PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : B sınıfı hızlı bir araç arıyorum

hothatch
29-02-2020, 08:47
Merhaba ben umut, aranıza yeni katıldım makine mühendisiyim. Kendime bir süredir hızlı bir araç arıyorum. Hem sağıyla soluyla uğraşmalık, yavaş yavaş yükleyebileceğim, hem de piste girip süre kovalayabileceğim bir araç olsun istiyorum.

207 gt&rc, mito 1.4t, punto t-jet, corsa gsi gibi araçlara bakıyorum. Atmosferik tarafta clio 172 ve fiesta st de olabilir. Tercihen 150bin km altı, bakımların düzenli yapılmış olması önemli. Elinde ya da çevresinde olup da satmak isteyen olursa benimle iletişime geçebilir.

Cimmeria
01-03-2020, 01:12
buralarda genelde pist kovalamaya yeni baslayacaklar clio aliyor, hem parcalari ucuz hem yol tutus iyi hem motor dayanikli diye. tavsiye ederim

sanctuary35
01-03-2020, 22:43
ekonomik olsun lpg ilede kullanayım dersen mito tjet mutlu eder
yakıt çok dert değil dersen mito qv
ama ikisininde düzgün bulmak zor :)

hothatch
04-03-2020, 21:23
buralarda genelde pist kovalamaya yeni baslayacaklar clio aliyor, hem parcalari ucuz hem yol tutus iyi hem motor dayanikli diye. tavsiye ederim

Evet yurt dışında clio çok seviliyor ve pistlerde çok eğleniyorlar. 172&182 ikilisi gerçekten özel araçlar, fakat Türkiye'de iyi toplanmışlarının fiyatı bir miktar yüksek kalıyor.

ekonomik olsun lpg ilede kullanayım dersen mito tjet mutlu eder
yakıt çok dert değil dersen mito qv
ama ikisininde düzgün bulmak zor :)

Mito t-jet daha önce kullanma fırsatım oldu, normal modunda çok sıkıcı bir araç olsa da dynamic modunda bambaşka bir araca dönüşüyordu. Ruhu olan araçlardan bir tanesi. Tüm piyasanın artışından onlarda nasibini fazlasıyla aldı, 45-50bin tl ye ilanda uzun süreler bekleyen mitolar şimdi 70bin'den aşağıya ilana çıkmıyor. Şu anda bir t-jet punto ile anlaşmak üzereyim, bir mito olmasa da beni tatmin edecektir diye düşünüyorum.

raptor_98
05-03-2020, 10:30
İlanlarda 2 tane c20xe swap corsa b gsi var...25 bin gibi bir rakama gayet tatminkar olur diye düşünüyorum...günlükte binilebilir hem.

Batum
05-03-2020, 13:04
polo gti limitleri zorlamasa.. ve artık fiyatlar uçtu gitti.

sanctuary35
05-03-2020, 22:18
Evet yurt dışında clio çok seviliyor ve pistlerde çok eğleniyorlar. 172&182 ikilisi gerçekten özel araçlar, fakat Türkiye'de iyi toplanmışlarının fiyatı bir miktar yüksek kalıyor.

Mito t-jet daha önce kullanma fırsatım oldu, normal modunda çok sıkıcı bir araç olsa da dynamic modunda bambaşka bir araca dönüşüyordu. Ruhu olan araçlardan bir tanesi. Tüm piyasanın artışından onlarda nasibini fazlasıyla aldı, 45-50bin tl ye ilanda uzun süreler bekleyen mitolar şimdi 70bin'den aşağıya ilana çıkmıyor. Şu anda bir t-jet punto ile anlaşmak üzereyim, bir mito olmasa da beni tatmin edecektir diye düşünüyorum.

aynı motor 155hp ile mitoda varke 120lik punto tjet tercih etmezdim ben

OnurG
06-03-2020, 02:15
arkadaşımda 208gti var düşünürsen yardımcı olabilirim

MURAT_HLX
06-03-2020, 09:40
fiyat farkı göz önüne alındığında mito yerine punto tercih edilir

corsa d mito punto zaten alt yapıları aynı olan makineler,

4 sene 35 bin km'dir tjet motorlu puntoya biniyorum 3 senesi stock son 1 senesi stg2 biniyorum sorularınız varsa yardımcı oluruz.

