PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corona Virüs Güncel!!!

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

ghibli06
25-02-2020, 16:58
Eveeet arkadaşlar güldük eğlendik şaka yaptık ama sanırım bu sefer durum ciddi, Corona ile ilgili bilgileri burada güncelleyelim ama lütfen gerçekleri konuşalım mümkün oldukça sosyal medya gazı ve capsleri olmasın...

benim bir kaç sorum var, Ankara'ya inen uçak İstanbul'a mı gidiyordu? ilk haberler o yöndeydi madem öyle neden Ankara'ya indi?

bakanın dediği gibi uçak bilinçli olarak Ankara'ya indirildiyse o zaman neden uçaktakilerin haberi yok???

Killah
25-02-2020, 17:05
Ankara'da karantina hastanesi mevcutmuş, bu sebeple oraya indirmişler diye duydum.

Gko
25-02-2020, 17:05
pederin dediğine göre bulgaristan gazetelerinde türkiye'de de görüldüğüne dair haberler çokça varmış.

ghibli06
25-02-2020, 17:09
Ankara'da karantina hastanesi mevcutmuş, bu sebeple oraya indirmişler diye duydum.

tamam ama ilk haberler seferin normal Tahran-İstanbul olduğu ama şüphe üzerine Ankara'ya indiği yönündeyken bakan bu uçağın İran'daki vatandaşlarımızı getiren özel bir sefer olduğunu söyledi, ama yolcuların bu durumdan neden haberi yok madem öyle? ayrıca 14 kişinin durumu şüpheli deniyordu hiç bir açıklama yok o yönde...

onurc
25-02-2020, 17:11
o 15-20 artık kaçsa , ateşi yükselen insanlar uçağa binincemi yükseldi ateşleri ? öncesinde hiç mi bir belirti yoktu ? doğru düzgün bir acıklama da yok ki

onurc
25-02-2020, 17:15
pederin dediğine göre bulgaristan gazetelerinde türkiye'de de görüldüğüne dair haberler çokça varmış.

bir fotoğraf geldi bana , 19 şubata ait bir hastanın kağıdında u07.3-2019-ncovynovel corona virüs hastalığı olarak yazıyor, yer trabzon sanırım.

ggtoker
25-02-2020, 17:18
sağlık bakanlığı böyle bir bilgi paylaştı

https://twitter.com/drfahrettinkoca/status/1232259098781114368?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5 Eembeddedtimeline%7Ctwterm%5Eprofile%3Asaglikbakan ligi&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.saglik.gov.tr%2FTR%2C640 67%2Fturkiye-iran-ile-sinir-kapilarini-gecici-olarak-kapatti.html

ghibli06
25-02-2020, 17:20
sağlık bakanlığı böyle bir bilgi paylaştı

https://twitter.com/drfahrettinkoca/status/1232259098781114368?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5 Eembeddedtimeline%7Ctwterm%5Eprofile%3Asaglikbakan ligi&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.saglik.gov.tr%2FTR%2C640 67%2Fturkiye-iran-ile-sinir-kapilarini-gecici-olarak-kapatti.html

ilk haberler bu uçuşun planlı Ankara değil, rutin İstanbul olduğu yönündeydi... inşallah bu önemli konuda bile kandırılmıyoruzdur...

onurc
25-02-2020, 17:22
ya gercekten cok ilginç, iranda virüsten ölen insanlar var,sen oranın membağından uçak kaldırıyorsun türkiye'ye, ve uçağa bindirirken kontrol etmiyorsun. bu nasıl iş ,hiçbir dilde acıklaması olamaz bu işin

ghibli06
25-02-2020, 17:23
uçağı düşen pegasus pilotu birden çok kişiyi öldürmekten içeri alındı, peki bu uçağı ülkeye getirenlere de aynısı olacak mı?

rebelh
25-02-2020, 17:24
Konu iyi olmuş ama burada bilgi paylaşırken kimse teyidsiz bilgi paylaşmasın
Sonra işin içinden çıkmaz zor oluyor

Muharrem C.80
25-02-2020, 17:28
Çin türkiye uçuşları hala iptalmi devam ediyormu...

erdem325
25-02-2020, 17:36
Beyler Esenboğa ile ilgili alınan bir aksiyon varmi? Ben şuan romadayim tr saati ile gece 3:20 gibi Ankara'da olacağım, olumsuz bir durum varsa kendimi hazırlayayım, zaten bu italya olayı fazlasıyla gerdi..

emresener
25-02-2020, 17:37
Çin türkiye uçuşları hala iptalmi devam ediyormu...

Ticari uçuş yok. Kargolar geliyor ama malı almak 2 haftadan uzun.
İhalelerimiz patlamaya başladı. Gümrükten çin menşeili ürün çok zor çıkıyor

atituti
25-02-2020, 17:40
türkiyede bu virüsün gerçekten olmadığına inanıyormusunuz ? nüfus mudurlugune birkac saat once gittim bütün çalışanlarda maske ve eldiven vardı. tırsmaya başladım bunu görünce

Faruk'S
25-02-2020, 17:56
türkiyede bu virüsün gerçekten olmadığına inanıyormusunuz ? nüfus mudurlugune birkac saat once gittim bütün çalışanlarda maske ve eldiven vardı. tırsmaya başladım bunu görünce

Erzuurmda da söylenti çıkmış hastanede karantina durumu var diye. Erzurum Bölge eğitim ve Araştırma hastanesinde çalışıyor annem. 2 gündür hasta gelmiyor söylentiden demişti. Bayağı sakinmiş hastane, insanlar bayağı tedirgin ama işin garibi öyle bi durum yok hastanede :) Bildiğim kadarıyla virüs yok ama kulaktan dolma bilgiler de hat safhada buralarda :)

aykutsafakyaman
25-02-2020, 18:26
Elazığdaki depremden sonra eskaza mikrofon açık kaldı ağızlarından kaçırdılar "kamuoyundan algı iyi durumda şuan karışıklık yok" vs diye. Corona'nın kaynağı burda çıksın gene de bunun yayılmasını bi şekilde engellerler. Siz inanıyor musunuz Türkiye'de olmadığına? 1, 2 güne o hastalarda temiz çıkar bunu buraya yazmış olayım.

Almanci Tane-R
25-02-2020, 19:02
https://www.hurriyet.de/news_tuerkei-flieger-mit-17-coronavirus-verdachtsfaellen-landet-in-ankara83921_143533500.html

alman hurriyet gazetesi tam 17 tane corona şüphelesinin olduğunu yazmış

Anıl E.
25-02-2020, 19:25
Ben sadece Allah dediklerine inanırım , ona da kendim inandığım için .

Hicbir açıklamaya inanmıyorum ve güvenmiyorum . Maalesef bu düşünce yapısına ben getirmedim. Ben de ülkede olduğuna en azından ilerleyen günlerde olacağını düşünüyorum. Uçuşlar bir iptal ediliyor sonra tekrar devam ediyor. Gerekli önlem yok

Bize gelmesi mucize olmaz. Allah sonumuzu hayır etsin.

220T
25-02-2020, 19:27
Forumda maske vs. arayan kişiler vardı.Tokat'ta bir tekstil firması kendi işini bırakıp kıyafet ve maske üretimine başlamış.Sipariş patlaması yaşıyoruz,dediler.

kado
25-02-2020, 19:35
Forumda maske vs. arayan kişiler vardı.Tokat'ta bir tekstil firması kendi işini bırakıp kıyafet ve maske üretimine başlamış.Sipariş patlaması yaşıyoruz,dediler.

Standart maskeler nasıl işe yarayacak ki ?

.::EmrE::.
25-02-2020, 19:46
https://twitter.com/tugcetcb/status/1232312875055636481?s=12

İkinci postu dinleyin... Bile bile lades durumu oldu sanıyorum.

.::EmrE::.
25-02-2020, 19:47
Bu ses kaydı gerçek ise bakanın dediği yalan. "kum ve meşhed den gelenleri Türk olsa bile uçağa almayı doğru bulmadık ancak uçakta varmışlar" dedi .

220T
25-02-2020, 19:48
Maskeden ziyade tek kullanımlık yekpare elbise üretiyorlarmış.Ürünün dıştan içe geçirgenliği yok dedi haberde.

220T
25-02-2020, 19:49
Etiketlemeyi unutmuşum. kado

ghibli06
25-02-2020, 19:58
pilot arkadaşımla konuştum, sefer normal Tahran-İstanbul, öyle kurtarma seferi vs değil, ama içerdeki durum sebebiyle uçak Ankara'ya inmiş...

_opeth
25-02-2020, 20:16
valla soğuk algınlığı ilacı bile alamayan benim için kurtarıcı olan imuneks'i günde bir içmenizi öneririm. Ülkedeki sağlık sistemine zaten güvenim yok 14 gün geçmeden de bunları "ben şuyum ben buyum" diyenlerini salarlar

Imuneks 10 Mg 40 Kapsul Fiyatı, Taksit Secenekleri ile Satın Al (https://www.hepsiburada.com/imuneks-10-mg-40-kapsul-p-SPORFITBULIMP111)

///M RIDER
25-02-2020, 21:17
pilot arkadaşımla konuştum, sefer normal Tahran-İstanbul, öyle kurtarma seferi vs değil, ama içerdeki durum sebebiyle uçak Ankara'ya inmiş...

Abi zekai tahir yani karantinanın yanında aynı kampüste çocuk gündüz bakım evi var çocuklar bahçede oynarken yolcuları indiriyorlar ambulanslardan veliler feryat figan çocuklarını kaçırıyorlardı. Planlı olsa kreşi boşalırlardı .Ankaraya indirilelim dediler.Tamamen plansız

Anıl E.
25-02-2020, 21:27
valla soğuk algınlığı ilacı bile alamayan benim için kurtarıcı olan imuneks'i günde bir içmenizi öneririm. Ülkedeki sağlık sistemine zaten güvenim yok 14 gün geçmeden de bunları "ben şuyum ben buyum" diyenlerini salarlar

Imuneks 10 Mg 40 Kapsul Fiyatı, Taksit Secenekleri ile Satın Al (https://www.hepsiburada.com/imuneks-10-mg-40-kapsul-p-SPORFITBULIMP111)

Doktor kontrolünde ise evet ama bireysel olarak kullanılmaması gereken ilaç. Tiroid ile ilgili sorunlara yol açabiliyor .

Her şeyden önce daha doğal bağışıklık sistemi güçlendirici besinlerimiz var . Market ve hazır gıdalardan bahsetmiyorum .

CloudGrey
25-02-2020, 21:35
-boğazınz kuru kalmasın
-direk temastan kaçının
-ellerinizi sık sık yıkayın..

havalar biraz daha ısınsın bişey kalmaz telaş yapmayın

ABD, Corona virusu icin ilk ilac denemesine başlıyor - Sağlık son dakika haberler (https://www.sozcu.com.tr/2020/saglik/abd-corona-virusu-icin-ilk-ilac-denemesine-basliyor-5645882/)

By CrAzY
25-02-2020, 21:38
Doktor kontrolünde ise evet ama bireysel olarak kullanılmaması gereken ilaç. Tiroid ile ilgili sorunlara yol açabiliyor .

Her şeyden önce daha doğal bağışıklık sistemi güçlendirici besinlerimiz var . Market ve hazır gıdalardan bahsetmiyorum .

Kudret narı, zencefil, brokoli, karnıbahar tarzı besinleri tüketmeye özen gösteriyorum kimyasaldan ziyade bunların olmasını daha faydalı buluyorum.

Anıl E.
25-02-2020, 21:46
-boğazınz kuru kalmasın
-direk temastan kaçının
-ellerinizi sık sık yıkayın..

havalar biraz daha ısınsın bişey kalmaz telaş yapmayın

ABD, Corona virusu icin ilk ilac denemesine başlıyor - Sağlık son dakika haberler (https://www.sozcu.com.tr/2020/saglik/abd-corona-virusu-icin-ilk-ilac-denemesine-basliyor-5645882/)

Hiç sekmez,bir şey atarlar ortaya sonra ilacını da yaparlar :)

Afrikaya açlık götürürler, sonra insanlık örgütü kurarlar :)
Hep para hep para .

Kadyr
25-02-2020, 21:49

Uçak flightradar programında sakarya üzerinden Ankara'ya döndüğü görünüyordu. Paylaşmışlardı bu şekilde. Bana göre de her yerde olanın bizde olmaması imkansız. Termal kamera ancak hasta olanı bulur. Ya kuluçka süresinde olanlar? Bakalım ne zaman çıkacak ortaya

ghibli06
25-02-2020, 22:09
Abi zekai tahir yani karantinanın yanında aynı kampüste çocuk gündüz bakım evi var çocuklar bahçede oynarken yolcuları indiriyorlar ambulanslardan veliler feryat figan çocuklarını kaçırıyorlardı. Planlı olsa kreşi boşalırlardı .Ankaraya indirilelim dediler.Tamamen plansız

Gökberkcim izledim ben de, bir de utanmadan kağıt maske dağıtıyorlar...

onurc
25-02-2020, 22:13

ülkenin sağlık konusundan yakınıp kendinizin kullandıgı bir ilacı burda binlerce kişiye tavsiye etmeniz de işin garip yanı.
doktor musunuz ? hemşire misiniz ? asistan veya türevi vb ?

rx-7
25-02-2020, 22:47
Sağımızda solumuzda bütün komşularımızda var,Afganı Pakisi Suriyelisi Afrikalısı tarafından sınırları kevgire çevrilen, yol geçen hanı olan bizim memlekette Corona yok...Şehitlerimizi bile gizlemeye başlayan,"birkaç tane" diye geçiştiren bu iktidara nasıl güveneceğiz peki? Corona filan kimin umurunda, önemli olan turizm patlamasın ekonomi çökmesin iktidar gitmesin...

MCN21
25-02-2020, 22:48
Ucak konusunda ucus sirasinda fenalasan kusan 1-2 kisi varsa durumdan suphelenip daha once karantina bolgesi hazirlandigi icin Ankraya inmis olmasi normal.

Virus konusuna gelince, hala yoksa bile bu haftasonuna kadar Turkiye’de de vaka cikacaktir. Komsu ulkelerde yayilma devam ediyor.

Beni korkutan devletin bunu saklamaya calismasi ve bizim insanimiz ne olacak ya diye sokaklarda hicbir onlem almadan dolasmaya devam etmesi durumunda yayilma hizinin artacak olmasi.

Iyi haber ise vaka sayisina gore olum oraninin dusuk olmasi.

ErkanCanS
25-02-2020, 23:01
https://twitter.com/tugcetcb/status/1232312875055636481?s=12

İkinci postu dinleyin... Bile bile lades durumu oldu sanıyorum.

+ Kumdan gelenlerin bu uçağa binmeye hakkı yok. TK nın kumdan gelenlere bilet satmaya hakkı yok !! (avazı çıktığı kadar bağırır )
- Gelmeyin o zaman hanımefendi.. ( Sakin bir ses tonu )
+ Gelme demek ne demek !? Önce bir bayanla konuşmasını öğrenin.

