PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes bayiinde çalışan?

AşkınS.
21-11-2019, 14:39
Merhabalar
Bi araç alım arefesindeyim araç sahibi servis bakımlı olduğunu söylüyor ama servislerden bi türlü bilgi alamadım. Var mıdır yardımcı olabilecek bi arkadaş ?

Tunacan
21-11-2019, 14:44
Araç sahibinden dökümleri isteyince vermiyor mu?
Yetkili servisler artık ruhsat sahibi dışında kimseye bilgi vermiyor. İllaki ruhsat sahibinin o servise gitmesi gerekiyor.

Bende bir kaç ay önce vw araç alma arifesinde karşılaştım bu durumla.

AşkınS.
21-11-2019, 14:55
Araç sahibinden dökümleri isteyince vermiyor mu?
Yetkili servisler artık ruhsat sahibi dışında kimseye bilgi vermiyor. İllaki ruhsat sahibinin o servise gitmesi gerekiyor.

Bende bir kaç ay önce vw araç alma arifesinde karşılaştım bu durumla.

Servis bakımlı diyor ama henüz gördüğüm bi fatura vs yok malesef

Tunacan
21-11-2019, 16:06
Servis bakımlı diyor ama henüz gördüğüm bi fatura vs yok malesef

O satıcının samimiyetinden şüphe duyarım işte.
Madem öyle girer koluna gidersiniz servise ister tüm kayıtları.
Lafla peynir gemisi yürümez..

kiraccemal
21-11-2019, 16:11
Bende aracımı alırken servis kayıtları için bayiyi aramıştım aynı cevabı aldım kesinlikle ruhsat sahibi olmadan bilgi vermiyorlar. Fakat benim satıcım tüm titizliği ile evrakları bir dosyada saklamış ve önüme koymuştu. Servis kayıtları, aracın kitapçığı hatta broşürleri bile dosyadaydı.

AşkınS.
21-11-2019, 17:37
O satıcının samimiyetinden şüphe duyarım işte.
Madem öyle girer koluna gidersiniz servise ister tüm kayıtları.
Lafla peynir gemisi yürümez..

Cumartesi gideceğim muhtemelen kaporasını gönderdim. Bakalım nasıl birşeyle karşılaşacağız. Yakın neyse ki

DOHC
21-11-2019, 19:00
Bu konuda fikir veren başka mesajlar da vardı ama uçmuş :)

2jz
21-11-2019, 20:34
KVKK gereğince ruhsat sahibi haricinde herhangi birinin bilgi alması mümkün olsada yasal değil. Hiç bir çalışan sizin için kendini riske atmaz.

207_TR
21-11-2019, 21:59
Araç sahibiyle beraber bayiye gidip alabilirsiniz.

furkane
21-11-2019, 23:12
Aslinda telefon ile bilgi aliniyor ama soracaginiz soruyu biraz degistirmeniz gerekiyor biraz sorunun mantigini degistirirseniz robotlasan servis danismanindan bu bilgiyi alabilirsiniz. Okadar sacma insanlarizki bi tanidik oldugunda is cozuluyor , diger turlu kalk satisinin kolundan tut servise git bi ton is