16EC813
06-03-2020, 10:40
aynı motor 155hp ile mitoda varke 120lik punto tjet tercih etmezdim ben

aradaki fiyat farkına daha çok beygir elde etmen mümkündür diye düşünüyorum,ama amaç sadece beygirse :D

sanctuary35
06-03-2020, 20:05
aradaki fiyat farkına daha çok beygir elde etmen mümkündür diye düşünüyorum,ama amaç sadece beygirse :D

mitodaki 4 piston brembo fren, elektronik kilit ve trafikte daha çekici olması en büyük artılar bence

hothatch
11-03-2020, 19:45
İlanlarda 2 tane c20xe swap corsa b gsi var...25 bin gibi bir rakama gayet tatminkar olur diye düşünüyorum...günlükte binilebilir hem.

Hocam araçları göremedim ilanda ama, satıldılar mı acaba ?

polo gti limitleri zorlamasa.. ve artık fiyatlar uçtu gitti.

Polo gti limitlerimi aşıyor maalesef.

arkadaşımda 208gti var düşünürsen yardımcı olabilirim

208gti da limitlerimi aşıyor maalesef.

hothatch
11-03-2020, 19:55
fiyat farkı göz önüne alındığında mito yerine punto tercih edilir

corsa d mito punto zaten alt yapıları aynı olan makineler,

4 sene 35 bin km'dir tjet motorlu puntoya biniyorum 3 senesi stock son 1 senesi stg2 biniyorum sorularınız varsa yardımcı oluruz.

Teşekkür ederim, geçtiğimiz hafta içerisinde 1 adet punto ile anlaşmıştım, karşı taraftan haber beklerken başkasına sattılar aracı. Artık araba aramaktan sıkılıp başka bir punto ile el sıkışmaya gittim parayı ayarlayıp, o da çok kötü durumda çıkınca vazgeçtim. Bence Punto t-jet bu fiyatlara, sahip olduğu potansiyeli de düşündüğümüzde en mantıklı araç.

mitodaki 4 piston brembo fren, elektronik kilit ve trafikte daha çekici olması en büyük artılar bence

Evet kesinlikle mito'nun saydığınız çok önemli artıları var, size katılıyorum. Fakat mito ile punto arasındaki fiyat farkı neredeyse 20-25bin tl, puntoya harcanacak bir 10bin tl ile gayet keyifli bir araç elde edilebilir diye düşünüyorum.

raptor_98
12-03-2020, 10:20
özelden yazdım hocam bi bakarsınız..

hothatch
15-03-2020, 21:02
Eklemeyi unutmuşum, temiz bir 206 gti&rc ikilisi de olur. Özellikle 206 rc öncelikli tercihim. Fakat cam tavanlı ufak tefek yüklemelerle iyi bir performansa sahip olabilen temiz bir 206 gti’a hayır demem. Çevresinde ya da kendisinde olup satmayı düşünen varsa iletişime geçebilir.

hothatch
24-04-2020, 22:43
Merhaba,

Öncelikle bu zamana kadar yardımcı olan, fikir veren, araç bulan herkese teşekkür ederim.

Bir süredir corona salgını ve biraz da piyasanın gidişatı nedeniyle araç bakmayı ertelemiştim. Fakat şu anda yeniden hız verdim ve bir araç alıp bu işi bitirmek istiyorum.

Turbo beslemeli olarak güncel piyasa şartlarında punto t-jet, colt czt, 207 gt, corsa gsi gibi modellere bakıyorum. Atmosferik grupta ise clio 172&182, fiesta st ve 206 rc ilgilendiğim araçlar. (bütçe bu araçlara yetiyor)

Şu aşamada sınırlamalar kaynaklı sadece Ankara'da araç bakıyorum. Çevresinde olan ya da satmayı düşünenler iletişime geçerse çok sevinirim.