Hastalıklı ülkeden kaçıp canını kurtarmaya çalışan insanlara sizin bu uçağa binmeye hakkınız yok diye bağıran vatandaş kapanışta vicdan , merhamet ve dürüstlükten dem vuruyor :)

ruudvan
25-02-2020, 23:09
basından beri virüsü takip ediyorum.
iran nufusu ile türkiye nufusu nerdeyse aynı.
irandaki tanımlanmış hasta sayısı 95.
ölen sayısı 16.

bence corona dedikodusu bizde daha cok can alır.
virus gelecekse bir şekilde gelecek.

adam irandan ülkesine dönmesin mi.
çinden , wuhandan (coronanın cıkış yeri ) türk vatandaşları getirildi. karantinaya sokuldu. ki şuanda 80bin kişi var wuhanda hastalığı netleşmiş.
bu adamlar temiz cıktıysa irandan gelen uçak üzerinden evham yapmanın bence manası yok.
şüphe varsa önlem alınıyordur.
amerika. almanya .fransa gibi gelişmiş ülkelerde bile günlerdir bu vaka var. yeri geldimi virüslede savaşıcaz yapacak birşey yok.

ruudvan
25-02-2020, 23:10
Operations Dashboard for ArcGIS (https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6)

erdem325
26-02-2020, 00:42
Beyler Esenboğa ile ilgili alınan bir aksiyon varmi? Ben şuan romadayim tr saati ile gece 3:20 gibi Ankara'da olacağım, olumsuz bir durum varsa kendimi hazırlayayım, zaten bu italya olayı fazlasıyla gerdi..

Kendime cevap vereyim bari.
Ben geldim istanbul havalimanina indim yaklasik 2 saat once, ne bir ates cer, ne bir termal kamera.. hicbirsey yoktu. Butun ucak elini kolunu sallayarak (ki ucak italya dan geliyor) gecti pasaport kontrolunden girdi iceri....

GokhanRS
26-02-2020, 05:24
Kendime cevap vereyim bari.
Ben geldim istanbul havalimanina indim yaklasik 2 saat once, ne bir ates cer, ne bir termal kamera.. hicbirsey yoktu. Butun ucak elini kolunu sallayarak (ki ucak italya dan geliyor) gecti pasaport kontrolunden girdi iceri....

Senin haberin yok, kapilardaki muskaları küçük diye göremedin sanırım.

Anıl E.
26-02-2020, 06:46
Bizim Allahımız var..

Ver plevneyi..

Yigit-Y
26-02-2020, 07:29
Wuhanda ölümler 100k ya gelmedikten sonra sıkıntı yok

O yüzden gündemde kalacak şimdilik bu hadise

Aşısıda yakında çıkar

Asıl sorun bu virüs kimyasal silah olarak tasarlanmış olması

Ama işgüzar personelin deney hayvanlarının satması ile

Kendi bacağına sıkan Çin eğer böyle deneyler yapıyorsa

İleride daha ciddi salgınlar olacaktır bence

Nükleer dünyaya ciddi zarar verir

Ama kimyasal soykırım en mantıklı yok etme

Yeni dünya buna hazırlanıyor bence

Mamicilo
26-02-2020, 07:42
- Virüs bilerek yayıldı Çin'in ekonomi olarak ilk 10 banka içinde 4 bankasının yer alması, en büyük ekonominin ivmelenmesi vs. üst akılın işine gelmedi belli bir yere kadar müsaade ediyordu Çin o seviyeyi geçince yıllardır üzerlerinde çalışılan deney virüsle çini vurdu yaklaşık 1 aydır çin ekonomisi dip, batmış durumda ne ithalat ne ihracat herşey düşmüş para birimi değer kaybetmiştir.
- E ABD'de virüs aşısı çıkması çokda anormal bir durum değil, para sahibine döner mantığı ver aşıyı ver parayı ...
- Ölen insanlar ÜST AKIL için önemli değil. adamlar zaten dünyanın her türlü zevkini tatmış nefis olarak bir insan herşeyi tadarsa geriye ne kalır ? Olanlar hiçte traji komik değil.
- Nüfus 500 milyon indirme projeleri yalan değil bunlar deneme yanılma...
- Daha kutupların erimesiyle ne tür virüsler çıkacağıda beli değil orası ayrı bir muamma ancak sonumuz hiç hayırlı değil vesselam ... :no:

CloudGrey
26-02-2020, 08:10
kapitalizm önce sorun yaratır , sonra size çözüm satar ;)

çin'in elinde 3 ay yetecek kadar nakit kalmış.
bu hafta sonuna kadar wuhan dahil hayatın normale döneceği söyleniyor...

TarikS
26-02-2020, 08:19
Operations Dashboard for ArcGIS (https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6)

Bunu paylaşmaya gelmiştim ben de, kısayol ekledim her gün sabah & akşam bakıyorum son durumlara, gerçekten güncel bilgi içeriyor

rebelh
26-02-2020, 08:26
kapitalizm önce sorun yaratır , sonra size çözüm satar ;)

çin'in elinde 3 ay yetecek kadar nakit kalmış.
bu hafta sonuna kadar wuhan dahil hayatın normale döneceği söyleniyor...

peki ekonominin bu kadar durduğu yerde çin nakiti ne yapıyormuş?
bizde karantina olsa parayı nereye harcayacağız?
kaldı ki 3.000.000.000 dolar sadece olar rezervi olan çinden bahsediyoruz :D

Anıl E.
26-02-2020, 08:31
Denk geldiğimiz dönemden nefret ettim artık,lanet olsun

her türlü mikrobu gördük,her türlü şerefsizliği gördük yeter amksporgazetesi

cabrioleter
26-02-2020, 08:35
düz dünyacılar halt etmiş bizim komplo teorisyenlerinin altyapısı da sağlam..

dorukky
26-02-2020, 08:37
nisanda automechanica var gözüm korkuyo binbir çeşit insan oluyo napcaz maskede çare diil bence

Mamicilo
26-02-2020, 08:51
düz dünyacılar halt etmiş bizim komplo teorisyenlerinin altyapısı da sağlam..

Hala komplo teorisimi sanıyorsun gerçekten :D

Mamicilo
26-02-2020, 09:08

Bizde anca araba fiyatı artar abi :D

dorukky
26-02-2020, 09:11
Çin ekonomisinde sıkıntı yok bizim tedarikçiler gümbür gümbür devam ediyo üretime.Sadece taze yiyecek sıkıntısı var diyordu ablalar.

Dolar karşısındaki kayığta %6 7 civarında.

Bizde salgın ortaya çıksa fabrikalar dursa düşünsene dolar 10 u geçmezmiydi.

CloudGrey
26-02-2020, 09:21

:D

https://i.hizliresim.com/2PQavE.jpg (https://hizliresim.com/2PQavE)

mikelazi
26-02-2020, 09:24
sabiha gökçen dış hatlarda çalışan arkadaşım var.

eldiven ve maske kullanmaya başlamışlar bile.

///M RIDER
26-02-2020, 09:27
Kuzenim çinli huwai firmasında çalışıyor. Bu sabah virüse karsi eğitim vermişler kendini kontrol etme yöntemi olarak sabah uyanır uyanmaz nefes çekip ciğerleri maksimum oranda dolduruyoruz 10 saniye öksürmeden havayı tutuyoruz .öksürük yoksa semptom yok demekmiş öksürük varsa geçmiş olsun en yakın hastaneye başvurun demisler

rebelh
26-02-2020, 09:48
ölüm oranları tablosu vardı yaş gruplarına göre şimdi bulamıyorum ama 0-10 yaşta yok 10-40 yaş arası %0,2
en etkili olduğu grup 80 yaş üzeri %40
yani önemli olan bağışıklık sisteminin güçlü olması
ölüm oranı aslında yüksek bir virüs değil panik sebebi çözümünün henüz olmaması
olabildiğince komplo teorilerinden uzak durmamız lazım, teyitsiz bilgi paylaşmamamız lazım

ghibli06
26-02-2020, 10:01
Son dakika haberler...Sağlık Bakanı Koca'dan corona virus acıklaması - Son Dakika Haberler (https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberler-saglik-bakani-kocadan-corona-virus-aciklamasi-41455578)

bakan bugün tamamen farklı konuşuyor...

aslan
26-02-2020, 10:09
Çalışanlar masalarında limon kolonyası bulundursun devamlı ellerini kolonyalasın önlem önlemdir.

opamp
26-02-2020, 10:13
ölüm oranları tablosu vardı yaş gruplarına göre şimdi bulamıyorum ama 0-10 yaşta yok 10-40 yaş arası %0,2
en etkili olduğu grup 80 yaş üzeri %40
yani önemli olan bağışıklık sisteminin güçlü olması
ölüm oranı aslında yüksek bir virüs değil panik sebebi çözümünün henüz olmaması
olabildiğince komplo teorilerinden uzak durmamız lazım, teyitsiz bilgi paylaşmamamız lazım

Tablo bu sanırım, doğruluğu ve kaynağı tartışılır. Eğer ki doğruysa ilginç bir virüs..

https://i.hizliresim.com/LGoD1z.jpg

cabrioleter
26-02-2020, 10:45
- Virüs bilerek yayıldı Çin'in ekonomi olarak ilk 10 banka içinde 4 bankasının yer alması, en büyük ekonominin ivmelenmesi vs. üst akılın işine gelmedi belli bir yere kadar müsaade ediyordu Çin o seviyeyi geçince yıllardır üzerlerinde çalışılan deney virüsle çini vurdu yaklaşık 1 aydır çin ekonomisi dip, batmış durumda ne ithalat ne ihracat herşey düşmüş para birimi değer kaybetmiştir.
- E ABD'de virüs aşısı çıkması çokda anormal bir durum değil, para sahibine döner mantığı ver aşıyı ver parayı ...
- Ölen insanlar ÜST AKIL için önemli değil. adamlar zaten dünyanın her türlü zevkini tatmış nefis olarak bir insan herşeyi tadarsa geriye ne kalır ? Olanlar hiçte traji komik değil.
- Daha kutupların erimesiyle ne tür virüsler çıkacağıda beli değil orası ayrı bir muamma ancak sonumuz hiç hayırlı değil vesselam ... :no:

Hala komplo teorisimi sanıyorsun gerçekten :D

komplo teorisi tabi..
-çin'in para birimi düşmüş??
senelerdir para birimini yükselt diye amerika uyarı veriyor çin yükseltmemek için piyasadan dolar topluyor adamların dolar rezervleri amerikadan çok para değerinin düşmesi çini zorlamaz, ticaret yapamamak zorlar ki sars'dan sonra çin ölüp bitmediği gibi şimdi de mahvolmayıp kaldığı yerden devam edecek.

-abd virüs aşısı fikirlerin ise saçmalık..
dünyanın açık ara bilime en çok para harcayan en çok nobel ödülüne sahip ülkesi aşı çalışması yapmayacak da kim yapacak? ee üreten kazanacak bunda anormal olan ne var?

-ölümler adamlar için önemli değilmiş. ölen giden önemli değildir de bunun nasıl olduğu önemlidir chemstrailciler gibi uçaktan gaz sıkıyorlar demekten farkı yok şunun globalleşen dünyada bir yerdeki çaresiz virüs başka bi ülkeye kendilerine yayılmayacak mı da böyle bi şey yapsınlar ki şimdiden kaç ülkede ortaya çıktı. ayrıca gripten daha ölümcül değil aç dünya sağlık örgütünün listelerine bak senede kaç kişi gripten ölüyor.

-nüfusu 500 milyona indirme çalışmaları nedir?
hayır bunda gizli saklı bi şey de yok fikir olarak radikal ekolojistler bunu her yerde bas bas savunuyor ama adı üstünde radikal olanlar. devletler bunu istese açlıkla savaşan yere gıda ve aşı yardımı yapmazlar. çin ister mi 100 milyon nüfusa inmeyi, amerika 50 milyon olmayı??

velhasıl kelam argümanlarının hepsi elle tutulur şeyler olmaktan çok uzak..
salgınlar dünyada beklenen şeyler her canlı türü gibi virüs ve bakteriler de evrim geçiriyorlar ve bunu doğal olarak bizden hızlı yapıyorlar o yüzden hastalıklar salgınlar her zaman olacak..
netflix explained serisindeki salgın bölümünü izlerseniz olası bir salgının çin'den çıkma potansiyelinin yüksek olduğunu ve sebeplerini çok mantıklı bir şekilde açıklıyor..

ghibli06
26-02-2020, 11:55
Bu virüs öyle ya da böyle girdi ya da girecek, hangi hastaneler yetkili olacak? karantina tedbirleri yeterli olacak mı? her gelen Ankara'ya mı yollanacak? sadece virüsle alakalı yetkilendirilecek hastaneler olmayacak mı?

aslan
26-02-2020, 12:01
Peki bu kitap olayı nedir

Dehşete duşuren kehanet! Tam 39 yıl once yazmış - Dunya haberleri (https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/dehsete-dusuren-kehanet-tam-39-yil-once-yazmis-5624866/)

GokhanRS
26-02-2020, 12:05
Bu virüs öyle ya da böyle girdi ya da girecek, hangi hastaneler yetkili olacak? karantina tedbirleri yeterli olacak mı? her gelen Ankara'ya mı yollanacak? sadece virüsle alakalı yetkilendirilecek hastaneler olmayacak mı?

yani ben biraz şaşırdım. siyasiler ankarada oraya sokmazlar diyordum ama ilk oraya götürdüler adamları. keşke sadece siyasetçilere bulaşabilen bir türü olsaydı.

kado
26-02-2020, 12:13
yani ben biraz şaşırdım. siyasiler ankarada oraya sokmazlar diyordum ama ilk oraya götürdüler adamları. keşke sadece siyasetçilere bulaşabilen bir türü olsaydı.

Onlar dut pekmezi yedikleri için , çok etki edeceğini düşünmüyorum. :)

Yigit-Y
26-02-2020, 12:22
sabiha gökçen dış hatlarda çalışan arkadaşım var.

eldiven ve maske kullanmaya başlamışlar bile.

Dün prag dan geldim

Pasaport kontrol noktasında

Termal kameralar var

Biraz konuştum meraktan 38+ gördüğümüz anda tıbbi ekip alıyormuş vatandaşı

En azından iyi bir önlem şimdilik

Mamicilo
26-02-2020, 12:37
komplo teorisi tabi..
senelerdir para birimini yükselt diye amerika uyarı veriyor çin yükseltmemek için piyasadan dolar topluyor adamların dolar rezervleri amerikadan çok para değerinin düşmesi çini zorlamaz, ticaret yapamamak zorlar ki sars'dan sonra çin ölüp bitmediği gibi şimdi de mahvolmayıp kaldığı yerden devam edecek.

dünyanın açık ara bilime en çok para harcayan en çok nobel ödülüne sahip ülkesi aşı çalışması yapmayacak da kim yapacak? ee üreten kazanacak bunda anormal olan ne var?

