PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2019 sene sonu araba fırsatları

optimus_prime
21-12-2019, 17:46
Abiler selam

Eskiden böyle bir konu vardi ama bulamadım. Ikinci el piyasası uçuklasti, acaba bayilerden teklif alanlar yazabilir mi? Nerelerde güzel kampanya var sıfır faiz vs.

150-160 civarı otomatik araç alasim var ama liste fiyatları şişik gibi.

R.S.C
21-12-2019, 18:00
Kona bakabilirsin dizel otomatik

By_Carizma
21-12-2019, 20:01
Honda'da araba yok Esenyurt Doğuş'ta hiç araba yok :) bildiklerim

DKB34
21-12-2019, 21:01
Skoda Octavia yok, Megane bir kaç tane bulabildim. Honda ve Ford'u aramadım henüz. C segment Dizel Otomatik araç alacağız bizde.

sanctuary35
21-12-2019, 22:39
izmirde maise girdim parça almak için, showroomda 1 clio hb, 2 sumbül, 5-6 tane ekran bile olmayan kadjar vardı. alt katta ikinci el kısmı bomboştu ya getirmiolar yada satılıyor

optimus_prime
21-12-2019, 23:25
Vay be geçen arkadaş focus aldı. O da bayideki son araçmos.

RafetAraç
21-12-2019, 23:36
beyler elimde 0km clio 0.9cc manuel touch paket kırmızı renk mevcut düşünen olursa satabilirm fiyat 102bin tl

devil_berk22
22-12-2019, 16:21
Yakın zaman öncesine kadar bu fiyatlara araba alınmaz diye isyan ederken ne olduda bayiiler taleplere araç yetiştiremez hale geldi ? Yıl sonu vergi indirimi vs. diyecemde şahıslarda alıyor sonuçta bu araçların tamamını şirketler almış olamaz.

aybarsdnr
22-12-2019, 16:42
valla ben eşimin mini cooper ını cuma günü sattım. 15 gündür de 2.el mercedes c200d arıyordum. inanın her araç en az üzerine 30 40 bin koydu, hadi dedim lanet olsun bu sefer görmeye gittiğimde fiyat arttırdılar, bazıları hiç telefona bile çıkmıyor. bu sefer alalım bitsin diyorum, aradığım her araç ya satılmış ya opsiyonlu.

sıfır km 5008 alalım dedim hiçbir bayiinin elinde yok. cooper ı iyi fiyata sattım ama yerine bir şey alamıcaz bu gidişle

RafetAraç
22-12-2019, 16:43
Yakın zaman öncesine kadar bu fiyatlara araba alınmaz diye isyan ederken ne olduda bayiiler taleplere araç yetiştiremez hale geldi ? Yıl sonu vergi indirimi vs. diyecemde şahıslarda alıyor sonuçta bu araçların tamamını şirketler almış olamaz.

alımla yada aşırı taleple alakası yok bayilerin araç yetiştirememesinin. Stoklar 3 sene oncesine gore neredeyse yarı yarıyadanda aşşağıya düştü. O yüzden araç sırası var.

RafetAraç
22-12-2019, 17:20

alımla yada aşırı taleple alakası yok bayilerin araç yetiştirememesinin. Stoklar 3 sene oncesine gore neredeyse yarı yarıyadanda aşşağıya düştü. O yüzden araç sırası var.

Gko
22-12-2019, 17:30
babama aldık geçen hafta ayağı yerden kesme amaçlı uzun vadede binicek, egea 1.4 easy+stil paket 87bin liraya bitti.

SK10
22-12-2019, 17:38
hiç bi bayide düzgün araç yok 3008 alalım dedik 280bin diyorlardı ki en son araç yoktu yılbaşından sonra hurda teşviği vs bitince fiyatlar %10 15 gibi gene zamlanıcakmış herkes öyle diyor

RafetAraç
22-12-2019, 18:05

Shadow_Dancer
22-12-2019, 19:24
İki gun once suzuki swift aldim 112ye, b segmentinde guzel bi secenek dusunen varsa. Ama bayiilerdeki son araclardi

react1ve
22-12-2019, 22:44
Başka konularda yazdım bi kaç hafta önce bunları. Satıldığından falan değil,fiyatlar yükseldikçe bayiler stoklarını azalttı. Şuanda da saklıyorlar,zamdan sonra çıkaracaklar. Öyle bir hal aldı ki piyasa bayiler birbirine araba satıyor, ama aldıkları malları da tezgaha koymuyorlar.