1998corsa
24-04-2020, 23:12
Merhaba,

Öncelikle bu zamana kadar yardımcı olan, fikir veren, araç bulan herkese teşekkür ederim.

Bir süredir corona salgını ve biraz da piyasanın gidişatı nedeniyle araç bakmayı ertelemiştim. Fakat şu anda yeniden hız verdim ve bir araç alıp bu işi bitirmek istiyorum.

Turbo beslemeli olarak güncel piyasa şartlarında punto t-jet, colt czt, 207 gt, corsa gsi gibi modellere bakıyorum. Atmosferik grupta ise clio 172&182, fiesta st ve 206 rc ilgilendiğim araçlar. (bütçe bu araçlara yetiyor)

Şu aşamada sınırlamalar kaynaklı sadece Ankara'da araç bakıyorum. Çevresinde olan ya da satmayı düşünenler iletişime geçerse çok sevinirim.

yakın zamanda bende bütçe farklıydı ama spor araç arıyordum c20 li corsa b aldım tavsiye ederim, elinizdeki kalan bütçe ile de istediğniz gibi oynarsınız

hothatch
03-05-2020, 19:18
yakın zamanda bende bütçe farklıydı ama spor araç arıyordum c20 li corsa b aldım tavsiye ederim, elinizdeki kalan bütçe ile de istediğniz gibi oynarsınız

Merhaba,

Aracınız hayırlı olsun konunuzu gördüm, güle güle binin. Ben de raptor_98'in tavsiyesiyle gidip bakmıştım corsa b gsi, fakat bir türlü ısınamadım. Tavsiyeniz için teşekkürler.

Araç aramaya devam

Bu süreçte bir punto daha bulmuştum ama araç sahibinin cinsliği yüzünden anlaşma bozdum. Eksper randevusu bile almıştım kısmet olmadı.

Araç aramaya hala devam ediyorum. Seçeneklerim aynı. 206 rc tayfası piyasayı boş bulunca topluca fiyat yükseltme operasyonu yapıyor, 2 aydır 40bin tl araç satılmayan piyasada 80bin tl'ye araç koymuşlar. Gülüyorum gerçekten. 206 rc, clio rs, 207 rc, mx-5 gibi araçlar yurt dışında da çok sevilen, pistlere çıkarılan, çeşitli projelerde kullanılan araçlar ama hiç biri bu paraların arabaları değil. Evet türlerinin başarılı örnekleri bu araçlar ama birer efsane değiller. Türkiye'de de bu paralara satılmadı bu arabalar, fakat şimdi enteresan bir şekilde yüksek fiyattan pompalamaya çalışıyor insanlar. Bu durum ekonomi, sıfır araç fiyatı ya da dolar kuru ile anlaşılır bir durum da değil. 2 aydır 40bin'e satılamayan araçlar ne oldu da 80bin fiyat biçilir hale geldi, neyin fiyatı 2 kat arttı bu sürede. Benzer durum corsa d gsi'da da yaşandı. Bir kaç ay önce ilanda ki tek araç 53'bine satıldıktan sonra piyasanın boşluğunda 80bin'den ilan koydular. 1 kişi bile satamadı.

Kendini akıllı sanan, yalancı, arabanın içine edip bir de çok temiz diye ilanlara çıkan insanlardan yıldım. Gerçekten temiz, temiz değilse de adam gibi aracının sorunlarını söyleyecek insanların araçlarına talibim. Liste yine aynı, çevresinde, kendisinde olup satmak isteyen varsa iletişime geçebilir.