-ölümler adamlar için önemli değilmiş. ölen giden önemli değildir de bunun nasıl olduğu önemlidir chemstrailciler gibi uçaktan gaz sıkıyorlar demekten farkı yok şunun globalleşen dünyada bir yerdeki çaresiz virüs başka bi ülkeye kendilerine yayılmayacak mı da böyle bi şey yapsınlar ki şimdiden kaç ülkede ortaya çıktı. ayrıca gripten daha ölümcül değil aç dünya sağlık örgütünün listelerine bak senede kaç kişi gripten ölüyor.

hayır bunda gizli saklı bi şey de yok fikir olarak radikal ekolojistler bunu her yerde bas bas savunuyor ama adı üstünde radikal olanlar. devletler bunu istese açlıkla savaşan yere gıda ve aşı yardımı yapmazlar. çin ister mi 100 milyon nüfusa inmeyi, amerika 50 milyon olmayı??

salgınlar dünyada beklenen şeyler her canlı türü gibi virüs ve bakteriler de evrim geçiriyorlar ve bunu doğal olarak bizden hızlı yapıyorlar o yüzden hastalıklar salgınlar her zaman olacak..
netflix explained serisindeki salgın bölümünü izlerseniz olası bir salgının çin'den çıkma potansiyelinin yüksek olduğunu ve sebeplerini çok mantıklı bir şekilde açıklıyor..

Galiba siz pembe panjurlu evde oturuyosunuz :D
Dünyada olanları sadece ülkendeki haberleri okuyarak anlaman mümkün deil zaten. Sen sanıyormusunki ölen insanların üst akıl için bir ifade olduğunu ? Güç elinde olan istediği atı oynatır bunun için çok fazla öteye beriye gitmeye gerek yok güncel suriye politikaları, çıkan virüs ve ekonomi durumu gayet açık. Aşı konusuda sen hala ABD'nin 1969 aya bastığına inanan taraftasın galiba o yüzden küçük resimlerde kaldınız galiba.
Çin'in ipekyolunu tekrar canlandırma projesinde piyonların yerini gayet iyi ayarladığı o kadar "dünyanın açık ara para harcayan nobel alan die tabir ettiğiniz ABD" mi korktu bu ipekyolundanda orta doğuya gerek suriye gerek iran üzerinden türkiye ve ipekyolu geçen ülkelerdeki egemenliği için para harcıyor :D
Nese siyasete girmiyecem şuan proje adamlarından, dünya yönetiminden vs. konu uzamasın ..

ghibli06
26-02-2020, 12:40
Dünyada olanları sadece ülkendeki haberleri okuyarak anlaman mümkün deil zaten. Sen sanıyormusunki ölen insanların üst akıl için bir ifade olduğunu ? Güç elinde olan istediği atı oynatır bunun için çok fazla öteye beriye gitmeye gerek yok güncel suriye politikaları, çıkan virüs ve ekonomi durumu gayet açık. Aşı konusuda sen hala ABD'nin 1969 aya bastığına inanan taraftasın galiba o yüzden küçük resimlerde kaldınız galiba.
Çin'in ipekyolunu tekrar canlandırma projesinde piyonların yerini gayet iyi ayarladığı o kadar "dünyanın açık ara para harcayan nobel alan die tabir ettiğiniz ABD" mi korktu bu ipekyolundanda orta doğuya gerek suriye gerek iran üzerinden türkiye ve ipekyolu geçen ülkelerdeki egemenliği için para harcıyor :D
Nese siyasete girmiyecem şuan proje adamlarından, dünya yönetiminden vs. konu uzamasın ..

anlıyorum...

rebelh
26-02-2020, 12:41

hacı maya takvimine göre 12.12.2012 de kıyamet kopacak mı söyle de ona göre hazırlık yapalım
baktım baktım bulamadım bi blog vardı milleti eir almıştı illüminati falan filan ne günlerdi be :D

GokhanRS
26-02-2020, 12:42

ABD aya ayak basmadı mı?

ghibli06
26-02-2020, 12:44
ABD aya ayak basmadı mı?

dünya da düz zaten...

Yigit-Y
26-02-2020, 12:48
ABD nin tek bir planı var

Dünya benim sizde kölelerimsiniz

BOP , Çin ve Ruslarla olan olayları bundan ötürüdür.

Kudüs başkent olacaktır.Bu işin sonunda

Bu planlarda tuvalette osururken yapmazlar

50,100 ve üstü yıllar için planlar yaparlar

Çin ve Rus ABD yi yok öyle bir dünya kardeş diye karşı dururlar.

İpekyoluymuş da bilmem neymiş.

ABD her dönem projeleri enjekte eder.

Bizdeki projelerini görmek için objektif ve okumuş iq seviyesi belli seviyede bireyler görebilir.

O yüzden şarbon gibi coronada içinde bir tedavi oluşacaktır.

Aşı ve ilaçlar yakında piyasaya düşer.

Önemli olan bu hengamede totoya girmeden teğet geçmesini sağlamak

Önlemler almak.

Milyonların öleceği bir durum yok yani

rebelh
26-02-2020, 12:51
yahu taibiki coronanın tedavisi bulunacak bunun için yuvarlak masa şövalyelerinin toplanmasına gerek yok :D
forum yeni kavga konusunu buldu yahudi lobisi falan filan yardırın gitsin :hehe::hehe:

Mamicilo
26-02-2020, 12:51
ABD nin tek bir planı var

Dünya benim sizde kölelerimsiniz

BOP , Çin ve Ruslarla olan olayları bundan ötürüdür.

Kudüs başkent olacaktır.Bu işin sonunda

Bu planlarda tuvalette osururken yapmazlar

50,100 ve üstü yıllar için planlar yaparlar

Çin ve Rus ABD yi yok öyle bir dünya kardeş diye karşı dururlar.

İpekyoluymuş da bilmem neymiş.

ABD her dönem projeleri enjekte eder.

Bizdeki projelerini görmek için objektif ve okumuş iq seviyesi belli seviyede bireyler görebilir.

O yüzden şarbon gibi coronada içinde bir tedavi oluşacaktır.

Aşı ve ilaçlar yakında piyasaya düşer.

Önemli olan bu hengamede totoya girmeden teğet geçmesini sağlamak

Önlemler almak.

Milyonların öleceği bir durum yok yani

Anlayan biri çıktı demekki at gözlüklerden sıyrılan birileri varmış :bravo:

rebelh
26-02-2020, 12:52
ahanda buldum lavuğu : michael sikkofield (http://michaelsikkofield.blogspot.com/)
ulan bi sürü insanın psikolojisini bozdu bebeler ya :icon_rule
çok tatlı anlatıyor hakketten insan kopamıyor

Mamicilo
26-02-2020, 12:52
hacı maya takvimine göre 12.12.2012 de kıyamet kopacak mı söyle de ona göre hazırlık yapalım
baktım baktım bulamadım bi blog vardı milleti eir almıştı illüminati falan filan ne günlerdi be :D

Yok hacı onlarla benim anlattıklarım farklı şeyler ikiz kuleler gibi misal :D
O mayalar filan .. uydurulan şeyler :D

rebelh
26-02-2020, 13:00

ha seninkiler gerçek ve sen bilip hepimizi uyarıyorsun
vay gerizekalılar ya bu kadar önemli bilgileri nasıl sızdırmışlar acaba

https://www.youtube.com/watch?v=lw9azZmLxtw
buzz aldrine aya gitmediniz yalancısınız demiş bu adam
demekki bu adama da sızdırmışlar bilgiyi vay anasını ya..

MCN21
26-02-2020, 13:00
Dün prag dan geldim

Termal kameralar var

Kuluçka döneminde belirti göstermediği için kameraların çok bir avantajı olmayacaktır.

Mamicilo
26-02-2020, 13:04
ha seninkiler gerçek ve sen bilip hepimizi uyarıyorsun
vay gerizekalılar ya bu kadar önemli bilgileri nasıl sızdırmışlar acaba

https://www.youtube.com/watch?v=lw9azZmLxtw
buzz aldrine aya gitmediniz yalancısınız demiş bu adam
demekki bu adama da sızdırmışlar bilgiyi vay anasını ya..

Nese birşey demiyorum siz bildiğiniz gibi yaşayın...

GokhanRS
26-02-2020, 13:23
dünya da düz zaten...

bir çok ülke komplo üretir ama insanlar bazen komplo teorileri ve gerçekleri ayırt edemez hale geliyor sanırım. amerikanın orta doğu politikası vs eliştirilir anlarım ama aya ayak basmadılar kısmı cidden enteresan. ABD aya ayak basmadan bastım diye kandıracak ve rusya deşifre etmek yerine çıkıp diyecek ki evet aya ayak bastılar.

GokhanRS
26-02-2020, 13:30

geleceksen böyle şeylerle gel. ikiz kuleleri kendileri yıktılar dersen hemen inanmam ama bir oturur düşünürüm. kanıtlanamasada mantıklı bir tarafı var. en kötü ihtimal kendi silahları kendilerine döndü ve orta doğuya girmek için engel olabilecekleri halde görmezden geldiler derim. diğerleri anca utopik teoriler olarak kalır. çin sandığın kadar dandik bir ülke değil. insanların otu b.ku yiyor olmasından dolayı hepsi mal sanıyorsan yanılıyorsun. çinin istihbaratı ajanları amerikanınkilerden iyidirler desek abartmış olmayız. virüsü at kaç yapamazsın. öyle bir şey olursa ortaya çıkarırlar.

Mamicilo
26-02-2020, 13:36
geleceksen böyle şeylerle gel. ikiz kuleleri kendileri yıktılar dersen hemen inanmam ama bir oturur düşünürüm. kanıtlanamasada mantıklı bir tarafı var. en kötü ihtimal kendi silahları kendilerine döndü ve orta doğuya girmek için engel olabilecekleri halde görmezden geldiler derim. diğerleri anca utopik teoriler olarak kalır. çin sandığın kadar dandik bir ülke değil. insanların otu b.ku yiyor olmasından dolayı hepsi mal sanıyorsan yanılıyorsun. çinin istihbaratı ajanları amerikanınkilerden iyidirler desek abartmış olmayız. virüsü at kaç yapamazsın. öyle bir şey olursa ortaya çıkarırlar.

Çinin süper güç olduğunada inanmak dandik ülke olma hayalinden daha ağır basar bende :D

aykutsafakyaman
26-02-2020, 13:40
Komşumuz Yunanistan'da ilk vaka görülmüş. Yavaş yavaş bize de geliyor.

Killah
26-02-2020, 13:44
komplo teorisi tabi..

Bence sistemin, yaratmak istediği insan profilini çok iyi yansıtıyorsunuz. Bu argümanların elle tutulacak şeyler olmadığını söylemek, hiç araştırmadan komplo teorisi olarak adlandırmak, sistemin başarılı bir şekilde ilerlediğini gösteren unsurlardan yalnızca bir tanesidir.

Şayet vaktiniz varsa, bu konuların her birini (bkz. chemtrails, pharma hoax, flu vaccines, georgia guidestones) araştırmanızı ve tekrardan analiz etmenizi öneririm. Bunları yazmama sebep olan tek cümleniz "chemstrailciler gibi uçaktan gaz sıkıyorlar demekten farkı yok" oldu.

İzmir'de nasıl bilemiyorum ancak chemtrail olarak adlandırılan kimyasal gazların uçakla spreylenmesine İstanbul'da da fazlasıyla rast gelmek mümkün.

EREN34
26-02-2020, 13:44
Komşumuz Yunanistan'da ilk vaka görülmüş. Yavaş yavaş bize de geliyor.

Yalan haber deniyor.

Canlı Corona haritalarında da görülmüyor henüz. Umarım yoktur. 3 gün sonra oradayım

ghibli06
26-02-2020, 13:45
beyler, farzedin ki bu bir biyolojik savaş ve ülkemize savaş açıldı, ne yapabiliriz onu konuşalım diye açtım bunu... mesela ülkede adam gibi maske sıkıntısı var, devlet bu konuda bir şeyler yapıyor mu stokları var mı? dün Ankaradaki hastanede dağııtılan maskeyi gördüm de dehşete düştüm...

ruudvan
26-02-2020, 13:57
maske malesef yok. satılanlanlarda 1 adet 2 adet olarak satılıyor. toptan kimse vermiyor artık.

ghibli06
26-02-2020, 14:01
piyasadakilerin çoğu toz maskesi, tıbbi değil, büyük toz partikülllerinin geçmesini engeller sadece, acilen tıbbi maske ihtiyacı karşılanmalı uygun fiyata, 3M 10 lu paket fiyatını 2.900tl ye çıkartmış...

Ome_RS
26-02-2020, 14:10
beyler, farzedin ki bu bir biyolojik savaş ve ülkemize savaş açıldı, ne yapabiliriz onu konuşalım diye açtım bunu... mesela ülkede adam gibi maske sıkıntısı var, devlet bu konuda bir şeyler yapıyor mu stokları var mı? dün Ankaradaki hastanede dağııtılan maskeyi gördüm de dehşete düştüm...

Biz akıllı fırsatçı Türk milleti elimizdeki tüm maskeleri dünya krizde diye hep sattık. 2 gün sonra sattığımız paranın 2 misli üzerinden tekrar alır kullanırız.

CloudGrey
26-02-2020, 14:11
yav 3. dünya ülkesinde ne kadar fazla yaşama sevinciniz varmış ya :D

Anıl E.
26-02-2020, 14:11

İlk olarak kendi vatandaşımızdan darbeyi yeriz abi merak etme. Kendi ülkesinin vatandaşına vermek istemez yurtdışına satmak için,kendi ülkesinin vatandaşına bile vermek istese çok anormal fiyata satar.

biliyoruz kanımızı,karakter yapımızı..

maalesef durum böyle.

Allah bizim ülkemizden bu hastalığı korusun,ben çin'i bile geçebileceğimizi düşünüyorum ölü sayısı olarak. Bir an evvel havalar ısınsa ve bahsedilen sıcaklık derecelerinde virüs sıkıntısı gitse.

rebelh
26-02-2020, 14:14
haha bi tanıdığım eldiven almıştı koli koli
fırsatçı piç en azından sağlık gibi bir konuda yapma bunu 3 fiyatına satacakmış
annesi evlere tmizliğe giderken kendisi x5e biniyor para çok ama karakter tınne..

ghibli06
26-02-2020, 14:14
Biz akıllı fırsatçı Türk milleti elimizdeki tüm maskeleri dünya krizde diye hep sattık. 2 gün sonra sattığımız paranın 2 misli üzerinden tekrar alır kullanırız.

bakanımız kendisi açıklamadı mı? Çinin ticarette yolaçtığı boşluğu doldurmaya talibiz diye? yahu bu bir sağlık sorunu ve de geçici, zaten geçici değilse biz de kalmayız ortada, ne olacaktı yani Iphone TR de üretilecek, Lenovo fabrikayı buraya kuracak, BMW TR yi üs haline mi getirecekti???

Anıl E.
26-02-2020, 14:22

sürekli artıyor.

