok iyi ozaman 1 gün gitse bile süper daha ne olsun.

Anıl E.
28-10-2019, 14:37
Kimse kriz var demesin :D

Millet ne paralar veriyor telefona,biz daha 3 bira alamıyoruz mıgooo

HaKo
29-10-2019, 02:08
https://www.youtube.com/watch?v=Qts2LoZ5BoQ

speed_emre
30-10-2019, 10:53
başka iphone 11 alan varmı :D

Dragger
30-10-2019, 11:01
Gerçekten şaka gibi, ne turkcellde ne pupada telefon kalmamış.

Apple sitesinde de 20 kasımdan sonra teslimat yapılabilir gibi görünüyor.

10 yıl sonra bi iphone alalım dedik onda da telefon bulamıyoruz :)

speed_emre
30-10-2019, 11:04
harbimi bence black friday var diye satmıyorlardır sanırım!

johnie
30-10-2019, 11:25
Gerçekten şaka gibi, ne turkcellde ne pupada telefon kalmamış.

Apple sitesinde de 20 kasımdan sonra teslimat yapılabilir gibi görünüyor.

10 yıl sonra bi iphone alalım dedik onda da telefon bulamıyoruz :)

Vallahi dün Zorlu Apple'daydım çatır çatır alıyor millet, özellikle 11

speed_emre
30-10-2019, 11:45
bende 128 gb alıcam. 64 yetersiz gelir sanırım. 4 - 5 yıl kullanıcam çünkü.

B16
30-10-2019, 12:23

Dünyada taki edilecek son teknoloji sitesidir.

https://www.youtube.com/watch?v=1m7MKARU7EI

Yanda ki eleman tam avea'yı gömecekken dirsek ile dur oğlum para aldık mesajı veren elemanları çalıştıran sitedir. Büyük bir şift dileyt haterıyımdır.

cCc iPhonedo cCc

johnie
05-11-2019, 10:26
iPhone 10 da ya da XR da var mı bilmiyorum ama 11 ve üstünde açılış kapanış sağdaki tuş ile tek başına olmuyor.

Sağdaki kilit tuşuna ve ses kısma tuşuna basarak telefonu açıp/kapatabiliyorsunuz.

CloudGrey
08-11-2019, 12:03
iPhone 10 da ya da XR da var mı bilmiyorum ama 11 ve üstünde açılış kapanış sağdaki tuş ile tek başına olmuyor.

Sağdaki kilit tuşuna ve ses kısma tuşuna basarak telefonu açıp/kapatabiliyorsunuz.

azmış :) iki kerede havaya atıp tutsaydık telefonu kilidi açılsın diye :D

şu mesajımı bu konuyada bırakıyım burdan ekmek çıkar gibi :D

seri 3 kullanıcılarının yorumları nedir ?
hala iş yaparmı ?
pili ne kadar gidiyor ?
bu aletle konuşulabiliyormu ?
seri 4-5 ile arasında fiyat farklarına değermi?

androidciyim , konuda hakkında bilgim sıfır.

manitamın doğum günü yaklaşıyorda , dedim biraz fizibilite yapayım ;)

ÖmerF.Bayar
08-11-2019, 13:14

Aynen, çokda kullanılan birsey değil zaten,
Bende 1 haftalık 11 kullanıcısıyım, alacaklara tavsiye ederim, illa 3 kamera olsun demiyorsanız boyut vs güzel alet,

Bu arada telefon çıkmadan kılıf çıkmış, ufak geliyor telefonculardaki kılıflar bu yüzden, 3. telefoncuda buldum,

johnie
08-11-2019, 15:57
azmış :) iki kerede havaya atıp tutsaydık telefonu kilidi açılsın diye :D

şu mesajımı bu konuyada bırakıyım burdan ekmek çıkar gibi :D

Hacıt, seri 3 dediğine göre app watch dan bahsediyorsun :D

1.5 senedir aktif olarak kullanıyorum.
Her türlü gideri var, minimum 3 sene daha gider bu alet.
Ama yok 300-400 daha fazla vereyim seri 4 bulabiliyorsan 4 derim.
Fakat 3 ile 4 arasında EKG farkı var ama bizde aktif değil sanırım o.. Şaşırtmadı tabi ki :D
Seri3 çok rahat işini görür, ölü fiyata da bulursan tadından yenmez.