Redfish16V
03-05-2020, 21:02
swap vb uğraşırım derseniz 20-25 bandına alınıp koşturabilirsiniz.Mesela b gsi eski kaçabilir belki ama g kasa gsi alınıp z20let yapılıp keyifli 300-350 bandında binilebilir.Ama derseniz kendinden ateşli o zaman bu kötü piyasada maalesef göz yumup zamanınad 50 ye satılmayanları 70-80e almak zorunda kalacaksınız.207lemans (gt olmasın min rc iş görür) , clio rs mantıklı duruyor.Bertone turboda bakabilirsiniz setuplu felan 60-65 bandına alınabilir geçmişi belli ise

TarikS
04-05-2020, 21:12
geçen ay arkadaş 90binde DS3 aldı 1.6 thp motorlu 70 liraya. ama baksan ilanlarda yok o fiyatlara şu an.

aklınızda olsun bakadurun bir yandan. 70 liraya bugün iyi araba donanımlı yakışıklı ve her anlamda "kolay" bir araç

oğuz
05-05-2020, 01:59
punto ya da mito t-jet alıp td04 turbo ile güzel bir setup yapabilirsin.yurtdışında bolca örnekleri var zaten

hothatch
12-05-2020, 23:38
swap vb uğraşırım derseniz 20-25 bandına alınıp koşturabilirsiniz.Mesela b gsi eski kaçabilir belki ama g kasa gsi alınıp z20let yapılıp keyifli 300-350 bandında binilebilir.Ama derseniz kendinden ateşli o zaman bu kötü piyasada maalesef göz yumup zamanınad 50 ye satılmayanları 70-80e almak zorunda kalacaksınız.207lemans (gt olmasın min rc iş görür) , clio rs mantıklı duruyor.Bertone turboda bakabilirsiniz setuplu felan 60-65 bandına alınabilir geçmişi belli ise

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

geçen ay arkadaş 90binde DS3 aldı 1.6 thp motorlu 70 liraya. ama baksan ilanlarda yok o fiyatlara şu an.

aklınızda olsun bakadurun bir yandan. 70 liraya bugün iyi araba donanımlı yakışıklı ve her anlamda "kolay" bir araç

Güzel bir fiyata almış gerçekten arkadaşınız. Sürekli takip ediyorum o araçları da, şu an corona kaynaklı yeni ilan da çıkmıyor piyasaya doğru düzgün.

punto ya da mito t-jet alıp td04 turbo ile güzel bir setup yapabilirsin.yurtdışında bolca örnekleri var zaten

Evet t-jet motorlu araçları beğeniyorum, bakmaya devam.

Güncelleme !!

Bir miktar bütçe arttırımına gittim, artık DS3 THP, 208 THP Allure, Mito T-Jet'i radarıma tekrar aldım. Bunlar dışında Colt CZT, Corsa D GSİ, Punto T-jet ve Clio 172&182 hala baktığım araçlar. Fakat önceliğim artık ds3, 208,mito ve punto. Corona ve Şehirler arası ulaşım kısıtlaması kaynaklı şu anda sadece Ankara'da araç bakıyorum. Çevresinde ya da kendisinde olup da satmayı düşünen varsa benimle iletişime geçebilir.

1998corsa
13-05-2020, 00:20
Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Güzel bir fiyata almış gerçekten arkadaşınız. Sürekli takip ediyorum o araçları da, şu an corona kaynaklı yeni ilan da çıkmıyor piyasaya doğru düzgün.

Evet t-jet motorlu araçları beğeniyorum, bakmaya devam.

Güncelleme !!

Bir miktar bütçe arttırımına gittim, artık DS3 THP, 208 THP Allure, Mito T-Jet'i radarıma tekrar aldım. Bunlar dışında Colt CZT, Corsa D GSİ, Punto T-jet ve Clio 172&182 hala baktığım araçlar. Fakat önceliğim artık ds3, 208,mito ve punto. Corona ve Şehirler arası ulaşım kısıtlaması kaynaklı şu anda sadece Ankara'da araç bakıyorum. Çevresinde ya da kendisinde olup da satmayı düşünen varsa benimle iletişime geçebilir.

listeden 172 ve 182 ıkıyı eskı model oldugu ıcın sılmenızı tavsıye ederım, dıger attıgınız modeller daha yenı araclar.

