PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 tsi 160 motor p2293 hatası

malkockose
23-11-2019, 11:45
cozemediğimiz arıza yardımcı olursanız seviniriz.
benzin pompasının motorunu değiştirdim samandıra daki araç oldu canavar park ettik sabah geldik araç çalışmıyor. benzin gelmiyor. zar zor da olda calıstırdım tekrar eski motoru taktık busefer motor calıstı limp modunda yürüyoruz 3bin deviri geçmiyor. arac ıyıce ısındıktan sonra stop et bas calısmıyor boguluyor. biraz bekliyoruz basıyoruz calısıyor sorun ne olabilir ? benzin filtre değişti.

rahmitanir
23-11-2019, 13:39
Benzin depo havalandirmasini kontrol edin. İsinan aracin calismamasi konusu bundan oturu olabiliyor.

malkockose
23-11-2019, 15:16
peki hocam onu kontrol ettireceğim. ama yuksek basınç pompası arızalı olabilir mi ? hata kodundan araştırdıgım kadarıyla fincan veya basınc sensoru yapabiliyormuş. araç 3bin deviri geçmiyor

MeRtCaN
24-11-2019, 16:00
Egerkı arka tatafakı pompayı degıstır ısen

%80 yuksek basınc pompası ıle ılgılı sorunun var
yuksek basınc pompasının fıncanını kontrol edın
emme ekzantıgını kontrol edın
pompa mekanık kolay kolay arızalanmaz ama bu yazdıgım parcalardan dolayı dedıgınız arızayı yasayabılırsınız

ottoman32
24-11-2019, 19:23
aynısı 1.2 tsı da başıma geldi pompa açıldıktan sonra bi türlü düzen tutmadı komple pompa aldık düzeldi

malkockose
25-11-2019, 15:36
konuyu guncelliyorum. depodaki benzin pompasını değiştirdim samandırayla bırlıkte komple aldım. stop edip calısmama sorunu geçti araç calısıyor cok şükür yalnız tekleme arızası veriyor 2 tane silindirde stop edip çalıştırıyorum araba oluyor canavar.
buji bobin sıfır degismisti 4 5 bin km once. piston segman yapılmıstı. sorun dediginiz gibi pompadan cıkacak gibi. istanbulda mısın hocam sen vagcom varsa bi yardımcı ol bana

malkockose
25-11-2019, 15:39
ottoman32 samandıranın ordaki pompa mı yuksek basınc pompası mı ?

MeRtCaN
25-11-2019, 15:44
ottoman32 samandıranın ordaki pompa mı yuksek basınc pompası mı ?

yuksek basınc pompası on tarafa motor kapagının orada dır

malkockose
25-11-2019, 16:02
yuksek basınc pompası on tarafa motor kapagının orada dır
biliyorum hocam. ben birtane yuksek basınc pompası ayarlayayım cıkma vs denemek amacıyla. peki senin yerin nerede ? İstanbul Fatih’teyim ben

Gokhan43
25-11-2019, 17:53
VCDS ile log alın, High Fuel Pressure Specified ve Actual değerlerine yolda bakın, arada fark oluyorsa ön pompa bozuktur.

malkockose
25-11-2019, 19:18
VCDS ile log alın, High Fuel Pressure Specified ve Actual değerlerine yolda bakın, arada fark oluyorsa ön pompa bozuktur.

bakamıyorum hocam cunku cihaz yok bende maalesef. obd2 var oda arıza kodunu goreyim diye ucuz bisey almıstım. varmı acaba gosterebilecegim birisi İstanbul’da

MeRtCaN
26-11-2019, 11:53
biliyorum hocam. ben birtane yuksek basınc pompası ayarlayayım cıkma vs denemek amacıyla. peki senin yerin nerede ? İstanbul Fatih’teyim ben

Ben Ankara dayım valla burada olsan bulurduk bı sekılde arızayı

malkockose
26-11-2019, 14:01
Ben Ankara dayım valla burada olsan bulurduk bı sekılde arızayı

Pasaogluna Bekir abiye mi gitsem acaba bilmiyorum ki

selcukkoylu
07-02-2020, 11:52
uzun süredir uğraştığım
p2293 yakıt basınç hatası(arıza lambası yakmıyor)
p0121 p0221 p1545 gaz kelebeği hatası (EPC yakıyor)
bunların çözümünü bulduk. akünün altından gelip hava filtre kazanının altından ve motor un dibinden geçerek gaz kelebeğine gelen kablolama tesisatı motor sıcaklığından dolayı kablonun plastik kaplaması sıcak soğuk nedeniyle odun sertliğine ulaşıyor ve çatlamalar oluşuyor sonrasında sinyaller birbirine parazit yapıyor. iyi bir elektrikçiye o kablolamayı soketleriyle beraber değiştirttim. şuan hiç bi şekilde arıza vermiyor. arıza kodu vermiyor.
1 aydır deniyorum problem bitti. ağız tadıyla biniyorum. çözümü yabancı forumlardan buldum bizim ustalar maalesef çözüme yaklaşamıyorlar bile.
2009 passat 1.8 tsi