CloudGrey
08-11-2019, 16:17
Hacıt, seri 3 dediğine göre app watch dan bahsediyorsun :D

1.5 senedir aktif olarak kullanıyorum.
Her türlü gideri var, minimum 3 sene daha gider bu alet.
Ama yok 300-400 daha fazla vereyim seri 4 bulabiliyorsan 4 derim.
Fakat 3 ile 4 arasında EKG farkı var ama bizde aktif değil sanırım o.. Şaşırtmadı tabi ki :D
Seri3 çok rahat işini görür, ölü fiyata da bulursan tadından yenmez.

evet evet :D

abi 3 ile 4 arasında 2bin tl fark var değceni sanmıyorum.
manitaye hediye alıcam zaten.

ekg , emar , röntgen çekmesi çok möim değil

Apple Watch Seri 3 GPS 42 mm Uzay Grisi Aluminyum Kasa ve Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/apple-watch-seri-3-gps-42-mm-uzay-grisi-aluminyum-kasa-ve-siyah-spor-kordon-mtf32tu-a-p-HBV00000F8RFL)

Apple Watch Seri 4 44mm GPS Gumuş Rengi Aluminyum Kasa ve Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/apple-watch-seri-4-44mm-gps-gumus-rengi-aluminyum-kasa-ve-deniz-kabugu-spor-loop-mu6c2tu-a-p-HBV00000EKFXQ)

johnie
08-11-2019, 16:22
evet evet :D

abi 3 ile 4 arasında 2bin tl fark var değceni sanmıyorum.
manitaye hediye alıcam zaten.

ekg , emar , röntgen çekmesi çok möim değil

Apple Watch Seri 3 GPS 42 mm Uzay Grisi Aluminyum Kasa ve Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/apple-watch-seri-3-gps-42-mm-uzay-grisi-aluminyum-kasa-ve-siyah-spor-kordon-mtf32tu-a-p-HBV00000F8RFL)

Apple Watch Seri 4 44mm GPS Gumuş Rengi Aluminyum Kasa ve Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/apple-watch-seri-4-44mm-gps-gumus-rengi-aluminyum-kasa-ve-deniz-kabugu-spor-loop-mu6c2tu-a-p-HBV00000EKFXQ)

farkı şöyle algılayabilirsin en basit,
11- 11pro veya max için ekstra 3-4 bin vermeye çok gerek yok..

Kız arkadaşına da alıyorsun eğer 38 lik al.
42 büyük durur, 38 daha zarif durur.

CloudGrey
08-11-2019, 16:33
farkı şöyle algılayabilirsin en basit,
11- 11pro veya max için ekstra 3-4 bin vermeye çok gerek yok..

Kız arkadaşına da alıyorsun eğer 38 lik al.
42 büyük durur, 38 daha zarif durur.

manita dediğime bakma eşim aslında :D

kendileri hemen hemen bir benim boyutlarımda olduğundan 38 ufak olur :D

G_TT_I
14-11-2019, 14:37
X sekil olarak en iyisi ama guncellemeler sonrasi kullanilmaz hale geldi, ekran problemleri vs servisten cikmaz oldu halen serviste.
Xs/xr on ekran tipi gorunumu cirkin gibiydi ekran bolumunden cok siyah kenarlar goze carpiyor.