Ormanci
26-02-2020, 14:25
bakanımız kendisi açıklamadı mı? Çinin ticarette yolaçtığı boşluğu doldurmaya talibiz diye? yahu bu bir sağlık sorunu ve de geçici, zaten geçici değilse biz de kalmayız ortada, ne olacaktı yani Iphone TR de üretilecek, Lenovo fabrikayı buraya kuracak, BMW TR yi üs haline mi getirecekti???

Yok tabi ama şöyle bir örnek veriliyor, fason üretim yapan Türk tekstil şirketleri şimdiden siparişleri almaya başlamış ve kapanmak üzere olanlar, üretimi durduranlar falan tekrar başlamış.

Bu anlamda uzun dönem sözleşme yapabilen, yenileyebilen falan kazanabilir. Bu rüzgarı da iyi değerlendirmek lazım da yelkeni yıkılmayan firma da kalmış olması lazım tabi :)

ghibli06
26-02-2020, 14:29
Yok tabi ama şöyle bir örnek veriliyor, fason üretim yapan Türk tekstil şirketleri şimdiden siparişleri almaya başlamış ve kapanmak üzere olanlar, üretimi durduranlar falan tekrar başlamış.

Bu anlamda uzun dönem sözleşme yapabilen, yenileyebilen falan kazanabilir. Bu rüzgarı da iyi değerlendirmek lazım da yelkeni yıkılmayan firma da kalmış olması lazım tabi :)

demek istediğim şu, bunun nasıl bir salgın olduğu hala tanımlanamadı, kimisi diyor ki dünya nüfusunun yarısına bulaşacak.. böyle bir ortamda bu tarz ticari anlaşmaların da bir tutarlılığı olmaz...

Ormanci
26-02-2020, 14:38
demek istediğim şu, bunun nasıl bir salgın olduğu hala tanımlanamadı, kimisi diyor ki dünya nüfusunun yarısına bulaşacak.. böyle bir ortamda bu tarz ticari anlaşmaların da bir tutarlılığı olmaz...

Ha tabi ki...

İşin garibi, yok şöyle oldu böyle oldu diyorlar, şu anda İtalya'ya gidip gelen bir sürü AB'li var, onlar da sağa sola bulaştırıyor, Brezilya'da İtalya'dan gelen birinde görülmüş mesela...

Adamlar diyorlar ki "sınır kapatmak orantısız bir önlem olacak". Manyak mısınız lan? :D Komşuları imiş bunu söyleyen.

Yani diyorlar ki, 1-2 hafta içerisinde tüm Avrupa'ya da yayacağız :) Panik mi oluşturmamak için yapıyorlar ne yapıyorlar anlamadım.

Bunun haricinde dün bir arkadaş söylüyordu, Çinlilerin genetik yapıları ve vücut tipleri de çok müsait olabilir, ölümler o yüzden artış göstermiş olabilir, bazı Avrupa ülkelerinde vaka ve iyileşme oranları çok yüksek diye birkaç rakam gönderdi. Örneğin 18 vaka görülüp 18'i de iyileşmiş olan ülke var. Şans mı, yaşlardan mı kurtarmışlar belli değil.

Bu anlamda biz şanslı mıyızdır, yoksa acayip bi hızla bizde de yayılır mı, kestirmek güç.

Bizde gerek bitkisel, gerek kelle paça tarzı işler var ve bunlar cidden bilimsel olarak da işe yarayan şeyler, bu yüzden acaba ucuz atlatır mıyız kafasındayım, inşallah öyle olur ama bu yayılma durumunu gördükçe insan ciddi ciddi korkuyor.

Ki bunu geçtim, bu kadar konuşulması etmesine rağmen ayının teki Marmaray'da böhüüüoooaaaaaaa diye öksürüyor ağzını falan kapamadan. Bu ayılar doğal seleksiyonla bi gitse ya... Şöyle bi 40 milyon falan kalsak, daha rahat bi ülke oluruz sanırım :P :D

mikelazi
26-02-2020, 14:55
Dün prag dan geldim

Termal kameralar var

üsteki paylaşımı yaptığım sıralar 5 kişiyi ayırmışlardı,biri pilotmuş galiba.

bu tarz konturoller iş görür bence

denizhandinc
26-02-2020, 15:12
Trump 02:00 da acıklama yapacakmıs virusle ilgili öyle duydum

sagi
26-02-2020, 16:31
İstanbul Bahçelievler Devlet Hastanesi'nde dün acil servisi boşaltmışlar diye söylentiler vardı, çalışan arkadaşıma sormuştum evet doğru demişti ama corona ile ilgili bilgi alamamıştım. Varsa da saklanıyor sanki

AşkınS.
26-02-2020, 16:59
Zonguldakta 13 tir şoförünü karantinaya aldılar. Hastaneyi boşaltıyolar şuan. 1 inin durumu ağır imiş.

G_TT_I
26-02-2020, 17:24
İstanbul Bahçelievler Devlet Hastanesi'nde dün acil servisi boşaltmışlar diye söylentiler vardı, çalışan arkadaşıma sormuştum evet doğru demişti ama corona ile ilgili bilgi alamamıştım. Varsa da saklanıyor sanki

Varsada ortaligi ayaga kaldirmayin grip yazin devam, saglik bakani en son domuz gribi gibi oda artik olagan oldu abartmaya gerek yok grip iste dedi,
Sosyan medyada bakanlarin aciklamasi altina karantinada adamlar var biliyoruz yazanlarin altinda youmlara bakin, koca bakan yok diyo bilmiyo sanami inanak neden yalan soylesin sagligin ayibi mi olur olsa soylerdi acik acik gibi yorumlar var :)

Ugur dundar donemi aids'mi bi lahmacun yerim gecer durumu

johnie
26-02-2020, 17:32
Arkadaşım Kale Otomotivin Çin sorumlusu.
Bugün Fiat İtalya'nın da üretimi durdurduğunu bildirmiş kendilerine.
Diğer fabrikalarında kapattıklarını bildirmişler kendilerine.
Ayrıca, vaka sayısında ciddi azalma var Çinin diğer bölgelerinde. Umarım hava ısındıkça sorun biter, yoksa kısır döngüye girecek bu iş.

ahmet3425
26-02-2020, 17:55
Ticari uçuş yok. Kargolar geliyor ama malı almak 2 haftadan uzun.
İhalelerimiz patlamaya başladı. Gümrükten çin menşeili ürün çok zor çıkıyor

bildigim kadarıyla rusya uzerinden ticari ucuslar devam ediyor.

SkY
26-02-2020, 18:12
yaklaşık bir saat önce sivil havacılık tüm gidiş geliş uçuşları durdurdu iranla..artık herkes olduğu yerde kalacak.kargo da dahil bu iptallere

SkY
26-02-2020, 18:14
https://i.hizliresim.com/rydyOa.jpg (https://hizliresim.com/rydyOa)

burak1533
26-02-2020, 18:49
virüs yunanistanda da görülmüş
https://i4.hurimg.com/i/hurriyet/75/770x0/5e566350c03c0e219085f44d

DOHC
26-02-2020, 19:05
virüs yunanistanda da görülmüş
https://i4.hurimg.com/i/hurriyet/75/770x0/50c03c0e219085f44d

Gerçek zamanlı bilgiler burada

_opeth
26-02-2020, 21:30
ülkenin sağlık konusundan yakınıp kendinizin kullandıgı bir ilacı burda binlerce kişiye tavsiye etmeniz de işin garip yanı.
doktor musunuz ? hemşire misiniz ? asistan veya türevi vb ?

bundan iki sene önce soğuk algınlığı için doktora gidip ilaç alerjim olduğunu söylediğim zaman "sana ne vereyim o zaman?" diye bana soran doktora denk geldiğimden açıkçası kendi söküğümü kendim dikiyorum. İlacı aldığımdan beri hasta olmadım bu yüzden tavsiye ediyorum. Doktor değilim ama doktor tarafından doktorlaştırıldım doktorlaştırıldık maalesef. Almak isteyen kullanmak isteyen iyice inciğine cinciğine baksın tabi. Kendi deneyimimi paylaştım.

_opeth
26-02-2020, 21:55
Bu arada geçen arkadaş paylaşmıştı şimdi fırsatım oldu. Hani iranla sınırları kapadığımız o İstanbul'a giden uçağın ankaraya çevrildiği gün gelen iran uçağı

Mahan Air (W5) #114 ✈ FlightAware (https://tr.flightaware.com/live/flight/IRM114?fbclid=IwAR1-7qwRDPazDCCGHk-ivDMWpORYxrB1CsISC9P0h1p3LAa-oL4QLx0Yp-w)

içi dolumuydu boşmuydu neydi ne oldu belirsiz.

ÖmerF.Bayar
26-02-2020, 21:59
Bence durum cok cok ciddi hal aldi artik, kendi sektorumden ornek vereyim,
Kuzey italya ( 1-2-3-4.bolgeleri ) uretimi %90 min. durdurdu,
Suanda yukleme yada teslimat yapamiyoruz, Turk ihracatci cok buyuk kayipta ve devam edecekte bence,
Almanyaya fuar malzemesi tasiyordum musteri fuar iptal diyerek tiri geri cekmemi soyledi,
Yunanistan trafigi durdu, Bulgarda Allah korusun cikarsa yada bizde direk kapi kapatilir ve Avrupa ile ticaret biter,
Tabi hep maddi boyut ama buda bence cok onemli,
Suanda deli gibi ithalat var ulkeye, yetisemiyoruz, Turk ihracatci ham maddeyi artik Avrupadan aliyor ve uretimden sonra tekrar Avrupaya ihrac edecek, herhangi bir olumsuzlukda ulkedek b.ku yedik bence ulkecek, herkesin malzemesi elinde kalir ve kriz vs adini siz koyun artik direk gideriz dibe

Onurkk06
26-02-2020, 22:18
Atatürk havalimanı kargodayım eşyalara eldiven maske ile bakıyoruz artık

Mamicilo
27-02-2020, 07:45
Geldi geldi hiç kimse kendini kandırmasın..
Bizi sürekli uyutur bu baştakiler yok şöle karantina da yok böyle temizlikte..
O değil bizde maskelerde filan bile malzemeden çalmışlardır nasıl korunacaz muamma :D

TarikS
27-02-2020, 07:59
Bence nüfusu azaltmaya yönelik hareket olabilir hakikaten ya, ölüm oranı çoğunlukla 80 yaş üzerindeymiş, "yeter bi gitsin şunlar" yaklaşımı olabilir :)

Normal gribe göre olan ölüm oranlarına bakınca rakamlar aslında kötü değil ama aşırı bir tepki mi veriliyor acaba bilemedim, hayretle izliyoruz

Salı Amsterdam seyahatim vardı avrupadaki vaka sayılarına göre kurtarılan hasta sayısı oranı çok yüksek, henüz Hollanda'ya da sıçramamış ama insan bir tırsmıyor değil. He burada daha mı güvendeyiz o da garanti değil zaten. Hayırlısı be

CloudGrey
27-02-2020, 08:15
ölümlerin %30u 50yaştı üstü.

panik yok ;)

fazla abartının sebebi çin'de tıpın daha taşdevrinde olmasından ötürü...
mart içinde ilaçta çıkar..
zaten rusların sars için ürettiği ilaçın covid 19 içinde baya etkili olduğu bulundu, onu modlayıp salarlar piyasaya...

16EC813
27-02-2020, 08:25
ölümlerin %30u 50yaştı üstü.

panik yok ;)

fazla abartının sebebi çin'de tıpın daha taşdevrinde olmasından ötürü...
mart içinde ilaçta çıkar..
zaten rusların sars için ürettiği ilaçın covid 19 içinde baya etkili olduğu bulundu, onu modlayıp salarlar piyasaya...

o zaman ben öldüm :D

onurc
27-02-2020, 08:40
bak sen yahu şu işe,dünyanın 4 te 3 ünde virüs var bi bizde yok , ne kadar da garip

https://i.hizliresim.com/dMqEnL.jpg

GokhanRS
27-02-2020, 08:43
o zaman ben öldüm :D

spora başla dayım. hemen bugün şuan :D vücut direnci önemliymiş. bende 40altındayım ama kesin ölürüm. 65 gibi hissediyorum ....ktimin dünyasında.

Yigit-Y
27-02-2020, 08:44
Bence nüfusu azaltmaya yönelik hareket olabilir hakikaten ya, ölüm oranı çoğunlukla 80 yaş üzerindeymiş, "yeter bi gitsin şunlar" yaklaşımı olabilir :)

Normal gribe göre olan ölüm oranlarına bakınca rakamlar aslında kötü değil ama aşırı bir tepki mi veriliyor acaba bilemedim, hayretle izliyoruz

Salı Amsterdam seyahatim vardı avrupadaki vaka sayılarına göre kurtarılan hasta sayısı oranı çok yüksek, henüz Hollanda'ya da sıçramamış ama insan bir tırsmıyor değil. He burada daha mı güvendeyiz o da garanti değil zaten. Hayırlısı be

Budapeşte, viyana ve prag yapıp geldim

Bulaşsa bana bulaşırdı

Amsterdamdan bulaşsa bulaşsa şapkasız çıkma sahaya :)

16EC813
27-02-2020, 08:52
spora başla dayım. hemen bugün şuan :D vücut direnci önemliymiş. bende 40altındayım ama kesin ölürüm. 65 gibi hissediyorum ....ktimin dünyasında.

yapıyom ben o sporu sürekli :D

cabrioleter
27-02-2020, 09:01

Bence sistemin, yaratmak istediği insan profilini çok iyi yansıtıyorsunuz. Bu argümanların elle tutulacak şeyler olmadığını söylemek, hiç araştırmadan komplo teorisi olarak adlandırmak, sistemin başarılı bir şekilde ilerlediğini gösteren unsurlardan yalnızca bir tanesidir.

Şayet vaktiniz varsa, bu konuların her birini (bkz. chemtrails, pharma hoax, flu vaccines, georgia guidestones) araştırmanızı ve tekrardan analiz etmenizi öneririm. Bunları yazmama sebep olan tek cümleniz "chemstrailciler gibi uçaktan gaz sıkıyorlar demekten farkı yok" oldu.

İzmir'de nasıl bilemiyorum ancak chemtrail olarak adlandırılan kimyasal gazların uçakla spreylenmesine İstanbul'da da fazlasıyla rast gelmek mümkün.

sistem kim? sistem ne? keşke sistem benim gibi çok fazla insan yaratsa skeptik, eleştirel düşünceye önem veren "Dünyada her şey için; uygarlık için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir; fendir." mottosunu benimsemiş insanlar yetişse. geçen sizin tayfadan biri kendi yaptığı roketle yere çakıldı bu işin sonu sakat komplo teorilerini bir kenara bırakın.

merak etmeyin ben ziyadesiyle araştırdım çok fazla kaynak okudum okumaya da devam ediyorum bilim podcastleri dinlemekten, bilim blogları okumaktan da acayip keyif alıyorum size de tavsiye ederim. bilgiye erişimin bu kadar kolay olduğu çağda hala kendi içinde onlarca, yüzlerce tutarsızlık gösteren şeylere inanmak size bir şey kazandırmaz.

istanbul'da bir ton siyasi yaşıyor aileleri var şimdi yetmezmiş gibi finans merkezi haline getireceğiz diye uğraşıyorlar ama kendi oldukları şehire gaz mı sıkıyorlar? allahaşkına bunun neresi mantıklı? hadi gazladılar günden güne salaklaştığınızı mı hissediyorsunuz gaz yüzünden?