enesakkurt
13-05-2020, 01:50
merhaba thp grubundan 207 rc, ds3 veya 208 Allure tavsiyemdir. Bence piyasadaki en makul ve koşturmaya müsait araçtır

edit: atılan mesajları şimdi okudum. eğer bütçeniz arttıysa size parasının hakkını sonuna kadar verebilecek bir 208 bulabilirim. wp'den yazarsanız veya yarın ararsanız yardımcı olurum 0534 660 47 42 ama araç Antalyada

hothatch
13-05-2020, 13:41
listeden 172 ve 182 ıkıyı eskı model oldugu ıcın sılmenızı tavsıye ederım, dıger attıgınız modeller daha yenı araclar.

172 clio rs'in yan koltuğuna orta okul çağlarımda bir kere binme şansım olmuştu, çok beğenmiştim. O günden beri clio rs'i seviyorum ve bir tane alıp uğraşmak istiyorum. Dediğiniz gibi artık eski bir araç, ama keyif alacağımı düşünüyorum. Fakat Ankara'da güzel bir araca denk gelemedim.

merhaba thp grubundan 207 rc, ds3 veya 208 Allure tavsiyemdir. Bence piyasadaki en makul ve koşturmaya müsait araçtır

edit: atılan mesajları şimdi okudum. eğer bütçeniz arttıysa size parasının hakkını sonuna kadar verebilecek bir 208 bulabilirim. wp'den yazarsanız veya yarın ararsanız yardımcı olurum 0534 660 47 42 ama araç Antalyada

Öneriniz için teşekkürler, numaranızı kaydettim wp üzerinden yazıyorum.

1998corsa
13-05-2020, 16:28
172 clio rs'in yan koltuğuna orta okul çağlarımda bir kere binme şansım olmuştu, çok beğenmiştim. O günden beri clio rs'i seviyorum ve bir tane alıp uğraşmak istiyorum. Dediğiniz gibi artık eski bir araç, ama keyif alacağımı düşünüyorum. Fakat Ankara'da güzel bir araca denk gelemedim.

Öneriniz için teşekkürler, numaranızı kaydettim wp üzerinden yazıyorum.

182 lik olanın sahibi olmuştum gerçekten Renault dan beklenmedik bir araç, satmış olduğuma pişman olduğum bir araçtır. Ama yazdıklarınız yanında eski kaldığı için ona karar verin derim, eski ama ikonik bir araç almak mı yoksa daha elektronik daha yeni hothatch mi karar sizin tabi ki. Gc8 lerede bakabilirsiniz bakımlı düzgün bir gc8 de hoşunuza gidebilir hem 4 kapı hem spor

Schumi
13-05-2020, 17:42
208 Allure'den başka hiçbir arabaya bakmayın desem abartmış olmam.

hothatch
17-05-2020, 20:05
182 lik olanın sahibi olmuştum gerçekten Renault dan beklenmedik bir araç, satmış olduğuma pişman olduğum bir araçtır. Ama yazdıklarınız yanında eski kaldığı için ona karar verin derim, eski ama ikonik bir araç almak mı yoksa daha elektronik daha yeni hothatch mi karar sizin tabi ki. Gc8 lerede bakabilirsiniz bakımlı düzgün bir gc8 de hoşunuza gidebilir hem 4 kapı hem spor

Gönlüm daha modern araçlardan yana, fakat bir yandan da bir 172&182 sahibi olmak istiyorum. Şimdi olmasa da belki ilerde olur.
GC8'lere de arada girip bakıyorum, referanslı, diri bir gc8 ile karşılaşırsam gidip denemek istiyorum.

208 Allure'den başka hiçbir arabaya bakmayın desem abartmış olmam.

Evet kiminle konuşsam 208 allure diyor, bende beğeniyorum. Bakmaya devam ediyorum, tavsiyeniz için teşekkürler.

Güncelleme !!

Aramaya devam ediyorum, baktığım araç listesi aynı, corona ve kısıtlamalar kaynaklı sadece Ankara'da bir araç arıyorum.