11’de 3 kamera gorunumu disinda 10/10 bir cihaz arama yapan fotograf makinesi, takilma yavaslama kesinlikle yok, pro-max arasinda sanirim arka renk farki var ama bu kamera ozelliginde pro almak daha mantikli,
7/x oncesi dahil hic plus kullanmamistim ama duz proyu storda denedim pek cazip gelmedi

kiraccemal
14-11-2019, 15:17
Yıllardır İphone'dan başka telefon kullanmadım şuan X kullanıyorum gayet memnunum. Batarya ömrü ve hız konusunda gayet başarılı. Portre çekim ve kamera kalitesinde ise tartışılmaz bile. Tavsiye ederim.

speed_emre
14-11-2019, 20:19
n11 de 7000 tl düştü 64 gb iphone 11. Alsammı almasammı diye karar veremedım ! 128 gb arasında 700 tl olmuştu. Almadım.

2 sene kullanırsam yeter herhalde 64 gb ama 4 - 5 sene kullanırsam 64 gb yetmez gibi geldi bana. 128 gb daha iyi sanırım kasma, donma , takılma rahat olur diye bekliyorum.

Karar veremedim. 64 gb mı 128 gb mı ? 128 lık indirime girerse alırım. Girmezse arada 700 ve 1000 tl arasında fark olursa 64 almak mantıklı olur mu?

speed_emre
15-11-2019, 12:08
fikir verebilecek var mı ? :)

HG6161
16-11-2019, 09:14
n11 de 7000 tl düştü 64 gb iphone 11. Alsammı almasammı diye karar veremedım ! 128 gb arasında 700 tl olmuştu. Almadım.

2 sene kullanırsam yeter herhalde 64 gb ama 4 - 5 sene kullanırsam 64 gb yetmez gibi geldi bana. 128 gb daha iyi sanırım kasma, donma , takılma rahat olur diye bekliyorum.

Karar veremedim. 64 gb mı 128 gb mı ? 128 lık indirime girerse alırım. Girmezse arada 700 ve 1000 tl arasında fark olursa 64 almak mantıklı olur mu?

İphone 11'in LCD ekrana sahip olduğunun ve yoğunluğunun 326 ppi olduğunu,
Kutusundan yalnızca 5W şarjla çıktığının, ekstra para verilip adaptör alınsa dahi hızlı sarj desteğinin yalnızca 18w olduğu,
ve 5G desteğinin olmadığının,

Farkındayız değil mi? bu telefonu alıp 4-5 sene kullanmayı planlamak çokta mantıklı bir hareket olmaz.
Alıp 1,5-2 sene içerisinde değiştirmek gerekir.

speed_emre
17-11-2019, 10:48
Kutusundan yalnızca 5W şarjla çıktığının, ekstra para verilip adaptör alınsa dahi hızlı sarj desteğinin yalnızca 18w olduğu,

Farkındayız değil mi? bu telefonu alıp 4-5 sene kullanmayı planlamak çokta mantıklı bir hareket olmaz.

Farkındayım. 2 sene içerisinde mantıklı olabilir haklısın. 2 sene sonra herhalde bunu satınca üstüne 5000 tl verip 10.000 tl cep telefonu alacak duruma geliriz.

Oda android olursa apple herhalde 2 sene sonra en düşüğü 10 dan başlar :D

Frid
17-11-2019, 12:20
ne kadar konuşmuşsun düşünmüşsün üstünde, istiyorsun git al işte 11 i hayat o kadar uzun değil :D

speed_emre
18-11-2019, 14:40
aynen ay sonu alıp geçicem. :)

johnie
18-11-2019, 15:19

Hocam, Ülkede 4G yi 4.5G diye bir sistemi satan telekom firmaları var, 5G nin de hemen olacağını mı düşünüyorsunuz?
iPhone alıp 1-2 sene değiştiren pek görmedim, duymadım da.
'13 den beri iPhone kullanıyorum ve şu an bana eski bir android i aktif olarak kullanan birisini gösterebilir misin?
Misal, iPhone 4s veya 5 i olan birisi halen daha sistemi çok akıcı bir şekilde olmasa da kullanabiliyor.
Android de bunu yapmak mümkün mü? Carolita1907 s9+ kullanıyor, farkı sen söyle :D