Chemtrails: İz Bırakanlar Unutulmaz! | Yalansavar (https://yalansavar.org/2015/08/10/chemtrails-iz-birakanlar-unutulmaz/) mümkünse kaynakça kısmındakilere de göz atın. her şeyi geçtim müstakbel kayınpederim pilot bu konuyu ona açtığımda ne taraflarıyla güldüğünü söylemeyeyim siz de tanımadığınız insanları saçma sapan ithamlarda bulunmayın.

neyse daha fazla uzatmayacağım
"Koronavirus aşısı bulundu" | Independent Turkce (https://www.independentturkish.com/node/137141)
çin dsö ile sıkı çalışıyordu aşıyı geliştirmiş deney kısmına geçmiş umarım en kısa zamanda piyasaya sunulacak hale gelir.
yoksa ekonomi felakete gebe izfaşın en baba fuarı marble'ın bile durumu net değil.

Ormanci
27-02-2020, 09:11
Çok film izlemenin sonuçları bunlar :D

onurc
27-02-2020, 09:23
cok temiz delirtir bence bu haberleri böyle okumak,
kimse bu ülkeden birşey beklemesin,kendince önlemini alsın fazla haber de okumasın bence.herkes ayrı telden calıyor çünkü.sonuç iki ucu ..... deynek

rebelh
27-02-2020, 10:07
ekonomi açısından işler benim istediğim seviyede gidiyor
tüketim ciddi oranda düşüyor bu da doğaya saygı kapitalizme darbe demek
kısa süreliğine de olsa bence güzel

Ormanci
27-02-2020, 10:15
sistem kim? sistem ne? keşke sistem benim gibi çok fazla insan yaratsa skeptik, eleştirel düşünceye önem veren "Dünyada her şey için; uygarlık için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir; fendir." mottosunu benimsemiş insanlar yetişse. geçen sizin tayfadan biri kendi yaptığı roketle yere çakıldı bu işin sonu sakat komplo teorilerini bir kenara bırakın.

merak etmeyin ben ziyadesiyle araştırdım çok fazla kaynak okudum okumaya da devam ediyorum bilim podcastleri dinlemekten, bilim blogları okumaktan da acayip keyif alıyorum size de tavsiye ederim. bilgiye erişimin bu kadar kolay olduğu çağda hala kendi içinde onlarca, yüzlerce tutarsızlık gösteren şeylere inanmak size bir şey kazandırmaz.

istanbul'da bir ton siyasi yaşıyor aileleri var şimdi yetmezmiş gibi finans merkezi haline getireceğiz diye uğraşıyorlar ama kendi oldukları şehire gaz mı sıkıyorlar? allahaşkına bunun neresi mantıklı? hadi gazladılar günden güne salaklaştığınızı mı hissediyorsunuz gaz yüzünden?

Chemtrails: İz Bırakanlar Unutulmaz! | Yalansavar (https://yalansavar.org/2015/08/10/chemtrails-iz-birakanlar-unutulmaz/) mümkünse kaynakça kısmındakilere de göz atın. her şeyi geçtim müstakbel kayınpederim pilot bu konuyu ona açtığımda ne taraflarıyla güldüğünü söylemeyeyim siz de tanımadığınız insanları saçma sapan ithamlarda bulunmayın.

"Koronavirus aşısı bulundu" | Independent Turkce (https://www.independentturkish.com/node/137141)
çin dsö ile sıkı çalışıyordu aşıyı geliştirmiş deney kısmına geçmiş umarım en kısa zamanda piyasaya sunulacak hale gelir.
yoksa ekonomi felakete gebe izfaşın en baba fuarı marble'ın bile durumu net değil.

Muhahahha şimdi yazıyı okudum da, o uçak kuyruk bulutu muhabbetini mi gaz sıkılması diye yorumluyorlar.

Az beyin olsun be :D Hiç hava hareketi, aerodinami, gazlar mazlar, az buçuk genel kültür bile yok bunlarda demek ki :D

Komplo teorileri nasıl çürütülür?
Facebook, Watsap mesajları, orası, burası paso bu işsizlerin kıçından uydurduğu şeylerle dolu.

Nasıl çürütüyoruz, konu ilginç gelip bunun büyüsüne kapılmak yerine, 3 sn farklı kulvardan bakarak, beyninizi okuduğunuz metne kilitlenmek yerine, dışarıdan bir gözmüş gibi bakarak. Az mantıklı düşünerek. O zaman genelde çözüyorsunuz.

Ha çok çarpıtılan şeyler oluyor. Onlarda bile çözebiliyorsunuz.

Atıyorum, adam bir bilgiden bahsediyor. Efendim bunu Çin Hükümeti gizliyormuş. Ulan onun bunun çocuğu, Çin Hükümeti gizliyor, sen mi öğrendin? Kodumun evladı :D Buna inananı da kutluyorum. Yani işi bu boyuttan düşününce içinden direkt olarak çıkıyorsunuz bu tip mallıkların.

Watsap mesajları, Facebook mesajlarından önce spam mailler vardı.
Efendim DANONE çocuklarımız mal olsun diye yoğurtlara bir şey katıyormuş, Danone almayacakmışız.
Freşa'nın içinde bilmemne maddesi varmış, almayacakmışız.

Mal olmamak gerek.

Ormanci
27-02-2020, 10:53
Memeçilo, eksileyeceğine kaynak göster :D Watsap mesajları ile gelme :)

rebelh
27-02-2020, 10:57
ünlü düşünür, her şeyi bilen adam, yakılıklı ve cool hocamız sayın soner yalçın beyler acaba bu virüs konusunda ne düşünüyor
sonuçta bütün dünyayı kandıran derin yapıları saklı seçilmişler kitabında yazarak uluslar için aydınlanma çağının başlamasına sebep oldu kendisi :hehe::hehe::hehe:

mertxx
27-02-2020, 11:41
ünlü düşünür, her şeyi bilen adam, yakılıklı ve cool hocamız sayın soner yalçın beyler acaba bu virüs konusunda ne düşünüyor
sonuçta bütün dünyayı kandıran derin yapıları saklı seçilmişler kitabında yazarak uluslar için aydınlanma çağının başlamasına sebep oldu kendisi :hehe::hehe::hehe:

Soner Yalcın: Bize acı lazım – Sozcu Gazetesi (https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarlar/soner-yalcin/bize-aci-lazim-5643977/)

Mamicilo
27-02-2020, 12:26
Memeçilo, eksileyeceğine kaynak göster :D Watsap mesajları ile gelme :)

Siz bildiğiniz kafadan devam edin hocam sizin bildiğiniz size benim bildiğim bana :icon_tup:

Mamicilo
27-02-2020, 12:29

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az...

Ormanci
27-02-2020, 12:41
Ya sonuçta inanmak istediğinize inanmak bu durumun doğru olduğunu ispat etmiyor öyle değil mi?

Önceki mesajlarda yazılmıştı, "dünya düzdür"e inanan da çok fazla. Düz mü peki?

Soner Yalçın da birçok kitabında şunda bunda "yanlış-yalan kaynak" ile ilgili yazıp çizdiklerinin çürütüldüğü oldu...

Komplo teorilerini gerçekmiş gibi sunmak başka bir olgu.

Bu tip şeyleri görünce bi tipleme vardı, o aklıma geldi... Sirius UFO Uzay Bilimleri Merkezi :D
Her gördüğüne "evet UFO bu" diyen bi salak vardı. Sonra yok kamera lensinin bilmemnesi çıkar, bulutun biridir, bilmemnedir...
Onlara da açıklaması vardır, "gizleniyor, ondan"...

Ülkemizde de bu Corona durumunun gizlendiğine yönelik şeylere kıçımla gülüyorum. Daha önce başka mevzularda da oldu, ölen varmış gizleniyormuş, işte bilmemkimi öldürmüşler, ailesini susturmuşlar vb...

Lan mümkün mü, birisi konuşur, birisi sızdırır, illa ki bi *** olur.

İki kişi öldü mü bakın bakalım ne oluyor.

SerkanKurt
27-02-2020, 13:29
maske isteyen varsa elimde 2 tane GVS Elipse G3 var, kağıt dandik masklerden değildir. En ucuzunda ucuzundan 100tl ye adetini veririm,

https://productimages.hepsiburada.net/s/23/431/9988724326450.jpg

rebelh
27-02-2020, 14:46
Ya sonuçta inanmak istediğinize inanmak bu durumun doğru olduğunu ispat etmiyor öyle değil mi?

Önceki mesajlarda yazılmıştı, "dünya düzdür"e inanan da çok fazla. Düz mü peki?

Soner Yalçın da birçok kitabında şunda bunda "yanlış-yalan kaynak" ile ilgili yazıp çizdiklerinin çürütüldüğü oldu...

Komplo teorilerini gerçekmiş gibi sunmak başka bir olgu.

Bu tip şeyleri görünce bi tipleme vardı, o aklıma geldi... Sirius UFO Uzay Bilimleri Merkezi :D
Her gördüğüne "evet UFO bu" diyen bi salak vardı. Sonra yok kamera lensinin bilmemnesi çıkar, bulutun biridir, bilmemnedir...
Onlara da açıklaması vardır, "gizleniyor, ondan"...

Ülkemizde de bu Corona durumunun gizlendiğine yönelik şeylere kıçımla gülüyorum. Daha önce başka mevzularda da oldu, ölen varmış gizleniyormuş, işte bilmemkimi öldürmüşler, ailesini susturmuşlar vb...

Lan mümkün mü, birisi konuşur, birisi sızdırır, illa ki bi *** olur.

İki kişi öldü mü bakın bakalım ne oluyor.

soner yalçının elinden komplo teorilerini al aç kalır
ztn taş.ak malzemesi oldu artık ciddiye alınmıyor bu konularda
gerçi siyasi olarak da kripto reisçi olduğunu herkes biliyor artık

rebelh
27-02-2020, 15:10
https://twitter.com/teyitorg/status/1233016189716246528
aramızda teyit.org da çalışanlar mı var :D

Ormanci
27-02-2020, 15:29
Yeni koronavirusun aşısının bulunduğu iddiası - teyit.org (https://teyit.org/covid-19un-asisinin-bulundugu-iddiasi/)

Bu Birgün'deki salaklar kesinlikle okuduklarını anlamıyor galiba :)
UNESCO ödülü konusunda da benzer bi mallıkları vardı :D

Ormanci
27-02-2020, 15:31
https://twitter.com/teyitorg/status/1233016189716246528
aramızda teyit.org da çalışanlar mı var :D

Ben değilim ama takip ederim bu tip haberleri gördükçe, ilk işim buraya bakmak olur hatta :)

Şu kitap muhabbeti bile yalanmış. Sözcü vs gibi gazeteler atlamıştı.

Dean Koontz koronavirus salgınını onceden sezmiş miydi? - teyit.org (https://teyit.org/dean-koontz-koronavirus-salginini-onceden-sezmis-miydi/)

rebelh
27-02-2020, 15:38
Ben değilim ama takip ederim bu tip haberleri gördükçe, ilk işim buraya bakmak olur hatta :)

Dean Koontz koronavirus salgınını onceden sezmiş miydi? - teyit.org (https://teyit.org/dean-koontz-koronavirus-salginini-onceden-sezmis-miydi/)

bakalım 1 martta ünlü düşünürle ilgili ne iftiralar atacaklar saklı seçilmişler
kesin verileri falan değiştirip halkı kandırmaya çalışacaklar soner abimizi küçük düşürmek için
bilim milim hikaye abi israil ne derse o oluyor adamlar 100 yıl öncesinden planlamışlar bugünleri :D
https://twitter.com/matakanfoca/status/1233017493796655106

b.arica
27-02-2020, 17:53
https://www.karsipencere.com/saglik/hatay-da-gozetim-altindaki-hastada-koronavirus-oldugu-kesinlesti-h603.html

Ülkemize gelen Bangladeş'li bir vatandaşta virüse rastlanmış.

997TT
27-02-2020, 19:28
Ben masklerı aldım, ffp2 ve ffp3
Insallah gerekmez....

bason
27-02-2020, 19:35
Komşu ülkelerde çıkmış, bize de ya geldi ya saklanıyor ya da yakında alırız bir haber...:(

R.I.P
27-02-2020, 20:18
Bunlar toz tutma seviyeleri dolayısı ile hiç bir işe yaramıyor virüs konusunda. N95 olması lazım

turboman
27-02-2020, 20:19
Yokmu bunun çözümü şöyle kn hava filtresinden havayı geçirip ordan polen filtresinden geçirip kalan havayıda yağ filtresinden geçirip virüsü yok edecek bi alet yapan yokmu sağı solu bırakın bari biz kurtaralım kendimizi ;)

CloudGrey
27-02-2020, 20:24
bende geziden kalma şu var isteyene satarım 45 bin TL

http://flashresim.com/upload/MTVlNTgwOTNhNWZlOGU.jpg (http://flashresim.com/upload/MTVlNTgwOTNhNWZlOGU.jpg)

Yigit-Y
28-02-2020, 09:36

http://flashresim.com/upload/MTVlNTgwOTNhNWZlOGU.jpg (http://flashresim.com/upload/MTVlNTgwOTNhNWZlOGU.jpg)

45.000 TL anlıyorum

yusufcan_k
28-02-2020, 09:47

corsa c ile takas ?

CloudGrey
28-02-2020, 10:07
corsa c ile takas ?

dün 45tli bugün 55 :)

kado
28-02-2020, 10:08
Bugün yarın şehitleri gündemden düşürmek için başlarlar corona görüldü haberini vermeye.

Killah
28-02-2020, 10:26

Okuduğu ve dinlediği her şeye inanan ben miyim, siz misiniz? Onu sorgulamak lazım.

Size iyi uykular.

johnie
28-02-2020, 10:33
UAE bisiklet turu vardı, orada da 2 kişide görüldüğünden dolayı turu iptal etmişler.
UAE de ayrıca da vaka görülmüş..

rebelh
28-02-2020, 11:56
"Bu arada Türkiye’de İlk teyitli Coranavirüs vakası İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’nde yabancı uyruklu bir kişi olarak tesbit bilgisi var. Önemli kaynaklarım, teyid ettiklerini söylüyorlar."
bir gazeteciden alıntıdır

yasinakcay
28-02-2020, 13:54
bu kadar fazla büyütmeye gerek yok insanlar üzerinde değişik bir algı oluşturulmuş her sene yüzbinlerce insan gripden ölüyor zaten çinde ikibin kişi ölünce voaww.2 aya kalmaz biter.millet vebalı gibi birbirinden kaçmaya başladı fazla pohpohlandı.

