PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pasaport kaydı hakkında

eren_rc
17-10-2019, 01:13
Merhaba arkadaşlar

Yeni bi cihaz alıcam pasaport kaydı tek numaramıdır bilen vardır illaki

3 kişiye sordum biri olmuyor dedi
Diğeri bi oluyor bi olmuyor dedi
3. İse geçen gün yaptık farklı numaralardada farklı kişi üzerinede oluyor dedi bana bi yardımcı olursanîz sevinirim 😊😊

eren_rc
17-10-2019, 01:14
[QUOTE=eren_rc;8608184]Merhaba arkadaşlar

3. İse geçen gün yaptık farklı numaralardada farklı kişi üzerinede oluyor dedi bana bi yardımcı olursanîz sevinirim ����[

Not:İphone 11 pro max düşünüyorum

2jz
17-10-2019, 01:40
Merhaba arkadaşlar

3. İse geçen gün yaptık farklı numaralardada farklı kişi üzerinede oluyor dedi bana bi yardımcı olursanîz sevinirim ����

Tek numara, o numara kimin üzerineyse kaydı yapılan pasaportta aynı kişiye ait olacak.

Cihazı satarken ne olacak o konu tamamen muallakta.

dirk
17-10-2019, 14:18
gecen ayın 26sı son gündü pasaport kiminse hat onun üzerine farklı hatla kullanılamıyor.

HG6161
17-10-2019, 15:35
Cihazı satarken durum ne oluyor acaba bilgi var mı?

Kahn23
17-10-2019, 15:40
Cihaz satılırken herhalde hattı da devretmek gerekir :D

Silence45
17-10-2019, 17:22
E-Devletten kayıt yapılan birinden görmüştüm, 3 yıl simlock ibaresi vardı. Tekrardan teyit edin isterseniz. Ben 3 yıl simlock'lu diye biliyorum.

xxozanxx
17-10-2019, 19:38
Kesin bilgi. 3 yıl sonra sim kilidi açılır ve cihazı satabilirsiniz.

ikinci seçenek bunu kimse istemez tabi ama pasaporta kayıtlı hattınızla satın alan kişi kullanabilir

Ahmet.S
18-10-2019, 09:10
Kesin bilgi. 3 yıl sonra sim kilidi açılır ve cihazı satabilirsiniz.

ikinci seçenek bunu kimse istemez tabi ama pasaporta kayıtlı hattınızla satın alan kişi kullanabilir

3 yıl sonra ailemden biri kullanbilcekse güzel. Peki hattım şirket üzerine kayıt yaptırabiliyormuyum.

xxozanxx
18-10-2019, 10:39
Pasaportta isim ne geçiyorsa simde birebir aynı kişi yada kurum üzerine olmalı yoksa çalışmıyor.

milksop
18-10-2019, 19:03
3 yıl sonra ailemden biri kullanbilcekse güzel. Peki hattım şirket üzerine kayıt yaptırabiliyormuyum.

şirket hatları üzerine kayıt olmuyor malesef.

PiscocuK
16-08-2022, 09:59
Selamlar

Konuyu hortlatacağım.Eşim yabancı vatandaştı yeni Türk vatandaşı oldu.
Ay sonu yurtdışına gidecek ve memleketten telefon almak istiyor.Yurtdışına kendi ülkesinin pasaportuyla çıkacak.Döndüğünde bu pasaportu kullanıp kayıt yaptırabilir mi yoksa illa ki TC pasaportumu olmalı?

d3n1s
16-08-2022, 10:44
Selamlar

Ay sonu yurtdışına gidecek ve memleketten telefon almak istiyor.Yurtdışına kendi ülkesinin pasaportuyla çıkacak.Döndüğünde bu pasaportu kullanıp kayıt yaptırabilir mi yoksa illa ki TC pasaportumu olmalı?

tamamen mantik yurutuyorum, olmamasi gerekir. Ya da yabanci pasaportuyla aldigi hatti kullanabilir, telefon kapanmasin diye. Turkiye'deki sisteme kayit olmasi icin TCKN gerekli diye biliyorum.

said_
16-08-2022, 11:21
Selamlar

konudan biraz bağımsız olacak ama şöyle bir yer var.
Pasaport İşlemleri (http://www.ulas.gov.tr/pasaport-islemleri#:~:text=%C3%87ift%20uyruklu%20vatanda%C5 %9Flar%C4%B1m%C4%B1z%20T%C3%BCrkiye'ye,TC%20pasapo rtu%20ibraz%20etmek%20zorundad%C4%B1r).

ÇİFT UYRUKLU VATANDAŞLARIMIZ

Çift uyruklu vatandaşlarımız Türkiye'ye giriş-çıkışlarında ve Türkiye'de bulundukları süre içinde TC vatandaşı gibi işleme tabi tutulurlar. TC vatandaşlığını muhafaza edip de aynı zamanda başka bir Devlet Vatandaşı olanlar Türkiye'ye giriş ve çıkışlarında TC pasaportu ibraz etmek zorundadır. Ancak istemeleri halinde ikinci ülke pasaportlarına da giriş-çıkış damgası vurulabilir. Çift uyruklu vatandaşlarımıza Türkiye'ye girebilmeleri için vize verilmesi söz konusu değildir.

PiscocuK
16-08-2022, 12:00
Bu durumu tam olarak kimden öğrenebiliriz acaba bilyormusunuz?
karakol-vergidairesi btk vs gibi?

TarikS
16-08-2022, 12:08
Bu durumu tam olarak kimden öğrenebiliriz acaba bilyormusunuz?
karakol-vergidairesi btk vs gibi?

Bu işlerin başı BTK abi, IMEI eşleşmeleri pasaport kaydı sorgusu mevzusu oradan çıkıyor. Onlar da haberleşme ve ulaştırma bakanlığına bağlı tabii

PiscocuK
16-08-2022, 12:10
Bu işlerin başı BTK abi, IMEI eşleşmeleri pasaport kaydı sorgusu mevzusu oradan çıkıyor. Onlar da haberleşme ve ulaştırma bakanlığına bağlı tabii

Bir arayalım bakalım teşekkürler

TarikS
16-08-2022, 12:10
ama mantıken yabancı pasaporta IMEI işlettirme diye bir şey olmamalı

yabancı uyruklu kişiler TC vatandaşı olmaması halinde yabancı kimlik numaraları ile e-devlete giriş yapıp telefon kaydı yapabiliyormuş. eğer ki PTT sizin hanımı TC vatandaşı olarak tanımayıp yabancı kimlik numarası verirse olabilir sanki :)

PiscocuK
16-08-2022, 12:13
Yabancı pasaportu ile giriş çıkış yapılabiliyormuş sorun yok.
Kendi adına kayıtlı numarayı 3 yıl boyunca kullanabilirmiş.3 yıl sonra tüm kartlara açılır telefon dedi.
Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler

Berkan
16-08-2022, 12:21
Selamlar

geç gördüm ama benim esimde aynı sekilde tc pasaportu sart değil. onun kendi pasaportu üstüne yapmıstık kaydı

_driver_
16-08-2022, 12:40
120 nolu numaradan netleştirebilirsiniz.

PiscocuK
16-08-2022, 12:46
120 nolu numaradan netleştirebilirsiniz.

Aradım konuştum teşekkürler