GokhanRS
18-11-2019, 16:40
Hocam, Ülkede 4G yi 4.5G diye bir sistemi satan telekom firmaları var, 5G nin de hemen olacağını mı düşünüyorsunuz?
'13 den beri iPhone kullanıyorum ve şu an bana eski bir android i aktif olarak kullanan birisini gösterebilir misin?
Misal, iPhone 4s veya 5 i olan birisi halen daha sistemi çok akıcı bir şekilde olmasa da kullanabiliyor.
Android de bunu yapmak mümkün mü? Carolita1907 s9+ kullanıyor, farkı sen söyle :D

ilk çıktığında Mi 5s plus 6gb 128rom olanını almıştım. 4 yıl oldu sanırım. mate 30 pro için içim gidiyor ama var olan bozulmadan değiştirmemek gibi hastalığım var. bozulsun diye dua edip duruyorum ama bu telefon bana mate 50yi gördürecek sanıyorum. bozulamadı gitti bir türlü. halâ daha jet gibi autocad kullanıyorum.

HG6161
19-11-2019, 09:33
ilk çıktığında Mi 5s plus 6gb 128rom olanını almıştım. 4 yıl oldu sanırım. mate 30 pro için içim gidiyor ama var olan bozulmadan değiştirmemek gibi hastalığım var. bozulsun diye dua edip duruyorum ama bu telefon bana mate 50yi gördürecek sanıyorum. bozulamadı gitti bir türlü. halâ daha jet gibi autocad kullanıyorum.

Arkadaş gerekli açıklamayı yapmış. Üstüne açıklama yapmaya gerek görmüyorum.
Sizin bahsettiğiniz zamanlar 5 yıl önce falandı. 6s yılları falan.
Teknoloji ilerledi, ios stabiletisi falan hikaye artık. 5 yıl öncesinin lafları. Çağımızdan konuşalım.
Ne yazık ki apple artık yenilikçi değil taklitçi bir firma. Steve Jobs'un ölümü çok şey değiştirdi.
Bahsettiğiniz yıllarda bende seve seve iphone kullandım bu arada bunu da belirteyim.
5g konusuna gelecek olursak dediğim gibi 1,5-2 sene içerisinde Türkiye'de kullanılır hale gelecek. Şuanda altyapı çalışmaları devam ediyor.
Bir anda herkes 5g kullanmaya başlayınca, Ip11 ile 5g kullanamamak eminim ki üzecektir. Biraz ileriye dönük düşünüp bu yüzden 4-5 sene hayallerinin yapılmaması gerektiğini söyledim. Yoksa telefonun 1,5-2 sene sonra çöp olacak hali yok herhalde.

speed_emre
19-11-2019, 18:49
eğer note 10 plus 8.000 tl düşerse şayet note 10 plus alırım. n11 de 8.500 tl kadar düşmüştü :) black fridayde bakalım ne olacak :D

Dragger
19-11-2019, 20:55
Ben aldım 11, gayet memnunum.

Şarj baya iyi gidiyor, kamerası özellikle geniş açısı güzel.

Sadece gece çekiminde kafamı karıştıran yansımalar oldu, yüksek led ışıklar kaynaklı sanırım yarın appledan randevu aldım göstereceğim.

speed_emre
19-11-2019, 21:02
Ben aldım 11, gayet memnunum.

Şarj baya iyi gidiyor, kamerası özellikle geniş açısı güzel.

Sadece gece çekiminde kafamı karıştıran yansımalar oldu, yüksek led ışıklar kaynaklı sanırım yarın appledan randevu aldım göstereceğim.

nasıl genel olarak ? sarjı nasıl gıdıyor ? gece cekımlerı cok ıddealı dıyorlar? ekran ısıgı full demı kullanıyorsun?

G_TT_I
19-11-2019, 21:29

5w 18w olayini anlamadim, pro max kutudan cikan adaptor kablo ile inanilmaz hizli doluyor, x'i geceden sarja yatiriyodum, ipad sarji vs iflah olmuyordu, pro maxi %20 iken kahvalti oncesi uyani ca takiyorum, cikmadan %100 oluyor, diger ipon ve ipadlari dahada hizli sarj ediyor, baya fast charge modu gibi davraniyor.

Surekli dark mod'da kullanmaya basladim sarj pil suresi %25 iyilesti.

G_TT_I
19-11-2019, 21:44
Ilk foto normal isik acikken flashsiz, 2. Foto neredeyse zifiri karanlik flashsiz, 3. Foto gene gece yarisi isiksiz flash ile cekildi.
Karanlikta denk getirirse nigth vision, gece iddali android ler ile denedik yakin bile degil.

https://resmim.net/f/6bLUSX.jpeg

https://resmim.net/f/PixdKR.jpeg

https://resmim.net/f/3RKwcm.jpeg

speed_emre
19-11-2019, 21:51
gerçektende çok iyi olmuş iphone 11 baya iddealı gerçektende. 190 tl hızlı adaptoru var. Alınır kullanılır ya bence sorun olmaz :)

G_TT_I
19-11-2019, 21:54
gerçektende çok iyi olmuş iphone 11 baya iddealı gerçektende. 190 tl hızlı adaptoru var. Alınır kullanılır ya bence sorun olmaz :)

Ilk iphondan beri en hizli sarj olan cihaz, hizli sarji 30dk filan surer heralde. Karanlik cekimde dedigim gibi inanilmaz sonuc veriyor, nasil yapiyor anlamadik ama 2. Fotoda yurumek bile zordu.

speed_emre
19-11-2019, 21:56
Ilk iphondan beri en hizli sarj olan cihaz, hizli sarji 30dk filan surer heralde. Karanlik cekimde dedigim gibi inanilmaz sonuc veriyor, nasil yapiyor anlamadik ama 2. Fotoda yurumek bile zordu.

vallaha çok ilginç dışarıda daha kötü çekilmiş nette fotoları dolaşıyor. P30 pro ezip geçiyor vs diyorlar baya yeterli bence :)

G_TT_I
19-11-2019, 22:04
vallaha çok ilginç dışarıda daha kötü çekilmiş nette fotoları dolaşıyor. P30 pro ezip geçiyor vs diyorlar baya yeterli bence :)

Arkadaslarimda ondan birde op huawei iddali bi cihaz daha vardi, onlar gece mazara cekiminde photosop ile oynanmis gibi parlak isiklari daha enstantaneli degisik insta fotosu gibi cekiyorlar orasi dogru goze guzel geliyor ama gercekci canlilik yok, genis acilari daha kotu karanlikta daha kotuler

berkaym
19-11-2019, 22:40
Yarın bende pro max’e geçiyorum bakalım bi araba fotoğrafı çekerim ahha :D

HG6161
20-11-2019, 10:05
5w 18w olayini anlamadim, pro max kutudan cikan adaptor kablo ile inanilmaz hizli doluyor, x'i geceden sarja yatiriyodum, ipad sarji vs iflah olmuyordu, pro maxi %20 iken kahvalti oncesi uyani ca takiyorum, cikmadan %100 oluyor, diger ipon ve ipadlari dahada hizli sarj ediyor, baya fast charge modu gibi davraniyor.

Surekli dark mod'da kullanmaya basladim sarj pil suresi %25 iyilesti.

Pro zaten kutudan 18w adaptör ile çıkıyor. 11 de çıkmıyor, 11 5w ile geliyor.
Bu arada kutusundan çıkan sarjla 11 sarj eden oldu mu ? 5w ile kaç saatte doluyor acaba ?
Not: Sene olmuş 2020 elalemde 40w kablolu 30w kablosuz hızlı sarj destekleri var artık. Gülerler adama.

Alpii
20-11-2019, 13:43

https://youtu.be/EUCCZgqEPBM?t=199
Yukarıdaki yorumlara istinaden, ekran ile ilgili bölümü izleyin.

