PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : F1 1998 Belgium

MUGENPOWE®
09-01-2009, 19:07
http://www.youtube.com/watch?v=luUfwmPlimQ&feature=related

Low-Rider
09-01-2009, 19:16
schumacher'i sevmeme sebeplerimden biri.

güzel nostalji oldu , frentzen damon hill irvine falan

MertS
09-01-2009, 19:58
Eskiye döndüm bi an.. kitlendim resmen.. =)

neydi orda frene mi basmıştı ya .. neydi mevzusu. ?

initial-D
09-01-2009, 20:11
david kaskla bi kafa atsaymış süper olurmuş:)

ZaZy
09-01-2009, 20:13
aynen öyle yağmurda bir anda yavaşlamış coulthard,yağmurda az çok bilirsiniz sprey etkisini, önündeki aracı göremezmişin,sadece bir sprey bulutu.SCHUMİ ile aralarında 2 buçuk dakika fark wardı, tur bildiriyordu SCHUMİ. Hakinen şampiyon olsun diye yapılmış bi olaydı.Sportmenlik nerde kaldı Mclaren_? Shumi garajı basınca suçlu Schumi... Bence az bile...
Burada Schumi fanatilkliği yaptım :D kusuruma bakmayın :)

Eriador
10-01-2009, 00:19
schumacher'i sevmeme sebeplerimden biri.

güzel nostalji oldu , frentzen damon hill irvine falan

low cum marka fanatikligi yapma :)

aradaki zamanlardan belli zaten neyin ne oldugu ... o sene o oaly çok konuşuldu araçların teknik detaylarına bakıldıgında da david in orda ani kazık fren yaptıgı cok kez ortaga cıkmış ve konuşuldu :)

Low-Rider
10-01-2009, 00:26
ben anlamam kardeşim girmeseydi dc'nin dibine kadar :p

aynı şekilde schumi Villeneuve’e kasti olarak çarpmış ve puanları silinmişti

1997

Sezonun son yarışına sampiyonada lider olarak girdi. Ancak son yarışta o yılların en iyi ekibi Williams Renault pilotu Villeneuve’ e kasıtlı çarpinca sampiyonluktan oldu ve FIA tarafindan ceza alarak sezon içi tüm puanlari silindi. Schumi sezonu 5 zaferle kapatırken Villeneuve ise sezonu Schumi’ nin sadece 1 puan önünde şampiyon bitirdi.

brv
10-01-2009, 00:49
schumacher'in alehine olan tüm olaylarda her zaman bir kasıt aranmıştı zaten...lehine gelişen olaylarda ise yeteneği her zaman ön plana çıkmıştır...

kickboxer
10-01-2009, 00:50
olayı onceden bılmıyodum ama serefsızlık yapmıslar :)

initial-D
10-01-2009, 03:01
olayı onceden bılmıyodum ama serefsızlık yapmıslar :)

1 kerede mclaren yapsın dimi:)

Eriador
10-01-2009, 04:10
schumacher'in alehine olan tüm olaylarda her zaman bir kasıt aranmıştı zaten...lehine gelişen olaylarda ise yeteneği her zaman ön plana çıkmıştır...

lafını biraz acsana ?

bu olayda resmen david kazık fren yaptı michael arkasındayken ... yapmasa michael zaten tur farklarından da ortada çok rahat gelip geçicek david i.

çok merak ettim demişin

" schumacher'in alehine olan tüm olaylarda her zaman bir kasıt aranmıştı zaten...lehine gelişen olaylarda ise yeteneği her zaman ön plana çıkmıştır "

hadi bi şunları yaz bakalım da görelim nelermiş bizde öğrenelim.

initial-D
10-01-2009, 04:32
tur başına saniyelerce hızlı adam 1 tur geriden gelenin kıçına girerse olucaklara katlanır.kural kitabında cezası varsa suç işleyen cezayı çeker.bu kadar basit

brv
10-01-2009, 11:34
lafını biraz acsana ?

bu olayda resmen david kazık fren yaptı michael arkasındayken ... yapmasa michael zaten tur farklarından da ortada çok rahat gelip geçicek david i.

çok merak ettim demişin

" schumacher'in alehine olan tüm olaylarda her zaman bir kasıt aranmıştı zaten...lehine gelişen olaylarda ise yeteneği her zaman ön plana çıkmıştır "

hadi bi şunları yaz bakalım da görelim nelermiş bizde öğrenelim.

Genel olarak Ferrari'nin ve Schumacher'in Fia tarafından diğer takım ve pilotlara göre daha kollandığını düşünüyorum...Oturup bunun listesini tutmadım aklımda da şudur budur diyebileceğim net bir olay yok şu anda aklıma geldikçe yazarım merak etme....

