PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik tamir köpükleri hakkında birkaç soru

SkY
09-01-2009, 19:52
herkese selamlar..235-70-16 ebadında lastiklerim var aracımın üzerinde,normalde bagaj içinde yan şekilde duruyor ama birde lpg tüpü olunca yer konusu baya bir sorun oluyor açıkcası..öncelikle stepneyi tavana yerleştirmeyi düşündüm ama sonrasında hırsızlardan dolayı vazgeçtim..şimdi asıl sormak istediğim stepneyi çıkarsam onun yerine lastik tamir köpüklerinden alsam 2 kutu işimi görür mü? daha doğrusu lastik kesilip yırtılmadıkça yada sibop kesmedikçe her türlü patlama durumunda bu köpükler sorunsuzca işimi görür mü?ve tabi bu şekilde tamir edilmiş lastikle ne kadar gidebilirim? kullanan arkadaşların fikirlerini bekliyorum

cabriolet
09-01-2009, 22:32
halil 2-3 tane bagajına koy kaliteli bi markanın olsun ama köpükler işini görür ben geçende mini için aldım 4 tane koydum arabaya sonaxtı galiba markası :) bauhaustan almıştım :)

batonsi
11-01-2009, 13:29
lüx arabaların çoğunda stepne yok zaten hep bu köpüklerden var neden olmasın bende alayım 2-3 tane.

gambit49
16-01-2009, 23:29
ben bi kac kerede kullanmam soz konusu oldu yarılma olmadıkca kesınlıkle ise yariyo ama sehirler arasi yollarda :d heran bisey olma rıskı biraz urturuo lastıge bisey olsa:D yarilsa v.s ters bi yerde kalabılnır

LND
18-01-2009, 19:18
ince yanak kullananlar için iyi değil fakat yarılma söz konusu olmayacak lastiklerde tamir için yeterli...

SDR
18-01-2009, 19:38
Kalitelisini kullanmaya özen göstermek gerekli,ileride balans sorunu açabiliyor.

ugursenkal
18-01-2009, 19:44
herkese selamlar..235-70-16 ebadında lastiklerim var aracımın üzerinde,normalde bagaj içinde yan şekilde duruyor ama birde lpg tüpü olunca yer konusu baya bir sorun oluyor açıkcası..öncelikle stepneyi tavana yerleştirmeyi düşündüm ama sonrasında hırsızlardan dolayı vazgeçtim..şimdi asıl sormak istediğim stepneyi çıkarsam onun yerine lastik tamir köpüklerinden alsam 2 kutu işimi görür mü? daha doğrusu lastik kesilip yırtılmadıkça yada sibop kesmedikçe her türlü patlama durumunda bu köpükler sorunsuzca işimi görür mü?ve tabi bu şekilde tamir edilmiş lastikle ne kadar gidebilirim? kullanan arkadaşların fikirlerini bekliyorum

235/70/16 lastik bendede var 3 kutu köpük işini iyi görüyo bayada gidio ama hemen yaptırmanda fayda var sonax olması ii olur

overblack
18-01-2009, 19:52
ben bir ara kullandım.balans yaptı lastiklerim.

M_PROJECT
18-01-2009, 20:14
en yakin lastikciye kadar seni rahatlikla goturur. tabi hiz felan yapmaman lazim . ayrica lastigi tamir ettirikende mutlaka janttan ayirin ve icini yikayin . kopuk kalmasin . kisa sureli kullanim amacli oldugu icin . en yakin yere kadar idare eder seni .

jdmpoint
19-01-2009, 00:14
kullanılabilir fakat lastigi o sekilde kesinlikle cok uzun süre kullanmayın ve lastikcide kesinlikle ve kesinlikle köpük uygulanan noktanın temizlenmesini söleyin...yoksa köpük yamanın tutmasını önlüyo ve aynı yerden tekrar patlak veriyo :) lastikci tavsiyesi