Schumi
18-05-2020, 10:49
Gönlüm daha modern araçlardan yana, fakat bir yandan da bir 172&182 sahibi olmak istiyorum. Şimdi olmasa da belki ilerde olur.
GC8'lere de arada girip bakıyorum, referanslı, diri bir gc8 ile karşılaşırsam gidip denemek istiyorum.

Evet kiminle konuşsam 208 allure diyor, bende beğeniyorum. Bakmaya devam ediyorum, tavsiyeniz için teşekkürler.

Güncelleme !!

Aramaya devam ediyorum, baktığım araç listesi aynı, corona ve kısıtlamalar kaynaklı sadece Ankara'da bir araç arıyorum.

Şimdi Allure araçların şu avantajı var GTI'a göre. MAF sensörü yok. Sadece MAP var. Mühendisler ne düşünmüş birden bilmiyorum ama 156 THP motorunda sadece MAP varken 200 THP de MAF+MAP koymuşlar. Buda big turbo olayında yazılım kısmını zorlaştırıyor. He olmuyor mu oluyor tabiki ama ne gerek var. MAF sensörünü oldum olası sevmemişimdir. :D

hothatch
18-05-2020, 11:52
Şimdi Allure araçların şu avantajı var GTI'a göre. MAF sensörü yok. Sadece MAP var. Mühendisler ne düşünmüş birden bilmiyorum ama 156 THP motorunda sadece MAP varken 200 THP de MAF+MAP koymuşlar. Buda big turbo olayında yazılım kısmını zorlaştırıyor. He olmuyor mu oluyor tabiki ama ne gerek var. MAF sensörünü oldum olası sevmemişimdir. :D

Demek ki bu sebeple çok fazla big turbo allure varmış (: Bilgilendirici oldu teşekkürler.

Peki Allure araçların yürüyeninin GTI ve diğer 208'lerden ne gibi farkları var ?

Schumi
20-05-2020, 00:33
Demek ki bu sebeple çok fazla big turbo allure varmış (: Bilgilendirici oldu teşekkürler.

Peki Allure araçların yürüyeninin GTI ve diğer 208'lerden ne gibi farkları var ?

Amortisör, yay, viraj denge çubuğu kalınlıkları, fren gibi farklar var ama çok büyük farklar değil. Zaten aradaki farka aftermarket coilover ve çıkma brembo kaliper ile büyük fren kiti felan yapılır rahat rahat. Yada yapmaz GTI'dan daha konforlu binersin.

emreogut
20-05-2020, 15:48
peki gündelik kullanımda 208 allure şehir içinde ne yakar bilenimiz var mıdır? :)

Grimlord
20-05-2020, 17:32
peki gündelik kullanımda 208 allure şehir içinde ne yakar bilenimiz var mıdır? :)

8 litreyi geçeceğini sanmam.

hothatch
11-12-2021, 15:05
Selamlar herkese,

Uzun süren araç arama maceram sonrası bir punto t-jet alıp çok güzel zamanlar geçirdim. Şimdilerde yine araç bakıyorum, liste kısa bu sefer, Alfa romeo mito t-jet, mito qv, 207 rc, bir de atmosferik tarafta peugeot 206 rc bakıyorum. Özellikle temiz bir 206 rc alıp garajda saklama niyetim de var. Kendisinde, çevresinde olup da satmak isteyen varsa iletişime geçebiliriz.

hothatch
13-12-2021, 17:18
Aramaya devam günceli

hothatch
16-01-2022, 21:08
Araçlar ilanlarda duruyor, her gün dolara paralel artan araç fiyatları bir türlü düşmüyor, her şeye rağmen aramaya devam günceli...

Bugraaa
17-01-2022, 13:45
Araçlar ilanlarda duruyor, her gün dolara paralel artan araç fiyatları bir türlü düşmüyor, her şeye rağmen aramaya devam günceli...

hiç favorinizde araç varmı link ?

fthdrn
17-01-2022, 18:50
temiz referanslı 207RC / 208 allure-GTI arıyorum bende.