Kamera konusunda muazzam iş çıkarmışlar doğrusu. Arkadaşım Pro Max'e geçti. XS M' ile bile bariz farkı var. Androidlerin fotoğrafları iyiymiş ^^, video çekimlerine de bakın bide :)
Bi gün store'da 11'i de denemek lazım. Ama review'lara bakıcak olursak 11'de baya iyi gibi.

Alpii
20-11-2019, 13:44
https://youtu.be/EUCCZgqEPBM?t=199
Yukarıdaki yorumlara istinaden, ekran ile ilgili bölümü izleyin.

Kamera konusunda muazzam iş çıkarmışlar doğrusu. Arkadaşım Pro Max'e geçti. XS M' ile bile bariz farkı var. Androidlerin fotoğrafları iyiymiş ^^, video çekimlerine de bakın bide :)
Bi gün store'da 11'i de denemek lazım. Ama review'lara bakıcak olursak 11'de baya iyi gibi.

Edit yokmuş. Dakika 3:19 sonrası

speed_emre
21-11-2019, 09:55
tşkler baktım inceledım. Çoğu yorumcular beğendi gerçektende. Parasının hakkı diyorlar. Şimdi hızlı adaptör var. Batarya kılıfı çıkmıs 1000 tl isteyen öylede alabilir.

speed_emre
23-11-2019, 14:03
HB'dan dün 64 'lük 7000 tl 128 gb olanı 7400 tl olarak satıldı. Pazartesi günü heryer başlıyor. Tahminimce 128 gb olanı 7000 tl , 64 lük 6500 tl civarına düşebilir.

speed_emre
24-11-2019, 19:55
alanlar nasıl şuanda?

BARR
26-11-2019, 13:08
Kardeş bir al da bütün forum rahatlasın, sürekli aynı soruları soruyorsun fiyat belli mal belli bu kadar kararsız kalma, memnun olmayan yok gibi bişey.

halili
26-11-2019, 13:44
Migros tan alanlar hemen satışa koymuş.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-kutusu-acilmamis-iphone-11-761533558/detay

speed_emre
26-11-2019, 21:52
iPhone 11 256 GB - TURKCELL (https://www.turkcell.com.tr/cihazlar/akilli-telefonlar/iphone-11-256-gb?colorOptionId=1003552)

BaRaN_35 çok sağol kardeşim lazımsa alabilirsin? aldım ben :)

BARR
27-11-2019, 06:51
iPhone 11 256 GB - TURKCELL (https://www.turkcell.com.tr/cihazlar/akilli-telefonlar/iphone-11-256-gb?colorOptionId=1003552)

BaRaN_35 çok sağol kardeşim lazımsa alabilirsin? aldım ben :)

Ben XS Max kullanıyorum teşekkür ederim lazım değil, hayırlı olsun.

PiscocuK
27-11-2019, 09:00
seneeye iphone 7 ler gümleyecekmiş :( güncelleme almayacakmış. çok hitne bunlar

Dragger
27-11-2019, 10:25
Benim aldığım telefonda gece çekiminde problem vardı, çok parlak nesneler yansıma yapıyordu. Zorlu Apple götürdüm direk sıfırı ile değiştirdiler sağolsunlar.

Dragger
27-11-2019, 10:33
https://i.imgyukle.com/2019/11/27/RHnUQq.jpg

wolkanku
27-11-2019, 10:47
Benim aldığım telefonda gece çekiminde problem vardı, çok parlak nesneler yansıma yapıyordu. Zorlu Apple götürdüm direk sıfırı ile değiştirdiler sağolsunlar.

abi selam,
geniş açı (0,5x) çekiminde hafif bulanıklaşma oluyor muydu?

Dragger
27-11-2019, 11:12
abi selam,
geniş açı (0,5x) çekiminde hafif bulanıklaşma oluyor muydu?

Yok kardeşim bu yansıma dışında hiçbir problem yok kamerada, gayet iyi çekiyor.

emrhn28
27-11-2019, 14:26
Bende uzun seneler android kullanıcısı olarak 11 promkervanına katıldım. Şuanlık beğenim üst seviyede ekran, kamera ve akıcılık çok iyi.