Burak Mehmet
28-02-2020, 14:43
UAE bisiklet turu vardı, orada da 2 kişide görüldüğünden dolayı turu iptal etmişler.
UAE de ayrıca da vaka görülmüş..

aynen bunu yazmaya gelmiştim..

Ayrıca ben bugün günden değiştirmek adına bir haber bekliyordum ülkeden hala gelmedi.. Hayret

cabrioleter
28-02-2020, 19:39
Okuduğu ve dinlediği her şeye inanan ben miyim, siz misiniz? Onu sorgulamak lazım.

Size iyi uykular.

argüman yok, kaynak yok, sorulara cevap yok.. şimdi inandım gaz sıkıyorlar.. başka türlü bu kadar saflaştıramazlar milleti..

kusura bakmayın böyle de yazmak istemezdim ama chemstrail gazı ne yazıkki sizin gibi yapıyor insanı,
washington d.c.'ye taşının beyaz saray yakınlarına özellikle, kendilerine sıkmazlar aa pardon her yere sıkıyorlardı kafasızlar istanbul'a bile..
dünyadaki tüm havacılık sektörünü, tüm pilotları, tüm istihbarat çalışanlarını, tüm herkesi, tüm devletleri satın almışlar öyle bi kudretleri var ama sizi gazlamaları lazım haklısınız bu konuyu da gözden kaçırmışım..

hayır okumuyorsunuz bilimi görmezden geliyorsunuz uyuyan biz sorgulayan siz böyle devam ;)

nyz_61
28-02-2020, 20:13
Herkeze iyi aksamlar... Medikal isi yapiyoruz suan Allah gostermesin bu hastalik ulkeye girse ve yayilmaya baslasa alacak maske bulamayiz... Daha simdiden maske isi karaborsa gibi.. 50lik kutusunu 2 3 liraya satilan bez maskeler 150 liraya satanlar var. bu ffp3 olan maskeler 3 4 lirayken adeti simdi 30 40 lira oldu bile ve ulkede bu maskeyi ureten bir firma var zonguldakli onlarda 3 vardiya calismasina rahmen maske uretmeye yetistiremiyorlar... 1 gun once tum illerdeki saglik mudurlukleri o illerdeki medikalcileri arayip ellerindeki stok adetlerini tek tek aldi ve maske ureten tek firmayada artik piyasaya maske satma sadece saglik murluklerine calis diye direktif verdi. En son bugun aldigimiz haberde ise maskeleri fahis bir fiyata satan firmalari tek tek tespit edip yuklu cezalar keseceklermis....

MCN21
28-02-2020, 20:51
İyinde maskelerin koruma adina ciddi etkieri yok. Asil virusu tasiyanlarin takmasi lazim cevreye yaymamalari icin.

Thracian
29-02-2020, 20:31
ABD de ilk corona ölümü oldu.

Abacus
29-02-2020, 21:45
https://ibb.co/y6XMjMJ

https://twitter.com/contra1967/status/1232739862425587712

Gerçekten durum içler acısı.

997TT
29-02-2020, 23:00
Kuzey kore de 1 kısıde corona vırusu bulunuyor ve baskan kim dırek vurudurtuyor.
Adam polemıge gırmemıs...

tool
01-03-2020, 09:17

ramazan kurtoglu cok salladi bu konuda, kendi alani disinda herseyi biliyor, amin

rebelh
01-03-2020, 09:24
Kuzey kore de 1 kısıde corona vırusu bulunuyor ve baskan kim dırek vurudurtuyor.
Adam polemıge gırmemıs...

Asparagas..

sword
01-03-2020, 10:39
Ekrem Gursoy - Koronavirus'ten nasil korunuruz...... (https://www.facebook.com/ekrem.gursoy.10/videos/10157970237579501/?t=9)

ghibli06
04-03-2020, 10:26
sevgili çok bilmiş yandaş medyamız bu işi 'resident evil final chapter!' zannediyor sanırım, sanki zevk alıyorlar, heryerde virüs var halk panik halinde haberleriyle aslında 'bakın bizde yok, batıda var, çare bulamıyorlar ama bizde yok, bide yok haaa, bakın valla bizde yok medeniyet panik halinde!' şeklinde algı yapmaya çalışıyorlar, Allah korusun da memlekete girse perişan oluruz bunun bile farkında değiller...

som306
04-03-2020, 11:20
Şu an için yakın arkadaşımın Kıbrıs balayını havayolu şirketi iptal etmiş durumda.Tur şirketi ile görüşme yapıldı ve Kıbrıs seferleri iptal edilmiş.

Yani böyle bir planı-programı olan varsa şimdiden yurtiçinden yerler bakmaya başlasın,son dakikaya bırakmamak gerek.

Ormanci
04-03-2020, 11:32
Genel cerrah bir arkadaşım virüsün gerçek anlamda yalan olduğunu söylüyor ısrarla, ki kendisi yandaş mandaş da değil, aksine aşırı muhalif :) Ülke vıcır vıcır kaynıyor hatta diyor. Ancak ciddi ciddi bizim beslenme farklılıklarımız, genetik yapımız, bağışıklık sistemimiz vs bazında garip bi avantajımızın olduğunu söylüyor :)

Hatta geçenlerde birisi böyle benzer bir şey anlattı, yurtdışından bi eleman geliyor adamın çalıştığı şirkete, iç içeyiz hergün, bütün millet bi salgında hasta oldu, adama hiç bişey olmadı diyordu. Ancak bu virüs global şekilde yayılıyor, nasıl bize bişey olmuyor o kısmı anlamadım. Bugüne kadar bu kadar vaka, seyahat bilmemne esnası sonrasında da bizde olmaması çok garip geliyor.

Bunları da geçtim, bu doktor arkadaş arka plandaki hastalıklar ve yaş grubuna göre ölüm oranlarını gördüğünde bir defa daha "hikaye" yorumunu yaptı. Israrla diyor ki, zaten bu oranlar normal bi grip ile neredeyse eşdeğer...

Anlamadım gitti, kime inanacağız ne yapacağız...

Çare bol sarımsaklı Beyran diyor adam :D

gokhankenar
04-03-2020, 11:56
Genel cerrah bir arkadaşım virüsün gerçek anlamda yalan olduğunu söylüyor ısrarla, ki kendisi yandaş mandaş da değil, aksine aşırı muhalif :) Ülke vıcır vıcır kaynıyor hatta diyor. Ancak ciddi ciddi bizim beslenme farklılıklarımız, genetik yapımız, bağışıklık sistemimiz vs bazında garip bi avantajımızın olduğunu söylüyor :)

Hatta geçenlerde birisi böyle benzer bir şey anlattı, yurtdışından bi eleman geliyor adamın çalıştığı şirkete, iç içeyiz hergün, bütün millet bi salgında hasta oldu, adama hiç bişey olmadı diyordu. Ancak bu virüs global şekilde yayılıyor, nasıl bize bişey olmuyor o kısmı anlamadım. Bugüne kadar bu kadar vaka, seyahat bilmemne esnası sonrasında da bizde olmaması çok garip geliyor.

Bunları da geçtim, bu doktor arkadaş arka plandaki hastalıklar ve yaş grubuna göre ölüm oranlarını gördüğünde bir defa daha "hikaye" yorumunu yaptı. Israrla diyor ki, zaten bu oranlar normal bi grip ile neredeyse eşdeğer...

Sirkeli suyu unutma :D

Maxiboost
04-03-2020, 11:58

Tüm bu güzel verilere rağmen Çin deli gibi hastane inşa ediyor, koskoca şehri karantinaya alıyor, cayır cayır ilaçlama yapıyor. Ekonomik kayıplarını vs saymıyorum.
Bunlara ilave diğer ülkeler uçuşları iptal ediyor, yabancı yatırımcılar fabrikalarında üretimi durduruyor. Almanya'da çalışanlarını karantinaya alıyor vs vs.

Senin arkadaşında diyor ki verilere göre hikaye :D Bir allahın kulu çıkıpta lan griple aynı verilere sahip bu adamlar neden böyle yardırıyor? yoksa başka mevzular mı var?

Sanıyorum virusün mutasyon geçirme özelliğinden bu kadar tırsılıyor. Bilgi sahibi arkadaşlar varsa yazabilirlerse sevinirim :D

onurc
04-03-2020, 12:02

hayda hahaha :D , bold kısım cok entresan gercekten :D olaya cok farklı bakmış ve mantıksızda durmuyor

huseyinturk
04-03-2020, 12:02
twitterda bir yazıya denk geldim bende, bir doktor ısrarla bu salgını geçen sene atlattığımızı söylüyor, eşinin annesi ve kızı yakalanmış net bir teşhis koyamamışlar. Kızı daha hızlı iyileşmiş, bütün bulgular verilerin aynı olduğunu uzun uzun anlatmış ama virüs kendini geliştirmişmidir değişikliğe uğramışmıdır konusunda yorum yapmam yazmış. Böyle 2 satır değik baya uzun bir yazıydı mantıklı geldi bana

rebelh
04-03-2020, 12:04
Tüm bu güzel verilere rağmen Çin deli gibi hastane inşa ediyor, koskoca şehri karantinaya alıyor, cayır cayır ilaçlama yapıyor. Ekonomik kayıplarını vs saymıyorum.
Bunlara ilave diğer ülkeler uçuşları iptal ediyor, yabancı yatırımcılar fabrikalarında üretimi durduruyor. Almanya'da çalışanlarını karantinaya alıyor vs vs.

Senin arkadaşında diyor ki verilere göre hikaye :D Bir allahın kulu çıkıpta lan griple aynı verilere sahip bu adamlar neden böyle yardırıyor? yoksa başka mevzular mı var?

Sanıyorum virusün mutasyon geçirme özelliğinden bu kadar tırsılıyor. Bilgi sahibi arkadaşlar varsa yazabilirlerse sevinirim :D

işe birde ekonomik açıdan bakalım; doktora bi sorun bakalım 2008 krizinden sonra fed ilk defa panik 50bps indirim yaptı rotada toplantı moplantı yokken piyasalar korku dolu paranın değeri eriyor bu virüs kimin işine yarıyor?
kaldı ki 2008e kadar tüm krizlerin izleri silinmiş küresel ekonomi rayına oturtulmuştu ama 2008deki "çözümler" hala sonuca ulaşmış değilken birde bu virüsün hem üretimi hem tüketimi vurması hangi hikayede yazıyor? kahramanımız kim? sonuçta kim kazanıyor?

Burak Mehmet
04-03-2020, 12:05

abarttım evde yapıyorum..15 kasesi 70 tl ye geliyor... :D
coronayla alakası yok ama keyiften

Ormanci
04-03-2020, 12:16
Vallahi ben de ne desem bilemedim, yani şu yazılanlar Watsap'tan gelse hasssiealaannn der geçerdim sizler gibi. Adam ısrar ediyor :)

Dikkat çekmesi durumu galiba vaka sayısının bir anda artması ve tedavi anlamında ne yapılacağının bilinememesi... Arkadaş da bunu söylüyor, tamam diyor çok hızlı yayıldı, çok vaka var. Ama örneğin 100 kişide bi kişi gripten ölse, bu oranı yakalıyorsun diyor, gripten ölen adam da bakıyorsun 89 yaşında, kalp gitmiş o gitmiş bu gitmiş, vücut zaten bişey olsun diye bekliyor diyor.

Bu arada geçen sene yaz aylarında Adenovirüs, Norovirüs tarzı bişey geçirildi. Bilmem bileniniz var mıdır... Bu da bizim medyada falan hiç haber olmadı mesela ama çocukların alayı bunu geçirdi, büyüklere bulaştı. 1 hafta sürüyor, önce ishal vs ile başlıyor, kadınlarda baş dönmesi falan da yapıyor, sonra ateş, sonra bilmemne diye değişe değişe bi haftayı geçiriyorsunuz. Bizde önce ufaklık oldu, sonra tüm aileyi dolaştı, anneanne, babanne, dedeler, sıradan geçirdi hepimizi.

Ha, bunun yanında İtalya vs haricindeki Avrupa ülkelerinde %100'e yaklaşan iyileşme oranları var. Atıyorum 18 vaka 16 iyileşmiş, 2'sinin tedavi devam ediyor diyor. Bunlar nasıl iyileşmiş, tedavisi yoksa, aşısı yoksa ne oluyor da iyileşiyor, aspirin mi veriyorsunuz...

rebelh
04-03-2020, 12:22
Vallahi ben de ne desem bilemedim, yani şu yazılanlar Watsap'tan gelse hasssiealaannn der geçerdim sizler gibi. Adam ısrar ediyor :)

Dikkat çekmesi durumu galiba vaka sayısının bir anda artması ve tedavi anlamında ne yapılacağının bilinememesi... Arkadaş da bunu söylüyor, tamam diyor çok hızlı yayıldı, çok vaka var. Ama örneğin 100 kişide bi kişi gripten ölse, bu oranı yakalıyorsun diyor, gripten ölen adam da bakıyorsun 89 yaşında, kalp gitmiş o gitmiş bu gitmiş, vücut zaten bişey olsun diye bekliyor diyor.

Bu arada geçen sene yaz aylarında Adenovirüs, Norovirüs tarzı bişey geçirildi. Bilmem bileniniz var mıdır... Bu da bizim medyada falan hiç haber olmadı mesela ama çocukların alayı bunu geçirdi, büyüklere bulaştı. 1 hafta sürüyor, önce ishal vs ile başlıyor, kadınlarda baş dönmesi falan da yapıyor, sonra ateş, sonra bilmemne diye değişe değişe bi haftayı geçiriyorsunuz. Bizde önce ufaklık oldu, sonra tüm aileyi dolaştı, anneanne, babanne, dedeler, sıradan geçirdi hepimizi.