Oznsrl
23-12-2019, 00:13
izmirde maise girdim parça almak için, showroomda 1 clio hb, 2 sumbül, 5-6 tane ekran bile olmayan kadjar vardı. alt katta ikinci el kısmı bomboştu ya getirmiolar yada satılıyor

clio getirmiyorlar clio 5 gelicek diye dizel şuan yok benzinliler var sadece elde kalanlar

makif84
23-12-2019, 08:14
Efe skoda nın elinde 1 adet octavia vardı en boş paket galiba

free-hifi
23-12-2019, 08:21
passat ve mercedes in çoğu modelini bayiler SAKLADI. ikinci el süper vruş yaptı özellikle mercedes.

fırsat aracı egea 1.4 ler var 74 85 arası.

hakandal
23-12-2019, 09:19
Babam için haftasonu araç baktım. Skoda - Opel - Citroen'de araç yoktu. Ocak ayının 2. haftasından önce araç gelmeyeceği yönünde bilgi verdiler. Araç saklamıyorlarsa ellerinde araba kalmamış.

optimus_prime
24-12-2019, 11:30
vay be konu patates oldu hakikaten. ecosport yada renegade dusunuyordum ama fordda hic araba yok jeep de de benzinli 1 tane kalmis

Wromm
24-12-2019, 12:31
Başka konularda yazdım bi kaç hafta önce bunları. Satıldığından falan değil,fiyatlar yükseldikçe bayiler stoklarını azalttı. Şuanda da saklıyorlar,zamdan sonra çıkaracaklar. Öyle bir hal aldı ki piyasa bayiler birbirine araba satıyor, ama aldıkları malları da tezgaha koymuyorlar.

2. elde de tüm galeriler araç topluyor şu an ama ilan bile açmıyorlar :)

Yarbay
24-12-2019, 19:49
mart: Sahibindende benim araca genelde 60 bin demişler benimkide 60bin

Nisan: Sahibindede benim araç olmuş 65bin ooo tamam 65bin diyelim

Haziran: Yaz geldiiii, hareketlenme başladı biz 75diyelim

Ekim: Euro uçacak diyorlar aman aman oldu 80

Kasım: vay anam araç kalmamış,ocakta şu bu indirimi bitecek bizim araca gel biz 90 diyelim

aralık: bir durun be artık ya :)

ulan mart ayında 60bine sayısız clio 4 dizel edc bulurken km 50-60k altı şimdi 90ın altında diri,temiz araç bulmak zor oldu arada 8-9 ay var, euro hemen hemen aynı dolar hemen hemen aynı amma spekülasyon,gazlama ile hareket eden bir pazarız

207_TR
24-12-2019, 20:45
passat ve mercedes in çoğu modelini bayiler SAKLADI. ikinci el süper vruş yaptı özellikle mercedes.

fırsat aracı egea 1.4 ler var 74 85 arası.

Sakladığımız yeri söyleyinde bulalım :)

Olay saklamak vs değil arkadaşlar.

Tüm markalar 2018 deki piyasa ya göre araç sipariş etti fabrikalardan. Bakım bayiler demiyorum Marka lar diyorum.

2018 in satış trendine göre araç sipariş edildiği ve 2019 temmuz sonrası piyasa hareketlendiği için arz/talep dengesi yakalanamadı.

Aracın olmaması da piyasayı dahada kızıştırdı. Ülkemiz yok olana az olana talep göstermeyi seviyor.

Bayide danışmanlar az olan arabayı satmak için birbirleriyle yarışır halde.

Anıl E.
25-12-2019, 08:01
mart: Sahibindende benim araca genelde 60 bin demişler benimkide 60bin

Nisan: Sahibindede benim araç olmuş 65bin ooo tamam 65bin diyelim

Haziran: Yaz geldiiii, hareketlenme başladı biz 75diyelim

Ekim: Euro uçacak diyorlar aman aman oldu 80

Kasım: vay anam araç kalmamış,ocakta şu bu indirimi bitecek bizim araca gel biz 90 diyelim

aralık: bir durun be artık ya :)

ulan mart ayında 60bine sayısız clio 4 dizel edc bulurken km 50-60k altı şimdi 90ın altında diri,temiz araç bulmak zor oldu arada 8-9 ay var, euro hemen hemen aynı dolar hemen hemen aynı amma spekülasyon,gazlama ile hareket eden bir pazarız

Çıkarcı toplum, kolay yoldan para kazanma isteği ve keriz alıcı

eskiden devletin vergilendirme sistemini eleştirirdik,evet yine vergilendirme sistemini sabahlara kadar eleştiririz çünkü değişen bir şey yok.

Aylardır kur değerleri hemen hemen aynı,yani azalan artan bir şey yok . 1 ayda ne gibi bir değişiklik olabilir ki arabanın değeri 10.000 lira artar ? Bunun mantıklı herhangi bir açıklaması yok.