Carmageddon
27-11-2019, 16:09
Ben de dün 4.5 yıllık 6s'imden 11'e geçiş yaptım. Tek problem ağırlığı ve kalınlığı geldi bana. :)

Runo
28-11-2019, 22:33
Bu iphone 11’in sanki ekran kenarları biraz fazla kalın siyah gibi diğerlerine göre. Tamamen bilmediğimden soruyorum neden böyle ? Bilenler çok kısa bilgi verebilir mi avantaj mı yoksa dezavantaj mı böyle olması anlamadım

wolkanku
05-12-2019, 16:26
35 günlük iphone 11'imi dün akasya apple center'a inceleme amaçlı teslim ettim, 7-13 iş günü sürecek inceleme olacakmış.

Sebebe gelirsek;

Geçen cumartesi günü bir anda başlayan , bir titreşim ve click sesi.

Şöyle tarif edeyim, telefonun tüm dokunuş ve sistem sesleri kapalı iken , titreşim kapalı iken , herhangi bir web sitesine girip zoomladığınızda ya da küçülttüğünüzde, ya da galeriye girip fotoğraf zoomladığınızda avucunuzun içinde hafif bir titreşim ve sessiz ortamda rahatlıkla duyulabilen bir klikleme sesi bir anda başladı, ilk aldığımda olmadığına emin olduğum için şaşırdım. alttaki hoparlör kısmını kulağıma yaklaştırıp ses aç kapat tuşlarına bastığımda da duyulabilir bir klik vardı.

detaylı incelediğimde, video moduna götürüp 0,5x çekim moduna aldığımda, eğer ön kameraya çevirirsem kameradan duyulabilr bir klik ile kapanma sesi de bu kliklere eklendi.

baktım ki bu sorunu tek yaşayan ben değilim, apple'ın kendi forumlarında tartışmaya başlanmış;
Weird clicking noise from iPhone 11 - Apple Community (https://discussions.apple.com/thread/250781216)

akasyadan randevu alıp gittim derdimi anlattım , çok şaşırdılar, gidip içeride test yaptılar ve evet sesi duyuyoruz dediler.

ilginç olan kısım;

danışmanın kendi ip 11 promax 'ı da aynı ses ve kliklemeyi yaparken, denemek amaçlı standda duran iphone 11'lerin 1 tanesi ses yapmıyor, diğeri yapıyordu.

yani üretim ile ilgili bir sorun olduğu aşikar.

özellikle de söyledim, 2004'ten beri apple ürünleri kullanıyorum ancak bir daha apple'ın yeni çıkan ürününü ilk seriden alanlardan asla olmayacağım dedim.

bakalım 7300 lira verdiğimiz telefonu 7-13 gün incelemeye yolladık, ücretli onarım da çıkabilir dedi, gülümsedim :)

BARR
06-12-2019, 09:47
35 günlük iphone 11'imi dün akasya apple center'a inceleme amaçlı teslim ettim, 7-13 iş günü sürecek inceleme olacakmış.

Sebebe gelirsek;

Şöyle tarif edeyim, telefonun tüm dokunuş ve sistem sesleri kapalı iken , titreşim kapalı iken , herhangi bir web sitesine girip zoomladığınızda ya da küçülttüğünüzde, ya da galeriye girip fotoğraf zoomladığınızda avucunuzun içinde hafif bir titreşim ve sessiz ortamda rahatlıkla duyulabilen bir klikleme sesi bir anda başladı, ilk aldığımda olmadığına emin olduğum için şaşırdım. alttaki hoparlör kısmını kulağıma yaklaştırıp ses aç kapat tuşlarına bastığımda da duyulabilir bir klik vardı.

detaylı incelediğimde, video moduna götürüp 0,5x çekim moduna aldığımda, eğer ön kameraya çevirirsem kameradan duyulabilr bir klik ile kapanma sesi de bu kliklere eklendi.