Ha, bunun yanında İtalya vs haricindeki Avrupa ülkelerinde %100'e yaklaşan iyileşme oranları var. Atıyorum 18 vaka 16 iyileşmiş, 2'sinin tedavi devam ediyor diyor. Bunlar nasıl iyileşmiş, tedavisi yoksa, aşısı yoksa ne oluyor da iyileşiyor, aspirin mi veriyorsunuz...

bağışıklığı güçlü olan hastalığı kendisi atabiliyor sıkıntı bağışıklığı zayıf olanlarda
evet ölüm oranları griple eşdeğer ama yayılma hızı daha yüksek, kaldı ki gripin bilinen çeşitlerinin hepsinin ilacı var fakat bunun yok ve işin kötü kısmı insanoğlu teknoloji ve bilim sayesinde bir çok hstalığa çözüm buldu son 100 yılda fakat grip sürekli evrim geçiriyor ve kendini yeniliyor her sene mutlaka çoğumuz grip oluyoruz
eğer corona da evrim geçirir ve bağışıklığı güçlü insanlara da etki etmeye başlarsa şu an çözümü yok sıkıntı burda
yoksa yaşılar ölsün bana dert değil esasen ama bu çözüm bulunamazsa yarın da beni öldürmeyeceği anlamına gelmiyor sıkıntı virüsün evrimleşmesi
yaza doğru rahatlama yaşayacağız sıcaklıktan dolayı fakat çözüm bulunamazsa bir teze göre seneye dünya nüfusunun %40ının virüse yakalanması ihtimali var(tez ve ihtimal diyorum)

BARR
04-03-2020, 12:23
Zaten çok kalabalığız bırakın yayılsın.

rebelh
04-03-2020, 12:24
Zaten çok kalabalığız bırakın yayılsın.

bütün dünya nüfusunu yanyana getirip çankırıya sığdırabiliyosun :)

BARR
04-03-2020, 12:26
bütün dünya nüfusunu yanyana getirip çankırıya sığdırabiliyosun :)

O Çankırının güzelliği.

ghibli06
04-03-2020, 12:34
burada sorun ölüm oranı değil, bunun bir bulaşıcılığı yüksek bir salgın olması, normal bir gripte de ölüm riski var elbet ama ülkemizde hastaneye sağlam da girsen ölebilirsin, bakalım yaz ayları söylendiği gibi virüsü öldürecek mi, yazın da yayılmaya devam ederse asıl ozaman risk katlanarak büyür, ekonomi diye de bir şey kalmaz...

CloudGrey
04-03-2020, 12:37
yav dayılar 3. dünya ülkesinde bu yaşama sevinci nedir ?

salın gitsin , zaten ortadoğuda doğdunuz büyüdünüz...

hayat 1 gündür o gün bugündür devamke

altugkocer
04-03-2020, 12:44
:D :D

https://i.imgyukle.com/2020/03/04/nZvU0H.jpg

Link: İran heyet gondermek istedi, Bakan Koca yanıtladı: Gelme Skype'tan goruşelim - Dunya Haberleri (https://www.cnnturk.com/dunya/iran-heyet-gondermek-istedi-bakan-koca-yanitladi-gelme-skypetan-goruselim)

Ormanci
04-03-2020, 12:53
İran da ayrı mal, ben bunları tarihinden falan bişey sanardım...
Adamlara virüs yayılmış hala kafasına kodumun yobazı diyor ki, efendim diğer düşmanların istediği olmasın, ekonomimizi çökertemezler... Manyak mısınız lan? :D

rebelh
04-03-2020, 12:54
İran da ayrı mal, ben bunları tarihinden falan bişey sanardım...
Adamlara virüs yayılmış hala kafasına kodumun yobazı diyor ki, efendim diğer düşmanların istediği olmasın, ekonomimizi çökertemezler... Manyak mısınız lan? :D

sence bizde virüsün yayıldığı ortaya çıktığında ne diyecekler? :)

oguz
04-03-2020, 13:05
Bizim Şirkette tüm seyahatler durduruldu. Toplantılar vs ertelendi. Kimse sallamıyor ama bence tahmin edilenden de ciddi durum.

Ormanci
04-03-2020, 13:11
sence bizde virüsün yayıldığı ortaya çıktığında ne diyecekler? :)

İlk bizde çıkmış olsa tutardı da, şimdi tutmaz :D

ghibli06
04-03-2020, 13:12
beslenme alışkanlığı vs deniyor da, toplum 20 senedir karbonhidrat yiyor... balık yiyen yok, et alabilen kesim belli, bir tek yumurta hemen hemen her eve giriyor, çoğumuz meyve bile yemiyoruz... hala daha biz sağlamız, bizim genetiğimiz iyi diyenlere çok gülüyorum, son zamanlarda dikkat ettiniz mi dakka başı vitamin reklamı var ekranlarda...

rebelh
04-03-2020, 13:14
beslenme alışkanlığı vs deniyor da, toplum 20 senedir karbonhidrat yiyor... balık yiyen yok, et alabilen kesim belli, bir tek yumurta hemen hemen her eve giriyor, çoğumuz meyve bile yemiyoruz... hala daha biz sağlamız, bizim genetiğimiz iyi diyenlere çok gülüyorum, son zamanlarda dikkat ettiniz mi dakka başı vitamin reklamı var ekranlarda...

biz yarasa çorbası içmiyoruz ya ona dayanıyor onu diyen arkadaşlar :)
çinin de alayı porsiyonu 70 dolar olan yarasa çorbası içiyordu ztn

rebelh
04-03-2020, 14:09
aşağı doğru en azından çeviri kısmı kullanılarak okunulabilir; https://twitter.com/RaoulGMI/status/1235165696562286592

bu da ispanyol gribi hakkında bilgi; İspanyol gribi - Vikipedi (https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0spanyol_gribi)

Cimmeria
04-03-2020, 14:11
normal gripte olduruyor diyenler oldurme oranina bakmali, su anda bu virus yuzde 3 oranla olduruyor, normal grip bu oranda oldurse dunyada insan kalmaz.

ayrica yaslilar oluyor ama atlatan genclerde de ozellikle kalp ve cigerlerde kalici hasar biraktigi konusuluyor...

Anıl E.
04-03-2020, 14:18

maalesef söylediklerin doğru abi . Elimden geldiğince ev yoğurdu ve köy yumurtası tüketiyorum. Her türlü mevsimin meyvesini yemeye özen gösteriyorum,gerçek pekmezlerden tüketiyorum vs.. balık bizim yöremize çok uygun olmadığı için aklımıza bile gelmiyor :) deniz kenarında ki insanlara göre çok az tüketiyorum balığı ,alışmamışız genelde kırmızı ya da tavuk eti. Tavuk'larda güzel değil artık ondan da biraz uzak duruyorum.

fast food,ve işlenmiş yağlardan uzak durarak beslenmek gerek . Biraz daha bilinçlendi ama halkımız,artık çoğu şeyin içindekilerine bakarak satın alıyorlar haberlere de çıkmıştı. Ben de içindekiler kısmını dikkatlice okuyarak satın alıyorum. Sadece virüslerden dolayı değil de gelecekteki yaşam için.

mertxx
04-03-2020, 14:26
Bezmialem Vakıf Universitesi hastanesinde corona virus teşhisi! (https://www.gunboyugazetesi.com.tr/bezmialem-vakif-universitesi-hastanesinde-corona-virus-teshisi-48120h.htm)

böyle bir bilgi var yalanmıdır bilemiyorum.

ghibli06
04-03-2020, 14:49
Bezmialem Vakıf Universitesi hastanesinde corona virus teşhisi! (https://www.gunboyugazetesi.com.tr/bezmialem-vakif-universitesi-hastanesinde-corona-virus-teshisi-48120h.htm)

resmen sessizlik oldu, hepimiz teyid derdindeyiz...

rebelh
04-03-2020, 15:05
tüm italyada okullar tatil edildi
virüsün çinde yayılmasının yavaşlama sebebi de bu geniş karantinalar
bu tarz radikal önlemler kaçınılmaz duruyor ama ztn kötü olan ekonomiler ekonomi yavaşlayacağına "bir kaç" insan ölsün diyebilirler

ÖmerF.Bayar
04-03-2020, 15:09

Umre donuşu rahatsızlanan Turk vatandaş, koronavirus şuphesiyle gozlem altına alındı - Haberler (https://www.haberler.com/sakarya-umre-donusu-rahatsizlaninca-koronavirus-12980263-haberi/)

Ormanci
04-03-2020, 15:20
İki olayda da virüse rastlanmadı deniliyor sonuç olarak... Ama tabi açıklamalar doğru mu, millette güven de bırakmadılar ki :)

ÖmerF.Bayar
04-03-2020, 15:27
Allah korusun ama gelmediysede eli kulağında, 4 taraf sarılı,
Çin ile iş yapan bir sürü tanıdıgım var, Çinden direk uçuş yok ama Dubai aktarmalı geliyorlarmış, biraz uzun sürmesinden şikayetciler sadece düşünün artık.

rebelh
04-03-2020, 15:34
İki olayda da virüse rastlanmadı deniliyor sonuç olarak... Ama tabi açıklamalar doğru mu, millette güven de bırakmadılar ki :)

-virüsü neden halktan sakladınız
-gün birlik ve beraberlik günü virüse karşı milli bir duruş sergileyeceğiz şimdi bu soruların zamanı değil..

Ormanci
04-03-2020, 15:36
-gün birlik ve beraberlik günü virüse karşı milli bir duruş sergileyeceğiz şimdi bu soruların zamanı değil..

:D :D :D

"Vürüsü saklamadık, vürüs ortaya çıkmadı, kendi saklanmış"..

GokhanRS
04-03-2020, 16:35
virüs var diyen fetöcüdür. virüs yok demedik var diyen fetöcü dedik :D benzeri şekilde her ay değişir açıklamalar.

kado
04-03-2020, 16:48

Bir mermi kaç pata sizin haberiniz var mı? :D

rebelh
04-03-2020, 17:21
Yaşlıların ağırlıklı olarak risk grubunda olması ve günlerce virüsü saklayan İran parlamentosunda vekillerin ve üst düzey yöneticilerin virüse yakalanmış olması..

denizhandinc
04-03-2020, 17:49
hadi yetkililer saklıyor diyelim bu kadar zaman twitter vb. ortamlarda da hic hastalıga yakalanan görmedik duymadık. Cok ilginc gercekten. Yakalanan varsa bile umarım normal grip gibi atlatıyodur.

axcel
04-03-2020, 17:54

yarın öbür gün biz grip sanmıştık virüs bizi kandırdı diye açıklama yaparlar merak etmeyin ..

G.U.Z.
04-03-2020, 18:17
İran'da bile ölum oranı %
200 kişi coronali olsa 8 ölüm olur, bizim gibi ülkelerde hiç dikkat çekmez..
Ölümler de genelde yaşlı nüfusta görülüyor, yaşlılığa bağlı ölmüşler denir, ne olacak ki

seref1
04-03-2020, 21:20
Singapore grounds Turkish Airlines flight at Changi Airport over Covid-19 concerns, Transport News & Top Stories - The Straits Times (https://www.straitstimes.com/singapore/transport/singapore-grounds-passengers-on-turkish-airlines-flight-over-covid-19-concerns)
Türkiyeden singapura giden bir yolcuda sonuç pozitif çıkmış

Gko
04-03-2020, 21:20
niyeyse aklıma the last man on earth dizisi geldi :/

rebelh
04-03-2020, 21:43
İstanbuldan nijeryaya giden bir yolcu içinde pozitif çıktı deniyor

VW6R
04-03-2020, 21:54
Almanya da durumlar sıkıntılı 160 civarı vaka olduğu söyleniyor hatta bir kaç arkadaşım iş yerlerinden evlerine gönderildi, fabrikalar üretim durdurdu/yavaşlattı.

4 gündür marketler resmen yağmalanıyor. Su, un, yağ, temizlik malzemesi vs bulmak için 10 market gezdik.

Sokakta maskeli insanlar vs yok fakat iş yerleri tedbir almaya başladı.

Yigit-Y
04-03-2020, 23:59
Türkiye de resmi kanallar inkar etselerde

Corona bu topraklarda malesef mevcut

Tedbir alın beyler 10 güne buralar karışır

rebelh
05-03-2020, 08:25
Almanya da durumlar sıkıntılı 160 civarı vaka olduğu söyleniyor hatta bir kaç arkadaşım iş yerlerinden evlerine gönderildi, fabrikalar üretim durdurdu/yavaşlattı.

4 gündür marketler resmen yağmalanıyor. Su, un, yağ, temizlik malzemesi vs bulmak için 10 market gezdik.

Sokakta maskeli insanlar vs yok fakat iş yerleri tedbir almaya başladı.

mevzu patlamadan bu işi yapın
marketten bir sürelik alacağınızı alın mevzu patlayınca burdada aynı durumlar yaşanacak büyük ihtimalle
tuvalet kağıdı sılak mendil bebek bezi ped diş macunu şampuan sabun gibi hijyen ürünleri önemli
onun dışında kuru gıda biraz et vs..

Ormanci
05-03-2020, 08:51
hadi yetkililer saklıyor diyelim bu kadar zaman twitter vb. ortamlarda da hic hastalıga yakalanan görmedik duymadık. Cok ilginc gercekten. Yakalanan varsa bile umarım normal grip gibi atlatıyodur.

Ben de o kafadayım, saklanamaz ki böyle bişey, illa bi yerden patlar. Patlaması lazım.

Dedim ya, çocuklarda influenza salgını vardı Ocak'ta, 2 çocuk öldü, ki o da az bir ihtimalmiş, kalp kasında iltihap yapabiliyormuş, ki bağışıklık sistemini göçerten bi virüstü o da... Direk çat diye haber oldu, doktorların falan salgın var demesinden sadece birkaç gün sonra idi. O yüzden ben de bi anlam veremiyorum.

Yigit-Y
05-03-2020, 09:03
Ben de o kafadayım, saklanamaz ki böyle bişey, illa bi yerden patlar. Patlaması lazım.

Dedim ya, çocuklarda influenza salgını vardı Ocak'ta, 2 çocuk öldü, ki o da az bir ihtimalmiş, kalp kasında iltihap yapabiliyormuş, ki bağışıklık sistemini göçerten bi virüstü o da... Direk çat diye haber oldu, doktorların falan salgın var demesinden sadece birkaç gün sonra idi. O yüzden ben de bi anlam veremiyorum.

Bizim kızın hocası aylık rutin kontrole gelmeyin influenzalı çok cocuk var ben size haber vericem dedi

2 aydır rutin kotrole gitmiyoruz biz mesela

Hala risk devam ediyor o konu için

Doktorumuz biraz adam değilde oç olsa bizimkide hastaydı

Muayene parası alıp umrunda olmayabilirdik

Şanslıyız ki hoca adam çıktı

Ormanci
05-03-2020, 09:18
Bizim kızın hocası aylık rutin kontrole gelmeyin influenzalı çok cocuk var ben size haber vericem dedi

2 aydır rutin kotrole gitmiyoruz biz mesela

Hala risk devam ediyor o konu için

Doktorumuz biraz adam değilde oç olsa bizimkide hastaydı

Muayene parası alıp umrunda olmayabilirdik

Şanslıyız ki hoca adam çıktı

Bizim doktor "bitti" dedi mesela influenza için ay başında gittiğimizde, ama Ocak-Şubat'ta kapalı yerlere girmeme, okula göndermeme vs gibi şeyleri söylemişti.

darkred
05-03-2020, 09:18
Bende ülkede virüs olduğunu ancak bunun duyurulmadığını düşünüyorum.

Suriye ve idlip konusu bu kadar gündemdeyken.

Sayın Cumhurbaşkanımız şehitlerimizin hesabını sorarken ve Rusya'yı dize getirirken,

AB'yi mültecilerle diz çöktürmüşken, dış politikada Ülke tarihinin en başarılı günlerini geçirirken,

üstelik %50'nin altına düşmüş oy oranını milliyetçileri etkileyerek yeniden yukarı çıkartmaya çalışırken corona sadece ilgi ve aldı dağıtır değil mi ?