Devletin çok sert bir şekilde olaya müdahale etmesi lazım,bu kadar serbest piyasa fazla olmaya başladı. Hatta booking tarzı bir yöntemle(ki o olay çok saçmaydı) sahibinden'in kapatılması ,en azından 1-2 sene mükemmel işler doğurur :)

NurkanA
25-12-2019, 08:47
Çıkarcı toplum, kolay yoldan para kazanma isteği ve keriz alıcı
Devletin çok sert bir şekilde olaya müdahale etmesi lazım,bu kadar serbest piyasa fazla olmaya başladı. Hatta booking tarzı bir yöntemle(ki o olay çok saçmaydı) sahibinden'in kapatılması ,en azından 1-2 sene mükemmel işler doğurur :)

bugünlerde okuduğum en mantıklı yorum, başka bi başlıkta bende aynı konuya değinmiştim.. Acil çözüm bulunmalı,bindiğin arabayı sattıktan sonra araç alamıyorsun, yeni modeli geçtim sattığım arabamı alamıyorum, vicdanım el vermiyor :)

seri sıralamak gerekirse
-sahibinden satılan bi site var :D ***** sitenin en azından 1 sene kapanmasını çok isterim,yada kuralları değiştirmesini
-Acil ihtiyacın yoksa almayacaksın, satmayacaksın ama piyasayı tutamıyorsun yükseliyor.
-Türkiye'de 3 kişiden 2 si alım satım yapmakta
-tahminen 0 araçlar bu fiyat artımıyla devam ederse 2 seneye patlayacak,yine bir zaman sonra orta sınıf(geliri) olanlar araç alamayacak.
2 Haftadır günlük 3,4 saatimi ***** siteye vermiş biri olarak, aradığım aracı bulamıyorum veya o fiyatlara vicdanım el vermiyor.
biraz uzun oldu saygılarımla

AşkınS.
25-12-2019, 16:14
Elinizdeki aracı 65 e aldınız,bindiniz. Baktınız ilanlara,aynı araçtan satanlara. Olmuş 95. Ve 95e de satan çok fazla.
Siz 65 e satar mısınız beyler ? Ben satmam mesela.

BARR
25-12-2019, 16:26
Elinizdeki aracı 65 e aldınız,bindiniz. Baktınız ilanlara,aynı araçtan satanlara. Olmuş 95. Ve 95e de satan çok fazla.
Siz 65 e satar mısınız beyler ? Ben satmam mesela.

Problem şurada;

İhtiyaç dışı olanları tenzih ediyorum, sen 65'e aldın bakıyor adam 3 ay sonra anaa 95 olmuş ben 95 e vereyim başka araba alırım nasılsa diyip kar edeceğini zannedip araç değiştiriyor. Domino etkisiyle piyasa tabiki balon gibi şişiyor.

Herkes akıllı, herkes al-satçı, hesapta herkes ekmeğinin peşinde.

Hayır herkes birbirini zikme peşinde 3 kuruş için bu kadar basit.

free-hifi
25-12-2019, 20:11
Saklama tabiri ni hangi şekilde anlatmak ve ya anlamaya bağlı sektör içinde ki adamlarla her gün görüşürüz hemen hemen ben aracıyım onlara. Söyledikleri bildikleri yerler var isim şube de var ben ifşa edip de sıkıntıya girmek istemem.

Quantum
26-12-2019, 10:57
Geçen yıl 40bin km de 190bine sattığım donanımı yüksek 2015 5.20i araç bu sene 250bin. (+100.000km)
piyasa çıldırmış durumda.

denizhandinc
26-12-2019, 12:31
1.5 ay önce 2012 benzinli F20 aldım. Su an aldıgım fiyatın en az 12-13 lira üstüne cıktı piyasa. Ve dikkatle takip ediyorum herkes birbirinden görerek arttırıyor fiyatları. Su an ilana koysam temiz 15 lira ekmek yerim aractan

rebelh
26-12-2019, 12:35
bir maldan ekmek yemiş olmanız için yerine muadilini daha uygunu koymanız lazım
aksi takdirde para kazanmış olmuyorsunuz paranın zaman değeri sizi aldatıyor
yoksa 5 sene önce şu an ki maaşımın yarısını alıyordum o zamanlar kerizmiymişim ben? :)

maaş olur temel gıdalar olur asgari ücret olur ürün fiyatlarını hep dönemindeki fiyatlarla kıyaslayın

KÖROĞLU
26-12-2019, 12:51
Şu dönemde neyi satsan yerine koymak için üstüne bir şeyler eklemen lazım, o yüzden dönem mevcut olana sahip çıkma, yapabiliyorsan mevcutu artırma dönemi.

Alım gücü artık iyice düşüyor artık, eldekine sahip çıkmak en akıllı hareket olur.

Hele ki araba gibi her an başına gelebilecek riske sahip bir mala yatırım objesi olarak bakmak büyük hata bence.