baktım ki bu sorunu tek yaşayan ben değilim, apple'ın kendi forumlarında tartışmaya başlanmış;
Weird clicking noise from iPhone 11 - Apple Community (https://discussions.apple.com/thread/250781216)

akasyadan randevu alıp gittim derdimi anlattım , çok şaşırdılar, gidip içeride test yaptılar ve evet sesi duyuyoruz dediler.

ilginç olan kısım;

danışmanın kendi ip 11 promax 'ı da aynı ses ve kliklemeyi yaparken, denemek amaçlı standda duran iphone 11'lerin 1 tanesi ses yapmıyor, diğeri yapıyordu.

özellikle de söyledim, 2004'ten beri apple ürünleri kullanıyorum ancak bir daha apple'ın yeni çıkan ürününü ilk seriden alanlardan asla olmayacağım dedim.

bakalım 7300 lira verdiğimiz telefonu 7-13 gün incelemeye yolladık, ücretli onarım da çıkabilir dedi, gülümsedim :)

İşte bir DSG mağduru daha :(

speed_emre
06-12-2019, 11:45

Sebebe gelirsek;

ilginç olan kısım;

aynısı bendede var camera degısım sırasında yapıyor. Zoomlada vs ses yok titreşim yok. Olmaması gerekir haklısın. Ama bunu verirsin ekran sorunlu çıkar. Onu verip batarya sıkıntılı çıkar yada camera o yuzden çok dert etmıyorum. :)

BARR
06-12-2019, 13:15
Keşke Samsung mu alsaydın ya? :(

speed_emre
06-12-2019, 21:20
Keşke Samsung mu alsaydın ya? :(

sıkıntı yok. Sağlık olsun :) takmam öyle şeylere ufak.

wolkanku
11-12-2019, 14:34

Sebebe gelirsek;

ilginç olan kısım;

4 aralıkta teslim ettiğim iphone 11 için 6 aralıkta değişim kararı çıkmış, ve 7 aralıkta gelip yenisini alabilirsiniz maili atılmış, ama ben görmemişim :)))

bugün aradım, gelip alın dediler, bakalım akşama yeni iphone 11'i teslim alacağım.

berkaym
11-12-2019, 14:42
Bende bugün 11 pro max değilde şeffaf kılıfı götürcem :D kılıf gevşedi gıcır gıcır ses yapıyor bakalım ne dicekler :D

HaKo
11-12-2019, 16:31
İ phone un her zaman S takılı modeller sağlam oluyor, ilk serilerde bu tarz problemler hep yaşanıyor. Makyajlı araba gibi arızası giderilmiş taş gibi yapılmış S takılı olanları almak daha mantıklı.

speed_emre
11-12-2019, 20:36
hayırlısı olsun abi. Belki bende değiştiririm :D

deeperblack
12-12-2019, 09:08
Markası Apple dahi olsa ilk çıkan telefon - il gelen güncelleme alınmaz.
Üretim ve geliştirme aşamasında yetiştirme tarihi baskısı olan tüm ürünlerde aynı sorun çıkıyor malesef.

Umarım yeni cihazınızda sorun yaşamadan kullanırsınız.

wolkanku
12-12-2019, 09:35
Markası Apple dahi olsa ilk çıkan telefon - il gelen güncelleme alınmaz.
Üretim ve geliştirme aşamasında yetiştirme tarihi baskısı olan tüm ürünlerde aynı sorun çıkıyor malesef.

Umarım yeni cihazınızda sorun yaşamadan kullanırsınız.

valla ilk defa böyle bir şey yaptım, bir daha mümkün değil ilk çıkan seri mal almam :)

emir91
12-12-2019, 11:20

Yeni telefonda bu problemi denedinizmi acaba çünkü özellikle gece video çekerken inanılmaz kötü lens flare var cihazlarda normalde aşırı parlak ışığa karşı lenste hassasiyet olur ama bu aşırı bir durum örnek bir video bırakıyorum: YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=MafgdNjgCcU)