CloudGrey
05-03-2020, 10:33
aslında mümkün gibi..
fakirlikten geberdiğimiz için yurtdışına tatil vs için çıkıpta virüs kapamıyor olabiliriz.

ayrıca ben bu olayındaa çağımızın vebası olan "overrated" hastalığının bir ürünü olduğunu düşünüyorum.
corono virüs ilk keşfetildiğinde yıl 1960'dı yav..

Çin ' in 50 yıl içinde geleceği yer , potansiyel gücü , dünyayı şekillendirenler içinde kendine yer bulacağı kurgusu bence birilerini korkutuyor.
bu korkuda böyle abartı işler yaptırıyor gibime geliyor.

bizde medya olayları gizliyor derken amerikada medyanın bu vakaları aşırı gazladığı konuşuluyor..

misal amerikan bebelerinin son birkaç haftadır yaptığı capslerden bir örnek vereyim ;

http://flashresim.com/upload/MTVlNjBiOTA5ZDYyNGE.jpg (http://flashresim.com/upload/MTVlNjBiOTA5ZDYyNGE.jpg)

GokhanRS
05-03-2020, 10:51
20sinde bir türkiye yapayım diyorum. umarım havalimanlarında gereksiz aksiyonlarla karşılaşmam. m.al.üm biri Geldiğim yer rusya. birbirine saygısızlıkta çok benzeyen iki ülkenin de havalimanlarını kullanacağım.

Hondafatih
05-03-2020, 13:46
ne kadar doğru bilmiyorum virüs hakkında whatsapp üzerinde dolaşan bir ses kaydı mevcut denilene göre virüsten kaynaklı ölümler mevcutmuş ve bire bir ağızdan duyulmaymış ülke durumundan kaynaklı herhangi bir açıklama yapmıyorlarmış

Ormanci
05-03-2020, 13:54
Watsap üzerinde ise kesin doğrudur :D

CloudGrey
05-03-2020, 14:16
ne kadar doğru bilmiyorum virüs hakkında whatsapp üzerinde dolaşan bir ses kaydı mevcut denilene göre virüsten kaynaklı ölümler mevcutmuş ve bire bir ağızdan duyulmaymış ülke durumundan kaynaklı herhangi bir açıklama yapmıyorlarmış

şu kayıt dolaştıran boomer nesli whatsapp kullanmasa , hatta akıllı telefon , pc , atm hiç kullanmasa...
hatta oy bile kullanmasa bu ülke yemin ediyorum 5 yıla uzay çağına çıkar.

Cimmeria
05-03-2020, 15:43
bizden transit gecen yolcularda farkli ulkelerde corona tespit ediliyor ama bizde virus yok oyle mi :)

transit yolcu havalaninda isinlanarak mi ucak degistiriyor, o ucaklarda turk hic mi yok, ucakta calisan personel havalanindaki diger yolcular falan :)

Anıl E.
05-03-2020, 15:44
Beyler bu tarz olaylar,önce twitter'dan doğrulanıyor sonra internet yavaşlıyor

hiç mi tecrübeniz yok :) tamam güvenmiyoruz etmiyoruz zaten orası başka bir olay ama twitter'a güvenin . Demek ki şu ana kadar durum stabil sakin :)

individual
05-03-2020, 15:46
https://www.youtube.com/watch?v=ozf771rswF0

YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=ozf771rswF0)

livaneli
05-03-2020, 17:02
Yok işte corona virüs kardeşim, sağlık bakanı sizi inandırmak için tüm ateşi yükselenleri öpsün mü? :)

Koronavirus olmadığını ıspatlamak icin hastayı open doktor gundemde (https://gozlemgazetesi.com/HaberDetay/252/1122663/koronavirus-olmadigini-ispatlamak-icin-hastayi-open-doktor-gundemde.html)

Gko
05-03-2020, 19:01
havalimanlarında durumlar nasıldır bilen var mı ? sabiha gökçen aktarmalı ingiltere uçuşum var ctesi günü, maske vs takmak gerekir mi ?

Yigit-Y
05-03-2020, 21:47
20sinde bir türkiye yapayım diyorum. umarım havalimanlarında gereksiz aksiyonlarla karşılaşmam. m.al.üm biri Geldiğim yer rusya. birbirine saygısızlıkta çok benzeyen iki ülkenin de havalimanlarını kullanacağım.

Kanka bugün lviv den geldim

Uçakta form doldurdular

Thermal kameralardan geçtik

Mühürde polis ilk defa sorular sordu

Nerden geldin? kaç gün önce gittin filan ?

Bunlar ilk defa oldu ben 2 haftada bir girip çıkıyorum

Bugün bu farklılık oldu mesela

Ama maskesiz gezinmemek iyidir

Yigit-Y
05-03-2020, 21:49
Sabihadan geldim bu arada

Kesinlikle maske kullanın gideceğiniz yer avrupa ise özellikle

Ormanci
06-03-2020, 08:26
Yigit-Y bez-kağıt maske bir işe yaramıyor diyorlar, gerçi diğerini diyorsun büyük ihtimal ama o da nereden bulunur edilir belli değil, çakmaları satılmaya başlanmış bile..

Bu arada Oytun Erbaş şöyle bir şey yazmış-söylemiş;

Oytun Erbaş: “Corona virus Turklere bulaşmıyor” (https://www.yenicaggazetesi.com.tr/oytun-erbas-corona-virus-turklere-bulasmiyor-270766h.htm)

Ormanci
06-03-2020, 08:45
Yigit-Y bez-kağıt maske bir işe yaramıyor diyorlar, gerçi diğerini diyorsun büyük ihtimal ama o da nereden bulunur edilir belli değil, çakmaları satılmaya başlanmış bile..

Bu arada Oytun Erbaş şöyle bir şey yazmış-söylemiş;

Oytun Erbaş: “Corona virus Turklere bulaşmıyor” (https://www.yenicaggazetesi.com.tr/oytun-erbas-corona-virus-turklere-bulasmiyor-270766h.htm)

Ha yazmayı unuttum, burada çelişen durum, madem öyle Avrupa'da niye yayıldı, İtalya niye coştu?

Bu adamı da çok pompalıyorlar ama bazı doktorlar yorumlarda yazıyor, o öyle değil, böyle, bu detayı söylememiş vs diye, güvenmeli mi güvenmemeli mi bilemedim.

tequila818
06-03-2020, 08:58
havalimanlarında durumlar nasıldır bilen var mı ? sabiha gökçen aktarmalı ingiltere uçuşum var ctesi günü, maske vs takmak gerekir mi ?

maske ve nusret eldivenlerinden takmak iyi oluyor. Havaalanında dokunduğumuz her yere binlerce kişi dokunuyor. Sabiha Gökçen rezalet durumda ortalığı *** götürüyor. Sadece corona değil diğer mikroplardan da korunmak adına havaalanında ben artık eldiven takacağım.

16EC813
06-03-2020, 09:05

http://hizliresim.turkiyepanel.net/upload/e33e1c34-WhatsApp_Image_2020-03-06_at_09.58.58.jpeg (http://hizliresim.turkiyepanel.net/upload/e33e1c34-WhatsApp_Image_2020-03-06_at_09.58.58.jpeg)

BARR
06-03-2020, 09:10
Işte türkün gücü!!111!!!!

Ormanci
06-03-2020, 09:13
CCC :P :D

Bu arada Tweeter'da dolanıyordu galiba,

"şu anda Türkiye'de kaç Coronalı virüsü kaptığından habersiz ve "üşüttüm" diye doktora gitmeyip evde Nurofen'le takılıyor" gibi bişey vardı :D

Vuh
06-03-2020, 09:18
Bilkentteki Ankara şehir hastanesinde vakalar görüldüğünü duydum birden fazla yerden. Konu hakkında bir bilgisi olan var mı?
Keyfine soruyorum gerçi. Toplu taşımayı bırakıp bisiklete döndüm, daha da yapabileceğim bir şey yok :D

Ormanci
06-03-2020, 09:22
Üşüttüm 2-3 gündür hastayım, bugün kendime geldim...
İşyerinde Coronalı muamelesi yaptılar bana :D Arkadaş diyor ki metroda boğazım gıcık yaptı diye öksürmeye korkuyorum :D

Sabah Marmaray'da arkadaşı gördüm, diyor ki 7 gün oldu, hala iyileşemedim, doktora gittim antibiyotik yazıyor ediyor, ama hala düzelmedim dedi... Aha dedim içimden :D

GokhanRS
06-03-2020, 11:02
cılkı çıktı koronanında.

BARR
06-03-2020, 11:11
Üşüttüm 2-3 gündür hastayım, bugün kendime geldim...
İşyerinde Coronalı muamelesi yaptılar bana :D Arkadaş diyor ki metroda boğazım gıcık yaptı diye öksürmeye korkuyorum :D

Sabah Marmaray'da arkadaşı gördüm, diyor ki 7 gün oldu, hala iyileşemedim, doktora gittim antibiyotik yazıyor ediyor, ama hala düzelmedim dedi... Aha dedim içimden :D

Cimer'e ihbar edip bir de vatsap grubu ses kaydı yap bence :hehe:

onursumer
06-03-2020, 11:22

arada sırada açıp bakıyorum

çinde bi artış olmuyor artık tam tersi recovery kısmında ciddi bi artış var onlar kontrol altına almaya başladılar sanırım

fakat kontrolsuz ulkelerde artış ve gorulmeler başladı

şundan 2 hafta kadar once yunanistanda 2 vaka varken şuan 31

bence bizdede vaka var ama insanlar grip muamelesi goruyor

çünkü bildiğim kadarıyla coronada ozel bi tedavi yontemi yok ateşse ateş düşürücü ilaç vs gibi rutin tedavi uygulanıp vucut direnci arttırılıyor

Quantum
06-03-2020, 13:50
parol, nurofen, augmentin, zyrtec, majezik, batikon

bunları bulundurun evde, virüs mirüs vız gelir tırıs gider. manda gibi sağlam olursunuz. korona ultra hiper pılas versiyonu da çıksa hiç bişey olmaz. İstanbul surları gibi olur eviniz.
Not:Batikon içilmeyecek

BARR
06-03-2020, 13:52
parol, nurofen, augmentin, zyrtec, majezik, batikon

bunları bulundurun evde, virüs mirüs vız gelir tırıs gider. manda gibi sağlam olursunuz. korona ultra hiper pılas versiyonu da çıksa hiç bişey olmaz. İstanbul surları gibi olur eviniz.
Not:Batikon içilmeyecek

Corona için her sabah aç karnına 1 Nurafen diyorlar hocam doğru di mi?

Quantum
06-03-2020, 13:59
Corona için her sabah aç karnına 1 Nurafen diyorlar hocam doğru di mi?

Kolonya gibi, aklına geldikçe at bir tane nurofen.
Kolonya da ele sürülüyor bu arada batikon gibi. Sek içmeyin kafası güzel olur yoksa. Vişne suyu ile belki..
Bir de bizim Türk genlerimiz bu tip virüslere karşı dayanıklıymış. Bilim adamı açıklama yaptı. Oytun Erbaş. Atın ölümü arpadan olsun durumumuz bile yok yani.. No panic.

M_PROJECT
06-03-2020, 14:11
Bagisiklik sisteminizi guclu tutun.

C, D vitaminlerini eksik etmeyin, kisisel alan yaratin. Gerisi olacagina variyor.

turbo&quattro
06-03-2020, 14:35
Miami Ultra Music Festival iptal edildi.

BARR
06-03-2020, 14:38
Bizim sektördeki bütün fuarlar iptal edildi. Özbekistanda bir fuara katılıyoruz sadece ona da kimse gitmek istemiyor şirketten Direktör gittiği için yan çizemiyoruz :hehe:

onur_si
06-03-2020, 16:07
THYde de durumlar kötü yolcu sayıları baya düştü. işten çıkartmalar ücretsiz izinler başladı bakalım sonumuz ne olacak. virüs böyle devam ederse zaten kimse seyahat etmeyecek, oteller de boş kalır turizm sektöründe çalışanlarda sıkıntı yaşayacak

GokhanRS
06-03-2020, 16:26
THYde de durumlar kötü yolcu sayıları baya düştü. işten çıkartmalar ücretsiz izinler başladı bakalım sonumuz ne olacak. virüs böyle devam ederse zaten kimse seyahat etmeyecek, oteller de boş kalır turizm sektöründe çalışanlarda sıkıntı yaşayacak

1250 tl den aşağı bulamadığım bir uçak biletini 600 tl ye aldım. benimde aklıma bu sebep geldi kampanya ekranıma düşünce.

Cimmeria
06-03-2020, 17:15
gecen iki tane ozel taksici ile konustum, genelde private tasima yapiyorlar Londrada s serisi mersolarla, isler 4te 1 dustu diyorlar, havaalanlari ciddi bos, boyle giderse bir suru yan sektoru de etkileyecek gozukuyor

hak_on
06-03-2020, 21:11
Dünya açık hava hapishanesine donecek bu gidişle.

gokhankenar
07-03-2020, 07:27

Oteller daha şimdiden boş kalmaya başladı. Şu an mesaideyim mesela. Otelim 92 odalı. CUmartesi günleri hiç olmazsa 60 oda yeni giriş olurdu hafta sonundan dolayı. Şu an sistemime bakıyorum sadece 9 oda giriş var :(

ÖmerF.Bayar
07-03-2020, 09:22
Off oteller, havacılık iptal olan fuarlar vs içimizden geçiyor virüs resmen,
Ihracatda fena, özellikle İtalya, şuan yüklü dorselerim var ama alıcı italyan ve bölgesi karantina altında bekletiyoruz buda ihracatcıya kaçıyor

GokhanRS
07-03-2020, 10:51
Off oteller, havacılık iptal olan fuarlar vs içimizden geçiyor virüs resmen,
Ihracatda fena, özellikle İtalya, şuan yüklü dorselerim var ama alıcı italyan ve bölgesi karantina altında bekletiyoruz buda ihracatcıya kaçıyor

Rusya ihracatlarimiz yoğunluktan gecikiyor Rusya Çin bağımlılığından kurtulup bize döndü. Bizim işler arttı. Büyük rus şirketleri şimdi Çine bağımlılığı olmayan türk markalarına yöneldiler.

gökan
07-03-2020, 11:47
nahçıvana 40 ermenistana 1.5 km sınırdayım görev yapıyorum burdada söylentiler var ama nekadar doğru bilinmez iran dibimiz

Gko
07-03-2020, 15:20
gecen iki tane ozel taksici ile konustum, genelde private tasima yapiyorlar Londrada s serisi mersolarla, isler 4te 1 dustu diyorlar, havaalanlari ciddi bos, boyle giderse bir suru yan sektoru de etkileyecek gozukuyor

Benim tanıdığımda aynı şekilde Londra’da özel taksi sürüyor, ayda 3 4 kez gitmeye başlamış artık havalimanına anca.

Ama ilginçtir ki sabiha’dan Manchester a uçtum bugün. İki havalimanıda ağzına kadar doluydu.