PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gmail Outlook Aktarırken Silinen Mailler

ulasoztas1
08-02-2020, 08:11
Arkadaşlar merhaba, dün işlerimi daha rahat halledebilmek için iş hesabım olan gmailimi outlookta aktardım sonra gönder/al yaptım mailler gelsin diye mail sayısı fazla olduğu için uzun sürse de mailler geldi bir sorun olmadı gmaili sayfasından hiç kontol etmeden de yattım. Sabah browserdan gmaile girdiğimde Gelen kutusunun bomboş olduğunu gördüm!! Aynı hesabı birden çok kişi kullandığımız için maillerin orada da olması gerekiyordu ama yoklar :agbe:

Taslaklar, çöp kutusu, gönderilen iletiler duruyor sadece gelen kutusu bomboş... Mailleri tekrar browserdaki gmaile nasıl getirebilirim?? Ya da bu mümkün mü? bilgili arkadaşların fikirlerine acil ihtiayacım var, teşekkürler

Schumi
10-02-2020, 00:25
GMail hesabını IMAP olarak kurduysanız geri kopyalayabilirsiniz. Öncelikle neden silindi ona bakmak lazım normalde öyle birşey olmaz.

Mert-
10-02-2020, 07:00
"Maillerin bir kopyasını sunucuda bırak" diye bir seçenek olması lazım Outlook'da yanlış hatırlamıyorsam. Onu seçmeniz gerekiyor.

ulasoztas1
10-02-2020, 08:41
GMail hesabını IMAP olarak kurduysanız geri kopyalayabilirsiniz. Öncelikle neden silindi ona bakmak lazım normalde öyle birşey olmaz.

farkında olmadan IMAP değil POP olarak kurmuşum yanlışlıkla dediğiniz gibi sorun buradan kaynaklanıyor abladığım kadarı ile. Mailleri outlookta görebiliyorum bunların yedeğini alıp tekrar gmaile taşıma gibi bir çözüm bulunabilir mi peki?

2jz
10-02-2020, 13:45
"Maillerin bir kopyasını sunucuda bırak" diye bir seçenek olması lazım Outlook'da yanlış hatırlamıyorsam. Onu seçmeniz gerekiyor.

Aynen bağlantıyı keserken bu seçenek çıkacak. Onu seçip imap seçip kuracaksınız.

ulasoztas1
10-02-2020, 14:47
Outlooktan IMAP olarak tekrar kurulum yaptım, pop3 olarak kurduğum hesaptaki mailleri kopyaladım, IMAP ile kurduğum hesaba yapıştır dedim ve mailler gmail.com'da da tekrar gözüktüler.
Cevapladığız için teşekkür ederim