Eriador
10-01-2009, 13:51
ewt daha çok kollandığı için michael i durdurmak için ark arkaya kurallar degiştirildi dimi ?

initial-D
10-01-2009, 14:16
aynı şeyleri deyip duruyorsun

michael için değil f1in seyir zevkinin düşmemesi,para kaybedilmemesi için değişti

2 sene sonra biri aynı şekilde domine etmeye başlarsa gene bişeyler yapılır.bugün olduğu gibi

alp1903
10-01-2009, 15:55

michael için değil f1in seyir zevkinin düşmemesi,para kaybedilmemesi için değişti

2 sene sonra biri aynı şekilde domine etmeye başlarsa gene bişeyler yapılır.bugün olduğu gibi

işte kimse onun kadar domine bi şekilde kariyer yapamaz bu saatten sonra :)

ZaZy
10-01-2009, 16:07
tur başına saniyelerce hızlı adam 1 tur geriden gelenin kıçına girerse olucaklara katlanır.kural kitabında cezası varsa suç işleyen cezayı çeker.bu kadar basit

F1'den anladığını zannetmiyorum... Yağmurlu havada sprey etkisi_??? F1'de geçme mesefesindeki önündeki araç 150km ile giderken ani bir fren yapması, senin ona çarpmaman için ondan sadece 0.13 saniye kadar frene basman gerekiyormuş, (bu ortalama bi değermiş) Ve de orada COULTHARD'ın frene basması beklenebilecek bir olay değil hele hele sprey etkisi varsa,SCHUMİ'ye vahiy gelmesi lazım frene basması için...

initial-D
10-01-2009, 16:43
F1'den anladığını zannetmiyorum... Yağmurlu havada sprey etkisi_??? F1'de geçme mesefesindeki önündeki araç 150km ile giderken ani bir fren yapması, senin ona çarpmaman için ondan sadece 0.13 saniye kadar frene basman gerekiyormuş, (bu ortalama bi değermiş) Ve de orada COULTHARD'ın frene basması beklenebilecek bir olay değil hele hele sprey etkisi varsa,SCHUMİ'ye vahiy gelmesi lazım frene basması için...

tamam işte cidden öyleyse ve kanıtlanırsa hakmelerin incelemsinde ceza gelirdi zaten

MUGENPOWE®
10-01-2009, 16:46
neyın mewzusundasns suraya nostaljı olsn dıe bı vıdeo koydk onuda tartısıonns gecmıs gıtmıs nostaljı yııdr :)

Low-Rider
10-01-2009, 16:46
dc daha sonra açıklama yapmıştı zaten hatta özürde dilemişti yanlış hatırlamıyorsam ama 1. giderken tur bindireceği aracın arkasından o kadar agresif gitmesi yanlış çok daha rahat tur bindirebilirdi.

brv'nin dediği de doğru , schumi fia tarafından hep kollanmıştır yarıştığı zaman içerisinde de bir çok otorite bunu yazılı ve sözlü olarak beyan etmişti.

eleanor
10-01-2009, 18:38
aci bi gercek var F1 adina ne kadar rekor varsa hala schumi nin elinde kim kollarsa kollasin

kobeanil11
11-01-2009, 19:46

bu birdaha olmayacak merak etme, zira schumi gibi bir ilah gelmesi çok zor!
ayrıca f1 de neden denge aranıyorki, adam çok iyiyse neden denge gerekiyor, aynı araçla barichello da yarıştı o neden domine edemedi? a
ayrıca bir okuduğum yazıdan çok sevdiğim bir notu yazayım, diyorki üstat:
''eger f1 de denklik çok önemliyse, alsınlar taksim-kadıköy hattından 22 şoför yarıştırsınlar, ben çok dolmuş şoförü gördüm, dolmabahçeye alonsodan daha çok yakışan!''

schumiyi yavaşlatmak için ferrarinin en son 2002 de esneyen şasisini yaşaklamışlardı, daha nolsun yani.. ki şuana kadar hakkında'' normalde bir pilot gelir araçta bir hata var der ve bulursunuz, schumi gelirken arabanın sesinden nerede nasıl bir hata olduğunu söyler ve sizi yönlendirir siz sadece düzeltirsiniz'' yorumu yapılan tek pilottur, lütfen saygı duyalım sevmesekte!

yorum değilde bilgi ile gelirsek daha iyi olur, bu kazanın tüm teknik detaylarını okumuştum, dc nin özürü de var bunun üzerine daha neyi tartışıyorsunuz? bariz bir hata, 10 kez yol vermiş olması gerekirdi!

ZaZy
11-01-2009, 23:05
bu birdaha olmayacak merak etme, zira schumi gibi bir ilah gelmesi çok zor!
ayrıca f1 de neden denge aranıyorki, adam çok iyiyse neden denge gerekiyor, aynı araçla barichello da yarıştı o neden domine edemedi? a
ayrıca bir okuduğum yazıdan çok sevdiğim bir notu yazayım, diyorki üstat:
''eger f1 de denklik çok önemliyse, alsınlar taksim-kadıköy hattından 22 şoför yarıştırsınlar, ben çok dolmuş şoförü gördüm, dolmabahçeye alonsodan daha çok yakışan!''

schumiyi yavaşlatmak için ferrarinin en son 2002 de esneyen şasisini yaşaklamışlardı, daha nolsun yani.. ki şuana kadar hakkında'' normalde bir pilot gelir araçta bir hata var der ve bulursunuz, schumi gelirken arabanın sesinden nerede nasıl bir hata olduğunu söyler ve sizi yönlendirir siz sadece düzeltirsiniz'' yorumu yapılan tek pilottur, lütfen saygı duyalım sevmesekte!

yorum değilde bilgi ile gelirsek daha iyi olur, bu kazanın tüm teknik detaylarını okumuştum, dc nin özürü de var bunun üzerine daha neyi tartışıyorsunuz? bariz bir hata, 10 kez yol vermiş olması gerekirdi!

:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo: